Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31834 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Żegnaj demokracjo, żegnaj Tusku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Witaj, Polsko taka jak zawsze – zacofana, zadufana w sobie, zakompleksiona, autorytarna, kołtuńska i biedna. Witaj wschodnia Europo, nasze przeznaczenie! Sen się skończył, czas powrócić do rzeczywistości.

W swoim ogromnym rozżaleniu Hartman sięga po naprawdę mocne słowa. Aż trudno uwierzyć, że tak gorący zwolennik opozycji uderza w nią teraz tak mocno. Hartman wielokrotnie podkreślał, że bardzo źle się czuje w swoim kraju. Przeszkadza mu zaściankowość, PiS i oczywiście najbardziej Jarosław Kaczyński. Pierwszy i jak się okazało jałowy dzień Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej nie przyniósł efektu oczekiwanego przez Hartmana. Opozycja nie jednoczy się przeciw PiS, więc etyk bije na alarm.

Uważający się za autorytet moralny prof. Jan Hartman nie stroni od obraźliwych słów. A opozycja już na starcie czuje się przegrana i brak nadziei na sukces widać na każdym kroku. Właśnie to najbardziej boli filozofa. 

Jeżeli panu profesorowi nie podoba się ten kraj, to proszę posłuchać pana premiera Tuska i wyjechać za granicę . W USA i w Izraelu czekają ma pana z otwartymi ramionami .Nie rozumiem jak można żyć wśród biedoty i kołtunów i ciągle na nich pluć. Proszę wyjechać do bogatych i oświeconych rodaków - skąd Pana korzenie. Polskę i Polaków zostawić w spokoju.Poradzą sobie.

 

Żegnaj demokracjo, żegnaj Tusku
Jan Hartman

Nie chcę w to wierzyć, ale każdego dnia wiadomości są coraz bardziej ponure – wielka koalicja wszystkich partii opozycyjnych nie powstanie! PiS nadal będzie rządził i dopiero pokaże, co potrafi!

Oddanie władzy w ręce Kaczyńskiego bądź jego następcy na kolejne cztery lata jest świadomym i dobrowolnym działaniem konkretnych polityków, którzy taką decyzję podjęli. Pośród winowajców, których win nie odważę się szczegółowo wymierzać i porównywać, z pewnością znajduje się Władysław Kosiniak-Kamysz, który ogłosił właśnie, że PSL idzie do wyborów odrębnie czy też w jakiejś „Koalicji Polskiej”.

To nie do wiary! Kto by pomyślał, że w godzinie próby, gdy waży się los kraju napadniętego przez partyjną klikę, niestroniącą od psychopatów i półgangsterów, bezczelnie i z szyderstwem na ustach depczącą konstytucję i rozgrabiającą państwo, odrąbującą je siekierą od Zachodu i rzucającą w ramiona Rosji, politycy mogą zdradzić!

Czyżby naprawdę byli takimi idiotami, żeby wierzyć, iż cokolwiek poza pełną mobilizacją wszystkich sił opozycji w sytuacji fundamentalnego zagrożenia dla demokracji daje szansę odsunięcia PiS od władzy? Jakim cudem niby mają to zrobić jakieś dwa bloki (jakie?), jeśli nawet PiS nie zdobędzie większości?

Dobre sobie, nie damy się na to nabrać. Zarówno Kosiniak-Kamysz, jak i Schetyna są przekonani, że PiS wygra tak czy inaczej. Najwyraźniej są z tym pogodzeni albo nawet im to tak bardzo nie przeszkadza. Pewnie, kierowanie państwem zniszczonym przez wulgarne populistyczne rządy i zamulonym przez tysiące partyjnych i „rodzinnych” cwaniaczków i kolesiów na wszystkich możliwych stanowiskach to żadna przyjemność. Niech się ta rudera sama zawali do końca. Dla partyjnych szefów i partyjnych „struktur” najważniejsze są w takich okolicznościach poselskie mandaty, stanowiska w biurach, a przede wszystkim dotacje. Trzeba zgromadzić zapasy na czteroletnią zimę, a potem się zobaczy.

Z całego serca życzę PSL, aby ze swoim komitetem, jak zwał, tak zwał, dostało 4,99 proc. głosów! Ciekawe, że najbardziej odpowiedzialnie i racjonalnie zachowuje się w całym tym jarmarcznym korowodzie Czarzasty i SLD, którzy mówią jasno, że idą z PO. Dlaczego zwykła uczciwość i zdrowy rozsądek są tak rzadkimi dobrami, nawet w najtrudniejszych chwilach? Cóż, nie święci garnki lepią.

Kaczyński raz zdobytej władzy nie odda nigdy, jeśli choćby jednym głosem wygra wybory. Kto tego nie rozumie, ten nie powinien zajmować się w Polsce polityką. Zdobycie 8-10 proc. przez „Koalicję Polską” (PSL z Kukizem?), a choćby i 35 proc. przez PO i jej koalicjantów nic nie da. Schetyna i Kosiniak-Kamysz zostaną przez wyborców ukarani za niezdolność do stworzenia wielkiej koalicji i odebranie ludziom nadziei na odsunięcie PiS od władzy. Wynik PO i reszty opozycji będzie przez to dodatkowo obniżony – po prostu wielu rozsądnych ludzi nie pójdzie głosować.

W domu zostaną też wyborcy Biedronia, którzy dostali w twarz. Zadziała efekt defetyzmu – za to Polska pisowska pójdzie tłumnie do urn; już się o to postarają pani z telewizji i pan za ołtarzem. PiS będzie triumfował i utworzy rząd – kto wie, czy w końcu nie z PSL, bo jak widać, ta partia jest zdolna do wszystkiego.

Mogę powiedzieć gorzkie „a nie mówiłem”. W 2016 r. pod auspicjami KOD i patronatem legendy opozycji i Solidarności Janusza Onyszkiewicza działał Komitet Wolność Równość Demokracja, powołany jako platforma dialogu między partiami opozycji. Brałem w tych rozmowach udział i pamiętam doskonale, jak lekceważąco podchodziły do nich duże partie. Tłumaczyliśmy wtedy politykom: przed wyborami stworzenie koalicji będzie trudne, trzeba już teraz rozmawiać, budować zaufanie, pracować nad programem, przyzwyczaić ludzi, że opozycja umie współpracować i jest gotowa połączyć siły, gdy trzeba będzie ratować kraj przed niszczycielami.

Na nic to, oni wiedzieli lepiej. A właściwie nie tyle wiedzieli lepiej, ile ani im się wtedy śniło, żeby porzucić partyjniacki egoizm i zacząć myśleć kategoriami dobra państwa. Dziś płacą za to cenę. Oddawszy władzę w ręce Kaczyńskiego, zaprzepaszczą swój życiowy dorobek, przechodząc do historii politycznej Polski pierwszych dekad XXI w. jako nieudolni biurokraci, niezdolni do podejmowania historycznych wyzwań. A przecież tak nie musiało być!

Jeszcze niedawno wszyscy liczyliśmy na dojrzałość polityków w chwili próby. Zawiedli. Zostawili nas na pastwę Kaczyńskiego i jego sitwy, która nie będzie już miała żadnych zahamowań – zniszczy wolne media, rozprawi się z uniwersytetami i intelektualistami, ocenzuruje kulturę, przejmie pełną polityczną kontrolę nad gospodarką i bez reszty zideologizuje na modłę endecką i klerykalną całą przestrzeń publiczną i szkolnictwo, odetnie nas od Unii Europejskiej i uzależni od łaski Putina.

A gdy skończy się koniunktura na Zachodzie, zacznie się kryzys gospodarczy, w który wejdziemy zadłużeni na miliardy dolarów łapówek, brutalnie wpychanych przez PiS do kieszeni dotychczasowych i potencjalnych wyborców. Taka przyszłość czeka nasz kraj i nas wszystkich.

I nikt nas nawet nie pożałuje, bo sami sobie zgotowaliśmy taki los. Sami się ośmieszyliśmy w oczach świata, dla którego jesteśmy już tylko jednym z wielu mało ważnych chorych krajów, dotkniętych chorobą wulgarnego populizmu i religijnego fanatyzmu. I nie przyjedzie już do nas na białym koniu piękny rycerz z Brukseli. Wie, że nie może i nie pomoże, skoro my nie chcemy pomóc ani sobie, ani jemu.

https://hartman.blog.polityka.pl/2019/07/12/zegnaj-demokracjo-zegnaj-tusku/

Twitter.

 

https://wpolityce.pl/polityka/454886-lament-hartmana-zegnaj-demokracjo-zegnaj-tusku

 

KOMENTARZE

 • nie przyjedzie
  https://g4.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/3835000/3835006-donald-tusk-657-323.jpg

  piękny rycerz z Brukseli
 • @Oświat 21:10:30
  A po co?
  POzamiatane już

  8-))))))
  pzdr
 • No no piesku...
  3 notki dziennie!
  Oni cię wykorzystują po prostu. Łajdaki bez serca :))
  Co na to twoje zabiedzone towarzystwo z piskownicy? Nie jest im smutno? Kamiński ich zaniedbuje bo teraz buduje NEon. Ty walczysz z Tuskiem. Ktoś tam jeszcze się udziela czy ostał się tylko ten zabiedzony ślepiec z londynka?? :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:55:06
  Ech, Jarek, no daj spokój...... !!!! Chłopak uczciwie trenuje przed wyborami. Klasyka gatunku, obiektem plucia jest ktoś nielubiany przez Sakiewiczownié i przez Polaków. Akurat Hartman idealnie do tego pasuje. I Sakiewiczownia macha wtedy do naiwnych" patrzcie, my to wy!! !!
 • @zbig71 22:09:03
  Wiem!
  Tylko nie chcę, żeby się przetrenował.
 • @Husky 22:08:59
  Dlaczego ujawniasz prywatny filmik z mendą serwisową?
  Fe... Nieładnie :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:19:11
  Jakby tak siebie nakręcił. Byłoby na co popatrzeć, a tak Bryndza. Oszczędza siły.
 • @Husky 22:43:22
  Na tych filmikach to są osoby uzależnione od alkoholu?
  Przykro to oglądać.
 • @Husky 22:43:22
  To zwolennik PiS. Wracał z roboty i nagle go olśniło, doszedł do wniosku, że kaczelnik że sworą to Szabesgoje i obca agentura, która ma za zadanie rozmontować Polskę. Ten na twoim filmiku.
 • @zbig71 22:48:23
  A ja sądziłam, że to jest "polski patriota" zagubiony na niepodległy.pl.
 • @AgnieszkaS 22:46:39
  Raczej tak
  I niestety to jest tragedia
  8-))))))
  pzdr.
 • @AgnieszkaS 22:52:43
  Tam nie ma takich wstrząsów.
 • @AgnieszkaS 22:52:43
  Nie, to wyborca PIS
 • @zbig71 23:01:13
  Zibi
  dajmy już spokój z tym serialem "Matka Madzi"
  To już nudne

  8-)))))
  50 notek- 5000 komentarzy o jednym i tym samym
  Żenada

  pzdr.
 • @hamurabi 23:05:39
  Z profilu wygląda mi na Konfederata.
 • @hamurabi 23:05:39
  Po jaką cholerę głosowałeś na PIS
  Widać efekty

  8-)))))
 • @Husky 23:10:45
  "Po jaką cholerę głosowałeś na PIS"

  Ano właśnie.
  Obiecuję- to się więcej nie powtórzy!
  Dodam więcej, nikt z PO-PIS oraz pomagdalenkowej hołoty mojego głosu nie otrzyma.
 • Tusk w depresji.
  Tusk jest załamany sytuacją polityczną w Polsce. Jak informuje Wirtualna Polska, były premier miał powiedzieć swoim współpracownikom, że nie wierzy w sukces Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. Tak mieli twierdzić niektórzy politycy PO w kuluarach dwudniowej konwencji programowej PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej. „Tusk uważa, że wybory są stracone. Nie włączy się w kampanię: - usłyszeli rozmówcy wp.pl.

  „W politycznych kuluarach można usłyszeć, iż Tusk miał powiedzieć swoim znajomym, że nie wierzy w wyborczy sukces opozycji. Zwłaszcza w kontekście tego, co dzieje się od czasu przegranych przez Koalicję Europejskich wyborów do PE w maju - czyli ciągłych kłótni, waśni i nieumiejętności/niechęci stworzenia opozycyjnego sojuszu na jesienne wybory. - Tusk już zrezygnował z planów powrotu do polskiej polityki i budowania nowej politycznej siły na bazie Platformy - twierdzi jeden z polityków tej partii. - Wybory europejskie o tym przesądziły – dodaje” - to fragment artykułu Michała Wróblewskiego w Wirtualnej Polsce.

  Jak nie idzie, to nie idzie. Z jednej strony Tuskowi nie udało się przepchnąć Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej, a w Polsce nawet totalna opozycja nie chce już słuchać jego rad.

  Może czas zająć się czymś innym?

  Źródło: wp.pl
 • @Husky 07:50:52
  moda na faceapp-a, a oto efekt

  https://pbs.twimg.com/media/D_sB9T_W4AA-dHL.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/D_sB94PXYAENZ29.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/D_sB8SpWsAY_Nv3.jpg
 • Obelgi Hartmana wobec PISu bardzo uwiarygodniają PIS.
  Wygląda na to że rozłam wśród solidaruchów jest głęboki
  i to PIS jest bliżej Polskiej racji stanu niż PO czy Hartman.
  Bliżej to nie znaczy że nie można być jeszcze bliżej.
  PIS ma dwie twarze.
  Twarz socjalną (to jest Polska racja stanu) oraz twarz polityki zagranicznej (to nie jest Polska racja stanu).
  Również polityka wspierania banderowskiej migracji jest anty Polska.
  PO w każdej kwestii jest wrogiem Polskiej racji stanu...a w kwestii imigracji banderowskiej PO jest wprost entuzjastyczne...
 • @Oscar 08:15:18
  Wszędzie tam gdzie trwa walka liberalnego lewactwa UE i PO z tradycyjnymi wartościami podziały w społeczeństwie nie odbiegają od znanych nam z Polski...
  Są głębokie i nie mogą być inne.

  To wojna cywilizacyjna.

  Bóg i rodzina są podstawą naszej cywilizacji.
  I tej podstawy musimy bronić.
  Zawsze !

  8-))))))
  pzdr
 • @AgnieszkaS 23:10:38
  To możliwe. Właśnie dowiedział się o cudach nad urną.
 • @Husky 08:31:45
  A ja bym wolał by Polska rodzina była fundamentem Polski kraju Polaków.
  Boga bym zostawił każdemu w jego własnym sumieniu poglądzie.
  Dominacja Boga oznacza automatycznie dyskryminację tych niewierzących...to państwo wyznaniowe a państwo wyznaniowe z definicji demokracji nie może być demokratyczne.
  Państwo to twór ziemski powołany do ziemskich spraw związanych z jakością życia obywateli ... i Boga do melioracji czy nawożenia pół gnojowica mieszać nie trzeba...
  Państwo to rzeczywistość ziemska, przyziemna...
  a wiara to abstrakcja w głowach wierzących .. a fantazjować każdemu wolno nie wolno tylko własnych fantazji narzucać innym albo się wywyższać na podstawie własnych fantazji.
 • @Oscar 10:16:26
  Ale i też nie nazywać ludzi wierzących katodebilami
  8-))))
  pzdr.
 • @AgnieszkaS 23:10:38
  Z FB
  To nie pierwszy przypadek, że ktoś z Narodowców walczący z Żydami, sam okazał się Żydem

  https://pbs.twimg.com/media/D_vk3VZWwAAkh59.jpg
 • @Husky 12:50:45
  To potwierdzone? Może zbieżność nazwisk? Tak czy owak z twojej wklejki nie wynika, że przodkowie Krzysztofa Bosaka to jacyś ,,lewi,, ludzie. Poza tym nie słyszałem aby K.Bosak walczył z Żydami. Jest przeciwnikiem żydowskich uroszczeń i jako polityk RN o tym głośno mówi. W przeciwieństwie do Kaczyńskiego, który jak to każdy tchórz, w tej Akurat sprawie milczy jak ten
  ogon wilczy.
 • @zbig71 19:46:14
  A kalkstein to potwierdzone?

  8-))))
 • @AgnieszkaS 23:10:38
  Też mam Faceapp-a
  Kto poznaje?

  https://pbs.twimg.com/media/D_xo2maW4AI6-Op.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/D_xo2KQXUAMq4jE.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/D_xo1cMXsAIe3cA.jpg
 • @Husky 21:00:31
  To zależy przez kogo.
 • @zbig71 21:15:41
  Wrzodak czy Kosiur ?
  8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 21:30:54
  Co do p.Kosiura, to ciężko mi cokolwiek o nim napisać, rzadko go czytam i tyle. Natomiast p.Wrzodak, jakby nie było, był posłem na sejm i mógł co nieco usłyszeć. Dla mnie jest mało ważne kim byli przodkowie Kaczelnika, oceniam jego w obecnych czasach, jego działalność polityczną i skutki jakie z tego wynikają.
 • @Husky 21:27:27
  Nie śledzę TT, nawiń o co chodzi?
 • @zbig71 22:01:29
  //był posłem//
  i tylko ....był

  8-)))))
  pzdr.
 • @Husky 22:16:25
  JK jest posłem.
  Niestety.
 • @zbig71 22:27:28
  I nadal bedzie
  Stety

  8-)))))
  pzdr.
 • @Husky 22:30:38
  Różnie bywa. Może kolanko , albo inna trzustka może nie wytrzymać.
 • @zbig71 23:13:11
  Wielu tylko na to czeka
  8-))))
 • @Husky 23:16:05
  Bez przesady. Oczywiście są nawidzeńcy z różnych KOD-ów i innych obywateli UB, czy jak im tam.. .tych głupoli co to,, demonstrują,, na ulicach miast i wsi. Dla,, elit,, politycznych taki JK jest idealny. Po pierwsze udaje prawicowca i patriotę, skutecznie blokuje rozwój jakiejkolwiek opcji naprawdę propolskiej po prawej stronie. Spełnia swoje zadanie. W końcu Kiszczak wiedział kogo wybiera. Min braci Kaczyńskich.
 • @
  30 lat temu zaprzysiężono Prezydenta RP na Obczyźnie Ryszarda Kaczorowskiego. Informacja,że nagle zmarł prezydent Kazimierz Sabbat ,a on zostaje jego następca zastała go w teatrze -co roku 19 lipca chodził tam z żoną Karoliną ,bo tego dnia obchodzili rocznice swojego ślubu.


  https://pbs.twimg.com/media/D_2LQokWkAARhOe.jpg
 • @
  Przyznacie Panie i Panowie , że kreacja Pierwszej Damy jest rewelacyjna?

  https://pbs.twimg.com/media/D_2bXyfW4AEICrg.jpg
 • 5*
  Wielu nie rozumie tego tekstu lub nie chce rozumieć. Polacy to jednak kierują się emocjami - PiS-owi daleko do ideału, ale świetnie obrazuje małostkowość: "Niech Polska się całkiem zawali, ważne by dokopać przeciwnikowi".
 • @Romuald Kałwa 18:53:28
  Takich tu jest więcej niż sporo

  8-))))))

  Pozdrawiam
 • @
  SPROSTOWANIE.
  Wszystkich pederastów przepraszam za twierdzenie w moich poprzednich wpisach jakoby chodzili po ulicach ''z piórkiem w gołej dupie''.


  https://pbs.twimg.com/media/EAF4F92WwAA2H8L.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej