Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
977 postów 30634 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Gdzie jest nasze Betlejem...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie dajmy sobie zabrać prawdziwego chrześcijańskiego i polskiego charakteru tych Świąt, nikomu. Nasza polska tożsamość wyrosła na chrześcijaństwie.

 Gdy w rodzinie rodzi się dziecko, wieść szybko się rozchodzi. Babcie i dziadkowie chcą zobaczyć wnuka, bliższe i dalsze ciocie dzwonią z gratulacjami – urywają się telefony, pierwsze zdjęcia krążą w mailach, zachwytom nie ma końca.

Gdy w Betlejem urodziło się Dziecko, było bardzo cicho i zimno. Nikt nie ogłosił tej nowiny sąsiadom. Osioł w stajni nisko zwiesił głowę – nie śmiał oczu podnieść na Wszechmogącego. Święty Józef gładził Żonę po policzku i patrzył na Tego, którego tuliła Matka Boga. Całe Niebo drżało ze wzruszenia i obawy: Stwórca zstąpił na ziemię i śpi w ramionach Matki…Czy to się mieści w głowie?

            

 

  

Nasze tradycje są mocno zakorzenione w chrześcijaństwie i niech tak zostanie. Polska bez prawdziwego chrześcijaństwa nie będzie już Polską.


Święta Bożego Narodzenia w polskiej tradycji są bardzo rodzinne, pełne urokliwego nastroju, jak to dzisiaj się często słyszy, posiadające swoistą magię.
Ale czy naprawdę została nam z tych świąt tylko ta magia, którą tak bardzo chcą nam „wtłoczyć” do umysłów wszelakie środki masowego przekazu, wszechobecne reklamy?
Czy wiemy chociaż jak zrodziło się to święto w chrześcijańskiej tradycji?


Nie wiemy, którego dnia urodził się Pan Jezus. Takiej informacji nie ma w Ewangeliach ani w zapiskach historycznych z epoki, a chrześcijanie w pierwszych trzech wiekach zupełnie nie interesowali się tą kwestią. Uroczyście obchodzili Wielkanoc, której datę łatwo ustalić na podstawie daty żydowskiego święta Paschy. „Powtórzeniem” Wielkanocy była każda niedziela. Nie świętowali innych wydarzeń z życia Jezusa.


Po raz pierwszy Boże Narodzenie zaczęto obchodzić w Betlejem w 328r, kiedy zakończyła się budowa bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Inicjatorką budowy była św. Helena. Kościół zbudowano nad Grotą Narodzenia – znaną od początków chrześcijaństwa i odwiedzaną przez pielgrzymów. Zachował się opis uroczystości, która odbyła się tam 24 i 25 grudnia. Wierni razem z biskupem zebrali się wieczorem na Polu Pasterzy (Wigilia), a potem przeszli do groty i bazyliki, gdzie czuwali przez całą noc (Pasterka). Rano wyruszyli w procesji do Jerozolimy.


Istnieje pogląd, że święto Bożego Narodzenia ma korzenie pogańskie i zastąpiło pogańską uroczystość Narodzin Niezwyciężonego Słońca, hucznie obchodzoną tego dnia w Rzymie, ale w Palestynie rzymski i egipski kult słońca był nieznany, a teoria, jakoby Boże Narodzenie miało zastąpić święto słońca, pojawiła się dopiero w VI wieku.


Argumentu o pogańskich korzeniach Świąt Bożego Narodzenia używają Świadkowie Jehowy. Walkę z Bożym Narodzeniem rozpoczęli w XVI w. purytanie, a później prezbiterianie. Uważali oni, że należy obchodzić wyłącznie święta biblijne i mylnie uznali, że pamiątkę narodzenia Pana Jezusa trzeba skreślić z tej listy. W Stanach Zjednoczonych aż do 1880 r. świętowanie Bożego Narodzenia było zakazane. W Szkocji – nawet do lat 20-tych XX w.


Ale autorzy Starego Testamentu, mówiąc o Mesjaszu, używają takich określeń jak „światłość”, „jasność”, „gwiazda”. Z tego właśnie powodu umiejscowiono obchody Bożego Narodzenia w dniu, kiedy w przyrodzie światło wygrywa z mrokiem. Dla ludzi żyjących zgodnie z rytmem dnia i pór roku ta symbolika była na wyciągnięcie ręki.

Z tezą o pogańskich korzeniach tych świąt rozprawia się ks. prof. Józef Naumowicz w książce „Narodziny Bożego Narodzenia”.


Przyjście na świat Zbawiciela zmieniło historię ludzkości. Chrześcijaństwo zbudowało cywilizację, w której wyrośliśmy. Przyniosło wspaniały rozwój we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia, ale często zapominamy o prawdziwym sensie chrześcijańskiego przesłania, a więc i świąt, które od lat tradycyjnie obchodzimy.


Czym dla każdego z nas jest Święto Bożego Narodzenia?
Czy to tylko choinka, prezenty, zasobny stół, magia?


Pięknie o tym pisze Adam Mickiewicz:


„Wierzysz, że Bóg się zrodził w betlejemskim żłobie,
Lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w Tobie”.


Takiego właśnie przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, w którym Bóg rodzi się w naszych serca, życzę Wszystkim, bez wyjątku, 

I nie dajmy sobie zabrać prawdziwego chrześcijańskiego i polskiego charakteru tych Świąt, nikomu.
Nasza polska tożsamość wyrosła na chrześcijaństwie.

 

http://www.niedziela.pl/artykul/39903/Niemowlak-z-Betlejem

https://www.salon24.pl/u/e-b/920876,gdzie-jest-nasze-betlejem

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Nasza polska tożsamość wyrosła na chrześcijaństwie."

  To nieprawda.
  Na pewno obie tradycje są sobie bliskie, o ile nie tożsame ideowo, i dlatego można mówić o wzajemnym sprzęgnięciu i przenikaniu.

  Natomiast ryzykowne jest twierdzenie, że polska tożsamość wyrosła na chrześcijaństwie. Przeciwnie - można wykazać, że chrześcijaństwo ma korzenie w religiach i etyce plemion słowiańskich.

  PS. W TV był program dla dzieci o husky'ch syberyjskich. czy one różnią się od tych alaskańskich?
  Która rasa jest starsza?
 • Dałbyś
  Radę napisać coś od siebie? Czy tylko będziesz wklejać kolejnych frajerów z szalom24?
 • Autor
  Bardzo ważny tekst.
  Ja bym tu jeszcze wspomniał o czasach formowania się Narodu Polskiego w X wieku odkąd to systemy wartości polskich i katolickich stały się zgodnymi.

  Odtąd i nasze, polskie Betlejem jest tam gdzie rodziła się Polska, a rodziła się pod hasłem "Nigdy więcej niewoli" (tożsame z "nigdy więcej żydowskich handlarzy niewolników").
  Nasze słowiańskie przeczucie o wadze wolności, o tym że człowiek rodzi się wolnym i tak ma zostać stało się zgodne z chrześcijańskim, a dziś katolickim "Do wolności powołał nas Pan".
 • @zbig71 20:00:04
  Wszystkiego Dobrego.
 • @Husky 21:02:20
  W sumie wszystko jasne. Trzeba umieć.
 • ...
  "polska tożsamość wyrosła na chrześcijaństwie."


  https://opolczykpl.files.wordpress.com/2018/12/51992aafa207b_p.jpg
 • @zbig71 21:42:46
  Trzeba umieć.
 • @Husky 21:50:20
  Najłatwiej wklejać cudze wypociny, np: publicystykę W. Gadowskiego, czy innego frędzla jak Ziemkiewicz.
 • 25 grudnia 1895 r. urodził się Stefan "Grot" Rowecki
  25 grudnia 1895 r. urodził się Stefan "Grot" Rowecki, żołnierz Legionów Polskich, generał Wojska Polskiego, dowódca Armii Krajowej.
 • @rabszak 21:43:52
  Jest w Świętach Bożego Narodzenia od lat taka dziwna reguła, że zawsze wtedy wszystkie upiory, straszydła i moralne zgniłki wywlekają się ze swoich ciemnych, cuchnących jam i zieją jadem nienawiści. Pomódlmy się też - a może szczególnie - własnie za nich.
 • @zbig71 21:59:30
  i ciekawe teksty Sakiewicza
 • @Husky 22:00:35
  Niemcy mu pomogli pod koniec życia
 • @Husky 22:03:31
  Tego sługusa ukraińskiej SBU? A co takiego ciekawego ma do powiedzenia ten banderowiec? Co można jeszcze nakłamać ludowi?
 • @zbig71 22:11:19
  Odpowiem po swietach
 • Już Święta Bżego narodzenia też są żydowskie.
  Wczoraj w TV na każdym kanale "szopka" i kolędy...
  trudno ... święta trzeba przeżyć.

  A jak na chyba TVP zobaczyłem program jak żyd śpiewa kolędy pod typowo żydowską muzykę... to się porzygałem.

  We Wrocławiu na zawodach pływackich im Petrusewicza medale młodym zwycięzcom wręcza się przy żydowskiej muzyce

  Za chwilę będzie nowa aranżacja hymnu Polskiego .. z żydowską melodyką jako akompaniamentem.

  Do Obozu koncentracyjnego gdzie masowo ginęli także Polacy żyd zarządzający tym Polskim miejscem pamięci nie wpuszcza Polaków bo mu się Polska flaga nie podoba.

  No..urwa ...oni już wchodzą z buciorami we wszystkie segmenty niegdyś Polskiego życia.

  Polski w Polsce jest z każdym dniem coraz mniej... taka jak Palestyny w Palestynie.

  Tak nie może być.
 • Ważne przypomnienie
  ... i ostrzeżenie (przed dziwacznymi interpretacjami anty-katolików)
 • @miarka 20:33:08
  Dwie krzyczące nieprawdy.
  1.
  "Ja bym tu jeszcze wspomniał o czasach formowania się Narodu Polskiego w X wieku odkąd to systemy wartości polskich i katolickich stały się zgodnymi.
  "
  W czasach Mieszka na W Europie obowiązywał system niewolniczy pod hasłem kto silniejszy i bardzie bezwzględny ten ma władzę (i jest królem czy księciem" a kto słabszy jest jego niewolnikiem, lennikiem, zasobem.
  To władca decydował o wierze a nie Naród... Naród musiał jak król chciał.... a kto nie chciał ten był mordowany na rozkaz władcy.. (sprzeciw wobec woli władcy).
  To pytam jaka tu była zgoda między wartościami Narodu (nie władcy) a wartościami przyjętymi przez władcę ? To było brutalne wymuszenie terrorem przez władcę tej zgody...

  2.
  "Nasze słowiańskie przeczucie o wadze wolności, o tym że człowiek rodzi się wolnym i tak ma zostać stało się zgodne z chrześcijańskim, a dziś katolickim
  "
  To idiotyczne kłamliwe stwierdzenie.
  Czasy Mieszka I to czasy handlu niewolnikami również w Polsce handlowali oczywiście samozwańczy władcy (nikt ich nie wybierał) nie Naród
  Na tym tle pytanie czy dziecko niewolnika było wolne ? raczej nie.
  Stan "społeczny" się dziedziczyło ...
  A w katolicyzmie dzieci z "nieprawego łoża" czyli poza małżeńskie były uznawane przez KK za "bękartów" pogardzane, szykanowane, pozbawiane praw..... czy one były wolne zdaniem Pana miarki ?
  a dzieci chłopów pańszczyźnianych będących razem z wioskami własnością "dziedzica" rodziły się wolne ? czy rodziły się jako kolejne pokolenie chłop~w pańszczyźnianych czyli niewolników "dziedzica"
  Licząc "liczbą głów" to niewolnikami było 90% społeczeństwa czyli NARÓD" a dziedzicami cała reszta (czyli znikoma mniejszość narodu).

  Taki społeczny obowiązywał system aż do XX wieku.. dopiero PRL zerwał z tą "1000 letnią tradycją chrześcijańską" ... za co bandyci przeklęci wspierani rzez KK mordowali reformatorów z PRLu jak tylko mogli..

  A PRL wykształcił tym byłych niewolników i za Gierka pobudował nowoczesne świeckie państwo (zniszczone przez solidaruchów oraz KK z JPII na czele).
 • @Oscar 08:05:17
  Święta Bożego Narodzenia to czas prawdziwych tortur dla ciebie
  To nie są tak wzniosłe święta jak 1 Maj czy 22 Lipca.
  Wtedy nawet nie rzygasz
 • @Oscar 10:15:53
  Niech nam zyje PRL
 • @Husky 10:49:35
  Husky nie insynuuj...
  W święta się najzwyczajniej nudzę a to jeszcze nie jest tortura... na nudę mam lekarstwo.. mam wiele rzeczy do zrobienia, do przemyślenia.

  Święto 1 maja jest podobnie nudne... podobnie jak Boże Narodzenie ale je szanuje bo ludzie je przeżywają...(tasiemcowe celebry są nudne)
  Boże Narodzenie jest irracjonalnie absurdalne (żydowskie legendy żydowskich pastuchów kóz sprzed 2000 lat)
  a 1 maja to święto szacunku dla prostych pracowitych ludzi święto robotników fundamentu Narodu... a to jest konkret... to jest święto prawdziwie NARODOWE.
 • @Husky 10:50:50
  PRL został brutalnie zamordowany przez solidaruchów którzy w jego miejsce wprowadzili żydowską dyktaturę.

  Do doświadczeń PRLu trzeba wrócić ...po odzyskaniu niepodległości.
  (do tych dobrych doświadczeń nie do zboczeń)
 • @Oscar 11:05:09
  // 1 maja to święto szacunku dla prostych pracowitych ludzi święto robotników fundamentu Narodu... a to jest konkret... to jest święto prawdziwie NARODOWE.//


  Pamiętaj jedno.Zgnilizna takich świąt jak 1Maja nigdy już nie wróci.Na nic twoje żale.Czerwone skunksy to już katakumby historii.
  A o czasach PRL-u za kilka lat zostaną śladowe infa w wikipedi.
  Trzymaj się w tej świątecznej zgryzocie, to jeszcze tylko kilkanaście godzin.
  Zrób coś pożytecznego w ramach czynu społecznego.
 • @Husky 11:15:33
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/nowosybirsk-bieda-zimno-brzydota-depresja-a-sorki-to-wroclaw.jpg
 • @Husky 11:15:33
  Głupoty Husky głupoty.
  Historia narodu nigdy nie znika mimo że różne szuje kłamcy i wrogowie narodu usiłuj`a ją zniekształcać (jak np solidaruchy i mafia żydowska oraz KK).

  Jak wróci wolność to razem z nią wróci prawda historyczna.. i o PRLu i okresie międzywojennym i solidaruchach... i o latach wcześniejszych..
  .
  Wróci prawda w miejsce propagandy nienawiści i wasalizmu wobec mafii żydowskiej oraz jej interesów.
 • @rabszak 12:46:53
  Bardzo celny strzał w głupotę Huskyiego.
 • @Oscar 14:13:49
  Ty tak nadal wierzysz w swoją reinkarnację
  Czyli Lenin wiecznie żywy co?
 • @Oscar 14:17:43
  A to nie Chicago?
 • @Husky
  Plan Spinnellego jest realizowany. Niemcy, Włochy, Francja niosąc sztandary demokracji, wolności chcą wprowadzić tylnymi drzwiami komunizm w innym wydaniu jeszcze gorszym niż był u nas. Chrześcijanie muszą zniknąć. Podstawowy problem totalitaryzmów, praprzyczyna wszelkich zbrodni, to inżynieria społeczna. Poczucie, że ta, bądź inna jednostka może formować człowieka, świat natury, według własnego widzimisię, nazywanego taką, czy inną teorią naukową. Jeżeli po rządach nazistów i żydobolszewików, zabawa w manipulowanie człowiekiem, formowanie według kaprysu, trwa, to znaczy, iż nikt żadnej lekcji nie wyciągnął. Obawiam się, że czeka nas tylko potop. Chrześcijaństwo w całej Europie jest w jakiś sposób bardzo prześladowane. Wprowadza się nowe standardy, jest rak poprawności politycznej, który ma przełożenie na naszą tradycję, gdzie powoli usuwa się symbole chrześcijańskie w Europie. Co ci przybysze z Afryki, Azji wnieśli do Europy? Ten fanatyzm tej poprawności politycznej, ten fanatyzm zapraszania tych ludzi, bez weryfikowania ich, którzy w moim przekonaniu, w życiu się nie zintegrują. Powoli w Brukseli realizują ten plan wymiany w Europie społeczeństwa, gdzie, powiem szczerze, chociaż chciałbym się mylić, obywatel biały ma się stać obywatelem drugiej kategorii. Powoli na naszych oczach realizuje się plan nakreślony przez ludzi, którzy chcą panować nad światem, a Europa jest dla nich ogromnym poligonem doświadczalnym. Rothschildowie, Rockeffelerowie i Soros to osoby, które stworzyli to bagno zwane NWO. PiS musi się przeciwstawić neomarksizmowi inaczej te patriotyczne święta znikną. Jesteśmy ogłupiani za pieniądze EU. Gorąco polecam dokładniejsze zapoznanie się ze zmianami obyczajowymi, zachodzącymi w innych krajach. Plan wymiany społeczeństwa, gdzie biały obywatel stanie się osobnikiem drugiej kategorii, realizuje się z powodzeniem na przykład w Australii. Wiele lewackich europejskich krajów, realizuje taka samo politykę. Jeżeli nie zatrzyma się lewactwa, świat opanuje generalna demoralizacja. Kosztem Europy chcą wyludniać Afrykę i przejmować ich bogactwa naturalne, osiedlając tam swoich z NWO. Z ludzi chcą zrobić niewolników stosując terror! Grunwald mówi w prost o realnych zagrożeniach i ich skutkach jeśli się temu zagrożeniu islamskiemu nie przeciwstawimy. Grunwald na własne oczy widział upadek społeczeństwa szwedzkiego i stąd jego alarm. Ale najwyraźniej nasi politycy nic sobie z tego nie robią i wybrali podobna drogę, która nigdzie się nie sprawdziła.
 • Chaos – Franek znowu otworzył usta
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/12/a-143.jpg


  Franciszek neguje Niepokalane Poczęcie… mówi Maryja Dziewica nie była święta od początku.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/12/a-142.jpg
  Cyrk Novus Ordo w Watykanie trwa nieprzerwanie, nawet podczas jednego z najważniejszych okresów roku. Franciszek tak daleko odleciał od katolicyzmu, że nie może nawet wygłosić życzeń bożonarodzeniowych dla personelu bez wypowiedzenia herezji.

  21 grudnia 2018, Franciszek przyjął pracowników swojej nie-świętej Stolicy Apostolskiej i Watykanu w ohydnej sali audiencyjnej Pawła VI, i nawiązując do ustawionej tam szopki powiedział:

  Nasza Pani i św. Józef są pełni radości: patrzą na Dzieciątko Jezus i są szczęśliwi, bo po tysiącach kłopotów przyjęli ten dar od Boga, z tak dużą wiarą i tak dużą miłością. Oni są przepełnieni świętością, a więc i radością. I powiecie mi: oczywiście! To są nasza Pani i św. Józef! Tak, ale nie myślmy, że to było dla nich łatwe: święci się nie rodzą, oni się nimi stają, i to dotyczy też ich.

  (Franciszek: Życzenia bożonarodzeniowe dla pracowników / Christmas Greetings to Employees, vatican.va, 21.12.2018) Całość pod linkiem


  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/chaos-franek-znowu-otworzyl-usta-2018-12

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Twierdza Auschwitz

  Gdzie znajduje sie najbardziej strzeżona twierdza w Polsce? 2 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać nowy regulamin zwiedzania oraz rezerwacji w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie imiennych kart wstępu. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  ... i świat musi patrzeć

  Podczas wtorkowej wizyty w Londynie prezydent USA Donald Trump powiedział, że Iran „zabija teraz setki protestujących ludzi" Dodał: „To okropne i świat musi na to patrzeć”. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Jeśli nie NATO to kto?

  NATO zostało założone w 1949 roku w celu zbiorowej obrony swoich członków, łącząc bezpieczeństwo USA z europejskimi sojusznikami przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Sojusz był świadkiem końca komunizmu, pokonując blok sowiecki bez jednego strzału. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej