Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
977 postów 30634 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

PRL trzyma się mocno

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sąd Okręgowy w Częstochowie nakazał zwrot świadczeń emerytalnych odebranych byłemu funkcjonariuszowi Służby Bezpieczeństwa.

 

W Polsce sędziowie to nie jest nadzwyczajna kasta, to zwyczajna mafia.  A sędziowie skupieni wokół Gersdorf i Żurka to jest mafia bolszewicka.

Od początku pytanie brzmiało: idioci sterowani przez ubeków czy cyniczni gracze. Odpowiedź po latach jest jasna: mieszanka 1:1!
Obecnie górą są jednak ci pierwsi (dlaczego?) .

Sądownictwo to jest istotna, trzecia władza, a oni wypowiedzieli bezpardonową wojnę hybrydową.Ten sędzia ma już na koncie obronę interesów esbeków. W 2014 roku wysłał do Trybunału Sprawiedliwości UE zapytanie ws legalności ustawy dezubekizacyjnej z 2009, a pytania sformowal w sposób wskazujacy na duże zaangażowanie emocjonalne sędziego. Trybunał odesłał

 

 

Sąd Okręgowy w Częstochowie nakazał zwrot świadczeń odebranych byłemu funkcjonariuszowi SB. W uzasadnieniu wytknął, że istnienie przepisów ustawy jest niedopuszczalne w demokratycznym państwie prawa.

  "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że ustawa dezubekizacyjna objęła ponad 38 tys. osób, którym obniżono emerytury. Każda z tych osób teoretycznie ma prawo odwołać się do sądu okręgowego od decyzji dyrektora Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA. Na 26 tys. złożonych odwołań jedynie w pięciu przypadkach zapadły nieprawomocne wyroki. Żadne z orzeczeń nie kwestionowało do tej pory samej ustawy, a jedynie jej zastosowanie w przypadku konkretnego byłego funkcjonariusza.

Sąd w Częstochowie uznał teraz, że ustawa dezubekizacyjna jest sprzeczna z prawem Unii Europejskiej i Konwencją o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności. Sędzia Marek Przysucha, który wydał zaskakujący wyrok, zdecydował także o ponownym przyznaniu byłemu funkcjonariuszowi SB odebranych świadczeń.


Sędzia „rości sobie prawo”
Politycy jak na razie niechętnie komentują wyrok w Częstochowie. – Orzeczenie budzi wątpliwości. Skoro mamy ustawę, to sędzia powinien na jej podstawie oceniać stan rzeczywisty. Przepisy nie zostawiają wątpliwości – mówi Jerzy Polaczek, polityk PiS, były minister, a dziś wiceszef komisji spraw wewnętrznych i administracji. Jego zdaniem należy czekać na TK. – Wyrok z ominięciem trybunału może sugerować, że sędzia wykracza poza swoje upoważnienia. Uzasadnienie kwestionujące zgodność ustawy z prawodawstwem UE dowodzi subiektywnego charakteru argumentacji. Sędzia sądu okręgowego rości sobie prawo do generalizującej oceny, co jest poza jego kompetencjami.

Ale sędzia najwyraźniej widzi sprawę inaczej. – W wyroku z 31 maja powołałem się na prawo unijne. W kolejnym, z lipca, odnoszę się również do konstytucji – mówi Marek Przysucha.

 

https://dorzeczy.pl/kraj/111951/Ustawa-dezubekizacyjna-sprzeczna-z-prawem-Zaskakujacy-wyrok-sadu.html

KOMENTARZE

 • Jeśli
  Np 40 lat temu taki ubek w umowie o pracę miał zagwarantowane takie świadczenia, jakie miał, to po 40 latach takie powinien dostać.
 • Odbieranie emerytur to znęcanie się nad starcami.
  To najgorszy rodzaj politycznej wendetty.
  Emerytury gwarantuje państwa a państwo które świadomie tych zobowiązań nie dotrzymuje powinno być karane i to surowo.

  Rozumiem ograniczanie emerytur osobom jeszcze czynnym zawodowo ale dłużej niż np 5 lat przed emeryturą... zmiana zasad emerytalnych...
  ale zmiana emerytur ludziom którzy już są na emeryturze to haniebne postępowanie. .. można by rozważać ograniczenie emerytur kominowych (po kilkanaście tysięcy).. do poziomu emerytur wysokich ale nie kominowych (nie rażąco wysokich) np do kilku tysięcy zł......

  Tak trzeba zrobić z nadzwyczajną kastą i z mundurowymi emerytami w wieki 30 lat... ale z emerytami z nie kominowych emeryturach ...będącymi już starcami ...na tle politycznym takie rzeczy mogą robić tylko ekstremalnie "zzombieni" nienawiścią ...psychopaci.

  Ty Husky taki właśnie jesteś.
  pasuje ci znęcanie się nad starcami... w trybie odpowiedzialności zbiorowej. Taki jesteś i taki jest twój autorytet..
 • @zbig71 11:56:34
  I mało istotne pytanie ......czy w umowie o pracę miał zagwarantowaną bezkarność za mordy i tortury w ramach.... pełnienia obowiązków służbowych
 • @Oscar 12:06:03
  Z tymi ,,starcami,, to bym nie przesadzał. Chodzi o to, że prawo nie powinno działać wstecz. Tak jak pisałem, jeśli taki ubek jeden z drugim w umowie mieli zagwarantowaną takie świadczenia emerytalne, jakie mieli to takie powinni dostać i tyle.
 • @Oscar 12:06:03
  Przykro mi
  Ale połowa tych UB-ecki kanali powinna ...wisieć
  I to lata temu już
  Zobacz na kondycję ZUS-u
  Proste
 • @Husky 12:08:54
  Tylko to trzeba udowodnić. Jeśli łamał prawo, to niech z tej wysokiej emerytury płaci odszkodowanie, ale emeryturę powinien dostać. Albo postępujemy zgodnie z prawem, albo co chwilę je zmieniamy i wtedy jest burdel.
 • @zbig71 11:56:34
  Facet który prezentuje takie postawy cytat :
  "@Jasiek 23:37:32
  Tu na tym portalu są tacy, do których nie dociera, że Piłsudski był zwykłą kanalią. Tak samo, że Powstanie Warszawskie to była zbrodnia na narodzie i stolicy.
  nadużycie link skomentuj
  zbig71.."

  Jest albo kompletnym dyletantem z zerową wiedzą albo pobierał emeryturę z UB !
 • @zbig71 12:17:10
  // Jeśli łamał prawo, to niech z tej wysokiej emerytury płaci odszkodowanie//


  Na jaką kwotę wyceniasz ludzkie życie
  Na jaką kwotę wyceniasz życie dziecka,kobiety itd.
  Tak w przybliżeniu
 • @Husky 12:11:58
  Bo ta cała ustawa dezubekizacyjna jest po to, bo ZUS ledwo dyszy.
  Czy wieszać łachmytów? Też musisz udowodnić w sądzie winy, aby wykonać wyrok. Niejeden z nich pewnie ma wiele za uszami, ale prawo powinno być prawem i na samosądy nie powinno być przyzwolenia.
 • @Husky 12:21:40
  Za morderstwo powinna być kara śmierci. Tak wyceniam. Tylko to niestety trzeba udowodnić. Przecież sąd wydaje wyroki, a nie Antek Policmajster. Nie zrozum mnie źle, gardzę ubekami, którzy wysługiwali się paskudnym reżimom, albo obcym państwom, ale jeden łamał kości, a inny pisał raporty, nie wolno stosować zbiorowej odpowiedzialnoś
 • @Husky 12:08:54
  Husky .. to sądy są od wymierzania sprawiedliwości...nie ZUS.
  Przestępstwo trzeba przed sądem udowodnić a sąd wyda karę zgodnie z własną oceną przestępstwa..

  Znowu pokazujesz że masz pod czaszką jakiś zlepek g..na... zwłaszcza w zakresie moralności.
 • @zbig71 12:31:36
  Facet który prezentuje takie postawy cytat :
  "@Jasiek 23:37:32
  Tu na tym portalu są tacy, do których nie dociera, że Piłsudski był zwykłą kanalią. Tak samo, że Powstanie Warszawskie to była zbrodnia na narodzie i stolicy.
  nadużycie link skomentuj
  zbig71.."

  Jest albo kompletnym dyletantem z zerową wiedzą albo pobierał emeryturę z UB !
 • @dziennikarz obywatelski 12:21:19
  Piłsudski był prawdziwym aniołem , a PW manną z nieba, bo dzięki wybuchowi tegoż Powstania 200tyś ludzi bardzo szybko do niego trafiło.
  Zadowolony,?
 • @Husky 12:21:40
  Husky w tej wojnie domowej z przeklętymi bandytami po obu stronach zginęła po oj 12 tys ludzi... mniej więcej po równo z tym że po Stronie PRLu zostało zamordowanych ok 5 tys cywilów..

  Na ile Husky wyceniasz życie zamordowanego cywila ?
  Na ile wyceniasz życie zamordowanego mundurowego ?
  Na ile wyceniasz życie przeklętego bandyty ?

  Ten bilans śmierci się równoważy...
 • @Oscar 12:36:45
  Ci którzy brali udział w tamtych zajściach dawno już nie żyją. Ewentualnie są totalnymi starcami, stojącymi nad grobem. I są ich resztki.
 • @Oscar 12:36:45
  Przypomnę ci Husky że PRL sądził bandytów każdego indywidualnie i karę śmierci dostawali tylko ci którzy torturowali i mordowali bezbronnych Polaków albo wydawali takie rozkazy.... za udział w strzelaninie z mundurowymi czyli w walce nikt kary śmierci nie dostawał.
  Tych co nie mordowali skazywano na odsiadkę i wypuszczano w licznych amnestiach...potem szli do szkół zdobywali wykształcenie często wyższe i nikt im emerytur nie odbierał...

  Widzisz Husky jaka jest różnica klas między tobą a PRLem nawet tym stalinowskim z żydami przy korycie do 68 r.
  Ty jesteś .... chory z nienawiści optujący za każdą zbrodnią by tę twoją nienawiść zaspokoić... to stan patologiczny.
  .. albo ostra prowokacja by wywołać takie reakcje jakie wywołujesz...
 • @zbig71 12:42:36
  o tym pisze ... znęcanie się nad bezbronnymi starcami nad grobem...
  to najgorszy rodzaj zbrodniarzy...taki sam jak znęcanie się nad dziećmi czy kobietami..
 • @Oscar 12:44:36
  Tylko po 56 roku często wychodzili ludzie z zmasakrowanym zdrowiem. Bo przeszli przez ,, pieszczoty jakie im zafundowali Różański, albo inny Fejgin. Wielu ludziom sfalszowano dowody. Zeznania wymuszanie okrutnymi torturami.
 • @Tezeusz 12:33:32
  Jesteś tak durny, że ręce opadają.
 • Każdą sprawę należy rozpatrywać indywidualnie
  postępki każdego człowieka indywidualnie.
  Ustawa jest typowym dla PiS bublem pisanym pod publiczkę. Teraz dołożymy tym UB-ekom. Każdy kto pracował w służbach musiał być mordercą.

  Artykuł też jest typowym tekstem propagandowym. Nie mówi jakie były podstawy takiego a nie innego wyroku. Nie wiemy gdzie pracował ten człowiek, jakie były jego czyny.

  Nadzwyczajna kasta jest rzeczywiście do wymiany. Jest karygodne by urzędnik ministerialny zlecał tworzenie trollingu/mobbingu w internecie. Sparaliżowana przez Ziobro prokuratura pod dywan zamiata aferę jedną po drugiej. Gdzie odpowiedzialność Misiewicza, Chrzanowskiego, afera podkarpacka, afera radomska, afera PCK? Sprawa zwykłego wypadku prowadzona tak, że w zasadzie wszystko uległo przedawnieniu. Tych ludzi należy natychmiast odsunąć od władzy nad prokuraturą i sądami.
 • @Oscar 12:44:36
  Skomentuję twoje brednie jednym pytaniem?
  Ile ci zabrono i czy z reszty da się przeżyć
  Gdybyś miał kłopoty z zakupem chleba czy sera daj znać
 • @Zawisza Niebieski 12:56:28
  Od władzy powinno się odsunąć cały okrągły stół. A sędziów wybierać w powszechnych wyborach na 5letnią kadencję.
 • @Oscar 12:46:18
  Raz ci jeszcze powtarzam
  Sam, osobiście strzeliłbym w łeb niejednemu z nich, nawet gdyby miał 99lat.
  Idealnie między oczy......i to bez mrugnięcia okiem
  Masz jeszcze pytania
 • @Husky 13:01:55
  Ciekawe, czy jak dałbym Ci nabitą klamkę, to rzeczywiście byś strzelił? Bo takie deklaracje zza klawiatury brzmią groteskowo. Stosowałbys metody swoich wrogów? Pytanie:, jeśli chcesz zwalczać kanibali, to w ramach tego zwalczania będziesz zjadać kanibali?
 • @zbig71 13:00:44
  "Od władzy powinno się odsunąć cały okrągły stół. A sędziów wybierać w powszechnych wyborach na 5letnią kadencję..."

  I tutaj się choć raz z tobą zgadzam. W tym przypadku moim zdaniem masz rację.
 • @zbig71 13:00:44
  Pełna zgoda. Choć wybory sędziów w wyborach powszechnych to lekka przesada. Wystarczy popatrzeć jakie bagno moralne społeczeństwo wybiera w wyborach do sejmu, w wyborach lokalnych, a jednak sędzia powinien mieć wiedzę prawniczą i doświadczenie. Co niestety dziś widać nie jest stosowane, jako przykład można podać panią Przyłębską, mierną ale wierną. Taką też nadzwyczajną kastę buduje Ziobro.
 • @Oscar 12:06:03
  "znęcanie się nad starcami.
  To najgorszy rodzaj politycznej wendetty."

  Nawet trudno nazwać to wendettą. Przecież promotorzy ustawy nie cierpieli w "lochach" PRLu jak Michnik czy Niesiołowski.
 • @zbig71 13:11:07
  Nie zabiłbym człowieka, nie, nigdy
  Ja zabijałbym tylko komunistów
  Jak mój idol


  http://www.nowastrategia.org.pl/wp-content/uploads/2013/11/gun_ganowicz.jpg

  RAFAŁ GAN-GANOWICZ: ZABIJAŁEM TYLKO KOMUNISTÓW !!!!

  http://antykomunista.neon24.pl/post/143614,zabijalem-tylko-komunistow
 • @zbig71 12:54:00
  Te okrutne tortury nie były nawet w części tak okrutne jak przesłuchania ujętych mundurowych przez bandytów przeklętych ...i ich zamordowaniem.

  A bandyci przeklęci to bandyci mordujący ludzi i aby ich ukarać sprawiedliwie trzeba było wyciągnąć z nich prawdę którą przecież ukrywali..ale nie byli niewinni... mieli krew na rękach i mieli świadomość co się im za ich zbrodnie należy.
  Brutalność była po obu stronach ale bandyci nie mieli żadnych ograniczeń ... a władze PRLu i owszem...co nie znaczy że nie było przegięć... bo były tak jak i dzisiaj są...
 • @Husky 12:57:22
  Nigdy nie byłe mundurowym i nie zajmowałem się polityką.. budowałem Polskę wynalazkami, rozwojem technicznym ...budową nowych konstrukcji... kraju.

  Sam widzisz Husky jak błądzisz.
 • @Tezeusz 13:21:43
  No widzisz, jak chcesz to potrafisz.
 • @Husky 13:01:55
  Nie mam pytań jesteś patologicznym świrem... gdybyś miał możliwości to byś mordował... Hitler miał podobną logikę rozumowania...
  mentalnie jesteście bardzo blisko.
 • @zbig71 12:23:09
  ZUS nigdy nie wypłacał emerytur i rent ubekom.
 • @Zawisza Niebieski 13:26:46
  Ziobro to taki Robespierre, nawet go z wyglądu przypomina. Absolutnie mu nie ufam.
 • @Pedant 13:29:40
  A ten Michnik jak długo siedział w lochu PRL-u
  Masz jakieś dane
  Ponoć to z winy PIS-owskich faszystów.

  https://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/03/stefan_adam_michnik_list_gonczy_plock_wolnosc24pl.jpg
 • @zbig71 13:11:07
  Ja bym strzelił, wroga trzeba niszczyć jego metodami.
 • @Oscar 13:36:08
  Blizej mi do twojego idola ....Stalina

  8-))))))
 • @Husky 13:32:04
  Taki sam świr jak ty i równie "inteligentny"
  On podobnie jak Hitler odczłowieczał swoje ofiary które mordował..
  dla Hitlera żyd to nie człowiek, komunista też nie człowiek ... obaj tacy sami.
  To prymitywny mechanizm samousprawiedliwienia uspakajający sumienie.. pozwalający przełamać sumienie i mordować...LUDZI.

  NIKT nie ma prawa mordować ludzi ... bez wyroku i bez równej walki...
  W samoobronie nawet trzeba.. ale w agresji to jest zbrodnia.
  Kolonizatorzy którym służył ten świr byli kolonizatorami on mordował jako najemnik w interesach kolonizatorów mordował ludzi którzy chcieli się wyzwolić spod kolonialnej okupacji.
 • @Husky 13:43:18
  Znowu bzdury... a czemu sądzisz że Stalin to mój idol ?
  Ja tak nie twierdzę... pochwalam ruską odwilż i Polską odwilż po śmierci Stalina...i pogłębienie odwilży po 68r...

  Sam widzisz że jesteś coś .. nie tego.. na rozumie..
 • @Oscar 13:32:30
  Miałem w rodzinie ludzi, którzy przeszli przez piekło stalinowskich więzień. I to nie dlatego, że byli w lesie. Także mnie nie przekonasz, ani do PRL do roku 56, ani do socjalizmu.
 • @kula Lis 68 13:38:28
  Tak, to MSW chyba im wyplacało.
 • @zbig71 11:56:34
  To umowy o pracę ubeków gwarantowały wysokość emerytur?
 • @Zawisza Niebieski 13:26:46
  Jest demokracja, to ludzie głosują. Byłby Król i nie byłoby problemu.
 • @kula Lis 68 13:40:47
  No, nie wątpię.
 • @Oscar 13:44:07
  //NIKT nie ma prawa mordować ludzi ... bez wyroku //


  Wiem że cię to będzie bardzo bolało ale poczytaj

  Największe zbrodnie peerelowskiej bezpieki [18+]

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/11/06/najwieksze-zbrodnie-peerelowskiej-bezpieki-18/
  https://www.fronda.pl/a/oto-kaci-polakow-zydzi-w-nkwd-i-sb-w-powojennej-polsce,106005.html
 • @Oscar 13:47:03
  Kolego
  Gdyby nie żołnierze niezłomni to nadal pisałbyś cyrylicą.
  Gdyby nie PIS to dalej byście to ukrywali
  Niestety
  Ale to se ne vrati
 • @Husky 13:39:53
  "A ten Michnik jak długo siedział w lochu PRL-u"

  Dłużej niż ty albo taki Piotrowicz.
 • @Husky 14:04:45
  Nie przesadzaj. Cyrylicą to on pisał na lekcjach języka rosyjskiego, tak jak Ty i ja . Po Jałcie i Teheranie sprawa polska była pozamiatana. Wydymali nas nasi ,, sojusznicy,,. Racjonalnie postąpiła Brygada Świętokrzyska, pisał o tym niedawno Red.Rękas. Wielu żołnierzy WIN ukryło się pod zmienioną tożsamością i udało im się przeżyć. Tak należało postąpić, aby uniknąć śmierci z rąk żydokomuny.
 • Jeszcze kilka takich akcji i PiS będzie miał większość konstytucyjną.
  Akurat w przypadku TEGO sędziego wyrok nie jest żadnym zaskoczeniem. Wystarczą dwie minuty poszukiwań w internecie, aby stwierdzić, że facet ma przerost formy nad treścią i w swoich wyrokach uważa siĘ za sędziego Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego
  Miał już z resztą sprawy dyscyplinarne także podczas rządów PO/PSL. Ten sędzia też z korzeniami Ubeckimi. I kto tu jest na wojnie z Polskim legalnie wybranym rządem? UB aż kwiczy z wściekłości żeby było jak było.To właśnie jest kolejny dowód (czarno na białym ) na to, że UBecja wciąż kontroluje Polskie Sądy! Kiedy wreszcie ta UBecka Specjalna Kasta zostanie raz na zawsze spacyfikowana? A ten wyrok śmiechu wart. Podwyższanie wieku emerytalnego czy np. kradzież środków z OFE zgodny z prawem, a odebranie części świadczenia już nie. Wyrok wydrukowany przez jakiegoś czerwonego bydlaka w todze. Zaprezentowane uzasadnienie to bełkot bez argumentu, typu "jestem sędzią", bo jestem sędzią europejskim. Jak ten "sędzia" skończył szkołę, skoro nie rozumie terminów. Bycie ubekiem może jest kwestią światopoglądu, ale działanie ubeków w systemie totalitarnym to sprawstwo. Z mocy tego działania ludzie ponieśli śmierć, zostali kalekami, albo spędzili życie w więzieniu. Utrwalacze władzy ludowej to ludzie czynu i za to zostali osądzeni. Pamiętamy, że dla SN kradzież sędziego to nie jest kradzież, ale roztargnienie. "Quousque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?" Tyle, że sąd okręgowy w Częstochowie, nie orzeka o zgodności ustaw z Konstytucją. Od tego jest TK. Wyrok do kasacji. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy dezubekizacyjnej: Ustawa obniżająca wyższe emerytury byłym funkcjonariuszom SB jest zgodna z konstytucją uznał Trybunał Konstytucyjny. I ten oto przykład pokazuje że sędziowie nie mogą być niezależni, musi jakiś organ państwowy trzymać łapę nad kastą. Dopiero wtedy będziemy wiedzieć że wyroki są sprawiedliwe, a nie wydawane po znajomości tak jak w tym przypadku. Teraz tylko musimy dać PiS większość konstytucyjną inaczej kasta i ubecja podniesienie łeb. Po wyborach rozpierdolić to całe esbeckie sądownictwo. PiS musi pogonić to żydobolszewickie ze swym miotem bydło z łańcuchami na togach! Bydło służące mafiom demolującym państwo polskie. Dosyć syfu poprawności! Jak PiS nie będzie miał większości konstytucyjnej to nic się nie zmieni komunistyczne sądy będą przywracać przywileje bandytom którzy brali kasę za bicie i znęcanie się nad robolami to samo identycznie co Niemcy nie chcą zapłacić reparacji wojennych za mordy i niszczenie Polski a wszystko dlatego, że nie było rozliczeń i zasiedlania nimi latarń, każdy wie że jak człowiek nie zapłaci za swoje czyny to będzie za chwilę robił to samo. Mam nadzieję, że PiS po wyborach zastosuje opcję siłową.
  Tacy ludzie powinni natychmiast zostać wyrzuceni ze stanu sędziowskiego. Dlatego tak ważny jest udział tej "zdrowej" mentalnie i psychicznie części obywateli w wyborach! Na razie jest 2 : 0 dla PiS-u. Czy na jesieni będzie 3 : 0, większość konstytucyjna i długo oczekiwana WOLNOŚĆ zależy tylko i wyłącznie od nas jako SUWERENA! Wystarczy tylko pójść i głosować nie "przeciw" jak często do tej pory ale zgodnie ze zdrowym rozsądkiem albo jak kto woli na "zdrowy, chłopski rozum"... Należy w końcu raz na zawsze zamknąć niechlubny Polski rozdział z "okrągłym stołem"...
 • @ autor
  Najpierw sprawy organizacyjne. Nie bardzo rozumiem, dlaczego ktoś, kto 16.08.2019 ogłaszał "samozbanowanie na czas nieokreślony" ( https://antykomunista.neon24.pl/post/150247,ban ) po ledwie 9 (słownie: dziewięciu) dniach wraca jakgdyby nigdy nic dalej śmiecić na portalu. Wy tam w tych PiSowskich fabrykach propagandy nie macie już żadnego szacunku dla siebie samych?

  Teraz sprawa zawartości tekstu. Pracownicy Służby Bezpieczeństwa mieli niewdzięczne zadanie obrony narodu polskiego przed agenturą USA, RFN, Izraela, Watykanu i innych wrogich narodowi polskiemu ośrodków. Bronili też narodu polskiego przed polskimi DEBILAMI, którzy z różnych powodów dawali się łapać na lep antypolskiej propagandy, serwowanej społeczeństwu polskiemu przez amerykańskie Radio Wolna Europa, ambonę, żydowską KOR-owską jaczejkę itp. Przez cały czas PRL ci SB-cy wykonywali rozkazy, a nie - działali z własnej inicjatywy (z nielicznymi wyjątkami - np. zabójcy Popiełuszki najprawdopodobniej byli przewerbowani przez CIA lub Mossad, samo zabójstwo - było sterowaną z zewnątrz prowokacją wymierzoną w PRL, miało poszczuć polskie społeczeństwo przeciw PRL).

  Teraz post-KORowscy, post-solidarnościowi zdrajcy narodu polskiego, którzy po 1989 dorwali się do władzy wyżywają się na ludziach, którzy w PRL NIE DECYDOWALI O NICZYM, ale JAKO PIONKI STALI NA DRODZE żydowskiej jaczejki, która planowała rozgrabienie polskiego majątku i przerobienie Polski na kolonię "zachodu" a narodu polskiego - na NIEWOLNIKÓW zachodniego kapitału. Jakie ta swołocz ma moralne prawo odbierać tym SB-kom emerytury, po tym, jak zdewastowała i wyprzedała polski przemysł, a kilka milionów Polaków wygnała za chlebem z Polski i doprowadziła do katastrofy demograficznej? Przecież SWOIMI CZYNAMI postsolidarnościowa, post-KORowska żydowska SWOŁOCZ dowiodła najlepiej, że CI SB-cy, z punktu widzenia polskiego interesu narodowego MIELI CAŁKOWITĄ RACJĘ, stali PO WŁAŚCIWEJ STRONIE. A polscy DEBILE do dziś dają się, jak to DEBILE, szczuć żydowskim gnojkom - JAKOŚ ZAWSZE na tych, którzy żydowskiej jaczejce przeszkadzali i - choćby przypadkiem - bronili polskiego interesu narodowego.
 • @Pedant 14:14:05
  Cholera jaki mam brak wiedzy
  Bo w necie pisali o Michniku ..."brzytko"
  Że skazywał na śmierć, a tu się okazuje że to jego skazali
  Nie "wierzmy" w neta
  nigdy

  8-))))))
 • @wercia 13:48:57
  No ktoś im te emerytury naliczał.
 • @Światowid 14:28:38
  //czas nieokreślony//

  to ile to jest?
 • @Światowid 14:28:38
  Towarzyszu
  To wasz koniec
  Tyle

  8-))))

  ps.
  do Owsiaka po pomoc
  On ma i wam da
 • @zbig71 14:15:00
  Ominęła mnie ta wielką przyjemność pisania cyrylicą.
  A z języka rosyjskiego znam jedno słowo
  Nie panimaju czy jakoś tak
  Muszę poprosić @Fretkę,@Trojanke czy @Ikulbai coś tam o pomoc

  8-)))))
  pzdr.
 • Żaden sędzia w Polsce (oprócz sędziów TK) nie ma prawa kwestionować ustawy! To jest jawne łamanie prawa przez sędziego!
  Ten sędzia POwinien być natychmiast odwołany ze swojej funkcji, gdyż wszedł z jednej strony w kompetencje parlamentu, z drugiej trybunału konstytucyjnego. Czekam aż jakiś kretyn orzeknie ze wybory 2015 były nieważne. I w ogóle wszystko nieważne tylko ON ważny. UBekistan w sądownictwie a stan wojenny był zgodny z prawem itd. Usprawiedliwianie totalitarnej PRL i jej zbrodniarzy. Swój do swego ciągnie. Zgraja ubeckich zdrajców wie kto dla nich pracował stąd dziwny wyrok. Nie dziwne, skoro w "niezawisłych" sądach mają swoich.
  Żydobolszewicy i Niemcy dobrze wiedzieli, że należy w pierwszej kolejności mordować inteligencję. Te zbrodnie nazywają "inżynierią społeczna". Dzisiaj mamy tego skutki. Zamordowanych zastąpili zbrodniarze oraz ich dzieci i wnuki. Tajemnica tkwi w jedynie słusznym pochodzeniu niektórych sędziów. Dziadki w czworakach srać do chlewika chodzili i bimber pędzili. Ojce w NKWD i UB z leśnymi bandami walczyli. A my dzisiaj sędzie jesteśmy i konstytucji bronim. I w tym tkwi cała tajemnica kasty sędziowskiej. A ponieważ jesteśmy w UE to Sąd Okręgowy w Częstochowie powinien również uznać za sprzeczne z prawem pozbawienie funkcjonariuszy KL AUSCHWITZ dodatków "za pracę w warunkach szkodliwych", gdyż jest to ..."niedopuszczalne w demokratycznym państwie prawa". Od badania ustaw w Polsce jest Trybunał Konstytucyjny za takie rażące naruszenie prawa przez sędziego pójdzie wniosek do Izby Dyscyplinarnej przy SN o surowe ukaranie sędziego a nawet wykluczenie ze stanu sędziowskiego.
 • @zbig71 13:47:19
  Ja cię staram się przekonać jedynie do odrobiny obiektywizmu i szerszego niż opowieści cioci czy wujka spojrzenia na problem z punktu widzenia obu stron konfliktu.

  Nieskutecznie cie przekonuje... nie jesteś w stanie wzlecieć powyżej własnego tyłka... a trzeba by zrozumieć historię.
 • @Husky 14:33:11
  //Towarzyszu
  To wasz koniec//

  To się przypatrz wyrobniku post-KORowskiej propagandy syjonu, na to, co się dzieje z portalem na który się masowo ładujecie - on tonie, bo mało kto z myślących ludzi ma ochotę na czytanie tego waszego tłuczonego taśmowo syfu propagandowego ... Macie na tym portalu po parędziesiąt odsłon. Tak samo jak na waszych niepoprawnych tańcuje jeszcze paru zadaniowanych popaprańców w kółku wzajemnej adoracji, garść polskich DEBILI, a poza tym - pustki ...
 • @Husky 14:04:45
  Przecież przeklęci przegrali.. i można było wprowadzać cyrylicę...
  nie wprowadzono.. to decyzja władz PRLu a nie przegranych przeklętych.
  Nikt nie chciał robić z PRLu kolejnej republiki ZSRR (poza wyjątkami bez znaczenia) ...Ruskie nie chcieli i Polacy nie chcieli...i tyle.

  Znowu z logiki ZERO.
 • @Pedant 14:14:05
  On w tym "lochu" był uwiarygadniany na tzw. opozycjonistę, także w czasie przebywania w lochu, odwiedzał Moskwę i szagał po Moskwie. Doucz się w sprawie Michnika jąkały, jego mame i tate, brata i innych tzw. legendowanych w ten sposób "opozycjonistów" np Bula i Borsuka, etc..
 • @zbig71 13:50:44
  I ten oto przykład pokazuje, że sędziowie nie mogą być niezależni, musi jakiś organ państwowy trzymać łapę nad kastą. Dopiero wtedy będziemy wiedzieć, że wyroki są sprawiedliwe, a nie wydawane po znajomości tak jak w tym przypadku. Sędzia zapewne w stanie wojennym sam wydawał wyroki skazujące Polskich Patriotów na długoletnie wiezienie w Polsce, co drugi sędzia, prokurator to esbek albo syn, wnuczek ubeka czy esbeka.
 • @kula Lis 68 14:47:48
  "On w tym "lochu" był uwiarygadniany na tzw. opozycjonistę"

  Wy kula, to wielki odważny patriota co wiele wycierpiał za Ojczyznę. Nie to jakieś Kuronie i Michniki. Komuchy aż się trzęsą ze strachu przed wami.

  Ale niech tylko system się zmieni i wy będziecie pierwsi aby zmienić pozycję i poglądy o 180 stopni. Teraz walczycie bohatersko z PRL bo go nie ma, w PRL byście walczyli z sanacją.
 • Od orzekania czy coś jest zgodne z konstytucją jest Trybunał Konstytucyjny a nie pojedynczy sędzia.
  Sędziowie: Stosowanie przepisów konstytucji grozi upomnieniem. Sąd dyscyplinarny ukarał sędziego za to, że wydał wyrok o treści nieznanej kodeksowi. Eksperci: to nastawanie na niezawisłość. 23 września Sąd Dyscyplinarny Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał wyrok skazujący sędziego. Kara: upomnienie. Jak twierdzi sam zainteresowany, za to, że ośmielił się zastosować bezpośrednio przepisy konstytucji i na ich podstawie zakwestionować legalność decyzji ZUS. Obwiniony zapowiada złożenie odwołania do Sądu Najwyższego. Zarzut uwzględniony. Ukarany to Marek Przysucha, sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie. O jego problemach z rzecznikiem dyscyplinarnym pisaliśmy pod koniec sierpnia. We wniosku o rozpoznanie sprawy dyscyplinarnej zarzucono mu m.in. doprowadzenie do przewlekłości postępowań oraz naruszenie kodeksu postępowania cywilnego. 23 września sąd dyscyplinarny uwolnił sędziego Przysuchę od trzech z czterech zarzutów. Skazał go jednak za „rażące i oczywiste naruszenie art. 47714 k.p.c.”, polegające na formułowaniu wyroków sprzecznych z treścią tego przepisu. Ten fakt potwierdza sędzia Sądu Apelacyjnego Jan Kremer, rzecznik prasowy SA w Krakowie.

  O co chodzi? O to, że sędzia ani nie oddalił odwołań złożonych przez stronę na decyzję ZUS, ani nie uchylił zaskarżonych decyzji, orzekając jednocześnie co do istoty sprawy (a tak stanowi art. 47714 k.p.c). Zamiast tego wydał tzw. wyroki pilotażowe, w których ustalił sprzeczność wydawanych przez ZUS decyzji z konstytucją i ich bezskuteczność w obrocie prawnym (ze względu na brak umocowania osób, które je wydały).

  Będzie odwołanie

  Jak mówi ukarany sędzia, akurat ten uwzględniony przez sąd zarzut był dla niego najbardziej kuriozalny. No bo jak można zarzucać sędziemu, że rozstrzygając sprawę, zastosował wprost konstytucję zastanawia się Marek Przysucha.

  Przytacza, że sąd dyscyplinarny, uzasadniając ustnie wyrok, odwołał się jedynie do samej litery k.p.c., pomijając główną oś sporu, która dotyczyła relacji ustawowych uprawnień sądu wynikających z przepisu art. 47714 k.p.c. w stosunku do konstytucyjnych zasad, takich jak m.in. zasady legalizmu, równości.

  Pisemne uzasadnienie omawianego wyroku nie jest jeszcze gotowe. Na nasze pytanie o motywy ustnego uzasadnienia rzecznik SA w Krakowie odpowiedział, że nie są mu znane. Ponadto Jan Kremer podkreślił, że wyrok nie jest prawomocny, więc jego zdaniem komentowanie go byłoby przedwczesne.

  Sędzia Przysucha jednak już teraz zapowiada, że złoży odwołanie do Sądu Najwyższego. To dla mnie kwestia zasad. Sędziowie nie mogą przecież obawiać się, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności dyscyplinarnej za to, że spróbują pójść pod prąd i przełamać linię orzeczniczą deklaruje Marek Przysucha.

  Na uzasadnienie wyroku oraz prawomocny rezultat postępowania w sprawie Marka Przysuchy oczekuje Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. Objęło ono bowiem to postępowanie monitoringiem. Czekamy z niecierpliwością na finał sprawy, gdyż będzie to stanowiło ważną informację, w jaki sposób same sądy określają granice swojej niezawisłości komentuje Hanna Kaflak-Januszko, członek SSP „Iustitia”.

  Przekroczenie granic

  A zdaniem ekspertów coraz wyraźniej widać, że sądy z określaniem takiej granicy mają coraz większy problem. Zdaniem dr. Ryszarda Piotrowskiego, konstytucjonalisty z Uniwersytetu Warszawskiego, sąd dyscyplinarny, wydając omawiany wyrok, wszedł niejako w buty sądu odwoławczego. Granica dzieląca sądownictwo dyscyplinarne od sądownictwa powszechnego jest bardzo cienka i łatwo można ją przekroczyć. I wydaje się, że w omawianym przypadku do takiego przekroczenia doszło zaznacza dr Piotrowski. Sąd dyscyplinarny ocenił bowiem de facto działalność orzeczniczą sędziego. A ta powinna być poddawana ocenie sądu wyższej instancji, do którego sprawa trafia na skutek odwołania jednej ze stron. Sądy dyscyplinarne nie sprawują nadzoru judykacyjnego nad orzecznictwem. One powinny w szczególności skupić się na ocenie sprawności i profesjonalizmu sędziego. Poza tym mogą działać jedynie wtedy, gdy dochodzi do oczywistej i rażącej obrazy przepisów prawa oraz do uchybienia godności urzędu sędziego tłumaczy konstytucjonalista. Jego zdaniem w tym przypadku nie może być mowy o braku profesjonalizmu po stronie ukaranego sędziego. To nie była sytuacja, w której sędzia nie znał przepisów i dlatego orzekł nieprawidłowo. On się po prostu zastanawiał, jakie przepisy powinien zastosować czy kodeksu postępowania cywilnego, czy ustawy zasadniczej wskazuje dr Piotrowski. Moim zdaniem sąd dyscyplinarny powinien był zawiesić tę sprawę do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia przez sąd powszechny w sprawach prowadzonych przez sędziego Przysuchę. A to ze względu na dbałość o jednolitość orzecznictwa. Inaczej może bowiem dojść do sytuacji, kiedy to w porządku prawnym będą funkcjonowały dwa sprzeczne ze sobą wyroki jeden sądu dyscyplinarnego, piętnujący sędziego za wydanie danego orzeczenia, i drugi sądu odwoławczego, który może stwierdzić, że decyzja podjęta przez sędziego była prawidłowa konkluduje Ryszard Piotrowski.

  https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/824735,sedziowie-stosowanie-przepisow-konstytucji-grozi-upomnieniem.html
 • @Pedant 14:54:38
  To te Kuronie i Michniki cierpiały za....... ojczyznę
  Hmmmm....
  Którą
  proszę o uzupełnienie tej genialnej ......myśli

  8-)))))
 • @Husky 12:08:54 jak ten esbek się wybiela..
  Pan Zenon, bo o nim mowa, ma 73 lata. Do czasu wprowadzenia ustawy pobierał 2400 zł renty. Teraz ma na życie niespełna 900 zł. – Gdyby nie pomoc rodziny, dawno zająłby się mną komornik – mówi. Od 1976 r. pracował w milicji, w wydziale dochodzeniowo-śledczym. – Ale nerwy mi siadały, potem kręgosłup. Złożyłem raport o zwolnienie. Był 1981 r. naczelnik kadr ostrzegał: masz dwoje dzieci, roboty szybko nie znajdziesz. Zaproponował mi pracę za biurkiem, w Biurze „W” MSW, które zajmowało się kontrolą korespondencji.

  Trzeba było roboty nie przyjąć? – Pewnie tak, ale mnie się wydawało, że zawsze obok systemu jestem. Miałem 6 lat, gdy zatrzymało mnie UB, bo zrobiłem dziurę w plakacie przedstawiającym amerykańskiego imperialistę. Cały dzień mnie maglowali, a na koniec kazali podpisać zeznania. Postawiłem trzy krzyżyki, bo jeszcze liter nie umiałem – wspomina. Dlatego nigdy nie wstąpił do PZPR, choć go naciskano. – Dziś w szeregach władzy wielu jest byłych partyjnych karierowiczów. Ich nikt z przeszłości nie rozlicza.

  Sędzia „rości sobie prawo”
  Politycy jak na razie niechętnie komentują wyrok w Częstochowie. – Orzeczenie budzi wątpliwości. Skoro mamy ustawę, to sędzia powinien na jej podstawie oceniać stan rzeczywisty. Przepisy nie zostawiają wątpliwości mówi Jerzy Polaczek, polityk PiS, były minister, a dziś wiceszef komisji spraw wewnętrznych i administracji. Jego zdaniem należy czekać na TK. Wyrok z ominięciem trybunału może sugerować, że sędzia wykracza poza swoje upoważnienia. Uzasadnienie kwestionujące zgodność ustawy z prawodawstwem UE dowodzi subiektywnego charakteru argumentacji. Sędzia sądu okręgowego rości sobie prawo do generalizującej oceny, co jest poza jego kompetencjami. Ale sędzia najwyraźniej widzi sprawę inaczej. W wyroku z 31 maja powołałem się na prawo unijne. W kolejnym, z lipca, odnoszę się również do konstytucji mówi Marek Przysucha. Adwokat prof. Anna Rakowska-Trela reprezentuje przed sądami osoby dotknięte ustawą. Mówi o kolejnych procesach, które trwają m.in. w Piotrkowie Trybunalskim. – Sędziowie postanowili nie zawieszać postępowania, tłumacząc, że skoro sąd jest zobowiązany do niezwłocznego wyrokowania, a nie ma informacji, kiedy TK ma się zająć konstytucyjnością przepisów ustawy, procedura będzie trwała. Wyroki mają zapaść 3 września mówi. Stan prawny się nie zmienił. Skąd więc ta zmiana? Zaszła w sędziach ocenia Rakowska-Trela. Może dotarły do nich argumenty, że ludzie, którzy powinni odpowiedzieć za swoje czyny, nie przeszli weryfikacji w 1990 r. Wielu wypracowało sobie zusowskie emerytury i ustawa dezubekizacyjna ich nie dotyczy, a reszcie odmawia się procesu. Sędziowie najwyraźniej dostrzegli, że nie na tym polega sprawiedliwość. ZER odwołał się od wyroku w Częstochowie, powołując się na stan prawny i konieczność czekania na Trybunał. Sprawą zajmie się teraz Sąd Apelacyjny w Katowicach. Nieoficjalnie słychać, że wyrok ma szansę się utrzymać, bo tamtejszy sąd uchylał już w innych sprawach decyzje o zawieszeniu postępowania.
 • @Husky 15:12:36
  "proszę o uzupełnienie tej genialnej ......myśli"

  Proszę bardzo. Tacy jak wy to są zwykłe tchórze co atakują tylko minione reżimy i podlizują się tym co mają władzę teraz. Udają bohaterów z przeszłości i opluwają tych co ich przewyższają. Fuj.
 • @zbig71 11:56:34
  Nikt im nie zabierał prawa do emerytury tylko do przywilejów z tytułu pracy w organach represji. A przypadkiem za poprzedniej władzy/PO-PSL / nie obniżono emerytury i renty ? "Nasze" sądy Gestapo i SS zwracałyby za krzywdy poniesione w Polsce.
 • @Światowid 14:45:50
  // co się dzieje z portalem (....) - on tonie //
  A ty ze swoją kacapską narracją go ratujesz :))))))
 • @Pedant 15:19:55
  Fuj.
  Dla takich aj wajow jak ty
  Który za idolów ma morderców
  Myślę (jestem pewny) że jego portret masz zawieszony tuż nad swoim łóżkiem


  http://ruch-obywatelski.com/wp-content/uploads/2016/03/michnik_stefan.jpg

  Michnik – Szechter – stalinowski kat, morderca sądowy, żydowski komunista – orzekał wyroki z zapałem

  http://ruch-obywatelski.com/polska/stefan-michnik-szechter-stalinowski-kat-morderca-sadowy-zydowski-komunista-orzekal-wyroki-z-zapalem/
 • @Husky 15:44:44
  "Michnik – Szechter"

  Za występki krewnych krewnych w cywilizowanych krajach się nie karze. Dlatego nie popieram szykanowania was za dziadków szmalcowników.
 • @Husky 14:38:46
  To Ty Małolat jesteś.
 • @Husky 15:44:44
  http://zolnierzeniezlomni.com.pl/files/cache/821_89b2e8b5c5d1a5a0e1e9b519e52ca82f.png

  https://www.myheritageimages.com/J/storage/site119637911/files/51/48/58/514858_3703137x3f1e0833e54b86.jpg

  https://archiwaipnpolska.files.wordpress.com/2014/04/c59bwic485tkowski-wilhelm.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/D-3_4CaXsAAPL8k.jpg

  Człowieku z amnezją wywoływaną na zawołanie, powiedz nam czym różni się brat Michnika, od taty Kaczyńskich?
  Gdzie te roznu
 • @puuuq 15:35:08
  Kolego
  Zrzucimy z portalowej platformy parę kilogramów zbędnego postkomuszego czerwonego balastu i .....portal tym "sposobem" zostanie uratowany przed zatonięciem

  Jeszcze chwila

  8-)))))
  Pozdrawiam
 • @zbig71 15:52:42
  "To Ty Małolat jesteś."

  On tylko wie, że my w PRL żywiliśmy się octem i musztardą, oraz brandzluje się jako pogromca "komuny".

  Jeśli by się przeniósł w czasie, to by podkulił ogon i żałośnie skomlał. Potem pomyślał i wstąpił do ZMP aby gromić sanację i bić bikiniarzy.
 • @Oracz 15:54:03
  Gdzie te słynne różnice między PO a PiSem, czy tam na odwrót? Na czym mają polegać? Dlaczego jak nie łunia to Białoruś?


  Dlaczego TW Balbina jeździła do rodziny na Ukrainę i upijała się tanią anyżówką, aż do zerzygania się na buty?
 • @Oracz 15:58:25
  A to teraz wiem że mocno się napracowałeś przy czyszczeniu i pastowaniu butów naczelnikowi
  Współczuję ci
  Ale dobra robota

  8-))))))
 • @zbig71 15:52:42
  Małolat.....to mieszkalem w Polsce
  8-)))))
  pzdr.
 • @Oracz 15:54:03
  A tym, że nie był sędzią skazującym patriotów, lecz inżynierem, na PW.
 • @Oracz 15:54:03
  Co ty
  Za Kosiura tu robisz
  Masz selfie od pasa w dół

  8-)))))
 • @Oracz 15:54:03
  Świątkowski to nie ojciec lecz ponoć wuj. Dałeś dupy idioto.
 • @Husky 16:06:59
  Jakiemu naczelnikowi? Ten ukraiński żyd to zero i kanalia, z rodziny która wkupowała się w laski Stalina likwidując żołnierzy AK. Jest to kanalia tego kalibru, która starcom z AK wciskała kit o mamusi łącznice z PW, która okupację przesiedziała ze świnkami w chlewiku, by ją Hitler na mydło nie przerobił. Następnie funflowała się z Krawą Luna. Komu ten bajer wciskasz Wróbel? Rusz tym pustym łbem.
 • @Pedant 15:50:38
  W Norwegii Quslingowcy ich pomiot do dziś są szykanowani, zakaz studiów, pracy w urzędach państwa.
 • @Światowid 14:28:38
  "Teraz sprawa zawartości tekstu. Pracownicy Służby Bezpieczeństwa mieli niewdzięczne zadanie obrony narodu polskiego przed agenturą USA, RFN, Izraela, Watykanu i innych wrogich narodowi polskiemu ośrodków. Bronili też narodu polskiego przed polskimi DEBILAMI, którzy z różnych powodów dawali się łapać na lep antypolskiej propagandy, serwowanej społeczeństwu polskiemu przez amerykańskie Radio Wolna Europa, ambonę, żydowską KOR-owską jaczejkę itp. Przez cały czas PRL ci SB-cy wykonywali rozkazy, a nie - działali z własnej inicjatywy (z nielicznymi wyjątkami - np. zabójcy Popiełuszki najprawdopodobniej byli przewerbowani przez CIA lub Mossad, samo zabójstwo - było sterowaną z zewnątrz prowokacją wymierzoną w PRL, miało poszczuć polskie społeczeństwo przeciw PRL).

  Teraz post-KORowscy, post-solidarnościowi zdrajcy narodu polskiego, którzy po 1989 dorwali się do władzy wyżywają się na ludziach, którzy w PRL NIE DECYDOWALI O NICZYM, ale JAKO PIONKI STALI NA DRODZE żydowskiej jaczejki, która planowała rozgrabienie polskiego majątku i przerobienie Polski na kolonię "zachodu" a narodu polskiego - na NIEWOLNIKÓW zachodniego kapitału. Jakie ta swołocz ma moralne prawo odbierać tym SB-kom emerytury, po tym, jak zdewastowała i wyprzedała polski przemysł, a kilka milionów Polaków wygnała za chlebem z Polski i doprowadziła do katastrofy demograficznej? Przecież SWOIMI CZYNAMI postsolidarnościowa, post-KORowska żydowska SWOŁOCZ dowiodła najlepiej, że CI SB-cy, z punktu widzenia polskiego interesu narodowego MIELI CAŁKOWITĄ RACJĘ, stali PO WŁAŚCIWEJ STRONIE. A polscy DEBILE do dziś dają się, jak to DEBILE, szczuć żydowskim gnojkom - JAKOŚ ZAWSZE na tych, którzy żydowskiej jaczejce przeszkadzali i - choćby przypadkiem - bronili polskiego interesu narodowego."........, wygląda na to, że Jaruzelski z kamratami, odpalili okrągły stół, bo byli agentami CIA i Mossadu...psychiatria abdykowała.... najprawdopodobniej.... żeby "poszczuć polskie społeczeństwo przeciw PRL)." Skąd wy się wygramoliliście Światowid... z czołgi "RUDY"?
 • @kula Lis 68 16:16:46
  "W Norwegii Quslingowcy ich pomiot do dziś są szykanowani, zakaz studiów, pracy w urzędach państwa."

  Macie fantazję Lisie Witalisie. A w Papui Nowej Gwinei zjada się sąsiadów.
 • @Husky 16:14:24
  "Masz selfie od pasa w dół"

  Znowu się brandzlujesz?
 • @Pedant 15:58:01
  No cóż.... może tak, może nie, skoro nie uczył się rosyjskiego w szkole, to znaczy, że jest człowiekiem bardzo młodym. Także PRL zna tylko z opowiadań. Pytałem go o wiek, ale nie chce powiedzieć. Natomiast deklaracje, żeby strzelał bez sądu do ubeków, to smarkateria. Gdyby wziął nabity pistolet w dłoń, to zrobiłby w portki.
 • @Oscar 14:43:11
  To nie były opowieści cioci, ani wujka. Wyrywanie paznokci i obite nerki to nie opowieści przy niedzielnej herbatce. I nie przekonasz mnie, do ustroju, jakiego świat nie widział.
 • @Pedant 16:19:39
  No to sobie poczytaj o tym w Wuju Google. Forumowa mendo jakich tu zatrzęsienie.
 • @zbig71 16:24:08
  Kolego
  Ojciec miał broń...... w domu
  Wprawdzie myśliwską,ale ponoć i z takiej dwururki czerwonego można by odstrzelić
  Na strzelnicy byłem setki razy
  I co tera

  8-)))))

  a tera jadę na kolorowe panienki.......
  dziś zakończenie festiwalu na Notting Hill
  a upał niemiłosierny jezd

  pozdr.
 • @Husky 16:33:42
  To Tatę był w resorcie? No, no....
 • @zbig71 16:36:06
  To nie tak
  Tata miał/a pieniądze.
  A resort na zielone był łakomy
  Zezwolenie to kwestia jednego dnia
  Tak że

  ok.
  3 h pauza

  8-))))))
 • @Oracz 15:54:03
  Rajmund Kaczyński ps. „Irka” – porucznik Wojska Polskiego, uczestnik powstania warszawskiego, inżynier, nauczyciel akademicki Politechniki Warszawskiej. Ojciec polskich polityków, Lecha i Jarosława Kaczyńskich, mąż Jadwigi z Jasiewiczów Kaczyńskiej, teść Marii z Mackiewiczów Kaczyńskiej. Był synem urzędnika kolejowego Aleksandra Kaczyńskiego (1890–1956) oraz Franciszki ze Świątkowskich (1893–1960). Ojciec pochodził z rodziny szlacheckiej herbu Pomian, wywodzącej się z Kaczyna Starego i Kaczyna-Herbasów na Podlasiu. Dziad Rajmunda po mieczu był oficerem carskiej armii, zasłużonym w wojnie turecko-rosyjskiej. Miał majątek w okolicach Łomży. Matka pochodziła z rodziny ziemiańskiej z okolic Odessy. Rodzice Rajmunda Kaczyńskiego osiedli w Grajewie tuż po ślubie. Tam też urodziły się ich dzieci, z których dwoje zmarło w młodości: czteroletni Piotr zmarł w 1924 i studentka Uniwersytetu Warszawskiego Jadwiga zmarła w 1938. Od 1927 wraz z rodzicami mieszkał w Baranowiczach, gdzie jego ojciec został naczelnikiem ekspedycji węzła kolejowego a matka zajęła się obrotem nieruchomościami. Tam chodził do liceum, do którego uczęszczał również Lucjan Jasiewicz, syn Wincentego, brat stryjeczny jego przyszłej żony Jadwigi. Tuż przed wojną Kaczyńscy przeprowadzili się do Brześcia nad Bugiem. Po wybuchu wojny w obawie przed zsyłką na Sybir rodzina Kaczyńskich wyjechała do Warszawy. Tam Rajmund uczył się od 1940 w Zawodowej Szkole Technicznej (Technische Fachschule), którą ukończył w 1943 i rozpoczął studia na Wydziale Mechanicznym Państwowej Wyższej Szkoły Budowy Maszyn im. Wawelberga, potem w Państwowej Wyższej Szkole Technicznej[1] odbywając naukę do 1944. Od 1941 należał do Związku Walki Zbrojnej, następnie w czerwcu 1942 został zaprzysiężony do Armii Krajowej przybierając pseudonim „Irka”. Po odbyciu szkolenia podchorążych w 1943 otrzymał stopień plutonowego podchorążego. W pierwszym dniu powstania warszawskiego 1 sierpnia 1944, jako dowódca 7 drużyny 2 plutonu kompanii K 1 Pułku „Baszta”, brał udział w szturmie na tor wyścigów konnych na Służewcu. W czasie powstania warszawskiego stracił kciuk prawej dłoni. Opiekowała się nim wówczas sanitariuszka Halina Wołłowicz „Rena” (jej siostrzeńcem jest Bronisław Komorowski). Z ręką na temblaku walczył na Mokotowie do końca września. Po upadku powstania przebywał w obozie Dulag 121 w Pruszkowie i w obozie jenieckim koło Skierniewic, skąd zbiegł. Po wojnie, w 1945 podjął studia na Oddziale Technologicznym Politechniki Łódzkiej, które ukończył w 1947 z tytułem magistra inżyniera. Podczas studiów pracował w Zakładach Samochodowych w Głownie, a po uzyskaniu dyplomu i przeprowadzce do Warszawy w marcu 1947 pracował w Polskich Zakładach Optycznych w Warszawie, a od grudnia 1947 jako kierownik robót w Społecznym Towarzystwie Budowlanym. Od 1947 był zatrudniony na Politechnice Warszawskiej z przerwami do emerytury w 1987. Prowadził również wykłady z termodynamiki na tzw. Sorbonie przy Politechnice Warszawskiej, głównie jako skrócone studia dla wyższych członków PZPR. Pracował także nad wynalazczością w zakresie ciepłownictwa. W 1948 ożenił się z Jadwigą z Jasiewiczów, poznaną na jednym z balów karnawałowych na Politechnice Warszawskiej. W 1949 przyszły na świat ich dzieci, bliźnięta – Jarosław i Lech. Matkami chrzestnymi chłopców zostały siostry bliźniaczki Ludwika i Zofia Woźnickie. Początkowo rodzina mieszkała przy ulicy Pawła Suzina 3 w mieszkaniu Jasiewiczów, a od 1950 przy ulicy Lisa-Kuli 8/2 (przemianowanej później na ulicę Pochyłą) na Żoliborzu, w wynajmowanym od rodziny Kowalskich mieszkaniu, wykupionym dopiero w 1981, później przeprowadzili się do bliźniaka przy ul. Mickiewicza. W latach 1956–1957 pracował również w Biurze Projektów Zaplecza Technicznego. W 1958 uzyskał pełny etat na Wydziale Inżynierii Sanitarnej PW[1]. Służbowo przebywał krótko w Belgii, Holandii, Republice Federalnej Niemiec (w związku z budową ambasady amerykańskiej) oraz służbowo kilka dni w Libii w 1966 i Mińsku w ZSRR w 1977. W 1961 i 1966 prywatnie na zaproszenie rodziny wyjeżdżał do Anglii[12]. Projektował instalacje sanitarne w budynku Ambasady USA w Warszawie. Jeszcze przez wiele lat pracował w rozmaitych pracowniach projektowych. Był autorem prac z zakresu teorii niezawodności pracy systemów energetycznych. W latach osiemdziesiątych prowadził zajęcia z Teorii Maszyn Cieplnych na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Był członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego, a od 1980 był członkiem NSZZ „Solidarność”. Był inwigilowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa w związku z jego służbą w Armii Krajowej, a później przez Służbę Bezpieczeństwa w związku z opozycyjną działalnością jego synów. Nigdy nie wstąpił do PZPR, od 1976 należał do ZBoWiD; w okresie PRL nie uzyskał awansów i odznaczeń kombatanckich (otrzymał Złoty Krzyż Zasługi). Postanowieniem ministra obrony narodowej Bronisława Komorowskiego został awansowany do stopnia porucznika. Zmarł 17 kwietnia 2005. Po mszy św., którą koncelebrował bp polowy WP gen. dyw. Tadeusz Płoski, został pochowany na Starych Powązkach, w grobowcu swoich rodziców (kwatera 154 b). Za udział w powstaniu warszawskim został odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari z rozkazu nr 512 dowódcy AK Tadeusza Bora-Komorowskiego z 2 października 1944 (nr krzyża: 12798). Za szturm na tor wyścigów konnych Służewiec otrzymał również Krzyż Walecznych i został awansowany na stopień porucznika[potrzebny przypis]. Został też odznaczony Krzyżem Powstania Warszawskiego. Rodzina 1. Rajmunda Kaczyńskiego-2 i 3 rodzice 2. Aleksander Kaczyński
  (ur. 1890 lub 1892, zm. 1956)
  3. Franciszka ze Świątkowskich
  (ur. 1893, zm. 1960) 4. Piotr Kaczyński h. Pomian
  (ur. 1857) 5. Zofia z Gutowskich 6. Paweł Świątkowski 7. Maria z Bakowieckich
 • @Husky 16:53:11
  To trochę dziwne...
  Moi rodzice też mieli pieniądze i znajomi rodziców także, a broni jakoś posiadać nie mogli.
 • @kula Lis 68 16:32:37
  "No to sobie poczytaj o tym w Wuju Google."

  Sam sobie poczytaj wuju. I nie zmyślaj.
 • @kula Lis 68 16:57:28
  Rajmund Kaczyński był takim samym ojcem, jak ja byłem ojcen dla pasierbicy swojej pierwszej miłości z przed ,,wieku". O czym dobitnie świadczy nie tylko dziedziczona uroda, ale i panujące relacje (delikatnie mówiąc - chłodne). A co najmniej takie założenie jest uprawdopodobnione.
  Zresztą do ,,Irki" to ja osobiście nic nie mam. Może został ,,ojcem" pod wpływem czynników zewnętrznych?
  To nie jest zły moment by pogrzebać w życiorysach, gdy metody panów z partii ze sprawiedliwością w nazwie zaczynają przypominać te, z czasów aktywności ich przodków.
 • @Husky 12:08:54
  "I mało istotne pytanie ......czy w umowie o pracę miał zagwarantowaną bezkarność za mordy i tortury w ramach.... pełnienia obowiązków służbowych"

  Pytanie nie jest wcale mało istotne
  Jeśli nie miał tego w umowie wpisanego (a nie miał) to emeryturę NALEŻY MU/IM wypłacać taką, jaka się należy ze zwykłej wyliczanki
  A czym innym jest odpowiedzialność karna - która w niektórych przypadkach POWINNA BYĆ
 • @Husky 12:11:58
  "Zobacz na kondycję ZUS-u"

  Masz rację...
  Jeden z przykładów to niejaki kaczyński z Żoliborza: nigdy nie pracował a kasę od nich łoi jak... dzika kaczka
 • @zbig71 12:31:36
  "Nie zrozum mnie źle, gardzę ubekami, którzy wysługiwali się paskudnym reżimom, albo obcym państwom, ale jeden łamał kości, a inny pisał raporty, nie wolno stosować zbiorowej odpowiedzialności"

  I dokładnie to jest KURESTWEM w tej niby ustawie
  Ona nie piętnuje i nie każe winnych tylko wszystkich którzy choćby dzień w latach od do byli zawodowo jakkolwiek związani z tzw komuną

  To po pierwsze po drugie:

  NABYTA EMERYTURA - to jedno
  A ew. odszkodowania, kary, nawiązki, itd to zupełnie inna kwestia

  Podła Zmiana nie ma kasy więc wymyśliła taki myk który zarazem da im kupę kasy a z drugiej strony będzie mocno pod publikę - i masa ciemnego motłochu to łyknęła

  A wszyscy nie dość że swoje zaległe i tak i tak otrzymają to jeszcze z procentami oraz odszkodowaniami jeśli będą szli do Sądów
 • @zbig71 13:00:44
  "Od władzy powinno się odsunąć cały okrągły stół. A sędziów wybierać w powszechnych wyborach na 5letnią kadencję."

  Po pierwsze: to ci wybierani chyba musieliby jakieś prawo znać - czyż nie?
  Po drugie: nie mam pojęcia jak widziałbyś sprawdzanie wiedzy i kompetencji takich kandydatów przez "plebs" który o tej dziedzinie nie ma zielonego pojęcia

  Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem byliby chyba ŁAWNICY z jakiejś łapanki, czy losowania a nie etatowi
  No i oczywiście do zmiany cała masa przepisów związanych z Sądownictwem - ale to temat rzeka
 • @Hades 19:20:42
  "Ona nie piętnuje i nie każe winnych tylko wszystkich którzy choćby dzień w latach od do byli zawodowo jakkolwiek związani z tzw komuną"

  Mam znajomego emeryta, co był detektywem. Najpierw zajmował się zwykłą przestępczościa (jak kradzieże i włamania). Potem go awansowali do ochrony infrastruktury, co podlegało SB. Pracował całe życie w tym samym zawodzie, także w III RP. Teraz aby wyżyć musi się chwytać na starość dorywczych prac.
 • @kula Lis 68 16:57:28
  "Rajmund Kaczyński ps. „Irka” – porucznik Wojska Polskiego, uczestnik powstania warszawskiego, inżynier, nauczyciel akademicki Politechniki Warszawskiej. Ojciec polskich polityków, Lecha i Jarosława Kaczyńskich"

  - dostał willę na Żoliborzu za podbijanie wykształcenia przyszłym UB'ekom i pełną ochronę oraz ukierunkowanie życiowe swoich dzieci czyli przyszłych "polityków"

  Pisz to co najważniejsze a nie spamujesz
 • @Pedant 19:30:35
  Mi natomiast utkwiła w pamięci historia jakiegoś bibliotekarza który jakiś czas w swojej pracy zawodowej jakiś czas jako ODDELEGOWANY (czyli nie z własnego wyboru nawet) pracował w bibliotece jakoś tam związanej z MSW i też mu emeryturę złodzieje z Podłej Zmiany okroili
  Dla BIBLIOTEKARZA !!!
  A teraz powymieniajmy dalej: kucharka, stomatolog, pielęgniarka, lekarz........

  To dopiero trzeba mieć albo nas....ne pod deklem, albo być nie bydlakiem bo bydlaki tak nie postępują - tylko PIS'owcem
 • @Hades 19:26:40
  Jasne, musi to być osoba z odpowiednim wykształceniem, nie p.Henio co obala jabole pod sklepem. Jeśli ludzie głosują w powszechnych wyborach, to i sędziego też mogą wybierać.
 • @Hades 19:20:42
  Agentura Kremla w ataku czy amoku???
  http://zielonooka.neon24.pl/post/150401,agentura-kremla-w-ataku-w-sieci-trwa-wojna
 • @Pedant 19:30:35
  I nie jest mi z tego powodu przykro
  8-))))
 • @Husky 20:29:09
  ja jednak nie polecam. Autor bloga zastrzegł, żeby nie obrażać nikogo. Ok. Napisałem komentarz o Orwellu i komentarz wyparował. Czyli bloger zielonooka stosuje cenzurę, jak w latach stalinowskich w ZSRR. Bo jest nie po jego myśli. Pomijając propagandowe brednie, jakie były w jego? tekście, to stosuje metody , jakimi niby pogardza. Żenada.
 • @zbig71 21:04:27
  Przed kilkunastoma minutami wróciłem z festiwalu
  Horror
  Nie czytałem Twojego komentarza, więc dokładnie nie wiem o co tu chodzi
  jeśli nie było obrażania to robić tego nie powinien.
 • @Husky 21:13:48
  Nie było, zapewniam. Na pytanie, gdzie jest mój komentarzb, nie udzielił odpowiedzi tylko też go skasował. Zachowuje się jak nędzny czekista z naganem w łapsku.
 • @zbig71 21:42:01
  I już mnie zbanował, mimo, że nikogo nie obrażałem. Naprawdę szkoda, że Jarek go przywrócił.
 • @zbig71 21:49:56
  Hmmmm....
  8-)))))
  pzdr
 • @Husky 22:22:49
  Zabolało go to porównanie do Orwella i czasów stalinowskich. Nędzny, parszywy tchórz. 70 lat temu byłby zwykłym kapusiem żydokomuny.
 • @zbig71 21:49:56
  " Naprawdę szkoda, że Jarek go przywrócił."

  Wręcz przeciwnie - ufff PIS'asz (jak kilku innych) niemal każdym swoim w'PIS'em udowadnia że Ruszkiewicz miał 100% rację go stąd wykopując

  Teraz jest już tylko kwestia komu pierwszemu pęknie żyłka w oku: ZN, L45, czy RO :))
  (a kilka dni temu wspominałem że mogę symboliczną godzinkę pomóc :)) )
 • @zbig71 21:04:27
  Moje też zostały usunięte.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Twierdza Auschwitz

  Gdzie znajduje sie najbardziej strzeżona twierdza w Polsce? 2 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać nowy regulamin zwiedzania oraz rezerwacji w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie imiennych kart wstępu. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  ... i świat musi patrzeć

  Podczas wtorkowej wizyty w Londynie prezydent USA Donald Trump powiedział, że Iran „zabija teraz setki protestujących ludzi" Dodał: „To okropne i świat musi na to patrzeć”. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Jeśli nie NATO to kto?

  NATO zostało założone w 1949 roku w celu zbiorowej obrony swoich członków, łącząc bezpieczeństwo USA z europejskimi sojusznikami przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Sojusz był świadkiem końca komunizmu, pokonując blok sowiecki bez jednego strzału. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej