Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
909 postów 28719 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

KNFgate czyli ....Aferaaaa !!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak się zastanawiam czy....jest w Polsce ktoś bardzo bogaty, multimilioner, miliarder ,żeby nie był kablem SB ? Teoretycznie rzecz biorąc, to niemożliwe. Praktycznie - chyba też nie. Byli tacy, ale przed denominacją złotego.

TW Ernest Leszek Czarnecki - w wieku 18 lat podpisał zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa jako TW „Ernest” nr rej 42601. Był wtedy uczniem III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu
Ale skoro zdobył "zaufanie TVN i w Gazecie Wyborczej" to chyba można mu wierzyć.
 
Sytuacja wygląda tak: banki Idea i Getin są na skraju bankructwa, właściciel, b. konfident SB zaplątany jest w aferę Getback (b. właściciel), no i GieWu, której wiarygodność jest zerowa. KNF odmówił ratowania "imperium" za pieniądze podatnika, a to jest zemsta...
 
Podoba mnie się linia "mecenasa" Giertycha : Pan Czarnecki nie zareagował na propozycje "jednego procenta", gdyż go zatkało.

I taki zatkany pozostawał przez osiem miesięcy.

      
 
 
Jesli potwierdzi sie fakt takiej rozmowy to powiem tak:Chrzanowski porywa się na Leszka Czarneckiego,a już samo to świadczy jakim musi być głupkiem i megalomanem. Jeżeli zostanie to uczciwie, przy otwartej kurtynie i szybko osądzone, to nie tylko nie zaszkodzi, ale może pomóc PiSowi.

Intryguje mnie, dlaczego Leszek Czarnecki w momencie kiedy przewodniczący KNF pokazuje mu kartkę,z napisem 1%,nie komentuje tego,nie zadaje pytania,nie wyraża zdziwienia? Przecież ma urządzenia nagrywające,chce mieć dowody,a to ma być teraz koronny .Zaskakujący ten brak reakcji.A dlaczego swojego oburzenia ta propozycją Czarnecki nie wyraził następnego dnia po nagranej rozmowie ?Odpowiedź jest dość prosta. Nie chciał go złapać tylko zabezpieczyć się na wypadek gdyby coś poszło nie tak. Gdyby chodziło o złapanie to rozmowa wyglądałaby inaczej. Zapewne wkrótce poznamy motywy. Jednak sam fakt i sposób prowadzenia takiej rozmowy są nie do przyjęcia.

PIS zareagował błyskawicznie.
Różnice względem dotychczasowej praktyki PO:
- Nie czekaliśmy kilku dni na reakcję premiera,
- Prezes KNF od razu zrzekł się stanowiska, żeby można było obiektywnie wyjaśnić sprawę,
- Nie ma odwracania kota ogonem, że nagranie nielegalne,
- Nie ma oburzenia, że to pułapka zastawiona na rząd.
Cała sprawa została potraktowana z należytą powagą przez organa państwa. Tusku ucz się.

Jedno wiem. Afera z Czarneckim jest dęta od początku do końca. Spotkania szefa KNF z prezesami banków i podobnymi instytucjami są na porządku dziennym i należą w Polsce do rutynowych działań. Czarneckiemu się pali pod nogami podobnie jak i innym biznesmenom z komunistycznymi rodowodami kiedy zabrakło wsparcia i zamówień rządowych. Kulczykowi też przestało się opłacać robić biznes w Polsce jak doszedł PiS do władzy w 2005 roku, zaczął szukać ropy na pustyni w Azji a jak nie znalazł to nagle wziął i umarł, nie lepiej chyba poszło R. Krauze; od 2015 roku zapadł się pod ziemię bo nikt nie chcę zakupić komputerów dla całego ministerstwa. Wielki ekonomiczny guru, który otrzymał nie mniej tytułów honoris causa niż nasz kukuniek także dzisiaj zbija bąki. Dochodzenie w w sprawie korupcji w KNF zapewne zostanie umorzone z braku jakichkolwiek dowodów winy, ale co się przyklei do pisiorów to nie pójdzie na marne i zaprocentuje przy urnach i ot w tym wszystkim chodzi.


Zdjęcie:https://www.google.pl/search?q=leszek+czarnecki

Twitter

Facebook

 ps.

z ostatniej chwili :

Kilkuprocentowe spadki notowały we wtorek należące do Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank, Getin Holding oraz Idea Bank notowane na warszawskiej giełdzie. Był to efekt publikacji "Gazety Wyborczej".

 

 https://tvn24bis.pl/wiadomosci-gieldowe,76/spolki-leszka-czarneckiego-tracily-we-wtorek-na-gieldzie,883192.html

 

KOMENTARZE

 • Na
  Miejscu doktora Jana też bym umarł. I oczywiście zwłoki szybciutko skremował.
  A
  resztę życia spędził bym w jakimś przyjemnym miejscu.
 • @zbig71 09:54:54
  O ile to prawda to Chrzanowski zachował się jak drobny cinkciarz spod Dworca Centralnego a nie szef państwowego urzędu. Nie ma tu czego bronic. Gość powinien miec przynajmniej dożywotni zakaz pełnienia funkcji publicznych
 • Ty czasami śpisz?
  Jeszcze nie wiadomo czy jest następna afera Popis a ty juz na warcie...
  Dobry piesek :=)
 • @Husky
  Czarnecki postanowił uderzyć, jak dowiedział się o raporcie na temat jego banku. Opublikowanie materiału na temat domniemanej propozycji korupcyjnej szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego wobec Leszka Czarneckiego mogło być spowodowane wiedzą tego ostatniego, że Komisja zamierza wpisać jeden z jego banków na listę ostrzeżeń publicznych. Do tej pory nie zostało w sposób wiarygodny wyjaśnione, dlaczego zawiadomienie o przestępstwie w tej sprawie zostało złożone dopiero 7 listopada, choć nagrana rozmowa Czarneckiego z Chrzanowskim miała miejsce 28 marca br. Zarówno Czarnecki, jak i jego pełnomocnik Roman Giertych powinni natychmiast poinformować prokuraturę, ponieważ wtedy po pierwsze można było szybciej usunąć pana Chrzanowskiego, a także szybciej zacząć wyjaśniać sprawę. Ja ten wniosek łączę z publikacją „Dziennika Gazeta Prawna” z 31 października, która zapowiedziała wpisanie na tzw. listę ostrzeżeń KNF jednego z banków pana Czarneckiego, z uwagi na nieprawidłowości związane ze sprzedażą obligacji GetBack. Czarnecki dopiero jak się dowiedział o bardzo niekorzystnym raporcie KNF na temat jego banku, postanowił uderzyć. We wtorek KNF wpisała na listę ostrzeżeń Idea Bank, ale nie w związku z działalnością bankową, tylko w związku z oferowaniem w przeszłości obligacji GetBack.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:13:08
  Bo jestem coś taki roztargniony. Najpierw przepijam, a dopiero później piję sztagana.
  Uchodzi tak?

  8-))))))))
 • @zbig71 09:54:54
  Pozostaje zadać pytanie czyje to były zwłoki?
 • @kula Lis 67 10:15:51
  Info dostał w czwartek ub.tygodnia że jego banki trafiają na listę trefnych
  Koszerną nie miała zbyt dużo czasu by to nagłośnić (trzy dni wolnego) stąd dopiero wczoraj "wybuchła" ta afera
  W KNFgate najzabawniejsze jest to, że ten prawnik, który rzekomo miałby mieć to wynagrodzenie 40 mln, twierdzi, że nic o tym nie wie.
  Wygląda na to, że szef KNF chciał mu zrobić miłą niespodziankę.
 • @Husky
  Ja nie rozumiem jednego, jak może istnieć bank mający takie straty(500 mln zł!). Co w takim razie z depozytami jego klientów? Może istnieją już tylko wirtualnie? nie do wycofania w realu. No i jak może założyć bank ktoś nie mający nic czyli zwykły tw. SB czyli gołodupiec? Według mnie Czarnecki, jak wielu innych "biznesmenów" w tym Kulczyk, Krauze, etc..to tylko tzw. słup byłych służb na procencie.
 • @kula Lis 67 10:15:51
  Chrzanowski poleciał, bo był PR-owo i politycznie nie do uratowania. Jeśli to był cel Czarneckiego, to się TW na stare lata pogubił. Teraz jego interesy będą pod jeszcze większym nadzorem i nie pomoże mu "udawanie ofiary reżimu", bo w bankrutujących bankach są pieniądze ludzi.
 • @kula Lis 67 10:22:46
  Zdaniem dziennikarskich POyebów Czarnecki "zdetonował bombę atomową".

  Nie dodali, że pod sobą i swoimi bankami
 • @kula Lis 67 10:16:52
  Jakiegoś bezdomnego nieboraka z Wiednia
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:13:08
  Powinność swej służby wykonuje na 5
 • @kula Lis 67 10:22:46
  Jedno jest pewne, tzw. afera KNF ma być w zamyśle autorów prowokacji czymś co zmienia "ośrodek dziobania". Teraz będziemy świadkami wojny o narrację. Pierwsze sygnały popłynęły już wczoraj z ośrodków medialnych totalnej opozycji i dotyczą pewnej dyrektywy unijnej.
  CDN
 • @kula Lis 67 10:22:46
  Od tego są słupy. Przecież chłopcy z WSI nie będą się ujawniać, za cwani są. Na ich miejscu też bym tak zrobił.
  W polityce też mamy od pyty słupów
 • @Husky On nie siedzi bo nadal pracuje dla WSI. Słup nie ruszy słupa!
  Nagranie Czarneckiego mogło służyć naciskom? „Ten pan ma kłopoty z prawem”. Słuszne było złożenie rezygnacji przez przewodniczącego KNF. Dobra decyzja premiera by wszcząć śledztwo i sprawdzić sprawę. Szef KNF powinien być czysty jak łza ocenił w Telewizji Republika szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Marek Suski.
  Minister Suski przypomniał przeszłość Leszka Czarneckiego. Wiemy jakie korzenie miał Czarnecki, był TW, potem finansistą, którego firmy są zagrożone upadłością i który szuka jakiegoś ratunku. Może nagranie miało służyć jakimś naciskom. W sprawie nie dostarczono taśm, tylko stenogram, a były przypadki, że stenogramy się różniły od nagrań, więc trzeba będzie zweryfikować. To jest naciągane przez pana który ma kłopoty z prawem. KNF złożył też zawiadomienie do prokuratury w sprawie GetBack ocenił. Szef Gabinetu Politycznego Premiera zaznaczył, że "procedura jest taka, że jak firma ma być wpisana na listę ostrzegawczą KNF to jest informowana". Pan Czarnecki podejrzewam, że został poinformowany, że ostrzeżenie przed firmą znajdzie się na liście KNF. Widać, to moje domysły, że jest prowadzona tu jakaś gra. To, oczywiście, nie rozgrzesza prezesa KNF wskazał. Jak to się skończy dla Czarneckiego, on tym zarządzał, może utratą wielkich pieniędzy? Może też postawienie przez sąd zarzutów. Prokuratura to bada. To jest człowiek, który jest zagrożony odpowiedzialnością karną, a tacy ludzie wykonują w Polsce różne dziwne ruchy mówił Marek Suski.

  Ps...A to ciekawe, Wyborcza już rok temu pisała o kłopotach Getin Bank, BeckBank, afer ten bank ma bez liku wystarczy wpisać w Google "Afery" ukaże się pełno wpisów, a teraz:


  http://wyborcza.pl/7,155287,22360190,getin-bank-wpadl-w-powazne-tarapaty-straty-banku-lawinowo-rosna.html?disableRedirects=true ....,


  https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/afera-knf-banki-leszka-czarneckiego-traca-na-gpw/txlnerl ...., ....

  http://pogromcyafer.pl/uncategorized/nielegalne-dzialania-getin-noble-bank/ .... itd, tp.

  Getin Bank afery:....

  http://aferyprawa.eu/Artykuly/Oszukani-przez-Getin-Bank-i-Czarneckiego ... to ciągnie się od lat. Ciekawe, jak ten bank upadnie gdzie frankowicze będą spłacać kredyty CHF których ten bank pełno oszukał? Może wreszcie wyjaśni się sprawa CHF? Widać, skoro PAD umył ręce od tego, wiedział co dzieje się w tym banku. Odpowiadam na pytanie czemu ten pan nie siedzi. Odpowiedź jest pod koniec nagrania. Pan Leszek C. jest filantropem i wpłaca dobrowolnie na fundacje Auschwitz-Birkenau. Co czyni go nietykalnym. Czarnecki to elita żydokomuny...donosiciel oszust i parchaty cwaniak który na ludzkiej krzywdzie budował swoje imperium. Żył jak pączek w maśle;wpuszczał wszystkich w kanał i oskubywał do cna ....A tu niespodzianka!.... coś pierdyknęło i zmieniała się mu przychylna władza. Nowa już nie pozwala tak bezczelnie kraść, patrzy na ręce i karze bandytów...nawet tych w białych kołnierzykach. I jak tu żyć! ....panie Czarnecki?...jak żyć gdy nie ma wsparcia Platformy Oszustów? Skończyło się kręcenie lodów a interesy idą jak po grudzie...dlaczego? Bo powróciło Prawo i Sprawiedliwość.
 • @zbig71 10:33:22
  KNFgate to akcja b. służb komunistycznych. Kto poświęci swój Idea Bank i swoją reputację jak nie b. agent SB, który dorobił się miliardów dzięki bezpiece? Kto zgodzi się, by go reprezentował przed sądem pieniacz polityczny, a nie poważna kancelaria? Kto czeka 8-mcy z nagraniem?

  Giertych: "Kancelaria pare dobrych tygodni przygotowywala to zawiadomienie".

  Dlaczego? Przeciez wedlug mecenasa korupcja jest "ewidentna".
 • @kula Lis 67 10:34:30
  Człowiek odpowiedzialny za masowe kredyty frankowe, za polisolokaty z 20-letnim horyzontem sprzedawane 70-latkom i za zamykanie emerytom lokat bankowych i kupowanie śmieciowych obligacji staje się symbolem walki uczciwego przedsiębiorcy ze złodziejską władzą.

  Polska 2018
 • @kula Lis 67 10:34:30
  Niczego się ten PiS nie nauczył i nic nie potrafi.
  Podejrzenie afery i natychmiastowa dymisja osoby podejrzanej?

  Idiotyzm.

  Przecież PO pokazało co należy robić w takich sytuacjach.
  Oskarżonego szybko awansować, wręczyć order a na deser wysłać do mediów żeby trochę sobie popłakał
 • @Husky 10:10:36
  On już raczej jako urzędnik państwowy jest skończony na zawsze. W biznesie także. To smutny koniec tego 38letniego gówniarza.
 • @Husky 10:15:52
  Może być :)
  Ale mnie nie oszukasz :))))))))
 • A ten cały
  Chrzanowski to od Kaczelnika jest?
  Tak się tylko pytam...
 • @kula Lis 67 10:45:50
  TW Ernest Leszek Czarnecki nie walczy już o żadne biznesy, ale o życie. Teraz to się chyba najbardziej boi ataku ślepej kiszki albo woreczka żółciowego, zoperowanych w renomowanej klinice austriackiej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:50:22
  Nie nalezy do PIS-u
 • @zbig71 10:26:47
  Albo tylko popiół z ogniska? Nikt nie sprawdzał i nie badał zawartości urny.
 • @Husky 10:52:45
  A do kogo?
  3 lata Kaczelnik go toleruje...
 • @
  No to PO ma przechlapane: brak środków na prowadzenie działalności.
  Ostatni bank pada.
  Zostają suche dotacje partyjne, a to na waciki najwyżej starczy...
 • @Husky 10:52:30
  Czarnecki ujawnił sprawę dopiero jak został przyparty do muru. Przecież to de facto wyrok śmierci na jego banki bo inwestorzy nie lubią się babrać w takich sprawach. Nie zmienia to jednak nijak treści nagrań.
 • @Husky 10:52:30
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wNmFhMS9wLzIwMTgvMTEvMTQvODI1LzUyMS9kY2EzMThkYThhOGQ0MGJiYTY3M2IxN2VhMjYwYTRkZS5qcGVn.jpeg

  Poszkodowani przez GetBack apelują: Premier powinien objąć nadzorem postępowanie KNF wobec Idea Banku Leszka Czarneckiego. Portal wPolityce.pl dotarł do listu poszkodowanych w aferze GetBack. Poszkodowani apelują do premiera Mateusza Morawieckiego, żeby objął nadzorem postępowanie sankcyjno-karne prowadzone w KNF względem Idea Bank S.A. Idea Bank S.A. Leszka Czarneckiego sprzedawał obligacje firmy windykacyjnej GetBack. Mając na uwadze wydany komunikat przez KNF w dniu 13 listopada 2018 roku oraz interes prawny wielu pokrzywdzonych w aferze GetBack, Premier RP powinien objąć postępowanie sankcyjno-karne prowadzone w KNF względem Idea Bank S.A. osobistym nadzorem służbowym, w sprawę powinny się zaangażować agenci CBA/ABW celem uniemożliwienia prowokacji, możliwych łapówek, ewentualności związanych ze zniszczeniem lub zaginięciem akt sprawy w tym spływających zawiadamianiach z materiałem dowodowym od obywateli z całego kraju apeluje w swoim liście „Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.” PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA „STOWARZYSZENIA POSZKODOWANYCH OBLIGATARIUSZY GETBACK S.A.

  Uprzejmie informujemy, iż od maja 2018 roku skierowaliśmy szereg pism żeby się spotkać bezpośrednio z Przewodniczącym KNF p. Chrzanowskim w sprawie zgłaszanej przez obywateli w swoich zawiadomieniach z uzasadnieniem kierowanych z całego kraju do KNF odnośnie uzasadnionych podejrzeń działalności Idea Bank S.A. bez nadanych uprawnień przez KNF w zakresie Agenta Firmy Inwestycyjnej, prowadzenie doradztwa inwestycyjnego bez uprawnień przy oferowaniu, sprzedaży oraz faktycznego zapisu na klientów obligacji spółki GetBack, do dnia dzisiejszego brak odpowiedzi naszemu stowarzyszeniu „Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.” odnośnie spotkania z nami w sprawie nieprawidłowości które aktywnie i masowo zgłaszają klienci Idea Banku do KNF od maja 2018 roku. Przewodniczący KNF olał pokrzywdzonych obywateli w aferze GetBack przez Idea Bank i do bezpośredniego spotkania z Przewodniczącym w KNF nigdy nie doszło, jest to skandal. Mega skandal że się nie spotkał z pokrzywdzonymi!. Po wybuchu afery KNF z udziałem Przewodniczącego KNF nas to nie dziwi, a wręcz utwierdza w przekonaniu że Przewodniczący KNF doskonale wiedział oraz zdawał sobie sprawę jak był zorganizowany cały proces sprzedaży „bezpiecznych” obligacji spółki GetBack w Idea Banku w latach 2016 - 2018 któremu mógł być przychylny, co faktycznie ciężko nazwać sprzedażą, mając na uwadze że wiele osób posiada obecnie status pokrzywdzonych w postępowaniu karnym afery GetBack prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie na okoliczność wyłudzenia (art. 286 k.k.) pieniędzy przez pracowników Idea Banku. Nie jesteśmy inwestorami a tylko ofiarami działalności bankierów. W tej sprawie prowadzi czynności również CBA. Szef KNF nie reagował w latach 2016 - 2018, w zasadnie nie było nadzoru nad rynkiem regulowanym w Polsce przy spółce GetBack oraz dystrybutorów obligacji, była przychylność Idea Bankowi, niestety, na tym stracili tylko obywatele. Jest to skandal że się spotkał z p. Czarneckim sam na sam, włączył zagłuszarkę urządzeń nagrywających tak nieudolnie że dał się nagrać, był nadto miły i przychylny dla swojego rozmówcy, coś niebywałego, dlatego nie dziwi nas to że tyle obywateli zostało pokrzywdzonych w aferze GetBack, skandal! Brak nadzoru nad rynkiem regulowanym. Kiedy Przewodniczący KNF włączał zagłuszarkę w marcu 2018 roku żeby się nie nagrać to pewnie miał przy tym obywateli głęboko gdzieś, wiele rodzin było okradanych z ostatnich pieniędzy na rynku regulowanym przez podmioty nadzorowane które wciskali obligacje GetBack bezpieczne jak lokata, podmioty jak się okazało nadzorowane tylko teoretycznie (ponad 2,3 MLD ZŁ strat w aferze GetBack). Teraz prosimy żeby Przewodniczący KNF tak miło porozmawiał z Panem Czarneckim w celu zwrócenia obywatelom (klientom Idea Banku) utracone środki finansowe w wyniku działalności bankierów. Żądamy pociągnięcia Przewodniczącego KNF do odpowiedzialności prawno-karnej za brak nadzoru nad rynkiem regulowanym w Polsce. Jeżeli by KNF nadzorował rynek regulowany to nigdy by nie było afery GetBack oraz nieprawidłowości w Idea Banku, nigdy! Pokrzywdzeni kierowali i nadal kierują od maja 2018 roku wiele zawiadomień do KNF w tym do Prokuratury Regionalnej w Warszawie w zakresie podejrzeń działalności Idea Bank S.A. w zakresie: Art. 270 k.k. fałszerstwo materialne (podejrzenie podszycia się w formularzu nabycia obligacji pod klienta przez bankiera, bankier za klienta zaakceptował ryzyko utraty środków w formularzu nabycia obligacji, klientowi nie pokazywał tego formularza). Klient w Idea Banku nigdy nie dokonywał oceny ryzyka inwestycji gdyż nie wiedział w co tak naprawdę bankier lokuje jego środki. Zważywszy na fakt, że informacje o ryzyku są zawarte w internetowym FORMULARZU PRZYJĘCIA PROPOZYCJI NABYCIA OBLIGACJI SPÓŁKI GETBACK S.A, to jego wypełnienie przez pracownika Idea Bank S.A., uniemożliwiło – nawet technicznie – zapoznanie się przez klienta z treścią informacji o ryzyku utraty części lub całości środków, nie wspominając o jego akceptacji. Bankierzy w Idea Bank S.A. nie informowali o możliwości nabycia obligacji za pośrednictwem Polskiego Domu Maklerskiego S.A. oraz nie kierowali do wskazanego domu maklerskiego, gdy pracownik Banku podszywając się pod klienta wypełniał formularz nabycia obligacji na stronach internetowych Polskiego Domu Maklerskiego S.A. Nigdy do Polskiego Domu Maklerskiego klient nie przekazywał swoje dane osobowe w tym dane o swoich środkach pieniężnych posiadanych w Lion’s Banku Idea Bank S.A. Klienci Idea Banku zawiadamiają KNF również w sprawie bezuprawnionego (bez zgody/upoważnienia klienta Idea Banku S.A.) przekazywania danych osobowych w tym stan swoich finansów do podmiotu trzeciego (obcego) - Polskiego Domu Maklerskiego przez bankierów na zewnątrz z Idea Banku, w tym zakresie podejrzewamy że mogło również dojść do naruszenia Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe Art. 105. prawo bankowe. Udzielanie przez bank informacji stanowiących tajemnicę bankową - pkt. 5 Bank ponosi odpowiedzialność za szkody wynikające z ujawnienia tajemnicy bankowej i wykorzystania jej niezgodnie z przeznaczeniem. Art. 171 prawo bankowe pkt. 5. Kto, będąc obowiązany do zachowania tajemnicy bankowej, ujawnia lub wykorzystuje informacje stanowiące tajemnicę bankową, niezgodnie z upoważnieniem określonym w ustawie, podlega grzywnie do 1 000 000 złotych i karze pozbawienia wolności do lat 3. Nas interesuje procedowanie KNF zgodnie ze stanem faktycznym w sprawie wszystkich zdarzeń które się odbywały w placówkach Idea Bank S.A. W dniu 13 listopada 2018 roku KNF wydał komunikat oraz wpisał Idea Bank S.A. na listę ostrzeżeń publicznych, informacje z komunikatu:
  KNF informuje, że podstawą wpisania Idea Banku SA na listę ostrzeżeń publicznych KNF są ustalenia dotyczące czynności wykonywanych przez Bank w latach 2016 – 2018 w zakresie aktywności na rynku kapitałowym bez posiadania odpowiednich zezwoleń KNF. Odnosi się to do procesu oferowania instrumentów finansowych w okresie co najmniej od sierpnia 2016 r. do października 2017 r. oraz doradztwa inwestycyjnego w okresie co najmniej od września 2016 r. do marca 2018 r. Jest to wręcz niebywałe że minęło 7 miesięcy po wybuchu afery GetBack KNF dopiero teraz wpisał Idea Bank S.A. na listę ostrzeżeń publicznych. W latach 2016 - 2018 KNF kierowany przez p. Chrzanowskiego był nadto przychylny Idea Bankowi oraz GetBackowi, że tyle obywateli stało się posiadaczem obligacji spółki GetBack nie wychodząc z placówek Idea Banku, posiadaczami nie w wyniku chęci inwestycji w ryzykowne obligacji a w wyniku wysoce prawdopodobnej manipulacji bankierów, wprowadzenia w błąd co do warunków i możliwości inwestycji oraz szereg nieuprawnionych czynności bankierów. Pokrzywdzonych jest wiele osób starszych w tym kobiet nie będących inwestorami oraz graczami giełdowymi. Uważamy że KNF powinien również wydać komunikaty odnośnie wszystkich nieprawidłowości w sprawie oferowania, sprzedaży oraz zapisu na klientów obligacji spółki GetBack. KNF również powinien pomóc pokrzywdzonych obywatelom w odzyskaniu utraconych środków finansowych w wyniku działalności bankierów z Idea Banku. Mając na uwadze wydany komunikat przez KNF w dniu 13 listopada 2018 roku oraz interes prawny wielu pokrzywdzonych w aferze GetBack, Premier RP powinien objąć postępowanie sakcyjno-karne prowadzone w KNF względem Idea Bank S.A. osobistym nadzorem służbowym, w sprawę powinny się zaangażować agenci CBA/ABW celem uniemożliwienia prowokacji, możliwych łapówek, ewentualności związanych ze zniszczeniem lub zaginięciem akt sprawy w tym spływających zawiadamianiach z materiałem dowodowym od obywateli z całego kraju. Również mając na uwadze to, że do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spływają obecnie kopie zawiadomień skierowanych wcześniej do KNF w sprawie podejrzeń odnośnie działalności Idea Bank, żeby Pan Minister Dworczyk Szef KPRM niezależnie od KNF mógł się z tym zapoznać, żeby KNF ewentualnie nie zatuszował sprawy, nie był przychylny…To co zaprezentował Przewodniczący KNF jest wielkim skandalem! Z poważaniem, Artiom Bujan Prezes Zarządu „Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.”

  Ps...Jak Premier sprawował nadzór nad KNF i co zrobiły służby by zapobiec aferze GetBack? Czy bezpośredni zwierzchnik KNF premier Morawiecki od maja 2018 r wie o tej sprawie? Czy może jednak dowiedział się z Gazety Wyborczej jak dziś oświadczył Sasin? Bo jak z gazet to nie widać różnicy miedzy nim a Tuskiem. Sasin powiedział dzisiaj, że nadzór premiera nad KNF był iluzoryczny. Widać pan premier Morawiecki nie miał czasu na nadzory, ważniejsze było działanie pod publiczkę/piar/.Pan premier Morawiecki najlepiej nadawał by się na szefa PRi TV. Pytam, czy prawdą jest, że prawnik z afery KNF obecnie pracuje dla Plus Banku należącego do Solorza? Sprawa jest prosta jak drut. Tw SB Ernest Czarnecki chciał obrabować swój własny bank bo wiedział, że i tak zbankrutuje! Ten esbek Czarnecki niezłego bagna narobił w "swoich" bankach...pytanie czy prokuratura da sobie z tym radę, a co później z kastą czy go wybroni, bo facet powinien zgnić w wiezieniu za przekręty. Jak widać dalej działają mafie, gdzie jest konfiskata mienia? Mafie okradają ludzi bez skrupułów, udają że bankrutują a potem my wszyscy spłacamy ich długi. Czy takie jest państwo prawa?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:19:47
  Tak na waciki i to z tzw. second hand
  I teraz warto przyjrzeć się tym co bronią Czarneckiego jak niepodległości
  Kurwa ,złodziej i kapuś
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:11:42
  60% urzędników KNF pracuję ponad 3 lata
  Cholera że naczelnik to toleruje
  A wypi*rdolic ich !!!!
  8-))))))
  pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:11:42
  Ze smutkiem konstatuję, że mam xx lat i jeszcze nikt nigdy nie próbował mnie przekupić.
  Co za nędza.
 • @kula Lis 67 11:20:13
  Notowania Idea Bank lecą na pysk.

  https://pbs.twimg.com/media/Dr9TIIAXcAAn2d6.jpg

  A POyeby pisza ze to afera PIS-u
  Zaorane nr.5566
 • @kula Lis 67 11:20:13
  Ależ panika w zjebach
  Handel akcjami Czarneckiego będzie zawieszony
  Miala byc bomba atomowa i jest
 • @kula Lis 67 11:38:45
  Skoro PiS przez KNF jest "powiązany" z aferą GetBack, to z kim przez małżeństwo swojej wyraźnie poprawianej skalpelem i botoksem pracownicy, powiązany jest TVN?
 • @Husky
  CBA i prokuratura na tropie afery GetBack! Ponad 5 mln. zł. wyprowadzone z firmy i wielki majątek oszustów w białych kołnierzykach! Jak ustalił portal wPolityce.pl, Centralne Biuro Antykorupcyjne na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie, dokonało przeszukań w związku z aferą GetBack. Przed prokuratorem stanęła też żona Piotra O. twórcy funduszu Altus, która usłyszała zarzut dotyczący wyprowadzenia ze spółki GetBack olbrzymich środków. Z ustaleń śledczych z Prokuratury Regionalnej w Warszawie wynika, że były prezes GetBack podpisał z Anną O. umowę na świadczenie usług doradztwa finansowego. Od stycznia do grudnia 2016 roku, Anna O. miała zarobić 5,2 mln. złotych. Z naszych informacji wynika, że w mieszkaniu O. zabezpieczono ponad 100 tys. złotych, drogocenną biżuterię i kilka ekskluzywnych zegarków. Olbrzymi majątek Piotra i Anny O. Jest także przedmiotem śledztwa w kontekście wyprowadzenia ogromnych pieniędzy z GetBack. Wiele wskazuje na to, że małżeństwo O. Było tylko jednym z elementów łańcuszka, za pomocą którego wyprowadzano wielkie pieniądze ze spółki GetBack. Ich działalność jest też ważną częścią całego procederu, który rozpoczął się już w 2016 roku, gdy w spółce wiedziano już o jej kłopotach. Do tej pory CBA zatrzymało, a prokuratura ogłosiła zarzuty 12 osobom. Osiem z nich na wniosek prokuratorów decyzją sądu pozostaje w areszcie. Głównym podejrzanym w tej sprawie jest zatrzymany przez CBA na lotnisku w Warszawie po powrocie z Izraela b. prezes GetBack Konrad K. Zarzucono mu popełnienie ośmiu przestępstw, m.in. usiłowanie oszustwa na kwotę 250 mln zł, wyrządzenie spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach co najmniej ponad 185 mln zł GetBack i podejmowanie działań zmierzających do utrudnienia postępowania karnego i uniknięcia odpowiedzialności karnej. Były prezes GetBack usłyszał także zarzut przestępstw dotyczących publicznego rozpowszechnienia nieprawdziwych danych w raporcie bieżącym spółki, które mogły wprowadzać w błąd co do wartości instrumentów finansowych emitowanych przez spółkę, czyli manipulacji na rynku. 26 czerwca warszawscy agenci CBA zatrzymali dwoje kolejnych podejrzanych: Katarzynę M. byłą dyrektor biura zarządu spółki GetBack SA oraz Szczepana D.-M. prezesa Polskiego Domu Maklerskiego. Była dyrektor jest podejrzana o niszczenie dokumentów, zacieranie śladów przestępstw i pomaganie ich sprawcom w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Miała ona także instruować osoby powiązane z GetBack, co zrobić, aby skutecznie zniszczyć posiadane przez nich dowody. Innym zatrzymanym i aresztowanym w tej sprawie - prezesowi Polskiego Domu Maklerskiego prokurator zarzucił m.in. działanie na szkodę spółki wspólnie i w porozumieniu z Konradem K. miał być współtwórcą sieci spółek, które na podstawie pozornych umów służyły do wyprowadzenia pieniędzy z GetBack. Zatrzymany przez CBA Piotr B. usłyszał zarzuty dotyczące tej umowy i działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a byli członkowie zarządu GetBack wiceprezes Anna P., Marek P., Bożena S., jej brat Dariusz S. oraz Kinga M.-J. m.in. wyrządzenia spółce GetBack szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, przywłaszczenia ponad 2 mln zł z GetBack, posłużenia się podrobionymi dokumentami, czy żądania wcześniejszego wykupu obligacji GetBack oraz realizacji pozornej umowy na ponad 4 mln zł. W areszcie pozostają też b. członkowie zarządu Altus TFI, którym postawiono zarzuty wyrządzenia szkody majątkowej GetBack. B. prezes, a później szef rady nadzorczej tego TFI oraz b. członek zarządu zostali zatrzymani przez agentów warszawskiej delegatury CBA na zlecenie prokuratury. Postawiono im zarzuty przestępstw gospodarczych na szkodę firmy GetBack, dokonanych między październikiem 2016 r., a początkiem sierpnia 2017 r. Swoimi działaniami mieli, według prokuratury, wyrządzić spółce około 160 mln zł strat. Prokuratura i CBA podały, że przestępstwo ma związek ze sprzedażą przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych spółce GetBack innej firmy za ponad 207 mln zł. Według prokuratorów, jej wartość nie przekraczała 47 mln zł, a mężczyźni, sprzedając ją GetBack, mieli świadomość faktycznej niższej wartości firmy i działali wspólnie z innymi osobami dla osiągnięcia korzyści majątkowej. Ponadto GetBack spłaciło 80 mln zł zobowiązań nabytej firmy, które należało przekazać wierzycielom do końca 2017 r. Dodatkowe zarzuty w śledztwie po zatrzymaniu b. członków zarządu Altus TFI b. szefowi GetBack. B. dyrektorowi zarządzającemu GetBack i jednocześnie b. członkowi zarządu spółki Markowi P. postawi w najbliższych dniach. Nad sprawą GetBack pracuje powołany przez Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego zespół śledczy wydziału I ds. przestępczości gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Warszawie i agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Do tej pory w śledztwie przesłuchano ponad 70 osób - w tym urzędników Komisji Nadzoru Finansowego i pracowników spółki GetBack. Według danych Prokuratury Krajowej, na której zlecenie śledztwo wraz z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym prowadzi zespół śledczy w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie do połowy września ujawniono i zabezpieczono majątek należący do podejrzanych o łącznej wartości prawie 80 mln zł. Do połowy września w toku śledztwa zgromadzono prawie 200 tomów akt - 70 segregatorów. Każdego dnia wykonywane są czynności zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia tej sprawy, a także do ustalenia rzeczywistych rozmiarów szkody. Z danych śledztwa wynika, że do połowy września było ok. 10 tys. wierzycieli GetBack. Ps...Tomasz Lis: „Przez minionych 8 lat, Polki i Polacy”, ani jednej takiej afery nie było. PiS wchodzi w fazę rozkładu j gnicia.

  Szmaciarzu i dziennikarzyno Lisienko, czyżby? Hipokrytom z Patologii UBewatelskiej dla odświeżenia pamięci się przyda.

  https://pbs.twimg.com/media/Dr5ZMz3WsAYaZWF.jpg
  W odpowiedzi do Lisienki.
  hazardowa
  - stoczniowa
  - NIK
  - Amber Gold
  - taśmowa
  - gazowa
  - autostradowa
  - węglowa
  - paliwowa
  - VAT
  - bankructwo Mazowsza
  - transportowa/Pendolino
  - zegarkowa
  - ukradzione OFE
  - skok na Lasy Państwowe............
  .....
  .....
  .....

  To Giertych po "śmierci" Kulczyka – Capo di tutti Capi. Czarnecki zastosował stary numer, obrona przez atak, cuchnęło mu w biznesach, służby deptały już po pietach..no to poleciał na Czerską, a ta napisała w POśpiechu z błędami...widać na kolanie to wszystko lepiono.
 • @kula Lis 67 13:01:19
  Stanisław Gawłowski - alfons przebywał 3 miesiące w areszcie i wraca tam

  Michał Tusk: "obaj z ojcem wiedzieliśmy że Amber Gold to lipa"

  Donald Tusk pomimo ustanowienia pełnomocnika przychodzi sam na przesłuchanie ws. Amber Gołd

  Leszek Czarnecki -" imperium" pada na ryj

  Co łączy te osoby? -

  Ten sam Mecenas
 • @kula Lis 67 13:01:19
  Cały fałsz tego artykułu polega na tym, że tam gdzie brakuje ścisłych informacji to się je na własną rękę dopisuje. W nagraniu nie ma mowy o 40 mln. Jest to liczba wzięta z dupy czyli z głowy POyebanych dziennikarzy
 • @
  Jakoś dziwnie podobna ta afera z "urodzinami Hitlera".
  Nie zadziwiające?
 • @kula Lis 67 10:56:55
  Oczywiście, że nikt nie sprawdzał .
  Swego czasu Sumliński mówił u Roli ,że oficerowie służb na pytanie o doktora Jana i jego śmierci złośliwe się uśmiechają.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:33:03
  Ktoś kto chce nagrać korupcyjny deal nie nagrywa korupcyjnego dealu bo rozmówca może się zorientować,że chodzi o korupcyjny deal. Tako rzecze Dominika W. z Koszernej a w slad za nia kolejne "dziennikarskie" zjeby
  8-))))
  pzdr.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:33:03
  Nie muszę dodawać, że Czarnecki spadł PIS-owi z nieba. Medialnie czyści Złych Urzędników i spuszcza do kanału SBeckie banki, które na przykład pomogły Hajdarowi przejąć Rzeczpospolita i zrobić dil z Grasiem pod śmietnikiem i wprowadzić klakierów Tuska

  Oby umieli wycisnąć tę cytrynę do ostatniej kropli.
  Banki TW Czarneckiego są na ta godzinę już giełdowym trupem.

  ps.
  A w państwie Tuska przeszukiwaliby redakcje gazety która opublikowała artykuł.
  Taka różnica.
 • @zbig71 13:58:50
  Wygląda na to, że największą ofiarą "afery" PIS-owskiego KNF jest Leszek Czarnecki.
  Należące do niego 3 spółki straciły dzisiaj na wartości ........175 mln zł.
 • Słaba płeć.
  https://gwiazdy.wp.pl/pienkowska-lata-samolotem-do-pracy-5855771462578817a
  hmm... teraz tramwajem ?
 • @Husky 14:44:15
  Wg neomarksistowskich ekspertów, jeżeli kradnie konserwatysta, to zbrodnia, jeżeli kradnie lewus, to kreatywność.
 • @Husky 14:55:26
  Ciekawe, kto tak naprawdę stracił, jeśli koleś jest TW od 18 roku życia., Prowadzono jego karierę, może to "kontrolowana " strata?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:50:22
  Marek Chrzanowski nie był w żadnej mierze osobą reprezentującą jakiś obóz polityczny. Był po prostu młodym naukowcem i jako przedstawiciel środowiska akademickiego został powołany ze względu na swoje kompetencje naukowe.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:50:22
  "Popełniliśmy błąd". Mocne słowa wicepremiera na temat powołania Chrzanowskiego. http://niezalezna.pl/245598-popelnilismy-blad-mocne-slowa-wicepremiera-na-temat-powolania-chrzanowskiego
 • @Husky 12:03:11
  Od rana spada środowy kurs akcji Idea Banku oraz Getin Noble Banku. Po godz. 12 Idea Bank odnotował 16,73 proc. spadek, a akcje Getin Noble Banku zniżkowały o 21,57 proc. Spółki te należą do biznesu Leszka Czarneckiego. Na otwarciu środowej GPW kurs otwarcia Idea Bank wyniósł 2,62 zł (na zamknięciu wtorkowej sesji kurs wyniósł 2,81 zł). Około godz. 13:40 w środę kurs wynosił 2,3 zł. W przypadku Getin Noble Banku kurs otwarcia na środowej sesji wyniósł 0,49 zł (na wtorkowym zamknięciu kurs wyniósł 0,51 zł). Około godz. 13:40 w środę kurs ten wynosił 0,39 zł.

  We wtorek rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Barszczewski poinformował, że Idea Bank został nowym podmiotem umieszczonym na liście ostrzeżeń publicznych KNF. Powodem było oferowanie w przeszłości obligacji GetBack.
 • @provincjal 09 15:12:19
  Teraz czekam tylko na to, jak "dziennikarz" zacznie bronić Leszka Czarneckiego przed konrolowaniem jego biznesów.
  8-))))))))
 • @zbig71 15:25:51
  Potwierdza to także medialne wzmożenie wielu aktywów "Starej Bezpiek"i, dokładnie w momencie odpalenia tej akcji.
  Patrz podobny wpis
  8-)))
 • @kula Lis 67 16:00:25
  Przykre
  8-))))))
  Co na to swiat dziennikarski
 • @Husky 16:36:40 Co na to kierownik jeziora? ano..
  Kierownik jeziora wypisuje bzdety a jego akolici mu wtórują.
 • @kula Lis 67 17:26:27
  Jeśli wyją to znaczy że jeszcze żyją

  Szkoda to komentować
  Skrajny przypadek
  8-)))))
 • @Husky 16:35:42
  Prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack: Ofiarą nie jest Czarnecki, ale klienci jego banku, poszkodowani w aferze GetBack. Wielu obligatariuszy było oszukiwanych przez Idea Bank. Byli wciągani w zakup obligacji GetBack w wyniku manipulacji nie przez GetBack, ale przez bankierów pracujących dla Idea Banku. Dlatego KNF powinien natychmiast opublikować raport i wskazać wyniki swojej kontroli mówi portalowi wPolityce.pl Artiom Bujan, prezes „Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.”. Artiom Bujan, prezes „Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.”: Nagranie rozmowy zostało upublicznione, ponieważ Komisja Nadzoru Finansowego zakończyła postępowanie administracyjne i ustaliła szereg nieprawidłowości w Idea Banku. Są one kluczowe dla wielu pokrzywdzonych, których ostatecznym celem jest odzyskanie w całości utraconych środków finansowych od Idea Banku. Idea Bank miał się odnieść do zarzutów KNF w pierwszym tygodniu listopada. Podjęto jednak decyzję o upublicznieniu nagrania.

  Niezależnie od tego, czy afera GetBack jest, czy jej nie ma, prezes KNF nie powinien spotkać się sam na sam z większościowym udziałowcem Idea Banku. W jakim celu walczył o te zagłuszarki? Prawdopodobnie, żeby się nie dać nagrać.

  Rozmowa Leszka Czarneckiego z Markiem Chrzanowskim i ewentualne przyjęcie korzyści przez szefa KNF jest interesująca. Ale dla nas, poszkodowanych przez GetBack najważniejsze jest odzyskanie w całości pieniędzy utraconych w wyniku nieuprawnionych działań Idea Banku

  Tego spotkania nie powinno być.

  Oczywiście, że nie. Szef KNF nie powinien się spotykać i tak przychylnie rozmawiać z żadnym udziałowcem banku czy z innym podmiotem, który masowo dystrybuował obligacje spółki GetBack. W ogóle nie powinno do tego dojść. Szef KNF powinien zostać ukarany. Nie powinno to jednak w żaden sposób rzutować na naszą sprawę. KNF powinno prowadzić wszystkie działania w sprawie dystrybucji obligacji spółki GetBack przez Idea Bank.

  Czy Leszek Czarnecki stara się teraz z siebie zrobić ofiarę?

  Może tak być. Nie wykluczam takiej sytuacji. Leszek Czarnecki nie jest żadną ofiarą KNF, ofiarami są klienci Idea Banku poszkodowani w aferze GetBack.

  „Stowarzyszeniu Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.” udało się spotkać z prezesem Markiem Chrzanowskim?

  Od maja 2018 r. staraliśmy się spotkać z przewodniczącym KNF. Nie było żadnej reakcji na nasze pisma. Niestety do dzisiaj KNF nie opublikował żadnego raportu na temat działań Idea Banku na temat oferowania i sprzedaży obligacji GetBack. Takiego raportu, który przyniesie pożytek społeczeństwu pokrzywdzonym klientom Idea Banku.

  W czym pomógłby raport poszkodowanym?

  Dokument przydałby się nam, poszkodowanym w aferze GetBack. Moglibyśmy posiłkować się nim przed sądem w postępowaniach cywilnych. Jest tylko ogólny komunikat z 13 listopada, że Idea Bank został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych. Jest tam podany stan faktyczny, ale my oczekujemy na obszerny raport w sprawie Idea Banku, który wskaże na jakiej podstawie Idea Bank został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych.

  Na jakiej podstawie Idea Bank został wpisany na listę ostrzeżeń KNF?

  Nasze stowarzyszenie od początku powstania, czyli od kilku miesięcy mówi o szeregu nieprawidłowych czynności podejmowanych przez Idea Bank wobec swoich klientów. Wielu obligatariuszy było oszukiwanych przez Idea Bank. Byli wciągani w zakup obligacji GetBack w wyniku manipulacji nie przez GetBack, ale przez bankierów pracujących dla Idea Banku. Dlatego KNF powinien natychmiast opublikować raport i wskazać wyniki swojej kontroli. Powinien pokazać, jakie są nieprawidłowości i jakie były powody wpisu na listę ostrzeżeń publicznych. Poszkodowani będą mogli wykorzystać raport w swoich procesach przeciwko Idea Bankowi. Nie możemy iść do sądu bez dowodów.

  A jeżeli KNF nie opublikuje raportu na temat Idea Banku o czym to będzie świadczyć?

  O tym, że ukrywa działalność Idea Banku. Przewodniczący KNF mógł być przychylny i dalej KNF może być przychylny dla Idea Banku.

  Raport KNF po kontroli w Idea Banku już jest. Pisał o nim „Dziennik Gazeta Prawna”

  Ale nie jest opublikowany na stronie KNF. Jak będziemy szli do sądu dochodzić swoich praw to druga strona będzie mówiła, że to tylko publikacja dziennikarska. Raport o Idea Banku musi zostać opublikowany na stronie KNF NATYCHMIAST. Poprosiłem dziś prokuraturę, żeby wydobyła ten dokument i włączyła go do postępowania karnego w sprawie Idea Banku. To jest klucz do afery GetBack. KNF powinien pomóc pokrzywdzonym odzyskać utracone środki finansowe w wyniku nieuprawnionych działań bankierów. Po to przecież mamy nadzór bankowy.

  Rozmawiał Tomasz Plaskota
 • @Husky 16:30:16
  Właśnie, czemu KNF tak długo przymykała oko na działania GetBack? Czy jest możliwe, że był to wyniki jakiegoś nieformalnego spotkania przy kawie? Prezes GETBack wysyłał listy do premiera i szefa KNF szantażując, że upadek jego firmy uderzy w PiS. Żądał pieniędzy na rozwiązanie problemów firmy. PiS się nie ugiął. Agent SB i ich słup tw. Ernest Czarnecki zarobił na 80-letnich emerytach którym oferował polisolokaty na 30 lat! Wmawiał im mówił, że to polisa, a była to lokata do wypłaty w 110 roku życia. Cała ta POmafia zarabiała na starych ludziach. Nie będzie żadnej komisji śledczej. Nie ma kompletnie żadnych dowodów na łapówkę, korupcję są na to tylko słowa Czarneckiego. Nagranie o ile jest autentyczne jest tylko dowodem na jakieś spotkania, które odbywał Chrzanowski z Czarneckim: moim zdaniem zmiękczające Czarneckiego.
 • @kula Lis 67 18:22:21
  Skąd to fake newsy w Koszernej
  W ub.r Agora miała 12% aktywów w postaci akcji Idea Banku o wartości 92 mln.
  Dziś te akcje są warte mniej niż 11 mln.
  Czujesz pismo nosem
  pzdr.
 • @Husky 18:13:10
  Ale co to za życie? Będą się tak motać ze dwie kadencje. A kierownikowi jeziora marzy się stawiać pisowców przed sądami. Toć mu życia zabraknie i się nie doczeka.
 • @kula Lis 67 18:41:10
  Ale co to za życie?
  Koryto szlag trafił
  A tu wadzy ni widu ni słychu
  No, ale ma więcej czasu na naukę ....
  ortografii
  8-)))))
 • @kula Lis 67 18:41:10
  //Afera korupcyjna KNF nabiera tępa,//

  http://zawisza.neon24.pl/post/146384,pis-zaciera-slady-afery-knf

  Widzisz jakim trzeba być ...."tempakiem"

  paranoja
  pierwsze zdanie i ....
  szkoda słów
  zaraz poprawi czy zostawi ?
 • @kula Lis 67 18:28:16
  Rozpoznaje ktoś kogoś?

  https://pbs.twimg.com/media/Dr-0-4IWsAAn2GZ.jpg
 • @kula Lis 67 18:28:16
  PO apelują do swoich członków o wpłacanie pieniędzy na zakup zamówionego białego konia dla Tuska

  https://pbs.twimg.com/media/Dr9i7tzXcAIlPpq.jpg
 • @kula Lis 67 10:15:51
  Enkawudzista Sobieniowski próbował z KNF zrobić aferę PiS, starał się na 1000 sposobów, ale się zesrał. Fakty TVN dziadzieją, kiedyś zrobiliby z tego koniec świata, dziś enkawudzista sfajdał się i uciekł.
 • @Husky 19:22:23
  Jakaś marna ta chabeta, coś jak wyeksploatowany i ślepy Łysek z pokładu Idy Morcinka. Tylko na taką go chabetę PO stać po upadku banków tw. Ernesta Czarneckiego..
 • @Husky 19:22:23
  On taki cherlawy i zabiedzony jak ten nasz kierownik jeziora.
 • @kula Lis 67 20:54:29
  8-)))))))))))))
 • @kula Lis 67 20:52:37
  A najśmieszniejsze jest to, że gdyby przyjąć "narrację" GW i konia, to cała afera polega na tym, że państwo polskie chciało za 1 zł przejąć banki kapusia SB Czarneckiego, czyli żadnych strat dla Polski i same ZYSKI!
 • @kula Lis 67 20:54:29
  Czarneckiemu nie chodzi o politykę, Czarneckiemu chodzi o biznesy, które balansują na granicy bankructwa.

  Poszedł na całość dopiero wtedy, gdy wyczerpały się inne możliwości i stanął przed widmem utraty banków za przysłowiową złotówkę. Trzy lata rządów PiS wystarczyło, aby Czarnecki stracił dostęp do cennych informacji i zleceń, co musiało się przełożyć na jego interesy bazujące na takiej wiedzy i takich zleceniach.

  Banki Czarneckiego walczą o życie i to wersja łagodna, w wersji ostrej są bankrutami. Z faktów ogólnie dostępnych i taśmy krążącej po mediach wyłania się dość prosty obraz.
 • @kula Lis 67 18:41:10
  https://pbs.twimg.com/media/Dr_406EXcAAyqOm.jpg  Durny blef konia,koszernej i TVN. Klient konia stracił wczoraj 20% na giełdzie i podniósł lokaty do 4%. TW Czarnecki na co czeka, aż straci kolejne miliony i banki padną? Że koń jest głupi i niektórzy dziennikarze to wszyscy wiedzą, ale TW Czarnecki to nie koń i nie dziennikarz.

  Nic WIĘKSZEGO nie mają ?
 • @Husky 08:40:39 Czarnecki to przestępca te jego banki to jeden wielki przekręt.
  Gadowski nie ma złudzeń ws. KNF: "Tutaj cały czas chodzi o to samo, o obalenie rządu różnymi metodami". Przygotowujemy sytuację i wciągamy w pułapkę niedoświadczonego człowieka. I Marek Chrzanowski (rocznik 1981) wchodzi w tę pułapkę. Wcześniej pewnie odbyło się kilka innych rozmów, bo Czarnecki szedł na tę prowokację jakby był pewien sukcesu, założył sobie aż trzy nośniki mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Witold Gadowski, dziennikarz śledczy. wPolityce.pl: Jak patrzy Pan na sprawę KNF? Należy mówić o aferze, czy prowokacji Czarneckiego?

  Witold Gadowski: To jest klasyczny przykład robienia zamieszania. Nie dało się obalić rządu przez ulicę, ani póki co przez zagranicę, to może uda się to poprzez wykreowanie afery. Bo na czym rzecz polega? Przychodzi Czarnecki na spotkanie, przygotowany do prowokacji i stosuje ją, a młody szef Komisji Nadzoru Finansowego jest nieostrożny i wygaduje głupoty. To wszystko, co na razie wiemy. I to nagranie jest przetrzymywane, prawdopodobnie preparowane i przygotowywane do odpalenia w momencie, w którym zelżą poprzednie prowokacje i akcje destabilizacyjne. Nie porównywałbym tego nawet do casusu Rywina i Michnika, bo tam chodziło o zupełnie inne historie, właściwie to były porachunki wewnątrz gangu. A tutaj cały czas chodzi o to samo, o obalenie rządu różnymi metodami. Całość pod linkiem


  https://wpolityce.pl/polityka/421132-nasz-wywiad-gadowski-nie-ma-zludzen-ws-knf-to-prowokacja

  Ps..Brawo panie Gadowski! Pełna mobilizacja ubecji, TW i ekipy Michnikabo padł na nich strach. I tak ma być. Tu nie ma pola do kompromisu. Albo PO będzie przemawiać zza krat, albo nie ustaną próby obalenia rządu każdą metodą. Kiedy wreszcie ci szalbiercy trafią do więzienia? To fragment większej całości działań zmierzających do przejęcia władzy przez stary układ korporacyjno-oligarchiczny. Taki krzykacz jak Schetyna i jemu podobni to tylko kije i miotły w rękach "iluminatów" i innych gangsterów politycznych.
 • @Husky 20:58:53
  Niestety PiS nie słucha swoich wyborców. Nikogo dotychczas nie rozliczono za przekręty. Tyle afer tyle zmarnowanych miliardów przez PO i nic tylko międlą w tych komisjach bez konsekwencji dla winnych.
 • @Husky 08:40:39
  Czarnecki z koniem do "boxu" na beton, no bo gdzie dowody?.. trza by ich bronić przed ..seryjnym samobójcą … no i za 7 miesięcy zaniechania …
 • @Husky 08:40:39 co na to kierownik jeziora i jego akolici?
  Rzecznik MS dementuje informacje DGP. Nie ma projektu nowelizacji prawa upadłościowego, o którym napisał dziś "Dziennik Gazeta Prawna". To tylko zbiór propozycji, mających zapobiec problemom osób, które dopiero w przyszłości zaciągną kredyty podkreślił rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak. Jak podaje dzisiejsza "DGP" w artykule "Ziobro przerzuca ryzyko na banki", resort sprawiedliwości przygotowuje projekt nowelizacji prawa upadłościowego, zakładający duże odciążenie najgorzej radzących sobie kredytobiorców. W tym celu jak podaje gazeta - ministerstwo sprawiedliwości przewiduje wprowadzenie koncepcji "klucze za dług", sądowe przewalutowanie i czasową obniżkę długu. Jedną z propozycji resoru ma być koncepcja +klucze za dług+. Gdy kredytobiorca nie będzie w stanie spłacać rat, uwolni się od reszty kredytu, oddając mieszkanie. Dziś nawet po pozbyciu się nieruchomości, do zapłaty zostają mu niekiedy setki tysięcy złotych. A to dlatego, że wartość lokalu jest niższa niż kwota zadłużenia czytamy w artykule. Nie ma projektu nowelizacji prawa upadłościowego, o której napisał dzisiaj DGP. To tylko zbiór propozycji mających zapobiec problemom osób, które dopiero w przyszłości zaciągną kredyty. Wynikają z konieczności dostosowania polskiego prawa do unijnej dyrektywy. W żaden sposób nie wpływają na aktualną sytuację banków napisał Kanthak w czwartek na Twitterze. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, odnosząc się do doniesień gazety, powiedział, że resort ma "pewne pomysły mające na celu wdrożenie dyrektywy europejskiej, która jest już w ostatniej fazie negocjacji". Jak dodał, są to propozycje m.in. w sprawie wprowadzenia sprzeciwu wierzyciela hipotecznego, dotyczące kredytów zawieranych w przyszłości. To co dzisiaj się pojawiło (w mediach) to są główne założenia dyrektywy. Pierwsze założenia, to kwestia sprzeciwu wierzyciela hipotecznego i dotyczy to zobowiązań zawieranych w przyszłości. Projekt nasz ujrzy światło dzienne, wtedy gdy dyrektywa UE zostanie uchwalona. Ważne jest też, aby nie wpływało to w żaden sposób na sytuacje banków podkreślił. "DGP" podał, że ze strony Ministerstw Sprawiedliwości dla frankowiczów, których umowy już trwają, prezentem ma być układ konsumencki. W toku postępowania upadłościowego sąd będzie mógł zdecydować o czasowym (do pięciu lat) obniżeniu rat. Sędzia będzie też uprawniony do przewalutowania kredytu wskazuje "DGP". Jak zaznaczono, dziś bez zgody banku o obniżce rat ani przewalutowaniu nie ma mowy. Według gazety, Ministerstwo Sprawiedliwości liczy, że nowe przepisy zachęcą instytucje finansowe do negocjowania z kredytobiorcami.
 • @Husky 20:58:53 Czas na pana Neuman..Może wreszcie ruszy program CELA+ Czekamy!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184ODZjYS9wLzIwMTgvMTEvMTUvODI1LzU1MC9kMGE4NmY2YWEzZDM0YzAxOTAxY2ExMGEwMjU5ZTRiZC5qcGVn.jpeg
  Co na to Neumann? Minister Ziobro: Niebawem usłyszy zarzuty kryminalne w jednej z prokuratur. Mam nadzieję, że też będzie tak ochoczo mówił? Widać Himalaje zakłamania po stronie posłów PO. Jeśli porównujemy to, co PO sama stara się porównywać, czyli aferę Amber Gold i GetBack, to widzimy jedną, kolosalną różnicę – reakcję państwa powiedział w programie Polski Punkt Widzenia minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wyjaśnił, że w momencie, kiedy było już wiadomo, że jest afera Amber Gold, od momentu złożenia zawiadomienia, do wszczęcia śledztwa minęło 2,5 roku. Od momentu złożenia zawiadomienia ws. tej rozmowy minęło realnie – wyłączając święta – 3 dni. To kolosalna różnica dodał. Minister dopytywany o słowa Sławomira Neumanna z PO, który porównał sprawę KNF do działania Vita Corleone z „Ojca Chrzestnego” odpowiedział, że nie wie, skąd taka wielka wyobraźnia u polityka opozycji, ale wie, coś innego. Niebawem usłyszy zarzuty kryminalne w jednej z prokuratur i być może własne doświadczenia skłaniają go do tego rodzaju projekcji. Jestem Rad, że jest tak chętny do rozmowy. Mam nadzieję, że w prokuraturze, kiedy będzie składał wyjaśnienia po usłyszeniu zarzutów, też będzie równie ochoczo mówił. Niebawem się wszyscy dowiemy powiedział minister sprawiedliwości. Ciekawe, co na to wszystko poseł Neumann?
 • @Husky 08:40:39
  Polacy żądają by przywrócić ustawę antykorupcyjną sprzed II Wojny Światowej i karę śmierci za zbrodnie przeciw Narodowi Polskiemu i Państwu Polskiemu.
 • @kula Lis 67 09:10:01
  Czytam tu wpisy ludzi PO. Mentalnie to oni wrócili do 2007: Są bezczelni w pajacowaniu tak, że szczęka opada.
  Czytam pewnego kierownika, że PIS przerżnie wybory.
  Oczywiście że tak , ale pod warunkiem że ten gostek dwa razy dziennie zerżnie się ... w pory

  polecam:

  http://antykomunista.neon24.pl/post/146391,desperacja
 • @kula Lis 67 09:18:30
  Czy czasem TW Ernest nie będzie musiał wybrać się na jakiś drobny zabieg chirurgiczny do szpitala komunalnego we Wiedniu??
 • @Husky 09:41:40
  Dlaczego Schetyna stracił Dolny Śląsk? "Rzeczpospolita" nie ma złudzeń: "To efekt rabunkowej polityki lidera PO". Wszyscy pamiętamy histerię Platformy Obywatelskiej po zawarciu koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Bezpartyjnymi Samorządowcami na Dolnym Śląsku. Ten ryk jest zrozumiały, gdy weźmiemy pod uwagę to, że Grzegorz Schetyna stracił swój matecznik. Według „Rzeczypospolitej” taki stan rzeczy to efekt rabunkowej polityki lidera PO. Przepychanki na temat, kto wygrał wybory samorządowe trwają w najlepsze. Nie ma podstaw do tego żeby wątpić w to, że PiS okazał się bezkonkurencyjny w wyścigu po sejmiki wojewódzkie. „Rzeczypospolita” wskazuje na jeszcze jeden plus po stronie partii Jarosława Kaczyńskiego:
  Odnosi sukcesy na polu zawierania regionalnych koalicji, na którym nikt mu nie wróżył powodzenia czytamy w gazecie. Dolny Śląsk jest dla Bezpartyjnych Samorządowców wyjątkowo ważny, a to ze względu na KGHM i wydobycie miedzi. Prezydentem Lubina (tam swoją siedzibę ma miedziowy gigant) Robert Raczyński jest działaczem właśnie tego ruchu. Dziennik podkreśla, że Raczyński zna się z Grzegorzem Schetyną od lat. Równie długo zna Adama Lipińskiego, wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości.

  Jak czytamy, przepychanki między PiS a PO wygrali Bezpartyjni.

  Raczyński załatwił coś, co nie udało się żadnym posłom, mimo wielu obietnic: obniżenie podatku miedziowego tłumaczy informator „Rzeczypospolitej” znający kulisy negocjacji sejmikowych.

  Dziennik podkreśla, że utrata Dolnego Śląska to tylko wierzchołek góry lodowej. Schetyna stracił tez wiele miast w tym regionie. Koalicja Obywatelska przegrywała m.in. w: Legnicy, Świdnicy, Wałbrzychu. Cieszący się dużym zaufaniem mieszkańców tego miasta Roman Szełemej unikał oficjalnego poparcia ze strony Koalicji Obywatelskiej.

  Jak opowiadają świadkowie, podczas spotkania wyborczego na zamku Książ, gdy zobaczył lidera PO, odwrócił się i odszedł, by nikt nie zdążył im zrobić wspólnego zdjęcia podaje gazeta. Przepychanki we Wrocławiu też nie najlepiej świadczą o Schetynie.

  Dlaczego lider PO stracił swój matecznik?

  Schetynie zabrakło sierżantów. (..) Bez nich wojny nie da się wygrać, a oni z PO odeszli mówi rozmówca „Rzeczypospolitej”.

  „Rzeczpospolita”, rs.


  Ps..Tak nieśmiało przypominam, że Schetyna stracił i drugi matecznik, świętokrzyski, bo przecież stamtąd kandydował.
 • @kula Lis 67 09:35:21
  Kopią się aż trzeszczy! Ostry atak działacza KO na PSL: "Ich zachłanność dotycząca stanowisk przekracza wszelkie granice"...Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe zawarły koalicję większościową w sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego poinformowali w czwartek w Toruniu radni sejmiku z tych ugrupowań. Kandydatem na marszałka będzie zajmujący to stanowisko od 2006 roku Piotr Całbecki (PO). Dodatkowo pod porozumieniem podpisał się jedyny radny SLD Stanisław Pawlak. Przewodniczącym sejmiku ma pozostać Ryszard Bober z PSL. KO, PSL i SLD mają łącznie 19 mandatów w 30-osobowym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego (14 KO i 4 PSL). PiS ma 11 radnych. Trzech przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej z Bydgoszczy i powiatów ościennych nie zaakceptowało koalicji w tym kształcie.

  Roman Jasiakiewicz (KO) z Bydgoszczy powiedział dziennikarzom, że „zachłanność PSL-u dotycząca stanowisk przekracza wszelkie granice”. Jak mówił, „czy mają 10 radnych czy 4 - to stanowisk chcą dla 6 osób”. „To się nie mieści w głowie” mówił.

  Nie zagłosuję za koalicją w tym kształcie. Bydgoszcz nie ma w zarządzie swoich reprezentantów. Zbigniew Ostrowski, który ma być wicemarszałkiem - przez wiele osób nie jest utożsamiany z Bydgoszczą wskazał Jasiakiewicz.

  Dopytywany przez dziennikarzy o żądania PSL wyjaśnił, że ta partia chce „wszystkiego co rośnie na świecie, fruwa w powietrzu i pływa w wodzie, a więc wszystkich stanowisk, które są możliwe do wzięcia”.

  One niewątpliwie będą udziałem PSL-u wskazał.

  Dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, że ta partia w skali kraju straciła 960 tys. wyborców i 107 powiatów, więc „chęć obejmowania stanowisk i zwyczajnej pracy jest ludzka, ale dlaczego to ma się odbywać kosztem PO tego nie rozumiem” doprecyzował.

  Nie chcę mieć do czynienia z osobami, które łamią zasady przyzwoitości. Ciekawe jestem jak władze PO spojrzą w oczy mieszkańcom Bydgoszczy, którzy tę partię w ostatnich wyborach poparły. Skandaliczne zachowanie PSL i zachłanność wykraczająca poza zdrowy rozsądek ocenił Jasiakiewicz.

  Dodał, że w poniedziałek podczas pierwszej sesji sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego podtrzyma swoje stanowisko.

  Marszałek Całbecki podkreślił, że porozumienie odnosi się zarówno do kwestii personalnych, jak także kwestii merytorycznego sprawowania swoich zadań przez radnych koalicji.

  Przewodniczący klubu KO w sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Robert Malinowski podkreślił, że klub KO liczy w tym momencie 15 członków - i składa się z 14 osób, które kandydowały z list KO, oraz jednego radnego SLD.

  Na dzisiejszym spotkaniu klubu było 13 osób. Zdecydowaną większością przyjęliśmy projekt porozumienia programowego z PSL o dalszej współpracy przez najbliższe 5 lat. Mam nadzieję, że będzie ono tak skutecznie realizowane, jak miało to miejsce do tej pory podkreślił Malinowski.

  Dopytywany przez dziennikarzy o szczegóły wskazał, że za porozumiem głosowało 10 z 13 obecnych na sali członków klubu KO. Przeciw byli radni Jasiakiewicz, Łukasz Krupa oraz Jarosław Katulski.

  Podjęliśmy decyzję o podpisaniu umowy koalicyjnej. Mamy nadzieję, że będzie ona wypełniona. Cieszymy się na tę współpracę i liczymy, że będzie ona owocna powiedziała szefowa klubu PSL Agnieszka Kłopotek.

  Domicela Kopaczewska z PO wskazała, że marszałek Całbecki miał upoważnienie zarządu regionu do prowadzenia negocjacji z PSL-em.

  Stuprocentową rekomendację wszystkich członków klubu KO oraz również, jak myślę PSL, na funkcję marszałka otrzymał Piotr Całbecki. Do niego należy wskazywanie pozostałych członków zarządu województwa. Taka propozycja została złożona i również przyjętą przez wszystkich radnych KO. Na stanowisko wicemarszałka z KO wskazany został Zbigniew Ostrowski, a na członka zarządu Sławomir Kopyść wskazała.

  Poseł PSL Zbigniew Sosnowski dodał, że najważniejsze dla jego partii jest to, żeby w województwie realizowany był program zrównoważonego rozwoju.

  Składam podziękowania dla pana marszałka za dotychczasową współpracę w województwie kujawsko-pomorskim. Realizacja celów była wyśmienita i ukierunkowana na zwykłego obywatela ocenił.

  Wicemarszałkiem z PSL ma pozostać Dariusz Kurzawa, a członkinią zarządu Aneta Jędrzejewska.

  Ps...O masz, odkryli co PSL robi w polityce! Po tylu latach powinni się już zorientować. Klasycznie. Zaczyna się szarpanie płaszcza i ruch na stanowiska. Niedługo będą się PSL i PO publicznie oskarżać, zaczyna się spektakl. Kto pierwszy do koryta. PSL zawsze było sprzedajne. PSL wyjaśnił, że chce „wszystkiego co rośnie na świecie, fruwa w powietrzu i pływa w wodzie, a więc wszystkich stanowisk, które są możliwe do wzięcia”. No to zakładam się, że platfonsy i ZSL nie przetrwają jako koalicja w sejmikach nawet roku....Klan KŁOPOTKÓW ma się w Bydgoszczu znakomicie. Najpierw Eugeniusz, teraz jakaś Agnieszka, to i dla pomiotów Kłopotków też zapewne stołki są szykowane.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej