Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31689 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Bosak "atakuje" Turskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche

 

 

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak "zaatakował" w telewizji Polsat ocalałego z Auschwitz Mariana Turskiego . Bosak nie wierzył, że Niemcy wprowadzali ustawy dyskryminujące Żydów stopniowo, przez lata - aż doszli do obozów zagłady. "To retoryka lewicy", twierdził.Bosak mówił, że Turski wygłosił „manifest polityczny”, a „wpuszczanie Polaków na teren obozu [na obchody] było bardzo restrykcyjne(…) Głos dostał pan, który zdecydował się wykorzystać tę rocznicę, by zaatakować rząd czy Sejm”.
„Dwie tezy pana Turskiego z jego wystąpienia są zasadniczo nieprawdziwe. Pierwszą teza jest taka, że Auschwitz się wydarzało po kawałeczku i że każdy element debaty politycznej nie idący w kierunku, który pan Turski zaprezentował to kroczek ku Auschwitz. To jest typowa retoryka lewicy. Auschwitz się wydarzyło dlatego, że totalitarne państwo Trzecią Rzesza wdrożyło taki diabelski plan”.

 

 

Cała prawda o Panu Marianie Turskim

 

To przykre, że człowiek, który wywinął się śmierci pochodzącej od jednego socjalizmu został funkcjonariuszem innego.

Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche.Bycie więźniem Auschwitz nie usprawiedliwia niegodziwości popełnianych na innych etapach życia. Więźniem Auschwitz był także Cyrankiewicz, ten sam, który kazał wojsku strzelać w 1956 do robotników w Poznaniu i dzięki któremu Witold Pilecki dostał 9 gram ołowiu w potylicę.

Na obchody "Auschwitz", został wyciągnięty, tak jak togi na protest

 

 

Kilka słów o Panu Marianie Tuskim, więźniu Litzmannstadt Ghetto, Auschwitz, ocalonym z obozu zagłady i dwóch marszów śmierci. Członek PPR i następnie PZPR od roku 1945. W stalinizmie był funkcjonariuszem Wydziału Prasy KC PZPR. W roku 1956 zostaje redaktorem naczelnym zetempowskiego „Sztandaru Młodych. Co prawda już na fali odwilży, ale wtedy takie stanowiska powierzano wyłącznie zaufanym towarzyszom. Potem przeszedł do „Polityki”, którą Gomułka i Staszewski stworzyli, żeby rozwalić „Po prostu”.„Polityka” bardzo chętnie zatrudniała komunistyczno-liberalnych redaktorów pochodzenia żydowskiego. Oprócz Turskiego także Urbana, Toeplitza, Passenta, Grońskiego, Wróblewskiego. Turski był tam od 1958 roku kierownikiem Działu Historycznego.I lansował jedynie obowiązującą linię partii, ponieważ „Politykę” wydawano do 1990 pod hasłem „Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się”. Jakoś wtedy nie przeszkadzała mu obojętność na fałszowanie zwłaszcza powojennej historii naszego kraju. Ta sama obojętność przed którą przestrzegał 27.01.2020, manipulując pamięcią o Ofiarach Shoah do politycznych celów. Do 89 roku nie było też słychać o Marianie Turskim w kontekście relacji polsko-żydowskich i to pomimo rosnącego od połowy lat 80.-tych zainteresowania dziedzictwem polskich Żydów.Czyżby historia polskich Żydów i Zagłady były mu wówczas obojętne? Wypłynął dopiero po roku 1989 stając się członkiem rad wielu wpływowych ciał i laureatem odznaczeń i medali, zwłaszcza nadawanych przez kraje takie, jak Niemcy i Francja, o których wkładzie w zagładę pisać nawet nie trzeba. Aczkolwiek trudno szukać go wśród znawców polskiego prawa i ustroju sądów powszechnych, spotkał się z Vera Jourova a także otrzymał medal od premiera Luksemburga, aczkolwiek o jego zasługach dla tego kraju także nic nie wiadomo.Często zapraszany jest do instytucji europejskich z takimi ekspertami, jak Konstanty Gebert, syn agenta NKWD i członka komunistycznej partii USA, czy znany żyd Michał_Bilewicz ,aby opowiadać o rzekomo rosnącym w Polsce antysemityzmie.

 

 

Jakoś trudno jest przeczytać cokolwiek, co do 1989 roku Pan Marian Turski napisał o niszczeniu przez komunistów śladów kultury i religii żydowskiej, zacieraniu pamięci o dziedzictwie polskich Żydów. Wtedy wybrał oportunizm i obojętność.,przed którą teraz nas przestrzega

 

 

Źródła tekstu:
Twitter
https://oko.press/bosak-atakuje-turskiego-za-przemówienie-w-auschwitz-to-lewicową-retoryka-i-atak-na-rząd/

ps.
Z uwagi na fale hejtu,spamu i wyzwisk kierowanych pod moim adresem,informuję że mój blog będzie miał charakter "niszowy".Lepiej mieć 2-3 komentarze w temacie notki,a ja już nie mogę pozwalać sobie na robienie tu ścieku przez pewne grono mojego "Fan Clubu"

                        

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Autor widzi świat czarno-biały, bez żadnych stanów pośrednich. Dobro i zło wyraźnie oddzielone, wzajemnie się dopełniające. Każdy musi być jednoznacznie przydzielony do jednego z obozów. To jest normalne dla każdego rewolucjonisty.
  Dla wielu ludzi jest to bardzo wygodny stosunek do innych, nie wymaga żadnej refleksji, nie wymaga krytycznego myślenia, tłumi wszelkie wątpliwości.
  Jedyny problem jest taki, że z takim nastawieniem można tylko niszczyć, bo zbudować nic się nie da.
 • @programista 09:15:08
  I dlaczego ten niedoszły prezydent się przy****la do tak tragicznej postaci
  Wstyd !!!
 • Prymitywne propagandowe myślenie.
  "Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche
  "
  Mocne ale nie prawdziwe.
  PRL był państwem Polskim rządzonym przez Polaków, przynajmniej od 1968r gdy Gomułka odessał mafię żydowską od władzy w Polsce.
  Okupacji sowieckiej w PRLu nie było bo władza była Polska.
  Ta okupacja NATO była taka jak po wejściu do UE czyli dzisiaj... z tą różnicą że w PRLu rządzili Polacy a dzisiaj rządzi mafia żydowska tak jak za czasów Stalinowskich.

  PRL się za Gierka intensywnie rozwijał gospodarczo a Polska Solidaruchów to tylko kolonia gospodarcza zachodu dojona przez zachód na wszystkie sposoby.
  Za PRLu Polski rodziły dzieci za "wolności" solidaruchów nie chcą rodzić... to dowód ostateczny kiedy Polski czuły się wolne i bezpieczne a kiedy to poczucie utraciły.

  Prymitywna jak ty sam propaganda Husky.
 • @Oscar 09:39:37
  Bosak to też prymityw?
  Uuuuuu
  Niedobrze, to przeta narodowiec, a może nawet prezydent
 • Autor
  Znów przekłamujesz. Dzisiejszy PiS i reszta posolidarnościowych działaczy partyjnych funkcjonują identycznie jak prominentni działacze PZPR. W wielu przypadkach bardziej destrukcyjnie i antypolsko niż w minionym ustroju. Tamci wojsk okupacyjnych nie sprowadzili tylko musieli zaakceptować ich pozostawienie tak jak musieli to zaakceptować wszystkie państwa w których alianci zostawili swoje wojska. Ci dzisiejsi ,,zbawiciele'' na kolanach błagają o wojska okupacyjne. O gospodarce wysprzedawanej i oddawanej w podległość jakimś szemranym organizacją nie wspomnę. Ciekawe ile prawdy jest w tych plotkach o ustawach dotyczących polskich złóż naturalnych i ile jest prawdy o zarządzaniu polskimi wodami. Jeżeli to się okaże prawdą to wyjdzie na to że ci czerwoni byli 100 razy większymi Polakami i patriotami.
 • @Husky 09:43:08
  Bosak jest inteligentny tego mu odmówić nie można.
  ale czy mądry politycznie ? tego nie wiem ...
  nie jestem tapicerem...nie zajmuje się kanapami.
 • @Husky 09:19:39
  ,,Bosak nie wierzył, że Niemcy wprowadzali ustawy dyskryminujące Żydów stopniowo, przez lata - aż doszli do obozów zagłady. "To retoryka lewicy", twierdził Bosak""
  Husky, On podobnie gada jak Ty, tzn, podejrzenie jest, ześ zadaniowy płatny agent pisuaru, a wiec tak na ślepo i z pięścią zaciśniętą bronisz ideologii syjonistycznej partii, podobnie jak Bosak wybiela Niemców. Bosak był zatrudniony u Przemysława Wiplera w jego fundacji republikańskiej (zreszta pro-pisowskiej) był tam dyrektorem, Fundację tą finansowali Niemcy, a wiec Bosak miał dobre dyrektorskie wynagrodzenie z funduszy Niemieckich, a Ty tak zasuwasz w internecie na rzecz syjonistów za darmo???
  Przestań dziwić się Bosakowi.
 • @Wrzodak Z. 10:02:32
  // a Ty tak zasuwasz w internecie na rzecz syjonistów za darmo???//

  Az takim frajerem to nie jestem
  8-))))
 • @Wrzodak Z. 10:02:32
  A Winnickiego zatrudniał Opara.

  Płatny agent Neonu?
 • Jak taki mocny to:
  Typowa walka na bosaka.
  Efekt- ciężki knock out.
  I na sportowo, zgodnie z regułami, warto zobaczyć.

  https://www.youtube.com/watch?v=qVQhdJhWXng
 • @brian 10:40:53
  Naprawdę pięknota. Nie żadne balety ustawki w filmach klasy beeee.
  Jeszcze raz polecam.
 • @Oscar 09:39:37
  Gierek brał kredyty z zachodu. Kissinger mówił później w wywiadzie, że te kredyty i technologie dawne Polsce w latach siedemdziesiątych były jak narkotyk, który uzależniał narkomana. Oczywiście jak była forsa z kredytów, to wszystko było giten
  tenteges, jak przyszło do spłacania, to socjalizm się zesrał. To już chyba Gomółka był bardziej propolski, bo nie chciał i bardzo bał się zadłużenia. Być może Gierek chciał dobrze, ale zaczął współpracę z lichwiarzami, co go zgubiło. Cwaniaki na zachodzie wiedzieli, że uprzemysłowiona Polska to konkurencja dla nich. Dlatego dali pieniądze na Solidarność, aby konkurencję skasować. Udało im się w 100procentach.
  Ale Chińczyków chyba nie dadzą rady wydymać.
 • @zbig71 10:55:50
  Socjalizm by się nie "zesrał", gdyby nie "Solidarność" i podrzucone sprytnym inaczej Polakom hasło: "Im gorzej (w Polsce), tym lepiej (wiadomo-komu)".
  W Chinach nie ma "Solidarności" (KORu też nie ma - trudno się "kornikom" wtopić w tłum skośnookiego społeczeństwa), dlatego Chńczyków raczej nie dadzą rady "wydymać".
 • @Kmieć 11:02:27
  Wiadomo komu. Komu?
  W Chinach nie ma Solidarności, bo Chińczycy rozjechali swoją Solidarność czołgami na placu,, Niebiańskiego Spokoju,, . Chińczycy sami wprowadzili sobie gospodarkę rynkową, a nie,, zachodni doradcy,,.
 • @Kmieć , zbig 71
  Nie udało się Chińczykom podrzucić ,,Solidarności” to im podrzucili koronawirus
 • @Kmieć 11:02:27
  Próbują przy pomocy Ujgurów ... ale to za słaba V kolumna w Chinach.
  Ale każdy podział w China mafia wykorzysta do rozbicia państwa.
  Mafii jest obojętne kogo wspiera byle był on wrogiem wewnętrznym zaatakowanego państwa.
  Mafia wspiera np banderowców mimo że są to skrajnie nazistowscy mordercy żydów w czasach holocaustu.
  Mafia wspiera wahabitów w Syrii mimo że są to skrajni fanatycy religijni...w tym antyżydowscy.
  Mafia nie ma moralnych ograniczeń każda skuteczna taktyka jest dla mafii dobra.. każde świństwo, każda zbrodnia jest dobra gdy służy mafii.
  Moralne ograniczenia są jak przepisy w walce sportowej...
  mafia walczy ale żadnych przepisów nie przestrzega.
  mafia to globalny bandyta... mafia nie ma sojuszników ma tylko najemników którym płacy lub pożytecznych idiotów których robi w konia...albo zastraszonych wasali którzy boją się odmówić mafii..
  taki jest wolny zachodnie świat mafii.
  Jedynym sojusznikiem mafii jest sama mafia... cala reszta to tylko taktyka, gra...pozory..
 • @Kmieć 11:02:27
  // Socjalizm by się nie "zesrał", gdyby nie "Solidarność" //
  W pozostałych satelitach CCCP nie było żadnych
  solidarności i opozycji ( pomijam Węgry z 1956 )
  bo w CSRS w 1968 Dubczek nie był żadnym wrogiem
  socjalizmu , a jednak wszędzie się "zesrał "
  To CCCP z RFN zdecydowało o końcu komuny
  bo DDR był już nie do utrzymania , totalny bankrut
  poza tym , raczej w samym CCCP dostrzeżono
  niewydajność i jakąś udrękę życia w tym systemie
  t zn ,życia samych najwyższych dygnitarzy
  a nie zwykłych ludzi , ile można wypoczywać na Krymie ?
  czy kształcić dzieci w Leningradzie czy Moskwie
  skoro po zamianie systemów otworzył się cały świat
 • @puuuq 11:35:39
  //To CCCP z RFN zdecydowało o końcu komuny //

  Jesteś w błędzie robaczku.Pierwsza próba zjednoczenia obydwu państw niemieckich miała miejsce pod koniec lat 50-tych i zakończyła się tzw "kryzysem berlińskim".W 70-tych prowadzono już całkiem poważne rozmowy zakończone wiadomym sukcesem

  //bo DDR był już nie do utrzymania , totalny bankrut //

  I znów się mylisz chrabąszczu.Przy okazji rocznicy zjednoczenia ukazało się wiele materiałów na ten temat.Choćby "Anszlus NRD" w La Monde diplomatique
  Ale ,ale.Czy zdarza ci się czytać coś prócz gazety polskiej?

  https://mondediplo.com/2019/11/06germany
 • @ikulalibal 12:07:29
  Wylazł z nory ekspert od wszystkiego ,
  znawca światowej dyplomacji ,
  czytelnik najważniejszych tytułów prasowych ,
  pierwszy głos na "forum Polaków" ,
  jedyny głos prawdy :)))
  Czyli wg ciebie od lat 70 -tych
  rozmowy o zjednoczeniu Niemiec
  nie prowadził ZSRR z RFN
  lecz ktoś inny bo akurat te dwa kraje
  nie miały w tym żadnego interesu ?
 • @puuuq 13:34:05
  Jeśli ZSSR prowadził rozmowy w sprawie zjednoczenia Niemiec, to raczej ten temat poruszał z Amerykanami i Brytolami. Bo to ich wojska i wywiad stacjonowały w NRF.
 • @zbig71 14:28:21
  Jasne ,że USA,UK i Francja miały swój udział
  w tych rozmowach ,t zn ,że się zgodziły , chociaż
  UK niechętnie a Francja tylko z gwarancją ,że Niemcy
  przyjmą wspólną walutę ,w każdym razie chyba ZSRR
  i RFN są tu najważniejsi bo chodziło przecież o całe
  DDR
 • @puuuq 14:43:02
  Współpraca rosyjsko-niemiecka kwitnie w Europie. Rosjanie mają surowce, Niemcy technologie. Także są skazani na siebie. I Amerykańce wykorzystują nas, aby to torpedować. Stąd te pomysły z międzymorzem. Tylko co będzie, jak w Stanach zmieni się mądrość etapu? Znowu nas opchną za paczkę fajek?
 • @Jozio z Londynu 14:44:48
  Strasznie boli Huskego start w wyborach prezydenckich Krzysztofa Bosaka, bo to on właśnie odbierze głosy Dudzie. Więc się psina w mig uwija.
 • @Jozio z Londynu 15:09:18
  W komentarzu autora można zauważyć pewną złośliwość. Z tekstu też zresztą.
 • @zbig71 14:51:58
  //Tylko co będzie, jak w Stanach zmieni się mądrość etapu? Znowu nas opchną za paczkę fajek?//

  Już jesteśmy "opchnięci".
  Dla Polaków już nie ma znaczenia, czy USA upadnie (a upadnie) czy nie, i czy Federacja Rosyjska jest skazana na NRF (raczej odwrotnie).

  Bufor między Rosją a Niemcami będzie jakby węższy ale dłuższy i nie będzie miał w nazwie "Polska" pod żadną postacią.
  Na ten czas można by ten bufor nazwać "Międzymorze". We właściwym czasie termin ten jednak będzie zakazany tak jak i język w jakim jest zapisany.

  I zaręczam Panu, że "bufor" ten nie będzie robił "pod górkę" swoim sąsiadom z zachodu i wschodu. Raczej będzie miłym pośrednikiem, czerpiącym kolosalne korzyści z bycia "buforem".
 • @zbig71 15:00:29
  Bosak i nikt inny nic nie zrobi jak go nie dopuszczą do mediów.
  Pamiętamy jak to było z Lepperem ... nie było go w mediach a jak się pojawiał to tylko jako zadymiarz, chuligan...czyli w negatywnych rolach..
  To media wybierają a nie zwykli "wrzucacze" kartek do głosowania.

  Teraz media maja troszkę gorzej bo jest internet... ale ciągle większość społeczeństwa nawet podświadomie łyka przekaz medialny...zwłaszcza ten negatywny.
  Ludzie nie odróżniają sytuacji "widziałem na własne oczy" której wierzą.. od sytuacji "oni pokazali mi to w ich mediach" co oznacza że oni mną manipulują pokazując mi wybiórczo to czy owo.
  I ta nieświadomość ludzi niestety działa na korzyść profesjonalnych przecież manipulatorów.
  Taki wyborca jest przekonany że wszystko widział na własne oczy w TV albo osobiście przeczytał w gazecie... czyli "ma wiedzę", "wie"
  zapomina tylko że to nie jest wiedza pierwotna...a jest dzisiaj wyłącznie propagandowa czyli wybiórcza...czyli g,,no nie wiedza...czyli ...
  "podręczny zestaw dla pożytecznego idioty do wyciągania fałszywych wniosków".
  Takie są w Polsce chyba wszystkie media te polityczne i inne.
  Poważnych mediów Polsce nie ma..
 • @Kmieć 15:33:22
  To starsi bracia będą pośredniczyć i czerpać korzyści, bo my to raczej wylądujemy w rezerwatach, jak Indianie w Ameryce Północnej. No, szabesgojom może coś tam skapnie.
 • @Oscar 15:37:59
  Panie Oscarze Szanowny!!!

  Pan nie porównuje tej żałosnej kreatury - nieznanego, a przynajmniej niejasnego, pochodzenia o nieokreślonych motywacjach - Bosaka do Wielkiego Polaka, Marszałka Andrzeja Leppera, proszę.

  P.S. Normalnie ciśnienie mi skoczyło a i tak mam za wysokie.
 • @Jozio z Londynu 15:27:40
  Oscar 09:39:37
  Bosak to też prymityw?
  Uuuuuu
  Niedobrze, to przeta narodowiec, a może nawet prezydent
  Jak to nie jest złośliwość, to jak to nazwać?
 • @zbig71 15:42:33
  Może on i narodowiec. Taki z certyfikatem. Między-narodowym...
  Bo na pewno nie polski narodowiec.

  P.S. Tu sobie znowu przypomniałem jak kilka dni temu Gospodin Shamir nazwał znanego tu blogera dr Nowopolskiego "polskim narodowcem".
  I znowu szczerym gromkim śmiechem w głos zarżałem do monitora jak biedna kasztanka Sellmana zwanego Komendantem... :D
 • @Kmieć 15:42:09
  Przyznaję, że Lepper w porównaniu do obecnych frędzli, to rzeczywiście miał jaja. Tylko był obstawiony służbami (Maksymiuk) natomiast miał doradcę Piskorskiego, który głupi nie jest.
 • @Kmieć 15:50:54
  Jestem przeciwnikiem Piłsudskiego i sanacji, ale z tym Selmanem to prawda? Czy jakaś lewa wrzuta?
  A Bosak? No nie wiem, na wszystko trzeba uważać, na plotki o Bosaku też.
 • @zbig71 16:32:27
  "Jestem przeciwnikiem Piłsudskiego i sanacji, ale z tym Selmanem to prawda? Czy jakaś lewa wrzuta? "

  Raczej prawa.
 • @zbig71 16:32:27
  //ale z tym Selmanem to prawda?//

  Myślę, że tu należałoby zapytać Sz.P. @Ikulalibala. Ja mam swoją wiedzę w łepetynie, czyli w niczym. Nie umiem szperać, za mało i za słabo znam języki obce, a i nigdy nie byłem jakoś szczególnie systematyczny i uporządkowany. Tak więc nie przedstawię niczego, poza tym, że nawet z powszechnie znanej biografii tego osobnika, widać, że to szkodnik antypolski był, jakich polska ziemia (bogata w zdrajców i obcych przybłędów) mało nosiła.

  Jestem przekonany, i piszę to bez cienia zgryźliwości, czy jakiejkolwiek złośliwości, że Sz.P. Ikulalibal jest w stanie odpowiednio (bo wraz z cytatami z odpowiednich źródeł) uwiarygodnić te wątpliwości.
  A jeśli nie on, to nikt inny na tym portalu (żeby tylko na tym...) nie zdoła.
 • @Kmieć 15:42:09
  Szanuje Leppera to prawdziwy Polski bohater zamordowany podstępnie przez wrogów narodu Polskiego.
  a Bosak ? nie mam pojęcia co za jeden.. jeszcze nic nie zrobił..
  nie ma zaplecza.. kanapa..
 • @Kmieć 16:47:05
  "uwiarygodnić lub rozwiać" - zapomniało mi się napisać.
 • @Pedant 16:44:08
  Konkrety, kochańeńki, konkrety.
 • @zbig71 15:42:33
  A zrozumiałeś sens tego komentarza.Czytaj ze zrozumieniem co Oskar napisał
 • @Oscar 16:50:05
  //nie ma zaplecza.. //

  Problem dla rdzennych Polaków w tym, że on ma zaplecze.
  Gdyby nie miał, to by go nie było, "narodowca" między-narodowego...
 • @Husky 17:48:44
  O który komentarz ci chodzi?
 • @Kmieć 18:16:30
  Konkrety, proszę szanownego. Jakieś przykłady czarno na białym, jeśli można, oczywiście.
 • @zbig71 18:41:03
  Nie siedzi w pierdlu w demokratycznej i suwerennej III RyPy.

  A teoretycznie powinien w demokratycznym państwie prawa (powtórzonego) jakim jest III RyPy - i wypełniona po brzegi wartościami komunistyczno-bronsztajnowska Mumia Jewropejska - za głoszony wszem i wobec na całym postępackim demokratycznym świecie niby polski nacjonalizm. Aj! Way!

  (Gdyby ten jego nacjonalizm był polski, to już by Bosaka nie było!).
  A skoro kwiku Aj! Waj! nie słychać przynajmniej na orbicie geostacjonarnej (nie wspominając o krańcach Układu Słonecznego) to znaczy, że narodowiec Bosak "unych" swój. Koncesjonowany.

  Dr Piskorski prawie trzy lata siedział za mniej.

  P.S. Naprawdę trzeba Panu jak przeciętnemu polskiemu wyborcy, który ma pamięć mózgową RAM pozwalającą na zapamiętanie wydarzeń góra trzy dni do tyłu, rysować kredkami na asfalcie?...
 • @Kmieć 19:37:14
  Niczego kredkami na asfalcie nie trzeba mi rysować. Tylko to, co pan pisze to są jakieś dziwne pomówienia, nie poparte żadnymi konkretnymi argumentami. Soory, ale do mnie to nietrafia.
 • @zbig71 19:57:54
  No to nie pomogę.
  Ale jesteśmy w tej "komfortowej" sytuacji, że Historia nie będzie kazała na siebie długo czekać.

  Jest takie stare chińskie przysłowie-przekleństwo (w sensie: klątwa rzucana na przeciwnika, którego się nie lubi):

  "Obyś żył w CIEKAWYCH czasach".

  Mamy to nieszczęście w takich żyć.
  Wydarzenia teraz następują bardzo szybko. Mam nadzieję, że nie będzie mi Pan musiał przyznać racji.
  Bo ja w swoich przewidywaniach wolałbym się mylić.
  Ale od co najmniej 10 lat się nie mylę... Wręcz nabieram precyzji co do swojego krakania.
 • @Kmieć 20:11:44
  No, rzeczywiście mamy pozamiatane. Jeśli idzie o gospodarkę, politykę, życie społeczne. Też czuje przez skórę, że zbudują tu nam Polin i trafimy do rezerwatów. Jak Indianie w Ameryce Północnej. Albo co gorsza zrobią nam wojenkę o Lwów czy np: Mińsk.
 • @zbig71 20:17:41
  Wie Pan co jest najgorsze? Niech Pan dobrze zapamięta co poniżej napiszę. Być może będzie to trochę nieskładne - nigdy w szkołach nie byłem dobry w wypracowaniach a szacunku (takiego ze zrozumieniem) do języka mojego słowiańskiego matczynego polskiego nabrałem dopiero w dorosłości.

  Najgorsze jest to, że obecnie jesteśmy (niektórzy) świadkami zmiany światowego paradygmatu. Kryminalny kapitalizm dogorywa. Rosja odbudowuje socjalistyczny nacjonalizm (taki z czasów Układu Warszawskiego i RWPG) wespół w zespół Chińską Republiką Ludową i innymi państwami, które chcą przeżyć to globalne trzęsienie syjonistycznej ziemi.

  Pasożydniczy, lichwiarski, anglo-syjonizm zdycha, powoli, bo nie jest w interesie ludzkości, żeby w zbyt gwałtownych konwulsjach pociągnął za sobą normalną część świata.
  Pseudo pieniądz - będący władzą lichwiarzy plemienia wybranego - idzie na śmietnik Historii. https://businessoutsiderpl.wordpress.com

  A Polska? Cóż?
  Polska nie jest przewidziana w nowym paradygmacie świata.
  Polskie wszeteczeństwo, głupia buta, chory mesjanizm... Świat do tej pory tego nie potrzebował a tym bardziej nie będzie kretyńśkich hamulcowych tolerował w nowym układzie. I nie będzie ten nowy układ, paradygmat, tym, co niósł ze sobą skrót NWO. Wręcz przeciwnie. Komuniści-bronsztajniści, zbrodniarze i spadkobiercy Lejby Bronsztajna (twórcy Unii Jewrejskiej - IV Rzeszy) idą naśmietnik Historii.
  Polska i Polacy nie dość że nie będą nowej Historii kształtować, to nawet nie będą tego świadkiem/obserwatorem. Nie będzie Państwa Polskiego ani Polaków.

  A wszystko to co powyżej napisałem, jest Polaków "zasługą".
  Bo się robić na własne, polskie dzieci i ich polską przyszłość, nie chciało.
  Styropian był taki wygodny, kremófkożerca (największy "polak" - osobisty przyjaciel arcyzbrodniarza Brzezińskiego) taką ładną macę nawijał na uszy podczas pielgrzymek...

  Tak. To Polacy rozwalili najpotężniejszy w Historii Związek Słowiański - RWPG i jego zbrojne ramię Układ Warszawski.

  Dzisiejszy dzień i to co się dzieje to tylko "pokłosie" (tfu!)

  Tak będzie.
  A tak bardzo chciałbym się mylić...
 • Ten gówniarz pretendujący do kandydata na prezydenta który się żadną pracą nie splamił
  chce zbierać pieniądze na swą kampanię przez internet co zabronione. Niech powie wszem i wobec z czego żyje? kto go finansuje? i finansował zamieszkiwanie nieroba w Warszawie na 140 m2?
 • @Kmieć 20:54:23
  Mój dobry znajomy, (skończył prawo i ekonomię) przez lata mieszkał w Londynie , obecnie mieszka w Chinach właśnie i twierdzi, że socjalizm jest w Europie i Stanach, a w Chinach jest prawdziwy kapitalizm. Podobne rzeczy opowiada mi kumpel Ukrainiec, od lat mieszkający na Syberii, robiący interesy także w Polsce(branża odzieżowo-sportowa), że w Rosji jest więcej kapitalizmu, niż w Szwecji, do której też jeździ. A że nie jest to absolutnie żaden broń Boże głupek, gość skończył studia jeszcze za Sojuza, to chyba wie, co mówi. Znam obydwu dobrze ponad 25 lat i wiem, że chłopaki mi nie ściemniają.
 • @kula Lis 69 21:05:33
  Coś Ci dolega? Masz niestrawności?
 • @zbig71 21:22:36
  Pan mi wybaczy, ale pańscy koledzy operują przestarzałymi pojęciami, które na dodatek od swego zarania były talmudycznie przekłamane.

  Chiny ludowe nie są kapitalistyczne, tak jak anglo-syjon ("cywilizowany" świat) nie jest socjalistyczny.

  Chiny są narodowo-socjalistyczne (tak jak były nimi kraje RWPG, w tym Polska Ludowa, dopóki Polacy w Solidurnie nie rozpierdolili polskiej ojczyzny z parachatego podjudzenia) a tzw. Zachód jest komunistyczny (bronsztajnowski, NWO, Czerwony Terror).
  III Rzesza towarzysza Hitlera była faszystowska, czyli zawirowanie demokracji na drodze do światowego komunizmu. Była tak socjalistyczna jak dzisiejsza Szwecja.

  Nie mam już sił pisać więcej. Jest prawie 22:00 O tej porze zwykle już śpię.
  Zostawiam Pana z tym, co napisałem.
  Dobranoc.
 • @Kmieć 21:46:10
  Życzę spokojnej nocy.
 • @Kmieć 21:46:10
  No, może słowo kapitalizm pana drażni. Im w takim razie chodziło o gospodarkę rynkową, tam państwo (zwłaszcza w Chinach) nie przeszkadza człowiekowi działać. Stąd te ich gospodarcze sukcesy.
 • @
  Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział, że dotacja w wysokości 300 tys. funtów na rzecz Fundacji Auschwitz-Birkenau motywowana była „przepisywaniem historii” przez polski rząd. Na jego słowa zareagowała ambasada RP w Wielkiej Brytanii.

  Khan powiedział, że jest zaniepokojony sposobem, w jaki polski rząd mówi o nazistowskim ludobójstwie, jakim był Holokaust. Dodał, że intencją londyńskiej darowizny było zachowanie faktów historycznych. Jak mówił, polski rząd wielokrotnie przedstawiał Polskę jako ofiarę nazistów, bez „odniesienia do antysemityzmu na terenie Polski przed, w trakcie i po Holokauście”.

  Polska ambasada w Wielkiej Brytanii odpowiedziała Khanowi w mediach społecznościowych.

  „Doceniamy darowiznę burmistrza Londynu Sadiqa Khana na rzecz Fundacji Auschwitz-Birkenau. Wesprze ona starania Polski o zachowanie pamięci ofiar Holokaustu, a nasz kraj przeznacza na ten cel prawie 14 milionów funtów w różnych formach każdego roku” – napisano w komunikacie.

  Jak podkreślono, Polska odgrywa rolę jednego ze strażników pamięci milionów zamordowanych Żydów. „Spośród sześciu milionów Żydów - ofiar Holokaustu, trzy miliony to Żydzi - obywatele polscy. Mając to na uwadze, twierdzenia, że Polska przepisuje historię, są bezpodstawne i należy się nimi zająć” – dodano.

  „Tak więc, chociaż musimy zmierzyć się z prawdą, że niektóre osoby zostały zmuszone przez niemieckiego okupanta do współpracy z niemieckimi nazistowskimi maszynami eksterminacji, a nawet zrobiły to z własnej woli, postawy te nie były jednak dominujące ani typowe. Państwo polskie konsekwentnie sprzeciwiało się Holokaustowi, poinformowało międzynarodową opinię publiczną o Holokauście i zaapelowało do rządów alianckich o podjęcie działań w celu jego powstrzymania” – podkreśliła ambasada.


  https://www.tvp.info/46446110/burmistrz-londynu-zarzuca-polsce-rewizjonizm-historyczny-reakcja-ambasady

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej