Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
984 posty 30776 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Pytanie - po co zaprosili Wałęse na konwencję ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzień po pogrzebie Kornela Morawieckiego, na konwencji Koalicji Obywatelskiej występuje Wałęsa i nazywa Kornela zdrajcą. Ten pomysł jest żywym potwierdzeniem, że faktycznie desperacja pozbawia resztek zdrowego rozsądku.

Padł kolejny rekord pogardy ze strony Wałęsy i Platformy Obywatelskiej. Kolejna zdawałoby się nieprzekraczalna granica została zadeptana. Chory z nienawiści prostak.

 

Odrobina przyzwoitości by wystarczyła, ale oni, jak widać, gotowi są podeptać wszystkie- nawet własne wartości- w walce o władzę.Można sobie wyobrazić nawet, że po mowie Wałęsy głos zabiera Schetyna i mówi, że Kornel Morawiecki był bohaterem i nie pozwolę go obrażać, szczególnie teraz gdy już nie może się bronić. Tylko do tego trzeba mieć charakter i odrobinę empatii, a nie trociny w głowie.

Naprawdę nie jest trudno przewidzieć, że Wałęsa jest w stanie wygłaszać największa i najbardziej podłe i obrzydliwe rzeczy. Po co go w ogóle gdziekolwiek zapraszać? Nawet jeśli mają go za bohatera, to sami dają mu się rozmieniać na drobne. Nawet z ich punktu widzenia to absurd...Każdy ma prawo mieć krytyczną opinię na temat Kornela Morawieckiego, ale mówienie o nim zdrajca i to przez kogoś, kto za pieniądze wydawał esbekom kolegów z pracy, jest bezwstydną nikczemnością.

W sowieckiej komunistycznej kulturze nie ma szacunku dla zmarłych. To nie utrata zdrowego rozsądku, oni tak myślą i czynią. Tchórze tak mają, a komunistyczne świnie na pewno, żeby atakować wtedy, kiedy ten atakowany nie może się bronić. Bolek to sqrwiel jakich mało.Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić ( jego) postępowanie

 

To, że dureń tak mówi to przykład totalnego dna. Ale to, że mu za to klaszczą, przechodzi ludzkie pojęcie!

Przenieś konwencje, rzekomo z szacunku dla K. Morawieckiego. Dzień po pogrzebie wpuść na scenę TW, który w prostacki i kłamliwy sposób obrazi bohatera. Bij za to brawo. Trudno mi znaleźć kontakt z tą elitą. W czworakach inaczej wychowywano.

Kornel Morawiecki nie chciałby nawet wejść po łbie Bolca na konia. Bohater i człowiek, który nigdy się nie sprzedał, a z drugiej strony płatny kapuś SB i cymbał. Czasy  Wałęsy minęły. Idzie drugi tom prawdy. Bójcie się zdrajcy.

 

ps.

Dziękuje Panie Kornelu, że będąc już tam na górze i mając na pewno masę ciekawych rzeczy do roboty, czuwa Pan nadal nad Polską. Bo nikt mi nie wmówi, że nie dał Pan wczoraj Bolkowi kuksańca w bok, w czasie jego przemówienia. To musiała być Pańska sprawka

 

facebook.
twitter
siec

 

 

KOMENTARZE

 • Najbardziej
  Ciekawe, to jest toz że ,,nigdy,, się nie sprzedał. Churchill mówił Mikołajczykowi, że słowo,, nigdy,, nie powinno być zabronione do wypowiadania komukolwiek.
 • Hipokryzja PiS
  jest już przysłowiowa.
  Jeszcze niedawno Morawiecki był "ruską onucą" bo nie chorował na rusofobie. Teraz nagle stał się bohaterem. Głównie dlatego, że trzeba promować młodego Morawieckiego, taki nowy "mit założycielski" PiS, zaraz po "poległym" bliźniaku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:25:08
  No a co ty chciałeś? Robimy, czym mamy.
 • @zbig71 08:20:38
  To było tak. Konwencja PO. Wychodzi Schetyna i przedstawia program:
  - Kaczyński
  - Kaczyńskiego
  - Kaczyńskiemu
  - Państwo PiS
  - Państwu PiS
  - Państwem PiS
  - Zlikwidujemy, odwrócimy, rozliczymy
  A pie*dol się Dyndała.
  Na koniec wychodzi Bolek i rzuca gówno w wentylator
  Gromkie brawa
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:25:08
  Co prawda mówi się aby lepiej gówna nie ruszać, ale ja bym rozważył na miejscu pana premiera Morawieckiego wytoczenie procesu chamowi.
  Sąd może stwierdzić znaczne upośledzenie umysłowe pozwanego i sprawę umorzyć ale warto spróbować.
 • @Husky 08:29:55
  Ktoś Ci to opowiadał? Czy sam oglądałeś? Bo jak sam oglądałeś, to aż dziwne, że w Londynie nie ma nic innego do roboty, tylko oglądać konwencję PO!? !?
  I przejmowanie się, co mówił Bolesław.
  Nie masz innych problemów?
 • @zbig71 08:43:36
  Czy Husky oglądał i czy w towarzystwie, a może sam, nie jest tematem notki.
 • @Husky 08:35:08
  Masz rację, młody powinien go ściągnąć.
 • @AgnieszkaS 08:56:36
  Dzięki Bogu, że nie jest pani adminem.
 • @Husky 08:35:08
  Zrobienie z Bolesława masakry, to dla rządu małe piwo przed śniadaniem. I usadzenie go na zawsze na dupie na ul. Polanki w Gdańsku. Szkoda, że nawet tego nie zrobili, widać jest im potrzebny.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182OTU2MC9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzU0OS8xODQwMDkwYjdkMzc0M2FiYjE2YzQ2YmU0NjQ0ZDcwNS5qcGVn.jpeg
  A miało być tak pięknie. "SE" o wystąpieniu Wałęsy: Rozjechał opozycję w ostatnich dniach kampanii. KO strzeliła sobie samobója. Lech Wałęsa „rozjechał opozycję”? Koalicja Obywatelska strzeliła sobie w kolano? Do takich wniosków odszedł po niedzielnej konwencji opozycji „Super Express”. Były prezydent był gościem specjalnych Grzegorza Schetyny i jego ugrupowania. Jednak jego przemówienie - jak pisze gazeta - wywołało na twarzach polityków opozycję konsternację, a nawet niesmak. Wszystko przez to, że Wałęsa zganił Koalicję Obywatelską i w ohydny sposób zaatakował śp. Kornela Morawieckiego, założyciela „Solidarności Walczącej”, którego nazwał „zdrajcą”. Zdaniem politologa prof. Kazimierza Kika, przemówienie Wałęsy było swoistym prezentem dla Prawa i Sprawiedliwości. Wałęsa stał się obciążeniem dla Koalicji. Dziwię się, że dopuszczono go do mikrofonu. Może sięgnęli po niego po prostu z desperacji? zastanawiał się politolog.

  „Super Express” zwraca uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość w ostatnim tygodniu kampanii postawiło na Beatę Szydło, która jest zwycięską twarzą wyborów do Parlamentu Europejskiego.

  wkt/”SE”

  Ps..Ale fotka, płatny kapuś Bolek i jego syn z pomrocznością jasną! Nie odciął się od poglądów ojca Bolka! Może podąża jego śladami? To zdemoralizowana rodzina! Od nich z daleka bo cuchną! No i niech ktoś zaprzeczy, że młody Bolek nie jest lustrzanym odbiciem oficera prowadzącego Wachowskiego. Bolek i Lolek. Fakt. Tu jest dobre zdjęcie porównawcze

  https://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20160505/PLUSMINUS/305059907/AR/0/AR-305059907.jpg?imageversion=Artykul&lastModified=

  No proszę takie ZERO w żółtych okularkach i koszulce z napisem strzelił POmyleńcom i KOmuchom w oba kolana. gratuluje TW Bolek. I toto ten imbecyl w tych żółtych tanich plastykowych okularkach…koszulce OTUA a na nogach pewnie sandały i białe skarpety było prezydentem prawie 40 milionowego kraju, to możliwe tylko w Polsce a dlaczego, niech każdy sobie pomyśli, bo nadal nie jest lepiej. Miller, Cimoszewicz, Adamowicz et consortes w PE. Nic dodać. Przedtem mieli Jażdżewskiego teraz Jachirę i Bolka. Syn jego przegrywa w Gdańsku dzięki Bolkowi, teraz znów wyleci na bruk musi się zabrać za rzetelną robotę. Bolek mógł obrazić innych ale nie uczciwych
 • @Husky CELNE I W SAMO SEDNO!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jMjlkYS9wLzIwMTkvMTAvMDcvODUwLzYzOC8zYmFmNWQwNzEyZGY0NGJlODFhNThmZDBlYzhlNzNhMy5qcGVn.jpeg
  Tym razem Wałęsa dobrze przysłużył się Polsce. Dajcie mu mówić! Analizowanie ułomności Lecha Wałęsy od dawna przestało sprawiać radość, nawet tym, którzy szczerze go nie cierpią. Nie o Wałęsie więc chciałem napisać, a na pewno nie w negatywnym kontekście. Płatny esbecki kapuś nazywa bohatera zdrajcą. Oburzające, oczywiście. Ale ta obelga, podszyta niemałą bufonadą kapusia (ja, ja, ja!) nie byłaby możliwa, gdyby jego kumple, przecież wielcy światowcy i wolnościowcy nie dali mu publiki. I to jest o wiele bardziej zasmucające niż bełkot podstarzałego trefnisia. Klaskali, klaskali… Cieszyli się, cieszyli… Schetyna też. A przecież on z Solidarności Walczącej może sobie uczynić naprawdę ładny kawałek biografii. Po co więc był mu ten Wałęsa na konwencji? To jakiś rodzaj masochizmu, niezrozumiałego, by wysłuchiwać o sobie, że w zdradzie brało się udział. Prysnął, jak bańka, ostatecznie mit Krzysztofa Brejzy jako znakomitego szefa kampanii wyborczej. Naprawdę, słyszałem, jak w ten sposób o nim mówili! Jak on, jako szef mógł pozwolić, by na sam finisz ściągnąć do mównicy kogoś tak nieprzewidywalnego jak były prezydent? No, chyba, że decyzje podejmuje ktoś inny, i w to jestem nawet w stanie uwierzyć. Występ Wałęsy jest bezcenny z innego jeszcze powodu. I tu wracam do początku mojej myśli. On palnął haniebne głupstwo, ale ktoś mu klaskał. Nie było ani jednego odważnego, który by wyszedł i powiedział: Lechu, przegiąłeś! Dopiero po czasie znajdują się tacy, którzy „przeczuwali, że będą kłopoty”. Kabaret. Jak mi powiedział kiedyś pewien mądry człowiek: w życiu ważniejsze jest to, na co się nie zgadzasz, niż to, na co się zgadzasz. Skoro tak, niech Lechu mówi dalej, a my będziemy sobie skrupulatnie odnotowywali, kto mu przyklaskuje.

  https://wpolityce.pl/polityka/467089-tym-razem-walesa-dobrze-przysluzyl-sie-polsce
 • Kowal o wypowiedzi Wałęsy podczas konwencji KO: Poczułem, że będą z tego same kłopoty. Nie znam osoby, która by się z nim zgadza
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mOTM0NS9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzQ3OS9lM2Y3YTA0MWNmMmY0MGYwYmNmN2ViMzBhMjA0Y2VlYy5wbmc=.png

  Myślę, że nie ma żadnego powodu, nie ma żadnego moralnego prawa, żeby ocenę Lecha Wałęsy przypisywać wszystkim, którzy byli na sali – powiedział na antenie TVN24 kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk, odnosząc się do braku reakcji na słowa byłego prezydenta podczas niedzielnej konwencji Platformy Obywatelskiej. Paweł Kolwal podkreślał, że „nie zna osoby, która by się z nimi zgadzała”. W pewnym momencie poczułem, po pierwsze, że jest źle, a po drugie, że będą z tego same kłopoty mówił. Zapytany, dlaczego słowa Lecha Wałęsy o Kornelu Morawieckim nie wywołały żadnej zdecydowanej reakcji ze strony polityków Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że „Grzegorz Schetyna jasno powiedział, jak wyobraża sobie rolę Kornela Morawieckiego, napisał to kilkukrotnie i powiedział i co do jego postawy nie ma żadnych wątpliwości”. Pomyślałem wtedy: ja nie mogę klaskać, dlatego, że dzień wcześniej poszedłem na pogrzeb Kornela Morawieckiego, (…) po prostu poszedłem jako obywatel, bo go znałem wyjaśnił. Były prezydent Lech Wałęsa wypowiedział się w niedzielę na konwencji Koalicji Obywatelskiej odnośnie do postaci Kornela Morawieckiego: A co oni z niego robią? Bohatera. A on w środku - stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda powiedział wówczas Wałęsa. Wałęsa podkreślał, że będzie głosował na to ugrupowanie, dlatego że „jako praktyk-polityk nie widzi innej siły politycznej, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie, z małymi mankamentami”. Pytany przez dziennikarza TVN24, czy zaproszenie Lecha Wałęsy było dla KO dobrym rozwiązaniem, Paweł Kowal oświadczył, że „być może należało zapytać innych osób, które były bardziej przewidujące, i inaczej zaprojektować tę konwencję”. Podkreślał jednak, że „trzeba się z tym pogodzić, że czasami poglądy Lecha Wałęsy są takie, że trudno je zaakceptować”. Kowal wyjaśniał również, dlaczego zdecydował się startować z list Koalicji Obywatelskiej.
  Moje motywacje są bardzo proste - uważam, że dzisiaj sytuacja w Polsce jest trudna, jeśli chodzi o funkcjonowanie ustroju stwierdził, dodając, iż „gdyby był pewien, że Prawo i Sprawiedliwość i rząd nie rzuci się na przykład na media, to w ogóle nie angażowałby się w politykę”. Ja po prostu postępuję zgodnie ze swoim sumieniem. Wydaje mi się, że dzisiaj same podstawy naszego ustroju są zagrożone - ponieważ widzę sprawę [Mariana, prezesa NIK - przyp. red.] Banasia, widzę, jakie są zagrożenia dla prywatnych mediów, (…) widzę zapowiedź budowania tak zwanych nowych elit, czyli widzę zagrożenie dla tych, którzy ciężko pracowali w ostatnich trzydziestu latach, widzę zagrożenie dla normalnego porządku w kraju, widzę firmy rodzinne, które wysilały się, żeby coś zrobić, widzę nauczycieli, lekarzy, których w ostatnich latach obrzucano błotem wyliczał.

  https://wpolityce.pl/polityka/467087-kowal-o-wypowiedzi-walesy-poczulem-ze-beda-z-tego-klopoty


  Ps...Ukrop Pawło Kowal "naukowiec" z PAN! Polska elita została wybita w pień przez Niemców i Rosjan, co nam zafundowano po wojnie to pseudo naukowe prokomunistyczne popłuczyny rodem z NKWD i PAN. Przykład Pawło Kowal! Przecież klaskał aż mu się łysy łeb trząsł. Poczuł ale klaskał, dobrze, że Kaczyński 2011 r. pozbył się Kowala z PiS.

  To ciekawe jak zdrajcy i konformiści wstępują w roli obrońców wartości. Pomiot banderowca z UPA Pawło ukrop Kowal to zwykł karierowicz bez kręgosłupa. Panie Kowal, jak to jest dołączyć do zdrajców donoszących na Polskę? Fajnie się pan teraz czuje w towarzystwie aferzystów i zdrajców? wczoraj ten głupek mu klaskał, dzisiaj krytykuje, fuj. Miał rację śp. Kornel Morawiecki, że Wałęsę otacza grono potakiwaczy, klakierów i agentów. Kim pan jest panie Kowal? potakiwaczem, klakierem, agentem? Ukropie Pawło Kowalu! Miej resztkę odwagi. To, że jesteś sprzedajna ukraińska kurwa to już zostało ustalone. Wolę już jak odważnie będziesz rechotał ze swoimi politycznymi kolegami i ciocią K-B na wystąpieniach Jażdżewskiego i oklaskiwał Bolka.
 • Neumann usprawiedliwia atak Wałęsy: Tyle zrobił dla Polski, że należy, nawet jeśli takie słowa są, trzeba wybaczać
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184YjMwZi9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzQ1Ni9iMjcyYzRiYjExMWQ0MmI4YmM1ZDk1NDAxYjQyZDhiNS5wbmc=.png

  „Nie mam poczucia, że Lech Wałęsa nam zaszkodził. Czym miałby nam zaszkodzić? Ludzie są przyzwyczajeni do jego kontrowersyjnych wypowiedzi. (…) To urok pana prezydenta mówił na antenie RMF FM Sławomir Neumann, odnosząc się do wypowiedzi Lecha Wałęsy, które padły w czasie konwencji. Lech Wałęsa jest osobą nietuzinkową i mówi nietuzinkowe rzeczy. (…) Idziemy w jednym kierunku na 13 października mówił. Lech Wałęsa tyle zrobił dla Polski, że należy, nawet jeśli takie słowa są, trzeba wybaczać. (…) Spory z lat 80. żyją w tych ludziach do dziś podkreślał.

  Lech Wałęsa podczas niedzielnej konwencji KO w sposób niewybredny zaatakował śp. Kornela Morawieckiego, stwierdzając: Wybaczyłem szefowi „Solidarności Walczącej”, a oni robią z niego bohatera. A on w środku, stan wojenny, a on kozak zakłada „Solidarność Walczącą”. To zdrajca. Ja wiedziałem, że on nie za dużo potrafi, nie zakozaczy. Olaliśmy go. Oni dziś mają się za bohaterów, a myśmy zwyciężyli. Kompromisami, bo inaczej nie dało się wygrać .
  aw/RMF/wPolityce.pl


  Ps..Żydek Neumann szuka "precedensu" aby i o jego wyskokach zapomnieć i mu "wybaczyć"?
 • *****
  Bolek konsekwentnie realizuje plan
  samodystrukcji , świetny przypadek kariery
  z niczego poprzez pasmo sukcesów do punktu
  wyjścia czyli dna , bardzo skuteczne wsparcie
  dla "poko" , wygląda na to ,że najbardziej skorzysta
  na tym lewica bo przecież ci wszyscy kodziarze
  muszą na kogoś zagłosować
 • Wałęsa atakuje KO i wciąż obraża śp. Kornela Morawieckiego: Kiszczak podrzucał mu materiały czy współpracował z Kiszczakiem?
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xZTA2Ny9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzU1MC8wNzA0ZTZiNGZlMGI0MDI4OWFiMmE4NjYwMGRiZDlhYi5qcGVn.jpeg


  Były prezydent Lech Wałęsa na konwencji Koalicji Obywatelskiej krytykował działania KO, ale też m.in. w skandaliczny sposób zaatakował śp. Kornela Morawieckiego, nazywając go „zdrajcą”, a także sugerował, że wybory będą sfałszowane. Jego słowami oburzyły się nawet elity lewicowo-liberalne. Wałęsa postanowił na Facebooku odpowiedzieć krytykom jego wystąpienia.

  Rodacy Kochani. Po „Warszawskim” wystąpieniu. Myślenie ma przyszłość. Uwierzcie wreszcie, gdybym myślał i robił jak mi wtedy i dziś proponowano i udowadniano, naprawdę żylibyśmy dziś bez zmian z powojennym KOMUNISTYCZNYM PODZIAŁEM. Najwięksi politycy światowi i polscy z Ojcem Świętym i Prymasem Polski namawiali mnie podobnie jak Wy dziś. Musiałem nie posłuchać i teraz Was nie posłucham. Robiłem i postępowałem po swojemu i tak będzie. Nawet jeśli dziś wygracie to tylko po to, by jutro przegrać. Wy chcecie wygrywać, a ja aby rozwiązywać problemy napisał na Facebooku Lech Wałęsa. Po czym przystąpił do kolejnego ataku na śp. Kornela Morawieckiego.

  Lech Wałęsa Nie chciałem, ale zmusiliście mnie: to sprawdźcie w pismach Morawieckiego Solidarności Walczącej, zanim przygotowano i ogłoszono Teczki Kiszczaka już te właśnie teksty publikowano w tych gazetkach. Zapytajcie siebie podrzucane czy współpraca z Kiszczakiem przeciw mnie i nam podkreślił Wałęsa.

  Przystąpił następnie do ataku na premiera Mateusza Morawieckiego za jego słowa wypowiedziane na antenie telewizji wPolsce.pl. Dotyczyły one skandalicznego wystąpienia Wałęsy na konwencji KO. Panie premierze Morawiecki, Pan mnie obraził. Kto współpracował z SB może Pan i każdy osobiście sprawdzić BARDZO PROSTO. W pismach Pańskiego Ojca z tamtego czasu Solidarności Walczącej publikowano materiały, te które dopiero teraz po latach ogłoszono jako znaleziska teczki Kiszczaka. Więc Kiszczak w wcześniej podrzucał Morawieckiemu czy Morawiecki współpracował z Kiszczakiem. Może chce Pan więcej dowodów napisał na Twitterze Wałęsa.

  https://wpolityce.pl/polityka/467098-walesa-atakuje-ko-i-wciaz-obraza-sp-kornela-morawieckiego

  Ps...Ten występ Bolka pięknie pogrążył POwców. Cytując tytuł książki Ziemkiewicza, "jakie piękne samobójstwo"…On jest "boski" w swojej głupocie. POwcy powinni nosić w klapach marynarek znaczki z jego konterfektem.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180Njk4MC9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzUwOS8yNjJkNDY5NzI0ZjI0ZjlmYmVjOTFkNDNhNzk3YjY5MC5qcGVn.jpeg
  Jarosław Wałęsa jak ojciec(czyżby? raczej Bolek to ojczym, bo to skóra zdjęta z Wachowskiego, lustrzane odbicie-dop. mój), za, a nawet przeciw: "Nie demonizowałbym przemówienia mojego ojca, bo ogólnie mówił słusznie. Ale..."...Jarosław Wałęsa(czy raczej Wachowski?) w rozmowie z Onetem broni przemówienia swojego ojca na niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej. Nie demonizowałbym przemówienia mojego ojca, bo ogólnie mówił słusznie. Ale jest czas i miejsce na pewne słowa. To nie był dobry moment, by określać pewne rzeczy w taki sposób. To był błąd ojca powiedział Onetowi Jarosław Wałęsa. Rozmawialiśmy przed konwencją i prosiłem ojca, by koncentrował się na pozytywach. Tak się nie stało. Każdy ma jednak prawo do swojej oceny i analizy. Także i mój ojciec bronił ojca Jarosław Wałęsa. Dziwi mnie, że po tylu latach działalności publicznej mojego ojca, są ludzie, którzy myślą, że można kontrolować Lecha Wałęsę. Że można powiedzieć mu, co ma mówić, jak i gdzie się ustawić dodał. Nie traktujmy przemówienia mojego ojca wyrywkowo apelował.
  ems/Onet

  Ps...Różnica polega na tym, że kiedy sp. Morawieckiego ubole siłą ładowali do samolotu by wywieź z Polski, pana tatuś czy raczej ojczym układał się z żydokomunistami. Gdańska Ośmiornica nie działa od 12 lat, ale od 40-tu. Wałęsa zrozumiał i powtórzył to, co wiele lat temu powiedziała zbrodnicza sowiecka żydobolszewicka matrioszka Margulis vel "Jaruzelski": Jeśli oni są bohaterami, to kim my jesteśmy? Zdrajcami? Kolaborantami? i tak właśnie jest.
 • @puuuq 10:57:34
  Wincyj Bolka, wincyj Jachiry, wincyj Pszoniaków, wincyj Sztuhrów i tak do samych wyborów. Dlaczego nikt Bolkowi nie założy kaftana bezpieczeństwa, w szpitalu psychiatrycznym miałby dobrą opiekę. Im Bolek więcej się odzywa tym bardziej się wkopuje. Teraz się wkopał, że robił po swojemu nawet wbrew Papieżowi , Prymasowi i wielkim politykom cóż tu więcej dodać. Tylko załamać ręce i żałować, że kiedyś miało się go za wielkiego Polaka. Jak ten analfabeta mógł być prezydentem?! A, co do treści, które chciał przekazać, ale można się ich tylko domyślać, bo są nieczytelne, to trzeba odpowiedzieć, że są to treści człowieka chorego psychicznie. Myślę, że śp. pan Kornel Morawiecki w swojej wielkości i dobroci, albo by przemilczał, albo wybaczył. Prostacki cham i tyle w temacie. Świadom moich słów, powtarzam raz jeszcze - prostacki cham z Lecha Wałęsy a zachowanie gawiedzi na tym "zlocie" pokazuje poziom tego pokracznego ruchu politycznego. Wizytówką jest Neumann i ... wszystko jasne...
 • Jedzie po instrukcje?
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iYTVhYi9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzUxMS8yMzk3MTQ5MGNiOWQ0MjRmODA0NTkxYTU3NDI5MGIxNC5qcGVn.jpeg

  Kidawa-Błońska spotka się w Brukseli z Tuskiem. Siemoniak: Będzie to "rozmowa, rada, wspólna ocena" sytuacji..Małgorzata Kidawa-Błońska spotka się w poniedziałek rano w Brukseli „indywidualnie” z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem potwierdził PAP europoseł Andrzej Halicki. Według wiceszefa PO Tomasza Siemoniaka, będzie to „rozmowa, rada, wspólna ocena” sytuacji. Siemoniak pytany w poniedziałek w programie „Tłit” WP, czy Kidawa-Błońska jedzie do Tuska „po instrukcje” na ostatni tydzień kampanii wyborczej, odparł: Nie jedzie po instrukcje. Od dawna było planowane takie spotkanie. Małgorzata Kidawa-Błońska była bliską współpracowniczką Donalda Tuska jako premiera, była rzeczniczką jego rządu powiedział Siemoniak. Dodał, że kilka dni temu Kidawa-Błońska wspólnie z szefem PO Grzegorzem Schetyną była w Brukseli, gdzie rozmawiali z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen m.in. o europejskim programie ochrony zdrowia PO, który zakłada finansowanie z pieniędzy europejskich ochrony zdrowia w Polsce. Wtedy Donald Tusk nie mógł się spotkać, więc będzie spotkanie dzisiaj. Nie mam wątpliwości, po której stronie w tym wszystkim jest Donald Tusk. Więc to będzie ważne spotkanie, dla którego warto przerwać ciągłą podróż po Polsce, bo Małgorzata Kidawa-Błońska, poza wczorajszym przystankiem w Warszawie, cały czas jest w ruchu, zresztą jak my wszyscy zaznaczył Siemoniak. Jak dodał, „na tym szczeblu to nie jest tak, że ktoś komuś udziela instrukcji”. Rozmowa, rada, wspólna ocena tak bym to określił. Ani Małgorzata jedzie po wytyczne jak wykończyc Shreka

  nie jest osobą, która przyjmuje instrukcje; jest bardzo samodzielna, co widać przez ostatnie tygodnie, działa po swojemu. Pewnie wiele osób by chciało, by ona inaczej mówiła, była ostrzejsza. Ona jest po prostu sobą. Tak samo Donald Tusk nie jest osobą, która będzie komukolwiek udzielać instrukcji podkreślił wiceszef Platformy Obywatelskiej.

  ems/PAP

  Ps... Kidawa-Błońska jedzie po wytyczne jak wykończyć Shreka Dyndałę. No i, że projekt PO/KO się własnie skończył. Pani Gosia jedzie po wytyczne co dalej. Capo di Tutti po wizycie u Franciszka zapewne chce "pobłogosławić" swoją trzódkę z "ten kraju" by jak najwięcej lemingów zmobilizować!
 • Przeprosił i po sprawie?
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zM2U4Zi9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzU1MC9iOGFiN2JkODY4ZDU0ZGRiODgzMmJiY2Q1NmUxOTI0YS5qcGVn.jpeg

  Schetyna: Neumann będzie kandydował w wyborach. Zarekomenduję Tomasza Siemoniaka na szefa klubu. Przed kolejnym posiedzeniem Sejmu zarekomenduje wiceszefa PO Tomasza Siemoniaka na przewodniczącego klubu parlamentarnego PO-KO zapowiedział w poniedziałek szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Sejm wznawia ostatnie w tej kadencji posiedzenie we wtorek 15 października.
  Schetyna stwierdził także, że rezygnacja Sławomira Neumanna z kandydowania w wyborach jest niemożliwa; przeprosił, wydał oświadczenie, zrezygnował z bycia szefem klubu PO-KO i to jest wszystko, co może zrobić w sensie formalnym powiedział w poniedziałek lider PO Grzegorz Schetyna. Schetyna pytany przez dziennikarzy, czy Neumann powinien zrezygnować z kandydowania do Sejmu, odpowiedział, że rezygnacja Neumanna z kandydowania w wyborach jest „niemożliwa”. Przeprosił, wydał oświadczenie, zrezygnował z szefa klubu. To jest to, co może zrobić dzisiaj w sensie formalnym, instytucjonalnym. Natomiast jest oczywiście w takiej sytuacji, będzie weryfikowany wynikiem wyborczym i zaufanie wyborców musi potwierdzić tym wynikiem podkreślił lider PO. Jak dodał, „to już jest kwestia jego przekonania i wyjaśniania swoim wyborcom na Pomorzu tych wszystkich rzeczy, które znalazły się w taśmach”. I też opisania kontekstu, bo to, że taśma została nagrała blisko dwa lata temu, że była rozmową prywatną, to nie ma jak państwo wiecie, w tym języku polityki dzisiejszej, szczególnie tydzień przed wyborami żadnego znaczenia podkreślił Schetyna. Zaznaczył, iż zdaje sobie sprawę, że „będzie próba wykorzystania tego politycznie”. Ale uważam, że decyzja Neumanna na dzisiaj w tym etapie zamyka sprawę podkreślił lider PO.

  wkt/PAP

  Ps...Ukrożyd, pomiot banderowskiego niedobitka z UPA Szetyna vel Schetyna wiedział co wyprawia Neumann oni są po jednych pieniądzach tak samo myślą i to samo robią, całe to PO to ludzie którzy dobrali się jak w korcu maku. Gangsterzy mafii zawsze razem. Neumann ma pewnie "haki" na Shreka ..stad jego bezkarność w PO. Z taśm widać, że przynajmniej co niektórym zależy tylko i wyłącznie na władzy. Nieważne kto będzie rządził, co sobą reprezentował, czy będzie miał coś poważnego na sumieniu, czy nie, byle był z PO. Człowiek o mentalności menela nigdy nie zrozumie, że raz utraconego honoru nie można odzyskać. Można jedynie naprawić szkody i nic ponadto. I żadne wyroki sądowe tego nie zmienią bo to tylko świstek papieru. A czego można oczekiwać PO kształconych prostakach, którzy sami nazwali się elitą, a na każdym ich kroku czuć onuce i chamstwo. Dla nich jedyną wartością jest dostęp do koryta. Zrobili z kraju chlew i nadal chcą zarzucać nas gnoje. Specjalista od gówna Czaskoski nadal rządzi Warszawą. Cuchnie na każdym kroku. Nigdy więcej rządów POPSL czy lewactwa wszystkich odmian!
 • @kula Lis 68 11:51:30
  Gdyby Bolek im tam nasrał , to też
  byłyby owacje , to jakiś wyjątkowy sort ludzi
  ich należy izolować a nie wspierać w wyborach
 • "GW" konsekwentnie nie informuje o "taśmach Neumanna". Krótko pisze o pogrzebie śp. Kornela Morawieckiego dopiero na 8 stronie
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iNGIyYy9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzU1MC84OTcyODZhMzE5Mzc0MjNiYWI1MzUzMmQyN2U0OTRhYi5qcGVn.jpeg

  „Gazeta Wyborcza” w swoim papierowym wydaniu wciąż nie informuje ani słowem o jednym z najważniejszych tematów ostatnich dni kampanii - taśmach polityka PO Sławomira Neumanna. Za to szeroko rozpisuje się o konwencji KO, poświęcając niewiele miejsca skandalicznemu wystąpieniu Lecha Wałęsy. Wyjątkowo niewiele miejsca „GW” poświęca też tematowi pogrzeb śp. Kornela Morawieckiego. KO rozpisuje się o konwencji KO, skupiając się na wypowiedziach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Grzegorza Schetyny. Znalazł się jednak niewielki fragment, gdzie przedstawiono kawałek wystąpienia z tej konwencji, które najbardziej przebiło się do mediów - jego autorem był Lech Wałęsa. „GW” zatytułowała fragment dotyczący tego wystąpienia „Wałęsa rozdaje razy” i mniejszą, mniej widoczną czcionką przedstawiła kilka jego wypowiedzi w tym tę dotyczącą śp. Kornela Morawieckiego, którego Wałęsa nazwał „zdrajcą”. Dopiero na kolejnej stronie „GW” zaprezentowała wyjątkowo krótki fragment dotyczący pogrzebu śp. Kornela Morawieckiego. Więcej miejsca poświęciła nawet awanturze w TVP INFO, po której wyproszony ze studia został Rafał Lipski, kandydat KO w wyborach do Sejmu. Widać, że „Gazeta Wyborcza” uparcie pomija niewygodne dla totalnej opozycji tematy. Musi jednak pamiętać, że w Polsce występuje duży pluralizm medialny wyborcy i tak dowiedzą się o „taśmach Neumanna”.
  ”Gazeta Wyborcza”


  Ps...Chłopaki jak widać mają swoją niszę (norę) z której wysuwają łby tylko po to aby tych nie lubianych gojów opluć. A tzw. realna rzeczywistość ich nie obchodzi. Une wiedzą, że nic tu zełgać się nie da (jak żyd Morozowski) więc wola nic nie pisać
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kOTcyOC9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzUzNi81ZTc3YjUwODQ4NGI0MDE4YjJjY2Y0NWYxODdjOTc5Zi5qcGVn.jpeg
  To są konkrety! 14. emerytura, mały ZUS. Prezes Kaczyński i premier mówią, co zrobi PiS w ciągu pierwszych 100 dni po wygranych wyborach. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawili pięć propozycji programowych, które PiS zamierza zacząć realizować, jeśli wygra wybory. Chcieliśmy zapowiedzieć coś, co odnosi się do tej wartości, która wnieśliśmy do polskiego życia publicznego, ta wartością jest wiarygodność. Zapowiedzieliśmy, że zrealizujemy pewien program i ten program został zrealizowany mówił prezes PiS. W ciągu pierwszych 100 dni zostaną albo uchwalone ustawy, albo odpowiednie programy działania, programy rządowe. Dotyczy do po pierwsze tzw. Małego ZUS-u, (…) to jest także zapewnienie, że będzie 13. i 14. emerytura. (…) to jest także pakiet kontrolny dla wszystkich osób po 40-tym roku życia, chodzi tutaj o pakiet badań. (…) to jet program budowy 100 obwodnic. (…) Wreszcie plan doprowadzenia do równych dopłat dla polskich rolników dodał. Konkretne obietnice i działania składają się na konkretne państwo. Pierwszy obszar to obszar dotyczących działalności mikro i małych firm. (…) Tam, gdzie dochody nie przekraczają 6 tys. zł miesięcznie, a przychody 10 tys. zł miesięcznie. (…) Średnio miesięcznie korzyść dla małego przedsiębiorstwa będzie wynosiła 500 zł. (…) Ustawa w tym zakresie wchodzi od 1 stycznia 2020 roku mówił z kolei premier Morawiecki. Drugi punkt pakiet zdrowia dla osób, które skończyły 40-lat. (…) Wszystkim obywatelom, którzy ukończyli 40 rok życia zapewnimy przegląd stanu zdrowia z wykorzystaniem sprzętu, który zakupiliśmy a to są tomografy, rezonanse, najróżniejsza aparatura medyczna zaznaczył. Po czym przedstawił kolejny punkt. To jest wyrównanie poziomu życia, wytrwanie z biedy tych osób, które były najbardziej poszkodowane w okresie transformacji. (…) Emeryci i renciści byli zawsze na marginesie. W tym roku dokonaliśmy potrójnego impulsu finansowego najpierw w marcu waloryzacja kwotowa. Po drugie w maju 13. emerytura. Teraz po trzecie od 1 października jest już obniżka podatku PIT z 19 na 18 proc. Ta ustawa będzie w pierwszych dniach obowiązywania nowego rządu uchwalona i do tego się zobowiązujemy „trzynastka” i „czternastka” to musi być stałe świadczenie mówił. Chcę powiedzieć z całą odpowiedzialnością jeżeli wyborcy nas wybiorą, to będzie konkretny plan budowy co najmniej 100 obwodnic zaproponowany. Wreszcie zrównanie dopłat dla rolników. Nie chcemy Europy podwójnych standardów, tylko równych standardów. (…) Poprzez naszą skuteczność negocjacyjną, którą pokazaliśmy wynegocjowaniem jednej z najważniejszych tek związanej z rolnictwem, pokażemy w następnych latach, jeśli wyborcy nam zaufają powiedział. Tych pięć punktów, które są bardzo ważne dla mieszkańców całej Polski, niech będzie takim naszym mocnym zobowiązaniem na kolejne miesiące, kolejne kwartały. Chcemy podkreślić, jak ważnym elementem jest wiarygodność. To co obiecaliśmy, to wykonaliśmy. Teraz też chcemy zawrzeć taki kontrakt z obywatelami podsumował premier.

  https://wpolityce.pl/polityka/467125-prezes-kaczynski-i-premier-przedstawiaja-propozycje-pis


  Ps...Skala mini i makro. Konkrety to zmiana konstytucji, repolonizacja mediów, reforma samorządów, sądów służby zdrowia, podatków,szkolnictwa wyższego, rozliczenie afer, mieszkania plus, nakreślenie perspektywy rozwoju na lata.
 • @puuuq 12:14:49 sama prawda..
  100/100! bez komentarza. Pzdr!
 • @ Autor - 1*
  kundlu,
  za czyje pieniądze i w czyim interesie Żyd K.Morawiecki walczył z polskim PRL na rzecz żydowskiej IIIRP?

  https://programwps.files.wordpress.com/2019/10/a8z6w9hvc8.jpg

  https://programwps.files.wordpress.com/2019/10/dqd6xhbxuaehuez.jpg
 • "Pytanie - po co zaprosili Wałęse na konwencję ?"
  ------------------
  Po to aby Bolek zmobilizował wyborców aby chcialo im sie iść glosować na PiS.
 • Domaghanie się przerwania dyskusji z "komuną" przez Solidarność to była zdrada
  Z kim byłł "solidarny" K. Morawiecki. Tsierdzi, że zwycięży komunę bez dyskutowania chyba jak żołnierze wyklęci.. Jemu było wolno tak jak innym użytecznym głupkom SB służb wojkowych PRL, loub TW prowokatorom. Jego służby wojskowe mogly chronić nawet przed SB ale wszystkich nie. Były rożnice między agentemSB a użytecznyum głupkiem ale niewielkie a czassami żadne.
  Przed pierwszymi wyborami zaprosil syna podoficera wyklętego "Lwa" kopaczewskiego spod Fajsławic do studium TV. Przyszli z cepem i zapowiedzieli, że po wyborach będą takimi cepami młócili komunistów. Efekt wtedy był orawie żadden a wcześniej tyaki występ w imieniu Solidarności to była zdrada.
 • Bolek i Lolek
  Dziwię się autorowi powyższego artykułu, że się dziwi. Niech szanowny autor się nie dziwi a może nie wie dlaczego karmi się opinię publiczną takimi wypowiedziami. Ano dlatego, że mamy się rzucić i konsumować, trawić, mielić i w nieskończoność komentować takie wystąpienia, o czym pierdnął, wyrzygał i czym się odbiło Leiebie Kochne czy Schetino, co napisał swoim brudnym kciukiem Szetchter, lub dlaczego ktoś miał by srać na Jandę. Mamy się zastanawiać dlaczego Gowin broni Ukrów i czy jest sam Ukrem i to chazarskim. I do jakiego pokolenia sięga ród Kalksteinów jako chazarów i skąd i czy Jachira się zapomni i pokaże w końcu swój srom. To ma nas zajmować i tym mamy się raczyć przez większość czasu słuchając mendiów. Tak nas oczadzają i zaczadzają swoim parszywym tańczykiem marionetek abyśmy nie mieli sił i czasu na głębszą analizę niczego, abyśmy się nie zastanowili czy politycy lewicy nie są tym czasem tymi samymi co prawicy jeno się zamieniają taboretami przy korycie, komu teraz więcej a komu mniej przypadnie z krwawicy żywicieli w polin. Wincyj takich analiz wincyj będziemy tylko tym żyć, co tam, że aby oddać krew do analizy lub zasięgnąć porady lekarskiej będziemy ciorać 30 km dalej bo nasza poradnia znikła, co tam, że leki co dotychczas mieliśmy na ryczałt teraz mamy na 100 i co tam ,że zabrali nam koszty uzyskania przychodu bo mamy blisko o roboty, grunt, że Leiba Kochne coś wypierdził na Morawiedzkiego jak tak mógł przecież chazar chazarowi nie pownien, ale co tam liczy się przecież syjo-misja. Tak ma być przecież. Dlaczego ma być cicho nad trumną Morawiedzkiego jak jest głośno nad trumną Polski.
 • Politycy PSL komentują słowa Neumanna: "Jeżeli ma dowody, żeby oskarżać lokalnych działaczy PSL o oszustwa, niech je przedstawi"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kYjMxMS9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzUxNS9mYTM1YTFhM2E0OGU0MjdjOWY2NWNkYWQyMDlmZGVkZC5qcGVn.jpeg
  Politycy PSL w rozmowie z portalem wPolityce.pl komentują wypowiedź Sławomira Neumanna zarejestrowaną na taśmach nagranych podczas spotkania z działaczami PO w Tczewie. Były już przewodniczący klubu parlamentarnego PO stwierdził, że koalicjantem PO w powiecie tczewskim jest PSL, chociaż działacze ludowców są oszustami. Panu Neumannowi radziłbym zmianę języka, którego używa na co dzień, niezależnie od tego czy wypowiada się publicznie czy nie. Jeżeli ma dowody, żeby oskarżać lokalnych działaczy PSL o oszustwa, niech je przedstawi. A jak nie ma takich dowodów powinien powiedzieć: przepraszam ocenia w rozmowie z portalem wPolityce.pl Mirosław Maliszewski, poseł PSL. W podobnym tonie wypowiada się sekretarz Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL. Nie komentuję byle czego. Panu Neumannowi i nam wszystkim na przyszłość życzyłbym zmienić język, którym się posługujemy komentuje w rozmowie z portalem wPolityce.pl Piotr Zgorzelski, poseł PSL. Do słów Sławomira Neumanna nie odniósł się były minister rolnictwa. Nie słuchałem jeszcze taśm, więc nie będę komentował mówi portalowi wPolityce.pl Marek Sawicki, poseł PSL, wiceprzewodniczący Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL. Słowa pana Sławomira Neumanna są niemiłe dla członków PSL. Gdyby pan przewodniczący Neumann mówił tak o całej partii, byłbym tym głęboko wzburzony. Biorę pod uwagę kwestię, że PSL ma w Wielkopolsce 10 tysięcy członków. Nie wiem ilu członków stronnictwo ma na Pomorzu. Być może pan przewodniczący Neumann formułuje swoje stwierdzenie na podstawie doświadczeń w jakiejś jednej gminie. Jeżeli tak jest, chciałbym poznać to doświadczenie. Jeśli jednak ma taki pogląd o wszystkich członkach PSL jest to absolutnie niedopuszczalne mówi portalowi wPolityce.pl Jan Filip Libicki, senator PSL. Senator Libicki odniósł się również do słów Sławomira Neumanna, żeby go nie obrażać oskarżaniem o przynależność do Unii Wolności. Nie byłem w Unii Wolności, więc trudno mi oceniać te słowa pana Neumanna. Niech jego wypowiedź oceniają ci, którzy byli członkami tej partii. Nie uważam, że jeżeli ktoś był w jakiejś partii legalnie działającej po 1989 r., by było to obraźliwe ocenia polityk PSL.

  https://wpolityce.pl/polityka/467126-tylko-u-nas-politycy-psl-komentuja-slowa-neumanna


  Ps...Zaczynają się rozgrywki w PSL-u. Generatorem jest Neumann. I dobrze. Niech się ostro tną po ryjach. Zgorzelski zabolało to, co powiedział wasz niedawny sojusznik z koalicji na temat PSL? A czym się różni PSL od PO? Wieczny koalicjant , z wierzchu zielony a w środku czerwony. Taka jest prawda o PSL a może raczej ZSL. PSL wykonywał najgorsze polecenia PO i teraz niech się nie wybiela. ZSL powstał tylko po to, by kręcić lody na polskim rolniku. Uwielbiam teraz słuchać alkoholika, ćpuna i grajka-zapiewajłę Kukiza, jak opowiada o swym emocjonalnym związku z Władkiem zwanym raz Kosiniakiem innym razem Kamyszem, który obiecał spełnić jego marzenia. Może spełni: pół świniaka, balon bimbru i recital w remizie.
 • @zbig71 09:04:08
  Konstytucja połamana, praworządność zawieszona, demokracja zniesiona, gospodarka przegrzana, na szparagi do Niemiec nikomu się nie chce ruszyć dupy, poniżenie 500+ i nikt nie tęskni za władzą oświeconej PO.

  Co z tymi Polakami się porobiło, że już nie chcą głodu, smrodu i ubóstwa?
 • @zbig71 09:04:08
  Ten bezrozumny ubecki konfident Bolek zwany Walesa swoim wczorajszym występem zakończył polityczny żywot .
  To polityczny trup
 • @kula Lis 68 10:03:42
  Premier Morawiecki ma stalowe nerwy i jest personą wysokiej klasy.
  Bo gdyby szmaciarz Bolek obraził mojego Ojca wyzywając Go od zdrajców, to według Kodeksu Boziewicza dostałby ode mnie w tę wredną, spuchniętą SB-cką mordę.......przez rękawicę, bo ta ściera nie ma zdolności honorowych.
 • @Husky 14:57:31
  Bolek to w ogóle ma chyba już nierówno pod sufitem. Starcza demencja a może coś więcej. Atakuje wszystkich, którzy się z nim nie zgadzają. Ale... można krytykować, ale nie w tak nikczemny sposób.

  On już dawno odleciał w kosmos i kosmici dają mu informację co ma mówić. On chyba naprawdę wierzy w tych kosmitów. A to się nadaje do Tworek.

  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 13:38:06
  Rabbi
  Przypomnij nam nr. twojej listy wyborczej
  121 czy 122
  shalom bracie
  shalom
 • @Husky 14:57:31
  A i jeszcze w kwestii reakcji M. Morawieckiego... Po co się zniżać do poziomu Wałęsy, jeszcze jakieś gówno przyczepiło się premierowi do nogawki. Po co mu to? Olać kretyna i tyle?
  Pzdr
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:25:08
  Gdyby Jarosław Kaczyński powiedział o Geremku, Mazowieckim lub innym wielbionym przez TVN24, że "kozaczył a w rzeczywistości to zdrajca" to żółte paski w TVN24 latałyby wokół ekranu przez cały tydzień, a specjalne programy byłyby prowadzone znad grobów w/w.
 • @puuuq 10:57:34
  Smród rozkładającej się Platformy jest POtworny i czuć go wszędzie
 • @kula Lis 68 11:51:30
  Jakoś nikt nie zauważył, że dali się wszyscy ośmieszyć w PO.
  Wałęsa powiedział im, że są głupi że go nie słuchali, a oni mu bili brawo. Takiego bicia się w piersi to jeszcze nie widziałem
 • @Husky 14:56:09
  Może dla ciebie. Dla mnie skończył się w 1992roku, dość dawno temu. No, ale ty małolat jesteś.
 • @
  Mam bardzo ważny komunikat dla wszystkich, komuchów, UBeków, WSIoków, złodziei, konfidentów, resortowych dzieci, dziennikarzy i popłuczyn po PRL-u.
  Możecie wyć, kwiczeć, rżeć, wrzeszczeć, histeryzować, ale racji nie macie i władzy też już nigdy mieć nie będziecie!
  Tylko PiS !!!!!!!!!
 • @Husky 14:57:31
  Ochrona Wałęsy sprzedała by ci kopa i z kwikiem poleciałbyś pod najbliższy most.
 • @zbig71 15:28:11
  Możecie wyć, kwiczeć, rżeć, wrzeszczeć, histeryzować, ale racji nie macie i władzy też już nigdy mieć nie będziecie!
  Tylko PiS !!!!!!!!!
 • @Husky 15:21:11
  Spokojnie, tego nie powie, to jego koledzy.
 • @Husky 15:22:00
  W Londynie go czujesz?
 • @liberalna Pinky 13:55:26
  „Generałowie są zawsze swietnie przygotowani do wygrania poprzedniej wojny”.
 • @zbig71 15:39:28
  Ja i tak liczę na to że w niedzielę jeszcze przd 20 złożysz mi (i nie tylko mi) gratulacje
  Jestem gotów podać Ci wynik wyborów dwie godziny wcześniej niż telewizornie
  W dodatku z błędem mniejszym niż 1%.
  Liczę na Ciebie

  8-)))))
 • @Husky 15:28:00
  Pięknie opisałeś skład PiS :)))

  Widzisz PiSku czym różni się polski NEon 24 od żydowskich niedorobionych.pl?
  Tam świetna notka Zawiszy zjechała do piwnicy z prędkością światła a tutaj knot Oświata trafił na top.
  Czaisz różnicę?
 • @Husky 15:58:07
  Złożę to kondolencje kolegom. To, że żydostwo was trzyma na cienkiej linie poparcia, to jeszcze nie powód, aby składać gratulacje. Ale! Jeśli jesteś Żydem, to zrozumiałe, że się cieszysz.
 • @Husky 08:29:55
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15704562521d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3724ac97fee2df2f36d59f84e073fc5b62f.jpg
  Bartoszewski (PSL) przyznaje: „Stworzymy koalicję z lewicą”. Na komentarz nie czekał długo. Władysław Teofil Bartoszewski z PSL zebrał się na chwilę szczerości i poinformował wyborców, szczególnie tych z "konserwatywnego skrzydła", że "jeżeli dobrze pójdzie" to po wyborach ludowcy stworzą koalicję z lewicą. To niemałe zaskoczenie, biorąc pod uwagę dotychczasową narrację w kampanii wyborczej. Beata Mazurek, komentując te słowa, napisała: "Myślę, że takie deklaracje niewiele mają wspólnego z Witosem". Kandydat PSL do Sejmu RP Władysław Teofil Bartoszewski został zapytany dziś o ewentualną koalicję PSL-KP po wyborach parlamentarnych. Jego odpowiedź była zaskakująca.
  Jeśli dobrze pójdzie, stworzymy koalicję z lewicą wypalił. Władysław Kosiniak-Kamysz, sekretarz PSL Piotr Zgorzelski i ja jasno mówimy natomiast, że nie chcemy koalicji z PiS-em dodał. Jeszcze niedawno mówiło się o powrocie do chrześcijańskich korzeni Polskiego Stronnictwa Ludowego, a tymczasem pada taka wypowiedź. Jak Bartoszewski uzasadnia ewentualną koalicję z lewicą? Światopoglądowo drastycznie różnimy się od lewicy, ale zawsze mówię, jeśli chodzi o wszystkie tematy światopoglądowe czy niektóre ekonomiczne, można się różnić. Ale łączy nas stosunek do trójpodziału władzy i praworządności wyjaśniał Bartoszewski. Lewica, Koalicja Obywatelska oraz PSL-KP podpisali plan naprawy i reformy sądownictwa. Wszyscy się zgadzamy, że trzeba przywrócić niezależność sądownictwa od rządu przypomniał. Słowa Władysława Teofila Bartoszewskiego doczekały się komentarza europoseł PiS Beaty Mazurek. Według niej, jednoznacznie podważa to wiarygodność tego ugrupowania. "Tak w PSL wygląda powrót do wartości konserwatywnych i chrześcijańskich o których mówił Kosiniak-Kamysz. Myślę, że takie deklaracje niewiele mają wspólnego z Witosem, a raczej z ZSL, który był satelicką partią PZPR. W tym kontekście wiarygodność Kosiniaka-Kamysza leży na samym dnie" napisała na Twitterze.
  https://niezalezna.pl/291527-bartoszewski-psl-przyznaje-stworzymy-koalicje-z-lewica-na-komentarz-nie-czekal-dlugo
  Ps...To sprzedajne kurwy! Aż dziw bierze, że ludzie na nich jeszcze głosują..Dziwne, że ten "chłop z dziada, pradziada" jeszcze się nie potknął o swój nos...Tatuś był "profesorem" bez matury, a synuś "ludowcem" z banku JP Morgan. PSL to partia obrotowa. PSL to beton magdalenkowy. Kukiz całkiem zszedł z drogi antysystemowości gdy się związał z PSL. Przecież wiemy, że oni idą w trzech blokach, żeby później połączyć siły i przejąć władzę w Polsce. A Polska będzie wyglądać tak, jak te obiekty sportowe w Warszawie. Pamiętajcie, że po objęciu władzy powiedzą, że rzygają Polakami. Tylko Lista Nr 2.
 • @zbig71 16:21:45
  To wytłumacz mi dlaczego pryszcze z konfederacji już nic o 447 nie godajo.
  Czyżby PIS spłacił te 300 mld dularuf i temat .....znikł
  Czy też pryszcze bojom się żydkuf
  Co jest grane
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:10:47
  // świetna notka Zawiszy zjechała do piwnicy //
  Lubie ludzi z poczuciem humoru. I to tak przy poniedzialku
  8-))))))))
 • @kula Lis 68 16:47:59
  Lech Wałęsa – władzę utracił już dawno, teraz traci zmysły?

  https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/lech-walesa-wladze-utracil-juz-dawno-teraz-traci-zmysly
 • @kula Lis 68 16:47:59
  "Zdrajca" wywożony z Polski, zaś "uczciwy" chleje w Arłamowie z SBkami. Dziś jedną noc kosztuje tam 400 zł. Kiedy zapłaci za swój wypoczynkowy pobyt ???

  https://pbs.twimg.com/media/EGSWebCXUAAr9dt?format=jpg&name=600x600
 • @kula Lis 68 16:47:59
  Kidawa-Błońska dostała już wsparcie od samego Tuska
  A Schetyna martwi się że rozmowa nie jest nagrywana.

  https://pbs.twimg.com/media/EGSbOnZX0AIoX6h?format=jpg&name=small
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:10:47
  Bo tam cenzura jest
  Jeszcze" lepsza" notka też (w tym samym czasie) znikła
  Wstyd

  8-)))))))))))

  https://niepoprawni.pl/blog/zawiedzony/walesie-i-zawiszy-niebieskiemu-dzis-dedykuje-ku-wiekszej-refleksji-0
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lYjZhNy9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzUwMC8yOTZiYmExZTNmMjk0ZDQzOWI0NzA3NWVhNWE1ODUyNC5qcGVn.jpeg

  Przedwyborcza ustawka PE i środowisk LGBT? Komisja LIBE atakuje polski Kościół i polityków prawicy, zarzucając im dyskryminację homoseksualistów. Portal wPolityce.pl dotarł do treści bulwersującego listu, który Juan Fernando López Aguilar, szef Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) przesłał na ręce Zbigniewa Ziobry, Prokuratora Generalnego. Przewodniczący LIBE czuje się zaniepokojony faktem rzekomych ataków na środowisko LGBT, którego autorami są podobno polscy hierarchowie kościelni oraz politycy. List szefa LIBE ostro komentuje dla nas Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. Moją uwagę zwróciły informacje mediów mediów i raporty organizacji wskazujące, że polska społeczność LGBTI w ostatnich miesiącach coraz częściej jest atakowana przez wielu polityków i przywódców religijnych czytamy w egzaltowanym liście szefa LIBE. Z czego wynika niepokój koordynatorów i członków LIBE? Chodzi o zakazy marszów równości, które wydało w Polsce kilku prezydentów miast. Wprawdzie sądy uchyliły te decyzje, ale w liście szefa LIBE do ministra Ziobry nie dowiadujemy się o tym. Zakazy i sprzeciwy wobec marszów równości mogą stanowić naruszenie prawa do wolności słowa i zgromadzeń. Gazeta („Gazeta Polska” - red.) rozpowszechniła naklejki „przeciw LGBTI”, a kilka samorządów zadeklarowało, że są „wolne od LGBTI”, co wsparło kilku polityków większości rządzącej. Wydaje się, że politycy i hierarchowie celowo kojarzą homoseksualizm z pedofilią i określają osoby LGBTI jako zagrożenie dla dzieci pisze Juan Fernando López Aguilar. Nienawistny dyskurs przeciwko osobom identyfikującym się jako LGBTI grozi podziałem społeczeństwa i stoi w sprzeczności z jedną z podstawowych zasad, na których opiera się Unia Europejska, a mianowicie zasadą niedyskryminacji, w szczególności ze względu na orientację seksualną. Co więcej, taki nienawistny język pochodzący od osób publicznych może zagrozić bezpieczeństwu i dobrobytowi osób LGBTI manipuluje szef LIBE. Komitet LIBE (…) jest głęboko zaniepokojony dzielącą i nienawistną retoryką wobec społeczności LGBTI w Polsce i wzywa władze krajowe do zapewnienia przestrzegania zasady równego traktowania bez względu na orientację seksualną (…) wzywają członkowie LIBE. List szefa LIBE szokuje manipulacją, półprawdami i zwykłym kłamstwem. Wysłany do Polski zaledwie na kilka dni przed wyborami może być odczytywany jako nieuprawniona ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski. O komentarz do listu szefa LIBE poprosiliśmy Marcina Romanowskiego, wiceministra sprawiedliwości. Ten list to wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Polski, narzucanie agendy lobby homoseksualnego i planu Rabieja przez Brukselę. Bronimy tradycyjnych wartości i tradycyjnej rodziny. Dlatego te wybory są tak ważne, bo decydujemy o tym, czy w Warszawie będą politycy, którzy będą mieli determinację, aby postawić zdecydowaną tamę lewackim pomysłom narzucanym przez zagranice. W Zamościu, Biłgoraju czy Białej Podlaskiej te zagrożenia nie są może wystarczająco widoczne, ale musimy sobie zdawać sprawę, że są realne. Już teraz musimy opowiedzieć się zdecydowanie za rodziną, wartościami chrześcijańskimi, za naszą polską tradycją, a przeciw deprawacji podkreślił minister Romanowski. Juan Fernando López Aguilar chyba zapomniał, że wszystkie mniejszości cieszą się w Polsce pełnymi prawami i są ustawowo chronione przez polskie panstwo. Nikt tez nie ogranicza praw organizacji broniących praw człowieka i mniejszości seksualnych. Argument o udziale hierarchów kościelnych w walce ze środowiskiem LGBT jest już jawnym kłamstwem i manipulacją.**

  https://wpolityce.pl/polityka/467166-nasz-news-przedwyborcza-ustawka-pe-i-srodowisk-lgbt


  Ps...Dawać ten list do TVP 24/7 a PiS ma większość konstytucyjną! Czas wiać z EUżydokomuny! Trzeba mu odpisać, że w Polsce nie będzie tęczowego terroru i gorszenia publicznego dzieci. W Polsce homoseksualiści mają dokładnie takie same prawa, jak heteroseksualiści. Banda ekshibicjonistów z parodii równości nie domaga się więc równouprawnienia, tylko PRZYWILEJÓW, co jest chore. Gdyby on wiedział co zwykli ludzie o tym myślą i co zrobiliby z tymi wszystkimi uczestnikami parad i samymi działaczami LGBTI, gdyby nie ochrona zboków przez policję. To środowisko LGBT szerzy w Polsce nienawiść i rasizm na zlecenie jude Sorosa. Jednym głosem(i to głosem pedała jak się okazało) ONZ uznało że pederastia to nie choroba jak było do lat 80tych, więc trzeba głośno mówić, że chorobę się leczy. Ideologia LGBT zagraża Twoim dzieciom i w rzeczywistości homoseksualistom tylko o te dzieci chodzi. Czytaj więcej: "zagraża tęczowa zaraza?"..Ciekawy jestem jaki udział w tym ma nasze lewactwo i oczywiście zupełnie przypadkiem rudy rerający i tępy żydoszwab her Tusk?
 • @kula Lis 68 19:30:55
  Wszystko w rękach Boga, ale Bogu trzeba pomóc i kupić los.
  [Jarosław Kaczyński]
 • @kula Lis 68 19:30:55
  Wyobraźmy sobie taką sytuację: po mowie Wałęsy, Schetyna podchodzi do mikrofonu i mówi :"Bardzo cię Lechu cenimy, że przybyłeś na naszą konwencję i za to co dla nas robisz ale twoje słowa o Kornelu były niedobre. Ja zawdzięczam mu b. wiele" .
  Można?
  Można. Ale........ trzeba mieć sumienie  z sieci
 • @kula Lis 68 19:30:55
  Jak już interia,onet,czy wp "jedzie" po PO i Bolku to było naprawdę źle
 • @Husky 17:35:24
  Nie wiem, nie obserwuje kampanii. Jeśli oni się boją, to co powiedzieć o PiS? Wystarczy popatrzeć na zdjęcia premiera, prezydenta i Kaczelnika z Danielsem. Wszyscy na baczność przed sierżantem z Izraelskiej armi.
 • @Husky 18:13:36
  Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 13 października?
  KW Prawo Sprawiedliwość
  91%
  KW Konfederacja
  5%
  Inny komitet/Głos nieważny/Nie zagłosuję
  2%
  KW Koalicja Obywatelska
  1%
  KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
  1%
  KW Polskie Stronnictwo Ludowe
  1%
  wPolsce.pl
 • Tak fałszowano historię! Szokująca relacja prof. Daviesa ze spotkania w ambasadzie Izraela:
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kMzk1Zi9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzUxMi9lNmE4MjFlMWUyNzM0Y2ViYjc4Yzk0ODkyOWM2MWRjYS5qcGVn.jpeg

  Nie Niemcy - naziści, Polacy - antysemici. Prof. Norman Davies w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” wspomina szokujące spotkanie w ambasadzie Izraela w Londynie w 1974 r., którego był uczestnikiem. Młodych historyków uczono, jak w fałszywy sposób mają pisać o Holokauście. Mówił głównie Yehuda Bauer, izraelski historyk. To miały być warsztaty nauczania o Holokauście. Początek wielkiej akcji, wielkiej kampanii promowania wiedzy o Holokauście na świecie. Profesor Bauer jasno przedstawił schemat historyczny. Opierał się on na tym, że w czasie wojny, w Polsce, bo to wszystko odbyło się przecież w Polsce, byli wykonawcy, były ofiary i byli ci, którzy na to wszystko biernie patrzyli
  stwierdził prof. Norman Davies w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” . Żydzi naciskali na historyków, żeby nie używali słowa „Niemcy”. Nie, nie Niemcy: naziści, hitlerowcy. Rzadko się mówi o Niemcach kolektywnie, stereotypowo, jak o Polakach. W tym schemacie nie występowało słowo „Niemcy”. Byli hitlerowcy i kolaboranci, ofiary, ale wyłącznie Żydzi, i ci bierni, czyli Polacy wspomina walijski historyk.
  Celem spotkania było wykazanie, że Polska to centrum antysemityzmu. Z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu pokreślił. Prof. Davies zaprotestował przeciwko przedstawionej na spotkaniu narracji, ponieważ jak wskazał w obozach koncentracyjnych ginęły i cierpiały miliony Polaków cierpiały i ginęły, więc „cały ten schemat nie bardzo pasuje do rzeczywistości”. Przeszkadzałem, bo z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu, w związku z czym zasadne jest określanie Polaków mianem antysemitów mówił prof. Davies. Zakrzyczano mnie. Usłyszałem: „Siadaj!” i „polonofil” dodał.

  Dziennik Gazeta Prawna

  Ps...W 1974? To dość długo utrzymywał to w tajemnicy. Do najodważniejszych to on nie należy, więc lepiej nie dawać wiary temu tchórzowi. Prof. Davies nagle przypomniał sobie co zdarzyło się 45 lat temu. To bardzo miłe z jego strony. Ile lat minęło panie profesorku od przeinaczania polskiej historii? Dlaczego ta persona mogła działać za komuny jak u siebie? Popatrzcie jakie uczelnie go honorują! Pokrewne dusze przyznają mu HC. Pluł niedawno na wyniki wyborów i znowu pojawia się przed kolejnymi. Taka jest prawda i taki jest przemysł nienawiści do Polaków nakręcany niemieckimi pieniędzmi w żydowskich kieszeniach. Tylko bezwzględna, twarda postawa i jasne bezkompromisowe stwierdzenia nas ocalą. Davies na własnej skórze dowiedział się kto rządzi Uniwersytetem Stanford. Czysta nauka. Słowa wyrwane z kontekstu. Czy ów historyk mówił również o żydowskim gestapo, o żydowskim UBP i ich polskich ofiarach? Czy jacyś żydzi wspomagali wspomagali swoich braci i siostry? Shaloom. No i mamy tego rezultaty. Polityka żydowska jest nadal z takim nastawieniem. Aby to odkręcić należy działać równie intensywnie i co najmniej tyle samo lat, a i to nie ma gwarancji. Żydofilia to najbardziej plugawa dzika i zwierzęca odmiana antypolonizmu. Żydofil jest w stanie zarąbać własne dzieci dla żyda. To jest dziki obłęd nie do opisania. Nie wiem czemu tu się tłumaczyć żydzi to urodzeni polonofoby, im mniej rząd PiS będzie miał z nimi związków tym lepiej, nawet Erdogana krytykują ale z szacunkiem bo się go boją, na Polskę bezkarnie plują.
 • @kula Lis 68 21:45:30 W 1936r miał miejsce "polski holocaust" na milionie talmudystycznych luftmenszy żyjących wyłącznie z dopła
  Po śmierci Piłsudskiego część jego posłów zagłosowała za częściowym zniesieniem dopłat do uboju rytualnego i całkowite ich zniesienie zapowiedziano w roku 1949. Wcześniej wszyscy posłowie jako słupy sejmowe Piłsudskiego głosowali razem z posłami żydowskimi za utrzymaniem dopłat, W ciągu jednego dnia blisko milion talmudystów żyjących z dopłat - jakby dyskretnego "500+" straciło jedyne źródło dochodu obciążając inne grupy żydów odpowiedzialnością za swe przeżycie zagrożone przez Polaków. Nienawiść nie wymaga logiki.
  Piłsudski do śmierci cieszył się poparciem żydów a prezessimuspoparciem za 500+ może cieszyć się krocej
 • @zbig71 20:33:38
  Jak mi przykro

  Lista nr.2

  I po zawodach

  8-))))))
  pzdr.
 • @kula Lis 68 21:29:44
  Jutro idę do pracodawcy negocjować podwyżkę.
  Kolega mi mówi spróbuj metody "na Neumanna" i co drugie słowo powtarzaj, że " masz to dupie".

  8-))))))
 • @zbig71 20:33:38
  TVN w faktach reklamuje konfederację.
  Bardzo pozytywny przekaz, pokazują, komentują, z jajem.
  O co chodzi?
  Muszą zrobić wszystko by ludzie zagłosowali na cokolwiek, aby nie na PiS.
 • Większość konstytucyjna
  Już pewnie nie wymknie się z rąk PiS ,a może o to właśnie chodzi
 • @Polantek 23:06:12
  Większości konstytucyjnej jeszcze PIS mieć nie będzie.
  Bądźmy realistami.
  Za 4 lata tak
  Dziś na spokojnie to 245-250 mandatów.
  Kasta jeszcze ma spory elektorat.
 • @Husky 23:17:03
  Za cztery lata Pislamu już nie będzie. Skończą w większej hańbie jak PO.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:33:55
  Juesej nie będzie
  Dulara nie będzie
  PIS-u nie będzie
  Nic nie będzie
  8-)))))

  Dobranoc

  ps.
  słyszymy to od lat......ilu?
 • @telewidzacy 22:22:08 Żyd zawsze był mendą. Dlatego Adolf chciał pozbyć się tego barachła.
  Zachód ma już przeżarte mózgi antypolonizmem. Do tego czarną robotę robi Targowica czyli gorszy sort Polaków. Trudno to zmienić. Rozpowszechniana zła opinia o Polsce wpływa na jej pozycję w świecie. Taka jest prawda i taki jest przemysł nienawiści do Polaków nakręcany niemieckimi pieniędzmi w żydowskich kieszeniach. Tylko bezwzględna, twarda postawa i jasne bezkompromisowe stwierdzenia nas ocalą. Żydzi to najwięksi wrogowie i oszczercy katolickiego Narodu Polskiego o wieków do dzisiaj. I najdziwniejsze to, że przestali wrogość do nas kryć. Wielu naukowców relacjonuje właśnie w ten sposób konferencje żydowskie nt. zagłady żydów przez Niemców. Niemcy zapłacili, więc przemianowano ich na nazistów, Polacy jeszcze nie, więc od lat przygotowują się do grillowania nas, opluwając nas w świecie. Tylko za co mamy im zapłacić? Wypłaty odszkodowań były uwarunkowane obwinianiem nazistów z Marsa, czy tam innej planety. Musi się też wreszcie doczekać dużej, szerokiej dyskusji udział żydów w wydawaniu Polaków NKWD, zbrodniczej nagonce na NSZtowców, AKowców, etc.. po wojnie i udział w budowie komunizmu oraz struktur SB w Polsce.
  Jako dziecko była Więźniarką Auschwitz. Teraz pisze list otwarty: Krew się we mnie burzy. Zostaliśmy poproszeni o upublicznienie listu otwartego Barbary Wojnarowskiej, która jako dziecko była Więźniarką niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Parę dni temu zmarł w wieku 98 lat, Karol Tendera, były więzień niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau, o numerze 100430, którego pan prezydent Andrzej Duda nazwał „Bohaterem naszych czasów”. Do ostatnich chwil swojego życia walczył o prawdę historyczną. Nie poddawał się i dzięki temu zwyciężał. Pan Karol Tendera powinien być wzorcem dla każdego byłego więźnia niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau. Dla mnie, byłego dziecka tego obozu, z pewnością jest. Najlepszym dowodem jest moje zaangażowanie aby świat nie zapomniał, że pierwszymi więźniami KL Auschwitz byli Polacy, że 14 czerwiec 1940 to najważniejsza data, dla nas byłych więźniów i wszystkich Polaków, jeżeli chodzi o historię Auschwitz.Całość pod linkiem

  https://politykapolska.eu/2019/10/07/jako-dziecko-byla-wiezniarka-auschwitz-teraz-pisze-list-otwarty-krew-sie-we-mnie-burzy/

  W temacie żydostwa polecam..

  https://www.youtube.com/watch?v=1JqvqOxlo9A
  https://www.youtube.com/watch?v=VoYwK_nsbG4 https://www.youtube.com/watch?v=JwM1h5dREcg https://www.youtube.com/watch?v=CCcvFcBxp00
 • Córka Kornela Morawieckiego odpowiada Wałęsie: "Tata był bohaterem walki o wolną Polskę! To Wałęsa zdradził"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183MDNjZi9wLzIwMTkvMTAvMDgvODI4LzQ4NS80MWU5ZjE2ZjQzYWY0NWY5YmYzNjJhYWQ2NDdhODgzZS5qcGVn.jpeg
  Tata był bohaterem walki o wolną Polskę! To Wałęsa zdradził powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” córka śp. Kornela Morawieckiego, Marta Morawiecka. Przypomnijmy, że na niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej wystąpił Lech Wałęsa, który w obrzydliwy sposób wypowiedział się o pochowanym dzień wcześniej marszałku seniorze. Wałęsa atakiem na mojego tatę sam sobie wystawia świadectwo. Zatracił wszelką miarę i sam powinien przyznać się do swojej przeszłości. Były prezydent nie oszuka prawdy. Bo to on porzucił wartości, zdradził ideały, zdradził przyjaciół, zdradził sprawę zaznacza w rozmowie z „SE” Marta Morawiecka.
 • Rulewski: "Wałęsa nie ma nad sobą kontroli ani samokontroli. PO powinna pamiętać o tym, kiedy zaprasza go na swoje wydarzenia"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185MDMxZC9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI4LzQ4My8zMWVmYjBhMmZiM2Q0ZTNlYTk1ZWExYmFmYTM4ZjMxYy5qcGVn.jpeg


  Lech Wałęsa nie ma nad sobą kontroli ani samokontroli. Platforma powinna pamiętać o tym, kiedy zaprasza go na swoje wydarzenia mówi portalowi wPolityce.pl Jan Rulewski, senator niezależny.

  wPolityce.pl: „To zdrajca. Myślał, że zakozaczy. Olaliśmy go” - mówił Lech Wałęsa na konwencji Koalicji Obywatelskiej o śp. Kornelu Morawieckim. Jak pan to skomentuje?

  Jan Rulewski: Nie pierwszy raz Lech Wałęsa wypowiedział się o zdradzie Kornela Morawieckiego. Mnie bardziej niż kogokolwiek ta wypowiedź bulwersuje. Zwracałem już Wałęsie uwagę na to. W imieniu Komisji Krajowej Solidarności na przełomie 1989/1990 albo w 1990 r., w której przewodniczącym był Lech Wałęsa, wyciągałem Kornela Morawieckiego z podziemia. Robiłem to po, żebyśmy wspólnie działali. W naszych kalkulacjach, ocenach i opiniach uważaliśmy, że Kornel Morawiecki miał swoją wizję budowy niepodległości. Cieszył się w związku z tym naszym uznaniem. Nigdy nie panowało przekonanie jakoby Kornel Morawiecki szkodził Solidarności i przeciwstawiał się jej działaniom.

  Czyli Wałęsa zmyśla?

  Na pewno nie było mowy o zdradzie Kornela Morawieckiego. To, co Wałęsa mówi całkowicie rozmija się z prawdą. To kłamliwe stwierdzenie. Przecież sam Wałęsa powiada, że nasze kalkulacje w latach 80. nigdy nie mogły być racjonalne, bo nikt nie znał końca walki Solidarności i innych ugrupowań opozycyjnych, m.in. NZS. W takiej sytuacji nikomu nie można stawiać zarzutów zdrady. Mówienie o rzekomej zdradzie Kornela Morawieckiego dzień po jego pogrzebie jest przykładem stosowania języka gadzinowego. To przykład języka nienawiści. W każdym człowieku tkwią pokłady zła i dobra. Obawiam się, że u Lecha Wałęsy następuje wyrównywanie jednego i drugiego. I bardzo tego żałuję.

  Nie sądzi pan, że ta i inne wypowiedzi Lecha Wałęsy szkodzą Koalicji Obywatelskiej, która z nim się utożsamia?

  Lech Wałęsa nie ma nad sobą kontroli ani samokontroli. Platforma powinna pamiętać o tym, kiedy zaprasza go na swoje wydarzenia. Powinny być uzgodnienia tematyczne wystąpień. O ile pamiętam niedzielna konwencja PO dotyczyła zdrowia. Wystąpienie Lecha Wałęsy zupełnie się z tym tematem rozmijało. A mógłby dużo powiedzieć o systemie opieki zdrowotnej, bo jest człowiekiem chorowitym. Korzystał z leczenia zagranicznego. O krajowym systemie ochrony zdrowia też mógłby wiele powiedzieć.

  Solidarność w latach osiemdziesiątych podnosiła kwestię poprawy poziomu służby zdrowia.

  O służbie zdrowia wspominaliśmy chyba w ósmym punkcie postulatów Solidarności. Platforma jest teraz na etapie pokazywania wyborcom czym różni się od innych sił politycznych. Pani Kidawa-Błońska, która jest kandydatem PO na premiera mówi o rozwadze, spokoju i dialogu. W tej tonacji powinna przebiegać kampania PO. Wałęsa mówiąc o śp. Kornelu Morawieckim przyćmił to, co było celem konwencji PO. Bardzo przykre zdarzenie. Lech Wałęsa urządził Kornelowi Morawieckiemu drugi pogrzeb. Not. TP

  Ps.. Racja Rulewski. To brak kontroli czyli brak Oficera prowadzącego Wachowskiego. Bolek nigdy nie urwał się ze smyczy WSW/WSI jak i SB. Z naturalną łatwością udaje chorego psychicznie, licząc na to, że przestanie być obiektem obiektem historycznych rozstrzygnięć… Lecz one zapadły! Prawie wszyscy a najwięcej solidarnościowcy wiedzą, że L.Wałęsa jest instrumentalnie wykorzystywany przez prowadzących! Wiedzą o interesownych dokonaniach/Fallaci/a mimo GW PO wciąga go do POdlych gierek.
 • @Husky ale ja ja, ale jaja,
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lZmIxZC9wLzIwMTkvMTAvMDgvODI1LzQ2MC83YTI0M2M4ODJlN2M0OGZiYWVjZmI5ZDY2OTA5MmUxZC5qcGVn.jpeg
  Kto by się spodziewał! Wałęsa: Proszę o zwolnienie mnie z danego słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka-Kamysza! Wobec ostatnich, prezentowanych wyników różnych sondaży; Proszę publicznie PO, o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa , że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka –Kamysza ! pisze na Facebooku Lech Wałęsa. Nie mogę sobie wyobrazić by tak zdolny polityk jak Kosiniak -Kamysz, jak i ludzie wsi z „ Jego zorganizowania ” nie mieli miejsca w parlamencie dodaje. I tym razem nie obyło się bez połajanek.
  Do czego doprowadził ten K… manipulacją , kłamstwami, łamaniem prawa grzmi były prezydent. Noblista pozwala sobie również na quasiteologiczną egzegezę. Tematy moralne tu głoszone tylko przysłaniają tą perfidną grę. Moim zdaniem to grupa praktykujących NIEWIERZĄCYCH ! czytamy we wpisie Wałęsy. Jeszcze raz proszę Was Rodacy posłuchajcie mnie uratujcie rozwój Polski apeluje eksprezydent. Odsuńcie tych niebezpiecznych ludzi od możliwości decyzyjnych ! dodaje. Nie ma to jak strumień świadomości Lecha Wałęsy o poranku… Ale tak szybko złamać słowo dane totalnej opozycji? Chyba coś poszło nie tak.
  Facebook
  Ps...Kolejny raz - za a nawet przeciw. Pocałunek śmierci Bolka dla POKO. Mam nadzieję, że będzie to także pocałunek śmierci dla PSL..Nie do wiary, ten debil uważa, że jednym głosem uratuje Kosiniaka!
 • Niemożliwe! Lech Wałęsa mógł zostać ... Cesarzem!
  Lech Wałęsa odwiedził Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie wygłosił krótki wykład. Studentom i wykładowcom opowiadał o swoich działaniach w czasach "Solidarności", przełomie po 1989 roku i Polsce w XXI wieku. W dyskusji stwierdził, że w okresie transformacji mógł wówczas zostać "cesarzem", jednak wybrał demokrację. Tak, tak. Oto co powiedział Wałęsa: Miałem tak wielką pozycję, że mogłem zostać cesarzem. Mogłem mieć ogromną władzę lub wybrać demokrację. Przegrałem siebie po to, byście mogli być wolni powiedział Lech Wałęsa. Nie wiem jak mamy dziękować za to wszystko byłemu prezydentowi. Toż to największe poświęcenie dla narodu jakie znamy. Pomniki trzeba stawiać! Posłuchajmy razem, wspólnie wystąpienia pana Wałęsy!

  https://youtu.be/xsjPLxR-wLs

  Ps..Cysorz to mo klawe życie! Cesarzem? Chyba mesjaszem jak się tak poświęcił i ogołocił dla ludzkości..."Cysorz to mo klawe życie", a tym bardziej taki, którego korzenie sięgają starożytnego rodu "Walesów". Może i Wałęsa został cesarzem, tyle że nie wiadomo co by na to powiedział Wojciech herbu "ślepowron", do którego niedoszły cesarz zwracał się o potwierdzenie metryki prawowitego pochodzenia. Mogłoby się wtedy okazać, że cała ta historia zakończyłaby się podobnie jak ta opisana w bajce "O rybaku i złotej rybce". Komu się chce, to niech sobie ją przypomni..Hagliografomanom z Instytutu Imienia Wałęsy z pewnością trudno zdecydować się czy wywieźć jego ród z królewskiego rodu Walezjuszy (chociaż pisze się Valois), czy uczynić go potomkiem rzymskiego cesarza Valensa, który wcale nie zginął w bitwie z Gotami pod Adrianopolem w 378 roku, jak piszą historycy, lecz ranny udał się na północ i w tamtejszych kniejach napotkał dzielne plemię Sarmatów, pojął za żonę hożą dziewkę i spłodził liczne potomstwo.
 • @Husky
  Rozmowa Wałęsy z bratem. Sporządzony przez SB stenogram rozmowy Lecha Wałęsy z jego bratem Stanisławem (który potwierdził autentyczność nagrania), która miała się odbyć 29 września 1982 w Arłamowie. W dniach 29-30 września 1982 r., z okazji 39 rocznicy urodzin internowanego w Arłamowie Lecha Wałęsy, złożył mu wizytę jego brat Stanisław i na przyniesiony przez siebie mikromagnetofon nagrał ich rozmowę (według Służby Bezpieczeństwa zrobił to bez wiedzy przywódcy "Solidarności"). Przy opuszczaniu ośrodka internowania Stanisław Wałęsa został poddany rewizji, podczas której funkcjonariusze SB odebrali mu magnetofon wraz z nagraną na kasetę w dniu 29 września rozmową z Lechem Wałęsą. Podczas przesłuchania w KWMO Bydgoszcz w dniu 4.11.1982 r. Stanisław Wałęsa potwierdził na piśmie autentyczność nagrania ("wywiad wraz życzeniami /.../ dla użytku własnego"). Czynność wysłuchiwania nagrania przez Stanisława Wałęsę, potwierdzania jego autentyczności i tekst tego potwierdzenia SB zarejestrowała na taśmie magnetowidowej. Ponownie dokonał tego potwierdzenia podczas przesłuchania w Izbie Skarbowej w Gdańsku w dniu 23.04.1983 r.: „Stanisław Wałęsa (przesłuchiwany w charakterze świadka po wysłuchaniu dokonanego przez niego nagrania w Arłamowie w dniu 29.09.1982) na pytanie: Czy rozpoznaje pan głos brata Lecha?
  Odpowiedź: W tym momencie jest duże prawdopodobieństwo, że jest to głos brata Lecha. /…/
  Pytanie: Czy w tym momencie nagrania, rozpoznaje pan swój głos i głos brata Lecha?
  Odpowiedź: Ten fragment przedstawia identyczne – podobne głosy i trudno mi powiedzieć, który jest głos brata, wzgl. mój. /…/

  Wiosną 1993 r. Służba Bezpieczeństwa rozsyłała stenogram rozmowy pocztą do niektórych działaczy "Solidarności", a następnie telewizja polska wyemitowała zmontowane nagranie rozmowy. Montaż polegał zasadniczo na wycinaniu fragmentów taśmy w ten sposób, by z nagrania pełnego przerw i fragmentów mało zrozumiałych uzyskać zwartą, nadającą się do emisji całość. Ponieważ w trakcie rozmowy bracia zmieniali pozycje ciała, w nagraniu wyraźnie słychać zmiany siły głosu.
  Wezwany na przesłuchanie do Izby Skarbowej w Gdańsku Lech Wałęsa zaprzeczył przyjmowaniu przez siebie pieniędzy i ich posiadaniu: "Nie znajdzie pan mojego podpisu, że pobrałem pieniądze, nie znajdzie pan, że wpłaciłem gdzieś na konto, nie znajdzie pan mi w życiu tego. Nie byłem takim głupcem. I dlatego też nie boję się, bo to wszytko musi być: podpisał, pobrał, kazał wpłacić. Ja tego nie zrobiłem. Ja tylko upoważniłem działaczy kilku do brania pieniędzy, żebym ja nie miał z tym nic wspólnego. (niezrozumiałe) mało z tego zdążyli wziąć, a większość wisi. Tak co ja znam sprawę.”
  Po wysłuchaniu całości nagrania Wałęsa zaprzeczył autentyczności swoich wypowiedzi twierdząc, że brat nagrał tylko jego cztero minutową wypowiedź.

  Przyczynkiem do wiarygodności zaprzeczeń Wałęsy jest jego niesławna rozmowa z Jaruzelskim nadana 23 maja 2005 r. w TVP 2. Wałęsa apelował do byłego szefa władz stanu wojennego o przyznanie, że jego rozmowa z bratem, sugerująca defraudację związkowych pieniędzy, była sfabrykowana przez SB. Jaruzelski odmówił stwierdzając: „nigdy nie dawałem żadnego polecenia na to, aby fabrykować, czy przygotować jakiś dokument”. Wytknął też Wałęsie, że przez 5 lat swojej prezydentury miał pełną możliwość przeprowadzenia badań fonoskopijnych i tego nie zrobił. Wałęsa nie odpowiedział na ten zarzut.

  Inną wskazówką jest sprawa rozważań o genealogii rodziny Wałęsów. Biskup Orszulik potwierdza w swoich wspomnieniach, że w trakcie internowania Wałęsa wykazywał zainteresowanie dla swojej genealogii. Niedawno w Internecie ukazała się wypowiedź Wałęsy bardzo podobna w stylu do nagranej w Arłamowie:
  „Maciej Lewandowski – Dundee 2007-04-13
  Lech Wałęsa - potomkiem szkockiego bohatera narodowego Williama Wallace'a? Pytanie do Lecha Wałęsy: czy to prawda, że jest pan potomkiem Williama Wallace'a? Odpowiedź: Obrzezany nie jestem, można sprawdzić.

  Podczas przygotowywania materiału o polskim kilcie w Szkocji, w paru brytyjskich publikacjach natrafiłem na bardzo ciekawe stwierdzenie, że istnieją pogłoski, jakoby legendarny przywódca Solidarności, Lech Wałęsa, był potomkiem Williama Wallace'a - szkockiego bohatera narodowego (źródło: http://business.timesonline.co.uk/tol/business/markets/europe/article1294642.ece). Postanowiłem całą sprawę wyjaśnić i przekonać się, czy brytyjski dziennikarz miał rację, czy też informacje o szkockich korzeniach naszego Noblisty są tylko "nieuzasadnionymi pogłoskami". /…/ ogólnie znany numer GG, nawiązujący do historycznej daty 1980 i dostępne na każdym kroku adresy e-mailowe Lecha Wałęsy, wprost zapraszały do zadania bezpośrednio prostego pytania: "Czy jest pan potomkiem Williama Wallace'a?"
  Jakże wielkie było moje zdziwienie, kiedy na tak konkretne pytanie odpowiedzią był zlepek niezrozumiałych wynurzeń propagandowo-rewolucyjno-publicystycznych w stylu: "Gdybym nie został Prezydentem to zdobycze i wynik wyborów ‘89r. mogły się odwrócić i PRL mogłaby trwać dalej."* albo "Obecny stan Kraju to zasługa miedzy innymi, Walentynowicz , Gwiazdów , Wyszkowskich, O Rydzyków i wielu Wam podobnych od pierwszego dnia walki ryjących przeszkadzających. więcej szkód zrobiliście jak SB i robicie nadal .,szkoda słów i zdrowia dla Was".
  Pomyślałem, że być może Pan Prezydent pomylił się i odpowiedział innej osobie - komuś kto pytał go o czasy jego Prezydentury lub o wyrażenie zdania na temat obecnej sytuacji politycznej w kraju. Postanowiłem spróbować zatem jeszcze raz - tym bardziej, że wyczytałem, iż on osobiście - a nie "żadna automatyczna sekretarka" - odpowiada na zadawane pytania. Niestety - za drugim, trzecim i czwartym razem sytuacja powtórzyła się - zmieniały się tylko tematy wypowiedzi Wałęsy: a to o rządzie Olszewskiego, a to o "lewej nodze" lub "drugiej Japonii".
  Pogodziwszy się z faktem, że od samego zainteresowanego bezpośrednio niczego się nie dowiem, zająłem się lekturą jego blogu, z którego pochodzą przytoczone przeze mnie wypowiedzi. /…/ Oto, co pisze Lech Wałęsa o swoim pochodzeniu: "Nie jestem żydem. Z przykrością informuje, że dziesięć pokoleń sprawdzały , różne źródła, poza moją wiedzą i zgodą, przysyłając mi anonimowo wyniki i nigdy w mojej rodzinie nie było krwi żydowskiej, co przyjmuję z ubolewaniem, daję słowo, gdybym był kawalerem i młodszym naprawił bym ten błąd historyczny Lecha Wałęsa.
  Na dziś dowody mojej formalnej Polskości, sercowej nie mam wątpliwości;
  1) obrzezany nie jestem można sprawdzić
  2) od zawsze jestem praktykującym katolikiem
  3) groby fizycznie moich poprzedzających czterech pokoleń przodków jeszcze istnieją na cmentarzu w Sobowie, Budzeń - diecezja Płock i Mokowo - diecezja Włocławek do sprawdzenia kto wątpi albo kłamstwa pisze. Ja chciałbym wywodzić się z Narodu wybranego, ale nie dane to mi było, szkoda przywłaszczać niczego nie będę."
  *Wszystkie cytowane wypowiedzi Lecha Wałęsy pochodzą ze strony internetowej "Moja Generacja L Walesa" (http://www.mojageneracja.pl/1980/) - starałem się zachować oryginalną pisownię.

  Sporządzony przez SB stenogram rozmowy Lecha Wałęsy z bratem Stanisławem:

  „W. (Lech Wałęsa) - To oczywiście oni mają rację , że Kościół chce mi kurwa nóż w plecy włożyć. Przecież oni mają dalekowzroczną politykę. Tu się zgadza.

  B. (Stanisław Wałęsa) - Oni mają nawet założenia na 1000-lecie.

  W. - Tak , ale na dzisiaj dla nich to jest ekonomicznie tak; dla mnie jako człowieka i rodziny to kurwa nie jest ekonomiczne, ale ich to jest ekonomicznie , tu się zgadzam. Dlatego Orszulika wygonię . On dużo spraw mi załatwił, tylko teraz co przeważyło, kiedy Danki nie przyjęli w Warszawie. Kiedy prymas był i nie przyjął jej . Ona miała tam im powiedzieć - wy chuje gracie. Oni tu mają inny argument , że przez papieża itd. , przez tę politykę załatwią te inne rzeczy . Rozumiesz? To są duże zbieżne koncepcje , ale inaczej intepretowane . I oni wyciągnęli inną i ja wyciągam inną . Prowadzimy politykę z papieżem, a ja myślałem, że papież, Orszulik, Dąbrowski to jest jedno. Okazuje się, że nie. Oni po prostu inną koncepcją stosują. Po czym wnioskuję? Po tym, że kiedy te ostatnie nagrody wpłynęły ze Szwecji i Norwegii, oni powiedzieli, żebym teraz nie ruszał nic, dopiero później. Jednocześnie powiedzieli mi, że władza załatwia ten spadek, że oni chcą załatwić.

  B. - Jak to z tym jest ?

  W. - Chcą mi zablokować te wszystkie konta, które są na mnie na Zachodzie i jednocześnie odciąć mnie od źródeł rodzinnych. Tam coś Wojtek spierdolił sprawę na tyle, że oni na nim bazują; żeby on zawinklował sprawę, że mnie odetną od faktycznych dochodów,
  na które mógłbym się powoływać, a tamte mi obetną, a tych nie mogę wziąść, no bo ambicja, bo działacz społeczny itd. / ?/ Chcą mi dostarczyć /?/ i jednocześnie musiałbym coś wyprzedzić. Już wyprzedziłem na środę. Teoretycznie to wyprzedziłem ich daleko,
  bo żyję z tą dolną hierarchią kościelną lepiej jak ta główna hierarchia z nimi i ze mną. A więc tu mnie nie tkną. Ale praktycznie nie mógłbym nic udowodnić. Powiedzą mi, że pan nie pracuje, panu nie pomagają, a jak pan tego itd.

  B. - Rozumiem.

  W. - W każdym razie, ty jako brat musisz coś powziąć, no bo cholera problem polega na tym, że na dziś to drobiazg, rok też drobiazg, ale na jakieś 5-10 lat to musisz pomyśleć co zrobić, żeby mieć alibi, wiesz te alibi z czego? no z czego? Przecież ja nie pójdę do pracy, bo mi po pierwsze nie pozwolą, a po drugie będą odbijać . Oczywiście mogę być na utrzymaniu Jankowskiego, czy innego, 2-3 lata, a dalej ?

  B. - Dobrze, ale nie miałeś nagrody.

  W. - Nie, ja mam, ale nie mogę ich wziąść, i to jest problem.

  B.- Dlaczego nie możesz ?

  W.- Nie mogę , bo jestem działaczem społecznym . Mogę wziąść na rodzinę, ale w rodzinie ktoś musi być odpowiedzialny, który to pokona. Wiesz, w sumie to jest ponad milion dolarów. To nie jest, kurwa, złotówka ani sto złotych. Ktoś musi to podjąć i gdzieś włożyć.
  Nie wiem, do kraju sprowadzić tego nie można . Myślałem o tym i się zgłaszali, i ten ksiądz z Przemyśla, że otworzą konto w banku papieskim. Tam jest 15 proc., załóżmy 10 proc. Znaczy, że co 10 lat się podwaja cała sprawa. Jest ponad milion dolarów, na teraz, ktoś to musiałby załatwić że otwiera konto w banku, płaci na bank papieski itd., ale ja tego nie mogę ruszać, bo od razu mam w dziób. Ty możesz wziąć, ale ja nie mogę, bo jestem działaczem społecznym. Ja nie mogę, bo mi mogą łeb uciąć. Dzisiaj muszą mi wydać milion złotych. Teraz mamy ponad milion dolarów i trzeba ten milion ustawić tak, żeby utrzymać rodzinę na nie wiadomo ile, nie wiadomo kiedy i jednocześnie nie wiadomo /1 sł /. Tak, że wiesz,. ja ciebie prosiłem , no , kurwa , pomyśl o tym. Oczywiscie dzisiaj mamy w kraju ; no, powiedzmy, ile tam, 5-6 milionów . Chciałbym tego Nobla mimo wszystko dostać chociaż cholera wie, bo Kościół mi neguje. Bym dostał, żeby nie Kościół, ale Kościół zaczyna mi wbijać, bo ma inną politykę, dalekowzroczną .

  B. - Bo tam papieża chyba znowu wysunęli.

  W. - Tak i to jest właśnie to, ale 13-go.

  B. - Słuchaj, ale to może być bardzo dobra zagrywka.

  W. - Staję w kolizji z papieżem.

  B. - No właśnie .

  W. - Nie, nie pod tym kątem, błąd, ja powinienem się zrzec na koszt papieża, a jednocześnie nie mogę się zrzec, bo w sumie chcę. Nie chodzi mi tam o to, żebym się szarpał; chodzi o polityczną rzecz, gdybym dostał.

  B. - To może być inna. Ja dyskutowałem w Częstochowie i właśnie dużo takich klechów się wypowiada, że właśnie to by była podniesiona twoja ranga.

  W. - Gdybym z papieżem wygrał?

  B. - Gdybyś wygrał.

  W. - Ale już wyjechał Orszulik wczoraj, albo pojedzie w tym tygodniu. Będzie załatwiał przeciw mnie, mimo że to jest mój przyjaciel. Problem polega na tym, że oni nie chcą, żebym stawał w szranki z papieżem, bo oni liczą, że papież przyjedzie za rok to wtedy ułożymy sprawy te ruskie i te europejskie. Bija koncepcje pomalutku, żeby się ruszyło, Ukraina, Litwa itd. Oni mają taką koncepcję .

  B. - Już się rusza.

  W. - Tak, ale chcą jeszcze bardziej. Moim kosztem chcą pierdolnąć tam. Nie wiem, może im się to uda, ja nie bardzo w to wierzę.
  Oni w to wierzą, dlatego mnie poświęcają kosztem tamtych. Ja się mocno kłóciłem w sobotę i w niedzielę z Orszulikiem. Mówię, przegracie jedno i drugie, a oni są pewni, że wygrają. Może ? To jest cholernie wielkie pole do popisu. I stąd było te 20 tys. koron szwedzkich.
  To było wpierdolenie mnie. To mi tak nóż w piersi wsadzili jak cholera, bo to była kościelna sprawa. Tam dziennikarze brali jakoś prawda-nieprawda i to był nóż w piersi. Tam się kapnąłem, że w chuja grają. Tak samo było zeszłego roku. Dali mi 22 miliony i no, tysiąc szwedzkich koron. Nie chodzi mi o pieniądze, bo ja pieniędzy mam od chuja. Chodzi o polityczny wydźwięk. Prośbę mam do ciebie jedną, że ty się w to włączysz, jakoś, nie podpowiesz mi. Nikt do mnie nie ma dostępu oprócz tych klechów. Te klechy są fajne, ale kurwa, w chuja grają .

  B. - Cóż ja mogę się włączyć ?

  W. - Pomóc mi jakoś, jak ja mam to zrobić. Problem polega na tym, że ja wiem mniej więcej, jednocześnie nie wiem sytuacji międzynarodowych; Kościół idzie dalekowzroczną polityką i mnie hamuje, trzyma mnie, kurwa, prawie za rękę. Ja im, kurwa, załatwiłem wszystko.

  B. - Oni najwięcej skorzystali .

  W. - Wiesz ile ? 10 milionów . Powiedziałem im dobrze, a jakie moje porozumienie? To znaczy tak: - macie te wszystkie msze, dla marynarzy, dla więźniów, dla innych. A jak macie daleko status prawny Kościoła? Wszystko załatwiłem, kurwa. Wszystko mają tylko ja nic nie załatwiłem. Teraz dochodzę do wniosku, że im pasuję taki rozgardiasz, bo wtedy oni zyskają. Musimy zrobić podział. Dopóki nie zrozumiesz tego, ze musimy zrobić podział, to będzie chujowo. Zróbmy podział, że ty się zajmij na razie sprawami gospodarczymi, a ja jestem od polityki, Później może się zmieni.

  B. - Ale nic z tej polityki nie wychodzi .

  W. - Zaraz, ile zarobiliśmy gospodarczo przez ten okres, kiedy ja tu przebywam? Z tego co wiem, a wiem nie wszystko, to 800 tys. dolarów. Zajmij się kurwa tym a później się zmienimy. Ty będziesz politykiem, bo ja już mam, kurwa, dosyć .

  B. - Ja nie lubię pieniędzy.

  W. - To ustaw swoją rodzinę, nie wiem kogo tam masz. Ustaw, żeby on na zachodzie wziął to wszystko na siebie Jak będę potrzebował, to co mi da.

  B. - Jakiś Robert jest.

  W. - Wiesz ile on wziął 1,5 miliona dolarów. To jest z Wałęsów rodziny. Zgadza się, bo mnie jeden przyniósł wywiad Siły-Nowickiego. To jest z Wałęsów rodziny, że Stacha, jeszcze z dziadka Jana jakiś brat, ale to oszustwo.

  B. - Mnie to zastanawia, bo ja Roberta, np: jakie imiona, myślałem, że ktoś od Mariana, ale od Mariana nie.

  W. - Od Mariana nie. Chodzi o to, żebyś kierował swoją rodziną i moją.

  B. - Tak, i w końcu mnie internują.

  W. - To wyjedź z kraju. Przecież ja każę wyjechać z twoją rodziną, z żoną, z dziećmi, Wyjedź z kraju, bo musisz się zająć tymi sprawami. Oczywiście moja stara uważa, bo ona jest zaślepiona w tej Polsce, ona uważa to inaczej, ale ona się na tym nie zna. My na to nie zwracajmy uwagi, ale my jako dalekowzroczni politycy, pamiętając o tym, że mamy w naszym gronie, rodzinie, cholernie wielkiego przodka. Wiesz o tym, że w 410 roku był cesarzem, kurwa, całego imperium. Ja doszedłem do wniosku, że książki, które czytałem, oczywiście się zgadza. Ktoś podał, że byliśmy cesarzami. Faktem jest oczywiście, że jego tam przewrócili, z Konstantynopola zrzucił go ten Rusek i jego rodzina rozjechała się do Francji, do Włoch i gdzieś tu, na Wschód. My jesteśmy z tego szczepu, ale już nie wnikając w to. Jesteśmy z rodziny, która musi pokierować tymi wielkimi sprawami. Ja się wjebałem w to i nie mogę się cofnąć. Choćbym nawet płakał, nie mogę się cofnąć, muszę grać do końca.
  Mogę przetrwać jeszcze tę hegemonię radziecką czy inną. Ponieważ ja nie mogę, bo siedzę, to ty musisz się tym zająć. Mamy wielkie widoki i z tych widoków musimy skorzystać i zabezpieczyć się. Moje propozycje są takie, i Kościół się na to zgodził, że możemy się na 15 proc. zgodził, oddając na Watykan ponad milion dolarów. Oni płacą tam 15%. Od miliona to jest 150 tys. rocznie. To jest cholernie dużo, ale kto się tym zajmie. No przecież, kurwa, ja nie mogę ruchu zrobić. Oczywiście możemy dać na tę panoramę te 60 tysięcy i inne, możemy też Sołżenicyna i inne też odrzucić, ale w sumie dysponujemy milionem dolarów. Lat nie odmłodzisz, ale zabezpieczysz siebie. My nie mamy spieprzyć. Udało nam się coś zrobić, niedużo, ale udało nam się. Teraz nie możemy tego zjebać, żeby nie zjebać, jak nie wygramy, to zostawimy, żeby nasze dzieci to zrobiły, twoje czy moje. Ja tego nie mogę zrobić, to zrób to ty. Ja tobie zlecam i daję. Przygotuj pismo, a ja ci podpiszę.

  B. - To ja wtedy mogę być uważany za tego, który sam sobie zleca.

  W. - Nie, to ty przygotuj, że ja jako starszy zlecam, proszę itd.

  B. - Ja jestem starszy.

  W. - Tak, więc ja proszę starszego, żeby zarządził itd. Ty wtedy pojedziesz do papieża i załatwisz z tym Martinkusem, który tam podpadł .

  B. - Aż tam?

  W. - Tak, słuchaj, to nie jest grosz, to już ponad milion dolarów. To jest na nasze pieniądze dużo.

  B. - Wiesz, że ja zawsze byłem taki.

  W. – Groszowiec.

  B. – Nie.

  W. - Ale teraz już jesteś. Weszliśmy za wysoko ,sytuacja nas wpierdoliła. Myślisz, że mnie się to podoba? Ja też myślałem tam czapkami zahandlować, a się wpierdoliłem w sprawy poważne. Co mam teraz zrobić? Nie mam wyjścia. Muszę w to brnąć, jednocześnie nie mogę. Tutaj nawet w tym tygodniu, nie wiem czy słyszałeś, że te dolary w Szwecji co znaleźli, to jest 100 tys. dolarów. Nawet nikt tego nie ewidencjonuje. Niektórzy chuje się wyprą, wiesz o tym. Jak źle zagramy, to oni się wyprą.

  B. - Ja muszę mieć jakieś upoważnienie .

  W. - Teraz ty myśl jak. Nie opieraj się na mojej starej, która jest podrzędna, dobra kobieta, ale naprawdę głupia. To jest prosty człowiek, który ma siedem klas. Na niej się nie opieraj.
  Opieraj się na mnie i na tym, że jesteśmy braćmi. I ty wiesz, jak to zrobić. Ja nie wiem jak. Nie wiem, czy wyjechać. Wyjechać? Przecież teraz jesteś w lepszej sytuacji,
  możesz wyjechać do Stanów. Możesz już nie przyjechać.

  B. - Jestem w lepszej sytuacji?

  W. - W lepszej, bo jak się znajdziesz nawet u papieża, to ja powiem, że ma cię przyjąć i ma załatwić. Już załatwiam te sprawy, że ktoś się zgłosi.
  Ja myślałem, że może Mazowiecki, ale z tego co wiem, Mazowiecki nie wyjdzie. Doszedłem do wniosku, że na te 15% się zgodzę do rzymskiego banku, ale ktoś to musi pozbierać. Kto?
  Przecież my dysponujemy już jakaś siła, która, kurwa, nie jest taka chłopska siła.

  B. - Słuchaj, w sumie ja mogę być później posądzony.

  W. - Sekretarzem rodzinnym.

  B. - Gdyby to tak było, ale mogę być posądzony.

  W. - Zaraz, co ciebie to obchodzi, jak ty będziesz w Szwajcarii, nad Balatonem i będziesz sobie pływał na statku. Co cię to obchodzi.

  B. - Teoretycznie, to się tak wydaje .

  W. - Ja nie będę mógł nawet tam pojechać, jak byś chciał mnie w chuja zrobić. Mnie, chociaż w to nie wierzę, to i tak będę w zasięgu, bo ty będziesz. Ja ci zlecam , rób co chcesz. A jak ty zrobisz, to twoja sprawa. Ja ci w to nie będę wnikał. Wiesz, że ja nie mogę robić żadnego ruchu. Każdy mój ruch jest chujowy. Oczywiście dzisiaj to ja płynę cholernie na fali, ale za 10 lat nie wiadomo. Generał za mordę złapie, on mi i tak pożyczy, a resztę upaństwowi, bo podatek od wzbogacenia i mnie dopierdoli tak, że zdechnę. Trzeba będzie przetrwać 100 lat, może 50. Niech twoje wnuki załatwią, czy moje. Ale żeby załatwili, to dajmy im. Ja już myślałem tak, ponieważ bank watykański zawsze przetrwa, oni chcą 15 %. Ktoś to musi załatwić. Dobrze, a więc nie dajemy nikomu spadku żadnego. To znaczy, ty, twoja żona, dwoje dzieci, ja daję swoje. Ale nikt nie ma prawa do spadku, tylko z procentów żyć.
  Dopiero jak się przebłyśnie, że z twoje , czy z mojej rodziny, temu należy pomóc. Może tak, kurwa, nie wiem. Żeby nie spieprzyć tego, co my zrobiliśmy teraz. Ale to nie ja muszę myśleć, tylko pomyśl ty. Ja się na to zgadzam w ciemno. Ale ba, ja nie mogę tego zrobić.

  B. - Ze spraw politycznych już wypadłem, z ekonomicznych jeszcze bardziej.

  W. - Ani twoje sprawy, jak wiesz dobrze, ani moje. Już my w życiu nie musimy kopnąć w dupę nogą. Równie dobrze możemy splajtować. Nie wiem, czy we franki, czy w złoto,
  czy w fabryki, czy w ziemię, zainwestuj milion dolarów Masz takie dobro, a jak spierdolisz, to będziesz musiał zapierdalać znowu.

  B. - Ale nie u nas.

  W. - Na razie masz milion, który leży i możesz mieć i u nas, ale zainwestuj, żeby politycznie wygrać i gospodarczo.

  B. – Słuchaj, ja wszystko rozumiem, ale pojąć nie mogę. Ja mam zebrać przynajmniej.

  W. - Na razie pomyśl sobie, że dajesz na bank papieski i z tego zbierasz. Chcesz w pół roku zebrać to, żeby ci zapłacili tu. I tak ci przepadnie. Albo i tam 15 % dają. Za 7 lat masz drugie tyle. Jak masz 1 milion to masz dwa. Co ci się opłaci? Albo inaczej Za 7 lat masz drugie tyle, to znaczy, jak pracujesz dla swoich dzieci, to masz za 7 lat dwa miliony dolarów, a może marki, funty, a może benzyna, może kupisz akcje, bo tam jest inaczej na zachodzie. Kupujesz akcje benzynowe, czy inne. Dopóki nie mieliśmy, to sprawa była prosta. Jak kurwa, nie miałem, to sprawa była prosta, kupiłem, kurwa, czapkę i grała, a teraz jak mam, to nie wiem, jaki ruch zrobić bo marki dostają w łeb, franki kurwa, co czwarty, korony w łeb. Chuj wie na co postawić.

  B. - Musisz to dograć. Masz 10 tys dolarów?

  W. – O pieniądze to mnie nie chodzi. Dam ci to, tylko musisz na tym minimum 200 tysięcy zarobić. Udało mi się błysnąć, więc to utrzymajmy, a jednocześnie myślmy, że jeżeli nam się nie uda, to jednak nie możemy spierdolić. Może twoje dziecko lub moje dogra reszty. Pozwólmy im. Dajmy im wykształcenie, możliwości życia itd, żeby nie narzekali na ciebie ani na mnie. Dałeś możliwości, jedź, kurw , załatw, wykształć.

  B. - Wszystkim wiadomo, ile ci pieniędzy dali.

  W. - Większości tak. Wszystko jest dobrze, ale teraz ja siedzę i ludzie też siedzą i pracują.

  B. - Właśnie, i żony, czy tam mężowie tych żon, które siedzą, powiedzą, kurwa, cholera.

  W. - Co on o nim opowiada, a oni nie wiedzą, że on tak gra. Tak, zgadza się, ale nie do 13-tego, bo w sumie chcą mieć polityczną rozgrywkę. W naszej rodzinie jeszcze nikt nie wygrał takiej wielkiej nagrody jak ja mogę wygrać. Nie chodzi o mnie że się opierdoli, ale moralnie.

  B. - Moralnie.

  W. - Nobel dla rodziny Wałęsy to jest, kurwa, wielka sprawa. Dlatego chcę ją wygrać. Jak wygram, to dobrze. Mogę nie dostać bo teraz Kościół się wpierdolił, z tym, że ja nie chcę z tym Kościołem przegrać, bo on jest mocny. Więc inaczej się ustawię.

  B. - Kościół jest ustawiony, jak mówiłeś, na lata.

  W. - Na wieki.

  B. - Na wieczność, ale my nie możemy się tak ustawiać.

  W. - To ustaw swojego syna.

  B. - Dlaczego ja? Ty ustawiłeś.

  W. - Cesarz Rzymu, którego pokonał Rusek z Konstantynopola, w 410 roku wygonił go.

  B. - Jak była bitwa pod Grunwaldem w 1410 roku?

  W. - Nie, w 410 roku wygonił go jakiś szpec z Konstantynopola. Nazywał się Wałensa. Dosłownie, z tym , że w Rzymie nie ma "ę" tylko "en" i on uciekł. Jeden brat uciekł do Francji, a drugi tutaj. Gdzieś na słowiany.

  B. - A trzeci na Włochy.

  W. - Nie. On rządził we Włoszech, on miał dwóch braci.

  B. - Acha.

  W. - Jego, nie wiem, czy tam zamordowali, bo to Grzegorz doszedł, to wygonili z tronu cesarskiego z Włoch. W tej książce tak było.

  B. - To był Wałensa?

  W. - Wałensa, nie "ę" tylko "en". Doszedłem do tego, że on uciekł tu gdzieś na Słowację, Czechosłowację, na Słowiany a drugi uciekł do Francji. My pochodzimy prawdopodobnie z tych, co uciekli tutaj. Tak jak ktoś kiedyś w religii uczył, że po jakimś czasie się odnawia, to prawdopodobnie los trafił na mnie. Na cwaniaka prostego itd. Mnie się udało bez większego przygotowania coś tam zrobić, ale nie chcę wychodzić przeciwko Kościołowi, więc muszę poczekać wieki, 100 lat, 200 lat. W związku z tym chcę ustawić swoją rodzinę, która dokończy naszego dzieła. Przykra sprawa, że mnie zrobili kontrkandytatem papieża.

  B. - Gdzie są te dwa obozy w świecie, to przegracie papieża na twoją korzyść …

  W. - Ale on się nie podda. Ja bym się na jego stronę poddał, a on się na moją nie podda. Oni uważają, że jak on w przyszłym roku w czerwcu przyjedzie, to zrobi dużo. Mnie się to nie podoba, bo ja żyję krótko.

  B. - Podziwiałem ciebie zawsze za obiektywny punkt widzenia, a tu się nie zgadzam, bo sam sobie przeczysz. Religia nastawiona jest na 1000-lecia, a ty natomiast nie, wobec temu komu przysługuje?

  W. - Tak, ale to ciemiężenie, ta tyranizacja nasza powoduje, że są święci.

  B. - Nikt ciebie nie uznaje za świętego, tak jak teraz Maksymiliana Kolbe.

  W. - Prawdopodobnie tak, ale problem polega na tym, że nie ci, co uznają, ale ci, co dostaną w łeb dzisiaj, żeby jutro wygrać.”


  http://www.wyszkowski.com.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=204:rozmowa-wa%C5%82%C4%99sy-z-bratem&Itemid=93
 • Małżonka na dźwięk słowa "polityka " dostaje mdłosci.
  Gdy jednak usłyszała słowa owego... i moje: wypuścili na trumnę knura w żółtych okularach i zachwycają się jego kwikiem- odparła tak: dokładnie, jak można się tak zachowywać i jeszcze klaskać takiemu?
 • @brian 14:34:02
  Największym wrogiem Lecha Wałęsy, jest on sam. Dajcie Mówić Wałęsie! https://youtu.be/UNrz1A1rumg
 • @brian 14:34:02
  Dwie kromki chleba i dwie szklanki wody tyle dałbym więźniom z POKO typu Brejza, Gawłowski, Neuman, Tusk, Schetyna, Bieńkowska, Sikorski, Kalinowski, Pawlak, Kamysz itp. Zasługują na najgorsze traktowanie w więzieniu za zdradę Polski.
 • @kula Lis 68 15:33:12
  Przywrócić Karę Główną za Zdradę Stanu. Ot co.
 • @brian 23:38:25
  Dopóki jesteśmy w jewrokołchozie to nie da rady przywrócić KS.
 • @kula Lis 68 15:33:12
  Dwie kromki chleba?
  Aleś rozrzutny

  8-)))))
  pzdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej