Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31834 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Niedźwiedzie wodne utknęły na Księżycu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tardigrades - często nazywane niedźwiedziami wodnymi - to stworzenia o długości poniżej milimetra, które mogą przetrwać po podgrzaniu do 150 ° C i zamrożeniu do prawie absolutnego zera.

Nie jest to tak naprawdę pływak w przestrzeni kosmicznej, ale jest to pierwsze zwierzę, które jest w stanie przetrwać odyseje kosmiczną

Księżyc może być teraz domem dla tysięcy niezniszczalnych zwierząt na Ziemi.

Tardigrades - często nazywane niedźwiedziami wodnymi - to stworzenia o długości poniżej milimetra, które mogą przetrwać po podgrzaniu do 150 ° C i zamrożeniu do prawie absolutnego zera.

Podróżowali izraelskim statkiem kosmicznym, który rozbił się na Księżycu w kwietniu.br.

A współzałożyciel organizacji Arch Mission, która ich tam umiescila, uważa, że ​​prawie na pewno jeszcze żyją.

Wodne niedźwiedzie zostały odwodnione, aby umieścić je w zawieszonej animacji, a następnie zamknięte w sztucznym bursztynie.

„Uważamy, że szanse przeżycia tardigrad… są bardzo duże”, powiedziała szefowa Fundacji Arch Mission, Nova Spivack.

To kolorowa mikrografia elektronowa skaningowa Tardigrady w mchu

 

Fundacja Arch Mission utrzymuje „kopię zapasową” planety Ziemia - z ludzką wiedzą i biologią planety przechowywaną tu są i wysyłane do różnych lokalizacji słonecznych na wypadek zdarzenia kończącego życie na Ziemi.„Lunarna biblioteka” - to coś przypominającego DVD zawierające 30-milionowe archiwum historii ludzkości, które można zobaczyć pod mikroskopem, a także ludzkie DNA - które też było przenoszone na lądownik robota Beresheet.A obok nich były odradzane Tardigradki - niektóre z bursztynu, a niektóre że specjalnej lepkiej strony taśmy Kapton.

Dla większości stworzeń nie ma odwrotu od odwodnienia - życie bez wody jest prawie niemożliwe.

Nie są urocze, ale to nie my nie ustalamy reguły

Ale te niedźwiedzie wodne - które mają inny bardzo słodki przydomek, prosięta mech - nie są większością zwierząt. Można je przywrócić do życia po dziesięcioleciach po odwodnieniu. Naukowcy odkryli, że tardigrade mają coś, co wydaje się prawie super mocą.

Po wyschnięciu chowają głowy i osiem nóg , kurczą się w małą kulkę i wchodzą w stan zawieszonej animacji, która bardzo przypomina śmierć. Zrzucają prawie całą wodę w organizmie, a ich metabolizm spowalnia do 0,01% normalnego tempa. A po dziesięcioleciach przywrócone do wody, są w stanie ożyć.

Następnym razem, gdy spojrzysz na księżyc, pomachaj prosiątkom

 

Wszystko to, plus fakt, że jako pierwsze zwierzę przeżyły w kosmosie już w 2007 roku, czyniło z nich idealnego kandydata do tzw.biblioteki księżycowej Arch Mission. „Tardigrades są idealne do włączenia, ponieważ są mikroskopijne, wielokomórkowe i są jedną z najtrwalszych form życia na Ziemi” - powiedziała Nova.

Chociaż małe prosięta z mchu najprawdopodobniej przeżyły katastrofę księżycową, jest bardzo mało prawdopodobne, że będą mogły powrócić do życia bez ponownego wprowadzenia ich do wody.

Teoretycznie byłoby jednak możliwe gromadzenie tardigrad, sprowadzenie ich z powrotem na ziemię, reanimacja i zbadanie, aby zobaczyć skutki przebywania na Księżycu.

Mimo to miło jest pomyśleć, że następnym razem, gdy spojrzysz na księżyc, mogą zobaczyć cię tysiące (odhyrdated) prosiąt mchu.

Alternatywnie, na pewno jest to świetny materiał źródłowy do filmu science fiction / horror.

Atak prosiąt Mech z Księżyca? Obejrzymy to?

 

  Tardigrades (/ ˈtɑːrdɪɡreɪd /, znany również potocznie jako niedźwiedzie wodne lub prosięta mech) są gromadą żyjących w wodzie ośmionogich segmentowych mikro-zwierząt. Po raz pierwszy zostały opisane przez niemieckiego zoologa Johanna Augusta Efraima Goeze w 1773 roku, który nadał im nazwę „małych niedźwiedzi wodnych”.

https://www.bbc.co.uk/news/newsbeat-49265125

https://www.vox.com/science-and-health/2019/8/6/20756844/tardigrade-moon-beresheet-arch-mission

ps.

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: Husky
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
8-))))))

 

 

KOMENTARZE

 • Hmmmm...
  A jakby się okazało, że po przywróceniu funkcji życiowych ewaluowały i są inteligentniejsze od Brytoli i osobników funkcjonujących między nimi np. Husky'ch?
 • Po polsku nazywają się NIESPORCZAKAMI
  rzeczywiście, zawleczone przez Eskimosów na księżyc wyewoluują ostatecznie w Ksenomorfy (Xenomorph) alias Obcych
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:05:06
  No to mi jednak przykro
  8-)))))
  pzdr.
 • @Husky 15:41:15
  No to się tutaj wykazał Szanowny inteligencją. Nawet nie przypuszczałem, że znacząco wyższą od tych ...

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej