Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
909 postów 28719 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Praca, pokora i rozmowy z suwerenami....

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyniki 35% dla PiS w wielkich miastach to jest maks, co PiS może osiągnąć. Wszystko ponad 40% byłoby sensacją. Jeśli taki wynik osiągnie PiS w miastach w 2019 roku, to łączny wynik powyżej 40% jest pewny.

 

PIS od wyborów 2015 kieruję ofertę wyborczą do prowincji, podkreślając, że zakończy rozwój dużych miast kosztem mniejszych ośrodków. Na tej retoryce wygrał wybory prezydenckie, parlamentarne i samorządowe.... i przegrał duże miasta, gdzie mieszka jedynie 15% wyborców - NO SZOK !!

Nienawiść do PiS-u zatriumfowała.. Nieważne dobro Polski, ludzi..ważne żeby zrobić na złość..Samego diabła by wybrali żeby tylko nie wygrali Ci którym naprawdę zależy na ludziach i uczciwości. Szkoda, że aż tak sa zawzięci i sami sobie robią źle. Długa droga przed nami...oj długa

 Wyborcy KO korzystają ze wszystkiego, co daje PiS. Nie gardzą obniżonym wiekiem emerytalnym, 500+, 300+, Mieszkaniem+, ale mentalnie są wrogami PiSu i nigdy nie zagłąsują za.

      

 

Dyżurni "eksperci" nie ma mają pojęcia, jaki jest rozkład preferencji albo rżną głupa. Wielkie miasta NA CAŁYM ŚWIECIE to jest elektorat liberalno-lewicowy. Trump przegrywa w Nowym Yorku i w całej Kalifornii. Ba! Orban przy 72% frekwencji przegrywa w Budapeszcie. Wielkie miasta są przede wszystkim bardzo zdegenerowane, zepsute i zdemoralizowane... To samo jest np. w USA, gdzie Nowy Jork lub Los Angeles to ostoja lewackich demokratów.

21 X mocno wygrał PiS, ale w największych miastach zmiana została zdecydowanie odrzucona. Takie są fakty. Partia rządząca ma nad czym się zastanawiać przed wyborami do PE.

Dlaczego PiS przegrał wybory w dużych miastach? Nie będę chyba odkrywczy gdy powiem, że wiele osób bało się zmiany i rozliczeń. Ile osób zatrudnia np. warszawski ratusz? Do tego ich rodziny, do tego znajomi, powiązania biznesowe itp. Sporo osób się uzbiera.Największym problemem PIs-u jest przekaz. Mając TVP w rękach uprawiają prymitywną propagandę rodem z PRL. Oczywistych osiągnięć nie potrafią przekazać. Jeżeli nic się w tej kwestii nie poprawi, to wybory do Sejmu nie będą ani łatwe ani zwycięskie w skali naszych oczekiwań. 

Mam nadzieję, że w PIS-ie  usiądziecie i poważnie się zastanowicie nad strategią na następne miesiące, a jak sami nie potraficie to się nie wstydźcie tylko wynajmijcie specjalistów. Trzeba im również zadawać niewygodne pytania aby PIS się obudził.

Wiec najblizsze wybory do PE beda decydujace dla ksztaltu i przyszlosci Polski na kilka najblizszych kadencji. Jesli PiS przegra z anty-PiSem, to nie podniesie sie. Za duzo bledow, za malo miekkiej polityki, sam program to nie wszystko.

 

ps.

Jak myślicie co miał na myśli Shrek mówiąc o PRZEŁOMOWYCH wyborach?
Przełom oznacza zmianę, a jedyną istotną zmianą po wyborach jest taka, że PiS miał jedno województwo a ma sześć + koalicję w Dolnym Śląsku
To ja gratuluję PO takich przełomów i życzę jak najwięcej

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Husky
  Szok! Frekwencja poniżej 40%! Polacy, ja już powoli schodzę z tego świata i coraz częściej się zastanawiam, czy tego zejścia nie przyśpieszyć. Nie myślicie o podstawie waszej egzystencji, wydaje się Wam, że jakoś tam będzie? Nie będzie, zapewniam was! Zacznijcie coś czytać, cokolwiek analizować, a dojdziecie do podobnych wniosków, do jakich ja doszedłem wiele lat temu! Dla Europy (nawet małych, starych państw Unii) jesteśmy kąskiem do skolonizowania i i ta kolonizacja cały czas postępuje! Czy Wy naprawdę nie dostrzegacie tego, że przez pierwsze 25 lat transformacji staliśmy w miejscu zarobkowym i nawet na krok nie zbliżaliśmy się do państw zachodnich? Czy nie zauważyliście jak znikały zakłady w okół Was? Czy naprawdę nie zauważyliście, że włodarze Waszych miast mieli problemy z prawem, z uczciwością? To dlaczego te wybory olaliście? Przydupasy tych oszustów, poszli masowo do tych wyborów i je wygrali, dalej więc będą Was rżnąć i to przez pięć lat ! Czyńcie tak dalej, a oni nawet nie będą musieli się wysilać, bo Wy sami założycie sobie kajdany niewolnicze. Tylko wiedzcie o tym, że w dzisiejszych czasach nie jest łatwo te kajdany zrzucić, powiedziałbym, że będzie to niemożliwe! Tylu naszych przodków zginęło za nasz kraj, a Wam nawet nie chce się pójść na wybory! Po co chodzicie na ich groby?.... tak dla jaj? ... Oni tam w zaświatach wstydzą się za Was, tego możecie być pewni !
 • @Husky
  Gwiazda o zwycięstwie Adamowicza: To obrazuje stan umysłu społeczeństwa. Piramidalna głupota. To obrazuje stan umysłu społeczeństwa. Ludzie nie chcą się dowiedzieć, ile tu było pieniędzy do rozdysponowania, które dotychczas gdzieś przepadały podkreślił Andrzej Gwiazda, komentując fakt, że Paweł Adamowicz wygrał wybory w Gdańsku z dużą przewagą nad Kacprem Płażyńskim. W skali Polski ludzie poszli za głosem rozumu, a nie propagandy. Okazało się, że co dzień traciliśmy 90 milionów. Wystarczyło z pomyślunkiem wrzucić kartkę wyborczą, żeby się pieniądze znalazły zaznaczył Gwiazda. I ponownie odniósł się do werdyktu wyborców w Gdańsku: W kategoriach czysto ekonomicznych, to piramidalna głupota. Ludzie nie chcieli odzyskać swoich pieniędzy.

  Ps...Propagandysta Amber Gold zwyciężył! A ci jednak za mało ukradli gdańszczanom aby ich oświecić! W Gdańsku zagłosowali potomkowie Niemców mieszkających w mieście, dlatego wygrał oszust. Przestępcy i mafiozi dalej będą rządzić miastami i nikt nie siedzi. Wynikami wyborów sterują niemieckie media,UE z Niemcami w roli głównej i TSUE. A mediów polskich jak nie było, tak nie ma. DNO! Większość polskiego społeczeństwa kocha hochsztaplerów, złodziei, ormowców, esbeków, donosicieli, zdrajców, a to już świadczy o katastrofalnym stanie umysłów.
 • @Husky
  Te wyniki to miara zbydlęcenia narodu 1945-2015. PRL nie poszło jeszcze do piachu. 3 POkolenie UB wygrało dziś bitwę z 3 pokoleniem AK. Ale wojna trwa. To już wiadomo dlaczego szkopy dobierają się nam do dupy? Kisiel dawno powiedział, że Polacy są w głębokiej dupie i jeszcze się w niej urządzają. Te wybory to ostatni dzwonek bo inaczej ci którzy głosowali na Adamowicza i jemu POdobnych sprzedają Polskę za 10 groszy i "jerozolimskie szlachectwo". Czy to były wybory samorządowe? Nic podobnego nie miało miejsca. To był tylko plebiscyt dla karpi, czy chcą przyspieszyć Święta Bożego Narodzenia. Innego rezultatu być nie mogło. W większości "ci ludzie" są przyzwyczajeni do krętactwa, lewizny i kombinowania więc wolą, kiedy u władzy mają podobnych sobie. Aby to zmienić, potrzeba 2 pokoleń, ale edukowanych nie tak jak dziś. Żeby dojść do ziemi obiecanej pokolenie niewolników musi wyginąć. Taką drogą będzie iść PiS i osiągnie cel gdy ci którzy narzucili nam niewolniczy komuszy system sami też będąc niewolnikami wyginą. Głupotą było wystawienie Kacpra Płażyńskiego którego efektem było rozbicie struktur PiS w Gdańsku. Kto stoi za tą Pomorska Ośmiornicą która wybiła struktury "dobrej zmiany"? I dziwić się, że przez 123 lata nie było Polski. rządzi w Gdańsku opcja stalinowska, jeszcze długo tak będzie, jak nie rozwalimy stalinowskich sądów, uczelni ZNP itp. Kłopoty z prawem, brak poparcia własnej partii, możliwość głosowania na innego PO-wca w I turze, a mimo to Adamowicz, tak głosuje elektorat plugawy, obrzydliwy (PO). Jak się nie zrobi zawczasu porządku z wilczą horda, to ona zrobi porządek z nami. Niektórzy elegancko nazywają ten stan syndromem sztokholmskim, a to przecież w warunkach polskich jest zwykły sojusz dupy z batem. W takich kategoriach trzeba widzieć zwycięstwo patologicznego sparciałego tatoalniactwa w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, pomniejszych miastach, czy w gminie, gdzie wybrano wójta stojącego (aktualnie siedzącego) pod 92 zarzutami. Nie jest to jakaś katastrofa dla PiS, ale osiągnięty wynik wyborczy pomimo bardzo dobrych wskaźników gospodarczych rządu, zapowiedzi subwencjonowania samorządów na znacznie wyższym poziomie, opiekuńczej polityki socjalnej oraz aktywnej kampanii przedwyborczej, jest wyraźnym ostrzeżeniem dla Zjednoczonej Prawicy. Wydaje się bowiem, że społeczeństwo w swojej masie jest bardziej podatne na demoralizację, degenerację na zjawiska patologiczne nachalnie nagłaśniane i promowane przez niepolskie media, niżby się wcześniej wydawało.
 • @Husky
  Masz rację, to nie PiS przegrał, a przegrali Polacy idąc w tak małej frekwencji do wyborów! Widać zasługują na to, by przez najbliższe 5 lat złodzieje dalej ich okradali! Kiedyś ludzie ginęli za nasz kraj, dziś nawet nie chce im się pójść na wybory? Wyborcy lub jak kto woli wspólnicy tych złodziei, na wyborach wstawili się jak jeden mąż! Złodzieje, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć wam powodzenia. W końcu to Polacy was wybrali, więc chyba dali wam zielone światło do ich okradania! Czytam komentarze na portalach i widzę, że większość osób wadliwie ocenia przyczyny zwycięstwa starych układów nad Dobrą Zmianą. Owszem, miały na to znaczny wpływ: propaganda niemieckich mediów, a także zaangażowanie w kampanię sporych pieniędzy przez postkomunistów, którzy dysponują olbrzymim kapitałem po tym, jak rozkradli Polskę po Okrągłym Stole. Jednak podstawowa przyczyna naszej przegranej jest o wiele bardziej prozaiczna. To strach ludzi przed utratą największej wartości, jaką w dzisiejszym zmaterializowanym świecie jest utrata źródła utrzymania, szans na awans, karierę itp. Na dotychczasowych wójtów (burmistrzów, prezydentów), zagłosowali wraz ze swoimi rodzinami, wszyscy urzędnicy gminni, a także nauczyciele, kierowcy autobusów, ogrodnicy, sprzątacze itp. pracownicy opłacani z gminnych pieniędzy. Obecnego wójta poparli też właściciele i pracownicy prywatnych firm, będących beneficjentami zleceń gminnych. Pracownicy gminni mają największy wpływ na wynik wyborów, bo są bardzo liczną grupą (w niejednej gminie samorząd jest największym pracodawcą), a bojąc się zmian mogących doprowadzić do utraty źródła utrzymania, najaktywniej uczestniczą w wyborach i zawsze w sposób zdyscyplinowany głosują za status quo. PiS, zamiast przywrócić wybory wójtów poprzez radnych i powrócić w gminach do sprawowania władzy wykonawczej przez organ kolegialny (zarząd), co mogłoby dać nadzieję na jakieś zmiany, pozostawił powszechne wybory wójtów i korupcjogenną jednoosobową władzę wykonawczą (nie znaną na żadnym innym szczeblu samorządu), a na dodatek jeszcze wydłużył kadencję wójtów do 5 lat, czyli w praktyce na następne 10 lat, bo dwukadencyjność ma się liczyć dopiero od tegorocznych wyborów. Dziwne, zwłaszcza, że sam Kaczyński uważa (jak kiedyś powiedział Dudzie) że: „system prezydencki zawsze tworzy ryzyko, iż osoba bez odpowiedniego doświadczenia, bez umiejętności, a czasem człowiek złej woli, uzyska bardzo dużą władzę - i to bez realnej kontroli.”
 • @kula Lis 67 09:30:25
  //Te wyniki to miara zbydlęcenia narodu 1945-2015. PRL nie poszło jeszcze do piachu. 3 POkolenie UB wygrało dziś bitwę z 3 pokoleniem AK. Ale wojna trwa. //

  BINGO
  pzdr.
 • @kula Lis 67 09:30:25
  Dwa tygodnie temu czytałem setki komentarzy "żegnaj PiS", bo w Warszawie i w Łodzi pogrom.
  Kto wygrał wczoraj, to KO (oprócz Kielc) też nie ma zbyt wielu powodów do radości. Próba skonsumowania cudzego sukcesu, to takie trochę przyczepianie się do statku z okrzykiem PŁYNIEMY.
 • partia mające tv zazwyczaj przegrywa,
  ludzie w Polsce są anty, przeciwko wszystkiemu, a najłatwiej przeciwko przekazowi medialnemu
 • @interesariusz z PL 09:46:24
  To prawda
  tak niestety jest
  pzdr
 • @kula Lis 67 09:30:25
  Schetynie przez gardło nie przejdzie łomot w Szczecinie Nitrasa czy młodego Bolka w Gdańsku i to już w pierwszej turze.
  Ale twierdzi że tam wygrali
  Debil
 • @Husky
  Dobra notka; tylko kula Lis zbytnio zaśmieca i gmatwa. Ograniczyłbym mu komentarze, bo staje się przeciwskuteczny w kształtowaniu opinii.

  Natomiast, co do sedna sprawy. Konieczne jest ograniczenie wszelkich dotacji dla dużych miast. Te bowiem, z racji wygód i wyższej stopy życiowej - roszczą sobie pretensje do bycia "elitą".
  jest to fałsz - ale jeszcze pokutuje u mniej rozgarniętych.
  Obecnie nawet te "elity" uciekają z miast, a pozostają tylko te części zdegenerowane.

  Co jest zatem powodem obecnej sytuacji?
  Do miast (dużych), za komuny trafiało lepsze zaopatrzenie - były znacznie lepsze warunki życia. To trochę tak "za żółtymi firankami". Starsi wiedzą o co chodzi).
  Ale też miasta zasiedlane były "swoimi". To są teraz sprzątaczki w ministerstwach, archiwistki i strażnicy - z odpowiednio długim rodowodem, bo przecież np. w Straży Marszałkowskiej nie zatrudni się byle kogo. Wielu innych "pracowników kancelaryjnych wszelkiej maści". To oni są naszym "deep state" ; przecieki, wpływy służb itd. - mają swe oparcie w tej warstwie. Także media i tzw. "kultura".

  To, co trzeba zrobić, to nie tyle zlikwidować te warstwę, co ograniczyć jej "poczucie wartości". Choćby obniżającym się standardem życia.
  Tylko w ten sposób można powoli przywrócić normalność.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:53:15
  A ciekawi mnie Krzysztof Bosak, czy jest zadowolony z wyników w II turze?
  Kogo właściwie wspierał RN?
  Pytanie pewnie bez odpowiedzi
 • @kula Lis 67 09:26:51
  rzadko która twoja uwaga przypada mi do gustu, jak ta.

  Od dawna uważam, że ludzie umierają przedwcześnie z tego powodu, że nie mogą znieść otaczającej ich rzeczywistości, która w trakcie ich życia uległa pogorszeniu nie do pojęcia, dla nich, nie do pojęcia.

  To, że ludzie nie idą do wyborów powszechnych, jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, jak są one karygodnie NIEzorganizowane. Głosuje się w ciemno. No więc po co?

  Faktycznym problemem jest to, że ludzie nie chcą organizować się w partie. Nie da się racjonalnie wybierać, nie będąc rzeczywiście zaangażowanym politycznie.

  Gdyby nie medialna propaganda, i wytwarzana przez nią zapiekła złość, do wyborów poszłoby znacznie mniej ludzi.

  Dowód: wybory w spółdzielniach mieszkaniowych - do wyborów idzie jakieś 10%, mimo, że wiedzą, że wynik wyborów ma bezpośrednie przełożenie i na warunki zamieszkiwania, i na koszty.
 • @kula Lis 67 09:27:35
  Od lat lansuję tezę: W Polsce AL Capone wygrałby wybory w cuglach.

  A niedługo wśród wyborców znajdą się świeżo osiedleni Ukraińcy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:53:15
  "To, co trzeba zrobić, to nie tyle zlikwidować te warstwę, co ograniczyć jej "poczucie wartości". Choćby obniżającym się standardem życia."

  Wyższy standard życia w miastach jest czymś uniwersalnym - w różnych krajach i epokach.

  Próba obniżenia tego standardu poparcia Wam nie przysporzy, tylko ujawni, że dla władzy jesteście chętni rujnować życie innym.
 • @Husky
  „To dobrze rokuje na wybory do Sejmu”. Tomasz Poręba komentuje wyniki głosowania.

  Ps...Panie Poręba jak tak będziecie wygrywać to za rok pożegnacie się z władzą a totalna opozycja przeprowadzi bezlitośnie wobec was program Cela+ na który wam zabrakło odwagi! Więcej imigrantów i polityki na kolanach a obudzicie się z ręką w nocniku! I to was właśnie zgubi Poręba. Upajacie się klęską i nie macie pojęcia, dlaczego tak się stało. Uważajcie bo twardy elektorat odwraca się od was bo jesteście w niektórych kwestiach nieporadni! Chodzi o słabość, przegrywanie z sędziami, z Izraelem, Brukselą, wszędzie! Wielu patriotom nie podoba się obecna polityka PiS. Polityka mierny ale wierny prowadzi do zagłady! Musicie zmienić kadry! No i zacząć robić porządek a nie udawać! Zawiedliście nas bo naobiecywaliście cuda a tu poruta. Więcej rozwagi i skromności tak jak to łza premier Beaty Szydło. Zachłysnęliście się początkowym sukcesem ale uważajcie bo można się udławić. Premier Morawiecki jest fachowcem ale gadane ma słabe. Natomiast PAD pięknie i kwieciście mówi tylko czyny jego przeczą jego słowom. Ogarnijcie się bo przegracie Polskę a tego nawet ja wam nie wybaczę. Popatrzcie, Poręba, dokładnie w wyniki badań exit pool. Porównajcie zwłaszcza udział wyborców PiS w wyborach w stosunku do tego, jak poszliśmy do urn głosować na panią Beatę Szydło. Obecnie widzimy ogromną mobilizację totalniaków i lewactwa przy zmniejszeniu się liczby głosującego twardego elektoratu, który stał za poprzednim zwycięstwem PIS. PIS zawiodło najbardziej tych, którzy wynieśli tę partię do władzy. Jeżeli kiedyś PiS mówiło, że PO/PSL prowadzi politykę na kolanach, to obecny rząd złożony głównie z ludzi dawnej chazarskiej Unii Wolności prowadzi politykę leżenia plackiem. Czaputowicz nie musi czekać na oficjalne dokumenty z lewackich trybunałów unijnych, by na podstawie medialnych doniesień deklarować pełne podporządkowanie się unijnym wymogom. Słabość państwa PiS widać na każdym kroku. Wyborcom mydliło się oczy, że nie można realizować wszystkich obietnic, by nie otwierać zbyt dużo frontów, więc nie otwierali. Za to totalniactwo na usługach Moskwy i Berlina frontów otwiera do woli. Największą hańbą dla rządów PiS (czytaj UW) będzie jednak słabość wobec tej dziczy, która nasze polskie święto narodowe zamierza zakłócać, wyzywając przy tym Polaków patriotów od faszystów. Tej potwarzy wyborcy wam nie zapomną. Pozwoliliście na to, by trójząb i jego bandyckie metody zaistniały bezkarnie w przestrzeni publicznej. Bezkarność rozzuchwala, a z doświadczenia wiemy, że chazarstwo cofnie się tylko przed siłą. Chazaria spod znaku totalnej opozycji eskaluje swoje działania, bo wie, że teoretyczne państwo PiS jest bezsilne i trzęsie się ze strachu, co powie zachód.
 • @interesariusz z PL 09:59:47
  100/100!
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:53:15
  Wskazane jest zlikwidowanie wszelkich dotacji, zarówno dla osób prawnych, jak i fizycznych, z wyjątkiem humanitarnej zapomogi na przeżycie - renty obywatelskiej.

  Każdy program pomocy jest w istocie programem okradania wszystkich w imię odniesienia nieuzasadnionych korzyści przez wybranych.

  Jak sobie przypomnę unijny program likwidacji małych gospodarstw rolnych poprzez dotacje dla dużych, to mi zamiera serce. Z bezsilnej złości. Te duże i tak były rentowniejsze.

  I tak jest ze wszystkim. Te programy to czysta dyskryminacja.
 • @Husky 09:32:38
  Jak nie ma różnicy w ugrupowaniach, to po co głosować na nowych? Ci co są już się nakradli, a ci co przyjdą będą chcieli się nagrabić ile tylko będzie można.
 • @Pedant 10:00:27
  Tak społeczeństwo stara się robić od dawna, tj. zrujnować życie złodziejom i wyzyskiwaczom.

  Inna sprawa, że złodzieje są bardziej cwani od społeczeństwa.

  Ja kiedyś lansowałem nawet takie przekorne powiedzonko. "jesteś inteligentny? Ile ukradłeś w tym roku? Tylko tyle? No to nie jesteś inteligentny."
 • @zbig71 10:08:17
  W Marcu wybory prezydenckie na Ukrainie. Zobaczymy, czy Amerykanie dalej popierają Walcmana, czy Tramp dogada się z Putinem 11 w Paryżu i spuszcza go w niebyt. A to oznacza, co dalej z PIS.
 • @Husky
  Tusk wygląda jak niedorozwinięty, właśnie oglądam. Ale jaja, tłuk Tusk
  przed komisją: moje odpowiedzi mogą być na miarę moich możliwości intelektualnych. Czyli sam przyznaje żadnych. Dlatego jest tylko szatniarzem i polewojem Junckera w jewropie.
 • @interesariusz z PL 09:57:58
  To przez takich jak ten niby Poręba z plemienia przyrośnięto-uszowców mamy takie wyniki głosowania. PiSie należy patrzeć swoim członkom na uszy to może coś zdziałacie jak się oczyścicie, a tak to żenada!
 • @Pedant 10:00:27
  Parę procent mydłków udających porządnych ludzi. Żadna strata.
 • @interesariusz z PL 10:08:00
  Pełna zgoda.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:38:15
  "Parę procent mydłków udających porządnych ludzi. Żadna strata."

  To nie jest parę procent tylko dwie trzecie.

  PiS doszedł do władzy dzięki Wiktorowi D'Hondt.
 • @Husky
  Niesamowite! Siedzący za kratkami wójt, oskarżony o 92 przestępstwa, wybrany na kolejną kadencję!(sic! to tylko możliwe w nadal teoretycznym państwie jakim nadal jesteśmy!) Mieszkańcy gminy Daszyna w województwie łódzkim wybrali na kolejną kadencję wójta Zbigniewa W., który od ponad pięciu miesięcy przebywa w tymczasowym areszcie. Zbigniew W. podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw dotyczących wyłudzeń dotacji. Mimo zarzutów, wójt mógł startować w wyborach, ponieważ nie został skazany prawomocnym wyrokiem. W II turze był jedynym kandydatem, bo jego rywal Tadeusz Dymny w ubiegłym tygodniu zrezygnował ze startu. W tej sytuacji w niedzielę mieszkańcy gminy Daszyna oddawali głos "tak" lub "nie" w tzw. plebiscycie. Startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Mała Ojczyzna Zbigniew W. aby uzyskać zwycięstwo w wyborach, musiał zebrać poparcie u ponad połowy głosujących. Według danych Gminnej Komisji Wyborczej w Daszynie udało mu się spełnić ten warunek. Jak przekazała przewodnicząca komisji Danuta Kaźmierczak po przeliczeniu wszystkich głosów, za wyborem obecnego wójta na trzecią kadencję było 72,4 proc. głosujących (740 osób), a przeciw sprawowaniu przez niego tej funkcji opowiedziało się 27,6 proc. (281 osób). Zbigniew W. został zatrzymany w kwietniu br. jako jedna z 11 osób, które według Prokuratury Okręgowej w Łodzi działały w zorganizowanej grupie przestępczej. Zdaniem śledczych w latach 2009–2017 miała ona wyłudzić na szkodę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) nawet 11 mln zł dotacji. Działalność polegała na wyłudzaniu dofinansowania w ramach systemów wsparcia bezpośredniego w rolnictwie. Podstawą nielegalnego procederu były dokumenty przedkładane w biurze powiatowym ARiMR w Łęczycy, w których podawano nieprawdę, co do prowadzenia działalności rolniczej. Według prokuratury, na obecnym etapie śledztwa w tej sprawie jest 14 podejrzanych. Trzy osoby są tymczasowo aresztowane, w tym Zbigniew W., jego brat i były pracownik ARiMR. Śledczy zarzucają W. popełnienie 92 przestępstw, w tym m.in. kierowanie w latach 2013-2017 grupą przestępczą, mającą na celu prowadzenie przestępczej działalności polegającej na wyłudzaniu dotacji. Ponadto postawiono mu ponad 80 zarzutów konkretnych wyłudzeń i kilka zarzutów związanych z podrabianiem dokumentów. W. ma przedłużony areszt do 16 listopada.
  Prokuratura nie skierowała jeszcze do sądu aktu oskarżenia. Ze względu na to, że podejrzani działali w warunkach zorganizowanej grupy przestępczej i z przestępstwa uczynili stałe źródło dochodu, grozi im kara do lat 15 więzienia. 43-letni wójt gminy Daszyna będzie mógł sprawować funkcję do momentu ewentualnego prawomocnego skazania go przez sąd. W takim przypadku jego mandat zostanie wygaszony na wniosek wojewody, a do czasu nowych przedterminowych wyborów gminą będzie rządził komisarz. Zbigniew W. w 2010 r. był skazany za nielegalne polowanie na dziki. Jego mandat został wygaszony przez ówczesną wojewodę. Ponownie na wójta został wybrany w wyborach w 2014 r.

  Ps..To pokazuje jak dalece Polacy nie są zdolni do demokracji i jak bandyci maja się dobrze. To nie jest niesamowite lecz śmieszne a raczej żałosne, że przestępca może kandydować. Co to za kraj, co to za państwo, a może to jest jakiś buszland? Indolencja rządzących przekroczyła już dawno granice, obecnie to niestety wygląda na wspieranie czynne kryminalistów. Nic nie robienie w sprawie złodziejskiej mafii czy gangsterskiej kasty sędziowskiej ze swym wsobnym miotem, posłów, polityków i innego po sowieckiego importu czyniącego spustoszenie w Polsce jest przez definicję wspieraniem elementu przestępczego. Sowieci w 1944/45 opróżnili wiezienia w Rosji i wywieźli to barachło do Polski w ramach rusyfikacji Polski. Teraz to ścierwo się rozmnożyło i będzie tego 8 milionów. Cale zaplecze totalnych pochodzi z nachodźców chazararów ruskich i folksdojczy. Polska Ośmiornica jest silna, trzy lata temu dostali po ryju ale już wszystko przypudrowane, zaczynają się odbijać. Kiedyś ta mafia zostanie odsunięta i ukarana, niestety trzeba na to kilku pokoleń, PiS odpuścił sądy i ustępuje pola. Niestety słowa też nie dotrzymuje. My Polacy zachowujemy się przy urnach jak wrony przy misce z robakami. Każdy dziobie byle się nażreć, teraz, dziś a wrzasku przy tym co niemiara, rozumu znacznie mniej. Zastanawiam się jak to możliwe że, po niemal półwiecznym gnębieniu przez komunę i po jej obaleniu w 1989 r. wybraliśmy sobie w marcu 1995 r. ponownie SLD i Oleksego na premiera, po sześciu latach od obalenia znienawidzonej komuny wynosimy jako naród członków PZPR by mogli znowu nami kierować. Jak głęboko socjalizm wrósł w nasze życie. Jak struktury WSI opanowały naszą rzeczywistość.
 • @Husky 09:32:38
  To wszystko wina słabości wymiaru sprawiedliwości. "Twórca" Amber Gold ma dostać od Polski odszkodowanie. Coś jednak w naszym kraju poszło nie tak... Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu proponuje, aby Polska wypłaciła Marcinowi Plichcie "twórcy" Amber Gold finansowe zadośćuczynienie za to, że od ponad 6 lat siedzi w areszcie bez wyroku. Jeśli propozycja Trybunału zostanie zrealizowana i Marcin Plichta otrzyma od polskich podatników ekstra pieniądze, to powstaje pytanie - kto powinien zwrócić do budżetu te środki? Czy niewydolny wymiar sprawiedliwości - wszak przez 6 lat nie potrafi skazać człowieka za ewidentny szwindel? Czy może polscy ustawodawcy bo wszak to oni uchwalili prawo, które spowalnia proces? Sprawa Amber Gold śmierdzi na kilometr. Jak bowiem przez bite trzy lata (2009 - 2012) na rynku Polskim mogła sobie bez skrępowania działać piramida finansowa bez licencji KNF, która oszukała zwykłych ludzi na 850 mln zł? Jak to możliwe, że Marcina Plichtę podziwiali przedstawiciele ówczesnej władzy za "innowacyjność" podobną do "innowacyjności Lecha Wałęsy"? Jak to możliwe, że syn Donalda Tuska pracował dla spółki kontrolowanej przez Marcina Plichtę? Tego wszystkiego z pewnością by nie było, gdyby Marcin Plichta, czyli formalny mózg i pomysłodawca Amber Gold, został osadzony w więzieniu za któryś z jego wcześniejszych przekrętów. A było ich całkiem sporo. W 2005 r. skazany został za fałszowanie dokumentów. W 2008 r. skazany za przywłaszczenie 174 tys. zł (sprawa Multikasy). W 2007 i 2009 r. skazany za oszustwa bankowe (wyłudzenie kredytów na łączną kwotę ponad 140 tys.). Za każdym razem jednak sądy orzekały wobec niego grzywnę (x2) albo karę więzienia w zawieszeniu (x7). I to pomimo recydywy, czyli powrotu do popełniania przestępstw z tej samej kategorii! Co sprawiło, że wymiar sprawiedliwości był dla Marcina Plichty tak łagodny? Uwzględniając powyższe jeszcze bardziej szokujący może wydać się fakt, iż prawdopodobnie państwo polskie będzie musiało wypłacić Marcinowi Plichcie finansowe zadośćuczynienie za to, że od ponad 6 lat siedzi w areszcie bez wyroku w związku z aferą Amber Gold (!). Takiego rozwiązania chce Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Sędziowie Trybunału uznali, że stosowanie tymczasowego aresztowania wobec byłego szefa Amber Gold jest przewlekłe i już nieuzasadnione. Marcin Plichta ma otrzymać 8 tys. euro (~34 tys. zł) Jeśli ta wstępna propozycja zostanie przez państwo polskie odrzucona, to czeka nas proces przed Trybunałem w Strasburgu, w którym prawdopodobnie zostanie orzeczona konieczność wypłaty takiego (lub wyższego) zadośćuczynienia wobec Marcina Plichty. Trudno bowiem będzie znaleźć argumenty uzasadniające ponad 6-letni areszt dla "twórcy" Amber Gold. Jakbyśmy bowiem na tę sprawę nie spojrzeli, to długotrwałe areszty i przewlekłe postępowania sądowe nie są niczym dobrym. Świadczą raczej o słabości systemu prawnego danego państwa lub nieumiejętności jego sprawnego egzekwowania. Czy sprawie Amber Gold występuje jedno i drugie? Czyli POwstało z tego, że okradziono Polaków wielkie gówno! Za które jeszcze musimy prawdopodobnie zapłacić łobuzowi! Lata liberalno-lewicowych rządów zdemoralizowały społeczeństwo. Ludzie zatracili szacunek dla przyzwoitości. Gardzą uczciwością, bo sami już jej nie hołdują. Młodzież wychowywana według programu "Róbta, co chceta" nauczyli się egoizmu, żyją tak, żeby sobie dogadzać i nie oglądać się na innych. Media liberalne oraz celebryci jawnie manifestują nienawiść do Kościoła i obrzydzają wiarę w Boga, bo sami służą tylko mamonie. Wielu , bardzo wielu lat potrzeba, żeby uzdrowić dusze ludzi zdeprawowanych. PiS musi wygrać kolejne wybory, zdobyć większość konstytucyjną i liczyć na odsunięcie lewicowych polityków od władzy w UE.
 • @Husky
  Tusk: przed notatką ABW dot. Amber Gold i po niej, uważałem, i uważam nadal, że rolą premiera i władzy wykonawczej nie jest sugerowanie służbom i prokuraturze, jak postępować w tego typu sprawach. Ktoś liczył na empatię Tuska? No to się przeliczył… Skandaliczna odpowiedź nt. ofiar Amber Gold.. Jakby pani mogła zaniechać już pytań o moje samopoczucie, bo czuję się lekko skrępowany. Nie jestem tu z wizytą u lekarza, a przed komisją śledczą – w ten sposób Donald Tusk odpowiedział na pytanie Małgorzaty Wassemann, która zapytała o to, jak czuje się dzisiaj, patrząc w oczy tych ludzi, którzy stracili w Amber Gold majątki. Jak pan się czuje dzisiaj, patrząc w oczy tych ludzi, którzy stracili? pytała Małgorzata Wassemannn, mając na myśli ludzi, którzy w aferze Amber Gold utracili majątki. Jeśli ktoś liczył na empatię Tuska to bardzo się przeliczył.

  Jakby pani mogła zaniechać już pytań o moje samopoczucie, bo czuję się lekko skrępowany. Nie jestem tu z wizytą u lekarza, a przed komisją śledczą odpowiedział arogancko były premier. I dodał, iż "wydaje się, że ta odpowiedź wskazuje wyraźnie na to, że osoby odpowiedzialne w ABW za zagrożenie terrorystyczne oceniły".

  To jest moja interpretacja, bo jak się pani domyśla, premier nie zajmuje się tego typu decyzjami na tym poziomie ale zdrowy rozsądek podpowiada, że prawdopodobnie osoby, która w ABW odpowiadają za zagrożenie terrorystyczne, w tym konkretnym przypadku nie dostrzegły zagrożenia terrorystycznemu. Wydaje się, ze temu przedsięwzięciu jakim było Amber Gold i OLT Express można przypisać prawie wszystkie złe cechy, ale akurat zagrożenie terrorystyczne jest ostatnim, jakie przyszło mi do głowy dodał.
 • @kula Lis 67 11:46:10
  wybraliśmy Oleksego, bo zorientowaliśmy się, że z deszczu wpadliśmy pod rynnę.

  Ilu wyborców w Daszynie było podczepionych do wyłudzania ?

  Ponadto, kto wyłudzi, zyskuje powszechny szacunek człowieka zaradnego.
 • @kula Lis 67 11:46:10
  "Zbigniew W. podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw dotyczących wyłudzeń dotacji. Mimo zarzutów, wójt mógł startować w wyborach, ponieważ nie został skazany prawomocnym wyrokiem. "

  Dla wielu jest to za trudne do zrozumienia, ale podejrzenia i oskarżenia nie powinny być podstawą do wykluczania przeciwników politycznych.

  Proszę zmobilizować swoje szare komórki dlaczego.
 • @Husky
  On ma Polaków za naiwniaków!? Tusk o pracy swojego syna dla Marcina Plichty. Donald Tusk zeznaje przed komisją Amber Gold. Powiedział, że o pracy jego syna Michała Tuska dowiedział się z… prasy. Czy sam wierzy w to co mówi? Jarosław Krajewski zapytał o to, kiedy Donald Tusk uzyskał informację, że w materiałach operacyjnych ABW pojawia się osoba jego syna Michała Tuska, jako współpracownika OLT Express. Poinformował mnie syn poprzez wywiad w gazecie powiedział Tusk z uśmiechem na ustach. Gdy pojawiał się temat zmiany pracy przez mojego syna byłem najdelikatniej mówiąc sceptyczny, o jego współpracy z OLT Express dowiedziałem się z jego wywiadu w „Gazecie Wyborczej”, wcześniej była mowa o zamiarach pracy na lotnisku ocenił Tusk.
 • @Husky
  Projekt PiS: celem regulacji jest rozciągnięcie obowiązku lustracyjnego na wszystkie kategorie pracowników zatrudnionych w MSZ, polskich placówkach zagranicznych, a także w jednostkach nadzorowanych przez MSZ.
 • @interesariusz z PL 12:06:25
  Chyba dużo, lub większość bo sprawa rozwojowa jak podaje prokuratura, dlatego to trwa. Co do ostatniego akapitu to niestety prawda.
 • @kula Lis 67 12:27:43
  " rozciągnięcie obowiązku lustracyjnego na wszystkie kategorie pracowników zatrudnionych w MSZ"

  PRL był 30 lat temu (znacznie dłużej niż trwała Polska międzywojenna), zaś "lustracja" może być łatwo nadużywana.

  Jak by "lustracja" wyglądała w dwudziestoleciu wojennym? Czy tacy generałowie jak Rozwadowski by ją przeszli, albo sam Piłsudski? Kto by się ostał?
 • *****
  //Dlaczego PiS przegrał wybory w dużych miastach //
  Oprócz tego co sam tu wymieniłeś ,trzeba dodać popularyzowane przez
  wrogie PiS media opinie znanych aktorów czy publicystów o faszyzmie, dyktaturze
  czy zniewoleniu i to przez jednego Kaczyńskiego , to właśnie ta pogarda , nienawiść ,
  a może nawet niekiedy i zazdrość ,że ma taki posłuch i jest niekwestionowanym autorytetem
  przysparza mu wrogów , stąd formułują te swoje absurdy ku uciesze "pokrzywdzonych " ubeków
  i środowisk lewackich . Programy, obietnice i sami kandydaci nie grały tu żadnej roli , nawet gdyby w takiej stolicy
  z poparciem PiS wystartował ktoś o autorytecie Kościuszki czy Paderewskiego a PO wystawiłoby
  zupełnego durnia to kandydat PiS by "poległ "
 • @Husky
  Kosmopolita? Według Wałęsy 11 listopada to zła data na święto narodowe! "Świat idzie już w stronę większego gabarytu niż państewko".
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zZDAxYS9wLzIwMTgvMTEvMDUvODI1LzM5NS9lYTdiZGYyMjZmODk0M2FmYTRiZTAzZDAzYzBkNGQ3My5qcGVn.jpeg


  Dziś niepodległość znaczy budować z Niemcami i Rosją. (…) Aby zachować dziś niepodległość, trzeba otwierać granice. Myśleć w kategorii kontynent, a nie Polska. Kto tego nie rozumie, jest patriotą przeszłości. (…) Stare patriotyzmy nie nadają się do nowej rzeczywistości powiedział w rozmowie z „Newsweekiem” Lech Wałęsa, były prezydent Polski. Co szokujące, Lech Wałęsa stwierdził, że 11 listopada wkrótce nie będzie dobra datą do świętowania niepodległości Polski! Dzisiaj jeszcze tak, jutro nie. Sto lat temu dążyliśmy do podziału, obwarowania się granicami, żeby sąsiad wróg nie mógł pluć nam w twarz. I niektórzy ciągle tkwią w takim myśleniu i ciągle próbują narzucać innym, ale świat idzie już w stronę większego gabarytu niż państewko mówił niczym zdeklarowany kosmopolita. Jako alternatywną datę świętowania, Wałęsa zaproponował 31 sierpnia. Wałęsa skarżył się na to, że jego niechlubna przeszłość wyszła na jaw. Kaczyńscy zrobili ze mnie agenta i najgorsze jest to, że ludzie w to kłamstwo uwierzyli. (…) Ten lud, jak było ciężko, to mi wierzył i ze mną szedł, a jak jest lżej, to wierzy w bzdury Kaczorów podkreślił. Lech Wałęsa stwierdził, że jest dumny ze swoich życiowych osiągnięć. Dojechałem na czele do przystanku wolność i dałem szansę budowania nowej Polski. (…) Wszystko w życiu wygrałem mówił. Wałęsa pozwolił sobie także pouczać Polaków. Zapytany, czy nie umiemy czcić zwycięstw bez rozlewu krwi, odpowiedział: Nikt nas tego nie nauczył. (…) Gdy komuś udaje się, jak Wałęsie, wygrać za pomocą długopisu zamiast karabinu, to natychmiast robi się z niego zdrajcę. Widać, że Lech Wałęsa wciąż uważa, iż to on „obalił komunizm”. Jednak jego kosmopolityczne poglądy mogą zaskakiwać.


  Ps...Dla Bolka najważniejszą datą w historii Polski jest data złożenia jego pierwszego podpisu pod deklaracją współpracy z SB. Bolek POwinien założyć koszulkę z napisem KumulacJA. Za to "państewko" w latach 1794- 1989 zginęło w ostrożnych szacunkach ok.21 mln Polaków! I na pewno nie po to, by "dziś niepodległość znaczy budować z Niemcami i Rosją". Niedobrze mi się robi..." Szkoda, że się tak już stało bo miałem inną "komcepcjem" Wałęsa po śmieci Jana Pawła II.
 • @Pedant 13:50:00 to samo powinno dotyczyć sędziów, prokuratorów z ich miotem wsobnym.
  Współpracownicy organów bezpieczeństwa w czasie PRL nie będą mogli być zatrudnieni w służbie zagranicznej. W służbie zagranicznej nie może być zatrudniona osoba, która w latach 22 lipca 1944 r. - 31 lipca 1990 r. pracowała, pełniła służbę lub była współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa - głosi projekt noweli ustawy o służbie zagranicznej autorstwa grupy posłów PiS, który wpłynął w poniedziałek do Sejmu. Autorzy projektu podkreślili w uzasadnieniu, że celem regulacji jest rozciągnięcie obowiązku lustracyjnego na „wszystkie kategorie pracowników zatrudnionych w MSZ, polskich placówkach zagranicznych, a także w jednostkach nadzorowanych przez MSZ”.
  Zgodnie z poselskimi propozycjami stosunki pracy osób zatrudnionych w służbie zagranicznej, pracowników MSZ i placówek zagranicznych, które przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy złożą dokumenty potwierdzające ich pracę lub służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracę z tymi organami wygasną po upływie 60 dni od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy. Z kolei stosunki pracy tych osób, które złożą oświadczenie potwierdzające ich pracę lub służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracę z tymi organami na mocy nowych przepisów, wygasną po upływie 30 dni od dnia złożenia oświadczenia. Ponadto, projekt zobowiązuje dyrektora generalnego służby zagranicznej do poinformowania tych osób w terminie 14 dni o wygaśnięciu ich stosunków pracy z mocy prawa. Zaproponowane przepisy zakładają, iż niezłożenie oświadczenia lustracyjnego traktuje się tak samo jak złożenie oświadczenia niezgodnego z prawdą - jako obligatoryjną przesłankę pozbawienia tej osoby pełnionej przez nią funkcji publicznej. Projektowana ustawa nakłada na ministra spraw zagranicznych obowiązek - w ciągu 7 dni od dnia jej ogłoszenia - przekazania prezesowi IPN listy osób obowiązanych do złożenia oświadczenia lustracyjnego. Prezes IPN, w terminie 21 dni od dnia otrzymania listy, ma z kolei przekazać ministrowi informacje potwierdzające pracę, służbę lub współpracę z organami bezpieczeństwa państwa osób zatrudnionych w resorcie dyplomacji. Wnioskodawcy zwracają uwagę, że na mocy obecnie obowiązujących przepisów obowiązkowi lustracyjnemu „podlegają wyłącznie członkowie służby zagranicznej”, a poza zakresem tej regulacji „pozostają inne kategorie osób zatrudnionych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w polskich placówkach zagranicznych w świecie”. Wskazują zarazem, że „ze złożeniem tak zwanego ‘pozytywnego oświadczenia lustracyjnego’ obowiązujące prawo nie wiąże żadnych skutków formalnych”, tzn. „osoby, które złożyły takie oświadczenie, mogą nadal pozostawać w zatrudnieniu i nadal wykonywać powierzone im obowiązki”. Jak zaznaczono w uzasadnieniu projektu, wprowadzenie negatywnej przesłanki zatrudnienia w MSZ osób, które w okresie do dnia 31 lipca 1990 r. pracowały, bądź pełniły służbę albo były współpracownikami organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu tzw. ustawy lustracyjnej pozostaje „w zgodzie z oceną okresu komunizmu wynikającą z Konstytucji RP i dotychczasowego ustawodawstwa”. Polskie prawo wiąże już od szeregu lat negatywne konsekwencje z faktem pracy w służbie oraz współpracy z komunistycznym aparatem bezpieczeństwa. Projektowane rozwiązanie nie stanowi zatem novum w systemie prawa, a jedynie rozwinięcie tendencji już w nim obecnych, zweryfikowanych pozytywnie przez Trybunał Konstytucyjny i niekwestionowanych co do zasady przez przeważającą część doktryny wskazują wnioskodawcy. Zwrócili oni także uwagę na wyjątkową - ich zdaniem - „sytuację resortu spraw zagranicznych, który ze względów historycznych odznaczał się zawsze nadreprezentatywnością byłych pracowników, oficerów oraz współpracowników służb bezpieczeństwa PRL”. Według autorów projektu, z uwagi na „faktyczną izolację dyplomacji PRL na arenie międzynarodowej, zwłaszcza po wprowadzeniu stanu wojennego, kadry MSZ przed rokiem 1989 składały się w znacznej części z pracowników lub ze współpracowników aparatu bezpieczeństwa, dla których wyjazd na dobrze opłacaną synekurę w placówce zagranicznej był traktowany jak nagroda”. Ten bagaż doświadczeń i postaw oraz nawis kadrowy w postaci funkcjonariuszy i współpracowników PRL-owskich służb, a także ich współmałżonków, którzy często znajdowali zatrudnienie w pionie administracyjnym MSZ oraz ich dzieci, które miały ułatwioną karierę dzięki rodzicom zatrudnionym już w MSZ, zostały wniesione do służby zagranicznej w 2002 roku wraz z kadrami okresu PRL, co sprawiło, że polska służba zagraniczna była (i jest nadal) w szczególny sposób negatywnie obciążona dziedzictwem minionej epoki, które utrudnia, a niekiedy wręcz uniemożliwia jej sprawne działanie oraz umacnianie pożądanych postaw propaństwowych czytamy w uzasadnieniu projektu noweli. Według szacunków wnioskodawców liczba stosunków pracy, które wygasną na skutek wprowadzenia w życie zaproponowanych przepisów, „nie powinna przekroczyć 100”. Projektowana nowelizacja miałaby wejść w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.
 • @kula Lis 67 14:56:17
  I co Pan zrobił? Zamiast się ustosunkować merytorycznie, wkleił Pan długi tekst nie napisany przez Pana, i nie zawierający odpowiedzi.

  Trolluje Pan. Szkoda czasu.
 • @Pedant 15:09:09
  Wkleiłem przeczytany projekt PiS. Mam do tego niezbywalne prawo.
 • @kula Lis 67 15:21:57
  "Wkleiłem przeczytany projekt PiS. Mam do tego niezbywalne prawo."

  Prawo Pan ma. A ja mam prawo podejrzewać Pana o brak pomyślunku.
 • @Husky Lodołamacz Stanisław ma znowu problem.
  Gawłowski znowu w tarapatach! Sejm zajmie się wnioskiem o jego tymczasowy areszt. Sejm ponownie zajmie się wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej i tymczasowy areszt dla Stanisława Gawłowskiego, któremu śledczy zarzucają korupcje i pranie brudnych pieniędzy. Sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych zajmie się sprawą w najbliższy czwartek.
  Zachodniopomorska delegatura Prokuratury Krajowej w Szczecinie chce postawić Stanisławowi Gawłowskiemu zarzuty popełnienia dwóch nowych przestępstw - jednego o charakterze korupcyjnym, a drugiego polegającego na praniu brudnych pieniędzy. Wniosek o uchylenie immunitetu złożył do marszałka Sejmu pod koniec czerwca Prokurator Generalny. Prokuratura chce zgody na tymczasowe aresztowanie posła Platformy, który w lipcu br. wyszedł z aresztu za kaucją. Przebywał tam od kwietnia w związku z pięcioma zarzutami, w tym trzema korupcyjnymi. Nowe zarzuty związane są z apartamentem w Chorwacji, który według prokuratury, Gawłowski miał przyjąć jako łapówkę od kołobrzeskiego biznesmena Bogdana K. W zamian miał oferować "przychylność, poparcie i pomoc" m.in. w kontaktach biznesmena z przedstawicielami Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, organizującymi wielomilionowe przetargi. Gawłowski miał też przyjąć od Bogdana K. 100 tys. zł łapówki. Obecny poseł był w tym czasie sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska za rządów PO-PSL. Według prokuratury, Gawłowski miał też wspólnie z innymi osobami podejmować czynności, które utrudniłyby ustalenie pochodzenia nieruchomości w Chorwacji. Jak podali śledczy, razem z innymi "ustalonymi osobami" zorganizował fikcyjną umowę sprzedaży apartamentu. Dokumenty dotyczące jego zakupu znaleziono w grudniu 2017 r. podczas przeszukania domu posła PO. Główne, korupcyjne zarzuty, przedstawione posłowi PO, dotyczą okresu, gdy sprawował on funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Miał wówczas przyjąć co najmniej 175 tys. zł łapówki w gotówce. Według śledczych, nowe dowody, uzyskane już po zatrzymaniu posła, wskazują, że mogło to być co najmniej 405 tys. zł. Gawłowski miał też przyjąć dwa zegarki o wartości co najmniej 26 tys. zł. Poseł PO usłyszał też zarzuty podżegania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tys. zł, ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej. Zarzuty korupcyjne związane są z tzw. "aferą melioracyjną". Śledztwo, które trwa od 2013 r. dotyczy nieprawidłowości przy realizacji co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych, prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.
 • @Pedant 15:33:35
  To nie twój blog więc się odpierdol, piszę tu co zechcę. Zrozumiał? Czy nie?
 • @AgnieszkaS 15:51:38
  Rok 2016 w Wielkiej Brytanii
  Rządzą samodzielnie Konserwatyści (ichniejszy PIS) w sondażach na poziomie 55%
  Panują od roku niepodzielnie. Pełni samodzielnej władzy.

  Tymczasem w maju 2016 wielkie BUM
  Wybory na burmistrza Londynu wygrywa skrajny lewak z Parti Pracy
  Sadiq Khan. I jeszcze na dodatek Pakistaniec
  Czy trzeba wiecej analogii.
  Pozdrawiam
 • @zbig71 10:08:17
  Czy ktoś wie, ilu wójtów, burmistrzów i prezydentów z "ruchu narodowego" wygrało w II turze?

  Pytam, bo sporo się mówi o porażce wyborczej "udawanej prawicy", no to chciałbym wiedzieć, co wygrała "prawdziwa prawica".
 • @kula Lis 67 10:35:15
  Generalnie jest jeszcze taka sprawa, ze PiS w terenie niekoniecznie i nie zawsze ma najlepsze kadry. No i wogole to nie jest "partia ludowa" tylko mała i hermetyczna. W takiej wersji zawsze trudniej wygrywać wybory lokalne niz centralne.
 • @interesariusz z PL 09:59:47
  Gdyby PiS odniósł spektakularny sukces w miastach, to w połączeniu z obiektywnym sukcesem w skali kraju (sejmiki i powiaty) dałoby znowu poczucie sodówy i samozadowolenia, czyli prostą receptę na kłopoty za rok.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:53:15
  Jedno co PiS robi złe, to zupełnie zaniedbane pole propagandy i związana z tym repolonizacja mediów. Krzyk Niemców na pewno będzie duży, oprze się to o różne trybunały, ale gra jest warta świeczki.Lewacką EU zdominowana przez Niemcy, które życzą nam jak najgorzej, też nie próżnuje. Jak nałoży sankcje to PiS może dużo stracić w wewnętrznym poparciu. Ma więc związane ręce w tej kewstii i musi czekać do nowego otwarcia w PE.
 • @Pedant 12:13:58
  Przypomnieć casus Cimoszewicza?
 • @Pedant 13:50:00
  Proszę o to zapytać Węgrów,Czechow czy Niemców
  Tam nie mieli z tym problemów
 • @kula Lis 67 14:46:12
  Na tym zdjeciu wymowne sa ostatnie dwie litery
 • @puuuq 14:22:10
  Nadmierny entuzjazm, a wręcz pycha PiSu plus mobilizacja lemingów to przepis na przegraną władzy w wyborach parlamentarnych.
  Róbmy swoje i wygramy
  pzdr
 • @kula Lis 67 12:21:58
  Filozofia Tuska.
  Śmieciowe prawo, śmieciowe instytucje, śmieciowy premier.
 • @Husky 18:13:20
  Nie mam pojęcia. Wróciłem z pracy i piję żurawinówkę
 • @kula Lis 67 09:27:35
  Największa "wiocha" mieszka w dużych miastach (piszę to jako rodowity warszawiak).
 • @Husky
  Jeden nieodpowiedni transparent? "Nieważne". HGW już zapowiada rozwiązanie marszu niepodległości. Jeśli uznam to za stosowne, to rozwiążę Marsz Niepodległości. Powodem może być użycie rac albo transparentów z takimi hasłami jak "Polska dla białych" - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Onet.pl. Co w sytuacji, kiedy pojawi się jeden nieodpowiedni transparent? "To jest nieważne".......Węgrzy w szoku tym burdelem..Oto jak wam żydówka dyktuje warunki Polacy, oni wami rządzą, was okradają w przeszłości was mordowali a wy im jeszcze muzea budujecie, wstyd. Rząd Węgier jest w SZOKU... jakim cudem przy władzy PiS ... POWstają filmy POmyje jak "Kler", stara chazarska wywłoka, szmalcowniczka i złodziejka HGW rządzi stolicą, pedofilia szerzy gender w szkołach.. to tak PiS rządzi POLską...? Czy rzeczywiście jedna osoba nienawidząca organizatorów może samodzielnie uniemożliwić świętowanie kilkudziesięciu tysiącom Polaków? Jeśli kraj nie ma tożsamości to każda stara wywłoka może w takim kraju robić z ludźmi co chce... Ale przecież to PiS jest w rządzie tego kraju od wielu lat... więc JAKIM BOSKIM CUDEM to się dzieje..? Dlaczego ta baba jeszcze nie siedzi, dlaczego niema jeszcze postawionych zarzutów za niegospodarność, za działanie na szkodę miasta i zaniedbanie obowiązków. Czyżby wybraliśmy mięczaków. Jeśli Kaczyński takiego wroga Polski nie zamknął po tylu aferach, to znaczy, że grają w jednej drużynie. Zarząd komisaryczny rok wstecz zamknął by temat całkowicie, kopia niezgulstwa PiS z ustawą medialną.
 • @Pedant 12:13:58
  W demokracji to nie tylko skazany może się o taki Urząd ubiegać ale i każdy idiota może głosować i może zostać wybrany.
 • @kula Lis 67 20:20:16
  Suka
  8-)))))
 • @Husky 20:31:00 No to mamy klasyczny przykład dwuwładzy. Pytanie - kiedy nastąpi przesilenie ?
  A teraz w Warszawce Polacy będą spokojnie spoglądać na "koszerne" geszefty...Gdzie znika 16 miliardów rocznie z kasy Bufetowej? Skoro PiS pozwala bandytom na wszystko, to czemu się dziwić? Rozzuchwaliła się ta banda na całego. Nie ulega najmniejszych wątpliwości, że PiS w sprawie co najmniej dwóch poprzednich (2016 i 2017r.) ale szczególnie tegorocznego Marszu Niepodległości kompromituje się totalnie (od kohabitacyjnego prezydenta niczego już w tej kwestii nie oczekuję)!!! Jedynym, co mogłoby jeszcze choć odrobinę zredukować to fatalne wrażenie jest obecność na Marszu licznych szeregowych członków partii rządzącej z Antonim Macierewiczem na czele a także realna osłona Marszu przed prowokacjami bufetowej i jej targowickich siepaczy sprawowana przez podwładnych ministra Brudzińskiego (za cichym przyzwoleniem nieformalnego Naczelnika Państwa J.Kaczyńskiego). To chyba ostatnie rzeczy w sprawie Marszu, na które ze strony doszczętnie zblamowanego w tej kwestii PiSu jeszcze liczę. Przekonamy się, czy zasadnie? Niestety, ale całkiem możliwe, że pałkarze Brudzińskiego ochoczo będą wykonywać jej polecenia.
 • @Husky 20:31:00 chazarska suka, szmalcownik i złodziejka.
  Izrael stał się państwem narodowym żydów patrz: https://www.timesofisrael.com/final-text-of-jewish-nation-state-bill-set-to-become-law/.
  W Polin to jednak nie do pomyślenia by rządzili Polacy.
 • @Husky 20:31:00 Wiele spraw przez PiS zostało zaniedbanych lub porzuconych.
  Na poważnie pytam.... Czy PiS popiera tolerancję? Czy PiS popiera inne religie? Czy PiS popiera inne kolory skóry? Czy PiS popiera inne orientacje seksualne? Chciałbym uzyskać wiążącą odpowiedź.
 • @Husky 20:31:00
  Zobaczcie jak czerwoną antypolską chazarską sukę, szmalcowniczkę i złodziejkę boli Polaków świętowanie ich Święta Narodowego, Święta Niepodległości Polski. Wszyscy głosujący na imbecyla z dr Czaskoskiego odpowiadają moralnie za śmierć Jolanty Brzeskiej. ...skala ich ilości jest kosmiczna. Pamiętam manifestację totalnych gdzie nosili plakat z kaczką i lufą na nią skierowaną.... rozumiem, że to akurat jest miłość. Drogi PiSie pozwoliłeś im na to to teraz masz. Szkoda tylko kraju oni zniszczą Polskę! Fakt, że PiS przespał pilnowanie liczących głosy, których totalsi sobie dobrali.
 • @kula Lis 67 20:56:07
  z netu:

  Może ja bym wystartował na prezydenta miasta mówię do kumpla.
  Kradniesz?
  Nie.
  Kłamiesz ?
  Nie.
  Byłeś skazany prawomocnym wyrokiem ?
  Nie.
  Jesteś idiotą?
  Nie.
  No to nawet nie próbuj nie masz szans.
  8-)))))))
 • @kula Lis 67 20:46:43
  Jako Pisowska szarańcza jestem już zmęczony czekaniem na Cele+ dla ludzi którzy przez 28lat niszczyli Polskę i Polskość a dziś śmieją nam się w oczy przy pomocy Niemieckich telewizji.

  Reforma Sądownictwa ,Repolonizacja Mediów qrwa mać kiedy to nastąpi

  https://pbs.twimg.com/media/DrQ527cWsAImHKn.jpg
 • @Husky 21:22:48
  TU JEST POWÓD. MARKSIZM W NATARCIU. CZY POLACY DADZĄ SIĘ ZASTRASZYĆ - Nowa rezolucja Parlamentu Europejskiego. Koniec wolności! https://www.youtube.com/watch?v=r-uflyOgNeM
 • @Husky 21:22:48
  Ja do tej pory nie mogę zrozumieć, że PiS nie wprowadził do Warszawy zarządu komisarycznego po wybuchu afery. Była taka okazja i nie było by cyrku z lewackim żydobolszewickim. To samo dotyczy Gdańska, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa..PiSie albo ją posadzicie albo za rok sami pójdziecie siedzieć po przegranej w wyborach. Oni tym razem nie będą mieli nad wami i nami waszymi wyborcami litości. Jeśli ta chazarska schlampe HGW marsz spróbuje w jakikolwiek sposób zatrzymać, może skończyć szybko marnie. I nie jest to przepowiednia, a logiczne przewidywanie. Normalna cześć społeczeństwa jest już nazbyt umęczona odzyskiwaniem Ojczyzny, bo po dziwnych wynikach wyborów wytrzymać kolejny policzek człowiekowi nie sposób.
 • @Husky 20:31:00
  KOmuchy, kryminał i łachudry to 2/3 POpulacji dużych miast oni taką chazarską tępą schlampe i Bufetową POpierają i w dupie mają Polskę.
 • @Husky 21:22:48
  Jak poradzić sobie wreszcie z przestępcami w polityce mimo utknięcia reformy sądownictwa? Pewne stowarzyszenie mieszkańców złożyło w Sejmie ciekawą propozycję. Zobacz tu:

  https://stanowice-marcinkowice.hpage.com/propozycja-zmian-w-sadownictwie.html

  Jeśli to zostanie zrealizowane, to takie różne tuSSkie, komoruskie, adamowiczowskie, majchrowskie, czy gronkowco-walcowe kanalie już mogą pakować szczoteczki do zębów. Czas byłby chyba najwyższy, bo dość już mamy polityków-przestępców.
 • @kula Lis 67 21:42:12
  PiS dał małpie brzytwę, małpa narobiła takich szkód, że z gołymi rekami warto się na małpę rzucić i wykopać z siedziby
 • @kula Lis 67 21:42:12
  Mój program dla PIS-u:
  - zaoranie kasty w sądach +5% poparcia
  - repolonizacja mediów +8%
  - zamknięcie złodziei z mafii POPSL +5%
  - ukaranie sprawców zamachu w Smoleńsku +4%
  Razem: 34% + 22% = 56%
  Warunek jest tylko jeden:

  TRZEBA TO ZROBIĆ.
 • @Husky 21:42:59
  Anonim 05.11.2018 22:00
  I wtedy kiedy pani prezydent Warszawy rozwiaze marsz i bedzie siedziala w cieplutkim gabinecie policja bedzie sie napazac z uczestnikami marszu. Jakie bedzie rozczarowanie ludzi, ktorzy nawet nie sa zwiazani ze srodowiskami prawicowymi a beda brac udzial w marszu, szczegolnie wtedy gdy przyjechali z zagranicy np: z Wysp Brytyjskich, juz dawno wykupili bilety lotnicze i noclegi w warszawskich hotelach. Jesli beda kibice to nalezy sie spodziewac, ze w tak symbolicznym dniu pojawia sie i bialo-czerwone race. No i co wtedy? Ludzie przeleciawszy setki km. maja sie rozejsc i powrocic do hotelu? Szkoda, ze pan prezydent Duda nie pojawi sie na marszu, juz 3 maja 2017 roku zapowiadal, ze powola jakies stowarzyszenie do zorganizowania obchodow 100 odzyskania niepodleglosci i pojdziemy wspolnie w jednym marszu, a na dwa tygodnie przed marszem oglosil, ze nie bedzie w nim bral udzialu. Przeciez wiadomo bylo i w 2017, ze ten marsz bedzie jak zawsze organizowany przez te same srodowiska, a wiec oddolnie, tedy wtedy juz nie trzeba bylo mowic ze chce w nim pojsc, albo jednak wziasc w nim udzial, pokazujac jednoczesnie, ze kazdy, kto chce moze w nim uczestniczyc, bo to wielki dzien dla nas wszystkich. Wiadomo bylo, ze opozycja nie bedzie w nim brala udzialu. Teraz przyjedzie tyle Poloni, a pana prezydenta nie bedzie. Szkoda wielka szkoda!
 • @kula Lis 67 22:22:53
  HGW mówi, że „Jak uzna za stosowne to rozwiąże Marsz Niepodległości”, Ryży sobie śmieszkuje przed komisją, gdzieś tam wójtem zostaje koleś, który od kilku mcy przebywa w pierdlu ... trochę Ci się rozbestwiły gówniaki Mateczko Polsko.

  Skutki bezstresowego wychowania
 • @Husky
  Cenckiewicz odpowiada Wałęsie... To prawdziwy nokaut na byłym prezydencie! Tej lekcji Lech Wałęsa długo nie zapomni! Sławomir Cenckiewicz w jasny i klarowny sposób odpowiedział na apel Lecha Wałęsy, który oferuje 250 tysięcy złotych nagrody za niepodważalne dowody na rzekomą "perfidną prowokację". Dowiedzieliśmy się też trochę o tym, jak wiarygodne są słowa o wypłacie nagrody i... komu ona się należy! [Wyznaczam 250 000zł nagrody ( które zamierzam wypłacić przy pomocy moich sympatyków) dla świadka który brał udział w perfidnej prowokacji wrabiającej mnie w agenturalną działalność i dostarczy niepodważalnych dowodów wykazujących kto za tym stoi.
  - napisał dziś na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa.Ależ on ma gest! Wałęsa wyznaczył nagrodę, której… jeszcze nie ma. Chodzi o TW „Bolka”]
  [Lech Wałęsa..Wyznaczam 250 000zł nagrody ( które zamierzam wypłacić przy pomocy moich sympatyków) dla świadka który brał udział w perfidnej prowokacji wrabiającej mnie w agenturalną działalność i dostarczy niepodważalnych dowodów wykazujących kto za tym stoi. Moim zdaniem to bracia Kaczyńscy wykorzystując panią Kiszczak i podrobione przez SB dokumenty ,przy pomocy takich ludzi jak Gwiazda, Cenckiewicz i Wyszkowski próbują na siłę zrobić ze mnie agenta i wmówić Polakom kłamstwa na mój temat. Prawdę o moich działaniach w latach 70 tych znajdziecie w książce "Wałęsa" wydanej bez mojej wiedzy i zgody przez Wydawnictwo Morskie w 1981r. zanim bracia Kaczyńscy , Wyszkowski, Gwiazda i Cenckiewicz dla swoich egoistycznych korzyści politycznych zaczęli zakłamywać fakty i niszczyć fenomen zwycięskiej walki jaką wtedy stoczyliśmy.]
  W swoim wpisie Wałęsa wymienił nazwisko Sławomira Cenckiewicza, dziennikarza, dyrektora Wojskowego Biura Historycznego. Szybko doczekał się riposty. Wyjaśniło się też, komu należy się nagroda ufundowana przez Wałęsę! Jak mówił prezydent Niezgoda i Niebezpieczeństwo sprawa jest "arcyboleśnie prosta": sprawcą agenturalności Lecha Wałęsy jest sam Lech Wałęsa, który w grudniu 1970 r. zaciągnął w tej sprawie pisemne zobowiązanie wobec kpt. Edwarda Graczyka i je przez lata wdzięcznie realizował. Ja to ustaliłem! A zatem należy mi się 250 tys. zł nagrody! wyjaśnił Cenckiewicz. Mało tego, dowiedzieliśmy się także, jaka jest wiarygodność Wałęsy, dotycząca wypłacania ewentualnej nagrody i dlaczego miałaby być ona wypłacona "przy pomocy sympatyków". A, że ja wiem, że Wałęsa nie jest w stanie przekazać komukolwiek pieniędzy (stąd jest w jego oświadczeniu mowa, że on je wpłaci "za pomocą sympatyków") - więc też cały ten jego apel i obietnica są typowym dla niego oszustwem! Pamiętajcie, że przez lata utrzymywał, że rzekomo przekazał 60 tys. dolarów na Panoramę Racławicką (sprawdziłem bezpośrednio w muzeum, które autorytatywnie na piśmie oświadczyło, że to nieprawda!) a po 1990 r. obiecywał 100 mln. dla każdego (jak było dobrze wiecie) twierdzi dziennikarz. Ale to nie koniec...Ale i tak najfajniejsze w oświadczeniu Wałęsy jest odesłanie nas do książki o nim z 1981 r. - nie do Friszke, Skórzyńskiego, Majchrzaka i innych pomagierów, którzy tyle się narobili by zasypać odium "Bolka", ale właśnie do okolicznościowej propagandówki (z elementami rzetelności jak w przypadku tekstu Lecha Bądkowskiego). A zatem mamy pozostać przy ustaleniach ws Wałęsy z 1981 r. Dziękuję za tę propozycję i robię swoje pisze Cenckiewicz. I "wisienka na torcie" - okazuje się, że wkrótce doczekamy się kolejnych informacji o Lechu Wałęsie, być może równie elektryzujących, jak ta, z którą obecnie "walczy" były prezydent...Już niebawem parę nowych spraw wypłynie o Wałęsie...zakończył Cenckiewicz.
 • @Husky
  PiS podsumowuje wybory samorządowe. Prezes Kaczyński: Te wyniki są dobrym prognostykiem do wyborów parlamentarnych. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. Frekwencja była bardzo wysoka - to dobry sygnał podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej, na której zostały podsumowane wybory samorządowe. Dziękuję kandydatom oraz tym, którzy wspierali naszą kampanię, która była bardzo udana zaznaczył. Następnie zostały przedstawione slajdy z wynikami wyborów samorządowych. To są twarde dane. Nasze zwycięstwo nie podlega najmniejszej wątpliwości. Przedstawiciele komitetów, które przegrały próbują zmienić ich obraz, ale to abstrahowanie od faktów. Te wyniki są dobrym prognostykiem do wyborów parlamentarnych, nie mówię o wyborach europarlamentarnych, bo to inne wybory podkreślił Jarosław Kaczyński. Cała opowieść, która jest snuta, aby wpłynąć na świadomość społeczną jest oparta na chciejstwie. PiS odniosło kolejne zwycięstwo, bardzo zadecydowane dodał.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wNzgzZC9wLzIwMTgvMTEvMDYvODI1LzQ1OS8xZWUyNGYzYTgyMjk0MTk4OGYwZmVhMTRiODBiMGEwZi5wbmc=.png
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184M2RhYS9wLzIwMTgvMTEvMDYvODI4LzM3Ny9lMDM1ZmE1NWI1MzU0NDUwYTQzMTUyMTJiYzJkYzc1MC5qcGVn.jpeg

  Wybory nie poszły? "Wyborcza" pomoże! Dziennikarze z Czerskiej robią co mogą, aby przekonać, że PiS poniosło klęskę. „GW” robi sprytny manewr skupiając się jedynie na wygranych KO w miastach, całkowicie pomijając wygraną Prawa i Sprawiedliwości aż w 9 województwach! Tam jednak zwycięstwa partii Jarosława Kaczyńskiego nie podważą nawet kłamstwa „Wyborczej”.

  https://wpolityce.pl/polityka/419813-wybory-nie-poszly-wyborcza-pomoze
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yNjBlNy9wLzIwMTgvMTEvMDYvODI4LzM5NS9jODc2MTA4NTQyZGY0NThhYmZiOGNlODNjMTRmMTVkYS5qcGVn.jpeg
  Będą prowokacje na MN?! Internauci oburzeni zapowiedzią Gronkiewicz-Waltz. Gmyz: "Macie jeszcze jakieś wątpliwości?" Czy państwo polskie, służby, policja, są odpowiednio przygotowane na Marsz Niepodległości? Użytkownicy Twittera od kilku dni informują o możliwych prowokacjach. Czy 100. rocznica odzyskania niepodległości zamieni się w pożywkę dla TVN-u czy „Wyborczej”, która będzie przez najbliższe tygodnie pisać o „faszystach” i „nazistach” maszerujących przez Warszawę? Oby nie! https://wpolityce.pl/polityka/419837-beda-prowokacje-na-mn

  Ps...Polonia Amerykańska i nie tylko też będzie na tym marszu. Jeżeli dojdzie do incydentów i prowokacji przeciw obywatelom USA, to żadne krokodyle łzy HGW przed kamerami już nie pomogą. HGW wyśle urzędasów przebranych za obrońców białej rasy i strażników miejskich, żeby jak w 2012 kopali ludzi po twarzach. A może i "Sienkiewicz" się przyczai z zapałkami i Budką (Borysem). Ucieczka Dudy i PiSu nie zapowiada nic dobrego. Zamiast bronić polskiego święta, przyłączyli się do planu PO.. POwska władza rozwiąże MN, a PiSowska policja będzie pałować uczestników. Tyle tej "niepodległości"... Państwo teoretyczne i antypolski układ, zniszczą Polakom święto.
 • @Husky To jeszcze Wrocław czy już Breslau?
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15415161341d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Tak ich uwiera duma Polaków? Władze Wrocławia wydały zakaz organizacji marszu niepodległości! Rafał Dutkiewicz, urzędujący jeszcze prezydent Wrocławia, w porozumieniu z prezydentem elektem tego miasta, Jackiem Sutrykiem, wydali zakaz organizacji marszu, który był zaplanowany na 11 listopada. O wydaniu zakazu organizacji marszu, w którym Wrocławianie mieli uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj, poinformował na Twitterze Jacek Sutryk, prezydent elekt Wrocławia. Powodów nie podał. Jacek Sutryk był kandydatem Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesnej) i wygrał wybory w I turze, zdobywając 50,2 proc. głosów.

  Ps...Takich władców sobie "miastowi" wybrali. Z bardziej proniemiecką niż polską orientacją. Będą sabotować polski rząd a zachowywać się będą wasalnie w stosunku do Berlina. Jak namiestnicy niemieccy. Brawo Wrocław. Z waszą polskością jest tak jak z kobiecością Środy, Thun, Holland i Lubnauer. No tacy ludzie mieszkają w Wrocławiu jakich cepów wybrali. Z Polską łączy ich chyba tylko umiejętność posługiwania się językiem. 123 lata zaborów nie zryły mózgów jak 20 lat TVN i POstkomuny. Czy to do pomyślenia w jakimkolwiek normalnym kraju żeby jakieś miasto zabroniło ludziom świętowania rocznicy odzyskania niepodległości, tym bardziej 100 rocznicy? Polacy są już całkowitymi niewolnikami we własnym (teoretycznie) kraju. Normalna kolonia niewolników karmiona ochłapami i zarządzana przez zdrajców za srebrniki. Ale to efekt 20 lat prania mózgów przez wrogie nam polskojęzyczne media. Od tego się zaczęło i to teraz przynosi efekt, że wyborcy karmieni skoordynowaną papką w TV, gazetach i radiach, oni rzeczywiście wierzą w to, że w Polsce jest dyktatura, reżim, upadek demokracji i samo zło. A teraz się ich ćwiczy jak psy, żeby dodatkowo pozbyli się instynktu narodowego, patriotycznego i kręgosłupa norm kultury chrześcijańskiej bo jak ten ostatni bastion złamią to czeka nas los Belgów, Holendrów, Francuzów, Szwedów, itp, czyli panowanie lewackiej zgnilizny moralnej i obyczajowej. Wrocławianie nie powinni się przejmować tym bezprawnym zakazem - przeciwnie, powinni tłumnie, radośnie maszerować z biało-czerwonymi flagami, z dziećmi i rodzinami, a dla czekających na nich policjantów mieć w prezencie czerwone róże. Rozdawać policjantom czerwone róże, pozdrawiać ich i prosić o nie interweniowanie. Pokazać, że to jest nasze święto i żaden sługus Niemiec i żydolewackiej Brukseli nam tego nie zepsuje.
 • @kula Lis 67 13:34:24
  To mnie przeraża, te podziały w takim ważnym dla nas dniu. To jak przy wigilijnym stole dawać sobie po ryju w rodzinie.

  W USA 4 lipca wszyscy maszerują razem. Demokraci, Republikanie, czarni, biali, latynosi, Żydzi, Indianie.

  A my zawsze chryję musimy robić.
 • @kula Lis 67 16:35:21
  Alternatywny, postępowy marsz niepodległości mógłby prowadzić Roman Giertych, w końcu założyciel Młodzieży Wszechpolskiej, członek Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego i Stronnictwa Narodowego, współtwórca Narodowo-Chrześcijańsko-Demokratycznego Bloku dla Polski. A z nim Radek.

  https://pbs.twimg.com/media/DrRBhJjWwAERRed.jpg
 • @kula Lis 67 16:35:21
  Jeśli Prezydent Wrocławia zakaże demonstracji SLD to mimo, że nimi pogardzam to będę twierdził, że to ograniczenie ich wolności demonstrowania.
  Ci którzy się cieszą, że Dutkiewicz dokopał narodowcom jutro sami będą mieli skopane dupy przez Dutkiewicza.
 • Gdzie 2 się bije , tam 3ci znika
  Niestety jest impas , remis w wojnie Totalna opozycja a PIS.
  Ale głównym przegranym są partie i komitety mniejsze i to mnie martwi. Gdzie 2 się bije , tam 3ci znika

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej