Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1004 posty 31469 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Dalekowzroczna strategia polityczna Pawła Kukiza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityczną bombą ostatniego tygodnia był transfer Pawła Kukiza i jego ludzi do PSL. Kukiz zebrał za swoją decyzję sporo krytyki, moim jednak zdaniem wykazał się polityczną klasą i dalekowzrocznością.

 1. Po pierwsze pokazał polityczny realizm i odwagę publicznie stwierdzając, że zarządzana przez niego 3 siła polityczna PL nie jest w stanie zebrać podpisów na wybory do sejmu, musi więc wejść z kimś w alians

2. Z 6 oferentów wybrał tego, który zaoferował mu najwięcej. I nie chodzi tutaj tylko o cele krótkoterminowe, ale o przyszłą władzę w PL.

PO - to naturalny sojusznik Kukiza - środowisko gdzie Paweł zdobywał polityczne ostrogi w komitetach poparcia czy to Tuska czy Komorowskiego, wreszcie poprzez działalność dolnośląskim samorządzie. Tyle, że:

a. jakoś tam Pawła nie chcieli

b. kim byłby Kukiz w PO? 6-ą Lubnauer czy 10-ą Kluzikową? Sposób postępowania Grzegorza Schetyny z tego typu "spadami" jest znany: najpierw obiera ich ze zwolenników jak ziemniaka ze skórki, a potem zabawia się z nimi wypuszczając na smyczy by robili fikołki ku uciesze tłumów by w końcu rzucić ochłap w postaci niszowej posady typu minister edukacji czy jedynka w mocno pisowskim okręgu.

c. Paweł przenikliwie zauważył, że dzisiejsze PO jest tak na prawdę psem łańcuchowym na smyczy PiS. I PiS pokazał, że jeśli będzie za bardzo dokazywała, to smycz zostanie przykrócona np. ustawą o RIO, którą tym razem prezydent Duda podpisze i z czego wówczas będą żyć kadry PO? Po co więc być uchem psa łańcuchowego, nie lepiej trzymać łańcuch?

PiS. Związek z PiS ma wiele zalet: PiS wprowadza właśnie welfare state, a jak dowodzi historia partie takie przez długie lata pozostają hegemonem lokalnej sceny politycznej. Tyle, że PiS to partia centrowa. W wielu przypadkach mówi jedno robi drugie. Takie postępowanie wymaga silnej dyscypliny, ta zaś nie mieści się w modus vivendi Pawła: rockendrolowca działającego w stylu pijanego kozackiego watażki. Na kogoś takiego nie ma miejsca w partii Kaczyńskiego i wcześniej czy później musiałby tu być rozwód.

Bezpartyjni Samorządowcy. To oznaczałoby powrót na smycz Raczyńskiego, z której Kukiz nie tak dawno się zerwał i powrót na tę smycz za każdym razem, gdy trzeba będzie zrobić coś poważnego, np. zebranie podpisów. Bo w stylu działania Pawła nie mieści się tworzenie trwałych struktur, którym trzeba będzie płacić tą czy inną monetą czyli tzw. partyjniactwo.

Lewica. Tzw. Lewica to karta bita. Ugrupowanie, które swą tożsamość opiera na kultywowaniu pamięci stalinowskich oprawców i zdrajców - z jednej strony, a z drugiej strony na promocji tzw. LGBT - czyli czegoś o czym przeciętny Polak myśli jako o nienormalności - seksualnych dewiacjach - takie ugrupowanie po prostu nie ma przyszłości.

Konfederacja. To druga karta bita. Podstawą strategii politycznej PiS jest niedopuszczenie do obejścia z prawej strony. Gdyby więc Kukiz zawarł sojusz z Konfederacją to kwestią czasu jest kiedy pojawiłyby się niepodważalne materiały, że od dawna jest on ruskim agentem, czy ruskim agentem wpływu.

 

Blok PSL-owski. Jest to najlepszy wybór dla Pawła Kukiza by przetrwać w spokoju hegemonię PiS i przygotować się do odegrania swojej roli w historii PL. W końcu bowiem nastąpi taki czas, że PiS odda władzę. Komu? Moim zdaniem PSL-owi. PO w końcu zostanie przez PiS zniszczona. PO jest dziś partią cwaniaków wielkomiejskich, których sensem istnienia jest dojenie kas wielkich miast. PSL natomiast jest partią cwaniaków z prowincji, dojących wioski i miasteczka. PiSowski welfare state ciągle będzie potrzebował funduszy. Nastąpi taki czas gdy trzeba będzie sięgnąć do kies wielkich miast i wtedy nastąpi koniec PO. Zostanie tylko PSL. PSL wiejski, który wystawi premiera: Kosiniaka - Kamysza i PSL miejski, który obsadzi prezydenta czyli Pawła Kukiza. Paweł będzie miał wówczas - wg moich obliczeń, po dziesięciolatce prezydent Szydło czy Morawieckiego - koło 70-tki, właściwy wiek by pijanego kozackiego watażkę zastąpił nobliwy i stateczny ojciec narodu.

A do tego czasu? Po prostu rock and roll w dużych miastach i TVP za pieniądze zdobywane przez PSL.

 

https://www.salon24.pl/u/foros/976437,dalekowzroczna-strategia-polityczna-pawla-kukiza

 

 

KOMENTARZE

 • Antysystemowiec
  Znalazł się w systemowym PSL.
 • chłop potęgą jest i basta, dzięki tym frajerom z miasta;
  Wygląda na to, że od teraz PSL będzie musiał jasno przestrzegać zainteresowanych że w swojej działalności "wykorzystuje cookies" :-)
 • @Autor
  Przyzwoita analiza. Zgadzam się z diagnozą w wielu punktach. Tak się składa, że po wielu latach pójdę do wyborów. Póki partia ZMIANA dr. Mateusza Piskorskiego jest zakazana, zagłosuję na kandydata Pawła Kukiza.
  Oceniam tekst wysoko.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 20:45:22
  Dziekuje za wizyte i komentarz
  Zdrowia

  8-)))))
 • WPS
  A mówią, że kundle, to najinteligentniejsze psy? Nie dotyczy to jednak emigracyjnej mutacji anglo- syjonistycznej:))) Pisze kundel, że 3 siła, która poprzednio zbakamucila ponad 1300000 wyborców głosujących na polityczną dziwkę Pawła Kukiza ( był za UE, za banderlandem, najczęściej za Kaczorsztajnem itd.) teraz nie może zebrać 120 tyś. podpisów pod listami. Wniosek: polityczną dziwkę straciła zaufanie. Raz k...a zawsze k....a !
 • @stanislav 21:00:49
  Aj waju
  Zobacz link
  shalom
 • @Husky
  Bunt w Kukiz'15! Działacze nie chcą koalicji z PSL, liderzy kilku oddziałów odchodzą z ruchu. "Idea antysystemu została zaorana". https://wpolityce.pl/polityka/458877-bunt-w-kukiz15-dzialacze-nie-chca-koalicji-z-psl

  Ps..."antysystemowy" Pawełek idzie razem z koryciarzami z PSL.... chichot historii...
 • Nigdy więcej
  Muzyków, komików, aktorów i celebrytów alkoholików i ćpunów w polityce! Kukiz 15 to taki sam projekt jak Palikot czy Petru. Dziwne jest to, że do dziś są naiwni którzy tego nie widzą. Miał wszystko rozbić i posłusznie wykonał zadanie. Dzięki niemu siły zła zyskały 4 lata. Kochani działacze Kukiz15, powstaliście tylko po to, żeby PiS nie mogło rządzić. Okazało się, że uzyskali samodzielność. Głosowania Kukiza były nad wyraz czytelne. Popierał systemowców od zawsze. Alkoholik i ćpun Kukiz roztrwonił swój potencjał. Zamiast solidnie pracować przez ostatnie cztery lata, wdawał się w wojenki, wyrzucał ludzi albo sami od niego odchodzili. Teraz Kukiza już nie ma. Ludzi rozczarował. Jak tak dalej pójdzie, to i, Kukiz opuści Kukiz15. Proponuję zmienić nazwę z Kukiz 15 na Kukiz 0 (zero). Kukiz jako polityk to tak jak krowa koniem wyścigowym. Kukiz to bardzo prosty, że nie powiem prymitywny człowieczek. Amen
 • @zygmuntbialas 20:45:22
  Ćpun i alkoholik Pawełek zaorał swą inicjatywę ale władza + pieniądze podatnika wciąga i wygodne życie w polityce a wyborców po prostu zrobił w ciula, włącznie z tobą.
 • Kukizowi sypią się struktury w regionach. "Wiadomo, że wśród ludzi wrze"
  https://niezalezna.pl/283412-kukizowi-sypia-sie-struktury-w-regionach-wiadomo-ze-wsrod-ludzi-wrze
  Ps...Kukizowi zawsze zależało na kasie i korycie, a do tego potrzebował naiwnych, którzy będą go wspierać w głupich decyzjach ale wspierać, żeby jak się nie powiedzie powiedzieć swoim wyborcom baj i odpierdolcie się ode mnie bo jak bodaj z diabłem aby dalej do koryta. Takim był radnym wszyscy mówili, że albo na sesji śpi bo nie wytrzeźwiał albo wstrzymywał się od głosu bo nie znał się na niczym albo po prostu wychodził, a kasa i tak płynęła strumieniem i teraz jest tak samo. Ten człowiek nawet nie potrafi się wypowiedzieć tylko czyta z kartki co mu napisano, to zwykły maleńki Dyzma. W dobrze zorganizowanym społeczeństwie każdy powinien zajmować miejsce do którego jest najlepiej przygotowany. Na pewno nie należy do takich społeczeństwo w którym szarpidruty robią za polityków, "komedyanci" wygłaszają własne teksty polityczne a różne zboki są "elytą i ałtorytetami". To tragedia ale cóż nasze elity wyginęły za sprawą brunatnego i czerwonego lewactwa. Czy tęczowe lewactwo da nam kolejną tragedię? Oby nie.
 • @zygmuntbialas 20:45:22
  Ćpun i alkoholik Kukiz to kolejny oszołom. Nie wytrzymał bez kasy. Kasa, Misiu, kasa. Dobrze, że nie do PiS odchodzi bo by zdradził. Trudno nawet skomentować działania Pawła Kukiza. A deklaracja, że będzie edukował Polaków przez 4 lata nowej kadencji jest co najmniej śmieszna. Kim Ty jesteś Kukiz aby zajmować się edukacją i jakie masz do tego kwalifikacje? Może trochę pokory? Bycie posłem nie uprawnia do pouczania innych. Ja przynajmniej nie życzę sobie tego w wykonaniu takiej osoby jak pan.
 • @Husky
  Człowiekowi antysystemowemu 4 lata zajęło zorientowanie się, że bez partii nie może wystartować w wyborach, zapisał się więc na listy najbardziej systemowej zamiast założyć swoją niezależną. Logika? Kukiz to człek służb z misją szkodzenia PiSowi, a gdy zajdzie potrzeba, to na ratowanie opozycji - PO, a dzisiaj w roli koła ratunkowego dla tonącego PSLu, wg Kukiza "organizacji przestępczej". Sam Kukiz mówił, że ma dowody, wystarczy dostarczyć i będą siedzieć. Kukiz działa tak, aby wszystkim wydawało się, że desperacko szuka ratunku dla swojego niknącego ugrupowania. On ma już dość polityki, bo swoje zadanie wypełnił. Tylko ludzi, którzy uwierzyli szkoda.
 • Uuuuuuuu ale gęba opuchnięta od gorzały.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181ZGU5Ni9wLzIwMTkvMDgvMTIvODI1LzUyMC9hM2E0MDg2YjE1ZWY0Mzc4YWYyZjVkYjkwNTA3Zjk4Ny5qcGVn.jpeg
  W obecnych roszadach na scenie politycznej widzę drugie dno. Moim zdaniem w zachowaniu Kukiza i nie tylko widać rękę głębokiego państwa.
 • Kukiz: „Mogłem być wicepremierem w rządzie PiS”. Odpowiedź: „A wtedy się obudził...”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15656294941d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372d139729b5f473216f0a73f2f2fff6a99.jpg "Miałem być wicepremierem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Ale żadne moje postulaty nie zostały wysłuchane" - mówi Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15, które w najbliższych wyborach parlamentarnych wystartuje razem z Polskim Stronnictwem Ludowym. Jest już odpowiedź kierownictwa PiS.
  "Przecież gdybym chciał, to już na początku tej kadencji przystąpiłbym do Prawa i Sprawiedliwości, bo takie rozmowy były. Miałem być wicepremierem! Ale żadne moje postulaty naprawy życia publicznego nie zostały wysłuchane. A prezes Kosiniak-Kamysz był nimi zainteresowany" powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z "Faktem". https://niezalezna.pl/283511-kukiz-moglem-byc-wicepremierem-w-rzadzie-pis-odpowiedz-a-wtedy-sie-obudzil


  Ps.. Tuskowa prawa i lewa by PO-wiedziała ale jaja, ale jaja, ale jaja, co też tacy mali ludzie wymyślają, a może miał taki "głęboki" sen i zwidy. Obudził się a tu z jednej strony tęczowy Kosiniak a z drugiej strony Kamysz konserwatysta. Debil, ćpun i alkoholik wicepremierem, a to dobry żart. Jak widać marzenie ze "Skrzypka na dachu" tkwi w nim ciągle: "Gdybym był bogaczem, jaba dyby dyby ..." tak to jest z muzykantami. Na rok 2019 mamy tylko wybór miedzy po i przystawkami, czyli niemiecko-muslimsko-pedalski bat i nędza albo PiS, czyli Polska i w perspektywie kilku lat całkiem niezły poziom życia wolny od pedalskiego zamordyzmu!
 • @Husky
  Ostry komentarz eksperta o Kukizie. „Antysystemowiec mianowany przez system”. Paweł Kukiz nie był osobą do końca obcą znanym politykom Platformy Obywatelskiej. Można się więc zastanowić, czy nie został po prostu mianowany antysystemowcem przez część środowisk, które działały w obrębie samego systemu mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl, prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert nie ma wątpliwości, że obecnie, nic nie jest w stanie zaskoczyć polskiego wyborczy. Wspólne listy PSL i Kukiz’15 pokazują dobitnie, że trzeba być odpornym na wszelkie, nawet irracjonalne współprace. Jeśli ktoś śledził polską scenę polityczną, a zwłaszcza jeśli pamięta lata 90., nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Ale rzeczywiście chyba nie da się wymyślić bardziej egzotycznej koalicji niż Kukiz i PSL. Formacje te dzieli wszystko. Łączy jedynie to, że bieg wydarzeń na chwilę funkcjonalnie umieścił PSL i Kukiza w centrum pomiędzy walczącymi ze sobą obozami PO i PiS. Ale to jedyne, co Kukiza i Ludowców łączyło mówił. Dodatkowym smaczkiem tej całej historii jest fakt, że z PSL związali się też ludzie kojarzeni z Donaldem Tuskiem. I skoro jest tam pan Protasiewicz, to robi się już bardzo antysystemowo. A mówiąc poważnie, mam pewną satysfakcję dodał Chwedoruk. Politolog zauważył również, że pojawienie się Pawła Kukiza na scenie politycznej mogło nie być przypadkowe. Jego zdaniem wszedł on do Sejmu z postulatami Platformy Obywatelskiej, których ta, nie mogła już głosić po 8 latach rządzenia. Można się więc zastanowić, czy nie został po prostu mianowany antysystemowcem przez część środowisk, które działały w obrębie samego systemu. W tym sensie absolutnie nie jestem zaskoczony. I myślę, że ten koniec nie wiem, czy kariery politycznej, ale na pewno jej etapu nie stanowi jakiejś niespodzianki. Osobiście dużo bardziej byłbym zaskoczony oglądając Pawła Kukiza na listach Prawa i Sprawiedliwości podkreślił wykładowca UW.

  Źródło: DoRzeczy.pl
 • On nazywał ich „zorganizowaną grupą przestępczą”. Oni skandują jego imię. Trwa konwencja PSL-Kukiz’15
  „Władek, Władek” oraz „Paweł, Paweł” to najczęściej skandowane na początku konwencji PSL Koalicji Polskiej hasła. Członkowie PSL skandują imię Pawła Kukiza i biją mu brawo, choć ten wcześniej nazywał ich ZSL-em i porównywał strukturę do mafii. W sobotę po godz. 13 w Płocku rozpoczęła się krajowa konwencja wyborcza PSL, podczas której zostaną zaprezentowani liderzy list wyborczych komitetu PSL-Koalicja Polska. W Warszawie będzie to zapewne Władysław Kosiniak-Kamysz, z kolei Paweł Kukiz ma startować z Opola. PSL wystartuje w jesiennych wyborach jako komitet wyborczy PSL-Koalicja Polska, w skład którego jak zapowiedział na początku sierpnia Kosiniak-Kamysz mają wejść m.in. posłowie koła UED, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Do projektu dołączył też Kukiz’15. Jak widać w polskiej polityce zdarzyć się może wszystko. A jak komentują ten mariaż Internauci? Na profilu Kukiz’15 widać głównie negatywne opinie. Jeszcze nie było startu A już falstart. Kukiz to jest tragedia. PSL rządziło prawie 17 lat z przerwami. I co z tego nic zero. Bogate PSL, partyjka byle by przy władzy.

  https://pbs.twimg.com/media/ECKtZhzXUAA4-7f.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/ECKp1hTXYAA9PZy.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/ECKuvZ0XoAEchx-.jpg
  Muzyk antysystemowy
  ciągle krzyczał: Jowy, Jowy!
  W końcu zrobił się ludowy.
  Pójdzie pewnie pasać krowy!

  Żurawiejki 2019.

  A w senacie będzie wspierać tęczystów.


  Paweł będzie? Trzeźwy i ogarnięty? Przyjedzie przebrany w białego konia?
  Pozdrówcie swojego wodzunia.... https://pbs.twimg.com/media/ECKrD3SW4AE53xJ.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej