Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31834 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Twierdza Auschwitz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdzie znajduje sie najbardziej strzeżona twierdza w Polsce? 2 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać nowy regulamin zwiedzania oraz rezerwacji w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie imiennych kart wstępu.


 I mamy odpowiedź na pytanie


 

Dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński podenerwowany rosnącą skalą nielegalnego obrotu biletami wstępu (koniki?) postanowił bardziej skutecznie walczyć z tym procederem i jak poinformował na internetowej stronie muzeum tu cyt:

// Wiemy też, że wytworzyła się swoistą szara strefa obrotu hurtowo wykupowanych kart ze szkodą dla odwiedzających indywidualnych // i dodaje dalej że
//Od przyszłego roku każda rezerwacja indywidualna i grupowa, będzie wymagała podania danych uczestników.//

http://auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/rekordowa-frekwencja-i-zmiana-regulaminu-od-2-stycznia-imienne-karty-wstepu-dla-wszystkich-odwiedzajacych,2098.html

Stosowanie niezgodnych z zasadami praktyk będzie zdecydowanie utrudnione - dodaje.Cywiński

Czyli to dyr Cywiński będzie decydował kto ma prawo zwiedzać Muzeum a kto nie.

Gra jest jednk warta świeczki.Rocznie teren twierdzy odwiedza ponad 2 mln ludzi,więc tu mamy do czynienie z dużymi dochodami (ale być może i stratami) stąd te nowe pomysły dyrekcji muzeum.No tak, ale ktoś powie że mamy ochronę danych osobowych RODO. Odpowiem na to teraz by uniknąć takiej ewentualnej sytuacji. RODO obowiązuje tylko na terenie Rzeczpospolitej Polskiej więc takie pytanie byłoby bezzasadne.

W tym pomyśle Cywinskiego widzę jeden problem.Co zrobić jak chętny do zakupu kart wstępu akurat w tym czasie (w trakcie podróży) zagubi lub zostanie mu skradziony dokument potwierdzający jego dane osobowe.Tego nam dyrektor nie wyjaśnia, stąd też mój pomysł na to by wrócić do starej sprawdzonej w Auschwitz metody czyli tatuażu.Można by numery tych kart tatuować na ręce, aby mieć pewność czy te osoby mogą się tam znajdować?

A i zarobić na tym się wtedy da. Stworzyć tam Autoryzowane Centrum Tatuażu, pobierać za usługę choćby 1 dolara co przy 2 mln zwiedzających daje już spora kwotę i przyniesie dodatkowy dochód przedsiębiorstwu.Innym moim autorskim pomysłem może być np. wprowadzenie tam wiz. Taka jednorazowa wiza mogłaby kosztować np.20 dolców co daje ok.40 mln.

Księgowy twierdzy zacierałby ręce na widok tej niezłej już sumki.Ktoś powie hola,hola to już antysemityzm wprowadzając tak drakońskie opłaty? Odpowiadam że nie.

Twierdza Auschwitz to zamorskie terytorium Izraelai dla obywateli tego kraju wizy byłyby niepotrzebne.Czyli taki argument by padł.

 

 

 

A teraz już tak na serio:
Krzyżowi -nie
Fladze narodowej - nie
Dla hymnu Polski - nie
Msza św. - nie

Pytanie za 100 punktów.Co musiałby jeszcze zrobić dyrektor muzeum KL Auschwitz Piotr Cywinski aby polskie władze wreszcie zareagowały?

 

 

KOMENTARZE

 • @
  No i widzisz do czego doprowadziliście, ty i twoi idole...
  Polin pełną gębą.
 • Co
  Musiałby zrobić? Pozwolić na krzyż, na mszę i na flagę narodową i będzie takie aj-waj, że klékajcie narody. A koniokrady zamiast sprzedać nam te zasrane F35 po prostu zbombardują nimi Polskę.
 • @Monika1989 12:36:40
  Cześć, powiedz mi moniczko, czy nie zapytałabyś się derektora muzeum, dlaczego tylko uśmiechnięta młodzież z israel może wnosić davidowe flagi na teren niemieckiego muzeum nazistowskiego w Polsce ?
 • Bez ciśnienia, ale o ile wiem
  to ktoś jest organem nadzorującym takie instytucje. Samorząd czy ministerstwo kultury?
  Teraz dawna walka o krzyż nabiera innego wymiaru. To był po prostu jeden etap, aby przejąć terytorium. A ze śp. Kazimierza Świtonia robiono wariata. Inna sprawa, że on czasami odlatywał. Wtedy też zacząłem tracić zaufanie do hierarchii KK. Wielu szeregowych księży też nie ufa zwierzchnikom. A na dole mnóstwo fantastycznych księży.
  Jak znajomy ksiądz niedawno z drugim księdzem i z ich proboszczem postanowili wybrać się na wieczorny seans filmowy do kina na jakiegoś Egzorcystę. I mój znajomy oraz proboszcz ubrali się "po cywilnemu", a najmłodszy ksiądz (chłopak przed 30-stką) w sutannie. Gdy proboszcz go zapytał czy jest pewny to hardo odpowiedział: "to księdzu proboszczowi przeszkadza sutanna i koloratka"? Proboszczowi zrobiło się głupio (wiem to od jednego z tych księży, ale też od proboszcza) i założył koloratkę. Na pełne przebranie czasu już nie było. I proboszcz potem powiedział: "mnie staremu, młody szczyl musiał udzielić lekcji".
  Sporo takich młodych kapłanów, ale są tłamszeni. W mojej okolicy proboszcze jednak pozwalają na krytykę. A gdyby ktoś odważył się tak powiedzieć do jakiegoś gwiazdorskiego biskupa? Zaraz kary, chyba że miałby wsparcie żydosalonu
 • @Wican 14:04:04
  Prawdziwi księża nie mogą liczyć na żydosalon wiadomo, z jakich powodów. Teraz będzie kolejna rocznica wyzwolenia obozu w Oświęcimiu i znów pewnie będą cyrki.
 • @zbig71 14:11:15
  Niestety. A nasi biskupi przez lata mieli alibi-popularny Jan Paweł II. A okazali się dnami. Ostatnim biskupem na poziomie był Józef Glemp. Jego pewną tragedią było, że przed nim byli biskupi bardzo wybitni: Stefan Wyszyński czy August Hlond (ten co nie chciał chować "czerwonego bandziora").Do tego Adam Sapieha. I przy nich może był trochę mniejszy, ale przy obecnych cudakach pokroju Nycza, Polaka czy emerytowanego kapciowego Wojtyły (bo tym był przygłup Dziwisz), to był gigant.
  Wierzyłem kiedyś w Józefa Michalika, ale mnie zawiódł. Ewentualnie szczegóły to mogę na PW
 • @Wican 14:04:04
  Cywiński jest synem „sztandarowego katolika PRL” pana Bohdana Cywińskiego, działacza Klubów Postępowej Inteligencji Katolickiej, redaktora naczelnego miesięcznika „Znak” a w ostatnich latach wykładowcy Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

  Niepokorni Cywińscy, finanse Muzeum KL Auschwitz i strefa eksterytorialna.
  https://www.polishclub.org/2018/03/03/niepokorni-cywinscy-finanse-muzeum-kl-auschwitz-strefa-eksterytorialna/
 • @zbig71 14:11:15
  Jonny Daniels za eksterytorialnością terenu Auschwitz?
  Jonny Daniels optuje za wolnym miastem Auschwitz z własną strażą”

  https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/69085.jpg?r=1575553293

  https://www.pch24.pl/jonny-daniels-za-eksterytorialnoscia-terenu-auschwitz--,69085,i.html
 • @Wican 14:50:33
  Chętnie się zapoznam. Jak najbardziej.
  No cóż, dzisiejszy episkopat polubił święty spokój. I niestety układy z Żydami zdecydowanie Kościołowi nie służą. Te dni judaizmu w KK, to jest jeden z tych swędów, co przenika do Świątyni Pańskiej.
 • @Husky 15:05:59
  Mówią, że ten Daniels jest agentem wywiadu wojskowego Izraela, Amanu(czy to się tak pisze?)
  W każdym razie nieźle sobie w Polin poczynia

  doi spółki skarbu państwa, wkurwia Polaków swoimi bezczelnymi tekstami i przyjaźni się z politykami PiS.
  Czy to balon próbny tego, co nas czeka?
 • bez pracy nie ma macy (taki sarkazm)
  Komendant Obozu Cywiński powoli komercjalizuje ten obiekt. Tylko patrzeć jak będzie organizował 2 tygodniowe wczasy odchudzające dla spasionych izraelczyków i kursy gotowania na gazie.
 • Spokojnie - Żymianie mają rację - mówiąc, że
  to ich obóz - bo przecież pana, towarzysza Hitlera - nie kto inny Niemcom zaflancował - jak właśnie Żymianie.
  Wniosek?
  To Żymianie budowali ten obóz - panem, towarzyszem Hitlerem - więc jest ich.
 • Pierwszymi więźniami Oświęcimia byli Polacy
  Pierwszymi więźniami Oświęcimia byli Polacy - 5 i 6 maja 1940 roku w Jarosławiu gestapowcy aresztowali kilkudzieśięciu uczniów Szkoły Budowlanej podejrzanych o przynależność do organizacji konspiracyjnej. część aresztowanych po wstępnych badaniach zwolniono, a pozostałych wywieziono do więzienia w Tarnowie. Ta grupa młodzieży weszła w skład pierwszego transportu oświęcimskiego - 14 czerwca 1940 roku. Byli wśród nich Stanisław Ryniak (nr obozowy 31), Mieczysław Popkiewicz (nr obozowy 36), Kazimierz Tokarz (nr obozowy 282) , Wiesław Kielar (nr obozowy 290). Numery 1-31 otrzymali przestępcy kryminalni narodowości niemieckiej przywiezieni do Oświęcimia 20 maja 1940 roku z obozu w Sachsenhausen. Objęli oni funkcje w tzw. "wieźniarskim samorządzie obozowym". Aresztowania i wywózki okolicznych mieszkańców do obozów takich jak : Oświęcim, Dachau, Buchenwald, Oranienburg-Sachsenhausen, Hamburg-Neuengamme, Pustków, Gross-Rosen - trwały przez cały okres okupacji. W skład oświęcimskiego kombinatu śmierci wchodził nie tylko macierzysty obóz w Oświęcimiu (założony w 1940 roku), ale także obóz w odległej o 3 km. Brzezince oraz 39 obozów pobocznych na terenie całego Śląska i nawet poza nim. Budowę obozu w Brzezince rozpoczęto w październiku 1941 roku. W 1943 roku na rozkaz Himmlera dokonano podziału całego kombinatu oświęcimskiego na trzy obozy: Obóz Koncentracyjny Oświęcim I (Auschwitz I), Obóz Koncentracyjny Oświęcim II-Brzezinka (Auschwitz II) i Obóz Koncentracyjny III -obozy poboczne (Ausenlager). Z dniem 25 listopada 1944 wcielono pod względem organizacyjnym obóz w Brzezince do obozu macierzystego , który nazwano Konzentrationslager Auschwitz, a obóz Oświęcim III przemianowano Konzentrationslager Monowitz (od miejscowości Monowice gdzie dla koncernu IG Farben wybudowano olbrzymie zakłady syntetycznej benzyny Buna-Werke). Na skutek tych zmian nazw będących w istocie tylko zmianą szyldów, z listy hitlerowskich obozów "zniknął" obóz w Brzezince , osławiony na świecie jako największy obóz wyniszczenia. To właśnie tutaj , a nie w samym Oświęcimiu miała miejsce masowa eksterminacja Żydów. Natomiast w obozie macierzystym w Oświęcimiu ginęli przede wszystkim Polacy a także więźniowie innych narodowości. Ale ponieważ nazwa Oświęcimia (Auschwitz) jest na świecie powszechnie znana a Brzezinki o wiele mniej więc środowiska żydowskie postanowiły zawłaszczyć ją tylko dla siebie.
 • @Wican 14:04:04
  "... ministerstwo kultury?" Co?! Bój się Pana Boga! Tfu, tfu, tfu! ;) Ministerstwo Kultury nie jest od nadzorowania! byłych, niemieckich obozów koncentracyjnych- pracy i śmierci- na terenie Polski! Ministerstwo Kultury jest od zupełnie czegoś innego. Też mam wrażenie, że to wszystko dzieje się dlatego, że "niewiadomokto" nie informuje, że teren tego obozu jest np. "eksterytorialny"/?/, lub może w ogóle, na mocy jakichś umów, należy do "niewiadomokogo". Chyba trzeba o to zacząć pytać wprost. Kogo? Na początek "zarząd obozu" :)
 • @Piotrx 22:35:53
  ... *5

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej