Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31834 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Partie polskie i antypolskie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Divide et impera - dziel i rządź Stara rzymska zasada wynikająca z czystej logiki i matematyki. Jeśli Twój wróg jest na tyle silny, że nie można go pokonać, to postaraj się podzielić go na pół i zwaśnić, skłócić.

Propolskie i antypolskie elektoraty.

Książe Adam Jerzy Czartoryski mawiał, że widział w Polsce tylko dwie partie - polską i antypolską. Gdy po raz pierwszy poznałem te słowa, bardzo mocno utkwiły mi w pamięci jako nadzwyczaj obrazowe, ponieważ dla Polski, szarganej wichrami historii na przestrzeni wieków, zasada ta jest niestety zawsze bardzo aktualna. Nie inaczej wyglądały lata targowicy, okres rozbiorowy, lata przedwojenne, powojenne, pookrągłostołowe.

 

Szeroki rów podziałów

Dziś także na scenie politycznej widać gołym okiem gruby rów, który szeroko rozdziela stronnictwa polityczne. Z jednej strony wszelkiej maści zdrajcy, złodzieje, łapówkarze. Ci bez honoru, ideałów. Nie związani z Polską przeszłością żadnymi korzeniami, ale też żadnymi marzeniami i romantycznymi ideałami nie wybiegający w przyszłość. Ludzie marnej konstrukcji moralnej, dla których polskość to nienormalność. Dla których Polacy są niegodni by obcować z nimi w jakiejkolwiek postaci - a co dopiero pracować na ich wspólne dobro. Dla których jesteśmy głupią i naiwną masą, która nie musi żyć z własności - może żyć z pracy... Dla kilku srebrników gotowi by nawet sprzedać swoją matkę, swoją tożsamość. Ludzie totalnie bezideowi.

Z drugiej strony idealiści - często osoby wyrastające głęboko i historycznie z polskiej tradycji, z polskiej kultury, z rodzin, których przeszłość została skropiona poświęceniem dla Ojczyzny. Po części także osoby bez wielkich rodzinnych historii. Po prostu ukształtowane albo w duchu chrześcijańskich zasad, i stąd posiadająca kręgosłup albo po prostu etycznie dobre, działające wręcz na zasadzie prostego instynktu samozachowawczego. Marzący o Polsce silnej, dostatniej - dla siebie i swoich dzieci.

A My głupi! Wiecznie głupi...

Aż dziw bierze, że przez tyle wieków - my Polacy - nie możemy się w tym wszystkim połapać! Robi się z nas frajerów. Mami. Ciągle jesteśmy oszukiwani. Ciągle krok z tyłu za nowymi metodami manipulacji, walki z polskością, naszą religią, tradycją kulturą. Dziś już nie walczy się narzędziami dziewiętnastowiecznego kulturkampf - bezpośrednią i jawną walką polskością. Dziś stosuje się bardziej wyrafinowane i długofalowe metody podprogowe, które powodują, że sami Polacy chętnie biorą w tym wszystkim udział! Szczepi się od małego kompleksy, za pomocą pedagogiki wstydu, za pomocą zniekształcania historii, za pomocą zjawisk psychologii, socjologii. Wykorzystuję się pęd ludzi ku konformizmowi. Kluczową rolę odgrywają media, popkultura, kreatorzy rozrywki, wszelkich mód i trendów. Dzisiejsze czasy są jednak o tyle ciekawe, że chyba po raz pierwszy w historii - my Ludzkość - mamy możliwość być tzw. społeczeństwem informacyjnym - przekazującym sobie informacje i wnioski bezpośrednio, bez pośredników zniekształcających celowo rzeczywistość i nasze postrzeganie świata. Stąd te wyrafinowane metody trafiają na dość duży opór. Niemniej nadal dajemy się ogłupiać, rozgrywać, skłócać.

Mówiąc wprost - w dzisiejszej polskiej polityce partiami antypolskimi są:

Platforma Obywatelskie wraz ze wszystkimi historycznymi i współczesnymi klonami typu Ruch Palikota, Nowoczesna - te wszystkie rozbicia to tylko zabiegi polegające na dywersyfikacji. To tak jak z markami samochodowymi - gdyby Skoda i Volkswagen były sprzedawane pod jedną marką, sprzedaż byłaby mniejsza. Tworzy się pozory alternatyw... Szalupy ratunkowe. To partie bezideowe - dla których jedyną wartością jest chyba mamona. Dla tej mamony wykonują zadania obcych mocarstw. Oni tylko udają, że się kłócą!
Wszelkie twory będące historycznymi i ideowymi spadkobiercami marksizmu, leninizmu, trockizmu i stalinizmu - socjalistyczna, globalizująca międzynarodówka. SLD, Zandbergi, Biedronie i inne lewackie twory, dla których Polska mogłaby w ogóle nie istnieć.
PSL - obły i bezideowy twór, bazujący na lokalnych i patologicznych synekurach, betonujący układy i zgniliznę. Im ze wszystkim po drodze, aby tylko utrzymać stołki, wpływy i pieniądze. Zero wysiłku, maksimum korzyści. Bez jakichkolwiek zasad!

Partiami propolskimi są:

PiS - jedyna po '89 roku partia która posiada spójny i konsystentny program, i która po wygraniu wyborów ten program realizuje - co udowodniła już dwukrotnie. Partia wyrastająca z wartości konserwatywnych, patriotycznych, postulująca reformy i systemową odbudowę państwa polskiego na wszystkich płaszczyznach jego funkcjonowania. Czerpiąca z dziedzictwa piłsudczyków.
Ruch Narodowy - ruch nie sprawujący wszakże władzy w Polsce po roku '89, ale od kilku lat gromadzący wokół siebie wielu Polaków. Wyrastający z dziedzictwa Endecji. Ruch konserwatywny i patriotyczny. Tak naprawdę w odróżnieniu od PiS inaczej akcentujący priorytety polityki zagranicznej oraz pewne kwestie gospodarcze. W dużym zakresie jednak zgodny z wartościami PiS.
Kukiz 15 - przez ostatnie zbratanie z PSL zastanawiałem się czy i w której grupie umieścić to ugrupowanie. Szalę przeważyła moja ocena dotychczasowej działalności liderów, ocena działaczy i elektoratu (zdecydowanie propolskiego), choć przyszłość może zmienić tę kwalifikację.
Wybór jest więc zasadniczo dość prosty i oczywisty - przyznacie. Dlaczego więc ciągle musimy walczyć? Dlaczego o polską rację stanu trzeba się tak troszczyć i uważać aby znów nie wpaść pod wpływ antypolskiej polityki zdrajców?

Divide et impera - dziel i rządź

Stara rzymska zasada wynikająca z czystej logiki i matematyki. Jeśli Twój wróg jest na tyle silny, że nie można go pokonać, to postaraj się podzielić go na pół i zwaśnić, skłócić. Oni będą się wycinać, wyżynać, tracić energię i rozmieniać na drobne. Tymczasem Ty będziesz zacierał ręce, obserwował konflikt i w odpowiednim momencie pojawisz się w chwale jako rozjemca, dobijesz resztki, nawołując do zgody i pokoju.

Pomimo że elektorat PiS, elektorat Ruchu Narodowego, elektorat różnych mniejszych odłamów typu Liroy, elektorat Kukiza to ludzie, którym ewidentnie zależy na Polsce i w 90% podzielają te same wartości i poglądy, to trzeba ich koniecznie skłócić, podzielić, spowodować aby się znienawidzili do tego stopnia, że pojednanie nie będzie długo możliwe. Jedni są ruską agenturą, drudzy żydowskimi pachołkami. Jedni chcą sprzedać Polskę Żydom, drudzy Rosji i Putinowi. Bazuje się na najsilniejszych fobiach i uprzedzeniach. Bo przecież najłatwiej je wybudzić i ożywić.

Dziwi mnie jedynie to, że o ile skłócanie owo jest inspirowane ewidentnie z zewnątrz, to starzy wyjadacze - politycy - połykają haczyk i wzmacniają tylko głupią narrację. Uczestniczą w tym i podgrzewają emocje. Durnie! Ten kto był choć raz na Marszu Niepodległości wie o czym mówię. Tam nie ma podziałów. Tam są po prostu Polacy. Narodowcy, PiSowcy - serdecznie nastawieni do siebie i uśmiechnięci! Łączy ich jedna idea - Polska.

Nie dajmy się skłócać!

Drodzy Patrioci - nie dajcie się skłócić! Każdemu kto powiela skłócające nas narracje tłumaczmy mechanizmy. On nie musi być wcale agentem. Może tylko naiwnie powielać głupie zarzuty i argumenty. Broń Boże nie wciągajmy się sami w tę spiralę nienawiści. Wywierajmy na polityków presję aby starali się jednoczyć i aby nie eskalowali w ten sposób konfliktów.
Podczas ostatniej konferencji o polityce, którą zorganizował Satyr, a na której byli zarówno zwolennicy PiS, jak i Konfederacji doszliśmy do wniosku, że najlepsza dla Polski byłaby sytuacja, gdyby wybrany został PiS jak i Konfederacja. Pomimo różnic w zdaniach, dotyczących szczegółowych kwestii byliśmy w stanie dyskutować z szacunkiem do siebie i bez użycia kuriozalnych argumentów, absurdalnych zarzutów. Jestem pewien że to samo mogą osiągnąć politycy.


https://niepoprawni.pl/blog/gawrion/partie-polskie-i-antypolskie-propolskie-i-antypolskie-elektoraty

 

KOMENTARZE

 • Za tzw PRL-u
  tą wspólna płaszczyzną porozumienia wszystkich Polaków był Kościół Katolicki...
  Szkoda, że to teraz aż tak się rozmyło, że pozwoliliśmy się podzielić.
 • "Partiami propolskmi są:
  PiS..."
  I w tym miejscu skończyłem czytać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:06:03
  Ks Natanek tutaj wyjaśnia, dlaczego będzie głosować na PIS :
  https://www.youtube.com/watch?v=0lwcc2U0FF4&t=744s
  Warto wysłuchać do końca, bo im dalej tym ciekawiej
 • @Jan Paweł 22:05:20
  Faktycznie szkoda
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:06:03
  szkoda
 • @Husky 22:22:03
  Bardzo słabiutka analiza sceny politycznej w Polsce. Taki poziom gimnazjalny, napisany na kolanie. Tym bardziej że PiS nie jest partią pro-polska, PiS jest ekspozyturą amerykańsko-żydowską. Także autor artykułu celowo kłamie, jest propagandzistą zwykłym i tyle. Natomiast, jak ktoś w 2019 roku pisze, że Schetyna i Czarzasty oraz reszta tej hołoty to gnidy, to Ameryki nie odkrył.
 • @zbig71 22:35:38
  A konfederacja?
 • @Jan Paweł 22:05:20
  Kościół Katolicki dalej pozostał elementem spójności naszego państwa. Owszem jest teraz w kryzysie i pod obstrzałem lewackim, ale Polacy nie ulegają tak łatwo lewakom.
  Oczywiście, że głos KK winien być silniejszy, szczególnie w sprawach światopoglądowych jak LGBTQ+, ale papież też jest trochę lewacki i stąd ten głos nie jest silniejszy.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:06:03
  Znajdź mi inną dużą partię, która byłaby propolska? Można się zżymać i niczego nie zauważać, ale chyba każdy widzi, że PiS robi od 30 lat najwięcej dla Polaków i Polski jako takiej.
  Nie można mieć klapek na oczach, bo dochodzimy do absurdu: PO na dźwięk słowa PiS reaguje jak "pies Pawłowa". Ty też tak reagujesz i to jest przykre.
  Pozdrawiam
 • @zbig71 22:35:38
  Trochę śmieszą mnie takie zarzuty. Napisz jak ty to widzisz a wtedy podyskutujemy. i porówna zawartość Twojego tekstu z tekstem Gawriona.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 08:12:13
  Opętany kościół Szwecji.
  Kościół Szwecji ogłosił Gretę Thunberg „Następcą” Jezusa.

  Church Of Sweden Announced Greta Thunberg ‘Successor’ Of Jesus

  The Church of Sweden, which has routinely promoted teen climate change alarmist Greta Thunberg, announced the young girl a “successor” to Jesus Christ last December.

  https://dw-wp-production.imgix.net/2019/09/GettyImages-1171551821.jpg
  “Announcement! Jesus of Nazareth has now appointed one of his successors, Greta Thunberg”, the Church of Limhamn tweeted on December 1, 2018.

  https://news.dailywire.com/news/church-of-sweden-announced-greta-thunberg-successor-of-jesus/amp/?__twitter_impression=true
 • @krzysztofjaw 08:14:45
  A potem zdziwko że Konfa ma 3% w ...porywach
 • @krzysztofjaw 08:16:40
  Zarzutem nie jest treść notki ale jej ....autor
  I to tu wszystkich boli
  Bardzo boli

  8-)))))
  pzdr.
 • @krzysztofjaw 08:14:45
  Nie żadnej dużej partii propolskiej, to wszystko bękarty Kiszczaka spłodzeni w Magdalence. Obecnie na służbie obcych.

  Jest mała różnica, PO tak reaguje na PiS a ja na PO-PiS.
 • @Husky 09:18:02
  Pitolisz, ja osobiście nic do Gavrylenki nie mam. Cenię go nawet za jego umiłowanie trolli :))
 • @krzysztofjaw 08:16:40
  Dla "Elity" każdy Polak który głosuje na PIS

  to:
  -Ciemnogród
  -Faszysta
  -PiSowski Bot
  -Pisowska Szarańcza
  -Idiota
  -Patologia
  -Chory Psychicznie
  -Troll
  -Potomek chłopów pańszczyźnianych
  Ok. !!!!!!!!!!

  13 października podsumowanie
 • @krzysztofjaw 08:12:13
  Ostatnie przesłanie Kornela Morawieckiego. "Naszym obowiązkiem jest obrona polskości i wiary". Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz ujawnił tekst, jaki Kornel Morawiecki przekazał mu dwa tygodnie temu do zamieszczenia na ulotce wyborczej.
  https://niezalezna.pl/290578-ostatnie-przeslanie-kornela-morawieckiego-naszym-obowiazkiem-jest-obrona-polskosci-i-wiary
 • @Husky 09:03:05 ci poniżej to Grety apostołowie..
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/10/weganie_nczas.jpg

  Wege-terroryści w akcji! Uniemożliwili klientom supermarketu kupno mięsa. „Przestańcie jeść zwierzęta. Jesteśmy w żałobie” [VIDEO] Weganie znów atakują! Pro-zwierzęcy aktywiści w Auckland w Nowej Zelandii zorganizowali demonstrację w supermarkecie. Eko-terroryści uniemożliwili klientom supermarketu zakupu mięsa. Nie mogliśmy powstrzymać zwierząt przed narodzinami w celu uboju i zjedzenia – krzyczeli. Weganie zablokowali dział mięsny jednego z tamtejszych supermarketów. W proteście wzięło udział około 20 osób. Wszyscy ubrani byli na czarno, a w rękach trzymali propagandowe tabliczki z napisami: „Przestań jeść zwierzęta” i „To nie jest jedzenie, to przemoc”. W dłoniach trzymali również białe kwiaty by wyjść w mediach na posłańców pokoju. Wege-terroryści twierdzą, że w ciszy opłakują ofiary handlu mięsem, które spoczywają w chłodniach „tego supermarketu”. Nie mogliśmy powstrzymać zwierząt przed narodzinami w celu uboju i zjedzenia, dlatego teraz jesteśmy tutaj, aby złożyć hołd w jedynym miejscu, w którym mamy dostęp do ich martwych ciał podkreślali w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. My, którzy stoimy tutaj w żałobie, wiemy, że nie musimy jeść mięsa innych istot, aby przeżyć. Zabieramy ze sobą piosenkę nadziei i zmian na przyszłość, która nas czeka mówią protestujący.

  https://youtu.be/hpMZuR76apw
  Źródło: news.com.au
 • @Husky 09:42:13
  Poniższy chwast żydolewacki do wyrwania, na kupę i do spalenia.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184YmI1NS9wLzIwMTkvMTAvMDEvODI1LzQ5OC8wM2VlOWVjZWIwOWQ0NzVmODdiMzQxNzU4NjViNDRkOS5qcGVn.jpeg

  Namawiał do oddawania moczu na pomnik smoleński, teraz publikuje nieaktualne sondaże. Odlot Wojciecha Jabłońskiego. Dr Wojciech Jabłoński, który przez lata uchodził za poważnego komentatora życia politycznego, od pewnego czasu zachowuje się jednak w mocno kontrowersyjnie. Jeszcze niedawno namawiał do oddawania moczu na pomnik Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej i kpił ze śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tym razem publikuje sondaż na Twitterze, który ma być najnowszym badaniem. Internauci szybko wytknęli mu manipulację.
  Jabłoński słynie już z ogromnej niechęci do Prawa i Sprawiedliwości. Opublikował na Twitterze sondaż, w którym wygrywa Platforma Obywatelska. Drugie miejsce zajęło PiS. Sondaż reklamuje jako aktualne. Problem polega na tym, że na grafice, którą udostępnił Jabłoński widnieje wynik… Ruchu Palikota.

  https://wpolityce.pl/polityka/466219-odlot-wojciecha-jablonskiego-publikuje-nieaktualne-sondaze

  Ps...Jak tacy dostają doktoraty? ano od profesorów których dziadkowie lub rodzice przyjechali na ruskich tankach. Jabłoński? Tego facia pamiętam z czasów, kiedy staczał się w otchłań narkotycznych zwidów (pewnie i bywał na odwyku) , i jako bywalca TVNu i lewackich pogadanek o niczym w TVPO … Swego czasu był on mocno lansowany przez "swoich"… To wszak synalek prominentów z PZPR, więc co taki może robić i jak się zachowywać, kogo teraz popierać? Wiadomo… Tylko po co ta tytułomania w artykule… No ma ponoć doktorat, ma.. Ale na UW gdzie rządzą kumple jego rodziny z czasów PRL, lub ich "ideowi" sukcesorzy, to dostał go "z rozpędu"… Nie inaczej, czym się tu chwalić…

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej