Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31834 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Czarne zwierze na smyczy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zdjęcia przedstawiający dwóch policjantów na koniach prowadzących skutego kajdankami murzyna po ulicach na smyczy wywołał „gniew i obrzydzenie” nie tylko w Teksasie

 

Zdjęcie zrobione w Galveston w Teksasie pokazuje jak traktowany jest czarny mężczyzna, a  który jest bezdomny i chory psychicznie.

 

  

Funkcjonariusze policji konnej  zidentyfikowani jako P. Brosch i A. Smith, aresztowali mężczyznę, zidentyfikowanego jako Donald Neely, 43, pod zarzutem popełnienia przestępstwa.

Zdjęcie zostało zrobione w sobotę przez przypadkowego świadka, który postanowił pozostać anonimowy.

 

Wywołało furię nie tylko w mediach, a wielu komentatorów i dziennikarzy twierdzi, że przywołuje historię niewolnictwa i rasizmu w Stanach Zjednoczonych.

W poniedziałek Leon Phillips, przewodniczący Koalicji na rzecz Sprawiedliwości Galveston, która prowadzi kampanię na rzecz praw mniejszości, wezwał do zwolnienia dwóch oficerów.

„Gdyby to był biały człowiek, nie byłby traktowany w ten sposób” - powiedział.

Gwarantuję, że w ich regułach postępowania z aresztowanym nie ma nic, co można by uzasadniać aby przywiązać faceta podczas jazdy konnej ulicą.Każda czarną osoba powyżej 30 roku życia pomyśli, jak to było kiedyś..Młodzi ludzie mają tendencję do nie przejmowania się czymś takim.Odczuwam emocje, ponieważ pochodzę z "segregowanego czasu", a biali ludzie mówią i robią wszystko, co chcą

Gniew i obrzydzenie
Adrienne Bell, demokratyczną polityk ubiegająca się o mandat do kongresu w 2020 roku, napisała na Twitterze: „Trudno zrozumieć, dlaczego ci oficerowie uważali, że ten młody człowiek wymaga smyczy, ponieważ był już skuty kajdankami i szedł między dwoma konnymi policjantami.

„Jest to scena wywołująca gniew, wstręt i pytania że strony społeczności”.

„Konieczne jest szybkie działanie, aby nikt nie był poniżany w ten sposób, i by procedury aresztowania były uczciwe, sprawiedliwe i humanitarne”.- napisala Adrienne

 

Departament Policji w Galveston powiedział, że taka technika została zastosowana, ponieważ „jednostka transportowa nie była natychmiast dostępna w momencie aresztowania”.

Powiedział, że pojazd policyjny nie był w tym czasie dostępny, ponieważ inni funkcjonariusze byli wcześniej zaangażowani w aresztowanie innego mężczyzny, który został zabrany do aresztu.

Dodał: „Rozumiemy negatywne postrzeganie tego działania i uważamy, że najbardziej właściwe jest zaprzestanie stosowania tej techniki”.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie Departamentu (na Facebooku) w poniedziałek szef Vernon L. Hale powiedział: „Przede wszystkim muszę przeprosić pana Neely za to niepotrzebne zawstydzenie.

„Chociaż jest to wyszkolona technika i najlepszą praktyka w niektórych scenariuszach, uważam, że nasi oficerowie wykazali się w tej sprawie złym osądem i mogli czekać na jednostkę transportową w miejscu aresztowania”.

 

TRAKTOWANIE JAK ZWIERZĘCIA
Christin Neely, szwagierka Neely, powiedziała w poście na Facebooku, że jest on od ośmiu lat „bezdomnym i chorym psychicznie”.

„Wyobraź sobie, że przewijasz Facebooka i widzisz, jak bliska ci osoba jest eskortowana pieszo do więzienia przez dwóch oficerów na koniach, z rękami przywiązanymi za plecami i z przymocowaną liną.I to wszystko się dzieje w 2019 roku ???? „Przeczytałam niektóre z najbardziej nienawistnych i nieczułych komentarzy dotyczących incydentu z udziałem mojego [szwagra] Donalda Neely'ego aresztowanego przez policję.

„Ludzie nawet nie rozumieją głębokości choroby psychicznej i jej wpływu na osobę i jej rodzinę.- napisała Christin

 

 

 https://www.nytimes.com/2019/08/06/us/galveston-police-donald-neely.html
http://www.fox26houston.com/home/controversial-photo-shows-galveston-police-arresting-man-using-rope-attached-to-handcuffs
https://www.sbs.com.au/news/us-police-officers-use-rope-to-lead-black-suspect-through-streets

 ps.

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: Husky
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
8-))))))

Miłego dnia wszystkim życzę 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej