Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31834 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Space Force

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Trump podpisał w piątek ustawę o budżecie Pentagonu na 2020 rok w rekordowej wysokości 738 mld dol. Wpisano w nią m.in. sankcje na firmy budujące gazociąg Nord Stream 2 i deklarację współpracy wojskowej z Polską.

Donald Trump podpisał w piątek ustawę o obronie narodowej, stworzył również najnowszą służbę wojskową i pierwszą nową służbę od czasu powstania Sił Powietrznych USA w 1947 r.

W bazie wojskowej pod Waszyngtonem Trump opisał przestrzeń kosmiczną jako „najnowszą światową domenę do walki z wojną”. „Wśród poważnych zagrożeń dla naszego bezpieczeństwa narodowego amerykańska wyższość w kosmosie jest absolutnie niezbędna” - powiedział.

„Prowadzimy, ale nie prowadzimy wystarczająco, ale już niedługo będziemy zdecydowanie prowadzić”.

„Siła kosmiczna pomoże nam powstrzymać agresję i kontrolować na najwyższym poziomie” - dodał.

Space Force będzie opierać się na pracach istniejącego US Space Command (SpaceCom) , który został utworzony w sierpniu w celu obsługi operacji kosmicznych amerykańskiego wojska.

Poprowadzi go generał sił powietrznych Jay Raymond, który obecnie prowadzi SpaceCom.

 

Na początku tego miesiąca prezydent Rosji Władimir Putin zasugerował, że ekspansja USA w kosmosie stanowi zagrożenie dla rosyjskich interesów i wymaga reakcji Rosji.Przywództwo wojskowo-polityczne USA otwarcie uważa przestrzeń za teatr wojskowy i planuje tam prowadzić operacje” - powiedział Putin.

 

 Trump w piątek ogłosił, że generał sił powietrznych Jay Raymond jest pierwszym szefem operacji kosmicznych.
„Po dzisiejszym podpisaniu z dumą mianuję generała Jaya Raymonda pierwszym szefem operacji kosmicznych, a on zostanie pierwszym członkiem sił kosmicznych i będzie członkiem wspólnych szefów” - powiedział podczas ceremonii Trump.

Wraz z jego podpisem dowództwo kosmiczne Sił Powietrznych USA zostało wyznaczone jako Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych, krok, który urzędnicy Białego Domu ogłaszają jako krok historyczny.
„Prawo stanowi, że Dowództwo Kosmiczne Sił Powietrznych zostanie ponownie wyznaczone na Siły Kosmiczne Stanów .Gen. John Raymond, dowódca amerykańskiego dowództwa kosmicznego i dowództwa kosmicznego sił powietrznych. zapowiedział, że 16 000 pilotów,żołnierzy i cywilów sił powietrznych zostanie przydzielonych do nowych Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych

Ceremonia podpisania ustawy była transmitowana na żywo przez główne amerykańskie sieci telewizyjne
Ustawa zawiera m.in. zapis, który "zabrania rządowi USA uznania aneksji Krymu dokonanej przez Federację Rosyjską" a także zakazuje współpracy wojskowej z Rosją
Ustawa, ciesząca się poparciem większości Republikanów i Demokratów głosi, że Polska jest "wartościowym sojusznikiem w NATO od 1999 roku" i "ważnym sojusznikiem USA"
Ustawa o wydatkach obronnych (National Defense Authorization Act - NDAA) przeznacza na podstawowy budżet resortu obrony 635 mld dolarów. 71,5 mld wyasygnowano na kontynuowanie misji wojskowych w Afganistanie, Syrii i Jemenie oraz na zwalczanie organizacji terrorystycznych w innych krajach.Na pomoc wojskową dla Ukrainy, w tym na systemy rakiet samosterujących obrony wybrzeża i na pociski przeciwokrętowe, ustawa przeznacza 300 mln dolarów, tzn. o 50 mln więcej niż w budżecie na rok 2019. Ustawa zawiera również zapis, który "zabrania rządowi USA uznania aneksji Krymu dokonanej przez Federację Rosyjską" a także zakazuje współpracy wojskowej z Rosją.

 

 

 


 Opracowanie na podstawie tekstów z

https://edition.cnn.com/2019/12/20/politics/trump-creates-space-force/index.html

https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-50876429

 

KOMENTARZE

 • Najbardziej podobało mi się to zdanie:
  "najnowszą, światową domenę do walki z wojną" :))
  Przypomnij mi Husky ile to wojen rozpętały ropokrady po 45' w celu "walki z wojną"? 20, 30 czy może 40? Ile milionów ludzi zabili? Głównie cywilów, kobiety i dzieci?
  Ten rak pod żydowskim zarządem należy wyciąć i spalić a wszystkich, którzy sprowadzają te kanalie do Polski powiesić. Kulek szkoda.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:35:07
  No ale popatrzaj
  Od 6 lat ameryki ni ma
  Od 6 lat dulara ni ma
  Skąd oni te kasę biorom
  Ta ich mennica drukuje te świstki pewnie przez 25h na dobę
  Jak żyć Panie
  Jak żyć
  A Putin znów zmienia pampersa
  Przykre to Panie
  Przykre
 • @Husky 08:42:43
  Zgadza się, drukują na okrągło i prawdopodobnie w tym roku cała ta piramida runie. Tak piszą fachowcy w temacie.
  To ile tych wojen rozpętały ropokrady?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:49:03
  //prawdopodobnie w tym roku cała ta piramida runie.//


  Dzięki Bogu, do końca roku już tylko parę godzin,będzie radocha na Kremlu...i nie tylko
  Tylko czy zdąża upaść tak szybko
  Pewnie prędzej ten wpis trafi do lochu, bo to takie niepoprawne i "nieportalowe"

  8-)))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:49:03
  Na razie konfrontuje hollywoodzkie filmy z rambo i i ichnymi preziami ratującymi świat, z fake newsami cnn, wychodzi mu, że ussa nie kradnie ropy a walczy o demokrację, aby zwalczani sami oddawali tą ropę, i cóż nie może nic takiego znaleźć, jak świadomie udawać głupka, no, chyba, że za szekle i $, albo super posadę na zmywaku ?
 • @provincjał 09:06:12
  walczy o demokrację i tu pelna zgoda
  pzdr.
 • @Husky 09:13:35
  I jeszcze dopowiedz, że ussa to ideał demokratycznego państwa, które morduje miliony ludzi w imię idei, idei bezpłatnej ropy dla swojej kosher mafii, pzdr.
 • @provincjał 09:18:28
  USA to ideał demokratycznego państwa...... od zawsze
  pasi?
 • rekordowa wysokość 738 mld dol.
  "Wpisano w nią m.in. sankcje na firmy budujące gazociąg Nord Stream 2 i deklarację współpracy wojskowej z Polską."
  Co do tego pierwszego, to już jest po ptokach. NS II jest zbudowany, i jakiekolwiek sankcje na firmy go budujące, będzie odbierane jako małostkową zemstę. Co akurat w przypadku niemoralnych państw jest normą.
  A co do tego drugiego, to wyjaśnij nam czy współpraca wojskowa z Polską będzie księgowana jako zysk czy strata...?
 • @SZS 09:33:54
  Jako zysk i .......bat na sowieckie zapędy
  Tylko tyle i aż tyle
 • @Husky 09:42:18
  A co już rooskim zabrakło rowerów ?
 • @SZS 09:33:54
  Każdy patriota polski to usłyszeniu takiej deklaracji ze strony USA (tak jak w minionym systemie od ZSRR) powinien przypomnieć sobie fragment ,,Potopu'' jak rozmawia Zamojski z posłem szwedzkim. Przekładając na dzisiejsze czasy Polsce lepiej się będzie działo jak wojska amerykańskie będą wychodziły z Polski a nie przyjeżdżały tu.
 • @Husky 08:58:14
  Errata. Mam na myśli 2020.
  A notka faktycznie wredna. Za publiczne wychwalanie zbrodniarzy powinien być dożywotni ban.
 • @marek500 09:59:17
  Wszyscy, którzy przykładają rękę do ściągania obcych wojsk do Polski i wszyscy, którzy się z tego cieszą powinni wisieć. Daj Boże, żebym dożył tej chwili.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:41:40
  Za publiczne wychwalanie Putina i jego zbrodni powinien być dożywotni ban.
  I ucięcie łba u samej dooopy.
  Tak uważam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:44:59
  Wesolych swiat
 • @Husky 09:29:12
  To ile tych wojen rozpętały te demokratyczne ropokrady i ile zabiły kobiet, dzieci i starców?
  Doczekam się odpowiedzi czy będziesz goopa palił?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:48:25
  O jedna za mało?
 • @SZS 09:33:54
  Oczywiście że jako zysk! Szabesgoje z warszawiwu wyczyszczą amerykańskie magazyny ze złomu, wydadzą grube miliardy z naszych podatków (albo pożyczą od żyda) i będzie git!
 • @Husky 09:42:18
  Ale jak w budżet wpisać sankcje? Firmy biorące udział w budowie Nord Stream będą co Koniokradom płacić?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:44:59
  Ściąganie amerykańskich wojsk miało już w Polsce precedens. Analogię widzę ze ściągnięciem Krzyżaków przez Konrada Mazowieckiego.
 • @Wican 10:55:08
  Krzyżacy dokonywali zbrodni pod pretekstem nawracania pogan, a Amerykanie dokonują zbrodni pod pretekstem praw czlowieka, demokracji, itd. (prawoczłowieczyzm to nowa religia).
 • @Husky 10:50:41
  Jesteś jednak cynicznym, żydowskim dupkiem.
 • @Wican 10:55:08
  Dokładnie. I wszyscy wiemy jak to się skończyło.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:13:58
  Krzyżacy się przepoczwarzyli w Prusy a po połączeniu z Brandenburgią, stali się głównym motorem napędowym. I aby to wiedzieć, trza spojrzeć na mapę z XVIII wieku. Ale wpajają Polakom, że to Moskwa parła do rozbiorów. Można poczytać ile sejmów zostało zerwanych za pieniądze pruskie. Bo oni księgowali łapówki. A dzisiaj tak robią Amerykanie. Różne staże, szkolenia organizowane przez Amerykanów. Kilka imprez integracyjnych i haki na niektórych dziwkarzy i qrewki. A potem dziwkarze i qrewki robią w Polsce za polityków
 • @Wican 10:56:34
  Trump opisał przestrzeń kosmiczną jako „najnowszą światową domenę do walki z wojną”. To co, on jest jebnięty? Sam z sobą będzie walczył???
  „Wśród poważnych zagrożeń dla naszego bezpieczeństwa narodowego amerykańska wyższość w kosmosie jest absolutnie niezbędna”
  Ciekawe, że największe zbrodnie wojenne, amerykanie zawsze tłumaczą bezpieczeństwem narodowym. Kradną ropę w Syrii, okupują Afganistan, obalają rządy w Peru, Wenezueli, Brazylii, i to wszystko, oczywiście w imię bezpieczeństwa narodowego. Rozumiem, że srają w gacie przed Meksykiem, ale że przed Kanadą ?
  „Prowadzimy, ale nie prowadzimy wystarczająco, ale już niedługo będziemy zdecydowanie prowadzić”. Czyli po naszemu : Bójcie się kmiotki..
  Kiedy to się stanie, świat przestanie istnieć...
 • Husky
  "5" - za przypominanie nam o ważnych sprawach.
  Pzdr.
 • @Husky 09:42:18
  Co ty z tym batem? Już całkiem "chrabią" przesiąkłeś.
  A co do zysków, to się zgadzam. 2 miliardy za popas amerykanów w Polsce, plus 6,5 miliarda za zdezelowane efy, plus ileś tam za patryjoty i inny złom, tak że z 10 dużych baniek się uzbiera.Choć poprawniej będzie : tyle z nas wyssają....
  I nie zachwycaj się tą horrendalna kwotą, bo skoro śrubka do MiG-a kosztuje 1 centa, to do efa - 1 dolara. Plus łapówki za kontrakty, które są 10 razy mniejsze w Rosji, niż w USA.
  Tak więc można uznać, że budżety obu tych państw są równe.
 • @SZS 13:07:43
  "Szlachta" jerozolimska chce wskoczyć w polskie buty. Tylko, że ciągle pejsy przydeptuje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:25:55
  Ponieważ nie są one naturalne, a przyczepiane okazjonalnie (hanuki, bar micwy i inne obrzydlistwa), to z tym przydeptywaniem muszą uważać...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:12:56
  Jak mi przykro
 • @Docent zza morza 12:34:15
  Dziękuję
  Jak widzisz rusofile orgazmu darmowego dostają
  Jak łatwo zaspokoić ich codzienne potrzeby
 • @Husky 15:07:44
  Wiesz co ci powiem pisku?
  W mojej prywatnej klasyfikacji to rusofil stoi o niebo wyżej niż szabesgoj.
  Problem jednak jest w tym, że rusofili w moim otoczeniu nie ma za to szabesgoi widzę jak tylko kompa odpalę. I tak się jakoś dziwnie składa, że to wyborcy Mao Kacz Szejka. Brzydzę się nimi...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:31:19
  Brzydzę się rusofilami a nawet cos wiecej...
 • @Husky 15:33:21
  Ale za to kochasz amerykanów. Czy coś więcej?
 • @Wican 11:35:33
  tak co najmniej od 44 roku. A są tacy, co twierdzą, że od 26 roku.
 • @zbig71 15:42:28
  Za prawde
 • @Husky 15:33:21
  Nie lubisz ludzi, którzy lubią rosyjską kulturę, np. literaturę,muzykę, taniec?
  To jesteś też prymityw? Kultura oburza?
  Pewnie dla Ciebie, literatura rosyjska jest obca, jak i muzyka czy taniec? Bo to nie demoralizujący żydowski szajs?
 • @Husky 16:02:24
  Hahahhahahahaha. Państwo oparte na rabunku i łamaniu traktatów. Każdy kto zna historię, wie takie rzeczy. Ale szabesgoje mają byś prości i nie za wiele mają wiedzieć. Cóż, zbieżne to z pomysłami hitlerowców wobec Polaków.
 • @Wican 16:19:43
  No właśnie. Taki Husky im wystarczy.
 • @Wican 16:17:54
  Widzisz... Żydki nienawidzą organicznie Rosji bo kiedyś jakiś mądry car wyznaczył im określone miejsca gdzie mogli się osiedlać. W ten sposób te pasożydy nie mogły za dużo szkodzić. Teraz rozpełzły się po całym świecie.
 • Znowu wojny gwiezdne ?
  Przewiozą się Amerykanie i tyle.
  Dzisiaj systemy obrony powietrznej mogą spokojnie zlikwidować wszystko co lata w kosmosie.
  Dzisiaj takie latające ustrojstwa mają wartość bojową lotniskowców...tylko są znacznie bliżej czyli są łatwiejsze do trafienia..
  Tu mamy wiele środków "zaradczych".. od rakiet poprzez lasery oraz broń magnetyczną.
  W kosmos trudno wynieść dużą masę więc tam urządzenia będą delikatne lekkie czyli podatne na zniszczenie czymkolwiek.

  Rosjanie i Chińczycy wprost mogą to niszczyć bronią elektromagnetyczną bo ta nie zostawia śladów a tylko unieruchamia elektronikę.
  Amerykanie wystrzelą z miliard zielony a ruskie to popsują za milion zielonych...
  A wszystko co ma grozić Rosji musi nad Rosją latać czyli wystawić się na odstrzał. Zresztą Rosja może umieścić taką broń na statkach i strzelać z dowolnej pozycji na ziemi..
  Chiny mogą to samo...

  Już kiedyś pisałem że oceany dzisiaj stanowią dla statków barierę nie do przebicia w przypadku wojny... każdy zostanie zatopiony za wyjątkiem łodzi podwodnych a te niewiele mogą przewieść zaopatrzenia dla wojsk..
  Podobnie kosmos to jedna wielka tarcza strzelnicza dzisiaj...
  nic tam się nie uchowa .. no bo gdzie ?

  Ciekawe na co Amerykanie chcą wywalić miliardy dolarów.
  broń ofensywna, systemy zwalczania innych kosmicznych systemów, systemy naprowadzania ? Nie wiem..
 • @Husky 09:42:18
  Czytałem że wojskowi nie chcą F35 bo za wysoki ma stosunek kosztów do wartości bojowej.
  Znacznie korzystniejszy stosunek mają już Mig29 czy Su29.
  a na migach czy Su lata wielu pilotów a na F35 nikt..
  F35 to tylko brutalne wyciągania kasy z polskiego budżetu.
 • @Oscar 17:57:44
  F-35 zostanie zakupiony za kwotę poniżej 80 mln dolarów.Za zaoszczędzone pieniądze przeznaczone na ten kontrakt rozważana jest opcja dokupienia kolejnej baterii Patriot lub rakiet samosterujących JASMM w wersji zasięgu 1000km, pisze prasa amerykańska po wizycie min.Pawła Woźnego w ub.tygodniu w Pentagonie
 • "Nie chcemy być kolonią Rosji". Masowy protest w Mińsku
  https://pbs.twimg.com/card_img/1208380748857634817/ewBnkNSd?format=jpg&name=600x314
 • @Jozio z Londynu 18:15:43
  Bzdura. ja potrafie liczyć i widziałem całościową ofertę. A Patrioty średnioskuteczne. Nie potrafią przechwytywac rakiet produkcji sowieckiej z lat 70-tych, co pokazała wojna ludobójców saudyjskich z przydupasami przeciw Jemenowi. A po co nam JASMM? ANtoni Macierewicz obiecywał do 1000 km a dostaliśmy bodaj do 400
 • tytuł
  dlaczego tytuł jest po murzyńsku?

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej