Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
977 postów 30634 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Widocznie kał im służy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przez prawie dobe trzaskowski_ukrywał wyciek ścieków do Wisły. Warszawie grozi katastrofa ekologiczna, zagrożone mogą być unikalne rezerwaty przyrody. A spółka jest pełna zadowolonych z siebie działaczy PO.

Do Wisły wlewa się 11 ton gówna na godzinę i płynie w stronę Gdańska! 

W TVN sielanka. Krasoń "placze", że go Ziobro zdegradowal, a on biedny nie wie dlaczego. O katastrofie ściekowej cisza. Warszawiacy ! Obudzić się bo jutro zamiast kawy porannej szklanka ścieku.

 

Srał Trzaskowski całą noc,
Srał też Rabiej ostro,
Rozpierdolił rury kloc,
Do Wisły wsio poszło
Teraz zebrał cały sztab
Gejów i lesbijki,
Oraz kilka z KODu bab,
Wręczył wszystkim kijki!
Idą wybrać z Wisły stolec,
Ramię przy ramieniu,
Gówno stoi, tam gdzie Solec
Stoi na kamieniu!

Gdyby Jaki rządził W-wą byłby wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ a poseł PO, by grzmiał w Brukseli, że świat patrzy na Aleppo i płonące lasy Amazonii a zapomina o Wiśle.

A tak to mamy luzik mimo 3 tys. litrów g... w Wiśle od 7 rano. I nikt nie jest winny

Teraz Kaczyński powinien wyjść i powiedzieć, że stanowczo odradza kąpiele w Wiśle. Następnego dnia całe KODziarstwo siedziałoby zanurzone po szyję w wodzie czyli w gównie

ps.

Tak przy okazji - przewodniczącym rady nadzorczej MPWiK jest... Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy w latach 2014-2016. Pamiętacie go? To ten wyrzucony z hukiem przez HGW z ratusza podczas burzy wokół reprywatyzacji. Jak widać wyleciał z gówna i w gówno trafił. Gówniarz.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • No i
  Wisła
  Skisła.
 • @zbig71 20:29:35
  I po co ta panika? ''Zanieczyszczenia, które dostały się do Wisły przemieszają się z czystą wodą i zagrożenie minie''. Tak powiedział ekspert w TVN24. K...rwa mać, telewizja dla kretynów.
  Gdzie ekolodzy? Gdzie europejscy obrońcy dzików? Gdzie te wszystkie kurwy obłudne, gdy Trzaskowski olewa tak potężne zagrożenie jak 30 tys litrów ścieków na sekundę wpływających do Wisły? Gdzie to bydło, które wszystko robiło tylko dla politycznych korzyści?

  Typowe dla Platformy.
  Jedni mają zarzuty, inni robią zrzuty.
 • @zbig71 20:29:35
  Znana jest już przyczyna kałowej Apokalipsy w Warszawie.
  Zlokalizowano dwa macierzyste wycieki szamba w rejonach ulic Czerskiej i Wiertniczej.
  8-)))))
 • @zbig71 22:24:57
  Awaria kanalizacji w Warszawie, nic dziwnego.
  Od kilku lat piszę do redakcji Gazety Koszernej,
  że ten ich papier jest zbyt twardy.
  To musiało się kiedyś zatkać.

  8-))))))))
 • Wygląda na to, że jad z Nowogrodzkiej
  spływający kanalizacją zniszczył rury, stąd awaria. Trzeba będzie naprawić doraźnie kanalizację ale docelowo wysłać przyczynę z ziemi Polski do Wolski. Wszelką zgniliznę, złodziei (co im się należy), pedofili z afery podkarpackiej, okradających potrzebujących z afery PCK, okradających ofiary przestępstw, czyli przelewy "Ziobro, jest pan Zerem" dla "miłośnika babcinych emerytur z Torunia" z funduszy przeznaczonych na wsparcie ofiar przestępstw. Trolli ze stajni "Mr Zera"
  Czas spuścić to szambo przez oczyszczalnię, jaką będzie Trybunał Stanu.
 • @Jaromir 22:38:29
  Pisoskie trolle próbują wykorzystać ten niefortunny incydent kałowy do napędzenia przedwyborczej histerii.
  Zapomnieli tylko, że ten naturalny nawóz użyźni mazowieckie pola i poprawi jakość pokarmu fauny występującej w Wiśle.
 • @Jaromir 22:38:29
  z TT

  W kwestii awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie. Jak się grzebie w cudzej "d...." to g.... wypływa. Panie wice prezydencie co z tym zrobisz, może nowa fotka z kochankiem ?
 • @zbig71 22:24:57
  Może to Janda wylała to, co jej na głowę leciało ?

  8-)))))
 • Wspominając imć Onufrego Zagłobę
  mistrza wszelkich forteli i znawcy przednich trunków stwierdzam iż zacny alkohol tylko przednim głowom może służyć. Taki wypije, na koń wsiądzie i na kolejną ucztę pojedzie. Po "winach Tuska" czeladź stajenna latami wytrzeźwieć nie potrafi.
  Bo cóż powiedzieć o człowieku, który zwykłą awarię techniczną w politykę przerabia?
 • @Zawisza Niebieski 23:27:01
  Warszawiaku !!!!!
  Kup stoperan !!!!
 • @Zawisza Niebieski 23:27:01
  //zwykłą awarię techniczną w politykę przerabia //
  a gdy ty wykorzystujesz losy koni albo jakies drogowe stłuczki to tylko z uwagi na miłośc do zwierząt i troskę o ruch samochodowy ?
 • @puuuq 23:42:40
  A korniki i dziki że o wiewiórce nie wspomnę to co?
  8-)))))))

  pozdrawiam

  ps.
  z ostatniej chwili:

  Według Millward Brown dla FaktyTVN
  78% warszawiaków ocenia pozytywnie zrzut ścieków do Wisły. 20% nie ma zdania, 12% uważa to za błąd. Badanie zrealizowane na próbie 1038 ankietowanych
 • @puuuq 23:42:40
  O jakim wypadku mówisz? O Szydło w Oświęcimiu? Wypadek jak wypadek zdarza się, ale jeśl sparaliżowana przez Ziobro prokuratura nie potrafi prostej wydawałoby się sprawy rozwiązać przez rok? Jeśli doprowadza do przedawnienia możliwości oceny błędów BOR to już jest polityka. Jak widzimy, wszelkie afery PiS a jest ich wiele zostały zamiecione przez usłużnych pod dywam. Afera radomska, KNF, Misiewicza, SKOK, PCK, premii "należały się", dwóch kaczych wież, Morawieckiego, seniora z remontem siedziby, przemyska z pedofilią w tle i wiele, wiele innych to jest czysta polityka.

  Mówiąc o zwierzętach myślisz o zniszczeniu polskej hodowli konia arabskiego? No cóż, liczby mówią wszystko. Z dochodowego przedsiębiorstwa zrobiono wyprzedarz dorobku wielu pokoleń koniarzy.Kaczyński to taki anty Midas. Czego się dotknie zamienia się w pył.
 • @Zawisza Niebieski 00:03:55
  //zrobiono wyprzedarz //
  wyprzedaż !!!
  Ale ok.
  //Czego się dotknie zamienia się w pył.//
  To po kolejnych 8 latach co pozostanie?
 • @Zawisza Niebieski 00:03:55
  //Mówiąc o zwierzętach myślisz o zniszczeniu polskej hodowli konia arabskiego? No cóż, liczby mówią wszystko. Z dochodowego przedsiębiorstwa zrobiono wyprzedarz dorobku wielu pokoleń koniarzy.//

  Onet to jednak musi klamac

  233 tys. euro za konie w Janowie Podlaskim. Do rekordowych wyników bardzo daleko
  Za 233 tys. euro sprzedano 11 koni podczas poniedziałkowej Letniej Aukcji Koni Arabskich Summer Sale w Janowie Podlaskim. W niedzielę podczas głównej aukcji "Pride of Poland" sprzedano sześć koni za 501 tys. euro. To lepsze wyniki niż przed rokiem, ale do rekordu wciąż dużo brakuje.
 • Najgorsze jest to
  że Trzaskowski nie poniesie żadnej odpowiedzialności, a powinien być zmuszonym pić to gówno do wyczerpania zasobów.
 • @Zawisza Niebieski 00:03:55
  //Jak widzimy, wszelkie afery PiS //
  raczej ty widzisz , z grupą tych wszystkich kodziarzy
  skupionych wokół totalnej opozycji ale nawet gdyby
  te wszystkie wymienione tu "afery " nimi były , to
  kto na nich coś utracił bo w autentycznych aferach
  ( prywatyzacja w stolicy czy amber gold ) są tysiące
  poszkodowanych , a gdzie poszkodowani w planach
  budowy drapaczy chmur czy przy obecności marszałka
  w burdelu ( jeśli to prawda ) ?
 • @puuuq 00:53:26
  Polecam :
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/892623,nie-popierasz-kod-won-z-pracy-historia-prawdziwa
 • @puuuq 00:53:26
  Polecam :
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/865370,dlaczego-czlonkowie-kod-u-i-obywatele-rp-tak-bardzo-pokochali-rosje
 • @puuuq 00:53:26
  Widzę typowe programowanie stosowane dla "narodu głuypiego, co wszystko kupi", jesteś ślepy na przekręty PiS to jesteś "patriota", wykazujesz przekręty PiS, to jesteś z KOD. Afera PiS-SKOK wyssała z systremu bankowego sumę wielokrotnie większą niż Amber Gold, czyli okradziono klientów banków. Prywatyzacja w stolicy to przecież afera PO-PiS. W kamienicy sprywatyzowanej przez PiS, Jolanta Brzeska uległa "samospaleniu". Jeśli na współżyciu z nieletnią nikt nie traci, bo dlaczego jest to przestępstwem? Na aferze radomskiej stracił podatnik. Na aferze PCK stracili ci co mieli z tej pomocy korzystać. Na Air Kuchciński stracił podatnik itd.itp. Ale ty nie widzisz tych, afer, czy nie interesowałeś się dlaczego?
 • @puuuq 00:53:26
  Morawiecki planuje zwinąć resztę z pieniędzy odkładanych na emeryturę, to czego nie zwinął Tusk, przy czym Tusk zrobił to za darmo a Morawiecki chce jeszcze z tego pobrać podatek.
 • @Zawisza Niebieski 06:56:52
  Rycerzu jak tam,, stoleca" jeszcze oddycha?
  8-)))))))
 • @Tezeusz 05:44:42
  Dzisiaj o godz. 18.00 w Warszawie odbędzie się (w ramach kampanii anty PiS, pod hasłem "Ściek to my") rytualna kąpiel w Wiśle w wykonaniu p. Jandy!!
  Obserwujący częstowani będą darmową Cał Colą!
  Zapraszamy!!

  8-))))))
 • @Jaromir 22:38:29
  Ty jesteś głupkiem, tylko o tym nie wiesz, bo nikt ci o tym nie powiedział, aż do dzisiaj!!!
 • @Zawisza Niebieski 23:27:01
  Jeżeli to jest "zwykła awaria techniczna, to ty jesteś daleko za minimalną inteligencją i dlatego piszesz bzdury i będziesz je pisał do zdychu, bo nigdy nie napiszesz nic konkretnego!!!
 • „Kontrolowany zrzut ścieków” można już zauważyć z kosmosu. Opublikowano zdjęcia satelitarne
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15670634991d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372924782df271fd89ddc79685b172ae208.jpg

  Na skutek awarii kolektora, który przesyła część ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków "Czajka" do Wisły w każdej sekundzie trafiają trzy metry sześcienne ścieków, a wpadające do rzeki nieczystości stanowią około jednego procenta wód. Okazuje się, że "kontrolowany zrzut ścieków" można już zauważyć z kosmosu, co potwierdzają zdjęcia satelitarne z 26 i 28 sierpnia, ujawnione w sieci. O awarii układu przesyłowego ścieków, władze Warszawy mieszkańców powiadomiły w środę. We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Nieczystości wówczas skierowano do drugiego z kolektorów, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd MPWiK podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły. Do rzeki, od ok. godz. 8 w środę, trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę. Dr Tomasz Jurczak z Katedry Ekologii Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego przewiduje, że negatywne skutki odprowadzania nieczystości do Wisły mogą być najbardziej widoczne w pobliżu miejsca ich zrzutu - może tam dojść do spadku zawartości tlenu w wodzie czy zmian chorobowych obserwowanych u ryb i innych organizmów. Słowa eksperta potwierdzają zdjęcia satelitarne z 26 i 28 sierpnia, ujawnione w sieci.  Zrzut ścieków do #Wisły widoczny jest na najnowszych zobrazowania satelitarnych
 • @Husky 20:36:33
  To wina Rabieja, sypia na łyżeczkę z facetem, Rabiej sraczki dostał i Lewa_tywka przed POrannymi igraszkami i przesadził i gówniany kanał pierdyknął.
 • @Husky 20:36:33
  Od godz. 7.50 w środę do północy do Wisły trafiło blisko 160 tys. metrów sześciennych nieoczyszczonych ścieków - poinformowała dziś rzeczniczka Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska. Spust ścieków spowodowała awaria układu przesyłowego oczyszczalni "Czajka".
 • Ścieki płyną a CBA czyści...Kolejne zatrzymanie ws. korupcji w warszawskich wodociągach
  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Zatrzymany to współwłaściciel warszawskiego przedsiębiorstwa z branży usług komunalnych.

  https://niezalezna.pl/285650-scieki-plyna-a-cba-czysci-wodociagi
  Myślę, że należy zatrzymać Trzaskowskiego. Niech się wytłumaczy ze swoich nieudolnych rządów. Trzaskowski niszczy Warszawę. jego hordy zboczeńców LGDB sieją zgorszenie wśród dzieci i młodzieży.
 • @kula Lis 68 10:01:17
  rzepadli gdzieś aktywiści z Greenpeace
  Dupa tam fekalia w Wiśle. Liczy się żabka na Przekopie Wiślanym, kornik w puszczy, dzik, fejkowa wiewiórka i motylek nad via Karpatia. Ktoś normalny na rozumie jeszcze czyta wynurzenia tego sponsorowanego szemraną kasą bydłactwa?
 • "Nie używaj wody z Wisły". Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega kolejne powiaty
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15670649151d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3726d3b6a945fe823688107b957280d57ad.jpg
  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega kolejne powiaty wzdłuż Wisły: Płock, płocki, sochaczewski i płoński, przed używaniem wody z Wisły, ze względu na prowadzony spust nieczystości do rzeki po awarii kolektorów oczyszczalni ścieków "Czajka". RCB w swoim alercie rozsyłanym smsowo do mieszkańców zaleca, aby nie pić i nie używać do mycia wody z rzeki, a także unikać kąpieli i sportów wodnych w Wiśle na tym obszarze. "Główny Inspektor Sanitarny apeluje: w Wiśle, od Warszawy w stronę Gdańska, unikaj kąpieli i sportów wodnych. Nie pij i nie używaj do mycia wody z rzeki" brzmi komunikat. Alert RCB ma związek z awarią kolektorów dostarczających ścieki do stołecznej oczyszczalni "Czajka".

  Ps...Apel nie dotyczy braci LGBT oni wręcz powinni zaparzyć sobie herbatki i poczuć w ustach wielki świat. Szczególnie prezydent Płocka.
 • Do Wisły spływa 3 tys. litrów ścieków na sekundę, a Zieloni... zatroskani o los osób LGBT!
  https://niezalezna.pl/285611-do-wisly-splywa-3-tys-litrow-sciekow-na-sekunde-a-zieloni-zatroskani-o-los-osob-lgbt
 • Prezydent Płocka zapewnia o „stabilnej” sytuacji ws. wody. Szef struktur PiS: Średnio w to wierzę
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15670666911d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372402d975e293d0d53c14d071562a6d432.jpg

  Uważam, że pan Andrzej Nowakowski jest złym prezydentem i chciałbym wierzyć w jego zapewnienia, ale jednak po tym, co działo się w Warszawie średnio w to wierzę - powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl Wojciech Jasiński, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Płocku https://niezalezna.pl/285656-prezydent-plocka-zapewnia-o-stabilnej-sytuacji-ws-wody-szef-struktur-pis-srednio-w-to-wierze
 • @Husky 09:24:34
  Tak debilnej opozycji Rządzący jeszcze nie mieli - i bardzo dobrze !!!
 • Poza tematem lecz o prominentnych "działaczach" PO..
  Wywołał awanturę w domu, wezwano policję. Kto sprawcą? Szef struktur Platformy! Policja w Brzegu zatrzymała 37-letniego mężczyznę w wyniku interwencji przy awanturze domowej. Jak podała TVP Opole, zatrzymanym jest Jacek N. - przewodniczący rady miasta Brzeg, a jednocześnie szef miejskich struktur PO i wicedyrektor jednego z departamentów urzędu marszałkowskiego. Do zdarzenia miało dojść w piątek przy ulicy Piastowskiej w Brzegu. Wezwani do awantury domowej policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, którym według ustaleń dziennikarzy TVP, jest prominentny polityk Platformy Obywatelskiej, a zarazem urzędnik opolskiego urzędu marszałkowskiego. Policja potwierdza jedynie fakt interwencji, nie wypowiadając się na temat personaliów mężczyzny zatrzymanego w policyjnej izbie zatrzymań.

  News @TVP3Opole: Szef brzeskich struktur PO, przewodniczący Rady Miasta w Brzegu i z-ca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej UMWO zatrzymany przez policję w ramach interwencji dotyczącej przemocy domowej. Jacek N. przebywa obecnie w areszcie. #KurierOpolski Facet jest osobą publiczną i w związku z tym nie obowiązuje wobec niego ochrona wizerunku. Chodzi o Jacka Niesłuchowskiego, damskiego boksera, który jest obecnie kandydatem PO do sejmu w najbliższych wyborach.

  niezalezna.pl/282550-wywolal-awanture-w-domu-wezwano-policje-kto-sprawca-szef-struktur-platformy
 • Jak poważna dla warszawiaków jest awaria oczyszczalni? Ekspert wyjaśnia krok po kroku
  https://niezalezna.pl/285596-jak-powazna-dla-warszawiakow-jest-awaria-oczyszczalni-ekspert-wyjasnia-krok-po-kroku

  Ekspert alarmuje: ścieki wpadające do Wisły stanowią znaczne zagrożenie dla środowiska! Dr Tomasz Jurczak z Katedry Ekologii Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego ocenił, że ścieki wpadające do Wisły po awarii kolektorów w stolicy stanowią około 1 proc. przepływu wód. - To nie jest wielkie zagrożenie dla człowieka, ale znaczne dla środowiska - powiedział ekolog.

  https://niezalezna.pl/285616-ekspert-alarmuje-scieki-wpadajace-do-wisly-stanowia-znaczne-zagrozenie-dla-srodowiska
 • @kula Lis 68 10:01:17
  https://niezalezna.pl/285644-kontrolowany-zrzut-sciekow-mozna-juz-zauwazyc-z-kosmosu-opublikowano-zdjecia-satelitarne
 • @kula Lis 68 10:11:58
  Dzis wszyscy Warszawiacy moga czuć się jak Rabiej !!! Wystarczy napić się wody z kranu i poczuć....jaki smak w ustach ma każdego dnia ich vice prezydent

  8-)))))
 • @kula Lis 68 10:21:56
  Zastanawia mnie czy Jarosław Kaczyński nie był czasem widziany w pobliżu kolektora czy tam oczyszczalni?

  8-))))))
 • @kula Lis 68 10:01:17
  Kamil Onoszko
  ‏Zrzut ścieków do Wisły widoczny jest na najnowszych zobrazowaniach satelitarnych Sentinel-2 Copernicus . Przygotowałem wizualizację przedstawiającą obrazy sat. z 26 i 28 sierpnia 2019 roku Wisła - Czajka -Trzaskowski - Ścieki. Skala katastrofy poraża, zanieczyszczenia są nawet widoczne z pułapu kosmicznego (~786 km).

  https://pbs.twimg.com/media/EDFROqiXoAU4a_a.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/EDHuNs3W4AIRFee.jpg
 • @kula Lis 68 10:24:00
  Po co nam oczyszczalnia, skoro woda sama się oczyszcza! A nawet gdyby sama się nie oczyszczała, to przecież są oczyszczalnie w Niemczech

  8-))))))
 • @Tezeusz 10:31:17
  Pytanie nam tylko jedno.
  Kartkę z jakim napisem będzie trzymała Maja Ostaszewska, "Uwolnić gó....a?"

  8-))))
 • Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed przebywaniem w pobliżu skażonej Wisły
  https://www.tysol.pl/zdj/zdjecie/36340
  W tym momencie do rzeki dostaje się szereg bakterii, zmieniając całkowicie ekosystem Wisły powiedział Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny. W surowych zanieczyszczeniach, które spływają do Wisły, znajdują się wszelkie ścieki komunalne, przez co nie tylko sam kontakt z wodą, ale nawet przebywanie w jej pobliżu i oddychanie jej aerozolem stanowi zagrożenie dla ludzi powiedział Główny Inspektor Sanitarny. Przykładowo pies, który wbiegnie do wody, nie tylko sam może dostać rozstroju zdrowia, ale także przenieść bakterie do domu
  dodał.

  Źródło: TVP Info
 • @kula Lis 68 10:40:11
  Normalnie Nostradamus

  https://lh3.googleusercontent.com/8tgeX3lOXmLyDDACyMrkmmMxLg5WYnH7vHOPlyZ4IVFURuKQDCShB6qgQrAYPGHb9fDSjA=s170
 • @Husky 20:36:33
  I w taki sPOsób Polska dołączyła do elity światowej - np. Chiny mają wielki mur widziany z kosmosu a Polska wielką plamę płynącego gówna... a więc pierwszy punkt z 6 Skretyny zrealizowany...
 • @Husky 22:22:21
  Woda z rzeki dostała się do uszkodzonych rurociągów położonych pod dnem Wisły. Nastąpiło zamulenie rurociągów i w efekcie "kontrolowane" zatrzymanie zrzutu ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków Czajka". Trzeba budować oczyszczalnie po lewej stronie, lub nowe rurociągi pod rzeka. Powodzenia.
 • Aż dziw bierze, że to słowa o „Czajce”… Radny: To jedna z najdroższych instalacji w Europie
  https://niezalezna.pl/285660-az-dziw-bierze-ze-to-slowa-o-czajce-radny-to-jedna-z-najdrozszych-instalacji-w-europie
 • @Husky 11:04:53
  Trzaskowski w Warszawie wdraża wzorce z ZSRR i Czarnobyla? W obu przypadkach zbyt późne poinformowanie o awarii uniemożliwiało wdrożenie procedur. Opóźnienie przekazania informacji o awarii układu przesyłowego oczyszczalni ścieków „Czajka” uniemożliwiało wdrożenie odpowiednich procedur, które powinny zaalarmować mieszkańców o zagrożeniu – podkreślił w czwartek Krzysztof Gołębiewski z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Do podobnych zaniedbań doszło w Czarnobylu choć oczywiście obu awarii nie można ze sobą porównywać.

  O awarii układu przesyłowego ścieków, władze Warszawy mieszkańców powiadomiły w środę. We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Nieczystości wówczas skierowano do drugiego z kolektorów, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd MPWiK podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły. Do rzeki, od ok. godz. 8 w środę, trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

  Gołębiewski zaznaczył, że przypadek uszkodzenia kolektorów oczyszczalni to sytuacja awaryjna, na której pojawienie się inspektorat nie miał wpływu. Podkreślił jednak, że informacja na ten temat do WIOŚ wpłynęła około godz. 10 w środę, a odpowiedź MPWiK na pytanie, co dokładnie się dzieje – około godz. 12.

  „Uniemożliwiło to skuteczne wdrożenie procedur, które mogłyby zaalarmować mieszkańców, a właściwie powinny zaalarmować mieszkańców o tym, co się dzieje” – powiedział inspektor. Według niego, nie jest to standard działania. „Każde opóźnienie przekazania informacji odpowiednim służbom wiąże się z opóźnieniem działania, podejmowania odpowiednich kroków” – wskazał.

  O tym, że stołeczna spółka wodociągowa przesłała informację o awarii do WIOŚ przed południem, informował także minister środowiska Henryk Kowalczyk. „Utrzymywanie w tajemnicy tego typu awarii jest wielką nieodpowiedzialnością. Tyle godzin, a właściwie ponad dobę czasu można by było wiele rzeczy wspomóc” – podkreślił. Jego zdaniem sytuacja ta stwarza ogromne zagrożenie pod względem ekologicznym.

  Zarzuty odpierają władze stolicy, według których mówienie o „zatajaniu” czegoś przez ratusz jest kłamstwem. W ocenie ratusza do sytuacji kryzysowej, o której należy powiadamiać odpowiednie służby, nie doszło we wtorek, lecz w środę – w chwili rozpoczęcia zrzutu nieczystości.

  Prezes MPWiK Renata Tomusiak tłumaczyła, że układ przesyłowy do „Czajki” jest zbudowany z myślą o zabezpieczeniu ewentualnych zdarzeń awaryjnych, więc we wtorek – po awarii jednego kolektora – ścieki zostały przekierowanego do drugiego. Następnego dnia z kolei – jak zapewniała – po awarii kolejnego z rurociągów, zgodnie z przepisami MPWiK informował służby.

  Zakład „Czajka” oczyszcza ścieki z prawobrzeżnych dzielnic Warszawy i okolicznych gmin, a od 2012 roku także te z centralnej i północnej części Warszawy lewobrzeżnej. Awarii uległy tylko kolektory przesyłające nieczystości z dzielnic na lewym brzegu Wisły. Zrzut ścieków, przeprowadzany z dawnego kanału ściekowego przy moście im. Marii Skłodowskiej Curie, dotyczy Bielan, Bemowa, Żoliborza, Woli, Śródmieścia, Ochoty, Włoch oraz części Mokotowa.

  Źródło: PAP
 • @Husky 11:04:53
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/08/Scieki_nczas.com_.jpg

  Ścieki spuszczane do Wisły. Foto: YouTube

  Płynie, kupa płynie po polskiej krainie… Około południa dotrze do Płocka [VIDEO] Pierwsza fala ścieków dopłynie do Płocka około południa informuje TVP INFO. Ścieki wpadające do Wisły po awarii kolektorów w stolicy stanowią około 1 proc. przepływu wód; to nie jest wielkie zagrożenie dla człowieka, ale znaczne dla środowiska uważa dr Tomasz Jurczak.

  O awarii kolektora dostarczającego ścieki do stołecznej oczyszczalni „Czajka” poinformowano w środę. W związku z awarią do Wisły trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę podały Wody Polskie.

  Zdaniem dr Tomasza Jurczaka, który jest adiunktem w Katedrze Ekologii Stosowanej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, tego typu zdarzenia zawsze mają negatywny i degradujący wpływ na środowisko, jednak w tym przypadku sama natura może w znacznym stopniu dopomóc w opanowaniu kryzysu.

  „Do Wisły w każdej sekundzie trafiają trzy metry sześcienne ścieków. Normalny przepływ wód w Wiśle to około tysiąc metrów sześciennych na sekundę. Mając na uwadze, że obecnie mamy okres suszy, to przyjmując nawet, że przepływ jest dwu- a nawet trzykrotnie mniejszy, wpadające do rzeki ścieki stanowią około jednego procenta wód” obliczył Jurczak.

  W opinii eksperta, nie są to aż tak duże ilości zanieczyszczeń, by stanowiły większe zagrożenie w miejscach ujmowania wód na cele spożywcze. „Choć trzeba pamiętać, że im dłużej będzie to trwało, tym większe ryzyko degradacji środowiska” zaznaczył.

  Jurczak przewiduje, że negatywne skutki odprowadzania nieczystości do Wisły mogą być najbardziej widoczne w pobliżu miejsca ich zrzutu – może tam dojść do spadku zawartości tlenu w wodzie czy zmian chorobowych obserwowanych u ryb i innych organizmów.

  „Ważne jest to, że rzeki mają zdolność do samooczyszczania. W pierwszej kolejności ścieki ulegają rozcieńczeniu, dzięki czemu ich stężenie od razu maleje. Jest też roślinność wodna i organizmy powodujące degradację zanieczyszczeń. Z każdym kilometrem jakość wody będzie się poprawiała” wyjaśnił ekolog.

  Ekspert odradza w najbliższych dniach kąpiele czy łowienie ryb w Wiśle. „Będzie to można robić, gdy awaria minie, jakość wody się poprawi i zostanie to potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez odpowiednie instytucje” dodaje. Jak zauważył, do Wisły trafiają obecnie ścieki bytowe, których skład jest mniej więcej znany; do prawdziwej katastrofy ekologicznej mogłoby dojść, gdyby były to ścieki przemysłowe, które mogą być skażone substancjami chemicznymi, trującymi i groźnymi dla człowieka – oczyszczalnie nie zawsze mogą być technologicznie przygotowane do ich usuwania w procesie uzdatniania wody na cele spożywcze. Przy zanieczyszczeniu ściekami bytowymi największym zagrożeniem dla zdrowia są bakterie, wirusy i inne drobnoustroje, choć dochodzi także do uwolnienia do środowiska większej ilości substancji biogenicznych np. fosforanów obecnych w detergentach pochodzących z gospodarstw domowych.

  „Ścieki to w ponad 90 procentach woda, która później i tak wraca do rzek. Wiele oczyszczalni opartych jest na oczyszczaniu mechanicznym – to kraty, sita, na których osadzają się mechaniczne zanieczyszczenia, potem następuje oczyszczanie biologiczne i po jakimś czasie woda jest z powrotem wprowadzana do rzeki” wyjaśnił ekolog.

  Jurczak uważa też, że awaria w stolicy w obecnej skali raczej nie zagraża bezpieczeństwu ujęć wody pitnej jedno z nich znajduje się w Płocku.

  „Po pojawieniu się informacji o potencjalnym zanieczyszczeniu wody, zakłady wodociągowe na pewno będą badać ją znacznie częściej, jeszcze zanim trafi ona do zakładu uzdatniania. Proces uzdatniania trwa nawet kilkadziesiąt godzin – w tym czasie można dostosować technologię do aktualnej jakości wody; a parametry wody pitnej są określone przepisami” podkreślił.

  Według badacza z UŁ, na każde 100 litrów wody w Wiśle, które wkrótce trafią do Płocka, tylko 1 litr będą stanowiły nieczystości, które prawdopodobnie już wcześniej zostaną oczyszczone w wyniku procesów fizycznych, jak np. napowietrzanie czy biologicznych związanych z działaniem mikroorganizmów.

  Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował w środę po południu, że zagrożenie po awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka” może trwać około miesiąca. GIOŚ zalecił wdrożenie działań kryzysowych przez podmioty eksploatujące ujęcia wody z Wisły. Przed zanieczyszczeniem ostrzegł także wędkarzy i rolników.

  TVP INFO informuje, że pierwsza fala ścieków dopłynie do Płocka około południa.

  https://twitter.com/i/status/1166934508962234369
 • Wprowadzić zarząd komisaryczny natychmiast i odsunąć nieudaczników od władzy ratuszowej w Warszawie.
  Jeśli Trzaskowski nie poprawi sytuacji w ciągu 48 h Premier powinien wprowadzić stan wyjątkowy i zarząd komisaryczny w mieście stołecznym Warszawa. Każdy kąpiący się w Wiśle, u którego pojawiły się problemy żołądkowe lub skórne powinien składać do sądu pozew o odszkodowanie. Może to otrzeźwi ekipę Czaskowskiego.
 • @kula Lis 68 11:15:57
  Guano to jeszcze pikuś. Tam są prawie wszystkie ścieki z lewej strony Warszawy a w tym ścieki przemysłowe, chemiczne i ścieki szpitalne! Zagrożone są tereny obszaru Natura2000!


  ps.

  Jezioro Włocławskie - największy, sztuczny zbiornik w Polsce.
  W ciągu kilku dni stanie się unikalnym (w skali europejskiej) siedliskiem dla ogromnej ilości flory jelitowej, stając się istotnym źródłem emisji gazów cieplarnianych. .........
  Czytała Krystyna Czubówna.
 • @Husky 22:35:25
  Na zaporze we Włocławku warszawskie gówna zostaną roztrzepane i oblepią wirniki turbin.
 • @Husky 11:25:34
  http://www.grzechy-platformy.org/materialy/oczyszczalnia-czajka.jpg

  http://www.grzechy-platformy.org/materialy/rekordy-platformy-w-warszawie.jpg

  Oczyszczalnia ścieków Czajka
  25 września 2007 roku warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ogłosiło wyniki przetargu na budowę oczyszczalni ścieków Czajka. Wybrano ofertę Warbudu kosztującą 564 mln euro. To o 265 mln euro drożej niż w najtańszej ofercie. Zwycięska oferta przekraczała o 244 mln euro szacunkowy koszt budowy, który wynikał z analiz przeprowadzonych przez niezależnych ekspertów na zlecenie MPWiK. Był to także projekt najdroższej oczyszczalni ścieków na świecie. Jak ustalił tygodnik Wprost zapłacili za to mieszkańcy stolicy w postaci wyższych rachunków za wodę. Przy koszcie budowy oczyszczalni ścieków wynoszącym ponad 200 mln euro zakładano, że w ciągu czterech woda zdrożeje trzykrotnie – do 16 zł za m³, co oznaczało, że przy wzroście kosztów budowy do 600 mln euro, rachunki za wodę warszawiaków mogły wzrosnąć pięć, sześć razy. W przetargu na budowę warszawskiej oczyszczalni nie wzięła udziału większość największych budowlanych koncernów świata. Stało się tak na skutek działań MPWiK, które zniechęcały światowych potentatów do startu. Po ogłoszeniu pierwszego przetargu w 2006 roku nikt się nie zgłosił. Firmy zainteresowane przetargiem wysyłały do MPWiK listy, w których zwracały uwagę, że termin na składanie ofert jest zbyt krótki. Niemiecki Hochtief szacował, że przygotowanie takiej oferty musi zająć sześć miesięcy i z tego powodu nie wziął udziału w przetargu.

  W drugim przetargu na budowę Czajki czas składania ofert skrócono do 10 tygodni. Zgłoszono dwie oferty: Budimexu na 766 mln euro i Warbudu na 853 mln euro. Przetarg unieważniono ze względu na zbyt wysokie ceny. Według ustaleń tygodnika Wprost szefostwo Warbudu spotkało się z władzami Budimexu w celu ustalenia wspólnej taktyki w przetargu na budowę Czajki. W trzecim przetargu termin składania ofert wynosił 13 tygodni. Złożono trzy oferty, w tym jedną nieważną. Firma Budimex stwierdziła, że może zbudować oczyszczalnię do 2013 roku, termin ogłoszony w przetargu zakładał 2010 rok.

  Warbud zgłosił ofertę na 564 mln euro, a trzecią ofertę na 299 mln euro złożyło konsorcjum Sistem Yapi ze Stambułu, EMIT z Mediolanu i Bateg z Berlina. Eksperci szacowali, że koszt budowy oczyszczalni wynosi 320 mln euro. Oferta konsorcjum Yapi została przez MPWiK zdyskwalifikowana ze względu na błędy. Firma zadeklarowała, iż jest skłonna poprawić wszystko to, do czego MPWiK miało zastrzeżenia, nie zmieniając ceny, ale ta oferta pozostała bez odpowiedzi.

  Prezes MPWiK Artur Rypina poinformował, że wybrano droższą ofertę firmy Warbud. Warto zauważyć, że w innych krajach dochodziło do przypadków korupcji w firmach związanych z Warbudem. W lipcu 2001 roku włoski sąd skazał Alaina Maetza, menedżera w firmy Veolia, której spółka-córka Veolia Water Systems w konsorcjum z Warbudem wygrała przetarg na budowę Czajki, na rok i osiem miesięcy więzienia za przekupstwo szefa rady miejskiej Mediolanu, który miał w zamian za łapówkę wybrać jego firmę w przetargu na budowę oczyszczalni ścieków w Mediolanie.

  W konsorcjum z Warbudem startowała firma WTE, która w kwietniu 2007 roku wygrała przetarg na budowę w Stambule oczyszczalni o zbliżonej charakterystyce do Czajki. Wybudowała ją za 108 mln euro, czyli ponad pięć razy taniej niż w Warszawie. Podobna do Czajki oczyszczalnia ścieków w Mediolanie została wybudowana za 160 mln euro.

  Jak podał tygodnik Wprost, MPWiK przygotowało własną analizę, która miała wykazać, że oferta Warbudu była konkurencyjna. Aby udowodnić swoją tezę, pracownicy MPWiK podali nieprawdziwe dane. Podali m.in., że oczyszczalnia ścieków w Budapeszcie kosztowała 400 mln euro. W rzeczywistości było 290 mln euro, z czego na budowę przypadało 250 mln euro. Pozostała kwota stanowiła koszt zarządzania oczyszczalnią przez cztery lata. Podane dane MPWiK wykorzystało w uzasadnieniu do odrzucenia protestu wobec wyniku przetargu złożonego przez firmę Sistem Yapi. Do porównań w wypadku Warbudu użyto też kwoty netto, podczas gdy wartość wszystkich pozostałych inwestycji podana była jako kwota brutto.

  Artur Rypina, prezes MPWiK, w rok po zakończonym przetargu na budowę oczyszczalni Czajka odszedł z pracy. Był sowicie nagradzany przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. W 2008 roku otrzymał nagrodę 50 tys. złotych za dobre wyniki finansowe, a także za pozytywne zakończenie przetargu na oczyszczalnię.

  Zobacz też: Najdroższe drogi.
  Drogi
  W 2012 roku pojawiły się doniesienia prasowe, że 10-kilometrowy fragment ekspresowej obwodnicy Warszawy S8 między Konotopą i ul. Powązkowską kosztował ponad 2 miliardy złotych. Miał się on stać jednocześnie najdroższą drogą świata, ponieważ koszt 1 km tej drogi to 200 milionów złotych. Budowa podobnego pod względem uwarunkowania terenu odcinka autostrady na niemieckich równinach wynosiła 10 mln euro, czyli 40 mln zł za kilometr.

  Kilometr autostrady budowanej w Alpach kosztował Niemców i Austriaków 25 mln euro, czyli 100 mln zł. W Czechach koszt budowy kilometra autostrady wynosił od 1 do 2 mln dolarów. Wiadukt autostradowy Millau we Francji należący do najwyższych na świecie, którego filar wznosi się na 341 metrów, kosztował 394 mln euro, przeliczając na złotówki – około 1,5 mld złotych. Natomiast 91-kilometrowy fragment autostrady A2 z podłódzkiego Strykowa do Konotopy kosztował 3,2 mld zł.

  Przyczyną tak wysokiego kosztu budowy dróg w Polsce miała być niedokładna dokumentacja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przez którą biura projektowe nie mając szczegółowego rozeznania terenu, na wszelki wypadek przygotowywały projekty zakładające warunki najtrudniejsze z możliwych. Z kolei wykonawcy autostradowych kontraktów wykorzystywali sytuacje, mając niedokładne projekty i domagając się potem od inwestora podpisania aneksów zapewniających dodatkowe pieniądze za prace wynikające z błędów w dokumentacji. Oprócz tego, że odcinek obwodnicy Warszawy był tak drogi to jeszcze przed jego oddaniem do użytku GDDKiA wymieniała szereg jej niedociągnięć. Były to m.in. zaniżone ilości asfaltu w warstwach bitumicznych, zbyt małą grubość warstw jezdni, rozmycia skarp na całym odcinku trasy, uszkodzenia betonowych barier w pasie dzielącym jezdnie i spękania na nowych obiektach mostowych. Nadzór nad przebiegiem prac budowlanych miało konsorcjum firm projektowych. Przy tak licznych usterkach wymienianych przez GDDKiA, można stwierdzić, że nadzór się nie sprawdził. GDDKiA zdecydowała, że wykonawca ma usunąć usterki już po otwarciu trasy.

  Ten fakt, że Polska buduje jedne z najdroższych dróg potwierdził w 2013 roku raport audytorów UE z Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Okazało się, że w Polsce buduje się drogi najdrożej spośród 4 państw przebadanych przez tę instytucję. Polsce zarzucono też marnotrawstwo. W raporcie dokonano rozliczenia 24 inwestycji drogowych realizowanych na terenie 4 państw będących największymi biorcami funduszy europejskich na budowę dróg. Te państwa to Niemcy, Hiszpania, Grecja i Polska. Europejski Trybunał Obrachunkowy sprawdził całościowe koszty realizacji 1 tysiąca m² nawierzchni nowej drogi. Chodziło zarówno o koszty projektu, wykupu gruntów, jak i budowy autostrady. Najdroższym państwem okazała się Hiszpania, kolejna była Polska. Najtańszym natomiast Niemcy, w których koszty pracy są jednak niebotycznie większe.

  Jednak biorąc pod uwagę dane dotyczące kosztów budowy samej drogi z pominięciem kosztów projektów, wykupu gruntów itp., okazało się, że według raportu to w Polsce koszt budowy był i tak najwyższy. Przykładowo, bariery ochronne kosztowały w Polsce o 40% więcej, a beton stosowany do budowy mostów o 18% więcej niż w Niemczech. Niekiedy aż 10% kosztów budowy dróg pochłonęły wydatki na ekrany dźwiękochłonne ochraniające nawet pola i lasy. Bardzo drogie były też przejścia dla zwierząt, z których korzystają one niechętnie. Inwestycje są kończone były ogromnymi opóźnieniami. Według unijnych ekspertów, droższe autostrady budowane były też na odcinkach, gdzie wystarczyłyby drogi ekspresowe.

  Zobacz też: Most Północny w Warszawie.
  http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/drogi/ http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/most-marii-sklodowskiej-curie/
 • @Husky 11:25:34 Korupcja była powszechna w Platformie Obywatelskiej od najwyższego do najniższego szczebla.
  http://www.grzechy-platformy.org/korupcja/
 • @zbig71 20:29:35
  I to jest namiastka tego jak będzie wyglądała Polska jak wpadnie w łapy tęczowej POKOmuny. Szambo!
 • @Husky 20:36:33
  3 tys. litrów ścieków trafia co sekundę do Wisły, ale Greenpeace nie widzi problemu! Rzecznik: "To cyniczna rozgrywka polityczna". Do Wisły trafia 3 tys. litrów ścieku na sekundę, ale dla Greepneace to nie jest problem. Według Greepneace Polska, nagłośnienie sprawy awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie to „cyniczna rozgrywka polityczna, nie mająca nic wspólnego z troską”. Czyżby protest przeciwko Via Carpatia był dla Greenpeace bardziej opłacalny niż ścieki?
  https://wpolityce.pl/polityka/461448-greenpeace-nie-widzi-problemu-ws-sciekow-w-wisle
  Ps... W telewizji której właścicielem jest Amerykanin z Ameryki, powiadają, że w Warszawie 12 lat wstecz ścieki trafiały bezpośrednio do Wisły i było dobrze.Oczyszczalnie tą sielankę przerwały, rury się zatykają, a wszyscy pracownicy zatrudnieni przez Trzaskowskiego chodzą w garniturach i nie ma komu odetkać.
 • Król discopolo o awarii oczyszczalni ścieków. Sławomir Świerzyński twierdzi, że to „wina” homoseksualisty Rabieja: „Jak się grze
  Król discopolo o awarii oczyszczalni ścieków. Sławomir Świerzyński twierdzi, że to „wina” homoseksualisty Rabieja: „Jak się grzebie w cudzej dupie.” Sławomir Świerzyński, pierwszy król discopolo i lider Bayer Full skomentował aferę związaną z awarią oczyszczalni ścieków w Warszawie. W zawoalowany sposób winą za wyciek nieczystości discopolowiec obarczył Pawła Rabieja, niekryjącego się ze swą homoseksualną orientacją wiceprezydenta stolicy. „W kwestii awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie. Jak się grzebie w cudzej „dupie” to gówno wypływa. Panie wice prezydencie co z tym zrobisz, może nowa fotka z kochankiem ?” napisał na swoim Twitterze Sławomir Świerzyński. Legendzie discopolo chodzi oczywiście o fotografię, którą wiceprezydent Warszawy umieścił w sieci, a na której widać jak budzi się z rana w objęciach swojego partnera. Trudno wyobrazić sobie, że jakikolwiek inny prezydent miasta raczy swoich wyborców zdjęciem na którym przytula się o poranku do swojej półnagiej żony. Wyciek można było powstrzymać lub chociaż szybciej rozpocząć procedury alarmowe, lecz władze Warszawy zbyt późno poinformowały o tym, że awaria miała miejsce.

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/08/cessanis_rabiej.jpg
 • @Husky 20:36:33
  Jak słychać temat Wisła może być wałkowany przez wiele tygodni, a władze warszawki nie chcą skorzystać z pomocy państwa. Pytanie dlaczego?
 • Wojewoda mazowiecki o awarii w "Czajce": przyjęliśmy pięć rekomendacji
  Po zakończeniu sztabu kryzysowego przyjęliśmy pięć rekomendacji, które będą w tej chwili wdrażane poinformował dziś wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera po posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Płocku. W posiedzeniu sztabu wzięli udział m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. "Od dnia wczorajszego, kiedy prezydent Trzaskowski poinformował o fakcie poważnej awarii działamy w cyklu kryzysowym (...) Ta awaria nie jest awarią lokalną, ale awarią, która będzie miała dłuższe reperkusje i ciągłe, dlatego, że to jest kwestia przemieszczania się tych ścieków od Warszawy w kierunku dolnym i dalej do Bałtyku. Kryzys jest bardzo poważny" przekazał podczas środowej konferencji w Płocku wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Podkreślił, że z uszkodzonego kolektora wyciekają ogromne ilości ścieków.

  "To jest ponad 230 tysięcy metrów sześciennych na dobę. To są ogromne ilości" zaznaczył Sipiera.

  Dodał też, że po zakończeniu sztabu kryzysowego przyjęto pięć rekomendacji, które będą w tej chwili wdrażane.

  "Wszystkie służby państwowe są absolutnie w pełnym przygotowaniu i wiedzą o tym, że muszą służyć w odpowiednich momentach swoim działaniem" mówił wojewoda mazowiecki. Dopytywany przez dziennikarzy, co to za rekomendacje stwierdził, że to "rekomendacje, które idą do zainteresowanych, kto i jak ma działać (...) jednym z elementów jest to, że oprócz normalnych standardowych badań wody w ujęciach i paru punktach, które też zwiększamy również jest taka konkluzja, że bardzo groźnym zjawiskiem będą wszystkie zastoiny na Wiśle, które będą musiały być też dodatkowo badane" - ocenił Sipiera. We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów, przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Nieczystości wówczas skierowano do drugiego z kolektorów, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.
  https://niezalezna.pl/285670-wojewoda-mazowiecki-o-awarii-w-czajce-przyjelismy-piec-rekomendacji

  Ps..Czy podjęto także decyzje o naprawie kolektorów? A może nie da się ich naprawić, stąd te rekomendacje?
 • Ratusz uspokaja warszawiaków: woda w kranie jest bezpieczna
  Mieszkańcy Warszawy mogą bezpiecznie korzystać z dostarczanej wody i pić ją z kranu; woda spełnia rygorystyczne wymogi, a jej skład jest codziennie kontrolowany, na każdym etapie uzdatniania - poinformował dziś stołeczny ratusz. Miasto Stołeczne Warszawa w przesłanym komunikacie zapewnia, że "awaria miejskiego kolektora przesyłowego nie ma żadnego wpływu na jakość warszawskiej kranówki". Podkreśla jednocześnie, że "najnowocześniejsze technologie, zmodernizowane instalacje i szczegółowe badania" gwarantują, że woda dostarczana przez wodociągi warszawskie do domów mieszkańców jest "smaczna, czysta i nadaje się do picia prosto z kranu". Ratusz wyjaśnia, że "awaria układu przesyłowego dotyczy systemu kanalizacyjnego i nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej warszawiakom - ujęcia kranówki dla miasta znajdują się pod dnem Wisły i są zlokalizowane między 506 km a 509 km na rzece". "Jest to 10 km wcześniej od miejsca kontrolowanego zrzutu nieczystości do rzeki, który odbywa się poniżej, na wysokości 519 km" - zapewniono.

  "Każdego dnia w stolicy uzdatnia się ponad 350 milionów litrów wody. Zanim trafi do mieszkańców aglomeracji warszawskiej, musi przejść szereg skomplikowanych procesów technologicznych i szczegółowych badań laboratoryjnych" zaznacza ratusz. Podkreśla jednocześnie, że "w nowoczesnych zakładach warszawskich wodociągów woda poddawana jest m.in. wieloetapowej filtracji, ozonowaniu i dezynfekcji. Wszystko po to, aby była bezpieczna, czysta i smaczna".

  Ratusz przypomina też, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji posiada własne akredytowane laboratoria, w których rocznie jest wykonywanych ok. 170 tys. badań wody. Niezależnie kontrole jakości wody dostarczanej mieszkankom i mieszkańcom Warszawy prowadzi też Sanepid.

  Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski poinformował w czwartek rano, że cały czas trwają prace nad usunięciem awarii kolektora, a na miejscu pracują najlepsi eksperci, m.in. z Politechniki Warszawskiej. "Zleciłem MPWiK przeprowadzenie pomiarów wody w Wiśle na odcinku Warszawa-Płock i przygotowanie tymczasowego planu zmniejszenia wpływu ścieków do rzeki" poinformował na Twitterze.

  Resort środowiska i Wody Polskie zadeklarowały wszelką pomoc dla MPWiK w Warszawie w usunięciu awarii. Wojsko Polskie jest gotowe, aby pomóc w walce ze skutkami skażenia Wisły przez warszawskie ścieki napisał w środę na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

  Główny Inspektorat Ochrony Środowiska podał w środę po południu, że zagrożenie po awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" może trwać około miesiąca. Zalecił jednocześnie wdrożenie działań kryzysowych przez podmioty eksploatujące ujęcia wody z Wisły. Przed zanieczyszczeniem ostrzegł także wędkarzy i rolników.

  Według MPWiK spływ nieoczyszczonych ścieków do rzeki nie stanowi zagrożenia dla wody w Wiśle, w tym warszawskiej kranówki. Jak tłumaczy, przeprowadzany z dawnego kanału ściekowego przy moście im. Marii Skłodowskiej Curie zrzut znajduje się poniżej ujęć wody, które umieszczone są pomiędzy mostami Łazienkowskim i Siekierkowskim.

  Zakład "Czajka" oczyszcza ścieki z prawobrzeżnych dzielnic Warszawy i okolicznych gmin, a od 2012 roku także te z centralnej i północnej części Warszawy lewobrzeżnej. Awarii uległy tylko kolektory przesyłające nieczystości z dzielnic na lewym brzegu Wisły. Zrzut ścieków, przeprowadzany z dawnego kanału ściekowego przy moście im. Marii Skłodowskiej Curie, dotyczy Bielan, Bemowa, Żoliborza, Woli, Śródmieścia, Ochoty, Włoch oraz części Mokotowa.

  https://niezalezna.pl/285667-ratusz-uspokaja-warszawiakow
 • Zagrożone są obszary Natura 2000! Konsekwencje dalszego zrzutu ścieków są nie do przewidzenia
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15670739581d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372df52c00453a2221ebeedd7f0472e8735.jpg
  Katastrofa jest duża, ponieważ zagrożone są obszary Natura 2000, gdzie żyje chronione ptactwo. To są ścieki z zakładów przemysłowych i szambiarek. Tak olbrzymi wyrzut ścieków może mieć w środowisku konsekwencje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć poinformowała Joanna Kopczyńska, zastępca prezesa Wód Polskich ds. Zarządzania Środowiskiem Wodnym. Jak podała Kopczyńska, Wody Polskie udostępniły swój sprzęt pływający i w stałym kontakcie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska oraz Sanepidem monitorują sytuację. "Nasze centrum operacyjne dokonało analizy, które określiło, kiedy te ścieki dopłyną do Płocka. Szacujemy że będą to 84 godziny od momentu kiedy nastąpił zrzut" powiedziała Kopczyńska.
  Zastępczyni prezesa Wód Polskich podkreślała, że kwestia zrzutu ma duże znaczenie dla mieszkańców okolic, ponieważ Płock korzysta z wody powierzchniowej w dużej części. Zapewniła jednak, że wszystkie służby pracują nad sytuacją, a woda jest badana. "Nie jest możliwe żeby mieszkańcy Płocka mieli wodę skażoną w kranach" dodała. Na pytanie o to, jaki wpływ na okoliczną faunę i florę będzie miała ta sytuacja, przedstawicielka Wód Polskich odpowiedziała, że zależy od stężeń ścieków. "Katastrofa jest duża, ponieważ zagrożone są obszary Natura 2000, gdzie żyje chronione ptactwo. To są ścieki z zakładów przemysłowych i szambiarek. Tak olbrzymi wyrzut ścieków może mieć w środowisku konsekwencje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, na pewno w najbliższych godzinach nie da się tego powstrzymać" powiedziała Kopczyńska. Dodała również, że zdziwiło ją, że katastrofa się wydarzyła, ponieważ infrastruktura w oczyszczalni ścieków jest nowa.Zastępczyni prezesa Wód Polskich podała, że WIOŚ zakłada stacje pomiarowe przed Płockiem, żeby zbadać tempo przesuwania się przed dotarciem zanieczyszczeń. Ponadto służby wodociągów płockich badają swoje ujęcie wody. Joanna Kopczyńska stanowczo odradziła wchodzenie do Wisły, łowienie oraz spożywanie ryb z rzeki oraz spacery przy brzegu na odcinku warszawskim, ze względu na parowanie ścieków pod wpływem upału.

  https://niezalezna.pl/285671-zagrozone-sa-obszary-natura-2000-konsekwencje-dalszego-zrzutu-sciekow-sa-nie-do-przewidzenia
 • Trzaskowski mówi o zatrzymaniu ścieków. Ekspert: Nie ma takiej możliwości, to kompletny idiotyzm
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15670741511d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372d0db12c1e5cef1190a7ef3a2f772b6be.jpg
  Nie ma takiej możliwości. Nie zmusi pan przeciętnego obywatela, żeby raptem zużywał wody nie 150, tylko 100, czy 50 litrów. Nie miałby wtedy prawa się wykąpać, czy załatwić się. To by był kompletny idiotyzm, cofnęlibyśmy się chyba do średniowiecza - powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl proszący o zachowanie anonimowości specjalista zajmujący się zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków, odnosząc się do zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego o zmniejszeniu wypływu ścieków do Wisły. "Zleciłem MPWiK przeprowadzenie pomiarów wody w Wiśle na odcinku Warszawa-Płock i przygotowanie tymczasowego planu zmniejszenia wpływu ścieków do rzeki" poinformował na Twitterze. Zapewnienia prezydenta stolicy dotyczące zmniejszenia wypływu ścieków wydały się nam mało wiarygodne, więc poprosiliśmy o opinię w tej sprawie fachowca.

  Proszący o zachowanie anonimowości specjalista, zajmujący się od lat zagadnieniami związanymi z zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków ocenił, że nie da się tego zrobić i nie widzi powodu, żeby ludziom wprowadzać ograniczenia.

  "Nie ma takiej możliwości. Nie zmusi pan przeciętnego obywatela, żeby w tej chwili raptem, szczególnie tak jak są te upały, żeby zużywał wody nie 150 litrów (tak, jak normalnie się liczy na jednego mieszkańca i dobę), tylko, żeby zużywał 100, czy 50 litrów. Nie miałby wtedy prawa się wykąpać, czy załatwić się. To by był kompletny idiotyzm, cofnęlibyśmy się chyba do średniowiecza" powiedział nasz rozmówca.

  Komentujący dziwną twitterową deklarację Trzaskowskiego o planie zmniejszenia wypływu ścieków również mieli spore wątpliwości. Co to znaczy "plan zmniejszenia wpływu ścieków"? Pracownicy ratusza część wypiją ?

  https://niezalezna.pl/285663-trzaskowski-mowi-o-zatrzymaniu-sciekow-ekspert-nie-ma-takiej-mozliwosci-to-kompletny-idiotyzm
 • @Husky 20:36:33
  Stowarzyszenie "Godność" apeluje o poparcie dla PiS. "Obecna władza dynamizuje gospodarkę, walczy z aferami, odbudowuje demografię". „Poprzyjmy formację, która pamięta i właściwie rozumie, do czego dążył wielki ruch ‘Solidarności’” - piszą w oświadczeniu „Wygrać wybory, dokończyć rewolucję ‘Solidarności’” członkowie Stowarzyszenia „Godność”. Apelują oni o uniemożliwienie przejęcia władzy formacjom, które zawierają sojusze z postkomunistami. Poniżej pełna treść oświadczenia.

  Wygrać wybory, dokończyć rewolucję „Solidarności”

  Przed nami kolejna rocznica solidarnościowej rewolucji - pamiętnych strajków i Porozumień Sierpniowo-wrześniowych, które rozpoczęły pokojowy proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości, a przez nasz naród - podmiotowości, pracowniczej i obywatelskiej. Bez „Solidarności” nie byłoby drogi do wolności oraz szansy na budowę zasobnej i sprawiedliwej Ojczyzny wszystkich Polaków.

  Tegorocznym obchodom towarzyszy coraz intensywniejsza kampania przed wyborami do parlamentu, których znaczenie dla ostatecznego osiągnięcia powyższego celu może okazać się fundamentalne. Potrzeba więc głębszej refleksji nad tym, jaką drogę po 1989 roku przebyliśmy, co osiągnęliśmy, a czego zaniechaliśmy, i kogo - w imię wierności naszym ideałom - należy dziś poprzeć.

  Źle przeprowadzona transformacja ustrojowa wywołała w życiu kraju liczne patologie. Likwidacja wielu zakładów pracy pozbawiła ludzi źródeł utrzymania, zmusiła do milionowej emigracji, czego skutki odczuwamy szczególnie dzisiaj. Osłabiono polskie rodziny, doprowadzono do demograficznej zapaści. Część elit solidarnościowych z Lechem Wałęsą na czele, biorąca udział w rozmowach Okrągłego Stołu, dała ciche przyzwolenie na dalszą obecność w życiu politycznym funkcjonariuszy poprzedniego systemu. Nie osądzono przez to komunistycznych zbrodni i nie przeprowadzono gruntownej reformy wymiaru sprawiedliwości.
  Ten sojusz z postkomunistami potwierdziły choćby ostatnie eurowybory, kiedy to - dzięki „wspaniałomyślności” Platformy Obywatelskiej - pięciu wysokich funkcjonariuszy PZPR zdobyło mandaty posłów do Parlamentu Europejskiego.

  Fraternizacja elit III RP pozwoliła na uwłaszczenie się PRL-owskiej nomenklatury i rozkradanie majątku narodowego. Poprzednie rządy, w tym przez dwie kadencje PO i PSL, pogłębiły problemy gospodarcze Polski, zadłużając kraj na niebotyczną skalę. Zafundowano nam także ciąg afer, od Rywina, przez hazardową, po Amber Gold, dopuszczając jeszcze do okradania budżetu poprzez wyłudzenia podatku VAT. Zwykłych obywateli traktowano jak bierną masę, którą można mamić pięknymi słówkami, w rzeczywistości zaś robić, co się chce - podnosić wiek emerytalny i podatki, odbierać fundusze emerytalne OFE, a nawet obniżać zasiłek pogrzebowy…

  Prawo i Sprawiedliwość oraz cała Zjednoczona Prawica, przygotowując się uważnie do objęcia władzy, trafnie zdiagnozowała pogarszający się stan Rzeczypospolitej, dobrze też odczytała oczekiwania społeczne. Obecny rząd najpełniej ze wszystkich dotychczasowych rozumie, że siła państwa nie bierze się z abstrakcyjnych wskaźników, lecz przede wszystkim z akceptacji i zadowolenia obywateli. Temu właśnie służą realizowane dziś programy społeczne, usprawnianie administracji, rozbudowa infrastruktury przyjaznej ludziom, czy poprawa bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego.

  Obecna władza dynamizuje gospodarkę, walczy z aferami, obniża podatki, odbudowuje demografię, stwarza młodym warunki lepszego startu, przywraca ludziom nadzieję oraz wiarę w sprawiedliwość. Poprawia, po latach nieodpowiedzialnych zaniedbań, wyposażenie i liczebność Wojska Polskiego; przykłada dużą wagę do wychowania patriotycznego; prowadzi zgodną z prawdą oraz polską racją stanu politykę historyczną, zapoczątkowaną przez św. pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tegoroczny kontekst 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przy narastającej grze sprzecznych interesów w UE i komplikującej się sytuacji geopolitycznej, nadają Jego politycznemu testamentowi szczególnego znaczenia.

  Jako wieloletni uczestnicy i obserwatorzy polskiego życia społecznego - organizatorzy historycznych strajków, więźniowie Stanu Wojennego i opozycjoniści lat osiemdziesiątych - widzimy, że obecne ugrupowanie rządzące realizuje, oczekiwane od 1980 a potem 1988 roku, postulaty ludzi „Solidarności”. Widzimy to i doceniamy. Dlatego w nadchodzących wyborach zamierzamy głosować na kandydatów Zjednoczonej Prawicy. Uważamy, że obecny program PiS oraz jego sojuszników powinien być kontynuowany i rozwijany, do czego niezbędny jest czas uzyskany w kolejnej kadencji parlamentu.

  Apelujemy o to samo do innych uczestników tamtych pamiętnych wydarzeń. Apelujemy do wszystkich Polaków. Poprzyjmy formację polityczną, dla której sprawiedliwość, także ta historyczna, prawa obywatelskie i pracownicze oraz solidarność ze słabszymi nie są czczymi hasłami. Zjednoczona Prawica, kierując się dobrem Polski, realnie działa na rzecz rozwoju kraju oraz ochrony naszego interesu narodowego.

  Poprzyjmy formację, która pamięta i właściwie rozumie, do czego dążył wielki ruch „Solidarności”.

  W imieniu Stowarzyszenia „Godność”

  Stanisław Fudakowski, Sekretarz
  Czesław Nowak, Prezes
  Andrzej Osipów, Wiceprezes

  Oświadczenie poparli:

  Adam Borowski, szef warszawskiego Klubu ,,Gazety Polskiej” Andrzej Rozpłochowski, prezes Stowarzyszenia Porozumienie Katowickie 1980 Jan Raczycki, Stowarzyszenie Osób Represjonowanych ,,Przymierze” w Bydgoszczy. Jacek Smagowicz, Zakon Rycerzy Jana Pawła II w Krakowie
 • @Husky 20:36:33 Wybrali debila który srać im zakazał. Największym ściekiem to jest i Rabiej.
  I rzeczywiście do zatrzymania. Czaskoski może ograniczyć ilość komunalnych ścieków tylko pod warunkiem, że Warszafka ograniczy korzystanie z WC-tów do raz w tygodniu. Czy zrobią to dla Rafała?! Poczekamy, zobaczymy. No i czekamy na filmiki aktorów i celebrytów z okrzykami: dla Rafała. W Warszawie ilość idiotów na metr kwadratowy jest 36 razy większa niż gdziekolwiek w PL. Dlaczego ci którzy za byle gówienko żądają natychmiastowej dymisji nie żądają dymisji Rafała ? Bo wielkie gówno zawsze na wierzch wypłynie. Niech Czaskoski sam zatka ten uszkodzony kolektor osobiście lub Rabiejem i oklei taśmą. Ma chłopina jakiś pomysł. Można by też taśmą klejącą a na tym się zna pozaklejać zadki mieszkańcom, a może i całą rurę. Kolejny bełkot wygłaszany przez prezydenta stolicy fachowca od wszystkiego. Jak rurociąg mógł "przestać funkcjonować"? Pękł, czy się zapchał, bo trzeciej możliwości nie ma. Dlaczego nie informują na czym polega ta awaria? Bo sami nie wiedzą?Takie są skutki niewyobrażalnego partyjniactwa niezależnie od tego jaka partia rządzi! Ludzie nie mający bladego pojęcia o tam czym zarządzają, bo to sowicie opłacane synekury, przez swoją niewiedzę, a najczęściej i kompletną głupotę (bo nie potrafią korzystać z fachowców) doprowadzają do niewiarygodnych strat, a nawet klęsk jak w tym przypadku! Taką partyjniacką decyzją było poszerzenie mostu Poniatowskiego czy budowa stałego cyrku na Powiślu, w którym na szczęście nie odbyło się ani jedno przedstawienie, bo budynek groził zawaleniem (trzymano tam oddziały ZOMO przed akcją). Technika nie znosi dyletanctwa, które wcześniej czy później, po serii jakichś zaniedbań i błędów odbije się czkawką! Ale przecież spece od gender i LBTG+++ takich rzeczy do wiadomości nawet nie przyjmują! Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się i eskalacji kałowo-tęczowej zarazy wojewoda mazowiecki musi natychmiast wprowadzić zarząd komisaryczny i usunąć dewiantów z urzędu.Tymczasowy komisarz-prezydent będzie zobowiązany w ciągu 24 godzin przedstawić prawdziwą skalę i przyczyny katastrofy; i przede wszystkim szczegółowy i błyskawiczny plan naprawy. Koniec kropka.
 • @kula Lis 68 13:00:44
  To płynie poparcie i program wyborczy PO
  8-))))
 • Rząd deklaruje pomoc władzom Warszawy ws. katastrofy ekologicznej, ale... „na razie nikt jej nie oczekuje”
  O awarii należy informować, bo można było przeciwdziałać skutkom, dlatego że z informacji wynikało, że awaria dotyczyła jednego z kolektorów i wtedy był czas na reakcję, natomiast na drugi dzień padł drugi kolektor i całym strumieniem ścieki spływały do Wisły wyjaśnił w Jedziemy Michała Rachonia minister środowiska Henryk Kowalczyk.

  https://niezalezna.pl/285624-rzad-deklaruje-pomoc-wladzom-warszawy-ws-awarii-ale-na-razie-nikt-jej-nie-oczekuje


  Ps...To przedwyborczy dar mieszkańców Warszawy dla mieszkańców Gdańska w ramach koalicji PO-KO. Posłali "Prezent " na radosne uroczystości koleżance tępej ukrożydówce i alkoholiczce Dulkiewicz. Taki zapach Wisły prawdopodobnie podnieca seksualnie zastępcę prezydenta Rabieja. Dlatego usuwanie awarii może sobie trochę poczekać. Ratusz i MPWIK trzeba natychmiast oczyścić z nieudaczników, a kto wie czy nie z sabotażystów. Cymbał który klei szybę taśmą klejącą nie ma szans prowadzić skutecznych działań antykryzysowych. Państwo powinno działać natychmiast. A po wykonaniu naprawy obciążyć winnych i nieudolnych ukarać. Państwo samo powinno się włączyć w działania zwłaszcza w celu ustalenia przyczyny awarii . Jeżeli ratusz nie prosi to znaczy że coś ukrywa. To dosyć dziwne, żeby nie móc podać przyczyny uszkodzenia kolektorów po prawie trzech dniach od zaistnienia. Ponieważ awaria ma skutki wykraczające poza Warszawę, rząd nie powinien czekać, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i pogonić tych urzędasów z ratusza i kanalizacji.
 • @Husky 20:36:33
  Zbudowali tę oczyszczalnie w 2012 trzykrotnie drożej niż takie same na świecie, w Europie. Wtedy było największe złodziejstwo przy okazji Euro2012. Wtedy w całej Polsce, a szczególnie w Warszawie wystąpiło ekstremum złodziejstwa. Pewnie będą z nią częste problemy. Jednego do końca nie rozumiem, dlaczego dla 7 dzielnic Warszawy oczyszczalnię w 2012 r wybudowano po drugiej stronie Wisły zamiast po tej samej? Przypuszczam,że może badano występowanie np. wiatru na kierunku niedogodnym dla miasta, ale przecież 99% miejskich oczyszczalni ścieków jest usytuowana w obrębie miast, a nie daleko gdzieś w polu po drugiej stronie rzeki. Ciekaw jestem, czy ziemię pod budowę oczyszczalni w tym miejscu nie nabył wcześniej przypadkiem jakiś polityk czy "biznesmen".
 • Setki tysięcy litrów ścieków w Wiśle. „Nie ma mowy o żadnej katastrofie” przekonuje Rafał Trzaskowski
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15670776661d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3727e9f8909906ace3997aca2760a48a2b2.jpg


  „Katastrofa jest duża, ponieważ zagrożone są obszary Natura 2000, gdzie żyje chronione ptactwo” podała dziś Joanna Kopczyńska, zastępca prezesa Wód Polskich ds. Zarządzania Środowiskiem Wodnym. Tymczasem prezydent Rafał Trzaskowski na konferencji zapowiedział, że nie ma mowy o żadnej katastrofie. Skąd taka pewność , skoro chwilę wcześniej sam stwierdził, że jest zbyt wcześnie, by cokolwiek powiedzieć? Na konferencji po posiedzeniu sztabu Trzaskowski zapewnił, że cały czas trwa praca nad oceną skutków awarii i jej przyczyn przez ekspertów. Pytany przez dziennikarzy jak długo potrwa spust ścieków do Wisły odparł, że nie może udzielić takiej odpowiedzi, bo „nie da się teraz tego powiedzieć”. "Jest w tej chwili za wcześnie, żeby mówić, jakie były przyczyny, ponieważ te przyczyny będą przez najbliższe godziny i dni ustalane" zaznaczył. Prezydent stolicy przyznał, że nie uda się naprawić kolektorów w ciągu kilku dni. "To potrwa dłużej, ale będziemy dokładnie wiedzieć jak długo w ciągu najbliższych dni" zaznaczył. Zapewnił, że stołeczne władze szukają innowacyjnych rozwiązań. Wezwaliśmy bardzo różnych ekspertów z różnych dziecin, i nad tym pracujemy dzień i noc zapewnił. "Wszyscy na poziomie roboczym staramy się współpracować" dodał.

  Ps..Po takiej aferze w normalnym kraju prezydent miasta sam podaje się do dymisji! Duża część warszawiaków, którzy głosowali na PO są w stanie pić nawet wodę ściekową żeby udowodnić jaki to kompetentny prezydent z Czaskowskiego. Zapytajcie ekologów jak to ubogaca i użyźnia Wisłe a ci od LGBT też go poprą - nic się nie stało, gówno popłynęło od Warszawki i po sprawie. Współczuję normalnym mieszkańcom Warszawy. Obecne zarządzanie miastem zaczyna być formą patologii. Ostatnie wypowiedzi Czaskoskiego są po prostu żenujące, zero kompetencji. Czaskoski od wczoraj powinien już gnić w więzieniu razem z resztą jego kolesi z mafii PO-KO i prezydent Gdańska, na co jeszcze rząd czeka tym bardziej, że widać po wypowiedziach tego cynika i głupca, a może jednak sabotażysty, że nic się nie stało? Dobrze, że mieszkam na południowym zachodzie Polski, ale to też odbije się na naszych podatkach.
 • On tak na serio? Prezydent Trzaskowski o awarii: Nie ma żadnych powodów do paniki
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15670783771d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372e786483afca53b2cb5ab3345b4fe3545.jpg
  Do Wisły wpada około 230 tys. litrów nieczystości. NA DOBĘ! A jak podchodzi do tematu prezydent Rafał Trzaskowski? Nie ma żadnych powodów do paniki - powiedział po posiedzeniu sztabu kryzysowego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wyraził też ubolewanie, że zamiast pomocy w rozwiązaniu problemu, "mamy do czynienia z całym szeregiem manipulacji, kłamstw i sianiem paniki". "Nie ma żadnej sytuacji, która by zagrażała życiu mieszkańców, czy jakości wody w Warszawie" powiedział podczas konferencji prasowej prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. "Nie ma żadnej katastrofy ekologicznej. Mamy bardzo poważną awarię, nikt tej awarii nie próbuje bagatelizować" zapewnił. "Musimy badać stan wody w rzece, zwłaszcza poniżej tego zrzutu. I to robimy" powiedział. Zaznaczył jednocześnie, że "w tym miejscu gdzie mamy zrzut te ścieki, to jest jeden procent całej wody w Wiśle". "Natomiast z każdym kilometrem to się zmienia i stan wody w Wiśle 500 metrów od zrzutu, a kilka kilometrów od zrzutu, jest całkowicie inny" wyjaśnił. Trzaskowski wskazał, że otrzymał dziś informacje z Płocka, że "nie ma zagrożenia dla Płocka, jeżeli chodzi o pobór wody". "Na pewno nie ma żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o jakość wody w Warszawie, ponieważ wszystkie ujęcia wody są powyżej tego zrzutu". Zapewnił jednocześnie, że sam piję kranówkę i uspokajał wszystkich Warszawiaków, że woda w stolicy jest bezpieczna, zaznaczając jednocześnie, że pomiary cały czas będą prowadzone. "Ubolewam nad tym, że zamiast wspomóc nas na poziomie politycznym w rozwiązaniu problemu, mamy do czynienia z całym szeregiem manipulacji, kłamstw i do tego sianiem paniki" podkreślił. "To jest naprawdę zbyt poważana sprawa" dodał. Ocenił, że "jeśli w tej chwili będziemy siali panikę, w przyszłości w momencie zaistnienia prawdziwych problemów, nikt nie będzie reagował na komunikaty służb". "Nie rozumiem, jak można w ten sposób się bawić bezpieczeństwem Polek i Polaków" powiedział.

  https://niezalezna.pl/285682-on-tak-na-serio-prezydent-trzaskowski-o-awarii-nie-ma-zadnych-powodow-do-paniki
 • Ścieki zanieczyszczają Wisłę nie od dziś? Szokujące materiały filmowe z ostatnich kilkunastu miesięcy. WIDEO
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wNzY4Zi9wLzIwMTkvMDgvMjkvODI1LzQ3My81ZTk3NjYxMjdhODI0MzZiOTkyNWZjYjI1M2VkZGZiMy5qcGVn.jpeg
  We wtorek doszło do awarii w warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka przez co tysiące litrów ścieków trafia do Wisły i płynie do Płocka. W internecie można znaleźć filmiki, których autor przekonuje, że spuszczanie ścieków do Wisły z kolektora żerańskiego ma miejsce po każdej ulewie. 18 maj 2019 r. Jesteśmy na kolektorze żerańskim, ścieki idą pełną parą. Pekle, kondomy, chemia, wszystko z ulic, ze stołów, z kibli, z fabryk. Tragedia mówi autor na filmiku opublikowanym 19 maja 2019 r. Widać na nim, jak brunatna woda z zanieczyszczeniami płynie z rur do Wisły.
  https://youtu.be/6jusHIArIdE


  Na drugim filmie, który został umieszczony w internecie 12 sierpnia 2018 r. widać wodę o nienaturalnym kolorze i pływające w niej śmieci.
  Dzisiaj rano znowu szedł kolektor żerański i wczoraj wieczorem też. Kolektor żerański po każdej ulewie jest czynny. MPWiK mówi, że to ze studzienek wypływa. Ciekawe. Ze studzienek wypływają kondony, pekle i inne syfilisy? Nie! Z kibli przekonuje narrator na filmiku z 12 sierpnia 2018 r.
  https://youtu.be/rP5YQQ3oxPk
  A gdzie był Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska? Czy spuszczanie ścieków do Wisły jest warszawską świecką tradycją? Mamy nadzieję, że odpowiednie służby odpowiedzą na to pytanie i podejmą stosowne działania. Co takiego?! Ścieki zanieczyszczają Wisłę nie od dziś?! Co oni opowiadają przecież, to kryminał!
  Czajka położona w północno-wschodniej Warszawy jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie oczyszczalni ścieków. Oczyszczalnia została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Donald Tusk: Cieszę się, że Warszawa przestała być trucicielem Wisły i Bałtyku, a była do niedawna najgroźniejszym trucicielem dla Wisły. Jak zaznaczył, oczyszczona woda płynąca z Czajki do Wisły jest czystsza niż sama rzeka.

  https://twitter.com/i/status/1166790647073910785


  Ps...PO jako kiełbasę wyborczą zafundowała strefę relaksu mieszkańcom nadwiślańskich wiosek i miast. Uczciwie przyznać trzeba, że Czaskoski z rozmachem poszerza szambiarską strefę relaksu. Smacznego. Oni są naprawdę POKOpani, nie umieją kompletnie niczym zarządzać, nawet nową oczyszczalnię spierdolą po kilku latach. Jak to w ogóle możliwe? Pewno kradli forsę przeznaczoną na konserwację.
 • @zbig71 20:29:35
  Na lewobrzeżnej Warszawie mieszka wieś/słoiki, lemingi, postawić stodoły i po problemie nie będzie ścieków parę snopków słomy do podcierania.
 • @Husky 22:22:21
  Liberałowie uznali, że szambo w Wiśle to gwarancja ciągłości ich rządów w Warszawie. W teoretycznym państwie oddano teoretyczną oczyszczalnię. Czaskoski: "nasza chata z kraja", a Płock, Ciechocinek i cała reszta "priwiślan" piją piwo i gorzałę! Zapraszamy do Warszawy do stref relaksu! A teraz warszawskie lemingi: Hajda, na ulice!!! I dalej nienawidzić Kaczyńskiego! A co będzie wam się wtrącał do waszych wolnych i niezależnych ścieków! Na pewno chce je zawłaszczyć. Zapytajcie TVN! Zastępczy kolektor nawala, czy więc nie mamy do czynienia z przypadkiem braku należytej konserwacji urządzeń czyli stałego monitorowania ich stanu co się przekłada na zwykłe niedbalstwo? Gawłowski pewnie budował kolektor, oddał go do użytku i wytrzymał tylko 6 lat. Ile dostał w łapówce za ten bubel. Pytanie: dlaczego kolektory wysiadły po kilku latach użytkowania? To są urządzenia z wieloletnią gwarancją! No nie zdziwi mnie, jak w wyniku kontroli okaże się, że modernizacja Czajki to pic na wodę fotomontaż…a kasa zniknęła razem z "wykonawcą"...
 • @Husky 20:36:33
  Nam potrzeba takiegoż premiera jak W.Brytania. Nie mogą się dogadać to: ZAWIESZA PARLAMENT.
 • Trzaskowski z rozbrajającą szczerością o ściekach w Wiśle: "To nie jest tak, ze mamy rozwiązania, które są w tej chwili gotowe"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183OWY1MC9wLzIwMTkvMDgvMjkvODI1LzUxNC9lYTQ5NjgwM2MyMTY0MzBjYTBmYWRlOGNmNjQ3NjUzNS5qcGVn.jpeg

  Kolektorów przesyłających ścieki do oczyszczalni „Czajka” nie uda się naprawić w ciągu kilku dni powiedział w czwartek po posiedzeniu sztabu kryzysowego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak zaznaczył, jest za wcześnie, aby ustalić przyczyny awarii. Szukamy rozwiązań zapewnił.

  Prezydent Warszawy: Przypominam, że rurociąg właściwy uległ awarii, ale również ten awaryjny uległ awarii, stąd mamy problem. W związku z tym szukamy rozwiązania awaryjnego

  https://twitter.com/i/status/1167027079956836352
  https://wpolityce.pl/polityka/461466-trzaskowski-o-sciekach-w-wisle-nie-mamy-gotowych-rozwiazan

  Ps..Prezydent stolicy, taki opalony, wypoczęty a takie bzdury plecie, wszystkim poszkodowanym przez gówna ze stolicy polecam wystąpić na drogę prawną o odszkodowanie od miasta stołecznego Warszawy.
  Pękam ze śmiechu z chłystka lgbt Czaskoskiego i jego zastępcy pedała Rabieja, po prostu chłystki w krótkich spodenkach od ustawiania palet i tęczowych parad lgbt. Bez alternatywna oczyszczalnia ścieków? Nie przewidziano możliwości awarii? Ktoś kto to planował i zatwierdził powinien wisieć. Wszystko się psuje. Przyczyną awarii jest zawsze PrOwizorka. Każdy inżynier wie, że należy kontrolować, okresowo włączać drugi awaryjny układ. Nieważne czy to będzie rurociąg, kanał, pompownia, zawory, oczyszczalnia. Brak konserwacji skutkuje awarią, niesprawnością. HGW "wybudowała" najdroższą na świecie oczyszczalnię (bubla)za 4 miliardy zł, a teraz nie wiecie, jak usuwać kataklizm? Brak instrukcji? Teraz "eksperci" z Uczelni, a innym ekspertom wstęp wzbroniony?
 • Tacy z nich ekolodzy? Polityk „Zielonych” o ściekach w Wiśle: "Ta władza wyolbrzymia nasze strachy"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180NzVlMi9wLzIwMTkvMDgvMjkvODI1LzM3MC9kNmRjMWQ4ZGQxM2Q0MDE1YmQ5M2I1ODAyMmYwZGY5Yy5wbmc=.png

  Nie ma problemu z katastrofą ekologiczną w Warszawie i na Mazowszu? Radosław Gawlik z „Zielonych” przekonywał w radiowęźle z Czerskiej, że sprawa ma charakter polityczny! Koalicjant Grzegorza Schetyny atakuje rząd Prawa i Sprawiedliwości i to w momencie, w którym ministrowie premiera Mateusza Morawieckiego deklaruję pełne wsparcie dla walki z katastrofą ekologiczną! Co tam sprawa wycieku z warszawskiej oczyszczalni „Czajka”! Dla „ekologów” z partii „zielonych” najważniejsza jest polityczna awantura! Ta władza wyolbrzymia nasze strachy! stwierdził w radiu TOK FM Radosław Gawlik z partii „Zieloni”.

  Straszy nas, żeby dawać nam fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Aczkolwiek lokalnie zrzut nieoczyszczonych ścieków może powodować zagrożenie dla ekosystemu. Dobrze, że poszły alerty z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i sanepidu, ale nie jest to żadna gigantyczna katastrofa powiedział Gawlik.

  Polityk bagatelizował sprawę awarii w oczyszczalni ścieków i przekonywał, że Wisła „poradzi” sobie ze ściekami.

  Do Wisły wpada 3 metry sześcienne ścieków na sekundę. W tej chwili przepływ wody w rzece to 200-240 metrów sześciennych na sekundę. Czyli ścieki to coś około 1 procenta wyjaśniał Gawlik.

  Postawa polityka „zielonych” obnaża hipokryzję partii, która mieni się ekologiczną. Dla politycznego dealu z Platformą Obywatelską ci ludzie są w stanie sprzedać swoje ideały. Widać, że partia Gawlika jest „zielona” tylko z nazwy.

  WB
  Ps...Ekoterroryzm to nie ekologia...To nie są żadni zieloni, tylko pseudoeko czerwoni. Te oszołomy nigdy nie miały nic wspólnego z ekologią, pojmowaną jako interes ogółu. Jarosławowi Gawlikowi i jego zielonym oddziałom szturmowym nikt nie zapłaci za robienie zadymy w spawie afery warszawskich ścieków. To i po co mają robić zadymę. Łatwiej jest przywiązać się do drzewa w Puszczy Karpackiej i udawać ekologa niż usunąć awarię szamba w Warszawie , a poza tym wg nich jest to przecież swoje szambo , nieszkodliwe? Greenpeace PL to organizacja terrorystyczna podobnie jak (faszystowska) antifa i powinna być w Polsce zdelegalizowana. Fanatyczni populiści wykonują rozkazy międzynarodówki socjalistycznej. Czy ktoś rozliczał ich za Dolinę Rospudy, kompletnie zaniedbaną. Na jakie koszty narazili państwo. Dlaczego za to nie odpowiadają materialnie
 • @zibi 09:30:58
  Gdyby to powiedział ktoś mądry to może bym się zmartwił ale jak to zdanie narodu PiSowskiego to się tylko śmieję. Was to można okradać byle patriotycznie nie połapiecie się.
 • To dlatego władze stolicy bagatelizowały awarię? Kuriozalne tłumaczenia wiceprezydenta
  Wiceprezydent stolicy Robert Soszyński w dość kuriozalny sposób wytłumaczył na posiedzeniu Rady Warszawy, że "rozszczelnienie pierwszego kolektora nie było traktowane jako poważne zagrożenie, ponieważ drugi kolektor natychmiast miał przejąć jego zadania". Czy to dlatego władze miasta zwlekały aż 29 godzin z poinformowaniem odpowiednich służb?
  Instalacja zbudowana jest w dużym tunelu o średnicy 4,5 metra. W tym tunelu są dwa kolektory o średnicy 160 cm, które wzajemnie pracują w przerzucaniu ścieków na drugą stronę tak, żeby oczyszczalnia działała. W kolektorach ścieki są przerzucane z lewobrzeżnej Warszawy na prawobrzeżną Warszawę. To jest tak zaprojektowane, że jak jest awaria i jeden przestanie działać to ścieki przerzucane są na drugi tłumaczył wczoraj w TVP Info dr inż. Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska - Państwowego Instytutu Badawczego. Dzisiaj na sesji Rady Miasta wiceprezydent stolicy Robert Soszyński podkreślił, że do awarii doszło we wtorek, 27 sierpnia, kiedy rozszczelnił się kolektor główny, którym odprowadzane są ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka".

  W kategoriach zagrożenia nie jest to traktowane jako poważne zagrożenie, dlatego, że zgodnie z procedurami rolę kolektora A automatycznie przejmuje kolektor B, ścieki są odprowadzane równoległą rurą kolektora B do oczyszczalni "Czajka"

  – tłumaczył.

  Podkreślił, że dzień później doszło do rozszczelnienia się drugiego kolektora, co już musiało zostać uznane za "bardzo poważną awarię".

  Soszyński tłumaczył, że teraz najważniejsze jest to, by możliwe szybko przywrócić drożność choć jednego kolektora, a następnie przyjąć odpowiednią metodologię naprawy całego systemu.

  Podkreślił, że w tej sytuacji służby zachowały się zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi procedurami. Zapewnił też, że awaria nie stanowi żadnego zagrożenia dla ujęć wody pitnej. Dodał, że służby monitorują jakość wody, także w pierwszym miejscu jej ujęcia zaraz po miejscu zrzutu, czyli w Płocku.

  O awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" władze Warszawy mieszkańców powiadomiły wczoraj. We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni. Nieczystości wówczas skierowano do drugiego z kolektorów, który jednak w środę przestał funkcjonować.


  Agnieszka Borowska

  Publikuję pismo o awarii ściekowej w Warszawie jakie dotarło do mazowieckiego WIOŚ o 11.50 w dniu wczorajszym. Zwracam uwagę, że do awarii doszło o 5.00 rano w dniu 27 sierpnia. Dlaczego taka zwłoka w zawiadamianiu służb? Tomusiak, Pacholec i Gryguć zawiadamiają... troche późno. Trzeba dokładnie prześwietlić to Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA i wprowadzić więcej specjalistów...Może warto się zainteresować, czemu takie informacje wysyła się na papierze z podpisami i pieczątkami? Nie ma sprawnych systemów poczty elektronicznej, podpisów kwalifikowanych itp.? Komputery w administracji samorządowej działają tylko w trybie "maszyna do pisania"?

  https://pbs.twimg.com/media/EDHVwHXXYAALtCl.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/EDHvuUIWwAEHi6J.jpg:large

  Ps..Z tego dokumentu wynika cel sabotażowy został osiągnięty, druga rura nie wytrzymała przerobu pierwszej, ktoś to POwinien obliczyć, nowe urządzenia mają swoje kryteria, pomiary, wydajność, to nie d... Rabcia, że wszystko wytrzyma. Z tej wypowiedzi wynika, że ta druga rura pracowała tylko w razie awarii, a więc dotychczas praktycznie nie pracowała. Jak to było zrobione, że wytrzymała tylko jedną dobę pracy?Nie ma tak, że system zapasowy nie zadziała podczas awarii systemu podstawowego chyba, że oczyszczalnia działała na systemie zapasowym, a podstawowy był uszkodzony i nie został naprawiony i podczas awarii system zapasowy został przełączony z powrotem na uszkodzony system główny i się narobiło smrodu. Jeśli było inaczej, to można chyba mówić o sabotażu. Pic na wodę. Wygląda na to, że chcieli ukryć awarię jednego kolektora, kierując całość ścieków, na drugi. I przeciążyli drugi, powodując pęknięcie. Gdyby po awarii pierwszego, rozpoczęli zrzut części ścieków do Wisły, nie przeciążyli by drugiego. Chcąc ukryć awarię pierwszego, rozwalili obydwa.
 • @kula Lis 68 13:20:36
  Jakie to są żenujące dzbany

  8-)))))
 • No kretyn, jak pragnę zdrowia
  Czaskoski: Przypominam, że rurociąg właściwy uległ awarii, ale również ten awaryjny uległ awarii, stąd mamy problem. W związku z tym szukamy rozwiązania awaryjnego
 • Ścieki zatopią Trzaskowskiego? Internet huczy od komentarzy: "Tak buduje PO"; "Rzymska kanalizacja działa do dziś"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yZTYxNi9wLzIwMTkvMDgvMjkvODI1LzUyMC8wMDFlOGIwYjgyY2M0NTFmYjFjN2IwNWZhNTZkODBkMi5qcGVn.jpeg

  „Awaria Czajki to poważna sprawa i krytyka władz Warszawy jest czymś naturalnym. Trzeba sprawdzić, kto i gdzie zawalił” przyznaje nawet Dominika Wielowieyska, dziennikarka „Gazety Wyborczej”. Ostatnie wydarzenia komentują publicyści, politycy i internauci. Najpierw Gdańsk, teraz Warszawa. PO-samorządowcy zajmują się metapolityką, walką z nietolerancją, faszyzmem i hejtem, ratowaniem planety przed CO2, światowymi migracjami, i oczywiście rewolucją LGBT i tępieniem PiS. Troska o coś tak banalnego jak ścieki?! No nie obrażajcie ich…
  pisze Rafał Ziemkiewicz. Przez prawie dobę Trzaskowski ukrywał wyciek ścieków do Wisły. Warszawie grozi katastrofa ekologiczna, zagrożone mogą być unikalne rezerwaty przyrody. A spółka jest pełna zadowolonych z siebie działaczy PO podkreśla Patryk Jaki. Szefem Rady Nadzorczej MPWiK jest zdymisjonowany były wiceprezydent Jarosław Jóźwiak. Rafał Trzaskowski jak widać zachowuje ciągłość „układu” prezydent Waltz ciekawy wątek do dyskusji wprowadza warszawski radny Jacek Ozdoba. Awaria Czajki to poważna sprawa i krytyka władz Warszawy jest czymś naturalnym. Trzeba sprawdzić, kto i gdzie zawalił. Ale porównanie do Czarnobyla i opowieści o nieistniejącej czarnej mazi w okolicach Mostu Poniatowskiego czy Północnego zamienia krytykę w farsę wskazuje Dominika Wielowieyska. Tak buduje PO. Oczyszczalnia za prawie 4 mld zł. Efekty? Płyną właśnie do Gdańska, A poseł Szczerba jeszcze się tym chwali… - Centrum Medialne - Czajka pisze Centrum Medialne. Czy ktoś już widział nagłówki w zagranicznej prasie o gigantycznym wycieku ścieków w Warszawie ? Czy UE która współfinansowała oczyszczalnię Czajka domaga się wyjaśnień? Czy na miejsce lecą już lotne brygady europejskich ekologów, którzy będą ratować unurzane w ścieku żyjątka? pyta Daniel Liszkiewicz. Czy kosztem bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy, północnego Mazowsza, Pomorskiego przeznaczono miliony na Strefa Relaksu i propagowanie Karta LGBT zamiast na zabezpieczenie funkcjonowania oczyszczalni ścieków Czajka? pytam bo nie wiem Partia Oszustów pisze Krzysztof Sobolewski. Już o 10:00 rozpocznie się Sesja Rady Miasta Warszawa.Choć nasze ujęcia wody są bezpieczne, to dzbanki z kranówką na stołach radnych wyglądają dziś jak ponury żart przez sytuację Płocka i innych miast, Czajka komentuje sprawę Maciej Binkowski.

  https://pbs.twimg.com/media/EDHw7b4XoAA6LcW.jpg

  Do obrony Trzaskowski na TT ws. Czajka zaangażowane są podobne konta, anonimowych użytkowników. Radni POKO, urzędnicy, liderzy oczywiście milczą. Znaczące pisze Błażej Poboży. Rzymska kanalizacja działa do dziś. Platformiana kanalizacja wybudowana w 2012 roku wystarczyła na 7 lat Czajka Warszawa wskazuje Astonhedge.

  https://pbs.twimg.com/media/EDEh8q0WwAA41ou.png

  LGBT+,Geje ,lesbijki ,feministki ,spędy równości ,strefa relaksu za miliom złotych,gehenna ze śmieciami ,smród, afery-a teraz jest prawdziwy problem związany z Warszawą i życiem Warszawiaków-ma pan Trzaskowski okazje pokazać jakim jest prezydentem i gospodarzem- do dymisji ! RT pisze „Krzysztof,,slony”Solak!!!”.
  Ps..Pytanie, dlaczego Główny Inspektor Sanitarny nie został przez władze Warszawy powiadomiony o awarii dowiedział się o sprawie z mediów. Tak chyba być nie powinno. No i to prezydent Trzaskowski wstawił do MPWiK skompromitowanego aferą reprywatyzacyjną Jarosława Jóźwiaka, byłego wiceprezydenta Warszawy przy HGW. Czego tylko dotknął król Midas, zamieniało się w złoto. Ludzie z PO to anty-Midasy..czego dotkną, zamienia się w gówno, niestety, dosłownie. „Miszczowie” picu, blefu, kłamstwa, nieudolności, przekrętów. Czy w/w czynności były tylko na papierze ? Czy i jaka kasa poszła na serwisowanie, przeglądy remonty itp. i czy one w rzeczywistości zostały wykonane?
 • @Husky 20:36:33
  Wg sondażu Kantar dla Faktów TVN:

  41% Polaków uważa awarie oczyszczalni ścieków w Warszawie za sukces PO-KO

  32% uważa, że to wina PiSu

  26% oczekuje dymisji ministra środowiska

  1% wierzy,że Adam pozdrowi brata.

  "Cała prawda, cała dobę" pozdrawia Anita Werner
 • @Husky 20:36:33
  "Warszawa zatruła nam wodę?. Panika w Płocku. Czy uratuje nas woda mineralna?"
  https://pbs.twimg.com/card_img/1166757892294361088/E3QmWfDl?format=jpg&name=600x314

  Do miejskich studni w Płocku ustawiają się kolejki.

  https://pbs.twimg.com/media/EDE89MfXoAIdsTS.png

  https://pbs.twimg.com/media/EDE7WTkXUAAKn--.png

  Plażowicze z Płocka pozdrawiają prezydenta Warszawy

  https://pbs.twimg.com/media/EDEOYb4XYAAIwIt.jpg
 • @zbig71 20:29:35
  Tym razem bez nadmiernej zwłoki.

  https://pbs.twimg.com/media/EDEkeUxXUAAqp0B.jpg
  Podobno Obywatele RP jadą już do Płocka, żeby zatrzymać brunatną falę, która płynie Wisłą w stronę miasta. 6 lat oczyszczalnia działała. W sumie i tak długo. Jak platforma robiła autostrady to już po miesiącu były do remontu. Przypominam prowincjonalnym szydercom : oczyszczalnia Czajka kosztowała więcej niż jesteście sobie w stanie wyobrazić. Kosztowała 564 mln € i jest najdroższą oczyszczalnią świata. Za podobną w Stambule Turcy zapłacili 108 mln!
 • @Husky
  Ironia? Adaś czyta Art. 55 Konstytucji RP, który mówi o...ekstradycji. Adam Pozdrów Brata!
 • @Husky
  Bogdan Borusewicz:
  Na koszt podatnika:

  - 101 lotów o najwyższym statusie HEAD (w tym 12 z córką, w atrakcyjnych, orientalnych kierunkach)
  - 713 lotów rejsowych w tym 300 w których wylot i przylot były tego samego dnia

  Dziennikarzom pytającym go o ten skandal, groził pozwem...
 • @Husky
  Pani Sylwia Spurek zostawiam, żeby nie było wątpliwości w razie co..

  https://pbs.twimg.com/media/EDAC-wkXkAoLuh4.jpg

  "Poprzez instalację paneli słonecznych zabieramy światło Słońca krajom III świata. I może dojść do tego, że z naszej winy noce będą u tych biednych ludzi zawsze dłuższe niż dni" - mówi Sylwia Spurek z "Wiosny".

  (zmyśliłem ten cytat. Ale można uwierzyć, że jest prawdziwy, hmm?
 • @kula Lis 68 16:57:05
  "Bogdan Borusewicz:
  Na koszt podatnika:
  - 101 lotów o najwyższym statusie HEAD "

  Kosztowny Golfstream był kupiony przez Macierewicza w 2017. Borusewicz był marszałkiem do 2015.
 • @Husky
  Czas na komisarza w Warszawie. Istotne jest to, że o awarii pierwszego kolektora rozum nakazuje bezzwłocznie powiadomić odpowiednie służby ratownicze i podjąć natychmiastową współpracę. Co nakazywało prawo ustali prokuratura. Dobrze, że prokuratura wszczęła śledztwo, ale znacznie ważniejsze są (1) szybkie współdziałania wszystkich służb RP w usunięciu awarii i jej skutków (2) ustalenie i ukaranie odpowiedzialnych.
 • Minister środowiska bije na alarm! "Jeśli naprawa awarii potrwa kilka miesięcy, to Wisła nam umrze"
  Zrzut kontrolowany? Brak zagrożenia? Bzdura! Inspektorzy miażdżą argumenty Trzaskowskiego: „Katastrofa. Awaria może potrwać nawet pół roku”. Awaria w warszawskiej oczyszczalni ścieków może potrwać nawet kilka miesięcy! Mówią o tym nawet urzędnicy z warszawskiego ratusza. a za nieodpowiedzialne, uznaje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska opowieści Trzaskowskiego, który bagatelizuje niebezpieczną awarię w oczyszczalni ścieków „Czajka”. Agnieszka Borowska, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska ujawniła w telewizji wPolsce.pl prawdę o groźnym wycieku ścieków do Wisły i zbiła kilka argumentów z narracji Rafała Trzaskowskiego i zblatowanych z nim mediów.

  https://wpolityce.pl/polityka/461514-tylko-u-nas-awaria-czajki-moze-potrwac-nawet-pol-roku

  Ps...Te samorządy terytorialne to zakala Polski. Wpływ Rządu musi być większy. Takiego Czaskowskiego posłać za kare kąpać się w tym gównie dwa razy dziennie razem z Rabiejem, ekologami i LGBT. Tylko zarząd komisaryczny w Warszawie i natychmiastowe działania Rządu mogą zminimalizować ten armagedon ekologiczny! Ścieki są toksyczne dla organizmów wodnych i lądowych. Nie wolno szamba wylewać na pola i łąki a tym bardziej do rzeki. A jeśli ktoś sądzi, że ścieki nie zagrażają, to zapewne są słabo wyedukowani. Niestety okazuje się, że zawartość azotanu amonowego w miejscu po zrzucie, czyli już ze zmieszaną wodą ze ściekami - to jest 43,7 mg/l. Inspektorzy IOŚ monitorują stan wody w Wiśle. Próbka jednorazowa ze strumienia ścieków, z wczoraj z godz. 12:44 wskazuje zawartość azotu amonowego – 43,7 mg/l, a z miejsca gdzie zanieczyszczenie nie występuje wynosi mniej niż 1 mg/l. Natomiast, dla porównania, woda, która jest przed zrzutem ma zawartość azotanu amonowego 1 mg/l. Ciekawe ile będą musieli zapłacić Warszawiacy za tę awarię przy podniesieniu stawek za odbiór ścieków komunalnych. Opłata zapłacona przez Warszawę będzie ogromna. Składać się będą na nią będą ilości substancji zanieczyszczających razy stawki opłat za każdą z nich. Według wstępnych obliczeń to parę milionów kary dziennie. Warto, żeby WIOŚ podał w końcu co w tych ściekach jest, bo stawki opłat są w Ustawie. W rurze z fekaliami urządzić paradę równości. Czas oczyścić Warszawę ze zdrajców! Trzaśnięty razem ze zboczonymi polszewikami niech podążą śladem ścieków. Trzaśniętego zamknąć i wprowadzić komisaryczny zarząd. Do pomocy użyć wojska. Trzeba ratować Wisłę, póki płynie...
 • Niemcy liderem w nielegalnym wywożeniu śmieci za granicę. Niemieckie odpady trafiają głównie do Polski
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wMDRlMy9wLzIwMTkvMDgvMjkvODI1LzQ2NC9jYmU0OTYxNTUwMDE0YTI5YTdjYTBkMDUyOGVjOGI1Mi5qcGVn.jpeg

  Jak poinformował niemiecki portal Tagesschau.de, cytowany przez Deutsche Welle, Polska jest głównym miejscem, do którego nielegalnie trafiają niemieckie odpady. Media donoszą, iż nasi zachodni sąsiedzi są liderem w eksportowaniu śmieci poza swoje granice. Aż 36 niemieckich firm zostało objętych dochodzeniem po pożarze wysypiska śmieci w Zgierzu, podczas którego spłonęło 50 tys. ton odpadów, przede wszystkim plastiku. Jak ustalili dziennikarze śledczy, ponad jedna czwarta z nich pochodziła od naszego niemieckiego sąsiada. Tagesschau.de powołuje się na łódzką prokuraturę, współpracującą z niemieckimi organami ścigania w postępowaniu przeciwko 29 firmom zajmującym się usuwaniem odpadów i 7 firmom transportowym.
  Paradoksalnie Niemcy są postrzegani jako kraj będący „mistrzem świata w recyklingu”. Cytowani przez portal eksperci domagają się nie tylko wyższych kar i skuteczniejszych kontroli, ale i zakazu wywozu plastikowych odpadów za granicę. Taki kraj jak Niemcy, który uważa się za mistrza recyklingu, musi sam poradzić sobie ze swoimi plastikowymi odpadami. Nie możemy dłużej ukrywać faktu, że pozbywamy się własnych śmieci wywożąc je do innych krajów powiedziała dziennikarzom ekspertka Greenpeace, Viola Wohlgemuth.
  Deutsche Welle

  Ps..Niemieckie toksyczne odpady trafiają głównie do Polski a "Polski”"Greenpeace milczy na ten temat jak zaklęty! Typowo niemiecki szwindel, jeszcze doktorów ginekologów, inżynierów i fizyków jądrowych podrzucają zamiast ich recyklingować u siebie. A kto je przepuszcza przez granicę? Kto pozwala na to, aby w Polsce były składowane? Może warto popatrzeć na te wszystkie spalarnie odpadów? Bardzo chciałbym usłyszeć tylko jeszcze przed wyborami co rząd PiSu zrobił w tej sprawie przez 4 lata. Najwyższy czas porządnie karać za przywóz śmieci do kraju. Brak surowych kar rozzuchwala bandytów. PiS brać się do pracy. Dlatego utworzono UE i otworzono granice bo na zachodzie mieli już od dawna problem z odpadami, po otwarciu granic wytworzą je do nas i do innych państw na wschodzie, niby to ”handel odpadami", po co? Apel do parlamentarzystów PiS. rządzicie, więc zabrońcie importu śmieci. Tylko wrogowie Polski mogą widzieć interes w zatruwaniu Polski. Co z tego, że pan X na tym zarobi, kiedy społeczeństwo ma problem? nie ma kontroli na granicach? Ekolodzy cicho siedzą w tym temacie a co chwile płoną te odpady w Polsce. Z przemytem paliw się uporano. Co stoi na przeszkodzie, by wszystkie ciężarówki wjeżdżające do naszego kraju miały zainstalowany system monitorujący? Za brak takiego urządzenia nałożyć wysokie kary a nawet przepadek mienia. Każdy powinien troszczyć się o swoje śmieci. Skończyć należy ten "IMPORT" nie tylko z Niemiec, ale nawet z Anglii, Australii czy Włoch, etc... No i zyski tworzone z comiesięcznych opłat za śmieci polskich rodzin za śmieci są transferowane mimo "dobrej zmiany" do zagranicznych central koncernów…

  www.pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523 …

  Podobnie jest w kilku miejscach z wodą - comiesięczne rachunki za wodę zasilają zyski transferowane za granicę… https://wpolityce.pl/polityka/395742-plazynski-punktuje-adamowicza-zyski-z-sng-sa-wysylane-do-francji-to-lupienie-gdanska-to-jest-niezrozumiala-polityka
 • Ozdoba: Trzaskowski powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za narażenie mieszkańców na utratę zdrowia bądź życia
  wPolityce.pl: Na portalu wPolityce.pl opublikowaliśmy filmiki, na których widać spuszczanie ścieków do Wisły z kolektora żerańskiego. Jak pan to skomentuje? Jacek Ozdoba: Umieszczony film pokazuje, że problemy z systemem awaryjnym były wcześniej. To kompromituje zarząd spółki, który zaniedbuje swoje obowiązki. Od momentu kiedy doszło do pierwszego zrzutu zanieczyszczonej wody do momentu poinformowania minęło zbyt dużo czasu. Art. 21 ustawy o zarządzaniu kryzysowym mówi wyraźnie, że organ jest zobowiązany poinformować niezwłocznie zawiadomić służby. Niestety nie przestrzegano tych procedur. I to jest olbrzymi zarzut wobec prezydenta Warszawy. Pan Rafał Trzaskowski powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za nieprzestrzeganie procedur i narażenie mieszkańców na utratę zdrowia bądź życia. Należy zwrócić uwagę na to, że ścieki płyną do Płocka, który ma ujęcie wody pitnej m.in. ze źródła z Wisły. Warszawa zawiniła, a mieszkańcy Płocka stali się ofiarami.
  Co jest największym zagrożeniem? Przeniknięcie bakterii E.coli do wodociągów płockich?

  Skażenie bakteriologiczne jest czymś oczywistym. Działania służb i wojewody świadczą o tym, że zagrożenie jest poważne. Ale miejmy nadzieję, że kryzys zostanie złagodzony. Do momentu kiedy awaria nie zostanie przerwana i ścieki dalej będą płynęły do Wisły, stan bakteriologiczny rzeki zmieni się, co jest katastrofą ekologiczną całego zbiornika wodnego. To świadczy o tym, jak upolitycznione działania w przeszłości podejmowali. Jeżeli w tak ważnej sprawie organizacje, które są do tego powołane, nie zabierają głosu. Są też pseudoideolodzy, którzy twierdzą, że nie będzie to miało żadnego wpływu na Wisłę. Mówimy tu o swoistej wręcz zmowie milczenia.
  https://wpolityce.pl/polityka/461492-wywiadozdoba-trzaskowski-powinien-odpowiadac-za-katastrofe
 • @kula Lis 68 17:34:53
  WARSZAWSKI CZERNOBYL

  https://niepoprawni.pl/blog/michael-abakus/warszawski-czernobyl
 • @kula Lis 68 19:44:45
  brunatny ściek

  z Warszawy do Gdańska

  Wisły przyspiesza bieg

  Trzaskowski Dulkiewicz

  przesyła brunatny ściek

  https://niepoprawni.pl/blog/jan-patmo/brunatny-sciek
 • @Pedant 17:27:14 żaden golf...
  Gulfstream G550 czyli samolot dla VIP z najwyższej półki. "Przełamanie impasu"
  https://www.defence24.pl/cache/img/1000_470_matched__ozrltn_a0e34c3dd7d8f55a9633496d245412ae.jpg

  https://www.defence24.pl/gulfstream-g550-czyli-samolot-dla-vip-z-najwyzszej-polki-przelamanie-impasu
  Nareszcie dobry i oczekiwany zakup a frustraci jak zwykle głupie komentarze. Brawo!!! Nowe, porządne samoloty. Jeszcze dwa średniego zasięgu też nowe i nie będzie wstydu na świecie! Tyle lat trzeba było czekać... Gdyby w kwietniu 2010 nasi politycy lecieli nowym samolotem, a nie starym bolszewickim złomem to pewnie też inaczej by to wszystko wyglądało. No ale taka była filozofia poprzedniej ekipy, a nasi piloci mieli latać na wrotach od stodoły. Gulfstream to rzeczywiście jeden z najlepszych producentów dyspozycyjnych odrzutowców w świecie. Firma z prawie 60-letnim doświadczeniem w wytwarzaniu samolotów dyspozycyjnych, a pierwsze tego typu samoloty zaprojektowali w połowie lat 50 XX wieku inżynierowie z firmy Grumman, która utworzyła osobny dział produkcji samolotów dyspozycyjnych z której powstał następnie Gulfstream. Porównywalne parametry z samolotami Gulfstream właściwie oferują jeszcze tylko dwaj producenci tj. kanadyjski Bombardier i francuski Dassault.
 • @kula Lis 68 20:29:48 na zdjęciu
  Najsłynniejszy wariant G550 to należący do US Air Force C-37B wykorzystywany jako "Air Force One". Również ulepszona wersja Gulfstream V-SP certyfikowana w 2003 roku i sprzedawana pod handlową nazwą Gulfstream G550 została szybko przyjęta na wyposażenie US Navy, US Army i US Air Force pod oznaczeniem C-37B. Marynarka posiada 3 maszyny, wojska lądowe jedną, a pojedynczy C-37B należący do sił powietrznych służy również jako „Air Force One”, czyli samolot prezydenta USA. G550 są również wykorzystywane przez 12 innych krajów do przewozów VIP. Są wśród nich m. in. Turcja, Singapur, Uganda, Arabia Saudyjska, Maroko czy Azerbejdżan. Szwecja i Kuwejt wykorzystują maszyny tego typu do transportu swoich rodzin królewskich. Włochy, Izrael i Australia wykorzystały G550 jako bazę dla samolotów o bardziej bojowym zastosowaniu, o czym nieco później, natomiast niemiecki Gulfstream stanowi platformę do badań na ekstremalnych wysokościach i jest w stanie wspiąć się na pułap ponad 15 tys. metrów z ładunkiem o masie 3 ton. Źródła sukcesu – najnowsza technologia

  Obecnie w rękach cywilnych i wojskowych jest ponad 500 maszyn tego typu, co świadczy o powodzeniu projektu. Gulfstream G550 jest udaną konstrukcją, zapewniającą zasięg 12 500 km przy średniej szybkości równiej 80% prędkości dźwięku (Mach 0.8) i maksymalnej sięgającej 0,88 Macha. Zespół, który zaprojektował ten model Gulfstreama został za niego wyróżniany w 2004 roku prestiżową nagrodę Colliera, przyznawaną za największych osiągnięć w dziedzinie aeronautyki i astronautyki w Ameryce.

  Maszyna charakteryzuje się nie tylko dobrą aerodynamiką i konstrukcją, ale też napędem w postaci dwóch wysoce wydajnych silników Rolls-Royce BR710 C4-11. Nad starszymi modelami G550 góruje również awioniką, która obejmuje w pełni cyfrowy system „Plane View” firmy Honeywell. Dane takie jak parametry lotu, mapy, czy dane pogodowe wyświetlane są na czterech ekranach wielofunkcyjnych oraz, czego można się spodziewać raczej w samolocie bojowym a nie pasażerskim, na wyświetlaczy przeziernym HUD (Head-Up-Display). Korzystając z technologii Enhanced Vision System (EVS) może on między innymi wyświetlać obraz z kamery termowizyjnej umieszczonej pod nosem G550, co ułatwia lądowanie w nocy lub przy słabej widoczności. Maszyna posiada też rozbudowane systemy ostrzegania przed kolizją z ziemią lub innymi obiektami. Zapewnia to bardzo wysoki komfort pracy załogi i poziom bezpieczeństwa lotu.

  https://www.defence24.pl/cache/img/1000_470_matched__ozrltn_90257567fc6b1cb97a720ed289013ab2.jpg
  Kokpit G550 wyposażony w cyfrową awionikę firmy Honeywell

  Samolot został opracowany z założeniem zapewnienia wysokiego komfortu załodze. Może zabrać bez większych problemów 14 pasażerów i 4 członków załogi. Maksymalna liczba pasażerów, zależna zarówno od dystansu jak i konfiguracji samolotu, to nawet 19 osób. Zwykle jednak kabina jest przystosowana do przewozu w wysokim komforcie 12-16 osób lub 6-8, jeśli mają korzystać z możliwości snu na rozłożonych siedzeniach i kanapach. G550 jest oczywiście wyposażony również w toaletę i miejsce do podgrzania posiłków. Standardowo maszyna posiada łączność satelitarną i pokładowy system transmisji danych (kodowany system udostępniania łączy bezprzewodowych i przewodowych), ale może też zostać wyposażony w szerokopasmową łączność satelitarną. Można spodziewać się, że pod względem bezpieczeństwa komunikacji, systemów IFF i układów bezpieczeństwa polski G550 będzie zbliżony do amerykańskiej wersji C-37B, która posiada wiele rozwiązań zgodnych ze standardami NATO, zawartych w wymaganiach MON dotyczących samolotów VIP.
 • @kula Lis 68 20:36:17
  Apel
  Uprasza sie mieszkańców Mokotowa i dzielnic południowych by swoje potrzeby fizjologiczne robili po prawej stronie Wisły lub na Północy Warszawy
  Dziękuje
  Rafau Czaskoski
 • @Husky 20:18:48
  Jakąkolwiek głupotę Trzaskowski teraz zrobi,a TVN24 to pokaże, nie ma to żadnego znaczenia. Warszawskie szambo w Wiśle to symboliczny odpływ Platformy w gówniany niebyt.
  https://pbs.twimg.com/media/EDH52UkXUAA_SNc?format=jpg&name=small Trzaskowski powinien wysłać Rabieja - on jest specjalistą w tej dziedzinie. Rabiej mógłby przepchać zatkane dwa rurociągi i po-babrać się w tym co lubi najbardziej. Do roboty panie specjalisto penetratorze Rabiej. Rurociągi czekają.

  Trzaskowski powiedział na konferencji, że nic się nie stało i nie ma żadnej katastrofy. I powiedział, że dalej nie wiedzą co jest przyczyną!

  Szok!

  Tak nawiasem to kiedyś - nawet za pierwszej żydo-komuny - techniką zajmowali się inżynierowie a teraz są 24h/dobę politycy po akademiach pierwszomajowych.

  Są to matoły techniczne wybrane przez inne przygłupy pod postacią wyborców PO/PiS/PSL/ SLD i inną UBecką rzygowinę!
 • @Husky 20:18:48
  A w związku z faktem, że za kilka godzin Płock "powita" warszawskie gówna płynące z nurtem Wisły - ciekawi mnie, jak drugi "tęczowo-platformerski ancymon" - prezydent m. Płocka Andrzej Nowakowski poradzi sobie z tym problemem. Tak, problemem, bo miasto Płock ma ujęcie wody właśnie z Wisły. I proszę nie wierzyć w jego słowa, że woda w płockich kranach będzie zdatna do picia. W dniu wczorajszym jedna z Płocczanek telefonując do programu "W tyle-wizji", a mająca bardzo dobrą orientację o możliwościach płockiej stacji uzdatniania wody z ujęcia wiślanego powiedziała, że stacja ta nie będzie w stanie przetworzyć tak dużej ilości zanieczyszczonej wody.
 • @kula Lis 68 20:40:10
  Widzowie TVN24 nie dowiedzieli się niestety o tym, że Morawiecki przejął inicjatywę w sprawie rozwiązania gównianego kryzysu w stolicy. Akurat u nich na kanale leciał program o tym, jak księża opuszczają stan duchowny.
 • @kula Lis 68 20:45:11
  Niefortunny incydent który zaistniał w Warszawie, spowoduje spadek zużycia wody, a co za tym idzie przyczyni się do zaoszczędzenia zasobów naszej planety.

  8-)))))0
 • @Husky 21:14:13
  Miliony Czaskoski przeznacza z budżetu Warszawy na zboczeńców i realizację programu LGBT +, a na rozbudowę metra zaciągnie dla Warszawy kredyt i słoiki oraz PO-mioty bolszewickie zakotwiczone w Warszawie będą musiały go spłacić w wyższych w podatkach. Szkoda tylko prawdziwych warszawiaków. Pogonić Czaskoskiego z urzędu bo zrujnuje Wawkę. Chce doprowadzić do bankructwa, sabotażysta.
 • @Husky
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15671600531d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3725191965a2db73972897ece74a310a593.jpg
  Bosak broni „szamba”. Wyciek setek tysięcy litrów ścieków do Wisły to... żadna katastrofa? Krzysztof Bosak w mediach społecznościowych lansuje narrację, zgodnie z którą... w zasadzie nic takiego się nie stało. Twierdzi nawet, że mówienie o katastrofie ekologicznej w kontekście fali ścieków zalewających Wisłę to... przejaw manipulacji i dezinformacji. On tak serio? Tymczasem jeden z liderów Konfederacji, wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak na Twitterze z uporem broni warszawskiej administracji i przekonuje, że zalew Wisły przez ścieki, to w zasadzie żadna katastrofa. Walka informacyjna wchodzi na niespotykany dotychczas poziom: jedne instytucje państwa próbują publicznie podyktować innym instytucjom nieprawdziwy przekaz dnia ustalony przez partię rządzącą. Nie jest prawdą że doszło do „katastrofy ekologicznej”. Przestańcie nami manipulować! twierdzi Bosak. Trudno nie zauważyć, że swoją narracją Krzysztof Bosak wpisuje się w linię przyjętą przez władze Warszawy i wyrażaną m.in. przez Pawła Rabieja. On również sugerował, że strona rządowa manipuluje w sprawie ścieków, żeby... odwrócić uwagę od sprawy Piebiaka. To nie pierwszy raz, kiedy Krzysztof Bosak i Paweł Rabiej mówią niemalże jednym głosem. Podobne poruszenie i jednomyślność obu panów odnotowaliśmy w związku z dodaną do „Gazety Polskiej” naklejką, która wywołała paniczną reakcję środowisk LGBT. Te naklejki „Strefa wolna od LGBT” to szkodliwy pomysł. One sugerują, że konserwatyści są przeciw tym ludziom, a to nieprawda. Jesteśmy przeciwko publicznemu promowaniu zachowań homoseksualnych, a nie przeciw samym homoseksualistom. Taki dwuznaczny przekaz to wystawianie im piłki grzmiał wówczas Bosak.

  Ps...Kto i za co, całymi latami cię utrzymuje? Bosak niestety nadajesz się tylko wyławiać gówno z Wisły bosakiem. Straciłem do ciebie resztki szacunku. I pozdrów brata w ruskim Vivusie. Bosak to być może piąta kolumna w Konfederacji, która może dbać o to aby nigdy nie miała poparcia powyżej pięciu procent, wiec w kontrolowany sposób zraża do siebie wyborców w okresie przed wyborami. To samo było przed wyborami do europarlamentu kiedy w sondażach Konfederacja miała 8 procent, a wówczas kilka wypowiedzi Korwina i innych, i skończyło się jak zawsze. Kto wie jaka jest prawda. No i widać, że Konfederacja nie dostanie żadnych subsydiów, czyli 3%. i to jeszcze zanim Korwin rąbnął jakąś bzdurą, jak to on przed wszystkimi wyborami.
 • tak nawiasem
  "- Czarna Żmija: Baldrick zrób kawy, tylko by tym razem nie smakowała jak błoto.
  - Baldrick: no to bedzie problem bo to jest błoto, kawa skończyła się 13 miesięcy temu.
  - Czarna Żmija: Chcesz powiedzieć że przez ten czas piłem błoto
  - Baldrick: z cukrem
  - Czarna Żmija: no tak, to zmienia postać rzeczy
  - Baldrick: zmieniałoby jakbyśmy mieli cukier. Skończył się przed Bożym Narodzeniem 1915. Teraz używam wyrobu cukro-podobnego
  - Czarna Żmija: czyli?
  - Baldrick: łupieżu
  - Czarna Żmija: może jestem zbyt wybredny ale dziś zrezygnuje z tej kawy
  - Baldrick: jakby co moge dodać do niej mleczka - czyli śliny"

  skopiowałęm tłumaczenie z forum tematycznego.
 • @JimA 20:38:12
  Kim Trzaskowski byłby z zawodu w czasach PRL?
  Kałowcem
 • "Zobaczcie co zaczyna się dziać", "Wisła nie do poznania". Śnięte ryby w Płocku, powiatowy lekarz weterynarii ostrzega
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mZDQ0Yy9wLzIwMTkvMDgvMzEvODI1LzUyMC85MjNmMWViMDdlZmQ0OWQ5YjI1ZjgyNGMxNWFmODU0YS5qcGVn.jpeg
  Powiatowy lekarz weterynarii w Płocku zwrócił się z prośbą do prezydenta miasta o informowanie rolników o obowiązku pojenia zwierzą wodą spełniającą wymagania i żywienie karmą, która nie jest zanieczyszczona ściekami. Zaznaczył, że w przypadkach śnięcia ryb jest gotowy do pobrania stosownych próbek. Tymczasem zdjęcie i filmy ukazujące właśnie takie zdarzenia udostępniają lokalne media i internauci. Czy ekolodzy są na wakacjach, bo Polska w potrzebie, a ekologów jak nie ma, tak nie ma. Wisła jest w Płocku nie do poznania, ryby już pływają do góry brzuszkami.


  https://www.facebook.com/agat1987/videos/3022683997804347/

  https://wpolityce.pl/p/620009


  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/461755-wisla-nie-do-poznania-sniete-ryby-w-plocku

  Ps...To co widzę jest straszne. Gdzie są ekolodzy, czy tego nie widzą? Przecież zatruwana jest przyroda. A prezydent Płocka bronił kamrata na konferencji, że "Płocczanie nic się nie stało. To PO to moralne gówno. Co bolszewicy, dla was to pewnie dalej sprawa polityczna i wyborcza. Pewnie tak bo przecież to tylko 1% szamba w ogólnej ilości wody w Wiśle. Ta tępa ukrochazarka i alkoholiczka Dulkiewicz nie musi nawet na zagrychę rybek łowić, dają się złapać. Brać wodę z Wisły i zanosić urzędnikom miejskim do picia a ryby wyłowić, oporządzić i zawieść do ratusza warszawskiego do stołówki - smacznego!
  Podobno Greenpeace przykuł się łańcuchami do Czaskoskiego prezydenta? Słyszał ktoś o tym?, Podobno Bruksela i ONZ są zaniepokojone stanem gówien w Wiśle? Podobno Czerska informuje świat?
 • Trzaskowski w kasku próbuje "ratować" Wisłę: "Praca, nie polityka". Internauci odpowiadają: "A taśmą klejącą się nie da?"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mMjVmZS9wLzIwMTkvMDgvMzEvODI1LzU1MC9kZjliN2ExNjEwNjc0NjY3ODlkODQ4ZjI1ZTIzMmYzNS5qcGVn.jpeg

  „Praca, nie polityka” ogłasza prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, publikując kolejne zdjęcia z próby ratowania sytuacji po katastrofie ekologicznej, występując m.in. w kasku budowlanym. Co na to internauci? Ale przecież nic się nie stało a fotki trzeba było pstryknąć. Więc to praca jako fotomodel?

  https://wpolityce.pl/polityka/461759-trzaskowski-w-kasku-ratuje-wisle-praca-nie-polityka

  Ps..Paletę przyłożyć i taśmą przykleić! Może zatkać ławeczką, która tak się dobrze sprawdziła przed wyborami? Po co nam jakiś kolektor skoro w Berlinie już jest! Błazen w cyrku dla lemingów. Kierownik budowy do Czaskoskiego: z czym pan przyszedł do pracy? Mam dwie lewe ręce!
 • @kula Lis 68 12:09:38
  P0dobno Czosnkowski wystąpił o nadanie Warszawie przydomka zdrój. Miasto będzie nazywać się "Warszawa Zdrój" . Deweloperzy biją się o działki przy ujściu ścieków POd budowę sanatoriów. Niestety jak było do przewidzenia jest żydowskie mienie bezspadkowe i bez zgody knesetu w warszawskim ratuszu Rafał nie może nic opylić
  8-))))
 • @kula Lis 68 12:09:38
  Resztki Platformy Obywatelskiej spływają do Wisły. Wg ostatniego sondażu CBOS, pozostało ich jeszcze 19%.
 • @kula Lis 68 12:09:38
  Nie mogłem się powstrzymać

  8-)))))

  https://pbs.twimg.com/media/EDR-BlOX4AAnVDR?format=jpg&name=small
 • @kula Lis 68 13:56:48
  Wychodzi na to, że Platforma jest tak kreatywna, że zrobi przekręt nawet na gównie.
  W sumie szacun.

  8-))))
 • On chyba nie ma wstydu! Warszawa zmaga się z wielkim problemem, a Trzaskowski żali się na komentarze.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iNjMwZC9wLzIwMTkvMDgvMzEvODI1LzUyMC80MjkwMzdmMDBlYjM0YjI1OTMwZWQ0MWIyZDgzYjQzYS5qcGVn.jpeg

  "Mamy największy atak trolli"....W tej chwili mamy największy atak trolli, od miesięcy nienotowany. Ktoś za tych trolli płaci, którzy atakują mnie osobiście, władze Warszawy i to, co się dzieje grzmiał Trzaskowski.

  To nieprawdopodobne! Warszawa zmaga się z poważnym problemem, a prezydent stolicy żali się na… nieprzychylne komentarze w sieci. Czyżby nie dorósł do swojej roli?
  https://wpolityce.pl/polityka/461827-trzaskowski-zali-sie-na-komentarzeto-najwiekszy-atak-trolli


  Ps..Żenująca POstać z niego i was! Aleście se ciapciaka niedorobionego wybrali, warsiawskie weki! Tak się kończy gdy wciąga się białe ścieżki. Czaskowski przejdzie do historii jako "gówniany prezydent". Tego szamba w Wiśle już z siebie nie spłucze. Bezczelny gówniarz internautów wyzywa od trolli. Jesteś gościu nie udolny i nie kompetentny w Warszawie są ludzie którzy się na tym znają lecz ciebie interesuje LGbt i latarnicy. To jest tak jak gówniarz zajmuje się tym do czego jest predysponowany czyli usuwaniem gówien.
 • On tak na serio?! Hołdys zachwycony Trzaskowskim: "Wyrasta na mocną postać, radzi sobie z kryzysem". Celne riposty internautów
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iNjAxNy9wLzIwMTkvMDgvMzEvODI1LzQyOS8zOGUzNTMzMDY5NDg0NmQ5YWJiMjhiNTkxZmZkOTU4Yi5wbmc=.png
  Taka laurka była do przewidzenia! Zbigniew Hołdys rozpływa się w zachwytach nad Rafałem Trzaskowskim. Internauci zauważyli jednak, że podobne pochlebstwa wbrew faktom źle kończą się dla samego adresata. Wyrasta na mocną postać, radzi sobie z kryzysem, radzi sobie z agresją bezrozumnych. Dobra nowina w trudnych czasach napisał muzyk. W przeszłości podobne opinie suflowano pod adresem… Ryszarda Petru. Jak to się skończyło? Wszyscy doskonale wiemy, na czele z samym byłym szefem Nowoczesnej. Kuriozalny wpis Hołdysa szybko spotkał się z reakcją internautów.
  Ps...To jest to dziwadło w kapelusiku i czerwonym szaliczkiem. Żydek po powszechniaku Hołdys mądrzej by wyglądał z żyrandolem na głowie. Żydek Hołdys to taki omnibus co to nawet do szkoły mu się nie chciało chodzić, jego wypowiedzi to żenada i obciach dla ludzi zdrowo myślących, szkoda czasu na takie nic! A swoją drogą to te wszystkie CELEBRYTY jakiś kiepski towar zapodają, widać, że im dilera zapuszkowali.

  A Czajka to najdroższa na świecie oczyszczalnia ścieków na metr sześcienny/dzień. Kosztowała 3.7 miliarda a powinna kosztować mniej niż 2 miliardy. Jest to kolejna afera PO-PSL w mojej opinii i powinna skutkować zgłoszeniem o popełnieniu przestępstwa do CBA, CBS. Rzymskie systemy kanalizacyjne działają bezawaryjne do dziś-2000 lat a w najdroższej oczyszczalni już po 6 latach nawalił obwód główny i awaryjny. Nie tylko najdroższa ale także straszny bubel.
 • @kula Lis 68 08:41:33
  @Husky 23:51:01
  W barbarzyńsko zbombardowanym Wieluniu uszkodzona została Kolegiata. Właściwie to częściowo zniszczono jedną z wież gdzie chyba mieściła się jedna z mniejszych kaplic.

  Okupacyjne władze wspaniałomyślnie okazały troskę o zabytek i pospiesznie rozpisały referendum, czy zachować i odbudować zabytek czy tez rozebrać go.

  Wydawałoby się, kurde, pełna demokracja! Wzorowe władze okupacyjne!

  Tylko jedno ale: do referendum dopuszczono wyłącznie miejscowych volksdeutschów…

  Dedykuję agencji Millward Brown oraz bezstronnym Faktom TVN.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Twierdza Auschwitz

  Gdzie znajduje sie najbardziej strzeżona twierdza w Polsce? 2 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać nowy regulamin zwiedzania oraz rezerwacji w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie imiennych kart wstępu. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  ... i świat musi patrzeć

  Podczas wtorkowej wizyty w Londynie prezydent USA Donald Trump powiedział, że Iran „zabija teraz setki protestujących ludzi" Dodał: „To okropne i świat musi na to patrzeć”. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Jeśli nie NATO to kto?

  NATO zostało założone w 1949 roku w celu zbiorowej obrony swoich członków, łącząc bezpieczeństwo USA z europejskimi sojusznikami przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Sojusz był świadkiem końca komunizmu, pokonując blok sowiecki bez jednego strzału. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej