Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1004 posty 31467 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Czym jest “fake news”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czym są “fake newsy” i dlaczego walczymy z nimi dopiero od kilku miesięcy? Chodzi o wszelkiej maści nieprawdziwe informacje, które rozsiewa się w mediach, aby osiągnąć jakiś cel. Ostatnio o fake newsach jest głośniej, bo stały się plagą w Internecie.

.J.Kurski : Internet jest największym zagrożeniem dla demokracji. To internet pokazuje całą nędzę ludzkiej natury. Internet jest podatny na manipulację. Stanowi też dla ludzi erzac realnego działania. Wyżywamy się w sieci i nic nie robimy w rzeczywistości

 

Facebook podjął kroki w walce z tym szkodliwym zjawiskiem. Polska policja jest bezradna. Jednak nie należy zwalać całej odpowiedzialności na barki innych. Zanim uwierzy się w jakąkolwiek informację, należy podejść do niej krytycznie i sprawdzić ją u innego, bardziej wiarygodnego źródła.

Moim zdaniem za fake newsa należy uznać informację, która jest rozmyślnym i świadomym wprowadzeniem w błąd, czyli która, po prostu, jest kłamstwem. I nie należy stawiać znaku równości pomiędzy propagandą a fejkiem, bo ta pierwsza może opierać się na prawdziwych, w szczególny sposób wyselekcjonowanych faktach i ich odpowiedniej interpretacji. Fake news służy do celowego wywołania nieprawdziwego „obrazu rzeczywistości”, po to, by skompromitować osoby, postawy czy zjawiska, ale również w celu o wiele bardziej banalnym: by na nim po prostu zarobić. Jego siłą jest cecha dużego prawdopodobieństwa w stosunku do opisywanego przedmiotu/zjawiska/wydarzenia oraz podobieństwo do zdarzeń i faktów z przeszłości. Jego polityczna moc może być ogromna .

 

 

          

 

Facebook próbuje przeciwdziałać fałszywym newsom. Czechy próbują przeciwdziałać fałszywym newsom. Niemcy zapowiadają przeciwdziałanie fałszywym newsom. Donald Trump chce walczyć z fałszywymi newsami. Zjawisko nie jest nowe, dlaczego więc walka z fałszywymi newsami trwa dopiero od kilku miesięcy i czym one w ogóle są?

Internet bywa wspaniały z wielu względów. Propaganda jest jednym z nich. Nigdy wcześniej nie mieliśmy dostępu do takiej ilości informacji, ale nigdy wcześniej nie byliśmy tak bombardowani przekazami z każdej strony. Nic dziwnego, że organizacje, firmy czy politycy próbują wykorzystywać te możliwości do ugrania czegoś dla siebie.

 

Fake news – lukratywna propaganda, bańka informacyjna?

 

Propaganda, słowo z nieprzyjemnymi konotacjami, jest powszechna.

Propaganda (od łac. propagare – rozszerzać, rozciągać, krzewić) – celowe działanie zmierzające do ukształtowania określonych poglądów i zachowań zbiorowości lub jednostki, polegające na manipulacji intelektualnej i emocjonalnej (czasem z użyciem jednostronnych, etycznie niewłaściwych lub nawet całkowicie fałszywych argumentów). Gdy propaganda zmierza do upowszechnienia trwałych postaw społecznych, poprzez narzucenie lub zmuszenie odbiorców do przyjęcia określonych treści, wtedy stanowi jeden z elementów indoktrynacji.


Reklamy są przecież powszechną, codzienną formą propagandy. Ładny, szczęśliwy obrazek rodziny połączony z jakimś produktem ma skłonić nas do utworzenia pozytywnej emocji i finalnie kupienia produktu, wszystkie bzdurne statystyki podawane na końcach reklam służą niczemu innemu niż przekonaniu nas, że produkt jest najlepszy. Do tego, że reklamy pokazują wykrzywioną albo nawet zakłamaną rzeczywistość już się przyzwyczailiśmy. Do tego że jesteśmy pod ich wpływem też.

Tymczasem fałszywe newsy wciąż budzą kontrowersje. Problem w tym, że fałszywy news fałszywemu newsowi nierówny.

“Fake news” dotychczas uważany był za informację całkowicie nieprawdziwą, wprowadzoną do obiegu medialnego w celu dezinformacji czy żartu. Potem przyszedł internet i okazało się, że niemal każdy może założyć sobie serwis informacyjny z newsami. A opakowane ładnie nie muszą być nawet prawdziwe by sprzedawać się dobrze.

Dziś “fake news” to przeinaczenia, nieprawdziwości czy nadinterpretacje, większość polityczna. Prawa strona ma swoje fałszywe newsy, lewa swoje, centrum przeinacza raz to raz tamto, a na tej podstawie wrosła cała branża portali dezinformacyjnych.

Zamknięci w naszych bańkach informacyjnych odbieramy w większości to, co pasuje do posiadanego przez nas światopoglądu. Radykalizujemy się i zaczynamy wierzyć w to, co chcemy wierzyć. Popyt rodzi podaż, dostarczane są nam coraz to nowsze informacje które z prawdą mają mniej lub więcej punktów wspólnych.

Błędne koło się napędza, bo radykalizowanie ludzi jest lukratywne. Problem w tym, że granica między fałszywym a prawdziwym newsem się zatarła. Powodów jest sporo – ludzie od lat tracą zaufanie do obierających strony mediów, media bawią się w subtelną interpretację faktów i uprawiają politykę, biznes wydawniczy zmienia się i by był rentowny wymaga metamorfoz. Trwa wojna na szybkość, ekskluzywność, internet obniżył standardy publikacji, wszyscy przepisują od wszystkich i tłumaczą słowo w słowo. Newsy odarte z wiarygodności i nieprzywiązane do faktów stały się świetnym narzędziem w rękach małych i dużych ideologów

Co dalej?

Artykuł w Rzeczpospolitej.: Opisano w nim sprawę raportu na temat haków które posiada Rosja na Trumpa – niezweryfikowanego, niewiadomego pochodzenia i prawdziwości dokumentu. Stwierdzono, że jest to internetowy dowcip z 4chana. Tymczasem nie wiadomo. Tak po prostu jeszcze nie wiadomo, skąd pochodzi ten dziwny dokument, a teorie o jego pochodzeniu są tylko teoriami.

Za każdym razem, gdy widzę bzdury przepisane z anglojęzycznych stron, które uprawiają swoją propagandę trochę podnosi mi się ciśnienie, ale zadaję sobie też pytanie czy to już podpada pod kategorię nieprawdziwych newsów? Jak bardzo mylne muszą być informacje by prowadzić z nimi walkę?

News o tym, że zmarł jakiś celebryta, choć celebryta wciąż żyje, jest fałszywym newsem, to oczywiste. Tak samo jak newsy podające stare materiały jako nowe, inne wydarzenia. Jednak co z treściami, które nie są tak oczywiste, w których przeinacza się tylko część informacji, pomija niektóre części lub lekko je nagina?

 

Robi tak przecież wiele mediów.

Kto decyduje o tym, co jest fałszywym newsem? Czy treści podawane w obszerny, niepunktowy sposób z założenia są nieprawdziwe?

To ważne pytania, bo zapędy Facebooka, Niemiec czy Czech w tworzeniu państwowych i prywatnych struktur mających zwalczać “fake news” zaczynają niebezpiecznie oscylować wokół cenzury.

W przypadku rządowych działań w ograniczaniu fałszywych newsów sprawa jest dość oczywista.

Istnieją więc dwie wersje fałszywych newsów – całkowita, w której podaje się nieprawdziwe, sprzeczne z faktami informacje i ta, w której fałszywość zależy od punktu widzenia i interpretacji.

Każdy rządowy zakus, by walczyć z fałszywymi newsami ma więc znamiona cenzury. Dlaczego mamy ufać wybranym reprezentantom, że nie użyją mechanizmów walki z “fake news” do zagwarantowania sobie wygranej w kolejnych wyborach?

Zwalczanie kompletnych kłamstw, jak próbują robić to Czechy, wygląda na niewinne. Ot, powstanie komórka zajmująca się prostowaniem nieprawdziwych informacji. Informacji, których fałszywość można udowodnić.

Jednak co dalej? Zakazy? Kary?

Zresztą nawet dopiero co zapowiedziane działania Facebooka w tym samym temacie są wątpliwe i mogą okazać się szkodliwe. Kto w Facebooku będzie oceniał prawdziwość informacji? Czy będzie potrafił odróżnić żart od poważnego postu? Które media będzie faworyzowała platforma Zuckerberga?

Owszem, rozprzestrzenianie się “fake news” w sieci jest problemem. Jednak walka z tym zjawiskiem musi odbyć się całkiem gdzie indziej: na poziomie edukacji i nauki krytycznego myślenia.

Obecne pokolenia mogą być już stracone.

Poza tym… Od kiedy propaganda jest nielegalna? Uprawia ją niemal każdy rząd w mniej i bardziej delikatny sposób, uprawiają ją politycy, uprawiają ją korporacje.

Mam też przeczucie, że mechanizmy użyte do duszenia propagandy wypływającej z bardziej prawej strony uczynią tę stronę tylko silniejszą. Ludzie bardzo nie lubią, gdy walczy się siłą z ich światopoglądem.

https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/fake-news-co-jest-aa-Juno-XYfn-mXsw.html

https://www.spidersweb.pl/2017/01/fake-news.html

http://www.sdp.pl/felietony/14024,fake-news-jak-z-nim-walczyc-,1490863202

 

KOMENTARZE

 • Co to jest?
  Fake news to jest także prawdziwa informacja co jest zakazana.
 • No popatrz i ty zająłeś się na Neonie spraw fakenewsów?
  Przecież ty z Kulą Lisem jesteście najwększymi producentami tego typu informacji. By nie być golosłownym, "Moim zdaniem za fake newsa należy uznać informację, która jest rozmyślnym i świadomym wprowadzeniem w błąd, czyli która, po prostu, jest kłamstwem." Przypomnij sobie informacje jakie rozsiewałeś o pośle Gawłowskim, świadomie z premedytacją, nie raz cię informowłem, że to co piszesz to zwykłe kłamstwo.

  Kula lis wielokrotnie przyłapany przeze mnie na kłamstwach, czy osatnio przez Jarka Ruszkiewicza
  //sanocki.neon24.pl/post/145714,patryk-jaki-czyli-podwojna-moralnosc#comment_1490356

  Może zamiast rozwodzić się nad szkodliwością fakenewsów zabrałbyś się z kolegą Kulą Lisem za własne fakenewsy, bo po was każdą informację trzeba sprawdzać.
 • @Zawisza Niebieski 18:27:25
  Tobą się tu zajmujemy
  Tobą.
  I tylko tobą
  Jestes w tym fachu nasz Chrabio - "miszczem"
  Szacun
 • @Husky 18:31:43
  Widzisz Husky, to dość charakterystyczne dla PiS którym nikt nie wmówi, że białe to białe, oni napisali sobie na szyldzie "Prawo i Sprawiediwość" i uznali, że to wszystko co w tym zakresie muszą zrobć by zająć się kłamstwami, łamaniem prawa, konstytucji, kradzieżą, czy partyjnym sterowaniem działaniem prokuratury.
  Ty sobiie napisałeś "Tylko pawda" i uważasz, że dalej prawdą już się nie musisz brudzić, możesz pisać kłamstwa, fakenewsy. Kula Lis to wręcz hurtownik fakenewsów. Raz po raz mu to wykazuję, ale przecież nie sposób codziennie ganiać za nim i wykazywać gdzie skłamał.

  Nie wiesz przypadkiem kto rządzi w Polsce? Bo nasz Pinokio Morawiecki lata po wiejskich jarmarkach i kłami jak najęty. Efekt:

  "Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie 15 września 2018 roku podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej"."

  Nie wiem tylko, czy Morawiecki nie jest jakimś crossdresserem, czy też tranwescytą, bo jego oświadczenie czytane było kobiecym głosem.
 • @Zawisza Niebieski 18:27:25
  No i co powiesz na błazenadę Cuchnącego parcha z GW, same kłamstwa. Teraz boi się pozwu i wycofuje rakiem.
 • @Zawisza Niebieski 19:01:50
  Kogo przeprosil Morawiecki
  Gdzie masz tam JEDNO slowo Przepraszam

  Q*wa jak nie idzie to nie idzie
 • @kula Lis 67 19:02:37
  Będą na nas rzygać, pluć, będą histeryzować, szarpać, kłamać i płakać.
  W sumie można się tego było spodziewać.
  A my róbmy swoje
  Na pohybel "arystokratom" i wykształconym dziennikarzom
 • @Zawisza Niebieski 19:01:50
  Platforma Obywatelska została zmuszona do przyznania się do kłamstw i pomówień! Opublikowali przeprosiny o ..........1 w nocy
  I co kto, tu kogo PRZEPRASZA

  https://pbs.twimg.com/media/DoKZCGbX0AAIsr3.jpg
 • @kula Lis 67 19:02:37
  Sakiewicz to jest jednak ciężki frajer - nabył pół wilii w Krakowie na kredyt i to za dwa miliony złotych! Gdyby ten człowiek miał trochę rozumu, to kupiłby sobie kilka kamienic w Warszawie po 50 złotych za sztukę!

  https://pbs.twimg.com/media/DoPrLAKXcAAAMOR.jpg
  Kredyt to zdrodna !!!
 • @AgnieszkaS 19:06:38
  No comment
  8-)))))))
  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski film Kler to także fake news, dla takich pustaków jak ty i tobie podobnych.
  Smarzowski robi filmy, powierzchownie pod publikę i... kasę, Dlaczego ten "bochater" nie zrobi filmu o Islamie albo o żydach? Łatwo kopie się drzewo, bo ono nie odda. Ja czekam na film o mafii prokuratorsko-sędziowsko-adwokackiej. Czy celebrytach, aktorach, filmowych "tfórcach" vide żydi "Wajda", "Polański", etc.., środowisku Smarzowskiego. Tam to dopiero roi się od pedofili, pedałów, przestępców różnej maści. Lecz tu zabraknie Smarzowskiemu odwagi. Różnica miedzy środowiskiem Smarzowskiego a Kościołem jest zasadnicza. W przypadku branży filmowej gwałt jest często warunkiem sine qua non, by dostać pracę (patrz afery z producentem 80 filmów nagrodzonych Oscarami). A w przypadku Kościoła wyjątkiem od reguły. Reguły brzmiącej: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe. Choć dewianci tej zasady moralnej zapewne nie pojmą. Oni by przecież nie oszczędzili nawet swych dzieci... Jak pewien chazarski "etyk" z Uniwersytetu Jagiellońskiego publicznie i bezkarnie promujący kazirodztwo. Tak więc pamiętajcie: Jeśli słyszycie ze wszystkich stron o problemie pedofilów w koloratkach to wiedzcie: Nie chodzi o pedofilów a o koloratki.  https://pbs.twimg.com/media/DoR1w7dXsAAhrt-.jpg

  WARA OD KOŚCIOŁA ! Może by reżyser Smarzowski tak się zajął swoim środowiskiem, żyd z Francji Raymond Liebling vel Roman Polański ścigany przez Interpol, choć odznaczany w III erpe. Czy "Wajda, rżnący nieletnie..Gdzie film na ten temat? Proponuję zacząć od cichodajek z Filmówki. Jest ich pełno każdego jasnego dnia. Gdzie obrazek, jak gwałcicielowi dziewczynki uniwersytety nadają honorowe doktoraty, a ministrowie obdarowują medalami? Albo Wojciech K. molestujący chłopców z poznańskiego chóru? O autorytecie lewackich mediów, naczelnym psychoterapeucie III erpe Andrzeju Samsonie, gwałcącym swych nieletnich pacjentów, mówiąc już na marginesie. Bo rzecz tak bulwersująca, ze lepiej zamilczeć niż wywoływać wilka z lasu lub truchło psychopaty. Dziwnym trafem tych "panów" łączy nie tylko popularność w lewackich mediach i przynależność do tzw. elit, ale też bądź żydowskie pochodzenie, bądź niepolskie nazwiska. Tylko, że ludziom prawicy nie przeszłoby przez myśl, by żydów posądzać o pedofilię. I to nie tylko z uwagi na ryzyko posądzenia o antysemityzm. Po prostu ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości... oraz miłości bliźniego pojmowanej inaczej niż "artystyczne" gwałcenie bezbronnych dzieci. Wszystkim, którzy mają problem ze zlokalizowaniem prawdziwego źródła pedofilii, polecam dobry artykuł z Rzeczpospolitej, który jakiś czas temu ukazał się w tej gazecie i jest rzetelną informacją wspartą wynikami światowych badań:


  https://www.rp.pl/artykul/1059922-Naukowo-o-pedofilii.html
 • @kula Lis 67 19:23:51
  Tymczasem,gdzieś tam daleko...

  https://pbs.twimg.com/media/DoW-ZPZXoAAcRp4.jpg
 • @kula Lis 67 19:23:51
  Kot Prezesa w SPA

  https://pbs.twimg.com/media/DoXAFElWkAAzrls.jpg
 • @Husky 19:14:50
  Ten film to wielkie kłamstwo, żyję prawie 70 lat, ale z takimi księżmi jak w tym filmie spotkałem się tylko kilka razy, pewnie jakiś promil, czy nawet procent złych księży istnieje, ale ja przede wszystkim znam tych dobrych, modlących się, służących ludziom z powołania...Widać czekamy na Godota? Doszliśmy do punktu zwrotnego. Wokół wszelka swołocz, lumpenhołota zstępnych dawnych nadzorców niewolników. Dzieciaczki i wnusie tatusiów i dziaduniów z PZPR i jej SB MSW, WSI wytresowani jako elita a dziś spadkobiercy układów i kasy wciąż trwają przy swoich korytach, czy stołkach. Wszelkiej maści złodzieje i malwersanci, sprzedawcy własnego kraju, mieszańce i burki wyznania handlowego krzyczący o zagrożeniach demokracji i nazizmie, wciąż mają przylepione dupska do swoich skórzanych foteli, pociągając za sznurki swoich marionetek. Dla ochrony zagarniętej kasy, władzy, układów i możliwości opluwają własny kraj, produkując nowe polityczne kukły. A 80% narodu może o tym co prawda mówić głośno, stwierdzać fakty ale jedynie pokiwać palcem w bucie. Bo zapotrzebowanie na niemiecko-francuską "demokrację" w cenie tanich dotacyjek na chodniczki w Pcimiu Dolnym jest spore.. Temat współpracowników TW jest już niemodny. Ludzi interesuje polskojęzyczna mafia sowiecka, która ich zmusiła do współpracy... A bicie piany nadal zmusza Polaków do myślenia po sicie patriotyzmu...A ten film paszkwil jest przekazem mającym na celu zohydzenie kościoła i religii pod pozorem dbałości o moralność i etykę księży. Celem jest dalsza ateizacja, a nie pozory dbałości o stan etyczny kapłanów, skoro nie ma tam przedstawionego ani jednego pozytywnego przykładu księdza. Świadczy o tym warsztat i zastosowane chwyty, uogólnienie, gra na emocjach przez adresowanie jest do najniższych instynktów odbiorcy. Stanowi o tym kampania promocyjna i przedstawianie go jako odkrycie prawdy i obrazu rzeczywistego stanu kościoła. Jeśli to jest film o społeczeństwie, a nie tylko o księżach jak twierdzi Janusz Gajos to jego wymowa zakłamuje rzeczywistość stanowiąc projekcje do której dąży obecna postkultura modernizmu. Czy ci, którzy go kręcili uważają się w takim razie za lepszych etycznie. Ciekawe tylko ilu z nich gdy nadejdą klęski, czas wojny, nadejdzie godzina śmierci będzie się modlić i wzywać imienia Boga. Ktoś napisał, że ludzie go chcą go oglądać. Ludzie lubią oglądać zło, przemoc, pornografię a nie dobro i piękno. Tak jest zbudowany człowiek. Tylko 3 do 4% kieruje się idealizmem, u reszty przeważają instynkty zwierzęce, stadne, bezrefleksyjne, podatni na wpływ propagandy i reklamy. Świadczą o tym badania naukowe i dlatego rozwinęła się gałąź nauki zwana psychomanimapulacją, w której wykorzystuje się dezintegracje do jednego poziomu relatywizując wartości, narzucając je pod wpływem otoczenia, społecznego, reklamy, propagandy. Otoczenie kulturowe, grupa rówieśnicza, edukacja ma wpływ na kilkadziesiąt procent populacji i dlatego rozwinęły się techniki kształtowania społeczeństw w kierunku zbudowania nowego człowieka, który może zmienić nawet tradycje i religię. Wpisane to jest w politykę oligarchii finansowej, która na skróty próbuje przyspieszyć procesy ewolucyjne. Piszę to z autopsji, bo już kilku kolegów nagabywało mnie czy idę na film. Czy to jest dla nich forma wyładowania i poszukiwania, odkrywania wroga gdy sami cudzołożą, nadużywają alkoholu i moralnie wątpliwie postępują. Czy jest to wyraz samozadowolenia, że kapłani (w jakiejś części ) robią tak samo. Oczywiście istnieje problem pedofilii na poziomie kilku procent, homoseksualizmu też w tych granicach i w dużo szerszym stopniu materializmu i celibatu wśród duchownych, ale nie jest prawdą, że przeważający odsetek posiada kochanki i jest moralnie zdegenerowana. Ci którzy oceniają i przedstawiają taki obraz są sami demiurgami takiego stanu, płynąc z prądem, uważając wolności kulturowe i seksualne pokolenia 68 r. za postęp ewolucyjny, z zewnątrz i od środka próbując przekształcić Kościół nie na podobieństwo Boga tylko własne. Sami staja się innymi szatanami kuszącymi kapłanów, wykorzystującymi ich słabości i słabą wolę. Kapłani nie biorą się znikąd, pomimo selekcji są w jakiejś części emanacją tego postępującego w zepsuciu społeczeństwa. Widziałem z autopsji kobiety, które usiłowały uwodzić księży, wchodziły nawet same w przykusych ubiorach przez okno na plebanii, widziałem dewocje apoteozujacych kapłanów. Ale widziałem też gro kapłanów statecznych, odpowiedzialnych. W filmie jest to obraz diametralnie przerysowany (5 złych o różnych dewiacjach), epatujący fałszywym symbolizmem podrzucający gotowe przesłanie. Mam daleko krytyczny stosunek do stanu Kościoła katolickiego w ogóle, nie jestem przesadnie konfesyjny, raczej mało praktykujący, ale mam dystans do podrzucania doktryn, krytycyzm wobec siebie i innych. Każdy trzeźwo myślący musi samo cenić, czy przedstawiony obraz jest prawdą, czy tylko wyrazem sztuki w cudzysłowie na usługach ideologii złotego cielca i tego co się dobrze sprzedaje w obecnym społeczeństwie. Nie jestem za blokowaniem projekcji, bo to jeszcze bardziej podsyca niezdrowe, chore zainteresowanie. Niech się cieszą z takiego świata który sami budują i chcą go takiego widzieć by stał się regułą. Nie wiem dlaczego robicie mu reklamę? Upadku obecnego społeczeństwa europejskiego nic i tak nie zatrzyma. Nie ma trwałego modelu ekonomicznego, który odwróciłby obecne trendy demograficzne i kulturowe w społeczeństwie, którego w obrębie jednego pokolenia czeka wtopienie lub likwidacja o czym mówił kardynał Turkson kilkanaście lat temu. To nie oczyszczenie tylko element walki informacyjnej , laicyzacji , która trwa i postępuje. Nie będę tu linkował do szczegółowych recenzji, każdy może sobie znaleźć na YouTube, bo będą mnie posądzać, że narzucam im ogląd.
 • @kula Lis 67 19:23:51
  Pozdrowienia dla zgłaszających 8-))))))
  Twitter lubi to

  https://pbs.twimg.com/media/DoV4hphXgAch1Rb.jpg
 • @kula Lis 67 19:53:35
  Platforma Obywatelska otworzyła oczy niedowiarkom którzy nie wierzą, że PO spuściła do szamba miliardy złotych na drogi. Do ceny najdroższych w Europie dróg należy doliczyć tysiące kilometrów słupków! Właśnie na słupkowych inwestycjach Rodzina zarobiła owe spuszczone miliardy!

  https://pbs.twimg.com/media/DoXEXkUXkAA36bD.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:01:50
  Chrabio !!!!!!
  Szybka ankieta przed meczem .
  Czy Krystyna Janda zostanie dziś osrana ?:

  A. Nie
  B. Tak, będzie 3:1dla Polski
 • @Husky 19:09:16
  //Będą na nas rzygać, pluć, będą histeryzować, szarpać, kłamać i płakać. //

  Nie kłamcie tak bezczelnie to nikt nie będzie na was "rzygać, pluć".
 • @kula Lis 67 19:23:51
  Byłeś na filmie "Kler"?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:11:32
  wedle opozycji dramat , pandemonium, armagedon i katastrofa galaktyczna w Polsce........
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:14:33
  Nie i nie pójdę. Dlaczego nie zrobiono filmu o problemie pedofilii wśród polityków, dziennikarzy czy filmowców? Przypomnę głośną aferę w Belgii… wówczas premierem był tam znany dziś polityk polakożerca, polonofob Guy Verhofstadt.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:14:33
  W zasadzie to dla PiS-u dobrze, że film kler zajmuje tyle miejsca w przestrzeni publicznej.
  Nie mówi.y o 447, o tym jak Błaszczyk z Szadkowskim wchodzą w dupala jankesom i frymarczą polskim interesem narodowym.
  Jakaś posłanka z PiS-u chce wnioskować o zdjęcie filmu z kin, bo się jej nie podoba.
 • @Husky 20:19:54
  Dramat to będzie, jak żydzi zaczną szmalować nasz kraj , a żołnierze z Fort Tramp będą pilnowali, żeby nikt z tubylców nawet nie fikał
 • @Husky 20:19:54
  Jakiej opozycji? To w Polsce jest jakaś opozycja? Chyba,że masz na myśli konkurencyjną bandę z POPiS odsuniętą od koryta, do którego dorwał się teraz PiS.
 • @kula Lis 67 20:28:10
  //Nie i nie pójdę.//

  To jakim prawem wypowiadasz się o czymś czego nie widziałeś?

  Ja byłem dzisiaj i mógłbym coś napisać ale mi się nie chce.
 • @zbig71 20:32:57
  Jasne, tematy zastępcze bardzo mile widziane.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:50:51
  Może napisz parę słów, czy to tylko lewacka agitka,. czy coś więcej?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:50:51
  Bo to film na poziomie dobrego bolszewika jakim jest ten filmak i propagandzista, może skutkować w kryminalnych zachowaniach tępaków. Kościół będzie i moc szatana go nie zniszczy ponieważ Bóg i Chrystus jest panem życia.
 • no właśnie, co to znaczy “fake news”
  gęsi swojego języka nie mają, to i nic nie rozumieją,
  jeno naśladują jakieś dźwięki
 • @kula Lis 67 20:28:10
  też nie pójdę,

  a Gajosa już widziałem w PRZEDSTAWIENIE „HAMLETA” WE WSI GŁUCHA DOLNA
 • @interesariusz z PL 22:04:34
  Grał towarzyszą Joce , z tego co pamiętam
 • @kula Lis 67 21:30:32
  //Bo to film na poziomie dobrego bolszewika//

  Idź się lecz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:50:51
  I ja widziałem dziś rano kler.

  https://pbs.twimg.com/media/DoWo8DFXkAActzE.jpg
 • @zbig71 21:13:55
  To nie jest żadna agitka. Jak znajdę trochę czasu to napiszę więcej w formie notki. Ciężko jest jednak dyskutować z idiotami, którzy czegoś nie widząc wiedzą lepiej. To tak jak dyskusja ze ślepym o kolorach. To całkiem inny, niedostępny dla mnie stopień percepcji.
 • @
  Stopniowanie kłamstwa:

  Kłamstwo
  Fake news
  Biblia.
 • @Zawisza Niebieski 19:01:50
  Właśnie minęła 8. rocznica obniżenia przez rząd PO zasiłku pogrzebowego - aż o 40% (z 6395 do 4000 zł).
  Nawet zmarłym nie darowaliście.
 • @Zawisza Niebieski
  Warszawski sąd wyda dzisiaj wyrok ws. kradzieży „Gęsiarki”. Po przegranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach w 2015 roku, z Pałacu Prezydenckiego zniknęły m. in.meble, kieliszki, sprzet AGD ,żyrandol i tablety. Skradziono wówczas także „Gęsiarkę” – obraz z XIX wieku.

  ps.
  z ostatniej chwili

  Gęsiarka się znalazła. Całkiem zadbana i przaśna.

  https://pbs.twimg.com/media/DoaB-9TWsAADdDz.jpg
 • @Husky
  Ohydna manipulacja! Dziennikarz Wirtualnej Polski tworzy fake news z cytatem Kaczyńskiego.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180Mjc3NC9wLzIwMTgvMTAvMDEvODI1LzM2MC8wMTdiOTg5MTA5NGI0ZTE4YTY2OGU0NGM3OWU2OWUwMy5qcGVn.jpeg


  Dziennikarz Marek Kacprzak umieścił na Twitterze wpis ze zmienionym cytatem z Jarosława Kaczyńskiego. Według niego były premier miał przyznać się do tego, ze ekipa rządząca kłamie i przestrzegał przed ujawnieniem tego faktu. Wirtualnej Polski nie można nazwać medium propisowskim. To też nie dziwi to, że jej dziennikarze próbują wyłapywać smaczki z kampanii, które przedstawią rządzących w złym świetle. Gorzej jednak, gdy w to działanie wchodzi fałsz. Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy napisał Marek Kacprzak na Twitterze, przypisując te słowa Jarosławowi Kaczyńskiemu. Okazuje się, że prezes PiS nie użył takich słów, a jego wypowiedz została przeredagowana tak, aby uderzyć w obóz rządzący. Spostrzegł to, Samuel Pereira. W odpowiedzi umieścił film z prawdziwą wypowiedzią prezesa Kaczyńskiego. Lider Prawa i Sprawiedliwości w rzeczywistości powiedział:

  Nie można pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wierzyć, ze my kłamiemy, bo to jest przecież w tej chwili taktyka naszych przeciwników. Jaka była odpowiedź na to Kacprzaka? Usunięcie tweeta. Początkowo bez wyjaśnień, bez przeprosin. A chyba tego wymagałaby uczciwość i rzetelność dziennikarska. Dopiero później zdecydował się na przeprosiny. Jak informują użytkownicy Twittera tym samym zmyślonym cytatem posłużył się także Tomasz Lis.
  https://wpolityce.pl/polityka/414550-dziennikarz-wp-tworzy-fake-news-z-cytatem-kaczynskiego


  Ps...Przepraszam, ale dlaczego nazywacie Marcina Kacprzaka z WP "DZIENNIKARZEM "? Przecież to typowy przykład hucpiarza i PROWOKATORA, KTÓRY DEZINFORMACJĘ SPRZEDAJE JAKO INFORMACJĘ PUBLICZNĄ! Te załgane, zbolszewizowane stalinowskie małpy jak Lis czy Marek Kacprzak nie są "dziennikarzami". To wyłącznie nienawidzący Polaków i polskiego patriotyzmu bolszewicko-lewaccy politrucy.
 • @Husky Ojciec Smarzowskiego należał do komunistycznej partii PZPR to nie dziwi.
  O co chodzi Smarzowskiemu? Po co nakręcił "Kler"? Czy martwi go Kościół? Skądże! To wszystko obłęd. Reżyser: "Czułem i czuję się osaczony religią"...

  https://wpolityce.pl/polityka/414545-czy-smarzowskiego-martwi-kosciol-skadze-to-obsesja

  Ps..To po jaką cholerę siedzi w Polsce. Ma Szwecję, Francję, Koreę Północną itp. tam nie będzie osaczony religią. Tak faktycznie to już jest obłęd i niechybny koniec w Tworkach. Kościół przetrwał nie takie rzeczy i przetrwa również takie marne pionki jak Smarzowski czy niezmiernie aktywnych na polu walki z Kościołem reprezentantów środowiska polskiej żydokomuny. Tak więc panie Smarzowski i wymienieni reprezentanci polskiej i nie tylko żydokomuny, jesteście i tym razem skazani na niechybną przegraną, a wasze zabiegi przyniosą skutek akurat odwrotny od zamierzonego. Zabawne jest w tym wszystkim też to, że pewien żydowski alfons kiedy było mu to wygodne i potrzebne i kiedy się bał, ochoczo wieszał się na szyi duchownych tych samych, z którymi dzisiaj on i całe to jego żałosne zafajdane środowisko w sposób haniebny walczy.
 • @
  Prezent od Kima dla Muna.
  https://pbs.twimg.com/media/DoWJtxAW0AAtXUi.jpg
 • @kula Lis Ohydna manipulacja! Komentator NEon24 Kula Lis tworzy fake news
  //Ale on (poseł Sanocki) nie startował jako niezrzeszony, bo wtedy by posłem nie był, lecz z listy PiS, //
  //Tak z list PiS.//

  I jak się czuje producent fake njusów?
 • @kula Lis 67 11:15:58
  Z facjaty przypomina mi Chrabiego
  a i "wykrzatalcony" na znanych uczelniach
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:35:01
  Do chrabiego to jednak mu bardzo daleko.
  To jednak nie ta liga
 • @kula Lis 67 11:23:08
  Ojciec Ziemkiewicza, Kempy i wielu innych prominentnych z PiS tez byli w komunistycznej partii, wręcz przewodzili ich lokalnym władzom i co to zmienia. Ale u Rebeliantki to już się zaorałeś

  //rebeliantka.neon24.pl/post/145742,jutro-w-poznaniu-osadza-zakon#comment_1490918
  Komunistyczny sędzia prezesem? Sądu Najwyższego!
  Komunistyczny sędzia Piotrowicz reformuje sądy :)

  Trzeba myśleć, by się nie ośmieszać.
 • @Husky coś dla niebieskiego rycerza, lecz nie fake news..
  (KRYPTOPEDAŁ) Macron wyśmiany za sesję zdjęciową z półnagimi ciemnoskórymi mężczyznami (foto)

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/889/49/8894908.jpg  Francuska opinia publiczna ostro skrytykowała swojego prezydenta Emmanuela Macrona za zdjęcia z ciemnoskórymi młodymi mężczyznami, donosi Sputnik Francja. Zdjęcia zostały zrobione podczas podróży prezydenta na wyspę Saint-Martin na Morzu Karaibskim, która w zeszłym roku ucierpiała z powodu huraganu Irma. Na jednym z nich w połowie nagi mężczyzna, którego obejmuje Macron, pokazuje do kamery środkowy palec. „Musisz zachowywać się w odpowiedni sposób. Zwracaj się do mnie nie Manu, lecz panie prezydencie”. Jest to nawiązanie do incydentu, który miał miejsce w połowie lata, gdy prezydent upomniał nastolatka za brak szacunku do siebie podczas oficjalnej ceremonii. Na reakcję użytkowników sieci społecznościowych nie trzeba było długo czekać.

  „Prawie nic nie zostało, tylko strzępy godności, które zagubiły się w noc wulgarności. Ubranie prezydenta stało się zbyt szerokie” pisze Robert Menard.

  „Więcej zdjęć w albumie rodzinnym Macrona”.

  „To, co uderza mnie w tym zdjęciu, to fakt, że Macron nie wymagał, aby ci dwaj młodzi mężczyźni zostali odpowiednio ubrani. Jest prezydentem całego kraju i powinien być przyjęty z pewnym szacunkiem” nie może zrozumieć Gabriel Robin. „Sięgnęliśmy dna! Teraz jestem przekonany, że Macron nie jest w stanie sprawować urzędu” dodaje Karim Ouchikh.

  Tu dois te comporter comme il faut. Tu m’appelles pas Manu, tu m’appelles Monsieur le Président » #Macron


  https://pbs.twimg.com/media/DoWzUs2WsAAiLLu.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DoW2gmSXUAAvIdy.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DoW82TpXkAA2lEJ.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DoW8ygdXgAA5ovf.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DoW8ygdXgAA5ovf.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DoXLkGxXUAAepfm.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DoXuJZ5XkAEnYbY.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DoW5Q0BXUAEEb0S.jpg

  W odpowiedzi

  https://twitter.com/BadrigzArt/status/1046469448079683584
  https://pbs.twimg.com/media/DoW5Q0BXUAEEb0S.jpg


  Ps..Pedał w swoim żywiole. Ciekawe co na to jego babcia tzn.małżonka. Pewnie jest zazdrosna bo tyle młodych chłopców wśród Makarona. Czego chcecie? Przecież Macron to produkt... marketingu politycznego. Idzie turysta lasem i napotyka tabliczkę z napisem "uwaga - pedał". Trochę się zdziwił ale idzie dalej a tu znowu tabliczka "uwaga - pedał". Wzruszył ramionami i idzie dalej.
  Nagle zza krzaków wyskakuje na niego goły facet, łapie i ściąga mu spodnie!
  Co pan robi!? - wrzeszczy przerażony turysta
  Nie widziałeś tabliczki? Przecież ostrzegałem! - odpowiada goły facet.
 • @kula Lis 67 11:23:08
  Rozmowa u Red. Mazurka zeszła się o jawność zarobków.
  Sławek Neumann chwalił rozwiązanie, że w Szwecji PiTy wszystkich obywateli są jawne i to jest OK.
  Później był bla bla bla i na koniec padło pytanie
  - To ile zarabia Szef Biura Platformy??
  - yyyyyyyyy


  A dalej ....Neumann u redaktora Mazurka - w tych wyborach damy władzy samorządowej żółtą kartkę i wylecą ze stanowisk.
  Mazurek - ale to wy rządzicie w piętnastu z szesnastu sejmików.


  Kurtyna
 • @Husky 13:44:22
  //To jednak nie ta liga//

  Pełna zgoda. Ty i Kula to ekstraklasa :)
 • @Husky 23:53:01
  A gdyby Smarzowski nakręcił film o szkole… Internauci bezlitośnie parodiują reżysera „Kleru”....

  https://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15383986041d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg Pijany wiceminister edukacji w dniu święta narodowego przemówienie kończy słowami „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Po czym wymiotuje na uczniów, ale oni są tak naćpani, że tego nie zauważają. Pijaczka-polonistka zachodzi w ciążę z uczniem-gangsterem i wiesza się na lampie w sali lekcyjnej. Woźny pije denaturat przez szmatę do podłogi – tak według parodii scenariusz „Kleru” krążącej po sieci wyglądałby film Wojciecha Smarzowskiego, gdyby w tym samym stylu co Kościołem, zajął się polską szkołą.
  Internauci szybko spuścili powietrze z atmosfery grozy, jaką media mainstreamowe rozkręciły wokół „Kleru”. Parodii filmu „Kler” i stylu Smarzowskiego krąży wiele, jednak naszą uwagę przykuła jedna, szczególnie udana. Role nauczycieli i innych pracowników szkoły zostały rozpisane na ulubionych aktorów reżysera. Opis pełen jest słownictwa rodem z filmów Smarzowskiego, co bardziej wulgarne wykropkowaliśmy, ale i tak wiadomo co chodzi:)

  No to zapraszamy do równie wstrząsającej co film „Kler” lektury!


  Arkadiusz Jakubik - wuefista-pijaczyna macający uczennice. Trzydzieści lat wstecz wicemistrz powiatu w rzucie oszczepem. Dyplom utrwalający ten sukces trzyma na honorowym miejscu w swojej norze i pije pod ten widok (…)


  Izabela Kuna - pijaczka-polonistka, która (…) klasowemu gangusowi. W tej roli lekko przypudrowany Bartłomiej Topa - jest tak stary, bo kiblował przez trzydzieści lat w drugiej klasie technikum. Kuna zachodzi z nim w ciążę (…) wiesza się na lampie w swojej sali lekcyjnej. Kiedy znajdują ją uczniowie, widok ich w ogóle nie wzrusza - cieszą się tylko, że nie będzie lekcji i idą się naćpać gdzieś za winklem.


  Lech Dyblik – (…) woźny, walący denaturat przez szmatę do podłogi.


  Jacek Braciak – (…) matematyk znęcający się psychicznie nad klasą (w kubku termicznym zamiast kawy ma czysty spirytus). Trzyma się na stanowisku przez znajomości w kurii - jest nieślubnym synem biskupa trzęsącego całym miastem.


  Kinga Preis - wiecznie naj…a szatniarka w usmarkanym fartuchu. Podsłuchuje jakąś newralgiczną rozmowę szkolnych dilerów (w roli szesnastolatków aktorzy 10 lat starsi, porozumiewający się koślawymi dialogami, nieudolnie stylizowanymi na młodzieżowy slang).


  Eryk Lubos - najlepszy przyjaciel Jakubika z kanciapy wuefistów. Były kulturysta (…) Alkoholik nieszczęśliwie zakochany w jednej z uczennic. (…) morduje kolegę z rady pedagogicznej na oczach klasy, miażdżąc mu głowę piłką lekarską.


  No i oczywiście Marian Dziędziel. Wiceminister, który wizytuje szkołę w dniu święta narodowego. Jest pijany jak zwierzę, trzeba go wnosić na podest, gdzie wygłasza bełkotliwe przemówienie, puentując je słowami Jana Zamoyskiego: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Po czym wyrzyguje się na trzy pierwsze rzędy uczniów, ale oni są tak naćpani, że nawet tego nie zauważają.


  Na koniec cała sala śpiewa pieśń legionów. Scena jest bardzo wymowna i zmusza do refleksji. Wiwat Wojciech Smarzowski - wreszcie rozliczył patologię państwowego systemu szkolnictwa!
  SONDA
  SONDA
  Czy chciałbyś obejrzeć taką "Szkołę" w reżyserii Smarzowskiego?

  Pewnie! Mogłoby być ciekawie. (23% głosów)

  Nie. Czekam na film pt. "Kasta"... (44% głosów) - w tym Twój

  Po "Klerze" nie oglądam już filmów Smarzowskiego (31% głosów)

  Nie mam zdania. (3% głosów)

  Wszystkich głosów: 318
 • @Husky
  Co tu komentować lewackiego durnia Smarzowskiego, wystarczy tej kompromitacji i prowokacji lewactwa, powinien zwrócić pieniądze za tego gniota z pomarszczonym już w ostatnim stadium alkoholikiem Gajosem. O złodziejach i oszustach z PO może ktoś coś nakręci? Piękne sceny U Sowy? Na cmentarzu? Strzelanie do górników? Protasiewicz narąbany jak drwal z Alaski w samolocie? Palenie budki pod ruską ambasadą z jednej strony, a żółwiki ryżego z Putinem z drugiej? Film: kasta. Film: aferzyści. Film: 1989 itd. Może jeszcze o skandalach w UE. Itp., itd. Scenariusz na kilka części by wyszedł.
 • @Husky 13:56:11
  W roku 1990 nie wyrzucono ze stanu duchownego podstawionych agentów, oni opanowali aktualnie większość stołków. To jest ostatni moment aby usunąć ze stanu duchownego agentów, bo inaczej ludzie odejdą z Kościoła.
 • @kula Lis 67 15:47:31
  Niesamowita historia pewnego kapłana

  Pewnie do głowy by mi nie przyszło, że młody ksiądz, męczennik z Kresów, którego historia tragicznej śmierci zbiegła się z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości, odegra taką rolę w obchodach polskiego 100-lecia w Paryżu.
  Ksiądz Walerian Raba (brat mojej babci) pochodził ze starego senatorskiego rodu. Jego przodkowie zasiadali przy polskich królach. Odzyskanie niepodległości przeżywał tak jak wielu młodych ludzi z jego pokolenia. Na Wielkanoc roku 1918 wygłosił kazanie, w którym powiedział wiernym, że Chrystus zmartwychwstał i Polska zmartwychwstanie. Swoje homilie przypłacił męczeńską śmiercią. Wezwany do chorego, został skrytobójczo zamordowany. Kilkanaście lat później, w czasie spowiedzi, do zabójstwa przyznał się umierający nacjonalista ukraiński. Jako pokutę musiał wyznać ten grzech przed całą wioską. Mimo tragedii historia ks. Raby mogłaby stać się dobrym początkiem polsko-ukraińskiego pojednania. Pokazano drogę. Pamiętają o niej mieszkańcy Skałatu. II Rzeczpospolita uczciła księdza specjalnym kopcem. Jednak zapomniano o nim w zgiełku II wojny światowej.
  Przypominał ją kilka miesięcy temu na naszych łamach Tomasz Łysiak. Właśnie wtedy klub w Paryżu ogłosił, że zbiera pieniądze na złote votum, koronę dla Matki Boskiej, na stulecie niepodległości w polskiej misji katolickiej. Zwróciliśmy się do klubów o zbiórkę, ale byłem lekko przerażony. Właśnie zaczął bankrutować Ruch, prezesi większości spółek skarbu państwa, poza wyjątkami, zapomnieli, skąd przyszli, a tu jeszcze to votum. Klubowicze jak zwykle zaczęli wysupływać resztki swoich oszczędności, ale czy to starczy? I oczywiście zdarzył się cud. Na zjeździe klubów „GP” podszedł do mnie pan Dariusz Miko z klubu w Hamburgu. Powiedział mi, że przeczytał tekst o księdzu Rabie w „GP” i wygląda na to, że jesteśmy rodziną. Jego przodkowie, właśnie Rabowie, pochodzą ze Skałatu. Postanowił wraz z żoną Sylwią przekazać gruby naszyjnik ze złota na votum dla Matki Boskiej w Paryżu.
  Wieczorem przy winie oglądałem zdjęcie księdza Raby. Wcześniej nie zauważyłem, że był tak mocno uśmiechnięty...


  Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika Gazeta Polska nr. 39. Data: 26.09.2018

  https://www.salon24.pl/u/tomaszsakiewicz/897995,niesamowita-historia-pewnego-kaplana
 • @kula Lis 67 16:02:21
  A propos Kleru jest w nim zabawna scenka w bibliotece (jagiellonce?) kiedy historyk (z IPN?) tłumaczy księdzu biznesmenowi czym była Grupa D Departamentu IV MSW i że zabiła... jednego księdza!

  Co za dno!

  Komando Śmierci z IV Departamentu MSW w latach 70/80 zamordowało m. in :
  Śp.Ks.S.Kowalczyka
  Śp.Ks.R.Kotlarza
  Śp.Ks.L.Błaszczaka
  Śp.Ks.S. Palimąkę
  Śp.BŁ.Ks.J.Popiełuszkę
  Śp.Ks.S.Niedzielaka
  Śp.Ks.S.Suchowolca
  Śp.Ks.S.Zycha
 • @Husky 16:15:25 Ja chcę obejrzeć film RESORTOWI I MATRIOSZKI.
  Jeżeli polski reżyser chce być dostrzeżony w Hollywood to musi kręcić film o polskich mordercach Żydów lub jak ten. Gdyby to był film o dewiacjach rabinów to Smarzowski byłby już skończony jako rasista. Czyli można kopać Polskę nie tylko bezkarnie ale i opłacalnie. A....wpatrując się w twarz Smarzowskiego na zdjęciach (ciesze się, że nie znam go osobiście) niestety, ale widzę w niej tylko i wyłącznie wszystkie patologie o których mówi w swoich filmach...(to samo dotyczy francuskiego żyda pedofila Raymonda Lieblinga vel Polańskiego)..On się po prostu przed widzami odsłania w filmach, które tworzy...robi to po przez aktorów w których znajduje samego siebie...razem tworzą plugawą społeczność do której próbują nas wciągnąć...
 • @Husky
  Ten gniot obraża nie tylko polskie duchowieństwo, ale całe polskie społeczeństwo. Przecież jakie mamy rodziny, takie mamy dzieci i takich mamy kapłanów z którego się wywodzą. Skoro mamy rodziny takich Smarzowskich, Barów, Tusków, Schetynów, Komorowskich, aktorów przyjmujących takie role, to i później z takich rodzin mamy takich artystów, polityków, biznesmenów: pijaków, złodziei, aferzystów, rozpustników, szpicli, czy pedofilów. Smarzowski chciał jak zwykle nakręcić paszkwil na polskie społeczeństwo, a nakręcił obraz ludzi ze swojego środowiska. Oni tak rozumieją życie i swoje wady przypisują innym, by usprawiedliwić swoje łajdackie życie.
 • @kula Lis 67 15:47:31
  Taki wielki guru jak Mahatma Gandhi był homoseksualistą i pedofilem
  Parę lat temu w gazecie Daily Mail zamieszczono o nim artykuł i przytoczono notatkę służbową policji o jego zwiazkazh z młodymi chłopcami.

  Pamiętajmy że w liście do przyjaciela Kallenbacha Gandhi pisał: "Całkowicie zawładnąłeś moim ciałem. To totalne zniewolenie".
  Angielska gazeta Daily Mail artykuł o Gandhim zatytułowała: "Gandhi zostawił żonę dla kochanka". "A i w dzieciach szukał seksualnego ukojenia"
 • @kula Lis 67 16:49:49
  "Tolerancja oznacza dzisiaj
  wymuszanie akceptacji,
  zakaz brzydzenia się,
  przymus zmiany poglądów."

  - Stanisław Michalkiewicz

  https://pbs.twimg.com/media/DoSluVjUwAERgfu.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DoSlugwU8AAIQo1.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DoSlutTU4AAOcb5.jpg
 • @Husky 16:56:35
  Homo Niewiadomo znajdują się wszędzie bo wygląda, że większość uparła się by wszędzie ich wciskać. Lewaki, liberałowie, artyści i inna "śmietanka" a raczej szumowina tego świata. Ogólnie rzecz biorąc wyżej wymienione grupy mogą sobie brać śluby nawet w kiosku Ruchu lub w kasynach Las Vegas "błogosławieni" przez kioskarkę lub krupiera. Przeciągną kartą magnetyczną i już "ślub" zarejestrowany. Przy okazji Wyborczą mogą sobie kupić na "Nową Drogę Życia" albo "Nowe Drogi" na nowe drogi.
 • @kula Lis 67 16:49:49
  W kontekście przesłania flmu "Kler" i wypowiedzi wielu go oglądających...możemy śmiało powiedziec:

  Wszyscy członkowie PO to prawdoPOdobnie pedofile.
  Rafał P. były działacz gnieźnieńskiej PO skazany za pedofilię

  https://pbs.twimg.com/media/DoblWrqXoAItGfZ.jpg


  https://t.co/4zq9zkceqN
 • @kula Lis 67 16:59:40
  Wieloletni radny m.in. PO i pracownik samorządowy ze stolicy został oskarżony o wykorzystanie seksualne aż 14 dziewczynek poniżej 15 roku życia
  Zdaniem prokuratury na warszawskiej Ochocie 47-letni Marek L. dopuścił się w sumie 19 czynów seksualnych na nieletnich, w tym jednego przy użyciu przemocy. – Można mówić o gwałcie – przyznaje Dariusz Ślepokura, rzecznik stołecznej prokuratury.
 • @kula Lis 67 16:59:40
  Smarzewski ma material na nowy film

  31-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego mijając kościół zauważył kanister z benzyną pozostawiony po koszeniu trawy. Zawartość wylał na dwie pary drzwi świątyni podpalił i odszedł.Dzięki nagraniu z monitoringu policja ustaliła i zatrzymała podpalacza. Mężczyzna przyznał się do winy, ale nie potrafił wytłumaczyć powodu swojego zachowania.

  Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  https://pbs.twimg.com/card_img/1046776918924828677/SS6mFWgY?format=jpg&name=600x314


  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-10-01/oblal-benzyna-drzwi-kosciola-i-podpalil/?ref=aside_najnowsze
 • @
  No to PO wywróciła stolik w sprawie debat kandydatów na Prezydenta Warszawy.

  Mimo, iż ustalono warunki produkcji debaty przez 3 największe telewizje (sztaby zgodziły się w piątek), sztab Czaskowskiego odmówił podpisania oświadczenia o debacie 12 października 20.30.
 • @kula Lis 67 16:59:40
  Tych co to tu mówią, że musisz obejrzeć Kler by wyrazić o nim opinię informuję, że ja akurat nie mam takiej potrzeby.

  Zwyczajowo nie schodzę drabinką do szamba sprawdzić czy na pewno płynie w nim gówno.
 • @Husky 17:30:50
  "Wołyń" to antypolski film, czego nie chcą dostrzec polscy patrioci. Irracjonalna jest satysfakcja polskich patriotów z filmu "Wołyń", którzy dostrzegają tylko ukazane w nim zbrodnie Ukraińców, a zdają się nie dostrzegać antypolskiego przesłania tego filmu. Jedną z cech naszych środowisk patriotycznych jest irracjonalny entuzjazm. Cieszymy się niepomiernie gdy jakiś element zjawiska jest zgodny z naszymi oczekiwaniami, nie zważając na to, że całe zjawisko ma antypolski charakter. Całość pod linkiem.. https://marucha.wordpress.com/2018/09/23/wolyn-to-antypolski-film-czego-nie-chca-dostrzec-polscy-patrioci/
 • @Husky
  Kryptopedał Makaron podpisał pedofilską ustawę, gdzie zgwałcone dziecko ma udowodnić, że nie wyraziło zgody na gwałt! Nie wiedzieć dlaczego tacy zwyrodniali ludzie są na wolności! Powiem, że na wymioty mnie zrywa, na to co dzieje się na świecie i mam nadzieję, że losy tego bagna są policzone.
 • @kula Lis 67 20:45:20
  https://pbs.twimg.com/media/Docju2vW4AYwM1G.jpg


  Tommy Lee Kurwa Jones
 • @Husky 21:38:52
  Pedofil pedofilowi nierówny. Gdy chodzi o brukselskie elity zapada dziwna zmowa milczenia. Daniel Cohn-Bendit to znany niemiecki polityk i były europarlamentarzysta. Wraz z innym posłem do europarlamentu – Guy’em Verhofstadtem napisał on jakiś czas temu publikację pt. „Manifest rewolucji postnarodowej w Europie”, którą w Polsce ochoczo promował Janusz Palikot. Problem w tym, że ten sam Cohn-Bendit to również autor pro-pedofilskich opinii wygłaszanych publicznie, według których seks z pięcioletnim dzieckiem jest „obłędny i maniakalny”.
  Prawicowy polityk za wygłoszenie podobnej opinii zostałby zniszczony. Dlaczego lewicowy ma się całkiem dobrze? Dokładnie dwa lata temu doszło we Francji do wydarzenia, które w normalnych okolicznościach byłoby nie lada skandalem. Robert Rochefort francuski eurodeputowany, wiceprzewodniczący prounijnego Ruchu Demokratycznego – został przyłapany na masturbowaniu się w pobliżu dzieci. Pomimo przyznania się do winy Rochefort pozostał członkiem europarlamentu. Jedyna realna kara, jaka go do tej pory spotkała, to zawieszenie na okres 5 lat prawa do posługiwania się orderami i odznaczeniami francuskimi z powodu „zachowania sprzecznego z honorem”. Zachowanie sprzeczne z honorem nie było powodem załamania kariery innego posła do Parlamentu Europejskiego Daniela Cohn-Bendita. Ten znany niemiecki polityk publicznie twierdził, że „seksualność dziecka jest czymś wspaniałym”, a „uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze”. Pomimo tego, iż kontrowersyjne poglądy (które jakbyśmy ich nie interpretowali miały charakter pro-pedofilski) były Cohn-Benditowi wielokrotnie wypominane, to udało mu się zrobić dużą polityczną karierę. Przez 20 lat (1994 – 2014) był on członkiem Parlamentu Europejskiego (działał w Grupie Zielonych). W 2012 roku, wraz z innym posłem do europarlamentu Guy’em Verhofstadtem [też niezła kanalia] napisał on publikację pt. „Manifest rewolucji postnarodowej w Europie”, którą w Polsce ochoczo promował Janusz Palikot. Wielokrotnie był on również cytowany i publikowany na łamach michnikowej „Gazety Wyborczej”. A teraz spróbujmy sobie wyobrazić jak gigantyczny wybuchłby skandal, gdyby ujawniono, że któryś ze znanych polityków PiS [biedny PiS…], który dziś pełni ważną rolę w partii i jest zaufanym prezesa, kiedyś publicznie zachwycał się nad seksualnością 5-letnich dziewczynek? Czy taki polityk miałby szansę na kontynuowanie swojej kariery? Czy dostałby miejsce na liście w wyborach do europarlamentu? Czy mógłby liczyć na zrozumienie ze strony środowiska „Gazety Wyborczej”? Otóż nie! Z dnia na dzień publicznie przestałby istnieć i nikt nie liczyłby się z jego zdaniem.

  http://niewygodne.info.pl/

  Ps..Tzw. demkokaratura uaktywnia wszelkiej maści kanalie a zawiadujący ową demokraturą dzieci Szatana windują potem owe kanalie w tzw. demokraturowych strukturach. Wrzucam film o siatce pedofilskiej na najwyższych szczeblach w Belgii. Stolicy przecież EU:
  Prosimy o ciszę Zabijamy dzieci:
  https://youtu.be/3YrvcpYRQ3k
  Mogę powiedzieć, że pedofilia pod rządami żydolewactwa ma przyszłość!…rozwija się dobrze i nikt ze światowych "przywódcuf" nie gorszy się, że bzyka się dzieciaki no chyba, że jakiś niedoinformowany "oburza" się…kwestia legalizacji?…już jest zalegalizowana a cały raban to nic innego jak jej reklama i okno Owertona czyli ostatni etap…Pedophilia Is A Natural Sexual Orientation | Mirjam Heine | TEDxUniversityofWürzburg

  https://youtu.be/MNr3yhjQPI8

  Czyli…normalka?!…

  Dzieci z domów dziecka sprzedawane i mordowane. Relacja z Wielkiej Brytanii gdzie trafiają dzieci z Polski, są katowane, a te które biorą w tym udział, mają skrzywioną psychikę na całe życie i już nigdy nie odnajdą się w społeczeństwie. Zróbmy coś aby nasze dzieci pozostały w naszym kraju.

  https://youtu.be/CuCFr1Hj3LI

  Czy poniósł ktoś jakoweś konsekwencje, że dupczy dzieci?…Przecież to składowe "kultury" chazarskiej, islamu i 16-nastu religii światowych…ONZ propaguje pedofilię…

  http://www.prisonplanet.pl/kultura/unesco_promuje_pedofilie,p968458931

  Po wydupczeniu wykrawa się potrzebne organy na żywca a resztę przerabia w kebabach i innych miejscach gdzie już zmielone idzie na kotlety a goje wpieprzają "toto" jak małpa kit…Handel dziećmi na mięso, seks i rytuały satanistyczne - Ewa Pawela

  https://youtu.be/VjMY9pEyQVA

  https://youtu.be/x4b159Gauwo
  A tak na marginesie ludzie bardzo się zmieniają…

  https://www.boardgameguru.co.uk/ekmps/shops/boardgameguru/images/pecunia-non-olet-44075-p.jpg
 • @Husky 21:38:52
  "Musicie wyciągnąć naukę z naszej katastrofy". Rozmowa z Hege Storhaug, norweską pisarką i aktywistką praw człowieka, autorką wydanej także po polsku książki "Islam. Jedenasta plaga"..

  Natalia Osten-Sacken: Odwiedziła Pani Polskę w zeszłym roku. Co zmieniło się podczas tego roku w Europie i Norwegii, i jakie zmiany zauważyła Pani w polityce.

  Hege Storhaug: Politykom jest coraz trudniej zaprzeczać istnieniu problemów, ponieważ są one tak oczywiste. Na przykład statystyki kryminalne dotyczące napaści seksualnych, głównie na kobiety i dzieci, nie są już tajne. Mamy ogromną presję na system opieki społecznej. Politycy nie są już w stanie zadbać o własnych obywateli tak, jak było to możliwe wcześniej. Cała sytuacja ma również wpływ na szkoły, nie mamy wystarczającej liczby nauczycieli i opieki zdrowotnej, ponieważ brakuje personelu. Także u naszych sąsiadów, w Szwecji, kryzys wpływa na sytuację mieszkaniową. 250 000 emerytów żyje tam poniżej granicy ubóstwa i nie da się już tego ukryć. A przecież było to najsilniejsze na świecie państwo opiekuńcze. Są nawet w Szwecji emeryci mieszkający na ulicy. Wielu z nich przegląda zawartość śmietników. Ale istnieje jeszcze jeden problem, który rośnie i przybiera na sile coraz bardziej w Skandynawii: kobiety nie czują się pewnie w miejscach publicznych. Nie mają już odwagi wychodzić z domu, gdy jest ciemno. To trend wzrastający, widać to na podstawie statystyk. Jednak wciąż sytuacja w Szwecji jest znacznie gorsza niż w Norwegii. W moim kraju patrzymy na Szwecję i jesteśmy przerażeni. Mówimy o tzw. "szwedzkich warunkach". I mówimy: "Nie chcemy skończyć tak jak oni". W ostatnim czasie także ludzie w Niemczech zaczynają zauważać problem, to samo dzieje się we Francji, a nawet w samej Szwecji. Mamy coraz bardziej jasny obraz sytuacji, politycy mogą opowiadać kłamstwa jakie tylko chcą, ale ludzie widzą teraz, że to nieprawda. Zaprzeczanie istniejącej sytuacji nie jest już możliwe, ponieważ wszyscy zdają sobie sprawę z tego co się dzieje.
  Islam wciąż nie jest tematem dla naszego norweskiego parlamentu ani nawet tematem w kampanii wyborczej Szwedzkich Demokratów. Jednak w naszym parlamencie wrze teraz dyskusja, jak zmniejszyć kontrolę nad kobietami i dziewczętami w społeczeństwie, nie wspominając jednak o islamie. Parlamentarzyści mówią tylko o kontroli społecznej, ale każdy wie, skąd ona się bierze. W ostatnim miesiącu postulowali obecność obserwatorów w szkołach koranicznych w Norwegii, a jeśli meczety na to nie zezwolą, stracą wsparcie ekonomiczne ze strony państwa.
  Napisałam wtedy artykuł "Parlament atakuje islam. Mówi, że wiemy, że coś dzieje się w szkołach koranicznych, co nie jest korzystne dla dzieci". Dla mnie jest to moment historyczny. To pierwszy raz w norweskiej historii, kiedy politycy mówią pośrednio: mamy problem z islamem. Media głównego nurtu o tym nie wspominały, są zbyt przerażone. Ale oczywiście mamy alternatywne media i media społecznościowe. Media głównego nurtu mogą kontynuować swój sposób informowania, jeżeli tylko mamy inne źródła. Rozumiemy teraz coraz więcej, na przykład kiedy dochodzi do grupowego gwałtu domyślamy się, jakie pochodzenie mieli ci mężczyźni. Ale muszę powiedzieć, że mogliśmy zaobserwować w ciągu zeszłego roku również zmianę w postępowaniu mediów głównego nurtu, ponieważ tracą one odbiorców. Nadal co prawda wypisują kłamstwa, ale coraz rzadziej. To ma podłoże czysto ekonomiczne i jest całkiem proste bo jeśli nie masz czytelników, tracisz pieniądze. Czują także nacisk ze strony różnych grup, jak na przykład nasza, a my mamy wielu czytelników. Jesteśmy portalem dokumentalnym od 18 lat i zauważamy, że w ostatnim czasie rośnie nam liczba wejść. Jeden z głównych dziennikarzy mediów mainstreamowych opublikował w maju list o utracie około 400 000 czytelników. Przesłał go do mediów z uzasadnieniem: "Dzieje się tak, ponieważ nie piszemy o imigracji i islamie tak, jak oni". A to jest mały kraj, dlatego 400.000 to ogromna liczba. To znak, że coś się dzieje, a my jako grupa prasowa naciskamy na mainstreamowe media i odnosimy sukces, ponieważ nie mogą dalej nie pisać nieprawdy o tym, co ludzie widzą każdego dnia na własne oczy. Ludzie boją się o przyszłość. To dlatego moje książki sprzedają się obecnie tak dobrze w Norwegii. Ale ten niepokój zaczął się wcześniej już w listopadzie 2016 r, kiedy wyszła moja książka "Islam. Jedenasta plaga", podróżowałem po całej Norwegii. Rozmawiałam ze zwykłymi ludźmi, spotkania ze mną zapełniały domy kultury. Padające pytania były wszędzie takie same dlaczego politycy nic nie robią, dlaczego media o tym nie mówią, tak bardzo martwimy się o przyszłość. Wiele osób w Norwegii szykuje się do wyjazdu.

  Dokąd?

  Do Europy Wschodniej. Również moja tłumaczka na szwedzki sprzedała już dom w Sztokholmie i wyjechała do Lizbony, ponieważ straciła wiarę w Szwecję. Powiedziała mi: "Nigdy bym nie pomyślała, że opuszczę Szwecję, ponieważ moje korzenie tutaj są tak głębokie. Kocham mój kraj. Ale tak się tutaj boję, jestem przygnębiona ze względu na polityków, którzy nie działają, ale kontynuują rozgrywki między sobą. Walczą o stołki w parlamencie, zamiast zrobić coś dobrego dla naszego kraju". "Musicie powiedzieć twardo: "Nie, nie chcemy meczetów, żywności halal, ani hidżabów w miejscach publicznych". Jeśli to jasno określicie, nie będziecie mieli naszych problemów."...Ludzie wyjeżdżają i jest to trend wzrastający, a moim zdaniem będzie on postępował jeszcze szybciej. Im więcej masz migrantów ze świata muzułmańskiego, tym więcej związanych z tym specyficznych problemów się pojawia, o czym wciąż mówimy. Zwyczajni ludzie będą się bali o swoje rodziny. Ale pozytywna zmiana polega na tym, że zwykli ludzie budzą się w ostatnim czasie, co można zobaczyć w ankietach i co wywiera także nacisk na polityków. Przez ostatnie 20 lat akademicy zdominowali publiczną dyskusję. Gdzie są teraz? Zniknęli, ponieważ widzą, że się pomylili. Ludzie nie wierzą już w fałszywe autorytety.

  Kim są obecne autorytety?

  Ludzie nie pozwalają już grać na swoich emocjach i wymyślać nieprawdziwych opowieści, ale sięgają po statystyki i źródła historyczne. Profesor Terje Tvedt z uniwersytetu w Bergen napisał książkę o całej historii migracji, o planach rządowych, o postępowaniu, myśleniu i argumentacji polityków, zatytułowaną "Międzynarodowy przełom. Od jednorodnego państwa do stanu wielokulturowego". Teraz już się nic nie ukryje. Profesor Tvedt udowodnił, że w latach 80. partie lewicowe ostrzegały imigrantów przed posyłaniem dzieci do przedszkoli i namawiały do nieuczenia się języków, aby uniknąć integracji. To nasza historia! Ówczesna elita należała do pokolenia 68, romantyzującego Trzeci Świat, głoszącego, że nie powinniśmy wierzyć w to, że nasza kultura jest lepsza niż inne. Ci ludzie wyznawali wartości komunistyczne, spoglądali z góry na własny kraj i nie szanowali kultury europejskiej, obwiniając nas za wszystkie problemy trzeciego świata. Wzbudzali w nas poczucie wstydu za czasy kolonialne i nazistowskie. Trwało to przez ostatnich 30-40 lat. A teraz wszystko zostało opublikowane i przestało być tajemnicą.

  Co powinniśmy zmienić w imigracji do Europy?

  To jest po prostu zbyt wielu ludzi, imigracja do Europy jest zbyt wysoka. Musimy to zakończyć. W Norwegii mamy już sporą dyskusję na ten temat, ponieważ w Oslo istnieją pewne obszary z tzw. „szwedzkimi warunkami”, policja jest atakowana, jest wysoki wskaźnik przestępczości. Mamy gangi imigranckie przejmujące kontrolę nad obszarami, czyli zbliżamy się powoli do sytuacji panującej w Szwecji, z taką jednak różnicą, że w 2015 roku 163 000 imigrantów przybyło do Szwecji, ale tylko 43 000 do Norwegii. Ale nadal mamy imigrantów przybywających jako osoby ubiegające się o azyl i każdy uczciwy człowiek przyzna, że największym problemem jest to, że pochodzą oni ze świata muzułmańskiego. Statystyki kryminalne nie kłamią, na ich szczycie znajduje się Liban, Irak, Pakistan, Afganistan, Libia. Chińczycy i imigranci z Wietnamu są na samym dole tych statystyk, a więc imigranci z tych krajów popełniają mniej przestępstw, niż Duńczycy czy Szwedzi! Liczby pokazują jasno, że im więcej muzułmanów, tym więcej problemów. Obecnie musimy koniecznie naprawić powstałe szkody. Jeśli woda wdziera się do łodzi, trzeba ją powstrzymać. Porównując to z obecną sytuacją mam na myśli zatrzymanie prawa do azylu w Europie.

  Ma Pani na myśli zatrzymanie imigracji?

  Mam na myśli zatrzymanie prawa do azylu. Ponieważ musimy powstrzymać przepływ ludzi na Bałkanach i Morzu Śródziemnym. To pierwsza i najważniejsza sprawa. A potem musimy pozbyć się tych ludzi, którzy nie są ekonomicznie niezależni i nie są w stanie sami się o siebie zatroszczyć. Jeśli jesteś imigrantem i nie udaje ci się utrzymać siebie i swojej rodziny, musisz wyjechać. Po takim kroku moim zdaniem należałoby po upływie około pięciu lat sprawdzić, czy to postępowanie odniosło pozytywny skutek społeczny. Jeśli nie, będziemy musieli zastosować więcej zróżnicowanych metod. Na przykład, że jeśli już ktoś posiada obywatelstwo europejskie, ale nie jest w stanie się utrzymać i wchodzi na drogę przestępstwa, należy mu odebrać obywatelstwo. To mógłby być następny krok. Poza tym musimy traktować islam oddzielnie od chrześcijaństwa. Nasze podstawowe wartości wiążą się z chrześcijaństwem i te wartości faktycznie przyczyniły się do rozwoju silnych, świeckich społeczeństw w Europie. Islam nie jest religią jak inne. Powinniśmy traktować islam jak to, czym jest czyli złą, totalitarną ideologią. Nie zdziwiłabym się, gdyby za 10-15 lat, trudno dokładnie określić kiedy, niektóre kraje zabroniły zorganizowanego islamu. Nie będą go akceptować na ulicach i w sądach. Mamy początek tego już w Austrii, deportacje imamów i zamykanie meczetów. A to jest początek. Jeśli Austria ma odwagę, żeby to zrobić, to dalszy rozwój tej tendencji jest już tylko kwestią czasu. Mam nadzieję, że Europa Wschodnia podąży za ich przykładem. Wracając do pytania o to, co powinniśmy zrobić. Rozmawiałyśmy o przestępcach i ludziach, którzy nie mają pracy, ale są przecież muzułmanie, którzy pracują, nie są przestępcami, zarabiają pieniądze, ale na przykład nie pozwalają żonie opuszczać domu i zmuszają dzieci do noszenia hidżabu. Zgodnie z prawem, taki ktoś przeszkadza żonie i dzieciom w integracji, więc jest to przestępstwo. Są tysiące takich ludzi w naszym kraju. Nie poradzimy sobie z tym. Właśnie to się dzieje. Obawiam się również, że istnieje możliwość, iż nasz demokratyczny system się załamie.

  Więc problem ten jest nie do rozwiązania?

  Nie powiem "tak", ani "nie", ale obawiam się, że nadejdzie dzień, gdy problem zostanie rozwiązany w sposób niedemokratyczny. Deportacjami. Pozostaje pytanie, co zrobią w tej sytuacji obywatele. Przypuszczam niestety, że mogą zapragnąć dyktatury. To nie jest dobre rozwiązanie, ale czasami jedyne możliwe skuteczne wyjście. Mówienie o tym sprawia mi ogromny ból, ponieważ to wielka porażka dla mojego kraju. To był raj na ziemi i ten raj już nie istnieje. Kilka lat temu przewidywałam, co wydarzy się za kilka lat; teraz się już nie ośmielę, ponieważ sytuacja staje się tak nieprzewidywalna. Wszystko będzie zależeć od sytuacji geopolitycznej, od sytuacji w basenie Morza Śródziemnego, od tego, co wydarzy się w stosunkach między Europą Wschodnią i Zachodnią. Czy Erdogan otworzy jednak trasę na Bałkany? Spowodowałoby to ogromne reperkusje w Europie. Znaczenie ma oczywiście zagrożenie terrorem. W 2010 roku nasze służby specjalne zarejestrowały 1975 potencjalnych dżihadystów. Dziś, w 2018 roku, liczba ta wynosi 18 885. Dziesięciokrotnie więcej w ciągu siedmiu lat. Jeśli spojrzeć na Niemcy, w 2010 roku mieliśmy tam 3900 dżihadystów, a teraz jest ich prawie 10 000. Niemcy, Belgia, Francja, Wielka Brytania to w tych czterech krajach przebywa armia licząca 60-70 tysięcy [ekstremistów]. Liczba potencjalnych dżihadystów wzrasta dramatycznie każdego roku. A pewnego dnia będzie ich za dużo. W Szwecji służby bezpieczeństwa otrzymują informacje o potencjalnym ataku terrorystycznym co drugi dzień. To powoli wymyka się spod kontroli w całej Europie. W czerwcu w Parlamencie Europejskim odbyła się dyskusja o kwotach relokacji imigrantów. Czy jest Pani zaskoczona wynikiem? Nie jestem zaskoczona, przypuszczałam, że Europejczycy nie zgodzą się na jakiekolwiek kwoty. Społeczeństwa nigdy tego nie zaakceptują. Miałam cały czas nadzieję, że różne parlamenty są wystarczająco mądre, aby nie otwierać się na tego rodzaju imigrację, ponieważ może to zniszczyć nasze zachodnie społeczeństwa. Nie można oszukiwać ludzi przez długi czas. Europa jest zbudowana na silnych, starych krajach narodowych i wszystkie są różne. Kiedy wybieram się do Francji, chcę zobaczyć kulturę francuską, kiedy jadę do Hiszpanii, chcę zobaczyć kulturę hiszpańską. Więcej imigracji pogrzebie nasz świat.

  Co powinny zrobić kraje Europy Wschodniej?

  Musicie wyciągnąć naukę z naszej katastrofy, której nie będziemy w stanie naprawić nawet w następnych pokoleniach. Moje przesłanie do wschodniej Europy brzmi i nie popełniajcie tego samego błędu co zachodnie społeczeństwa, nie wpuszczajcie zorganizowanego islamu do waszych krajów. Musicie powiedzieć twardo: "Nie, nie chcemy meczetów, żywności halal, ani hidżabów w miejscach publicznych". Jeśli to jasno określicie, nie będziecie mieli naszych problemów. W ten sposób dacie też szansę świeckim muzułmanom, takim jak moi pakistańscy przyjaciele. Będą uwielbiali tu przyjeżdżać i integrować się. Kiedy nie wpuszczasz politycznego islamu do swojej ojczyzny, możesz pomóc ludziom, którzy naprawdę tego potrzebują.

  https://euroislam.pl

  Ps...Odnoszę wrażenie, że pani Hege prędzej by jajo zniosła, niż snuła poważne rozważania, jak to się stało, że tak dużo islamskich imigrantów znalazło się w Szwecji i Norwegii (a więc w krajach, które nawet nie miały kolonii). "Dobroć" politycznej poprawności i "szlachetność" multi kulti, ani nawet wmawianie, że rozwój gospodarczy wymaga "nowej, innej krwi" i wiążąca się z tym wszystkim opinia, że "imigracja jest ok", nie zostały wszak wymyślone przez potomków Wikingów ani przez muzułmańskich publicystów ani nawet nie zostały sprokurowane przez saudyjskie pieniądze. Tu raczej odpowiedz leży jak to ujmuje K.MacDonald czy cytowany przez niego "żydowski konserwatysta Lawrence Auster" i nie chodzi mi określone przez nich powody wspierania, lecz same stwierdzenie faktu wspierania: "nie jest dla żydów jedynym powodem, dla którego organizacje żydowskie popierają masową imigrację", "Ustaliliśmy tu fundamentalne żydowskie przekonanie, które sprawia, że żydzi nieustępliwie optują za masową imigracją, nawet swoich śmiertelnych wrogów:….Ze względu na fakt, że pani Hege przypomina mi bardo poglądy Oriany Fallaci, poszukałem co myśli o Izraelu. W Norwegii "lewacy" realizujący powyżej opisaną politykę żydowską (za pewnie często nie wiedząc o proweniencji tej polityki), często deklaratywnie "potępiają Izrael", no to taka "prawicowa" Hege, tak jak Oriana, zapewne nie ukrywa swej miłości do Izrela – takie przyjąłem założenie.

  I znalazłem. Jak napisała pani Hege: "Det er dertil ikke mange i Norge som har uttrykt et mer brennende engasjement for jødenes situasjon i Europa og Israels selvfølgelige rett til eksistens enn meg.".

  Co wujek Google tłumaczy mniejsza o gramatykę: "W Norwegii jest ich niewielu, którzy wyrazili bardziej palące zaangażowanie w sytuację żydów w Europie i naturalne prawo Izraela do istnienia niż ja." I jesteśmy w domu. Dodam, że pani Hege jest dzielna i niepoprawna jak Norwegię, ale jest jak spod sztampy "europejsko-prawicowej", jak Oriana Fallaci: jeśli dostrzega pewne "nieprzyjemności" islamu, to jednocześnie wyraża poparcie do Izraela w stylu neokonowym (co chyba nie jest konieczne do bycia "antyimigrantem"). To też jest godne pochwały, czy może naśladownictwa? Rozmawiałem niedawno z jedną idiotką, która nie rozumiała, że mieszanie ras, kultur i narodów doprowadzi do zniszczenia państw. Jej odpowiedź brzmiała "zupełnie nie rozumiem." Skoro takie matoły są w Polsce to co dopiero na zachodzie i nie ma się co dziwić, że kolorowi muzułmańce walą tam drzwiami i oknami. W Afryce są nawet reklamy pt. "Chcesz gwałcić blondyny jedź do Skandynawii." A Chiny zadeklarowały, że islam jest chorobą zakaźną i umieściły ponad milion swoich "islamczyków" w obozach, wg różnych źródeł, reedukacyjnych, koncentracyjnych, detencyjnych, itp. Przykładowy artykuł:
  http://nymag.com/daily/intelligencer/2018/08/china-muslims-camps-uighur-communist-party-islam-mental-illness.html

  Wygląda, że starzy, wypróbowani komuniści nie mają kłopotów z rozpoznaniem totalitarnej ideologii: zakaźna choroba umysłowa i wiedzą jak ją leczyć, a w najgorszym wypadku po prostu izolować. I wygląda to na znakomitą metodę. A prezydent Rosji Putin mówi wprost o NWO, pedofilach i satanizmie, że będziemy bronić chrześcijańskich wartości. Kolejne wyzwanie dla rosyjskiej tożsamości jest związane z procesami, które można obserwować poza granicami Rosji. Są to polityka zagraniczna, moralność i inne aspekty. Widzimy, że kraje euro-atlantyckie podążają drogą, która zaprzecza czy wręcz wyklucza ich korzenie, wliczając w to korzenie chrześcijańskie, które tworzą bazę Zachodniej Cywilizacji. W tych krajach podstawa moralna i wszelkie tradycyjne wartości są odrzucane czyli narodowe, religijne, kulturalne a nawet tożsamość płciowa jest odrzucana i relatywizowana. Taka polityka traktuje wielodzietną rodzinę na równi z partnerstwem homoseksualnym, a wiara w Boga jest równoznaczna wierze w szatana. To nadużywanie i wyolbrzymianie politycznej poprawności w tych krajach prowadzi do tego, że należy poważnie rozważyć możliwość legalizacji partii, które będą mieć na celu propagandę pedofilii. Wielu obywateli państw europejskich w rzeczywistości wstydzi się swoich religijnych przynależności, a nawet boi się o nich mówić. Chrześcijańskie święta i uroczystości są likwidowane, czy też ich nazwy są „neutralnie” zmieniane, tak jakby ktoś się miał wstydzić świąt chrześcijańskich. Tą metodą ukrywa się głębsze moralne wartości tychże uroczystości. Kraje te próbują narzucić siłą ten sam model na inne kraje, globalnie. Jestem głęboko przekonany, że jest to bezpośredni sposób na degradację i prymitywizację. To prowadzi do głębokiego demograficznego i moralnego kryzysu na Zachodzie. Jaki może być lepszy dowód na moralny kryzys społeczeństwa niż utrata jego funkcji rozrodczości? Niemalże wszystkie rozwinięte kraje zachodnie nie mają wystarczającej rozrodczości by się utrzymać na tym samym poziomie, nawet z pomocą migrantów. Bez wartości moralnych, które są zakorzenione w Chrześcijaństwie i innych światowych religiach, bez reguł i moralnych wartości, które się ukształtowały i rozwinęły przez millenia, ludzie nieuchronnie utracą swoją godność. I myślimy, że prawa i naturalna jest obrona tych moralnych wartości. Należy respektować prawa każdej mniejszości do samookreślenia, ale jednocześnie nie można dopuścić do tego by prawa większości nie były respektowane. W tym samym czasie gdy ten proces następuje na poziomie państwowym, na poziomie międzynarodowym zauważamy próby stworzenia jednobiegunowego i jednolitego modelu świata, w którym usuwane będą instytucje prawa międzynarodowego i suwerenności narodowej. W takim jednobiegunowym, zunifikowanym świecie nie będzie miejsca na suwerenne państwa. Taki świat potrzebuje tylko wasali. A strach we Francji pogłębia się. Lekarze i pielęgniarze dostaną kamizelki kuloodporne! We Francji wraz z napływem migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu wzrosło zagrożenie atakami terrorystycznymi. W związku z tym na ulicach łatwo jest spotkać uzbrojonych funkcjonariuszy policji, a także żołnierzy. Jednak nie tylko głośnych zamachów obawiają się Francuzi. Na Lazurowym Wybrzeżu, nosić na sobie kamizeli kuloodporne mają teraz również lekarze, pielęgniarze, a także kierowcy pogotowia ratunkowego. Ma to zapewnić im bezpieczeństwo w trakcie pełnienia obowiązków na terenie dzielnic imigranckich w Nicei oraz innych popularnych kurortach. Takie odzienie ma zapewniać bezpieczeństwo pracownikom tamtejszej służby zdrowia, ze względu na mające tam miejsce porachunki przestępcze, a także chronić przed atakami nożowników i zamachami terrorystycznymi. Zagrożenie stanowić ma również zachowanie młodocianych band w imigranckich gettach. Młodzi imigranci strzelają bowiem niejednokrotnie z wiatrówek do policyjnych radiowozów, wozów straży pożarnej, jak i też karetek. Władze w ramach uspokojenia poinformowały, że założone pod fartuchami kamizelki, mają nie rzucać się w oczy, kiedy założą je na siebie lekarze oraz pielęgniarze.

  https://prostozmostu24.pl/strach-we-francji-poglebia-sie-lekarze-i-pielegniarze-dostana-kamizelki-kuloodporne/

  Flash... Netanyahu says African migrants worse threat than jihadists – France 24

  https://www.france24.com/en/20180320-netanyahu-says-african-migrants-worse-threat-jihadists
  Islam islamem. A wpuszczenie do Polski ponoć "pokojowych" i "potulnych" Ukraińców wcale nie jest lepsze. A to z tego powodu, że na Ukrainie Usrael hoduje faszyzm banderowski. Też rękoma zdrajców PO-PiS. Jeśli wszystko pójdzie źle, a tak się zanosi, to banderowcy przejmą władzę, jak Hitler w Niemczech 80 lat temu. To nie Polska ma 3mln Polaków na Ukrainie. I to nasza armia już teraz, "na starcie" jest słabsza niż ukraińska. "Modernizowana" na armię ofensywną, najemną w wojnach usraelskich nie ma praktycznie większej zdolności obronnej…Zmierzamy w tym samym kierunku, co Europa Zachodnia, tyle że "nieco" inaczej…To jakaś różnica, czy wyrzynać Polaków mają muzułmanie czy Ukry? Stanisław Michalkiewcz: Niemcy używają Ukraińców do dywersji w Polsce.

  https://www.youtube.com/watch?v=vXCa8pfx-sY
 • @kula Lis 67 01:29:20
  Taki dialog w radiu :

  Weglarczyk (Onet): Morawiecki na taśmach mówi o braniu kredytów na słupy

  red.Mazurek: Pokażcie te taśmy

  Weglarczyk (Onet): Pokazujemy

  red.Mazurek: ale na tym co pokazaliście nie ma tego o czym piszecie

  Weglarczyk (Onet): bo tych taśm jeszcze nie mamy

  red.Mazurek: a są takie taśmy?

  Weglarczyk (Onet): nie wiemy

  Zaorane jak twierdzi Chrabia po raz 2999
 • @kula Lis 67 01:29:20
  Przed chwila red. DW pisala, ze nic nie ma w materiale o Morawieckim.
  Teraz - ze mamy "kryzys wizerunkowy i polityczny".

  Oj, chyba byl tradycyjny telefonik w stylu: "Odp... sie od Onetu!".
 • @kula Lis 67 01:29:20
  Fajne jest to że takie akcje coraz bardziej utożsamiają ich z propagandą, z kłamstwami by zdobyć władzę. Coraz więcej osób przestanie to interesować i tym samym wypalą się jak świeczki na grobie. Będą plusy dla PIS.


  Anita Werner w "Faktach" mówi o "taśmie, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach".
  Za chwilę powie, że ABW ją wykradło na polecenie premiera.


  A czy nie tak miało być za Tuska podczas napadu na redakcję "Wprost".

  ps.
  Ta Werner kojarzy mi się z jakąś homoseksualną kapo z Auschwitz. Ohydna bryła lodu
 • @kula Lis 67 01:29:20
  Już nigdy nie przeczytacie nic bardziej debilnie głupiego i naiwnego.
  NIGDY

  https://pbs.twimg.com/media/Doj8YxDW0AA-g6U.jpg


  To jest ta wścieklizna, która ogarnia naszych przeciwników.
  Ciekawe jaka "pisowska wtyka" zainstalowana jest w tym der Onet.
  Ja nie wierzę by szwaby skompromitowały się tak żałośnie z własnej inicjatywy.
  Przecież te ''taśmy Morawieckiego" są durniejsze niż taśma Trzaskowskiego ze szklanej ustawki KODerastow.
 • Już za chwilę w TVN24
  " Czarno na białym "


  https://pbs.twimg.com/media/Doh1z2ZXoAEs7VJ.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej