Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1004 posty 31467 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Wybory w USA już dziś!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wybory parlamentarne odbędą się dziś w Stanach Zjednoczonych. Będą testem politycznej siły prezydenta Donalda Trumpa i przesądza o układzie sił w USA na najbliższe dwa lata. - Wszelkie sondaże wskazują, że Republikanie stracą Izbę Reprezentantów

 Nie jest żadną tajemnicą, że Donaldowi Trumpowi bardzo zależy na tym, by obie izby Kongresu ponownie znalazły się w rękach republikanów. Ma to znaczenie nie tylko w kontekście legislacji, ale też czterech toczących się w Kongresie śledztw dotyczących rosyjskiej ingerencji w wybory z 2016 roku. Nietrudno zgadnąć, że śledztwa prowadzone przez demokratów będą dla prezydenta i jego otoczenia trudniejsze niż śledztwa republikanów - tak jak niełatwa dla Hillary Clinton była republikańska komisja w sprawie ataku w Benghazi. O ewentualnym impeachmencie nie ma nawet co dyskutować - usuwanie Trumpa z urzędu nie opłaca się żadnej ze stron.

 

 

          
 

Od dłuższego czasu w prasie spekuluje się o "niebieskiej fali", która miałaby wymieść z Kongresu republikanów. Wskazuje się tu na niskie notowania republikańskiego prezydenta Donalda Trumpa, które miałyby się w tym scenariuszu mocno przysłużyć Partii Demokratycznej.
Ale sprawa nie jest taka oczywista. Demokraci, owszem, w skali ogólnokrajowej mają lepsze notowania niż republikanie, ale w systemie większościowym (mandat tylko dla "pierwszego na mecie"), na dodatek w realiach manipulacji granicami okręgów wyborczych nie ma to bezpośredniego przełożenia na wynik wyborczy.
Należy tu również wspomnieć, że w niektórych stanach utrudnia się udział w wyborach (np. wprowadza się wymóg dokumentu ze zdjęciem tam, gdzie duże grupy starszych, czarnoskórych, potencjalnych wyborców demokratów nie posiadają ani prawa jazdy, ani paszportu), ponadto nie wiemy, który elektorat będzie bardziej zmobilizowany: zagorzałych zwolenników czy zagorzałych przeciwników prezydenta Trumpa

 

                 

 

Wybory parlamentarne odbędą się dziś w Stanach Zjednoczonych. Będą testem politycznej siły prezydenta Donalda Trumpa i przesądzą o układzie sił w USA na najbliższe dwa lata.
Wybory parlamentarne w Stanach Zjednoczonych odbywają się co dwa lata. Amerykanie wybierają wówczas 435 członków Izby Reprezentantów. Obecnie przewagę 23 miejsc w tej izbie mają Republikanie. Demokraci liczą, że niezadowolenie części Amerykanów z prezydentury Donalda Trumpa sprawi, że zdobędą większość.

Choć sondaże wskazują na przewagę Demokratów eksperci są ostrożni. Przypominają, że dwa lata temu sondaże wskazywały na zwycięstwo Hillary Clinton, a wybory wygrał Donald Trump. Obecnie na wiece prezydenta przychodzą dziesiątki tysięcy osób, którzy entuzjastycznie wypowiadają się na jego temat.
 

Oprócz Izby Reprezentantów Amerykanie co dwa lata wybierają jedną trzecią stuosobowego Senatu. Wynika to z faktu, że trwające sześć lat kadencje senatorów nakładają się na siebie. W tych wyborach walka toczy się o 35 miejsc. W przypadku Senatu sondaże są dużo łaskawsze dla Republikanów, którzy mają szanse powiększyć przewagę w izbie wyższej parlamentu.
 
Demokraci, żeby odbić Senat, musieliby więc obronić swój obecny stan posiadania, co samo w sobie nie będzie łatwe, i jeszcze wygrać w co najmniej dwóch okręgach aktualnie republikańskich.

 

 

Twitter

Facebook

Polskie Radio

Interia.

Net

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha...
  już się gubię czy to amerykański popis czy poliński duopartyjny młyn dla ciemnego luda ?
 • @provincjal 09 08:39:41
  Serio ?
  Czy tylko powielanie bełkotu lewaków .
  Dzieki za komentarz
 • @provincjal 09 08:39:41
  Trump to agent Putina!

  hahahahahahahahahahahahahahah
 • @Talbot 08:51:15
  Trump is an agent of Russia !!!!!!!!!

  https://suntimesmedia.files.wordpress.com/2018/07/screen-shot-2018-07-19-at-2-24-17-pm-e1532028444560.png?w=683

  Let’s face it: The president of the United States is an agent of Russia, an enemy power. He demonstrated it for all the world to see in Helsinki on Monday, but it follows a long string of Trump actions to aid Vladimir Putin’s strategic aims.

  But it remains to be proved whether Trump is a witting Putin collaborator or an unwitting (or witless) dupe. The evidence mounts that it’s the former, but it’s too early for Trump adversaries to scream “treason!” or call for his impeachment.


  https://chicago.suntimes.com/columnists/president-donald-trump-russia-vladimir-putin-robert-mueller/
 • @Talbot 08:51:15
  Witam panów od zadań specjalnych, połechtało ?
  Trup przeczytałem w szybkim oglądzie, qvno mnie obchodzą ci faceci, chociaż nie, trup robi za durnia na pasku syjońskich guru no i daje się skusić na 2 mld $ za forcik, coby dalej od granic ussa wybuchła wojenka w obronie "demokracji" światowej.
 • @provincjal 09 08:59:51
  Tragedia
 • @Husky 09:06:23
  Potwierdzam, niestety czas na arbeit, owocnego dyżuru !
 • @provincjal 09 09:12:30
  czas na arbeit,
 • @provincjal 09 08:59:51
  "trup robi za durnia na pasku syjońskich guru "

  A twój Guru Wołodia Shelomov z KGB, to na czyim jest pasku?
  Gdy Izrael zestrzelił rosyjskiego myśliwca w Syrii, to powiedział, że był to nieszczęśliwy przypadek.
 • @Husky
  Lewactwo, które demonstruje w USA dobitnie swoje zbydlęcenie i oderwanie od rzeczywistości dąży do opanowania Kongresu i Senatu, żeby doprowadzić do usunięcia Trumpa z urzędu Prezydenta oraz powstrzymać jego politykę dzięki której amerykańska gospodarka przeżywa obecnie renesans. Kto bacznie obserwuje to, co się dzieje w USA wie, że to lewackie bydło nie cofnie się przed niczym, co można było obserwować w coraz liczniejszych intrygach, kłamstwach oraz manipulacjach. Lewackie media, których jest większość regularnie publikują fake neewsy mierzące najczęściej w Trumpa oraz jego współpracowników. Jak więc widać obecnie ważą się losy prezydentury Trumpa.
 • @Talbot 09:22:12
  Nie myśliwca tylko transportowy, a to różnica.
 • @
  Putin wybrał Trumpa to i izby Kongresu wybierze. W czym problem.
 • Wybory w Brazylii wygrał prawicowy ekstremista.
  Oczywiście wygrał po "dyskwalifikacji byłego prezydenta (Lula) który miał ponad 60% głosów.
  To w istocie był zamach stanu... w czyim interesie ?
  W poniższym artykule wyjaśnienia...
  https://www.mintpressnews.com/grim-sign-bolsonaro-sons-mossad-idf-shirts-signal-pro-apartheid-fascist-tide-brazil/251489/

  Synowie nowego prezydenta w koszulach z logo Mossadu i Izraela
  a dalej fajne fotki nt tego co czeka buntowników czyli opozycję.
  Jednym słowem powtórka z Chile ...w latach 70tych.

  Właściwie to samo można by napisać i sfotografować na Ukrainie...

  Na tym tle poparcie solidaruchów oraz KK (czyli Watykanu) dla tych "prawicowych demokracji" (Chile, Ukraina, teraz Brazylia ...) jednoznacznie definiuje to czym są solidaruchy oraz KK.

  O wiodących siłach globalnych które za tym stoją już nawet nie warto wspominać bo wszyscy wiedzą co to za siły...i bardzo są "demokratyczne".

  wystwia
 • Czytelniku
  Czy wiesz, że:
  W Izraelu przyjęto poprawkę ustawy o kulturze. Nowelizacja zapewnia prawo do pozbawiania budżetów instytucji kultury, których działania są szkodliwe dla Państwa Izrael i obrażają jego symbolikę.
 • Nie interesują mnie wybory w USA
  .
  bo podobnie jak w Polsce, nic się nie zmieni w stałych elementach polityki USA, weźmy choćby Europę

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  wojna przeciwko Europie będzie kontynuowana.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/balca/

  u jednego ze znawców tematu można było znaleźć określenie "kolos na glinianych nogach", w cytowanym przez rosyjską propagandę artykule

  - https://de.sputniknews.com/kommentare/20181106322872103-konflikt-pentagon-china-bericht/

  zwraca uwagę na opinię Pentagonu o możliwości ChRL, aby zatrzymać militarną machinę USA:

  "Pentagon zrozumiał: Chińczycy zmuszą armię USA do upadku"

  "China sei „ein immer größeres Risiko“ in Bezug auf Materiallieferungen, „die für die nationale Sicherheit der USA kritisch sind“" ("Chiny (ChRL) stanowią coraz większe ryzyko" w związku z dostawą materiałów, "które są krytyczne dla bezpieczeństwa narodowego USA")

  "Es sieht schlecht für die US-Armee aus, angefangen beim synthetischen Garn, bei Schaltern für Raketen und beim Aluminium bis hin zu Fachkräften und Cybersicherheit" (Sytacja armi USA wygąda źle, zaczynając na niciach syntetycznych, z przełącznikami do rakiet i aluminium aż do sił fachowych i ezpieczeństwa cybernetycznego).

  Patrząc na ostatnie ekscesy propagandy USA w związku z tzw. ingerencją Rosjji w wybory w USA, w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego obowiązuje jedna zasada, ataki, jeśli rzeczywiście zostały stwierdzone, stara się poszkodowany przemilczeć, aby nie potwierdzić przeciwnikowi, że atak był udany i nie podważyć zaufania otoczenia do jego kompetencji w tym zakresie.
 • W przeciwieństwie do wielu Polaków
  .
  być może, mój zachwyt Trumpem spadł poniżej zera, po tym, jak zrobił z osoby wystawionej na prezydenta Polski przez jego służby

  - https://plausi.files.wordpress.com/2018/09/pokojowiectrumpaduda.jpg?w=850

  zwykłą szmatę. Może to kogoś cieszy, ale w ten sposób pokazał też nam Polakom, że traktuje nas jak ostatnie ścierwo.Czyż nie jest oznaką naszej hańby i degeneracji taki bohater narodowy

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_Kuk

  a i inni podobni na Wawelu.
 • @Laznik 13:09:01
  Przecież my jesteśmy bezpośrednio przez USA zarządzani, więc skąd zdziwienie?
  "Szczególnie dla państw środkowej Europy - obecność amerykańskich placówek dyplomatycznych ma wymiar tak symboliczny, ale i jak najbardziej praktyczny. W Polsce amerykański ambasador odbywa regularne video-konferencje z udziałem wojewodów, odbierając od nich raporty i wydając polecenie do wykonania na poziomie administracji regionalnej, całkowicie pomijając polski rząd i konstytucyjne organy państwa! "
  http://chart.neon24.pl/post/146201,teheranska-nauka
 • @Laznik 13:09:01
  Dudek to żydowska marionetka .. to żaden reprezentant Narodu Polskiego.
  Wystarczy popatrzeć kim się otacza, kto mu doradza .

  ..a w tym kontekście poniżenie tej marionetki z Pollin trzeba chyba inaczej odbierać.

  Tramp prowadzi bardzo ryzykowną tym samym bardzo skomplikowaną i delikatną grę (wojnę) z tzw "głębokim państwem" a głębokie państwo jak wiadomo jest żydowskie .. podobnie jak w Pollin.
 • @zadziwiony 13:52:45
  Gdyby tak było to każdy taki wojewoda powinien natychmiast znaleźć się w wiezieniu oskarżony z urzędu o zdradę Narodową.
  .. tak by pewnie było gdyby Polska była suwerennym krajem.. ale nie jest.

  Wyobraźmy sobie że w USA jakiś gubernator lub burmistrz konferuje sobie z ambasadą Rosyjską na temat tego co należy zrobić...jakie decyzje powinien on gubernator czy burmistrz podjąć..do czego zmierzać a czego nie robić.

  W USA to nie jest możliwe .. a w Pollin tak.

  To tyle na temat wolność wg solidaruchów..i kolaborantów.
 • Spotkanie Trumpa z Putinem będzie "na stojąco"
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-i-trump-w-paryzu-spotkaja-sie-przelotnie-odpowiedz-na-prosbe-macrona/l695v6c
 • @Laznik 13:09:01
  //W przeciwieństwie do wielu Polaków
  .
  być może, mój zachwyt Trumpem spadł poniżej zera,//


  przykre
 • @AgnieszkaS 21:22:50
  Dzieki za info i komentarz
  Pozdrawiam

  https://www.mscarita.com/sites/default/files/public/product-photos/INK5011.png
 • Dla
  USA Polska jest państwem do zużycia. Tak , jak miało to miejsce w 1939r., tylko wtedy posłużyło się Polską Imperium Brytyjskie. O forcie Tramp zdecydują rozmowy między USA a FR. Z p.Dudą nikt poważny się nie liczy.
 • @AgnieszkaS 21:22:50
  Trump bez rewelacji, ale "zaliczył" egzamin z rządzenia
  Amerykanie zagłosowali w wyborach uznanych za referendum w sprawie rządów Donalda Trumpa. Dla Trumpa wyniki nie są jednoznaczne. Republikanie utrzymali Senat, ale stracili Izbę Reprezentantów


  Demokraci mieli nadzieje przejąć kontrolę nad obiema izbami Kongresu, ale to im się nie udało. Republikanie zachowali niewielką przewagę w Senacie. W rezultacie sprzymierzeńcy prezydenta Trumpa kontrolują 51 miejsc w 100 osobowej izbie.

  Symbolem zatrzymania "niebieskiej fali" Demokratów w Senacie jest zwycięstwo w Teksasie Teda Cruza, doświadczonego Republikanina, który walczył z Donaldem Trumpem o nominację prezydencką przed ostatnimi wyborami. Cruz pokonał Beto O’Rourke’a, który zasłynął zbierając w internecie pieniądze na kampanię, która po raz pierwszy od niemal ćwierć wieku miała odebrać Teksas Republikanom.


  Pierwszy raz w historii w Izbie Reprezentantów zasiądą kobiety wyznające islam. W tradycyjnie demokratycznych dystryktach w Michigan i Minnesocie wybory wygrały Rashida Tlaib i Ilhan Omar. Te wyniki nie są zaskoczeniem. Tlaib, córka imigrantów z Palestyny, jest zadeklarowaną socjalistką, tymczasem Omar pochodząca z rodziny somalijskiej zajmie miejsce republikańskiego kongresmana Keitha Ellisona, który był pierwszym muzułmaninem w kongresie. Polityk odchodzi z parlamentu, żeby zostać prokuratorem generalnym w swoim stanie.


  https://wiadomosci.wp.pl/wybory-w-usa-trump-bez-rewelacji-ale-zaliczyl-egzamin-z-rzadzenia-6314249963034753a
 • @AgnieszkaS 21:22:50
  Lewacy to jakieś chore umysłowo stworzenia. W Minnesocie wybrali sobie do kongresu federalnego muzułmankę, antysemitkę i żonę własnego brata.

  W Stanie NJ również wybrali do Senatu potwierdzonego pedofila i złodzieja.

  https://strongamericanews.com/wp-content/uploads/2018/11/omar-630x381.jpg

  https://strongamericanews.com/anti-israel-candidate-who-married-her-brother-wins-congressional-seat/?fbclid=IwAR1OKLHyRCIi6WwEj72_4De7OETjQTxJSNXfO4R8OXJ0OQfi-WfwCUq9ze8

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej