Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
984 posty 30776 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

O wyborczym znaczeniu „taśm Neumana”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To nie jest komedia, to rzeczywistość. Neuman przebił wszystkie postacie z komedii jaką była 3RP w wykonaniu Platformy Oszustów. Przebił słynne "ch.. d... i kamieni kupa" Sienkiewicza.

 

Koza nostra

//Mój Boże...Cztery lata walki o Wolne Sądy. Cztery lata stania w upale i na mrozie wąchając spalone knoty od świeczek. Cztery lata, które dla totalnej opozycji są jak nieskończoność. Cztery lata, a w jednej chwili cały ten trud poszedł w …. Jak krew w piach. Wystarczyło kilka prostych żołnierskich słów Sławomira N. I nagle jak iluminacją ukazała się cała prawda. A tyle atramentu wypisano, tyle megabajtów zapchało się na serwerach na temat konieczności reformy sądownictwa. A tu raptem kilkanaście zdań. No po prostu mistrz drugiego planu.//

Neumann o KOD, mówił prawdę .
-o Adamowiczu ,mówił prawdę .
-o przekrętach w Tczewie na które rzyga ,mówił prawdę .To o co nam do jasnej cholery chodzi ,z tym Sławkiem?.Toż to  "polityk" ...kryształ. Ale tak już na serio.

 Neuman mówi szczerze rzeczy straszne. PO to organizacja przestępcza, mająca wpływ na sądy,dająca członkom partii glejt bezkarności.  A że to prawda .... przykładem świeci Sawicka.PO to cosa nostra, Neuman to wprost powiedział i poświadczył, że Adamowicz to przestępca, na którego są mega dowody. Może prokurator powinien zapytać Neumanna dlaczego wiedząc o przestępstwach nie zawiadomił organów ścigania.Po ujawnieniu taśmy taki "polityk" jak Neumanna, (czyli jej główny bohater) powinien raz na zawsze zniknąć z polityki. Nieważne jak bardzo wpływowa jest to figura w szeregach Platformy, i nie jest tu ważne jakie ma "zdolności polityczne" i osiągnięcia na tym koncie.

 

 

 W tym temacie polecam też tekst Piotra Wielguckiego :

O wyborczym znaczeniu „taśm Neumana” – uczciwie i bez zbędnych emocji

To jest polityka! Taki frazes od razu przychodzi do głowy, gdy się słyszy o nowej aferze w POKO, co oznacza, że pewne rzeczy są stałe, a niektóre wręcz oczywiste i od tego zacznę. Ktokolwiek się łudzi, że wyborcy POKO, lewicy, PSL, czy reszty opozycji nagle otworzą oczy i zaczną głosować na PiS, niech się polityką nie zajmuje, bo sobie i innym krzywdę zrobi. Z tej strony komunikat będzie jasny: „Pisowskie media szczują”, „przykrywają aferę hejterską Ziobry”, „esbeckie metody” i tak dalej i tym podobnie. Efekt? Będzie mobilizacja w betonowym elektoracie POKO, jeszcze większa niż była.

 

 

 

  

Czy to oznacza, że taśmy nie mają znaczenia? Nie, tak daleko iść nie wolno, chociaż chciałbym zachować pewną konsekwencję. Pisałem przy kolejnych „aferach” PiS, że wyborcy się zaimpregnowali na regularnie wywoływane awantury medialne i co więcej, większość z nich w żaden sposób nie dotyczyła bezpośrednio „szarego Polaka”. O ile „loty Kuchcińskiego” to taki temat, który zawsze drażni wyborcę, to poza rytualnym oburzeniem nie ma żadnego przełożenia na los obywatela. Następna w kolejce „Zniewolona Emi” była całkowicie abstrakcyjną awanturą w środowisku sędziowskim i niczego na tym POKO nie ugrała, pomimo tysiąca zabiegów. Jak w takim razie zostanie odebrana typowa złodziejska rozmowa Neumana z lokalnym działaczem PO?

Pierwsza grupę opisałem, drugą są wyborcy PiS, w tym przypadku nie będę się wymądrzał i esejów pisał, sprawa jest prosta jak drut. Wyborcy PiS po serii bzdurnych ataków i szukania dziury w całym, potrzebowali jak tlenu takiej odskoczni i przede wszystkim nowego potwierdzenia, czym jest PO. I na tydzień przez ciszą wyborczą dostali upragniony prezent. W tej złodziejskiej rozmowie nie ma niczego nowego, Neuman mówi tam wprost, że dopóki jesteś w Platformie to możesz kraść ile wlezie, a sądy nic ci nie zrobią. Co to przypomina? Wypisz, wymaluj rozmowy wyborców PiS o PO, za co wyborcy PiS byli nazywani oszołomami i kazano im poczekać do prawomocnych wyroków. Największa siła tych taśm, to radosny okrzyk elektoratu PiS: „Mieliśmy rację, nawet Neuman przyznaje, że PO to złodzieje, a skorumpowana kasta ich broni!”.

Mówiło się długo, że po prawej stronie brakuje mobilizacji, sam się z tą tezą kompletnie nie zgadzam i uważam za prostacką socjotechnikę, którą właśnie demobilizacji ma służyć, ale wielu dało się na to nabrać. Taka afera w obozie wroga mobilizuje bardziej niż najgłośniejsze apele samego Jarosława Kaczyńskiego, przy całym szacunku dla wysiłków Prezesa. Krótko mówiąc dla elektoratu PiS jest to „gejm czendżer”, po ludzku mówiąc impuls, który rewolucji nie wywoła, ale był potrzebny taki „świeży” powiem emocji. Tak to już jest, że wyborca, niczym kibic, często gęsto bardziej cieszy się z porażki przeciwnika, niż z własnego zwycięstwa. Pozostaje grupa ostatnia, jakże by inaczej – elektorat środka. Cóż ci wyborcy usłyszeli? Takie rzeczy:

Sąd to może wypierd**ić w kosmos, może to prowadzić trzy lata – bez znaczenia to jest. (…) Akty oskarżenia będzie miało, moim zdaniem, 60-70 proc. prezydentów miast. Na nikim to nie będzie robiło wrażenia.

Reszta to są goście, którzy mogą trafić do sądu z aktem oskarżenia, a sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią ku*a nic. Będą prowadzić sprawy – i chj.

Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach

Jak ktoś jest członkiem Platformy Obywatelskiej, to będę się o niego bił, k***a, do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie. Jak jest do wykorzystania, to wykorzystamy.

 

Piękne! Największy polityczny syf, jaki można sobie wyobrazić, z wyjątkiem wrzucania niewygodnych przeciwników w „betonowych butach” do Wisły, w tej części, gdzie Trzaskowski wylewał gówno. Mamy tu komplet, sławetną pychę kroczącą przed upadkiem, bezkarność polityków złodziei, chronionych przez „sądy” i przyznanie wprost, że Adamowicz „twardo” kradł, za co powinien wyjść w kajdankach. Przypomnę, że Adamowicz to ten „święty” i beatyfikowany po tragicznej śmierci.

Wreszcie mamy jasno postawioną sprawę, jesteś z PO to cię będziemy bronić do końca, nie jesteś to cię „mam w dupie” i zgnoimy. Jaka po czymś takim może być przewidywalna reakcja „elektoratu środka”? Polityka to syf, wszyscy złodzieje, ale POKO to złodzieje najwięksi i totalna patologia, która może mnie zniszczyć. Taśmy Neumana z całą pewnością bardzo pomogą PiS i wyborcom PiS, wywołają wściekłość i determinację betonu POKO, ale najcenniejsze jest przechylenie elektoratu środka na prawą stronę. Tak to widzę i nie sądzę, żebym się gdziekolwiek pomylił, bo to dość oczywiste wnioski.


 https://www.kontrowersje.net/o_wyborczym_znaczeniu_ta_m_neumana_uczciwie_i_bez_zb_dnych_emocji

 https://www.salon24.pl/u/apokalipsateraz/990204,koza-nostra

A tymczasem w tvn24 enkawudzista Sobieniowski zrobił "materiał", a w nim, że "rzygam Tczewem", to wewnętrzna rozgrywka w PO, a reszta to propaganda .....PIS.
Cała prawda,całą dobe

 

KOMENTARZE

 • Panie Husky w 100 % sie z panem zgadzam !!!!!! PO to mafia !
  Bracia Słowianie ! nie oglądam żydo-TVN ale wczoraj nie mogłem sobie odmówić co ta żydo-syjonistyczna stacja powie o taśmach Neumana !!
  i co usłyszałem ? usłyszałem że żyd Neuman ma nie przeklinać i że on Neuman przeprasza za swoje niecenzuralne słowa ! i to tyle od tej
  żydo-parszywej stacji tvn na temat żyda z PO Neumana ! sprytne co ? nawet sam Goebbels nie powstydził by się tego .

  POLAK KTÓRY OGLĄDA LUB CHODZI DO STACJI tvn TO KOLABORANT

  Słowianie ! co dowidzieliśmy sie od taśm Neumana ?

  1. że sąd w Polsce to lewacko-żydowska mafia
  2 . że PO to struktura mafii
  3. że żydzi z PO maja za durni swój elektorat
  4. że z żydowska mafią PO współpracują żydowskie mass-media które mają za zadanie OGŁUPIAĆ ludzi ! [ i robią to znakomicie ]
  5. że czym większy złodziej w PO to bardziej jest pożądany bo w wyborach medialna mafia przedstawi go jako ofiarę PISu !

  APEL POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! bez obcych wojsk okupacyjnych

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Niestety
  Demokracja jest systemem, który tworzy idiotów chyba przez pączkowanie. Najwięcej głupków widziałem, jak KOD protestował. No chyba, że im ktoś płacił. W takim razie inna sprawa, byli w pracy. Natomiast jak ktoś dobrowolnie tam przyłaził i uważał, że to wszystko naprawdę, to debil jakich mało.
 • Taśmy Neumanna! Treść nagrań szokuje: „Jedna zasada jest dla mnie, święta kurwa” [POSŁUCHAJ]
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15701881331d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372db6f830f617aca2dc2698cacb417b6ea.jpg

  https://twitter.com/i/status/1179988934518022144

  https://niezalezna.pl/291042-tasmy-neumanna-tresc-nagran-szokuje-jedna-zasada-jest-dla-mnie-swieta-kuwa-posluchaj

  Ps...W Platformie stosuje się zasady mafijne, już dawno to zauważyłam. Stoją murem za każdym kto ma problemy z prawem, to jest mafia. Mafia rządziła Polską i niszczyła , wyprzedawała kraj. Teraz wiadomo czego sędziowie przywracają SBekom emerytury, wydają wyroki będąc na ich POstronku teczki działają, a Putin ma wszystkie kopie. "załatwię cię, Schetyna" załatwił Neumana na cacy przed grudniowymi wyborami na przewodniczącego Platformy. To kret Schetyny nagrał Neumana, a "załatwię cię, Schetyna" wybrał odpowiedni moment, aby podłożyć mu świnię. Lata temu mówiłem, że postżydobolszewiccy sędziowie i ich miot wsobny, to czarna zaraza III RP, teraz zwani "nadzwyczajną kastą" rządzą w Polsce niepodzielnie. Neumann mówi to bez ogródek, że sądy nie ruszą jego i przestępców z POKO do wyborów. Ludzie, my nie zrobimy nic w Polsce, dopóki aferzystów, złodziei i przekrętasów , będzie chronić "nadzwyczajna kasta sędziów". Jak zrobić reformę wymiaru sprawiedliwości, kiedy czerwono-tęczowa zaraza POKO i ich ogony, nie boją się ani sądów, ani Boga.

  Senator PO ten sędzia był nasz!

  https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=yqURoxHOTPE

  Niezrozumiałym celem wyborców PO jest zniszczenie Polski. Oni wręcz są dumni z podłości które dokonuje mafia sędziowska wraz z degeneratami z PO przeciwko Polsce oraz pracowitym i kulturalnym Polakom.
 • Schetyna o taśmach Neumanna: "cios poniżej pasa". Sugeruje, że nagrania zostały spreparowane!
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15702227171d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372629d3e3d4e038f70a271fb9f384a1df6.jpg

  Odgrzewanym kotletem i ciosem poniżej pasa nazwał lider PO Grzegorz Schetyna ujawnione nagranie z udziałem szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna. Według Schetyny nagranie mogło zostać spreparowane i nieprzypadkowo opublikowano je na tydzień przed wyborami. O nagranie Schetyna został zapytany na konferencji prasowej w Koninie. Lider PO zauważył, że TVP Info ujawniła "taśmy" sprzed blisko dwóch lat, które - jak zaznaczył - wcześniej ukazały się w prasie lokalnej. Oczywiście minął się tu z prawdą, bo taśmy nie ukazały się, tylko lokalna redakcja poinformowała, że ktoś próbował ją nimi zainteresować. Ale strach przeważył, bo treści nagrań nie ujawniono. Więcej pod linkiem

  https://niezalezna.pl/291221-schetyna-o-tasmach-neumanna-cios-ponizej-pasa-sugeruje-ze-nagrania-zostaly-spreparowane

  Ps..Neuman przeprasza za spreparowane taśmy? Co ten zakłamany wieprz bełkocze? Nie starczyło by czasu antenowego i miejsca na szpaltach żeby tylko wyliczyć afery z udziałem PO i członków tzw."opozycji". Po wyborach zajmie się nimi prokurator i mam nadzieję, przynajmniej część z nich wyjaśni. Tego właśnie boją się "opozycjoniści" i dlatego tak bardzo im zależy aby utrącić rządy PiS. Nagrania, być może wypłynęły nieprzypadkowo, niestety panie (jeszcze) przewodniczący Szetyna są prawdziwe. A ponieważ mówi to prominent waszej partii, mówi za was wszystkich, bo tacy wszyscy jesteście. Wspominałem już o tym, że Schetyna jest wyjątkowo ograniczonym erudytą. Jego język i zasób wyrazów mieści się w przedziale około pięciuset słów którymi operuje na co dzień, z czego więcej przypada na takie poniżej pasa atakujących PiS, i niewiele powyżej pasa wyjątkowo ograniczone politycznego "dygnitarza". Oświadczam ze osobiście byłem świadkiem jego "erudycji" podczas pewnej lokalnej uroczystości otwarcia nowej sali operacyjnej. Żałosny z niego typ podobnie jak i ten który wyraził się o nim, jego kolega partyjny stwierdzając, że to taki lwowski ukrożydowski żul. Neumann nie jest idiotą. On wie, że to kret Schetyny nagrywał rozmowę w Tczewie, aby dzisiejszy lider PO w odpowiednim czasie mógł POdłożyć Neumannowi świnię. W grudniu są wybory w PO, a jedynie Neumann zagraża pozycji ,,Schetyna zniszczę cię". No to go niszczy. Schetyna o taśmach Neumanna: "cios poniżej pasa" "nagrania spreparowane". Srutututu. "Schetyna troska" kpi z Neumanna. Cóż, Neumann trzeba przyznać, że załatwił cię bez mydła. W grudniu skoczy ci do gardła. Będzie niezły ubaw.
 • "Słowa o Tczewie przejdą do annałów polityki". M. Prószyński: To niechlubny przykład, jak PO traktuje wyborców
  Sławomir Neumann jest głównym bohaterem nagrań, które opublikowane zostały w piątek przez TVP Info. Jak mówił o mieszkańcach Tczewa? „Tam są same p***by”. – To przejdzie do annałów polskiej polityki, jako niechlubny przykład tego, jak Platforma Obywatelska traktuje zarówno swoich wyborców, jak i mieszkańców miasta – powiedział w rozmowie z niezalezna.pl Michał Prószyński, radny sejmiku województwa mazowieckiego, mieszkaniec Warszawy i kandydat na posła w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

  https://niezalezna.pl/291175-slowa-o-tczewie-przejda-do-annalow-polityki-m-proszynski-to-przyklad-jak-po-traktuje-wyborcow

  Ps...Mój szwagier zapytał kiedyś: kto normalny może jeszcze głosować na PO? No i wreszcie wyszło na jaw! Nie dziwię się, że Neuman rzyga na takich wyborców. PO tak zawsze działała i działa, wystarczy popatrzeć jakie sędziowie ferują wyroki dla tych co nie są z PO, a jak jeszcze występują przeciwko jej działaczom takim przykładem jest np. Kamiński albo wydawane wyroki przeciwko premierowi itp. a jak dotyczy sprawa działacza PO to uniewinniony, w zawiasach albo znikomy czyn społeczny za poważne przestępstwa. Działacze PO i sędziowie normalnym ludziom z góry wyznaczyli rolę przegranych, a walka z tym dziadostwem napotyka ogromny opór. Tysiące zmanipulowanych lemingów nawet sprawy sobie nie zdaje, że to też działa przeciwko nim i patrzą na PO jak na objawienie a sumie też cierpią jak pozostali obywatele tyko tyle, że lemingom wmówili, że jest inaczej i mają zdanie, że rządzić musi PO a dawać PiS i jakoś im to do głowy nie przychodzi, że żeby dostawać to PiS musi rządzić. Jejku, jejku jakie "święte" oburzenie w Tczewie?! A jak przyjdzie do wyborów, to i tak go wybiorą min. 60% POparciem! Znamy, to i z Warszawy, i z Gdańska vel Danzig, i z Sopotu, i z Łodzi, i nawet z..Legionowa i z wielu innych miejsc, gdzie wygrywali skompromitowani POpaprańcy. Ten ich elektorat ma w sobie syndrom..ćmy, wiedzą, że się spalą ale twardo głosują na mafię, tamci mają ich w dupach ale to nie ma znaczenia, POdobnie jak płomień świecy w przypadku..ciem! Dlatego dajcie sPOkój tczewianie, Neumann i tak u Was wygra, ćmy zawsze będą! Nic tak nie łączy jak wspólnictwo w złodziejstwie, dlatego Tczew POprze Nojmana bo ma sędziów w kieszeni i gwarantuje bezkarność. Jeżeli wygrają ci z POKO to znaczy, że w Tczewie sitwa urzędnicza ma się dobrze i wszystko pod kontrolą. POKO musi być zniszczona do cna przez społeczeństwo polskie w czasie wyborów 13 października 2019. Tylko i wyłącznie należy głosować na Prawo i Sprawiedliwość !
 • @ele 08:31:33
  Ależ ci peowcy... Niejaki Grabiec, i niejaka Gajewska, młoda dziewucha, obydwoje peowcy, podają jako zawód "poseł". To jest zawód? A to się przykleili do stołka na wieki? A do roboty!
 • Niewiarygodne! Jak TVN24 przedstawiło "taśmy Neumanna"? "Siebie przekonał... no prawie"
  To, w jaki sposób tę aferę przedstawiło TVN24, przeszło najśmielsze oczekiwania - nawet internautów. Taśmy były dziś szeroko komentowane we wszystkich mediach. Nawet TVN24 poświęcił im odrobinę czasu. To, jak wypowiedzi Neumanna zinterpretował Andrzej Morozowski, już stało się hitem sieci.

  Telewizja rządowa opublikowała nagranie rozmowy sprzed dwóch lat polityka PO Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami z Tczewa. Neumann mówi, że za każdego należącego do PiS (Neumann mówił o politykach PO) prezydenta miasta będzie się bił, za tych niepartyjnych nie. Źle ocenia działaczy KOD-u i trafnie przewiduje, że niepisowskim prezydentom miast upartyjniona prokuratura będzie stawiać przed wyborami zarzuty powiedział Morozowski w programie "Tak jest".
  Ciężko wobec tej interpretacji przejść obojętnie. Na Twitterze pojawiło się sporo komentarzy.

  Całość pod linkiem
  https://niezalezna.pl/291210-niewiarygodne-jak-tvn24-przedstawilo-tasmy-neumanna-siebie-przekonal-no-prawie
 • No cóż - jeszcze by tylko
  tego brakowało, żeby okupanta obowiązywało prawo ustanawiane przez niego samego - dla okupowanych.
  Wniosek?
  Tzw. demonkratura na najdroższe i najbardziej zakłamane narzędzie służące dzieciom Złego - do bezproblemowego przerabiania ludzi stworzonych przez Boga - na szatańskie odchody.
 • Były polityk PO z Tczewa: Partia w regionie została w pewnym sensie rozbita przez Neumanna i to są skutki
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182MWI3Yi9wLzIwMTkvMTAvMDQvODI1LzUwMC8xYzE2NzNmNDgyNjE0NzI0YWJmNzFiZWVjNjAyNGNjOS5qcGVn.jpeg
  Portal wPolityce.pl zapytał byłego polityka PO z Tczewa Adama Kucharka o skandaliczne słowa Sławomira Neumanna z taśm, gdzie mówi, że „nie chce się zajmować Tczewem, bo tam są same pojeby”. Kucharek w czerwcu 2017 roku wraz z około 60 osobami opuścił Platformę, obecnie startuje do Sejmu z listy PSL-Koalicji Polskiej. Nie jestem już dawno członkiem PO, co spowodował między innymi pan Neumann. Uważam, że on tolerował zachowania tego nagrywającego, wszyscy w Tczewie wiemy, kto to był. To odbiło się czkawką panu Neumannowi. Osoba, która go nagrała, też postępowała w sposób niegodny i była tolerowana przez przewodniczącego. Także Neumann sam sobie to sprawił mówił Kucharek. PO w regionie została w pewnym sensie rozbita przez pana Neumanna i to są skutki. Sam używany przez Neumanna język jest niedopuszczalny. Z tego co wiem, pan Neumann za to przeprosił, ale jednak większość mieszkańców Tczewa jest urażona. Na pewno jest to język wulgarny, nie powinien go wypowiadać taki prominentny polityk, jak Sławomir Neumann. W końcu jest szefem klubu PO-KO dodał. Adam Kucharek zaznaczył, że Sławomir Neumann tolerował naganne zachowanie osoby, która go nagrała. Pan Neumann tolerował naganne zachowania m.in. osoby, która go nagrała. Te osoby już wcześniej działały na niekorzyść PO, m.in. oczerniały moje koło i myśmy kierowali sprawę do sądu koleżeńskiego, który umorzył te postępowania powiedział. Polityk przedstawił tragiczną sytuację PO w Tczewie. Ta sprawa zaczęła się, jak ja z grupą 60 posłów odeszliśmy. Dziś już nie ma szefa struktur powiatowych. Do tej pory jest komisarz, co świadczy, że coś tam nie jest tak, jak powinno być. Tam powinny odbyć się wybory szefa powiatowego i to powinno zacząć działać normalnie. Struktury tczewskie są w oczach zarządu regionu postrzegane słabo, a tak nie powinno być. To nie powinno tak wyglądać, przecież to jest największa partia opozycyjna w Polsce podkreślił. Nie mieliśmy wsparcia z zarządu PO w Gdańsku. Wskazaliśmy na błędy niektórych działaczy, którzy rozbijali naszą organizację – zarząd regionu uznał, że to się nie dzieje. W związku z tym, że taka atmosfera była, postanowiliśmy odejść. Neumann nie zajmował się zbytnio Tczewem i to był błąd, że pozwalał harcować niektórym nieodpowiedzialnym ludziom, którzy działali na niekorzyść PO dodał.

  https://wpolityce.pl/polityka/466798-tylko-u-nas-byly-polityk-po-z-tczewa-mieszkancy-sa-urazeni


  Ps...Neumann powiedział to co myśli cała…"wierchuszka" Partii Oszustów. Że kasta sędziowska pracuje dla POKO, i wszelka robota prokuratury i komisji pójdzie do kosza. Duda swym wetem oddał im Polskę. Neumann nigdy nie był moim ulubieńcem, ale zastanawiające jest to, że nagranie podsunął mediom jego partyjny totumfacki … Musiał sobie rzeczywiście na to zasłużyć. Ich problemem jest to, że do koryta dostęp mogą mieć tylko tłuste koty. Cienkie Bolki są do robienia zadym na ulicach i "oddawania głosu przy urnach". Tczew za Neumannem? Wy chyba nie macie własnej godności, po tym, co powiedziała kreatura z Waszego regionu. Współczuję! Samopoczucie wyborców PO z Tczewa, albo KODowców jest nieistotne, bo w większości z natury mają takie same lepkie paluchy, jak ich polityczni idole. Poza tymi, którzy gówno wiedzą, jak mawia ich guru. Wyborcy PO są dokładnie tacy, jak ich Neumann opisał. Pójdą jak kundle głosować na KE. Wy, którzy wiecie jaka to mafia idźcie na wybory. Ci co zostaną w domu, głosują na bandytów. Gdyby Polska była w miarę normalnym krajem (media) Neumann już wczoraj powinien wypaść z polityki, a dzisiaj zeznawać przed prokuratorem na temat mafijnych powiązań z sędziami oraz złodziejstwem w PO.
 • @ele 08:31:33
  Neuman to chory człowiek. Jeżeli ktoś pełniący taką funkcję wypowiada takie chore myśli i tak postrzega świat to powinien zostać natychmiast wydalony z polityki. Bycie posłem dla Neumana to nie jest służba i praca tylko czerpanie nieograniczonych korzyści. Jako człowiek jest aspołeczny i niemoralny o charakterze przestępcy. Po samej gębie widać że to faryzeusz. Nie słyszałem nigdy aby z jego ust padły jakieś uczciwe słowa , zawsze były to wypowiedzi podstępne i fałszywe. To typowy karierowicz któremu zaczęło się wydawać że wie najlepiej , przez ostatnie lata sielanki z POpaprańcami tak się rozbestwił, że zaczął obrażać wszystkich mieszkańców w Polsce a to już świadczy o poważnej chorobie zwana schizofrenią agresywną spowodowaną czynnikami niemożności spełnienia swoich chorych marzeń i czerpania dochodów na dużą skalę jak było to przez ostatnie lata rządów PO PSL. Synonimy do słowa faryzeusz: arcyłgarz, bazyliszek, blagier, blefiarz, dwulicowiec, fałszywiec, farbowany lis, hipokryta, hochsztapler, hucpiarz, jezuita, kanciarz, kłamca, kłamczuch, kombinator, krętacz, krzywoprzysięzca, kuglarz, lawirant, łgarz, manipulant, manipulator, matacz, mistyfikator, nabieracz, naciągacz, obłudnik, oszukaniec, oszust, picer, pozer, pozorant, przeniewierca, szachraj, szalbierz, szarlatan, wiarołomca, wilk w jagnięcej skórze, wilk w owczej skórze, bajerant, bałamutnik, cygan, człowiek fałszywy, deklamator, dwulicowy, dwulicowy oszust, farmazon, kabotyn, kolorysta, koloryzator, paliwoda, picuś, pływak, przechera, spryciarz, wydrwigrosz, wyłudzacz, Barabasz, bystrzak, chytra sztuka, chytry lis, cwaniaczek, cwaniak, cwaniura, cwaniurka, cyrkowiec, dobry numer, donosiciel, filut, frant, jucha, kabel, kalkulator, kapuś, kolaboracjonista, kolaborant, konfident, kret, lepszy numer, lis, lisek, mądrala, niezły numer, renegat, sprytna bestia, sprzedawczyk, stary lis, stary wróbel, szczwany lis, szpenio, szpieg, szprync, zaprzedaniec, zawistny, zdrajca, aferzysta, bigot, cwaniaczyna, Cygan, człowiek sprytny, defraudant, falsyfikator, fałszerz, fantasta, geszefciarz, giełdziarz, gracz, koczownik, kołtun, macher, magik, malwersant, obmówca, oszczerca, oszukista, podrabiacz, potwarca, przebiegły, przywłaszczyciel, spekulant, szuler, szwindlarz, ściemniacz, wagabunda, włóczęga, włóczykij, zaborca, zdzierca, złoczyńca, złodziej, zwodziciel, żongler, dwulicownik, intrygant, judziciel, podgryzacz, podjudzacz, tartuffe, zakłamaniec, judasz, kupczyk, obłudny, odstępca, odszczepieniec, podstępny, sofista, zaprzaniec, bigonita, dewot, fałszywy nabożniś, klerykał, moralista, nabożniś, pobożniś, religiant, świętoszek, etc..
 • Protasiewicz o Schetynie, Neumannie i Budce: "gang Olsena", "nieuchronnie przegrają"
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15702662371d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3722617e8af2bda59d8a9736d498182e600.jpg

  Szkoda mi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Współczuję,że musi bronić słów,które są nie do obrony. I zapewne będzie obciążona tą nieuchronną porażką, której nie jest ani przyczyną, ani sprawczynią... zawinił „Gang Olsena”, w którym są i Grzegorz Schetyna, i Sławomir Neumann, i Borys Budka oraz kilku "dziennikarzy" napisał na Twitterze Jacek Protasiewicz. Jacek Protasiewicz przez wiele lat był prominentnym politykiem Platformy Obywatelskiej. Kierował strukturami PO w powiecie wrocławskim, był szefem sztabu PO w wyborach parlamentarnych w 2011 r. W 2012 r. został wybrany na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, a w 2013 r. na przewodniczącego PO na Dolnym Śląsku.
  Dziś - jako polityk Unii Europejskich Demokratów - zajmuje pierwsze miejsce na liście kandydatów PSL do Sejmu w okręgu wrocławskim (w ramach inicjatywy Koalicja Polska). I dla kampanii dawnych kolegów nie ma litości. Zwłaszcza po aferze z taśmami Neumanna. Wiele w europejskiej polityce widziałem, ale żeby przewodniczący partii i szef jej klubu parlamentarnego byli głównymi przyczynami nieuchronnej porażki? To tylko w Platformie Obywatelskiej... Co oni z tym projektem zrobili...? „Tusku” musisz wrócić! napisał na Twitterze Protasiewicz. Zaraz potem dodał: Szkoda mi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Współczuję,że musi bronić słów,które są nie do obrony. I zapewne będzie obciążona tą nieuchronną porażką, której nie jest ani przyczyną, ani sprawczynią... zawinił „Gang Olsena”,w którym są i Grzegorz Schetyna, i Sławomir Neumann, i Borys Budka oraz kilku "dziennikarzy". W rozmowie Neumann postawił też tezę, że nieważny jest ciężar zarzutów prokuratorskich ciążących na politykach PO, o których rozmawiał, bo one mogą pomóc wygrać wybory. "To nie ma żadnego znaczenia" mówił. Podawał też przykłady samorządowców związanych z opozycją, którzy mają problemy z prawem. Lider PO Grzegorz Schetyna ujawnione nagranie z udziałem szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna nazwał "odgrzewanym kotletem" i "ciosem poniżej pasa". Według Schetyny nagranie mogło zostać... spreparowane.

  https://niezalezna.pl/291251-protasiewicz-o-schetynie-neumannie-i-budce-gang-olsena-nieuchronnie-przegraja
 • Timmermans otrzyma specjalną paczkę. A w niej? Patryk Jaki szykuje wielką akcję w PE
  Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej Sławomir Neumann jest głównym bohaterem nagrań, jakie opublikowane zostały dziś przez TVP Info. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział przetłumaczenie "Taśm Neumanna" na różne języki. Wszystko po to, by posłowie w Parlamencie Europejskim zrozumieli, dlaczego w Polsce potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zapowiedziała, że ponownie przyjrzy się sprawie sprzedaży działki w Tczewie. To o niej między innymi mówił szef klubu PO-KO Sławomir Neumann z lokalnym działaczem PO z Tczewa. Sprawę w swoje ręce bierze Patryk Jaki. Europoseł zapowiedział, że przetłumaczy "taśmy Neumanna" dla posłów Parlamentu Europejskiego. "Zaczynam akcję tłumaczenia na różne języki "Taśm Neumanna" dla wszystkich w PE, aby zrozumieli dlaczego w PL potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości. Specjalną paczkę dostanie z pozdrowieniami Frans Timmermans, bo szef klubu POKO „gwarantował”, że Sądy zrobią tak jak on chce" napisał Jaki.
 • @zbig71 08:45:50
  ["Reszta to są goście, którzy mogą trafić do sądu z aktem oskarżenia, a sądy dzisiaj to ja ci gwarantuję, że nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią kurwa nic. Będą prowadzić sprawy i chuj. Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach. Jak ktoś jest członkiem Platformy Obywatelskiej, to będę się o niego bił, kurwa, do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie. Jak jest do wykorzystania, to go wykorzystamy. "]...Jak te barany z PO mogą mówić, że Neumann odnosił się pogardliwie wyłącznie do członków partii w Tczewie? Przecież wysuwanie w Tczewie (i nie tylko) na I miejsce na liście członka PO z zarzutami i mówienie, że na wybory idą głosować ludzie, którzy gówno się interesują, to większa pogarda niż słowa, że rzyga peowskim Tczewem. Neuman ma rację. Popatrz wokół ilu "z papieramy" czyli po studiach, idiotów z wypranymi mózgami "widzi" afery PiSu a nie widzi żadnych afer typu "chuj, dupa i kamieni kupa". Durnie bezmyślne zagłosują na POKO bo im już wyprano tzw. mózgi i oni do końca życia będą wierzyć, że głosując na zaprzańców są lepsi. Ono przegraną POKO wezmą jak własną klęskę, której nigdy nie zrozumieją bo są za durni mimo "papierów". Najgorszym obciążeniem POKO przed wyborami jest to, że nikt z jej czołowych polityków nie odcina się od niego, postępują zgodnie ze słowami Neumana, jest w PO, więc bronią go jak niepodległości. Ich wykładnią polityczną jest ujawniona wykładnia Neumana. Każdy obywatel Polski, który jest zatroskany Polską, powinien zadać pytanie jak to jest, że Bul Komorowski kilka godzin po tragedii smoleńskiej myszkował już w kancelarii prezydenta? Jak to jest, że bez wojny, bez stanu wyjątkowego, Premier Tusk podjął samodzielnie dekret, o sposobie procedowania wypadku lotniczego, wbrew istniejącemu prawu? To się nie kwalifikuje pod trybunał stanu, tylko prawo karne. Złapany na gorącym uczynku agent obcych interesów traci automatycznie immunitet i pod sąd z nim!
 • Potocki: Mamy "piątkę Neumanna". Wyłania się z niej konstrukcja państwa taka, jaka była treść filmu "Chłopcy z ferajny"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wNWMzZS9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI1LzQ3Ni8zMGRkNTY4YTQwNWM0NzBjYjRmMzA3ZmEzYWQzZmFjZC5wbmc=.png
  Goście programu „Salon Dziennikarski” dyskutowali na temat bulwersujących taśm Sławomira Neumanna. Lider PO ogłaszał „sześciopak Schetyny”. Tu mamy piątkę Neumanna, którą można streścić w pięciu punktach. Pierwszy punkt mówi o tym, że wyborcy się w ogóle nie znają. W związku z tym utrzymywanie ich w klimacie antyPiS-u jest wystarczające, reszta jest nieistotna. Drugi punkt programu, to bronimy swoich do końca. Trzeci punkt, to że sojuszników traktujemy instrumentalnie, takich jak KOD. Czwarty punkt, to że „kasta”, jest naszym sojusznikiem. Przed wyborami nikogo nie skażą. Punkt piąty, to jest antyadamowiczowski, że jedynym poważniejszym problemem to jest Adamowicz i tu pada jego legenda, jako kryształowej postaci mówił Andrzej Potocki, dziennikarz tygodnika „Sieci”. Z tego pięciopunktowego programu Sławomira Neumanna, programu PO, widać wyraźnie konstrukcje państwa. To jest konstrukcja taka, jaka była treść filmu „Chłopcy z ferajny”. To jest państwo mafijne, państwo układu zamkniętego. Politycy, sędziowie. Czemu to służy? Na pewno nie polskiej racji stanu, tylko ich interesom i niczemu więcej dodał. To co tutaj przeczytaliśmy jest porażające. Czytałem to nie wierząc w te słowa. To jest obraz państwa – masz zarzuty, nie przejmuj się, sędziowie nic nie zrobią, a jak masz zarzuty, to jest nawet lepiej. To jest wizja polityki straszna powiedział z kolei Jacek Łęski, dziennikarz TVP.

  Pani Kidawa-Błońska wchodziła do kampanii pod hasłem, że brzydzi się agresją, przemocą słowną. Potem zostaje zapytana o przykład takiej ewidentnej agresji i mówi: „nieee, to taśmy nielegalnie nagrane, brzydzi się tym” podkreślił Piotr Semka, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”.

  Dla mnie najbardziej zaskakujące było stanowisko pani Magdaleny Adamowicz. Na taśmach tam padają wprost oskarżenia wobec jej męża i ona mówi, że po co się tym zajmować i wstrętni są ci, którzy nagrywali, a nie ci, którzy stawiali oskarżenia jej mężowi. Kiedy gorszymy się nie złem, tylko tym, że ktoś to zło ujawni, to pytanie, gdzie jesteśmy mówił ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

  as/TVP INFO
 • Oczywista oczywistość. Nie rozumiem zdziwienia niektórych osób słowami Sławomira Neumanna
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183Y2I4YS9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI1LzUwNC9jZWQ2NzAwOGM0MGU0MWFhYThiMzUzYmI1MDMzZTk3Zi5qcGVn.jpeg
  Nie rozumiem zdziwienia niektórych osób słowami Sławomira Neumana. Zachowują się tak jakby co dopiero się narodzili albo przylecieli z Księżyca. Popatrzmy sami.
  1. Knajacki język. A jaki był język biesiadników u Sowy i przyjaciół nie wykluczając księdza Sowy? Może literacki? Ta formacja (zresztą nie tylko ona) tak ma i kropka. Ktoś w tą wątpił.

  2. Pojeby z Tczewa. Czy naprawdę znajdzie się ktoś taki, kto wierzył szacunek Platformersów dla wyborców? Ich stosunek do własnych akolitów jest dokładnie taki sam jak do wyborców PiS. Oni po prostu gardzą wszystkimi. Naprawdę kogoś to zaskoczyło?

  3. Murem za swoimi. A po Gawłowskim czy Jachirze ktoś w to wątpił? Wszak Wódz powiedział publicznie „Aby ludziom w Platformie żyło się lepiej”. I wszystko jasne.

  4. Jak odejdziesz będziesz miał problem. To nic nowego, to kalka z Dzierżyńskiego, który każdego podejrzanego o nielojalność wobec bolszewickiej władzy kazał rozstrzelać. A Trocki nawet powiedział, że do WKP(b) można wstąpić, ale nie można z niej wystąpić. I wszystko jasne. To się nazywa dziedzictwo ideowe.

  5. Adamowicz zrobił grubszy przekręt. Myślę, że nawet jego najwięksi apologeci to wiedzieli, a tym bardziej partyjni koledzy. A zresztą wiedzieli to Gdańszczanie i pewnie cale Pomorze?

  6. Sprawa prokuratorska nikomu z listy nie zaszkodzi, a zwłaszcza tym z PO. Reprezentują bowiem porządek moralny, który nie jest bynajmniej obcy sporej rzeszy ich wyborców. Tylko prawa strona dymisjonuje podejrzanych, bo lewa (PO to jest lewa strona!) zupełnie się zarzutami nie przejmuje. Złodziejstwo, malwersacje, faje newsy to nie są żadne przestępstwa zwłaszcza te wykazane przez prawicowe media. To wręcz ordery. Ktoś naiwnie wierzył, że jest inaczej?

  7. Sądy sprzyjają Platformie. Ależ nikt w to nie wątpił! Ogólna atmosfera w obozie opozycji jest taka, że ani Kidawy-Błońskiej, ani Schetyny to nie dziwi. U nich to przecież normalka.

  autor: Aleksander Nalaskowski

  Ps...W samo sedno! W sedno pięknie opisana mafia gangsterów cmentarnych. Trójpodział władzy wg PO: GTW - GZL - SĄDY. Symbioza czasów postkomuny. Ale, elektorat POKO lubi być oszukiwany okradany i traktuje to jako zjawisko normalne. Platforma doskonale o tym zjawisku wie i nawet się z tym nie kryje. Dokładnie tak, jak taki cham i burak zaszedł tak wysoko. Neumann zachował się jak klasyczny POwiec i tak samo prezentuje się klasyczny wyborca PO. Pokazał prawdziwą twarz i to nie było żadne zaskoczenie.

  Kotlet Neumana:

  https://www.youtube.com/watch?v=Ioq7ofUl5CE


  Co nadal uważa Donald Tusk:

  https://www.youtube.com/watch?v=aciGBn_M5GM
 • Czy on słyszy, co mówi? Niesiołowski wychwala... Jaruzelskiego:
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mN2JiOS9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI1LzUyNi8xOGU4NTc4ZGNmMmM0NzFjYjFhZWRhYzg2NDdhNGM2ZS5qcGVn.jpeg
  "Ma większe zasługi niż Kaczyński. Dzięki niemu odzyskaliśmy wolność". Stefan Niesiołowski znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Zdaje się jednak, że w tym przypadku nie do końca wie, co mówi. W księgarniach ukazał się wywiad-rzeka z byłym posłem Platformy Obywatelskiej. Poseł, który zapowiedział, że nie będzie kontynuował kariery politycznej, skomentował sytuację w Polsce w rozmowie z Piotrem Lekszyckim. W mediach ukazał się kolejny fragment książki, w którym Niesiołowski wskazuje na zasługi Wojciecha Jaruzelskiego w budowie polskiej demokracji. Niesiołowski powiedział, że jego stosunek do Jaruzelskiego jest i był „zróżnicowany”. Z jednej strony Jaruzelski to generał, który z całą pewnością brał udział w sowietyzacji Polski, ale z drugiej - bił się dzielnie w II wojnie światowej(dopo. mój: Niesiołowski gdzie on sowiecka matrioszka się bił?), podczas której stracił ojca. Jaruzelski pochodził z polskiej szlachty, był wykształconym polskim inteligentem, ziemianinem. Wyrażał się - co dla mnie niezwykle ważne - poprawnym językiem. Nie mówił - jak na przykład Patryk Jaki - „hekatumba”, „Czasowski” czy „czeba” stwierdził Niesiołowski. Przypomnijmy, że Niesiołowski sam był antykomunistycznym opozycjonistą(z koncesją Kiszczaka jak prawie wszyscy "opozycjoniści")-dop. mój). W swojej książce usprawiedliwia jednak Jaruzelskiego z wprowadzenia stanu wojennego, przekonując, że generał „starał się to zrobić przy absolutnie najmniejszych możliwych kosztach”. Nie dało się tego uniknąć, ofiary były, ale w skali całego kraju ich liczba rzeczywiście okazała się minimalna. Dlatego mówienie o Jaruzelskim jako krwawym oprawcy jest zupełnie nie na miejscu przekonywał Niesiołowski. A swoisty rekord pobił chyba Kaczyński, mówiąc, że wyobraża sobie proces Jaruzelskiego jako drugi proces Eichmanna. To dopiero byłaby farsa. Gdzie są te transporty śmierci, gdzie Holokaust?! stwierdził. Co więcej, według Niesiołowskiego, Wojciech Jaruzelski nie tylko ponosi małą odpowiedzialność za stan wojenny i kształtowanie systemu komunistycznego, ale jest zasłużony w budowie polskiej demokracji. Wojciech Jaruzelski zbudował - oczywiście przy udziale opozycji - system demokratyczny. Ma zatem dużo większe zasługi niż Jarosław Kaczyński, który demokrację niszczy. Niestety, z coraz lepszym skutkiem. Gdy pod koniec lat 80. Polska zaczęła odzyskiwać podmiotowość polityczną, a ZSRR był na tyle słaby, że już nie mógł interweniować, Jaruzelski doprowadził do odzyskania w Polsce wolności oświadczył były polityk PO, dodając, że Jaruzelski nigdy nie wprowadzał cenzury, był prezydentem „absolutnie demokratycznym” i nigdy nie używał siły. Nie rozdawał stanowisk swoim kumplom politycznym, jakimś fagasom
  dodał Niesiołowski.

  wprost.pl

  Ps...Niesiołowski był "opozycjonistą", który wydał SB swoich kolegów i swoją dziewczynę.

  A Stefan znowu Viagrę przedawkował? Rzeczywiście coś Stefanowi Viagra-Niesiołowskiemu coś na głowę ciężkiego spadło albo spadł na głowę z łóżka, które połamał. Niesiołowski, sowiecka żydowska matrioszka Margulis "Jaruzel" łaskawie się zgodził na przemiany, bo miał nóż na gardle. To żadne zasługi, a obrona przed ewentualnymi konsekwencjami. Stefek, jak coś wymyśli…, zamiast bić się w piersi.
 • @zbig71 08:45:50
  W Tczewie powinny stanąć wielkie bilbordy z Neumann i jego słowami a w innych miastach jeszcze z pytaniem czy tak samo myśli o mieszkańcach tego miasta.
 • @Husky Kidawa tak przesiąkła "trupem" PO, że już niczym się nie różni od Olsena. Tam nie ma miejsca dla uczciwych.
  Popierając takie zachowania jest nawet gorsza. Wojsko by uniemożliwić oszustwo czerwonej zarazie, powinno po przeliczeniu głosów wyborczych zabezpieczyć wszystkie głosy i zdeponować na czas potwierdzenia co do ważności i ilości! Ponieważ czerwona zaraza umieszcza swoich ludzi w komisjach, a ci prawdopodobnie fałszują przy liczeniu, przez dodatkowe skreślanie kandydatów na listach oponentów, czyniąc kartę z głosem nieważną. Później wychodzą cyrki z liczeniem głosów przez dwa tygodnie i wchodzi buractwo np. z POKO lub PSL(im z 2% przed wyborami zrobiło się 20% po wyborach) albo SLD, etc..
 • Husky
  Już nawet nie chodzi o kulturę słów, bo w PO to nie obowiązuje. Wulgarny język nie przystoi elitom, choćby tylko takim, którzy sami się uznają za tę elitę.

  Tej wulgarności wielokrotnie doświadczyłem będąc na wysokim stanowisku w spółce Skarbu Państwa. To koszmar. Ja nawet w prywatnych rozmowach nie używam potocznie takiego języka. Tak zostałem wychowany. Owszem zdarzy się, ale tylko w sytuacja ekstremalnych i ti na krótko.

  Tu chodzi o mafię jaką jest PO i zasady mafijne tam obowiązujące. Dla nich Polska i Polacy nic nie znaczy. I tyle. Kto glosuje na nch jest jeszcze gorszym imbecylem niż oni sami, bo chociaż mają swoją omertę, ci słychać w taśmach Neumanna.

  Pozdrawiam
 • Bulwersujące słowa na taśmach Neumanna. „Niektóre z nich mogłyby paść na spotkaniu mafii”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15702699851d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3727de4c640d97e66646b4f5a450aa535c4.jpg
  Dziś politycy PO mówią z billboardów o wzajemnym dialogu i współpracy, a to, co jest na taśmach Sławomira Neumanna, zaprzecza temu. To hipokryzja ocenił w sobotę w RMF FM wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. "Mam wrażenie, że niektóre słowa z taśm mogłyby paść na spotkaniu mafii, a nie na spotkaniu partii politycznej" dodał. Pytany, czy taśmy mogą zmienić wynik wyborów, powiedział, że pierwsze czy drugie tego typu taśmy publikowane w Polsce były szokiem dla opinii publicznej, a teraz taśm jest tak wiele, że "społeczeństwo jest bardziej impregnowane" na tego typu informacje. "Ale to, co na tych taśmach jest, jest absolutnie bulwersujące. Pokazuje zupełnie inny styl prowadzenia wewnętrznej polityki niż to, o czym się mówi na co dzień. I taki jest dziś standard - wynika z tego - w Platformie Obywatelskiej" ocenił.

  https://niezalezna.pl/291258-bulwersujace-slowa-na-tasmach-neumanna-niektore-z-nich-moglyby-pasc-na-spotkaniu-mafii
 • @kula Lis 68 12:24:21
  https://img14.dmty.pl//uploads/201910/gallery_1569935742_521655.jpg
 • Ależ odlot! Kierwiński próbuje sugerować, że taśmy Neumanna są spreparowane?! Internauci oburzeni: "Pan próbuje zakryć słońce"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182NzhhNC9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI1LzU1My8yYjJlOTIzYzg1ODE0ODhjYTRkMDk5ZjZiZGRiYjllNS5qcGVn.jpeg Poseł PO Marcin Kierwiński dodał na Twitterze wpis, który zdecydowana większość komentujących odebrała jako obronę Sławomira Neumanna i sugestię, że taśmy opublikowane przez TVP mogą rzekomo być fałszywką. To dość zdumiewające, biorąc pod uwagę, że ich prawdziwości nie kwestionował sam Neumann. W 1983 r. Telewizja Polska wyemitowała program pt. „Pieniądze” rzekomą rozmowę Lecha Wałęsy z jego bratem Stanisławem. To była spreparowana SB-ecka ustawka mająca na celu skompromitowanie przywódcy Solidarności. Coś to komuś przypomina? 36 lat później… napisał na Twitterze Marcin Kierwiński. Internauci są oburzeni sugestią Kierwińskiego, a jednocześnie zszokowani, że brnie w obronę skompromitowanego polityka PO.


  Krzysztof
 • @kula Lis 68 14:16:34 Kierwiński potwierdził, że jednak są mafiozami.
  Ze zdjęcia można wnioskować, że ten ma chorą głowę nie znam się, ale to mongolizm, trzeba dobrego psychiatry on coś pomoże, chyba że to już za późno? Kierwiński to upośledzone dziecko komunizmu. Kierwiński to syn komunistycznego generała szkolonego w Moskwie, widać że ojciec przekazał synowi tą wiedzę! Ci ludzie są niereformowalni. Tylko utylizacja im pomoże. Oni tam już w ogóle miedzy sobą nie rozmawiają. Brejza miast koordynować kampanię, zajmuje się organizowaniem swojej farmy trolli. Totalna rozsypka. Przebił wszystko

  https://twitter.com/antoszu/status/1180156752781807624
 • Liderzy Lewicy przechwalają się: "Zakończymy bal PiS". Pojawił się i Kwaśniewski! Na scenę wszedł w rytm piosenki "Ole! Olek!"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iZTc5ZC9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI1LzUwMC9kNTFmMTU4MmFiYjM0YWQ1YWQ2YThkNTY2MGU4NDhjMS5qcGVn.jpeg
  13 października lewica wróci do Sejmu - powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty podczas sobotniej konwencji wyborczej w Katowicach. „Będziemy pomagali wszystkim. Czy z KOD-u, czy z Tczewa. Lubimy ludzi, łączy nas przyszłość” zaznaczył. Podczas sobotniej konwencji wyborczej w Katowicach szef SLD Włodzimierz Czarzasty przedstawił główne punkty programu lewicy. Zapowiedział m.in. powołanie Ministerstwa Polityki Senioralnej, które „przygotuje Polskę do srebrnej rewolucji, bo ona następuje” zaznaczył, odnosząc się do zmian demograficznych. Będziemy pomagali wszystkim. Czy z KOD-u, czy z Tczewa podkreślił. I dodał: „Lubimy ludzi, łączy nas przyszłość”. Zapewnił: „13 października lewica wróci do Sejmu”. Moja Polska to taki dziwny kraj (…): bardziej czcimy rozpoczęcie wojny niż jej zakończenie zaznaczył Czarzasty. Jak wymieniał, po wojnie nastąpiło wiele działań, z których należy się cieszyć. Mówił m.in. o tym, że zlikwidowano analfabetyzm, wprowadzono elektryfikację, zbudowano szpitale, szkoły, osiedla, podtrzymano zasadę 8-godzinnego dnia pracy, prawo do ubezpieczeń, głosowania dla kobiet, wprowadzono wolne soboty.
  Zrobiła to wszystko lewica podsumował. Zapomniano o tym, że Polska Ludowa była legalnym państwem, członkiem ONZ, a w wyniku działań zdrady naszych sojuszników z Ameryki i Anglików była w strefie wpływów radzieckich powiedział. Zwrócił też uwagę na rolę lewicy w okrągłym stole czy pracach nad konstytucją RP. Polska lewica to konsensus podkreślił. Słowa skierował też do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Polska nie powstała 4 lata temu. (…) Nie zakłamie pan historii i nie umniejszy pan roli polskiej lewicy powiedział. Ironizował też ze słów Tomasza Sakiewicza, że Jarosław Kaczyński odbierze Nagrodę Nobla Pytanie komu - Lechowi Wałęsie? żartował. W budżetówce płaca startowa będzie wynosić 3500 złotych, zlikwidujemy umowy śmieciowe, przywrócimy pracy dla państwa ten prestiż, na który zasługuje mówił Adrian Zandberg. Zandberg podkreślił, że lewica będzie „bronić budżetówki jak niepodległości polskiej”. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że lewica „będzie zdecydowanie więcej wydawać na publiczną ochronę zdrowia i na publiczne szkoły”. Polski nie stać na to, by dalej zaciskać pasa na usługach publicznych dodał. Lewica chce walczyć o wyższe płace dla nauczycielek, pielęgniarek, pracowników społecznych, dla wszystkich tych, których praca buduje polskie państwo podkreślił Zandberg. Odniósł się do pojęcia „państwa dobrobytu”. Państwo dobrobytu musi - jak w Skandynawii - uczciwie płacić pracownikom mówił. Musimy doprowadzić do tego, żeby polskie państwo było uczciwym pracodawcą - porządne pensje i porządne usługi publiczne zakończył swoje przemówienie Zandberg. W czasie swojego wystąpienia Robert Biedroń dziękował wszystkim związanym z kampanią za zaangażowanie. Dziękuję, że przypominaliście o naszym marzeniu, o Polsce równych szans, Polsce, na którą umówiliśmy się w naszej konstytucji mówił. Przed nami ostatni tydzień kampanii - pełna mobilizacja podkreślił, dodając, że lewica powinna wrócić do Sejmu i mieć wpływ na rzeczywistość. Jak zaznaczył, kampania przed wyborami parlamentarnymi była trudna, ale nie tak trudna jak ostatnie cztery lata rządów. Przez ostatnie cztery lata działy się w Polsce takie rzeczy, o których nikt z nas nie myślał, że mogą się wydarzyć po 1989 r. (…) Nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie władza, która będzie ograniczała wolność zgromadzeń, że zagrożone będą wolne media, a media publiczne staną się tubą propagandową wymieniał. Wskazywał też na problemy z poszanowaniem praw kobiet. Musimy z tym skończyć i możemy z tym skończyć 13 października wskazał. „Niech żyje bal” - oto motto dzisiejszej władzy, ale my na lewicy mówimy: ludzi dobrej woli jest więcej i ci ludzie dobrej woli sprawią, że będzie inaczej, że będzie lepiej podkreślił. Zakończymy ten bal Prawa i Sprawiedliwości, zakończymy tę hucpę powiedział. Przekonywał też, że Polki i Polacy „dumnie kroczą, broniąc konstytucji”. Wiemy, że ta duma należy nam się wszędzie, gdziekolwiek mieszkamy, nie tylko w Warszawie, nie tylko, kiedy należymy do partii politycznej i do upadłości będziemy bronić swoich kolegów i koleżanek - to cytat z jednego z naszych kolegów - ale także wtedy, kiedy mieszkamy w miastach małych i średniej wielkości mówił Biedroń, podkreślając, że nigdzie w Polsce nie można obrażać ludzi. I tego będzie broniła lewica, zawsze i do upadłego dodał. Lider Wiosny ocenił, że w wyborach zadecydujemy o tym, czy Polska skręci w lewo, czy w prawo. Albo będziemy myśleli o tradycyjnym, katolickim, tylko i wyłącznie dla wybranych społeczeństwie dobrobytu, albo będziemy myśleli o europejskim, nowoczesnym, otwartym, uśmiechniętym państwie dobrobytu. To jest wybór albo-albo, nie ma trzeciej drogi, musimy o tym pamiętać powiedział. Biedroń zwrócił się również do liderów SLD oraz Partii Razem Włodzimierza Czarzastego i Adriana Zandberga. Daliście przykład wielu Polakom i Polkom, jak zwyciężać mamy, jak połączyć trzy pokolenia, trzy różne perspektywy powiedział. Podczas sobotniej konwencji wyborczej lewicy w Katowicach były prezydent Aleksander Kwaśniewski mówił o historycznych sukcesach polskiej lewicy, którymi jak powiedział było m.in. uchwalenie konstytucji czy wprowadzenie Polski do NATO. Dodał, że każda z tych spraw wymagała ponadpartyjnego porozumienia. Jesteśmy środowiskiem, które wie, że kompromis to dowód siły, a nie słabości. Tylko poprzez cierpliwy dialog można osiągać wielkie sukcesy powiedział. Dodał, że nowa lewica skupia teraz trzy pokolenia środowisk lewicowych. Stworzyła listy z przedstawicieli SLD, Wiosny, Partii Razem. To wielkie osiągnięcie, to wielki sukces ocenił. Zwrócił się do swoich wyborców, którzy dawniej oddali na niego głos w wyborach prezydenckich: „wróćcie do lewicy!”. Zapowiedział, że w wyborach swój głos odda na Adriana Zandberga. Dodał jednak, że jeszcze kilka miesięcy temu w ogóle by się tego nie spodziewał. Przekazał liderom lewicy egzemplarze konstytucji. Zapewniał: Lewica od początku, przez 30 lat polskiej demokracji zawsze stała na stanowisku, że konstytucja jest rzeczą świętą. A naszym obowiązkiem polityków, parlamentarzystów, działaczy politycznych i społecznych jest tę konstytucję bronić i jej przestrzegać. "Ole! Olek!" - Aleksander Kwaśniewski wszedł na scenę podczas konwencji Lewicy w Katowicach w rytm swojego starego hitu. Olek - 45% przerwy!

  https://twitter.com/i/status/1180422121924759552

  https://wpolityce.pl/polityka/466869-konwencja-lewicy-z-kwasniewskim-ole-olek

  Ps..Lewica to PKWN z 1944 roku.. Czyli stalinizm i NKWD zmartwychwstał! Chazarstwo obejmie rządy w Polsce? Izaak Stolzman ojciec Kwaśniewskiego, oskarżony jest o mordowanie patriotycznej ludności polskiej na Kresach Południowo - Wschodnich II RP i w Małopolsce Wschodniej oraz grabież. Jak on wtedy wygrał te wybory to ja nie mam pojęcia, no ale z Wałęsą to nie było trudne jeden wart drugiego. Te partie liczą na słabą pamięć wyborców SLD wyprzedawało majątek Polski Liczne afery warto o nich przypomnieć Ciekawe czy faktycznie ma majątek w Szwajcarii? Kwaśniewski to chyba alkoholowy autorytet. Zapomniał dodać, że lewica załatwiła nam kartki na żywność, ubrania i benzynę, zapełniła więzienia uczciwymi ludźmi, a cmentarze bezimiennym grobami zamordowanych potajemnie Polaków, a sobie dobrobyt. A o przywróceniu esbeckich emerytur ani słowa? a gdzie hasło pedały wszystkich krajów łączcie się z pedałkami no jak tego hasła zabrakło to nie zagłosuję na lewicę a chciałem bo "fajni" ludzie. Jak ktoś bije własną matkę i śmie mówić o prawach kobiet a w dodatku jest pedałem to wygląda raczej śmisznie niż poważnie. Odbudujemy komunizm. Wspólne żony, wspólne koty, wspólne miski, wspólne mieszkania (jak kiedyś za dobrych stalinowskich czasów), wspólne auta, itd, i LGBT dla wszystkich..A te nakłady na szkolnictwo to kasa na latarników. Tak mamy to rozumieć. "Musimy z tym skończyć", żeby lewactwo po 13 października powędrowało nie do Sejmu, ale na śmietnik historii najgorszych ideologii. Dziwi mnie, że tylu Polaków zapomniało o ich niegodziwościach. Jak komuchy wejdą do Sejmu to znaczy, że jest z nami bardzo źle, idźmy na wybory i nie dopuśćmy do powtórki z historii.

  Ps...II..Prokuratura na Ukrainie wszczęła śledztwo w sprawie korupcji i przestępstw młodego i starego Bidena, razem z nimi pracował, albo "pracował" Izaak Stolzman vel A. Kwaśniewski junior czy "ekonomista" mgr i ponoć "prof" po WUMLu Aaron Bucholtz vel L. Balcerowicz.. Ciekawe czy Amerykanie i Ukraina pozwie ich za korupcję i przekręty? Było tam więcej żydokomuchów, którzy teraz wieją.
 • Od afery Rywina do taśm Neumanna. Reguła Halbera-Neumanna powinna wejść do nauk społecznych i politologicznych
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mOWU4Ni9wLzIwMTkvMTAvMDUvNDAwMC8xOTUwLzlhZDZjMDYxNDU5OTQ2NWZhODM4YTYyYzRlYmU4MWQzLmpwZWc=.jpeg
  Od roku 2003 upłynęła już cała epoka, a świat dziennikarski w ogromnej mierze zdominowany jest przez ludzi bardzo młodych. Temu należy chyba przypisać, że nikt nie zauważył jak podobne są słowa z tczewskiej taśmy pana Sławomira Neumanna do tych, które poznaliśmy w apogeum afery Rywina. Przypomnę: był to skandal związany z ujawnieniem targów ekipy Michnika ze środowiskiem SLD o dominację na rynku telewizyjnym. Oto w roku 2003 pan Adam Halber, nieżyjący już ówczesny członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, blisko związany z SLD, wysłał do Roberta Kwiatkowskiego, ówczesnego szefa TVP, z tego samego środowiska, takiego esemesa: „Może byś wrócił do Piotrka Urbankowskiego. To jest świetny koleś, pracowity i lojalny, lubię go i cenię. Precz z siepactwem. Chwała nam i naszym kolegom. Chuje precz!” Treść wiadomości ujawnił w czasie prac komisji śledczej badającej aferę Rywina poseł Jan Rokita. Halber ciągał go potem po sądach, ale uznały one, że Rokita prawa nie złamał. Porównajmy to teraz z jedną z wypowiedzi pana Sławomira Neumanna zarejestrowanych przez działacza PO w Tczewie w końcu roku 2017: Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, kurwa. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał.Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, kurwa, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem. Słowa inne, ale przekaz identyczny. Grupowa, można nawet zaryzykować stwierdzenie mafijna, lojalność wzajemna podniesiona zostaje do rangi naczelnej zasady politycznej, staje się najważniejszym wspólnym mianownikiem działania publicznego, walki o władzę, reakcji na wydarzenia. Jest to tak piękny przykład mentalności środowisk lewicowo-liberalnych w późnym postkomunizmie, że szkoda zmarnować ten materiał. Dlatego proponuję, by „Regułę Halbera-Neumanna” włączyć do nauk społecznych, politologicznych, socjologicznych. Po opatrzeniu naukowym opisem może doskonale rozsławić polskich demokratów (najdemokratyczniejszych z demokratycznych) na całym świecie. Zachęcam do obserwowania tej sprawy: przemilczenie lub bagatelizowanie skandalu przez dużą część największych komercyjnych mediów (też najdemokratyczniejszych z demokratycznych), całkowity brak poważnej reakcji ze strony partyjnej wierchuszki (śmieją się wyborcom w twarz pani Kidawa-Błońska i pan Schetyna) też jest elementem tej reguły. Zauważmy: ona świetnie działa także w przypadku samego przewodniczącego Neumanna. Jego też bronią jak niepodległości, też wołają „chuje precz, chwała naszym”, bo jest w Platformie. Jest zatem pan Neumann zarówno współtwórcą nazwy „Reguła Halbera-Neumanna” jak i przykładem jej działania. Cóż za geniusz! Cóż za wkład w nauki społeczne!

  https://wpolityce.pl/polityka/466865-regula-halbera-neumanna-ma-wartosc-naukowa

  Ps...Reguła Halbera - Neumana w ujęciu trójpodziału władzy: GTW - Grupa Trzymająca Władzę) - GZL (Grono Zacnych Ludzi) - SNNZ (Sądy Nic Nie zrobią). Lewica - Liberałowie - Sądy. Symbioza pato-polityczna. Nie ma większego pospolitego chamstwa niż post marksistowska intelygencja. Zwykły polski chłop na gospodzie i handlarz straganowy ma większą wiedzę ekonomiczną niż Balcerowicze po WUMLu. Dobre porównanie, przecież Halber był dziennikarzem. Miał wpływ na media. Słownik cały czas ten sam. Myśleli z PO, że Kaczyński przywali grubością, a tu zaskoczenie. Każda strona trzyma standardy. Wczoraj na Wp.pl można było modelowo zaobserwować jak wkurzeni zwolennicy POKO w komentarzach pomstują na Neumanna… hehe, nie długo było czekać by Wupe zdjęło taśmy Neumanna. Piotr Gociek pisał o samozwańczych elitach i rzekomym ciemnogrodzie. Dla mnie POKO to synonim obciachu. Lewica lepiej się kamufluje, ale jak się odezwie Sylwia to jest jeszcze bardziej obciachowo.
 • Płażyński: Słowa Neumanna bardziej przypominają działania camorry czy innej grupy mafijnej niż partii politycznej
  Te słowa bardziej przypominają działania jakiejś camorry czy innej grupy mafijnej niż partii politycznej działającej w dojrzałej demokracji komentuje „taśmy Neumanna” w rozmowie z portalem wPolityce.pl Kacper Płażyński, radny PiS w Gdańsku.
  https://wpolityce.pl/polityka/466858-plazynski-slowa-neumanna-przypominaja-dzialania-mafii

  Ps...Pan Płażyński bardzo trafnie określił to szambo UBecko-złodziejskie. PO to mafia meneli politycznych łącznie z kastą prokuratorsko-sędziowską. Po co powstała PO? Po to aby, po pierwsze korzystać obficie z pieniędzy wpływających z UE, a po drugie aby okradać Polskę i wyprzedawać jej mienie narodowe, co w konsekwencji skutkowało uszczupleniem potencjału gospodarczego, i w rezultacie sprzyjało pozostawaniu Polski w strefie neokolonialnej. Kto głosował w PO na D. Tuska ? byli to "żołnierze" partyjni. D. Tusk był więc bossem! Totalne lewactwo nie przypomina mafii. To jest mafia i gangsterzy którzy grabią Polskę od 1945 przybierając różne nazwy. To sługusy tych którzy mogą im pomóc zdobyć władzę i doić nas z naszej kasy! Jestem zdziwiony, że nie padło zdanie żeby po odebraniu immunitetu zasłużonym posłom totalnej opozycji zmusić ich do delegalizacji. Dlatego, że mimo dekomunizacji żydobolszewicy ponownie pchają się do koryta. Czyżby Cimoszewicza i Czarzastego, etc.. nie obowiązywała dekomunizacja?
 • Protasiewicz wbija szpilę: PO czeka nieuchronna porażka. Zawinił "Gang Olsena", w którym są Schetyna, Neumann i Budka
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kY2I1Ni9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI1LzQ5Ny83NmRhZWNhMWNmOTg0ODA1OTI5YzQ3N2IwNjUzYmUxOS5qcGVn.jpeg
  Były wieloletni prominentny polityk PO, a obecnie kandydat PSL w wyborach do Sejmu Jacek Protasiewicz nie zostawia suchej nitki na fatalnych działaniach władz PO. Nawiązuje do fatalnych dla PO taśm Neumanna. Wiele w europejskiej polityce widziałem, ale żeby przewodniczący partii i szef jej klubu parlamentarnego byli głównymi przyczynami nieuchronnej porażki? To tylko w PO… Co oni z tym projektem zrobili…? „Tusku” - musisz wrócić! napisał na Twitterze Jacek Protasiewicz.

  https://wpolityce.pl/polityka/466871-protasiewicz-schetyna-neumann-i-budka-tworza-gang-olsena

  Ps... Ciekawe co w tej ferajnie będzie się działo po przegranych wyborach ? Kto kogo zagryzie ?

  Schetyna, Neumann, Budka i Brejza

  Czterej pancerni, mierni, ale ujdzie.

  Na nowy serial, byłby niezły temat,

  Cóż, gdy za nimi, żaden pies nie pójdzie
 • @kula Lis 68 15:37:38
  Pytajo w tvn24 czemu Trzaskowski trzymał te kozy. Podobno dla Rabieja, gdy ten miał ciche dni ze swoim chłopakiem
 • @kula Lis 68 08:55:45
  Czym różnią się normalne bajki od tych opowiadanych przez Schetynę i PO?
  - W normalnych bajkach wszystko się dzieje za siedmioma rzekami, za siedmioma morzami, za siedmioma górami. A w bajkach opowiadanych przez PO padają zawsze słowa: "Jak podaje TVN24, GW, Onet, Newsweek.."

  8-))))
 • @krzysztofjaw 12:18:33
  Pustka intelektualna i ideologiczna PO jest przerażająca. Raz po raz padają wszelkie mity, bajki, opowieści dziwnej treści ludzi z tej grupy interesów... Okazuje się że olbrzymia większość tych ludzi na stanowiskach to pospolite żule, drobne, prowincjonalne cwaniaczki i hołota.Co nie przeszkodzi znacznej części tzw. elit (profesorów i, nawet księży) głosować na nich
 • To znalazły sobie kandydata! Dulkiewicz i Bieńkowska udzielają poparcia... Gawłowskiemu! "Staszku, trzymam za ciebie kciuki"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183YWI4MC9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI1LzUwMC81MDBmYTk0YjgxM2U0ZmI1YmRjOTEzYWQyOWUwMjE0Yy5qcGVn.jpeg

  Stanisław Gawłowski jest gwarantem tego, że kwestie związane z ochroną klimatu, ochroną czystości wód, będą realizowane w sposób przyjazny człowiekowi i naszej ziemi. Staszku, trzymam za ciebie kciuki mówiła w sobotę w Koszalinie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Dulkiewicz i prezydent Sopotu Jacek Karnowski przyjechali w sobotę do Koszalina, by na konferencji prasowej udzielić poparcia Gawłowskiemu, kandydatowi do Senatu.

  https://pbs.twimg.com/media/EGGeasyW4AAjh-Y.jpg

  https://twitter.com/Dulkiewicz_A/status/1180398768086237185/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fpolityka%2F466889-dulkiewicz-i-bienkowska-popieraja-gawlowskiego
  Prezydent Gdańska podkreśliła, że Gawłowski jako sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska zrobił „kluczowe tematy” związane z ochroną środowiska, ochroną wód Bałtyku, dla Sopotu, Gdańska, Gdyni, Koszalina i pobliskiego Mielna. Gawłowski jest gwarantem tego, że kwestie związane z ochroną klimatu, ochroną czystości wód będą realizowane w sposób przyjazny i człowiekowi, i naszej ziemi. Staszku, trzymam za ciebie kciuki powiedziała Dulkiewicz. Karnowski dodał, że Gawłowski jest przykładem człowieka, który pracując w administracji centralnej, jego zdaniem, świetnie współpracował z samorządami.
  Dzięki tej kapitalnej współpracy wszystkie środki z UE i przeznaczone na ochronę środowiska były bardzo sprawnie wykorzystywane. Ten mechanizm działa do dziś. Nie można temu zaprzeczyć, ale w dziedzinie ochrony wód Bałtyku. Natomiast jeśli chodzi o sprawę powietrza, czystości powietrza, smogu (…), to brakuje samorządom środków, wsparcia rządu (…) zaznaczył prezydent Sopotu. Dulkiewicz dodała, że z Karnowskim przyjechała do Koszalina pociągiem(a dlaczego nie tym rydwanem?) i sami przekonali się, jak długo trwa podróż do „nie bardzo odległych miast”. Jej zdaniem Gawłowski będzie w parlamencie działał na rzecz usprawnienia połączenia kolejowego między Koszalinem a Gdańskiem oraz dokończenia S6. Dla rozwoju Koszalina, tych okolic, ale także dla Gdańska, dla Pomorza sprawne połączenia drogowe i kolejowe z najbliższym otoczeniem są kluczowe podkreśliła Dulkiewicz. Gawłowski poinformował, że w sprawach infrastruktury i rozwoju północnej Polski konieczna jest współpraca samorządów z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Jednocześnie dodał, że „inicjatywa musi być zawsze po stronie rządu i region Polska północna nie może być pomijany w realizacjach różnych zadań rządowych”. Wspólnie, razem, po odsunięciu PiS-u od władzy, jestem przekonany, że te cele infrastrukturalne uda się zrealizować powiedział poseł PO i kandydat na senatora. Poparcia Gawłowskiemu udzieliła również komisarz UE Elżbieta Bieńkowska, dawna koleżanka partyjna.

  https://twitter.com/i/status/1180047946487926784

  Gawłowski – były wiceminister środowiska i b. sekretarz generalny PO – kandyduje do Senatu z własnego komitetu w okręgu koszalińskim (okręg nr 100). Koalicja Obywatelska nie wystawiła swojego kandydata w tym okręgu. Nie wystawiły go także „Lewica” i PSL-KP. Zrobiło to natomiast Prawo i Sprawiedliwość. Kandydatem na senatora tej partii jest dyrektor koszalińskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Krzysztof Nieckarz. Z własnego komitetu startuje również lekarz Krzysztof Berezowski. Stanisław Gawłowski jest jednym z oskarżonych w tzw. aferze melioracyjnej, m.in. o przestępstwa o charakterze korupcyjnym i pranie brudnych pieniędzy. Akt oskarżenia do szczecińskiego sądu wpłynął 4 lipca. Chodzi o nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Obrońca Gawłowskiego mówił, że jego klient udowodni swoją niewinność, bo nie popełnił zarzucanych mu czynów.

  kpc/PAP/Twitter

  Ps..Tak tępa alkoholiczka i ukrożydówka Dulkiewicz będzie jeździć z Karnowskim to córka będzie miała rodzeństwo. Poparcie Dulkiewicz dla Gawłowskiego było do przewidzenia, Ale Bieńkowska, kobieta ze Śląska? Tylko jedna osoba może za tym stać.. DT..Widzimy praktyczną realizację hasła Silni Razem. Twój Szwab z Gdańska jedzie z odsieczą na Pomorze Zachodnie? A co z Tczewem? Odpuścili? Pamiętam jak rozwijał gospodarkę w Szczecinie "rudy szmaciarz" opowiadając o arabskich inwestorach dla stoczni. Wynika z tego, że to co reprezentuje, uosabia Gawłowski oraz jemu podobni spotyka się z aprobatą prominentnych przedstawicieli PO. Czyja i jaka byłaby Polska, gdyby tacy ludzie sprawowali władzę.  https://pbs.twimg.com/media/EGGhlApWwAALKQj.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/EGHwpKDXYAA_8oP.jpg
  Kobiety mafii! Cóż za menażeria! Jakie straszne twarze! Skąd się tacy ludzie biorą? Te roześmiane twarzyczki prosto z filmu grozy. To znaczy, że Gawłowski nowy burdel otwiera? Takich starych nie przyjmie. Dzięki Neumanowi wiemy kim jesteście i w jaki sposób dążycie do władzy, wiemy że sądy nic nie zrobią aby rozliczyć Staszka! Ludzie z PO moralnie zdegenerowani wspierają innych degeneratów z POKO..A gdzie Mirek "10%" Wądołowski z Helu... Czyli Sławek mówił po raz pierwszy prawdę trzymamy za tych co są prawie w kajdankach. W PO jak jedno zacznie sypać to co najmniej połowa za kraty i dobrze o tym wiedzą. Lepszego dowodu na potwierdzenie teorii Neumanna nie mogli wymyślić. To naprawdę "pojeby"..Jak można popierać osobę z zarzutami prokuratorskimi? Nie do wiary. Jak nazwać takich ludzi? Jak nazwać takie zachowania?

  Podróżować należy w zacnym gronie. PKP: "Podróż koleją w zacnym gronie znacznie skraca czas podróży". Proszę jak to bagno aferalne zwane platformą bronią się wzajemnie ludzi normalnych uczciwych mają w dupie, a ta banda skorumpowanych złodziei się śmieje ludziom w twarz, totalne dno. Gdyby nie gangrenowanie społeczeństwa przez "media III RP", to całe towarzystwo nie miałoby żadnych szans na przekroczenie 5 procentowego progu wyborczego.
 • @kula Lis 68 17:02:29
  Nigdy tu na portalu nie pisz o ...Gawłowskim
  Cokolwiek i czegokolwiek
  To wraży temat
  Chcesz bana?

  8-))))))))))))))))
 • @Husky 17:06:06 no to o pedałach..
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15702821201d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372efe621701129eb60a4108be46537a6e4.jpg

  Kordon policji otacza marsz równości we Wrocławiu. Paradzie środowisk LGBT patronuje prezydent miasta. Pod hasłem "Miłość przeciw nienawiści" dzisiaj po południu rozpoczął się we Wrocławiu 11. Marsz Równości. Zgromadzenie rozpoczęło się na placu Wolności, a jego uczestnicy otoczeni są ścisłym kordonem policji. Marsz rozpoczął się około godz. 15.00 na placu Wolności, następnie przejdzie przez centrum miasta, w tym przez rynek i plac Solny i wróci pod Narodowe Forum Muzyki, gdzie planowane jest zakończenie zgromadzenia. Uczestnicy wrocławskiego Marszu Równości mają ze sobą tęczowe flagi, a na czele pochodu niosą baner z napisem "Miłość przeciw nienawiści". W sobotnim zgromadzeniu uczestniczy m.in. lider wrocławskiej listy KW SLD Krzysztof Śmiszek z Wiosny. Organizatorzy wrocławskiego marszu ze stowarzyszenia Kultura Równości podkreślają, że spotykają się po to, by wyrazić solidarność z postulatami równości i szacunku dla wszystkich. W manifeście zamieszczonym na jednym z portali społecznościowych żądają m.in. zmiany przepisów prawa i dopisania homofobii oraz mowy nienawiści względem osób LGBT jako przesłanki dyskryminacji w art. 119 Kodeksu karnego. W tym roku wrocławski Marsz Równości po raz pierwszy odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.


  Ps..Nie ma innego kraju na świecie aby taka ZARAZA robiła legalne manifestacje w każdy weekend. To celowa prowokacja wymierzona przeciw prawdziwym Polakom. Ktoś za tym stoi. PO za tym trzeba dojść i upublicznić kto ich sponsoruje. Potem zamknąć szkodliwe "fundacje". To celowe działanie Wrocławia,kiedy jest pogrzeb uczciwego, porządnego człowieka, patrioty i oddanego sprawie Polskiej, Wrocław przewrotnie urządza zadymę z pedałami, lesbami i zboczeńcami z LGBT? Wstyd! To Polacy tak robią? Czy wrogowie Polski? Jedno w tym wszystkim jest na plus, pokazali przed wyborami swoje ohydne marksistowskie gęby, Polacy wiedzą przynajmniej jak mają głosować, tam są same głupki, mogli to wszystko robić po wyborach i opracować plan naprawy Polski, złodziej mądry jak chce kogoś okraść nie rozpowiada wszystkim, że okradnie konkretną osobę, a ci idioci powiedzieli przed wyborami co zrobią po wyborach. Polacy zareagują na to jak 2015 roku, nie należy tylko kierować się sondażami bo to są ich sondaże, kłamią tak jak potrzebują na daną chwilę idioci. Jak PiS dostanie 60% głosów ma zapewnioną większość konstytucyjną, i po idiotach. Należy również dobrze pilnować wyborów bo oni umieją świetnie je fałszować, to jest podstawa wygrania rządu PiS na II kadencje. Głęboko wierzę w to, że w Polsce nie ma więcej jak 20-30% idiotów czyli komuchów. Wyrwiemy te chwasty przy urnie wyborczej. Bezczelne dziwolągi, za te ich prowokacje płacimy wszyscy podatnicy w Polsce, niech dalej prowokują a 13-go 10.2019 źle się to dla nich skończy. Dlaczego ja mam utrzymywać zboków ochranianych przez kordony policji w każdym mieście? Gdyby zachowywali się normalnie nie musiałoby być tyle policji, mogliby by sobie nawet co dzień maszerować, to się musi skończyć, dlatego idziemy wszyscy na wybory 13.10.19 aby wreszcie ta banda zdziczała zrozumiała, że w Polsce ich dewianctwa nie przejdą. Teraz prowokują, ciekawe co będą robić po wyborach? Zaczną na nas napadać, bo już niewiele do tego brakuje? Nikt mnie nie zmusi abym szanował to bagno zboczeńców. Nigdy nie będę tolerancyjny dla pedalstwa i wszelkiej odmiany dewiacji seksualnych. Polska rodzina to kobieta i mężczyzna związani przysięgą małżeńską i ich potomstwo i nie może być inaczej.Co to za dobrodziejstwo dla społeczeństwa ten margines zboczeńców, że musi ich ochraniać policja opłacana z budżetu państwa. A jak ma się ochrona dzieci i rodzin przed zalewem tych zboczeńców? Takie marsze dewiantów to urąganie z narodu polskiego szanującego od wieków tradycję i wychowanie w moralności. A może policja zrzekła by się ochrony takiego marszu na rzecz ONR-u i MW -u ? Pewnie z tego typu marszami byłby koniec po wsze czasy.
 • @kula Lis 68 09:48:00
  Jeśli o mnie chodzi, to Pan Premier Morawiecki nie musi już przed wyborami wygłaszać żadnego programowego przemówienia. Te wspaniałe słowa, które wypowiedział podczas uroczystości pogrzebowych swojego Ojca śp. Kornela Morawieckiego — są przesłaniem kompletnym.
 • @kula Lis 68 18:25:02
  Dulczessa zamiast z okrągłym stołem jezdzi z całym tobołem

  https://pbs.twimg.com/media/EGIH0X9WwAAExOe?format=jpg&name=small
 • @Husky 18:03:42
  Zgadzam się z Tobą, także słuchałem tej przemowy nad trumną Ojca.
 • @kula Lis 68 18:50:26
  Przyjacielu....
  jeszcze tylko parę dni a będziemy mieć tu bekę z tutejszych totalnych pajaców
  Czy wyobrażasz sobie ich tu wycie?
  Bo ja tak
  Będzie się działo
  Nawet jak PIS będzie miało te 250-260 mandatów to i tak napiszą eksperty/dziennikarze że..... przegrali bo 460 mandatów nie dostali
  Zaoramy to "towarzystwo" równo,i zostanie im tylko goowno.... w Wiśle

  8-)))))
 • Żenadometr pęka. "Politykom PiS wystarczy teraz prosić drugą stronę: dajcie jeszcze więcej Jachiry!"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mMGI3NC9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI1LzU1NC8xYWJmNmJiNzkzMTI0ZjNmYTZlNzY1MGE2YzA0MWQ5MS5qcGVn.jpeg
  Stare porzekadło konfucjańskie mówi: „Jeśli masz wroga, nie walcz z nim. Usiądź nad brzegiem rzeki i zaczekaj, aż woda przyniesie jego ciało”. Mam wrażenie, że ten słynny bon mot można z powodzeniem zastosować w przedwyborczym okresie. Właściwie PiS wystarcza pokazywać, co zrobiło dotąd i co zamierza w przyszłości zrobić dla ludzi, żeby zdobyć sporą przewagę w wyborach. Dlaczego? Bo opozycja sama sobie co chwila strzela w stopę (lub kolano – w zależności od wersji innego porzekadła). Jednym z takich strzałów jest wystawienie na listach Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry. Pani Jachira bowiem ma ten specyficzny dar bełkotliwego, kiczowatego i pełnego patosu mówienia, który w odbiorcy prowokuje całą mieszaninę uczuć: od złości po rozbawienie podobne temu, które kiedyś budził swoimi wystąpieniami niejaki Kononowicz. Właściwie wystarczyłoby bez żadnego komentarza i oceny puszczać filmy z wypowiedziami Jachiry i podpisem, z którego komitetu startuje, żeby uzyskać efekt – bo to, co się na nich widzi i słyszy, mówi samo za siebie. Gdyby istniał „żenadometr”, przyrząd do mierzenia poziomu żenady, to skala by się skończyła i pękłby natychmiast. Jest jednak inny aspekt tej sprawy – nie tylko ta fatalna, infantylna forma, ale także treść. A ta jest środowiskowo spójna z przekazem opozycji: i tej schetynowej, i tej biedroniowej. Bo wyśmiewanie wiary, beka z katolików, szydzenie z Jarosława Kaczyńskiego, lżenie pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, to przecież nic innego, jak stosowane przez salon od lat techniki niszczenia przeciwnika politycznego. Innymi słowy w koślawej formie przekazu stosowanej przez Jachirę dobrze widać, jakie podłoże ideologiczne jest fundamentem dla całej formacji opozycyjnej. Czasem wydobycie sensu, treści, za pomocą wyjaskrawionej formy ujawnia prawdę o tym, co wcześniej nie dla wszystkich było oczywiste, bo łatwo ukryć faktyczne motywy pod gładką gadką biegłych warsztatowo polityków. Dlatego politykom PiS wystarczy teraz prosić drugą stronę: dajcie jeszcze więcej Jachiry!

  Felieton ukazał się w tygodniku „Sieci” nr 39/2019
  Ps...Strzyga. Na taką to tylko Wiedźmin i srebro lub Jakub Wędrowycz, kołek i bimberek.
 • @kula Lis 68 19:07:27
  Z jednej strony mam syna Kornela Morawieckiego, z drugiej syna Mariana Cimoszewicza i brata Stefana Michnika.

  Nie pytajcie mnie więc dlaczego głosuje na PIS.
 • @kula Lis 68 18:50:26
  Żegnając dzisiaj z dudniącym sercem Marszałka Kornela Morawieckiego pomyślałem o jego niezłomności, szlachetności i miłości do Polski...i pomyślałem jeszcze abyśmy wszyscy nie zeszli z dobrej drogi naprawy Rzeczpospolitej oddając Polskę szkodnikom.


  On by nam tego nie wybaczył.
 • @kula Lis 68 19:07:27
  Wszystkie ostatnie sondaże dają PiS 45-50% poparcia. Przy niedoszacowaniu notowań tej partii może to być nawet grubo ponad 50%. Nie dajmy się tylko rozegrać i uśpić, bo po tamtej stronie jest duża mobilizacja.
  Idźmy i zagłosujmy.

  Nie możemy stracić Polski i dokonań tej kadencji.
 • @demonkracja 09:13:46
  Waszmości :something pojebałoś"!!!
 • @ele 08:31:33
  Panie Lach, pana to gdyby tu było prawo i sprawiedliwość a nie Prawo i Sprawiedliwość to by zamknęli za antysemityzm. Trzeba mieć coś nie tak z tokiem myślenia żeby w takim kraju jak polska być jakimś antysemitą xd...
  No niestety polacy nie przygotowali armii panie Lach nie mają okrętów tylko pontony uzbrojone to jakieś wsparcie się przyda panie Lach xD... kto nie chce tu amerykanów ten raczej polsce nie sprzyja, tylko robi jakąś krecią robotę xD
 • @
  Po co Tusk z całą familią pojechał do Franciszka?
  Ej!
  Tylko bez głupot mi tu!

  8-)))))
 • @Husky 19:15:55
  Musi być reaktywacja RKW...No i nasza mobilizacja by PiS MIAŁO CO NAJMNIEJ 330 POSŁÓW czyli większość konstytucyjną.
 • Kierwiński poszedł na całość! Ujawnienie "taśm Neumanna" porównał... do działań SB
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15702990351d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372667ba020b5a6d32091898c35fc86a514.jpg
  Poseł PO-KO Marcin Kierwiński (synalek gen. LWP o mongolskich rysach-dop. mój)postanowił zareagować na opublikowane wczoraj "taśmy Neumanna". W swojej opinii posunął się jednak bardzo daleko. Uznał, że to... ustawka, na wzór Służby Bezpieczeństwa, do czego porównał działania dziennikarzy, którzy ujawnili nagrania. Zasugerował, że nagrania mogą być ustawką i zasugerował, że Telewizja Polska, publikując taśmy, działała... na wzór Służby Bezpieczeństwa.

  https://niezalezna.pl/291294-kierwinski-poszedl-na-calosc-ujawnienie-tasm-neumanna-porownal-do-dzialan-sb
  Ps...Ociężałość umysłowa Kierwińskiego jest znana od lat wszystkim posłom i współpracownikom tego pomiotu czerwonego trepa. Patrząc na facjatę tego osobnika można mieć pewność, że został poczęty po pijaku. To tępy pomiot trepa z PRL- u zrobiony chyba palcem u nogi. "Ruskie czołgi w 1945 przywiozły do Polski : 19 tysięcy swoich oficerów z rodzinami, i ok 70 tysięcy politruków NKWD z rodzinami Teraz łatwiej będzie zrozumieć jaka swołocz wciąż zatruwa życie Polkom i Polakom"
 • @Husky
  Syn generała poseł Kierwiński - to tzw "szprychowy " , specjalista od prowokacji, fałszywych wiadomości - "zadaniowiec " klasy "Brejza ". Jak wynika z badań, wyborcy Platformy Obywatelskiej to przeważnie ludzie o niskim stopniu inteligencji, nie potrafiący samodzielnie dokonywać analizy zdarzeń politycznych, łatwo ulegający propagandzie rozsiewanej cynicznie w obronie starego układu i nie orientujący się w zagadnieniach własnego kraju. Poza ogólnikami, nie umieją uzasadnić swego stanowiska, nie mają własnego zdania na bieżące tematy społeczno-polityczne, a jedynie powtarzają to co im podpowie TVN, Gazeta Wyborcza, celebryci, itd, Bardzo dosadnie wyborców PO określił szef klubu PO-KO Sławomir Neumann mówiąc, że "są to pojeby".
 • @Husky
  Dzisiaj po 21szej na TVP Info ma być ciąg dalszy taśm Neumanna, to co ujawniono to preludium, taka inwokacja. Oj będzie się przez ten tydzień działo, oj będzie. Pzdr!
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180OWI2NC9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI4LzUxNS8yNzVhN2FkMDVlZTM0OTUxYmYzZWZmZGIxZjllNTc5My5qcGVn.jpeg
  W punkt! Czy opozycja to rozumie? Prezes Kaczyński: Rządzenie to nie jest zabawa, rządzenie, szanowni państwo, to nie jest haratanie w gałę. Rządzenie to nie jest zabawa, rządzenie, szanowni państwo, to nie jest haratanie w gałę podkreślił w Bielsku-Białej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes w swoim przemówieniu przypomniał słynne już „haratanie w gałę”, które tak lubił Donald Tusk. Rządzenie to nie jest zabawa, rządzenie, szanowni państwo, to nie jest haratanie w gałę, to nie jest, proszę państwa, spotykanie się przy dobrym winie i dobrych cygarach, które się sprowadza specjalnie - jak mogliśmy na taśmach zobaczyć - z odległych krajów, tylko to jest bardzo ciężka praca, bardzo ciężka systematyczna praca, wymagająca wysiłku intelektualnego, ale także nawet wysiłku fizycznego, bo to jest także ciężka praca w sensie fizycznym powiedział prezes PiS. Ocenił, że opozycja nie umie i nie potrafi rządzić. Według niego, to, co opozycja zapowiada w kampanii wyborczej jest kompletnie nierealne. Ale - co więcej - oni do tego cośmy zrobili dodają, a to już jest nierealne nawet dla tych, którzy by potrafili rządzić i nie mieli tych wszystkich przywar, które oni mają. Krótko mówiąc, szanowni państwo, oni po prostu opowiadają społeczeństwu kolejną bajkę mówił Kaczyński.

  https://wpolityce.pl/polityka/466935-prezes-pis-rzadzenie-to-nie-jest-haratanie-w-gale
 • @Husky
  https://www.youtube.com/watch?v=o4YkC8YoWQo&feature=youtu.be

  Tu jest klip wyborczy "konfederacji" skojarzenia z "samoobroną" same się nasuwają. muzyka w tle…honey. Liczą chyba na poparcie elektoratu A.Leppera i do takiej grupy społecznej jest on kierowany w klipie nie ma jednego słowa o tym z czym kojarzy się prawica, rodzina, ojczyzna, wiara, patriotyzm…przebierańcy z "K".."konfederaci" uważają się za prawdziwą prawicę, za wybrańców bogów z mesjańską misją ratowania Rzeczypospolitej …Ten klip wyborczy "konfederacji" winien "lecieć" na wszystkich kanałach non-stop - przecież on jest kierowany do przygłupów z trudem liczących do dziesięciu! disko-polo w tle jako podkład dla "prawdziwie prawicowej partii"? nie wiadomo czy płakać czy śmiać się.
 • @Husky
  To czego dokonali bandyci i złodzieje z PO i PSL z Tuskiem na czele mamy w pamięci i na Youtube, wszystkie afery PO i PSL są hańbą dla Polski. PiS was rozliczy pomimo hejtu POKO który jest twórcą podziałów Polaków.
 • @Husky 19:15:55
  Sondaż sondażem ale trzeba pójść i zagłosować. Nie wpadać w euforię, bo to może być zmyłka sondażowni. A my pełna mobilizacja i za tydzień idziemy dokopać Neumannom, ubekom i reszcie targowicy! Coś takiego jak 8 lat rządów tej hucpy PO/PSL a teraz POKO nie może się już nigdy powtórzyć! Trzeba walczyć o kwalifikowaną większość konstytucyjną. Nie do pojęcia jest, że aż 27 % Polaków chce głosować na PO. Partię, której jedynym celem programowym jest destrukcja Polski. Pokręceni głosują na PO i jeszcze gorszą Lewicę. Jeśli Platforma Oferm przekroczy w wyborach 14 %, to będzie to CUD MNIEMANY. I wtedy zajmie należne jej miejsce - w chlewie. Niestety na Konfederację szkoda głosów. Konfederacja dostanie 2,96%!
 • @Husky
  Gorąca dyskusja o taśmach z Tczewa. Kandydat KO przyznaje, że... jest tak, jak mówił Neumann! Taśmy Neumanna były dziś głównym tematem rozmów w programie redaktor Katarzyny Gójskiej "7x24" w Telewizji Republika i Polskim Radiu 24. Dyskutowali o nich: Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość), Paulina Piechna-Więckiewicz (Wiosna), Zbigniew Gryglas (Porozumienie) i Grzegorz Napieralski (Platforma Obywatelska). Ten ostatni - dość nieoczekiwanie - przyznał, że to, co powiedział Neumann... znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej Sławomir Neumann był głównym bohaterem nagrań, jakie opublikowane kilka dni temu przez TVP Info. Sławomir Neumann na nagraniu mówi m.in., że będzie bronił partyjnego kolegi "jak niepodległości", ale tylko do momentu, gdy będzie on członkiem Platformy Obywatelskiej. Przypomnijmy tę wypowiedź:

  "Pamiętaj, jedna zasada jest dla mnie, święta kurwa. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek... rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił kurwa jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy to masz problem"'

  Co o tej wypowiedzi sądzą politycy? Grzegorz Napieralski - kandydat Koalicji Obywatelskiej na posła stwierdził, że... zasada ta jak najbardziej w polityce obowiązuje. "Ja się brzydzę nagrywaniem takich rozmów. Zawsze się brzydziłem, jeżeli ktoś kogoś nagrywa, potem to wykorzystuje w polityce. Widać ten serial nagrań cały czas trwa. W tych nagraniach prywatnych zdarza się przeklinać, również mi. Jeżeli przesłuchać całą tą rozmowę, to przewodniczący Neumann omawia wiele mechanizmów, które funkcjonują. Jeżeli ktoś jest w partii, to ludzie stają za nim murem, jak ktoś jest poza partią to nie stają" przyznał Grzegorz Napieralski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej przyznał, że wulgarny język w rozmowach prywatnych dotyczy również innych polityków nie tylko związanych z Platformą.

  "Pan próbuje tutaj rozszerzyć to na inne ugrupowania. Rozumiem, że bardzo się pan stara nie używać przekleństw, ale wiemy z nagrań polityków PO, że na co dzień mówicie językiem knajackim i w sposób knajacki podchodzicie do spraw państwa i uczciwości. Bardzo dobrze, że Polacy zobaczyli, że nie jesteście żadną elitą polityczną, a państwo traktujecie jak łup. Pan Neumann mówiąc o tym, że przed wyborami żadnego wyroku nie będzie, pokazuje to jak bardzo "niezależny" jest wymiar sprawiedliwości" odpowiedziała mu poseł PiS Joanna Lichocka. Sprawę skomentowała też kandydatka SLD. Według niej, wykorzystywanie taśm w kampanii wyborczej nie jest właściwą strategią.
  "Generalnie w życiu politycznym nie lubię zasady "Kto nie z Mieciem, tego zmieciem". Nie lubię takiego mówienia o polityce, bo potem 50 procent ludzi nie chce iść do głosowania. Mówienie, że przekleństwa są charakterystyczne dla polityków PO jest hipokryzją. Tam bardziej mnie interesuje, co tam jest mówione o planach zagospodarowania przestrzennego. Zgadzam się z Grzegorzem Napieralskim, że to wykorzystywanie taśm sprawia, że ludzie zaczynają obojętnieć" dodała Paulina Piechna-Więckiewicz. Mocny głos w dyskusji zabrał przedstawiciel Porozumienia. Poseł Zbigniew Gryglas zaznaczył, że gdyby nie było wiadomo, że to Sławomir Neumann wypowiada się na nagraniach, można by było pomyśleć, że mówi to... jakiś przestępca.
  "Gdybyśmy wysłuchali rozmowy, nie wiedząc kto jest autorem, to większość z nas by powiedziała, że to rozmowa przestępców, rzezimieszków, którzy będą się wspierać, bo z jakiejś działalności uzyskali pieniądze. Dziś notowania parlamentu są niskie, a po takiej rozmowie mogą być jeszcze niższe. W tej rozmowie cały czas słyszę przedkładanie interesów partyjnych nad interesy państwa. Pan przewodniczący obraża Polaków, mówiąc, że nie mają orientacji, nie przykładają uwagi do tego, na kogo głosują" podsumował Gryglas.

  https://niezalezna.pl/291352-goraca-dyskusja-o-tasmach-z-tczewa-kandydat-ko-przyznaje-ze-jest-tak-jak-mowil-neumann
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183ZTlmZi9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI1LzU1MC83MTcxYWU5OWRkMTc0YjVjOWFkZTBlMjNkMzc3NjU1Yy5wbmc=.png

  Awantura w "Studio Polska". Lipski z KO zaatakował Ogórek i Łęskiego i opuścił studio: "Jesteście bezczelni, szczujecie na LGBT". W programie „Studio Polska” doszło do mocnej wymiany zdań pomiędzy kandydatem do Sejmu z Koalicji Obywatelskiej Rafałem Lipskim, a prowadzącymi program Magdaleną Ogórek i Jackiem Łęski. Przedstawiciel opozycji zarzucał dziennikarzom szczucie na środowiska LGBT. Lipski, kandydat KO do Sejmu, zarzucił prowadzącemu program, Jackowi Łęskiemu, że „szczuje na osoby LGBT”. PiS cały czas wywołuje ten temat, żeby szczuć, bo tylko to potraficie szczuć na ludzi. Cieszę się, że pierwszy raz pan nie szczuje na ludzi LGBT powiedział Lipski, zwracając się do Jacka Łęskiego. Łęski raz jeszcze dopytał Lipskiego, czy szczuje na ludzi.
  Przedstawiając stronnicze felietony, przedstawiając środowiska LGBT w taki sposób, to podłe. Wystarczy, że pan popiera tę propagandę stwierdził Lipski. Do dyskusji włączyła się Magdalena Ogórek, która podeszła do Łęskiego i podpowiedziała mu, że „w takim razie proponuje pozew”. Także jej Lipsku zarzucił „szczucie”. Na pewno pan wygra, bo nie mam takich pieniędzy jak pan, żeby mieć takich adwokatów. nie zarabiam kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie z publicznych pieniędzy kpił Lipski. W odpowiedzi Jacek Łęski powiedział Lipskiemu, że albo poda cytat, który potwierdzi to, że on szczuje na LGBT, albo przeprosi. Lipski stwierdził, że nie przeprosi Łęskiego. Jest pan bezczelny. Panie Rafale, to jest nieprawdopodobne skomentowała Magdalena Ogórek. Pani jest bardziej bezczelna. On czterech lat jest pani tak bezczelna, jak nigdy pani nie była. Jest pani największą hipokrytką i wstyd, że kiedykolwiek startowała pani z list odpyskował Lipski. Jeszcze raz powie pan nieprawdę, to pana wyprosimy powiedziała Magdalena Ogórek. Kiedy Lipski zaczął w chodzić jej w słowo, odpowiedziała: Moment, teraz ja mówię człowieku. Mój kolega nigdy nie szczuł na ludzi. Powiedział pan kłamstwo. Jacek Łęski nigdy nie szczuł na LGBT powiedziała Magdalena Ogórek, po czym uczestnicy programu zaczęli bić brawo. Lipski jednak dalej ciągną swój wywód. Klaszczecie państwo najbardziej stronniczej dziennikarce w Polsce. Jeszcze pani Holecka może z panią konkurować. Uważa pani, że te materiały o środowiskach LGBT, które pokazujecie, to nie jest szczucie? Tak samo pani szczuje bulwersował się przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej. Magdalena Ogórek odpowiedziała, że albo Lipski przeprosi, albo opuści studio. Przedstawiciel opozycji dalej jednak obstawał przy swoim. W końcu Jacek Łęski wyprosił awanturującego się przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej ze studia. Lipski ubliża prowadzącym

  https://twitter.com/i/status/1180594698953510913

  https://wpolityce.pl/media/466949-awantura-w-studio-polska-lipski-z-ko-szczujecie-na-lgbt
  Ps...Dlaczego zapraszacie tego gówniarza do Studia? Przecież to przykład chorego komuszego lajna, któremu słoma z butów wychodzi. Mam pretensję do pani Ogórek, że od dłuższego czasu zaprasza takiego oszołoma do swojego programu. Ten nawiedzony człowiek przez to zrobił sobie reklamę i dostał miejsce w wyborach u Schetyny. Tacy ludzie nic sobą nie reprezentują ich zadaniem jest: dowalić przeciwnikowi: brak u nich merytorycznych zasad. No i wreszcie ten kundel został wyproszony, już nie będzie ujadał i szczuł ten POgrobowiec! którego trzeba leczyć. Mam nadzieje, że go już nie zobaczę bo to zwykły śmierdzący skunks. Mam nadzieje że więcej go nie zaprosicie. Tylko delegalizacja ideologii lgbt, gender tak jak komunizmu i faszyzmu jest w stanie oczyścić społeczeństwo.
 • „Taśmy Neumanna” w Polsce a „taśmy Gyurcsányego” na Węgrzech, czyli rzecz o niewdzięczności
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jNmE1NC9wLzIwMTkvMTAvMDYvODIxLzQ3OS9hODI2YjhhNDMzZTI0NjdhOWU4NmY2MmVjZTRmNzBjOC5wbmc=.png
  Moi węgierscy znajomi zwrócili mi uwagę na podobieństwo między „taśmami Neumanna” a „taśmami Gyurcsányego”. W obu przypadkach da się bowiem odnaleźć wiele analogii.

  Po pierwsze: obaj politycy zostali nagrani nie przez przeciwników z innego ugrupowania, lecz przez własnych partyjnych kolegów, wypróbowanych towarzyszy, na których zawsze można było polegać, na zamkniętym spotkaniu w zaufanym gronie. Wiele to mówi o zażyłej przyjaźni panującej w tych środowiskach.

  Po drugie, taśmy wypłynęły nie zaraz po nagraniu, lecz po pewnym czasie, i to w takim momencie, gdy można było serdecznego druha najmocniej pogrążyć.

  Po trzecie, na obu nagraniach mamy do czynienia z niepodrabialnym znakiem rozpoznawczym tego środowiska, czyli językiem, w którym słowo oznaczające najstarszy zawód świata służy zarówno jako znak przestankowy, jak i sposób oddania całej gamy uczuć: od zachwytu, poprzez zadziwienie, aż do gniewu.

  Po czwarte, w obu wypowiedziach wybrzmiewa unikalny w skali światowej rodzaj patriotyzmu, charakteryzujący się specyficznym stosunkiem do własnego kraju, jego mieszkańców oraz wyborców. Zostawmy przyszłym pokoleniom badaczy odpowiedź na pytanie, czy Neuman, nadając mieszkańcom Tczewa niecodzienne miano „pojeebów”, inspirował się Gyurcsánym, który nazwał Węgry „tym kurewskim krajem”.

  Po piąte, uderza nieprawdopodobna wręcz szczerość i prawdomówność obu polityków, którzy o najtrudniejszych sprawach nie boją się mówić wprost i bez ogródek. Gyurcsány przyznał przecież z własnej i niewymuszonej woli:

  Kłamaliśmy przez ostatnie półtora roku. (…) Kłamaliśmy w dzień i w nocy. (…) Nie mieliśmy wyboru, bo spieprzyliśmy gospodarkę, i to nie tylko trochę, ale bardzo. (…) Nie znajdziecie ani jednego znaczącego posunięcia, z którego moglibyśmy być dumni.

  Podobna bezkompromisowość wypowiedzi cechowała również Neumanna, gdy mówił o lokalnych układach przestępczych, ochronie własnych towarzyszy przed wymiarem sprawiedliwości czy zblatowaniu swej partii ze środowiskiem sędziowskim.

  Przypomnijmy, że gdy na Węgrzech ujawniono taśmy z nagranymi wypowiedziami Gyurcsányego, skomentował on je następująco:

  Czuję, że naród mnie popiera i uważam, że po raz pierwszy od dziesięciu lat znalazł się człowiek mający odwagę powiedzieć społeczeństwu prawdę.

  Sławomirowi Neumannowi również należą się słowa podziękowania. W końcu znalazł się ktoś, kto powiedział społeczeństwu prawdę, jak w rzeczywistości funkcjonuje jego partia.

  Niestety, Ferenc Gyurcsány mylił się, gdy mówił, że naród go popiera. Niewdzięczny naród węgierski nie docenił prawdomówności swego premiera i od tego czasu rozpoczął się niepowstrzymany upadek tamtejszej partii socjalistycznej. Czy polski naród okaże się równie niewdzięczny?
  autor: Grzegorz Górny

  https://wpolityce.pl/polityka/466959-tasmy-neumanna-w-polsce-a-tasmy-gyurcsanyego-na-wegrzech
 • W najnowszym numerze "Sieci": Co jest dane, zostanie odebrane. Ile możemy stracić, gdyby władzę przejęła Koalicja Obywatelska?
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181ZjQ3MS9wLzIwMTkvMTAvMDYvMTIwMC83NjAvMjAwOTM5ODA1MjUyNGE2YThkZGViMzZlMmMxYTJkYTUuanBlZw==.jpeg

  W nowym numerze tygodnika dziennikarze „Sieci” ujawniają, ile stracimy, gdyby władzę przejęła Koalicja Obywatelska. Odbierze bowiem społeczeństwu 500+, programy społeczne i wszystko to, co Polacy zyskali przez ostatnie cztery lata dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości. W numerze także specjalny dodatek na IV Kongres 590 w Rzeszowie oraz nowość - Gazetka Ścienna na wybory. Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Jarosław dał, Grzegorz zabierze” wnikliwie analizują wypowiedzi opozycji na temat programu społecznego 500+ i zauważają obłudę i brak konsekwencji, wyłaniający się z deklaracji polityków. Koalicja Obywatelska jest nieprzewidywalna. W najlepszym razie nie wiadomo, co z programem 500+ zrobi ekipa od „reformowania” OFE czy wprowadzania „na chwilę” wyższego VAT, jeśli przejmie ster rządów. Najbardziej prawdopodobne jest, że go tak „zmodyfikuje”, „zmodernizuje”, „urealni”, iż niewiele z niego zostanie, a setki tysięcy albo i miliony polskich rodzin zostaną ograbione z tych środków czytamy.
  Liderzy Platformy Obywatelskiej od początku byli sceptyczni co do sztandarowego programu PiS-u, wspierającego polskie rodziny. W 2014 roku Donald Tusk nie mógł uwierzyć, że nagle ktoś znajdzie miliardy mogące zrealizować działania związane z 500+: Debata może wyjaśnić wiele wątpliwości wokół takich pomysłów. A może będzie takim momentem iluminacji i wszyscy się dowiemy, jak to jest możliwe, w jaki sposób można tego typu projekty uruchomić. Moim zdaniem to nie jest możliwe”. Również Ewa Kopacz, za czasów rządów PO, nie chciała angażować się w 500+. Chociaż prezydent Andrzej Duda apelował do ówczesnej pani premier o przyjęcie odpowiedniej ustawy, ta pozostawała niewzruszona: „(…) Ja w tej chwili nie będę się podpisywała pod projektem, który wiem, że będzie tylko i wyłącznie czczą obietnicą, bez pokrycia w budżecie”. Wtórował jej również Jacek Rostowski: „Na te obietnice, które PiS złożył, pieniędzy po prostu nie ma i nie będzie do końca tej kadencji”.

  Jacek Karnowski rozmawia z prof. Waldemarem Paruchem (”PiS to dziś partia ogólnonarodowa”). Szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych komentuje toczącą się kampanię wyborczą i prognozuje zachowanie wyborców podczas niedzielnego głosowania. Zaznacza, że…: Z badań wynika, iż 90 proc. wyborców, którzy chadzają na wybory, już wie, na kogo chce głosować. Pytanie nie brzmi więc, jak ludzie zachowają się przy urnach, ale czy pójdą do wyborów, aby zagłosować. Pytanie, czy wyrażą tę swoją wolę. Do przekonania pozostało 10–12 proc. wyborców. To ta grupa przesądzi o skali zwycięstwa PiS. Co ważne, są to tzw. wyborcy ostatniej chwili. Decydują tuż przed głosowaniem, w ostatnich dniach i godzinach. Ale przede wszystkim decydują, czy pójść na wybory w obronie swoich zagrożonych interesów, aby dać także wyraz swoim emocjom. Ta druga motywacja jest decydująca.

  Prof. Paruch podkreśla swoje stanowisko dotyczące mobilizacji elektoratu PiS: Sądzę jednak, że wyborcy PiS nie zostaną masowo w domach. Temperatura sporu politycznego narzucona przez opozycję spowodowała, że ludzie głęboko przyswoili sobie przekonanie, że trzeba głosować, że ich głos ma dużą wartość, że decyduje o ich życiu codziennym i rodzinnym oraz zawodowym. […] badania potwierdzają, że wyborcy PO, SLD i PSL głosują na wybrane przez siebie partie głównie po to, aby PiS dalej nie rządziło. Zdecydowanie dominuje motywacja negatywna, co jest bardzo niebezpieczne dla życia społecznego w Polsce. W przypadku PO i SLD jest to aż 60 proc. wskazań. Na tym tle pozytywnie wyróżniają się elektoraty PiS oraz Konfederacji. Wyborcy PiS pytani o przyczyny poparcia tej partii na pierwszym planie wskazują powody merytoryczne.

  W artykule „Koza Nostra, czyli wpadki Trzaskowskiego” Aleksandra Jakubowska omawia długą listę wpadek prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Jedną z nich jest awaria w oczyszczalni ścieków Czajka:
  Trzaskowski pytany na konferencji prasowej o to, dlaczego ratusz ukrywał awarię, nie krył oburzenia: »Ale dlaczego ukrywał? Proszę nie używać tego typu słów. To jest absolutnie naturalne, że najpierw się zbiera informacje, jakie jest zagrożenie, potem się powiadamia służby, a potem obywateli«. Poinformowano zatem obywateli post factum, że nastąpił »kontrolowany spust ścieków do Wisły«. Tego samego dnia szef MON oznajmił, że Wojsko Polskie jest gotowe, aby pomóc w walce ze skutkami skażenia Wisły przez ścieki, ale Trzaskowski tę pomoc odrzucił, oskarżając polityków PiS o manipulowanie rzeczywistością i próbę budowania na awarii kampanii politycznej. […] Trzaskowski pojawił się na kolejnym posiedzeniu sztabu kryzysowego w KPRM, informując o tym, że władze Warszawy »podjęły decyzję o przyjęciu pomocy«. »Trzy dni zajęło włożenie swojego ego do kieszeni prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu, tyle samo dni zajęło mu zrozumienie, że ścieki zagrażają w takim samym stopniu wyborcom PiS, jak i PO« – napisał tego dnia na Twitterze Stanisław Karczewski, marszałek Senatu”.

  Publicystka opisuje też aferę związaną z podpisaniem Karty LGBT+, kozami na wyspie czy ostatnią dyskusję dotyczącą funduszy na wypłatę 500+. Jednak za największą wpadkę Trzaskowskiego Jakubowska uznała jego kandydowanie na fotel prezydenta Warszawy. W wywiadzie „Polskę stać na więcej” Edyta Hołdyńska rozmawia ze Stanisławem Karczewskim, który komentuje zbliżające się wybory oraz działania PiS. Marszałek Senatu zauważa:

  Sondaże są dla nas korzystne. Cieszymy się z tego, ale sondaże nie wygrywają wyborów. Mamy program i informujemy o naszych propozycjach. Intensywnie pracujemy, by dotrzeć z nimi do Polaków. Widzę, jak forsowna i pracowita jest ta kampania wyborcza. Cieszy mnie, że na spotkania z nami przychodzi dziś dużo więcej osób niż wcześniej. Mam poczucie dobrze spełnionego obowiązku w minionej kadencji. M.in. dlatego że udało nam się Polaków zachęcić do dialogu. Nasi rodacy coraz bardziej interesują się tym, co się dzieje wokół nich, w Polsce. Uświadamiają sobie, że to, co się dzieje w parlamencie, ma wpływ na ich życie. Cieszy nas ten wzrost obywatelskiego zaangażowania.

  Marszałek Senatu wskazuje również, jakie założenie ma program PiS:
  Mamy program rozwoju Polski, który służy budowaniu narodowej wspólnoty i wytycza długofalową perspektywę rozwoju. Chcemy, żeby Polska była krajem, w którym obywatele korzystają z sukcesu ostatnich dekad i lat, i by nikt nie czuł się przegrany. Chcemy też, żeby Polska doganiała najbardziej rozwinięte kraje Europy. Nasze cele są ambitne. Chcemy, żeby Polacy byli dumni ze swojego kraju.

  Stanisław Karczewski podkreśla też, że PiS odpowiada na potrzeby obywateli:
  PiS ma spójny program. Spójny wewnętrznie i spójny z potrzebami Polaków. Polska chce być nowoczesnym państwem europejskim, wnoszącym do Europy wartości, które przypominają o znaczeniu chrześcijańskiej tradycji, narodowej wspólnoty i tradycyjnej rodziny. Polacy nie chcą się wstydzić swojej tożsamości, ponieważ to nasza niepokorność i pragnienie wolności są najgłębszymi źródłami polskiego sukcesu. Taką wizję Polski w Europie prezentuje program PiS. Niech nam nikt nie zarzuca, że inwestowanie w polskie rodziny, w spójność społeczną, w narodową wspólnotę to rozdawnictwo.

  Artur Ceyrowski w wywiadzie „Hokej z patriotycznymi korzeniami” rozmawia z Bartoszem Purzyńskim, prezesem gdańskiego klubu o ambitnych planach rozwoju hokeja na Pomorzu, a także o niezwykłym meczu, który LOTOS PKH Gdańsk rozegra przy współpracy z Muzeum II Wojny Światowej. Prezes drużyny z Gdańska cieszy się, że jego gracze mogą przyczynić się do godnego upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

  Z tej okazji zagramy w strojach stylizowanych na historyczne, przypominających te z 20-lecia międzywojennego. Mecz przeciwko GKS Tychy odbędzie się w ramach rozgrywek Polskiej Hokej Ligi, nasi przeciwnicy również zagrają w strojach historycznych. Gdańsk jest mocno związany ze Lwowem, dlatego zagramy w bluzach meczowych inspirowanych historycznymi strojami Lechii Lwów, bo do tego klubu nawiązywano, odbudowując po wojnie sportowe tradycje w naszym mieście.

  Na łamach nowego numeru „Sieci” także relacja z gali „Polskiego Kompasu” („Kompasy dla liderów”), podczas której odbyła się prezentacja piątej już edycji wydawnictwa, publikującego najnowsze dane finansowo-gospodarcze i podsumowującego sukcesy ubiegłego roku. W publikacji, znalazło się 113 tekstów napisanych przez 107 autorów, m.in. przez prezesa rady ministrów, wicepremierów, ministrów, wiceministrów i sekretarzy stanu, prezesów i wiceprezesów urzędów centralnych, w tym NBP i Komisji Nadzoru Finansowego, członków Rady Polityki Pieniężnej, prezesów, wiceprezesów i szefów rad nadzorczych największych polskich firm państwowych i prywatnych. Podczas gali wręczone zostały także nagrody dla liderów, inspiratorów i wizjonerów polskiej gospodarki. Laureatem nagrody „Polski Kompas 2019” został minister finansów oraz inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Otrzymał ją za ambitne i kompetentne prowadzenie resortów gospodarczych.

  W tygodniku przeczytać można również komentarze bieżących wydarzeń pióra Andrzeja Zybertowicza, Jerzego Jachowicza, Wiktora Świetlika, Aleksandra Nalaskowskiego, Witolda Gadowskiego, Wojciecha Reszczyńskiego, Krzysztofa Feusette, Bronisława Wildsteina, Andrzeja Rafała Potockiego czy Marty Kaczyńskiej-Zielińskiej.
 • @Husky
  Kidawie i Dyndale jedyne co jako tako wychodzi, to suszenie zębów w fałszywym, zakłamanym "uśmiechu", bo w ich oczach widzę prawdę, że wybierzcie nas, a później mamy was w dupie..Gdyby wygrała lewica która jest komuną ze zbukami, czy POKO POstKOmuna to stracimy rozwój Polski,a Polacy staną się najemnikami obcych państw i będą zmuszeni za kromkę chleba zbierać Niemcom szparagi. Ci co nie będą kraść,albo dla nich już nic nie zostanie do ukradzenia, to będą nazywani "Niezaradni". To wszystko już przez osiem lat nierządów POPSL było. Prawda jest taka jak w starym przysłowiu: "Kto się wróblem urodził, kanarkiem nie umrze". I to odzwierciedla POKOwców- banda kombinatorów, kłamców, która wyniszczała nas i doiła nas, nigdy tego nie zaprzestanie, choćby nie wiem jak zaklinała rzeczywistość.
 • Taśmy Neumanna, wpadka Budki z paragonem... Gadowski stawia tezę: PO opanował spurko-jachirizm
  https://niezalezna.pl/291362-tasmy-neumanna-wpadka-budki-z-paragonem-po-opanowal-spurko-jachirizm

  Ps...Znakomite: "Platformę Obywatelską opanował spurko-jachirizm". Niestety, tak. Ci ludzie NIC dla Polski nie zrobią. Oddawanie na nich głosu, i na cały malowniczy anty-PiS, to samobójstwo. Szanowni Państwo, głosujmy na PiS! Dla własnego dobra i dla naszej najlepszej przyszłości w Rzeczpospolitej. Zarówno całe POKO wywodzą się z kręgu cywilizacji turańskiej, więc mentalność Polaków jest im tak obca, że dzielą nas oceany. Stąd niezrozumienie dzisiejszej Polski. Radze wam pożal się Boże politurki wysłuchać znakomitego wykładu dr Ewy Kurek na niezależnych mediach. W ogóle mniej chodźcie po telewizjach nie mając nic mądrego do powiedzenia, a więcej słuchajcie mądrych ludzi, bo dziś wyziera z was pustka. Politycy nigdy nie grzeszyli inteligencją ani znajomością historii, to powinno ich dyskwalifikować z tego kręgu ludzi, którzy powinni wiedzieć, że polityka to służba a nie szmal, Wam to szczególnie nie przystoi. Za tydzień wybory...albo Polacy wybiorą skupioną wokół Prawa i Sprawiedliwości Zjednoczoną Prawicę,a więc zagłosują za Polską suwerenną,stanowiącą o sobie,chrześcijańską,Państwo dumnych i wolnych Obywateli...albo pójdą za głosem ulicy i zagranicy,a więc wybiorą targowiczan ; POKO, skrajne lewactwo,komunistów SLD, PSL z muzykantem Kukizem stojących w jednym szeregu z Mazgułą, pro-putinowską Konfederację z Bosakiem,Korwinem-Mikke czy Braunem nawołujących do zawierania sojuszy z Putinem doskonale wiedząc,że każdy pakt z kremlowskim ludobójcą to zgoda na utratę suwerenności i uznanie hegemonii Sowietów w Polsce na wiele,wiele dziesięcioleci...w końcu na tęczowych rewolucjonistów i ideologów LGTB wyciągających pedofilskie łapy po polskie dzieci...a więc zagłosują na niemiecko-sowieckie kondominium...Nie wolno nam polskim patriotom popełnić grzechu zaniechania...Idźmy do wyborów...zróbmy to dla naszych wnuków i dzieci...Jesteśmy w większości, nie dajmy się więc sterroryzować ekstremalnej mniejszości...Potrzeba reaktywacji RKW bo KO obsadziła miejsca w komisjach wyborczych żeby móc liczyć głosy na swoją korzyść.
 • @Husky
  Korwin: "obecność wojsk USA w PL jest prowokacją, nie jestem entuzjastą Polski w NATO, jestem za tym by zawrzeć sojusz z Rosją, dzięki temu unikniemy groźby wojny z Rosją. Jestem za wyjściem PL z UE". A "konfederacja" to jest palikociarnia udająca prawicę i "patriotów". To są bojówki ruskiego agenta Korwina, zwanego tow. Wazelinowicz. Konfederacja jest gnuśnym antypolskim wytworem chorej wyobraźni. Prawda o konfederacji zgranego od lat JKM i jego młodych i tępych przydupasów, na powrozie byłej? WSI i przez nich stworzonej, jak każdej "partyjki" przed wyborami, by rozbić głosy, (przykładem palikociarnia i N. tępego "ekonomist" i na dziś bankruta żyda rumuńskiego Petru czy Kukiz15 alkoholika, ćpuna i grajka prymitywa Kukiza, ostatnio,) złożonej z żydów i krypto żydów zabolała? Ma boleć, taki był cel. PiS NIE JEST IDEAŁEM, ALE NA DZIŚ INNEJ OPCJI NIE MA I DŁUGO NIE BĘDZIE. Celowo capsem by dotarło. Ekonomiczny „ekspert” Konfederacji za ukraińską imigracją. Ograniczenie imigracji do Polski jest jednym ze sztandarowych postulatów Konfederacji, czyli komitetu grupującego między innymi członków Ruchu Narodowego. Najwyraźniej nie jest to jednak stanowisko do końca konsekwentne, ponieważ Sławomir Mentzen(jakie to czysto polskie i słowiańskie nazwisko szlachty kurlandzkiej lub jak kto woli jerozolimskiej), kreowany na głównego ekonomicznego eksperta Konfederacji, nie ma nic przeciwko przybyszom z Ukrainy, którzy jego zdaniem „nie stwarzają żadnych problemów”. Konfederacja jako jeden z pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych, wbrew twierdzeniom swoich liderów skupiających się jedynie na roli telewizji publicznej, coraz częściej jest obecny w mediach głównego nurtu. Tym samym politycy ugrupowania konserwatywnych liberałów i narodowców biorą udział w cyklu debat przedwyborczych, organizowanych przez popularną stację RMF FM. we współpracy z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i portalem Interia.pl. Wczoraj w kolejnej z nich brał udział dr Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji oraz wiceprezes partii Janusza Korwin-Mikke, który kreowany jest przez swój komitet jako jego główny ekonomiczny ekspert. Zabierając głos stwierdził on między innymi, że Konfederacja jest przeciwna „imigracji z krajów odmiennych kulturowo”, lecz jednocześnie „Ukraińcy nie stanowią problemu”. Mentzen dodał przy tym, iż w tej kwestii nie zgadza się z programem swoich koalicjantów z Ruchu Narodowego, stąd przedstawia on poglądy zgodne z deklaracjami samej Konfederacji. Jego zdaniem Ukraińcy przebywający w Polsce „nie stwarzają żadnych problemów”, dlatego powinni dalej pracować w Polsce. W czasie swojej dotychczasowej działalności, rozpoczętej kilka miesięcy przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, komitet konserwatywnych liberałów i narodowców wielokrotnie krytykował politykę imigracyjną obecnej władzy. Najwięcej do powiedzenia na temat ukraińskiej imigracji mieli działacze RN-u, którzy przestrzegali od dłuższego czasu przed podmianą populacji naszego kraju.

  https://youtu.be/0wg3KvBUQI0
  Na podstawie: rmf24.pl, twitter.com/rmf24pl.
 • @Husky
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15703615591d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372f95982e8db0e6d255d6e25087320a652.jpg

  "Pokojowy" Grzegorz Schetyna apeluje do opozycji. Chce, by opowiedzieli się przeciw J. Kaczyńskiemu! Podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Grzegorz Schetyna wystosował nietypowy apel do politycznych konkurentów Prawa i Sprawiedliwości. Poprosił partie opozycyjne o... jasne opowiedzenie się przeciwko liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jako adresatów wypowiedzi wskazał "wszystkie siły opozycji" - PSL z Kukiz'15, SLD, Razem i Wiosnę, a także do Konfederację. "Proszę o jasne deklaracje, że nie pójdziecie po wyborach z Kaczyńskim, człowiekiem, który od wielu lat sieje w naszym kraju nienawiść, a od czterech lat systematycznie go niszczy" krzyczał Schetyna. Zwracając się do liderów ugrupowań opozycyjnych powiedział, że oczekuje od nich "jasnego zapewnienia: po wyborach żadnych paktów z Kaczyńskim". "Większość Polek i Polaków tego od nas oczekuje. By jutro mogło być lepsze" powiedział Schetyna. Czytający z kartki Grzegorz Schetyna w swoim przemówieniu wielokrotnie przywoływał nazwisko lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie częściej, niż mówił o programie wyborczym Koalicji Obywatelskiej. W podobnym stylu wypowiadała się Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na premiera z ramienia KO. "Oczyśćmy politykę, uwolnijmy Polaków od nienawiści, obłudy i politycznych toksyn" zaapelowała. W trakcie swojego przemówienia, podobnie jak Schetyna, wspomagała się kartką.

  https://niezalezna.pl/291373-pokojowy-grzegorz-schetyna-apeluje-do-opozycji-chce-by-opowiedzieli-sie-przeciw-j-kaczynskiemu
 • @Husky
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15703579821d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372153d4d89980f22aa0bd9e3a8f6fa8de5.jpg
  Platforma utrzyma 500 plus? Kandydat KO podczas debaty: Nie wiadomo, jaka będzie sytuacja. Kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP Andrzej Owczarek podczas piątkowej debaty wyborczej w TVP 3 Łódź przyznał, że jeżeli jego ugrupowanie dojdzie do władzy, to mogą nastąpić modyfikacje w programie społecznym Rodzina 500 Plus. Według niego, może tak się stać w związku z... "pogorszeniem sytuacji".
  Wszyscy pamiętamy, jak politycy związani z Platformą Obywatelską reagowali na obietnice PiS o wprowadzeniu programu Rodzina 500 Plus. Słowa Jana Vincenta Rostowskiego - ministra finansów za czasów rządów PO-PSL - przeszły już do historii. "Pieniędzy nie ma i nie będzie" mówił.

  https://youtu.be/DAHIQtroWzs
  Kiedy okazało się, że pieniądze jednak są i - co ważne - będą, a Polacy korzystają z rządowego programu Rodzina 500 Plus, to wtedy opozycja sukcesywnie zmieniała zdanie na temat polityki prorodzinnej. Dziś w kampanii wyborczej Grzegorz Schetyna mówi, że "nic co dane, nie będzie odebrane". Ale... czy na pewno? Podczas piątkowej debaty kandydatów na posłów z okręgu sieradzkiego, na antenie TVP 3 Łódź padła zaskakująca deklaracja. "Nie chcemy zmieniać systemu 500 Plus, aczkolwiek nie wiadomo, jaka będzie sytuacja gospodarcza. Wszyscy zakładamy, że jest dobrze i będzie dobrze, ale tego nie wiadomo. Być może ten program będzie ulegał modyfikacji związanej z pogorszeniem się sytuacji, a takie wnioski można wysnuć, czytając literaturę ekonomiczną, że taka sytuacja nam grozi" powiedział Andrzej Owczarek, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP w okręgu nr 11 - sieradzkim.

  https://youtu.be/u1o0pyinegc

  Okazuje się więc, że choć liderzy Koalicji Obywatelskiej opowiadają się za utrzymaniem programu 500 Plus, to jednak poszczególni kandydaci przemycają w mediach możliwe faktyczne zamiary opozycji. Nie są to zapowiedzi nowe, bowiem już przed wyborami do europarlamentu dokładnie tak samo mówił Syryjczyk Riad Haidar, który teraz również kandyduje do Sejmu z list KO.

  [polecam:https://niezalezna.pl/289630-co-po-zrobi-z-500-plus-jeden-z-wazniejszych-politykow-platformy-mial-odwage-to-ujawnic]

  Ps... Ludzie, jak teraz oglądam i słucham tą Kidawę, ten intelektualny prymityw, dokładnie mówi o nich samych. Boże chroń Polskę i Polaków przed nimi! Nawet czytać z kartki nie potrafią, bo aż trudno te kłamstwa spamiętać i nauczyć się na pamięć! Co za banda! Oni dokładnie opisują siebie i ich mafie. Tylko osoby wrogie Polsce i Polakom mogą popierać wrogów naszej Ojczyzny. A widać tych ludzi i ich zachowania gołym okiem. POlszewicy gardzą Polską i Polakami. Jeden z ich szefów ogłosił, że Polska jest wyłącznie dla członków ferajny. Resztę to on i POlszewia ma w dupie. W końcu POwiedział jacy są. Dlatego, kto głosuje na POdłą KOalicję ten głosuje przeciwko Polsce i Polakom.
 • @Husky
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15703622711d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37229e0a61deedde2e42d7ba26f74889921.jpg

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kOWY0Ny9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI4LzQ3NS85OWU0ZjYxNDkwMDc0ZjM3YjQyMTExNzI4ZGE5YTZlNC5qcGVn.jpeg
  Żenujący popis Wałęsy na konwencji Koalicji Obywatelskiej. Kornela Morawieckiego nazwał "zdrajcą"! Lech Wałęsa popisał się skandaliczną wypowiedzią o zmarłym Kornelu Morawieckim podczas dzisiejszej konwencji Koalicji Obywatelskiej. Przy akompaniamencie braw o legendarnym założycielu "Solidarności Walczącej" mówił, jak o zdrajcy!
  "Nie muszę udowadniać, że jestem z Wami, popieram Was i będę na Was głosował" rozpoczął swoje przemówienie Lech Wałęsa. Ale później nie było już tak pozytywnie były prezydent postanowił wytykać błędy Koalicji Obywatelskiej. "Wiecie, dlaczego ludzie Was tak odbierają? A ja wiem! Bo ja zwyciężałem, ale w tamtym czasie słuchaliście mnie, a teraz nie słuchacie" mówił Wałęsa, niczym nauczyciel. Przypomniał, że pisał w przeszłości do Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego, w czasach gdy byli oni odpowiednio premierem i prezydentem. "Człowieku, jeśli ty ich nie rozliczysz, oni ciebie rozliczą tak mówiłem. Nie rozliczyliście ich. Pozwoliliście im wmówić na papierach Kiszczaka, że Wałęsa to agent. A teraz najważniejszy, dziś, który popełniacie daliście się wciągnąć na pola niewygodne. Na aborcję, na podważanie konkordatu i inne rzeczy" krytykował Koalicję Obywatelską. Jednak najbardziej bulwersujący jest fragment wypowiedzi o pożegnanym wczoraj śp. Kornelu Morawieckim. Wałęsa zszedł do poziomu dziennikarzy, którzy o pogrzebie założyciela "Solidarności Walczącej" pisali jak o "cyrku". "Oni z niego robią bohatera. A on? W środku stanu wojennego atakują nas ze wszystkich stron, a on kozaczy i zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada. Zdrajca! Wiedziałem, że on sobie teraz nie nakozaczy" powiedział Wałęsa.


  Ps..Politycy Koalicji Obywatelskiej, to muszą być polityczni samobójcy, skoro zaprosili na przedwyborczą konwencję Lecha Wałęsę. Można było się spodziewać, że były prezydent w swoim przemówieniu użyje szokujących słów. I tak rzeczywiście było. Wałęsa dzień po pogrzebie Kornela Morawieckiego nazwał go zdrajcą. Jak zareagował Grzegorz Schetyna i spółka? Bili brawo. Komentujący na Twitterze konwencję KO dziennikarze są zbulwersowani. Dopuszczenie Wałęsy do mikrofonu na transmitowanej na żywo konwencji wyborczej to akt albo skrajnej głupoty, albo desperacji. Obstawiam i. i. stwierdził publicysta „DoRzeczy” Rafał Ziemkiewicz. No to PiS ma sporo paliwa po przemówieniu PresidentWalesa zaznaczył Michał Kolanko z „Rz”. Kandydatka KO na premiera sporo mówiła dziś o Titanicu. Lech Wałęsa postanowił zostać górą lodową napisał Michał Wróblewski z „Wirtualnej Polski”. Lech Wałęsa na konwencji PO: Mam informacje, że was przekręcili komputerowo w wyborach do Europarlamentu. Nie mam dowodów, ale mam informacje. Aha skomentował przemówienie Wałęsy Karol Gac z „DoRzeczy”. Mówiłem Wam kim jest ten Wałęsa! Nie dziwcie się już! „Defekt historii” - Lech Bądkowski napisał prof. Sławomir Cenckiewicz. Bolek pluje na Kornela Morawieckiego. Cały Bolek napisał publicysta „Sieci” Stanisław Janecki. Niegodne słowa Lecha Wałęsy atakującego dziś ś.p. Kornela Morawieckiego. Niegodne podkreślił Eryk Mistewicz. Paweł Kowal klaszczący Lechowi Wałęsie dodał Mistewicz w kolejnym wpisie. Grzegorz Schetyna, Małgorzata Kidawa-Błońska, zareagujecie na słowa Wałęsy o „zdrajcy” Morawieckim? pyta Grzegorz Kuczyński. Kilka dni temu Schetyna żegnał Kornela Morawieckiego nazywając go legendą. Dziś uśmiechnięty bije brawo Wałęsie, który właśnie napluł na jego grób. Dno zauważył Paweł Wójcik. Chyba @Platforma_org będzie żałować zaproszenia @PresidentWalesa na swoją konwencje, nazywającego śp. Kornela Morawieckiego i Solidarność Walczącą zdrajcami stwierdził Jan Popławski. Słucham Bolka na konwencji PO i jestem na 100% przekonana, że to ostatnia konwencja pod tym szyldem
  napisała Irena Szafrańska. Tłum słucha jak Wałęsa nazywa Kornela Morawieckiego zdrajcą. Tłum bije brawo. Nikt nie protestuje. Wszyscy szczęśliwi. Jakim wartościom służy ten tłum? pyta Marzena Paczuska. Zapraszanie Lecha Wałęsy na konwencję to proszenie się o kłopoty. Legendy świetnie wyglądają na pomnikach. Gorzej, gdy zabierają głos…
  stwierdził dziennikarz TVN Konrad Piasecki. Niecałe 24 godziny po pogrzebie śp Kornela Morawieckiego w trakcie konwencji @Platforma_org z ust Lecha Wałęsy Tajnego Współpracownika SB o pseudonimie Bolek pada obrzydliwy bluzg pod adresem nieżyjącego bohatera, który nigdy na układ z bezpieką nie poszedł napisał z kolei Michał Rachoń.

  https://pbs.twimg.com/media/EGMQFdYW4AILoFV.jpg

  [Wałęsa: Dlaczego macie wymienione wszystkie mankamenty i złe zarządzanie PiS-u, a naród odbiera was tak jak odbiera? Ja wiem, dlatego zwyciężałem i dobrze was prowadziłem. Ale w tym czasie słuchaliście mnie, a od jakiegoś czasu nie słuchacie

  https://pbs.twimg.com/media/EGMRo13WkAAzWgG.jpg
  2% w wyborach prezydenckich to zwycięstwo? ciekawa teza.]
  Ps...Biją brawo zobaczcie ich twarze oni nie wiedzą co zrobić TONĄ nie ma ratunku pogrążył ich. Kidawa go prowadzi oszaleli. Dziś Wałęsa zatopił KO. Mam nadzieję, że zobaczymy kto z wierchuszki KO bił brawo po haniebnych słowach Wałęsy. Moim zdaniem jest tak: Lech Wałęsa to socjopata. Karmi się hejtem i uwielbia kiedy się o nim mówi. To też narcystycznie usposobiony człowiek. Gdyby Schetyna to zrozumiał dawno by go usunął. Moim zdaniem taka retoryka Schetyny to błąd. Błąd nie dlatego że się z nią nie zgadzam. Błąd dlatego, że ta retoryka dotrze "tylko" do twardego elektoratu PO. Centrowy kluczowy elektorat mu odpłynie bo zobaczy, że ten hejt do niczego nie prowadzi. Jachira Wałęsa to jest polityka Schetyny. Polacy to przejrzeli. Teraz gwóźdź do trumny. Wypowiedź Wałęsy o ŚP KM to polityczne harakiri. W naszej kulturze zmarłych otacza się szacunkiem. Plucie na nich to nawet dla wyborców PO za dużo. Przecież nawet ci POwcy na konwencji oniemieli słuchając OTUA. Dla wszystkich Polaków za dużo. Zero kindersztuby , ale czego można się spodziewać po chamie. Optymistyczne, że przesiew ziaren i chwastów postępuje i ten proces będzie ciągle trwał. Może i dobrze, że Schetyna tego nie rozumie. 13 X skończy się PO w obecnej formule. "Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami". George Orwell
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mOWRhZi9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI1LzU0OS82NGNiM2QwNmEyYzk0NDU0OTUzMDdhYmM5NmQzYmUzMC5qcGVn.jpeg

  Wałęsa kompletnie odleciał na konwencji KO. Sugeruje, że PiS sfałszuje wybory: "Mam informację, że oni w internecie was przekręcą". Nie muszę udowadniać, że jestem z wami, popieram was i będę na was głosował. Jako praktyk-polityk, nie widzę innej siły, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie, z małymi mankamentami oświadczył na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Lech Wałęsa. Ja lubię zwyciężać. Dlatego zastanawiam się, dlaczego, mimo, że macie wymienione wszystkie mankamenty, dlaczego naród odbiera was tak, jak odbiera. Ja wiem dlaczego. Kiedyś mnie słuchaliście, a od jakiegoś czasu nie słuchacie powiedział Wałęsa. Były prezydent wyliczył błędy, przez które jego zdaniem Koalicja Obywatelska nie wygra wyborów.

  Pierwszy błąd popełniliśmy wszyscy. Ja miałem taką siłę, że sobie z gówniarzami poradziłem. Prosiłem was na piśmie, prezydenta Komorowskiego. Nie rozliczyliście. Drugi mankament. Pozwoliliście im na papierach Kiszczaka wmówić im, że Wałęsa to agent. No wiecie co? Tylko Kaczyński może wymyślić większą bujdę. Trzeci błąd- daliście się wciągnąć na pola niewygodne. Na aborcję, na konkordat. Specjalnie was na to wciągnęli. Nie tak się zwycięża. To się załatwia w inny sposób, nie w wyborczy pouczał Wałęsa. To fatalny błąd, dlatego naród nie zauważa innych wielkich argumentów. Ojca zabiła mi wojna, zabijano nas fizycznie, a Kaczyński i spółka zabija nas moralnie. Nie wierzcie, że oni oddadzą wam władzę. Jak oni zamach robili. Pytanie, w jaki sposób oni was oszukają i nie dadzą wam zwycięstwa, mimo, że wygracie. Mam informację, że oni w internecie was przekręcą. Że w wyborach do PE już was przekręcili. Los naszemu pokoleniu dał dwa wielkie zadania. Pierwsze wykonaliśmy to rozwój. Drugie, to zbudowanie czegoś lepszego od poprzedniego układu. Pytania są wielkie przed nami. Każdy kraj ma swoją historię. Musimy w tym pokoleniu zacząć powiększać, pytanie, na jakim fundamencie mówił Wałęsa. Widzicie, co się dzieje z demokracją. Mnie uczono, że zwycięstwo demokracji to większość, a większość nie idzie do wyborów. Zadanie jest dopasujcie zorganizowanie społeczeństwa do warunków dodał. Los temu pokoleniu wrzucił drugie zadanie. Jest jak jest, bo to wszystko się miesza. Mamy stare programy, a nowe warunki. Proszę was. Znaleźliśmy się między epokami. Musimy znaleźć fundamenty, wszędzie są potrzebne korekty. Pan Bóg dał nam wielki krzyż i jestem przekonany, że sobie poradzimy. Wyliczanie nie jest rozwiązaniem. Trzeba się przygotować doradzał opozycji Wałęsa. Były prezydent w obrzydliwy sposób zaatakował śp. Kornela Morawieckiego, nazywając go zdrajcą. Prof. Gliński - człowiek wygrał konkurs, a on go nie powołuje, bo nie che. Co to jest? Wybaczyłem szefowi „Solidarności Walczącej”, a oni robią z niego bohatera. A on w środku, stan wojenny, a on kozak zakłada „Solidarność Walczącą”. To zdrajca.Ja wiedziałem, że on nie za dużo potrafi, nie zakozaczy. Olaliśmy go. Oni dziś mają się za bohaterów, a myśmy zwyciężyli. Kompromisami, bo inaczej nie dało się wygrać atakował Wałęsa śp. Kornela Morawieckiego. Płatny kapuś komunistycznej Służby Bezpieczeństwa TW Bolek na konwencji Platforma_org , nazwał śp. Kornela Morawieckiego ZDRAJCĄ!!! w dzień po Jego pogrzebie, przy pełnym aplauzie zgromadzonych!
  https://twitter.com/i/status/1180809570526126086
  Nie zabrakło też ataku na śp. Lecha Kaczyńskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Proszę was, zastanówcie się, gdzie chcą was oszukać. To są tak perfidni ludzie, że nie możecie im ufać i wierzyć. Wszystko musicie sprawdzić. Wierzę, że zrobimy porządek w tym kraju kartką wyborczą. Jeśli się nam nie uda, to będzie coraz trudniej dramatyzował Wałęsa. Ja maksymalnie wykorzystałem Kaczyńskich i odrzuciłem. Krzaklewski ich wyciągnął, przez lata dobrali ludzi - to się nie mieści w głowie. To jest państwo, czy cywilbanda? Nie mamy wyboru. Musimy zrobić wszystko. Ale nie dajcie się wciągać na pola, które nie dają szans zwycięstwa zakończył Wałęsa.

  https://wpolityce.pl/polityka/466981-walesa-kompletnie-odlecial-na-konwencji-ko

  Ps... Powinno się go obwozić po wiejskich jarmarkach obok psa z dwoma głowami. Bolesławie przyPOminam Świadectwa Udziałowe i puszczenie uczciwych Polaków w skarpetkach . "Mędrzec" europejski bez matury zna się na wszystkim i wszystko wie. Ciekawe czy nadal wygrywa w lotka? Mówi z własnego doświadczenia czy co? Zapytać Danuśkie gdzie była ta kolektura gdzie Boluś nadawał totki. Kiedy był prezydentem „GW” lżyła go i ośmieszała, tow. z Unii W. traktowali jak żulika - z pogardą. Dziś Wałęsa wziął odwet. Więcej Wałęsy w mediach, a wygramy wysoko. Największy ich mankament panie Bolek, że pana traktują jak autorytet. Pan się zastanawia, i jednocześnie wie, pan wygrał i jednocześnie przegrał. Pana hasło to "albo my ich, albo oni was". GRZESIEK i BOLEK "mówią": POzabieramy, POzamykamy, POlikwidujemy, POkradniemy, POchlejemy, POzdradzamy….Polskę i Polaków … PO=Przestępcza Organizacja. a, A CO "mówi" "mondrala" NEUMANN vel OLSEN?
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mYTRhZC9wLzIwMTkvMTAvMDQvMTA0Mi81NTQvZTQ4NjA3MjZlMjhmNDdjNGIzMzg0MzcxM2JiMDdmZjguanBlZw==.jpeg
  Sądy naprawdę są w Polsce kluczowe. Mamy tu „mega twardą rzecz”, „grubą sprawę”. 12 refleksji po taśmie z Neumannem. Jak w tytule, cytując rozmówców z ujawnionej dziś taśmy. Nagranie ze Sławomirem Neumannem jest dla niego druzgocące. Dowiadujemy się, co jeden z najważniejszych ludzi w Platformie i Koalicji Obywatelskiej naprawdę myśli w kilku kluczowych sprawach dla sporu politycznego w Polsce. I spływa tapeta tak pieczołowicie latami nakładana. Jest tu tak wiele wątków, że trzeba je uporządkować. Oto tuzin refleksji.

  1) Sądy mają zostać po staremu, bo dzięki temu nasi koledzy mający kłopoty z prawem, unikną kary. Rozumiemy się? Sądy mają tak pracować, by do wyborów (każdych kolejnych – o to chodzi) nie rozstrzygać żadnej sprawy. Tak mają wyglądać niezawisłość i demokracja.

  2) Ci, którzy wspólnie z Platformą i jej koalicjantami (dzisiejszymi i niedawnymi) sądów bronili, dostali na głowy wiadro pomyj. Tysiące ludzi, którzy chodzili w marszach KOD-u. A zwłaszcza ci, którzy do dziś wierzą, że Platforma to dla nich zbawienie, a nie cyniczna grupa wąskich, śliskich interesów.

  3) Kto jak kto, ale szef pomorskich struktur PO Sławomir Neumann najlepiej znał wady i zalety Pawła Adamowicza. Jego atuty i kłopoty. Wiedział, dlaczego trzeba było się z nim rozstać dla dobra partii-matki, choć prezydent Gdańska był już wówczas bardzo silnym graczem. Wiedział, że jego majątek został zgromadzony w sposób do dziś niewyjaśniony, a informacje ujawnione w tygodniku „Sieci” były materiałem nie do podważenia. Ale można było w tej sprawie kręcić, by w końcu skorzystać partyjnie z popularności wdowy po Adamowiczu. Która zresztą nosi na plecach wszystkie podejrzane sprawy majątkowe. Zapytajmy więc dziś: czy Adamowicz był zaszczuwany, czy też szczuto na tych, którzy pisali o nim prawdę? Kuriozalny sposób, w jaki Neumann próbuje tłumaczyć ten wątek nagrania tylko potwierdza, że gardzi ludźmi, którzy go słuchają, bo przecież próbuje robić z nich idiotów: Mówiłem "twarde rzeczy" w kontekście tego, że prezydent Adamowicz jest na pierwszej linii ataków PiS i że podległa Ziobrze prokuratura jest w stanie przeprowadzić taką operację, że wyprowadzą go w kajdankach.” A na taśmie mówi tak: „Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach.” Liczy na to, że naprawdę „ludzie g… wiedzą”.

  4) To nie jest odgrzewany kotlet. Ręka do góry, kto z Państwa pamięta publikację „Gazety Tczewskiej” sprzed roku w tej sprawie?

  5) Chwilami to scena jak z filmu Martina Scorsese – można wybrać, którego. Wysoko postawiony człowiek z pewnego środowiska obiecuje jednemu z podległych ochronę, ale tylko w przypadku jego pozostania w strukturze. Jeśli ją porzuci, wszelkie sentymenty ustaną. Bez najmniejszych skrupułów. Brrr…

  6) Co Neumann robi z informacją o przestępstwie jednego z działaczy? Czeka na dobrze mu znany system ścigania i wymiar sprawiedliwości III RP. Liczy, że tradycyjnie uda się ochronić kumpli, którzy mają wiele za uszami. Sądy naprawdę są w Polsce kluczowe.

  7) Nie ma wątpliwości, że mocne słowa w kontekście Tczewa opisywały lokalnych działaczy PO, a nie mieszkańców miasta. Struktury musiały nieźle wkurzyć przewodniczącego Neumanna. A teraz tczewscy platformersi mają o czym myśleć.

  8) Nie można przy tej okazji krzyczeć o podsłuchowym państwie PiS. Neumanna nagrał partyjny kolega.

  9) Neumann to dziś elita PO. Czym się zasłużył, że zrobił taką karierę? Reprezentował partię - wspólnie z Jarosławem Urbaniakiem i Mirosławem Sekułą - w komisji śledczej ukręcającej łeb aferze hazardowej w latach 2008-2010. Rzecz dotyczyła zblatowania wierchuszki Platformy z biznesmenami branży hazardowej, ich wpływu na pisanie ustaw i ustawiana córki jednego z nich w zarządzie Totalizatora Sportowego. To wtedy rozpoczęła się na dobre wojna PO wypowiedziana CBA i Mariuszowi Kamińskiemu. Komisja miała zasypać machloje. I zasypała. Sekuła poszedł na szefa NIK, Neumann na wiceministra zdrowia i szefa klubu PO, a Urbaniak - najmłodszy w tercecie, ale i najmniej sprawny - na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, zaś dziś jest już „dwójką” na liście KO, tuż za Skarbnikiem Platformy Mariuszem Witczakiem (który nie zna twórcy SokuzBuraka, choć płaci mu po 10 tys. zł miesięcznie). Nie zapominajmy o Bartoszu Arłukowiczu, który w kluczowym momencie stracił serce do stanowczej pracy w komisji śledczej (reprezentował wówczas SLD), pomógł zagasić sprawę i niebawem został pełnomocnikiem premiera Tuska ds. wykluczenia społecznego, ministrem zdrowia, a dziś jako europoseł jest w sztabie KO. Tak działają tryby Platformy. Nowe nagranie tylko to potwierdza.

  10) Platforma nie może Neumanna odstrzelić. On sam nie może zrezygnować z funkcji partyjnych, członkostwa, kandydowania. Byłoby to przyznanie się do wszystkiego, co wyłazi z tych taśm – cynizmu w gardłowych sprawach, niesionych na sztandarach Koalicji Obywatelskiej. Trzeba więc się bronić. Klasycznie – przeprosić za przekleństwa i kręcić w każdym z wątków. A wszyscy przecież widzą, że to ściema. Nikt tej linii obrony nie kupi. Nawet działacze KOD :)

  11) Specjalne pozdrowienia kieruję do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która pytano o ujawnione prawdziwe oblicze Neumanna i jej partii powiedziała, że w kampanii nie będzie się zajmowała taśmami, bo chce mówić o służbie zdrowia. Komedia w stylu Ewy Kopacz!

  12) Tam obowiązuje żelazna zasada: każdy lepszy, nawet złodziej, byle nie pisowiec. Nieuczciwość działacza nie ma znaczenia, dopóki udaje się nie zainteresować nią zbyt wielu ludzi.

  https://wpolityce.pl/polityka/466748-sady-naprawde-sa-kluczowe-12-refleksji-po-tasmie-neumanna
  Ps..Szach mat herr Neumann….brawo ty! i KO pozamiatana. Nie dość, że gardzą wyborcami PiSu to jeszcze w głębokim poważaniu mają własny elektorat….Wyborcy PO to jednak bezwolne ameby. Szajka "POjebów" jak ich określił sam vice-herszt niejaki herr Neuman powinna być zdelegalizowana a ich członkowie wywiezieni do wykonania przekopu na Mierzei Wiślanej gołymi złodziejskim i łapami. Opcja zerowa w sądach to jest najlepszy sposób na reformę i konieczna. Mam nadzieję, że po wyborach wszystko apolityczni kolesie z nadzwyczajnej kasty, którzy wypowiedzieli służbę i lojalność RP znajdą się w kryminale, nawet kosztem Polexitu. Dosyć bandy w togach! Mafia pozbawiona cienia moralności. Neuman przypomniał to, co wiedzieliśmy o Tuskach, Sikorskich, Sienkiewiczach, Nowakach. Mafijne myślenie, mafijne układy, mafijna solidarność.. Precz od Polski..!
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zYjEwMS9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI2LzQ4MC9lNjIzMWUxMjQzYjM0ZDcxOGE3ZWI5NDQ4ODU2N2VkYy5qcGVn.jpeg

  Neumann rezygnuje z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO! "W nagraniach znalazły się słowa, których głęboko żałuję". Sławomir Neumann poinformował w niedzielę PAP, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-Koalicja Obywatelska. Rezygnacja ma związek z opublikowanymi w piątek przez TVP Info nagraniami z jego udziałem. W nagraniach z 2017 r. z rozmowy z lokalnymi działaczami partii znalazły się słowa, których głęboko żałuję. Wypowiedziane w emocjach, nie naruszają one w niczym prawa, są jednak sprzeczne z moimi wartościami i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO napisał Neumann w oświadczeniu przekazanym w niedzielę PAP. TVP Info opublikowała w piątek nagranie rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się na temat sytuacji w tym mieście. Rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. Lider pomorskiej PO deklaruje, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie.

  https://wpolityce.pl/polityka/467011-neumann-rezygnuje-z-przewodniczenia-klubowi-po-ko
  Ps...A teraz bucu do kamieniołomów! Raczej chodzi o słowa, których jeszcze nie znamy, a mają być przedstawione wieczorem w TVP-Info.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zYzc3NC9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI1LzU0OS84YTNjYTI1ZjBiNGM0NDJjYmNjZGFkMGU5OTAxYTcwNy5qcGVn.jpeg

  Koalicja Obywatelska, czytaj – warszawska konwencja obłudy, hipokryzji, zakłamania i lekceważenia obywateli właśnie. Jakim prawem Grzegorz Schetyna mówi w imieniu „większości Polaków”? Prawem kaduka. Nie ma takiego sondażu jak Polska długa i szeroka, który wykazywałby poparcie większości obywateli zarówno dla Platformy z nazwy Obywatelskiej jak i Koalicji tzw. Obywatelskiej, kilkupartyjnego zlepka na wyborczy użytek. Co lub kto natchnął kandydatkę na premiera Małgorzatę Kidawę-Błońską, która chce być wolna, bo na to zasługuje…?
  W kwestii formalnej: najpierw na Konwencji Obłudy, pardon, Koalicji Obywatelskiej wystąpiła pani kandydatka. Nie, żebym lekceważył panią Kidawę-Błońską, broń Boże, to raczej ona, pani kandydatka, lekceważy Polaków. Pani stwierdziła, że: „Titanic zatonął przez kłamstwo, chciwość i pychę. Tysiące niewinnych ludzi na pokładzie po prostu nie wiedziało co się dzieje”, znaczy, że ślepi Polacy nie widzą, że za chwilę będą na dnie polityka w Polsce stała się toksyczna, co akurat jest prawdą. Tylko, przepraszam, dzięki komu…? że „ktoś politykę zamienił w jad”, że Polacy mają dość „nienawiści i obłudy”, i to jest prawdą, tylko, przepraszam, w czyim wydaniu, skoro nikt inny, tylko obywatele, w wolnym, demokratycznym państwie odsunęli od władzy Platformę z nazwy Obywatelską, za co, że spytam, jak nie za szerzenie nienawiści i pogłębianie konfliktów społecznych…? że Polacy są „mądrzy, zatroskani i wierzą w dobro”, to również jest prawdą, dlatego właśnie za powrotem do PO alias KO opowiada się jedynie niespełna jedna czwarta wyborców, czyli, można rzec, jej beneficjentów z ośmiu lat rządzenia krajem, że chce „odbudować wspólnotę”, przepraszam, że spytam, jaką i czyją? Po z lekka koncyliacyjnym wystąpieniu pani kandydatki Kidawy-Błońskiej, która gotowa jest łączyć Polaków, byle nie tych sympatyzujących i doceniających PiS, głos zabrał były premier z cienia Grzegorz Schetyna. Jego przemówienie da się sprowadzić do zdania, że „pewien starszy pan”, jak wypowiadał się o Jarosławie Kaczyńskim, początkowo eufemistycznie, potem już imiennie, to zaraza, diabeł wcielony, który wszystko opanowuje i zgotuje wszystkim piekło, a „jego ludzie”, to przekręciarze i kryminaliści chronieni przez sądy, wspierani przez całkowicie podporządkowane im, pisowskie media publiczne. Jest źle, wręcz tragicznie, gorzej już być nie może, dlatego „zwyciężymy”, jak zaapelował przewodniczący PO, bo większość obywateli…, trzeba tylko jeszcze, żeby ta Koalicja Obywatelska się trzymała razem…, i w ogóle cała opozycja…Jednym zdaniem, w kupie siła. Na konwencji KO nie mogło oczywiście zabraknąć, jakże, twórcy jaizmu stosowanego, który wygarnął: „nie słuchaliście mnie”, a „trzeba było”, że Tusk, że Komorowski, gdy on mówił, „nie rozliczyli”, a mogli, on, Lech Wałęsa namawiał, mało tego, „uwierzyli”, że on był esbekiem, i on się teraz w Polsce musi tłumaczyć. Jakoś nikt na sali po tych Wałęsowych skargach o te posądzenia nie klaskał, ani jednego oklasku nie było. „Uwierzylyście…”, ubolewał Wałęsa w żółtych okularach i koszulce „otua”…

  Żenujące. Przykro patrzeć na upadek „ikony Solidarności”, wszystkim chyba przykro, ale tak to już jest, gdy historia osła na szczyty wyniosła, gdy prostak do bólu, który sam o sobie mówi, że „dokonał zwrotu o 360 stopni”, że „nie można mieć pretensji do słońca, że się kręci wokół ziemi”, sam uwierzył w swoją wielkość, że jest mędrcem, że zacytuję pana Jourdain’a: „U licha! już przeszło 40 lat mówię prozą, nic o tym nie wiedząc”…

  Na konwencji PO z przystawkami na wyborczy użytek było równie żałośnie, a może nawet bardziej, gdyż był to spektakl z udziałem wielu uczestników. W co wierzą? Że będzie tak jak wczoraj? Że wystarczy obietnica, że nie cofną tego, co da obywatelom rząd PiS, a co rzekomo było niewykonalne? W co wierzą…? - pytam. W społeczeństwo bezrozumnych głupków…? Cisza…?

  Więc ja odpowiem, w co ja wierzę: że po wyborach dojdzie do rzeczywistego samooczyszczenia z toksyn po stronie opozycji, które uczyniły z niej karykaturę, parodię, spektakl obłudy, hipokryzji, zakłamania, lekceważenia obywateli właśnie, że Schetynopodobni i cała ta kamaryla zostanie wreszcie odstawiona do lamusa, a ich miejsce zajmą ludzie po prostu myślący, zdolni do konstruktywnego dialogu, a nie wyłącznie żądni władzy i nic poza tym. Kropka!

  https://wpolityce.pl/polityka/466997-koalicja-obywatelska-konwencja-obludy-i-hipokryzji

  Ps...O Boże Kidawa z Grześkiem zamienili się zębiskami!Cała KO (PO) to typowy zakład pogrzebowy z faceliftingiem. Grzegorz i OTUA to reprezentanci polskojęzycznych złodziei, oszustów, kapusiów i zdrajców o co najmniej podejrzanym POchodzeniu… On nie ma moralnego prawa mówić w imieniu ŻADNYCH Polaków, a nie tylko większości. Może się wypowiadać w imieniu zmanipulowanych tumanów z pod znaku GW, TVN etc. którzy Polakami są tylko z nazwy. Oprócz Jaświry na listach POgardy przydaliby się mecenasi od kradzionych kamienic, ekolog Abdullach, paru kolesi z pod celi i byłby komplet. A Warszawka to kupi. W LEMINGRADZIE każda bajka przejdzie.

  Słowa wyjęte kontekstu. Czy nieprawdą jest, że większość polityków PO oraz zblatowanych z nimi sędziów orzekających zgodnie z życzeniem mafii Tuska to pospolici przestępcy? A kim są ich wyborcy?
 • @kula Lis 68 17:47:51
  A Sławek Neumann rzyga na przewodniczącego klubu PO.
  8-))))
 • @kula Lis 68 17:35:53
  Sławka Neumanna nie było dzisiaj na konwencji POKO, bo dzisiaj wieczorem jest premiera jego nowej płyty.
  TVP Info - 21 czasu polskiego
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lYTkyYy9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI4LzQ5MS9mMTJhMDYyZWQ0ZjA0MjRhOGY1MTQyYjU0ODQ1ZGE2My5qcGVn.jpeg

  Takie były rządy PO-PSL! Do tego chcą wrócić? Prezes PiS: Przyszło osiem lat ich rządów: Polska została zrabowana na dwieście kilkadziesiąt miliardów. Oni chcą w Polsce zlikwidować ostatecznie demokrację, bo zobaczyli, że w ramach demokracji oni nie mogą rządzić, nie mogą panować i w strefie politycznej, i w strefie ekonomicznej i w strefie kulturowej mówił w niedzielę na konwencji wyborczej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes Kaczyński podkreślił w niedzielę w Krośnie na Podkarpaciu, że demokracja to jest poważny dialog i spór między programami. Demokracja istnieje wtedy, kiedy różne grupy zwane często elitami politycznymi, spierają się między sobą, proponując ludziom różne rozwiązania. A społeczeństwo, wyborcy, obywatele wybierają spośród nich i ci, którzy uzyskają większość (…) mogą ten program realizować wskazywał.
  https://twitter.com/i/status/1180826714483679232
  Szef PiS przypominał, że PO w 2007 r. obiecywało Polakom, że w ciągu „bardzo krótkiego czasu będziemy mieli Arkadię” - wszystkie dziedziny życica zostaną poprawione. Przyszło osiem lat ich rządów i można powiedzieć jedno: Polska została zrabowana na dwieście kilkadziesiąt miliardów złotych to jest szacunek wstępny i z pewnością niepełny
  wskazał Kaczyński. Prezes PiS zastrzegł, że to jest szacunek bardzo wstępny i niepełny. Sądzę, że gdyby go dokończyć, gdyby odniósł się nie tylko do VAT-u, ale także do innych podatków i innych sposobów rabowania kraju, to byłoby to ze czterysta miliardów złotych, albo może więcej - czyli więcej niż całe środki europejskie dla Polski na siedem lat oświadczył. Podkreślił, że należy pokazywać różnice między wiarygodnością jednej formacji, a całkowitą niewiarygodnością, „a dziś też całkowitą nicością tych, którzy są przeciwko nam”. Oni chcą w Polsce zlikwidować ostatecznie demokrację, bo zobaczyli że w ramach demokracji oni nie mogą rządzić, nie mogą dominować, nie mogą panować i w strefie politycznej, i w strefie ekonomicznej i w strefie kulturowej mówił Jarosław Kaczyński. Zaznaczył, że „pewne ich zapowiedzi trzeba traktować poważnie”. Po pierwsze zapowiedź, że zlikwidują w Polsce demokrację. Bo te wszystkie pogróżki o tym, że po ich dojściu do władzy ludzie, którzy mieli inne poglądy, czyli PiS, zostaną ukarani, że różne decyzje zostaną cofnięte i to w sposób, taki, którego nie przewiduje konstytucja. To są pogróżki, które trzeba brać poważnie, przynajmniej, jeśli chodzi o ich intencje mówił.

  https://wpolityce.pl/polityka/467000-takie-byly-rzady-po-psl-kaczynskipolska-zostala-zarabowana
 • @kula Lis 68 17:59:03
  No to PiS ma sporo paliwa po przemówieniu Bolca
  Zaorane do piątku i jeszcze te dzisiejsze taśmy

  Będzie tu totalnych WYCIE

  8-)))))
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zMmQ5MS9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI4LzQ3OS8yZDdmMTE4OTIyMTM0ZDdjOTc0N2I0MzdkNDI3ZjZkMC5qcGVn.jpeg

  Współpracownik K. Morawieckiego: Wałęsa sprzedał się komunie. To, co opowiada ostatnio, przechodzi ludzkie pojęcie. Działacz Solidarności Walczącej Andrzej Kołodziej w rozmowie z portalem wPolityce.pl skomentował słowa byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który na konwencji Platformy Obywatelskiej stwierdził, że Kornel Morawiecki to zdrajca. Założyciel i lider Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki spoczął w sobotę na Powązkach Wojskowych. Wałęsa nie rozumie, że Solidarność Walcząca była organizacją polityczną, która odrzucała jakiekolwiek porozumienie z komunistami mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Andrzej Kołodziej, współpracownik Kornela Morawieckiego, sygnatariusz Porozumień Sierpniowych, działacz Solidarności i Solidarności Walczącej. Trudno komentować tak idiotyczne stwierdzenia Lecha Wałęsy ocenia. Podkreśla, że Solidarność Walcząca całkowicie odrzucała komunizm i dążyła do pełnej niepodległości Polski. Lech Wałęsa sprzedał się komunistom i doskonale o tym wie. Jego najbardziej znany akt, nie mówię tu o tym, że był agentem, ale o okrągłym stole, gdzie zobowiązał się chronić komunistów, przedłużył byt partii komunistycznej w Polsce, która w III RP działała w łagodniejszej formie przypomina. Niech Lech Wałęsa przypomni sobie, jak wspierał „lewą nogą” i tłumaczył się z tego, że musi mieć wokół siebie komunistów i agentów dodaje Andrzej Kołodziej. Wałęsa opluwa wszystkich. To, co opowiada ostatnio, przechodzi ludzkie pojęcie ocenia.

  https://wpolityce.pl/polityka/466992-wspolpracownik-k-morawieckiego-walesa-sprzedal-sie-komunie

  Ps...Fajne zdjęcie. Hipokryci z POKO. A łagodna i kulturalna twarz PO Kidawa-Błońska głaszcze Wałęsę jak Tusk Jażdżewskiego. TFUJ! On się nie sprzedał! On zawsze był jednym z nich a oni go wykorzystali, żeby rozbić, podzielić i skłócić Solidarność i przez niego załatwić sobie miękkie lądowanie. Epizod Wałęsy, Lewactwa i POPSL to przykład systemowego bezrobocia; to typowe pasożytnictwo, intelektualna niemoc; takie ani be, ani me, ani kukuryku! No cóż. Taka wypowiedź L.Wałęsy tylko świadczy o małości wypowiadającego się. Więcej takich wypowiedzi, a KO dostanie poniżej 20%, i tego im życzę. Wałęsa doskonale rozumie, o co mu chodzi. Albo jesteście ze mną albo przeciw. Morawiecki był alternatywą spoza układu z komunistami i to boli. POKO musi grać, jak mu Wałęsa gra. Zapędził w kozi róg.
 • @kula Lis 68 18:09:25
  Wiem, że jak Bozia chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera ale mam szczere wrażenie, że Mateńka z naszą opozycją delikatnie przesadza.

  8-)))))
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185YzcyZi9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI1LzUyMC8yNDc2OWYxMmQ0MGU0YTA3YmQ5MGQzMmIzZGJjZjgwNC5qcGVn.jpeg

  Komedia! Wpadka Platformy z wizytą Schetyny w Kaliszu. "Wszystko ok, tylko mieszkańców zabrakło". KOMENTARZE...„Wizyta i konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Kaliszu. Bardzo dobre spotkanie i rozmowy z mieszkańcami!” próbował chwalić się poseł PO Mariusz Witczak. Jednak jest mały problem. Jaki? Ciętą ripostę wystosował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zauważył on wspomniany problem. Wszystko ok tylko mieszkańców zabrakło... Zdjęcia, komentarze pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/466912-wpadka-z-wizyta-schetyny-w-kaliszu-gdzie-ci-mieszkancy

  Ps..Kalisz stare miasto i nie nabierze się na głupie chwyty Schetyny, Witczaka, Grodzińskiego złodziejskiej spółki. Czyżby Kalisz rzygał przewodniczącym Schetyną? Brawo Kaliszanie, tak trzeba traktować tych mądrali z pełowskiej koalicji. Oni chamsko wzgardzają nami, a my mamy ich głęboko w dupie…Ale odlot. Spotkanie z mieszkańcami bez mieszkańców. A może pojechali do Tczewa? Rozmowy z mieszkańcami były dobre, bo mieszkańców zabrakło. W przeciwnym razie mogłyby nie być dobre. Oni nie potrzebują mieszkańców bo w/g ich kolegi mieszkańcy są głupi i gówno nie wiedzą! Ząbki wyszczerzone (do kogo?), garnitury prosto spod igły, luzacko z łapą w kieszeni… Sama elyta...eleganci na zdjęciu- brązowe buty do garnituru ot taki POziom! A głupole na focie cieszą się jak do sera, albo jak by im ktoś w kieszenie narobił …a w zasadzie do czego im ludzie? mając swoje sądy i to im zapewnia całkowitą bezkarność...Sławomir Arkadiusz Neuman tak dobitnie wyraził się w nagraniu, że nawet lemingi wreszcie zrozumiały. Tłumów już raczej nie będzie, no chyba, że do roli klakierów namówią sąsiadów zza Odry. Dyndała Polacy mają cię w dupie tak samo jak wy Polaków , przez cały czas działaliście i działacie na szkodę Polski i Polaków dlatego dostaniecie taką zapłatę na jaką zasługujecie! Czy ludzie się zabarykadowali w domach? Ludzie w domu zostali, bo złodzieje z Platformy Obywatelskiej przyjechali do Kalisza. Tak powinno wyglądać każde spotkanie POjebów z potomkami "chłopów pańszczyźnianych", życzę im "tak licznych" głosów przy urnie. To skąd im się bierze 23 procent, chyba się wstydzą, bo to rzeczywiście obciach się spotykać z takimi ludźmi, ale już w anonimowym sondażu popierają, bo mają jakieś szachrajstwa na sumieniu.
 • @Husky
  Stawka tych wyborów jest ogromna! Prezes PiS: Jeżeli chcemy mieć normalne związki, a nie dwóch tatusiów i dwie mamusie, to musimy je wygrać! Jeżeli chcemy mieć normalne związki, a nie dwóch tatusiów i dwie mamusie, to musimy te wybory wygrać - mówił podczas konwencji PiS w Rzeszowie prezes partii Jarosław Kaczyński. Zarzucił też formacjom opozycyjnym, że wspierają ofensywę kulturową, która może zdemolować polską kulturę. Kaczyński ocenił, że najbliższe wybory będą najważniejsze od 30 lat. Jedna ze stawek tych wyborów, ja mówił, są sprawy polskiej kultury. Wyjaśnił, że chodzi mu o kulturę w szerszym rozumieniu o system wartości. A cały ten system jest dzisiaj przedmiotem sporu. Jest przedmiotem bardzo silnego ataku, który ma podważyć fundamenty polskości, fundamenty naszej cywilizacji, naszej tradycji, naszej kultury mówił Kaczyński. Dzisiaj chodzi o wielką operację socjotechniczna, żeby kulturę polska rozbić, żeby rozbić polskie społeczeństwo, by doprowadzić do sytuacji, w której to wszystko co była dla nas wspólne przestało być wspólne dodał. Prezes PiS mówił, że Polska znalazła się w sytuacji, w której jej obywatele mają stać się łatwą do manipulowania grupą, grupa pozbawiona wszelkiej tożsamości od tożsamości narodowej, do tożsamości płciowej. To jest coś, co nie dotyczy tylko naszego kraju, to już w niemałej mierze się stało na zachodzie Europy. Często pada argument: jeżeli chcecie żyć w tak dobrych warunkach i komforcie, jak na zachodzie Europy, to musicie te wszystkie antywartości przyjąć, to musicie pozbyć się tego co polskie, chrześcijańskie, tego co europejskie, w tradycyjnym tego słowa znaczeniu wyjaśniał Kaczyński. Ocenił, że ta walka jest dziś nierozstrzygnięta, bo „ta ofensywa”, kiedy rząd PiS odmawia jej poparcia i jej się przeciwstawia, nie ma szans. Natomiast kiedy ta ofensywa uzyska poparcie władzy, a uzyska kiedy do władzy dojdą nasi przeciwnicy (…) Jest oczywiste, jeżeli oni dojdą do władzy (…) to ta ofensywa będzie miała tak silny charakter, że może polska kulturę, polską świadomość zdemolować podkreślił prezes PiS. Dodał, że może to też zdemolować fundament naszej kultury rodzinę. Kaczyński mówił, że rodzina tak rozumiana jak w Polsce na zachodzie Europy funkcjonuje już w niewielkim zakresie. Wyjaśnił, że chodzi mu o związek pomiędzy kobietą a mężczyzną oraz dzieci. Dodał, że uwzględnia w tym wyliczeniu też rodziców samotnie wychowujących dzieci: matki i ojców. Jeśli chcemy to utrzymać, jeżeli chcemy utrzymać coś, co jest częścią naszej tradycji i świadomości, coś co jest fundamentem naszej struktury społecznej i trwania Polski (…) To musimy wiedzieć, że jest to stawką tych wyborów. Jeżeli chcemy mieć normalne związki, a nie dwóch tatusiów i dwie mamusie, to musimy te wybory wygrać podkreślił. Jeżeli chcemy, żeby w teatrach przedstawiano gigantyczny dorobek, również polskiej dramaturgii, to musimy te wybory wygrać mówił w Rzeszowie szef PiS. Chcę przy tym zastrzec, że my nie robimy żadnych ograniczeń prawnych, niech każdy robi, to co chce w swojej sypialni i każdy robi, to co uważa w swoim teatrze, ale to nie może mieć państwowego wsparcia
  powiedział. Jest różnica między tolerancją, jesteśmy tolerancyjni jako partia i jako społeczeństwo (…) ale tu nie chodzi o tolerancję, a o afirmację i o wsparcie przez państwo, o powiedzenie, że to jest dobre, nawet lepsze niż to, co zgodne z tradycją dodał. Na to zgody nie ma podkreślił. Jak tłumaczył, stawką tych wyborów jest także wolność. Dziś wolność cofa się w Europie, wolność wyznania, wolność religijna, wolność słowa, wolność nauki, wolność wypowiedzi, to wszystko jest dzisiaj na Zachodzie Europy radykalnie kwestionowane. Ludzie są skazywani za stwierdzenia oczywistości mówił. Dodał, że w Sejmie są różne projekty o mowie nienawiści. To są projekty, które idą w tym kierunku (…) próby odebrania nam wolności mówił. Oni (opozycja - PAP)to wprowadzą, z cała pewnością przekonywał. Podczas konwencji Kaczyński odniósł się do polityki społecznej prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. To wszystko, co uczyniliśmy w tej dziedzinie, jest stawką tych wyborów. Nasi przeciwnicy mówią od niedawna, bo przedtem mówili co innego, my to wszystko utrzymamy (…). Im nie można wierzyć (…), wielokrotnie przysięgali różnego rodzaju rzeczy, choćby sprawa wieku emerytalnego, a później robili coś zupełnie innego
  stwierdził. Jak zaznaczył, opozycja nie może prowadzić takiej polityki społecznej, jak PiS głównie dlatego, że warunkiem jej prowadzenia jest radykalne ograniczenie patologii. W Polsce ta patologia to było m.in. okradanie polskiego budżetu na ogromne sumy, poprzez sprawy vatowskie, ale także na inne sposoby. Jeżeli ktoś chce to okiełznać, tak jak myśmy przynajmniej w wielkiej mierze okiełznali, to nie może mieć z tym światem, który to czyni, żadnych związków. Jeżeli jakaś formacja, wiedząc doskonale, że to się dzieje, to tolerowała, bardzo trudno uwierzyć, że tych związków nie ma zasugerował. Dodał, że kolejnym powodem, dla którego opozycja nie może prowadzić takiej jak PiS polityki społecznej, jest umiejętność rządzenia. Jeśli ktoś traktuje rządzenie poważnie, to może zdziałać wiele, szczególnie jeśli coś umie. Jeżeli ktoś traktuje rządzenie jako zabawę, to z całą pewnością nie jest w stanie zdziałać nic podkreślił. Jego zdaniem, opozycja kiedy sprawowała władzę, traktowała rządzenie jako zabawę. (Traktowała) jako okres osobistego użycia, szczęścia w ten sposób rozumianego. Otóż władza nie jest szczęściem, to jest wielkie obciążenie, które się przyjmuje w interesie Polaków. (…) Oni tego nie potrafią, (…) poza tym nie mają też zwykłych umiejętności ekonomicznych, administracyjnych i wszystkich innych, które są potrzebne do tego, żeby dobrze rządzić
  powiedział Kaczyński. Podczas konwencji wyborczej PiS w Rzeszowie Kaczyński zaznaczył, że na obecną politykę prorodzinną rząd Zjednoczonej Prawicy przeznacza ponad 80 miliardów złotych rocznie, czyli 4 proc. PKB, co jest jak mówił bardzo wysokim procentem w skali europejskiej. To tylko my to możemy utrzymać i rozwijać dalej. I to będziemy robili zapewnił. Stawką wyborów jest według prezesa PiS perspektywa polskiego rozwoju. Powołując się na prognozy Szkoły Głównej Handlowej podkreślił, że mamy szansę w ciągu 14 lat dogonić przeciętną Unii Europejskiej, a w ciągu 21 lat dogonić Niemcy. To jest naprawdę niebywała perspektywa. (…) Myśmy takiej sytuacji tak naprawdę nie mieli w ciągu całych 1050 przeszło lat naszej historii, nigdy nie byliśmy na tym poziomie, no może poza incydentami, jak Niemcy były zniszczone wojną trzydziestoletnią podkreślił. Odnosząc się do dążenia do zrealizowania polskiej wersji państwa dobrobytu, Kaczyński zaznaczył, że zakłada ona m.in. politykę sprawiedliwości społecznej w wymiarze międzygrupowym, (…) a także zrównoważony rozwój wszystkich regionów. Będziemy dążyli w ramach polityki wzrostu do wyrównywania szans i między grupami społecznymi, i między regionami, wyrównywania szans i wyrównywania poziomu rozwoju
  zapewniał. Nasi przeciwnicy głosili koncepcję rozwoju metropolitalnego, rozwoju, który nigdzie na świecie się nie udał, a który zakładał, że najpierw będą szybko wzrastały metropolie, wielkie miasta, a dopiero później, to będzie się na zasadzie dyfuzji rozszerzało na inne regiony
  przypominał. Kaczyński zapewniał, że Zjednoczona Prawica ten model rozwoju zdecydowanie odrzuca. Stawką wyborów jest także i to, a nie tylko ta wielka perspektywa przekonywał prezes PiS

  https://wpolityce.pl/polityka/467019-prezes-pis-dzis-wolnosc-cofa-sie-w-europie
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183ZTI1NS9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI1LzU1OS8zZjg2MzhiNWIxZGQ0YmJhOGM2MzRjMTgyMTRjYzgyOC5qcGVn.jpeg
  Taśmy Neumanna? "Gazeta Wyborcza" milczy jak zaklęta. Jest za to sondaż straszący brakiem demokracji oraz Prawem i Sprawiedliwością. Nic się nie stało? Z takiego założenia wyszła redakcja „Gazety Wyborczej”, bowiem w weekendowym wydaniu nawet słowem nie zająknięto się na temat bulwersujących nagrań z udziałem szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna, opublikowanych przez TVP Info. Jest za to sondaż straszący zagrożeniem demokracji w Polsce i uderzenie w Prawo i Sprawiedliwość.

  https://wpolityce.pl/polityka/466846-tasmy-neumanna-wyborcza-milczy-jak-zakleta
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wYTE1Zi9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI1LzQ5Mi8wMDZiODE2ODgwZTI0Y2EyOGM3NDMzNDE1ODM2ODMzNy5qcGVn.jpeg

  Kosiniak-Kamysz chce być obrońcą chrześcijańskich wartości. Szef PSL: "Partie polityczne cynicznie wykorzystują Kościół"..Będziemy bronić chrześcijańskich wartości, ale na politykę w Kościele się nie zgadzamy – mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w niedzielę w Pałecznicy (Małopolskie) na konwencji tej partii. Szef ludowców przestrzegł, że w Polsce nie mogą trwać rządy autorytarne.
  https://wpolityce.pl/polityka/467005-szef-psl-chce-bronic-chrzescijanskich-wartosci

  Ps...Dla Kosiniaka-Kamysza tęcza to spółdzielczość rolnicza. Jemu już totalnie w łepetynę trzasnęło i się pokiełbasiło. Stop LGBT i tęczowej zarazie. Stop dla tęczowej koniczyny Kosiniaka-Kamysza.
 • @kula Lis 68 19:00:33
  Platforma popelnila dziś tyle razy sepuku, że nie wiadomo o czym mówić, a jeszcze nowych taśm Neumanna nie było.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183ZWRiNi9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI1LzU1MC8zNTAzZmRlNDg3M2Q0YTFlYTE1ZDUyZmE1MThiNWQ1ZS5qcGVn.jpeg
  W tych wyborach chodzi o odwieczny kosmiczny porządek, czyli o niewzruszalne koryto dla elity jasnogrodu. Dlaczego w Koalicji Obywatelskiej (Platformie Obywatelskiej) oraz w kręgach jej kibolstwa tak silne są nastroje odwetowe, żądza zemsty? Można mówić o kibolstwie jako powszechnym zjawisku w wypadku KO (PO), od momentu, gdy nie tylko politycy, ale też jej intelektualiści oraz medialni instruktorzy zamienili się w zwykłych pałkarzy, posługując się tak niewyrafinowanym językiem, że aż w głowie trzeszczy, gdy się tego słucha. Próbkę tego mieliśmy 6 października na konwencji Koalicji Obywatelskiej, szczególnie w wydaniu noblisty Lecha Wałęsy. Wyjątkowo intensywnie niektórzy opozycyjni intelektualiści, w tym pokojowy noblista, pałowali przy okazji pogrzebu Kornela Morawieckiego. Żądza zemsty i nastroje odwetowe występują w gęstym sosie wściekłości. Towarzyszące temu urojenia wyższościowe, czyli odwołania do rzekomo folwarcznej mentalności zwolenników Prawa i Sprawiedliwości czy stygmatyzowanie ich jako prymitywnej, ciemnej, kulturowo zapóźnionej, materialistycznie zwichrowanej i aspiracyjnie zdegradowanej tłuszczy wynikają z jednej strony z wściekłości, z drugiej z bezsilności. Skąd wściekłość wymieszania z bezsilnością? Przede wszystkim część wyborców (coraz większa) ośmieliła się zbuntować przeciwko pedagogice społecznej jasnogrodu, a szczególnie jej intelektualnych i medialnych guru. To największa zbrodnia od 1989 r., że ktoś nie chce słuchać takich dożywotnio dotkniętych geniuszem słuszności ludzi jak Adam Michnik, jego Sancho Pansa Jarosław Kurski, Tomasz Lis, Monika Olejnik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jacek Żakowski, prof. Leszek Balcerowicz, prof. Marcin Król, prof. Wiesław Władyka, prof. Andrzej Rychard, prof. Radosław Markowski, prof. Magdalena Środa, Agnieszka Holland, Maria Nurowska czy Krystyna Janda. Przez lata każdego buntownika można było błyskawicznie zrównać z ziemią, a przede wszystkich każdego znanego. Żeby zaraza się nie rozprzestrzeniła. A tu „nagle pierdyknęło”, żeby użyć analitycznego określenia politycznej gwiazdy jasnogrodu, czyli Elżbiety Bieńkowskiej.
  Ciemnogród zerwał się z łańcucha poprawności, prawomyślności (kwitnie myślozbrodnia), kolonialnej uległości, typowej dla rabów zginalności karków, przestał się zachwycać geniuszem jaśnie oświeconych, odmówił podporządkowania pedagogice wstydu i dydaktyce postępu, a nawet zakwestionował dążenie do liberalno-lewicowego raju jako ostatecznego ustroju i finalnego etapu dziejów. Innymi słowy – ciemnogród wysłał jasnogród na drzewo (bambus). Dlatego jasnogród się wściekł i trafił go szlag. Nie tyle z powodu samego buntu, co bezczelności wypowiedzenia posłuszeństwa, a nawet dumy z tego powodu. No bo jak to? Jakiś zwykły obywatel ośmiela się nie słuchać Adama Michnika i jego Sancho Pansy Jarosława Kurskiego, Moniki Olejnik, Agnieszki Holland czy Krystyny Jandy? Nie dziwota, że ta ostatnia poczuła się, „jakby ktoś na nią srał cały czas”. Jasnogród i jej polityczne ramię, czyli najpierw Unia Demokratyczna, później Unia Wolności, jeszcze później Platforma Obywatelska, a teraz Koalicja Obywatelska nie może znieść, że mając za sobą zastępy najbardziej nagrzanych mózgów III RP i najbardziej rozgrzanych medialnych kiboli, nie zdołał reedukować, a przynajmniej spacyfikować bezczelnego, ciemnogrodzkiego motłochu. Mało tego, musi się zniżać do oferowania temu motłochowi pełnej michy, żeby chociaż dostać szanse bycia wysłuchanym. Dla wybitnie nagrzanych umysłów i wyjątkowo rozgrzanych komsomolców obrazu i słowa to potwarz, ohyda i zbrodnia nie do wybaczenia. Czerni, która do końca świata miała żyć w piwnicy, a co najwyżej w przedpokoju postępu zamarzyła się podmiotowość, a co najgorsze – zakwestionowała ona historycznie, intelektualnie, moralnie i estetycznie ugruntowaną prawomyślność, jedyniesłuszność i wszechmądrość. Gdy już motłoch odważył się urwać z łańcucha, uznał też, że nie musi głosować tak, jak chce tego elita jasnogrodu. No i cała wielka robota edukacyjna, ogromne dzieło pedagogiczne, wielopiętrowa dydaktyka i trwająca trzy dekady reedukacja poszły się … bujać. Ale nadbudowa i polityczna zdrada nie są wcale najważniejsze. Władza jasnogrodu miała przecież swoje materialne konsekwencje. Jasnogród był naturalnym porządkiem świata i miał swoje hierarchie, niezależne od politycznych czy historycznych przypadków. Byle kto nie mógł przeskoczyć do nieswojej kategorii, bo byłby to zamach na naturalny porządek świata. Było niewyobrażalne, żeby ktoś niemający piętna geniuszu bądź certyfikatu czy rekomendacji np. od geniusza Adama Michnika, a nawet tylko jego Sancho Pansy Jarosława Kurskiego, mógł awansować czy cieszyć się wysokim materialnym statusem. To byłby przecież zamach na kosmos, jaki naturalnie powstał. To byłby koniec świata. W wyborach 13 października 2019 r. chodzi o to, czy znany nam kosmos, ugruntowany przez obiektywne siły i stabilizowany przez prawa przyrody pozostanie, czy zniszczy go bunt motłochu. Czy ludzie wybrani i zasługujący na wszystko, w tym odpowiedni status materialny, będą nadal przewodzić społeczeństwu i wyznaczać granice, które gwarantują, że ciemny motłoch nie zburzy naturalnego porządku? Czy uzurpatorzy nie wywrócą tego, co tak dobrze służyło elitom? A przecież miarą poziomu rozwoju, wolności i demokracji jest to, na jakim poziomie żyje awangarda, czyli elita. Jeśli dobrze mają się Schetyna, Kidawa-Błońska, Budka, Neumann, Balcerowicz, Środa, Holland, Michnik i jego Sancho Pansa Kurski, Janda, Materna czy Jachira, to całe społeczeństwo ma dobrze. Co to za demokracja, gdzie byle kto może mieć pretensje do zastąpienia Kidawy-Błońskiej, Michnika (i jego Sancho Pansy Kurskiego), Olejnik, Lisa czy Jandy? A tym bardziej pretensje do wyższego statusu materialnego. Jasnogród nie wyobraża sobie, żeby Koalicja Obywatelska nie wygrała, bo wtedy upadek polskiej kostki domina zburzy cały kosmiczny porządek. A tłumacząc to na polski, ktoś chce do cna rozwalić koryto, bo popękane już jest. A wtedy można będzie wyrzucić do kosza te wszystkie szlachetne uzasadnienia i intelektualne wygibasy. Dzielenie się z motłochem majątkiem narodowym i wypracowanym PKB to czyste marnotrawstwo. Co za różnica, czy motłoch żyje wygodniej, czy tak, żeby tylko przetrwać i być zdolnym do tyrania? Jeśli już to różnica jest negatywna: motłoch tylko zajmuje miejsca na plażach i w restauracjach, a w dodatku może mieszkać czy tak się ubierać, że jest nieodróżnialny od elity. A wtedy dorobek elitarnych pokoleń pójdzie się … bujać. Czy zatem można się dziwić, że jasnogród się wścieka, dyszy żądzą zemsty i odwetu?

  https://wpolityce.pl/polityka/466991-w-tych-wyborach-chodzi-o-odwieczny-kosmiczny-porzadek

  Ps...W punkt panie Janecki a świnie niech kwiczą, już niedługo. Brawa i podziękowania dla red. Stanisława Janeckiego za tak znakomite zobrazowanie samopoczucia mafijnych, samozwańczych i postbolszewickich "elyt" nienawidzących patriotyzmu i gardzących Polakami. Naród odrodził się. W Ciemnogród wierzył Prymas Wyszyński. Wierzył, że mimo wymordowania elit polskich i podmiance na lumpenelity, NARÓD może się odrodzić. Jeszcze raz nas zbolkowali, wreszcie od 2015 roku Naród jest! Nie będę finansował mafii Jasnogrodu, głosuję na PiS. Brawo Polacy, trzeba dokończyć POWSTANIE przy urnach. 13 października przyczynię się wraz z całą moją liczną i katolicką rodziną do trwałego odsunięcia tzw. jasnogrodu od wieloletniego i bezczelnego korzystania z "konfitur" kosztem całego społeczeństwa. Wygrane wybory przez PiS to sprzeciw wszystkim patologiom, rozliczenie do końca żydokomuny, dekomunizacja. Dla PiS większość konstytucyjna i jedziemy program: wreszcie polskie sądy. Reszta pójdzie spokojnie.
 • @kula Lis 68 19:10:01
  Patologia i zło wcielone to Platforma Obywatelska inaczej PO-KOmuna ze wszystkimi złogami PZPR, zdrajcami pokroju Thun, Schetyny, Pitery czy Halickiego. Najgorsze, co spotkało Polaków po 1989.

  Sprawiedliwość jeszcze was dosięgnie złodzieje, oszuści i aferzyści.
 • @kula Lis 68 19:10:01
  Wałęsa to prymitywne bydle ale dzisiaj kilka punktów procentowych PiS dołożył.
 • @kula Lis 68 19:10:01
  Kilka dni temu Schetyna żegnał Kornela Morawieckiego nazywając go legendą

  Dziś uśmiechnięty bije brawo Wałęsie, który właśnie napluł na jego grób

  Dno.
 • @Husky
  TAK BARDZO BOJĄ SIĘ NOWYCH TAŚM?

  https://niezalezna.pl/291391-konsekwencje-upublicznienia-nagran-neumann-rezygnuje-ze-stanowiska-w-po-ko
  Ps...Ponoć dziś TVP INFO wypuści nowe głosy Sławomira i profilaktycznie już schładzają elewację w wiedząc o kotłującym się gdzieś w piwnicach pożarze..Wysokie standardy PO zaraz pęknę ze śmiechu. Sprzeczne z moimi wartościami. Dobre. Czy ktoś może zna jakie te wartości? Ja o nich nigdy nie słyszałem, myślę, że inni też. Jeżeli standardy w PO byłyby faktycznie takie wysokie to jej członkowie już dawno temu powinni ją rozwiązać a same poddać się dobrowolnie karze. Dobrze, że w klubie został, to go chociaż będą bronić kurwa jak niepodległości. Rządy Platformy to rządy mafijne-wystarczy spojrzeć na przewodniczącego klubu. PrzyPOmniał wyborcom cele jakie ma opozycja i uświadomił niezdecydowanych do wyboru. Nikt tak dokładnie nie POkazał wyborcom, że są przedmiotem kpin i nie są ważni dla bijących się o dostęp do koryta. Cynizm i obłuda wyszły na jaw. Stuk, puk. A co z resztą mafii. Zapewne czarne togi się wtrąciły. Porachunki mafijne w POKO. Zaczęło się. Cztery lata wojowali, kodziarzy wystawiali, aż ich wystawili do wiatru. A jak tam teraz celebra się czuje - Szczury, lisy i inne gady, Banda- Janda, nie świruj, gitarzysta w kapeluszu, TVN, tak działa, szybko nie zawsze skutecznie, nie nadążyliście za milionerem żydowskim. A Kmicic pewnie teraz powie - Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Ale my Polacy nie mamy żalu, jako opozycja byliście słabi. Dyndała daj Gomułkę (tego w majtkach i z łbem jak żarówka 500wat) na ojca chrzestnego waszej Przestępczej Organizacji!
 • @kula Lis 68 19:32:33
  Warcholstwo antyPOlskie dąży do POwrotu, żeby było jak było. Nie wasze doczekanie żydoPOlszewiki
 • @Husky
  Jarosław Kaczyński dla "GP": z taśm Neumanna wyłania się opłakany stan opozycji. To pogarda wobec ludzi. To jest mówienie o ludziach wulgarnie, z takim lekceważeniem, które nie mieści się w żaden sposób w cywilizowanych kryteriach - tak komentuje tzw. taśmy Neumanna Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Całość rozmowy, jaką z prezesem Prawa i Sprawiedliwości przeprowadzili Katarzyna Gójska, Piotr Lisiewicz i Tomasz Sakiewicz, już w środę w tygodniku "Gazeta Polska". Szef Klubu PO-KO, jedna z najważniejszych osób w Platformie, mówił na spotkaniu z działaczami, że zarzuty prokuratorskie można propagandą przekuć w atut, bo ludzie – czytaj: wyborcy – i tak nic nie zrozumieją. Z rozmowy jednoznacznie wynika, iż wśród rozmawiających jest pełna wiedza co do prawdziwości i wagi zarzutów. Jarosław Kaczyński, zapytany przez "GP" o te słowa, odpowiedział: Z taśm posła Neumanna wyłania się w gruncie rzeczy bardzo smutny i opłakany stan opozycji. Można powiedzieć, że pan Neumann ujawnia dwie kluczowe rzeczy. Po pierwsze widać, że politycy PO traktują swoje problemy z prawem i reakcję sądownictwa jako po prostu kolejny etap polityki – są przekonani, że członkostwo w PO chroni ich przed wszystkim. Co więcej, te nagrane słowa pokazują, że PO uważa, iż może liczyć na swoisty „sądowy parasol ochronny”. Jarosław Kaczyński dodaje: To jest bardzo niepokojące i niestety potwierdza to, że nasze sądownictwo potrzebuje głębokiej zmiany. Jest i druga rzecz, która wyłania się z tych taśm. To pogarda wobec ludzi. To jest mówienie o ludziach wulgarnie, z takim lekceważeniem, które nie mieści się w żaden sposób w cywilizowanych kryteriach. Ta pogarda dotyka wszystkich, o których mówi poseł PO, w takim samym stopniu zdaje się gardzić zarówno wyborcami Prawa i Sprawiedliwości, jak i PO.
  https://niezalezna.pl/291395-jaroslaw-kaczynski-dla-gp-z-tasm-neumanna-wylania-sie-oplakany-stan-opozycji
  Ps...PiS musi zmienić Konstytucję i wprowadzić nowy zapis: konfiskata mienia i pozbawienia wolności na 30 lat, zdrajców ojczyzny takich TW jak: Bolek, Oskar, Litwin i wielu, wielu innych. PiS musi mieć w wyborach 60%. IDZIEMY WSZYSCY POLACY NA WYBORY.
 • @Husky
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15703821661d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37229b611f4900737fc35ee18d8fe7320c4.jpg

  Borusewicz o występie Wałęsy: "Niepotrzebne słowa". Po czym sam dodaje: "Źle oceniam Morawieckiego". Były marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, komentując wypowiedź Lecha Wałęsy, powiedział, że jego słowa "nie były potrzebne". Po czym sam skrytykował śp. Kornela Morawieckiego, mówiąc, że źle go ocenia za działalność w ostatnim okresie życia. Czy politycy Koalicji Obywatelskiej naprawdę nie mogą powstrzymać się od takich komentarzy dzień po pogrzebie założyciela "Solidarności Walczącej"?

  https://niezalezna.pl/291383-borusewicz-o-wystepie-walesy-niepotrzebne-slowa-po-czym-sam-dodaje-zle-oceniam-morawieckiego

  Ps...Borsuk to Bolek II czyli zdrajca mniejszy, wystarczy zobaczyć w jakim towarzystwie się obraca i wszystko staje się jasne
 • @kula Lis 68 19:44:26
  Pamiętasz tego jak mu tam ...tuska
  też tydzień przed wyborami do PE wylewał jad na PIS.
  Jak się to skończyło?
  Totalny...ale wpierdol dla PO
  Teraz ryja nie otwiera

  8-))))))
 • @kula Lis 68 19:44:26
  Jakoś mi się przypomniało po wystąpieniu Bolka


  https://media.gettyimages.com/photos/supporters-of-president-bronislaw-komorowski-director-andrzej-wajda-picture-id472944842?s=612x612
 • @kula Lis 68 19:44:26
  Wyniki prawyborów w Wieruszowie:

  @pisorgpl
  46,5%
  @KObywatelska
  23,5%
  @__Lewica
  13,1%
  @nowePSL
  7,8%
  @KONFEDERACJA_
  7,0%
  @BezpartyjniSam
  2,1%
 • @Husky
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/10/lech_walesa_nczas.jpg
  Schetyna zaprosił Wałęsę na konwencję, a ten zasugerował, że szef PO jest „zdrajcą”? Po wszystkim polityk bił brawo byłemu prezydentowi RP! [VIDEO] Ciekawe, czy według Wałęsy Schetyna też jest „zdrajcą”, skoro w latach 80. aktywnie działał w Solidarności Walczącej – stwierdził w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk. Widać liderowi KO to nie przeszkadza, skoro zareagował na przemówienie b. prezydenta oklaskami – zauważył. Podobne refleksje na ten temat mieli internauci i dziennikarze. W niedzielę b. prezydent Lech Wałęsa powiedział na konwencji wyborczej KO, że wybaczył szefowi Solidarności Walczącej (zmarłemu w poniedziałek Kornelowi Morawieckiemu – PAP), bo „po chrześcijańsku należy to zrobić”. „A co oni z niego robią? – bohatera. A on w środku – stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda” – powiedział Wałęsa. „Ciekawe, czy wg L. Wałęsy @SchetynadlaPO też jest „zdrajcą”, skoro w latach 80. aktywnie działał w Solidarności Walczącej. Widać liderowi KO to nie przeszkadza, skoro zareagował na przemówienie byłego prezydenta oklaskami. Wstyd!” – napisał szef KPRM Michał Dworczyk na Twitterze. Dokładnie to samo zauważył historyk i publicysta Rafał Ziemkiewicz, który odniósł się na Twitterze do słów jednego z internautów pytającego: „Schetyna był w Solidarności Walczącej. Czy to znaczy, że jest zdrajcą?”. „Celna uwaga. Myślę, że gotów dziś to z całym przekonaniem przyznać” – skomentował błyskotliwie Ziemkiewicz. Szef portalu TVP Info Samuel Pereira zadbał natomiast o to, żeby każdy mógł zobaczyć Schetynę oklaskującego Wałęsę po żenującym wystąpieniu. „Na wypadek gdyby ktoś później twierdził, że Grzegorz Schetyna nie oklaskiwał tego wystąpienia – oto nagranie” – czytamy we wpisie dziennikarza z Woronicza. Na wypadek gdyby ktoś później twierdził, że Grzegorz Schetyna nie oklaskiwał tego wystąpienia - oto nagranie:

  https://twitter.com/i/status/1180825244862472193

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/10/korwin_walesa_nczas.jpg

  Korwin-Mikke reaguje na obrzydliwe słowa Lecha Wałęsy o Kornelu Morawieckim: Jak ktoś w stanie wojennym nie słucha agenta bezpieki ps.”Bolek” – to jest: „zdrajcą”..Lech Wałęsa po raz kolejny pokazał kompletny brak klasy i straszne buractwo. Tym razem TW Bolek zaatakował zmarłego w poniedziałek Kornela Morawieckiego. Wałęsa nazwał marszałka seniora „zdrajcą”. Te słowa mocno skomentował lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.
  – Środek stanu wojennego, atakują nas z każdej strony. A on sobie, kozak, Solidarność Walczącą zakłada! Co to jest proszę państwa? To jest zdrada! Zdrajca – te obrzydliwe, okropne słowa o Kornelu Morawieckim wypowiedział, Lech Wałęsa podczas dzisiejszej konwencji KO. Przypomnijmy, że wczoraj odbył się pogrzeb marszałka seniora.

  Ohydne wystąpienie Wałęsy wzburzyło internautów, dziennikarzy i polityków. Do wypowiedzi byłego prezydenta odniósł się lider Konfederacji – Janusz Korwin-Mikke.

  „Jak ktoś w stanie wojennym nie słucha agenta bezpieki ps.”Bolek” – to jest: „zdrajcą”. Jak ktoś nie słucha całej „Bandy Czworga” wyjącej z oburzenia, że ktoś nie przyłącza się do nagonki na Rosję – to jest „agentem Putina”. Chyba, że umrze. Wtedy mu się po chrześcijańsku wybaczy” – stwierdził na Twitterze polityk, linkując nagranie z wypowiedzią Wałęsy.
 • @Husky
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15703853321d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372bdfba9709cab235cfd613e0d13e3a0da.jpg

  „To draństwo!” Kandydat KO oburzony słowami Wałęsy o śp. Kornelu Morawieckim. Nazwanie Kornela Morawieckiego zdrajcą to zwykłe draństwo – napisał dziś na Twitterze były poseł i europoseł Platformy Obywatelskiej Bogusław Sonik. To czyn haniebny – dodał. Skomentował w ten sposób dzisiejszą wypowiedź Lecha Wałęsy pod adresem Kornela Morawieckiego. Bogusław Sonik to m.in. współzałożyciel Studenckiego Komitetu Solidarności (SKS) w Krakowie w 1977 r., wieloletni były europoseł PO, a także były poseł tej partii obecnej kadencji Sejmu. Obecnie kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej z ósmego miejsca w Krakowie.
 • @kula Lis 68 20:19:01
  Powiem Ci jak będzie...
  Schetyna wie, że polegnie w wyborach...
  Po tej porażce jego pozycja w PO może być zagrożona...
  Co musi zrobić?
  Pozbyć się najgroźniejszych....
  Niesiołowski, Neumann, Kidawa....

  Po wyborach w PO same Jachiry zostaną.... pionki....
 • @kula Lis 68 20:19:01
  Ironią losu jest fakt, że Neumann, "wyleciał" z funkcji za mówienie prawdy!!

  8-)))))
 • @Husky
  http://media.wplm.pl/thumbs/NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjXzM1OTUwL3AvMjAxOS8xMC8wNS85NDEvNjQyLzc4ZTYyZWNhMzE3NDQ1MmNhMTcwNGZiN2M1N2I0YjllLmpwZWc=.jpeg
  Śmiechu warte ! Dulkiewicz: Gawłowski gwarantem ochrony klimatu. Stanisław Gawłowski jest gwarantem tego, że kwestie związane z ochroną klimatu, ochroną czystości wód, będą realizowane w sposób przyjazny człowiekowi i naszej ziemi. Staszku, trzymam za ciebie kciuki mówiła w sobotę w Koszalinie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
  Dulkiewicz i prezydent Sopotu Jacek Karnowski przyjechali w sobotę do Koszalina, by na konferencji prasowej udzielić poparcia Gawłowskiemu, kandydatowi do Senatu. Prezydent Gdańska podkreśliła, że Gawłowski jako sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska zrobił „kluczowe tematy” związane z ochroną środowiska, ochroną wód Bałtyku, dla Sopotu, Gdańska, Gdyni, Koszalina i pobliskiego Mielna.

  „Gawłowski jest gwarantem tego, że kwestie związane z ochroną klimatu, ochroną czystości wód będą realizowane w sposób przyjazny i człowiekowi, i naszej ziemi. Staszku, trzymam za ciebie kciuki” - powiedziała Dulkiewicz.

  Karnowski dodał, że Gawłowski jest przykładem człowieka, który pracując w administracji centralnej, jego zdaniem, świetnie współpracował z samorządami.

  „Dzięki tej kapitalnej współpracy wszystkie środki z UE i przeznaczone na ochronę środowiska były bardzo sprawnie wykorzystywane. Ten mechanizm działa do dziś. Nie można temu zaprzeczyć, ale w dziedzinie ochrony wód Bałtyku. Natomiast jeśli chodzi o sprawę powietrza, czystości powietrza, smogu, to brakuje samorządom środków, wsparcia rządu (…)” zaznaczył prezydent Sopotu.

  Dulkiewicz dodała, że z Karnowskim przyjechała do Koszalina pociągiem i sami przekonali się, jak długo trwa podróż do „nie bardzo odległych miast”. Jej zdaniem Gawłowski będzie w parlamencie działał na rzecz usprawnienia połączenia kolejowego między Koszalinem a Gdańskiem oraz dokończenia S6.

  „Dla rozwoju Koszalina, tych okolic, ale także dla Gdańska, dla Pomorza sprawne połączenia drogowe i kolejowe z najbliższym otoczeniem są kluczowe” podkreśliła Dulkiewicz.

  Gawłowski poinformował, że w sprawach infrastruktury i rozwoju północnej Polski konieczna jest współpraca samorządów z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Jednocześnie dodał, że „inicjatywa musi być zawsze po stronie rządu i region Polska północna nie może być pomijany w realizacjach różnych zadań rządowych”.
  „Wspólnie, razem, po odsunięciu PiS-u od władzy, jestem przekonany, że te cele infrastrukturalne uda się zrealizować” powiedział poseł PO i kandydat na senatora. Gawłowski były wiceminister środowiska i b. sekretarz generalny PO - kandyduje do Senatu z własnego komitetu w okręgu koszalińskim (okręg nr 100). Koalicja Obywatelska nie wystawiła swojego kandydata w tym okręgu. Nie wystawiły go także „Lewica” i PSL-KP. Zrobiło to natomiast Prawo i Sprawiedliwość. Kandydatem na senatora tej partii jest dyrektor koszalińskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Krzysztof Nieckarz. Z własnego komitetu startuje również lekarz Krzysztof Berezowski. Stanisław Gawłowski jest jednym z oskarżonych w tzw. aferze melioracyjnej, m.in. o przestępstwa o charakterze korupcyjnym i pranie brudnych pieniędzy. Akt oskarżenia do szczecińskiego sądu wpłynął 4 lipca. Chodzi o nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Obrońca Gawłowskiego mówił, że jego klient udowodni swoją niewinność, bo nie popełnił zarzucanych mu czynów.(PAP)
 • @Husky 20:34:22
  Zbyt pewnie żydek Neumann czuje się nad Wisłą...Pewnie stara gwardia chłopców z Kiejkut stoi za nim murem....? Pytanie proste...jak długo jeszcze...? Oni nie są wieczni a Neumann nie jest kryształowy....Bo to jest gangster, bandyta. Tak samo jak psychopata Tusk, szczur Lewandowski, Chlebowski, Drzewiecki itd. itd. Popatrzcie ludzie sobie na to, jak macie jeszcze jakieś wątpliwości: https://florida.arrests.org/Arrests/Janine_Drzewiecka_9312148/ "Rozsławiła" Polskę na Zachodzie, nie ma co ... wstyd na cały świat ...
 • @Husky
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15703954471d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3727f1fa4ae97445d2536cb4fbc51493f37.jpg
  Nowe nagrania Neumanna. Według polityka PSL to "oszuści", a komitety lokalne to "gówna". W programie "Strefa starcia" na TVP Info opublikowano kolejne nagrania tczewskich rozmów Sławomira Neumanna. "Jak jest dla nas przydatny, to trzeba go wykorzystać. Jak nie jest - niech spierdala" mówi m.in. polityk PO. Działaczy PSL nazywa zaś "oszustami". My, jako odpowiedzialna opozycja, chcemy wygrać 102 miasta prezydenckie i nie możemy przeciwko prezydentom, którzy tam urzędują, nastawiać innych kandydatów. Nie będzie innych kandydatów, nie będzie na to naszej zgody. Będziemy popierać nawet takich, którzy nam się nie podobają. Tak jak Majchrowskiego w Krakowie opowiada Neumann.

  To są, kurwa , trudne decyzje, to nie są mili goście. Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje kurwicy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory. Mamy 102 miasta prezydenckie i chodzi o to, żeby w niedzielę kurwa wieczorem pokazać, że PiS nie wygrał w żadnym, że przegrał wybory. My nie gramy o wybory samorządowe, one są chuj, one są ważne, ale to jest, chuj, mały etap. Bo jak przegramy wybory samorządowe, to nas nie ma w wyborach parlamentarnych. Nie ma nas kurwa i PiS rządzi drugą kadencję twierdził polityk PO, mówiąc do lokalnego działacza.

  Żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się kurwa liczyło w tej grze, bo kampania ogólnopolska to będzie kampania PiS i zjednoczonej opozycji kurwa. Będzie referendum przeciwko PiS-owi, pierwsze referendum i będziemy mówić wszystkim: nie głosujcie na jakieś małe gówna podkreśla.

  Dalej rozmowa wygląda tak:

  S. Neumann: Kurwa, nikogo się nie możesz pozbyć z Platformy. Bo budujesz szerokie listy, nie możesz się nikogo pozbyć.
  Lokalny działacz PO: Ale milicjant nigdy nie startował i nigdy nie będzie startował.
  S. Neumann: B...k, kurwa, czy ty naprawdę słuchasz czasami, czy ty tylko w głowie masz ustawione, co ty chcesz zrobić? Nie będziesz nikogo wyrzucał z Platformy. Więcej ci powiem – będziesz otwierał listy dla ludzi, kurwa, którzy może kiedyś w Platformie byli, bo budujemy szerokie listy. Będziesz musiał się z tym pogodzić.
  Gdy dyskusja zeszła na temat kandydata na prezydenta przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi, Neumann postawił sprawę jasno:

  W dupie mam kto. Wymyślcie kogoś, kurwa, kto będzie. Znaczy w dupie, może być Kowalski Jan. Tylko chodzi o to, że Platforma jest silna i mówi: Kowalski Jan będzie i chuj mnie obchodzi Mirek, co ty masz do niego, czy uważasz, że on jest, kurwa, ekspertem czy nie. W dupie to mamy. Chodzi o zasady, o politykę, kurwa, a nie o pierdolety. [...] Możecie powiedzieć, że Dominikowski, kurwa, będzie, to nie ma znaczenia. Ale chodzi o to, żebyś ty miał pozycję taką, że rozmawiając z Mirkiem, Platforma wskazuje tego człowieka i nie ma dyskusji o tym, czy on jest dobry, czy nie, tak jak dzisiaj. Czy się nadaje czy nie.

  Neumann dodawał też:

  Powiem ci tak: jak Mirek będzie w Platformie, to będę się bił o niego zawsze, jak nie będzie, mam go w dupie. Ja się biję tylko o ludzi w Platformie. Mam w dupie tych, co wychodzą, kompletnie.

  Sławomir Neumann przedstawia też swoje polityczne credo:

  Ja jestem patriotą Platformy od początku i, kurwa, dla mnie Platforma jest wartością, jak ktoś nie chce być albo dostaje ofertę i nie chce być, to jest jego, kurwa, problem. Jak jest dla nas przydatny, to trzeba go wykorzystać, jak nie jest – niech spierdala.

  Polityk PO porusza też temat potencjalnych koalicjantów:

  Petru musi robić coś nowego. I będzie robił, bo na niego głosowali. To jest nasz ewentualny koalicjant. Naszym koalicjantem jest Pobłocki ewentualnym. Naszym koalicjantem jest PSL w powiecie, chociaż są oszustami.

  Sławek Neumann: PO wskazuje człowieka i nie ma dyskusji o tym, czy on jest dobry, czy nie. Czy się nadaje czy nie. W dupie to mamy Taśmy Neumanna -Strefa Starcia

  https://twitter.com/i/status/1180939689118900227
  Ps...Jest nadal w Polsce wielu takich, którzy zagłosują na największego kryminalistę, oszusta i złodzieja, byle by nie na PiS, bo tak są zaprogramowani przez obce polskojęzyczne media...Neuman przedstawił stan faktyczny Platformy. A czego wyście się spodziewali ?! PO to jest gangsterka! To potwierdza wszystko, partia o nazwie Platforma Obywatelska to organizacja przestępcza wręcz zorganizowana mafia. W każdym cywilizowanym świecie takie ugrupowanie było by zdelegalizowane i to w trybie natychmiastowym. Może się okazać, że grabarzem tej partii będzie Neumann a, nie Shrek lub jak kto woli Dyndała. A Garbatonosy mówi językiem swoich wyborców z więzień/90%/...W końcu "szlachectwo jerozolimskie" zobowiązuje... Partia europejska, inteligencka. Znacie te gadki? Nie to co my, jakieś mohery. Po tych wielu godzinach od ujawnienia taśm Neumanna to twierdzę, że nikt nie zwrócił uwagi na najważniejsze słowa i to bardzo ważne i najbardziej drastyczne, które mówią że jakąś grupę ludzi można unicestwić bo nic nie znaczą i są konkurencją w jego układzie mafijnym. Nikt z telewizorni ani z tu komentujących nie mówi o tym. To o sędziach, mafii, przekleństwach, zacnych ludziach z wyrokami, to wszystko wiemy ale żeby unicestwiać i mówić między sobą tak otwarcie to o czym mówią w swoich twardych kręgach takich zupełnie prywatnych? Co planują? Co już planowali? Co już takiego zrealizowali? Przyłóżcie te słowa do spraw, które się już wydarzyły w przeszłości. Czy nie macie wrażenia, że mówi o sprawach bardzo ważnych dla Polski które odcisnęły się w społeczeństwie traumą a mówi to tak lekko i z przekonaniem o bezkarności? Coś mi się wydaje, że po 13 października tego kutafona Neumanna czeka trudny okres...Skoro zachowuje się jak pospolity gangster znad Wisły to jego miejsce jest w ZK a pierdzenie w pasiaka na okres nie mniejszy jak 5 lat. 5 lat licząc skromnie jego "wyczyny"....Ten facet na mordzie ma wypisane kanty i walki na spora kasę. Aż trudno uwierzyć, że takie "elity" rządziły naszym krajem przez 8 lat i czyich interesów broniły! Ważny polityk Platformy Obywatelskiej, " inteligent" w t.zw. "białym kołnierzyku" szczerze mówi jak jego partia traktuje ludzi używając przy tym "barwnego" języka: "gówno, chuj, dupa, kurwa, spierdalać. Jak można tak nisko upaść. Mam nadzieję, że za tydzień wyborcy przegonią to towarzystwo, szkoda powierzyć losy Polski i Polakom takim prymitywom.
 • @Husky 20:34:22 A inteligentny inaczej elektorat i tak na takie coś jak Neumann i PO-KO zagłosuje, i oni o tym wiedzą.
  Nagrodę" Złote Usta PO" zdobywa S.Neuman za słowa: "Platforma wskazuje tego człowieka i nie ma dyskusji, czy się nadaje czy nie. W dupie to mamy". Ten człowiek nigdy nie powinien dostać się do polityki z powodu prymitywizmu myślenia. Sprzeda Polskę, bo jest patriotą platformy, tak? Oto wyciekł ich prawdziwy program wyborczy, nie te bzdety-sześciopaki. Zgodnie z wyłożonym w taśmach programem rządzili przez 8 lat. A Tatiana Neumann powinna wylądować w więzieniu za maltretowanie dzieci w Sycuminie.
 • @Husky 20:34:22
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15704279181d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372083081bf476b2e52c056a2e2fd34650e.jpg

  Skandaliczne słowa Wałęsy i oklaski działaczy Platformy . "To przejdzie do historii polskiej hańby". Te oklaski i ten śmiech, który rozległ się po wystąpienia Wałęsy, przechodzą do historii polskiej hańby. Z tą hańbą będą musieli politycy PO niestety żyć. Cały establishment III RP robił wszystko, żeby tacy ludzie jak Kornel Morawiecki, Anna Walentynowicz, Jan Olszewski byli zapomniani powiedział w rozmowie z Katarzyną Gójską w Polskim Radiu Joachim Brudziński, szef sztabu wyborczego PiS.

  https://niezalezna.pl/291447-skandaliczne-slowa-walesy-i-oklaski-dzialaczy-platformy-to-przejdzie-do-historii-polskiej-hanby


  Ps...Najpierw mu wpięto w klapę marynarki znaczek z wizerunkiem M.B, potem kazali mu założyć koszulkę OTUA i śmieszne okulary, ciekawe w co jeszcze ubiorą podłego błazna? Nie wierzę, że na tego ubeckiego parcha nie ma prawa To, że kiedyś ludzie dali się omamić i wybrali osła na prezydenta, nie znaczy, że po zrzuceniu go ze stanowiska, nadal muszą wysłuchiwać jego bluźnierstw. Gdyby PiS miał jaja ta sprzedajna ubecka kurwa już dawno wylądowałaby w rynsztoku, tam gdzie jest miejsce takich.
 • @Husky 20:34:22
  SONDAŻ. PiS nokautuje konkurencję w nowym badaniu! Aż 48,3 proc. poparcia dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Poparcie na poziomie 48,3 proc. dla PiS; 27,7 proc. dla KO; 12,4 proc. dla SLD oraz 6,5 proc. dla PSL - to wyniki sondażu przeprowadzonego przez Grupę Polska Press we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia, którego wyniki opublikował poniedziałkowy dziennik „Polska Times”. Na tydzień przed wyborami PiS może liczyć na 254 mandaty, Koalicja Obywatelska na 138, SLD 49, zaś PSL-Koalicja Polska 18 napisała gazeta. Według sondażu tylko te cztery komitety weszłyby do Sejmu. Poparcie dla Konfederacji Wolność i Niepodległość - według badania - wyniosło 4,2 proc., zaś inne ugrupowania odnotowały poparcie na poziomie 0,9 proc.
  PiS wygrywa w czternastu województwach, a na Podkarpaciu, w Małopolsce, w Lubelskiem i Świętokrzyskiem zdeklasowało konkurencję. Z kolei Koalicja Obywatelska wygrywa z partią rządzącą w dwóch województwach pomorskim i zachodniopomorskim podkreśla gazeta..
  Według sondażu np. na Podkarpaciu PiS odnotowało 66,8 proc. poparcia, zaś KO 15,5 proc.; w Małopolsce PiS 58,8 proc., zaś KO 22,2 proc; w Lubelskiem PiS ma 59,9 proc., zaś KO 15,1 proc; w Świętokrzyskiem PiS - 56,8 proc., KO - 17,9 proc. W Mazowieckiem PiS odnotowało poparcie na poziomie 48,6 proc., zaś KO 28,3 proc. W woj. pomorskim, według sondażu, poparcie dla KO wynosi 41,4 proc., zaś dla PiS 38,8 proc., a w woj. zachodniopomorskim dla KO 39,5 proc., zaś PiS 37,7 proc. Badanie zrealizowano od 30 września do 4 października na reprezentatywnej kwotowo próbie 8 tys. dorosłych mieszkańców Polski metodą bezpośredniego wywiadu ankietowego.

  Ps...Widać, że ekipa Brejzy w panice. PiS uzyska większość konstytucyjną! Potrzebna jeszcze większa mobilizacja. Żeby dokonać reformy sądów potrzebna większość konstytucyjna, mandat wobec którego Eurokołchoz nie podskoczy. Jeszcze nie jest dobrze, skoro prawie połowa wyborców chce głosować na sitwę antypolską, czyli na totalną targowicę. Dlatego każdy uczciwy i odpowiedzialny Polak musi pójść na wybory i poprzeć PiS. Idźmy do wyborów by zaorać opozycję. Taśmy Neumana pokazały co się dzieje. Rodacy pospolite ruszenie, niech Neumann zobaczy. Ludzie zapamiętajcie jedną rzecz. Jeżeli PiS nie zdobędzie większości konstytucyjnej i nie zmieni Konstytucji SLD i Kwaśniewskiego z 1997 roku - możemy sobie pogwizdać!
 • @Husky 20:34:22
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iMDgyMS9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzQzOS83OWFkNjhkZTMxZmY0ZjgyYWM2YzNhMzFlZmY0MzRhMS5qcGVn.jpeg
  Pokaz bezczelności Neumanna! Polityk PO nabiera wody w usta ws. nagrań i atakuje: "Starszy pan z Żoliborza niszczy dorobek 30 lat". Nie mam czasu, żeby tłumaczyć te wszystkie rzeczy, które są wycinane z kontekstu i szkodzą w normalnym przekazie. Trzeba było to przeciąć. To były słowa wypowiedziane w emocjach, w prywatnej rozmowie członków naszej partii tak o swojej rezygnacji z funkcji szefa klubu PO-KO mówił na antenie RMF FM Sławomir Neumann.

  Zapytany przez Roberta Mazurka o to, dlaczego nie pojawił się na ostatniej konwencji KO, odpowiedział:

  Konwencja ma różne oblicza, nie wszyscy muszą być na wszystkich konwencjach.

  Nie obyło się bez kuriozalnej próby złagodzenia sytuacji.

  W Tczewie mają dzisiaj mieszkańcy świetnych kandydatów z miasta Tczewa. Tczew to piękne miasto. (…) Tczew zna te sprawy mówił Neumann.

  I tym razem nie zabrakło stałego repertuaru totalnej opozycji.

  Dzisiaj prokuratura i służby działają na zlecenie - Ziobry albo Kamińskiego grzmiał Neumann.

  W normalnym państwie, o które walczymy, człowiek jest niewinny dopóki nie ma wyroku sądu podkreślał.

  Gdy Robert Mazurek zauważył, że politycy powinni być nieskazitelni, polityk PO odpowiedział złośliwie:

  Mówi pan o Banasiu, tak?.

  Na pytanie, czy Kornel Morawiecki był - tak jak przedstawia to Lech Wałęsa - zdrajcą, Neumann odpowiedział:

  Nie uważam tak.

  Po czym zaczął usprawiedliwiać byłego prezydenta:

  Lech Wałęsa tyle zrobił dla Polski, że należy, nawet jeśli takie słowa są, trzeba wybaczać. (…) Spory z lat 80. żyją w tych ludziach do dziś.

  Wracając do swojej sprawy, zaznaczył:

  Wielokrotnie przeprosiłem i przepraszam za słowa, które niepotrzebnie padły w emocjach.

  Neumann podkreślał, że wyjaśnia sprawę z odkrytą twarzą.

  Ten, który nagrywał, chodzi teraz w kominiarce do tv publicznej i różne rzeczy opowiada stwierdził.

  Albo będziemy się bić o normalną Polskę, albo będziemy mieli podział agitował.

  Odnosząc się ponownie do sprawy Lecha Wałęsy, powiedział:

  Lech Wałęsa jest osoba nietuzinkową i mówi nietuzinkowe rzeczy. (…) Idziemy w jednym kierunku na 13 października.

  Jak zaznaczył:

  Nie mam poczucia, że Lech Wałęsa nam zaszkodził. Czym miałby nam zaszkodzić? Ludzie są przyzwyczajeni do jego kontrowersyjnych wypowiedzi. (…) To urok pana prezydenta.

  Nie obyło się bez prymitywnych złośliwości wobec prezesa PiS.

  Starszy pan z Żoliborza niszczy dorobek 30 lat. (…) Naszym celem jest odesłać go na emeryturę grzmiał Neumann.

  To człowiek, który ma olbrzymie „zasługi” w niszczeniu tego państwa. Jest zamknięty w swojej willi dodał.

  Mimo kompromitacji, Neumanna nie opuszczała werwa agitatora.

  Wygramy w Tczewie, mamy wspaniały kandydatów apelował.

  Odnosząc się do afery z nagranymi rozmowami, powiedział:

  To jest manipulowanie wyrwanymi z kontekstu wypowiedziami.

  Po czym stwierdził:

  I prokuratura, i służby (…) robiły wszystko, by ludzi opozycji szykanować i by ludzie władzy byli chronieni. W zupełnie innym świetle przedstawiał natomiast sądy:

  Sądy są niezawisłe i niezależne. Obiektywnie rozpatrują sprawy. (…) Nie mam żadnego sędziego, którego bym znał.

  Jak widać, Sławomir Neumann postanowił ratować się przedstawianiem tego samego zgranego repertuaru totalnej opozycji. To nie tylko dowód bezczelności, ale również… bezsilności.

  gah/RMF FM


  Ps...Wy nas z koleżkami też przez wiele lat wyniszczaliście, tylko w zmiennym składzie! Pokazałeś ludziom prawdziwą twarz swoją i kolegów partyjnych oraz zaprzyjaźnionych kast więc czas odejść bezczelny typku Bezczelność totalna! Nawet cwaniaczku nie wiesz cię zniszczył? To nie Pan z Żoliborza cię zniszczył, ale własny towarzysz partyjny, który miał dość poniżania! Dalej pyszałku nie rozumiesz że to wasza bezczelność i pycha ? Nagroda za plucie.
 • @Husky 20:34:22
  Platforma obywatelska to partia Mafia i Gangsterzy tyle w temacie. Rozmowę nagrał podkreślam jego partyjny kolega. Oni sami siebie nagrywają, bo to przecież wypłynęły nagrania ze spotkania członków PO. To pokazuje jakie są relacje wewnątrz tego obozu i POKO. te pijackie wrzaski Neumanna tylko potwierdzają teorię, że PO stworzyli oficerowie WSI starannie dobierając "kandydatów". Do wyborów 6 dni, trzeba Neumanna dawkować oszczędnie, codziennie po 2 zdania, to wystarczy do soboty.
 • @Husky 20:34:22
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xMWFjZC9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzQ3Ny8xYjE0ZDM1OWRkYTQ0ZjIyYjUyZjAwYjI1NWRiOTNkYi5qcGVn.jpeg

  Neumann: "Nie byłem w Unii Wolności nigdy, nie obrażaj mnie". Te same słowa padają w kontekście KLD. Czy powtórzyłby to Tuskowi? Nie ma to jak szczerość - tak można podsumować kolejną odsłonę afery taśmowej ze Sławomirem Neumannem w roli głównej. Tym razem polityk PO w osobliwy sposób ocenił partię, do których należała znaczna część jego partyjnych kolegów. W partiach politycznych jestem od 1989 roku, w trzech co prawda [chodzi o KPN, Ruch Stu i PO] mówi w jednym z nagrań Neumann.

  W trzech? Unia Wolności, a co było wcześniej? pyta lokalny działacz PO.

  Nie byłem w Unii Wolności nigdy, nie obrażaj mnie odpowiada Neumann.

  A w czym? W KLD? próbuje dociec rozmówca.

  Nie obrażaj mnie tutaj, mówię po raz drugi grzmi polityk Platformy.

  Czyżby większość kolegów Neumanna miała jego zdaniem powody do wstydu? Ciekawe świadectwo…

  tvp.info
 • @Husky 20:34:22
  Składy rządów polskich

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sk%C5%82ady_rz%C4%85d%C3%B3w_polskich
 • @Husky 20:34:22
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180NDNkNy9wLzIwMTkvMTAvMDcvODI1LzUyMy9iMzNiYTAyNDUyZGI0MTZkOTBmN2ZmNzE4NDQzMDY5NS5qcGVn.jpeg
  Co na to przyjaciele PO? Neumann kpi z lokalnych komitetów: "Jakieś małe gówna". Dostało się i powiatowemu PSL: "Są oszustami". Co Sławomir Neumann myśli o wyborcach i działacza PO, mogliśmy przekonać się ze starych taśm. W nowych ujawnia się stosunek byłego już szefa klubu PO-KO do lokalnych komitetów wyborczych, ale także wieloletniego koalicjanta - PSL. Padły dosadne słowa!

  https://wpolityce.pl/polityka/467062-neumann-kpi-z-lokalnych-komitetow-jakies-male-ga


  Ps...Jedno trza przyznać! Powiedział całą prawdę o tej koalicji o czym Polacy już dawno wiedzieli. W sumie wynika z tego, że oni tam w środku są w sumie całkiem nieźle zorientowani. Tylko dla swoich wyborczych leszczy kreują jakieś logiczne wygibasy. Ciekawe czy Kidzia-Błoncia wie tyle co Neumann? Żal mi tych wyborców z PO. Może by i chcieli innej Polski, ale sami nie wiedzą czego chcą. No to Kukiz już ma odpowiedz dlaczego nikt z koalicji PO PSL nie został skazany. Pytanie: wdepnął w coś, czy dołączył do swoich. To skandal, by takie kreatury, osobnicy bez moralnego kręgosłupa, których dewizą jest bogacić się na dobru wspólnym, były w polityce. Najwyższy czas, po 30 latach 3RP, opracować kryteria naboru do polityki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej