Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1004 posty 31467 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

„Wygrał Polskę na fortepianie”...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

159 lat temu, urodził się Ignacy Jan Paderewski. Mąż stanu, który wypełniał wielkie sale koncertowe na całym świecie. Wybitny Polak, który o niepodległość zabiegał ze wszystkich sił. Pamięć!

 

Wielki Polak

 

Genialny wirtuoz, specjalizujący się w utworach Chopina i Liszta, od początku kariery, rozwijającej się od lat 80 XIX wieku, przyciągał na swoje koncerty tłumy widzów. 

 W 1940 r. sterany życiem 80-letni I. J. Paderewski z pełną werwą i siłą wypowiedział w Szwajcarii do swoich rodaków te słowa: „... wszyscy wierzymy w jedno i wiary tej nic nam nie jest w stanie wydrzeć: zwyciężymy!... Polska jest nieśmiertelna!".

https://t.co/wlKbIjiBys?amp=1

8 czerwca 1919 Paderewski w imieniu Polski podpisał traktat wersalski. 9 grudnia 1919 zrezygnował z funkcji premiera, wyjechał do Szwajcarii. Za granicą nadal reprezentował Polskę. Był delegatem przy Radzie Ambasadorów i delegatem do Ligi Narodów. Dzięki dyplomatycznym zdolnościom (płynnie posługiwał się 7 językami ) i szacunkowi, jakim go darzono, Polska mogła skutecznie negocjować różnorodne trudne kwestie.

Po wybuchu II wojny światowej, mimo podeszłego wieku, objął przewodnictwo powstałej w grudniu 1939 roku we Francji Rady Narodowej RP.W sierpniu 1940 roku postanowił wyjechać do Stanów Zjednoczonych, aby ponownie szukać pomocy dla ojczyzny.

Zmarł 29 czerwca 1941 w Nowym Jorku. W 1992 roku jego prochy zostały sprowadzone do Polski i złożone w archikatedrze św. Jana w Warszawie.

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Tak, to był wybitny Polak!

  Notkę oceniam wysoko :)
 • @zygmuntbialas 22:18:19
  Dziekuje
  Serdecznie pozdrawiam

  Zdrowia
 • Wreszcie
  Napisałeś o kimś przyzwoitym.
 • @zbig71 01:33:04
  Chwila,chwila
  Za chwilę "ktoś" tu ustali że to zwykły żyd był
 • @
  „Wszystko, co mam, z naszego dostałem nieba (...)”
  170 lat temu urodził się wybitny twórca Józef Chełmoński.

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT0hTe8R6m7Gb9hPj2sOtUvZezJxCz8M8MB0fsTomNS2D2EzBooHA&s
 • Paderewskiemu wbrew Piłsudskiemu (przywiezionemu do Polski jak Lenin do Rosji przez pruskie żydostwo po zobowiązaniu do unikania
  włączania do państwa polskiego terenów zaboru pruskiego) fo Polski przyłączono "korytarz" i Poznańskie. Korfantemu proszącemu o pomoc dla powstania śląskiego Piłsudski odpowiedział, że Śląsk go nie interesuje bo może go przykryć palcem na mapie.
 • "„Wygrał Polskę na fortepianie”..."
  --------------
  Z pewnością coś tam wygrał - ale potem na tę wygraną nie miał już żadnego wpływu.
  Wniosek?
  Tzw. "bękarta wersalskiego" powołano do życia na warunkach dzieci Złego a strażnikiem wypełniania na bieżąco tych warunków był niejaki Ziuk. Teraz uwaga! Dzieci złego zgodzili się na w/w "bękarta wersalskiego" tylko dlatego, że wiedzieli, iż w 1920 roku po trupie tegoż "bękarta" - przejdzie nawała bolszewicka. Stało się oczywiście inaczej - ale tego i dzieci Złego nie przewidzieli - bo diablisko strzela a Pan Bóg kule nosi.
 • @zygmuntbialas 22:18:19
  Elitą Narodu nie są ci, którzy mają znane nazwiska, ale ci, którzy mają silne kręgosłupy moralne.
 • @telewidzacy 08:26:12
  "Korfantemu proszącemu o pomoc dla powstania śląskiego Piłsudski odpowiedział, że Śląsk go nie interesuje bo może go przykryć palcem na mapie."

  Później wtrącił Korfantego do więzienia i po kilku latach Korfanty musiał uciekać do Czechosłowacji aby ratować swoje życie.
 • @demonkracja 09:58:00
  "strażnikiem wypełniania na bieżąco tych warunków był niejaki Ziuk. Teraz uwaga! Dzieci złego zgodzili się na w/w "bękarta wersalskiego" tylko dlatego, że wiedzieli, iż w 1920 roku po trupie tegoż "bękarta" - przejdzie nawała bolszewicka."

  Ta nawała byłą kontrofensywą, po tym jak Piłsudski poszedł na wschod i zajął Kijów. Pomógł wcześniej bolszewikom pokonać białych.
 • @
  W TOK FM słyszę, że poniedziałkowy Marsz Niepodległości będzie bacznie analizowany przez "specjalistów od mowy nienawiści".
  Kto tam zasiądzie?
  Palikot? Lis? Jachira? Neumann?
 • @Husky 07:41:15
  Żyd to nie wiem ale ja miałem ostatnio spięcie na fejsie w temacie Paderewskiego właśnie ...dowiedziałem się że był czołowym polskim masonem :) Także zawsze znajdą się ludzie z własną wizją rzeczywistości.
 • @Husky 07:52:28
  Niewąpliwie zostaną też wsparci Hartmanem oraz innymi mniej znanymi ekspertami od polonofobii... bo takich "ekspertów" ci u nas dostatek.
  Pzdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej