Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1004 posty 31467 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

GRU, niezbyt tajna służba Putina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od próby zabójstwa byłego szpiega Siergieja Skripala po ingerencję w wybory prezydenckie w USA w 2016 r., Szpiedzy rosyjskiej agencji wywiadu wojskowego GRU wydają się być wszędzie.

W bezprecedensowym posunięciu w erze po zimnej wojnie brytyjskie , amerykańskie i holenderskie agencje wywiadowcze wyraziły swoje oburzenie wobec działań GRU 4 .Wielką Brytania oskarżyła GRU o to, że stoi za pięcioma cyberatakami od 2015 r a władze USA wydały zawiadomienia o przeszukaniu siedmiu agentów;.Kontrwywiad Holandii opublikował szczegóły dotyczące szpiega w Organizacji do spraw Zakazu Broni Chemicznej (OPCW ) w Hadze.

  Trzy kraje zachodnie wysyłały jasny komunikat do GRU. Rosyjska agencja szpiegowska jest podejrzana o popełnienie próby zamachu na byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala w idyllicznym angielskim mieście katedralnym Salisbury w marcu 2018 r., A także organizowało hakowanie serwerów internetowych Demokratów podczas wyścigu prezydenckiego w 2016 r.

To jest to, o czym mówiono, że agenci GRU byli zaangażowani w próbę zamachu stanu w Czarnogórze w październiku 2016 r. I zhakowali Światową Agencję Antydopingową w 2018 r. Wreszcie, specjalne oddziały operacyjne GRU jako pierwsze wkroczyły na Krym w 2014 r.

 

Wyłaniając się z cienia KGB


 

Jest to duży rozgłos dla agencji szpiegowskiej, która została przyćmiona przez wszechmocnego KGB podczas zimnej wojny. Po upadku ZSRR Rosja podzieliła operację wywiadu zagranicznego między GRU i SVR.

Ten ostatni jest „cywilną agencją wywiadowczą, podobną do MI6 lub CIA pod względem sposobu działania”, powiedział Mark Galeotti, ekspert rosyjskich tajnych służb i badacz w Instytucie Stosunków Międzynarodowych w Pradze.

„Z kolei GRU ma znacznie więcej mentalności wojskowej - jest o wiele bardziej skłonny do podejmowania ryzyka, aby osiągnąć swoje cele”, powiedział Galeotti dla FRANCE 24.

Przez długi czas FSB znajdowało się w centrum uwagi jako wyznaczony następca KGB, podczas gdy GRU działała jako coś w rodzaju tajnej broni dla Kremla. Do 2008 r. Wpływ agencji wywiadu wojskowego zmniejszał się, głównie z powodu domniemanych niepowodzeń podczas konfliktu w Gruzji.

„GRU popełniła kilka błędów - w tym nie doceniając siły gruzińskiego oporu - i w konsekwencji stała się kozłem ofiarnym konfliktu, który w oczach Kremla nie rozwinął się tak dobrze, jak powinien,”wyjaśnił Galeotti.

Ale wszystko zmieniło się w 2014 roku. Kreml wtedy pomyślał o inwazji na Krym jako podręcznikowy przykład wykorzystania wywiadu wojskowego. „Nie tylko skuteczność specnazu została okrzyknięta w Moskwie - cała kampania została, jak się wydaje, zaplanowana przez GRU”, zauważył Galeotti.

Ergo, GRU wydawało się bardziej dostosowane do nowych realiów geopolitycznych niż jakakolwiek inna rosyjska agencja.

Broń przeciwko Zachodowi

Być może największym powodem ostatnich sukcesów GRU jest przejście do ery cyfrowej.

Moskiewska agencja wywiadu wojskowego od dawna uważa telekomunikację za ważną część swojej pracy. Kiedy Internet zyskał na znaczeniu na całym świecie w latach 90., GRU naturalnie przeszkoliło agentów do wewnętrznych operacji cybernetycznych. Przeciwnie, FSB zwykle polega bardziej na grupach zewnętrznych, nazywanych „przyjaznymi piratami”.

Ogólnie rzecz biorąc, metody GRU są zgodne że sposobem prowadzenia działalności przez prezydenta Władimira Putina. „Kreml szczerze wierzy, że rewolucja ukraińska w 2014 r. Była podsycana przez zachodnie tajne służby, więc Putin czuł, że był w rodzaju nieoficjalnej wojny z Zachodem i że musi odpowiednio postępować” - powiedział Galeotti. Bardziej subtelne formy szpiegostwa SVR - faworyzowane we wczesnej epoce Putina, aby nie urazić wielkich mocarstw zachodnich - wypadły z mody.

„Putin nie boi się już konsekwencji dyplomatycznych, więc uwolnił GRU”, kontynuował Galeotti. Specyfika oskarżeń Wielkiej Brytanii, USA i Holandii przeciwko agencji wywiadu wojskowego ujawnia wiele na temat tego, co Rosja próbowała zrobić.

„Działania te służą realizacji strategicznych celów Rosji jednocześnie z podziałem siewu między kraje zachodnie [na przykład rozpowszechnianie dezinformacji w Internecie], a także działają jako hydraulicy - zajmujący się wyciekami; naprawianie błędów - powiedział Galeotti. Hacki OPCW i Światowej Agencji Antydopingowej oraz próba zabójstwa Skripala należą do drugiej kategorii.

„Staraj się pokazać Zachodowi, że Rosja może działać na nie swojej ziemi”

I nie ma znaczenia, czy GRU nie jest dokładnie dyskretne. Łatwość, z jaką brytyjscy śledczy zidentyfikowali dwóch podejrzanych w próbie zatrucia Skripal - i przy pomocy której holenderskie władze znalazły komputery i dokumenty tożsamości użyte podczas próby szpiegowskiej OPCW - sprawiają wrażenie amatorskiego. Ale chociaż „z pewnością wystąpiły ludzkie błędy, musimy być szczerzy i powiedzieć, że celem było pokazanie krajom zachodnim, że Rosja może działać na ich ziemi - i z tego punktu widzenia misja została wykonana”, zauważył Galeotti.

To powiedziawszy, byłby mylącym skrótem, gdyby Zachód myślał o rosyjskim szpiegostwie jako o kwestii GRU. Wojskową agencja wywiadowcza może być w fazie wstępnej, ale SVR jest nadal aktywna, podczas gdy FSB odgrywa coraz większą rolę międzynarodową, pomimo swojej tradycyjnej misji radzenia sobie z zagrożeniami wewnętrznymi.

Istnieje ogólna mobilizacja rosyjskich szpiegów za granicą, wynikająca z rozumienia Putina, że ​​NATO nie jest przygotowane do przeciwdziałania tego rodzaju zagrożeniom, co daje możliwość wykorzystania. jak to ujął Galeotti, „NATO zostało stworzone w celu reagowania na bezpośrednie ataki sił zbrojnych, a nie ataki komputerowe lub ukierunkowane operację sił specjalnych”.

 

https://www.france24.com/en/20181009-gru-putin-russia-secret-service-spies-espionage-skripal-opcw-kgb

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: Husky
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
8-))))))

 

 

 

KOMENTARZE

 • PiSku...
  Po ch... ty wklejasz takie goowna? Koniecznie chcesz prowokować i usłyszeć że jesteś idiotą? To jest NEon a nie bagienko Gawrylenki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:32:32
  To jest NEON !!!!

  http://s.neon24.pl/gfx/neon24.png
 • Generalnie rzecz biorąc, tak działają wszystkie poważne
  służby wywiadowcze. Nie ma w tym GRU niczego co miałoby jakoś szokować w porównaniu np. z CIA, MI5 czy MI6.
 • @Anna-PK 19:51:35
  Na pewno ?

  Check out this free issue of "Russian Spy Agency Happenings!" to find out what Putin and his intelligence agencies are up to>

  https://t.co/si7SoMWP0j?amp=1

  Putin's Assassins.

  Will the CIA’s Former Top Spy Fall Prey to Putin’s Murderous Mole Hunt?

  https://www.thedailybeast.com/will-the-cias-former-top-spy-fall-prey-to-putins-murderous-mole-hunt?source=twitter&via=desktop

  https://img.thedailybeast.com/image/upload/c_crop,d_placeholder_euli9k,h_1687,w_3000,x_0,y_0/dpr_1.5/c_limit,w_1044/fl_lossy,q_auto/v1568162358/190910-putin-cia-tease_vnypam
 • Ja
  Za specjalnie się Ruskim nie dziwię, że na zimne dmuchają. Już jedną rewolucję im państwa zachodnie zafundowały, co drogo ich kosztowało(nas przy okazji też) także nie dziwne, że kontrdziałają. Taki wniosek można wysnuć nawet po takim propagandowym tekście, jaki zafundował nam, niezastąpiony w takich sytuacjach, Husky.
 • @zbig71 20:02:11
  niezastąpiony !!!!
  i tego sie trzymajmy !!!

  Dzieki pozdr.
 • @Husky
  Dalej jak widzę fantastykę uprawiasz . Salute :))))) https://lorenco.neon24.pl/post/143106,nowiczok-w-kaszy-gryczanej
 • @zbig71 20:02:11
  https://bi.im-g.pl/im/ab/45/12/z19161003IH,A-potem-Beata-Szydlo-oglosila-sklad-swojego-rzadu-.jpg Salut :)))
 • Jwu.
  Tym razem ( mam takie wrażenie) podejrzewam ,że właściwy Husky wrócił ? Bo ten z ostatnich dni, taki jakiś bezpłciowy był !!!!
 • @Repsol 20:41:58
  W nocy z 7 na 8 listopada 1981 r. płk Ryszard Kukliński z obawy przez dekonspiracją wraz z żoną i dwoma synami został potajemnie wywieziony z Polski.
  Oficer Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który na początku lat 70. nawiązał współpracę z amerykańskim wywiadem.
  Jack Strong

  http://24wspolnota.pl/images/cache/650x330/crop_0_253_1240_883/images%7Ccms-image-000067272.jpg
 • Znowu się Huskuniu narażasz;
  Tutejsze "paliaki", za Twe cierpkie słowa dotyczące reżimu kremlowskiego, zapewne życzą Ci powolnej śmierci w straszliwych męczarniach. Pogróżkiewicz oczywiście nie zawiódł :-)
 • @Jwu 20:46:17
  Jestem zepsutym człowiekiem. Mam wiele paskudnych cech. Bywam złośliwy, małostkowy, pazerny, zwyczajnie podły dla ludzi z totalnej
  lemingowej opozycji. A mimo to pod kopułą mi się qrwa nie mieści, że są ludzie, którzy walczą o.....?

  8-)))))))
  pzdr.
 • @Husky 20:48:23
  Napisz może o tym . http://www.bibula.com/?p=107910 Kacapy to przy nich pikuś . Salut . :))) Ps. Kuklińskiego sobie odpuść tu masz na co przysięgał . Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polski Ludowej przed zakusami imperializmu, a w razie potrzeby, nie szczędząc krwi ani życia, mężnie walczyć w obronie mojej ojczyzny aż do pełnego zwycięstwa nad wrogiem, stać nieugięcie na straży pokoju w jednym szeregu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie napaści walczyć w braterskim przymierzu o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Polsce Ludowej, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Prezydentowi Rzeczypospolitej. Przysięgam Narodowi Polskiemu: być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem Polski Ludowej, przykładać się gorliwie do szkolenia wojskowego, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, strzec pilnie mienia wojskowego i społecznego i nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Nie musiał , ale ślubował i zdradził .
 • @Nibiru 20:53:08
  Nigdy nie zawiodę się na elektoracie partii.. Razem,PO czy SLD...,plan optymalny to 10-12 jedynek.
  Cel blisko
  Pozdrawiam
 • @Repsol 21:01:46
  // stać nieugięcie na straży pokoju w jednym szeregu z Armią Radziecką//

  zdradził Armię Radziecką????
  .....a to świnia
 • @Repsol 21:01:46
  Czego tu wymagać od podrzędnego Kuklińskiego, skoro taki Gorbaczow i Rada Najwyższa sami zdradzili ZSRR i doprowadzili do rozpadu jego struktury oraz "niezwyciężonej" armii.
 • @Husky 21:15:35
  Skoro PIS tak uważa , to co ja mogę napisać ?. Masz tu ciekawszy temat : https://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/102080,kto-z-polskich-politykow-oddal-ukrainie-lwow-po-1989-roku-a-litwie-wilno
 • @Husky 21:04:50
  Ja tam dałem Ci 5*, abyś się podbudował psychicznie i aby "paliakom" zrobić na złość :-)
 • @Nibiru 21:31:25
  Akurat wiesz gdzie mi to lata . Zobacz link który dałem dla Autora i napisz co o tym myślisz ?. Salut .
 • @Nibiru 21:36:07
  i cały mój plan poszedł w pi....u

  https://youtu.be/w6QN3EHSjVs

  8-)))))))
  pzdr.
 • @Husky 21:43:44
  Wiem :))))))))))))))) https://www.youtube.com/watch?v=5QGAgrxNOYc
 • @Repsol 21:37:08
  Co do izraelskich służb działających w Polsce (i nie tylko, bo także w innych krajach); to znamionuje już fizyczną okupację, za aprobatą lokalnych kacyków. Do tej pory był zakamuflowany brak suwerenności monetarnej i politycznej, a obecnie już się nie obcyndalają i ostentacyjnie demonstrują nawet brak zaufania do tych kacyków, którzy ich po cichu sprowadzili i biorą sprawy w swoje cyniczne łapy.
 • @Nibiru 21:58:22
  https://pikio.pl/wp-content/uploads/2015/12/chanuka.jpg No jak możesz , Husky przeklnie Ciebie . Salut . :)
 • @Repsol 22:07:24
  Czosnkiem coś mi zaleciało...
  Też czujesz?
 • @Repsol 22:07:24
  To mój Prezydent
  Tyle
 • @Repsol 22:07:24
  Sanhedryn postawił obywatela PISczyka na urzędzie prezydenta państwa będącego w stadium przepoczwarzania z Polski w Polin, więc uwija się jak w ukropie aby uzasadnić swoją przydatność i oddanie sponsorom. Czekamy na rewolucję w USA. Stamtąd bowiem ma szansę zacząć się oczyszczanie bagien światowych.
 • @Husky 22:14:25
  To zrób mu to co Sikorski opowiadał .Salut :))))) https://parezja.pl/sikorski-zrobilismy-laske-amerykanom-frajerzy-czyli-kolejne-tasmy-wprost/
 • @Husky 22:14:25
  cyt.: "To mój Prezydent. Tyle"

  Przykro mi że tylko na takiego Cię stać. :-)
  A kim jest w takim razie dla Ciebie Boris Johnson? Jeśli można spytać :-)
 • @Nibiru 22:35:58
  Boris to spoko gość.
  A jeśli chodzi o naszych prezydentów.
  Zawsze trzeba szanować ten urząd, obojętnie kto tam aktualnie jest.
  Tam uważam
  pzdr.
 • @Husky 22:41:37
  Za poprzedniego prezydenta inaczej pisałeś.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:12:59
  Gdzie tam , teraz mamy milczeć podobno ?. https://www.pch24.pl/patrioci-i-milczenie-nad-ustawa-447-just,67419,i.html Salute :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:13:42
  Obaj gamonie siebie warci . https://www.fronda.pl/a/zaryn-na-jakiej-podstawie-marszalek-komorowski-przejal-wladze,11876.html Salut :)
 • Znamy to i wiemy, jak działa Goebbels !!!
  Tylko tyle o prowokacji Angoli i ich notorycznych kłamstwach.

  Brytole czy jak kto woli Angole jesteście sami skompromitowani cudownym uzdrowieniem skripalow od tej trujacej trucizny na którą nie ma antidotum. Macie u siebie dokładnie laboratorium w którym produkujecie na podstawie zabranej dokumentacji przez tego rosyjskiego a dla zachodu pracującego zdrajce. A wasze kłamstwa świat już poznał jak z bronią nasowej zaglady w Iraku której tam nie bylo. Więc dalej udajecie zgorszonych, zakłamania waszego ciąg dalszy.

  Najgorsze jest to że wszystkie media są w łapach żydobolszewi która ciągle kłamie i manipuluje ludzmi przez 24h sączy się obłuda i oszczerstwa pod adresem Rosji. Ale do czasu, aż ludzie powiedzą dość i rozpędzä tą wrogą Polsce 5 kolumnę polskojezyczną, udającą Polaków.

  I jeszcze o USA.
  W Globalnej polityce mamy bandytę usa i mamy broń atomową i potencjalną zagładę świata.
  Tu trzeba wyjątkowo ostrożnie postępować z nieobliczalnym wręcz szalonym z nienawiści globalnym bandytą.Postawienie się twardo przez Rosję czy Chiny oznacza konfrontację i eskalację aż do zagłady świata włącznie.
  I dlatego Putin ciągle rozmawia z "partnerami zachodnimi" czyli z globalnym bandytą i postępuje tak by bandyta nie mógł mu nic zarzucić.W tej sytuacji bandyta oskarża Moskwę o wszystko w trybie medialnych pomówień lub organizowanych prowokacji.

  Ale ten globalny bandyta jest niszczony od strony ekonomicznej i szachowany militarnie.. inaczej by siłą wymuszał uległość wobec siebie.A tak tonie w długach i nikomu nie może dać w głowę choć się bardzo i nerwowo o to stara.

  Dzialania zdrowo i pokojowo to zaprzeczenie anglosaskich agresorów .
 • Słaby tekst
  Zwłaszcza, że GRU jest antyputinowskie.
 • @Monaco 01:39:36
  Ranisz okrutnie piska Huskego a jeden idiota, którego nieopatrznie odbanowałem powie żeś "paljak" :)
 • To już przyznajecie że to była tylko próba zabójstwa?
  A nie zabójstwo? Wcześniej retoryka była taka, że Putin zabił Skripalów. Potem, gdy córka Skripala wróciła do Rosji, mówiliście że zabito Skripala. Teraz że była próba zabójstwa. No więc dochodzimy powoli do prawdy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:05:36
  Tak I'M POLJAK z Monaco :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej