Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31834 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Panie Sławku proszę wyjaśnić .....

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Istnieją ludzie, którzy lubią jak się z nich robi idiotów i sami próbują robić idiotów z innych.W każdej sprawie oddzielajmy ziarno o plew, czy to Banaś, czy Grodzki. PIS i PO to nie jest to samo !!!

 

Na wstępie takie moje "oczekiwanie" i liczę na przychylność

Jako że nie wszyscy mają to szczęście by ich wklejki znalazły swoje miejsce w długowiecznym dziale "Co piszą inni" tą wklejką Piotra Wielguckiego mnie takie szczęście interesuje, by przez dłuższy czas nasi czytelnicy zapoznali się z tą znakomitą notką klasowego blogera
8-)))))

 

Polecam tekst P.Wielguckiego

Panie Sławku proszę wyjaśnić dlaczego Banaś nie szkodzi PiS, a Grodzki PO?


Po czym rozpoznaje się nudę w polityce? Po serwowaniu odgrzewanych kotletów, jeśli widzisz na akranie TVN „zadzwoń do Banasia”, a na ekranie TVP „taśmy Sowy” to wiedz, że wyczerpał się limit politycznych sensacji. Opisane zjawisko jest jednocześnie jednym z wielu elementów szerszej doktryny, którą przedstawił nie kto inny, tylko Sławek Neumann. Doktryna Neumanna dotyczy każdej większej partii i zwolenników partii. Przypomnijmy zatem polityczną mantrę pana Sławka składającą się trzech najważniejszych punktów.
Po pierwsze dopóki jesteś w naszej partii będą cię bronił jak niepodległości, gdy odejdziesz, zdradzisz, to mam cię w d… Po drugie robiliśmy badania i zawsze wychodzi, że atakowanie naszych przy pomocy zarzutów CBA, prokuratury itd., nie działa na nasz elektorat, a jeśli już działa to na korzyść partii. I wreszcie po trzecie, sądy nie ruszą naszych spraw do wyborów i ta część doktryny pana Sławka dotyczy tylko partii pana Sławka oraz pochodnych lewicowo-liberalnych grup przestępczych, w pozostałych przypadkach przenosi się na podległe władzy instytucje. O ile pozbędziemy się na moment politycznych sympatii i antypatii, to znajdziemy wiele elementów wspólnych w tak zwanych sprawach Banasia i Grodzkiego, chociaż sam sposób pokazywania tych spraw przez media jest skrajnie różny.

Punkt pierwszy doktryny odnosi się do obrony swojego i to najłatwiej udowodnić, wystarczy obserwować reakcje wyborców. Normalnie żaden wyborca PiS nie szukałby po Internecie pokojów wynajmowanych na godzinę, aby udowodnić, że w pewnym krakowskim hotelu ludzie sobie odpoczywają po podróży i wcale nie prostytutki wynajmują pokoje na swoje usługi. Wyborca PiS nie pisał by też, że jeśli nie ma zarzutów prokuratury, to biznes z gangsterami nie stanowi problemu i śmiałby się ze wszystkich „wyjaśnień”, które odnoszą się do „zaszczuwania”, „niszczenia człowieka” i tak dalej.

Dlaczego w przypadku Banasia wszystko działa odwrotnie? Pan Sławek wyjaśnił, dopóki Banaś jest kojarzony z PiS, cześć wyborców będzie Banasia bronić jak niepodległości, nie zważając na śmieszność, hipokryzję i w końcu szkodliwość tej obrony, przyjmującej tak kuriozalne formy. Proszę jednak nie mylić bezmyślności niektórych wyborców z prostowaniem kłamstw medialnych i racjonalizowaniem całej sprawy, która wcale prosta nie jest i w pewnych obszarach Banasia wręcz trzeba bronić.

Punkt drugi to polityczny skarbiec, skoro elektorat życzy sobie tego lub tamtego, to polityk z oczekiwaniami elektoratu nie dyskutuje. Dodatkowo dochodzi syndrom stada, dziś atakują Banasia, jutra zajmą się mną, jesteśmy jedną drużyną i kibicujemy jednej drużynie. Mało finezyjne, jednak zawsze działa. Tak jak spory kawałek elektoratu PiS sam siebie przekonuje, że biznesy z gangsterami nie są niczym złym, tak elektorat PO jest święcie przekonany, że Grodzki to jedyny lekarz i ordynator w Polsce z kilkudziesięcioletnim stażem, który w życiu nie widział koperty w swoim gabinecie.

Rzecz jasna nikomu nie trzeba tłumaczyć, że zmiana nazwisk przypisanych do konkretnych sytuacji całkowicie odwraca reakcje. Gdyby Grodzki był kojarzony ze sprzedażą kamienicy gangsterom, gdzie wprawdzie nie prowadzi się domu publicznego, ale biznes moralnie też jest daleki od ideału, to wyborcy PiS rozszarpaliby Grodzkiego na strzępy. Taki sam los spotkałby „ordynatora” Banasia i to po jednym niesprawdzonym zarzucie o przyjęcie łapówki.
Ostatni punkt doktryny pana Sławka w przypadku PO i pochodnych realizuje się na salach sądowych, no i te wszystkie wyroki Najsztuba, działaczy KOD, czy bezprawie „kasty” w obronie kasty widzimy prawie codziennie. W przypadku PiS działa to trochę inaczej, tam gdzie da się pewne procedury opóźnić, utajnić, by w konsekwencji kupić czas na poszukanie politycznego rozwiązania, to się po takie zabiegi sięga. I tak z grubsza wygląda polityka widziana w miarę obiektywnym okiem.

Pozostaje nieśmiało zapytać, czy przypadkiem hasło PiS - PO jedno zło, nie ma uzasadnienia? Nie ma, z bardzo prostego powodu, którym jest skala i skutki obrony swoich.

Co by o Bansiu nie mówić, jedno jest pewne, zalazł za skórę największym mafiom, w tym mafiom medialnym, a to jest bardzo mocny argument po jego stronie. Działania Banasia w rządzie przyniosły konkretne wyniki finansowe i nie „sprywatyzowano” nawet stodoły. Pomijając względy estetyczne i etyczne, na tym co Banaś przez cztery lata robił Polacy zyskali, nie stracili. Banaś nie jest też regułą, czy standardem, ale incydentem. W przypadku pana Sławka i jego kolegów sprawy przedstawiają się dokładnie odwrotnie.

https://www.kontrowersje.net/panie_s_awku_prosz_wyja_ni_dlaczego_bana_nie_szkodzi_pis_a_grodzki_po

 

KOMENTARZE

 • Dałem
  1* . Za promocję tego dna Wielguckiego.
 • @zbig71 11:36:49
  DZIEKUJE !!!!!

  ps.
  liczę na kolejne
 • @Husky 11:54:02
  Ja wyrównałem, 5!
 • @zbig71 11:36:49
  Jeżeli zarzuty na Banasia okażą się dęte jak w przypadku Szeremietiewa, a okażą, o ile już się nie okazały, to kilku dziennikarzy powinno skończyć z sądowym zakazem wykonywania zawodu i zapłacić za przeprosiny oraz odszkodowania. Poczytajcie sobie poniżej: https://zyciestolicy.com.pl/szeremietiew-nie-tylko-o-banasia-chodzi/
 • @Husky 11:54:02
  Banaś musi zostać na stanowisku szefa NIK! Jest gwarantem oczyszczenia Polski z mafijnych czerwonych złogów. Kittel i Marszałek wykończyli Szeremietiewa(Polska dużo straciła), prawnie za to nie odpowiedzieli i nie odpowiedzą (pani Marszałek pracuje dziś w NIKu), opluwacie Banasia tak z lewa jak i z prawa. Jedyny problem Banasia to zbrodnia ścigania oszustów na kosmiczną skalę, a odebraną kasę rozdania dzieciom z Rządem Prawicy. Siedziałby cicho jak Kwiatkowski to TVN by milczał albo rozpływał się zachwytem. Teraz już totalniakom nie odpowiadają kontrole jakości paliw(metoda z USA), TRĄBIĄ, ŻE TO DZIAŁANIA POLITYCZNE, NĘKANIE PRZEDSIĘBIORCÓW, ETC..
 • @kula Lis 69 12:17:28
  O co toczy się walka?


  Na przedpolu wyborów prezydenckich, jak zwykle, moc harcowników. Wyłowić z wygłaszanych przez nich tekstów to, o co im chodzi, używając kolokwializmu, to trud, często daremny. Dlatego też pewne wypowiedzi, nawet jeśli zaliczyć je do tzw. lapsus linguae są na wagę złota. Te, o których niżej będzie mowa, to jednak żadne przejęzyczenia. Dlatego warto je sobie uświadomić i zapamiętać.

  Niezależna 26 XI 2919  Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/zygmunt-zielinski/o-co-toczy-sie-walka
 • @zbig71 11:36:49
  Co łączy Marszałka Grodzkiego i Sławka Nitrasa?


  Obaj biorą.
 • @kula Lis 69 12:21:03
  Nitras w gabinecie cieni PO jest Ministrem Spraw Zagranicznych. Jego postulaty to dobre przyszłe kontakty z Kubą, Kolumbią i Meksykiem.
 • @Husky 17:53:10
  Więc jakie by nie były to będą lepsze niż PIS'owskie z San Escobar'em :))
 • @Hades 18:54:22
  +5
 • @Husky 11:54:02
  Chciałeś to masz.1 !!!!!!!!!!!!!
 • @Jwu 07:29:09
  Nawet cię rozumiem.
  Ty to oszczędny jesteś .Viagra droga jest.
  A tobie wystarczy tylko mój wpis,i kibel w twoim domu zajęty przez wiele godzin
  Szapo ba
 • @Jwu 08:04:30
  Nie oceniaj mnie swoją miarą
 • @Husky 08:15:29
  A co tam pisku na Nowogrodzkiej?
  Słyszałem że kaczelnik teraz w kiblu przyjmuje? :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:18:08
  W kiblu przyjmuje bo tyle ma szacunku do pryszczy i innych totalnych pajaców
  Kolejka na wiele dni
 • @Husky 11:55:19
  To w PiSie jest tyle pryszczy i totalnych pajaców? Nikt spoza tej syjonistycznej bandy nie chce rozmawiać z kaczelnikiem. Zresztą on już długo nie porządzi :)
 • @Husky 11:55:19
  To Morawiecki, Błaszczak i inni muszą w kiblu całować go w dłoń, a potem w ...

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej