Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
986 postów 30835 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Dymisja po rosyjsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Putin zbiera plony swojej wieloletniej polityki kleptokracji, która doprowadziła do zgnicia całej tkanki społecznej, samych Czekistów nie wyłączając.

Sądząc po przyspieszeniu wydarzeń, zbiera się na kryzys, jakiemu zwykłe "dymisje" generałów i pułkowników raczej nie zaradzą. Oj, będzie się działo!
 
             
 
 

Niestety, znów jestem zmuszony zawracać głowę czytelnikom wieściami z imperium GRU, ale co poradzę, że Rosjanie dbają o coraz ciekawsze narracje z cyklu dziejów swoich Służb :-)

Gdy w tekście https://www.salon24.pl/u/marek-w/901499,katastrofy-gru-ciag-dalszy prorokowałem dymisję szefa GRU generała-pułkownika ( trzygwiazdkowego, dla jasności ) jeszcze w tym roku, nie sądziłem jednak, w jakim stylu poproszą go o opuszczenie stanowiska. A przecież podobno nieźle już znam pryncypia Putina i jego "kamandy " na Kremlu.
Dzisiaj Dowództwo Armii Rosyjskiej z głębokim żalem obwieściło o śmierci szefa GRU gen. Igora Korobowa" po długiej i ciężkiej chorobie" o której zresztą nikt nic nie wiedział jeszcze wczoraj. Jak widać, Putin nie darował tej całej serii katastrof, którą niedawno opisywałem i "zdymisjonował " generała konkretnie, po rosyjsku.

Sens "dymisji " jest jasny, skończyły się dobre czasy, gdy można było olewać wszystkie obowiązki i zajmować się pomnażaniem prywatnego majątku. Za prawidłowość i kompetencję nie tylko swoją ale i podwładnych trzeba będzie odpowiadać dosłownie głową. Dlatego bardzo ciekawie będzie wyglądać nominacja następnego szefa na wybitnie niezdrową posadę. Przypomnę, że wcześniejszy szef GRU Igor Siergun oficjalnie zmarł na zawał w 2016 r. Faktycznie został najwyraźniej upolowany w czasie delegacji w Libanie, przy czym bliższe dane sa oczywiście starannie zatajone. Swoją drogą ciekawie jest oglądać, jak życie ( Real ) stara się dogonić co ostrzejsze filmy sensacyjne, pewnie Clancy się z zawiści w zaświatach gryzie :-)

W sumie można jakoś Putina zrozumieć, niedawno wyszło na jaw, iż rodzina szefa Wywiadu Zagranicznego ( cywilnego ) Siergieja Naryszkina, czyli żona i dzieci otrzymały prawo stałego pobytu na Węgrzech, przy czym na podstawie "wizy inwestorskiej". Dla jasności, taką wizę otrzymuje sie po inwestycjach co najmniej 300 tys. Euro, ciekawe z jakich premii uzyskał taką sumę w końcu urzędnik państwowy?
Trudno się z kolei dziwić Naryszkinowi, skoro 8 października jego podwładny płk. wywiadu Siergiej Sołowiew miał nagły wypadek na ulicy. Poszkodowanego przewieziono do szpitala, skąd zwolnił się, odmawiając opisania szczegółów samego "wypadku". Po czym po paru dniach znaleziono go nieżywego we własnym mieszkaniu...
Po takich "wypadkach" zrozumiała staje sie chęć wyprowadzenia choćby rodziny na bardziej bezpieczne miejsce

 Oj, będzie się działo!

 

  https://www.salon24.pl/u/marek-w/913065,dymisja-po-rosyjsku

KOMENTARZE

 • Cytujesz
  największego idiote z szalomu24.
  Doigrasz się.

  No ale znowu Cie pewnie wujaszek Rysio wybroni. On kocha takich trolli jak ty.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:48:02
  Który punkt regulaminu został naruszony
  pzdr.
 • O cholera !!!!!
  Ale tu tłok
  8-))))))))
 • @Husky 23:51:07
  Żaden.
  Ale wklejanie tekstów chazarskich idiotów nie jest mile widziane.
  No ale pogrążasz się na własny rachunek.
  Pod swoim nazwiskiem byś się nie osmielil ale jako anonimowy troll możesz wszystko.
  Do czasu...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:14:26
  dobranoc
 • @Husky 00:18:20
  Rozumiem...
  Brak argumentów. Jak na wiraszke że Szmulek to cienko :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:31:21
  ta płyta jest i nudna i wtórna?
 • @Husky 00:34:19
  Nudna?
  Będę ją grał dopóki się nie ujawnisz.
  Do tego czasu będę cię gnebil i nawet wujcio Rysio ci nie pomoże :))
  Nie cierpię trolli, którzy przeginaja. A ty przeginasz.
 • Czy
  Dałbyś radę napisać coś o Polskich służbach wojskowych? W końcu pieczę nad nimi strzegli tacy geniusze jak Macierewicz , a teraz Błaszczak.
 • @zbig71 01:43:16
  O czym gadasz...
  Te "służby" to teraz podnozki CIA i Mossad.
  Tak jak Kaczelnik.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:56:31
  To było prowokacyjne pytanie. Może by coś wypichcił.
  Obaj wiemy, że Polski już prawie nie ma.
  Dopalają się resztki
 • @zbig71 07:18:24
  mylisz sie
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:05:39
  //Do tego czasu będę cię gnebil //
  niedobrze
 • @zbig71 01:43:16
  dam rade
 • @zbig71 01:43:16
  Ostatnie słowa rosyjskiego samobójcy "Tawariszczi, nie strielat"!

  A tak naprawde to ciężko już połapać się kto i dla kogo "neutralizuje" kolejnych generałów GRU.
 • @Husky 12:29:15
  Zbyt surowo oceniasz cara.
 • @Torin 04:40:43
  Czy samego cara Władimira mogą też dosięgnąć nagłe i niespodziewane choroby?

  GRU schodzi na .......psy
  8-))))))
  Pozdrawiam
 • Oj, będzie się działo!
  „Absolutne zbydlęcenie - wprowadzenie podatku akcyzowego na kiełbasy i kiełbaski. Ludzie tutaj już jedzą mało i źle. I jeszcze w tym próbują ich ograniczyć. Czekam, by jakiś minister lub gubernator doradził Rosjanom, aby zdrowo się odżywiali kawiorem, jesiotrem gwiaździstym, czy owocami morza”. Tak reaguje znany moskiewski politolog. I dodaje: „Wszyscy rozumiemy co się dzieje, ale niczego nie możemy zmienić:.

  "Jednak sytuacja zbliża się do przełomu jak tłok w opancerzonym cylindrze. Możesz nieco zwolnić, ale nie możesz go już zatrzymać ani zwinąć. Taka mentalność była w Partii Komunistycznej w latach 1990-1991. W Rosji dojrzewa sytuacja rewolucyjna”.

  „W Rosji postępuje ożywienie konfliktu klasowego. Jak dotąd społeczeństwo woli pokojowy protest, ale wszystko może się gwałtownie zmienić” – takie opinie wyrażają niektórzy czołowi dobrze zorientowani i nawet powiązani z Kremlem moskiewscy politolodzy.  Odrodzenie klasowego konfliktu w Rosji

  https://m.salon24.pl/74cae73920f32cbfb293aaffc1f15ceb,750,0,0,0.jpg

  "Głównym czynnikiem przyspieszającym jest wzrost cen w segmencie żywności w koszyku konsumpcyjnym" - twierdzi Alexander Isakow, ekonomista z VTB Capital.

  Ceny cukru wzrosły już o 30%, podczas gdy koszty produkcji mięsa - o 20% i ceny detaliczne produktów mięsnych rosną z wyprzedzeniem – zauważa 13 listopada dyrektor generalny „Rusagro” Maxim Basow.

  38% społeczeństwa narzeka na rosnące ceny mięsa i drobiu, kolejne 31% dostrzega "bardzo silny" wzrost cen benzyny - pokazują wyniki sondażu Banku Centralnego .

  Podnosząc podatek VAT, środki finansowe zostaną faktycznie zdjęte z całej populacji, wyjaśnia Alexander Suslin z grupy ekspertów ekonomicznych: podatek tkwi w cenie wszystkich towarów i usług, które kupują konsumenci. „W sumie konfiskata wyniesie 500 miliardów rubli” - ocenia główny ekonomista Alfa Banku Natalia Orłowa I dodaje: przy istniejącej stagnacji przychodów oznacza to zmniejszenie konsumpcji o 2%.

  Ostatnio rada ekspertów przy rządzie Rosyjskiej Federacji wystąpiła z propozycją dodatkowego podatku na kiełbasę i popularne w Rosji „sosiski”, czyli parówki produkowane z czerwonego mięsa. Propozycja miałaby wynikać z troski władz o zdrowie ludności Rosji – mniejsze spożycie kiełbas i parówek ma wpłynąć na przedłużenie czasu życia Rosjan.

  Oczywiście podwyżki podatku objęłyby popularne „kiełbasiane chleby” produkowane przez firmę „Rosnieft” z trofeów jej szefa Igora Sieczina, w postaci upolowanych dzikich zwierząt.

  https://m.salon24.pl/20541dcf00ed306d65d385325d6845b8,750,0,0,0.jpg  https://www.salon24.pl/u/zbigwie/913125,odrodzenie-klasowego-konfliktu-w-rosji
 • @Husky 13:27:34
  Oczywiście. Tradycja rzecz święta, car też zostanie zdymisjonowany tradycyjnie. Kultura zobowiązuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej