Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1009 postów 31686 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Żydowski spisek w Iranie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Iranie wybuchły protesty po tym, jak rząd niespodziewanie ogłosił, że racjonuje benzynę i podnosi jej cenę. Co najmniej dwie osoby zostały zabite. Ceny wzrosły w piątek o co najmniej 50%, ponieważ obniżono dopłaty do benzyny.

Jedna osoba zginęła podczas protestów w centralnym mieście Sirjan. Państwowa agencja informacyjna Irna poinformowała, że ​​doszło do dużych starć z policją, kiedy protestujący zaatakowali magazyn paliw i próbowali go podpalić. Kilka innych osób zostało rannych.Jeden z protestujący zginął także w mieście Behbahan.

Protestami ogarnięte zostały także inne miasta, w tym stolica, Teheran, Kermanshah, Isfahan, Tabriz, Karadj, Shiraz, Yazd, Boushehr i Sari. W kilku miastach dziesiątki wściekłych kierowców blokują drogi, wyłączając silniki samochodowe lub porzucając pojazdy.
 

 

Protestujący wyszli na ulice w Shiraz

 

 Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył, że władze podnoszą o połowę ceny benzyny, aby wspomóc ludność kraju "w drodze redystrybucji dóbr, nie zaś w celu zmniejszenia deficytu budżetowego".

Gaz łzawiący przeciwko demonstrantom w Kermanshah

 

Każdy irański kierowca ma specjalną kartę, dzięki której będzie mógł kupić maksymalnie 60 litrów benzyny na miesiąc, płacąc 15 tys. riali (1,37 zł) za litr. Jednak każdy następny litr paliwa zakupiony w tym samym miesiącu będzie go kosztował dwukrotnie drożej. Karty zostały wprowadzone w 2007 roku w ramach walki z przemytem taniej irańskiej benzyny. System ten stopniowo porzucono, ale w listopadzie 2018 roku rząd wprowadził go ponownie.

Rząd twierdzi, że dochody uzyskane z usunięcia dopłat do benzyny zostaną przeznaczone na wsparcie dla gospodarstw domowych o niskich dochodach.Rząd zapowiedział pierwsze wypłaty dla rodzin już za 10 dni. Każde małżeństwo ma otrzymać po 550 tys. riali (około 50 zł), a każda rodzina od pięciu osób wzwyż - 2 mln (ok. 183 zł).

 

 Jak nowe sankcje USA wpłynęły na Iran?

Iran miał jedne z najtańszych cen paliw na świecie że względu na duże dotacje ale i spadek wartości swojej waluty. Jest także jednym z największych producentów ropy na świecie, z eksportem wartym miliardy dolarów rocznie..Mimo tak ogromnych złóż niedobory benzyny są irańskim chlebem powszednim. W kraju brakuje rafinerii, a te, które zachowują moce produkcyjne, borykają się z niedoborem części zamiennych niezbędnych dla ich funkcjonowania. Import części ograniczają zaś sankcje nałożone na Iran.

 

W ubiegłym roku sankcje zostały nałożone ponownie po tym, jak prezydent USA Donald Trump porzucił przełomową umowę nuklearną między Iranem a sześcioma mocarstwami światowymi. Na mocy porozumienia Iran zgodził się ograniczyć swoją kontrowersyjną działalność jądrową i zezwolić międzynarodowym inspektorom w zamian za złagodzenie sankcji. Odkąd USA zerwały umowę, Iran stopniowo intensyfikuje działalność nuklearną z naruszeniem porozumienia, chociaż konsekwentnie zaprzecza chęci opracowania broni nuklearnej.

Sankcje doprowadziły do ​​gwałtownego pogorszenia się gospodarki Iranu, powodując że wartość jego waluty w galopującym tempie spada do rekordowo niskich poziomów, czterokrotnie zwiększając roczną stopę inflacji, jednocześnie odpychając zagranicznych inwestorów i wywołując gwałtowne protesty w społeczeństwie.

 

 

KOMENTARZE

 • Sam widzisz
  co to za bandyckie i terrorystyczne państwo te twoje USA.
  Niech ich piekło pochłonie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:04:41
  Wiem
  Nawet tych dwóch pokojowych demonstrantów te żydowskie zbiry zatukły
  I za co?

  ps.
  Ale prezydent Iranu to jest dopiero gość, nie to co nasz Kaczor z tym żebrackim 500+
  Tamten daje 550....tysięcy .A ilu tam mamy nowych milionerów, wystarczy spłodzić 5 bachorków i co m-c wpływają miliony na konto.
  Ciekaw jestem czy płacą tam gotówką czy tylko na konto

  8-)))))
 • @Husky 18:19:08
  Głupio sobie żartujesz z poważnych spraw.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:31:21
  Jarku
  Całe życie kieruje się zasadą.
  Lepiej żartować niż chorować
  To dobrze?

  ps.
  o i zapomniałem
  muszę wkleić link do mojego tłumaczenie bo mnie zaraz admini zjedzo
  8-))))))
 • Jest to powtórzenie scenariusza jaki był w innych państwach.
  Ukraina - majdan, państwa arabskie -"arabska wiosna" - Wenezuela...
  Gwatemala... Hong Kong...Iran...
  Chodzi o zmianę systemu władzy danego kraju na podporządkowany Waszyngtonowi.
  Tym razem z Iranem się nie uda. Czemu? Bo w Iranie już są Chiny.
  Zbyt dużo zainwestowały w irańską gospodarkę aby stracić na zmianie systemu władzy.
  Tam są również już inwestycje rosyjskie i niemieckie, a nie ma amerykańskich.
  https://www.youtube.com/watch?v=WZIiQ9fKfoM
 • @Anna-PK 18:39:20
  A dlaczego ma się udać
  Powody?
  Iran ponoć a w doopie amerykańskie sankcje( tak tu eksperty piszo)
  Więc w czym problem


  dzieki za komentarz i wizyte
  pzdr.
 • @Husky 19:02:14
  To jest wojna hybrydowa z Chinami i Rosją. USA z opóźnieniem zobaczyły, że tracą Ameryk Pd. do Chin i zaczęły ją odzyskiwać. Teraz będzie targ z Rosją i Chinami, "co wy nam a my wam".
  Już Ukraina jest sprzedana. Chiny są największym partnerem handlowym w Ukrainie, a drugim jest Rosja.
  https://www.kyivpost.com/technology/tech-magnate-alibaba-founder-jack-ma-praises-ukraine.html?cn-reloaded=1
  Rosja za to uznała nowy tymczasowy rząd Boliwii. Za darmo? Nie sądzę.
  https://www.themoscowtimes.com/2019/11/14/russia-recognizes-bolivias-interim-leader-as-violence-continues-a68178
 • @Anna-PK 19:18:08
  Najwyższy przywódca Iranu popiera decyzję rządu o podwyższeniu cen benzyny i mówi, że osoby podpalające własność publiczną podczas protestów przeciwko podwyżkom to „bandyci” popierani przez wrogów Iranu, donosi telewizja państwowa.

  https://storage.googleapis.com/afs-prod/media/d499645496704b13973fb13844aaffeb/800.jpeg

  https://apnews.com/0a1699c5fa1549f9b3ef239a19427d70?utm_source=Twitter&utm_medium=AP&utm_campaign=SocialFlow
 • Ty Husky
  Spokojnie mógłbyś robić w dziale propagandy PiSiackiej w tv. Wyślij tam CV, może się załapiesz na fajną fuchę i niezłą kasę.
 • "Żydowski spisek w Iranie"
  ---------------
  Knucie mamy cały czas - ponieważ jednostronne knucie - to chleb powszedni na styku dzieci diabła - a ludzie stworzeni przez Boga.
  Przecież kto niby obalił ostatniego szacha Iranu a na to miejsce nasadził ajatollahów.
  Wniosek?
  Czarci pomiot - kiedy nie może bezpośrednio danego narodu - przerabiać na szatańskie odchody - robi to zdalnie vide - Iran. Jednak w obu przypadkach robi to zawsze w głównej mierze - rękami mieszkańców danego kraju. Przy bezpośrednim dostępie do danego kraju - czarci pomiot poszerza tylko zakres metod - przerabiających dany naród na szatańskie odchody.
 • Jednym słowem Irańska gospodarka reaguje na sankcje tak jak Polaka.
  W Polsce w latach 80tych już przechodziliśmy tę fazę którą teraz przechodzi Iran... inflacja, braki na rynku...
  Oczywiście pożyteczni idioci obwiniali o wszystko rząd ..czyli "komuchów".
  Dzisiaj widać że to nasi "przyjaciele" przy pomocy zewnętrznego embarga oraz wewnętrznej V kolumny pożytecznych idiotów (strajki paraliżujące gospodarkę) popychali pożytecznych idiotów do przewrotu.

  Kto dzisiaj jeszcze tego nie dostrzega to już nie tylko pożyteczny idiota ale idiota wprost... albo wprost wroga Polsce agentura.

  Warto to sobie w końcu uświadomić choćby na przyszłość... bo jak Polska będzie się wyzwalać w kierunku utraconej w 89r wolności to na pewno odezwie się wiadoma wroga Polakom agentura i będzie "dąć " w te same propagandowe trąby w stylu lat 80tych..

  A jak pożytecznych idiotów będzie mniej to nie wiele osiągną.

  PO już robi taką właśnie propagandę i wcale nie kryje się ze swoją anty Polskością.. dla nich Polaka to unijna kolonia którą oni mają ambicję zarządzać w interesie UE a bardziej precyzyjnie Niemiec.
  PO już nigdy nie powinno dostać się do koryta władzy.
  .. ale nie należy nie doceniać niemiecko banderowsko żydowskiej V kolumny.
 • @Oscar 08:27:36
  Wszystko będzie dobrze. Już PiS zadba o to, aby wrócili do władzy starsi i mądrzejsi i wtedy odzyskasz cały ocean wolności, jaki straciłeś w 89roku.
  Biorąc pod uwagę, że będą to właśnie starsi i mądrzejsi, to w Polinie będzie powtórka wolności, jakiej doznali nasi przodkowie w okresie 44-56. Oczywiście ta wolność nie będzie dotyczyć zaplutych karłów reakcji, to jasne.
 • @zbig71 08:50:40
  Dzisiaj nie jest tak prosto.
  Od 89r Polska jest w żydowskiej niewoli.
  W takiej nie woli każda rządząca Partia musi być pro żydowska... do wyrzygania.
  SLD pokazywało nieustannie żydów przed kamerami, to samo robi PIS, a PO to wprost ma żydów jako swoje fundamenty kadrowe.
  Każda kto nie jest pro żydowski nie ma dostępu do polityki.. jest nazywany skrają ..prawicą , lewicą ...czy "skrajnym centrum"..
  To żydowska nowomowa po której można kogo mafia żydowska nie lubi, kogo się boi.

  Jak globalna mafia żydowska straci na świecie dominację to natychmiast straci ją w Polsce i wtedy okaże się dopiera kto jest naprawdę pro żydowski a kto tylko udawał by przetrwać na scenie politycznej.

  Takie czasy..
  Za okupacji Hitlerowskiej wszyscy Polacy zdejmowali czapki przez nazistami i nikt oficjalnie nazistów nie "krytykował".
  Dzisiaj mamy bardzo podobna sytuację.

  Kto był kim podczas tej żydowskiej okupacji dowiemy się dopiero po wyzwoleniu spod tej okupacji... tak było po wojnie.
 • @zbig71 07:10:33
  Dawno temu się tam załapałem
  Nie raz mnie tam już widziałeś
  Nie raz
 • @Husky 09:20:51
  Tylko ja lata temu sprzedałem telewizor i nie oglądam.....
 • Go west young man...
  Jeśli myślisz, że w Iranie nie ma ludzi ogłupionych tzw. "Zachodem", to jesteś już kompletnie zindoktrynowany. Chciałbym mieć jedną milionową tej kasy, co płynie na wspomaganie tego debilizmu.
  Takich debili jest na całym świecie multum, a nie chcąc daleko szukać popatrzmy na nasz PiS i PO....
 • @SZS 09:40:24
  i konfederacje, że o czerwonych gnidach nie wspomnę
 • @Husky 09:48:27
  To widzę, że masz znienawidzonego karła reakcji, czyli Konfederację. To teraz szabesgoje pisiackie straszą swoich wyznawców Konfederacją?
 • @Husky 09:48:27
  Czyli, jak zwykle mam racje... Dzięki.
  8-)))))
 • @zbig71 07:10:33
  O to to to właśnie, gdyby na zmianę z holecką prowadzili qrwizyjny dziennik to miałby on nie te nędzne 1650 funciaków a co najmniej 10 tysięcy eurasków, chyba, że na tym zmywaku ma poznać życie, to i nawet niech tam siedzi do u. ś.
 • Sytuacja Iranu jest uzależniona od działań międzynarodowych.
  Przez wiele lat naciski, sankcje, oskarżenia działały i były skuteczne względem Iranu czy innych państw.
  Ale dzisiaj te państwa nauczyły się odwzajemniać i to zaczyna być dokuczliwe.
  Brytyjczycy ostrzegają.

  "Działania Rosji, Chin i Iranu mogą „łatwo doprowadzić do nieumyślnego błędu w obliczeniach” i zwiększyć szansę na wojnę, powiedział szef sztabu obrony Sir Nick Carter."
  https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/russia-china-iran-war-remeberance-day-sir-nick-carter-a9197116.html
 • @Husky 09:48:27
  No co ty? Ładnie to tak mówić o PIS-ie czerwone gnidy.Widocznie i ty już zauważyłeś ,ze między PIS a SlD nie ma różnicy.Podali sobie rączki i dali po buziaczku.
 • @matterhorn 15:37:27
  Każdy przeciwnik pojednania Polsko Polskiego jest wrogiem Polski nawet gdy jest to tylko zwykły pożyteczny idiota.
 • Internet disrupted in Iran amid fuel protests in multiple cities
  Rząd Iranu wdrożył prawie całkowite zamknięcie Internetu, niektóre z ostatnich pozostałych sieci są obecnie odcinane, a łączność ze światem zewnętrznym spadła do 4% normalnych poziomów

  https://netblocks.org/wp-content/uploads/sites/8/2019/11/iran-protests-internet-shutdown-2019-11-17-1024x564.png

  Internet disrupted in Iran amid fuel protests in multiple cities
  Network data from the NetBlocks internet observatory confirm disruptions with multiple fixed-line and mobile providers in Iran, amid protests against rising fuel prices. The outages have partial (update: now near-total, see below) impact at the time of writing affecting multiple cities including Tehran.

  https://netblocks.org/reports/internet-disrupted-in-iran-amid-fuel-protests-in-multiple-cities-pA25L18b
 • Husky
  Rzetelne informacje - a więc "5".
  Pzdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej