Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
986 postów 30832 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Od Stalina do Putina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tym razem się udało.Po sławetnej wtopie z rodziną Skripala w Wielkiej Brytanii tym razem GRU wróciło do sprawdzonej stalinowskiej metody czyli strzału w potylice.Zadanie wykonano perfekcyjnie.

Rosja to nie kraj. Rosja to stan umysłu.

Krajem rządzą 2,5 osoby – wiecznie żywy Lenin, żywy Putin i półżywy Miedwiediew (mimo usilnych prób Jozef nadal nie żyje). Aktualnie panuje dyktatura demokratyczna (putinizm). Trwa już od dobrej chwili i nie zamierza się skończyć

Matka Rasija nie wybacza,Matka Rasija pamięta.

 
Po blamażu z otruciem Skripala, GRU zmuszona była do rehabilitacji.Taką okazją stało się zabójstwo w ub.piątek 40-letniego Zelimchana Changoszwilego.Wprawdzie cel został osiągnięty, ale sukces był połowiczny.Zabójca został ujęty. Zatrzymany w sprawie zabójstwa to 49-letni obywatel Rosji,Pochodzi on z Syberii i przyjechaal do Berlina na krótko przed zabójstwem. Miał też wkrótce opuścić miasto. W mieszkaniu, które wynajmował, znaleziono dużą sumę pieniędzy.


Changoszwilego zamordowano w piątek w centrum Berlina. Został on zaatakowany, kiedy szedł do meczetu na piątkowe modlitwy parkiem Tiergarten. Do mężczyzny podjechała osoba na rowerze i strzeliła z pistoletu Glock. Świadkowie twierdzą, że najpierw napastnik strzelił w plecy, a następnie oddał strzał kontrolny w głowę ofiary.
Zabójca od razu zaczął zacierać po sobie ślady: zdjął perukę, wyrzucił rower i pistolet do rzeki Sprewy. Następnie próbował uciec na przygotowanym zawczasu skuterze. Po krótkim czasie zabójcę ujęto, a z rzeki wyłowiono jego rower i broń.

Zamordowany skrytobójczo Czeczen Changoszwili uczestniczył w drugiej wojnie czeczeńskiej (1999-2009) po stronie separatystów. W latach 2001-2005 był jednym z dowódców polowych. Osobiście dowodził ok. 60-osobowym oddziałem. Początkowo walczył po stronie Szamila Basajewa i Abu Walida, następnie - Asłana Maschadowa. W Rosji został on oskarżony o terroryzm w 2002 roku i wysłano za nim międzynarodowy list gończy.

W 2008 roku Changoszwili zebrał 200 ochotników z Wąwozu Pankisi do walk po stronie Gruzji przeciwko Rosji na terytorium Osetii Południowej W roku 2012 Changoszwili był pośrednikiem między władzami gruzińskimi a czeczeńskimi ekstremistami, którzy wzięli zakładników w wąwozie Łopota w Kachetii.
Długi czas współpracował z gruzińskimi służbami bezpieczeństwa, w antyterrorystycznym wydziale MSW Gruzji. Rosyjska niezależna "Nowaja Gazieta" piszę, że w 2015 roku w stolicy Gruzji Tbilisi próbowano już zabić Changoszwilego, strzelając w jego samochód; mężczyzna został wtedy ranny. Po tym zdarzeniu Changoszwili wraz z rodziną wyjechał na Ukrainę, a następnie do Niemiec. Uważał, że za próbą jego zabójstwa w Tbilisi stały rosyjskie władze - podaje Radio Swoboda. Mężczyznę próbowano także otruć w 2009 roku - informuję portal Kawkazskij Uzieł


 

Źródła:
Na podstawie
Twitter
PAP
RMF-FM

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Witam
  Za 40 minut wstawiam opracowany materiał o Rosjanach wyznania mojżeszowego w NKWD w Polsce- katach Polaków. Będzie się działo. Materiał ze strony Rosyjskiego Memoriału- dane autentyczne. poznacie tych co mienili się być Polakami a nimi nigdy nie byli.
 • @Tezeusz 17:23:57
  Oczywiście,że FSB czy GRU nie maja nic z tym wspólnego.
  Po prostu zwykły rosyjski turysta przejeżdżał na rowerze i wpadł na pomysł,żeby kogoś zabić.........

  No i trafiło przypadkiem na ..........Czeczena Changoszwilego

  8-)))))))
  pzdr.
 • I co
  GRU, jeden z najlepszych wywiadów wojskowych na świecie , tak partaczył by robotę? Może to porachunki między islamistami ? A tego całego Skripala mogli skasować setki razy, jak gnił w rosyjskim więzieniu i zdecydowali się go ,,otruć,, i to tak nieskutecznie, żeby cały świat o tym trąbił?
 • @zbig71 17:49:44
  I kilku innych mogli, a nie zlikwidowali
  Dlaczego?
 • @Husky 17:52:11
  Gdybym wiedział takie rzeczy, to byłbym albo bardzo bogaty, albo byłbym starym nieboszczykiem. Ale mogą mieć jakiś dagawor, np z chłopakami z DIA?
 • @zbig71 18:09:40
  Z naciskiem na to drugie

  8-))))))
 • @Husky 18:11:08
  Tak sobie myślę, że te wszystkie informacje są dla takich frajerów jak my, zwykli zjadacze chleba. Jakbyśmy poznali tylko 10%prawdy, to każdemu z nas popuściły by zwieracze.
 • @zbig71 18:16:09
  Rosja to nie kraj. Rosja to stan umysłu

  8-)))))
  Szpiedzy to towar eksportowy
 • HUSKY
  w Ameryce zamordowana 4 prezydentów.To też pewnie sprawka Putina.
  Nie twierdze, że w Rosji nie ma zabójstw politycznych , z pewnością są tak jak w każdym innym państwie. Są też wyroki wykonywane zaocznie na zdrajcach. Niestety, ale to praktyka wszechobecna w całym cywilizowanym i dzikim świecie. Przypisywanie w tym wypadku Putinowi sprawstwa jest złośliwe i głupie, bo nie masz na to żadnych dowodów. Jeśli nawet było to wykonanie wyroku, to pewnie z punktu widzenia interesów Rosji było zasadne. A być może to tylko porachunki, bo nie masz pojęcia jak ten facet zarabiał na życie. U nas nie ma kary śmierci i dlatego każdy kupczy dobrem Polski na ile tylko potrafi. Husky, schodzisz na psy....
 • Z tymi Skrypalami to bardzo ciekawa sprawa.
  On agent na dwie strony, wydał ruską siatkę dla Brytyjczyków, facet ze bardzo podejrzany i niebezpieczny, a mieszkał sobie w miasteczku, bez żadnego nadzoru, nawet nie było ani jednej kamery w pobliżu domu czy nawet na ulicy. A plotka głosi, że Brytyjczycy mają pięć razy więcej kamer niż ludzi.
  A potem nie wiadomo czemu ktoś wziął i otruł się tą samą trucizną ileś tam kilometrów dalej w innym zupełnie miasteczku... I znowu nie ma żadnych nagrań!
 • @Husky 18:25:02
  Załóżmy, że Polska odzyskuje niepodległość.(pomarzyć fajna rzecz) to co robią polskie służby? Kasują zdrajców. Za pomocą ołowiu, trucizn, wszystkiego, co w takim wypadku potrzebne. Np: tako Gross ,,wyskakuje,, z okna
  Taki Gąsiorowski ma zawał. Nagle niejaki Kulczyk i Adamowicz nagle znajdują się. Tak powinno postępować państwo poważne. A tak to mamy Ch, D i kamieni kupa
 • @Anna-PK 19:24:19
  Kolejni rosyjscy szpiedzy w mundurku wieloryba wciąż są wyrzucani na brytyjskie plaże.

  8-))))))))
  pzdr
 • @zadziwiony 18:55:03
  Polityka to Ty raczej sie nie zajmuj
  Za wysokie to dla Ciebie progi
 • @zbig71 19:26:15
  Pomysl dobry
  Akceptuje takie metody
  8-)))))
 • @Husky 19:31:01
  Ma chłop rację. Nie masz co się denerwować, napisał jak jest.
 • @Husky 19:33:04
  Natomiast ty jesteś świetnym płatnym zadaniowcem i każde gówno w cukierek zamienisz. Gdzie napisałem nieprawdę? Fałsz? Jeszcze ani razu nie zdobyłeś się na rzeczową krytykę , a jedynie uprawiasz demagogię za kasę. A fe!!! A na polityka rzeczywiście się nie nadaję, albowiem fałszu, lizusostwa , intryg i skundlania się dla osiągnięcia korzyści nie znoszę. Mam po prostu honor. Ty oczywiście jesteś świetnym materiałem do tej działalności, albowiem powyższe przymioty są naturalnym twoim środowiskiem.
 • @Husky 19:33:04
  No widzisz, potwierdzasz to co napisałem. To się nazywa relatywizm moralny.
 • @Husky 19:33:04
  Psie, zajmij się zbrodniami obecnymi np; Kosteckim - który widział i nagrał bonza pisowskiego - pedofila, który miał gwałcić nieletnie dziewczynki. Kwiecien - ten co niby miał rosomakiem sejm ładunkiem 1 tonowym wysadzic. Jednak to Kosteckiego i Kwietnia wysadzili.
  A o zbrodniach na Skripalu, czy tam innym agencie GRU, to dla ciebie za maly móżdzek byś to zrozumiał, albo głupa palisz.
 • @Wrzodak Z. 21:57:23
  nie wiekszego niz ty
  byla legendo
 • Szukaj lepszych źródeł PiSku
  To brytole nieudolnie użyli noviczoka. Potem nieudolnie chcieli zrzucić na Rosję.
  Nie wklejaj takich szitow.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:17:18
  Tego Czeczena nie zabili noviczokiem
  Znow bylaby blazenada
  8-)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:17:18
  Ruszczyk!!!

  Było siad.

  Nie powarkuj sam.
  Teraz możesz - Ruszczyk - daj głos!
 • @Janusz Kamiński 23:26:42
  Taka ciekawostka:
  Z powodu swej mocarstwowości gospodarczej Rosja została określona przez niemieckiego polityka Helmuta Schmidta w latach '80 jako Górna Wolta z rakietami. Jest to określenie do dziś obowiązujące a jedyne, co się w nim zdezaktualizowało to fakt, że nie istnieje już takie państwo jak Górna Wolta. Obecnie bowiem znane jest ono jako Burkina Faso.
  Głównym towarem eksportowym Rosji jest Armia, która okresowo kontroluje inne, mniejsze kraje, by te nie rozwinęły się zbytnio. Ponadto eksportuje się Rosjanki, które służą zasadniczo do utwardzania poboczy dróg zachodniej części Europy.
  Inne towary eksportowe lejce do kontrolowania narodów to ropa i gaz, wydobywane grabieżco z odmętów wiecznej marzłoci, zapewniające lepszą ochronę interesów niż składowisko bomb jądrowych. Jest także wódka, ale gorsza od polskiej i przez to mało konkurencyjna, co innego rosyjski spirytus.
  Kraj reeksportuje także do Polski np. węgiel, bo wspomaganie górnośląskiego wydobycia jest zbyt nieopłacalne. Innym chodliwym towarem na eksport są szpiedzy i inni tajniacy, wysyłani głównie jako przedstawiciele handlowi firm partnerskich dla zbrojeniówki, taksówkarze i aktywiści Greenpeace.

  8-)))))))

  8-)))))
 • @Husky 23:59:27
  Armia jest głównym towarem eksportowym USA. Już tyle państw zgnoili i złupili.
 • @zbig71 00:09:09
  Nie potwierdzam
  Nie zaprzeczam
  8-))))
 • @Anna-PK 19:24:19
  "mieszkał sobie w miasteczku, bez żadnego nadzoru, nawet nie było ani jednej kamery w pobliżu"

  Za to w pobliżu, kilka minut drogi jest ośrodek badań nad broniami chemicznymi w Porton Down. Zaś Skripalowie są odcięci od świata i nie mogą nawet rozmawiać ze swoją rodziną przez telefon.
 • @Husky 23:59:27
  "Głównym towarem eksportowym Rosji jest Armia, która okresowo kontroluje inne, mniejsze kraje, by te nie rozwinęły się zbytnio."

  To Rosja ma najwięcej baz na świecie i największy budżet wojskowy?
 • @Husky 00:16:41
  "Nie potwierdzam"

  Bo się boicie. Lepiej pociągać za ogon zdechłego lwa jak mówi rosyjskie przysłowie, albo skakać na pochyłe drzewo jak mówi polskie.
 • @Husky 23:59:27
  oj Husky .. bredzisz.. ostatnio czytałem o ruskim procesorze 8 rdzeniowym z serii Elbrus.
  Ruskie mają całą bazę własnych półprzewodników w części zgodnych z tymi na zachodzie a w części unikalnych i stosują je w przemyśle wojskowym oraz cywilnym.
  Ruskie mają własny spory przemysł motoryzacyjny, lotniczy, okrętowy...
  mają niezwykle wydajne rolnictwo (są największym eksporterm zbóż na świecie)
  a wszystko jak w PRLu nieco gorsze niż na zachodzie ale własne dające niezależność gospodarczą... i na tym polega siła Rosji, jej odporność na embargo .. oni mają własne... a to własne rozsądnie uzupełniają importem głównie technologii z zagranicy ale importem który nie niszczy własnych opracowań.

  Postępują tak jak PRL za Gierka... tez mieliśmy prawie wszystko wszystko własne... tylko po 89r solidaruchy otworzyły szeroko granice na import i zniszczyły kompletnie własny przemysł a resztki wyprzedały za grosze...
  I dlatego Rosja jest wielka a Polska jest tylko żydowską kolonią.

  Jeszcze większe są Chiny oni nie mieli po rewolucji kulturalnej w Chinach niczego własnego .. czyli kompletnie wyniszczoną gospodarkę
  ale poszli drogą Gierka i wyrolowali Amerykanów od których ściągali technologie poprzez ofertę taniej siły roboczej i budowę własnej gospodarki opartej na zerżniętych technologiach , mają amerykańskie firmy u siebie wykształcili u siebie kadrę specjalistów wysokiej światowej klasy .. i dzisiaj Chiny są potęgą gospodarczą i mają coraz więcej własnych technologii...

  Na tym tle widać jaką zbrodnie na gospodarce Polskiej popełniły solidaruchy...to była wprost zdrada Narodowa jakiej Polska nie doznała od czasów Mieszka I.
 • @Janusz Kamiński 23:26:42
  A ty jeszcze tutaj?
  Nie masz wstydu...
 • @Oscar 08:52:31
  "ale poszli drogą Gierka i wyrolowali Amerykanów od których ściągali technologie poprzez ofertę taniej siły roboczej i budowę własnej gospodarki opartej na zerżniętych technologiach , mają amerykańskie firmy u siebie wykształcili u siebie kadrę specjalistów wysokiej światowej klasy .. i dzisiaj Chiny są potęgą gospodarczą i mają coraz więcej własnych technologii..."

  Fascynujący temat. To jest bardziej droga Lenina, którego Nowa Ekonomiczna Polityka (NEP) polegała właśnie na tym.

  Bolszewicy musieli od tego odejść z dwóch powodów:

  Po pierwsze, społeczeństwo rosyjskie było wobec nich wrogie i rosnąca w siłę warstwa przedsięborców mogła ich obalić.

  Po drugie, stało się jasne, że nastąpi zmasowany atak z Zachodu, więc nie było czasu na organiczny rozwój rynkowej gospodarki. Bardziej potrzebna była forsowna industralizacja aby móc produkować wiele tysięcy czołgów, samolotów i artylerii.

  Natomiast chińscy komuniści byli odgałezieniem niepodległościowych nacjonalistów i inwazja im wtedy już nie zagrażała.
 • @Pedant 09:24:40
  Podoba mi się wasze wycie
  ale nic tu nie zmienicie że....
  Putin ma upaprane krwią ręce po łokcie
  Tylko tyle
 • @Husky 00:16:41
  Twoja robota jest w dużej mierze ogłupiona i sprowadzona do poziomu funkcjonalnych analfabetów poprzez nieustanne pranie mózgów w ideologii poprawności politycznej, na czesć i chwalę swego ,,woca" Balbiny przyjaciela Pawła Rabieja
 • @Wrzodak Z. 09:31:32
  A kim był Twój nieżyjący już przyjaciel.To przypadkiem nie był znany warszawski homoś ?
  Jeśli ja analfabetą jestem, to Ty "maturzysto" kim jesteś?
 • @Husky 09:31:15
  "Podoba mi się wasze wycie
  ale nic tu nie zmienicie"

  Wycie słyszycie, głosy? Trzeba do lekarza.
 • @Pedant 09:43:31
  To idź
  kto Cię trzyma
  8-)))
 • @Husky 09:41:14
  Takie same metody stosujecie jak SB, Ja piszę o faktach a Wy, piszecie to co SB kiedyś wam podsunęła. Żygowinami się dławisz powtarzając takie brednie o człowieku, narodowcu i jak to możliwe, że 23 lat minęło i nie siedzi zbrodniarz który zamordował 6 osób. A twój ,,wuc" przyjaciel P. Rabieja, broniony jest przez niego w róznych książkach.
  Jeszcze powtórz to co o tragedii moich rodzicow pisała SB-ecja.
  Napisz że ja z pod Sochaczew pochodzę jeszcze i zaznacz gdzie leży Sochaczew.
 • @Wrzodak Z. 09:52:56
  Ja też piszę o faktach
  A że prawda Cię boli
  to wcale mi nie jest przykro
 • @Husky 09:31:15
  Jeśli Putin ma upaprane krwią ręce po łokcie, to amerykańscy prezydenci są w krwi zatopieni.
 • @zbig71 10:38:47
  Nie potwierdzam
  Nie zaprzeczam
  8-))))
 • @Husky 10:45:43
  Bezpieczna odpowiedź. Teraz USA chyba znów doprowadzi do resetu z Rosją, co Tramp parokrotnie zapowiadał, ciekawe, z jakiego klucza w takiej sytuacji będziecie ćwierkać? Czy będzie jak u Qrwella, że wczoraj nie istnieje? I że Putin to zawsze był dobry demokrata? Jak będzie śpiewał Sakiewicz z Targalskim ?
 • @zbig71 10:57:34
  " z jakiego klucza w takiej sytuacji będziecie ćwierkać? Czy będzie jak u Qrwella, że wczoraj nie istnieje? ... Jak będzie śpiewał Sakiewicz z Targalskim ? "

  Naiwne pytanie. Z klucza pekuniarno-tenorowego..
 • @zbig71 10:57:34
  Resety USA i zachodu są zawsze wrogie... i bez złudzeń ...
  i oznaczają jednie że Rosja ma przewagę i USA dalej tej zabawy w eskalacje sankcji bawić się nie da rady...
  Podobnie jak terroryści w Syrii jak już dostają porządnie w d..pę wtedy zachód woła o rozejm w celach "humanitarnych".

  USA i zachód te n mafijny jest zaciekłym wrogiem Rosji i tylko w chwilach słabości udaje "przyjaciela"... kto uwierzy w tę "przyjaźń" zachodu ten marnie zginie zamordowany przez ten zachód gdy tylko choć trochę osłabnie.
 • @Oscar 11:35:42
  Bajki. Reset to nie jest ustawka między Putinem i Trampem, tylko raczej między DIA i GRU. Czyli dagawor między trepami. Czyli tymi, za którymi stoi realna siła militarna. Amerykanie chcieliby neutralności RF , jak koniokrady będá chcieli rozprawić się z kitajcami. A Rosjanie za ewentualną neutralność każą sobie dobrze zapłacić. A nawet bardzo dobrze
 • @zbig71 13:52:56
  "Amerykanie chcieliby neutralności RF , jak koniokrady będá chcieli rozprawić się z kitajcami. A Rosjanie za ewentualną neutralność każą sobie dobrze zapłacić. A nawet bardzo dobrze"

  Nie potrafię sobie wyobrazić takiej zapłaty. Musiała być nie tylko wyjątkow hojna, ale także zawierać materialną (nie samą obietnicę w formie traktatu) gwarancję, że Ruscy nie będą następni.

  Jak na razie, proces wydaje się iść w kierunku integracji Chin i Rosji, niezależnie od ich planów czy prefrencji. Zdeterminowany jak reakcja chemiczna.

  Na moje wyczucie, działają tu prawa systemów nadzłożonych - biegunowość jest nieunikniona, jednobiegunowość istnieje tylko w niedopracowanej fantazji. A to znaczy, że taoiści mają rację.

  https://www.ic-english.com/uploads/1/2/1/0/12102881/445441_orig.jpg
 • @Pedant 14:41:35
  To, w czym ma być ta zapłata, tego nie wiemy. I jaka ma być jej forma.
 • @zbig71 15:12:50
  Nie znacie ruskiej mentalności a ruskie znają zachodnią mentalność..
  nic z tych rzeczy....
  ruskie nie pozwolą na likwidację swojego sojusznika, wiedzą że będą następni.
 • @Oscar 16:34:49
  Ruskie powiedziały ci, jaką jest Zachodnia mentalność?
 • @zbig71 16:37:07
  a to nie widać jaka jest zachodnia moralność ?
  nie czytacie prawdziwej historii zachodu, jego podbojów, zbrodni, kolonizacji...
  Zachód od czasów rzymskich jest kłębowiskiem narodów żyjących z podbojów...ze zbrodni z rabunku ciągle w poszukiwaniu większych bogactw.. u innych...
  To takie popłuczyny rzymskiego imperium... i ta kultura tego imperium dalej wyznacza cele zachodu..
  Nie mowie tu o zwykłych ludziach bo nie mają nic do gadania ale o tzw "elytach" czyli oligarchach różnej maści tez najczęściej żydowskiej maści.
 • @Oscar 17:25:58
  Chłopie, czemu zwracasz się do mnie per wy? Czasy w główce ci się poprzestawiały? To nie lata 50te.
  Cały świat jest historią podbojów. Taka jest natura ludzka i tyle. To nie jest domena tylko zachodniego świata.
 • @zbig71 20:32:20
  Geny
  To tylko geny

  8-))))))
 • @Husky 20:41:20
  Jakby nie było podbojów np:Czyngis chana, plemiona afrykańskie też stoczyły niejedną Wojnę, to samo było wśród indian, zanim dotarli tam Hiszpanie, itd, itd. Facet nienawidzi cywilizacji łacińskiej, mimo, że korzysta z ich dobrodziejstw dzień w dzień. Wszędzie widzi oligarchów i całe życie psioczy na KK, jakby go jakiś ksiądz w młodości pojechał w kakao. Mógłby zmienić płytę.
 • @zbig71 20:32:20
  "Chłopie, czemu zwracasz się do mnie per wy? Czasy w główce ci się poprzestawiały? To nie lata 50te. "

  Tego wymaga "netykieta". Wszyscy mają obowiązkek naśladować Anglosasów, zaś oni zwracają się per "you" czyli "wy".

  Można też używać "sir" czyli "pan". Natomiast "ty", czyli "hey you" poprzedza danie w mordę. "Thou" jest nie angielsko języcznym nieznane, bo mało wiedzą. ;)
 • @zbig71 21:15:57
  To taki Kosiurek ....soft
 • @Pedant 21:22:49
  On raczej nie kieruje się anglicyzmami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej