Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1004 posty 31468 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Chcieli Ich zakopać - nie wiedzieli że będą ziarnem!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Jest mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba” 28 sierpnia 1946 roku komuniści zamordowali Danutę Siedzikównę "Inkę" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka"... Cześć i chwała Bohaterom!

Dzięki takim jak Oni ,mamy teraz wolny kraj i powinniśmy zrobić wszystko żeby tą wolnością utrzymać. Jesteśmy im to winni, to jest nasze zobowiązanie za ich heroiczna walkę

Chociaż dzisiaj w rocznicę śmierci Inki i Zagończyka towarzyszy nam smutek, to wiemy już, że ich ofiara nie poszła na marne. Młodzież wraca dziś do wartości dla których Oni zginęli. I to jest Ich wielkie zwycięstwo.

 

Danutę Siedzikównę zabił 28 sierpnia 1946 r. o godz. 6.15 strzałem w głowę dowódca plutonu egzekucyjnego Franciszek Sawicki z KBW. Wcześniejsza egzekucja z udziałem żołnierzy nie udała się. Żaden nie chciał zabić "Inki", choć strzelali z odległości trzech kroków.

 
Zanim padły strzały, obydwoje zdążyli krzyknąć:
Niech żyje Polska!
 

 

Cześć i chwała BOHATEROM!

PAMIĘTAMY!

73 lat temu w gdańskim więzieniu na Kurkowej rozstrzelano Danutę Siedzikównę "Inkę" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka".

Sanitariuszka Danuta Siedzikówna w chwili śmierci miała niespełna osiemnaście lat. Z V Brygadą Wileńską Armii Krajowej przeszła szlak bojowy z Podlasia na Pomorze. Tu w 1946 roku została aresztowana i po brutalnym śledztwie skazana na śmierć przez okupacyjne władze komunistyczne. Wraz z nią zamordowano Feliksa Selmanowicza, dowódcę podległego "Łupaszce" samodzielnego patrolu bojowo-dywersyjnego. Dziś, w rocznicę śmierci, złożono kwiaty na ich grobach, na partyzanckiej kwaterze gdańskiego cmentarza garnizonowego. Do niedawna groby te były tylko symboliczne. Przy różnych okazjach oddawano tam hołd "Ince" i "Zagończykowi" oraz ich towarzyszom broni. Cztery  lata temu okazało się, że ich bezimienna mogiła znajdowała się pod chodnikiem, o kilkanaście metrów od poświęconych im pomników. Po identyfikacji DNA, szczątki męczenników spoczęły w pustych dotąd grobach. Prezydent awansował wówczas pośmiertnie "Inkę" do stopnia podporucznik, a "Zagończyka" - do podpułkownika.

 

Inko, trwaj w pamięci!. Cześć i chwała Tobie Danusiu na zawsze!!

 

 

Gdyby żyła, 3 września obchodziłaby swoje 91-e urodziny, prawdopodobnie otoczona miłością dzieci i wnucząt. Nie pozwolili jej - oprawcy i mordercy. Na szczęście przeżyła w naszej pamięci.
Część i wieczna chwała Danusiu - Ineczko

 

Moje powiązane wpisy:

https://antykomunista.neon24.pl/post/139909,miala-tylko-17-lat 

https://antykomunista.neon24.pl/post/145253,zanim-padly-strzaly-obydwoje-zdazyli-krzyknac

https://antykomunista.neon24.pl/post/142671,narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych

 

KOMENTARZE

 • Cześc i Chwala Bohaterom
  Inka narodowa bohaterka wzór cnót do naśladowania :
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/695069,umieram-ale-zachowalam-sie-jak-trzeba

  CWP !
 • Nie wolno zapomnieć.
  28.08.1946 r. o godz. 6.15, strzałem w głowę komunistyczni oprawcy zamordowali Danutę Siedzikównę ps. Inka i ppor. Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk”
  „Inka” była sanitariuszką 5. Wileńskiej Brygady AK. Przed śmiercią krzyknęła „Niech żyje Polska”! „Zagończyk” był zastępcą dowódcy plutonu 5. Wileńskiej Brygady AK mjr. „Łupaszki”.

  Miejsce Ich pochowania przez kilkadziesiąt lat było nieznane. Dopiero w 2014 r. zespół IPN podczas prac na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku, pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka, odnalazł i ekshumował Ich szczątki. Pogrzeb odbył się 28.08. 2016 r. Cześć i Chwała Polskim Bohaterom Wieczna Pamięć.

  Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Z kolei osoby działające w antykomunistycznych organizacjach i oddziałach zbrojnych, które znalazły się w kartotekach aparatu bezpieczeństwa, określono mianem „wrogów ludu”. Mobilizacja i walka Żołnierzy Wyklętych była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko sowieckiej agresji i narzuconym siłą władzom komunistycznym, ale też przykładem najliczniejszej antykomunistycznej konspiracji zbrojnej w skali europejskiej, obejmującej teren całej Polski, w tym także utracone na rzecz Związku Sowieckiego Kresy Wschodnie II RPiczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy.

  Większość akcji oddziałów podziemia antykomunistycznego było wymierzonych w oddziały zbrojne UB, KBW czy MO. Podziemie niepodległościowe aktywnie działało też na Kresach Wschodnich, szczególnie na ziemi grodzieńskiej, nowogródzkiej i wileńskiej. Ostatnim członkiem ruchu oporu był Józef Franczak ps. „Lalek”, który zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (woj. lubelskie) osiemnaście lat po wojnie – 21 października 1963 roku. Żołnierzy Wyklętych dotknęły ogromne prześladowania. W walkach podziemia z władzą zginęło około 9 tys. konspiratorów. Kolejnych kilka tysięcy zostało zamordowanych na podstawie wyroków komunistycznych sądów lub zmarło w więzieniach. Wciąż są to szacunki. Wysiłek zbrojny i martyrologia drugiej konspiracji nadal wymagają badań.

  Fenomen powojennej konspiracji niepodległościowej polega m.in. na tym, że była ona – aż do powstania Solidarności – najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec narzuconej władzy. Żołnierze Wyklęci dzięki swojej działalności przyczynili się do opóźnienia kolejnych etapów utrwalania systemu komunistycznego, pozostając dla wielu środowisk wzorem postawy obywatelskiej.
 • @Tezeusz 08:35:13
  To była prawdziwa bohaterka! Jak to się ma do postaw dzisiejszych "bohaterów", którzy pasożytowali zawsze na Polsce na ciepłych posadach, nie przeszkadzało im państwo komunistyczne, a teraz piszą paszkwile do Prezydenta USA czy UE
 • @Tezeusz 08:35:13
  A jednak zapomnieli Polacy że komunistami strzelającymi do Inki byli chazarowie, budowniczy terroru w ZSRR, którzy przyjechali tu z ZSRR a których potomkiem są bracia Kaczyńscy, których ostał się jeden. Ma on cudowną cechę wśród bałwochwalców, jest zawszedziewicą (teraz i zawsze) i on wskazuje teraz, że mordercami są, nikt inny, jak współcześni Rosjanie.
 • @Oracz 08:42:38
  Piszesz bzdury podaj źródło - wiarygodne. W NKWD służyli ROSJANIE wyznania mojżeszowego - taka jest poprawna nazwa- odsyłam do źródła i IPN.
  Po co klepać czegoś o czym nie ma się zielonego pojęcia.
 • @Husky 08:40:48
  Piszą te paszkwile tzw. trolle antypolscy- komuniści byli SB cy którym zabrano emerytury za strzelanie do Polaków, pisze agentura Rosyjska. Źródło : materiały IPN oraz dostępne publikowane przez Służby Ochrony Państwa.
 • @Oracz 08:42:38
  A ty czyim potomkiem jesteś
  Kałmuka czy Mongoła?
  Czy tylko wnukiem czerwonej zarazy przywiezionej tu w 44r na sowieckich tankietkach
  ps.
  jak nie masz na chleb to daj znać
 • @Tezeusz 08:47:33
  Nie pomawiaj nieuku. Ja piszę jako wnuk żołnierza AK i powstańca z PW, któremu generał Jaruzelski nadał krzyż (odznaczenie wojskowe) za udział w PW właśnie. A które to PW jest wielką tragedią narodu, który dał się wpuścić w maliny i zapłacił za to wielką ofiarę, kolejnych 200 tys pomordowanych, którzy mogliby spokojnie doczekać końca wojny.
  To wy wieczni macherzy chazarscy - żmijowe plemię, czujecie się tu gospodarzami tego gównianego Polin które budujecie od 30 lat.

  A waszym ojcem jest szatan, co ujawnił Mesjasz:

  https://www.youtube.com/watch?v=2eHVXmT4weM

  a wspolcznie ujawniam m.in ja.
 • @Tezeusz 08:47:33
  Powoli, bo powoli ale zdychają już z ...głodu
  8-)))))))
 • @Husky 08:57:32
  Biologia UB, KOD na wymarciu - Pesele się kłaniają i całe szczęście iż do urn wyborczych poszli młodzi patrioci i wybierają dobro Polski ! Całe szczęście dla SB ków , agentury obcych państw zbliża się kres działania.
  Służby państwa działają coraz bardziej sprawnie i skutecznie i w internecie także.
  Źródło : literatura przedmiotu - polecam !
 • @Husky 08:56:09
  Daj sobie spokój z trollem. Takie chamskie odzywki usuwam jak się powtórzę blokuję i po krzyku. Należy zgłosić do admina co zawsze czynie.
 • @Tezeusz 09:03:46
  Sorry
  To tylko czerwone ........?
  pozdr
 • @Tezeusz 09:00:59
  28 VIII 1946
  "To przecież nastolatka tylko
  Śmieszny kołnierzyk przy sukience
  Jeszcze bawiła się przed chwilką
  Włosy spinała tak naprędce
  A tu przysięga,słowa wielkie
  I ona przy nich całkiem tycia
  W obliczu Boga walczyć będę
  Aż do ofiary swego ŻYCIA..."
  Wieczna Chwała Bohaterom !
 • @Oracz 09:03:32
  Za obrazę Premiera RP chronionego prawem idzie sie siedzieć obligatoryjnie. Jak myślisz iż tego portalu nie czytają służby - jesteś w błędzie !
 • @Oracz 08:57:05
  Współczuje nie tylko braku wiedzy, braku kultury i elementarnego wychowania ale i załamania nerwowego. A admin prosił tyle razy o kulturę dyskusji czyżby słowo kultura było obce ?
 • @Oracz 09:08:40
  Zamiast oddać cześć narodowej bohaterce pokazujesz swoje oblicze !! Współczuję twojej rodzinie.
 • @Tezeusz 09:05:38
  Daj spokój
  To wizytówka portalu, pupil admina
  Administracyjna "opieką" na nic tu nie pozwoli, by mu się krzywda stała

  8-))))
 • @Husky 09:05:30
  CWP !
 • @Husky 09:10:39
  Oddając cześć tej która " Zachowała się jak trzeba" - zachowujmy się godnie !
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/980267,zachowala-sie-jak-trzeba-stajac-sie-narodowym-bohaterem-oraz-wzorem-do-nasladowania
 • @Oracz 09:14:38
  Jeszcze jeden spam i otrzymasz kopa...w krocze
  ok?
 • @Oracz 09:14:38
  Zgłosiłem adminowi złamanie regulaminu i obrazę Premiera RP chronionego prawem na razie to tyle.
 • Uroczystości
  Dzisiaj młode dziewczyny harcerki oddają cześć tej " Która zachowała się jak trzeba" . W mundurkach z biało - czerwonymi wiązankami idę w miejsca gdzie pamięć o narodowej bohaterce jest wciąż żywa i tam w zadumie z lampionami oddają jej hołd i cześć.
  To piękne - sam idę na taką uroczystość z aparatem i notesem.

  Cześć i Chwała Bohaterom !
 • @Tezeusz 09:30:51
  Ty idziesz z aparatem i notesem a Kamiński z kamieniami. Lubi rzucać w harcerzy. W harcerki pewnie też.
  To podobno twój kolega.
 • @Tezeusz 09:09:56
  Oddałem jej część, wskazując na prawdziwych sprawców jej bezprawnej egzekucji i ich potomków, którzy próbują niecnej strategii pt: ,,ucieczka do przodu", aka ,,łapaj złodzieja".

  Analogicznie mój dziad musiał się przed krewnymi Michnika i Kaczyńskich ukrywać. Był wzywany i musiał tłumaczyć się z ran odniesionych w powstaniu, aż do momentu śmierci Stalina. Potem jednak został zrehabilitowany przez rząd PRL i odznaczony.

  Inna sprawa że tzw wyklęci, to było zbrojne ramię Watykanu, a walczyli o wybuch III WŚ. Ale gdy się ma 18-20 lat, to tylko formalnie jest się dojrzałym- dorosłym.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:46:11
  Nie znam człowieka kolego po piórze !
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:46:11
  Warto liznąć trochę psychologii. Połowa tych ,,Kamińskich" to właściciele nieprawidłowych osobowości, komplikujących życie głównie otoczeniu.
  Wystarczy ich słuchać, jak np ta historia z rzucaniem kamieniami w głowy harcerzom i harcerkom, zza węgła. Oni sami chętnie o swoich skrzywieniach opowiadają.
 • @Oracz 09:47:39
  Piszesz cytat "Inna sprawa że tzw wyklęci, to było zbrojne ramię Watykanu, a walczyli o wybuch III WŚ. Ale gdy się ma 18-20 lat, to tylko formalnie jest się dojrzałym- dorosłym..."

  Dobry żart tynfa wart......ahahhahahahahahahahahahahah !!!!
 • @Oracz 09:52:49
  Po raz kolejny ostrzegam
  Nie spamuj
 • @Tezeusz 09:53:18
  Już tak się pewnie czujesz tu, po trzech dniach robienia z siebie idioty?

  Wskazujesz mi na Cenckiewicza który z nadania Kaczyńskich ustala co jest prawdą? A sam nie wiedział do wczoraj że jego dziadek był wysoko postawionym funkcjonariuszem SB?

  Teraz rechotaj.
 • @Oracz 09:58:11
  Cóż " kultura i sztuka" - to klasyk wypisz wymaluj o tobie. Koniec dyskusji nad grobem bohaterki narodowej.
 • @Oracz 09:58:11
  A teraz zgodnie z obietnicą ...kop w torbę/ke
  Do wanny klejnoty moczyć i ...WYPD !!!!
  ps.
  weź sobie jeszcze konstytucje do czytania,bo to teraz u czerwonych modne
 • @Tezeusz 09:13:57
  "Odchodzę w zaświaty. To, co pozostawiam na tym świecie najdroższego, to Polskę i Ciebie"
  – napisał przed śmiercią do syna Feliks Selmanowicz
 • Polska jest wolnym krajem? Dopowiedz jeszcze demokratycznym!
  Tyś już całkowicie zagubił się w ocenie rzeczywistości.
 • @zadziwiony 10:31:19
  Oczywiście że tak
  I to demokratycznym krajem
  Zobacz że nawet pierwszy lepszy portalowy UB-ek ma prawo dać tu jedynkę za wpis
  Jest demokracja czy nie
  8-))))))
 • Smutne
  A zarazem straszne. Wiesz, ile w Rosji było takich ofiar od 1917 do śmierci Stalina? A w całych demoludach? Im wszystkim należy się modlitwa. I nie powinno się wykorzystywać ofiar reżimu stalinowskiego do jątrzenia między państwami dziś, w 2019roku.
 • @Husky 10:41:38
  Mylisz demokrację z wolnością. Jak 51%przegłsuje zakaz stawiania jedynek u Huskego, to nikt jedynki ci nie postawi.
 • @Husky 10:41:38
  Czyli naturalnym jest , że w wolnym demokratycznym kraju obcy piszą nam ustawy, lub zakazują wprowadzanie w życie takich, które im są nie na rękę? Znasz założenia traktau lizbońskiego? Oznaką wolności jest skuteczne zarządzanie Polską przez ambasady obcych państw?
  To wszystko wd ciebie świadczy w wolności i demokracji? Ty jesteś Polakiem? Chyba tylko z obywatelstwa.
 • @zadziwiony 11:57:50
  Skoro obcy co za problem wybierz wolność spakuj walizy i wyjazd do krajów wolność jak Rosja, Korea komunistyczna itp... raj na ciebie czeka !
 • @zadziwiony 12:46:43
  A ty co napisałeś na tym czy innym blogu ! inwektywy, bzdury, zero wiedzy ?? banalne !
 • HUsky
  Widzę, że pomagasz kumplowi, poprzez usuwanie niewygodnych komentarzy- w tym mojego @zadziwiony 12:46:43.
  Brak argumentów merytorycznych, to najlepiej temat wyciąć- brawo.
 • @zadziwiony 13:41:40
  Wszelkie inwektywy beda tu kasowane
  ok?
 • @Husky 13:44:08
  Coś Ci komentarze znikają. Niczym głosy oddane na Konfederację w wyborach do parlamentu eurocweli.
 • Gdyby Inka nie kazała zamordować jeńca to by żyła.
  Dzieci i wnuki tego jeńca który dzisiaj pewnie mia`lby 90 lat też by go otaczały miłością.

  Wystarczyło nie mordować jeńca.
  A mimo to PRL dał Ince szansę na uniknięcie śmierci ... sama podjęła decyzję i była to słuszna decyzja za zamordowanie jeńca należy się kara śmierci.

  Husky starannie omija prawdę...uprawia prawdę wybiórcza .. a prawda wybiórcza jest kłamstwem bo prowadzi okłamanego do fałszywych wniosków czyli go oszukuje..
 • @Husky 09:05:30
  Czy nastolatki które mordują jeńców lub wydają takie rozkazy są pod ochroną ?

  Husky gdzie jest taki kraj ?
 • @Oscar 15:11:03
  Skąd masz to info ? Materiały IPN stanowią wręcz coś przeciwnego ? twoje fałszowanie historii poraża nie tylko brakiem wiedzy !
 • @Oscar 15:11:03
  https://www.wsensie.pl/publicystyka/18-komentarze/24763-jej-zbrodnia-byl-patriotyzm-71-lat-temu-zabito-inke
 • @Oscar 15:12:56
  Piszesz o Rosji twojej ojczyźnie ?
 • @Oscar 15:12:56
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/980267,zachowala-sie-jak-trzeba-stajac-sie-narodowym-bohaterem-oraz-wzorem-do-nasladowania
 • @Tezeusz 16:30:14
  IPN ? hahaha to materiały wybiórcze...a jak pisałem prawda wybiorcza jest kłamstwem.

  "
  W akcie oskarżenia znalazły się zarzuty udziału w związku zbrojnym, mającym na celu obalenie siłą władzy ludowej oraz mordowania milicjantów i żołnierzy Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zarzucono jej m.in. nakłanianie do rozstrzelania dwóch funkcjonariuszy UB podczas akcji szwadronu „Żelaznego” w Tulicach pod Sztumem.
  "
  https://www.tvp.info/38359407/72-lata-temu-danuta-siedzikowna-inka-zostala-skazana-na-smierc

  a bardziej precyzyjnie ...
  Inka była kochanką Łupaszki i wszyscy w oddziale o tym wiedzieli.
  Łupaszka był bardzo surowy jako dowódca... wszyscy się go bali.
  Podczas nieobecności Łupaszki w oddziale powstał problem co zrobić z dwoma żołnierzami KBW których oddział pojmał.
  Nie wiedzieli co zrobić...wtedy Inka zdecydowała .."zabijcie ich"
  nikt w oddziale nie nie odważył się przeciwstawić kochance Łupaszki.
  każdy sobie mógł wyobrazić co zrobi Łupaszka gdy wróci i dowie się że np wypuszczono tych jeńców Łupaszka nie wahał się rozstrzeliwać nawet swoich za niesubordynacje.

  Gdzieś czytałem zeznania świadków czyli złapanych członków bandy Łupaszki.

  I na tej zasadzie Inka dostała karę śmierci jak wszyscy wtedy którzy osobiście zabijali jeńców lub cywilów lub wydawali takie rozkazy...

  Teraz masz pełny obraz sytuacji.

  A IPN jak widzisz podaje tylko prawdę wybiórcza... niepełną czyli okłamuje nas Polaków co do naszej historii.
  Ciebie też okłamuje. Prawda wybiorcza też jest kłamstwem bo zmienia czasem całkowicie obraz sytuacji która rzeczywiście miała miejsce.
 • @Oscar 17:02:49
  fałszerstwa UB są dla ciebie jak elementarz i bardzo dobrze ! Swój popiera swoich.
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/964964,historyk-ipn.html
 • @Tezeusz 17:06:26
  Przytaczam artykuł który powołuje się na IPN.
  Wyrok opierał się o zeznania świadków czyli członków oddziału Łupaszki których złapano.

  Ja wątpliwości nie mam..
  Tamte sądy były daleko bardziej obiektywne niż dzisiejsza sądy "nadzwyczajnej kasty" która jawnie wydaje absurdalne, talmudyczne wyroki.
  W tamtych czasach po wyzwoleniu Polski wszyscy chcieli budować nową sprawiedliwą Polskę.. poza leśnymi terrorystami...
  ale nawet tych terrorystów sadzono wg jasnych reguł.. tak jak dzisiaj w Syrii... zabijałeś bezbronnych, cywilów lub wydawałeś takie rozkazy to kara śmierci... za przynależność odsiadka i liczne amnestie.
  Tak było w Polsce po wojnie i tak jest dzisiaj w Syrii...

  Nie słuchaj żydowskiej propagandy bo zwariujesz od sprzeczności.
 • @zbig71 15:06:31
  Nie znikają ot tak same
  Osobiście je w kosmos wywalam.
  Ściek z wyzwiskami niech sobie robią na własnych blogach
  Nie tu

  8-)))))))
  pzdr.
 • @Oscar 15:12:56
  W Zwiazku Radzieckim
 • @Oscar 17:18:30
  Inka była taką "Ewą Brawn" Hitlera z tym że Ewa nikogo nie zabiła i nie namawiała do mordowania .... a Inka doprowadziła do śmierci dwóch jeńców z KBW... młode chłopaki powołani do wojska z poboru...
  obaj mieli przed sobą całe życie...obaj chcieli zakończyć tę niekończącą się wojnę chcieli pokoju...tęsknili do swoich dziewczyn...domów, matek, rodzin..
  Inka ich zamordowała.

  Teraz opisałem tę sytuację od drugiej strony w stylu "propagandowym" czyli celując w emocje.

  Teraz widzisz jak działa propaganda na pożytecznych idiotów...
 • @Oscar 17:02:49
  //Gdzieś czytałem zeznania świadków czyli złapanych członków bandy Łupaszki.//


  Gdzie ?
  Wyborcza
  Trybuna Ludu
  Żołnierz Wolności.....
  a może tu na portalu .....czytałeś..... własny komentarz
 • @Husky 17:26:50
  Protokoły zeznań świadków....
  wiesz jak się usuwa dowolnie dowody to można wydać każdy wyrok .. tak robią dzisiaj sędziowie "nadzwyczajnej kasty"
  Wielu tutaj skarżyło się na sądy i na fakt że nie uwzględniały dowodów tak by wyrok wydać pod założoną tezę.

  Zresztą masz swoje sumienie i sam się z nim musisz rozliczać.
 • @Husky 17:26:50
  Pierwszy raz słyszę, że Inka zabiła jakiś KBWiaków. Wiesz coś o tym?
 • @zbig71 17:37:51
  Ja jeszcze nie wiem
  Ale histo(e)ryk Oscar ma niezbite dowody
  Trzyma je w szafie.

  8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 17:42:52
  Apropo szafy, to ciekawe rzeczy były w szafie Kiszczaka, jak i innych generałów. Chętnie bym poczytał.
 • @zbig71 17:54:55
  Nie dla psa kielbasa
  8-))))))))))))
  pzdr.
 • @zbig71 17:37:51
  Nie zabiła osobiście
  ale pod nieobecność Łupaszki wydała takie polecenie.
  Dla zastraszonych przez łupaszkę (bali się go wszyscy w oddziale) żołnierzy Łupaszki polecenie kochanki Łupaszki było rozkazem... ten rozkaz wykonali.
  A za takie polecenia wtedy karano śmiercią.
 • @Oscar 18:02:08
  //Nie zabiła osobiście
  ale pod nieobecność Łupaszki wydała takie polecenie.//

  Zacytuj to polecenie w wersji oryginalnej bo pewnie masz to w swoich źródłach.
 • @Husky 17:58:25
  No niestety.
 • @Oscar 18:02:08
  Widzę, że rozpracowałeś życie osobiste Łupaszki. I potem ta dobra informacja wojskowa, zrywając pazurki ludziom z oddziału Łupaszki dostali zeznania na tacy.
 • @Oscar 18:02:08
  Szanowny Panie Oscar
  Czy jako ten co przestrzega prawa, wykonałbyś wyrok (nawet słuszny) na 17-letniej dziewczynie.
  Czy strzeliłbyś jej w potylice, patrząc jej prosto w oczy.
  Ot tak

  Tak tylko zapytam
 • @Husky 18:21:17
  Nie nadaje się na kata, rzeźnika a nawet położną.
  Rozumiem ze kat tak jak rzeźnik to zawód obydwa pożyteczne gdy prawo jest dobre... ale nie dla mnie.
  .. ale np ubój rytualny to już zbrodnia... prawo powinno zabraniać takich praktyk...
  na szczęście prawie nie jadam mięsa...

  Poza tym gdybym strzelał komuś w potylicę patrząc mu w oczy to sam bym się zastrzelił... chyba że by dali mi lustro...
  to nie dla mnie... dla tego jestem przeciwny wojnie o wszystkim którzy tymi metodami usiłują swoje racje przeforsować.
 • @Oscar 18:28:15
  Miało być ..najpierw patrząc w jej oczy
  Ok.
  pomyłka

  Niemniej jednak pochwalasz to, że "prawo UB" wtedy miało sens i ta zbrodnia była uzasadniona.
 • @Husky 18:34:14
  "pochwalam" to za dużo powiedziane......
  raczej uważam że to była w tamtych warunkach paskudna konieczność wobec przyjętych moim zdaniem słusznych zasad (kara śmierci zza osobiste morowanie i za wydawanie takich rozkazów)
  "Rozkaz" inki był nieformalny (była tylko sanitariuszką) ale jako kochanki Łupaszki nie do odrzucenia dla członków jego oddziału... a więc skutkujący śmiercią dwóch młodych poborowych.

  Zresztą Inka dostała szansę .. ale z niej nie skorzystała .. jak Ewa Brawn... i to nie patriotyzm a raczej uczucia do Łupaszki...
  kobiety zwłaszcza takie młode silnie kierują się uczuciami...patrz Ewa Brawn.

  Nie życzę nikomu uwikłania się w takie dramatyczne sytuacje.
  dlatego preferuje pokój... nie wojnę jak Łupaszka.
 • @Oscar 18:42:10
  Osobiście wolałbym by Inka wybrała drogę Skalskiego (też miał karę śmierci i ułaskawienie).
  Wolałbym by poszła do szkoły, została np lekarką jak ojciec Janusza Kamińskiego (też chyba wyklęty.. ale to Janusz zna szczegóły) i jako lekarka służyła Polsce...
  Mój Ojciec był w AK podczas okupacji a po wyzwoleniu wstąpił do II Armii WP i wyzwalał Kołobrzeg... a potem się uganiał po Hryszczatej za banderowcami... a potem pracował dla Polski.

  Tak powinno się wtedy powtępować.
  Wrogowie Polski mieli inne "ideały" kariera ówczesnego ISIS jest da nich ideałem pożytecznego idioty... widać to w Syrii.
  Przeklęci to takie ISIS tamtych czasów.
  W ISIS szeregowi to pożyteczny idioci zaczadzeni Allachem...
  tak jak podziemni zaczadzeni amboną...
  to bardzo podobne mechanizmy...

  a Inka i podobni są wykorzystywani przez wrogów Polski do siania nienawiści między Polakami... podobnie jak Katyń
  a np Wołyń jest już wyciszany...

  Nie dajcie się wrogom Polski robić w konia.
 • @Oscar 18:59:41
  Husky z kumplami Twojego wywodu nie pojmie. To ponad ich zdolności percepcji rzeczywistości. Nikt z nich nigdy nie napiętnował polonofobii u żydów, natomiast chętnie atakują tych którzy widzą całe żydowskie zło. Przykład. Czy husky z kumplami zaatakował kiedyś tajne izraelskie służby lub izraelską armię za zbrodnie na palestyńczykach, lub inne wykonane wyroki na przeciwnikach politycznych? Ależ skądże. Tamte służby walczą z terrorystami, a np. rosyjskie ze zwykłymi niewinnymi obywatelami. To taka talmudyczna ocena rzeczywistości.
  Pewnie znowu mój komentarz zniknie, bo skrytykowałem tego co nie trzeba. Wiesz co Husky? Żeby się dowiedzieć kto naprawdę pociąga za sznurki, trzeba zobaczyć kogo nie wolno krytykować- prawda Husky?
 • @Husky 18:08:15
  Kiedyś czytałem i tam był cytat ze słów Inki podawany przez świadka czyli żołnierza Łupaszki.... ale pamiętam tego cytatu .

  Inka nie chciała amnestii bo jej ukochany już nie żył.
  .. a dla kobiety to oznacza już brak sensu dalszego życia.
  czyli nie patriotyzm ale uczucia które są wielkie bo kobiety mają fetysz, instynkt kochania "wodza" czyli przywódcy kogoś kto jest najwyżej w lokalnej hierarchii... Inka trafiła niestety na Łupaszkę.
  To nie jest opowieść patriotyczna tylko romantyczna.

  Patriotyczna by była gdyby Inka po tych dramatycznych przeżyciach postanowiła odbudować Polskę razem z innymi Polakami i temu się poświęciła bez reszty.
 • @Oscar 18:59:41
  Kraj był w rękach Bermana i sowieckiej armii, twój tate odbudowywał Polskę... a przeciwnicy bermanowskiego burdelu to ISIS... a do tego Inka nie chciała amnestii, bo "jej ukochany już nie żył", a ukochanym był Łupaszko... ile ty masz Piotrusiu lat?
 • @kimur 11:00:31
  Nic nie rozumiesz z tego co napisałem ..masz filtr założony który uniemożliwia ci rozumienie innych racji niż twoje własne.
  .. i do tego taka niska insynuacja "tate" to cie dyskwalifikuje moralnie.
  Inkę łączyło z Łupaszką to samo co Ewę Brawn z Hitlerem...
  psychologicznie to dokładnie te same relacje.
  Jedna i druga wybrała śmierć choć obie mogły żyć...
  i to nie był patriotyzm ale tragiczna miłość...
  patriotyzmem było żyć i odbudowywać kraj w obu przypadkach.

  Ciężko zakochane kobiety nie kierują się patriotyzmem ... ale uczuciami do obiektu ich fascynacji... zapytaj psychologów...
 • @kimur 11:00:31
  Kraj nie był w rękach Bermana i Armii Czerwonej a w rękach reformatorów którzy wprowadzali reformę rolną, powszechną edukację, powszechny dostęp do służby zdrowia, odbudowę ruin powojennych,
  nacjonalizację majątków przedwojennej oligarchii kościelnej i rodowej oraz żydowskiej.

  Berman tylko pilnował by reformatorom nikt w plecy nie strzelał... a strzelali.
  Armia Czerwona w Polsce robiła to samo co Armia USA w zachodniej Europie. Różnica taka że Armia Czerwona z Polski wyszła a Armia USA z zachodniej Europy nie wyszła a wręcz przeciwnie weszła jeszcze do kilku krajów gdzie jej nie było ...i pcha się pod samą Moskwę (pribałtyki, Gruzja, Ukraina, plany wobec Krymu).
 • @Oscar 11:46:43
  Eva Braun wiedziała co ja czeka z rąk czerwonej zarazy
  Tyle z tej Twojej "teorii miłosnej"
 • @Oscar 11:56:23
  //Różnica taka że Armia Czerwona z Polski wyszła //

  ile lat sie pakowali
 • @Husky 12:31:10
  Dużo tu jeszcze macie takich "Indian" w tym rezerwacie? Niby "wprowadzili powszechną edukację", ale chyba zapomnieli wspomnieć o kilku rzeczach.
 • @Oscar 11:56:23
  Na podstawie jakiego prawa Rzeczypospolitej ci twoi "reformatorzy" wprowadzali te swoje pomysły? I kto im to prawo dał?
 • @Oscar 11:56:23
  To co piszesz, to są twoje opinie, rozumiesz czym jest opinia? Ty swoje opinie ukształtowałeś i oparłeś o ubeckie fałszywki, ale poza ubecką propagandą jest jeszcze reszta świata, która w te bzdury nie uwierzyła. W PRL-u pracowały miliony Polaków, ale koniec tego państwa świadczy o tym, że ci Polacy nie widzieli w PRL-u Polski, kraju, który jest ich państwem... kraina twojego tate, twoja i paru jeszcze ostatnich "Indian" zniknęła bez jednego wystrzału, zatopiona sprzecznościami, które ją zabiły. Motywacja "dla Polski", to romantyczna bzdura z plakatów, Polacy pracowali dla swoich rodzin, chcieli żyć, PRL, jako taki im zwisał.
 • @kimur 12:39:42
  Sporo
  Ale czas robi swoje
  8-)))))
 • @kimur 12:40:44
  a kogo mieli pytać ? Tych co pierwsi przez Zaleszczyki do Anglii wiali ze swoimi majątkami ? A może urzędników Watykanu którzy tu byli latyfundystami ?
  Nie trzeba było pytać było wiadomo że ni chcą Polski przedwojennej czyli Oligarchicznej...czyli Polski Oligarchów i biedoty na prawach niewolników.

  Budowali nową Polskę ... z prawami dla zwykłych ludzi.. opieka medyczna, edukacja, mieszkania, industrializacja w interesie Narodu a nie oligarchów.... nie obyło się bez błędów ale kierunek był pro Narodowy...

  Nie napiszesz że jesteś przeciw powszechnej i darmowej edukacji albo przeciw powszechnej opiece medycznej..albo przeciw powszechnemu budownictwu mieszkaniowemu... a może uważasz że kształcić się powinna tylko ci co mają pieniądze i majątki... a latyfundia rodowe i kościelne to świętość nie do ruszenia ? że Polska powinna być własnością kilku rodów oligarchicznych a cała reszta Polaków po prostu pracować na bogactwa tych rodów...

  Ja tak nie uważam i dlatego reformy powojenne oceniam pozytywnie...
  a systemy oligarchiczne (jak w USA np) negatywnie.
 • @Oscar 13:08:38
  Tylko dlaczego to zdechło
  Tylko nie pisz oklepanej formułki
  wiesz jakiej?

  8-))))
 • @kimur 12:42:31
  gadasz jak bezpaństwowiec co tego kocha kto da mu więcej...
  Polacy tacy nie są (w większości).. nie można ich kupić...jak żydów ..

  Koniec PRL to nieustające embargo na wszystko z zachodu i nieustające strajki pożytecznych idiotów sterowanych przez zachód tak by zniszczyć Polską gospodarkę...a wszystko w klimacie zimnej wojny.
  Widzimy tą politykę zachodu w Rosji w Wenezueli w Iranie w Syrii na Białorusi.. a nawet w Chinach... to wszystko to robota zachodu i ich agentury oraz lokalnych pożytecznych idiotów.... (tak zachód robi "majdany")

  Jak nie widzisz roli zachodu (globalnej mafii żydowskiej) to albo jesteś ślepy (czyli pożyteczny...) albo obowiązki służbowe nie pozwalają ci widzieć... bo ci płaca byś nie widział... i nie możesz zobaczyć bo cie z roboty wywalą .. jak większość dziennikarzy w mainstream-owych mediach.
 • @Husky 13:15:55
  Najlepiej jest, jak każdy pracuje na siebie. A nie na oligarchów i urzędasów. Nie ma czegoś takiego jak darmową edukacja i Służba zdrowia. Bo lekarze, pielęgniarki i nauczyciele za darmo nie pracują. Biorą wynagrodzenie. Szkoły i szpitale też płacą, np: za prąd.
 • @zbig71 14:02:09
  Jak każdy pracuje dla siebie to tak właśnie powstają Oligarchie które zawsze sprawiając że ludzie przestają pracować na siebie .bo nic nie maja bo wszystko jest własnością Oligarchy a muszą pracować jako niewolnicy (pracownicy) na bogactwa oligarchy za pensję która wyznacza oligarcha i na której nigdy nie przestaną być biedni i zależni od Oligarchy.

  Ktoś musi pilnować by oligarchowie nie zabrali ludziom wszystkiego co mają. W USA nie upilnowali i całe USA należy do kilku rodzin Oligarchów żydowskich.

  Ty kimś jest właśnie państwo...
  W USA Oligarchowie są znaczni silniejsi niż państwo i to oni wyznaczają marionetki do rządzenia.

  Przyczyna zła wszelakiego jest zjawisko Oligarchii... tak było przed wojną, w dawnych czasach i tak jest w kapitalizmie...oraz w liberalizmie... Oligarchia oznacza zawsze to samo... dyktaturę Oligarchów nad Narodami .. i nieważne jak się ci Oligarchowie będą przebierać czy ukrywać...

  PRL nie był doskonały ale był wolny od oligarchów a to pierwszy właściwy krok we właściwym kierunku.
  Wystarczyło dodać szczyptę wolnego rynku dla małej i średniej przedsiębiorczości... i już byśmy byli na właściwej pozycji systemowej...

  Niestety... zniszczono 45 letni dorobek Narodu Polskiego...
  45 lat to dłużej niż istniała "najjaśniejsza"...(19 lat).
  Teraz Polska solidaruchów istnieje 30 lat i dalej nie wiele Polski jest w Polsce wszystko co cenne w Polsce nie należy do Narodu Polskiego.
  a Polacy pracują na bogactwa zachodu w ich geszeftach dojących Polski rynek zbytu i polskich pracowników.... za 1/4 płacy zachodniej.
 • @Oscar 13:08:38
  O czym ty do mnie piszesz? Jak to "kogo mieli spytać?"? Polaków mieli spytać, tego też nie wiesz, że w Polsce miały się odbyć wolne wybory po wojnie? wolne, to znaczy wolne, a nie napisane na kolanie przez czołówkę NKWD i polskich nadgorliwców w sowieckiej służbie. Ty Piotrusiu uważasz, że we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii i gdzie tam jeszcze w tej kapitalistycznej dekadencji ci twoi "zwykli ludzie" byli pozbawieni praw? nie mieli opieki medycznej, edukacji i tych wszystkich zdobyczy, które tu musieli przynieść kumple twojego tate na bagnetach? Uważasz, że "tam" kształcili się tylko bogacze? Wyobraź sobie, że w II RP był większy procent studentów pochodzenia chłopskiego niż w PRL-u i to pomimo wszelkich preferencji jakich PRL udzielił młodzieży prawidłowo urodzonej. Co ma do rzeczy czyjaś własność "rodowa i kościelna" do czyjejś biedy? Czy ty nie jesteś czasem krypto komunardem i chciałbyś by wszyscy mieli równo? W ZSRR nie było(w Korei Pół. nadal nie ma) wielkiej własności rodowej ani kościelnej i co? było fajnie? kraina marzeń? Po co ty wypisujesz te kocopoły? to jest równoległa rzeczywistość, którą ludzie odrzucili, nie chcą tak żyć, po prostu nie chcieli i nie chcą. Wszystkie państwa na świecie, od kiedy istnieją, uczestniczą w kołowrocie idei rodzących się i umierających... o co ty masz pretensje właściwie... o to, że w Stanach chcą zamieszkać każdego roku setki tysięcy ludzi, a do rosyjskich ambasad kolejek nie ma? Może Rosja nie była i nie jest wystarczająco "fajna"? Nonsensy które sobie ułożyłeś jako scenografię rzeczywistości... nie ciążą ci trochę?
 • Komunistyczna Zbrodnia Lubińska
  37 lat temu w Lubinie, podczas pokojowej manifestacji zorganizowanej w drugą rocznicę porozumień sierpniowych, milicjanci i zomowcy zabili trzy osoby, a kilkanaście ranili. Na zdjęciu K. Raczkowiaka koledzy niosą śmiertelnie postrzelonego Michała Adamowicza

  https://www.swiatobrazu.pl/zdjecie/artykuly/427189/kac-vegas-scenariusz-pisany-przez-zytnia-%E2%80%93-reklama-z-fotografia-umierajacego-czlowieka--2.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej