Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
938 postów 29670 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Migawki ukraińskie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z 90 Ukraińców startujących w wyborach 33 zostało wybranych do samorządu. W tym syn ludobójcy z UPA, negacjonista wołyński - Miron Sycz. Sejmik województwa Warmińsko-Mazurskiego - lista 4, okręg 3, KKW KO Wyniki głosowania dość przerażające.

Czy PiS w Przemyślu zapłaci za wspieranie banderyzmu?

 

         

 

  1. Nazistowskie pozdrowienie "sława U..." zostało przyjęte jako oficjalne powitanie w ukraińskim wojsku i policji. Banderowcy krzyczeli to przed wyżynaniem Polaków na Kresach i Małopolskie Wschodniej. Ukraiński parlament przyjął projekt ustawy początkiem października. Brak reakcji polskiego MSZ czy ambasadora na Ukrainie.

2. Ukraińscy żołnierze z brygady lit-pół-ukr stacjonującej (czy może już okupującej) w Lublinie pozdrowili nazistowskim pozdrowieniem "cały naród Ukraiński" z okazji ukraińskiego święta narodowego. Nagranie pojawiło się na facebookowej stronie brygady. Neonazistowski film nadal tam wisi. Brak reakcji ...
3. Ukraińska gazeta obwinia Polaków za banderowskie mordy na żydach we Lwowie w 1941. "Kyiv Post" napisał, że polskie „oddziały zabójców” wspólnie z Niemcami i ukraińskimi bojówkami OUN brały udział w pogromie Żydów we Lwowie w 1941 roku. RDI interweniowała. MSZ i ambasadą RP na Ukrainie nie podjęły tematu.

4. Resortowe dziecię, Jerzy Targalski, kierownik Ośrodka Studiów Przestrzeni Postsowieckiej na Akademii Sztuki Wojennej uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez neonazistowskie środowiska skupione wokół Azowa. Konferencja była poświęcona tematyce Międzymorza, w której Targalski się specjalizuje. Targalski ostatnio znany jest głownie z zapraszania banderowców na wykłady na ASW. Jest również podejrzewany o bycie autorem doktryny BBN, w której istnienie Polaków na Litwie określono jako "sprzeczne z bezpieczeństwem Polski".
5. Polska Żegluga Morska miała nazywać statki nazwami polskich miast. Niestety pierwszy statek zamiast "Lwów" nazywa się "Drawno". Podobnie było z polskimi paszportami z okazji 100 lecia niepodległości. Na wniosek banderowców kresowe motywy zostały usunięte.

6. Straż graniczna w Dorohusku zatrzymała Ukraińca z banderowską flagą na przedniej szybie. Za propagowanie poglądów nazistowskich został odesłany do prokuratury w Chełmie, która przekierowała go do Lublin-Południe. Prokurator zadecydował o umorzeniu sprawy bez uzasadnienia. Dziękujemy Pisie, w szczególności Zizou.
7. Neonazistowskie/banderowskie władze Lwowa domagają się likwidacji lwów stojących przed wejściem na Cmentarz Łyczakowski. Temat jest na tyle skandaliczny, że nawet (pro)pisowskie media go zauważyły, w tym Newsroom Salon24. Efekty "polityki wschodniej", którą p. Michalkiewicz określa dosadnym słowem "ku*estwo".

8. W Radiu Maryja prof. Włodzimierz Osadczy, dyrektor Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum Ucrainicum KUL, skomentował renesans banderyzmu na Ukrainie. Coś, co miało być marginesem, dzięki probanderowskiej polityce zarówno PiS jak i PO stał się dominującym nurtem za naszą wschodnią granicą. Banderyzm to ideologią ogólnie obowiązująca, którą przejęły wszystkie partię rządzące na Ukrainie. W efekcie mamy upokorzenie Polski w setną rocznicę obrony Lwowa.

9. Jeden z głosujących przeciwko lwom - Ołeksandr Hanuszczyn - jest gwiazdą na konferencji polsko-ukraińskich organizowanych w Polsce za pieniądze podatników. Serio PiSie?

10. Z 90 Ukraińców startujących w wyborach 33 zostało wybranych do samorządu. W tym syn ludobójcy z UPA, negacjonista wołyński - Miron Sycz. Sejmik województwa Warmińsko-Mazurskiego - lista 4, okręg 3, KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKĄ. Wyniki głosowania dość przerażające.


 11. Ciekawa sytuacja jest w Przemyślu. W ramach Kukiz'15 startował mocne środowisko kresowe. M.in. dzięki braku rejestracji list w 2 okręgach PiS strzelił sobie sam w stopę. Ale ciekawsze wyniki są w wyborach prezydenckich. Startowało 4 kandydatów - K'15, PO, PiS i SLD. Do drugiej rundy przeszedł Kresowianin Wojciech Bakun i kandydat PiS.

                

 

Miron Sycz, ukr. Мирон Сич, trb. Myron Sycz – polski polityk ukraińskiego pochodzenia, działacz Związku Ukraińców w Polsce, nauczyciel, samorządowiec, poseł Platformy Obywatelskiej  na Sejm VI i VII kadencji.

Wyniki głosowania:

W. Bakun
9996 głosów
J. Hamryszczak (PiS)
6363
W. Błachowicz (PO/N)
6062
T. Kulawik (SLD)
1670
Przy takim rozkładzie głosów szansa, by PiS zwiększył stan posiadania jest raczej niewielka. Wyborcy PO/N czy SLD raczej na pisowca nie zagłosują.

Wyniki pierwszej tury skomentowała pierwsza banderówka 3RP, w swoim stylu atakując środowisko Kresowe. Wydaje mi się, że p. Bakun powinien wysłać jej kwiaty z podziękowaniem. Do Przemyśla również zawitał Naczelnik. Wystąpienie p. Kaczyńskiego w Przemyślu było szczególnie kuriozalne. Zarówno migracja z Ukrainy jak i brak reakcji na banderowskie manifestacje mniejszości ukraińskiej jest w tym mieście mocno widoczny. W rezultacie czego środowiska patriotyczne zrobiły niezły wynik. Oczywiście p. Bakun znany jest nie tylko z działalności w środowiskach Kresowian ale inni kandydaci głoszący poglądy wolnorynkowe nie przebili się w tych wyborach

 

 

Lawinowo rośnie liczba ściganych w Polsce cudzoziemców-przestępców. Policja jest bezradna.W 2017 roku polską granicę przekroczyło około 10 mln Ukraińców, 3,6 mln Białorusinów i 1,5 mln Rosjan – liczba naruszeń zapewne będzie rosła”,

 

ps. 

A tymczasem.....

W sobotę dwóch Ukraińców zgwałciło kobietę. Ofiara poważnie ranna w szpitalu.

 W sobotę w Zielonej Górze dwóch ukraińskich imigrantów dokonało gwałtu na mieszkance tego miasta. Obrażenia napadniętej były na tyle poważne, że kobieta została hospitalizowana.
– Kobieta zgłosiła dopuszczenie się czynności seksualnych przez dwóch obywateli Ukrainy – powiedział „Gazecie Lubuskiej” prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej.

Zboczeńców już zatrzymano. Dzisiaj zgwałcona przez nich kobieta była przesłuchiwania przez prokuratorów w sprawie przestępstwa na niej dokonanego.

za: gazetalubuska.pl

https://www.facebook.com/Przemysl.przeciwko.banderowcom/photos/rpp.526781294195403/719570678249796/?type=3&theater

https://www.pch24.pl/lawinowo-rosnie-liczba-sciganych-w-polsce-cudzoziemcow-przestepcow--policja-jest-bezradna,62655,i.html

http://dzienniknarodowy.pl/zielona-gora-sobote-dwoch-ukraincow-zgwalcilo-kobiete-ofiara-powaznie-ranna-szpitalu/

https://www.salon24.pl/u/beta/906425,migawki-ukrainskie-czy-pis-zaplaci-za-wspieranie-banderyzmu

 

 

 

KOMENTARZE

 • Proponuję
  Abyś wysłuchał na ju dupie Pana nikt, czyli Tomasza Grygucia. Zwłaszcza ostatniego nagrania
 • Husky napisał:
  Przy takim rozkładzie głosów szansa, by PiS zwiększył stan posiadania jest raczej niewielka. Wyborcy PO/N czy SLD raczej na pisowca nie zagłosują.

  Nic barziej błędnego w takim myśleniu. Wyborcy PO/N czy SLD na PiS faktyczniue nie zagłosują, ale na... UKRAIŃCA HAMRYSZCZAKA jak najbardziej. Więc byłbym bardzo ostrożny z trąbieniem o pewnym zwycięstwie w Przemyślu Pana Bakuna. Tym bardziej, że na moje sugestie by wywalili na stół przeszłość dziadka kandydata PiSu, odpowiedzią ze strony ludzi Pana Bakuna jest do tej chwili głucha cisza.
 • @Jacek Boki 06:20:05
  Jeszcze tylko kilka dni i poznamy odpowiedź mieszkańców Przemyśla
  Liczę na ich rozsądek
  Pozdrawiam
 • @zbig71 04:43:33
  Give me the exact address
 • @Husky 09:00:58
  Rozsądek? Galicja i rozsądek? Ale może jestem pesymistką.
  W każdym razie przybijam 5 za bardzo potrzebny głos. To oczywiście wycie do Księżyca, ale przynajmniej będziesz miał czyste sumienie - ostrzegałeś. Dziękuję.
 • @Husky 09:17:55
  https://www.youtube.com/channel/UCYypAWpzVYF0HzOu3rVHaAg
 • @Repsol 09:26:19
  Dzięki
  pozdrawiam
  Miłego dnia
 • @Husky to także bardzo ważne.
  Rozliczne biznesy SKOK Wołomin. Gang, który rządził wołomińską kasą, inwestował grube miliony na wielu polach: od mediów i turystyki przez firmy produkcyjne... po krematorium - podaje "Puls Biznesu".
  Jak informuje gazeta, nieprawidłowości w wołomińskim skoku to jedna z największych afer gospodarczych w historii Polski. "Zdaniem prokuratury, spółdzielcza kasa była de facto zorganizowaną grupą przestępczą, do której należeli m.in prezes SKOK Wołomin Mariusz G., wiceprezesi Joanna P. i Mateusz G. oraz członek rady nadzorczej Piotr P. (tego byłego oficera, wymienionego w raporcie z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych śledczy uważają za szefa gangu)" czytamy. "PB" ustalił, że wartość kredytów wyłudzonych głównie z udziałem tzw. słupów to blisko 2 mld zł. "Co się stało z tymi pieniędzmi? Z informacji PB wynika, że to właśnie prześwietla teraz gorzowska prokuratura oraz pomagająca jej w badaniu przepływów finansowych Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego" informuje dziennik. "W śledztwie, dotyczącym SKOK Wołomin wyjaśniany jest wątek związany z praniem pieniędzy wyprowadzonych z tej instytucji i przeznaczanych na działalność innych firm potwierdza Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim" czytamy dalej. Jak zaznaczył Witkowski, "z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na obecnym jego etapie nie jest możliwe przekazanie bardziej konkretnych, szczegółowych danych". Dziennik informuje, że firmy powiązane z głównymi podejrzanymi w sprawie SKOK Wołomin były beneficjentami milionów, które wyciekły z wołomińskiej kasy - na podstawie zeznań podejrzanych w sprawie Kasy, które skonfrontowano z danymi z Krajowego Rejestru Sądowego.


  Ps...Co do Piotra P. oficera wojskowych służb, to tacy ludzie nie działają na własną rękę, więc niech PB przestanie wypisywać bzdury, że to był jakiś szef gangu. Chyba, że redaktorzy PB chcą w ten sposób zamknąć temat i nie drążyć go dalej, bo takie dostali polecenie? W tej sprawie trzeba zbadać 2 drogi: 1. od kogo Piotr P. otrzymywał polecenia 2. prześledzić drogę pieniędzy (przelew za przelewem, konto za kontem, Cypr i inne raje podatkowe, ta forsa nie wyparowała tylko gdzieś jest albo zasiliła kolejne "biznesy").
 • @Husky to także bardzo ważne.
  Zbigniew, ojciec Marka Safjana w 1943-44 służył w hitlerowskim GRENZSCHUTZU-ZOLL. Potem dokonał wolty do Armii Czerwonej i LWP. Doniósł na kolegę Jana Nesslera, którego rozstrzelano. Robił karierę jako scenarzysta do Stawki większej niż życie. Współpracował z J.T Grossem w szkalowaniu Polski. Syna ćpuna nie umiał wychować, a chce decydować o losach narodów? Ale jabłko pada niedaleko jabłoni! Do dymisji! Ale czego można się spodziewać po takiej patologii? To teraz można sobie wyobrazić co to jest TSUE! Ale nic w tym dziwnego w Sądzie karnym sędzia po odwyku (ćpun od lat licealnych) wchodzi na salę rozpraw z orłem na piersi i osądza dealerów !!! młody sędzia to dziecko resortowe prokuratora i sędziego. Ciekawe gdzie ten sędzia kupuje prochy w aptece?
 • @Husky
  W dzisiejszych czasach a według tego kodeksu Tusk, Sikorski, Szetyna, Komorowski, etc.., oraz chazarska schlampe i alkoholiczka Gersdorf & consortes mieli by kulę w łeb! Pilnie reaktywować "Kodeks Moralności Obywatelskiej". Dla zdrajców narodu Polskiego kula w łeb! Okupacja niemiecka niosła ze sobą wiele dylematów natury prawnej i moralnej dla Polaków. Dlatego też rząd emigracyjny zdecydował, że należy ułożyć zbiór zasad, które staną się podstawowym i uniwersalnym wyznacznikiem norm w kontaktach z hitlerowcami. Zasada była prosta: odstępcom groziła śmierć. Taką właśnie zasadę wyznaczał Kodeks Moralności Obywatelskiej, którego napisaniem zajął się Departament Sprawiedliwości Delegatury Rządu na Kraj. Dokument powstał najprawdopodobniej w 1941 r. (chociaż wcześniej w literaturze podawano datę o dwa lata późniejszą). W założeniu jego autorów miał on w sposób jasny i klarowny wyznaczać granice prawne i etyczne, których Polakowi przekraczać nie wolno. Aby osiągnąć ten cel, kodeks musiał stwarzać w społeczeństwie przekonanie o istnieniu autorytetu, który jest wyrazicielem nie tylko wartości moralnej, ale również siły w sensie surowej, a sprawiedliwej represji doraźnie stosowanej. Całość pod linkiem https://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/10/20/kodeks-moralnosci-obywatelskiej-dla-zdrajcow-narodu-kula-w-leb/
 • @Husky
  Mając w ręku takie argumenty jak protokół brytyjski i art.8.1 Konstytucji " Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej" nie możemy poddać się jurysdykcji TSUE. Jeżeli PiS ulegnie to straci wyborców i będzie to świadczyło o słabości państwa, które nie może sobie poradzić z grupką chazarobolszewickich sędziów mających korzenie w Gestapo i NKWD oraz z ich wsobnym miotem..
 • @Husky to także bardzo ważne.
  Samo mówienie o możliwości wycofania się z ustaw sądowniczych jest zdradą interesów Polski oraz zdradą wyborców. Kto ich wpuścił do biur? To byli pracownicy mogą przeglądać dokumenty? Gdzie my żyjemy? Prawo obowiązuje? Nad czym się prezydent zastanawia ? to jest nielegalne. Dlaczego tacy ludzie jak chazarska schlampe i alkoholiczka była prezes SN i tzw sędziowie SN mogą bezkarnie łamać prawo? Może tak Prezydent Duda Weto i PiS zrobią porządek w Państwie Polskim. ŻADEN z unijnych traktatów nie daje Trybunałowi prawa zawieszania przepisów krajowych państw członkowskich. Postanowienie o zawieszeniu jest czystą uzurpacją i równie dobrze którykolwiek z polskich mógłby zawiesić stosowanie prawa unijnego. Ma do tego takie samo prawo. Jaka jest jego podstawa? A żadna! Jesteśmy w końcu państwem suwerennym czy lennikiem UE? Kto w Polsce ustanawia prawo TSUE czy Sejm wybrany przez polskie społeczeństwo?? Może tak w końcu jasno Prezydent Wetos i pan Prezes Kaczyński oraz TK wypowiedzą się w tej sprawie jasno aby każdy obywatel RP wiedział w jakim kraju żyje. Ta lewacka v-ce prezes TSUE nie zna prawa skoro samowolnie wysmarowała takie postawienie. Sędzia TSUE powinien mieć świadomość, że takie postawienie jest niewykonalne,bo działa wstecz. Za nie wywiązywanie należycie się ze swoich obowiązków lub nie wykonywanie poleceń swoich przełożonych lub szkodzenie na szkodę swojego pracodawcy w tym przypadku Polski, powinna być zastosowana natychmiastowa dyscyplinarka. Tak też powinno postąpić się z tymi wszystkimi sędziami, którzy nie służą Polsce tylko wybranym grupom lub przedstawicielom tych grup korzystających z majątku narodowego z pomijaniem obowiązującego prawa. Te odprawy emerytalne które otrzymali, winne być zamienione w rekompensatę za zwolnienie dyscyplinarne. Sędziowie, prawnicy, prokuratorzy to największa zorganizowana grupa przestępcza w Polsce. Ta zorganizowana grupa przestępcza, działa w każdym sądzie w Polsce. Tę bandę utrzymuje państwo polskie za pieniądze Polaków. Wszędzie mafia eSBecka i POsteSBecka! Wypalić tę zarazę do imentu! Ani kroku w tył! Patologia w tak zwanym wymiarze sprawiedliwości przekroczyła już rubikon. Nadzwyczajna kasta chce być nietykalna i ponad prawem. Aresztować to bydło w sędziowskich przebraniach, tych gangsterów z nadzwyczajnej kasty. Pozbawić wszelkich przywilejów i wydalić z zawodu. Niech sobie otworzą działalność gospodarczą. Dosyć już tej pasożytniczej wyżerki przy korycie na koszt polskiego podatnika. Zabrać przywileje, dać SBeckie emerytury i niech wtedy demonstrują, angażują, chodzą ze świecami wetkniętymi gdzie im pasuje. Wywalać trzeba umieć! A jak za to się biorą nieudacznicy to jest jak jest! I zaznaczam, że "nieudacznicy'' to bardzo łagodne określenie! Wystarczyło zlikwidować "stare sądy'' (konstytucja tego nie zabrania!) i powołać nowe! Tak, byłby bałagan, ale kastę usunięto by zgodnie z prawem i bez prawa powrotu bo ich "starą firmę'' zlikwidowano! Mając w ręku takie argumenty jak protokół brytyjski i art.8.1 Konstytucji " Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej" nie możemy poddać się jurysdykcji TSUE. Jeżeli PiS ulegnie to straci wyborców i będzie to świadczyło o słabości państwa, które nie może sobie poradzić z grupką chazarobolszewickich sędziów mających korzenie w Gestapo i NKWD oraz z ich wsobnym miotem..Tak jak nie mogą znieść ławy przysięgłych w Wielkiej Brytanii, tak nie mają wpływu na funkcjonowanie sądów u nas. W tej sprawie i kilku innych tzw. wyroki TSUE są nielegalne. Nie dotyczą Polski i Wielkiej Brytanii.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Protok%C3%B3%C5%82_brytyjski
 • @Husky 09:00:58
  Zarzuty ukraińskiego IPN wobec polskich badań. Prezes ukraińskiego IPN, Wołodymyr Wiatrowycz zarzucił specjalistom z Polski błędy przy badaniu miejsca, gdzie zdemontowano pomnik UPA w Hruszowicach na Podkarpaciu. Jego zdaniem polski IPN ograniczył teren badania i dlatego nie mógł znaleźć szczątków upowców. Tezę o „braku pochówków członków UPA” uważamy za niedostatecznie ugruntowaną. Prace nad wyjaśnieniem tej kwestii powinny być kontynuowane, również poprzez dalsze rzetelne opracowanie źródeł archiwalnych ocenił Wiatrowycz. Informacje o stanowisku ukraińskiego IPN w sprawie Hruszowic znajdują się w liście prezesa tej instytucji Wołodymyra Wiatrowycza do prezesa polskiego IPN Jarosława Szarka. To kolejna odsłona polsko-ukraińskiego sporu o historię obu narodów. Badania, o których pisze Wiatrowycz, przeprowadziło w maju br. Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN, którego pracami kieruje prof. Krzysztof Szwagrzyk. Celem tych prac było ustalenie, czy pod zdemontowanym pomnikiem UPA znajdowały się szczątki członków tej formacji, bo tylko i wyłącznie ich obecność uzasadniałaby – zgodnie z polskim prawem – utrzymanie takiego monumentu. Specjaliści IPN wykluczyli jednak obecność szczątków upowców. Pod dawnym pomnikiem UPA Instytut w obecności strony ukraińskiej ujawnił „cywilne, pojedyncze pochówki 16 osób, w tym mężczyzn, kobiet i dzieci”. Ich szczątków nie ekshumowano, a strona ukraińska nie była zainteresowana ich identyfikacją genetyczną. Uważamy, że zaproponowany przez polską stronę, ograniczony rozmiarem fundamentu pomnika wykop, nie odpowiada zadeklarowanym celom: badanie, przeprowadzone bezpośrednio pod fundamentem zniszczonego pomnika nie może potwierdzić czy sprostować informację o „obecności pochówków członków UPA na cmentarzu komunalnym we wsi Hruszowice”, gdyż pochówki członków ukraińskiego podziemia mogą znajdować się i za granicami zaznaczonego wykopu napisał Wiatrowycz.
  Prezes IPN Ukrainy zwraca uwagę, że na cmentarzu w Hruszowicach do dzisiaj istnieje kilka pochówków „uczestników ukraińskiego podziemia”, których istnienia polska strona wcześniej nie negowała. Podaje też przykład mogiły członka OUN Dmytra Kiwera, która znajduje się kilka metrów od miejsca badań. Rzeczywiście polski IPN nigdy nie negował obecności tych mogił i mówił o nich publicznie. Ponadto Wiatrowycz wskazuje, że w wykopie są dwie warstwy pochówków, co jego zdaniem „może służyć jako potwierdzenie tezy strony ukraińskiej o potajemnych pochówkach podziemia ukraińskiego (być może nocą), na niewielkiej głębokości, na powierzchni już istniejących mogił”. Tymczasem polski IPN ocenił, że pochówki pochodzą z okresu między przełomem XIX i XX w. a latami 20. i 30. XX w. W liście do prezesa polskiego IPN Wiatrowycz napisał też, że wątpliwości wywołuje „niedostateczna praca” Polaków włożona w działania identyfikacyjne. Prof. Krzysztof Szwagrzyk obecnym podczas prac w Hruszowicach przedstawicielom Ukrainy, w tym Swiatosławowi Szeremecie z ukraińskiej komisji międzyresortowej ds. upamiętnień, proponował zabezpieczenie materiału kostnego ze szczątków; Ukraińcy nie byli jednak tym zainteresowani. Za jeden z kluczowych artefaktów, który według szefa ukraińskiego IPN może świadczyć o obecności szczątków upowców, jest znaleziony niemiecki cynkowany guzik z bielizny wykorzystywanej w latach II wojny światowej. Zdaniem Wiatrowycza guzik ten „nie został praktycznie przeanalizowany ani w archeologicznym ani w antropologicznym raporcie”. Pełna informacja o badaniach, które Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN przeprowadziło w maju br. w Hruszowicach, znajduje się na kanale IPN na You Tube.

  https://www.youtube.com/watch?v=B1FBQ6yEMUQ

  To relacja z konferencji prasowej z 14 czerwca 2018 r., na której prof. Szwagrzyk przedstawił wyniki prac archeologicznych, antropologicznych i medyczno-sądowych polskich specjalistów. Nie znajdujemy w oparciu o wyniki przeprowadzonych w dniach 24-26 maja 2018 roku działań w Hruszowicach żadnych naukowych podstaw do tego, żeby twierdzić, że w miejscu gdzie przeprowadziliśmy prace, były masowe albo też pojedyncze groby członków UPA mówił Szwagrzyk. Między Warszawą i Kijowem od wiosny 2017 r. trwa spór wokół zakazu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów na terytorium Ukrainy, wprowadzonego przez ukraiński IPN. Zakaz został wydany po zdemontowaniu pomnika UPA w Hruszowicach, do którego doszło w kwietniu 2017 r. Rozwiązaniem sporu ma zajmować się polsko-ukraińska komisja ds. historycznych, na której czele stoją wicepremierzy obu państw Piotr Gliński i Pawło Rozenko.
 • @kula Lis 67 11:27:12
  SKOK Wołomin, oj Kula, Kula gdybyś wiedział kto wydawał polecenia dla Piotra P. (a może wiesz, tylko głupa palisz) to byś chyba nie nawoływał do popierania syjonistycznej organizacji jaką jest pisuar.
  Przecież Piotra P. sam wyłudził 800 mln zł z kwoty ,,nie trafionych" kredytów która może zamknąć się w kwocie 4 mld zł.
  Pomimo tego Piotr P. już w kwietniu 2016 roku, tuż po po dojśćiu do władzy pisuaru, zostaje wypuszczony z kryminału, a śledztwo tonie w absurdach matactw.
  Piotr P. to były szef wywiadu min. na WAT, to on tam tworzył tzw. przyjazną atmosferę dla ludzi prezydenta ,,Bolka" Wałęsy.
  Poczytaj książkę ,,kim pan jesteś panie wachowski", kto ją napisał w czyim interesie była napisana i jakie środowisko moralne atakowało Wachowskiego???
  Piotr P. w ramach wywiadu WSI kontrolował Ursus i siatkę agentów WSI, których zadaniem było niszczyc fabrykę (patrz raport o likwidacji WSI)
  To tak powierzchownie piszę, może coś się domyślisz i może lepiej będziesz rozróżniał agenta od super - agenta i cioty.
 • @Husky 09:00:58
  Owczarku, w swej paplaninie pisuarowskiej zakiwałeś się na śmierć. Czemu stawiasz na jednego ukraińca kosztem drugiego???
  W Przemyślu Kuchciński nie dopusci Polaka do stanowiska prezydenta miasta. To oczywiste.
 • @Wrzodak Z. 15:31:13
  dzieki za komentarz
 • @Husky 09:17:55
  Rany, chłopaku !!!! wpisz pań nikt na ju dupie i będziesz miał!!!!
 • @Wrzodak Z. 15:31:13
  Oni chyba naprawdę są ślepi, albo zadaniowani
 • @zbig71 15:54:38
  Zakręcić gaz Ukrainie i wstrzymać wydawanie wiz, a ukraińcy nie dość że odsłonią lwy, to jeszcze przywrócą oryginalne napisy.
  W przeciągu tygodnia.
 • @Husky 16:48:10
  Zaśrubić banderowców??? To tak może pisać tylko ,,ruski agent" a Ty pisuarowiec!!! Coś tu nie gra, ale tak poważnie to napisz coś takiego i wyślij to temu Mychaiłowi Dudzie, albo temu przybłędzie z Odessy co razem z wujami Swiątkowskimi ,,naprawiali kręgosłupy" Polakom.
 • @Wrzodak Z. 18:12:48
  dzieki za komentarz
 • @Husky 16:48:10
  No cóż, nie wiem co oglądałeś, ale nawet po tym komentarzu widać, w jakiej dupie jesteśmy i możliwości polityki zagranicznej Polin są po prostu żadne
 • @zbig71 18:23:50
  Czas na zmiany
  8-))))
 • @Husky 18:36:56
  Niestety nie, jest czas na srake, bo Polacy są w totalnym uśpieniu
 • @zbig71 19:27:35
  Czyli PAD?

  sorry
  PAT
  8-))))))
 • @Husky 19:48:49
  Scenariusz chyba najlepszy, to powrót króla w granicach 1szej Rzeczpospolitej, ale.....
  Chuj, dupa i kamieni kupa
 • @zbig71 19:57:17
  //powrót króla //

  //Chuj, dupa i kamieni kupa//
  zle mi sie to kojarzy

  8-))))))

  https://i.iplsc.com/-/00044E2E02BGA2IC-C411.jpg
 • @Husky 20:11:15
  Trudno, żeby kojarzyło się dobrze. W przypadku min Sienkiewicza był to akt prawdziwej szczerości(niestety) i przykład, że te sukinsyny jednak wiedzą, jak jest.
  W moim wyrażenie dezaprobaty.
  ps: Haszczak, błagam, nie wklejaj mi tego rudego skurwysyna, bo zamiast papierem , podertę się smarrfonem!!!
 • @zbig71 20:47:57
  Jutro Dzień Wszystkich Świętych.
  75 lat po zbrodni ludobójstwa nasi przodkowie nadal nie mają grobów. Pamiętajmy o nich!

  https://pbs.twimg.com/media/Dq2CpJ1WwAALKh4.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej