Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31834 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Senatory listy piszą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stany Zjednoczone i Polska mają dobre i wzajemne stosunki sięgające czasów amerykańskiej wojny o niepodległość, która trwa do dziś dzięki naszemu partnerstwu w NATO. Nasz sojusz opiera się nie tylko na wspólnych interesach.

 

 „Światowa Organizacja Restytucji Żydowskiej (WJRO) z zadowoleniem przyjmuje głośny apel 88 senatorów - pod przewodnictwem senatorów Baldwina i Rubio - o przywrócenie przez Polskę własności ofiarom Holokaustu i ich rodzinom” - powiedział Gideon Taylor, przewodniczący operacji, World Jewish Restitution Organisation (WJRO). "Czas jest najważniejszy. Przy coraz mniejszej liczbie ocalałych z Holokaustu, Polska musi pilnie zająć się tym historycznym błędem. ”


Osiemdziesięciu ośmiu amerykańskich senatorów podpisało list pod przewodnictwem senatorów Tammy Baldwin (D-WI) i Marco Rubio (R-FL) wzywający sekretarza stanu Mikę'a Pompeo do „odważnego i pilnego działania ”, aby zachęcić Polskę do rozwiązania problemu zwrotu własności prywatnej ofiarom Holocaustu. List został podpisany przez przywódcę mniejszości senackiej i innych kluczowych senatorów, w tym przewodniczącego i członków Senackiej Komisji Stosunków Zagranicznych, Podkomisji ds. Europy i Komisji Służb Zbrojnych.

 

      

 

 

W liście czytamy: „Teraz jest czas, kiedy ostatni ocaleni z Holokaustu wciąż jeszcze żyją, aby poprzeć nasze słowa znaczącym działaniem. Zachęcamy do podejmowania odważnych inicjatyw, które pomogą Polsce rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe.

„Polska powinna uwzględnić ten głośny apel Senatu USA o sprawiedliwość dla ocalonych z Holokaustu i ich rodzin. Ocaleni z Holokaustu oraz inni Żydzi i nie-Żydzi zbyt długo czekali na przyjęcie przez Polskę przepisów dotyczących nieruchomości zabranych najpierw przez nazistów, a następnie znacjonalizowanych przez polski reżim komunistyczny - powiedział Gideon Taylor, szef operacyjny WJRO. „Światowa Organizacja Restytucji Żydowskiej jest wdzięczna senatorom Baldwinowi i Rubio za kierowanie tym wysiłkiem oraz wszystkim 88 senatorom za naleganie na pilne działanie”.

Ten list po raz kolejny pokazuje, że Kongres Stanów Zjednoczonych bardzo troszczy się o osoby, które przeżyły Holokaust, i pozostaje niezachwiany w poparciu ich praw” - powiedział Eric Gallagher, przedstawiciel WJRO Washington

Senatorzy pochwalili Pompeo za publiczne wystąpienie w lutym w Warszawie i poparcie tej kwestii. Podczas konferencji prasowej z polskim ministrem spraw zagranicznych, profesorem Jackiem Czaputowiczem, podczas swojej pierwszej oficjalnej wizyty w Polsce jako Sekretarz Stanu USA, Pompeo powiedział: „Doceniamy również znaczenie rozwiązania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i nalegam, aby mój polski współpracownicy, aby przejść do przodu z kompleksowymi przepisami dotyczącymi zwrotu własności prywatnej osobom, które straciły własność w czasach Holokaustu. ”

Senatorzy napisali również: „Odpowiedź premiera Morawieckiego na wasze komentarze, w której powiedział, że Polska„ rozwiązała ”tę kwestię, była głęboko niepokojąca. Jak wiadomo, problem nie został rozwiązany i nie zniknie. ”

Jak zauważają senatorowie, Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie uchwalił kompleksowego ustawodawstwa krajowego, aby zwrócić lub zapewnić rekompensatę za prywatną własność skonfiskowaną przez nazistów i / lub znacjonalizowaną przez reżim komunistyczny.Przed wojną w Polsce mieszkało około 3 300 000 Żydów. Około 90% polskich Żydów zostało zamordowanych podczas Holokaustu.

 

 

 

 

 

 


  

 

 

„Moja rodzina i ja jesteśmy wdzięczni senatorom Tammy Baldwin i Marco Rubio oraz pozostałym senatorom za wezwanie do sprawiedliwości dla mnie i innych osób, które przeżyły Holokaust”, powiedział Nate Taffel, 91, ocalony z Holokaustu mieszkający w Milwaukee w stanie Wisconsin. „Dom mojej rodziny w Radomiu w Polsce został niesłusznie odebrany nam podczas Holokaustu, a dla mnie bardzo ważne byłoby, aby Polska w końcu naprawiła tę straszną niesprawiedliwość”.

„Podczas Zagłady straciłem całą rodzinę i przeżyłem warszawskie getto. Nadal mam akty do dwóch nieruchomości w Warszawie. Polska powinna bardziej reagować na tysiące osób, które przeżyły Holokaust, które domagają się sprawiedliwości za skradzione im nieruchomości ”- powiedział Norman Trysk-Frajman, 89 lat, ocalony z Holokaustu, mieszkający w Boynton Beach na Florydzie . „Chcę osobiście podziękować senatorom Tammy Baldwin i Marco Rubio oraz wszystkim innym senatorom za nadanie restytucji własności w Polsce pierwszeństwa.”

Senator Marco Rubio

 

Senator Tammy Baldwin

 

Tłumaczenia własne:

https://wjro.org.il/newsroom-draft-page/

https://www.timesofisrael.com/

https://www.rubio.senate.gov/public/index.cfm/2019/8/rubio-baldwin-lead-86-senators-in-calling-on-secretary-pompeo-to-urge-poland-to-support-restitution-for-holocaust-victims-and-their-families

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Przypiekło?

  No comments? ;-)))
 • @Jasiek 06:28:52
  Spamowanie to i banowanie
  Wypad
 • Jak zachód traktuje Polaków..
  znalezione w sieci
  "Polacy mieszkający na Wyspach doświadczyli wielokrotnie specyficznej angielskiej gościnności. Zaczęło się od macoszego potraktowania kwiatu oficerów polskich, którzy – kiedy trzeba było – służyli wiernie aliantom wiedzą i doświadczeniem. Zwykli żołnierze w imię interesów mocarstw zachodnich za Polskę kładli swe życie podczas wyzwalania Włoch, Francji i dławieniu oporu w faszystowskich Niemczech. Likwidując Polskie Siły Zbrojne, alianci rozpuścili wszystkich bez żadnego dziękuję! Polscy żołnierze musieli zdjąć mundury i zająć się przyziemnymi sprawami.
  Kontradmirał Józef Unrug, dowódca polskiej floty i obrony Wybrzeża w 1939 roku, w sierpniu ‘48 wraz z żoną wyjechał do Agadiru w Maroku. Otrzymał zatrudnienie w zajmującej się połowem sardynek firmie Fregata. Był tam odpowiedzialny za stan techniczny dwóch kutrów. Generał Władysław Bortnowski – dowódca Armii Pomorze, którą dowodził w czasie kampanii polskiej 1939 roku oraz uczestniczył w bitwie nad Bzurą, został zatrudniony na stanowisku zwykłego pielęgniarza w szpitalu dla umysłowo chorych w Mabledon Park w Londynie. Generał Stanisław Sosabowski był twórcą i dowódcą legendarnej Brygady Spadochronowej. Po wojnie Sosabowski pracował w Wielkiej Brytanii jako robotnik magazynowy w fabryce silników elektrycznych, a następnie telewizorów. Tadeusz Komorowski – Bór, Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie pracował w małej wytwórni sztucznej biżuterii. Generał Stanisław Maczek, bohater roku 1939 i walk o wyzwolenie Europy w latach 1944-45, został zostawiony samemu sobie. Początkowo pracował jako zwykły robotnik w fabryce w Edynburgu, potem na etacie barmana w edynburskim hotelu Learmouth. Uwijał się za barem podczas zawodów sportowych, a w pozostałe dni pełnił rolę portiera, wpuszczając i wypuszczając przez bramkę klientów klubu.
  Polacy nie mają dobrej marki w Wielkiej Brytanii i to właśnie przez Polaków – szczuci przez populistów i nacjonalistów brytyjskich – Anglicy postawili na Brexit. Polacy lawinowo uderzyli na brytyjski rynek zatrudnienia, zabierając wielu Brytyjczykom pracę i wprowadzając złe mechanizmy, takie jak praca za najniższą stawkę czy śrubowanie normy. Obecnie to samo widzimy w Polsce tyle, że tymi złymi są Ukraińcy. Ci jednak wcale nie chcą pracować za najniższą stawkę, znają swoje prawa, potrafią się przepychać łokciami i wcale nie śrubują norm, bo nie są tak naiwni jak mieszkańcy nadwiślańskiego kraju.
  "

  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/151421-rado-da-rade-czyli-jesli-mowa-o-polakach-na-emigracji-to-tylko-w-szalecie-2

  A dla Januszka Pana K. zachód jest "Bogiem".
  Drogi Januszku Panie zejdź na ziemię... popatrz co tu się wyrabia...
 • @Autor
  To tak dla jaj, czy wścieklizna?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:54:56
  No wściekają się senatory,wściekają
  Bo Kaczynski ich olewa z tymi żądaniami
  Trafiają jak kulą w płot
  8-))))
 • @Husky 06:35:18
  Ot, klasyczny PiSIor. Nie potraficie się obronić to ban. Byłeś przez lata kulturalny, ale teraz pokazujesz prawdę. Zresztą, wcześniej już się zdarzało. Ot, intelektualne tchórzostwo. A Amerykanie zawsze łamali wszystkie traktaty, począwszy od umów z Indianami
 • @Husky 08:13:38
  Kaczyńskiego ustawia sierżant. Przed wyborami nic nie powie, ale bodaj Polfa (albo jelfa) już w izraelskich rękach. Wróć tchórzu do kraju, a nie na emigracji, gdy twoi idole Polskę oddaję (bo nawet nie sprzedają). A,z apomniałem. PiSdzielce to tchórze jak sanacja.
 • @Husky 08:13:38
  Nie cieszcie nie cieszcie... szaleństwo globalnej mafii nie zna granic.
  Tramp przeniósł stolicę Izraela do Jerozolimy, uznał Syryjskie wzgórza Golan za Izraelskie... zerwał globalne traktaty o broni średniego zasięgu,
  zerwał strategiczny traktat z Iranem, zerwał z neoliberalną zasadą wolnego rynku i likwidacji ceł...
  Tramp łamie wszystkie zasady które "wolna Ameryka" głosiła od lat...
  Tramp to wymyślił ? Nie Tramp wykonuje polecenia globalnej mafii..

  Co stoi na przeszkodzie by mafia ustami Trampa ogłosi`la że Polska to terytorium Izraela ?
  NIC... w tym szaleństwie nie ma granic...
  Tramp nie wpuszcza "brzydkich" dyplomatów do ONZ na posiedzenia,
  "niesłusznych" politycznie sportowców się dyskwalifikuje.

  Jedyna granica, ograniczenie to Rosja, Chiny...
  ale Polska nie jest chroniona przed szaleństwami Trampa (mafii) na własne życzenie tzn na życzenie rządzących solidaruchów.

  Tramp na żądania mafii może zadeklarować wszystko .. jak Zagłoba który sprzedawał Inflanty.
  I ta małpa ma w ręku tępawą już ale ciągle niebezpieczną brzytwę.
  jak mafia zachce może jej użyć .. choć sam pewnie nie chce, ale to bez znaczenia liczy się wyłącznie to czego chce mafia.

  A mafia chce władzy nad światem.
 • @Wican 09:16:16
  Słychać wycie?
  Ok.
  jest więc znakomicie
  8-)))
 • @Oscar 09:18:05
  .. cd ... mafia ustami Trampa, by nie drażnić antysemickich Polaków może ogłosić (uchwalić w senacie USA) że Polska to kolejny stan USA.

  Może ? A kto im zabroni ?
  A może solidaruchy zaoponują ? hehehe
  część tak, PO wolałoby żeby Polska była częścią IV Rzeszy.
  PIS jednak przyklepie taka ustawę w USA Zmianami w nowej konstytucji po wygranych wyborach.

  Nawet łatwo przewidzieć uzasadnienie...
  PIS ogłosi że Polska jako terytorium USA będzie już na wieki chroniona przed agresją Rosji i Niemiec.
  Zarząd nad Polską dostaną wprost, jawnie środowiska żydowskie z USA
  nazywane dla niepoznaki Polską Polonią w USA (prawdziwa Polonia nie żydowska w USA nie ma znaczenia i jest ignorowana przez PIS).

  Wybory niedaleko... ciekawe czy ten pozornie nieprawdopodobny scenariusz się sprawdzi.
 • Kłamstwa
  Tu nie chodzi o tych, którzy mają dokumenty i w tych dokumentach dowody na posiadanie nieruchomości. Tu chodzi o to, aby Polska zapłaciła żydowskim gangsterom za mienie obywateli 2RP, którzy zginęli i nie zostawili spadkobierców i testamentów. Ciekawe z jakiej racji? Przecież zginęli bezpotomnie i ich własność przechodzi na skarb państwa, którego byli obywatelami.
 • @Husky 08:13:38
  Dla Kaczyńskiego Izrael to cud świata. A krytyka tego cudu to antysemityzm.
 • @Oscar 09:27:05
  //PIS ogłosi że Polska jako terytorium USA będzie już na wieki chroniona przed agresją Rosji i Niemiec//

  Oby !!!!

  8-))))
 • @Husky 10:48:12
  Trzeba tylko poczekać do Jesieni. Wybory ,,wygra,, PiS, już nasi ,, przyjaciele,, zza oceanu to zalatwią. W razie jakiś problemów z pomysłami typu Konferencja , będą odpowiednie cuda nad urnami. PiS już pokazał 19 Lipca, jak ,, bardzo,, dba o nasz cudny raj. A potem Pompeo zda przed Kongresem, że Polska wywiązuje się z ustawy 447 jak należy. A Polacy do rezerwatu, jak swego czasu indianie.
 • @zbig71 11:08:26
  Wybory wygra PiS
  Tu zgoda
  8-))))
 • @Husky 11:14:29
  A prezydenckie może wygrać Duda. W końcu w ciemno kupuje cały szmelc jaki mu podsuwają koniokrady, chyba w ten sposób chce zapewnić sobie kolejną kadencję. A jak nie, to Tusk albo Biedroń. Wszystko jedno, różnicy między tymi trzema nie ma.
  I po Polsce, okres pieredyszki dobiega końca.
 • @Husky 10:48:12
  Husky ... jest i kolejny rozdział w tej bajce... nie ma się z czego cieszyć...
  Polska jest mafii potrzebna wyłącznie do rozprawy z Rosją... podobnie jak Ukraina.

  Mafia ustawi w Polsce jako stanie USA swoje rakiety atomowe przeciw Rosji... czyli przyłoży pistolet Putinowi wprost do głowy) czas dolotu do Moskwy kilka minut).
  Co zrobi Rosja ?
  Oglądałeś Westerny ?
  Co robi "bohater" westernu gdy bandyta próbuje mu przyłożyć pistolet do głowy ?... Strzela szybciej.. w wersji soft trafia w pistolet bandyty i go wytrąca bandycie z ręki ... w wersji lekko krwawej strzela w rękę bandyty (w Polskę) a w Wersji krwawej likwiduje bandytę (atak na USA).

  To są fajne scenariusze na filmy ale całkiem nie fajne dla przyszłości Polski i świata.

  Kolejna wojna światowa może być znowu spowodowana przez Polskę solidaruchów spadkobierczynie Polski która spowodowała poprzednią wojnę światową .. która powstała jako bękart (czyli z nieprawego łoża bo mimo woli wielkich mocarstw) I wojny światowej.

  Polska Piłsudskiego i solidaruchów ma bardzo złe papiery "historyczne" ... poza PRLem który był krajem pokojowo współpracującym i ze wschodem i z zachodem , dynamicznie się rozwijającym gospodarczo.
 • @Oscar 11:48:03
  Pamiętam z tego rozwoju dynamiczny i permanentny brak wszystkiego w sklepach, a jak coś wadza rzucała to z etykietą zastępczą.
 • Autor
  To jesteś za tymi senatorami czy przeciw?
  Mają rację czy nie?

  A może to ruscy agenci?

  - jaka jest Twa opinia?
 • @zbig71 12:09:23
  "dynamiczny i permanentny brak wszystkiego w sklepach"
  -pamietam, ale byłem wtedy młody i przystojny :)

  A serio, to dziś myślę, że coś tymi brakami w sklepach było nie tak - np. do dziś nie mogę zrozumieć, dlaczego niby brakowało szynki w sklepach, przy produkcji wieprzowiny po pachy.

  Można było zlikwidowac socjalizm realny bez burzenia wszystkiego w Polsce, ale - tu jakos skłaniam się do opinii Olka jabłonowskiego - kraje zachodnie mogłyby nie wytrzymać konkurencji z Polską i naszymi sąsaidami ( czechami, Wegrami etc) i dlatego rozmontowno Polskę z przemysłu i włąsności. kto jest za to polityczie odpowiedzialny - chyba ekipa jaruzela i zydokomuna z KOR-u myślę

  pozdr
 • @MacGregor 13:35:27
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTcIVDGp8oMldryxnx-xXeu_tMw-CXa2AcU4ZHcoMOGFfkHNwYO
 • @Oscar 11:48:03
  Za Bieruta – Nowa Huta,
  Za Gomułki – suche bułki,
  Za Gierka – kawałek serka,
  A za Kani – ani, ani......

  8-))))))
  zdr.
 • @MacGregor 13:35:27
  Opina kolezanki

  https://twitter.com/i/status/1158581560611954694
 • @MacGregor 13:41:51
  dokładnie. Właśnie o to chodziło, aby nas wydymać, i to idealnie się udało. Teraz Polska to montownie przemysłu niemieckiego. Przecież zachód nie przyniósł nam ''demokracji i praw człowieka'' aby nam zrobić dobrze, tylko aby przejąc rynki i tyle. Poza tym bezpieka przewerbowała się do nowych panów, co odczuwamy do dnia dzisiejszego. a teraz jeszcze serwują nam LGBT i inne zdobycze postępowej ludzkości. a wraz z tymi zdobyczami przychodzi do nas terror polit poprawności. Też trzeba pamiętać, że nasi obecni sojusznicy na początku lat 80tych objęli nas sankcjami. to w imię ''solidarności'' z cierpiącym narodem polskim. a teraz jeszcze 447 i dopełni sie dla nas ''pełnia szczęścia"
 • @Husky 06:35:18
  Czego się boisz że banujesz? Jaśkowi się dziwię w ogóle że o komentarz pyta. Wszyscy wiedzą jaki komentarz może dać PiSowski beton zbrojony. A teraz możesz banować. I tak ciebie nie czytam tylko komentarze pod twoimi postami.
 • @Husky 13:47:21
  a za Jarosława
  przecudna ustawa
  447
  zrealizują, jestem pewien.
 • @Wican 09:14:46
  To nie jest klasyczny PiSior. To wyjątkowy beton. :-)
 • @Rolnik67 14:02:45
  I tak ciebie nie czytam
  Bom z miasta......Londyn
  8-))))))
 • @MacGregor 13:35:27
  Jasiek za pytanie o komentarz dostał bana. Hahaha. PiSior się wystraszył. Lol
 • @Husky 08:13:38
  kundel,
  durniu ujadasz, żeby ujadać ?

  447 już działa? Mamy dowód. Dr Ewa Kurek o pismach kierowanych do muzeów - https://www.youtube.com/watch?v=R4nSdn94CU0

  PiS zdradził Polskę ws. ustawy 447! To zasługuje na Trybunał Stanu | dr Ewa Kurek - https://www.youtube.com/watch?v=ypc-n3_7b6M

  Kaczyński i nie chce i nie może odmówić.

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/08/kaczynski-rabiej.jpg
  CO ROBIŁ RABIEJ KACZYŃSKIEMU lub Kaczyński Rabiejowi W B. JUGOSŁAWII

  Z lewej strony Jarosława Kaczyńskiego siedzi jego umiłowany jasnowłosy młodzieniec w okularach – to młody Paweł Rabiej, który już wówczas w 1993r. pracował w bezpośrednim otoczeniu J. Kaczyńskiego oraz przy kampanii wyborczej Porozumienia Centrum. Nie posiadamy informacji czy Kaczyński – Rabiej byli już wtedy parą ale nie można wykluczyć ich osobistych sympatii.
  https://rafzen.wordpress.com/2019/03/20/co-robil-rabiej-kaczynskiemu-w-b-jugoslawii/?fbclid=IwAR0aee_VkvSZQ2bfadNHPmcKI-WhaRWl4TGpZ2pYCzTWoovUAsGBLHXQp1w
 • @zbig71 12:09:23
  a masowe strajki, masowy sabotaż gospodarczy uprawiany przez solidaruchów i zachodnie embargo na wszystko też pamiętasz ?
  A pewnie nie pamiętasz że zachód zażądał nagle zwrotu kredytów.

  A wiesz jak wyglądało życie w Iraku gdy demokratyczny zachód nałożył tam embargo za Busha (ojca) i potem... jak im wzrosła stopa życiowa...
  a wiesz jak Koreańczykom wzrosła stopa życiowa gdy USA założyły im embargo na wszystko... to samo dot. Wenezueli, Iranu, próby z Białorusią..Rosją...

  To spróbuj samodzielne powiązać te informacje.
  Ja nie dasz rady ... zapytaj kogo mądrego ... wyjaśni ci..
 • @Rolnik67 14:08:08
  Parę dni temu w jedną godzinę napadło tu na mnie ponad 100 osób.
  W dwa dni 160 osób zbanowałam.
  Doprowadzają do tego, bym się wkurzył, coś złego o nich napisał, a potem zgłaszają to i się żalą że dałem im bana.
  8-)))))
 • @Rzeczpospolita 14:18:51
  Żydzie z WPS-u
  Pocałuj mnie w 5 liter
  shalom

  8-)))))
 • @Husky 13:47:21
  Wierszyk nie przystający do faktów..
  Gierek pobudował znacznie więcej niż Gomułka...
  ... ale się pewnie nie rymowało.... politycznie.
 • @Oscar 14:24:07
  Czyli za Gierka nie było serka
  Ale mieliśmy ocet i musztardę
  Dużo octu i musztardy
  8-)))))

  http://gazeta.myslenice.pl/upload/2017-08/w300/harcerze-wywiad-stare-4.jpg
 • @Husky 14:28:09
  jak lubisz robić z siebie idotę ... to rób ... co mi do tego w końcu to idzie na twoje konto.
  .
 • @Oscar 14:22:14
  Pisałem o sankcjach. Tylko to realny socjalizm był do dupy i tyle.
 • @Husky 14:22:29
  Zbanowałaś?? ??? Zamieniasz się w suczkę?
 • @zbig71 14:40:23
  Socjalizm TAK
  Wypaczenia NIE.....
  tow.Gierek na dzien przed smiercia

  8-)))))
 • @zbig71 14:42:27
  Kogo?
 • @zbig71 14:40:23
  Realny socjalizm miał wiele wad to prawda ... np był zbyt tolerancyjny dla nierobów, leni i było to konsekwencja polityki zerowego bezrobocia...
  Lenistwo i nieudacznictwo jednak powinno boleć choć nie zabijać jak w kapitalizmie.
  Realny socjalizm budował odwróconą strukturę społeczną co było wielkim błędem (dyktatura klasy robotniczej) co oznacza dyskryminację klasy inteligencji.

  To były dwa podstawowe błędy...
  A mimo to gospodarka PRLu był konkurencyjna dla zachodu i dlatego zachód ją rękoma pożytecznych idiotów z S... zlikwidował.

  A warto było te dwa podstawowe błędy skorygować a nie wylewać dziecka (gospodarki, majątku narodowego, suwerenności gospodarczej, suwerenności finansowej) z kąpielą.
 • @Husky 14:43:04
  Gierek nie był taki zły. Przynajmniej coś w Polsce pobudował. Jak się kasa z kredytów skończyła, to cud gierkowski się zesrał. Ale pozwolił trochę prywaciarzom zarabiać. Pamiętam, byłem dzieckiem a rodzice mieli szklarnie. Prywatnie można było wszystko załatwić, państwowo było p....... me.
 • @Husky 14:45:18
  Literówkę strzeliłeś jak dziewczyna....
 • @Oscar 14:51:23
  O jaki ja jestem Polak Wyjątkowy
  Myślę dupą i nie mam głowy
  Kieruję się sercem, dumą i honorem
  O kapitalizm, przecież to chore
  Ja chcę powrotu do przeszłości
  I znów w to uwierzyć
  Czy się stoi czy się leży to wypłata się należy
  Czy się stoi czy się leży to wypłata się należy

  https://youtu.be/SOypVl7oaYc
 • @Oscar 14:51:23
  Nawet Albin Siwak mówił, że wolny rynek eliminował leni i nierobów i że to po 89 jest dobre. Te wszystkie bydlaki w stylu Balcerka do końca życia powinny oglądać lochy.
  Powinno się dać Polakom zarabiać i pozwolić na spokojne przejmowanie własności po 89 roku. Nie całej, ale zacząć od tej drobnej typu sklepy i usługi.
 • @zbig71 14:56:43
  a precyzyjniej jak Gierek pobudował fabryki w oparciu o zachodnie technologie które wymagały też wkładu importowanego z zachodu (przynajmniej na początku) to zachód uruchomił solidaruchów by sparaliżować przemysł, produkcję i nałożył embargo na wszystko...
  oraz zażądał spłaty kredytów.
  Wg koncepcji Gierka kredyty miały być spłacane z produkcji i eksportu wyrobów z nowych fabryk...
  Zachód przy pomocy pożytecznych idiotów czyli solidaruchów to właśnie uniemożliwił.
  Uruchamiają masowe strajki solidarnościowe a nie chodziło tu o żadną solidarność tylko o unieruchomienie zakładów produkcyjnych w całym kraju...

  Kto tego nie rozumie kto nie potrafi poukładać tych klocków ten niczego nie widzi poza zachodnią propagandą (wersją IPN, czy solidaruchów).

  Polska miała gigantyczną szansę dziejową .. którą solidaruchy zniszczyły własnymi rękoma.
  Być może Polska już drugiej takiej szansy nie dostanie...
  nikt z otoczenia Polski nie jest tym zainteresowany .. a solidaruchy nadal głupie ...
  Tak kończy się Polska... na waszych oczach i z waszą sprawą.
  Co powiecie wnukom ?... Jaruzelski, Kiszczak, komuchy...?
  Tak powiecie ale nie będzie to prawda.
 • @Husky 15:02:00
  Lepiej to popić poruchać i radia posłuchać!! !
 • @zbig71 15:21:17
  "
  Lepiej to popić poruchać i radia posłuchać!! !
  "
  ..... i to jest mimowolna puenta do tego co napisałem.
 • @Oscar 15:24:45
  "
  Lepiej to popić poruchać i radia "Maryja" posłuchać!! !
  "
 • @Oscar 15:25:34
  Jonego Danielsa on tam występuje.
 • @Oscar 15:20:48
  Gierek opowiadał w jakimś dokumencie, że chciał dogadać się z Wałęsa, ale go Kania z Jaruzelskim wykiwali. Ponoć pracowank nad Polską bombą atomową i ruskim to nie pasowało. Cholera wie jak było.
 • @Oscar 15:20:48
  Ale zachód nie sprzedawał Polsce jakiś najnowszych technologii. Za cwani byli.
 • @zbig71 15:44:28
  Zauważ, że tzw. zachód myślał, że wydyma Chińczyków tak samo jak np. Polaków, a tu Chińczycy pokradli technologie i za chwilę wydymają zachód, z nami włącznie.

  gdyby Chiny poszły polską drogą rozwoju, gdyby mieli ministra przekształceń własnościowych o nazwsku By-le-Co (balcerowicz) to dziś całe Chiny byłyby własnością 'zachodnich koncernów' (czytaj zydowskich), a małe żółtki uczyłyby się w szkołach o holokauście i tysiącu sposobach na walenie gruchy
 • PiS ponosi całkowitą odpowiedzialność za rozwój sytuacji z 447.
  Pamiętaj @Husky że to głównie PiS i tej partii posłowie głosując w Sejmie na "NIE" doprowadzili do niezatwierdzenia "anty ustawy 447" która wysunął w obradach Kukiz i jego partia. Od tego momentu za wszystko co stanie się z tymi złodziejskimi roszczeniami, czy teraz czy za 10 lat, bezpośrednio odpowiedzialni będą ludzie z partii PiS. Roszczenia 447 poprzez swój finansowy ogrom jak i pre medytacyjne złodziejstwo i szkalowanie Polski w trakcie procesu wyłudzania, jeżeli chociażby po części doszły do skutku, niwelują praktycznie wszystkie zasługi PiS dla kraju których nota bene wbrew pozorom nie ma tak dużo. Tak więc jeżeli PiS prawnie nie wprowadzi żadnej ustawy przeciw 447 ludzie absolutnie nie powinni głosować na tą partię.
  PS: Senatorowie US są osobami oficjalnymi państwa USA którym praktycznie rządzą. Gadanie PiS że ich podpisy nic nie znaczą jest kłamstwem.
 • Panowie
  Jeśli Pompeo, lub ktokolwiek inny zacznie poruszać, czy naciskać naszych rządzących w temacie zwrotu mienia bez spadkowego, to oczywistym staje się pytanie ze strony polskiej, czy takie prawo istnieje w Stanach Zjednoczonych, a jeśli istnieje, to czy się go kiedykolwiek stosowało i w stosunku do jakiej grupy obywateli?

  To po pierwsze.
  Po drugie.
  Strona polska powinna wyjaśnić, że w przypadku zgody na procedowanie w Polsce prawa umożliwiającego wypłatę żydom owej fikcyjnej kwoty 300 mld dolarów, Polacy zmiotą ze sceny politycznej obecnych polityków i wybiorą osoby, które zwrócą kraj w stronę Rosji.

  Co więcej może to doprowadzić do łańcuszkowego odwracania się wszystkich pozostałych krajów dawnego bloku sowieckiego od zachodu i skierowanie ich na wschód ze sporą stratą USA, NATO i całego zachodniego świata.

  Tak to wygląda w rzeczywistości i tak powinien tą sprawę przedstawić władzom USA, minister spraw zagranicznych, Morawiecki, czy prezydent Duda. W końcu wymienieni też wiedzą czym wypłata takich roszczeń może się dla nich skończyć.

  Więc nie panikujmy, tylko myślmy trzeźwo, a nadto przecież warto pisać do rządzących, do posłów, zgłaszać podczas spotkań wyborczych i przy każdej innej okazji.
 • @MacGregor 15:54:11
  Nie inaczej.
 • @zbig71 13:55:32
  To ten chropaty dziadyga Regan wprowadził sankcje na Polskę,a dzisiaj solidaruchy stawiają mu pomniki.Mam nadzieję,że smaży się to bydle w piekle.
 • @Stara Baba 16:01:46
  A po co ta anty ustawa miałaby być
  Jeśli myślisz ,że jakaś anty ustawa ma znaczenie dla Żydów to jesteś śmieszny

  8-)))
 • @M i r i a m 16:32:40
  Tyle zrobił dla Żydów, że chyba tak.
 • @zbig71 15:12:48
  I tak było za czasów min.Wilczka,o którym (niestety) zapomina się.
 • @Husky 16:43:30
  Żydzi w tym wypadku mnie g...o obchodzą, ta ustawa jest ważna dla Polaków i PiS o tym wie. Po jej wprowadzeniu problematyczne grupy z tej partii miały by na zawsze zawiązane ręce w sprawie 447 i machlojek z tym związanych. Co więcej, opierając się na prawie polskim i bazując na paragrafach rządzący z pełną świadomością mogli by wtedy pokazać skamowcom z US środkowy palec. To jest główna przyczyna dlaczego ogólnie PiS nie chce wprowadzić anty ustawy 447.
 • @zbig71 15:41:43
  Kaliski (pracujący na polską bombą atomową),konstruował wraz z ruskimi uczonymi broń do zastosowania w kosmosie.Także kto go faktycznie zamordował, jeden Pan Bóg wie?
 • @Jwu 17:18:43
  A sam Wilczek też zmarł w dziwnych okolicznościach.
 • Kto myśli, że dzieci diabła
  koniecznie potrzebują do obrabowania tubylców ciągu cyferek - 447 - ten jest jak dziecko we mgle.
  Wniosek?
  Przecież już teraz atrapa Polski nie jest w rekach tubylców i mało tego - bo tak jest od wieków. Od wieków!
 • @Stara Baba 17:19:04
  Radze zapytac w PO kto podpisal ustawe Terezinska
 • @zbig71 17:33:49
  Kokejne dzielo pana SS?

  Nie żyje Brunon Kwiecień - mężczyzna skazany za próbę wysadzenia w powietrze budynku Sejmu. Tę informację potwierdziła w rozmowie z RMF FM rzeczniczka Służby Więziennej Elżbieta Krakowska. Okoliczności śmierci mężczyzny będzie wyjaśniać specjalna komisja powołana przez Służbę Więzienną.
 • @Husky 18:42:59
  Ponoć Bartoszewski jej nie podpisał.
 • @Husky 18:42:59
  Prawdopodobnie nikt nie podpisał. Nie ma na to dowodów podpisu. Jednak chociażby Bartoszewski to podpisał na dzisiaj rządzi PiS i to od tej partii zależy co dalej będzie się dziać z 447. Abstrahując Terezin jeżeli został podpisany, PiS za przykładem Trumpa który robił to w o wiele ważniejszych sprawach, może ja wypowiedzieć. Nie ma żadnych wymówek. My za sprawą PiS nawet gaz skroplony kupujemy od USA o 25% drożej niż inni. Bić się w piersi i mówić że wszystko w porządku nie ma naprawdę sensu bo każdy wie że nie jest.
 • @Husky 18:47:52
  Strzyga go dopadła.
 • @zbig71 19:00:12
  Mój "kawałek" na dobranoc
  TOP 1 w ostatnich 30 latach
  Warto posłuchać do końca

  https://youtu.be/LCCiwPEdEpg

  https://youtu.be/LCCiwPEdEpg?t=5
 • @Husky 14:28:09
  Zapomniałeś dodać SMALEC z czrno-białą etykietką "gularz wieprzowy".

  A jeśli o Gierka chodzi, to "gówno mu na grób". Zapytaj więźniów politycznych. Jego syn, Towarzysz Adam, nie jest lepszy.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej