Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
984 posty 30776 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Pozwólmy jej mówić

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Słyszy się narzekania że w Polsce jest zagrożona demokracja. Nieprawda. Demokracja w Polsce ma się doskonale. Nawet skończone chamy, z osobowościami psychopatycznymi mają u nas prawa wyborcze zarówno bierne jak i czynne.

Napiszę tak. Według mnie ta "pani" wpisała się nie na tą listę na którą powinna się wpisać. Pomyliła najwidoczniej wybory z listą oczekujących do specjalisty od zaburzeń emocjonalnych (psychiatry). A osoba która umożliwiła jej start w wyborach utożsamia się z nią. Czyli też chory.

Patrzac na Klaudie Jachirę, zastanawiam się czy jednym z kryteriów dla kandydatów do sejmu nie powinny być badania psychiatryczne.Dramat. Jak można sobie kpić w taki sposób z tragedii tak wielu ludzi . Degeneracja w każdym tego słowa znaczeniu. Brak jakiej kolwiek empatii.

 

To jest skandal!

Jachira na spotkaniu wyborczym drwi z katastrofy smoleńskiej. „w imię Ojca, i Syna i brata bliźniaka”, „quiz czyja to kończyna”, „widowisko: zamiana trumien”.

https://youtu.be/DJlJatC7Y6M

Quiz czyja to kończyna?

Głowa Jarugi obok nogi Karpiniuka i urwanej ręki Rybickiego. Fajnie się w tej opozycji bawicie.

Hej Jachira .Popatrz w oczy tej młodej stewardessie ,która zginęła w Smoleńsku .Nie podejrzewam cię o empatię, ale obyś nie zaznała spokoju od widoku jej oczu .Była w Twoim wieku ale Ty jesteś przy niej zerem .

Zapamiętaj .

Podobnie jak Ci ,którzy zawsze kpili z tych którzy zginęli.

 

To jest zwykły kretynizm i głupota z domieszką cynizmu .To "coś" to taka Platforma Obywatelska w pigułce pokazana od środka .Nie mamy się co czarować powrót złodziei i kłamców lll RP do władzy to koniec Polski i polskości .Nie wiem skąd takie zdziwienie że POKO pozwala żeby Jachira robiła to swoje kloaczne show... Myślicie że sobie tym krzywdę robią? Jest dokładnie odwrotnie - przecież czasy największej popularności PO to akcje typu "zimny Lech", "zabierz babci dowód" itp. Wracają do korzeni po prostu.

Te zdegenerowane osobniki zniszczą wszystko i wszystkich byle do koryta dorwać się.

PO idzie drogą Palikota i skończy tak jak Palikociarze.
W tym roku jeszcze się jakoś do Sejmu przecisną, ale za cztery lata, już śladu PO nich nie będzie.

 

ps.

Apeluję!

Dajmy jej jeszcze popracować na wyższy wynik PiSu. Przecież i tak skończy, tak jak śpiewający puczyści z ciamajdanu, albo krowy i świnie chórzystki z P(ZnP)R. Niech śpiewa, jeśli chce. Niebawem usłyszycie jej łabędzi śpiew, a po 13.10 świński kwik.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Niestety
  Demokracja ma się w Polsce świetnie, to niestety prawda. Właśnie taka cwaniara, jak ta cała Jachira specjalnie mówi takie rzeczy, bo ma świadomość ile głupków idzie głosować kierując się emocjami. A ona w cwany sposób te emocje zagospodaruje. Oczywiście tych, co oglądają TVN i czytają GW i myślą, że to wszystko naprawdę.
 • @zbig71 07:21:49
  Słuchacze się śmieją, chcą ją oglądać .... no cóż, mamy demokrację.
  Każdy obywatel, nawet pozbawiony empatii lub chory psychicznie powinien mieć w Sejmie kogoś, kto będzie go reprezentował.
  Jeśli wyborcy PO uważają, że to ich godny reprezentant, to o co chodzi?

  ps.
  13.10.2019 mamy okazje napluc tej „pani” w pysk!!
 • @Husky 07:30:43
  No i naplujecie. Trafimy z deszczu pod rynnę i tyle. A Jachira doskonale kanalizuje nastroje społeczne, spełnia zadanie jakie wcześniej wykonywali Niesiołowski i Pawłowicz. Czyli odwraca uwagę od spraw naprawdę istotnych, czyli próby obrabowania Polski przez ich wrogów, czyli państwa :Izrael i USA, oraz zakusy, aby Polska poszła na wojnę z Persją.
 • @zbig71 07:44:31
  A czego się spodziewać od osoby która ma humbus a nie honor w głowie....Jachira ma robić swoje do ostatniego dnia kampanii. Gdyby tak obraziła Islam,jej los byłby przesądzony .W jakiej rodzinie się wychowała?

  Wystawienie na pierwszą linię walki wyborczej wariatki Jachiry to albo wyraz desperacji Schetyny albo tajny plan Jarosława Kaczyńskiego
 • @Husky 07:48:05
  Z tym Islamem to akurat prawda. Za próbę znieważenia Koranu, wyznawcy Allacha pokazaliby jej Ruski miesiąc, co akurat by się jej przydało. To samo dotyczy niejakiego Nergala, co podarł Pismo Święte na jednym ze swoich koncertów, bo wiedział, że w jego obronie staną GW, TVN i cała reszta tej hołoty.
 • @Husky 07:48:05
  "Wystawienie na pierwszą linię walki wyborczej wariatki Jachiry to albo wyraz desperacji Schetyny albo tajny plan Jarosława Kaczyńskiego"

  ..."wariatki Jachiry to albo wyraz desperacji Schetyny albo tajny plan Jarosława Kaczyńskiego"

  ..."wyraz desperacji Schetyny albo tajny plan Jarosława Kaczyńskiego"

  ..."tajny plan Jarosława Kaczyńskiego" ?????????????????????????????

  Fajną ma KOleżankę.
 • Demokracja? Chyba ludowa.
  Sądy partyjnych chronią. Prezes NIK z nierządu innych się utrzymuje.
 • @Husky 07:30:43
  To jest dokładnie poziom twoich przyjaciół z niedorobiony.pl Joszki z londynka i jego zięcia zabiedzonego. Tylko że z drugiej strony barykady. Czyli dno i dwa metry mułu.
 • Zgadzam się z koncepcją niech ta Jahira dalej kompromituje PO.
  Każdy impuls zniechęcający do PO uważam za niezwykle potrzebny w Polsce.
  Jahira świetnie się w tę strategię wpisuje.. podobnie jak oczyszczalnia ścieków w Warszawie, bufetowa i jej prywatyzacja mieszkań w Warszawie, Schetyna i jego widoczny gołym okiem debilizm...
  "nadzwyczajna kasta" sędziowska, wycieczki do Brukseli by skarżyć na Polskę i wręcz błagać o nałożenie na Polskę sankcji finansowych przez Brukselę.

  To ta część solidaruchów w latach 80tych była zachodnią V kolumną w Polsce. Solidaruchy spod ambony to bardziej PIS one były robione w "konia" przez JPII i żydowskich biskupów...
  Przy okrągłym stole dominowali ci od PO ale dopuścili też tych od PIS (katolików).

  Dzisiaj PIS oprzytomniało... i realizuje pozytywistyczny program dla Polski.
 • @Husky 07:48:05
  Ja bym obstawiał "geniusz" Kaczelnika.
  To przecież jego braciszek zainicjował "mowę miłości" słynnym "sp...j dziadu". Potem już się pokulało.
 • @Oscar 09:09:03
  Przy okrągłym stole to byli ludzie wyselekcjonowani przez ekipę gen. Kiszczaka. I oczywiście pożyteczni idioci. Mówię o stronie,, społecznej,,.
 • Teraz
  Dopiero popatrzyłem w sieci na tę Jachirę. No dramat absolutny, można nabrać obrzydzenia do demokracji.
 • @Husky 07:48:05
  Wychowała się w żydosowieckiej, na sowieckich tankach przybyłej. Patologia żydosowiecka rodzi i wychowuje patologię. Natury nie oszukasz. Ona naprawdę jest psychicznie chora, obawiam się że ludzie którzy przyszli na to spotkanie mogą jej w tej chorobie dorównywać. To, że ten sowiecki pomiot jest durna wiemy od dawna, natomiast ci co tego słuchają głupsi od niej. Przecież to na pierwszy rzut oka widać chorobę dwubiegunową, to się powinno leczyć farmakologicznie z zakazem pełnienia funkcji państwowych! Jachira prowokuje, z nadzieją że zostanie zamknięta na 48 h i wyjdzie z aresztu jako bojowniczka o wolność i demokrację. No to się raczej nie doczeka bo ZBOWiDu już nie ma. Jachira, to taka żeńska odmiana Palikota. PO wypuszcza skandalistów, którzy pod pozorem wolności słowa i niezależności opinii wylewają obrzydlistwa na politycznych przeciwników, ale za to zaklinają się, że nie jest to żadna mowa nienawiści, bo z nią akurat walczą. Jak mawiał niedawny harcownik PO wściekły Stefan: są zakłamani i zepsuci do szpiku kości. Przybliżę wam jej rodzinę i środowisko w którym toto dorastało. Ponieważ nie ma w Polsce innych osób o nazwisku Jachira, oprócz tej towarzyszki. Natomiast jest państwo, gdzie takich osób jest multum. Po wpisaniu "Jachira" cyrylicą czyli „Яхира” w ciągu sekundy gogle pokazuje nam kilka setek osób o tym nazwisku w Rosji. Klaudia pokazywała album rodzinny, w którym jej dziadek jest w jakimś niepolskim mundurze z dużymi gwiazdkami koło kieszonki na mundurze.
 • @zbig71 09:15:42
  "
  Przy okrągłym stole to byli ludzie wyselekcjonowani przez ekipę gen. Kiszczaka. I oczywiście pożyteczni idioci.
  "

  Nie zgadzam się...
  Gdyby tak było że Kiszczak decydował o obu stronach .. to by znaczyło że Kiszczak walczy sam ze sobą ... a po cholerę ?

  Strony pewnie ustalały swoje delegacje samodzielnie...
  być może wzajemnie odrzucały niektóre propozycje do rozmów strony przeciwnej.... tak już jest że nie z każdym można rozmawiać...
  obie strony musiały akceptować delegacje strony przeciwnej...
  inaczej by nie doszło do rozmów.

  Delegacja solidaruchów reprezentowała Rockefellera oraz część kościelna .. też Rockefellera poprzez JPII (JPII był żydem i realizował żydowskie interesy jak Rockefeller).
  Stronę rządową reprezentował Kiszczak... i ktoś tam ... Ciosek chyba (bo był ulubieńcem Solidaruchów).

  Gra była do jednej bramki (anty Polskiej) bo Jaruzelski już poddał (bo nie miał innego wyjścia jak chciał uniknąć rozlewu krwi.. a chciał uniknąć) Polskę Rockefellerowi.... chodziło tylko o ustalenie techniczne zmiany władzy...

  Ustalenia u Rockefellera były że władza przechodzi pomalutku (wybory kontraktowe) a solidaruchy nie mszczą się na przegranych.
  I tego mafia żydowska dotrzymała..

  Dopiero PIS zaczął się mścić po latach (emerytury mundurowych).
 • @Husky
  Jachira będzie miała kłopoty? Po publikacji portalu niezalezna.pl - jest zawiadomienie do prokuratury.
  https://niezalezna.pl/289786-jachira-bedzie-miala-klopoty-po-publikacji-portalu-niezaleznapl-jest-zawiadomienie-do-prokuratury#komentarze
 • @Husky 07:48:05
  Dzisiaj podano w TVP INFO - ta Jachira to rosyjski trol! Jej już nic nie pomoże, ale żal mi osób którzy jej słuchają. Gdyby znikli i ona by znikła! Bo dzięki im taki debilizm się szerzy! Prezentuje program wyborczy PO! I pomyśleć, że za to lejące się gówno z pyska ktoś płaci, ochrania, podjudza i broni publicznie! Jeżeli to jest wizytówką naszych elit to ja dziękuję, w życiu nie spodziewałem się takiego upadku zdrowego rozumu. Testują na ile mogą sobie pozwolić i na ilu wyborców mogą liczyć. Nikomu nieznana czarna cipa zdobyła niebywały rozgłos i może liczyć na poparcie wielu pojebów. Planowa akcja służb. Dobrze wiedzą co robią. Jahira, Stuhr, Pieczyński, Ostaszewska, Cielecka, Zborowski - gwiazdki ze spalonego teatru. Powinniśmy żądać ustawy o etyce poselskiej. W jej ramach poseł przed ślubowaniem musi zdać celująco egzamin pisemny ( do publicznego wglądu) z podstaw geografii i administracji kraju, historii na poziomie szkoły podstawowej, literatury, kultury ) oraz przedłożyć wynik badania psychiatrycznego. Pożądana jest także dogłębna wiedza wyborców na temat przodków posła do 3 pokolenia wstecz - narodowość, profesje, miejsce pochodzenia. W razie niespełnienia kryteriów -wchodzi kolejny z listy ( po identycznym teście ).
 • @Oscar 09:33:11
  Nie zgadzasz się z faktami? Zobacz archiwalne materiały z tamtych czasów. Gen. Kiszczak wiedział, że potrzebna jest jemu i jego kompanom polisa ubezpieczeniowa w postaci dokumentów kompromitujàcych,, opozycję,, demokratyczną(ftuu!!!). Jaruzelski miał gdzieś różowe krwi, w NY w85 lichwiarze dogadywali się że zbrodniarzami.
 • @zbig71 07:44:31 Bardziej od samej Jachiry przeraża mnie jej publiczność.
  Spójrz tylko na wygląd jej twarzy przecież to od razu widać ten wzrok szukający rozumu. Pochodzi z Transylwanii - Wołoszczyzna jak Frankensztain. Będzie grała główna rolę w Transylwania Hotel 4. Grała już rolę w filmie o radzieckiej armii, co nie chcieli celować do dzieci polskich. Lepiej niech ta dziewucha wyjedzie z Polski. Dla własnego dobra.
 • Husky
  Wie Pan... Nawet mi się nie chce komentować "wyczynów" tej pani, bo musiałbym w każdym akapicie po prostu używać słów powszechnie uważanych za wulgarne.

  Tym niemniej pokuszę się o taką konstatację: Jeżeli ta Pani coś mówi a potencjalni wyborcy się z tego pozytywnie dla niej śmieją to naprawdę szkoda mi tych ludzi. Oni są większymi a'la idiotami niż Pani Jachira, bo gdyby nie oni, to Jachira od razu by się zniechęciła do artykułowania swoich poglądów.

  I tyle w tym temacie. Wyborcy PO-KO to najnormalniejsi w świecie polityczni kretyni.

  Pozdrawiam
 • @Husky 07:48:05 To jest właśnie ten poziom intelektualny adekwatny do poziomu Schetyny.
  Kto głupszy, czy to chore psychicznie stworzenie, czy Schetyna, który to wystawił na wybory czy osobniki, które przychodzą i tę masakrę słuchają i pewnie będą na to głosować? To ma być "powtórka z rozrywki" czyli Krakowskie Przedmieście 2010 , nr.2 PO niby się "odetnie" a ona będzie te kretyńskie "happeningi" odprawiać na sali sejmowej jako " niezależna posłanka". Ktoś kto jeszcze łudzi się, że PO (czy KO) to normalna partia mająca jakiś alternatywny wobec PiSu "program". Oprócz totalnej destrukcji jest niewyobrażalnym naiwniakiem..Co toto będzie wyprawiało w sejmie. Dziennikarz dobrze powiedział, że jest hodowana przez POKO,żeby destrukcje w sejmie tworzyć. Był Palikot, Niesiołowski, teraz ta flanela. Gdyby iść tokiem myślenia "Spurki" i jej gwałconych "krowczyń" to bym powiedział, że Jachira dokonuje gwałtu na swoim umyśle. Bogu dzięki, dzieci ani nawet mleka z tego nie będzie, jednak gdyby odseparować tę osobę i dać jej "obcować z własnym umysłem" w odosobnieniu, bez dostępu do środków masowego przekazu, bez kontaktu z ludźmi, z pewnością byłoby to i ku chwale Ojczyzny i ku spokojowi zmęczonego nią społeczeństwa. Po Kidawie-Błońskiej - Jachira to kolejna odsłona płci kulturowej Tuska, Schetyny, Szczerby, Misiło, Nitrasa, Neumana czy Brejzy, ale także Trzaskowskiego czy Rabieja (choć ten ostatni, to już nie wiem ile płci tak naprawdę posiada). Gdyby znowu pozwolić im dorwać się do władzy, to nie będzie tak jak było, będzie znacznie, znacznie gorzej. Zdrajcy, szkodniki, antypolskie, szatańskie POmioty! Jeśli dodać do tego OTUA, Dulkiewicz i im podobnych - naprawdę zgroza. Przemilczanie tego typu zachowania się, będzie jednoznaczne z jego akceptacją i chowaniem głowy w piasek. Jest to kapitalny przykład zwyrodnienia pojęcia demokracji, którą partia polityczna o nazwie Platforma Obywatelska ma na swoich sztandarach. Jest to dalsze rozwinięcie hasła "róbta co chceta", wyboru "na zapas" sędziów TK, itp.. W istocie jest to ośmieszanie i degradowanie do poziomu przygłupów nas wszystkich Polaków.
 • @zbig71 08:06:06 Grzesiek "Śnieżny kieł", to agent Jarka. Odwrócony. Robi dobrą robotę dla PiSu.
  Schetyna pozazdrościł Tuskowi Jażdżewskiego i wystawił Jachirę. Ten żałosny palant niczego nie potrafi wymyślić sam. To wszystko to nadaje się do prokuratora i do Komisji Wyborczej o usunięcie idiotki z wyborów. Może wreszcie PiS zrobi z tą czerwoną kanalią porządek, dokąd będzie takie szopki uskuteczniała i szydziła z rządu a też z nas wyborców? Przecież ona nadaje się do psychiatryka i to w kaftanie! Takie będziemy mieli występy w sejmie po wyborach bo w elektoracie PO takich jak Jachira są tysiące. Klaudia, to elektorat Schetyny w przyszłorocznych wyborach na przewodniczącego PO. Tusk musi mieć niezły ubaw. A tak na marginesie. Widać od dłuższego czasu, że Schetyna jest przerażony. Gdy występuje, to jego zęby się śmieją, ale w oczach ma strach. On wie, że nie tylko przegrał z PiS, ale że przegra również wybory partyjne. Gdy przegram "Nikt mi nie da drugiej szansy". To słowa Schetyny przed euro wyborami. I to prawda. Partia nie da mu już drugiej szansy. Postarał się o to Tusk, każąc Schetynie dla dobra jego i partii ogłosić przyszłym premierem Kidawę. Schetyna, Tusk cię wykiwał. To Kidawa zostanie przewodniczącą PO, a tobie pozostaną jedynie przerażone oczy, trzęsące się dłonie i niespłacone zobowiązania mafijne (jak onegdaj)... Masz się czego bać Schetyna. Tusk cię ograł jak dziecko. A to nie koniec...
 • @Husky 07:48:05
  Jachira Wiedźma pochodzi z Karpat, zamek Drakuli.
 • Ekspert ds. wizerunku o kampanii wyborczej KO: "Przygarnięcie Jachiry przez Koalicję Obywatelską pokazuje desperację"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185N2FjYy9wLzIwMTkvMDkvMjUvODI1LzUyMC9mOGE1NmY2YzBlNzI0MTdhOTEyMmFlMjg5MmM0OWJhYi5wbmc=.png
  Myślę, że przywódcy Koalicji Obywatelskiej zdają sobie sprawę, że mają bardzo małe szanse na zwycięstwo. Dlatego starają się pozyskać elektorat tam, gdzie mogą. Z tego powodu bardzo chętnie popierają skandalizującą Klaudię Jachirę. Z jednej strony dzięki niej chcą przygarnąć część wyborców, którzy jeszcze kilka lat temu głosowali na Janusza Palikota, a z drugiej strony próbują podebrać skrajny elektorat lewicy antykościelnej, w pewnym sensie antyspołecznej mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Zbigniew Lazar, ekspert ds. wizerunku. Zbigniew Lazar dziwi się pomysłowi Koalicji Obywatelskiej na prowadzenie kampanii. Według eksperta wystawienie na warszawskiej liście do Sejmu Klaudii Jachiry to akt desperacji. Klaudia Jachira mając poparcie tak dużej partii ma prawo być przekonana, że to, co robi jest dobre i właściwe. Możemy spodziewać się eskalacji wulgarnego języka i prostackich występów. Prowokować można czyli robić coś, co zapadnie w pamięci, ale nie można obrażać. Klaudia Jachira obraża konkretne środowiska i ludzi. Tak daleko nie można zajść podkreśla. Przygarnięcie Jachiry przez Koalicję Obywatelską pokazuje desperację. W Koalicji Obywatelskiej nie ma innego przekazu poza antypisem. Wyborcy mogą czuć się zagubieni. Pozostaje tam już w zasadzie tylko betonowy elektorat zaznacza ekspert. Polacy od czasów Palikota bardzo ostrożnie podchodzą do tego typu osób. Zadadzą sobie pytanie czy my chcemy powtórki z Palikota? Może się to podobać tylko ekstremistycznym jednostkom. Przyciągnie to tylko wyborców myślących ekstremalnie. Jachira zaistniała w mediach społecznościowych, które stały się niestety rynsztokiem wskazuje Zbigniew Lazar. Z jakiegoś powodu PO jest głucha na nastroje społeczne. To jest coś, co tę partię charakteryzowało już podczas jej rządów. Platforma ma dziwną tendencję robienia społeczeństwu na przekór. Kiedy większość Polaków nie chciała przymusowej migracji PO deklarowała, że może przyjąć ich każdą liczbę. Większość Polaków nie chciała pracować do śmierci, więc co zrobiła Platforma? W ciągu dwóch miesięcy podniosła wiek emerytalny. Z jakiegoś powodu PO poszła w działania aspołeczne podkreśla. Każdemu, kto słucha głosu wyborców PO przyczepia łatkę populistów. A kim jest populista? To polityk, który słucha głosu ludzi. Jeżeli Naród czegoś chce, to po to są politycy, żeby w sposób sensowny, przemyślany starać się te oczekiwania zrealizować. Platforma poszła w zupełnie innym kierunku robienia wyborcom na złość dodaje ekspert. Pytany o strategię marketingową opozycji w bieżącej kampanii wyborczej Zbigniew Lazar wskazuje, że jej nie widzi. Nie ma takiej strategii. Strategia wyborcza Koalicji Obywatelskiej jest mniej więcej taka, jak stanowisko Grzegorza Schetyny w sprawie przyjmowania migrantów jednego dnia jesteśmy za, a drugiego przeciw kończy.
  https://wpolityce.pl/polityka/465426-lazar-przygarniecie-jachiry-przez-ko-pokazuje-desperacje
 • @Husky 07:30:43 Ta kandydatura to jedyne co Grzechu mógł wymyślić ?Tam musi być naprawdę nerwowo.
  Grzesiu Schetyna i jego ukochana Muza Jachira, dobrze się bawią, pasują do siebie, teraz JEDNOZNACZNIE można stwierdzić, że to partia i środowisko świrów! Przez tą Jachirę to Schetyna w końcu nie dostanie nawet posady sołtysa w Kaczym Dole..Oficjalna Schetyny (PO) nazywa się "długi marsz" = przeczekać kolejną kadencję PiS + zza węgła atakować chamsko PiS (Jachira itp.) + czekać aż ludzi wrócą do PO. PO chce już tylko żeby, dzięki tej chamce przez pozostały do wyborów czas nie mówiono o ich złodziejstwach, zdradach i zaprzaństwach oraz ich katastrofie ekologicznej. I to im się udaje.
 • Internauci nie zostawiają suchej nitki na władzach PO.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180NWFmOC9wLzIwMTkvMDkvMjUvODI1LzUwNC82MzdmODliN2VjOGM0OGJlYjU1MzRkODUwOTRkYmFhMS5qcGVn.jpeg


  "Schetyna to marionetka Jachiry. Zrobiła z niego pajaca, a on jej może skoczyć". Internet żyje sprawą kandydatki KO Klaudii Jachiry i jej szokujących filmików. Dziennikarze, publicyści i internauci komentują jej zachowanie. Jachira przy rechocie publiczności szydziła ze śp. prezydenta Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej.

  https://wpolityce.pl/polityka/465468-internauci-schetyna-to-marionetka-jachiry


  Ps...Poziom umysłowy Jachiry to typowe odbicie lustrzane całej POKO PZPR bis. Jak narazie ona swymi skandalizujacymi występami przykrywa świństwa Schetyny w UE dot obcięcia Polsce funduszy unijnych !Ona jest rzucana na żer opozycji i dziennikarzom. Ona Schetynie jest potrzebna w Sejmie. Grzechu wie, że przegra wybory więc niech Jachira robi w sejmie jaja lepsze niż Nitras i podobni. O to tu chodzi…
 • Oszalały Jachiryzm, to jedyna oferta programowa partii miłości dla Polski.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iMWQwYy9wLzIwMTkvMDkvMjYvODI1LzUwMy8yZjdkYzZlY2FlNGY0MjM0OTc1ZTY4MWRlYjVhMDA3ZC5qcGVn.jpeg

  Czyja ta kończyna? Powiem wprost, kto chce mieć kretynów decydujących o losach narodu, niech głosuje na Jachirę i jej protektorów. I zdrowia życzę, skoro na rozum za późno! Nie obchodzi mnie, kim jest Klaudia Jachira. Bo, czy kretynka może być warta zainteresowania? Jeśli już, to tylko z jednego powodu, czyja to kończyna…?

  https://wpolityce.pl/polityka/465499-kto-chce-kretynow-decydujacych-o-polsce-niech-glosuje-na-ko
  Ps....Skończy jak każdy śmieć na śmietniku historii. Kim są ci ludzie którzy się z jej zachowania śmieją na spotkaniach wyborczych? Nie mają szacunku do siebie. Tchórze którzy boją się zareagować i wyjść. Jeżeli Jachira robi dowcipy na temat handlu fragmentami zwłok, to trzeba poważnie zapytać o możliwość zaburzeń psychicznych u Jachiry. Podobnie zachowują się psychopaci.
 • Co łączy Grzegorza Schetynę z Klaudią Jachirą czyli o tym, jak może wyglądać druga strona medalu
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kYWJlZC9wLzIwMTkvMDkvMjUvODI1LzM2NS80Zjk5NWZmNGViNTM0MTljYmI2YzZjODRhYzEzN2Q4Zi5qcGVn.jpeg

  Wygląda na to, że na ostatniej prostej przed wyborami główną strategią opozycji antypisowskiej będzie prowokacja. Wskazuje na to nieustająca aktywność Klaudii Jachiry, youtuberki, która swoimi publicznymi wystąpieniami utorowała sobie drogę na listy sejmowe Koalicji Obywatelskiej oraz niedawne wezwanie Grzegorza Schetyny, w którym lider PO domaga się od Unii Europejskiej powiązania dostępu do funduszy unijnych z przestrzeganiem praworządności.
  https://wpolityce.pl/polityka/465461-schetyna-i-jachira-czyli-druga-strona-medalu

  Ps...Schetynę z Jachirą łączy nienawiść do Polski i Polaków. Oczywistym jest, że oba te indywidua łączy sowiecka inspiracja. Kiedyś gen KGB powiedział - wyjechaliśmy z Polski ale zostawiliśmy tam przyjaciół!
  Ponadto Jachira może być opłacana przez wrogów Polski typu Soros. Warto to sprawdzić i rozwiązać jego wrogie fundacje działające w Polsce. Schetyna zabrał Kidawę na wycieczkę do Brukseli teraz, bo po klęsce wyborczej nikt tam nie będzie chciał z nimi rozmawiać! Wycieczka na koszt kampanii wyborczej - żal nie skorzystać!
 • Charyzmy tyle co u Schetyny...
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184NWFmZC9wLzIwMTkvMDkvMjUvODI1LzQyOC8xMGUwMTkyZDUzOTM0MzE3YmNiOWVkZTE4MTg3ZjE2MS5wbmc=.png
  Nowy spot Kidawy-Błońskiej. "Kochani, to wy zmieniacie świat i świat będzie taki, jaki sobie wymarzyliście"....Platforma Obywatelska wyprodukowała spot wyborczy, w którym wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska przekonuje, że możemy stworzyć świat i sprawić, że będzie taki, jaki sobie wymarzyliśmy. Video ukazało się w mediach społecznościowych. Kochani, to wy zmieniacie świat i świat będzie taki, jaki sobie wymarzyliście, ale nie możecie być bezczynni. Możecie wziąć sprawy w swoje ręce i sami to robić. Sami się organizować, podejmować decyzje, wymagać od polityków, wymagać od samych siebie. Bo jutro może być lepsze przekonuje wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w klipie. Słaby, nudny i drętwy ten klip. Do aktywności wyborczej czy obywatelskiej może przekonać tylko przekonanych. Ale chyba autorom nie o to chodziło?*
  https://twitter.com/i/status/1176853943105839104

  ems/Twitter

  Ps...Jakaś taka przygaszona i ten smutny głos. To przypomina zaproszenie na konsolację po PO. Oczywiście, że przyjdziemy i to tłumnie. Dziękuję, mam nadzieję, że spełnią się moje marzenia i całe te KO, Lewactwo i PSL z Kukizem wyleci z Polski, najlepiej na białe niedźwiedzie! Po wyborach październikowych, możecie sobie to wasze lepsze jutro, wprowadzać gdzieś za Uralem! 8 lat waszych nierządów dowiodło tego, że jesteście antyPolakami! Polska bez PO-KO i antypolskiej zbieraniny ! To marzenia Polaków. Nie mylić z obywatelami polskimi.
 • @
  Jachira porównała się do Gombrowicza.
  Ma sens.
  W ich świecie Jachira to Gombrowicz.
  Lis to dziennikarz.
  Hartman- wielki filozof.
  Farmazon- obrońca demokracji
  Tusk- mesjasz.
  GW- rzetelna gazeta.
  Stuhr- wielki intelektualista..
  Nie chciałbym przez minutę żyć w tym świecie

  Skąd Kaczyński wytrzasnął tę Jachirę dla Schetyny?
 • @Husky
  Ciekawe jest to, że po wyborach, bez względu na ich wynik, wszyscy o tej czarownicy zapomną. Akceptacja takiego zachowania świadczy o powszechnej demoralizacji. "Biadolenie" nie wystarczy, potrzebna penalizacja takich antyludzkich ataków. Paniusia i partia PO, która ją wypchnęła przed szereg, czują się bezkarni bo większość sędziów nadaje na tych samych falach co ta baba. I oni jeszcze mają 20% poparcia w sondażach?! Niektórych Polaków zaślepia nienawiść. Ona będzie nasilać swoje prowokacje, aby jeszcze przed wyborami doprowadzić do awantury i fizycznego spięcia. Marzy jej się - i jej poplecznikom - aby policja podjęła interwencję, aby była zadyma i żeby Schetyna miał co krytykować w mediach i w Brukseli a GW miała o czym pisać. To dlatego dla jej dobra (żeby od kogoś nie dostała w cymbał ) należy ja odizolować od reszty społeczeństwa, najlepiej w Tworkach.
 • Efekt Jachiry?
  W poprzednich wyborach parlamentarnych w obwodach zagranicznych wydano niespełna 175 tys. kart do głosowania. W czekających nas 13 października bedzie ich grubo ponad 220 tys. z wpływem na wynik wyborów i podział mandatów w okręgu nr 19 (Warszawa)
 • @Husky
  Klaudia Jachira - aktorka filmu o Armii Sowieckiej "wyzwalającej wschodnią Polskę" - link:

  https://niezalezna.pl/289691-klaudia-jachira-w-obsadzie-rosyjskiego-filmu-o-armii-czerwonej-ratujacej-polskie-dzieci
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:06:14
  Każdy ma prawo do własnej oceny i zapewne można mieć wiele różnych emocji ale nikomu nie wolno kpić w tak obrzydliwy sposób ze śmierci tych ludzi .
  Śmiać się .
  Język ma znaczenie .A jeśli nie to znaczy ,że schamiejemy do końca co jest celem PO
  Myśląc o katastrofie Smoleńskiej czuje przede wszystkim wstyd, ze moje państwo zawiodło.
  Ale gdzie oni maja szacunek wobec smierci tylu ludzi?
 • @zbig71 09:51:33
  Dzisiaj też lichwiarze dogadują się rządzącymi Polską (Duda, Morawiecki)... i tak od 30 lat... a tak bardziej to globalni lichwiarze dyktują warunki .. tak jak Jaruzelskiemu... pod takimi samymi zagrożeniami.

  Nie zgadzasz się z faktami ?

  Co do haków wszystkie służby gromadzą haki na swoich przeciwników oraz na swoich współpracowników czy kolaborantów.... WSZYSTKIE.
  Nie zgadzasz się z faktami ?

  Prezentujesz fakty wybiórcze... a fe...
 • @zbig71 09:18:22
  A teraz pytanie do pani Dolniak, pani Nowackiej, jak się czują na liście wyborczej razem z Jachirą?
  Mnie bolą jej nikczemne występy o Smoleńsku.
  Wyżej wymienione panie stoją z nią po jednej stronie.
 • @kula Lis 68 09:26:44
  "Nie będzie normalnie dopóki nie zatrzymamy fali hejtu. Spór może byc ostry ale w granicach przyzwoitości. Oczekujemy od p. Schetyny wycofania poparcia dla pani Jachiry" - mówi Kosiniak Kamysz
 • @Husky 12:08:36
  Oni tzn PO nie maja innej broni niż hejt...
  W ich obietnice nikt nie uwierzy.
  Prawdy w zakresie ich programu dla Polski powiedzieć nie mogą bo by ich Polacy powywieszali.
  To co im pozostało...
  - totalna krytyka wszystkiego co planuje PIS,
  - szukanie haków na PISowców,
  - i masowy hejt ośmieszanie, wydrwiwanie, poniżanie...i PISu i
  wyborców PISu

  To wszystko co "totalna opozycja" prezentuje w tej kampanii.

  Każdy kto zagłosuje na tych ".....każdy sam sobie wstawi stosowany przymiotnik...albo dwa" skompromituje siebie i swoją rodzinę... mają szczęście że wybory są tajne.
 • @Oscar 12:06:28
  Nie prezentuję faktów wybiórczych szanowny Oscarze, tylko było o Jaruzelskim i Kiszczak, to odniosłem się do tego. Co do Dudy i Morawera pełna zgoda.
 • @Husky 12:05:24
  Największy "szacunek" do katastrofy smoleńskiej ma sam PiS nie robiąc NIC w celu wyjaśnienia. Działania @zbrzytwa były ściema a PiS jechał na smoleńskich trumnach aż do wyborów.
 • @Husky 12:08:36
  Sam sobie przeczysz... w tytule jest "pozwólmy jej mówić"

  Ich hejt jest wyrazem bezsilności...bezradności..głupoty...
  oni nieustannie muszą świecić oczyma w TVP... grać głupa...takie mają zaplecze "intelektualne"....
  to partia "celebrytów" odsuniętych od koryta i obrażonych na Polskę.

  Polską powinni rządzić ciężko pracujący kompetentni fachowcy których jedynym celem jest poprawa jakości życia Narodu Polskiego.
  Urzędnik Państwowy (każdy) to sługa Narodu a nie jego zwierzchnik.
  podobnie sędzią, policjant czy wojskowy...
  To wynika z koncepcji demokracji...

  Systemy w których urzędnik państwowy jest zwierzchnikiem Narodu już się historycznie kończą...(królestwa, cesarstwa, dyktatury np oligarchów...)

  I te dwa systemy ze sobą dzisiaj jeszcze walczą ...
  Polska jest okupowana przez przedstawicieli tego starego systemu
  a PIS próbuje wewnętrznie wprowadzić zasady prymatu Narodu na urzędnikami.... KK ciągle jeszcze tkwi w systemie absolutnej dyktatury "wodza" (Papieża).

  Żyjemy w świecie przełomu.... dawne systemy skrywają już swoją tożsamość ale ciągle istnieją i są bardzo silne ekonomicznie i militarne.
 • @Oscar 09:33:11
  Hej OSCAR.... : )
  Mysle...ze NIECO przesadasz...z tym ZA-zydzaniem pionkow TRANSFORMACJI Ustrojowej Polski PRL w...IIIRP-niewolniczo poddanej USA-Wodzowi Swiata i Menadzera przeksztalcen PRYWATYZACYJNYCH w EUROPIE lat 80-90..
  Piszesz:
  (JPII był żydem i realizował żydowskie interesy jak Rockefeller)

  Papiez Jan P.nr2 czyli Karol Wojtylla - NIE byl ZYDEM! -byl Polakiem.. o WLOSKIM charakterze wiernopoddanczo sluzacym swojemu KRAJOWI-WATYKAN=Panstwo Koscialne
  Co prawda...poprzez kanaly Watykan-Benux-Bruksela ...Radio Wolna Europa--
  Menadzerowie USA- CIA etc SPONSOROWALI
  SOLIDURNOSC walczaca z...Wlasnym Krajem... I SKUTECZNIE SABOTUJACA gospodarke !
  J.P. nr 2 BYL TYLKO KANALEM PROPAGANDOWYM & przerzutowym Sponsoringu USA $$$$$-- dla SOLIDURNOSCI 80
  do... ROBIENIA ROZPIERDUCHY w Polsce!

  Rockefellery & Rotszyldy NIDGY NIE REALIZOWALY & NIE REALIZUJA -
  tzw. interesow zydowskich- czy interesow globalnych zydowskich -
  ONI ZAWSZE! byli SKONCENTROWANI TYLKO na --
  SWOICH WLASNYCH INTERESACH!

  : )
  Rokefellery&Rotszyldy...TO NIE Zydowska Organizacja Charytatywna
  ANI zadna UNRRA!
  TO BIZNES! DUUUZYCH CYFR BIZNES TYLKO!
  BIZNES BEZ angazu zadnych uczuc & emocji!
  xxx : )
 • @Husky
  Jachira topi operację "Kidawa-Błońska"? Swoją aktywnością przyćmiewa kandydatkę na premiera. Ciekawy wykres. SPRAWDŹ Klaudia Jachira robi się coraz większym problemem Koalicji Obywatelskiej. Nie dość, że kandydatka KO wprowadziła ogromną ilość hejtu do kampanii wyborczej, a jej wystąpieniami oburzonych jest wiele osób, to jeszcze swoją aktywnością, przyćmiewa kandydatkę na premiera Małgorzatę Kidawę-Błońską. Ciekawy wykres obrazujący „zasięgi w sieci” obu pań, zamieściła na Twitterze Anna Mierzyńska.

  Porównanie liczby wzmianek w sieci nt. @M_K_Blonska (zielony) i #Jachira (czerwony)z ostatniego tygodnia. Dalej mi mówcie, że to marginalny problem napisała na Twitterze Mierzyńska.

  Czyżby właśnie tonął projekt pt. „Małgorzata Kidawa-Błońska”?

  https://wpolityce.pl/polityka/465498-jachira-topi-operacje-kidawa-blonska-ciekawy-wykres


  Ps...Te wyniki to dowód jakie jest polskie społeczeństwo uczone na kacapskich wzorcach, dziadkowie przywiezieni na sovieckich czołgach służący w Smierszy, NKWD, UBeckich katowniach, ojcowie w ZOMO, matki w MO, to jest ta jelita. Kidawa i Jachira, jedna drugiej warta. W tym samym szambie się pławią. Kidawa i Jachira to jeden i ten sam poziom intelektualny. Niech Kidawa nie myśli, że jest lepsza. Wypowiedź jej na temat Jachiry to potwierdza. To takie samo bagno.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:25:24
  Bo teraz jest nowa mądrość etapu, czyli odszkodowania od Niemiec. Niejaki Mularczyk tym bajeruje frajerów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:25:24
  Katastrofie Smoleńskiej chyba wszystko jest jasne...
  to była nieudana próba lądowania bez widoczności ziemi i bez oprzyrządowania na lotnisku które takie lądowanie umożliwia.
  Było to skrajnie niezgodne z regulaminami bezpieczeństwa lotów.

  Jedyne czego nie wiemy to dlaczego lądowano ... a właściwie wiemy.
  Pilot wiedział jak kończy się kariera gdy się postawi dowódcy nawet zgodnie z regulaminem (w Gruzji pilot nie poleciał tam gdzie Lech chciał...i był ostro prześladowany) a Lech tymi prześladowaniami zgotował sobie i innym śmierć w Smoleńsku.

  Pilot miał do wyboru... "śmiało zmieścisz się... pod chmurami)
  albo odmowa i prześladowania...
  Pilot wybrał "śmiało zmieścisz się..." ... i się nie zmieścił...

  Tu wszystko jest jasne... a praprzyczyna to Gruzja i odmowa loty na tereny na których toczyła się wojna (zgodnie z regulaminem).

  Tu nie ma żadnej sensacji .. tu jest tylko bardzo bolesna nauczka...
  że regulaminów bezpieczeństwa lotów trzeba przestrzegać bezwzględnie pod rygorem zagrożenia życia.
  Lech mógł tego nie wiedzieć (cywil ignorant) ale Błasik MUSIAŁ to wiedzieć...a jak nie wiedział lub olewał ... to odpowiada za tę katastrofę on i ci co go wybrali by wojsko przestrzegało regulaminów (to podstawowy obowiązek dowódcy).

  Teraz mnie patrioci drugiego sorta znienawidzą...
  I tak zagłosuje na PIS.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:25:24
  A czy nazwanie przez Jachirę najważniejszego Saktuarium Maryjnego - Jasnej Góry - "Brunatną Górą" wychodzi poza kulturowe ramy i poprawność POlityczną.
  To nie tylko miejsce gdzie miliony znajdują pocieszenie i ratunek, ale i perła historii kultury Polskiej. Ponawiam pytanie - kto ją wychował?
  Też wina PIS-u i Kaczynskiego?
 • Neumann zapowiada rozmowę wychowawczą z Jachirą? "Będę prosił i apelował, żeby pani Klaudia trochę zmieniła język"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185ODJlMy9wLzIwMTkvMDkvMjYvODI1LzU2MS9hNDI3NzFhMDk3Yzk0ZGJhYTM3N2Y5OTM4ZTI2YzNiNy5qcGVn.jpeg

  Żaden z naszych kandydatów nie powinien posługiwać się takimi słowami; będę prosił i apelował, żeby Klaudia Jachira zmieniła swój język powiedział w czwartek szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Jak dodał, Koalicja Obywatelska idzie do tych wyborów, żeby w Polsce przywrócić normalność.

  https://wpolityce.pl/polityka/465524-neumann-zapowiada-rozmowe-wychowawcza-z-jachira

  Ps..Sławek co ty lokomotywę wyborczą będziesz dyscyplinował Jachira zdobędzie najwięcej głosów z kandydatów PO-KO. Na rozmowę wychowawczą ty się Sławek do Prokuratora wybierz może skrucha da lepszy efekt. Oni sami się jej boją. Wyhodowali to coś a teraz boją się, że ich zniszczy i skaczą tak jak im każe. Pewnie ma na nich sporo materiału który by ich ostatecznie pogrążyły.To jakaś paranoja, Jachira na listy wyborcze trafiła właśnie dzięki temu językowi. Nawet jej wczorajsze spotkanie wyborcze to było przedstawienie pt. program telewizji a nie program wyborczy. Jachira jest twarzą KO, Neuman twarzą soku z Buraka, Lewizna kochanki sweterka Czarzastego, pedalenie Śmiszka z Biedroniem, ZSL czerwone arbuzy udające rolników cuda jak w cyrku. Każdy ma takich ulubieńców, na jakich zasługuje. Niestety, na głupotę nie ma lekarstwa. Jachira i jej wielbiciele muszą sobie z tym problemem sami jakoś radzić. No i nie trzeba być lekarzem żeby na podstawie zachowań tej kobiety, stwierdzić że ma ona problemy psychiatryczne.
 • @kula Lis 68 11:49:06
  Mają świadomośc że ich ostateczna klęska nadchodzi wielkimi krokami Stąd taka medialna agresja .To środowisko ma to w genach po swoich bolszewickich rodzicach
 • Schetyna broniąc Jachiry kłamie!
  https://prawy.pl/104226-schetyna-broniac-jachiry-klamie/
 • @panna ewcia 12:28:20
  A czytałem że za młodu JPII grał w piłkę nożna na pozycji bramkarza...
  .. w drużynie chłopców żydowskich... przeciw drużynie chłopców polskich.
  .. a podczas wojny musiał się ukrywać... nie podano powodu...(a nie działał w podziemiu).. powód oczywisty ... jak był żydem.
  Nawet Niemcy nie musieli o tym wiedzieć wystarczyło że sam JPII wiedział ... i decyzja o ukrywaniu była naturalna..
  takie decyzje natychmiast podejmowali wszyscy żydzi..
  i dlatego jest ich dzisiaj w Polsce dużo więcej (na Polskich kiedyś lewych dzisiaj zalegalizowanych papierach) niż powinno być gdyby Holocaust miał taką skalę jak podają żydzi...
  Żydzi wszystkich którzy zniknęli zmieniając papiery na Polskie.. uznali za ofiary śmiertelne holocaustu... podczas gdy oni już byli "Polakami".

  To klasyka żydowskiej mimikry dzisiaj są amerykanami, Niemcami, Kanadyjczykami, francuzami, polakami wszystkich tylko nie żydami.
  W Polsce mamy banki niemieckie, francuskie, amerykańskie... pozornie bo one wszystkie są żydowskie. Podobnie z wieloma koncernami, sieciami sklepów...energetyką...
 • @Husky 12:38:57
  Husky dla jednych perła dla innych centrum zabobonu...
  To obiektywna prawda.
 • @Oscar 12:38:30
  TO TERAZ UDOWODNIJ JAK TEN SAMOLOT ZROBIŁ BECZKĘ OK. 10M NAD ZIEMIĄ? i dlaczego ponoć lądując na plecach, ogon cały a koła podwozia w błocie? No i dlaczego rozpadł się na tysiące części? mając prędkość przyziemienia ok 180km/h? Ty piszesz bzdety.
 • @Husky
  Aktorki w Polityce. Cicciolina i Klaudia Jachira. Łączą je lewicowe liberalne poglądy. Scena polityczna jest równie pociągająca dla aktorów, jak scena teatralna czy występy w kinie. Zapewne występy na scenie politycznej są szczególnie atrakcyjne dla tych aktorów, którzy nie zrobili kariery (jak Klaudia Jachira czy jeden z aktorów udających na You Tube narodowca), albo dla tych, którzy mieli kompleksy, grając w niezbyt prestiżowych produkcjach (jak Cicciolina). Klaudia Jachira, kandydująca z listy KO do sejmu z Warszawy twierdzi, że jest „dyplomowana aktorka po PWST, zaangażowana w życie społeczne i polityczne Polski. Nie boi się w artystyczny sposób wyrażać swoich poglądów i opinii". Z danych serwisu „Film polski" wynika, że w rzeczywistości ukończyła Wydział Lalkarski PWST w Krakowie — Filia we Wrocławiu. W „opisie firmy" (pewnie to wyższy stopień wtajemniczenia gender, już nie jest się osobą, tylko firmą) Klaudia Jachira zadeklarowała, że „kandyduję do Sejmu, bo" uważa, że: „miejsce posła jest nie tylko w Sejmie, ale wśród ludzi na ulicy" (złośliwi mogliby się dopytywać o latarnie), jest niezależna i nie boi się mówić prawdy, wierzy, że „pomimo różnic, jesteśmy jedną rodziną", chce by „Polska była szanowana w świecie" i wierzy, „że znowu może być normalnie". Nie da się ukryć, że Klaudia Jachira bardzo oryginalnie zabiega o szacunek dla Polski i zapewne jej definicja normalności jest też oryginalna.

  Całość pod linkiem
  https://prawy.pl/104197-aktorki-w-polityce-cicciolina-i-klaudia-jachira-lacza-je-lewicowe-liberalne-poglady/
 • Elita czy stado baranów?
  Według słownika znaczeń elita jest kręgiem osób odgradzającym się od otoczenia, dostępnym wybranym. Ekskluzywnym, uprzywilejowanym. Aby dostąpić zaszczytu przynależności do tej grupy, pretendujący do niej często - mówiąc potocznie - stają na rzęsach. Bo bycie częścią elity to bycie kimś ważniejszym od przeciętnego zjadacza chleba. Autorytetem mającym posłuch u maluczkich.
  Przynależność do elity ma jednak swoją cenę, narzuca pewne ograniczenia. Ludzie tacy narażeni są na niemal stałą obserwację ich zachowań, muszą więc trzymać fason i pilniej niźli inni wystrzegać się czegoś, co w odbiorze społecznym jest odbierane jako negatywne. Jeśli np. uczony, dzięki swoim osiągnięciom zaliczany do elity mędrców, okaże się katem dręczącym żonę i dzieci, o czym opinia publiczna zostanie poinformowana - traci walor wyjątkowości, stając się automatycznie paskudnym zwyrodnialcem. A to wyrzuca go poza nawias.

  Największe emocje budzi chęć przystąpienia do elity intelektualnej. Wejść w jej krąg to zaszczyt. Mechanizm zaliczenia doń był jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz bodaj najbardziej surowy. Niestety, coś w maszynerii zawiodło, czego efekty obserwujemy w obecnej dobie. Jako intelektualistów „zaklepuje” się często ludzi mających niewiele wspólnego z oświeconym umysłem. Przykładów na pęczki.

  Trudno pojąć choćby zaliczanie do tej grupy celebrytów, których jedynym walorem jest fakt, że pokazują się w mediach, z telewizją na czele. Paru z nich robi za autorytety w każdej niemalże dziedzinie. Wypowiadają się autorytatywnie o historii, naukach społecznych, etyce, ekonomii itepe. Przy zerowym do tych kwestii przygotowaniu. Jaskrawą ilustracją tego jest pewien były muzyk, którego wykształcenie zatrzymało się gdzieś w połowie szkoły średniej, co mu nie przeszkadza bywać znawcą wszystkiego. Ktoś powie: są przecież genialni samoucy. To prawda. Są. Czy jednak poziomu ich samowiedzy mają dowodzić plecione w kółko androny i komunały?

  Od dawna, przyznaję, doprowadza mnie do śmiechu zaliczanie do intelektualnej elity absolwentów „szkół małpowania” – jak surowo określane bywają uczelnie kształcące artystów scenicznych. Znam nieco to środowisko, miałam styczność, prowadząc długie z nim rozmowy, z największą światową jego sławą, reżyserem śp. Jerzym Grotowskim. Był to człowiek o intrygującej osobowości. Badacz meandrów ludzkich emocji, uwidacznianych za pośrednictwem sztuki. Intelektualista dawnej surowej miary. Skupiony na dziele. Nieco szalony ale mądry. On nigdy nie wpuściłby na scenę żenującego spektaklu typu „Klątwa”. Kiedy próbowałam zestawić pana Jerzego z dzisiejszymi ludźmi sceny, ręce mi opadły.

  Wielu z nich uważa się za elitę intelektualną. Z jakiej przyczyny? Trudne pytanie, bowiem czynnik pozwalający im pretendować do czołówki umysłowej nie istnieje. Że są rozpoznawalni? Że umieją odgrywać role napisane przez autorów sztuk i filmów? Ktoś kto gra Hamleta, króla Leara, Antygonę, Konrada – nie jest ani księciem, ani królem, ani nikim podobnym do przedstawianej postaci. Jest odtwórcą ich myśli i działań, zapisanych przez dramaturga. Tylko tyle, i nic więcej. Wykształcenie aktorskie nie obejmuje wszak wbijania do głów szczegółów historii, nauk społeczno-politycznych, ekonomii, pedagogiki, etyki, do których często z taką lubością się odwołują, nie mając pojęcia o tych zagadnieniach albo znając je po łebkach. Oczywiście mają prawo jako obywatele wypowiadać się na każdy temat. Jednak wypowiedzi te, wygłaszane niemal zawsze ex katedra, czyli z niezmierną pewnością swoich racji, wykraczają poza normalny dyskurs. Oni nie dyskutują. Oni chcą decydować co słuszne a co nie, niejednokrotnie podkreślając swą rolę elity intelektualnej. Tych nieomylnych.

  Trudno nie zauważyć, że wykorzystując rozpoznawalność wtłaczają widzom do głów swój model życia i określone poglądy polityczne, jakich przyjęcie ma ponoć czynić odbiorcę światłym i lepszym. Kto zaś tego nie akceptuje, automatycznie trafia do wora z napisem: ciemnota. W nadętej często pychą działalności publicznej nie stronią od zachowań wstrętnych. Nie będę przypominać akcji „Nie świruj, idź na wybory”, wypowiadali się o tym ludzie oburzeni ich wygłupami, jak choćby stowarzyszenie lekarzy psychiatrów oraz bliscy osób dotkniętych schorzeniami prześmiewczo odtwarzanymi przez sławnych aktorów. Chcę przypomnieć coś innego, coś co wbijało w ziemię. Występ Macieja Stuhra na gali dla artystów. Serwował on dowcipy o tupolewie roztrzaskanym pod Smoleńskiem, co wzbudziło radochę siedzących na widowni kolegów po fachu. Tego dnia upadł we mnie ostatecznie szacunek do aktorów, także tych znakomitych. Bo również oni, słuchając głupka na scenie rżeli z nieszczęścia ofiar i ich bliskich niczym przysłowiowe barany. Być może tym właśnie są. Stadem baranów.

  Zuzanna Śliwa https://prawy.pl/104198-elita-czy-stado-baranow/
 • @kula Lis 68 12:54:34
  Już udowadniam...
  Samolot wleciał do parowu przed lotniskiem (zniknął za horyzontem ruskiemu radarowi) TABS wył że ziemia przed nimi...
  Pilot dał ostro do góry (pełna moc .. wszyscy słyszeli gwałtowny ryk silników).
  Było już za późno samolot przywalił podwoziem w ziemię...
  pewnie się odbił to mocna maszyna...
  ale zawadził końcem skrzydła bo brzozę.. i stracił końcówkę skrzydła.
  Samolot był w trybie wznoszenia na pełnej mocy (wzrost szybkości) .
  bez końców skrzydła samolot się wznosił robiąc jednocześnie korkociąg.
  (nierównomierna siła nośna skrzydeł bo różna ich powierzchnia).
  Jeżeli korkociąg był podczas wznoszenia (a był) to skrzydło nie musiało uderzyć o ziemię (rozrysuj to sobie na papiórku).
  Piloci stracili orientację (nie wiedzieli że stracili końcówkę skrzydła)
  Samolot w ramach korkociągu obrócił się na plecy ... ale stery były utrzymywane na wznoszenie (bo uciekali od ziemi)....
  niestety gdy samolot leci do góry nogami .. to stery na "wznoszenie" oznaczają kierunek w dół na spadanie....
  ... no i przywalili w ziemię na plecach z cała siłą na maksymalnej mocy silników... w wznos po odwróceniu samolotu na plecy stał się ostrym lotem ku ziemi...z wysokości pewnie 20-30m... a może mniej.
  Wszyscy słyszeliśmy na nagraniach jak pasażerowie wydali dźwięki podobne to tych jadących na Rolecosterze... to naturalna reakcja na korkociąg samolotu.

  Mnie się tu wszystko zgadza.
 • @kula Lis 68 13:08:02
  Jakie menu zaproponuje Jachira pod....Arbeit macht frei ??????
 • @Oscar 13:09:44
  Bzdura! Poczytaj fachowców od lotnictwa w tym temacie, np inż. lotnictwa Krzysztofa Cierpisza na zamach.eu
 • @Oscar 13:09:44
  Moi koledzy piloci z USAF jeszcze z Dubaju czy ich lotniczej bazy na Diego Garcia wraz z jednym gen. Franksem by ciebie za te bzdury wyśmiali.
 • @kula Lis 68 13:17:33
  .. jak masz takich kolegów to powinieneś się wstydzić..
  Ja akurat zajmowałem się aerodynamiką.. i wiem jak działa...
  tu nie ma wątpliwości..
  .. to tylko ty albo nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć...
  nie rozstrzygam...

  mnie interesuje tylko obiektywna techniczna prawda a nie konteksty polityczne.

  Będą nowe fakty to "przyłożę" je do tych znanych faktów i zrewiduję opis. (fakty nie wymysły).
 • @Oscar 12:38:30
  Taki mądry chłopak i na PiS...
 • @Husky 12:38:57
  Miała dobrych nauczycieli, także z PiS.
  Zresztą PO-PiS zachowuje się jak swingersi, wymieniają się towarami więc nieraz ciężko dojść kto jest "ojcem" :))
 • @panna ewcia 13:23:01
  Takie fake - newsy to prosze pisac na swoim blogu
  Kasuje
  Sorry
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:21:57
  No widzisz... sam też się dziwie..
  wiem że w pakiecie z popieranymi reformami kupuję: "radio Maryja", rusofobie, ...Dudka ... i kota...
 • Obłęd! Michalik wystawia laurkę Jachirze: "Podziwiam ją od dawna jako nieustraszoną, samotną satyryczkę, pozytywnie zakręconą"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iMmM0OS9wLzIwMTkvMDkvMjYvODI1LzUxOS8xOGZmNTAxNGEzYjE0NmMxOTMyODM5ODVlZjc4MDY5Yi5qcGVn.jpeg Dziennikarka lewicowo-liberalnych mediów Eliza Michalik napisała tekst dla portalu koduj24.pl, w którym wychwala Klaudię Jachirę. Wyjawiła, że od dawna podziwia jako „nieustraszoną, samotną satyryczkę”. Gdy nawet zdecydowana większość polityków opozycji odcina się od Klaudii Jachiry, lewicowo-liberalna dziennikarka Eliza Michalik postanowiła bronić Jachiry. Najwyraźniej dziwi ją, że drwiny z hasła „Bóg, Honor, Ojczyzna” czy filmik o „parówkach smoleńskich” to dla bardzo wielu Polaków coś zdecydowanie przekraczającego granice dowcipu.

  Tacy właśnie jesteśmy: mówimy o wolności, ale kiedy trzeba zastosować ją w praktyce, wrzeszczymy, tupiemy i gotowi jesteśmy ukamienować każdego, kto myśli inaczej napisała Michalik. Pozytywnie ocenia happening Jachiry polegający na przyjściu pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i AK z transparentem z napisem „Bób, Hummus, Włoszczyzna”..

  Ja odebrałam ten happening jako ostrą, ale uzasadnioną w świetle tego, co wyprawiają różni politycy z Bogiem i Ojczyzną na ustach kpinę z hipokryzji, z ludzi mających gęby pełne frazesów o wartościach (które zresztą wcale nie każdemu muszą być drogie, bo przecież nie ma takiego obowiązku), na co dzień poniżających, oczerniających i okradających innych podkreśliła publicystka. Jej tekst musiał spodobać się samej Klaudii Jachirze, ponieważ udostępniła go na swoim Twitterze. Nie należy się temu dziwić, bo Michalik wystawiła wyjątkową laurkę internetowej hejterce. Klaudię Jachirę podziwiam od dawna jako nieustraszoną, samotną satyryczkę, pozytywnie zakręconą. Nie wiem, jaką byłaby posłanką i nie jest to moja sprawa, ale wiem jedno: ma prawo do własnej ekspresji, także takiej, która mi i wszystkim innym się nie podoba. Także, a może przede wszystkim takiej, która uraża czyjeś uczucia stwierdziła Michalik. Zaatakowała te osoby, dla których zachowanie Jachiry jest niedopuszczalne.

  Jeśli chcecie wolności, poluzujcie warkoczyki i nabierzcie dystansu, nie nadymajcie się jak purchawki i nie czujcie „obrażeni” i mentalnie zgwałceni za każdym razem, kiedy ktoś powie lub zrobi coś, czego wy byście nie powiedzieli lub nie zrobili napisała. Wygląda na to, że internetowa hejterka Klaudia Jachira jest dla Elizy Michalik autorytetem. Nie świadczy to najlepiej o dziennikarce m.in. „Gazety Wyborczej”

  as/koduj24.pl/Twitter

  Ps...Myślałem, że rekordy głupoty pobiła Joanna Szajbus-Wielgus, ale teraz widzę, że te rekordy można jeszcze bardziej wyśrubować…Zero dodane do zera dalej jest zerem. Dwie postępowe, acz samotne jak twierdzą, wojowniczki lewactwa być może założą związek partnerski? To byłoby efektowne ukoronowaniem wzajemnej fascynacji. I teraz,za każdym razem kiedy tow. Michalik będzie np. atakować przeciwników tęczowych dewiantów należy jej przypomnieć, iż: "mają prawo do własnej ekspresji także takiej, która uraża czyjeś uczucia"!
 • @kula Lis 68 14:28:14
  hehehe ta Jahira wygra wybory dla PIS.
 • Kidawa-Błońska tłumaczy się z wystawienia Jachiry:
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180YzdmMi9wLzIwMTkvMDkvMjYvODI1LzUxNy9iZGY2NTk1YjUyMTU0NzdhYTZkMDY3ZjgyNDM5OGRlYS5qcGVn.jpeg
  Nie podejmowałam tej decyzji. Od kandydatów na naszych listach wymagam kultury. Nie podejmowałam tej decyzji powiedziała kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska pytana, czy żałuje, że blogerka Klaudia Jachira znalazła się na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Od wszystkich kandydatów, którzy są na naszych listach wymagam szacunku dla innych ludzi, kulturalnego zachowania, unikania zachowań, które mogą bulwersować opinię społeczną. Ja jestem za tym, żebyśmy rozmawiali, a nie doprowadzali do nerwowych czy nieprzyjemnych rozmów podkreśliła w Toruniu Kidawa-Błońska.

  Klaudia Jachira, która startuje z warszawskiej listy KO do Sejmu zamieściła kilka dni temu na twitterze zdjęcia z piątkowego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, wśród nich jest zdjęcie wykonane przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, który znajduje się w okolicach Sejmu. Na zdjęciu jest Jachira oraz dwie młode osoby, które trzymają transparent z napisem: „Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege” a w tle widać fragment pomnika z napisem „Bóg Honor Ojczyzna”.

  W środę „Niezależna.pl” udostępniła film z wtorkowego spotkania Jachiry z wyborcami. Portal relacjonuje, że „skandalistka zabawiła się w nauczycielkę” i cytuje wypowiedź Jachiry:

  Wyciągnijcie kartki i zapiszcie nowy plan lekcji. Język polski – analiza słów nieudacznika tysiąclecia na podstawie słów „spieprzaj dziadu”, na matematyce porozmawiamy o liczbach urojonych Mateusza Morawieckiego. Na biologii coś dla dziewczynek – porozmawiamy o cudownym poczęciu, na plastyce coś dla chłopców, zrobimy kukłę Żyda, na historii swastyka jako pradawny symbol szczęścia, na informatyce nauczymy się jak założyć fermę trolli i jak hejtować. NA WF-ie porozmawiamy jak wygodnie leżeć krzyżem.

  Portal pisze też, że „na spotkaniu przedwyborczym można było zobaczyć tylko hejt, żarty z tragedii i ze zmarłych”.

  O 17-tej telenowela smoleńska, o godzinie 18 transmisja z Brunatnej Góry z okazji rocznicy urodzin Hitlera. (…) O godzinie 22 zacznie się na żywo blok ekshumacyjny oraz quiz „czyja to kończyna” cytuje kandydatkę.

  as/PAP


  Ps...Intelektualnie i medialnie to one są jak matka i córka. Jachira mojżeszowa PROWOKATORKA - KIDAWA nie wiem, nie widziałam, nie moja decyzja, oczekuje kultury..Może gdzieś na świecie znalazłby się psychiatra co by to to wyleczył. Ale bardzo w to wątpię.
 • @kula Lis 68 14:28:14
  Fakt daje im nadzieje ...

  https://pbs.twimg.com/media/EFY78XvXsAAllbI?format=jpg&name=small
 • Lis broni Jachiry i jej szyderstw z ofiar katastrofy smoleńskiej?
  Brudziński: Przećwiczyliście za Palikota akcje „huśtanie” emocjami, mistrzem był Tusk. Skandaliczne „popisy” Klaudii Jachiry wywołały gorącą dyskusję na Twitterze. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej podczas spotkania ze swoimi wyborcami szydziła ze śp. prezydenta Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej, a wszystko to, dzień po tym, jak przepraszała za pokazanie się przed pomnikiem Armii Krajowej z transparentem „bób, humus, włoszczyzna”. Na Twitterze obrzydliwe słowa Jachiry skomentował Joachim Brudziński, z którym w polemikę wszedł Tomasz Lis.

  https://wpolityce.pl/polityka/465469-lis-broni-jachiry-i-jej-szyderstw-brudzinski-odpowiada
  Ps...Lisienko ma taki sam móżdżek jak niezrównoważona Jachira! Robicie tym mendom darmową reklamę. A o mendach się nie rozmawia tylko się je tępi. Azotoksem. Bojkot zabija na śmierć. Jachira zmobilizowała najbardziej zasiedziały elektorat PiS a Lis zazdrości, że w nagrodę 13 października wystrojona w kaftan bezpieczeństwa wyprowadzi sztandar PO-KO. A propos trumien. Czy ktoś już siedzi za brak otwarcia trumien zaraz po przywiezieniu ich do Polski i brak prawnie nakazanych badań?
 • @Oscar 14:30:16
  Do tej pory mnie dziwi głupota głosujących na PO, ale już najbardziej nie mogę pojąć "byle na złość PiS".
  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja tak "myślących" mam w bliskiej rodzinie w W-wie
 • @kula Lis 68 14:34:29
  Wybory parlamentarne 2019. Tego nikt się nie spodziewał. Zwrot ws. PiS. Sondaż
  PiS to już nie tylko partia przyciągająca seniorów. Już połowa młodych Polaków, poniżej 24. roku życia, chce oddać swój głos na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego - wynika z sondażu Instytutu Pollster.
  Sondaż został przeprowadzony na zlecenie "Super Expressu". Zbadano, jakie jest poparcie dla partii w trzech grupach wiekowych: 18-24, 25-44 oraz 45+. Wyniki? W grupie wiekowej 18-24 partia rządząca cieszy się zdecydowanie większym powodzeniem niż liberalna Koalicja Obywatelska czy Lewica.

  Dokładne wyniki wyglądają następująco (grupy wiekowe: 18-24, 25-44, 45+):
  PiS - 50 proc., 49 proc., 42 proc.
  KO (PO, N. i Zieloni) - 16 proc., 23 proc., 29 proc.
  Lewica (SLD, Wiosna, Razem) - 17 proc., 12 proc., 15 proc.
  PSL-Koalicja Polska - 3 proc., 6 proc., 8 proc.
  Konfederacja - 10 proc., 8 proc., 3 proc.
  Inny komitet - 4 proc., 2 proc., 3 proc.

  Sondaż Instytutu Badań Pollster został zrealizowany w dniach 24-25 września 2019 r. na próbie 1101 dorosłych Polaków.

  - To efekt długotrwałego procesu. O ile PiS jeszcze kilka lat temu wyraźnie przegrywał z Platformą wśród najmłodszych wyborców, o tyle proces odmiany rozpoczął się od konfliktu Donalda Tuska z kibicami. Niedługo potem były protesty w sprawie ACTA, czyli według młodych przepisów, które miały ograniczać ich wolność w internecie. PO zresztą została po latach uznana za partię dla elit, a młody zbuntowany człowiek z reguły chce być przeciw. Tak jest i teraz, bo PiS uchodzi za ugrupowanie, które jest dla ludu, a nie elit - komentuje w rozmowie z dziennikiem politolog Rafał Chwedoruk

  https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlamentarne-2019-tego-nikt-sie-nie-spodziewal-zwrot-ws-pis-sondaz-6428645112022657a
 • @kula Lis 68 14:34:29
  Nie traci dobrego humoru

  Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna zapowiada wygraną opozycji
  - Trzy ugrupowania opozycyjne - KO, SLD i PSL - w wyborach do Sejmu osiągną razem więcej mandatów niż Prawo i Sprawiedliwość - stwierdził na konferencji w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO liczy na uzyskanie większości w Senacie.

  Schetyna jest także przekonany, że Prawo i Sprawiedliwość nie osiągnie większości konstytucyjnej. - Nie mam co do tego złudzeń. Ale to oczywiście zależy od mobilizacji i dobrego przeprowadzenia dwóch ostatnich tygodni kampanii wyborczej - podkreślił przewodniczący PO.

  Według szefa Platformy Obywatelskiej partia Jarosława Kaczyńskiego po wyborach będzie miała problem z walką wewnątrz własnej koalicji. Winny całemu zamieszaniu ma być Zbigniew Ziobro, który według Schetyny, ma budować własną frakcję.

  - Kaczyński boi się o większość parlamentarną, większość sejmową, a także senacką. Proszę zauważyć, że kandydaci Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry prowadzą bardzo aktywną kampanię i dostaną się do Sejmu. Kaczyński nie może liczyć na 230 mandatów, wiec uważam, że będzie próbował zorganizować i skoordynować działalność PiS, która będzie wtedy mocno podzielona - podkreślił Schetyna.
 • Szkalujący Polskę raport fundacji finansowanej przez Sorosa! W tle interesy środowisk LGBT i przedwyborcza ustawka!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iYzA4Yi9wLzIwMTkvMDkvMjYvODI1LzM2MC85NjY4ZGNhMzczODY0ZTZkOWEyMWY5ZTcxZmVkMjQxMS5wbmc=.png
  W szczycie przedwyborczej gorączki Helsińska Fundacja Praw Człowieka publikuje szokujący i pełen manipulacji report, pt. „Rządy prawem zamiast rządów prawa. Zagrożenia dla ochrony praw człowieka w Polsce w latach 2015-2019”. Dowiadujemy się z niego o rosnącej agresji i o rzekomym łamaniu konstytucji przez rządzącą ekipę. Nie zabrakło też pretensji w kontekście środowiska LGBT i innych mniejszości. Ciężko uwierzyć, że ten agresywny dokument nie jest częścią kampanii wyborczej i wsparciem opozycji przez współfinansowaną przez Georga Sorosa fundacji. Rezultatem aktywności państwa w dziedzinie ograniczania zasad praworządności jest trwający spór z Unią Europejską, a także szereg rekomendacji ze strony podmiotów prawa międzynarodowego. Brak realizacji tych zaleceń nie tylko osłabia pozycję Polski jako lidera demokratycznych przemian w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale również naraża polskie państwo na odpowiedzialność z tytułu naruszenia prawa Unii Europejskiej czy Europejskiej Konwencji Praw Człowieka czytamy w raporcie HFPC. Autorzy raportu przekonują też, że tak źle jak obecnie, nie było w kontekście praw człowieka, od 1989 roku! W latach 2015-2019 r. odnotowano największy regres w zakresie ochrony praw człowieka w Polsce po 1989 r. Pomimo braku wystarczającej liczby głosów do zmiany Konstytucji, rządząca większość wprowadziła szereg zmian w systemie państwa stwarzając zagrożenia dla ochrony praworządności i zasady trójpodziały władzy. Dostosowując prawo do politycznych celów zastąpiono rządy prawa rządami prawem. (…). W ostatnich czterech latach, Sejm przyjął ponad 20 ustaw, które istotnie wpłynęły na system ochrony praw człowieka. Raport dokumentuje zmiany w zakresie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, niezależnych instytucji (takich jak m.in. media publiczne czy Rzecznik Praw Obywatelskich) oraz w sferze ochrony podstawowych praw i wolności (w tym wolności zgromadzeń, praw kobiet, praw osób LGBTQI i prawa do rzetelnego procesu). Raport podsumowuje również trwający od trzech lat spór pomiędzy Polską a Unią Europejską histeryzują autorzy raportu. Często zmiany były wprowadzane w atmosferze ataków (inspirowanych często przez media publiczne, niektóre media prywatne i przedstawicieli rządzącej większości) na poszczególne instytucje (np.Rzecznika Praw Obywatelskich) czy grupy zawodowe (sędziowie) lub grupy narażone na dyskryminację (m.in. cudzoziemców i osoby LGBTQI). Za szczególnie niepokojące uznać należało te sytuacje, w których organy państwa nie reagowały lub wprost lekceważyły pojawiające się przypadki agresji „ujawnia” raport HFPC. Warto zadać pytanie, jakim szczególnym szykanom poddawany jest Adam Bodnar? Czy rząd uderza w środowisko dziennikarskie? A może to Prawo i Sprawiedliwość stoi za negatywnym odbiorem społecznym środowiska LGBT? Podobne tezy można traktować jedynie jako narzędzie w przedwyborczej walce politycznej. Raport uderza też w dobre imię Polski poza jej granicami, czego autorzy raportu nawet nie ukrywają. Nierespektowanie zaleceń organizacji międzynarodowych, a co za tym idzie pogarszająca się pozycja Polski na arenie międzynarodowej jako regionalnego lidera ochrony praw człowieka – właściwie żadne z zaleceń międzynarodowych instytucji w tym Komisji Europejskiej, Komisji Weneckiej czy Organizacji Narodów Zjednoczonych w zakresie ochrony praworządności w Polsce sformułowane w ciągu ostatnich czterech lat nie zostało w pełni wykonane. Brak realizacji tych zaleceń nie tylko osłabia pozycję Polski jako lidera demokratycznych przemian w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale również naraża polskie państwo na odpowiedzialność z tytułu naruszenia prawa Unii Europejskiej czy Europejskiej Konwencji Praw Człowieka czytamy w raporcie. Raport opisuje też rzekomą niedolę środowiska LGBTQ. Polska od lat jest wśród krajów Unii Europejskiej, które przewidują najniższy standard ochrony praw osób LGBTQI. Polskie prawo nie przewiduje karalności za przestępstwa z nienawiści motywowane homofobią oraz nie stanowi żadnych regulacji umożliwiających zawarcie związków osób tej samej płci, a co za tym idzie uregulowania kwestii wspólnej opieki nad dziećmi lub dziedziczenia. Dodatkowo, w latach 2015- 2019 standard ochrony praw osób LGBTQI gwałtowanie pogorszyły się na skutek działań organów państwa i kreowania przez niektóre media negatywnego wizerunku osób LGBTQI przekonują autorzy raportu, którzy bez żadnych podstaw łączą chuligańskie ekscesy z działaniami legalnych instytucji. Współfinansowana z pieniędzy Georga Sorosa Helsińska Fundacja Praw Człowieka, to kolejna organizacja, która prowadzi antyrządową krucjatę za pieniądze, których pochodzenie nie ma nic wspólnego z polską racją stanu.

  https://wpolityce.pl/polityka/465559-fundacja-wspierana-przez-sorosa-znow-atakuje-polske


  Ps...Fundacja helsińska jest wrogiem Polski i tak należy ją traktować jako organizację przestępczą. Usunąć wszystkie fundacje tego żyda zbrodniarza, spekulanta z dwoma KS(Malezja i Filipiny) poszukiwanego listem gończym w krajach Azji…i Rosji. Rosja i Węgry pokazały jak to się robi! Ten "człowiek" chyba żyje wiecznie, toż to oblicze szatana. Zawsze myślałem, że zombi to fikcja a tu masz. Ktoś, kto zarobił miliardy na łamaniu praw człowieka w młodości i zarabiał w najbardziej zbrodniczym nazistowskim ustroju, nie ma prawa wtrącać się do polskich spraw. Niech wyjaśni swój udział w II WŚ. Ten dokument dodaje punktów PiS a nie opozycji, bo ludźmi już nie da się manipulować tak jak kiedyś. Stek lewackich bzdur. Oczywiście ani słowa o tym, jak poprawiła się kondycją materialna rodzin i dzieci dzięki transferem socjalnym, tylko lgbt i lgbt przez 24h, innych spraw nie ma dla lewactwa.Dobra zmiano, Zjednoczona prawico. Trzeba ten raport przyjąć do ”życzliwej wiadomości” i dalej robić swoje. W pierwszej kolejności dalsza reforma sądów a później repolonizacja mediów. Nie zapomnijcie też o tym o czym pamiętał i co zrobił Prezydent Putin i Premier Węgier Viktor Orbán czyli o Sorosie i jego agendach, wiadomo!
 • @kula Lis 68 15:16:42
  Po co wynajmować firmy, wydawać kasę na marketing, spoty, plakaty, ulotki, chodzić do mediów, spotykać się z ludźmi.
  Wystarczy Klaudia Jachira i Sok z buraka. Nie wiem czy Schetyna jest y**nięty czy robi to świadomie?
  Takiego czegoś w kampanii jeszcze nie widziałem.

  Cyrk.
 • @Oscar 09:33:11
  Mam wielu znajomych, zacietrzewionych lemingów. Od dawna nie rozmawiamy o polityce. Słyszę jak czasem wymieniają uwagi między sobą. Tylko bezrozumna wściekłość i coraz głupsze ,,dowcipy" na poziomie soku z buraka. Ale mocno przycichli. Bardzo.
  Jeden to stracił na OFE kilkanaście tyś. i jak twierdził była taka potrzeba, ....ratowania budżetu.Teraz się wkurwił i już na PO nie zagłosuje.
  Ale na ...SLD bo oni są też przeciwko PIS.
  Pytam go , no ale jak to, sam twierdziłeś że komuna dała ci w dupę jak nigdy. Ponoć SB cię pałowało i prześladowało?
  Nie odpowiedział.
  Jedynie że nigdy na PIS nie zagłosuję.
  Tak to wygląda
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:56:33
  Umówiliśmy się na wieczór wyborczy
  Obalimy co nieco a nawet więcej
  Będziemy mieli niezły ubaw z lemingowego harakiri

  8-))))))
 • @Husky 15:35:38
  To po co zadajesz się z POpapranymi lemingami? Nie lepiej usiąść z Joszkiem i zabiedzonym nad kuflem angolskiego piwa co jakiś czas mruknąć - BigDuck yeees! :))
  Lemingoza pisiorska niczym nie różni się od tej POpapranej :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:03:56
  Czasoprzestrzeń?
  8-)))
 • @Husky 16:11:49
  ???
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:03:56
  https://antykomunista.neon24.pl/post/150841,pozwolmy-jej-mowic#comment_1586490
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:03:56
  Oglądajcie Gang Olsena... teraz leci w TV..
  Kultowy serial kręcony latach 70-80tych... czyli w czasach głębokiej "komuny"
  To fantastyczna satyra na ówczesną UE .

  Wypisz wymaluj dzisiejsza UE... już wtedy był tam syf korupcji a wszystko działo się w interesie oligarchów (czarne meloniki) i wszystko w białych rękawiczkach.. już wtedy grasował zabójca na telefon likwidujący niewygodnych co za dużo wiedzieli...

  Jak ślepi musieli być Polacy by do tego syfu chcieć wejść .. a jak skorumpowani muszą być politycy (bo przecież ślepi nie są) którzy nas pchają do tego syfu.

  Fantastyczny serial pokazujący że UE to syf i to od dawna (lata 70-80)
  Z historii wiemy ze to syf postkolonialny czyli globalni bandyci od zawsze...taka tradycja narodowa... jaskinia ukrytych oligarchów rządzących z ukrycia... czyli udawana demokracja.

  Oglądajcie "Gang Olsena".
 • @kula Lis 68 09:26:44
  Pietrzak nazywający Jachirę „wynajętą zdzirą” nie powinien być już zapraszany do przyzwoitych mediów.
  Są granice.


  ps.
  Przeprosił, choć nie wiem czy było kogo
  8-)))))
 • @Oscar 17:44:50
  Paryż.. byłem tam wtedy wiele tygodni, mieszkałem w samym centrum starego miasta..... w ramach zakupów Gierkowskich. Pamiętam tamte klimaty...
  pięknie .. tylko od frontu.. kible starym mieście brudne...
  metro śmierdzące... na ulicy siedziało na kratkach od metra (bo ciepłe) pełno kloszardów... piękny romantyczny placyk "Tertr" pełen artystów.
  Pełno dziwek na ulicy ...pokazujący przechodniom cycki w ramach oferty.
  Byłem w szoku.. bogaty zachód a tyle ludzi mieszka na ulicy..
  całkiem jak dzisiaj w Nowym Yorku czy innych Amerykańskich metropoliach.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lN2Y2MC9wLzIwMTkvMDkvMjYvODI1LzQ4My81YzBjMmIxZDYwYWM0YjQ0YjU1Y2ViOTQzMDlmZWVlNy5qcGVn.jpeg

  Panie przewodniczący, niech pan wskaże Jachirę na premiera. Mądrzej nie będzie, ale też nie będzie dużo gorzej. Za to będzie czytelniej. Już nawet sympatycy opozycji biją na alarm: Klaudia Jachira stała się jedną z najważniejszych twarzy Koalicji Obywatelskiej, skutecznie przesłaniając oficjalny, zaplanowany przekaz partyjnej centrali. Polska mówi o Jachirze, a tym samym nie mówi o Małgorzacie-Kidawie Błońskiej, kandydatce Grzegorza Schetyny na premiera. Jachiry broni część najbardziej zaangażowanych opozycyjnych mediów, uważając po pierwsze, że bronić należy każdego, kogo krytykuje prawa strona, a po drugie, po cichu podzielając większość jej „poglądów” na życie społeczne. Jachira mówi w imieniu tych ludzi - oni myślą dokładnie to samo o Smoleńsku czy Kaczyńskim, ale wolą tego publicznie nie mówić. Z drugiej strony, wszyscy, którym zależy na jak najlepszym wyniku opozycji, którzy wciąż wierzą, że może zdarzyć się cud, który zabierze Kaczyńskiemu drugą kadencję, wiedzą, co oznacza dominacja Jachiry w przekazie. Wiedzą, że w ten sposób nie odbierze się głosów Prawu i Sprawiedliwości. Wiedzą, że jest to w sumie ślepa uliczka, droga do klęski. Słychać apele o skreślenie Jachiry z listy wyborczej, na co jednak jest już za późno: zarejestrowane listy są nie do ruszenia. Jachira mogłaby co najwyżej zrezygnować z kandydowania, ale wówczas jej nazwisko też nie zniknie z karty wyborczej. Opozycja jest w pułapce. Ale tak naprawdę wszyscy jesteśmy w pułapce. Jachira raczej wejdzie do Sejmu, i urządzi tam nie raz i nie dwa niezły cyrk. Ale Schetyna nie ma się z czego cieszyć, bo i on jeszcze nie raz zapłacze. Bo on również sobie zrobił krzywdę, i to być może dużą. Nie może przecież poważnie zakładać, że będzie Jachirą sterował. Mleko już się rozlało, i rozlał je osobiście Grzegorz Schetyna. W tej sytuacji nie powinien się już wahać: niech zrobi kolejny krok i wystawi Jachirę na premiera. Niech Polacy mają jasny i jednoznaczny wybór. Niech decydują, czy chcą u steru Jachiry swego rodzaju esencji totalnej opozycji czy też wolą obecny obóz rządzący. Mądrzej nie będzie, ale też znów nie będzie dużo gorzej, za to na pewno będzie czytelniej.

  https://wpolityce.pl/polityka/465572-niech-platforma-wskaze-jachire-jako-kandydata-na-premiera


  Ps...Jeżeli Kidawa-Błońska już dzisiaj rozkłada bezradnie ręce,że niby nic nie może to jak ta pani chce rządzić tak dużym krajem jak Polska? Bardzo czytelny program PO. Czy z programem tego cudactwa chcą rządzić? Partia kabaretowa.
 • @kula Lis 68 19:18:38
  To jest dobre
  Zgadzam się z chamem Niesiołowskim!!

  https://niepoprawni.pl/blog/zawiedzony/zgadzam-sie-z-chamem-niesiolowskim
 • @kula Lis 68 19:18:38
  Bloger Niepoprawnych - p. Krystian Frelichowski - atakowany przez dyrekcję szkoły i władze gminy - za prawdziwą opinię na temat LGBT.

  Stańmy po stronie prawdy - poprzyjmy kampanię w obronie Prawego Człowieka!

  https://www.maszwplyw.pl/Strona/kampanie/potwierdz/uid/d4db6a713439345922ed281265080d12
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185ZTJmYi9wLzIwMTkvMDkvMjYvODI1LzUxMS8xOTIwYTQ0ZWM0Y2M0MmU0OGZjOGQwZTA2NTYwNzkxZS5qcGVn.jpeg

  Bezczelność Jachiry! Nie ma sobie nic do zarzucenia: Absolutnie nie rezygnuję, rozkręcam się. Nie wszyscy muszą mnie lubić. Dużo osób do mnie pisze, że w życiu nie zagłosowałoby na Koalicję Obywatelską, gdyby nie moja kandydatura. Jestem pewna, że tylko dzięki wyrazistym osobom, jak ja, ma szansę wygrać. Absolutnie nie rezygnuję, rozkręcam się. Nie wszyscy muszą mnie lubić ogłosiła Klaudia Jachira na antenie Polsat News. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu tłumaczyła, że jej słowa o katastrofie smoleńskiej nie były kpieniem z ofiar. Chciałabym od razu zaznaczyć, że absolutnie nie jest to kpienie z ofiar katastrofy i samej katastrofy, a jedynie nie podoba mi się bardzo to, jak katastrofę smoleńską, którą bardzo przeżyłam, chodziłam na ulicę, demonstrowałam, bardzo szkoda jest mi rodzin, osób, które straciły bliskich, jak są strasznie wykorzystywane przez obecną partię rządząca do polityki bieżącej, jakie narosły mity wokół tej tragedii, jak z naszych pieniędzy działała podkomisja, czy działa nadal, już nawet nie wiem stwierdziła. Tłumaczyła skąd wzięło się jej zaangażowanie w politykę. Wyszłam z bardzo „rozpolitykowanego” domu. Był czas, w którym zajmowałam się tylko aktorstwem, a przyszedł taki moment, że zaczęło mi to nie wystarczać i stwierdziłam, że muszę coś więcej zacząć robić. Tym momentem było dojście PiS-u do władzy. Poczułam, że jako aktorka, jako osoba zawsze zaangażowana społecznie, muszę mówić o pewnych rzeczach głośno i zaczęłam łączyć te dwie pasje

  – powiedziała.

  Mówiła też czym zajmuje się na co dzień.

  Dla mnie polityk to jest osoba, która od iluś lat siedzi w Sejmie i po prostu zawodowo się tym zajmuje. Ja zawodowo prowadzę eventy, jeżdżę po całym kraju z moimi spektaklami dla dzieci, prowadzę zajęcia teatralne z dramy

  – stwierdziła.

  Jachira, która startuje z listy Koalicji Obywatelskiej, zapewnia, że przeprosiła za swoją prowokacją, w której hasło „Bóg-Honor-Ojczyzna” zamieniła na „bób, hummus, włoszczyzna”. Przy okazji porównała młodych bohaterów walczących o Ojczyznę, z dziećmi biorącymi udział w protestach klimatycznych. Przeprosiłam osoby, które poczuły się urażone. Chciałam powiedzieć, że mam pełen szacunek dla osób, które poświęcały życie dla nas, dla wolności, walczyły o Ojczyznę. Mam też wielki szacunek dla tych młodych ludzi-bohaterów, którzy walczą o zmianę klimatu i walczą o zapobieżenie katastrofy klimatycznej. To są też bohaterowie mówiła. Tamci ludzie mieli dramatyczne wybory - musieli walczyć o nasz kraj, a teraz ci młodzi ludzie muszą walczyć nie tylko o nasz kraj, ale także o dobro tej planety dodała. Jachira nie ma problemu ze swoją działalnością. Broni się rzekomym działaniem Prawa i Sprawiedliwości. Uważam, że moja satyra nigdy nie przekroczyła tego poziomu jakby agresji, który robi obecna partia rządząca powiedziała.

  mly/polsatnews.pl
  Ps...Jachira to "Wynajęta zdzira". A jak nie wynajęta to jeszcze gorzej. Na ta zgniliznę zagłosują ubecy, esbecy i ci ze WSI. To nie jest kwestia sympatii lub antypatii lecz niezgoda na obecność kloaki w życiu publicznym. Polecam szpital psychiatryczny i specjalny nadzór! Zachowanie tej osoby można nazwać jednym słowem "dziecinada". Doskonała reprezentantka partii z której startuje i elektoratu. PO prostu ta partia "przygarnia" wszystkich niezrównoważonych psychicznie. Tak była szkolona do działań. Nie wyszło z "Klerem" nie wyszło z "Uchem prezesa", nie wyszło z "Polityką" to służby wypuściły tą panią. Czy rodzice Jachiry to się cieszą czy smucą oglądając jej pełne pogardy i nienawiści do drugiego człowieka seanse.
 • To dopiero duet! Jachira:"Przyprawia mi się gębę hejterki". Hartman chwali kandydatkę KO: "To, co robi, jest cenne". Kpią sobie?
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184NDU0NS9wLzIwMTkvMTAvMDUvODI1LzUwNy9hZjVmMDhmODhlMDA0Mzk1YjE0MGQzZGI2NmVlMmFkNC5qcGVn.jpeg
  Nigdy nikogo nie miałam zamiaru obrażać. Jeżeli coś piętnuję w swojej satyrze i wystąpieniach publicystycznych, to piętnuję obłudę tej władzy mówiła podczas Kongresu Świeckości Klaudia Jachira, kandydatka KO w Warszawie. Podkreślała, że przyprawia się jej „gębę hejterki”. W warszawskim hotelu Gromada odbywa się w sobotę Kongres Świeckości, czyli inicjatywy na rzecz rozdziału Kościoła i państwa. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Ultraprawica kontra Prawa Człowieka”. Debata, w której uczestniczą filozof Jan Hartman i kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z Warszawy Klaudia Jachira nosi tytuł: „Wolność słowa a ochrona tzw. uczuć religijnych. Czemu służy art. 196 kodeksu karnego”. Organizatorzy przytoczyli zawiadomienie do prokuratury z dnia 25 września wobec Jachiry z art. 196 dotyczącego obrazy uczuć religijnych, czego kandydatka KO miała się dopuścić 24 września podczas spotkania wyborczego, m.in. poprzez zmienienie słów modlitwy mówiąc: „W imię Ojca, i Syna, i brata bliźniaka. Amen”, co również ma nawiązywać jak podkreśla w piśmie skarżący do tragedii smoleńskiej.
  Jachira odpowiedziała, że występ miał charakter satyryczny, a cytowane zdania są wyrwane z kontekstu. Nigdy nikogo nie miałam zamiaru obrażać. Jeżeli coś piętnuję w swojej satyrze, w swoich wystąpieniach publicystycznych, to piętnuję obłudę tej władzy, hipokryzję, perfidne wykorzystywanie katastrofy smoleńskiej, która była dla mnie osobiście straszną tragedią, bo tam naprawdę zginęli bardzo mądrzy ludzie, do zrobienia „religii smoleńskiej” mówiła. Obecna władza wykorzystuje tę tragedię do budowania swojego kapitału społecznego i na to nie ma mojej zgody, i to jest właśnie ta walka z patologią podkreślała. Hartman ocenił, że to, co robi Jachira, jest „bardzo cenne”. Trzeba pokazywać, że w demokratycznym państwie prawa tak samo wolno krytykować władzę świecką, jak religijną. Wolno krytykować przekonania świeckie, polityczne i wszelakie inne, jak i przekonania religijne. Ta krytyka może stosować różne metody, przybierać różne formy, w tym również formę satyry i ironii mówił. Dodał, że zarówno słowa, jak i przedmioty związane z religią mogą być w takiej satyrze używane. Jak wszystkie inne elementy symbolicznej przestrzeni publicznej. Wolno wziąć krzyż i umieścić go w pozaliturgicznym, polemicznym, krytycznym, satyrycznym kontekście. Wolno wziąć jakieś wyrażenie z liturgii, np. z modlitwy „Ojcze nasz” i dokonać jego trawestacji tak samo jak można to uczynić z wypowiedziami polityka podkreślał. Jachira była pytana, jaka jest różnica między hejtem a satyrą, odpowiedziała, że hejt jest personalny. Satyra, sztuka, ironia piętnuje zachowania, piętnuje obłudę, hipokryzję, perfidię w moim wypadku władzy, a hejt jest życzeniem drugiemu człowiekowi źle mówiła. Przyprawianie mi gęby hejterki jest przykre i jest otwartą manipulacją dodała. Przyznała, że sama ostatnio zgłaszała na policji groźby karalne pod swoim adresem. Zarzuciła ona obecnej władzy, że nie ma poczucia humoru. To jest strasznie smutne mieć władzę, która nie ma poczucia humoru podkreślała. Hartman przyznał, że po morderstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza „kampania nienawiści, podłej, wrednej, kłamliwej nienawiści prowadzona w mediach kontrolowanych przez rząd jest działalnością kryminalną”. Mamy empiryczne dowody na to, że taka działalność może prowadzić do zbrodni. Nie wolno nam przechodzić do porządku dziennego nad tym, co te media i ta władza z Klaudią Jachirą wyprawiają mówił. Zwrócił się też personalnie do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jeżeli głos z głowy spadnie Klaudii Jachirze, czy nie daj Boże coś się jej stanie, zostanie zaatakowana, to pan będzie osobiście temu winny, bo pan kontroluje i rządzi wszystkim, co dotyczy w Polsce władzy, rządzi pan również mediami. Każdą kampanię może pan zatrzymać i każdą kampanię może pan rozpętać. Ta kampania wrogiej, podłej nienawiści przeciwko tej satyryczce (…) ta kampania jest prowadzona za pańską wiedzą i zgodą, pan jednym ruchem może ją zatrzymać podkreślał Hartman.

  Artykuł 196 Kodeksu karnego brzmi: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

  kpc/PAP

  Ps..Powinna wystąpić w ubraniu komsomołki z cyckową czapką z czerwona gwiazdą..Jedno warte drugiego. Zeszli się prostaczka z prostakiem…szkoda komentować odpady społeczne i moralne. To elyta gówniana. Jachira ma świra a żyd pedofil i kazirodca Hartman brodę. I wszystko jasne! Wart Pac pałaca a pałac Paca. Dno. Masoneria powinna zostać W Polsce zdelegalizowana. Dość bezkarności lewackich świrów. Oni są dla siebie stworzeni, kiedy ślub? No ale cóż żadna uczelnia nie wykłada inteligencji i kultury. To trzeba mieć wrodzone! Kampania nienawiści, podłej, wrednej, kłamliwej nienawiści prowadzona przez Jachirę jest działalnością kryminalną a Hartman jest poplecznikiem i współwinnym tego przestępstwa. A po 13X też będą tacy mocni w gębie? Możemy sprawić by takie zdziry i chamy przestały już nam pluć w twarz..Tobie Jachiro nikt takiej gęby nie przyprawia.Ty taką już masz. Byli by nikim , gdyby nie kontekst cywilizacyjny. To chora epoka promuje podobne indywidua. Moc pracy przed nami… Żyd Hartman "ateista obiektywny" nie obraża religii żydów a tylko religię chrześcijan. To typowy hejter. Żydzie Hartman, a demonstracyjne rozrywanie kaczuszek, a nawoływanie do odstrzelenia i wypatroszenia to satyra? Chyba jaświra będzie dobrym określeniem na waszą działalność! Trzeba mieć pod kontrolą polskich żydów bo wielu z nich działa na szkodę katolickiej Polski i Polaków których nienawidzą jak nakazuje Talmud. Hartman, a gdyby tak w sposób oczywiście ironiczny i satyryczny podetrzeć sobie tyłek Torą, Talmudem to byś pewnie pękał ze śmiechu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej