Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31834 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

... i świat musi patrzeć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczas wtorkowej wizyty w Londynie prezydent USA Donald Trump powiedział, że Iran „zabija teraz setki protestujących ludzi" Dodał: „To okropne i świat musi na to patrzeć”.


 Irańska telewizja państwowa IRTV2 poinformowała, że ​​siły bezpieczeństwa zabiły "coś", co nazwały "bandytami i uczestnikami zamieszek” podczas masowych protestów w ubiegłym miesiącu przeciwko podwyżce cen benzyny.Protesty wybuchły w miastach w całym Iranie 15 listopada po tym, jak rząd ogłosił, że cena benzyny wzrośnie o 50%

            

 

Decyzja o podwyżce cen paliwa spotkała się z powszechnym gniewem spolecznstwa w kraju,a w którym gospodarka już od wielu miesięcy jest w coraz gorszej sytuacji, a to w wyniku sankcji USA, które zostały przywrócone w ubiegłym roku, kiedy to prezydent Donald Trump porzucił umowę nuklearną z Iranem.I nałożył kolejne bolesne dla gospodarki Iranu sankcje.

Decyzja władz o prawie całkowitym zamknięciu dostępu do Internetu utrudniała zebranie informacji o tym, co działo się na ulicach, ale materiały wideo, który dotarły do świata zewnętrznego, zdawały się pokazywać siły bezpieczeństwa strzelające do nieuzbrojonych demonstrantów.

Minister spraw wewnętrznych Abdolreza Rahmani Fazli powiedział w zeszłym tygodniu, że w protestach wzięło udział aż 200 000 osób, a 731 banków, 70 stacji benzynowych i 140 obiektów rządowych zostało podpalonych. Dodał, że zaatakowano także ponad 50 baz bezpieczeństwa.

W poniedziałek wieczorem państwowy kanał IRTV2 Iranu nadał raport potwierdzający, że podczas zamieszek doszło do ofiar śmiertelnych, ale nie podał żadnych liczb. Sklasyfikowano zabitych jako „zbrojnych zbirów i uczestników zamieszek”, pracowników ochrony, przechodniów przypakowo trafionych przez krzyżowy ogień lub ofiary innych „podejrzanych strzelanin”.

Korespondent  IRTV2 powiedział, że „uczestnicy zamieszek” zaatakowali wrażliwe lub wojskowe miejsca za pomocą broni lub noży i zabrali zakładników, pozostawiając siły bezpieczeństwa bez wyboru „uciekania się do autorytatywnej i twardej konfrontacji”w celu ratowania życia.W południowo-zachodnim mieście Mahshahr korespondent dodał „separatystów” uzbrojonych w karabiny maszynowe blokujących drogi i planujących wysadzenie kompleksu petrochemicznego.W raporcie IRTV2 wspomniano również, że siły bezpieczeństwa skonfrontowały się z uczestnikami zamieszek w Teheranie i na przedmieściach Shahriar oraz w południowych miastach Shiraz i Sirjan

 

Amnesty International poinformowała w poniedziałek, że zebrała informację ogólnokrajową szacując liczbę ofiar śmiertelnych w wysokości minimum 208 osób na podstawie raportów, których wiarygodność ustaliła, przeprowadzając wywiad z wieloma źródłami, w tym krewnymi ofiar, dziennikarzami i działaczami na rzecz praw człowieka. Ostrzegła jednak, że faktyczna liczba prawdopodobnie będzie wyższa. Inne grupy praw i źródła w Iranie podały, że liczba ofiar śmiertelnych była bliska 400.Grupa niezależnych Irańskich prawników powiedziała, że ​​zebrała informację wskazujące, że rodziny ofiar zostały ostrzeżone, aby nie rozmawiały z mediami ani nie organizowały pogrzebów dla swoich bliskich. Niektóre rodziny były również zmuszane do dokonywania wygórowanych płatności, aby zwrócić im ciała ofiar.

Rzecznik sądowy Gholamhossein Esmaili powiedział dziennikarzom w Teheranie, że „liczby ofiar śmiertelnych i liczby rannych podawane przez wrogie grupy są kompletnymi kłamstwami, a [oficjalne] statystyki różnią się poważnie od tego, co ogłosili”.

Esmaili powiedział również, że większość osób zatrzymanych „podczas zamieszek” zostanie zwolniona. Dodał, że sądownictwo ocenia poszczególne przypadki protestów „sprawnie i precyzyjnie” .W Teheranie nadal przebywa w areszcie około 300 osób 

Hossein Naqavi-Hosseini, członek parlamentarnej komisji bezpieczeństwa narodowego, powiedział w zeszłym tygodniu, że podczas zamieszek aresztowano około 7 000 osób.

 

 

 

Opracowane i tłumaczenie na podstawie:

https://www.nbcnews.com/news/world/iran-says-it-shot-rioters-after-rights-group-claims-200-n1094651

https://www.aljazeera.com/news/2019/12/shot-killed-protests-iran-admits-time-191203072043278.html

https://www.latimes.com/world-nation/story/2019-12-03/iran-protests-deaths

 https://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-50643445

 

 

KOMENTARZE

 • Podwyżka paliwa
  Pomimo tych nagłych, bo nastąpiły one w ciągu jednej nocy, podwyżek paliwa o 50%, Iran w dalszym ciągu ma jedną z najniższych cen na benzynę na świecie. W chwili obecnej wynosi ona tylko 50 centów za jeden galon(3.785 litra). Chodzi tu jednak o to, że osoby biedne nie będą mogły dłużej korzystać z rządowych dopłat.

  ttps://nypost.com/2019/11/16/iran-racked-by-protests-after-massive-gas-price-hike/
 • @AgnieszkaS 08:23:14
  Biedni ludzie w Iranie ??? !!!!
  Pierwsze słyszę/czytam.
  Od wielu lat czytam tu od portalowych ekspertów że Iran to kraj mlekiem i miodem płynący.Setki miliardów dolarów dochodu rocznie wpływających do budżetu z eksportu ropy i gazu.
  Gdzie w tym wszystkim logika, by dawno upadły kraj jakim są USA mogły nakładać sankcje na Iran.To kuriozalne i śmieszne zarazem.
  Iran jest potęga i basata a te protesty to ...... propaganda i tyle.
 • @Husky 08:41:45
  A ty znowu palisz goopa i rozpowszechniasz żydowską propagandę. 85% społeczeństwa iranskiego popiera twardą linię rządu przeciwko bandom niszczącym własność prywatną i publiczną. Za tymi aktami wandalizmu stoją ciągle ci sami - ropokrady i angole. Tak jak w Hongkongu.
 • @Husky 08:41:45
  Wyczytałam również że paliwo jest racjonowane i po przekroczeniu limitu miesięcznego wynoszącego 60 litrów za każdy następny podwyżka już nie jest 50% tylko 300%. Iran jest naprawdę w bardzo złej sytuacji ekonomicznej po nałożeniu sankcji przez USA.

  Tutaj zacytuję:
  Niezwykle tania benzyna - Iran jest jednym z krajów z najtańszą benzyną na świecie - była źródłem dochodu dla wielu bezrobotnych, którzy używają samochodów jako taksówek lub pracują dla firm oferujących transport zbiorowy.
  https://www.rferl.org/a/outrage-in-iran-over-gas-price-hike-as-economic-woes-worsen/30274458.html
 • Mafia robi co może by odzyskać hegemonię na Świecie.
  Moim zdaniem to rzut na taśmę... HongKong, Iran, Ameryka łacińska...
  a wszędzie narody się skutecznie bronią.
  Widać gołym okiem stosunek sił... jak 1:100 na korzyść Narodów ( w sensie populacji) bo w sensie ekonomicznym już tak dobrze nie jest...
  choć jest z każdym dniem lepiej.

  Globalna mafia traci wpływy .. miota się stara się odwrócić trendy ...
  bez skutków .. walec wolności toczy się dalej...
  zwłaszcza w Afryce i EuroAzji... tego nie widzimy bo mafijne media przemilczają sukcesy "walca wolności"... a nagłaśniają swoje prowokacje..

  Iran to bogaty kraj gnębiony sankcjami i koniecznością zbrojeń na wypadek otwartej agresji globalnych bandytów.
  Sankcje już są coraz skuteczniej omijane dzięki Rosji, Chinom...ale i
  także krajom Europejskim...
  Mafijne kajdany zaczynają pękać.
  NATO się kruszy, dzieli...
  Rozłazi się mafii ten starannie zaplanowany system zniewalania Narodów świata.

  Myślę że razem z Brexitem pęknie coś jeszcze w UE może Francja wyjdzie z NATO..Macron już tak gada....jest Grecja, Włochy, Węgry...
  A Tramp w istocie wspiera rozwalenie UE a nawet NATO.
  Tramp to izolacjonista tylko mafia nie pozwala mu wycofać się do domu... a Tramp czeka na wybory i po wyborach będzie się bardziej zdecydowanie wycofywał... o ile nie wybuchnie w USA gorąca wojna domowa bo mafii już nie stać na przegranie kolejnych wyborów w USA.
 • @Oscar 10:17:21
  Wojnę domową ropokrady mają już jak w banku. Kwestią nie jest "czy" tylko "kiedy". 50 mln Amerykanów, którzy korzystają z kartek na żarcie nie ma co jeść ale ma z czego strzelać. Setki tysięcy bezdomnych też nie mają niczego do stracenia. I tak się skończy "amerykański sen", obudzą się z ręką w nocniku. Paradoksalnie jednak to może być wybawieniem dla Ameryki i świata. Jak pogonią żydów, którzy zawłaszczyli ich państwo to USA mają szansę stać się normalnym krajem, jednym z wielu.
 • @Husky 08:41:45
  Husky, powinieneś zmienić tytuł bloga z "tylko prawda" na "tylko żydowska prawda" albo "sowiecka Prawda" :)))
 • „To okropne i świat musi na to patrzeć”.
  Najbardziej swoich żal....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:27:13
  Też tak to widzą.
  A co do mafii żydowskiej to tak to widzą chyba wszystkie zarażone tą mafią narody świata.
  Nawet Rosja mimo hiperporawności Putina.
  a na Ukrainie banderowcy chyba im zrobią "Wołyń" a potem reszta Ukrainy rozliczy banderowców.
  W Palestynie ... to aż strach się bać...

  Globalna mafia żydowska po raz kolejny w historii świata wyzwala w narodach brutalny odruch samoobrony... przed toksyczną mafią.
  Tym razem będzie to reakcja globalna.
 • @Autor
  Cały świat już się naoglądał barbarzyństwa jakiego dopuścili się miłujący "pokój i demokrację" usraelscy bandyci.
  Cały świat widział na własne oczy jak mordowano napalmem i bombami lotniczymi setki tysiace Wietnamczyków w tym kobiety i dzieci.
  Cały swiat widział na własne oczy jak mordowali Serbów na ich ojczystej ziemi .Setki ofiar cywilnych i ogromne zniszczenia materialne.
  Cały swiat widział na własne oczy jak usraelskie bomby spadały na domy i mieszkania w IRAKU.I znowu tysiace ofiar cywilnych mają na sumieniu a ich brudne łapska są po łokcie unurzane we krwi niewinnych ludzi.
 • @Oscar 10:17:21
  //NATO się kruszy, dzieli...
  Rozłazi się mafii ten starannie zaplanowany system zniewalania Narodów świata.//

  Od chwili powstania NATO ten sojusz się z roku na rok kruszy.Jeszcze niewiele lat temu sojusz skupiał 12 państw. Dziś jest tylko 29.
  A na dzisiejszym szyczcie omawiane będzie również przyjęcie (lub nie) kolejnych krajów.
  Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja,Ukraina, Finlandia czy Gruzja.
  Przyjęcie tych krajów (co jest raczej w 100%) pewne pozwoli na .....ekspresowe kruszenie się tego zbrodniczego sojuszu
  Trzymajmy więc kciuki za ten rozpad
  8-)))))

  pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:31:19
  Proszę o JEDNO zdanie w notce które jest kłamstwem
 • @Oscar 10:40:27
  //Tym razem będzie to reakcja globalna.//


  Jako kolejny dowód na kruszenie się NATO przytoczę listę państw z NATO współpracujących w ramach Partnerstwa dla Pokoju,i które wyraziły chęć wstąpienia w struktury NATO :
  Państwa Dialogu Śródziemnomorskiego (Algieria, Egipt, Izrael, Jordania, Mauretania, Maroko, Tunezja),
  Państwa Stambulskiej Inicjatywy Współpracy (Bahrajn, Kuwejt, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie), a także inni partnerzy globalni, jak Australia, Irak, Japonia czy Republika Korei.

  Z liczących się militarnie krajów zdecydowanie NIE dla sojuszu odpowiedziały:
  Angora
  Monaco
  Liechtenstein
  Zdecydowanie odmówiły motywując tym że w mordach i ludobójstwie maczać palców nie będą

  Kruszenia cdn.
 • Autor
  Proszę by autor tego wpisu zbytnio nie dziwił się komentarzami poniżej.Zwłaszcza gdy sobie przypomnimy jakiego to ludobójstwa dokonali Amerykanie w Srebrenicy przy wydatnej pomocy swoich sojuszników z NATO

  https://cdn.britannica.com/s:700x500/40/142340-050-C16712B5/women-Bosniac-victims-Srebrenica-massacre-Potocari-Bos-Her-July-2009.jpg

  https://www.britannica.com/event/Srebrenica-massacre
 • @Jozio z Londynu 13:26:47
  W Srebrenicy? A co tam zmalowały te bandziory z NATO?

  Swego czasu próbowano wkręcić Serbów w rzekome "ludobójstwo" w Srebrenicy a potem okazało się to fejkiem. To był jeden z fejków, który miał usprawiedliwić bandycki atak na Jugosławię. Coś jak "broń masowego rażenia" Husajna, której do dziś szukają i znaleźć nie mogą.
 • @Husky 12:22:23
  //Jeszcze niewiele lat temu sojusz skupiał 12 państw. Dziś jest tylko 29.//

  To jest oznaka słabości a nie siły. NATO tylko przez ciągłe rozszerzanie i szukanie nowych jeleni do płacenia jest w stanie jeszcze jako tako stać na swoich glinianych nogach.
 • @Husky 12:23:52
  Jako dość sprawny manipulator powinieneś wiedzieć, że nie trzeba przekręcać faktów. Starczy parę niedomówień i przesłanie tekstu jest zwykłą manipulacją. Tak jak w tym przypadku.
 • @Jwu 14:00:39
  No jak to kto?
  PUTIN!!!
 • Autor celowo zamilcza początki problemu w Iranie.
  A początkiem było zerwanie przez USA umowy antynuklearnej Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA) gdzie Iran zobowiązał się do zaprzestania prób z bronią jądrową w zamian za otwarcie rynków w handlu międzynarodowym. Trump nie tylko zerwał umowę, ale nałożył sankcje na Iran i na każde państwo, które będzie z Iranem handlować.

  Wszystkie inwestycje, umowy i porozumienia w sprawie rozwoju gospodarczego Iranu się zawaliły, więc proszę szanownego Autora zaprzestanie tej hipokryzji i udawania, "że ja słyszę...że Iran to kraj mlekiem i miodem płynący", bo jeżeli to jest niewiedza, więc jeszcze gorzej niż hipokryzja.

  A teraz czemu USA, karzą sankcjami? Tutaj na Neonie autorzy łamią ręce nad tym, że "Kaczyński podpisał Traktat Lizboński i Polska straciła niepodległość"... i do tego jakaś idiotyczne ilustracje... ale niech Polska spróbuje cokolwiek zrobić wbrew USA!

  W Iraku na skutek działań USA, sankcji i braków leków, zmarło 500tys dzieci. I kiedy w programie "60 minute" zapytano czy to prawda i czy to było warto, Madeleine Albright, sekretarz stanu w rządzie Busha, ta powiedziała, że ta, było warto.

  Proszę sobie to samemu zobaczyć.
  https://www.youtube.com/watch?v=bntsfiAXMEE

  Faktycznie zmarło 576 tysięcy i świat patrzał na to, a nawet niektórzy brali w tym udział.

  Dzisiaj już USA grożą Serbii sankcjami za zakup broni z Rosji. Może znowu Serbię zbombardują!
  https://112.international/politics/serbia-to-stop-buying-weapons-from-russia-under-us-pressure-46178.html
 • @Jozio z Londynu 13:26:47
  Co więcej, ta potworna zbrodnia ropokradów w Srebrenicy nigdy nie została ukarana.Skazano w Żydowskim Trybunale tzw.kozłów ofiarnych.
  Ludzi Bogu ducha winnym.Jeden zmarł z rozpaczy innego odwiedził pan SS pozostali nadal gniją w kryminale.
  Czego tam Amerykanie w tej biednej Jugoslawi szukali
  Ropy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:40:21
  Prowokacja to moja specjalność.Zwłaszcza wtedy gdy piszę ....prawdę
 • @Anna-PK 14:56:02
  // Może znowu Serbię zbombardują!//

  Tam nie ma ropy
 • @Husky 15:06:32
  Piszesz gówno-prawdę.
  Jesteś jednak cynicznym matołem na żydowskim żołdzie. Przykro mi ale codziennie to udowadniasz.
 • @Anna-PK 14:56:02
  5* za komentarz.
  Trzeba walczyć z takimi prostackimi manipulacjami.
 • @Husky 15:04:57
  Twoich wypocin juz spokojnie czytać nie można. Rzadko kto dpouszcza się tak bezczelnych i kłamliwych interpretacji faktów.
 • Szczyt NATO w Londynie. Prezydent Andrzej Duda z małżonką przed siedzibą brytyjskiego premiera na Downing Street 10
  DUMA !!!!!!


  https://v.wpimg.pl/MDE2NjQ2YiUkUDhZfklvMGcIbAM4EGFmMBB0SH59YnJxBjZeYwpiIGtFPgM8VWM0KR13WGQBfnRzBn1HZQB5dnMBfFxmHSwqIUA0DzsfKTEhU2AAIVVvOQ==
 • @zadziwiony 15:15:40
  I tylko ja wiem kolego jak bardzo nie jest mi przykro
  Mam nadzieję że jeszcze dziś jakiś kolejny wpis popełnisz
 • @Husky 15:04:57
  Bazy szukali na Bałkanach I założyli ją w Kosowie. Camp Bondsteel. Umowę mieli podpisaną zanim Kossowo powstało. I po rozawaleniu Jugosławi ją założyli. Ma pilnować ich interesów naftowych i narkotykowych. Pomogli im w tym Niemcy bo im także było na rękę rozpizdrzenie Jugosławi jako ich odwiecznych wrogów. Nie rób z siebie idioty.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:12:12
  Psia mać !!!!
  Niczym nieuzasadniona mowa nienawiści !!!
  Nawoływanie do destrukcji i jest niczym innym jak wzywaniem do anarchii na portalu !!!
  To atak na wolność wypowiedzi,naruszenie podstaw Konstytucji, wolności wypowiedzi !!!
  To bezpradonowy atak na zacnego blogera,to nawoływanie do waśni na tle religijnym i ...politycznym !!!
  To wbrew Polskie Racji Stanu

  Psia jego mać !!!!

  Zgłaszam Libero Veto !!!!
 • @zadziwiony 15:15:40
  Mam genialny plan !!!
  Zmień blog
 • @zadziwiony 15:24:30
  Ty tak na poważnie?
 • @
  Twelve Allies founded NATO in 1949.
  Today we are 29.
  Join us in celebrating the 70th Anniversary of our Alliance

  https://youtu.be/j8QDy7-956c?list=PL_vlwQEsZAbwkfjdEc6jLnXbcT3UzA2mu
 • Na co jeszcze świat patrzy, a nie widzi.
  Stany Zjednoczone ukarzą każdy sąd, sędziego, państwo, jednym słowem każdego, kto zechce oskarżyć USA, lub sojuszników, o zbrodnie wojenne.

  To była reakcja na głosy o zbrodnie wojenne w Afganistanie.

  "WASZYNGTON - Stany Zjednoczone przyjmą w poniedziałek agresywną postawę wobec Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, grożąc sankcjami wobec sędziów, jeśli rozpoczną dochodzenie w sprawie domniemanych zbrodni wojennych popełnionych przez Amerykanów w Afganistanie."
  https://www.nbcnews.com/news/world/bolton-wants-sanction-icc-judges-who-probe-alleged-u-s-n908011


  "Sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział w piątek, że Stany Zjednoczone uchylą lub odmówią wydania wizy pracownikom Międzynarodowego Trybunału Karnego, którzy chcą przeprowadzić dochodzenie w sprawie Amerykanów w Afganistanie lub w innych krajach, a także mogą podjąć podobne działania w celu ochrony sił Izraela, lub innych sił sojuszniczych przed międzynarodowym ściganiem."
  https://www.nbcnews.com/politics/white-house/trump-admin-ban-entry-international-criminal-court-investigators-n983766
 • @Anna-PK 15:45:53
  to miód na serce Huskiego.
 • @Husky 15:39:56
  No nie! Jaja sobie robię! Ameryka zbombardowała Jugosławię i ją rozwaliła z powodu prześladowania przez nią muzułmanów!!!
 • @Husky 15:35:15
  Drwij sobie, drwij...
  Znasz przysłowie o dzbanie? Dopóty dzban wodę nosi...
 • @Anna-PK 15:45:53
  Bezczelne są te qrvy...
 • @Husky 15:04:57
  "Co więcej, ta potworna zbrodnia ropokradów w Srebrenicy nigdy nie została ukarana."
  Noam Chomsky powiedział kiedyś: „Jeśli prawo trybunału norymberskiego zostałoby zastosowane, wówczas KAŻDY powojenny prezydent Stanów Zjednoczonych byłby powieszony. Moralność w sprawach międzynarodowych w USA jest zasadniczo na poziomie nie wyższym niż za czasów Dżyngis-chana".
 • @Husky 15:21:32
  Duduś w Londynie chciał zabłysnąć i próbował odwiedzić Polaka,który zostal ranny w ostatnim zamachu na londyńskim moście.

  Tymczasem służby brytyjskie powiedziały stanowcze NIE czyli inaczej mówiąc paszoł won przybłędo.Agitkę wyborczą to rób u siebie w kraju ,albo odwiedzaj Polonię angielską nie służbowo a prywatnie.
 • @SZS 16:26:57
  USA mają w doopie prawo międzynarodowe, powołują się na nie tylko wtedy gdy im to pasuje. Łamią wszelkie umowy i są najmniej wiarygodnym państwem na świecie. Potem muszą opłacać takich "huskych", żeby poprawiali im wizerunek. Tylko, że oprócz pisiorów z zakutymi łbami nikt już się na to nie daje nabrać.
 • @matterhorn 16:45:32
  Zawsze mógł wpaść do Huskego albo Joszki z Londynu :)))
 • @Husky 15:04:57
  ' Wskutek nalotów z 1999 roku Serbia poniosła potężne straty nie tylko w ludziach. W czasie bombardowań zginęło kilka tysięcy osób, ale były też straty gospodarcze: zostało zniszczonych wiele zakładów i infrastruktura. Serbia cofnęła się gospodarczo o wiele lat – powiedziała w Polskim Radiu 24 dziennikarka Dominika Cosić. "
 • @zadziwiony 15:24:30
  "Pomogli im w tym Niemcy bo im także było na rękę rozpizdrzenie Jugosławi jako ich odwiecznych wrogów."

  To znaczy Serbów, bo Chorwatów Niemcy popierali. Serbowie podłożyli nogę Niemcom w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej.

  Polacy zaś solidarnie milczeli.

  "nie zdziwiło mnie całkowite przemilczenie w Polsce 20. rocznicy operacji „Oluja” („Burza”) [brutalnego wypędzenia Serbów z serbskiej Krainy], której rocznica przypadła na początku sierpnia. Czekałem cały miesiąc w nadziei, że może jednak ktoś gdzieś na marginesie coś wspomni. Niestety nie doczekałem się, co potwierdza tylko wysoki stopień tzw. świadomej dyscypliny wśród polskiego dziennikarstwa."

  http://www.mysl-polska.pl/613
 • @
  Każdy z Was może mieć słabszy dzień
  Rozumiem
  Szanuje
 • @Husky 15:04:57
  "Czego tam Amerykanie w tej biednej Jugoslawi szukali"

  Badający potencjał kosowskich kopalni Amerykanie doszli do wniosku, że ich rezerw wystarczy na 16 wieków rozwoju, a wydobywanych złóż siedmiu strategicznych rud — ołowiu, cynku, srebra, niklu, manganu, molibdenu i boru — są szacowane na 1,000 miliardów dolarów.

  Wiesz już czego ci biedni Amerykanie w tej Jugosławii szukali ?
  Zresztą, nie robi się tak misternych planów rozpierdzielania państw, dla jakiegoś pięciohektarowego sadu...
 • @SZS 17:15:24
  No i co dalej z tymi kopalniami?
 • @Husky 15:35:15
  "Libero Veto"

  Uwalniacie weto?
 • @
  Tak infantylnych, prymitywnych i retorycznie kompletnie bez sensu komentarzy, a pisanych za uchodzących tu na co dzień za błyskotliwych erudytów i komentatorów dawno nie czytałem
  Naprawdę wyczyn.
 • @Pedant 17:17:36
  8-)))))
  pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:15:46
  Dokładnie. Muszą wiać z Syrii to robią zadymy gdzie indziej. Nie potrafią wygrać wojen używając wojska, to prowokują zamieszki. A co robią w USA z tamtejszymi buntownikami
 • @Anna-PK 15:45:53
  //Stany Zjednoczone ukarzą każdy sąd, sędziego, państwo, jednym słowem każdego, kto zechce oskarżyć USA, lub sojuszników, o zbrodnie wojenne.//


  Sąd sądem..... ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie  https://youtu.be/faPFQq8Od4I
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:27:13
  Mają tam ponad 50 tysięcy bezdomnych żołnierzy. A to też wqrwia tamtejszą generalicję. Wśród generałów, żydostwo nie dominuje
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:31:19
  Znaczy "alternatywna prawda, czyli g..no prawda"
 • @matterhorn 11:37:40
  Kitajce też pewnie pamiętają, gdy bandyckie imperium zza oceanu rozwaliło im ambasadę w Belgradzie. A Azjaci są cierpliwi, potrafią czekać. I nadejdzie chwila odwetu. Albo powoli już nadchodzi. Ktoś Saudyjczyków musi kąsać z Jemenu
 • @Husky 12:44:23
  A które z tych państ jest niezależne od USA? Tam takie same jankeskie kundelki jak w Warszawie.
 • @Wican 17:31:57
  No przykre to
  Jak bardzo to przykre?
 • @Jozio z Londynu 13:26:47
  A o Srebrenicy poczytaj. Ośmieszył się tam Zachód, ale Serbowie dokonali po prostu brutalnego odwetu na bośniackich amerykańskich kundelkach za ich zbrodnie.Polecam

  https://www.youtube.com/watch?v=LnDHtmL_bDc
 • @matterhorn 16:45:32
  Ta izolacja Polski jest już nie do zniesienia!
  Przemowę na otwarciu szytu NATO jako pierwszy wygłasza Prezydent Donald Trump, po nim Sekretarz generalny NATO J. Stoltenberg, a następnie o zabranie głosu poproszony zostaje Prezydent Andrzej Duda
  jprd
  Co za wstyd
 • @Husky 17:33:37
  Oczywiście, ze tak. Na zbrojeniówkę szmal wydają bardzo dużo, a na bezdomnych szmalu nie mają. W końcu bunt nastąpi. W niektórych stanach wrze od dawna. Każde imperium w końcu źle kończy. Wystarczy znać choć pobieżnie historię. A kryzys zaczyna się od problemów wewnętrznych i im agresywniej wtedy imperium zachowuje się na zewnątrz, tym jest coraz słabsze.
 • @Husky 17:39:07
  Głosowanie w UE 1-27. I taka jest faktyczna pozycja Polski doprowadzonej do takiego stanu przez PiSiackich jełopów z rządu. A nie, ze ktoś przemawią. Przemówił PAN Trump, potem jego bulterier Stoltenberg, a następnie ratlerek Duda.
  Gumiś to poziom Macrona z tym że bardziej tchórzliwy.
 • @Wican 17:43:55
  Na szmal to rosjanie mają sposób .....

  Czyli rosyjska niewidzialną ręka rynku.
  Pod Petersburgiem Rosjanin zbudował w lesie fejkową granicę rosyjsko-fińską i przerzucał przez nią migrantów.
  Za kasę
  Za spora kasę

  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_XuH8b5mr9TnBaUdykUiVJPUJD37YVQYS,w400.jpg
 • @Wican 17:46:24
  Znasz wyniki tego głosowania?
  Kiedy takie było?

  A jaki wynik dostała Polska w faktycznym głosowaniu w 2018 na Członka Rady Rada Bezpieczeństwa ONZ
  Znasz wynik
  Przypomnisz?
 • @Husky 17:39:07
  Jasne, że wstyd!
  Ty Husky jak się pomylisz to nawet trochę prawdy napiszesz :)
 • @Wican 17:43:55
  Takie logiczne wywody to nie na mały, pisi łepek Huskego :))
 • @Husky 17:52:05
  //A jaki wynik dostała Polska w faktycznym głosowaniu w 2018 na Członka Rady Rada Bezpieczeństwa ONZ//

  Pewnie 100% głosów. Tylko, że była jedynym kandydatem. A nasz przedstawiciel w RB robi za kamerdynera. Jak duże misie rozmawiają o poważnych sprawach to czeka za drzwiami i pociesza jakiegoś UPAińca.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:16:22
  Zawsze to lepsze od szatniarza
 • @Husky 12:22:23
  I uważasz że to dobrze ? Popatrz kiedy upadały imperia w historii świata. Zazwyczaj w momencie swojego największego wzrostu. Miało by to sens jeżeli by był jeden hegemon którego wszyscy mają się słuchać jak psy (ale to by była dyktatura jednego państwa i na dobrą sprawę reszta musiała by się zrzec suwerenności) . Wprowadzanie w wojsku demokracji zawsze się kończy klęską.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:16:22
  Polska sprawowała pięciokrotnie mandat jako niestały członek Rady po raz pierwszy w drugim roku istnienia ONZ 1946/1947, 1960/61, 1970/71, 1982/83, oraz po transformacji ustrojowej 1996/97.
  Osiem lat (cztery kadencje) w składzie RB jako niestały członek pełniło państwo okupowane, a co najciekawsze - w latach 1946/47 jako państwo totalitarne i zbrodnicze....
  Ale jaja.....
 • @marek500 18:45:18
  "Popatrz kiedy upadały imperia w historii świata. Zazwyczaj w momencie swojego największego wzrostu."

  Imperium Rzymskie za Justyniana Wielkiego odzyskało znaczną część zachodnich prowincji (np. całą Italię) i zhołdowało resztę, poczyniło wielkie inwestycje, które podkopały budżet. Po Justynianie zdecydowało się na ostateczną rozprawę ze swoim wschodnim rywalem - Persją.

  Doszło do niszczących obie strony wojen, które umożliwiły zalew Islamu.

  Za Justyniana:

  https://www.ancient-origins.net/sites/default/files/styles/large/public/territories-of-the-Western-Roman-Empire.jpg

  Po wojnach z Persją:

  http://faculty.polytechnic.org/gzetlian/images/maps/muslimconquestsmap.gif
 • @Husky 17:16:58
  Nic.
  Czekają.
  Zgodnie z zasadą : co się odwlecze....
  Najważniejsze, że inni (Serbia) nie eksploatują złóż. Takie to huskie ogrodnika...
  Na razie amerykanie mają kogo rabować.
 • @marek500 18:45:18
  Klasyczny przyklad to Rosja
 • @Husky 17:52:05
  W ONZ? Były ustalenia, ze ma być jankeskie popychło to wciśnięto frajera. Niektózy politycy z innych państw, wstydzą się robić za podnóżek jankeski.
  A głosowanie było 1-27. Debil Waszczykowski w ONZecie liczył na San Escobar. W ogóle ciekawe jak tam liczono głosy. Ale to akurat funkcja bez znaczenia. A izolacja w UE, to bardzo poważne zagrozenie dla Polski. Nawet Orban olał półgłówków
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:16:22
  W Unii Szydło będąc jedynym kandydatem przegrała 2 razy. To dopiero obciach.
  W ONZ politycy innych państw się cieszyli, ze to nie odni bedą Amerykanom "ciągnąć druta" za dopłatą. Ale PiSiory nie znają wstydu.
 • Niebawem
  Święto hanuki. Kupiłeś już świeczki?
 • @Husky 19:52:19
  Czy klasyczny? Nie do końca. Akurat gdy padała Rosja carska, to symptomy kryzysu były widoczne już kilka lat wcześniej. W zasadzie wojna krymska pokazała problem, ale car Mikoła źle to rozegrał. Był zbyt rycerski. I to nie jest moja opinia, ale choćby Kissingera
 • @Wican 20:21:01
  // Nawet Orban olał półgłówków//

  No zobacz... A szef Huskego, Sakevycz, jeździ ciągle do Budapesztu i nic nie może załatwić?
 • @Wican 20:23:24
  Ano nie znają...
  Pani Szydło to mi nawet było trochę szkoda ale jej sprawa to przykład jak "polską" partią jest PiS. Ich zresztą niedługo też tak potraktują, wyrzucą jak starą onucę. Z pewnością nie będzie mi smutno :))))
 • @Wican 20:25:50
  Na szczęście Krym wrócił do Rosji i po sprawie :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:25:56
  Orban to pragmatyk. Uznał, ze kwestia i tak przegrana. Poza tym, Tusk to jego kumpel. Mało kto pamięta, ze u zarania, to Fidesz był na Węgrzech tak naprawdę, ideowym odpowiednikiem KLD. A fanatycznych PiSIorów nie podejrzewam o taką pamięć, nie podejrzewam o inteligencję i o erudycję.
  Orban zaś potrafił wtedy załatwić wsparcie finansowe dla jakiejś węgierskiej elektrowni. I przekonał Makrelę, choć ona mogła Orbana też olać, bo i tak Tusk wygrałby, ale 26-2.
  I Orban ma dobrego ministra spraw zagranicznych. Bardzo dobrego. A w PiSie to za politykę odpowiadają kretyni, tchórze, zdrajcy i agenci. Czasem ci agenci mogą być mimowolni, bo wydają się zbyt głupimi, aby coś zrobić świadomie: Fotyga, Waszczykowski, Czaputowicz, Szczerski, Richard jełopa Czarnecki..
  Tam jedynymi, którzy jakieś kompetencje posiadają są Legutko, Szymański. Ale działają na niekorzyść.
  A Orban ma do tego młodego fachowca Petera Szijjarto
 • @Wican 20:21:01
  Przed chwilą widziałem w KurVizji jak Pan Prezydent Duda się puszył, że dostał mikrofon jako trzeci. Wzruszył mnie aż mi łzy radości popłynęły po buzi... Jeszcze kilka takich sukcesów i zostaniemy uznani za światowe mocarstwo. Już chyba nim jesteśmy bo podobno można jeździć z wizytą do ropokradów bez wiz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:39:44
  Jak widzę Gumisia to przełączam. Jedyne co za Kurskiego oceniam pozytywnie to TVP PSort. Niezłe gale bokserskie, liga polskiej piłki ręcznej (w zeszłym sezonie był hokej) i piłkarski puchar Wloch. Ale resztę kanałów omijam.
  Cóż, Gumiś jako ratlerek dostał miktofon jako trzeci. A może to chodziło o kolejność alfabetyczną? Pomijając Trumpa bo to szef szefów i Stoltenberga bo to sekretarz generalny NATO
 • @zbig71 20:24:55
  PAD po szczycie NATO
  "Rosja jest sąsiadem,Rosja jest partnerem,bo dzisiaj świat to jest wielkie pole wymiany gospodarczej
  Nie wolno się zamykać,nie wolno żadnego kraju bezwzględnie izolować.Trzeba stwarzać szanse na to, że relacje uda się poprawić"

  Oj...niektórzy mają problem

  Jprd
  Co za obora
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:39:44
  Ja tam bym sobie pojechał, ale 3 miesiące to za mało na duży wydatek biletowy. Chciałbym zobaczyć prowincję. Góry, prerię i nieuczęśzczane stany: Montana, Wyoming, Luizjana.Mam tam rodzinę, raz starałem sie o wizę i nie dostałem bez powodu to olałem. A ponoć dali na 3 miechy, to dla mnie szału nie ma. Czyli dalej mam inne marzenia podróżnicze: Argentyna (Patagonia i derby Buenos Aires oraz La Platy lub Rosario), Iran (ogólne zwiedzanie łącznie z sankturarium zoroastrian-ten taki wredny kraj, wg Jankesów i ich pachołków, daje ochronę reszcie 30 000 wyznawców), Pakistan (tutaj konkretnie chciałby) stanąć u stóp K2 na 5100 m.n.p.m.)
 • @Wican 20:21:01
  Tuskoidzie
  Żadnego głosowania nie było
  Nigdy

  Nie rób z siebie skończonego pajaca
  a od Tuskoidalnych fejków jest tu ktoś inny
 • @Husky 20:44:30
  //Oj...niektórzy mają problem//

  Jaki problem? Jak pisiorom każą się dla odmiany łasić do Putina zamiast obszczekiwać to zrobią to w podskokach i z radością. Taka to PiSia natura jest.
 • @Wican 20:37:01
  Podaj link na stronie Parlamentu Europejskiego o tym głosowaniu
  Podaj link do wcześniejszych glosowań, i do ostatniego głosowania na następcę tego skończonego szmaciarza.
  Kity to wciskaj powyższym tuskoidom nie mnie
  Temat setki razy dementowany nawet przez ... totalnych POjebów

  Podaj pożyteczny trolliku .. jadac portalowym klasykiem

  https://www.europarl.europa.eu/portal/pl
 • @Husky 20:44:30
  Kto ma problem? Gumiś dostał wytyczne i robi z siebie publicznie głupka. Ale co mają zrobić wyznawcy PiSlamu, przez lata tresowani w antyrosyjskości? Gumiś walczy o namaszczenie na kolejną kadencję. Wszak tego wiecznie uśmiechniętego przygłupa i tchórza nikt normalny już na wyższej uczelni nie zatrudni.Wszak pokazał, ze karierę naukową to mógłby robić tylko dzięki rodzicom, a nie dzięki talentowi. Nawet promotor Dudy się Go wstydzi.
  Doktorat robił 8 lat. Ci bardziej zdolni i bez pleców, robią doktorat w 4 lata. CHyba, że dziewczyna, bo im daje się fory. Czasami w międzyczasie urodzą dziecko i ty należaloby być wyrozumiałym.
  Tytuł pracy: Interes prawny w polskim prawie administracyjnym
 • @Husky 20:49:35
  Zaczęło się obrażanie. A ja się wciąż "c"hamuje" (zamierzony "C" z przodu). Widać, ze nerwy pękają.Waszczu to kretyn i doprowadził do izolacji Polski, a na szkoleniach kazali wam tak po żydowsku relatywizować? Ale jakim kretynem trza być, aby kretynowi dawać ważną funcję? Klęska i tyle. I Tuskoidzie? Jesteście tak ograniczeni i tępi, że tylko tak potrafricie dzielić Polaków? Wracaj do Polski, PiS rządzi już drugą kadencję. Jaką qrwą trzeba być aby głosować na POPiS i jednocześnie mieszkać zagranicą? To jest uwaga ogólna, a nie personalna.
 • @Husky 20:55:15
  To jak to było z tym zwycięstwem Szydło 27 : 1?
 • @Husky 20:55:15
  Nie wciągniesz mnie w jakieś głupoty. Zwłaszcza, ze po żydowsku przerzucasz problem. Mi nie chodzi o głosowanie w Parlamencie Europejskim. WYobraź sobie, ze DOnal Tusk nie był szefem PE. Nie dopowiedzieli wam tego na szkoleniach?
  A jak było na posiedzeniu Rady Eyropejskiej? Nie myl z Radą Europy, bo cos słabo was szkolą. To Cię poinformuję, że Rada Europy nie jest instytucją unijną.
  Premier Malty zapytał na posiedzeniu Rady Europejskiej kto jest przeciwny kandydaturze Tuska. Poza Polską. I nikt nie podniósł ręki. Ile im to zajęło? 20 minut? Pół godziny? Szydło i Waszczu zrobili z siebie debili (nawet jak na nich) grożąc zerwaniem szczytu a potem się z tego wycofująć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:04:20
  Husky nie odróżnia Rady Europejskiej od Parlamentu Europejskiego.
  Słabe te szkolenia, ale co się dziwić, skoro liderzy PiSlamu to w większości idioci i zdrajcy? Kogo może wyuczyć idiota i zdrajca?
 • @Wican 20:48:58
  " zwiedzanie łącznie z sankturarium zoroastrian"

  Iran gwarantuje miejsca w parlamencie chrześcijanom i żydom.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:04:20
  A co się stało z białą kobyłą tuska i stolcem prezydenckim 2020
  A co się stało jak dostał kopa w krocze w 2005 roku od L.Kaczynskiego
  A co się stało że ta gnida została dziś..... nikim
 • @Wican 21:04:28
  //Nie myl z Radą Europy//

  Różnicę między RE a Radą Europy znał nawet senator Kozioł ze wsi Wilkowyje a Husky nie zna :)
 • @Wican 21:04:28
  A gdzie dziś debil tusk jest
 • @Wican 20:59:14
  Ty to jak ten dziennikarz
  Jeszcze te 4 lata wycia raczej nie wytrzymacie w stanie .....
  celowo nie pisze w jakim
 • @Husky 21:09:46
  A co mnie jakiś Tusk obchodzi? To wy, pisiory, macie z nim jakiś problem. Na KurVizji 30% czasu antenowego jest o Tusku. Ciebie to nie dziwi? Przecież jest nikim.
  Mnie bardziej obchodzi stan kolan Kaczelnika i czy nie będzie musiał mieć nowego klęcznika jak będzie słuchał poleceń pewnego sierżanciny w mycce.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:15:43
  A to juz nie ma raka trzustki?
  Szkoda co?
 • @Husky 21:21:48
  Trzustka? Ja słyszałem tylko o kontuzji kolan.
  W sumie to niegodne i barbarzyńskie, żeby taki zasłużony człowiek, legenda Solidarności i walki o wolną Polskę musiał tak się męczyć na twardym klęczniku. A kto wie czy nawet nie na grochu... :)
  Zróbcie jakąś zrzutkę na taki wyściełany a najlepiej na dwa bo Maliniakowi też niedługo kolana wysiądą.
 • @Wican 21:05:45
  "Słabe te szkolenia, ale co się dziwić, skoro liderzy PiSlamu to w większości idioci i zdrajcy?"

  Gdyby taki jeden z drugim napisał podobne rzeczy o irańskich przywódcach i mieszkał w Iranie, to zawisłby natychmiast na publicznym placu i oby tylko nie gorzej.

  Ale w Polsce jest demokracja, ma się racje czy nie ale opluwać można i to bezkarnie. Gdyby "roztrząsacze gnoju" znalazły się przed obliczem sędziego i musiały faktycznie udowodnić, że co powiedziały jest prawdą inaczej czeka cela i publiczne przeprosiny, wtedy anonimowe trolle byłyby ostrożne.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:28:27
  Widzisz Jarku zarówno Ty jak pozostałe totalniaki idziecie spać z marzeniami, budzicie się z rzeczywistością
  I tak jeszcze tylko 4 lata a potem tylko kolejne 48 m-cy
  Przykre
 • @AgnieszkaS 21:39:59
  //Gdyby taki jeden z drugim napisał podobne rzeczy o irańskich przywódcach i mieszkał w Iranie, to zawisłby natychmiast na publicznym placu i oby tylko nie gorzej.//

  I to za przyrodzenie, co raczej w powyzszym przykladzie (jemu) to nie grozi
  8-)))))
 • @Husky 20:44:30
  Pisiackie jełopy dostały rozkazy od koniokradów i mają poprawić stosunki z Rosją. Trup o tym wspominał Gumisiowi chyba w Czerwcu. To i Juda gada, co mu kazali.
 • @zbig71 21:47:19
  Zawsze uważałem że nasz Prezydent ma duże poczucie humoru
 • @AgnieszkaS 21:39:59
  Rozmarzyliśmy się?
 • @Husky 21:41:42
  Z tym "totalniakiem" to masz rację. Totalnie nienawidzę PO PiSu i innych magdalenkowych bękartów Kiszczaka.

  Jak zawsze podziwiam i szanuję twój szalony acz zupełnie bezpodstawny optymizm. Starczy, że maliniak polegnie (a to jest bardzo możliwe), prąd pójdzie ostro w górę a pislam nie dociągnie do połowy kadencji.
 • @AgnieszkaS 21:39:59
  "Ale w Polsce jest demokracja, ma się racje czy nie ale opluwać można i to bezkarnie."

  Pani mieszka w Stanach? Tam jest Pierwsza Poprawka do Konstytucji.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24249197,jest-wyrok-ws-ochrony-dobr-osobistych-kaczynskiego-walesa.html
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:04:20
  Miło patrzeć.
  Pięknie wygląda nasz przyszły prezydent profesor Donald Tusk.


  https://i.iplsc.com/1/0009FULG5NWL8ECK-C321-F4.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:57:41
  Ile ja już się tych Twoich "prognoz" naczytałem przez te ostatnie 5 lat
  Ho,ho,ho a nawet i więcej
  I tylko Ameryki mi żal
 • @Pedant 21:57:57
  Zniesławianie, podżeganie, wulgaryzmy, agresja nie są chronione Pierwszą poprawką do Konstytucji.

  Cieszy mnie, że Jarosław Kaczyński wytoczył proces Lechowi Wałęsie. Oby więcej takich procesów. Wtedy osoby zastanawiałby się dłużej przed napisaniem czegoś wyjątkowo kłamliwego i obraźliwego.
 • @Husky 22:02:59
  Ty masz naprawdę obsesję na punkcie Tuska :) Co on mnie obchodzi?
  Za to ten na zdjęciu to naprawdę kozak. Trampka i jego kumpli załatwił na cacy i zrobił z nich światowe pośmiewisko :)
  Trzeba się z Kimem zaprzyjaźnić bo może się przydać.
 • @Husky 22:07:06
  Wszystko się zgadza jak do tej pory tylko ty ślepy jesteś.
  Mi też Ameryki żal ale dopóki nie przegonią żydów od koryta to USA będą się staczać na wszystkich polach. Szczerze mówiąc, jeszcze pięć lat temu nie sądziłem, że zjazd ropokradow będzie taki szybki i spektakularny. No cóż, mała korekta :))
 • @AgnieszkaS 22:17:46
  "Zniesławianie, podżeganie, wulgaryzmy, agresja nie są chronione Pierwszą poprawką do Konstytucji. "

  Oskarżenia urzędującego polityka o spowodawanie katastrofy jest chronione Pierwszą Poprawką. Jest Pani BARDZO źle poinformowana o prawach kraju w którym mieszka.

  http://law2.umkc.edu/faculty/projects/ftrials/conlaw/lying.html

  The Court held such statements, when made about about a public official, could not be the basis for awarding damages, at least without evidence that the false statements either were made recklessly or with knowledge of their falsity. The Court suggested that, while false statements contribute nothing of value to political discourse, they need protection to allow "breathing room" for statements that are true. Without this protection, the Court noted, true statements might not be made either out of a fear that the speaker could be later proven wrong, or that a biased jury might find the statements to be untrue even when they are not. While the Court's majority refused to extend protection to deliberate lies, three justices would have gone further and held that public officials and public affairs can be discussed "with impunity." Justices Black and Douglas argued that the power of government to use any law to impose damages is "precisely nil."

  Zresztą Pani się zaplątała i sama sobie przeczy. Mój komentarz odnosił się do Pani frazy- "Ale w Polsce jest demokracja, ma się racje czy nie ale opluwać można i to bezkarnie."
 • v
  Nie wierz w to blogerze.
 • @JimA 22:35:04
  W sensie: nie wierz w to co napisałeś:) bo to wszystko nieprawda.

  https://www.youtube.com/watch?v=LCUv9W0ViRc&list=RDtGbRZ73NvlY&index=3
 • roger
  :)

  https://www.youtube.com/watch?v=kNwAC1vV38Y
 • @Husky 22:07:06
  A słyszałeś PiSku jak sobie robią bekę z prezydenta twojego ukochanego "mocarstwa"? Już nawet się z tym nie kryją :) A Trampek jak dzidziuś strzelił focha, zabrał szpadelek, wiaderko i z płaczem wrócił do domu :)
  To już tylko maliniak jest dumny ze "stosunków" z nim.
 • @Husky 22:02:59
  Znalazłem następne ale chyba mi się nie uda wkleić. :) Nie ważne. Obawiam się Husky, że nie podołasz "kolejnej kadencji"... No trzymam kciuki, ale wiesz... :)
  Pozdrowienia
 • @Pedant 22:30:14
  "Jest Pani BARDZO źle poinformowana o prawach kraju w którym mieszka."

  Proszę sobie darować personalne wytknięcia. Napisałam w sensie ogólnym co nie jest chronione przez Pierwszą Poprawkę do Konstytucji USA. Co to ma wspólnego z prawami w Polsce i sprawą Kaczyńskiego?


  A jeśli chodzi o 'demokrację na Neon", to obowiązuje regulamin, czy też niektóre osoby mogą sobie na wiele pozwalać względem innych?

  A wracając do Kaczyńskiego i Wałęsy i osądzając ich według amerykańskiego prawa, to czy zapoznał się Pan z następującą frazą:
  "(…)The Court held such statements, when made about about a public official, could not be the basis for awarding damages, at least without evidence that the false statements either were made recklessly or with knowledge of their falsity."

  I suppose you were too eager to attack and didn't read it carefully; perhaps you didn't even understand what it meant, Venerable Sir.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:00:33
  Premier Kanady zauważył, że Borat to chamowaty głupek i głupek tym razem się kapnął, że to o nim mowa. A może Kanadole nie chcą kupować jankeskiego szrotu?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:00:33
  Kolejne fejki tego Monaco to można sobie w odbyt wsadzić,kit nawet dla ubogich za śmieszny
  Tu masz jak było naprawdę;

  Nato summit: Trump calls Trudeau 'two-faced' over video

  https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-50653597
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:00:33
  Wrócił do domu ?
  Skąd wiesz ?
  Monaco ci napisał?
  Ale się błaźnicie
 • @AgnieszkaS 23:12:09
  "Jest Pani BARDZO źle poinformowana o prawach kraju w którym mieszka." Proszę sobie darować personalne wytknięcia.

  Stwierdziłem fakt, dodam że Pani albo zmyśla albo nie wie o czym mówi. No i co, pozwie mnie Pani do sądu ;) Zamiast przyznać się do błędu (to nie hańbi), Pani idzie w zaparte i kontratakuje.

  "I suppose you were too eager to attack and didn't read it carefully; perhaps you didn't even understand what it meant, Venerable Sir."

  Najwyraźniej ma Pani problemy ze zrozumieniem angielskicgo tekstu. Wyraźnie wykładnia Poprawki podaje możliwy wyjątek - "evidence that the false statements either were made recklessly or with knowledge of their falsity". Przetłumaczę, byłby wymagany "dowód, że fałszywe oświadczenia są wygłaszane skrajnie nierozważnie lub ze świadomością
  ich fałszywości. Dowód jest w takim przypadku niemożliwy.
 • @zbig71 23:12:28
  Slyszales ta rozmowe?
  Moze masz link do tego dialogu?
  Piekny cyrk z siebie robicie
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:00:33
  Oderwijcie się na chwilę:

  "Jak poinformowało w komunikacie Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt, konie miały być bez nadzoru przez godzinę. "Konie przechadzały się m.in. tuż przy ulicy, po której przejeżdżały samochody, a także nieopodal pobliskiej szkoły podstawowej, przekraczając jezdnię" - czytamy w informacji.

  Zdaniem stowarzyszenia, sytuacja stworzyła zagrożenie." Apokalipsa! Cztery konie opuściły pastwisko i "przechadzały się" bez nadzoru po okolicy! :) stwarzając zagrożenie przez godzinę!
 • @Husky 23:27:14
  Nie denerwuj się Haszczku
  Dla osłody powiem ci, że Durczok odpowie za jakieś lewe weksle.
  Cieszysz się?
  :))
 • @JimA 23:29:42
  Czy konie mnie słyszą?!?!? !
 • @zbig71 23:46:14
  W linku którym podałem jest dokładnie podane z czego się śmiali i o czym była ta "rozmowa" no ale jeden leming zapoda a pozostałe lemingi mają ubaw.......... z samych siebie

  O Durczoku ?
  Polecam:
  Fetysz aresztu – felieton edukacyjny na bazie słusznych decyzji sądu w sprawach Durczoka

  https://niepoprawni.pl/blog/husky/fetysz-aresztu-felieton-edukacyjny-na-bazie-slusznych-decyzji-sadu-w-sprawach-durczoka
 • @Husky 23:16:14
  No jak? Przecież nawet Sakevycz pisze, że z niego łacha darli.
  Wiem, że to przykre dla ciebie...:)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:04:26
  Jego problem
 • @Pedant 23:24:54
  To Pan powinien sobie darować personalne wytknięcia. Proszę raczej opierać się na polskim prawie w ocenie polskich wyroków. Proszę również oceniać mój komentarz a nie mnie, bo o mnie nic Pan nie wie. Obawiam się jednak, że nawet tej generalnej dyferencji Pan nie stosuje.

  Znaczenie wspomnianego akapitu w prawie amerykańskim po polsku:

  Trybunał orzekł, że takie oświadczenia dotyczące urzędnika publicznego nie mogą być podstawą do przyznania odszkodowania, co najmniej nie bez dowodów na to, iż fałszywe oświadczenia zostały złożone lekkomyślnie lub z wiedzą o ich fałszywości.

  Czy mogę generalizować, że dowód w takich przypadkach jest niemożliwy? Raczej nie robiłabym tego. Każdy przypadek jest inny, a przypadek Wałęsy, ze względu wcześniejsze nieprzemyślane i lekkomyślne wypowiedzi tego polityka, szczególny.

  Nie mam zamiaru przeprowadzać osobistego dochodzenia w tej sprawie. Sąd już podjął właściwą decyzję.

  Na tym zakończmy to trollowanie.
 • @AgnieszkaS 00:18:36
  "Trybunał orzekł, że takie oświadczenia dotyczące urzędnika publicznego nie mogą być podstawą do przyznania odszkodowania, co najmniej nie bez dowodów na to, iż fałszywe oświadczenia zostały złożone lekkomyślnie lub z wiedzą o ich fałszywości."

  Tłumaczenie poprawne. Tyle że słowo reckless ma mocniejszy wydzwięk niż lekkomyślny, ale sens Pani oddała.

  Idea wyrażona w amerykańskim prawie jest cenna. Osoby publiczne i mające władzę, mogą uciszać i zastraszać krytyków, więc krytykowanie władzy powinno być chronione. Inaczej sprawa Watergate by nie została ujawniona.

  Proszę nie brać moich wypowiedzi zbyt osobiście, mnie zwykle interesuje meritum dyskutowanych tematów a nie personalne wycieczki. Dobranoc, u mnie minęła północ :)
 • @Pedant 00:31:10
  Co do znaczenia reckless, to się nie zgodzę. Słowo to daje bardzo szeroką interpretację. Może być użyte jako: nieostrożny, lekkomyślny, nierozważny. Również jako trzpiotowaty, błazeński, narwaniec, paliwoda, etc. "Reckless driver" to taki kierowca na bakier z przepisami drogowymi, który prowadzi samochód na sposób nierozważny i brawurowy.

  Jeśli chodzi o meritum, to zawsze byłam i będę za pokazaniem sedna spraw i problemów.

  Również życzę dobrej nocy.
 • @Husky 12:44:23
  Po co sojuszowi Monaco,Lichtenstein, skoro niebawem (na 100 %) potegi ekonomiczne: Ukraina, Macedonia i tp tuzy zaszczyca NATO swoim czlonkostwem .
 • @Husky 00:14:00
  Czyli jednak Sakevycz to kłamczuch. Już dawno to podejrzewamałem :)
  Przecież kto mógłby się nabijać z takiego prezydenta? A zwłaszcza takiego "mocarstwa"? Tym bardziej, że to bliski przyjaciel naszego. Rozumiem, że można kpić z Putina albo Kima ale z Trumpa?!
 • @morgan 01:30:04
  I tak trzymac !!!!
 • @zbig71 23:46:53
  :) słyszą!!! A ma pan marchewkę?!?!!! ... najlepiej z cukrem, albo... cukier z jabłkiem?
 • y
  Konie posdrafiają fszyskich zaanga żo, żo/wanych
  i ha ha
 • 2y
  za an ga żo wa anych w sprawy ira nu i świa ta... co z tym cuk rem?
 • @
  Władze Iranu wydały w środę nakaz zablokowania dostępu do internetu w kilku regionach kraju. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa - podała prorządowa agencja ILNA. Chodzi o to, by utrudnić koordynację planowanych na czwartek protestów

  https://i.iplsc.com/mieszkanka-teheranu-zdj-ilustracyjne/0009PI21U56EIEEV-C122-F4.jpg

  Irańska agencja ILNA, która poinformowała o lokalnym wyłączeniu dostępu do mobilnego internetu, powołała się na informację uzyskaną u wysoko postawionego dygnitarza z ministerstwa łączności i technologii informacyjnych. Urzędnik ten miał zasugerować, że wyłączenia mogą objąć więcej prowincji spośród 31 tzw. ostanów Iranu, jeśli takie będą zalecenia resortu bezpieczeństwa wewnętrznego i służb specjalnych.

  Dostęp do mobilnej łączności internetowej zablokowano m.in w ostanie Zandżan w północno-zachodnim Iranie, w niewielkim ostanie Alborz - położonym niedaleko od Teheranu, a także w ostanie Kurdystan na północy kraju i w dawnej stolicy kraju, mieście Sziraz w ostanie Fars. We wszystkich tych prowincjach wcześniejsze akcje protestacyjne przybrały masowy charakter i miały gwałtowny przebieg.
 • Iran. Giną setki ludzi. Minister zszokował świat
  Minister spraw wewnętrznych Iranu Abdolreza Rahmani Fazli zszokował wszystkich swoją odpowiedzią na pytanie, dlaczego strzelano do protestujących w głowę i górne części ciała. Irański minister odparł, że strzelano przecież "nie tylko w głowę", ale też w nogi. W listopadowych protestach życie straciło ok. 1,5 tys. osób.

  https://i.wpimg.pl/784x/d.wpimg.pl/67174674--1428737451/iran.jpg


  Posiedzenie z udziałem ministra odbywało się za zamkniętymi drzwiami. Mahmoud Sadeghi, członek irańskiego parlamentu, stwierdził, że Rahmani Fazli mówił o strzelaniu do protestujących w nonszalancki sposób. Urzędnicy, którzy byli obecni na spotkaniu, byli zszokowani obojętnością i chłodem ministra spraw wewnętrznych.

  Strzelaliśmy i w głowę, i w nogi, nie tylko w głowę. Strzelaliśmy też w nogi! - podkreślał minister.

  Abdolreza Rahmani Fazli miał powiedzieć podczas spotkania, że rząd chciał zakończyć protesty w najszybszy możliwy sposób, najlepiej w ciągu 48 godzin. W trakcie dwóch tygodni zabito ok. 1,5 tys. osób. Manifestacje rozpoczęły się 15 listopada.

  Sadeghi przyznał, że prawodawcy byli zaskoczeni, że minister nie widział w tym nic złego." Moje pytanie brzmi, czy wykorzystywanie broni palnej w takiej sytuacji i pozostawienie tylu ofiar jest powodem do dumy?" - zapytał w rozmowie z portalem Emtedad.

  Irańczycy protestują przeciwko wysokim cenom paliwa. Nie jest to jednak jedyny powód protestów, które rozpoczęły się w listopadzie, a trwają do dziś. Irańczycy wyrażają ogólne niezadowolenie z władz, w tym z prezydenta Hassana Rouhaniego oraz z Najwyższego Przywódcy Alego Chameneiego.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej