Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
909 postów 28719 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Ciszej nad tą "trumną"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tradycji staje się zadość, wszyscy dookoła krzyczą chociaż 99 na 100 nie ma pojęcia o czym krzyczy. PiS zgodnie z moim życzeniem przedstawiło projekt nowelizacji o Sądzie Najwyższym i to jest bardzo dobra informacja.

 Nie raz i nie dwa darłem się wniebogłosy, aby nie odpuszczać „najwyższej kaście” i Unii, ale krzyczeć to żadna sztuka, znacznie trudniej jest myśleć i zdobywać wiedzę. Postaram się najprościej ze wskazaniem wad i zalet pokazać czego dotyczy nowelizacja i jakie rodzi konsekwencje.

Projekt można sprowadzić do dwóch punktów: ustawa zapewnia ciągłość kadencji sędziowskiej i daje możliwość jej kontynuowania po osiągnięciu 65 lat, czyli wieku emerytalnego. Wcześniej sędzia musiał składać wniosek do Prezydenta RP, teraz składa wyłącznie oświadczenie woli do KRS. Co to oznacza? A to zależy dla kogo i może zacznę od najgorszych informacji dla Polaków i dobrych informacji dla kasty. Wszyscy „emerytowani” sędziowie, a jest ich 22 w tym prezes Gersdorf, będą mogli wrócić do Sądu Najwyższego, ale każdy musi złożyć wyżej wymienione oświadczenie. Kto nie zechce wrócić lub nie złoży oświadczenia przestanie być sędzią. I to koniec złych informacji!
W Sądzie Najwyższym mamy 120 stanowisk i w tej chwili podział jest następujący:

1) Izba Cywilna – 35, w tym 7 nowych
2) Izba Karna – 29, w tym 1 nowy
3) Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych – 20
4) Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych – 20, w tym 19 nowych i 1 nowy do obsadzenia
5) Izba Dyscyplinarna – 16 w tym 10 nowych i 6 nowych do obsadzenia

Powroty dotyczą jedynie: Izby Cywilnej, Izby Karnej i Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Dwie pozostałe: Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych oraz Izba Dyscyplinarna są w całości niezależne, obsadzone zupełnie nowymi sędziami i to one decydują o losie każdego sędziego, a także o ostatecznym kształcie każdego wyroku. Zatem dwie nowe Izby mają niemal władzę absolutną, bo są poza strefą wpływu Gersdorf i „emerytów”, którzy do Sądu Najwyższego wracają. Jak widać nowelizacja nie wyrządza większych szkód, jest jedynie kwestią ambicjonalną w sporze z TSUE, ale i tutaj mam bardzo dobre informacje.

Przede wszystkim po nowelizacji natychmiast można uruchomić procedurę powoływania nowych sędziów, czego TSUE Polsce zabronił. Ten rozsądny ruch wyprzedzający sprawia też, że Polska nie musi wykonywać nieuchronnego wyroku TSUE, ponieważ po zmianie przepisów z mocy prawa skarga jest bezprzedmiotowa. Mało tego! Nowelizacja znosi siłą rzeczy obecne bandyckie zabezpieczenie TSUE i prawie wszystkie pytania prejudycjalne, jakie zostały do TSUE wysłane. Prostym ruchem uciekamy od formalnego podważenia suwerenności Polski, co jest oczywiście półśrodkiem, ale alternatywą byłoby pełne upokorzenie. Polska zostałby zmuszona do wykonania zabezpieczenia, Timmermans już zapowiedział wniosek o ukaranie Polski za każdy dzień zwłoki, a potem do wykonania wyroku.

Kasta mając do dyspozycji podkładkę z TSUE z Sądu Najwyższego nie wyjdzie. Jakiekolwiek próby siłowego rozwiązania, łącznie z postępowaniami dyscyplinarnymi to szaleństwo, które skończy się „efektem Zdanowskiej”. Robienie z „emerytów” męczenników niczemu nie służy, tym bardziej, że oni są całkowicie bezbronni wobec nowych Izb, które mają pod kontrolą wszystkich sędziów i wszystkie wyroki. Wartością dodaną jest zamknięcie dwóch frontów walki z kastą i z UE, co w jednym i drugim przypadku pochłania większość energii i przynosi same straty. Jeśli się na wszystko patrzy z głową i wiedzą, to widać wyraźnie, że poza kwestią estetyczną, nowelizacja ustawy jest optymalnym rozwiązaniem politycznym i lepszego nie ma.

Źródło foto:
http://www.radi...

http://kontrowersje.net/nowelizacja_zamyka_usta_ke_i_tsue_a_ka_dy_wyrok_i_s_dzia_jest_pod_kontrol_nowych_izb_sn

 

KOMENTARZE

 • Spod jakiego znaku
  jest Kaczelnik?
  Raka. A raczej raczka.

  Ciężkie masz życie piesku...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:22:38
  Zapytam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:30:51
  Dla mnie nie ma durnych blogerow
  https://antykomunista.neon24.pl/post/146495,nienawisc-w-sieci-i-na-portalu
  pzdr
 • @
  Tak sobie przeglądam neta i czytam o komuchach, SB itp. Jak oni nadal świetnie się czują u nas w naszej kochanej Polsce na uczelniach w sądach, urzędach wszędzie stare układy. A nasze państwo nic z tym nie robi, to ręce opadają. Przyjdzie nam czekać jeszcze 25 - 30 lat może wymrą
 • Wałęsa do Kaczyńskiego:
  Wałęsa do Kaczyńskiego:„Po co ja pana ministrem robiłem?”
  Kaczyński: „A po co ja pana prezydentem?”
  Ta riposta J. Kaczyńskiego przejdzie do historii.

  https://pbs.twimg.com/media/DsmQYAyWwAU-5ss.jpg
 • Autor
  Gdyby w Polsce nie rządziła partia będąca sygnatariuszem lub spadkobiercą układu w Magdalence, to usunęła by sędziów legalnie w ramach ustawy sejmowej dekomunizacyjnej. Nie jakiejś obłudnej zmieniającej jedynie nazwy ulic ale autentycznej, wywalającej ludzi ze wszystkich stanowisk jeśli byli umoczeni czy zaangażowani w budowę zbrodniczej utopii. W budowie tej utopii brali udział także sędziowie i oni powinni być wywaleni na zbity pysk właśnie za to a nie ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego. Sędzia jeśli mądry i sprawny powinien orzekać dożywotnio, czasem po prostu nie da się zastąpić doświadczenia życiowego i prawniczego wykształceniem. Gdyby tak sprawę stawiano to Unia siedziałaby cicho w obawie, że zostanie zdemaskowana przedwcześnie, zanim zrealizuje swoją komunistyczną utopię, tyle że innymi metodami niż bolszewicy.
 • @Slav 14:52:57
  SB-eka Czarneckiego nie wolno lekceważyć. To śpioch PRL-owskich Służb. Inteligentna, wpływowa i groźna kurwa zarażona syfilisem WSI. Dość, że jego żona Jolanta Pieńkowska jest zainstalowana w rusko- niemieckiej agenturze wpływu - TVN24. W tym medialnym ścieku są same złogi.
 • @Slav 14:52:57
  100%prawdy, brawo!!!
 • @Husky 15:21:15
  To prawda, ale nie z TVN24. To agentura żydowski amerykańska

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej