Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31689 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Ani kroku w tył !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

''Jestem prezydentem Rzeczypospolitej i powiem bardzo mocno; nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy''.

Nigdy Przeciw Polsce

,,Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka, co o nią walczył, cierpiał i wierzył."

Fragm.,,Polska" A.Słonimski

Wyobraźcie sobie przedstawicieli opozycji w Niemczech, Francji czy Hiszpanii, którzy w ramach walki z z własnym rządem, zmuszają UE do rezolucji przeciwko ich krajowi.A gdy rezolucja zostaje ogłoszona,wstają i biją brawo.Macie to?
Nie! Bo to nigdy się nie wydarzyło i nie wydarzy!

 

To co wyrabia opozycja w Europarlamencje to wielki skandal,  poszli zniszczyć Naszą Ojczyznę jest to Obrzydliwe jak Komuchy zdrajcy Polski

Nadzwyczajna Kasta miała 30 lat na uzdrowienie, teraz wszyscy won.

Ja jestem dumnym Polakiem i kocham mój wspaniały kraj. Niech żyje niepodległa Polska!

 

 

Dlatego też dostali jasną i czytelną odpowiedź na to że żadnego kroku w tył nie będzie.Ustawa będzie podpisana i na nic wycie opozycji.powiedział to otwartym tekstem Prezydent Andrzej Duda w Zwoleniu.Fragment tego wystąpienia wystąpienia poniżej:

 


Wszyscy wiemy, że z wymiarem sprawiedliwości od lat są problemy, że ma on fatalną opinię społeczną, że funkcjonowanie sądów w Polsce oceniane jest źle. Podjęliśmy w tym zakresie próby zaradzenia temu problemowi – próby zmian systemowych, które miałyby posłużyć temu, by wymiar sprawiedliwości był oceniany przez polskie społeczeństwo jako sprawiedliwy, odpowiadający potrzebom czasów, a przede wszystkim jako ważny element tworzący Rzeczpospolitą jako silne, sprawnie działające, uczciwe i sprawiedliwe państwo. Taki właśnie obraz wymiaru sprawiedliwości chcemy przywrócić.

 

Jest w Polsce grupa osób, które – uważając siebie za nietykalne, albowiem najbardziej boją się Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym, więc widocznie uważają się za nietykalnych – na zmianę w polskim wymiarze sprawiedliwości nie chcą się zgodzić. Jest to bez wątpienia grupa prominentna, która zyskała przez ostatnie dziesięciolecia bardzo wiele przywilejów. Po części są to przywileje, które ci państwo wynieśli jeszcze ze starych czasów, gdy należeli do partii, która – na szczęście – od lat już nie istnieje, a która przez dziesięciolecia ciemiężyła Polaków.

 

Mam nadzieję, że – mimo huraganowych ataków, które przypuszczają ci ludzie na obecne władze i w Polsce, wewnątrz, i spoza granic Polski, skarżąc się wszędzie, gdzie się tylko da, i załatwiając różnego rodzaju obce interwencje w Polsce – w sposób spokojny i wyważony ta naprawa wymiaru sprawiedliwości zostanie zrealizowana. I że sędziowie w Polsce – wszyscy – będą rozumieli, co to znaczy, że wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. Że to oznacza służbę Polsce, ale to także oznacza służbę polskiemu społeczeństwu.

 

Bo – jak powiedziałem – jak Prezydent, jak premier, jak marszałkowie, jak posłowie, senatorowie, jak wszyscy inni politycy, tak samo i sędziowie, jako przedstawiciele władzy państwowej, są sługami Rzeczypospolitej i sługami polskiego społeczeństwa, nie odwrotnie. To sędziowie są dla społeczeństwa, a nie społeczeństwo dla sędziów. I to oni ponoszą odpowiedzialność za to, jak wymiar sprawiedliwości postrzegany jest przez społeczeństwo. Jaki jest obraz społeczny wymiaru sprawiedliwości. I jeżeli ktoś patrzy na społeczne oceny i widzi, że ponad 80 proc. polskiego społeczeństwa fatalnie ocenia funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, to państwo sędziowie powinni popatrzeć na siebie i na strukturę, którą tworzą.

 

Jakoś dziwnym trafem, mimo tego wszystkiego, te sędziowskie elity same siebie nazywające kastą, co woła o pomstę do nieba, nie pokazały na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, a przede wszystkim lat, żadnego konstruktywnego programu, który rzeczywiście prowadziłby do naprawy wymiaru sprawiedliwości. Mało, nie potrafili wyciągnąć żadnych konsekwencji dyscyplinarnych w sytuacjach oczywistych, mówiłem o tym wielokrotnie.

 

Dziś, niestety, każdy może wysłuchać w internecie kompromitującej rozmowy sędziów. Kompromitującej, wołającej o pomstę do nieba. Z wątkami korupcyjnymi i obyczajowymi. Takimi, że aż wstyd tego słuchać. I każdy, kto to słyszy, widzi, że to są ludzie, którzy nigdy nie powinni byli sprawować urzędów sędziowskich. A jednak nie wyciągnięto wobec nich żadnych konsekwencji. I to jest budowanie dobrego imienia polskiego wymiaru sprawiedliwości?

 

To powiem krótko: to szanowni państwo sędziowie, którzy razem z tymi sędziami zasiadają w sądzie, sami sobie wydają świadectwo, jakimi sędziami są, skoro tolerują obok siebie takie zachowania. I nie może tu być innej oceny, i dlatego dzisiaj społeczeństwo ich i polskie sądownictwo ocenia tak, nie inaczej. Nazwijmy sprawy po imieniu. To musi zostać zmienione. Po to właśnie, po to właśnie powstała Izba Dyscyplinarna w Sądzie Najwyższym.

 

Dzisiaj te środowiska uzurpują sobie i rozpowszechniają twierdzenie, że sędzia jest prawdziwym sędzią wtedy, kiedy został wybrany przez innych sędziów, de facto. Otóż proszę Państwa, nie ma ku temu żadnych podstaw, absolutnie żadnych. Żadnej chorobliwej kooptacji, która niszczy organizm wymiaru sprawiedliwości. Konstytucja jasno stanowi, że sędziów powołuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, i to jest rzeczywiście powołanie sędziowskie.

 

I powiem Państwu więcej, choćby nie wiem jak bardzo się to nie podobało sędziowskim elitom – otóż sam fakt, że konstytucja nazywa Prezydenta najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej, to nie tylko w znaczeniu symbolicznym powoduje, że dając te nominacje sędziowskie sędziom, Prezydent niejako udziela im tej władzy państwowej do tego, żeby wydawali wyroki w imieniu RP. I to na tym polega istota nominacji sędziowskiej, a nie na tym, że sobie sędziowie będą wybierali swoich kolegów. My nie chcemy takiego państwa. Apeluję do Państwa, byście byli szczególnie na to wyczuleni i uwrażliwieni.

 

Mówiono wcześniej, że środowisko sędziowskie oczyści się samo i okazało się, że tak się oczyściło, że do dziś są sędziowie, którzy służyli poprzedniemu systemowi i poprzedniej władzy ludowej, która była wybierana przez jedną partię i w ramach jednej partii, do której oni zresztą należeli w większości. Jeszcze w dodatku dzisiaj, proszę Państwa, próbują wmówić wszystkim, że jedynym systemem, jaki jest dopuszczalny, jest ten, gdzie tylko sędziowie mogą powoływać sędziów.

 

Otóż, proszę Państwa, nigdy nie będzie sprawiedliwego państwa, jeżeli sędziowie będą powoływali się sami i nie będzie żadnej odpowiedzialności wśród nich. Za złamanie zasad etyki, za złamanie zasad odpowiedzialności zawodowej. To jest właśnie grupa społeczna, która powinna być w szczególny sposób obserwowana. To jest właśnie grupa zawodowa, która ponosi szczególną odpowiedzialność przed innymi ludźmi. To jest grupa, która jest w szczególny sposób odpowiedzialna. Dlaczego? Ponieważ ci ludzie innych rozliczają z przestrzegania prawa. Ci ludzie innych rozliczają z przestrzegania zasad. Ci ludzie decydują, często o przysłowiowym życiu i śmierci, o majątkach, o wolności, o karaniu.

 

Oni muszą być kryształowi. I społeczeństwo to obserwuje, a jeżeli zdarzają się jakiekolwiek czarne owce, muszą być natychmiast eliminowane, to jest rzecz najistotniejsza, mało, powinny być eliminowane przez sędziów właśnie. Po to właśnie jest Izba Odpowiedzialności Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym. Izba składająca się z sędziów. Po to, aby sędziowie umieli pokazać, że sami, w ramach stanu sędziowskiego, usuwają tych, którzy nie umieją zachować się przyzwoicie i nie spełniają standardów, aby wykonywać tą wielką, społeczną służbę.

 

Bardzo Państwa proszę w tym zakresie o wsparcie, musimy utrzymać w naszym kraju Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Ta odpowiedzialność dyscyplinarna musi być wreszcie realna. Taka, która doprowadzi do oczyszczenia stanu sędziowskiego i doprowadzi do tego, że ten stan sędziowski będzie w efekcie przez społeczeństwo rzeczywiście poważany i szanowany, a państwo będzie w rezultacie uważane za sprawiedliwe, bo wymiar sprawiedliwości będzie uważany za niosący sprawiedliwość, a nie niesprawiedliwość i zepsuty. Proszę Państwa, byście na to zwracali uwagę.

 

Próbują nam dzisiaj to nasze prawo do posiadania uczciwego, dobrego wymiaru sprawiedliwości, do jego naprawy, na wszystkie sposoby odebrać. Nie pozwólmy na to, aby inni decydowali za nas. My, Polacy, mamy prawo sami decydować o sobie i swoich prawach. Po to walczyliśmy o demokrację.

 

Proszę Państwa, powiem bardzo mocno. Jestem Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i powiem tak: nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy. Szanowni Państwo, tak, tu jest Unia Europejska. Tak, oczywiście, i bardzo się z tego cieszymy, że jest, ale przede wszystkim tu jest Polska!


https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,942,wystapienie-andrzeja-dudy-w-zwoleniu.html

 

 ps.
Z uwagii na fale hejtu,spamu i wyzwisk kierowanych pod moim adresem,informuję że mój blog będzie miał charakter "niszowy".Lepiej mieć 2-3 komentarze w temacie notki,a ja już nie mogę pozwalać sobie na robienie tu ścieku przez pewne grono mojego "Fan Clubu".

                     

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Austryackie gadanie!
  Polska zrzekła się części swojej suwerenności więc niech Duda nie kozaczy.
 • Autor.
  Witam. I teraz zrobiłeś fajny numer, bo od ilości i jakości komentarzy, zobaczymy, kto jest patriotą a kto go tylko udaje lub patriotyzm olewa!!!Popieram w całości twój tekst, bo nasza Ojczyzna -Polska wycierpiała b.dużo przez kilkaset lat i teraz jest najwyższy czas, aby Polacy pokazali, że mają swoje Państwo i nie pozwolą na kraj drugiej kategorii!!!
 • To po co
  Lech Kaczyński ratyfikował Traktat Lizboński? Właśnie przez jego podpis wczesną jesienią 2009 Polska utraciła niepodległość, więc o co ten wrzask?
 • Hipokryzja, zanik pamięci i inne nieświęte zachowania ...
  Ojciec Tadeusz Rydzyk skarży się europosłom w Brukseli, że jest dyskryminowany przez polski rząd. "Nie wiem, gdzie ja żyję, bo w czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów jak teraz. To jest totalitaryzm, ja nie żartuję - mówił redemptorysta, który był gościem seminarium poświęconym energii odnawialnej i geotermalnej zorganizowanego przez PiS. (http://www.tvn24.pl)

  Politycy PiS skarżą się w Parlamencie Europejskim
  Europosłowie PiS chcą, by Parlament Europejski na posiedzeniu plenarnym zajął się nowelizacją kodeksu wyborczego wprowadzającą zakaz płatnych spotów wyborczych w radiu i telewizji. W czwartek złożą petycję w tej sprawie. Ich zdaniem ustawa ogranicza dostęp obywateli do informacji.
  https://wiadomosci.wp.pl/politycy-pis-skarza-sie-w-parlamencie-europejskim-6037853325915265a

  Ja już Pan Autor wysmarował taki elaborat, to powinien chociaż trochę obiektywizmu zachować, bo może ktoś pomyśleć, że zajmuje się płatną partyjną propagandą.
 • @Jozio z Londynu 16:42:53 A gdzie Józio ma dzieci?
  "Nie będzie obcy pluł nam w twarz i dzieci nam germanił."
  To angliczenie jest lepsze od germanienia? A może Józio uciekł od własnych dzieci w Polsce do Londynu?
 • @Anna-PK 15:34:30
  Brakuje mi tu jeszcze jednego ważnego zdania.
  A u Was też biją murzynów.
 • @zbig71 13:38:18
  A ty utraciłeś rozum, pisząc BZDURY!!!
 • @Husky 18:03:16
  A gdzie się podzieli opluwacze Polski???
 • @zibi 18:26:21
  Milcz wyrostku, bo cię wytnę!!!!
 • @Jozio z Londynu 16:42:53
  Przyszłość Polin 2020.
 • @zibi 18:27:51
  Komuniści jeszcze nie przegrali. Mają media, biznes, żaden nie siedzi. Okopali się w sądach i bronią tzw. konstytucji. Pokonanie ich to pieśń przyszłości zwłaszcza, że obiecali KE pełny serwilizm i ochronę niemieckich interesów w Polsce
 • @Jozio z Londynu 16:42:53
  portal tvp.info
  Premier Morawiecki:
  Nie damy się sprowokować kłamstwom i bredniom, które płyną zza wschodniej granicy
 • @zbig71 18:42:58
  Nie strasz, nie strasz, bo się obsuniesz!
 • @zibi 18:27:51
  //A gdzie się podzieli opluwacze Polski???//

  Jak widzisz,decyzja by pozbyć się raz na zawsze zwykłych trolli,spamerów ,blagierów i "ludzi" najwyższej portalowej kultury jednak była słuszna.
  Warto słuchać portalowej starszyzny.Ilość komentarzy,ilość odsłon jest na więcej niż przyzwoitym poziomie zwłaszcza gdy zobaczy się "miejsce" tego wpisu. Martwią mnie tylko oceny ,liczyłem na 24-25 jedynek.Ale ilość poparcia przesyłanego od wielu blogerow i komentatorów na p.w i e-mail przeszła moje najśmielsze oczekiwania i wszyscy twierdzą że to była jednak b.dobra decyzja.
  Pozdrawiam
 • @Jozio z Londynu 20:05:37
  Możliwe, że zaciera ręce. W końcu Polska to wrogi kraj i porywający FR na rozkaz panów zza oceanu.
 • @zibi 21:22:08
  Kup sobie ergiepepanca, nakieruj wylot lufy na swoją nędzną facjatę i naciśnij spust.
 • @zbig71 22:23:19
  Miało być plujący.
 • @zbig71 23:07:58
  Głupek, to mało powiedziane!!!

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej