Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1004 posty 31467 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Do polskojęzycznych łajdaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mam nadzieję, że po NASZYM POLSKIM marszu, zaczniecie się nas Polaków po prostu bać! BÓJCIE się, bo być może bój to będzie wasz ostatni. OBY!

Jestem Polakiem, nacjonalistą i jestem z tego DUMNY!

Kiedy wreszcie ta niemiecką 5 kolumna po zostanie rozwiązana, a jej członkowie sprawiedliwie ukarani za zdradę i działalność anty-Polską? (według prawa Polskiego z lat 1925-1939 - nie ulegająca przedawnieniu sprawiedliwa kara śmierci)
Ile jeszcze Polacy wytrzymają widząc szkopską agenturę - czyli wielokrotnych przestępców... pouczających Polaków z gadzinowych splugawionych żydowskich i szkopskich mediów... mediów w części należących do żyda z SS i szkopa z SS...

        
 
Król Europy, a Unia mu się sypie, exity, uchodźcy, to drobny cwaniaczek, taki Smierdiakow polityki, jednak zapewnia takim jak on profity.
Cyniczny zestarzały trampkarz. Jemu się zdaje, że Polacy łykają jego głupoty, jak złodziejskie pelikany z PO?! On, dostanie taką lekcję przy urnach, że jak jakiś esesman będzie do Brazylii musiał uciekać!
 
 
 
Zaufać Tuskowi
 
 Leptosomatyk – człowiek o smukłej budowie ciała, słabym rozwoju kośćca, umięśnienia, bardzo słabym – tkanki tłuszczowej. Płaska klatka piersiowa, kończyny długie, cienkie. Dłonie o delikatnych kostkach. Długość ciała w znacznym stopniu ma przewagę nad jego szerokością. Wzrost średni lub wysoki.

Według Emsta Kretschmera, leptosomatyk charakteryzuje zwykle schizotymiczne usposobienie.

Schizotymik – według typologii to człowiek oschły uczuciowo, zamknięty w sobie, drażliwy, wyniosły, niechętny wobec otoczenia, nietowarzyski, nieufny w stosunku do ludzi, nieśmiały, nerwowy, nadmiernie kontrolujący reakcje emocjonalne, skoncentrowany na sobie.

Metoda Kretschmera (intuicyjna) próbuje klasyfikować ludzi wedle kilku kategorii czy typów, nie uwzględniając tego, że zarówno różnice fizyczne, jak i psychiczne występują przecież w postaci ciągłych zmian ilościowych.

Niemniej jednak, kto zna Donalda Tuska wie, że w powyższej charakterystyce jest wiele prawdy. Doskonale uzupełnia ją opinia o tej postaci, wypowiedziana niegdyś przez byłego prezydenta Kwaśniewskiego, który swego czasu wyraził się o Donaldzie, iż jest on „rudy i mściwy”.

Ostatnio, w związku z wizytą w Łodzi na Igrzyskach Wolności, mogliśmy oglądać aktualny wizerunek Donalda Tuska. Rzucała się w oczy jego koścista, jakby niezdrowa, zdaniem wielu zła - twarz i nomen omen wilcze oczy. Zdziczał w tej Brukseli.

Aby jeszcze bardziej umiędzynarodowić, umiędzynarodowioną już przecież sylwetkę tego polityka i przybliżyć ją całemu światu, posłużmy się językiem angielskim – językiem najpopularniejszym.

Donald Tusk to: President of the European Council. European, Pole, Kashubian, husband, father, grandfather, runner, still football player and fan of Lechia Gdańsk (jak napisał jeden z blogerów Salonu. Bloger o niezwykle urokliwym ale i zwodniczym avatarze).

Chyba dla złagodzenia wrażenia, jakie robi swoją facjatą, Donald Tusk opracował kilka nowych uśmiechów, które prezentuje od jakiegoś czasu i tymi uśmiechami właśnie stara się oczarować otoczenie. Owe „niewinne uśmiechy psotnego chłopaczka”, jak mawia moja znajoma – początkujący reżyser – pasują jej zdaniem jak ulał do drugiej części, gdyby ją kręcono, komediowego tym razem horroru: „Rosemary’s Baby 2”. Ale to tak na marginesie.

 
 
https://www.express.co.uk/news/politics/644995/European-Council-president-Donald-Tusk-EU-Brexit-referendum-European-Union-Brussels
https://nczas.com/2018/04/24/stefan-hambura-nie-przebiera-w-slowach-tusk-to-marionetkowy-premier/
https://www.salon24.pl/u/hilary2/909909,zaufac-tuskowi

 

KOMENTARZE

 • Bardzo niespójny wpis...
  Ale mimo wszystko 5*
 • @Casey 19:01:09
  Bo to tak na szybko
  Przepraszam i dzięki za ocenę
  Uzupełnie
 • Autor
  Kto to Smierdiakow?
 • @roux 19:09:19
  To jedna z postaci powieści "Bracia Karamazow".
  Jak na ironie nie kto inny ale właśnie Husky uosabia wszystkie obmierzłe cechy Smierdikowa.
  .Można powiedzieć że Husky to nasz portalowy Smierdikow
 • @
  ZSRR: deficyt (kronika wideo 1989-91)
  kadry pokazują o niszczeniu żywności, kradzieży, ukryciu w magazynach, sabotaż rozładunku wagonów i wywóz z kraju. Nagrano w Leningradzie, w latach 1989-91
  https://www.youtube.com/watch?v=tO7HXrhHOS8
 • @ikulalibal 19:19:55
  A ci bracia to jakaś twoja rodzina,bliscy, znajomi.
  Pierwsze słyszę.
 • @Husky 20:09:48
  //Pierwsze słyszę//

  W to akurat nie wątpię.
 • @ikulalibal 19:19:55 dzięki...
  Pytałem Huskiego, chcialem sprawdzić, czy wie co pisze.

  PS
  Ja wiem, kto to Smierdiakow i Swidrygajłow (ten od podróży do Ameryki) i Marmieładow i Razumichin.
  A dla tych, którzy nawet Raskolnikowa nie znają, mała podpowiedź:

  "...wziął siekierkę
  i zamachnął się szeroko
  i uderzył bez przymiarki
  w prawomyślny łeb ..."

  https://www.youtube.com/watch?v=2izQIZFpzQ4

  pozdrawiam
 • @ikulalibal 20:12:22
  widzisz
  czasami sie zgadzamy
 • @Casey 19:01:09
  Największy przegrany stulecia odzyskania niepodległości?
  Polityczny troll Donald Tusk!


  Żadnemu internaucie nie trzeba tłumaczyć, co jest najskuteczniejszą bronią w walce z trollem, to oczywiście ignorowanie. Problem polega na tym, że to się prawie nigdy nie udaje, a nieustanne apelowanie, żeby trolla ignorować, jest groteskowym dostarczaniem trollowi paliwa. Tego rodzaju zachowania muszą irytować, zawsze trolle wkurzają ludzi, choćby nie wiem jak się ludzie zarzekali, że ich to nie obchodzi. Zderzają się jednak spektakularne porażki trolli i one i najczęściej przebiegają w dwóch kierunkach. Pierwszy to zdemaskowanie i wyśmianie trolla, co zawsze działa. Drugi, rzadziej spotykany, to przestraszenie trolla, sprowadzenie go na ziemię.

  W przypadku Donalda Tuska i jego wizyty w Polsce mamy do czynienia z jednym i drugim, a jeszcze doszło trzecie i od tego zacznę. Tusk najzwyczajniej w świecie przepadł w natłoku i skali wydarzeń. Zdecydował o tym cudowny zbieg okoliczności, gigantyczna frekwencja na marszu, jakkolwiek będziemy ten marsz nazywać, niewielka liczba incydentów i żadnego nie da się uznać za tragedię. Takie są fakty lub raczej taki zdarzył się cud. Dlatego tak trudno być w Polsce politycznym prorokiem, jeden cud potrafi wywrócić każdą misterną strategię.

  Przeczytałem w sieci opinię, że PiS zagrał w ruletkę i postawił na liczby, nie na kolory. Uważam, że to kompletna diagnoza. Patrząc na wszystko racjonalnie można powiedzieć tylko tyle, że PiS miał niesamowite szczęście, że wszystko potoczyło się w taki sposób, ale to była wygrana w ruletce, to był hazard, nie gra w szachy. Cóż w polityce takie rzeczy czasami się udają, no i tym razem się udało, a pechowo skończyło dla trolla Tuska. Tematem numer jeden stał się marsz i tak poległ troll ze swoimi prowokacjami.

  Jakimi prowokacjami? W stylu trolla Tuska, przyjechać zrobić dym, samemu zająć bezpieczne pozycje i pokazać jak przeciwnik upokarza się własnymi porażkami i własną agresją. Na tle ulicznej zadymy mieliśmy zobaczyć męża stanu, który przyjechał do nas z Europy, aby przedstawić europejski poziom. Kompletnie nic nie wyszło, chociaż Tusk nie poszedł na żywioł i całość sobie wyreżyserował. Pośmiałbym się z dzisiejszego tłumaczenia Tuska, że nie miał na myśli PiS, kiedy mówił o współczesnych bolszewikach, tylko samych bolszewików, ale to jest beznadziejny żart. Polityczny troll takich „smaczków” nie rzuca na wiatr, bolszewicy mieli być nową wersją „faszystów”, to określenie zostało przygotowane dla uczestników marszu, których prowadzili najwyżsi przedstawiciele państwa i partii rządzącej. Wycofanie się z „pokonania współczesnych bolszewików” i przysłowiowe rżnięcie głupa, to porażka trolla i sprowadzenie na glebę.

  Tusk nie miał wyjścia i musiał zmienić front, bo w kontekście marszowej frekwencji i niegroźnych incydentów, został ze swoimi bolszewikami sam. Zaczęto mu to wypominać w najmniej oczekiwanych miejscach. Sama Dominika Wielowieyska z GW skrytykowała publicznie trolla i zarzuciła „pisowski język”, dzielenie Polaków i tak dalej. Kij się po prostu odwrócił i to Tusk wyszedł na agresywnego polityka, posługującego się „niedopuszczalnym w debacie publicznej językiem”. Tak oto troll jednocześnie został zdemaskowany jako troll i twardo upadł na glebę. W efekcie zaczął się tłumaczyć, w dość żałosny sposób, ze swojego politycznego projektu, który całkowicie się posypał. Z tej historii płynie morał nie tylko dla trolla Tuska, ale i dla decydentów z PiS.

  Po raz tysięczny Polacy pokazali, że nie tolerują w życiu publicznym bzdurnych zakazów i agresji. Jeśli Polakowi zabronić marszu, to jest pewne, że Polak na marsz pójdzie, choćby wcześniej w ogóle o tym nie myślał. W odniesieniu do agresji mam jedną jedyną uwagę. Fakt, że na tym wielkim marszu nikt nie został zadeptany, ranny, pobity, a nawet szczególnie wyzwany, to jest w bardzo niewielkiej części zasługa policji, wojska, pozostałych służb i organizatorów. Największa zasługa to mentalność Polaków, którzy nawet przy zachowaniach rewolucyjnych nie zachowują się agresywnie.

  Od czasu strajku na Wybrzeżu w 1970 roku, Stoczniowcy i późniejsza Solidarność przyjęli zasadę pokojowych strajków i pokojowych metod walki i ta zasada przetrwała do dziś. Jeśli na tle spokojnych ludzi widzimy agresywnie zachowującego się trolla, to nie ma szans, aby taki osobnik zrobił w Polsce furorę o startowaniu w wyborach na Prezydenta RP tym bardziej nie ma mowy. Tusk przyjechał do Polski, aby zirytować i pokazać agresywny „lud pisowski”, a także przetestować na ile jest w Polsce kochany? Tej próby ognia nie przeszedł, co więcej zaliczył całkowitą porażkę, jak ostatni troll.


  http://kontrowersje.net/najwi_kszy_przegrany_stulecia_odzyskania_niepodleg_o_ci_polityczny_troll_donald_tusk
 • Takim
  Trockizmem mi zajechało
 • @zbig71 20:57:43
  Dziwisz sie
  My to bolszewicy !!!
 • @Husky 21:01:48
  To prawda. PiS to partia neobolszewicka
 • @zbig71 21:16:26
  Tusk nigdy nie klamie
  8-)))))
 • @
  Przypominam, że obowiązujący nas (a podpisany przez Prezydenta Lecha Kaczynskiego) Traktat Lizboński nie uznaje żadnych unijnych symboli - flagi, godła ani hymnu.
  To nie jest symbol państwowy i tym samym nie jest chroniony.
 • @Husky 21:18:15
  Widzę że Tusk to twoja obsesja.
  Masz na chacie jego zdjęcie i lotki do rzucania?
 • @Husky 20:39:29
  Największa kanalia stulecia to ten parszywy noblista. Coś dla niego:

  Nie będę w twej przeszłości grzebał
  Musiałbym na to mieć tęgi kij
  Więc powiem ci tylko, pies cię drapał
  Wten spasionego wieprza ryj

  A na Tuska szkoda klawiatury, to folksdojcz i niemiecki agent.
 • @
  Komendant Główny Policji mówł na konferencji że będą ustalane osoby, używające pirotechniki na marszu.
  Proszę o odpowiedź, jakie działania podjęła Polska Policja wobec tych dwóch debili:

  https://pbs.twimg.com/media/Dry--_wXgAA5JDj.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/Dry-_a3WkAAMYXP.jpg
 • @zbig71 21:25:49
  Nie
  Mam zdjęcie jego facjaty wklejoną do muszli klozetowej
  Wystarczy
  8-))))))))
 • @Casey 21:27:25
  Obaj sa siebie warci
  Pozdrawiam
 • @ikulalibal 19:19:55
  A ty patrzysz do lustra z odrazą?
 • @zbig71 21:25:49
  Znowu się POsrancom wszystko popierdoliło.
  Dyndała twierdzi, że jestem faszysta a ruda wsza od Makreli twierdzi, że bolszewikiem.


  Niech się wreszcie zdecydują bo mam kryzys autopoznawczy.
 • @ikulalibal 20:12:22
  Nie wiem, czy kolega zna "Montaż" Władymira Volkoffa, jeśli tak, to kolega Husky przypomina mi ostatniego agenta prowadzącego głównego bohatera.
 • @Husky 21:43:06
  Może jednym i drugim?
 • @zbig71 22:02:16
  Ale ja jestem agentem
  W poniedzialek z GRU, we wtorek MI6,w środę CIA
  i od nowa
  Z MOSSAD-u zrezygnowałem bo szekle "cienko stoją"
  8-))))
 • @Husky 22:08:14
  Szkoda że nie znasz "Montażu"
 • @zbig71 22:16:43
  a skad mam znac
  tutaj w biblotece tego pewnie nie ma
 • @ikulalibal 19:19:55
  Wygląda na to, że "wielka pisarka" Nurowska z KOD jeszcze nie wytrzeźwiała

  https://pbs.twimg.com/media/Drzv0DkWkAIlo5j.jpg
 • @ikulalibal 19:19:55
  Pan Ryszard (były przydupas płk Mazguły) postanowił przybliżyć swoim współplemieńcom z WiR zarys historyczny ONR

  https://pbs.twimg.com/media/Dr0zgQ5X4AQoBr_.jpg
 • @ikulalibal 19:19:55
  Czarne Szmaty również wczoraj "świętowały"

  https://pbs.twimg.com/media/DrzKgg7XQAIKC5F.jpg
 • @ikulalibal 19:19:55
  No cóż, tutaj przynajmniej lewactwo i antyfaszyści chociaż raz powiedzieli prawdę na swój temat

  https://pbs.twimg.com/media/Dry8BgfXgAEe-t9.jpg
 • Samotność we dwóch.
  https://bezuzyteczna.pl/static/content/6d11ba36d30c375f25f6.jpg
  Ale to margines, gorzej, że tzw. za rozpier.ol w Polskich duszach ma odpowiadać jedynie kaszub i jego ciotka makrela, a gdzie daniels i diaspora, mosbaherpodobni oraz "brytyjczycy", watykańcy i potomkowie zdradzieckiej komuny, jedynie peruwiańska czapeczka uwiera ?
 • @provincjal 09 07:01:54
  Bo właśnie.
 • @Husky
  Donald Trump wyraźnie podkreśla, że jest nacjonalistą i dla niego liczą się w pierwszej kolejności interesy Ameryki, a nie obce interesy.


  https://www.youtube.com/watch?v=sazitj4x6YI
 • @Husky
  W Polsce patriotyzm jest utożsamiany z nacjonalizmem, a nacjonalizm jest utożsamiany z faszyzmem. Tak się to kojarzy mediom lewicowo-liberalnym powiedział w rozmowie z Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Sellin. Na pytanie o to, co z dekoncentracją mediów, wiceminister odpowiedział: "Do podjęcia tego wyzwania jesteśmy gotowi. Czekamy tylko na decyzję polityczną, kiedy to wyzwanie podejmujemy". Odnosząc się do konstatacji, że obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzedziły dwie zupełnie różne, przeciwstawne narracje - mediów sprzyjających totalnej opozycji oraz mediów konserwatywnych - Sellin podkreślił, że problem jest szerszy i - jego zdaniem - polega na, że występuje "dominacja mediów lewicowo-liberalnych w całej cywilizacji Zachodu". To powoduje, że, na przykład w kontekście naszych obchodów i naszych wydarzeń, patriotyzm jest utożsamiany z nacjonalizmem, a nacjonalizm jest utożsamiany z faszyzmem. Po prostu ludzie w tych mediach lewicowo-liberalnych mają tak poukładane w głowach, tak im się wszystko kojarzy. Zdrowy patriotyzm na końcu tego łańcucha myślowego jest faszyzmem dodał. Na pytanie, czy jest szansa, żebyśmy uzyskali suwerenność medialną, powiedział, że przede wszystkim trzeba sprzyjać i życzliwie obserwować rozwój oddolny mediów innego nurtu niż lewicowo–liberalnego. Podkreślił, że w Polsce "doszło do sytuacji niezdrowej, gdzie się okazuje, że w tak ważnym, dużym mieście jak Polska w pewnych segmentach medialnych dominuje bardzo mocno kapitał zagraniczny i jest to kapitał z jednego kraju - kapitał niemiecki". To według niego wyzwanie do podjęcia w przyszłości.
  Do podjęcia tego wyzwania jesteśmy gotowi. Czekamy tylko na decyzję polityczną, kiedy to wyzwanie podejmujemy wskazał. Na początku września szef kancelarii premiera Michał Dworczyk mówił, że projektu ustawy o dekoncentracji mediów nie ma go w harmonogramie prac rządu do końca roku. Natomiast zgadzam się, że dobrze by było, aby na takim rynku dystrybucji prasy był pluralizm, były różne podmioty, by jeden nie zdominował całego rynku zaznaczył. Projekt legislacyjny dotyczący repolonizacji mediów był zapowiadany przez Sellina w marcu 2017 r. Jak mówił, Polska powinna mieć rozwiązania, które obowiązują już w takich państwach, jak Francja czy Niemcy. Myślę, że będziemy mieli sojuszników nie tylko w postaci polskiej opinii publicznej, ale też dziennikarzy, którzy, ufam, w dużej mierze, są zgorszeni sytuacją, która została ujawniona powiedział. Rozwiązania francuskie są z lat 80., rozwiązania niemieckie z lat 90. z istotnymi modyfikacjami przyjętymi na początku obecnego wieku. I w tym, i w tym kraju są interesujące rozwiązania. Na przykład w Niemczech funkcjonuje komisja ds. koncentracji mediów, która składa co dwa, trzy lata raporty pokazujące, czy jakiś podmiot biznesowy nie osiągnął nadmiernej pozycji w jakimś segmencie mediów i wówczas jest skłaniany przez państwo niemieckie, żeby części aktywów się pozbywać. Państwo francuskie ma bardzo twarde zapisy procentowe wyjaśnił Sellin.
 • @Husky
  http://niezalezna.pl/245333-wyborcza-chciala-zaatakowac-ministerstwo-finansow-ale-nie-wyszlo-jest-komunikat-resortu Służby znowu dały ciała. Jak można dopuścić, aby ktoś wniósł do gmachu państwowego dwa dyktafony i kamerę? W takich warunkach nie da się zarządzać państwem, co wymaga dyskrecji i ochrony kontrwywiadowczej przed nieprzychylnymi mediami. Bojówka starych sb-eków i resortowych bękartów finansowana przez Sorosa atakuje ministerstwo, a ono się tłumaczy. Nie powinno być odwrotnie ? Gdyby w PiS byli politycy z jajami a nie chłopcy w krótkich spodenkach udający ministrów po tym ub-eckim padle nie byłoby śladu. Polska coraz bardziej przypomina dom wariatów, w którym czubki sprawują władzę a lekarze i pielęgniarze przebywają w celach z gumowymi ścianami i są poddawani elektrowstrząsom. Ten rząd jest już irytujący. W normalnym kraju ta agenturę już dawno by rozpierdolono, z TVNem to samo.
 • @Husky
  Ktoś wziął się za policzenie uczestników marszu, długość kolumny, szerokość i 1 osoba na m/2, oraz czas przejścia, no i wyszło mu ok. 500tys Polaków na marszu.
 • @kula Lis 67 10:54:47
  Smród za p. Czarneckim ciągnie się od 35 lat, jego "imperium" finansowe wystrugane z banana warte było okrągłe O i oparte na założeniu nieustających rządów tzw. PO, Getin działał jak najgorsza lichwa, a wszystko to uwiarygodniała żona z TVN z nienawiścią w oku okładająca rząd

  https://pbs.twimg.com/media/Dr3p67jWoAAypA4.jpg
 • @kula Lis 67 11:10:38
  My faszysci i rasisci a w Anglii takie cuda w dzien niepodległości na miejscu złożenia wieńców i kwiatow przez kombatantów straszne  Vandals wreck poppy wreaths and wooden crosses in disgusting attack on gardens of Remembrance

  https://i.dailymail.co.uk/1s/2018/11/04/17/5754628-6351895-image-a-4_1541352967291.jpg


  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6351895/Vandals-wreck-poppy-wreaths-wooden-crosses-disgusting-attack-gardens-Remembrance.html?ito=facebook_share_fbia-top&fbclid=IwAR1XXhkD6WwCMGZc1nIdpnvvifU8ctQNZS44f3Xb3hGZPPNaOdJtCw_6SDc
 • Ścierwojady już szukają afery
  Jeszcze chwila i beda chciec wyborów.... tymczasem :  Filip Świtała, którego w Idea Banku chciał zatrudnić Leszek Czarnecki, został we wrześniu powołany na wiceministra finansów – podaje dziennik.
  Jednak, jak się okazuje, jeden Filip Świtała i drugi Filip Świtała to dwie różne osoby.

  Rzeczywiście, Filip Świtała został powołany na wiceministra finansów. Tylko to nie ten sam Filip Świtała. Jak poinformował money.pl rzecznik resortu Paweł Jurek Świtała-wiceminister przez ostatnie miesiące pracował jako dyrektor w Departamencie Systemu Podatkowego w resorcie finansów. Pełnił tę funkcję od 2017 roku. Wcześniej pracował w firmach konsultingowych, Komisji Europejskiej oraz prowadził własną firmę doradztwa podatkowego
 • @kula Lis 67 10:54:47
  TW Czarnecki nagrywa rozmowę w marcu, a do wyborczej idzie z tym dopiero w listopadzie, po drodze mieliśmy wybory.
  Wniosek?
  TW Czarnecki gra na siebie. W co i o co gra dopiero się dowiemy.
 • @kula Lis 67 10:54:47
  Od północy gównojady szukają afery.
  To już 155 afera odkryta przez koszerną, a 154 razy już za te afery przepraszali i "prostowali"
  Ścierwojady łykają to jak pelikany

  http://www.wykop.pl/ramka/1075739/tw-ernest-w-grze-rzeczpospolita-czyli-od-kapusia-do-biznesmena/
 • @kula Lis 67 10:54:47
  Czytam porównania do afery Rywina. Rzeczywiście, widać podobieństwo w czekaniu z publikacją. Niby sprzęt lepszy, a rekord z 2002 r. pobity

  Michnik nagrał Rywina
  22.07
  Publikacja GW
  27.12

  ▶️158 dni

  Czarnecki nagrał Chrzanowskiego
  28.03
  Publikacja GW
  13.11

  ▶️ 230 dni
 • @kula Lis 67 10:54:47
  Mistrzyni ciętej riposty

  Szkoda ze nie zauważyła ze chodzi o dwie różne osoby o tym samym imieniu i nazwisku.
  Tak kończy się ślepa wiara opozycji w to co napisze GW


  https://pbs.twimg.com/media/Dr3yBvaW4AEXVjN.jpg
 • @kula Lis 67 10:34:06
  Rewelacja... no niech ktoś powie, że nie.

  https://pbs.twimg.com/media/Dr4Xd3nW4AASp6q.jpg
 • @Husky 12:21:20
  Tw. SB Ernest to Czarnecki i wszystko jasne.
 • @kula Lis 67 10:54:47
  Kolejna wyborcza klapa PIS-u

  PiS i Bezpartyjni Samorządowcy podpisali umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku!

  Zaorane nr.5155
 • @Husky 13:06:46
  Brawa dla twórcy!
 • @Husky 21:27:45
  POlicja niech się zajmie blokowaniem legalnych zgromadzeń przez kodomitów i ubywateli. Chyba, że prawo w temkraju jest inne dla Kowalskiego, inne dla nadzwyczajnej kasty...Wsadźcie sobie tę nagrodę w swą chorą na psią grypę dupę policjanci. Jak było widać w TV tysiące uczestników Marszu używały pochodni nie rac. Policji chyba psia grypa uderzyła w mózg. Tusk szczuje i wyzywa ludzi od bolszewików a policja szuka ludzi, którzy sprawili, że marsz wyglądał ładniej. Czy w sylwestra też wszystkich aresztują? A spalenie logo UE, czyli zwykłej szmaty którą ja podłogi wycieram i auto myję, to z jakiego paragrafu będzie? Złamanie przepisów p.poż.? Spalenie logo UE to nie jest nawet żadne wykroczenie. To protest przeciwko terroryzmowi UE, jako instytucji. Panowie nadgorliwi i ciężko chorzy na psią grypę policjanci, żadna flaga unii NIE BYŁA spalona podczas Marszu. Z tego prostego powodu, że unia nie ma flagi. Ma jedynie logo. Czyli: nie istnieje norma prawna (ustawa, dekret, rozporządzenie) ustanawiające flagę unii, opisujące jej wzór i poddające ja szczególnej ochronie prawnej. Niemniej jednak jestem głęboko przekonany, że zarówno pyszczący pro-unijni żurnaliści, dziennikarzyny, celebryci, niektórzy polscy policjanci (decydenci) jak i debil palący tę "flagę" są przekonani, że stało się "coś strasznego". To zupełnie tak, jakby ktoś podeptał pustą puszkę coli a firma poszła by do sądu skarżąc go o "zniewagę" znaku towarowego. Jest żenującą wpadką ludzi o dobrej (przeważnie) woli, że przejęli od czerwonoonucowych buców fałszywe znaczenie słowa "race". Raca to jest coś, co się wystrzeliwuje lub co samo startuje, jak rakieta i pali się lub wybucha w powietrzu. Takich rac na Marszu nie było. To, co nieudacznie relacjonujący nazywają "racami" to są POCHODNIE, przeznaczone do trzymania w ręku. One mają ŚWIECIĆ a nie wybuchać i nie latać. One mają europejski certyfikat zgodności "CE" poświadczający, że są bezpieczne dla używającego i najbliższego otoczenia przy zachowaniu warunków zawartych w instrukcji użycia. Określenie "środki pirotechniczne" jest komuszym zwyczajem tak ogólnikowe, że może dotyczyć pudełka zapałek, ogrzewacza do dłoni lub tutki z confetti. Czy naprawdę tak głęboko przesiąkliśmy żydokomuszym zakłamaniem? Jeśli komuś rzeczywiście pochodnią w ręku manifestanta kojarzy się z faszyzmem, nazizmem to warto przytoczyć powiedzenie, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. W Niemczech i w Francji palą samochody, a u nas pochodnie nie race. Rozumiem prawo, ale raz na 100 lat...Jakoś poszkodowanych nie widać, więc za bardzo bym nie dociekał.
 • @Husky 13:05:46
  Czy Leszek Czarnecki tw. Ernest zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nielegalne nagrywanie swoich rozmówców, albo zlecanie takich nagrań (vide casus Marka Falenty). Akurat informacje Gazety Wyborczej, dziwnie się zbiegają ze ściganiem brata Adama Michnika za zbrodnie stalinowskie. Następnie Pan Czarnecki, Gazeta Wyborcza plus Roman Giertych jako adwokat w tej sprawie, na pewno są wiarygodni, wygląda to na jedną wielką ustawkę! Jedyny bank w Polsce, który można było "przejąć" po wprowadzeniu nowych regulacji prawnych nie do wytrzymania finansowo przez LC. Międzynarodowe banki jak Unicredit (Pekao SA) i Raiffeisen wyszły aby nie dopłacać lub ryzykować starcia. LC miał być znacjonalizowany i od marca 2018 do publikacji GW toczyły się "negocjacje". Żaden międzynarodowy inwestor w takim klimacie biznesowym nie był zainteresowany kupnem Getin / Idea więc LC podjął działania ostateczne działania obronne (publikacja). Pytania: Kto i kiedy wprowadzał zamiany legislacyjne (analogia do lub i czasopisma) aby pogrążyć bank (na szkodę klientów) w celu nacjonalizacji ?
 • @Husky 12:44:30
  Prawdomówność nowobogackiego Czarneckiego, tofaszysze z GW traktują jak dogmat nie do naruszenia.
 • @kula Lis 67 13:56:48
  Ponieważ objawiła się nowa gwiazda medialna - pan Leszek Czarnecki, pragnę przypomnieć jego nietuzinkowe dokonania. Zanim wydymał klientów Getin Banku na polisolokaty Open Life, miał zostać kosmonautą i polecieć w kosmos z Martyną Wojciechowską. Zamiast tego zbudował Sky Tower.
 • @Husky
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/race-1.jpg

  Lisiewicz: zalegalizować race! Stały się pokoleniowym symbolem wolności, jak kotwica i Solidarność. Około 20 tysięcy rac odpalili uczestnicy Marszu Niepodległości. Policja ogłasza, że będzie ścigać sprawców, a w internecie furorę robi zdjęcie strażaków i ratowników medycznych z zapalonymi racami. Opętańcza walka z racami była najbardziej absurdalnym pomysłem rządu Donalda Tuska. Przez to stały się one symbolem walki o wolność pokolenia, które wysłało PO na śmietnik. Legalizacja rac to poza wszystkim przypieczętowanie politycznej śmierci Tuska – pisze dla portalu Niezależna.pl Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i autor programu „Wywiad z chuliganem”. Ktoś powie, że przeginam z tą Polską Walczącą i Solidarnością. No więc nie, nie przeginam ani trochę. To wielu z was zestarzało się tak bardzo, że pewnych rzeczy, które niegdyś byłyby dla was oczywiste, dziś już nie dostrzegacie.

  Polska mieszanka: adrenalina, patos i żart.

  Zanim Solidarność stała się Solidarnością pomnikową, była dla moich rówieśników i pokolenia trochę starszego adrenaliną. To była adrenalina, „chuligaństwo” napisać Solidarność farbą czy kredą na murze – farb w sprayu jeszcze nie było. Dreszczyk emocji, ale i poezja oczywiście, którą najpiękniej opisał Jan Krzysztof Kelus w piosence „Sentymentalna Panna S”: „I teraz szukam jej na mieście i tęsknie za nią jak idiota/ i choć surowo zabronione maluje imię jej po płotach”. Adrenalina ta była pokrewna, wręcz bliźniacza do tej, którą za rządów Tuska czuli ci, co odpalali race, krzycząc „Cześć i chwała bohaterom”, mimo że do domów wielu z nich przychodziła potem o 6 rano policja. I montowano przeciwko nim sprawy karne, kryminalne (!), a nie wykroczeniowe. Inne czasy, inne warunki? Powiedzcie to komuś, kto ma kilkanaście lat. Obok adrenaliny był też polski patos. Wiecie, kim był śp. Dawid Zapisek? Wiecie? Wiemy. No to posłuchajcie, kim był ten młody, słaby, a wielki człowiek,,, To 14-letni niepełnosprawny kibic Lechii Gdańsk, które tłumy pożegnały w blasku rac na cmentarzu. Tak, jak o to prosił. A jego słowa „Aby żyć, trzeba mi dymu rac, tego dopingu, głosów z tysięcy gardeł na stadionie” trafiły na sztandary. Potem to eskalowało, przecież Inkę i Zagończyka pochowano wśród dymu rac, podobnie jak Łupaszkę. Race używane były przy najpiękniejszych kibicowskich patriotycznych oprawach.

  Kiedyś w Warszawie stanie pomnik racy!

  Race przy odsłanianiu pomników. Race przed kościołem po wydarzeniach prywatnych - ślubach, po najważniejszych wydarzeniach w czyimś życiu. Nadal myślicie, że to coś niepoważnego? Obudźcie się, kiedy obecne młode pokolenie dorośnie, to jest dla mnie pewne, że w Warszawie stanie pomnik racy. No więc jest tak jak Solidarnością na murach – i poważnie, i wesoło. Race to magia, która powoduje, że każdy, kto czuje klimat chce je odpalić i dumny jest, że łamie prawo. Cezary Gmyz czy strażacy i ratownicy medycznie na Marszu Niepodległości to przykłady z ostatnich dni. Ale ich jest całe mnóstwo. Gdy Piotr Reiss i Ivan Djurdjević kończyli w Poznaniu piłkarskie kariery, poszli na trybuny, między kibiców, i demonstracyjnie odpalili race. Oni, nie żadne sportowe młodzieniaszki, a piłkarze pragnący podsumować swoje dotychczasowe życie i wartości, które byli w nim wierni. Race odpalane są dziś na meczach piłkarskich po wielkimi płótnami stadionowych opraw, by policja nie mogła zidentyfikować sprawców tak, tak! przestępstwa.

  Policjo, daj sobie spokój!

  Reżim, który za race ścigał obsesyjnie i pakował do aresztu, szczęśliwie poszedł w diabły, ale race są nadal zakazane. Po tegorocznym Marszu Niepodległości policja opublikowała wizerunki osób odpalających na marszu race, by ukarać ich za wykroczenie. W tym strażaków i ratowników medycznych. Zachowując się jak głupio, jak milicja ścigająca krasnoludki za czasów Pomarańczowej Alternatywy. Zaczęli do mnie wtedy wydzwaniać znajomi, co race odpalali z pytaniem: czy ten twój PiS całkiem już zwariował? No więc PiS nie zwariował, ale grzeszy niezrozumieniem tematu, przez co stare przepisy nadal obowiązują, a policja postanowiła je z idiotycznym uporem egzekwować. Zamiast użyć formułki o „znikomej szkodliwości społecznej”. Znikomej, a ściślej żadnej – race służyły upiększeniu niesamowitego marszu z morzem flag. Ile było rac? Nikt nie wie, czy 20 tysięcy, jak powiedział mi jeden z kibiców. Pomiędzy manifestującymi chodzili handlarze, u których można było racę kupić. Wypalone race wrzucano do koszy na śmieci i wszystko było OK. Liczba osób, które ucierpiały w wyniku odpalenia morza rac? Zero. Oczywiście kiedy legalizacja rac zacznie być rozważana przez władzę, sprzeciwiać się będzie policja. No to powinna usłyszeć co następuje: race są równie niebezpieczne, co autentyczne są wasze zwolnienia lekarskie.

  Przestańcie ściemniać i przypomnijcie sobie. jak Schetyna postanowił zalegalizować piwo na stadionach i wszyscy komendanci zaczęli wychwalać ów pomysł, jako zupełnie bezpieczny. No to teraz poprosimy komendantów, by zachowali się tak samo. OK? A najbardziej strachliwi niech na widok racy idą na zwolnienie.

  PO i lewacy stracili argumenty.

  Oczywiście pojawią się argumenty, że jakieś tam światowe federacje sportowe mogą być przeciw. No więc nie mogą – nasz kraj, nasze zasady! W 2012 r. odbyła się w Gdańsku, z inicjatywy środowisk kibicowskich, konferencja „Pirotechnika jest bezpieczna”, podczas której głos zabierali eksperci z krajów, gdzie race są legalne. Można wykorzystać jej dorobek, można zorganizować kolejną.

  Czy legalizacja rac nie będzie się wiązać z jakimiś politycznymi stratami dla PiS? Nie sądzę. Przeciwnicy dostarczyli mu na tę okazję dwóch argumentów. Otóż w maju posłowie Andrzej Halicki i Sławomir Neumann odpalili race w czasie organizowanego przez PO Marszu Wolności. Oczywiście nie był to przypadek, a próba mrugnięcia w kierunku młodzieży: my też potrafimy być przekorni, to PiS jest sztywny i was ściga. Ostatnio zaś race odpaliły… zwolenniczki aborcji. W tym samym celu – uwiarygodnienia swojego „buntu” jako autentycznego jego najbardziej czytelnym symbolem. Te obrazki można powtarzać do znudzenia, by ośmieszyć argument, że PiS sprzyja faszystom.


  Ps...Popieram, zalegalizować. Jest wiele innych rzeczy o wiele gorszych które są zalegalizowane. Od kiedy to pochodnie stały się racami? Przed wojną, wszędzie strzelano na vivat podczas Rezurekcji. Dopiero bolszewicy tego zakazali!
 • @kula Lis 67 13:56:48
  Przykro mi dziennikarskie gównojady- ale SBeckim kapusiem Czarneckim - reżimu nie obalicie. Nawet Sobieniowski nie da rady nic z tego sklecić. Czuć formę Giertycha z dni jak jechał z Alfonsem St.Gawlowski przez pół Polski do Szczecina "uwolnić go z politycznych zarzutów"
 • @kula Lis 67 13:56:48
  Sytuacja wygląda tak: banki Idea i Getin są na skraju bankructwa, właściciel, b. konfident SB zaplątany jest w aferę Getback (b. właściciel), no i GieWu, której wiarygodność=0; KNF odmówił ratowania "imperium" za pieniądze podatnika, a to jest zemsta...
 • @Husky 14:10:41
  Intryguje mnie, dlaczego Leszek Czarnecki w momencie kiedy przewodniczący KNF pokazuje mu kartkę,z napisem 1%,nie komentuje tego,nie zadaje pytania,nie wyraża zdziwienia?

  Przecież ma urządzenia nagrywające,chce mieć dowody,a to ma być teraz dowod koronny .Zaskakujący ten brak reakcji.

  Ciekawe, czy Czarnecki nagrywał też swoje spotkania z Romanem Giertychem? Bo jak wiatr zmieni kierunek ..
 • @kula Lis 67 14:11:11
  TW Ernest Leszek Czarnecki - w wieku 18 lat podpisał zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa jako TW „Ernest” nr rej 42601. Był wtedy uczniem III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu
  A skoro zdobył "zaufanie TVN" to chyba można mu wierzyć.
  8-)))))))

  I akurat przypadkiem aferę ujawniono kiedy Marek Chrzanowski jest w Singapurze - stara szkoła, żeby nie mógł się obronić. A jeszcze zupełnie innym przypadkiem prawnikiem Czarneckiego jest Giertych.
 • @kula Lis 67 14:11:11
  Sprawa jest poważna.
  Jeśli będzie taka potrzeba to nawet Jerzy Urban i ten "dziennikarz" z Sraczej .....

  potwierdza te informacje..
  8-))))))
 • @Husky 14:23:47
  Co to za zwyczaje, że urzędnik państwowy umawia się na rozmowy z bankierem w cztery oczy i na dodatek włącza urządzenia zagłuszające ewentualne nagrywanie? Miał coś do ukrycia? Jak mafiozo jakiś? Pytanie czy taśma istnieje i czy stenogram wiernie oddaje to co na taśmie - czekamy na publikacje nagrań. Działania prokuratury muszą być szybkie i bezwzględne albo względem urzędników albo względem pana LC w zależności kto mija się z prawdą i jaką prawdziwą aferę chce przykryć (PO'wski Getback czy Po'wski VAT). Dowcip dnia. "Były'' TW (esbecki) i "współpracownik'' PRL-owskiego wywiadu przechytrzył "szefa'' KNF (czyli spec od szpiegostwa przechytrzył zadufanego laika) ... Na spotkanie "u premiera'' został zaproszony min. koordynator ... zapewne aby wytłumaczyć "szefowi KNF'', że postąpił co najmniej głupio ... (zaślepiła go pazerność?)..A ta chazarska menda Wojciech Czuchnowski z GW za obelgi powinien już od dawna siedzieć w więzieniu, obecnie GW ponownie "produkuje" info z szantażem w tle (40 mln zł) urzędnika państwowego, TVN wplątana w wiele prowokacji antypaństwowych, że wymienię najnowszą ujawnioną prowokację TVN: "Urodziny Hitlera". Przykładów jest wiele, więc pytam co PiS zrobił z tym chazarskim skurwysynem, gdzie ta CELA+ na którą oczekiwali Polacy oddając mandat zaufania dla obecnej partii rządzącej PiS, z której wywodzi się rząd, gdzie rozliczenie afer, które były publikowane niemal przez 8 lat każdego dnia na różnych portalach podczas rządzącej koalicji PO+PSL pytam gdzie to rozliczenie?! PiS musi pilnować ludzi obsadzanych na stanowiskach, a szczególnie na kluczowych. Mam nadzieję, że szef KNF brał udział w prowokacji CBA, o czym dowiedział się Czarnecki i przyjął taką linię obrony. Jeżeli jednak służby nic nie wiedziały, to znaczy tylko o poważnej wtopie i opozycja rozegra to jak zechce i kolejne wybory dla PiSu nie będą już takie obiecujące, a o kolejnej kadencji już mogą powoli zapominać, bo coś mi się zdaje, że może być więcej tego typu wpadek i będą je wyciągać szczególnie przed wyborami. Ja jako wyborca PiS informuję, że jak tak dalej nie będzie programu CELA+ to mój mandat zaufania ma czas ograniczony!
 • @Husky 14:30:39
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15421184691d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Marek Chrzanowski rezygnuje z funkcji szefa Komisji Nadzoru Finansowego! Szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski poinformował dziś, że składa dymisję z pełnionej przez siebie funkcji. Jak dodał, czyni to "z odpowiedzialności za sprawne funkcjonowanie nadzoru nad rynkiem finansowym i konieczność wnikliwego wyjaśnienia sprawy dla dobra państwa". "W związku z nieuczciwymi i bezpodstawnymi atakami oraz oskarżeniami wysuwanymi przez p. Leszka Czarneckiego, będącymi w sposób niebudzący wątpliwości prowokacją dokonaną przez układ pragnący zdyskredytować moją osobę jako Przewodniczącego KNF w celu wywarcia nacisku na rzetelnie prowadzony w KNF proces restrukturyzacji jednego z banków, z odpowiedzialności za sprawne funkcjonowanie nadzoru nad rynkiem finansowym i konieczność wnikliwego wyjaśnienia sprawy dla dobra państwa, składam dymisję z pełnionej przeze mnie funkcji" podkreślił Chrzanowski. Równocześnie oświadczył, że podjął "kroki prawne w związku z fałszywymi oskarżeniami naruszającymi moje dobre imię i godzącymi w zaufanie publiczne dla kierowanego przeze mnie urzędu". Na jutro rano do swojej kancelarii Chrzanowskiego wezwał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zażądał też natychmiastowych wyjaśnień od szefa KNF oraz zlecił prokuraturze i służbom niezwłoczne zebranie informacji.
 • @Husky 14:33:40
  Praktyka wykazuje, że u nas stołków trzymają się kurczowo głównie winni, niekiedy nawet skazani. Sprawa śmierdzi na kilometr, podejrzewam, że Chrzanowski jest niewinny. Proponuję likwidować konta bankowe w Getin Bank, GetinNoble Bank i Idea Bank bankrutach należących do SB-ka Czarneckiego.
 • @Husky
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15421174921d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Gdańsk świętował 100-lecie niepodległości... Internauci wychwycili jednak niepokojący szczegół! W Gdańsku również obchodzono 100-lecie polskiej niepodległości, jednak zrobiono to w dość oryginalny sposób. Na wspólnym zdjęciu znalazły się tysiące mieszkańców miasta, jednak brakuje jednego istotnego szczegółu, a mianowicie... biało-czerwonych flag. "Czy rekwirowano je na wejściu?" pytają internauci, przyzwyczajeni do morza biało-czerwonych barw na marszu w Warszawie. Gdańszczanie zrobili sobie wyjątkowe zdjęcie na 100-lecie niepodległości Polski. Do wspólnej fotografii pozował tłum. Jednak internauci szybko zauważyli, że gdańszczanie niechętnie pozują z barwami narodowymi. Na zdjęciu, mimo wielotysięcznych tłumów, nie widać biało-czerwonych flag. A gdzie są polskie flagi? Naprawdę, nikt nie przyszedł z polską flagą, czy też Straż Miejska Budynia wszystkim jej skonfiskowała?...To już Danzig czy może jeszcze Gdańsk? To wygląda jak Danzig, a nie Gdańsk. Śpiewali hymn polski, czy niemiecki?


  https://pbs.twimg.com/media/Dry1LKBWkAAbAxp.jpg
  Dla porównania - 250 tys. polskich patriotów w Warszawie z dumą przeszło w biało-czerwonym pochodzie. Polskie flagi widać było na każdym kroku.

  https://pbs.twimg.com/media/DrvVm2WXcAIggGk.jpg https://pbs.twimg.com/media/DrvwHIcXQAAvnmc.jpg https://pbs.twimg.com/media/DrvifEPX0AEdVex.jpg
  W obu zgromadzeniach różnicę widać na pierwszy rzut oka...
 • I gówno mnie obchodzi czy winien czy nie.
  Dlaczego będą nadal głosował na PiS?
  ponieważ reaguje natychmiast - Chrzanowski z KNF - kop w dupę od razu rano. Brawo Morawiecki
  I gówno mnie obchodzi czy winien czy nie.
  Na takim stanowisku potrzeba ludzi którzy maja jaja a nie pierdolą o szumidłach jak kmiot
 • @kula Lis 67 15:47:50
  Ale jestem rozczarowany dymisją szefa KNF.
  W normalnym, wolnym i demokratycznym kraju szedłby w zaparte, miałby pełne poparcie rządu, prezydenta i biskupa, nie ugiąłby się pod szantażem pisanym cyrylicą.
  Wstyd dla Polski!
  8-)))))))))
 • @kula Lis 67 15:59:36
  My tu gadu gadu o koniach i agentach, a PiS przejmuje sejmik dolnośląski, królestwo Schetyny.

  Potrójna kompromitacja Schetyny i "dziennikarza":
  1. PiS miał rządzić w 1 sejmiku.
  2. PiS nie ma zdolności koalicyjnej.


  3. PiS już rządzi w 7 sejmikach i z koalicjantem na Dolnym Śląsku.
 • @Husky
  Ziobro: poleciłem wszcząć śledztwo ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez szefa KNF, wstępna kwalifikacja to przekroczenie uprawnień.
 • @kula Lis 67 16:48:03
  W związku z kabotyński zapowiedziami dziennikarzy (sic), czego to jutro w Gazecie Wyborcza nie przeczytamy, rozwiązuję łatwą zagadkę.

  Gówno, jedno wielkie gówno,

  jak zawsze.
 • @kula Lis 67 16:48:03
  Dyrektor ochrony środowiska jeszcze z nadania PO która nie zgadzała się na przekop mierzei wiślanej została wywalona na zbity pysk nowy dyrektor podpisał zgodę na przekop
 • @kula Lis 67 16:48:03
  Zakładając nawet, że była jakaś kartka z 1%, to jakim cudem GW wyszło 40 milionów?
  Tam pada tylko jedno zdanie "jeżeli by pan to powiązał z wynikiem banku"?
  Jak rozumiem wynik to zysk, tymczasem Getin Bank wykazał pół miliarda straty za 2017 rok.
 • @Husky 16:11:21
  Ziobro reaguje ws. szefa KNF. Dziś w godzinach porannych wydałem polecenie wszczęcia śledztwa w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez szefa Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) powiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Wskazałem też wstępną kwalifikację prawną, art. 231 par. 2 Kodeksu karnego. To jest przekroczenie przez funkcjonariusza publicznego uprawnień celem osiągnięcia korzyści majątkowej przez osobę trzecią poinformował Ziobro. Powtórzył, że „jest to wstępna kwalifikacja, która w trakcie prowadzonego śledztwa może ulegać zmianie”. Prokurator generalny powiedział też, że poprosił, aby „to postępowanie było prowadzone wspólnie przez Wydział do Walki z Przestępczością Zorganizowaną katowickiej delegatury Prokuratury Krajowej z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym”. Jak dodał jest już po rozmowie w tej sprawie z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim i szefem CBA Ernestem Bejdą.
 • @kula Lis 67 17:05:01
  Miał być faszyzm, nazizm, rasizm i krew na ulicach, a był wielki biało-czerwony Marsz Niepodległości, a później wielka wtopa Tuska, więc muszą czymś szybko przykryć swoją klęskę, dlatego z 8 miesięcznym opóźnieniem puszczają "nową aferę KNF".
  Takie przewidywalne.
 • @kula Lis 67 17:05:01
  No to teraz czekamy na ...........wpis
  8-))))))))

  Wybory lada dzień, a PIS się już nie podniesie
  Zakład
  8-)))))))))))
 • @Husky 16:50:53
  W tej sprawie ważne jest zwrócenie uwagi na fakt, że prokuratura od dłuższego czasu prowadzi czynności procesowe i jest zainteresowana działaniami niektórych podmiotów z grupy Getin dodał Ziobro. Wyjaśnił, że postępowania będą prowadzone bardzo intensywnie. Nie będziemy patrzeć na legitymacje partyjne, wpływy, pozycję. Zapewniam, że to będzie różnić postawę prokuratury w tej sprawie od tego, z czym spotykamy się ze strony opozycji. W odróżnieniu od przedstawicieli klasy politycznej, którzy są skrupulatni tylko do pewnej części osób, nie patrzymy na polityczne legitymacje. Będziemy tak samo konsekwentni w stosunku do każdego i zawsze zapewnił minister. Dlatego dziś wydałem polecenia prowadzenia bardzo intensywnego śledztwa i będę je nadzorował. Nie przesądzam sprawy, ale moją rolą jest gwarantować, aby prawda została ujawniona dodał. Do tej pory nie otrzymaliśmy, jako prokuratura, materiałów w postaci nośnika z nagraniem. To bardzo ważny dowód. Oczekujemy na nie, gdyż muszą one zostać poddane badaniu biegłych, którzy ocenią autentyczność nagrań. To ma bardzo duże znaczenie dla ustaleń i dalszych czynności procesowych podkreślił minister Ziobro, dodając, że w miarę postępów śledztwa, będą przekazywane dalsze informacje.

  https://wpolityce.pl/polityka/420936-prokuratura-wszczyna-sledztwo-ws-knf


  Ps...Z nagrania znajdującego się na stronie TVN 24 nic nie wynika, żadna korupcja. Proponowanie przez prezesa pomocy bankierowi i danie mu wizytówki to wg.mnie czynność rutynowa. Rozumiem, że być może są nośniki z których wynika że szef KNF życzył sobie by umoczony Czarnecki zatrudnił prawnika z polecenia KNF w zamian za przychylność. Brzydka sprawa, jakiś rodzaj korupcji może - bo jakiś prawnik zyskuje stanowisko w banku. To jest ta wielka afera? Porównywalna z okradzeniem obywateli i próbą przejęcia LOT pod szyldem OLT i AG przy wsparciu premiera DT? Afera hazardowa, gdzie politycy PO pisali ustawę na zamówienie Sobiesiaka. Afera VAT która kosztowała skarb państwa 250 miliardów zł? Afery przy budowaniu autostrad kilkaset upadłych firm, 7 samobójstw.
 • @Husky 17:00:34
  Ja nie rozumiem jak może istnieć bank mający takie straty. Co w takim razie z depozytami jego klientów? Może istnieją już tylko wirtualnie? nie do wycofania w realu.
 • @Husky 16:35:19
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15421252901d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Siemoniak w szoku po utracie Dolnego Śląska! Już krytykuje koalicję PiS i bezpartyjnych. Politycy Platformy Obywatelskiej nie mogą przeżyć wyborczej porażki na Dolnym Śląsku. Kiedy okazało się, że zwycięski PiS stworzy koalicję z bezpartyjnymi, rozpoczęło się wygłaszanie opinii. Najdalej poszedł Tomasz Siemoniak, który... wieszczy szybki koniec koalicji. Oj, ktoś tu solidnie odleciał! PiS i Bezpartyjni Samorządowcy podpisali umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku. Porozumienie przewiduje, że Bezpartyjni wskażą kandydata na marszałka województwa, którym ma pozostać Cezary Przybylski. Dwóch wicemarszałków ma mieć PiS. Jak nietrudno zgadnąć, "totalna opozycja" przyjęła tę decyzję z niezadowoleniem. Rozpoczął się już festiwal komentarzy ze strony polityków Platformy Obywatelskiej.

  "To jest decyzja Bezpartyjnych Samorządowców. Myślę, że będą tej decyzji żałować" powiedział Tomasz Siemoniak, komentując dzisiejsze ustalenia dotyczące Dolnego Śląska. Wiceszef PO jest też oczywiście zdania, że koalicja Bezpartyjnych z PiS nie przetrwa całej kadencji samorządu. "Myślę, że przetrwa tyle, ile PiS będzie w rządzie, czyli do najbliższych wyborów parlamentarnych" zaznaczył Siemoniak. Chyba ktoś tu nie zapoznał się z wynikami sondaży przez ostatnie miesiące...PiS wygrało wybory do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, zdobywając 28,53 proc. poparcia. To dało tej partii 14 mandatów. Radni ci nie mieli jednak większości w 36-osobowym sejmiku i jeśli chcieli rządzić województwem, musieli zawiązać koalicję. Bezpartyjni Samorządowcy to ugrupowanie, którego jednym z liderów jest prezydent Lubina Robert Raczyński zdobyło sześć mandatów.


  Ps...POmiocie banderowca Siemioniuk vel Siemoniak! Opamiętaj się i nic nie mów! To za poważny temat dla kierowcy! Weź się lepiej za czyszczenie auta Dyndały, ukropski gamoniu...Koalicja marzeń Siemoniaka to współrządzenie PO na Śląsku z antypolskim, dążącym do autonomii RAŚ. Tyle, że wyborcy tym razem zrobili "kuku" wymarzonemu koalicjantowi Siemoniaka i jego ferajny. Ten nierób i nieudacznik jest jak strach na wróble, bełkocze jak pomylony. Ten gościu jest tragiczny. To ciężki czas dla banderowca Siemioniuka a w tle jeszcze Smoleńsk i tuszowanie zamachu oraz likwidacja wojska polskiego.
 • @kula Lis 67 17:57:18
  Co na to lokalny TVN24
  8-)))))
  i jego fani
 • @kula Lis 67 15:20:28
  Leszek Czarnecki wiedział, że wpiszą Idea Bank na listętrefnych, więc dziś był ostatni dzień, by wyjść jako pierwszy z uderzeniem. Teraz "Czarnecki jest ofiarą". Gdyby tekst ukazał się jutro, "Czarnecki brałby odwet"
 • @Husky 21:01:48
  "My to bolszewicy"
  Święta prawda. Zawsze to wiedziałem :)
 • PS
  Pan Zawisza już cię olał?
  Coś go nie widzę...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:11:16
  A co
  Mamy demokracje?
  pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:13:08
  Pisałem już o tym kilka razy
  Solidnie płacę abonament , mam TVN24 i nie jest mi potrzebny
  double double
 • @Husky 19:17:54
  To za TVN trzeba płacić abonament? Nie wiedziałem...
  Pewnie go zbanowales bo jesteś cienias a Pan Zawisza zaoral cię jakieś 5356 razy. Też bym nie wytrzymał :))))

  Też cię lubię i pozdrawiam :)
 • @Husky 12:57:00
  Jego nazwisko pada w rozmowie Czarnecki-Chrzanowski. Sokal wezwany do prezydenta. Prezydent Andrzej Duda wezwał swego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego Zdzisława Sokala na rozmowę do Pałacu Prezydenckiego. Rozmowa już się odbyła.
  "Gazeta Wyborcza" napisała, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, przewodniczący KNF Marek Chrzanowski w marcu 2018 r. zaoferował przychylność dla tego banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł. Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

  Po południu Chrzanowski poinformował, że składa dymisję z funkcji przewodniczącego KNF. Jak dodał, czyni to "z odpowiedzialności za sprawne funkcjonowanie nadzoru nad rynkiem finansowym i konieczność wnikliwego wyjaśnienia sprawy dla dobra państwa". Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował późnym popołudniem w radiowej Trójce, że premier przyjął dymisję Chrzanowskiego. [polecam:http://input.niezalezna.pl/245471-trwa-odprawa-premiera-morawieckiego-z-szefami-sluzb-oraz-ministrem-sprawiedliwosci]

  Według "GW" z nagrania, którego stenogram Czarnecki - właściciel Getin Noble Bank i Idea Bank - przekazał prokuraturze wraz z zawiadomieniem o przestępstwie, wynika, że Chrzanowski miał proponować mu następujące przysługi:

  usunięcie z KNF Zdzisława Sokala – przedstawiciela prezydenta w Komisji i szefa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – bo jest on zwolennikiem przejęcia banków Czarneckiego przez państwo;
  złagodzenie skutków finansowych zwiększenia tzw. stopy podwyższonego ryzyka (kosztowało to bank ok. 1 mld zł)
  życzliwe podejście KNF i NBP do planów restrukturyzacji banków Czarneckiego.
  W publikacji „GW” pojawiają się też słowa Chrzanowskiego:

  „Między nami, to Zdzisław (Zdzisław Sokal, członek KNF) ma swój plan, który wygląda w ten sposób, że on uważa, że Getin powinien upaść za złotówkę, zostać przejęty przez jeden z tych dużych banków i on chciałby dokapitalizować to kwotą dwóch miliardów złotych. Czyli ten bank, który to przejmie. I to jest jego wizja rozwiązania sprawy i nas (resztę składu KNF) atakuje za każdą decyzję, którą podejmujemy pozytywną w stosunku do banku u prezydenta, u premiera. No, ja zrobię wszystko żeby doprowadzić do wyjaśnienia tej sytuacji bo to nie jest postawa jak pan widzi szczególnie zdrowa, tak?”.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:49:46
  A co się stało w Gdańsku i Krakowie?..
  To Kaczor nie miał tam kogo wystawić, żeby usunąć tych bandytów?
  Szkoda bo myślałem, że Kaczelnik ma więcej rozumu.
  Od morza do Tatr...
  I to to ma Polska rządzić?...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:49:46
  Płacę za Cyfrę+
  Po ostatnich "wydarzeniach" lepiej się trzymać od niego z daleka
  Tak mi doradzono i pewnie słusznie
  8-)))
  Też serdecznie pozdrawiam
 • @Husky 20:20:52
  Wujek Rysio tak ci doradzil? :))
  Bił się o ciebie jak lew :))))
  To wy teraz gracie w jednej drużynie?
  No no...
 • @kula Lis 67 20:12:32
  Szef KNF w zasadzie jest nieusuwalny a kadencja kończyła mu się w 2021. HGW czy Adamowicz patrząc na niego muszą mówić: ale frajer!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:38:04
  Nie
  Zonk
  sorry
  8-))))
  ale to historia, nie przypuszczam by był tym zmartwiony, bo niby dlaczego
  skoro ja też nie jestem
 • @kula Lis 67 20:12:32
  Dymisja sluszna !!!

  1. Żaden urzędnik nie prowadzi rozmów bez świadków, chyba że chodzi o głowy państw.
  2. Nigdy nie porusza tego, czego nie można umieścić w notatce z rozmowy.
  3. Nie istnieje prywatny punkt widzenia urzędnika państwowego.
  4. Nie rozmawia z ludźmi nie mającymi zdolności honorowych.
  Tyle
 • @Husky 20:46:53
  Tym bardziej ja :)
  Ja Wolny Duch przecież jestem.
  Ale banowanie Pana Zawiszy odbije się na twojej reputacji. To nie po blogersku.
  Ja wiem, że cię zajechał ale daj sobie jeszcze jedna szansę... Wujek Rysio pochwali :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:04:27
  Ja mam bana na wielu blogach
  Oka sobie i tak nie wydłubie
  8-))))))
 • @Husky 21:08:23
  Naprawdę?
  A u kogo?
  No nie wierzę... Taki miły i inteligentny trollik?

  Czyli peniasz... Jaka Praga... Co najwyżej Ząbki albo Marki:))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:17:26
  Z tego co pamiętam to na 6 blogach.
  Ale to są ich właściciele i mi wara do tego
  Tak że tego
  8-))))
 • @kula Lis 67 20:12:32
  Tak się kończy litowanie nad bezdomnymi psami, w nocy po pijaku
  8-))))))))

  https://pbs.twimg.com/media/Dr55E6aX4AEZooD.jpg
 • @kula Lis 67 15:59:36
  Schetyna dla PAP o koalicji na Dolnym Śląsku:

  „To klasyczna korupcja polityczna. (...) Jeżeli ktoś będzie miał jeszcze złudzenia, żeby zagłosować na Bezpartyjnych Samorządowców, to będzie wiedział, że głos oddany na nich to głos oddany na PiS”.

  Oj, chyba zabolało.
 • @kula Lis 67 20:12:32
  Mecenas qń i Czuchnowski wyłożyli PiS-owi TW Czarneckiego na tacy. Gdyby PiS chciał to rozegrać bez akcji konia i GW byłby zamach na "sektor prywatny" i krytyka PiS.
  Po akcji konia i GW TW Leszka wykończą ......klienci jego banków.
 • @Husky 21:34:29
  Kto postąpił tak niezgodnie?!
  Nazwiska i adresy proszę.
  Ja na swoim blogu nigdy nikogo nie zbanowalem. Nawet nie wiem jak to się technicznie robi...

  Czyli wymiekasz przed Panem Zawisza?
  Nie wierzę...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:15:53
  Tak na gorąco?

  RAM
  Arjanek
  Stasio WPS
  jeden ze sekty

  resztę sprawdzę by nie skłamać
 • @Husky 21:39:46
  Śląsk i Mazowsze: w tych sejmikach PiS może jeszcze przejąć władzę. Choć nie tylko...PiS prowadzi rozmowy koalicyjne na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim w województwach śląskim, mazowieckim i innych - ujawnił w TVP Info szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
  Dworczyk poinformował dzisiaj na konferencji prasowej w Sejmie, że Prawo i Sprawiedliwości podpisało umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Kandydatem na marszałka województwa ma być sprawujący dotychczas tę funkcję Cezary Przybylski (Bezpartyjni Samorządowcy). Dzięki koalicji PiS oraz Bezpartyjni Samorządowcy wezmą odpowiedzialność za skonstruowanie zarządu oraz prezydium sejmiku województwa dolnośląskiego - mówił minister. Wieczorem w TVP Info Dworczyk był pytany, czy rozmowy koalicyjne trwają też w województwie śląskim i mazowieckim. "Nie tylko w tych dwóch województwach trwają rozmowy. Minister (spraw wewnętrznych i administracji) Joachim Brudziński mówił przed chwilą o sytuacji na Zachodnim Pomorzu. W innych województwach te rozmowy toczą się na szczeblu, gminy powiatu, ale także województw" podkreślił. Dodał, że w województwie zachodniopomorskim sytuacja jest trudniejsza niż w województwach śląskim i mazowieckim. "Nie skupiamy się na arytmetyce. Jesteśmy zdeterminowani jako formacja polityczna, żeby wspierać te regiony, gdzie możemy z pełnym zaufaniem i przekonaniem, że będzie dobrze współpraca się układała" zaznaczył.
  Dworczyk wskazał, że PiS wychodzi z założenia, że "samorządowcy powinni sami decydować, jakie zawierają koalicje i z jakimi samorządowcami chcą współpracować". Prezydent Lubina Robert Raczyński (Bezpartyjni Samorządowcy) pytany w TVP Info, czy "Bezpartyjni" są gotowi na koalicje w innych regionach, powiedział, że są oni "zawsze gotowi na koalicję, która buduje region". Dodał, że zawarte z PiS porozumienie na Dolnym Śląsku jest kontraktem prorozwojowym. "Rozmowy nie były łatwe, ponieważ rząd musiał ustąpić z pewnych swoich prerogatyw politycznych czy gospodarczych. Rząd podjął decyzję, że rezygnuje z części dochodów budżetu państwa. Zostawiając te pieniądze na terenie Dolnego Śląska, co jest unikalne w historii Polski, rząd polski rezygnuje z fiskalizmu pewnego terytorium, żeby przyspieszyć tam rozwój" - zaznaczył Raczyński. Wcześniej szef Kancelarii Premiera mówił, że zawarte na Dolnym Śląsku porozumienie "będzie przełamaniem po wielu latach trendu niemożności dyskutowania ponad podziałami politycznymi". "Na polskiej scenie politycznej przyjęło się, że jest tak duża polaryzacja, że trudno budować nieoczywiste koalicje, a to porozumienie, które właśnie dzisiaj zawarliśmy jest dowodem na to, że myśląc o dobru mieszkańców, myśląc o regionie, można ponad podziałami politycznymi współpracować" - mówił Dworczyk. Jak wskazał, PiS liczy, że Dolny Śląsk będzie dobrym przykładem współpracy ponadpartyjnej. "Rozmawiamy przecież też z radnym, który został wybrany z listy PSL i mamy deklarację współpracy" - podkreślił minister. Chodzi o radnego sejmiku dolnośląskiego - Mirosława Lubińskiego, który zadeklarował, że jest gotowy do współpracy z koalicją PiS-Bezpartyjni Samorządowcy. Dworczyk zaprosił do współpracy również wszystkich radnych wybranych z list PO. W tegorocznych wyborach do sejmiku dolnośląskiego Bezpartyjni Samorządowcy zdobyli 6 mandatów i stali się kluczowym ugrupowaniem dla zawarcia koalicji, ponieważ PiS zdobyło 14 mandatów w 36-osobowym sejmiku, a Koalicja Obywatelska ma 13 radnych. Pozostałe mandaty przypadły: KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska - 2 i PSL -1.
 • @kula Lis 67 09:09:53
  TW Boni:
  "Bolszewia to jest taki sposób rządzenia, w którym obywatele nie mają nic do powiedzenia".

  OFE, edukacja, wiek emerytalny...
 • @Husky 21:39:46 ale tego żydoukropa tępego Shreka zabolało, ma boleć.
  Sprawa jest poważniejsza, bo doszło do takiej klasycznej korupcji politycznej w ten sposób Grzegorz Schetyna ocenił koalicję, którą PiS i Bezpartyjni Samorządowcy zawarli wczoraj w sejmiku na Dolnym Śląsku. Region ten uważany jest za matecznik PO. Porażka w mateczniku PO najwidoczniej zabolała Grzegorza Schetynę, który jak mantrę powtarza, że doszło do "korupcji politycznej". Uważam, że sprawa jest poważniejsza, bo doszło do takiej klasycznej korupcji politycznej, tzn. negocjacji odnośnie pieniędzy, które z budżetu państwa mają być przeznaczone, nawet nie na cały Dolny Śląsk, na region, ale na dwie-trzy gminy, chodzi o Lublin, Polkowice i Głogów, gdzie część z pieniędzy z podatku miedziowego, które trafiają do budżetu, mają trafić właśnie do tych powiatów. I cały region, całe województwo, cały Dolny Śląsk jest oddany, przez to, że szefem Bezpartyjnych samorządowców jest prezydent Lublina mówił w Radiu ZET. Zdaniem lidera PO... głos oddany na Bezpartyjnych Samorządowców to głos... oddany na PiS. Nie może być tak, że mieszkańcy Dolnego Śląska a także inne regiony głosują na Bezpartyjnych samorządowców, uważając, że to jest nowa jakość w polityce, w samorządzie, że to są niepartyjni działacze, którzy będą pracować na rzecz regionu, a oni idą z PiS-em. To już lepiej głosować na PiS, no bo to jest po prostu udawanie. Wszyscy muszą wiedzieć od tego czasu to jest bardzo ważny moment, że głosowanie na takie konstrukcje jak Bezpartyjni samorządowcy to są głosy oddane na PiS stwierdził.
 • @Husky
  PSL traci wpływy! Kolejny powiat dla PiS. Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Zamojskiego Stowarzyszenia Samorządowego (ZSS) będą tworzyć koalicję w radzie powiatu zamojskiego. Władzę w tym powiecie utraciło PSL. Umowa o współpracy między PiS a Zamojskim Stowarzyszeniem Samorządowym została podpisana. Rozmowy trwały długo, zakończyły się sukcesem mówi przewodniczący Zarządu PiS w Zamościu Krzysztof Gałaszkiewicz. W 23-osobowej radzie powiatu zamojskiego PiS zdobył 11 mandatów, zaś ZSS - trzy mandaty. Razem tworzą stabilną większość. W opozycji pozostaje PSL, które ma siedmiu radnych. Dwa mandaty zdobył komitet Zamojska Koalicja Obywatelska. Koalicja PiS i ZSS ma rządzić powiatem przez najbliższą kadencję. "Podpisaliśmy już umowę, aby przeciąć wszelkie spekulacje o koalicji z PSL. Społeczeństwo w wyborach jednoznacznie się wypowiedziało, że nie chce już trwających od 20 lat rządów PSL w powiecie zamojskim" dodał Gałaszkiewicz. Prezes ZSS Krzysztof Rusztyn powiedział, że podpisana została umowa programowa, która umożliwia realizację postulatów stowarzyszenia dotyczących szczególnie rozwoju gospodarczego powiatu. My nie traktujemy tego jako walki o personalia. To jest realizacja naszego programu, z którym szliśmy do wyborów podkreślił Rusztyn.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej