Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31689 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Przeżyć i zaświadczyć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponad 200 osób, które przeżyły, zgromadzi się w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz, wielu prawdopodobnie po raz ostatni, aby upamiętnić 75. rocznicę jego wyzwolenia.

Czarna wstążka,
wpleciona w niewinny warkoczyk,
ciężkie buty,

oczy dziecka tak pełne smutku,
niewinne,
jak studnia głębokie,

ktoś zdecydował,
dziś, uniesie się do nieba
z chmurą porannego wiatru…

dlaczego?
w człowieku rodzi się piekło…


Ponad 200 osób, które przeżyły, zgromadzi się w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz, wielu prawdopodobnie po raz ostatni, aby upamiętnić 75. rocznicę jego wyzwolenia.

Osoby podróżujące do byłego nazistowskiego obozu śmierci boją się lekcji Holokaustu. „Widzę w tym szansę na pożegnanie”: ocaleni z Auschwitz opowiadają swoje historie.Pojedyncza ludzka historia, opowiedziana twarzą w twarz, przekazuję tragedię milionów w sposób, jaki podawanie liczb nigdy nie zrobi. Ale pałeczka musi być przekazana i przejęta.

 

„ Holokaust był sponsorowany i został zaakceptowany przez rząd Niemiec. Nie tylko na to pozwolili, ale narzucili to i zachęcali zwykłych ludzi do zabójstwa ”- powiedział Benjamin Lesser, 92-letni urodzony w Polsce Żyd, którego rodzina została wysłana do Auschwitz w 1944 roku. Ponad 1,1 miliona ludzi było zamordowany w obozie, w większości Żydów.

„Wróciłem, aby nie zapomnieć żadnych szczegółów tego, co mi się przydarzyło, dzięki czemu mogę zachować wspomnienia i powstrzymać świat przed uzyskaniem amnezji”- dodał, podkreślając powszechne zaniepokojenie wzrostem liczby ataków antysemickich , w szczególności w Europie i Ameryce Północnej, która ma być głównym tematem podczas poniedziałkowej ceremonii.

Prezydenci, premierzy i członkowie rodziny królewskiej z całego świata wezmą udział w obchodach, ale nie czołowi światowi przywódcy, którzy odwiedzili Yad Vashem w Jerozolimie na początku tego tygodnia na kolejną głośną imprezę rocznicową.

Ronald Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów (WJC), który sfinansował powrót ponad 100 ocalałych i ich rodzin, powiedział: „Nacisk kładziony jest na ocalałych, tak jak powinno, a nie na przywódców politycznych. Prawdopodobnie nie będzie kolejnej ważnej rocznicy, ponieważ tracimy ich tak wiele. ”

Uczestnicy, którzy przeżyli, są w wieku 75 lat (kobiety urodzonej w obozie) - i 101. Podróżowali z całego świata, głównie Ameryki Północnej i całej Europy, Izraela, Ameryki Południowej i Środkowej oraz Australii. Organizatorzy stwierdzili, że dokładna liczba uczestników nie zostanie potwierdzona przed faktyczną ceremonią w poniedziałek po południu, że względu na ich często kruche warunki zdrowotne i psychiczny wysiłek powrotu, który już doprowadził do niektórych odwołań. Duży zespół 50 terapeutów i lekarzy jest pod ręką, aby zająć się osobami, które przeżyły, a także ich często starsze potomstwo.

David Lenga, lat 92, z Los Angeles, był wśród około 20 osób, które przeżyły, w niedzielę wrócił do Auschwitz, idąc cicho przez słynną bramę wejściową z napisem Arbeit macht frei  w zimny, słoneczny poranek, zabierając córkę Berta Kaplowitz z nim po raz pierwszy podczas wycieczki po swoim byłym więzieniu.

  

 

Lenga, który miał 14 lat, kiedy wszedł do obozu latem 1944 r., Przeżył, robiąc wełniane kurtki dla strażników SS z koców obozowych, za co otrzymał dodatkowe rację żywnościowe. Później został odnoszącym sukcesy krawcem w Beverly Hills. Powiedział, że odmówił Holokaustowi zdefiniowania jego życia, mimo że pochłonęło 98 członków jego rodziny, a on i jego ojciec byli jedynymi, którzy przeżyli.

„Chciałem być lepszy”- powiedział. „Puściłem przeszłość i zamiast tego skoncentrowałem się na byciu wzorem do naśladowania dla mojej rodziny, a pomogło mi błogosławieństwo cudownego małżeństwa, trzech pięknych córek, siedmiu wnuków i 16 wnuków”.

75-letnią Angela Orosz z Montrealu stała przed byłymi koszarami z czerwonej cegły i wspominała relację matki, że potajemnie urodziła ją na górnej pryczy w Auschwitz-Birkenau w grudniu 1944 r.

 

  

„Nie mam innego wyboru, jak wrócić, jako najmłodsza ocalała”, powiedziała, ściskając jasnoróżowy szal wokół ramion. „Dorastałem, oglądając zdjęcia krewnych, a kiedy zapytałem o nie, powiedziano mi on nie żyje, ona nie żyje ”. Kiedy byłam starsza, powiedzieli mi prawdę, że zostali zamordowani.

„Zawsze mówiłam moim dzieciom, że nie doznałam żadnej traumy, dopóki moja córka nie zapytała mnie, dlaczego, w przeciwieństwie do innych rodzin, nigdy nie wyrzucałam obierek ziemniaczanych? Ponieważ moja matka prawdopodobnie przeżyła że względu na obierki, które zjadła i dobro w nich,i mogła mnie urodzić, więc ja przeżyłem, więc odziedziczony po niej instynkt przetrwania sprawił, że zawsze robiłem to samo .

Świadectwo ocalałych zawsze miało kluczowe znaczenie dla zachowania pamięci o tym wyjątkowym epizodzie ludzkiej deprawacji. Odwagą i hart ducha tych, którzy byli świadkami uprzemysłowionego zabójstwa 6 milionów Żydów, odegrały istotną rolę w zaszczepieniu społeczeństw europejskich przeciwko wirusowi antysemityzmu. Ale ta era świadków dobiega końca

Prezydent Polski Andrzej Duda będzie w poniedziałek jednym z mówców. W zeszłym tygodniu uderzył w rosyjskiego prezydenta Władimira Putina za fałszywe twierdzenie, że Polska zmówiła się z Hitlerem w rozpoczęciu drugiej wojny światowej. Duda odmówił podróży do Jerozolimy , ponieważ odmówiono mu pozwolenia na zabranie głosu.

         

 

Hiszpański filozof George Santayana powiedział o Holokauście: "Ten, kto nie uczy się z historii, jest skazany na jej powtórzenie". Ta lekcja nigdy nie może przestać być przekazywana" - podsumowuje "The Guardian".

 

Poniżej słowa W. Pileckiego,który dobrowolnie trafił do KL Auschwitz (by ostatecznie uciec z niem."fabryki śmierci").


 

na podstawie:

https://www.theguardian.com/world/2020/jan/27/auschwitz-survivors-to-return-after-75-years-memoriał-ceremony

 

 

ps.
Z uwagii na fale hejtu,spamu i wyzwisk kierowanych pod moim adresem,informuję że mój blog będzie miał charakter "niszowy".Lepiej mieć 2-3 komentarze w temacie notki,a ja już nie mogę pozwalać sobie na robienie tu ścieku przez pewne grono mojego "Fan Clubu"

 

                                           

 

KOMENTARZE

 • Memento...
  "Ten, kto nie uczy się z historii, jest skazany na jej powtórzenie"
  Zapamiętaj to zdanie, Huski.
  Zapamiętaj na całe życie...
 • Mam skromną nadzieję.
  Na brak jakichkolwiek złośliwych komentarzy pod tą notką.
  Także tych starających się wykazać jakąś "wyższość" nad autorem tekstu.
  Nie mamy tu monopolu na słuszność.
  Zwłaszcza wobec ogromu przypomnianej zbrodni.
 • W sumie
  Ładnie, zwłaszcza ostatnie zdania tekstu, które ukazują nam jakiego męża stanu mamy w posiadaniu. To jak z tymi dwoma ubekami, jeden dobry drugi zły. Mosze Kantor jest tym złym, a Ronald Lauder jest tym dobrym. Ale jeden i drugi chce pewnie,, własności bezdziedzicznej. Mnie interesują ci fachowcy i historycy ze sztabu kryzysowego p. prezydenta, tak z imienia i nazwiska, bo nigdzie nie mogłem się doczytać personaliów naszych antyputinowskich strategów .
 • @
  Apel biskupów Europy: O 15.00, w godzinie wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, zapalmy świecę i pomódlmy się za ludzi pomordowanych w obozach zagłady z wszystkich narodowości i wyznań oraz za ich bliskich.
 • @zbig71 11:39:43
  "Mosze Kantor jest tym złym, a Ronald Lauder jest tym dobrym."

  A jutro będzie odwrotnie.

  "Oceania w sojuszu ze Wschódazją prowadziła wojnę z Eurazją. W żadnej oficjalnej czy też prywatnej wypowiedzi nigdy nie przyznawano, że między trzema mocarstwami panowały kiedykolwiek odmienne stosunki. W rzeczywistości, jak Winston doskonale wiedział, zaledwie przed czterema laty Oceania, wspólnie z Eurazją, walczyła ze Wschódazją. Ale zachował tę tajną wiedzę tylko dlatego, że jego pamięć niedostatecznie poddawała się regulacji. Oficjalnie zmiana sojuszy nigdy nie miała miejsca. Skoro Oceania prowadzi wojnę z Eurazją, przeto zawsze prowadziła wojnę z Eurazją. Wróg aktualny ucieleśniał zło najwyższe, a zatem żadne wchodzenie z nim w układy nie było możliwe: teraz, w przyszłości i nawet w przeszłości.

  Najtragiczniejsze, pomyślał po raz dziesięciotysięczny, wyginając się boleśnie do tyłu (z rękami na biodrach wykonywali skręty tułowia, ćwiczenie podobno świetne na wzmocnienie kręgosłupa) — najtragiczniejsze jest to, że wszystko, co twierdzi Partia, staje się prawdą. Czyż świadomość faktu, iż Partia może wetknąć łapę w przeszłość i oznajmić, że jakieś wydarzenie nigdy nie miało miejsca, nie jest bardziej przerażająca niż najsroższe tortury lub śmierć?

  Partia utrzymuje, jakoby nigdy nie było przymierza między Oceanią i Eurazją. On, Winston Smith, wie, że Oceanię zaledwie cztery lata temu łączył z Eurazją sojusz. Ale skąd czerpie tę wiedzę? Istnieje wyłącznie w jego świadomości, która i tak wkrótce zostanie unicestwiona. A jeśli wszyscy poza nim akceptują kłamstwo narzucone przez Partię — i powtarzają je również wszystkie dokumenty — wówczas wchodzi ono do historii i staje się prawdą. „Kto rządzi przeszłością — głosił jeden ze sloganów Partii — w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość”. Zarazem jednak przeszłość, choć z natury podatna na zmiany, nigdy zmieniana nie była. Co stanowiło prawdę teraz, stanowiło prawdę od zawsze i wiecznie. Zasada była dziecinnie prosta. Wymagała jedynie ciągłych zwycięstw nad własną pamięcią. Nazywano to „regulacją faktów”, a w nowomowie „dwójmyśleniem”.

  — Dosyć! — burknęła instruktorka nieco łagodniejszym tonem."
 • @Pedant 11:57:38
  Na początku lat osiemdziesiątych leciały w odcinkach w WE. Potem w 2gim obiegu, a ostatnio pożyczyłem z biblioteki dla sąsiadki, bojej syn miał to jako lekturę szkolną. Także jakiś zmian doczekaliśmy.
 • @Pedant 11:57:38
  A jutro będzie odwrotnie. To zależy, jak zmieni się etap.
 • @zbig71 12:30:25
  "Na początku lat osiemdziesiątych leciały w odcinkach w WE. Potem w 2gim obiegu, a ostatnio pożyczyłem z biblioteki dla sąsiadki, bojej syn miał to jako lekturę szkolną. Także jakiś zmian doczekaliśmy."

  Za jakiś czas będzie zakazana i zapomniana.
 • @Pedant 12:40:49
  Czyli wrócimy do poprzedniego etapu. Okres pieredyszki się kończy, to wszystko możliwe.
 • Husky
  Dałem 4. Myślę, że to solidna ocena.
 • @brian 10:47:44
  Vice przewodniczący "Bundestagu" Thomas Dehler o zbrodniarzach z SS : "Ludzie wplątani zostali w działania państwa do końca nie zdając sobie z wymiaru moralnego czynów...dlatego tak trudno jest oceniać ich czyny"

  https://pbs.twimg.com/media/EPR1pUoX4AAkB7k?format=jpg&name=small
 • @zbig71 11:39:43
  Niemcy próbują przedstawić swoje ludobójstwo jako dzieło szaleńców .Tymczasem dzieła dokonali zwykli Niemcy: piekarze, szewcy, nauczyciele, lekarze.Ta nacja ma mordowanie w genach
 • @zbig71 12:58:48
  Czesław Lenczowski nr 29553 W okresie okupacji związany z ZWZ i AK Aresztowany przeżył niemieckie obozy koncentracyjne Auschwitz-Birkenau i Flossenbürg Powrócił do Starego Sącza i tam żył aż do śmierci Pracował jako nauczyciel
  Obrazy: Wracają widma i Kara słupka

  https://pbs.twimg.com/media/EPPWyZZXUAMPIT8?format=jpg&name=small

  https://pbs.twimg.com/media/EPPWyZdW4AIlZ0s?format=jpg&name=360x360
 • @Husky 15:24:54
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182MWEwYS9wLzIwMjAvMDEvMjcvODI1LzU0MC9lYzg2N2FiMzI0YWQ0MTA0YjVhODE0MzhjM2EwYjljMy5qcGVn.jpeg

  Niebywałe! Terlikowski: "To nie jest tak, że tylko Niemcy byli do tego zdolni. My też jesteśmy". Mocna odpowiedź internautów! Czyżby wirus „pedagogiki wstydu” dotknął… Tomasza Terlikowskiego? Publicysta w swoich rozważaniach nad Auschwitz zabrnął wyjątkowo daleko. „Dobrze się Pan zastanowił co Pan pisze?” - pytano w komentarzach. Dzień pamięci o ofiarach Holokaustu i rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w naturalny sposób wzbudza refleksję nad tym, do jakich okrucieństw zdolny jest człowiek. Niestety, niektórzy w swoich rozważaniach idą zbyt daleko… Zapominają o fakcie, że tych okrutnych zbrodni w czasie II wojny światowej dokonał konkretny naród - Niemcy?
  Myśląc o Auschwitz warto pamiętać, że to nie jest tak, że tylko oni, mityczni naziści, Niemcy byli do tego zdolni. My też jesteśmy. Dzisiaj i teraz. Wcale nie jesteśmy lepsi napisał Tomasz Terlikowski na Twitterze.Wielu publicystów i internautów było zszokowanych. Na Terlikowskiego posypały się gromy. P. Redaktorze. Z całym szacunkiem, ale różnica jest taka, że MY tego NIE ZROBILIŚMY...Więcej pod linkiem

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/484250-niebywale-terlikowski-wcale-nie-jestesmy-lepsi-niz-niemcy

  Ps... Z Terlikowskim od jakiegoś czasu coś się dzieje. Coraz więcej antypolskich wystąpień. Tak się zastanawiam, czy ktoś zapłacił, czy przystąpił do jakiejś loży? Terlikowski, znieważasz polski naród. Czy twoją ojczyzną jest Polska? Gadzie obleśny.
 • @Husky 15:24:54 ten tłumok po socjologii z karteczki czyta.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yM2Y3Mi9wLzIwMjAvMDEvMjcvODI1LzUzMS9iZjQyZmVjYjBjZDU0YjU4YjEzODc4YTcxMTU3YzczOS5qcGVn.jpeg

  Kidawa-Błońska boi się mówić o winie Niemców? "Musimy przypominać, do czego zdolny jest człowiek". Internauci reagują. Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu to dzień wyjątkowy, szczególny i bolesny. Dzień w którym 75 lat temu wyzwolono niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny w Auschwitz-Birkenau. Ból może spowodować zmiany, ból powoduje cierpienie, ale ból nie może powodować, że zmieniamy, inaczej mówimy o faktach. Dziś składam hołd wszystkim ofiarom tej największej w dziejach ludzkości zbrodni powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska w trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. My, Polacy mamy szczególny obowiązek pamiętać o naszych żydowskich sąsiadach, znajomych, przyjaciołach, pamiętać o ich kulturze. Ale szczególnie ważne, żebyśmy pamiętali o tej niewyobrażalnej zbrodni, w wyniku której zostali zgładzeni. I wszyscy mamy świadomość, że w dyskusji o Holokauście nie może zabraknąć głosu z Polski. Naszym obowiązkiem jest przypominanie tego wszystkiego, do czego zdolny jest człowiek, który kieruje się nienawiścią do drugiego człowieka. Totalitarny terror nie zrodził się w jednej chwili, rasizm i antysemityzm długo zatruwało umysły ludzkie podkreślała kandydatka PO na prezydenta. Fragment tego wystąpienia zamieściła tez na swoim Twitterze. Naszym obowiązkiem jest przypominanie, do czego zdolny jest człowiek motywowany nienawiścią do innych ludzi. Totalitarny terror nie zrodził się z dnia na dzień. Rasizm i antysemityzm długo zatruwał umysły ludzi. Musimy reagować na zło, by nie mogło się rozprzestrzeniać napisała na Twitterze Kidawa-Błońska. Internauci są oburzeni, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie podkreśla, iż to Niemcy są odpowiedzialni za rozpętanie II wojny światowej i za Holokaust.
  https://wpolityce.pl/polityka/484256-kidawa-blonska-boi-sie-mowic-o-winie-niemcow
  Ps..Boi się ona ten tłumok wymówić "Niemcy"? Niestety jak jest się sterowanym to trudno powiedzieć coś od siebie. Mocodawcy z zachodu by się nie zgodzili. Musimy także przypominać do czego zdolny jest człowiek, np. do mordowania żywych nienarodzonych dzieci, co się obecnie dzieje na skalę milionową na świecie, taki holokaust na dzisiejsze czasy.
 • @Husky 15:22:55
  NSDAP to była partia nowego typu. Hitler wygrał wybory większością głosów niemieckich, po 45roku były tłumaczenia, że my nic nie wiedzieli. Na ile hitlerowski propaganda ukrywała zbrodnie? A,, poczta pantoflowa,, też chyba działała.
  No a co z tymi fachowcami i historykami że sztabu kryzysowego prezydenta RP?
 • @Husky 15:24:54
  Miał farta, że bezpieka go nie zwinęła.
 • @kula Lis 69 15:45:51
  Może znów jest rozkochany w Żydach?
 • Dziewczynka w czerwonym plaszczu
  https://i.wpimg.pl/O/644x438/d.wpimg.pl/1343932503-596750597/lista-schindlera.jpeg
 • W sumie
  To zabrakło w tekście, kto wyzwolił obóz w Oświęcimiu i jaka to była armia. Czy to niedopatrzenie autora? Tak czy inaczej bloger Husky mógłby dopisać swoją puentę o wyzwoleniu obozu. Chyba nie sądzi przecież, jak Grzegorz Schetyna, że obóz wyzwolili Ukraińcy? Bo ci, owszem, w obozie byli, ale na wieżach strażniczych przy karabinach maszynowych mg42.
 • Co było a co jest.
  "Ataki te miały miejsce tuż przed pojawieniem się pandemii koronawirusa i zostały przekazane budząc strach i nasycenie w mediach korporacyjnych. Oprócz tego, że jest to szantaż, wydaje się być próbą przywrócenia strachu i nienawiści jako kontrolującej narracji naszego dyskursu publicznego.
  Wygląda na to, że odbyli próbę 18 października 2019 r., Kiedy w USA odbyło się ogromne ćwiczenie symulujące pandemię i wynikający z niej upadek gospodarczy. Sponsorami tego wydarzenia były Światowe Forum Ekonomiczne (Davos), Fundacja Billa i Melindy Gatesów oraz Bloomberg School of Public Health na Uniwersytecie Johna Hopkinsa. . Wtedy, kiedy Światowe Forum Ekonomiczne odbyło się w Davos w dniach 21–24 stycznia 2020 r., Wybuchła prawdziwa pandemia, która zyskała rozgłos."

  Jeszcze raz:

  "Oprócz tego, że jest to szantaż, wydaje się być próbą przywrócenia strachu i nienawiści jako kontrolującej narracji naszego dyskursu publicznego."- to klucz.

  PS. TAk, przeglądałem wystąpienia i jestem zbulwersowany. Jak zawsze. Pozdrawiam
 • @JimA 18:50:31
  "Z pewnością wirusy pojawiają się naturalnie, szczególnie na chińskiej wsi, gdzie kaczki, świnie i ludzie żyją w pobliżu."- na Polskiej wsi też, "żyją w pobliżu" a jednak nie produkujemy masowo pandemicznych "koronawirusów" !
 • @JimA 18:50:31
  "„To niefortunny wynik tych przerażających targów ze zwierzętami, w których zwierzęta zwykle nigdy nie byłyby w tak bliskiej odległości od innych zwierząt lub ludzi. Jest to idealny scenariusz doomsday na pojawienie się nowego wirusa. Widzieliśmy to z SARS, widzimy to teraz i zobaczymy, że inne podobne infekcje pojawią się ponownie w przyszłości.
  „Wiele wirusów infekujących ludzi jest pochodzenia zwierzęcego. Tym, co obecnie różni się, jest liczebność naszej populacji i nowoczesny transport, który pozwala na znacznie szybsze rozprzestrzenianie się nowych chorób. ”
  Pierdołów ciąg dalszy. Żyję w bliskim kontakcie ze zwierzętami, nawet dzikimi i nie choruję.
  PS. Pozdrawiam.
 • @JimA 18:54:47
  To nie ten wpis kolego
  8-)))))
  ale tu:
  https://antykomunista.neon24.pl/post/152832,chinski-armagedon
 • @Husky 17:58:28
  Husky. :) Ja Pana proszę. To jest już tak wyświechtany obrazek, że się niedobrze robi... każdemu /.../ , który "robił" "dla/w Auschwitz/Holokaust/. To jest taka propaganda i badziew, że tylko w przedszkolu może PAn tym wywijać jak czerwonym sztandarem. Niech PAn o tym zapomni. Dziewczynka w czerwonej kufajce nie istniała nigdy naprawdę. :) To już nikogo nie bierze, ani ta dziewczynka ani ten czerwony kapocik. Naprawdę. Przychodzi czas na zmiany. :))) Inaczej- to jest fotomontaż. Fotomontaż, technika znana od 1310 roku. Ups.
  Pozdrowienia
 • @Husky 19:05:21
  Wpisałem tam gdzie było wygodniej. :)
 • @Husky 19:05:21
  Wpisałem, tam gdzie było wygodniej, bo to jest ciąg dalszy historii. :) dziewczynki w czerwonym paltociku... /cokolwiek/ :)
 • @Husky 17:58:28
  Och, Czytając interię też można /.../ :)
  https://fakty.interia.pl/polska/news-75-rocznica-wyzwolenia-auschwitz-poruszajace-slowa-w-bylym-o,nId,4292491#iwa_source=special
 • @JimA 19:23:57
  Bardzo poruszające... słowa, bardzo.
 • MY, żyjący dzisiaj Polacy
  Jeśli "TO" przeżyjemy, to "ZAŚWIADCZYMY", zapewniam. :)
 • :)
  Tylko Prawda!
  Dobranoc :)
 • O!
  No masz, następny. Chcesz to spłacaj.

  https://fakty.interia.pl/polska/news-ambasador-siergiej-andriejew-polska-ma-wobec-rosji-dlug-nie-,nId,4292563

  :)
 • v
  spójrz! co potrafi wyprodukować czerwona propaganda na europę :):

  "Życie ma ogromne znaczenie. Widać to wyraźnie w pracy Komunistycznej Partii Chin podczas jej siedmiu dekad rządów w nowych Chinach. Stawianie życia ludzi na pierwszym miejscu zawsze było priorytetem podczas pracy nad tym, aby życie Chińczyków było bezpieczniejsze, bogatsze i zdrowsze."

  :)))

  a to tylko propaganda czerwona..., co potrafi wyprodukować biało niebieska propaganda? ... Widzimy. :)
 • Świat idzie nam na rękę
  Autorze zatroskany o losy POLSKI!- bo jest Pan zatroskany prawda? :)
  Otóż! Ja mam pomysł:)! Czy w głębokiej trosce o Naszą Ojczyznę nie moglibyśmy na miesiąc lub dwa "popaść w szpony wirusa"? To mogłoby nas w krótkim czasie wyzwolić z opresji! "bynajmniejnieenigmatycznego najeźdźcy"! Gwarantuję, że "wszystkie zainteresowane Obce państwa ewakuowałyby z naszego, zarażonego, terytorium wszelkich pracowników, wojska, banki i innych przedstawicieli" Szybkie i proste, bez strat w ludziach i sprzęcie, pozbycie się przeciwnika/wroga z NAszego terenu. :) WYSTARCZY TYLKO OGŁOSIĆ PANDEMIĘ! i na YT wpuścić parę filmów/materjałuf... :) Proste. To co? Wchodzi Pan w to? czy dalej Pan się będzie troskał bezowocnie przez następne 150 lat?

  :)))
 • @Husky 19:05:21
  11 PRZYKAZANIE

  Marian Turski przytoczył z kolei słowa prezydenta Austrii o tym, że "Auschwitz nie spadł z nieba". - Zbliżał się małymi krokami. Dreptał. Aż stało się to, co się stało. Dlatego zaapelował: - Mój najbliższy przyjaciel wymyślił 11. przykazanie, które jest doświadczeniem zagłady i epoki pogardy. Brzmi ono: Nie bądź obojętny. I to chcę powiedzieć młodym ludziom: Nie bądźcie obojętni. Jeśli widzicie kłamstwa historyczne - nie bądźcie obojętni. Jeśli widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki - nie bądźcie obojętni. Jeśli widzicie, że jakaś mniejszość jest prześladowana - nie bądźcie obojętni."

  Powtórzmy i zmodyfikujmy:
  11 Przykazanie:

  "Nie bądź obojętny. Jeśli widzisz kłamstwo historyczne - nie bądź obojętny! Jeśli widzisz, że przeszłość lub teraźniejszość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki - nie bądź obojętny. Jeśli widzisz, że jakaś mniejszość jest prześladowana - zastanów się dlaczego."
  Pozdrawiam
 • @
  75 lat temu wygasło piekło niemieckiego Auschwitz. Pochłonęło ponad milion istnień jednak jest symbolem nie tylko nienawiści i okrucieństwa. Rtm. Pilecki i Maksymilian Kolbe udowodnili, że nawet w największej beznadziei jest nadzieja, a z najgorszego zła, możne narodzić się dobro


  https://pbs.twimg.com/media/EPUN0w_X0AATUcT?format=jpg&name=small
 • @Husky 21:53:56
  Tak jest.
  " a z najgorszego zła, możne narodzić się dobro"- siłami sloganów z natury rzecz jasna.
  Dobranoc.
 • @
  Wczorajsza uroczystość była pięknym dowodem na to że pamiętamy o tym kto był katem a kto był ofiarą.
  Kremlowska propaganda plus GooWno itd robiły co mogły, by przedstawić to jako klęskę..
  A wczoraj były piękne obchody w Auschwitz. Oczy całego świata zwrócone były na Polskę i Polska dała radę. Powinno nas to cieszyć niezależnie od poglądów.
  Wiem.
  Opozycja i jej tutejsze trolle tego nigdy tego nie pojmą

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej