Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
849 postów 27488 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

M.Piskorski ma zarzuty pracy dla Rosjan.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że założyciel partii "Zmiana" Mateusz Piskorski może wyjść na wolność po wpłaceniu pół miliona zł kaucji. Postanowienie jest prawomocne.

 

                   

W grudniu 2018 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował o zwolnieniu Piskorskiego z aresztu pod warunkiem wpłacenia 300 tys. zł poręczenia majątkowego.

Mężczyźnie zakazano wyjazdów z Polski, działalności publicznej i zatrzymano jego paszport. Cztery razy w tygodniu miał się też meldować na komisariacie.

Orzeczenie to zaskarżyły zarówno obrona, jak i prokuratura. "Teraz Sąd Apelacyjny rozpoznał zażalenia i zdecydował, by ustalić wysokość poręczenia majątkowego na kwotę 500 tys. zł oraz uchylić nakaz powstrzymania się od działalności o charakterze publicznym" - donosi polsatnews.pl.

"Działalność przeciwko RP"

Prokuratura zarzuca Piskorskiemu działalność na rzecz wywiadu cywilnego Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i Służby Wywiadu Zagranicznego tego kraju, skierowanego przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Działanie te miał podejmować w latach 2009-2016.

Drugi zarzut dotyczy uczestniczenia w "działalności wywiadu Chińskiej Republiki Ludowej, skierowanej przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej”. Zdaniem prokuratury, oskarżony z działalności osiągał duże korzyści majątkowe.

 

PAP.

Twitter

https://wiadomosci.wp.pl/ma-zarzuty-pracy-dla-rosjan-moze-wyjsc-na-wolnosc-po-wplaceniu-500-tys-zl-6342045513844353a

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Szpiedzy w Polsce
  Za szpiegostwo kara dożywotniego więzienia.
 • @dziennikarz obywatelski 19:40:44
  // Sąd Apelacyjny rozpoznał zażalenia i zdecydował,
  by ustalić wysokość poręczenia majątkowego na kwotę 500 tys. zł
  oraz uchylić nakaz powstrzymania się od działalności
  >> o charakterze publicznym //


  CZYLI "BOHATER NARODOWY" DOSTAŁ PRZEPUSTKĘ NA WYBORY? / JAJA! AJ, .. WAJ! / JAJA! ]:D
 • @dziennikarz obywatelski 19:40:44
  To jest tylko notka info
  Nie mnie sądzić o jego winie lub jej braku
  Mimo wszystko coś to długo trwa
  Choć były dłuższe areszty dla szpiegów lub podejrzanych o szpiegostwo
  pzdr.
 • Czyli
  Mimo, że szpieg może wyjść na wolność? Za pół (Złotego, a jakże) melona? W poważnym państwie gość , który przez 7 lat pracował dla obcych wywiadów powinien siedzieć w celi monitorowanej 24/h, a nie wychodzić za kaucją. To po prostu kpina.
  Osobiście uważam, że p.Piskorski jest niewinny, ale cała ta sytuacja pokazuje, jaką nędzą jest ta atrapa państwa zwaną 3RP.
 • @dziennikarz obywatelski 19:40:44
  /Za szpiegostwo kara dożywotniego więzienia./
  a coś udowodniono?
  A kto zapłaci odszkodowanie za bezprawne pozbawienie wolności? wnukowie przeklętych?
 • @Husky 19:47:06
  Masz wątpliwości, czy to nie blef z strony twoich ulubienców z wschodu okupujący Polskę.
  Tak na zdrowy rozum, jaką to posiadał wiedzę państwową, że zrobili go szpiegiem, na jakiej to posadzie państwowej był zatrudniony, że mógł posiadać wiedzę utajnioną, tajną, ściśle tajną, którą przekazał wrogom usraela??? Piskorski nie byl zatrudniony nigdy na posadzie państwowej.
  Otóż, Piskorski analizowal na podstawie gazet, portali, mediów RTV, bieżącą politykę w kraju, przede wszystkim ukierunkowaną przeciwko rozsadzaniu Upadłej przez panią Nuland i jej cia - mosad, czyli szedł przeciwko zamiarom kolejnej rozwałki w imię ,,demokracji" przez usraelitów. To oni na wniosek banderowców z Upadlej, kazali zamknąć Piskorskiego.
  Dlatego takie pokraczne decyzję ,,sądu".
 • @Wrzodak Z. 20:59:30
  To pokazuje, jak dużo może w Polin SBU. Ciekawe, co może w Banderlandzie ABW?
 • @działalność
  Chciałbym sobie wyrobić zdanie o M. Piskorskim. Czy ktoś ma namiary w internecie na jego wypowiedzi/artykuły itp.?
 • @kowalskijan584 21:09:50
  Na Youtube są filmy z jego wystąpieniami
 • @kowalskijan584 21:09:50
  Najlepiej, sprawdzic jego wypowiedzi w sejmie V kadencji/archiwum oraz jak był rzecznikiem Samoobrony.
  Byłem z nim w sejmie w V kadencji, miał głosowania i wystąpienia zgodne z interesem narodowym.
  Moim zdaniem błąd polityczny popelnił wtedy (chyba 2012 rok), jak zmienił front i chciał budować tzw. lewicę narodową, taką bardzo pro-roszczeniową. Twierdzil, że na taką Polska lewicę jest ,,wzięcie", ponieważ polskiego kapitału nie ma, są tylko parobki u obcego i ich trzeba bronić.
  A, ze jest to Polak i z Polska duszą to pewne.
 • @Wrzodak Z. 21:20:01
  Sąd apelacyjny swoja decyzją podtrzymał decyzję sądu niższej instancji w przedmiocie zamiany tymczasowego aresztowania na poręczenie majątkowe. Zmienił jednak wysokość kaucji, znacznie ją podnosząc. W tej chwili okup za Piskorskiego wynosi już 500 000 zł. Sąd zniósł jednocześnie warunki, jakie zwolniony z aresztu musiałby po zwolnieniu wypełnić, by ponownie nie zostać porwany z ulicy. Swoją decyzję sąd argumentował w ten sposób, że nie widzi dalszej potrzeby przetrzymywania Piskorskiego w areszcie, a z drugiej strony podniósł znacznie i tak wysoką kwotę kaucji, uznając, że dopiero w tej wysokości będzie ona stanowić zabezpieczenie przed ewentualna ucieczką oskarżonego. Sąd w uzasadnieniu uznał, że co prawda ustawa przy ustaleniu wysokości kaucji każe sędziemu brać pod uwagę jego status majątkowy, ale także charakter popełnionego czynu. Ten charakter uznał za najważniejszy. Uznał, że zarzucane mu przestępstwo szpiegostwa, zagrożone wysoka karą, jest wystarczającym powodem do tego, by żądać od niego tak dużych pieniędzy. Jednocześnie uznał, że wszelkie ograniczenia jego konstytucyjnych praw obywatelskich, polegających na zakazie jego publicznych wystąpień i kontaktów z mediami, te prawa by łamało.
  Decyzja sądu apelacyjnego jest decyzją ostateczną. Z chwilą jej ogłoszenia stała się prawomocna. Oznacza to, że od tego momentu rozpoczął się bieg dwutygodniowego terminu na wpłatę 500 000 zł.
  Jak poradzi sobie z tym obrona, rodzina i przyjaciele Mateusza Piskorskiego jest niewiadomą. Kwota pół miliona złotych to nie jest kwota, którą normalni ludzie mogą zebrać.

  Być może, że sąd uznał, że ta będzie już na tyle wysoka, że zebrać jej się nie da. A jeśli się uda, ktoś te pieniądze pożyczy, to będzie „dowód" którego prokuratura cały czas szuka. Dowód na to, że kaucje sfinansowały służby Rosji, Chin lub Iraku?
  Całość:
  https://pl.sputniknews.com/polska/201901249664825-Mateusz-Piskorski-areszt-sad-Polska-Sputnik/
  Tak sobie wyobrażam, trafiam szóstkę w Lotto i pół miliona przekazuję na rzecz kaucji za M. Piskorskiego.
  Zapewne by się mnie czepili, że to Ruskie, czy Iran czy Chiny tak zmanipulowały maszynę losującą jakimiś urządzeniami tajnymi, że udało mi się wygrać jako pomocnik agentów:)
 • @Wrzodak Z. 21:20:01
  Za to siedzi . https://www.youtube.com/watch?v=9JZshLJhvBw Salute .
 • @zbig71 20:26:29
  O tym samym mysle. To jest kompromitacja aparatu sprawiedliwosci.
  JESLI wine udowodniono, uwolnienie za kaucja jest dowodem na niepompetencje prokuratury, jesli zas brak dowodöw przestepstwa...
  Okrutnie zdolnych prawniköw zatrudnia panstwo polskie! W glowie sie nie miesci, zeby po niemal 3 latach zniesli taaaakie jajo !
  Jelopy jakies, nie prawnicy.
 • @lorenco 21:37:35
  Z tego, co wiem, sprawa trafila przed jakas instancje w UE. Politycy polscy sa bardzo potulni wobec Unii, jest wiec nadzieja, ze beda musieli mocno argumentowac oskarzenie p.Piskorskiego. Choc moze wlasnie z powodu tej skargi jego adwokata prokuratura przyspieszyla ze strachu.
  Polki rzad ma przeciez kilku nadzorcöw: UE, USA, Israel, ukraina....
 • @morgan 22:18:29
  Zdajesz sobie sprawę w jakiej wysokości Skarb Państwa może wypłacić mu odszkodowanie na podstawie Sądu Międzynarodowego ?. Do tego zablokowali go jako kandydata na urząd Prezydenta Warszawy . POPIS już nogami trzęsie . Salut .
 • @morgan 22:26:09
  Wystarczy, że Żorżeta powie stanowcze NIET i po balu, panno Lalu. A jak Żorżeta powie NIET, to Unia będzie mogła prokuraturze ,, skoczyć,,
 • @zbig71 22:31:03
  Może i tak być . Salut . https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1764046,1,blokada-polskich-skarg-do-strasburga.read
 • @morgan 22:18:29
  Zaraz się okaże, że MP pracował dla Huawei. I że własną piersią blokował przekop Mierzei Wiślanej.
 • @Repsol 22:42:38
  Tylko z tego , co podałeś wynika, że sprawy dotyczące w zasadzie samych zboków.
 • @zbig71 22:55:25
  Ty jak robisz tu , za nie kumatego ?. Salute Amigo . :)))
 • @Repsol 23:19:15
  Aż tak , to nie:-)
 • @Repsol 22:28:44
  Jaki Skarb Państwa ?
  Państwo to ja!
  I za debilizm tych... będę musiał płacić. A za te pieniądze można by coś pożytecznego wybudować.
 • @dziennikarz obywatelski 19:40:44
  trzeba mieć coś z deklem żeby łyknąć kit, że Piskorski był szpiegiem...

  to więzień polityczny syjonistycznego reżimu, oddział Polin
 • @morgan 22:26:09
  niestety aktualnie jesteśmy pod zarządem waszyngtońskim więc pomoc unijna może nie wystarczyć...
 • @SZS 23:58:04
  ale przynajmniej odszkodowanie ...z naszej kieszeni wleci do kieszeni spoko kolesia a nie jakiegoś syjonistycznego śmiecia
 • @dziennikarz obywatelski 19:40:44
  Za bycie szurem, małostkową gnidką , która bez honoru blokuje adwersarzy jednocześnie opluwając ich sto kijów na plecy, wiadro na łeb i mocny kop w dupala.
 • @Wrzodak Z. 20:59:30
  WYRAZY SZACUNKU DLA NASZYCH BLOGERÓW:
  SZ. P. Dariusza Kosiura
  Sz.P. Zygmunta Wrzodaka
  SZ.P .Konrada Rękasa
  Sz. P Zygmunta Białasa
  za PODPISANIE SIĘ POD LISTĄ POPARCIA !
  ( Przepraszam jeśli kogoś pominąłem !)

  http://uwolnicpiskorskiego.pl/glowna/poparcie-dla-mateusza-2/
 • @Paulus Aquarius 10:34:46
  https://orbo.neon24.pl/post/147354,uwolnic-piskorskiego
 • @zbig71 22:31:03
  Nie wydaje mi sie, aby ta "dama" budzila w UE respekt podobny do tego, ktörym cieszy sie wsröd polskich polityköw. Unia coraz wyrazniej lekcewazy pogrözki USA, czego dowodem niechetny stosunek do planowanej konferencji w W-wie. Pani Mosze bacher dobrze wie, gdzie moze pyskowac i komu "polecac".
 • @Repsol 22:28:44
  Jakie pieniadze wynagrodza czlowiekowi wyciete z zycia 32 miesiace? Glöwna winowajczyni to Karlinska, ktöra powinna poniesc konsekwencje swojej niekopmpetencji.
  Miejmy nadzieje, ze wreszcie ktos zajmie sie problemem powaznie i odpowiedzialnie.
  Pozdr.
 • @Paulus Aquarius 09:00:39
  Ten Waszyngton spiewa coraz cieniej...
 • @morgan 13:01:54
  Zachód Europy to wasal USA. Cienkie Bolki potrafią tylko pyskować. Jak dojdzie co do czego, to gangusy z USA dopną swego.
  A ,, żółte kamizelki,, fe Francji? Czy czasem to nie ,,robota,, CIA?
 • @Husky 19:47:06
  Upierdliwy jest ten twój kolega...
  Ale moje modlitwy zostały wysluchane i gostka nie ma. Na wieki wieków. Amen.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:55:58
  Ja nie szukam kolegow
  To inni mnie szukaja
  8-))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej