Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31834 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na klęczkach.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

22 listopada 2002 roku zmarł Rafał Gan-Ganowicz "Z komunizmem walczyć można i trzeba wszędzie tam, gdzie zagraża on jakiemuś społeczeństwu". "Lepiej jest przeżyć jeden dzień jak lew, niż całe życie jak zając".

22 listopada 2002 roku zmarł Rafał Gan-Ganowicz - konspirator, polski żołnierz, kondotier.

Dziś mija 17 lat od jego śmierci.

Jeden z największych i najbardziej zapomnianych polskich żołnierzy, którzy walczyli z komunizmem. Warto byłoby przypomnieć i pokazać jego historie.

Książka"Kondotierzy"Jego wspomnienia są super.Zestrzelił z kaemu MiG21 i zabrał pilotowi dokumenty.A pilotem był rosyjski płk.W ten sposób zostało udowodnione w ONZ,że ruscy wojują w Jemenie,czemu zaprzeczali

 

  https://youtu.be/c85eQrEvFCY

zabijałem tylko komunistów…

 

Rafał Gan-Ganowicz, bo o nim mowa, urodził się w 1932 roku w Wawrze (wtedy nie była to jeszcze dzielnica Warszawy). Sierotą został w wieku dwunastu lat – matka zginęła podczas kampanii wrześniowej, ojciec w powstaniu warszawskim. Na jego postawę życiową nie mieli wpływu rodzice. Sam mówił, że antykomunizmu nie wyniósł z domu, lecz nauczyli go komuniści (…) Czego Sowieciarz nie mógł ukraść, to niszczył (…) Każdy dom przez nich zamieszkały (…) wymagał gruntownego remontu. Nie mówiąc już o brudzie i smrodzie jaki po sobie zostawiali (…) Dlaczego tak strasznie niszczyli? (…) Nie wiem. Ale barbarzyństwo sowieckie pamiętam.
Dlatego już od 1948 roku Rafał Gan-Ganowicz działał w grupie nastolatków prowadzącej „mały sabotaż” – kolportaż ulotek, malowanie antykomunistycznych haseł na murach. Młodzi konspiratorzy kradli pistolety milicjantom, udało im się nawet rozbroić nawet sowieckiego żołnierza. Nie raz otarli się o śmierć. Tajniacy z Urzędu Bezpieczeństwa nie próbowali nas nawet zatrzymywać. Strzelali jak do kaczek. Jeden z kolegów został ranny w płuco, innemu przestrzelili kolano.

 

24 czerwca 1950 roku Gan-Ganowicz, wtedy osiemnastoletni chłopak, dowiedział się, że jego organizacja wpadła. Postanowił wtedy uciec. Z pieniędzmi i waltherem p38 udał się na dworzec. Na wypadek „wsypy” miał przygotowany plan ucieczki do Wrocławia. Jednak los zrządził inaczej. Rafał Gan-Ganowicz zaryzykował. Schował się pod pociągiem jadącym do Berlina.

W obozie dla uchodźców w amerykańskim sektorze Berlina spędził półtora roku. To miejsce było szkołą goryczy i tłumionej żądzy zemsty, szkołą nienawiści do komunistów. Zaciągnął się do Polskich Kompanii Wartowniczych przy armii amerykańskiej w Berlinie mając nadzieję, że to zaczątek armii polskiej na Zachodzie. Potem wyjechał do Francji. Tam zdał maturę, przeszedł szkolenie dla komandosów organizowane przez NATO i ukończył kurs oficerski. Patent dostał od generała Władysława Andersa.

https://antykomunista.neon24.pl/post/143614,zabijalem-tylko-komunistow

W 1997 roku Gan – Ganowicz wrócił do Polski do Lublina, zmarł zaś w 2002 r. Jego mogiła znajduje się na lubelskim cmentarzu przy parafii św. Agnieszki na Starej Kalinie przy ul. Wołyńskiej

W 2007 r. prezydent Lech Kaczyński pośmiertnie odznaczył por. Rafała Gan-Ganowicza Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Polonia Restituta.

 

KOMENTARZE

 • @kula Lis 69 18:53:17
  Oj tam przyjacielu.
  I tak mam "szczęście" że .........notka jeszcze nie jest w lochu
  Jeszcze
  8-)))))))
  Pozdrawim Prawego i Sprawiedliwego

  TKM
 • Dziadek
  Opowiadał, że jak sowieciarze wjechali do Polski 17 Września, to mieli karabiny na sznurkach. Taka to ci była armia. I kradli wszystko, zwłaszcza wódkę i jedzenie. I pomyśleć, że armia carska była najlepiej wyposażoną armią na świecie. Jaką trzeba być kanalią, aby tak upodlić ludzi? Dlatego wszystkim czerwonym pomiotom kopa w dupę i won!!!! Komuna to jawny syf. A jak wielu ze łzami w oczach wspomina tę ułudę? I gdzie mogła być dziś Polska i cała reszta tej części świata, gdyby Żydostwo i anglosasi nam tego nie wpieprzyli?
 • Tytuł doskonały!
  Żeby jeszcze PiS chciał to stosować...
  Wy już fazę "na klęczkach" przerobiliscie. Potem była pozycja kleczkowo-łokciowa a teraz już pełzająca z połykiem.
  Szybko was tresują :)))
 • @rabszak 19:38:09
  spam do smieci
  sorry
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:44:59
  A jutro beda wybory
 • @Autor
  Patrząc na to, ci robią USrańcy w Jemenie (dzięki wpływom), to nie mam pewności, czy Rosjanie nie byli lepsi.

  Najemnik jest najemnikiem. Robił swoją robotę dobrze, ale nie należy go gloryfikować.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:57:13
  Pamiętajmy o tym w jakim to czasie Gan-Ganowicz" działał"
  To jednak była inna sytuacja niż dziś w Jemenie

  Pzdr.
 • @Husky 19:47:51
  Jutro?! ŁoMatko...
  Poczekajmy jeszcze z rok aż wyleczymy pryszcze. Transport acnosanu ma przyjść dopiero po nowym roku... :(
 • @Husky 19:47:51
  Młodzież na uniwersytetach amerykańskich jest wychowywana w duchu lewicowym i komunistycznym. Dlatego Trump jest niepopularny.
  W USA szykuje się rewolucja komunistyczne.
  To wiadomości z pierwszej ręki - no może z trzeciej.
  Gdy zapytasz ichnego studenta jakie ma poglądy to odpowie, że lewicowe.
 • @Talbot 20:05:24
  Tam młodzież....tu "dorośli"
  Witam i pozdrawiam

  ps.

  No ale przyjacielu MY "Amerykanie" mamy swoje zasady
  TKM !!!!!

  https://www.mscarita.com/sites/default/files/public/product-photos/INK6008.png
 • @Husky 20:00:12
  W USA nie ma już dowódców jak George Patton.
  Teraz cały Pentagon to pokolenie hippiiesów - to pacyfiści i lewacy.
 • @Husky 20:20:30
  Masz rację, niech błogosławi Amerykę, żeby się nawrócili i odpokutowali. Państwo zbudowane na ludobójstwie i żyjące z ludobójstwa i grabieży.
  Już przez grzeczność nie powiem co myślę o takich co publikują taką pornografię...
 • @Talbot 20:26:09
  Stęskniłem się za tobą. Gdzie byłeś jak cię nie było?
  Husky musiał zapieprzac na dwa etaty...
 • @Husky 20:20:30
  Znowu nam przyjdzie żyć w Komunie - tylko pod innymi sztandarami.

  Komunizm Tak - wypaczenia Nie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:03:40
  Witaj przyjacielu.
  Dlaczego na Neonie nie było notki o postawieniu zarzutów premierowi Netanjachu - bo to przyjaciel Putina?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:34:07
  "Stęskniłem się za tobą. Gdzie byłeś jak cię nie było?"


  Byłem w szkole liderów w Washington DC.
  A Ty jak widzę nadal w WSI?
 • @Husky 19:07:55
  +5.Za psie głosy,co to pod niebiosy nie idą- jeszcze raz to samo.
 • @Talbot 21:08:50
  Te brązowe buty tak dobrze leżą na stopach.Eeeeeeeeeeeech!
 • Z jednej strony, każdemu narodowi potrzeba takich
  "wariatów" jak Ganowicz, Kukuczka, czy Polko (znakomity polowy dowódca, ale na politykę za głupi).
  Z tym, że dzisiaj mnie śmieszy odwoływanie się do walki zbrojnej przez ludzi, którzy wojnę to widzieli w telewizji.
  Żaden z nas, polemizujących tutaj, nie jest pewien jakby się zachował w czasie wojny. Dlatego takie artykuły są trochę infantylne, choć książkę "Kondotierzy" polecam.
  I nie czpeiam się autora, ale nikt z nas nie wie jak się zachowa w takiej sytuacji. Jednych złamią, grożąc zabraniem zasiłków, innym zabiorą niewiele więcej. Takie mamy społeczeństwo.
  Ja bójce na gołe łapy nigdy nie odmawiałem, jak było z pasami też nie pękałem. Z nożownikami i "bejzbolistami" do czynienia nie miewałem bezpośrednio. Ale to też co innego niż strzelanina. Zwłaszcza, ze w jakim celu? Ja mogę bronić (przy ryzykowaniu własnego zdrowia i życia) tylko ludzi mi bliskich. Zwłaszcza rodzinę, ale też braci po szalu i kilku przyjacielskich motocyklistów.
  Na pewno nie będę bronił kleptokratycznego systemu. Bo jaka dla mnie różnica, czy mnie okupuje PiS czy usrael, czy PO i Niemcy? Jeżeli moja rodzina będzie bezpieczna, to ja dyplomatołków, którzy nas w kałabanię wpakowali, bronił nie będę (zresztą, ci tchórze zwieją-Kaczorek to w stanie wojennym w jedną noc się wysypał, co jest żałosne; nawet konDonek był odważniejszy czy też Jacek Kurski).
 • @Husky 20:00:12
  Inna? Zair -Kongo walczyło o jakąś tam niepodległość. A Jemen? To walka o dostęp do morza czerwonego. Frajerzy tylko nie widzą tego, że tu każde imperium ma własne interesy i je brutalnie realizuje
 • @Talbot 20:51:11
  Już kręcisz teorie spiskowe. To żaden przyjaciel Władimira! Putek rucha go jak chce.
  Napisz coś, ja nie mam czasu.
 • @Talbot 21:08:50
  WSI już nie ma...
  Ja teraz uczęszczam do WSM. Wyższa Szkoła Manipulacji. Po nowym roku robię dyplom :))
 • @Autor
  Fajna piosenka. Bez żadnych złosliwości. Jak już pisałem, ja zawsze "harpagonów) szanuje. Czy to Ganowicz, Czy Polko, czy Kukuczka ... Tacy są potrzewbni każdemu narodowi

  https://www.youtube.com/watch?v=0nn0b5W0d1U
 • @Talbot 21:08:50
  Bez jaj. Na liderów biorą bystzrejszych. CHociaż, na PiSIorów starczy emerytowany sierściuch Daniels. Czyli to liderzy na poziomie starszego szeregowca?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:48:37
  Ja tam po latach rozpoczołem kolejne studia w Świeciu. Wahałem się nad Toruniem, aby iść do WS coś tam łojca Tadzika.
  Acz, powiem ci że nie taki on zły. Kolega był kierownikiem budowy akademika dla uczelni ojca. I sobie chwali. A w kościele jest przy jego największym święcie: ślub, chrzicny, dzieci, ich pierwsza komunia.
  I on chwali tadeusza, ze to poważny partner w biznesie. Żadny poślizgóz z kasa.A w budowlance w bym róznie. I często przychodził doglądnąć inwestycki. Gdy było zimno, to nosił budowlańcom kawę i herbatę z termosu z kanapkami. Każdego zagadał, zainteresował się prać.a Ja Rydzyka raz spotkałem i też zrobił na mnie wrażenie wsiowego proboszcza, co z każdym pogada
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:48:37
  Po nowym roku robisz na dyplom?
  Możesz nie strzymać...
 • @Talbot 20:26:09
  Rosyjska siatka szpiegowska działa w Serbii.
  Prezydent pyta: Dlaczego?

  Serbskie służby wywiadowcze wpadły na trop afery szpiegowskiej. Agenci z Rosji zostali sfilmowani podczas kontaktów z serbskimi źródłami. Prezydent tego kraju Aleksandar Vuczić potwierdza 10 przypadków.

  https://youtu.be/PYeCDjqC4so


  kontaktów z serbskimi źródłami. Prezydent tego kraju Aleksandar Vuczić potwierdza 10 przypadków.


  Wideo, o którym mowa, dokumentuje wręczenie koperty z pieniędzmi b. oficerowi serbskich sił zbrojnych przez płk. Gieorgija Klebana - asystenta attaché wojskowego w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Belgradzie. Nie zostało sfilmowane przez Serbów, ale przez służby zachodnie.

  Jakość tego materiału nie jest najlepsza - przyznał prezydent Aleksandar Vuczić. Mówiąc o serbskim wojskowym, podał jedynie jego inicjały: Z.K.

  Serbski prezydent ujawnił zarazem, że materiały dotyczące pozostałych incydentów są znakomite pod względem technicznym. Uzyskano je w grudniu ubiegłego roku i ilustrują kontakty płk. Klebana z serbskimi wojskowymi.

  Jest tylko jedna rzecz, o którą chciałbym zapytać rosyjskiego ambasadora w Belgradzie: "dlaczego?" - powiedział Vuczić.

  Co ciekawe, nagrania pojawiło się 17 listopada na YouTube.
  Wtedy prezydent Serbii starał się bagatelizować całą sprawę. Podkreślał tradycyjne więzi, które łączą oba prawosławne kraje. Mówił, że Serbia nie zamierza wchodzić do NATO i przypomniał, że jest ściśle związana z rynkiem rosyjskich dostaw gazu i ropy naftowej.

  Na nagraniu zamieszczonym na YouTube widać, jak dwóch mężczyzn serdecznie wita się ze sobą w Belgradzie, pije piwo i wymienia między sobą reklamówkami. Serb później w samochodzie wyciąga z reklamówki kopertę i przelicza znajdujące się w niej banknoty. Jego twarz została zamazana.

  Bułgarski dziennikarz śledczy Christo Grozew pracujący dla portalu Bellingcat napisał na Twitterze, że na nagraniu uchwycono zastępcę wojskowego attache ambasady Rosji w Belgradzie Gieorgija Klebana. Rosyjska redakcja BBC napisała, że Kleban jest oficerem rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU).


  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosyjska-siatka-szpiegowska-dziala-w-serbii-prezydent-pyta-d,nId,3348770
 • "Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na klęczkach"
  To zawodowy najemny morderca.
  On wiedział co mówi...
  On stojąc mordował cywilów którzy umierali przed nim na klęczkach.

  To przecież najemnik zachodnich globalnych bandytów odpowiednik dzisiejszego ISIS czy innych środkowo Amerykańskich grup rasistowskich morderców pracujących na zlecenie np USA (np Contras czy dzisiaj w Boliwii części wojskowych).
  Jedyne co w życiu robił to mordował ludzi buntujących się przeciw kolonialnemu i oligarchicznemu zniewoleniu.

  To zdegenerowany do szpiku kości degenerat fakt że pewnie do tej degeneracji mogło dojść podczas Powstania Warszawskiego gdzie jako chłopak brał podobno udział.
  Z Polski uciekł ze strachu przed odpowiedzialnością karną za popełnione czyny.

  Zamordował wielu ludzi na zlecenie i za pieniądze...zachodnich kolonizatorów... niczym się nie różni od najemników w ISIS i innych "demokratycznych" opozycji opłacanych przez tzw zachód.
  Bronił interesów globalistów przeciw interesom zniewalanych Narodów.

  Każdy jego "wielbiciel" wystawia sobie świadectwo.
 • @Oscar 07:44:25
  Ja Naród Polski zechce podnieść głowę to tacy sami "Gan ganowicze" tylko z Ukrainy będą utrzymywali w Polsce ład i porządek tymi samymi "demokratycznymi" metodami które tak uwielbiał Gan Ganowicz.

  Wtedy zrozumiecie na własnej d..pie wielkość tego kurdupla i innych kurduplów wynoszących takiego kurdupla "na ołtarze".
  Pisząc o kurduplach ma na myśli nie tylko mikry wzrost ale przede wszystkim do cna zdegenerowaną moralność ..(kurduple moralne).
 • @Oscar 07:53:00
  Nie muszę chyba dodawać że większość gloryfikowanych "bandytów przeklętych" to właśnie takie typy w stylu podobnym do Gan Ganowicza.

  To naprawdę nie jest wzorzec dla młodych Polaków.
  Wzorcem jest nauka, rozwój, budowanie.. a nie mordowanie zwłaszcza na zlecenie Oligarchicznych wyzyskiwaczy globalnych lub jak po wojnie w Polsce lokalnych (oligarchia KK oraz rodowa)...
 • @zbig71 19:13:37 Bez rewolucji niestety się nie obejdzie?
  Kiedyś było 500 tys żołnierzy wyklętych którzy walczyli z żydowskimi-komunistami. Byli zaprawieni w boju mieli broń i na samym początku poparcie społeczne. A teraz nikt prawie nie umie nawet wyczyścić broni. Nie mówiąc o celowaniu do czegoś kogoś. A o strzeleniu komuś w łeb i poświecić swoje życie dla polski. Żeby to wszystko zrobić by trzeba było Ok 200 tys chłopa z jajami i bronią żeby rozstrzelać wszystkich urzędników w Polsce wojskowych i policjantów na wysokich stanowiskach nie można zapomnieć o ich dziadkach którzy wcześniej rządzili państwem polskim. Bo by szybko przejęli władze. Chodzi o wszystkich oficerów NKWD., WSI ,SB, itd. Trzeba mieć dostęp do danych tak jak imiona rodzin, adresy itd. W czasie wojny była taka grupa która nazywała się sprzątacze.
 • @kula Lis 69 10:22:12
  Byli zaprawieni w boju po 5latach wojny. No a widzisz jak jest z dostępem do broni w Polsce. Władze obecne, jak i poprzednie boją się narodu i mu nie ufają. Dlaczego?
  Bo nas zdradzili i boją się, że poniosą konsekwencje swej zdrady.
 • To jest człowiek godny naśladowania mało kto mu dorasta do pięt. Odszedł! A miałby jeszcze dużo roboty!
  RAFAŁ GAN-GANOWICZ: ZABIJAŁEM TYLKO KOMUNISTÓW…Od 2011 roku 1 marca jest dniem pamięci o żołnierzach antykomunistycznego podziemia. To dobrze, że przypominamy sobie o tych, którzy nie złożyli broni po II wojnie światowej. Już dawno należało oczyścić ich pamięć zbrukaną przez komunistów. Ja jednak chciałbym wspomnieć o żołnierzu niemalże zapomnianym, który wypowiedział prywatną wojnę komunizmowi.

  http://www.nowastrategia.org.pl/rafal-gan-ganowicz-zabijalem-tylko-komunistow/

  Ps..Ważne, że nie zabił nigdy człowieka ....Obejrzyj film "Pistolet do wynajęcia". Wówczas zobaczysz czy to była praca za pieniądze. On był najemnikiem, ale dla idei - zarabiał bardzo niewiele. Był biedakiem. Dużo większe pieniądze proponowali mu Sowieci by walczył dla nich i odmówił. To zamyka temat - zabijał innych nie dla pieniędzy, ale by bronić świat przed jednym z dwóch najbardziej zbrodniczych reżimów w dziejach - komunizmem.
 • @Husky
  Rafał Gan-Ganowicz - najemnik, który prowadził osobistą wojnę z komunistami
  • Rafał Gan-Ganowicz był - obok Jana Zumbacha - najsłynniejszym polskim najemnikiem w XX w. https://opinie.wp.pl/rafal-gan-ganowicz-najemnik-ktory-prowadzil-osobista-wojne-z-komunistami-6126039418411137a
 • @Oscar 07:44:25
  A taki morderca Che Guevara był najemnikiem czy nie
  Kogo w ramach ideologi mordował, kto mu płacił
  Tak zapytam
 • Pistolet do wynajęcia czyli prywatna wojna Rafała Gan-Ganowicza
  https://www.youtube.com/watch?v=c85eQrEvFCY
  Gan-Ganowicz był prawdziwym Polakiem, zjawiskiem niesłychanym pośród ludności przecwelonej przez lata zaborów, okupacji i niewoli sowieckiej. Panie Rafale Gan-Ganowicz nie skończył pan roboty, jeszcze jest dużo do odstrzelenia. Gdyby urodził się trochę później, może waliłby dziś z moździerza do gniazda złodziei w Brukseli. Pokój jego duszy. Col. Jean Schramme pod jego dowództwem walczył też słynny polski as przestworzy Jan Zumbach.
 • @kula Lis 69 10:22:12
  Chłopie bredzisz nie znasz faktów.
  Podziękuj za to swoim politycznym sojusznikom którzy skutecznie ci mózg wyprali z prawdy historycznej.
  Spróbuj na podstawie poniższego dowodu ostrożnie zrewidować swoją wizję świata ..bo odbiega od rzeczywistości.
  Poniżej odpowiedź Google na hasło "liczebność podziemia po 44r w Polsce"
  o oto odpowiedź z Google
  "W połowie 1945 roku w oddziałach podziemia niepodległościowego walczyło między 13 000 a 17 200 żołnierzy w 341 oddziałach, w 1946 roku między 6600 a 8700. Po amnestii walczyło dalej około 1800 żołnierzy. Liczba oddziałów poakowskich spadła ze 141 do 57.
  "

  Sam sobie sprawdź.

  Zestaw te i wyższe liczy (do 180 tys razem z rodzinami) z liczebnością społeczeństwa Polskiego (ok 35 mln).
  To nie było żadne powstanie tylko terroryzm i bandytyzm rozlany po terenie całej Polski. Powstanie jest wtedy gdy Naród w jakimś regionie powstaje przeciw władzy... no 5% i więcej Narodu bierze udział w Powstaniu...(z rodzinami to z 20-30% Narodu)
  ale nie 15-17 tys w różnych niepowiązanych bandach na całym obszarze 35 milionowego państwa... czyli ok 0.05% Narodu "walczyło" czyli terroryzowało Polskę a razem z rodzinami to było ok 0.2-0.3%
  Narodu Polskiego.
  Cała reszta czyli 99.7% Narodu zajmowała się odbudowywaniem Polski.
  Kup sobie kalkulatorek i dobrze to przelicz.

  Jeżeli dla rządzących 0.02% Narodu to Polacy patrioci a 99,7 Narodu to komuniści (bo budowali Polskę) to ktoś z ciebie robi idiotę ..

  To kogo w takim razie reprezentują rządzące solidaruchy ?
  Przemyśl to sobie na spokojnie...
 • @kula Lis 69 11:08:12
  "RAFAŁ GAN-GANOWICZ: ZABIJAŁEM TYLKO KOMUNISTÓW"

  Tak mówił...dla niego komunistą był każdy kto nie chciał żyć w kolonii grabionej od wieków przez tzw zachód.

  Powiedział by więcej prawdy gdyby powiedział "Zabijałem tylko za pieniądze".
  Taki zwód najemnika.. jest zlecenie zabijam...nie ma zlecenia nie zabijam...nie zapłacą nie zabijam..
  To był najemnik mordował na zlecenie rządowe w koloniach za pieniądze.
 • @Husky 11:22:19
  Sam sobie odpowiedz.
  Powszechnie wiadomo o co i z kim walczył Che.

  Jeżeli uważasz że kolonializm "demokratyczny globalny system" to niczego nie zrozumiesz.
 • @Oscar 12:02:26
  Kogo w ramach ideologi Che mordował,i kto mu płacił
  Odpowiesz?
  Trudne pytanie?
 • @Oscar 12:00:22
  AKurat samo najemnictwo nie powinno cię rpzerażać. Gan brał udział w dwóch wojnach i wcale nie w imieniu Amerykanów. Popieram Czombego w Katandze, ale zachód Czombego wystawił i postawił na Mobutu.
  A że walczył za pieniądze? Cóz, ty za mi9skę zupy głosujesz na PiS, który jest niemal na antypodach twoich poglądów. Ale "pecunia non olet", nawet niewielkie. I za to można głosować na PiS.
 • @Oscar 12:00:22
  Cóź. może i racja. ALe uczicwym by było aby Oscar powiedział: "Głosowałem na PiS za pieniądze."
 • @Husky 14:45:51
  Jak nie wiesz to ci powiem..walczył z systemami wyzysku społecznego czyli z kolonizatorami.
  A fizycznie to walczył z ich najemnikami takimi jak Gan Ganowicz.
  Kogo mordował ? Nie mordował likwidował w walce najemników kolonizatorów... dzisiaj tak się likwiduje w walce np w Syrii innych najemników tych samych kolonizatorów (finansowanie, zbrojenie, szkolenia) takich ISIS, i inne "umiarkowane opozycje" obcinaczy głów.

  To ciągle ta sama walka z jednej strony o świat skolonizowany pracujący na globalne "elyty" a z drugiej strony walka zniewalanych przez kolonizację Narodów o prawo do samostanowienia do wolności od wyzysku.

  Polska za sprawa solidaruchów oraz KK z JPII na czele stała się kolonią zachodu dojoną niemiłosiernie od 30 lat i ten stan się pogłębia...
  teraz nasi przyjaciele z USA (czyli mafia żydowska) chcą i 300mrd zł i zasobów KGHMu i zwolnienia od podatków dla ich firm i zakupów ichniego złomu za mliardy...
  Grabież się pogłębia...
 • @Jwu 14:42:45
  Porównanie nietrafione, wg mnie. Waluś raczej stał się kozłem ofiarnym. Skoro puszczają morderców, któzy zabili po 15-20 osób, w ramach pojednania, a nie chcą puścić Walusia? Tam uważają, ze on całej prawdy nie mówi. Boi się.
 • @Wican 15:14:54
  Mordowanie za pieniądze a głosowanie za miską zupy dla Polskich dzieci to jednak całkiem coś innego.
 • @Jwu 15:09:59
  nietrafione porównania stosujesz
 • @Oscar 15:18:36
  Che sam był najemnikiem i milionerem. . Tak jak rodzina Castro.
  Che wykonał ponad 1000 egzekucji. To był wykolejony morderca. Zabić potrafił nawet 14-latka, jako zbędnego świadka.Wcale nie w ferworze walki.
 • @Wican 15:17:19
  Głosowałem za miską zupy dla Polskich dzieci...
  nikt mi nie płacił z głosowanie.
  Gdyby mi ktoś za to zapłacił to wtedy tak mógłbyś powiedzieć...

  Odwracając sytuację mogę powiedzieć że ty byłeś przeciw misce zupy dla Polskich dzieci..
  głupio to wygląda... pewnie się uważasz za patriotę...
  głupio to wygląda... wygląda na pogardę dla Polskich dzieci.
  czyli na pogardę dla Narodu Polskiego bo Polskie dzieci to Naród Polski za 15-20 lat.

  Głupio to wygląda.
 • @Oscar 15:24:56
  PiS zapłacił wcześniej. 500+, 13 emerytura, zasiłki. A że Polska jest bankrutem niemal i że to nasze wnuki będą spłacać? Ja kocham, swoje dzieci, a wnuków jeszcze nie mam. I dlatego nie chcę, aby spłacali długi zaciągnięte na poczet obecnego pokolenia.
  Nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad. Z tobą dyskusja o ekonomii przypomina dyskusję z dzieckiem. Przez takich ja ty, wciąż są wypłukiwane pieniądze z powietrza, a narody są zniewalane przez banksterów
 • @Oscar 15:24:56
  Ja potrafię zarobić na miskę zupy dla siebie i mojej rodziny. A ile daje potrzebującym, to jeszcze inna kwestia. Tylko ja daję na różne cele z własnych pieniędzy, anie wymuszam niczego na innych.
  A patriotyzm to uczucie i może być bardzo głupio ukierunkowane. Ja uważam, ze zasiłki demoraLIZUJĄ naród i jako takie są działaniem antynarodowym. Podkreślę, że chodzi mi o zdrowych mężczyzn. Jeżeli zdrowy facet wyciąga łapę po zasiłek, to jakie społeczeństwo budujemy? Kiedyś Polak był panem, dzisiaj dąży się do tego, aby był żebrakiem czy niewolnikiem. Z tym, że obecnie panem są oficjalne władze państwowe. Sypną zasiłkiem zabranym Polakom i się tym chwalą. Niech płacą swoimi prywatnymi pieniędzmi.
 • @Wican 15:22:47
  Nie znam żadnego milionera który by dorabiał jako najemnik.
  A podawane liczby są wprost z propagandy wrogów Che.
  Wiemy jak np dzisiaj wiarygodna jest propaganda anty Syryjska, anty Libijska, czy anty Jugosłowiańska...
  Wcześniej było identycznie..

  Wyedukowani na tej propagandzie "pożyteczni.." nie mają pojęcia o realnym świecie...za to mają dużo emocji negatywnych wdrukowanych im przez tę propagandę.

  Ogólnie propaganda lewicowa miała charakter pozytywistyczny (budujemy nowy dom)
  a propaganda prawicowa charakter szerzenie nienawiści (Katyń, zbrodnie, krew ofiary.. nienawiść nienawiść .. )
  a pytam gdzie jest "budujemy nowy dom" ?
  I tak solidaruchy budują Polskę jak ich propaganda ukształtowała.
 • @Oscar 15:18:36
  Te ponad 100 mln ofiar walki o dobrobyt to była walka ....kogo i z kim
  Te ofiary to kolonizatorzy
 • @Wican 15:33:03
  "Kiedyś Polak był panem"
  a ilu niewolników pańszczyźnianych na takiego przeciętnego Pana pracowało ?

  Trudno być "Panem" bez wyzysku.. trzeba mieć nadzwyczajne zdolności , talenty... pracowitość... ale najłatwiej być Panem na zasadzie wyzysku...
  wystarczy odziedziczyć majątek i wymagać od zarządcy by pogonił leni do roboty bo Pan ma ambicję być większym Panem.

  Kompromitująca dzisiaj koncepcja.
 • @Husky 15:42:49
  Husky już mi się nie chce odkręcać bzdur prymitywnej propagandy zachodniej.. sam dzisiaj widzisz jak ta propaganda jest prymitywna i jak kłamliwa. Dziś już to wie chyba każde dziecko na świecie..

  Kiedyś było inaczej ? hehehe
  było tak samo tylko pożytecznych idiotów było znacznie więcej..
  Nawet w USA jest ich coraz mniej i pojawiają się trzeźwe głosy.

  Przemyśl to sobie na spokojnie.
 • @Oscar 15:38:01
  Bzdura. CHe zarabiał na wojnach. A nie znasz? To poczytaj sobie o właścicielu Black Water (obecnie Academia chyba). On odziedzićzył po rodzicach kilkaset milionów dolarów a poszedł sam do wojska. A potem założył swoją firme najemnicza.,
  Najemnictwo to handel bronią, narkotykami, diamentami, ludźmi. Przywódcy mają kokosy, a CHe Gueavara był przywódcą. Ganowicz jednak podwałdnym.
  Stajesz się żałosny. To wspominanie o Katyniu ci przeszkadza? A mordowanie w Katyniu już nie (właśnie przez tę "pozytywną" lewicę)?
  Akurat prawica buduje a lewica wydaje. To co wcześniej prawica albo naród uzbierali.Inna sprawa, że te pojęcia już się zdezaktualizowały.
 • @Oscar 15:47:34
  CHłop pańszczyźniany niewolnikiem nie był, a faktycznie pan mu zabierał mniej, niż dzisiejsze państwo zabiera takim jak ja.
  I co ciekawe, w XVIII wieku, w Rzeczypospolitej, chłop pańszczyźniany miał lepszą dietę niż chłopi tzw. wolni na Zachodzie (gdy idzie o mięso).
  A co było dalej? Poelcam utwór "Wolny najmita".
  Co zaś było za lewicy tzw. komunistycznej? ZMuszanie ludzi do pracy ponad siły. Polecam "Folwark zwierzęcy". Łagry czy laogai. I uniformizacja
 • @Oscar 15:50:42
  Nie wiem na czym ty się opierasz, ale na pewno nie jest to historia, rozumiana dosłownie.
  Próbujesz polemizować z faktami.
  A, jeszcze jedno. Dlaczego ludzie uciekali z NRD do RFN, a nie odwrotnie? Choc NRD było państwem mocno nacjonalistycznym.
 • @Oscar 15:50:42
  Też myślę że to żydowska propaganda.Skoro sami Rosjanie szacują tylko na 99 mln.
  I komu tu wierzyć
 • @Wican 15:59:02
  wybiórcze argumenty cieniutkie...
  Przemyśl sobie to co napisałem w spokoju i ciszy .. skonfrontuj z tym co tobie wciskano.... i spróbuj na nowo rozejrzeć się pon świecie biorąc pod uwagę obie strony medalu..
  Świat nie jest czarno biały jak w propagandzie jest szary na tysiące sposobów i odcieni.. a do tego są kolory.

  Wszędzie tam gdzie ci ryzują czarno biały obraz to tobą manipulują.. "tym masz współczuć a tych nienawidzić"
  Tak się produkuje mięso armatnie na czas wojny oraz pożytecznych idiotów do wykonywania przewrotów państwowych.

  Każdy psycholog ci to powie.
 • @Wican 16:02:33
  Ze swojej strony polecam lekturę "Janko muzykant", "Dziewczynka z zapałkami" oraz np "Łysek z pokładu Idy".
 • @Wican 15:59:02
  "To wspominanie o Katyniu ci przeszkadza?"
  Wspomnienie ?
  Ilu Polaków zginęło podczas II wojny światowej ?
  chyba z 6 milionów...
  A w TV na okrągło wspomina się Katyń .. kilka tysięcy...
  a gdzie wspomnienia dla reszt poza wspomnieniami o Polskich żydach innych wspomnień nie ma w TV..w polityce.

  Nie widzisz tutaj żadnego "zboczenia" ja widzę bo wiem do czego służy Katyń"... to narzędzie propagandowe to siania nienawiści do ruskich..
  to też w istocie pogarda dla ofiar Katynia.
  A milczenie o pozostałych milionach ofiar to już całkiem pogarda dla Narodu Polskiego.
  Jak tego nie dostrzegasz to jesteś mocno zadrukowany pożyteczny...

  Katyń wspomnienia tak, ale pozostałe ofiary też tak ...i w proporcji do liczby ofiar. a co żołnierzami LWP I i II Armii WP którzy oddali życie wyzwalając Polskę od Nazistów... co z ofiarami obozów koncentracyjnych, co z ofiarami Zamojszczyzny...Powstania Warszawskiego...ulicznych łapanek i publicznego wieszania..
  Nie widzisz tu manipulacji ?
  Ja widzę.
 • @Oscar 16:23:34
  Lata 44-89 w czasach istnienia PZPR nie było ŻADNEJ Polski !
  Była sowiecka ekspozytura i ułomny substytut. W normalnych warunkach w 1944 Polacy roznieśliby komunistów w pył,ewentualnie poszczuli... psami.
  I świat by o komuchach dzisiaj nie słyszał...
 • @Husky 18:23:43
  wizje ograniczonej wyobraźni.
  Polacy chcieli by ktoś pogonił Nazistów, chłopi chcieli ziemi, cła biedota chciała innej niż przedwojenna Polska.. chcieli się uczyć, mieć opiekę medyczną..

  Przeciw byli i to mocna przedwojenni beneficjenci rodowi oligarchowie, oligarchiczny KK oraz sporo niepiśmiennych katolickich owieczek które całą wiedzę o świecie posiedli spod ambony.

  Cała Polska odbudowywała Polskę po wojnie tylko ok 10-16 tys bandytów strzelało budującym w plecy na zlecenie przedwojennych oligarchów oraz wrogiej Polsce zachodowi.

  Warto te wydarzenia widzieć we właściwych proporcjach.
  Nie znaczy to że było wszystko cacy .. ludzie zaprogramowani przez ambonę nie mieli zaufania do tych "innych" Polaków.
  Lody puszczały gdy okazywało się że ówczesne władze też proponowały pole+ rolnikom, edukacje+ młodzieży, bezpłatną ochronę zdrowia+ wszystkim ... do tego praca+ dla wszystkich.. oraz bandyta-
  na terenie całego kraju.
 • @Oscar 19:10:13
  .. i dlatego dzisiaj tez popieram 500+, emerytura+..itp...
  muszę przyznać że PRL lepiej sobie radził z programem+ dla Narodu.
  Rozumiem że wolny PIS w wolnej Polsce ma związane ręce przez "przyjaciół z PO oraz UE...że nie wspomnę koszernych przyjaciół.
  Polska.

  Taki PRL po śmierci Stalina miał mniej związane ręce w zakresie realizacji swojego programu Naród+
  Niestety też miał związane ręce poprzez totalne embargo nałożone na KS w tym na Polskę przez wtedy wrogów Polski a dzisiaj najserdeczniejszych zachodnich "przyjaciół".

  Tak to w skrócie wygląda krótka historia Polski.

  Programy Polska+, Naród+ popieram i w wtedy w PRLu i teraz za PIS.
  .
 • Autor
  http://kompromitacje.blogspot.com/2018/05/gan-ganowicz-zmyslony-cytat.html

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej