Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 24690 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Na co nam Polska ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma się już co łudzić, Europa umiera. Państwa narodowe, ale też i silne wolą swoich obywateli zostaną zastąpione przez społeczeństwa słabe, wierzące w demokrację, która okazuje się być mitem.

Wspaniałego Roku 2018 Ojczyzno!

Wspaniałego Roku Prawi!

Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna

(Ryszard Przymys)


     

 

 Przyszłość należy do tych co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

     

Żadne państwo powszechnej i demokratycznej szczęśliwości nie prowadzi do zaniku konfliktów społecznych.Rządzący Unia Europejską świadomie obalają wartości, na których zbudowane było życie społeczne całych narodów od setek lat.
Czy będą to argumenty za nieprzyjmowaniem uchodźców czy imigrantów? Zdecydowanie nie. Wybory są zwykłymi plebiscytami ale wszechwładne władzę Unii Europejskiej pilnują tego co my mamy jeść,co pić, co mówic ,czy jak myślec.Ostatecznym celem UE jest stworzenie jednego, europejskiego systemu socjalistycznego.

Komu potrzebna jest taka Polska?

//Dopóki ludzie są że sobą skłóceni, nie są niebezpieczni. A w takim razie każdy, kto chcę nas kontrolować, musi się zatroszczyć o klimat stresu, lęku i powszechnej agresji.-- Niccolo Machiavelli//

Polska,potrzebna jest przede wszystkim nam samym Polakom. Potrzebna jest także i dziś i teraz. Wielkim frazesem wydaje się być twierdzenie, że mamy wspólne sprawy i problemy i ponieważ jesteśmy na siebie skazani.Ale tak nigdy nie było i nie jest.
Ale mimo wszystko musimy umieć je razem rozwiązywać, bo w przeciwnym razie scenariusz "wojny" My PIS kontra Wy czyli Totalna opozycja będzie jedynym widomym obrazem Polski w Europie. Polsko-polskich sporów ,oszczerstw ,pomówień i oskarżeń.
Powyższy obraz dnia dzisiejszego jest być może przejaskrawiony , a i podział zaś nieco umowny.
Polacy podobni są swych poglądach zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie kraju.
Czy tak zarysowany podział MY/WY aż tak bardzo odbiega od rzeczywistości?

2018 będzie Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada 1918 spełnił się sen pokoleń Polaków. Po 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po powstaniach, Polska powróciła na mapę świata. 

2017 był rokiem przywracania sprawiedliwości. Na 2018 życzmy sobie odważnej mądrości, by zbudować Polskę na miarę 100-lecia Niepodległości.


Piękny czas przed nami!

 

 

 ps.

 

To był ostry rok na Neon24.pl. I nie tylko. Ale dziękuję wszystkim dyskutantom, merytorycznym krytykom i przyjaciołom.
A tępi hejterzy?
A nawet Wam życzę dobrego 2018!     8-))))

KOMENTARZE

 • @ireneusz 12:53:25
  W dniu 1 stycznia 2018 roku nie byłoby ż a d n e g o świętowania,
  gdyby POLSKA w dniu 11 listopada 1918 roku NIE odzyskała Niepodległości !
 • @ireneusz 12:53:25
  // co zrobic by młode pokolenie dowiedziało się prawdy ze PRL to jedyny okres w 1000 letniej historii POLSKI ze chłop i robotnik poznał co to jest godność //
  powiedzieć ,że ten robotnik zarabiał 20$ miesięcznie i stąd miał wyjątkową okazję do rozkoszowania się pozyskaną godnością bez przerwy bo niczym innym nie musiał już się przejmować
 • @puuuq 14:39:57
  //ten robotnik zarabiał 20$ miesięcznie i....//

  A tak by się wydawało że czas w którym używano tak naiwnych argumentów minął jak jaki sen.
  Nie jest ważne ile w przeliczeniu na dolary zarabiał robotnik w PRL.
  Liczy się tylko to ile z tych (rzekomych) 20 $ wydawał na bochenek chleba, opłaty energii,lekarstwa,jednym słowem na te wszystkie niezbędne do życia pierdoły.
  Bo jeśli miałoby się okazać że zarabiał 20 $ a za czynsz musiał zapłacić 100 $ to faktycznie ,to byłoby nie do wytrzymania.
  Ale jeśli wyszło by że wprawdzie zarabiał 20 $ ale płacił w centach,a za sporą część usług i towarów nie płacił wcale,to znaczyłoby że jesteś głupim ,prymitywnym,kłamliwym,dupkiem.

  PS
  W PRL (do chwili jego rozwiązania) ,emeryci,renciści,kolejarze,pracownicy służby zdrowia,byli całkowicie zwolnieli z opłat za leki.Mówiąc krótko mieli leki za darmo.A leki mieliśmy niekiepskie,znacznie lepsze niż dziś.(uwzględniając oczywiście postęp nauki związany z czynnikiem czasu )
 • @ikulalibal 15:41:15
  //W PRL (do chwili jego rozwiązania) ,emeryci,renciści,kolejarze,pracownicy służby zdrowia,byli całkowicie zwolnieli z opłat za leki.//

  dodaj UB-ecy, SB-ecy i wszelkiej maści czerwoni mordercy też
 • Po co nam Polska
  Z moich przemyśleń wynika, że narody są potrzebne w Europie do sprawiedliwego wykorzystywania nowoczesnych wynalazków.
  Niby tak jak zawsze, ale przy innych zagrożeniach dla wolności niż 100 lat temu. Trudniejszych dla budowania więzi i dla solidarności.

  Owocnego Roku 2018 :)
 • @ireneusz 12:53:25
  // co zrobic by młode pokolenie dowiedziało się prawdy ze PRL//

  Co zrobić nie wiem ale byłoby ciekawie.Jeśli coś takiego jak "socjologia" czy "psychologia społeczna" zasługuje na miano nauki,to prawdopodobnie nastąpiłaby "eksplozja sympatii do PRL" (a co za tym idzie wrogość wobec krytyków tego okresu)
  Dokładnie tak stało się w Rosji w sprawie Stalina.
  Figura tego polityka tak długo eksploatowana była przez czarną propagandę,aż "powstał" cały nurt historyków,polityków,dziennikarzy,pisarzy, którzy na bazie historycznych archiwalnych dokumentów pokazali że "nie taki diabeł straszny".Że najmniej 60% informacji na wiadomy temat to bujda,kłamstwo a w najlepszym wypadku "nadinterpretacja"
  I wówczas "destalinizatorzy" gorzko pożałowali tego że (kosztem prawdy) przeginali bo w efekcie własnych działań uzyskali efekt odwrotny od zamierzonego.Nigdy nie było tylu fanów Stalina co teraz.Facet (znaczy się Józef Dżugaszwili) od dwu dekad zajmuje pierwsze miejsca w rankingach na :najlepszego polityka,historycznie najważniejszą figurę,itd,itp.
  I zupełnie nie wiadomo co z tym teraz robić bo fani skoro raz i drugi przekonali się że czarna propaganda po prostu metodycznie łgała teraz nie chcą słyszeć żadnej krytyki.
 • @Husky 16:04:05
  //dodaj UB-ecy, SB-ecy i wszelkiej maści czerwoni mordercy też//

  Ja piszę wyłącznie o tym o czym wiem na pewno.Jak było z lekami w wymienionych przez ciebie resortach nie mam pojęcia.Może też mieli leki za darmo.Skoro tak piszesz to wiesz.Nie pytam skąd.
 • Piękny akcent na rozpoczynający się Nowy 2018 Rok
  Brawo Kamil!
  W Niemczech chyba wprowadzą żałobę narodową. Nie po Sylwestrze z imigrantami, a po dwóch zwycięstwach Kamila Stocha
  Hitlerowcy załamani , znowu muszą nasz hymn grać .

  https://pbs.twimg.com/media/DSdurLQX4AAP6zU.jpg
 • @Husky 13:43:58
  W 1918r Powstała Polska oligarchiczna, Polska Oligarchów kościelnych i żydowskich oraz zadłużonych u żydów oligarchii rodowej.
  To nie była Polska narodu Polskiego (topione we krwi bunty zabiedzonego narodu Polskiego, nieustanne wojny rządzących elit o bogactwa na wschodzie oraz walki między nimi o władzę ...zamach majowy).
  Ta oligarchiczna Polska przetrwała na mapie 21 lat czyli tyle co nic.
  Prawdziwa Polska bez oligarchów została odtworzona dzięki Rosji w 1944r.
  Ta Polska stworzyła zlikwidowała analfabetyzm, wykształciła całe pokolenia Polaków, uwolniła Polskę od dominacji Watykanu oraz innej oligarchii.
  Ta Polska zlikwidowała masowe wcześniej bezrobocie i ubóstwo.
  Ta Polska pobudowała Polski przemysł w szerokim tego słowa znaczeniu...
  (stocznie flota, samochody, energetyka, komputery, chemia, budownictwo, ...cały wachlarz gospodarczej aktywności)

  Ta Polska przetrwała 45 lat....przez kolejną zdradę tym razem Solidaruchów (przywódców nie pożytecznych idiotów), V kolumnę żydowską, oraz KK z JPII na czele.
  Po 89r Polska stała się znowu kolonią zachodu rządzoną przez wrogą Polsce agenturę i wykreowanych w trybie natychmiastowym oligarchów.
  Właściciele nowej Polski natychmiast przystąpili do grabieży majątku narodowego Polaków (grabieżcza prywatyzacja), do likwidacji Polskiej inteligencji (reforma systemu edukacji narodowej) oraz wprowadziła masowe bezrobocie (i oczywiście biedę) by polska siła robocza była znowu tak tania jak przed II wojną światową.

  Dzisiaj nie ma czego świętować...
  Dzisiaj trzeba znowu czekać na wyzwolenie kto~re może tylko przyjść z zewnątrz. Są naród dzisiaj nie jest w stanie wyzwolić się z okowów globalnej mafii żydowskiej.
  Hitler przy nich to prymitywny wieśniak amator...nieprofesjonalista nie potrafiący zniewalać narodów.
  Globalna mafią żydowska to światowe szczyty technologiczne w zakresie zniewalania narodów...i kreowania pożytecznych idiotów na masową skalę.

  .
 • @puuuq 14:39:57
  ale chleb w PRLu kosztował 2 centy.. a na zachodzie robotnik musiał płacić prawie 1 dolara.
  Mówiąc obrazowo w twoim języku manipulatorze.
  Liczy się koszyk podstawowych dóbr...i tylko tak można porównywać standardy życia dwóch różnych systemów... prosty pożyteczny idioto.

  Dla porównania dzisiaj chleb kosztuje ok 3 zł a pensję są niższe nominalnie niż w PRLu (W PRLu ok 3000 zł w 1980 a najjaśniejszej 1700 netto dzisiaj).
  Inne produkty w PRLu i dzisiaj porównaj sobie sam.

  Solidaruchy w 1989r cofnęły Polskę w zakresie poziomu życia do poziomu lat 1960... czasy Gomułki...
  Straty gospodarcze które Solidaruchy zadały Polsce były wielokrotnie wyższe niż straty podczas II wojny światowej.
  Do tego należy dodać systemowe zadłużenie Polski u globalnego żyda na wiele następnych pokoleń.

  Polska zostanie przejęta przez tego żyda za długi gdy tylko Polacy zechcą podnieść głowy,

  To tyle na temat wolności po 89r.
 • @ikulalibal 15:41:15
  // Nie jest ważne ile w przeliczeniu na dolary zarabiał robotnik w PRL //
  Te 20 $ to tylko jeden przykład dobrobytu ludzi miast i wsi w t zw PRL , przypomnę ,że siła nabywcza jednego dolara miała wtedy wartość pół litra czystej wódki , więc chyba każdy może sobie zdać sprawę co za 20 $ można było nabyć i nie ma tu co kombinować ,że to wystarczyło na wygodne życie , poza tym nie wiem za bardzo jakie to usługi i towary były wtedy za darmo ale skoro Ty wiesz , to chyba z tych 20 $ umiałeś jeszcze połowę zaoszczędzić :)))
 • @Oscar 16:53:39
  Nie bądź taki nerwowy i zachowaj chociaż odrobinę kultury bo o zachowanie rozsądku chyba już za późno
 • @ireneusz 16:23:45
  //dodaj UB-ecy, SB-ecy i wszelkiej maści czerwoni mordercy też - to budowniczowie tego kraju, to ludzie którzy często płacili życiem za swoje pasje, miłość do Polski//


  Geniusz z ciebie Ireneusz
  Geniusz
  Z tej miłości to z pasją mordowali , z pasją torturowali, z pasją strzelali w tył głowy niewinnym.
  Tak, z pasją budowali czerwony zamordyzm....... ku chwałę swojej ojczyzny , Rosji matki.

  Żałosny jesteś, żałosny
 • @puuuq 17:06:24
  Pierdzielicie Hipolicie.
  Można oczywiście zajrzeć do tabeli średnich krajowych zarobków i porównać jak to wyglądało w konfrontacji z cenami.Można też zadumać się nad tym jak to też miasta w których żyjemy przez okres PRL po kilkakroć zwiększyły swą powierzchnie i ilość mieszkańców.Można też zrobić to i sprawdzić tamto ale po co.
  Mnie interesuje tylko jedno: dlaczego puuuq nienawidzi siebie i swojego kraju ? Oto jest pytanie.
  Ja oczywiście lubię się wielce a co za tym idzie "wszystko co moje" też lubię.A PRL był też mój ( w pewnym sensie). Jakże mogę go nie lubić.To jakby nie lubić części samego siebie.
  Lubię moje przedszkole (które wtedy jawiło mi się koszmarem z powodu obowiązku leżakowania)
  lubię moją szkołę (choć nauczyciele byli takie dzierży mordy że nich im bóg wybaczy)
  lubię wspomnienia porankowych seansów kinowych ( z biletem wstępu za 5 zl)
  lubię majowe kiermasze dni oświaty książki i prasy bo umożliwiały zakupienie Tytusa Romka i Atomka z ominięciem całorocznych zakupów Świata Młodych
  et cetera et cetera.Lubie jeszcze tysiące innych rzeczy a konkretnie wspomnienia po nich dlatego każdemu kto się na nie zamachnie podgryzę gardło.
  https://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201702/1486387886_fziglc_600.jpg
 • @ikulalibal 16:23:46
  1.I.45 Związek "Patriotów Polskich" w ZSRR liczył 60 000 osób.
  OBRZYDLIWA sowiecka nabojka.
  Wiele z tych kanalii brało udział w zniewoleniu i mordowaniu Narodu Polskiego czego tragiczne skutki odczuwamy do dzisiaj...

  https://pbs.twimg.com/media/DSeB3JxWsAA5DmN.jpg
 • @Husky 18:19:27
  Takie proste techniki manipulacyjne to nie ze mną.Na mnie nie robią najmniejszego wrażenia.
  Zajrzyj do kuchni.Jeśli potrafisz :)
  Podpowiedź; to robi się tak:całość populacji dzieli się przez liczbę prześladowanych (aresztowanych,skazanych,straconych itd) a wtedy wychodzi jaka części populacji podlegała represjom.Według "norm" opracowanych przez organizacje broniące praw człowieka o represyjnym ustroju (rządzie ) można mówić wtedy kiedy represje tyczą konkretnego określonego matematycznym procentem segmentu społecznego.
  Ja (a pochodzę z inteligenckiej rodziny z tradycjami) nie znam nikogo kto byłby represjonowany.Nie znam też nikogo kto znałby kogoś kto byłby represjonowany.
  Wiesz dlaczego? dlatego że pochodzę z tej częsci terytorium Polski gdzie wali o władzę 1944-1954 wogóle nie było.W czasie okupacji nie było AK ani Żołnierzy Wyklętych a więc bezpośrednio po wojnie nie było większych tarć.
  Mówiąc krótko:moja historia to nie twoja historia.To dwie różne historie.
  Z niewiadomych powodów ty postanowiłeś narzucić swoją ale ja się na to nie godzę.I nigdy się nie zgodzę.
 • @ikulalibal 18:17:30
  A ja chcę Hematogen. Taki batonik z byczej krwi. Jadłam to na potęgę.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Hematogen
 • @ikulalibal 18:50:07
  Miał rację Kaczynski zabierając emerytury czy renty budowniczym PRL
  Miał rację
 • @fretka 18:55:29
  To lepiej zjedz Snickersa 8-)))))

  Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku
  pzdr.
 • @fretka 18:55:29
  Tego nie znam.Pewnie to jakiś odpowiednik naszej Ovovitiny.
  https://www.google.pl/search?q=ovovitina&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=F_VZlzE5eEMGGM%253A%252CqkVJ63S-F3KBYM%252C_&usg=__xHEJ5cHN1Uuxx36Udg6t71y3ue8%3D&sa=X&ved=0ahUKEwiSuIXqrLfYAhWhApoKHaMwALQQ9QEIKzAB#imgrc=wTBfdZZv12feTM:

  Kto nie wie jak smakowała ovovitina ten nic nie wie.W zasadzie była pomyślana aby sporządzać z tego napój ( nawiasem mówiąc w smaku nieszczególny).Ale jeśli jeść ovovitine wprost z pudełka,w postaci drobnych granulek,no to było niebo w gębie.Ovovitina składała się z malta (po polski słodu) i odrobiny kakaa.
 • @puuuq 17:10:18
  Skrajna głupota albo świadome manipulowanie prawdą jedna bardzo drażni.
  Nie rozstrzygam czy głupiec czy szuja...
  głupca można zrozumieć.. ofiara .losu
  ale dla szui wytłumaczenia nie mam.
 • @Husky 19:09:48
  //Miał rację Kaczynski zabierając emerytury czy renty budowniczym PRL
  Miał rację//

  Na dobry początek i dla przykładu mógł odebrać swojej matce.Odebrał? namówił do dobrowolnej rezygnacji?
  A przecież kobita musiała się nieźle "nabudować" skoro rodzina zasłużyła na willę w dość dobrej dzielnicy.
  Przy całym niezaprzeczalnym humanizmie PRL to jednak nie każdy otrzymywał willę.
  Ej zajrzymy my kiedyś do tych akt,zajrzymy.
 • @Husky 19:11:23
  Snikers jest nie dobry. Jest mdły. No i nie ma w nim byczej krwi co jest ważne dla bladych anemików.
  S Nowym Godom! S Nowym Sczastiem!
 • @Husky 17:43:00
  Czerwony zamordyzm budowali żydzi którzy stanowili "elyty" rządzące w ZSRR...
  Rosjanie byli ich ofiarami... milionami oddawali życie walcząc z Hitlerem pod wodzą zbrodniczych żydów..którzy ich pchali tysiącami na śmierć.
  NKWD było pod pełną kontrolą żydowską za Stalina.
  Rada Najwyższa za Stalina to w 80% żydzi.
  Stalin był tylko twarzą tej zbrodniczej mafii która opanowała Rosję.
  Stalin sam niczego nie wymyślał.. on miał "podpowiadaczy" czyli doradców
  z NKWD w zakresie bezpieczeństwa...
  Rosjanie byli ofiarami w tym układzie.
 • @ikulalibal 19:18:31
  Masz swoja szafe z tymi aktami
 • @Oscar 19:19:56
  Gdyby nie było żydów musielibyśmy ich sobie wymyślić .
 • @Oscar 19:19:56
  //Czerwony zamordyzm budowali żydzi którzy stanowili "elyty" rządzące w ZSRR...//

  A ty się Oscar głupio nie podlizuj Huskiemu.
  Tak.To zdecydowanie były elity.Jak się okazuje całkiem dobre a już z pewnością lepsze od dzisiejszych.Mimo wszystko więcej zmysłu "państwotwórczego" mieli ci żydzi.Dziś widać to szczególnie wyraźnie.
  "Tamci",niegdysiejsi Żydzi rządzący w PRL (za poręką ZSRR) gdy zaszła potrzeba,dla dobra państwa, potrafili "zapomnieć" swoim wrogom niejedno.
  Zapomnieli Wilhelmowi Szewczykowi przedwojenną działalność
  // Działał w Obozie Narodowo-Radykalnym. Postulował wyeliminowanie Żydów z życia kulturalnego i gospodarczego. Literaturę i prasę żydowską uznawał za jedną z najgroźniejszych broni „żydowskiego państwa eksterytorialnego //
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Szewczyk

  A dzisiejsze,ponoć arcypolskie elity chcą "dekomunizować" plac im W.Szewczyka i przemianować na Plac Kaczyńskich (lecha i marii)
  Taka awantura jest jak cholera.Tylko tak dalej.W końcu doprowadzą do secesji Śląska.
 • @Oscar 19:19:56
  //Rosjanie byli ofiarami w tym układzie.//

  Wasilij Błochin -rosyjska ofiara Stalina.

  http://gazeta.myslenice.pl/upload/2009-06/w710/2351-zajac-blochin-1.jpg

  major Wasilij Błochin rozstrzelał osobiście, pojedynczo od 1 kwietnia do połowy maja 1940 roku 6000 polskich jeńców. Zamordowanych przez niego w Twerze pogrzebano w Miednoje. Osobiście Błochin od sierpnia 1924 roku kiedy to na Łubiance rozstrzelał pierwszą osobę do 2 marca 1953 roku (na dwa dni przed śmiercią Stalina) rozstrzelał osobiście około 50 tysięcy osób w Związku Radzieckim, tak zwanych „wrogów ludu”. Nazywano go gwiazdorem zbrodni albo rodzynkiem stalinowskich zbrodni.
 • @fretka 19:19:16
  Polecam
  Super !!!!
  a ile potrafi.......
  zepsuć krwi
  .....w nadmiarze spożycia 8-)))

  https://cdn.ct-static.com/labels/417253.jpg
 • @Oscar 19:19:56
  No i po co te gebelsowskie mity powielać? Prymitywne zresztą.
  A wyglądał na rezolutnego.
 • @Oscar 19:13:57
  // pensję są niższe nominalnie niż w PRLu (W PRLu ok 3000 zł w 1980 a najjaśniejszej 1700 netto dzisiaj).//
  Nie kompromituj się @oświat bo za te 3000 w roku 1980 to sobie mogłeś kupić dobry rower albo odkładać całą kwotę na zakup pojazdu fiat 126 P ,przy czym do roku 1981 musiałbyś jakoś zgromadzić 130 tys a w 1984 już 310 tys !!! A teraz przyzwoite auto np 2-3 letnią "skodę " kupisz za 10 tys czyli nawet z tych 1,7 tys zdołasz w rok taką kwotę zgromadzić , lepiej już niczego nie rozstrzygaj bo kit jaki tu żenisz może łyknąć co najwyżej dziecko
 • @ireneusz 20:13:44
  //wywlekasz Husky jakies brudy, nie wiadomo skąd//

  Błochin też był tylko pasjonatem ?
 • @puuuq 20:21:06
  Za Bieruta strzelanina, za Gomułki suche bułki, dzisiaj mamy chleb i serek, niech nam żyje Edward Gierek.
 • @Husky 20:26:40
  Parada rzeczników systemu słusznie minionego ,przynajmniej tu na tym "neonie" , nie odpuszcza nawet w Nowy Rok
 • @ireneusz 20:27:50
  Niczego nie mylę , podaję fakty trepie
 • @ireneusz 21:03:10
  to co tu robisz ???
 • Kto zatrzyma neokonserwatystów?
  Kto zatrzyma neokonserwatystów?

  W XX wieku zastąpienie koncepcji - dzięki rozwojowi mediów - stało się potężnym narzędziem w rękach grup poszukujących dominacji nie tylko w poszczególnych regionach geopolitycznych, ale na całym świecie

  Czyż Rosjanie nie pamiętają sloganów "wolności, równości, braterstwa i szczęścia wszystkich narodów"? i czy Niemcy zapomną o tym, co wezwali do stworzenia "wolnych, płynących Niemiec"? Ale teraz nie chodzi o nas ani o Niemców, ponieważ to nie my lub oni próbujemy ustanowić zasady porządku światowego.

  Dla każdego, kto śledzi politykę międzynarodową, jasne jest, że te zasady są obecnie poszukiwane przez Stany Zjednoczone, kierowane przez ludzi należących do partii konserwatywnej i nazywanych "neokonserwatystami" w kręgach politycznych i akademickich.

  Różnica między nimi a tradycyjnymi konserwatystami jest tak wielka, że ​​tak reakcyjny przedstawiciel partii "słoni", jak Pat Buchanan [i] , który ma zwiększony polityczny zapach i bezpośredniość poglądów i oświadczeń, zabrzmiał alarmująco, oskarżając neokonserwantów o odejście od fundamentalnych zasad konserwatyzmu i zdradzenie interesów kraju. i Konstytucja [ii] .

  Jednym z głównych założycieli ideologicznych neokonserwatyzmu jest filozof polityczny Leo Strauss [iii] , którego niektórzy krytycy nazywają "faszystowskim ojcem chrzestnym neokonów" [IV] . Niemiecki Żyd, antyliberalny, fan Machiavellego, syjonisty, wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1937 roku, gdzie stał się założycielem Straussianizmu, dość eklektycznej, ale oryginalnej szkoły politycznej myśli filozoficznej, opartej w szczególności na idei zachodniej cywilizacji jako jedności "Aten" i "Jeruzalem" - Umysł i Objawienie.

  Bardzo cennym elementem Straussianizmu dla neokonów stał się opór "elitarnego kręgu" ("filozofów") i "głupich populistycznych mas". Pomysł ten został przekształcony, oczywiście, z platonizmu. Masy muszą rządzić "elita". Wzrasta ona ponad masami z samej definicji, ale czyni z niej wrażliwą "kolumnę", przedmiot prześladowań mas. Aby chronić i rządzić masami, "elita" musi zachować w tajemnicy lub zasłonić prawdziwe motywy i cele swoich działań, używając dla mas języka "szlachetnych kłamstw" [v] .

  Dość duży odsetek Shtrausean (z których wielu uczyło się u Straussa na Uniwersytecie w Chicago, gdzie uczył przez 20 lat lub słuchał wykładów swojego studenta Allana Blooma) zajmował kluczowe stanowiska w obecnej administracji Białego Domu. Oto nie pełna lista tych osób: Paul Wolfowitz [vi] , Abram Shulsky [vii] , John Walters [viii] , Leon Kass [ix] , Clarence Thomas [x] , John Ashcroft [xi] . Jeszcze większy odsetek uczniów Straussa stał się wpływowymi lobbystami i zwolennikami neokonserwatywnych idei na różnych poziomach społecznych. Najsilniejszą taką postacią jest niewątpliwie redaktor tygodnika " Weekly" Standard William (Beal) Kristol [XII] , syn jednego z "ojców chrzestnych" neokonserwatystów Irvinga Kristola [xiii] .

  Straussowie z tego kręgu naprawdę są czymś w rodzaju elitarnego klubu i co roku 4 lipca około 60 z nich zbiera się na tajny piknik w jakiejś dzielnicy Waszyngtonu [xiv] .

  Wielu znanych ideologów lub ideologicznych przodków neokonserwatyzmu, takich jak Strauss, wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Europy Wschodniej, uciekając przed biedą lub przed prześladowaniami antysemickimi. W czasie Wielkiego Kryzysu stali się radykalnymi socjalistami, związkowcami i trockistami. Wśród trockistów należy szczególnie wymienić zwolenników słynnego amerykańskiego teoretyka trockizmu, przywódcy Niezależnej Ligi Socjalistów i redaktora pisma " Nowe" Międzynarodowy Max Shachtman [xv] . Ten krąg obejmował na przykład wspomnianego już Paula Wolfowitza, znanego politologa i byłego amerykańskiego ambasadora przy ONZ Joanne Kirkpatrick, zastępcę sekretarza obrony USA dla Reagana Richarda Perle'a [Xvii] .

  Po tym, jak Stalin zaczął otwarcie prześladować Żydów na krótko przed śmiercią, wszyscy ci radykałowie stali się aktywnymi antykomunistami, przeciwnymi wszelkim kontaktom ze Związkiem Radzieckim i walką z nim.

  Ojcami chrzestnymi neokonserwatyzmu w formie, w jakiej teraz istnieją, są Irving Kristol [xviii] i Roman Podgorets [xix] , którzy sformułowali swoje poglądy na stronach czasopisma Commentary w latach 50. i 60 .

  Po rozpadzie Związku Radzieckiego i wstrząsie początku pierwszej kampanii czeczeńskiej, Amerykanie byli zaskoczeni, gdy okazało się, że "groźba ze wschodu", którą zastraszali rządy i media dziesiątki lat przed śmiercią, okazała się mityczna, a armia byłego ZSRR jest niekompetentna ani technicznie, ani moralnie. Wydaje się, że czasy neokonserwatyzmu należą już do przeszłości i można się zrelaksować, przestać obawiać się ataku atomowego zza oceanu i skupić się na problemach wewnętrznych - edukacji, opiece zdrowotnej, tworzeniu miejsc pracy, zwalczaniu narkomanii i ubóstwa itp. W rzeczywistości jest to Ten kierunek został poruszony przez administrację Busha Starszego i Clintona, wywołując w neokonserwacjach rozczarowanie i niezadowolenie graniczące z wściekłością.

  Związek Radziecki już nie istnieje. Pozostaje jednak ogromny, wrogi świat arabski wokół Izraela, który nie pozwala mu się rozszerzać i zagrażać jego istnieniu. Dla neokonów, których głównym rdzeniem ideologicznym są etniczni Żydzi, a wielu z nich jest otwartymi zwolennikami idei syjonizmu, jest to bardzo ważne. Ale dla większości Amerykanów to nie ma znaczenia - Izrael jest bardzo daleko i nie rozumie, dlaczego ten kraj powinien być największym odbiorcą amerykańskiej pomocy wojskowej i finansowej oraz dlaczego Stany Zjednoczone powinny wspierać wszelkie działania Izraela przeciwko sąsiadom i Palestyńczykom.

  Sytuację dodatkowo komplikowały "ruchy prawicowe ludu", które podniosły głowy. Na początku lat 90. działalność różnych ekstremistycznych zmilitaryzowanych stowarzyszeń skrajnie prawicowych - wszystko, co możliwe " Militia "), a także tak bardzo zaciekłych ekstremistycznych organizacji, takich jak Aryjczyk Naród , Christian Tożsamość , Przymierze Narodowe , różnorodność "Surwiwalistów" uzbrojonych w noże i wiele innych. Najważniejszą rzeczą, która jednoczy wszystkie te organizacje, jest fundamentalizm religijny, przestrzeganie Konstytucji i przekonanie, że "światowy rząd syjonistyczny" przejął kraj, który nie działa w interesie narodu amerykańskiego, ale w interesie Izraela i ponadnarodowych korporacji, depcząc zasady Konstytucji i zmieniając ludzi w "mszy zombie, kierowanej przez syjonistów".

  Grupy te nie tylko organizowały masowe wiece i rozpowszechnioną literaturę antysemicką, której zakres rozciągał się od Protokołów Mędrców Syjonu i żydowskiego żydostwa Henry'ego Forda do partyzanckich dotacji bojowych do władz federalnych (takich jak słynne Dzienniki Turnera [xx] ), ale i organizował ćwiczenia wojskowe, a także od czasu do czasu przeprowadzał ataki na federalnych, z których największym było działanie Tima McVeigha (Timothy McVeigh), co podważyło budowę federalnego rządu w Oklahomie w 1995 roku.

  Gwałtownie rozwijający się Internet, który jako grzyby powiększył witryny różnych ekstremistycznych "stowarzyszeń ludzi". W takiej sytuacji zadaniem neokonów jest przekonanie Amerykanów, że ich interesy pokrywają się z interesami Izraela, i że powinni być szczęśliwi, czując, że część ich podatków rocznie przeznaczana jest na bezpłatną pomoc dla tego odległego kraju, zadanie gaszenia zapału radykalnych "patriotów" .

  W tym miejscu szczególnie użyteczna jest doktryna ezoterycznego "szlachetnego kłamstwa" Leo Straussa, a powolna wojna o identyfikowanie w umysłach Amerykanów interesów Stanów Zjednoczonych z interesami Izraela jest prawdziwie ogólnokrajową skalą. Ta walka toczy się na wszystkich frontach - poczynając od religii, a kończąc na instytucjach społecznych i edukacyjnych.

  Ameryka jest oficjalnie krajem chrześcijańskim. Społeczeństwo amerykańskie zbudowano na zasadach religijnych. Kiedy Ojcowie Założyciele rozważali i pisali Konstytucję, wywodzili się z założenia, że ​​tylko Pan jest dobry, podczas gdy ludzie ulegają pokusom i grzechom. Dlatego głównym celem Konstytucji było ograniczenie w jak największym stopniu ewentualnej arbitralności osoby lub grupy osób. Wszystkie inne cele Konstytucji różnią się od tego centrowania i zostały uzasadnione "Boskim Prawem".

  W Stanach Zjednoczonych dwoma głównymi obszarami religijnymi są kościoły baptystów i inne kościoły i prądy protestanckie (56% ludności) i katolicyzm (28%) [xxi] . Aby skutecznie manipulować świadomością przeciętnego Amerykanina i skierować tę świadomość w "właściwym" kierunku na neokonserwatyków, konieczne było rozwiązanie problemu wprowadzenia do instytucji religijnych idei, że judaizm typu syjonistycznego nie sprzeciwia się chrześcijaństwu, ale stanowi jego uzupełnienie i że jednym z głównych zadań chrześcijanina jest pomaganie i wsparcie Izraela.

  Kościół rzymskokatolicki początkowo nie był odpowiednią glebą dla percepcji i adaptacji takich idei.

  W połowie lat 90. w całym kraju przeprowadzono kampanię, której celem było zdyskredytowanie katolicyzmu. Nagle, gdy wielu ludzi spadło z nieba oskarżając katolickich księży o przestępstwa seksualne, setki kapłanów opuściło swoje parafie, niektórzy otrzymali warunki uwięzienia, kilku księży popełniło samobójstwo, parafie zapłacili ogromne odszkodowania ofiarom, wiele diecezji zostało zmuszonych złożyli wniosek o bankructwo i zamknęli. Teraz nie ma znaczenia, czy wszystkie oskarżenia były pod ziemią, najprawdopodobniej, jeśli nie wszystkie, to wielu z nich to miało. Ważne jest to, że kampania mająca na celu zdyskredytowanie Kościoła Katolickiego była zbyt spójna i dobrze zorganizowana, aby nie podejrzewać, że jest to zamierzone i korzystne działanie. Głos katolików, protest przeciwko prześladowaniu Palestyńczyków i poparcie USA dla polityki Izraela, przestał mieć znaczenie. Kościół katolicki utracił autorytet moralny i stracił wielu swoich parafian.

  Z protestantami było inaczej. W szczególności w protestantyzmie neokonserwatyści znaleźli żyzną glebę dla upowszechniania swoich idei. Bez wielbienia Theotokos i zaprzeczania świętości i sakramentów, fundamentalistyczni protestanci koncentrują się na swoich praktykach religijnych nie na Nowym, ale na Starym Testamencie. Będąc w ich kościołach i domach modlitwy, zawsze byłem zdumiony, jak wiele uwagi poświęcono metafizyce Starego Testamentu i jak rzadko wspominano o Jezusie Chrystusie i Nowym Testamencie. Znajdowanie wspólnych punktów kontaktowych między judaizmem syjonistycznego sensu i podstawowym protestantyzmem wobec neokonserwatywnych strategów nie było trudne.

  Co więcej, wszelkiego rodzaju telewizyjni lub radiowi ewangelicy już się wzbogacili, grając na ludzkich lękach dotyczących przyszłych kar w pośmiertnej egzystencji.

  Szczerze przyznaję, że nie wiem dlaczego, spośród wszystkich mechanizmów religijnego zastraszania, wybrali oni przez nich skonstruowany model "powtórnego przyjścia" i czy neokonowie wpłynęli na wybór tego modelu, czy nie. Po prostu tego nie wiem. Ale wiem, że według Założyciela Koalicji Chrześcijańskiej , Pat Robertson [xxii] , Jerry Falwell [xxiii] , Hilton Sutton [xxiv] i wielu innych kaznodziei ciała i radia, interpretatorów Apokalipsy, pastorów i teologów, Drugie Przyjście Jezusa Chrystusa " ", Stanie się to w Izraelu, a obowiązkiem każdego chrześcijanina jest zachęcanie Żydów, aby otrzymali ziemię" obiecaną "od Boga i że będą prosperować na tej ziemi. Za wszelką cenę. Nie kochający Izrael (i nie wysyłający pieniędzy na jego dobrobyt) na zawsze spali w piekle.

  Nikt oprócz George'a Busha Młodszego po "powrocie do Boga" z pijanego mroku, kiedy stał się "nowo narodzonym chrześcijaninem" w wieku 40 lat, był święcie przekonany o tym, że wkrótce przyjdzie Misja do Ziemi Obiecanej i jego misja przyczynienia się do że "wszyscy synowie Izraela" osiedlą się w "doczesnej ziemi" i że aby przyjść na tę ziemię, Misja odnajdzie ich w dobrobycie i dobrobycie. To nie przypadek, że Bush jest uważany za "najbardziej przyjaznego Izraelowi przez prezydenta USA" [xxv] .

  Około połowy lat 90. Koalicja Chrześcijańska i niektórzy przywódcy różnych odgałęzień chrześcijańskiego fundamentalizmu rozpoczęli aktywną propagandę antyislamską i antyarabską.

  Jak przekonać Amerykanów o potrzebie "wojny z terroryzmem" (tak oficjalna propaganda wzywa do długotrwałych wojen na Bliskim Wschodzie), jeśli nie z pomocą rosnących antyamerykańskich manifestacji przedstawicieli świata muzułmańskiego? Jak można wykręcić wszystkich "skrajnie prawicowych patriotów", z zasady, chrześcijańskich fundamentalistów, wołających o dominację syjonizmu w kraju, jeśli nie, aby odwrócić ich uwagę od syjonizmu do islamu?

  W tym sensie 11 września był naprawdę królewskim darem dla neokonserwatystów. I to jest 11 września, które można uznać za datę ich wcześniej nie do pomyślenia egzaltacji.

  Myślę, że nie było to tak ważne dla neokonserwatystów, którzy wygrają wybory w 2000 r. - Bush / Cheney czy Gor / Lieberman (w końcu Lieberman jest również neokonserwatystą), ale Bush / Cheney był bardziej odpowiedni dla nich, ponieważ z nimi zaufany zespół pochodziłby z kręgów Busha-Starszego, z których niektórzy członkowie byli neokonserwatystami, inni byli ideologicznie blisko nich, a inni, w tym sam Bush-junior lub bezkolcowy Colin Powell [xxvi], byli całkowicie wykonalni.

  Główne przepisy neokonserwatywnego programu zostały określone w artykule Williama Kristola i Roberta Kagana w lipcowo-sierpniowym numerze Foreign Sprawy za 1996 rok. Ich istotę wyrażono poniżej.

  Stany Zjednoczone są wezwane do wprowadzenia w życie " życzliwej globalnej hegemonii " na całym świecie z powodu pierwotnej i absolutnej wyższości jej moralnej, kulturowej, społecznej i społecznej roli. wartości polityczne.

  Hegemonię tę należy wszczepić zarówno za pomocą instytucji międzynarodowych (na przykład Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego), jak i poprzez budowanie zdolności wojskowych, wzmacnianie przewagi militarnej i bezpośrednie interwencje wojskowe.

  Autorzy artykułu oferują następujące "Trzy imperatywy" ("TRZY IMPERATYWNE"):

  Silny wzrost budżetu wojskowego.
  Propagowanie patriotyzmu i militarystycznych wartości wśród ludności cywilnej, "jedność ludu i armii", rekrutowanie jak największej liczby wolontariuszy w swoich szeregach
  "Przejrzystość moralna" (! - VG) działań - nie czekając na wrogie działania wrogów, aktywnie wprowadzaj demokrację, gospodarkę rynkową i poszanowanie wolności na całym świecie [xxvii] .

  Krytycy neokonserwatyzmu, którzy po przybyciu zespołu Busha zaczęli uważnie śledzić publikacje neokonserwatystów, energicznie zareagowali na wyraźne ignorowanie podstaw konstytucji przez czołowego ideologa neokonserwatystów. Na przykład, wspomniany już Pat Buchanan wdał się w gniewne artykuły, w których, w szczególności, nazwał je neokonserwatystami za naruszenie konstytucji [xxviii] . Ale moment, w którym to wszystko można jeszcze powstrzymać, minął, krytyka akademicka neokonów nie jest niebezpieczna, ale dla ludzi znajduje i znajduje właściwy język.

  Nie jestem prorokiem i nie chcę przewidywać, czy wygrają wojnę, aby ustanowić nowy ład światowy, ale wydaje mi się, że w perspektywie historycznej dla neokonów takie prognozy nie mogą być optymistyczne.

  [i] Patrick Joseph Buchanan ( ur w 1938 r . ) Republikanin, znany dziennikarz telewizyjny i komentator polityczny, w 2000 r. kandydował na prezydenta Partii Reform. Był przemówieniem z Richardem Nixonem i Geraldem Fordem. Pracował w administracji Ronalda Reagana. Często jest publikowany w czasopiśmie The American Conservative . Autor kilku książek, w których wyraża swoje poglądy polityczne i religijne.

  [ii] Patrick J. Buchanan. Czyja wojna? Neokonserwatywna klika próbuje usidlić nasz kraj w serii wojen, które nie leżą w interesie Ameryki. - The American Conservative, 24 marca 2003 ; Tam, gdzie prawica poszła źle: w jaki sposób neokonserwatyści zniszczyli rewolucję Reagana i porwali prezydencję Busha, Thomas Dunne Books, 2004;

  [iii] Leo Strauss (1899-1973).

  [iv] Jeffrey Steinberg - Profil: Leo Strauss, faszystowski ojciec chrzestny neokonserwatystów - Executive Intelligence Review, 21 marca 2003 .

  [v] Leo Strauss - On Tyranny: Interpretacja Hiero Ksenofonta

  [vi] Paul Dundes Wolfowitz (ur. W 1943 r.). Wiceminister obrony Stanów Zjednoczonych. Miał silny wpływ na decyzję Busha o zajęcie Iraku. Zobacz Stephen F. Hayes i DAH Hirshey. 2005. The Brain: Paul Wolfowitz i Doktryna Busha, Harper Collins

  [vii] Abram N. Shulsky - szef Specjalnego Komitetu Planowania. Podobnie jak Wolfowitz, miał wielki wpływ ideologiczny na Busha Młodszego i na jego decyzję o rozpoczęciu wojny w Iraku. Pod rządami Reagana był asystentem sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych, później pracował w RAND z Luisem Libby, który obecnie jest szefem działu zasobów ludzkich Richarda Cheneya i wybiera się na miejsce Condoleezzy Rice.

  [viii] John P. Walters jest szefem Biura Polityki Krajowej Narkotyków Białego Domu. Jest także prezydentem potężnego projektu New Citizen Project, którego głównym celem jest wzmocnienie roli religii w życiu publicznym.

  [ix] Leon R. Kass . Profesor Filozofii Politycznej na Uniwersytecie w Chicago, wybitny członek Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości, przewodniczący Rady Prezydenta ds. Biotechnologii w administracji Busha.

  [x] Clarence Thomas (ur. W 1948 r.), Najwyższy sędzia USA. Jeden z najbardziej konserwatywnych sędziów najwyższych. Bardzo religijni. Przeniósł się z katolicyzmu do episkopatu. Znany z prawicowo-radykalnej interpretacji Konstytucji.

  [xi] John Ashcroft (ur. W 1942 r.), Prokurator Generalny amerykańskiego Sądu Najwyższego. Z powodu zajęcia stanowiska kazał częściowo zakryć półnagie posągi Wolności i Sprawiedliwości w budynku Sądu Najwyższego.

  [XII] William " Bill " Kristol (ur. W 1952 r.). Syn Irvinga Kristola (patrz 13). Znany komentator polityczny i autor analitycznych "kolumn" w prasie. Silny zwolennik bezwarunkowego poparcia Stanów Zjednoczonych Izraela, potrzeba szerokiej obecności amerykańskich sił wojskowych i dyplomatycznych na Bliskim Wschodzie. Od 1991 roku konsekwentnie podburzał rząd i społeczeństwo do inwazji na Irak i do usunięcia Saddama Husseina z władzy. Zajmował ważne stanowiska w rządzie Reagana i Busha Starszego. Kierownikiem organizacji jest " Projekt na rzecz przyszłości republikańskiej", założony w 1993 roku i nakreślający szereg kluczowych postanowień polityki obecnej administracji Bullish House.

  [xiii] Irving Kristol (ur. 1920), były trockista, członek IV Międzynarodówki w 1940 roku, wybitna postać w organizacjach żydowskich i syjonistycznych, Przedsiębiorstwo Instytut dla Publiczne Polityka Research , były redaktor Commentary , kierownik Sekcji Polityki Międzynarodowej w Interesie Narodowym .

  [xiv] Filozofowie i królowie . Dziwny walc z udziałem George'a Busha, starożytnej Grecji i martwego niemieckiego myśliciela, - Economist, Jun. 19, 2003

  [xv] Maks Shachtman (1904-1972). Znany amerykański teoretyk trockizmu. Był członkiem Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych. Po odejściu z partii komunistycznej stał się przywódcą Socjalistycznej Partii Robotniczej , która nazywa siebie partią stalinowsko-marksistowsko-leninowską i redaktorem pisma politycznego New International. Międzynarodowe )

  W 1958 r. Partia Shachtman połączyła się z Partią Socjalistyczną . Program "Wielkiego społeczeństwa" Lyndona Johnsona został częściowo opracowany pod wpływem pomysłów Shachtmana. Na początku lat 70-tych partia socjalistyczna zaczęła rządzić i zaczęła nazywać się socjaldemokratami w USA (socjaldemokraci, USA). Po śmierci Shachtmana w 1972 roku wielu jego zwolenników odbyło polityczne kariery. Jednocześnie wspierały inicjatywy związków zawodowych i politykę ekspansjonistyczną. Odegrali dużą rolę w organizacji i finansowaniu Solidarności w Polsce. Rozczarowanie w "miłującej pokój" polityce Jima Cartera doprowadziło wielu górników do kręgu wspierającego Ronalda Reagana.

  [xvi] Jeane Jordan Kirkpatrick (ur. W 1924 r.). W młodości była członkiem młodzieżowego skrzydła Socjalistycznej Partii Shachtmana. Studiowała marksizm na Uniwersytecie Columbia u Franza Neumanna. W ciągu 70 lat był aktywnym Demokratą. W 1985 roku oficjalnie wstąpiła do Partii Republikańskiej. Była ambasadorem ONZ i doradcą ds. Polityki międzynarodowej w biurze Reagana. Teraz uczy na Georgetown University. Członek Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości . W 1993 roku założył neokonserwatywną organizację Empower America.

  [xvii] Richard Norman Perle (ur. W 1941 r.). Były doradca sekretarza obrony USA (emerytowany w lutym 2004 r.), Były doradca izraelskiej partii Likud ( Likud), przedstawiciel "elity myślącej" neokonów, znanej w kręgach politycznych jako "Czarny Książę" Prince z Darkness ), członek American Enterprise Institute i Projekt New American Century , bliski przyjaciel Wolfowitza , aktywnie lobbuje za Izraelem, był zamieszany w kilka skandali związanych z pozyskiwaniem pieniędzy od Izraela, członka Prezydium Rady Żydowskiego Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego ( JINSA ), aktywnie mówiąc w prasie, w radiu i telewizji i uniwersytety.

  [xviii] Patrz przypis 13.

  [xix] Norman Podhoretz . Były redaktor Commentary , wybitnej postaci w Amerykańskim Komitecie Żydowskim ( AJC ), założyciel militarystycznego antykomunistycznego lobby zwanego Komitetem Nadzwyczajnym na Present Danger ), którego członkowie mogą nazywać się senator Joseph Lieberman , a także wielu przedstawicieli potężnego amerykańsko-izraelskiego komitetu publicznego ( American-Israel Public Affairs Committee )

  [xx] Turner Diaries to powieść napisana przez lidera grupy National Alliance , Williama Pierce'a ( William Pierce ) pod pseudonimem Andrew Macdonald. Autor wzywa do zniszczenia wszystkich nie-Europejczyków, głównie Żydów i Latynosów. Książka opisuje wojnę "patriotów" z rządem federalnym i podaje szczegółowe przepisy na tę wojnę. To była natarczywa książka Tima McWaya, która podkopała budynek rządu federalnego w Oklahomie.

  [xxi] 1996 danych

  [xxii] Pat Robertson (ur. W 1930 r.). Televangelist, założyciel Koalicji Chrześcijańskiej, konserwatywna grupa, w skład której wchodzą chrześcijańscy fundacjoniści i fundamentaliści reprezentujący ewangelików, zielonoświątkowców, rzymskich katolików i wiele dominujących kościołów protestanckich. W sumie organizacja ma 1 200 000 zarejestrowanych członków. Robertson jest właścicielem firmy telewizyjnej The Christian Broadcasting Network (CBN) Inc., jest także założycielem i członkiem wielu wpływowych organizacji neokonserwatywnych, w tym Regent University. W 1992 roku Robertson został nazwany przez magazyn Newsweek na liście 100 najważniejszych przedstawicieli amerykańskiej elity intelektualnej. W 2002 roku Pat Robertson został nagrodzony Izraelskim Państwowym Orderem Przyjaźni Narodów ( Nagroda Przyjaźni Państwa Izrael) .

  [xxiii] Jerry Falwell (ur. 1933). Fundamentalny baptysta, pastor, teleewangelista, założyciel Moral Manyity ( Moral Większość ), które połączyły się z Koalicją chrześcijańską ( Koalicja Chrześcijańska , patrz 23). Aktywnie sprzeciwia się powrotowi nielegalnie zajętych terytoriów palestyńskich przez Izrael do wyzwolenia nielegalnych osiedli i ekspansji terytorialnej Izraela.

  [xxiv] Hilton Sutton . Znany jako pionier proroctw biblijnych.

  [xxv] http://www.jnewswire.com/library/article.php?articleid=348 Bush oczywiście nie ogranicza swojej "misji z góry" do Izraela, ale rozszerza ją na całą ludzkość. "Bóg cię kocha", powiedział 2 marca 2004 r. Podczas przemówienia w Kalifornii "i kocham cię. I możesz liczyć na nas oboje. "

  [xxvi] Colin L. Powell (ur. W 1937 r.). Sekretarz stanu USA. Bohater wojny w Wietnamie. Tradycyjny republikanin. Z powodu tarcia z najbliższą otoczką Bush zrezygnował.

  [xxvii] Buchanan zadaje pytanie: "Gdzie Konstytucja mówi, że powinniśmy rozprawić się z dyktatorskimi reżimami?" - Patrick J. Buchanan. Bez końca do wojny. Recepta "Frum-Perle" pozwoliłaby Ameryce w niekończącym się konflikcie. - American Conservative, 1 marca 2004 r
  http://www.pravaya.ru/look/1893?print=1
 • @fretka 21:33:02
  o jasny gwint
  czytania mam na cały pierwszy kwartał nowego roku

  dzieki 8-)))
 • @ireneusz 20:31:46
  1.I.44 Powstała sowiecka ekspozytura w Polsce zwana "Krajową Radą Narodową".
  Namiastka UB-eckiego parlamentu złożona ze : zdrajców,kanalii,kryminalistów,złodziei i pospolitych bandytów...

  https://pbs.twimg.com/media/DSevFnyWkAIKJIM.jpg
 • @ireneusz 22:06:47
  Zmień portal
 • @ireneusz 22:06:47
  Husky po prostu robi swoją robotę i tyle.Jego "zadaniem" nie jest dbałość o prawdę a już tym bardziej sprawiedliwość czy inne tego rodzaju niuanse.
  Że w styczniu 44 r zawiązała się Krajową Radą Narodową to prawda.
  Ale prawdą jest też to że jesienią 1943 Bór Komorowski wydał rozkaz nr 116 a na ten temat panuje zawzięta cisza.Był to rozkaz od początku fatalny i tak paskudny że skoro w zeszłym tygodniu (zupełnie przypadkowo )info o tym do mnie dotarło,cała krew odpłynęła mi z głowy do nóg a z nóg w niewiadomym kierunku.
  Jak sie kurna takie szkielet trzyma "pochowane po archiwalnych szafach" to siedzi się cicho na dupie i nie majstruje przy historii.
  Jeśli jest prawdą ( a to właśnie mówiono), że cała sprawa jest solidnie udokumentowana to trudno nam (Polsce) będzie wykręcić się od tych 60 paru miliardów dolarów odszkodowania co to je żydzi od nas chcą.
 • @ikulalibal 22:28:23
  No to czekamy na otwarcie szafy
  to tera u was takie modne
 • @Husky 22:36:13
  A co? czyżby tekst rozkazu nr 116 nie leżał za szkłem (pancernym), w narodowej izbie pamięci? nie ma o nim w IPN ? a przecież sprawa jako się rzekło była od początku kontrowersyjna , część dowódców próbowała "negocjować" i odwlekać więc zapewne musiały zachować się ( w najgorszym wypadku) zeznania świadków a lepiej korespondencja,raporty,itd.
 • @ikulalibal 22:45:03
  Rozkaz ten dotyczył strzelania do komunistów a nie zwykłych ludzi
  Kłamie ???
  To "pierwowzór" działalności wielu patriotów np. Rafała Gan-Ganowicza którego sylwetkę znasz.

  http://www.narodowalodz.pl/wp-content/uploads/2014/10/Gan-ganowicz1.jpg

  http://www.narodowalodz.pl/publicystyka/rafal-gan-ganowicz-antykomunistyczna-legenda/
  http://niewiarygodne.pl/gid,14250721,img,14250919,kat,1017185,title,Oto-10-polskich-patriotow-dla-ktorych-Ojczyzna-byla-dobrem-najwyzszym,galeriazdjecie.html?smgajticaid=61a81f
 • @Husky 22:58:37
  //Kłamie ???//

  Nie.Próbujesz tylko udawać idiotę co zresztą bardzo ci się udaje.
  Armia Krajowa była siłami zbrojnymi podziemnego państwa co ostatnio z dumą się podkreśla,więc nie ma co "strzelać",kombinować,kalkulować.
  Trzeba pokazać tekst rozkazu nr 116 wydanego jakby nie było przez naczelnego wodza.Od tego trzeba zacząć,to chyba zrozumiałe.
  PS
  nie.Nie dotyczył komunistów.
 • @ikulalibal 23:09:24
  W praktyce wytyczne rozkazu nr. 116 KG AK stosowano wobec lewicowych oddziałów i działaczy BCH oraz GL, PPS, AL
  Prawda ?
 • @ikulalibal 23:09:24
  Kedyw Okręgu Warszawskiego AK

  Akcje przeciwbandyckie
  W związku z szerzeniem się pospolitej przestępczości, ludność w coraz większym stopniu narażona była na szantaż, grabież mienia, gwałty i - niejednokrotnie - utratę życia. Powołana do zwalczania bandytyzmu policja kryminalna, na ogół zachowywała postawę bierną i często obdarzała wolnością schwytanych bandytów - w zamian za świadczone przez nich usługi delatorskie.
  W tej sytuacji Komendant Sił Zbrojnych w Kraju gen. "Bór"-Komorowski rozkazem PZP nr 116/11 z 1.IX.1943 powierzył komendantom Okręgów i Obwodów Armii Krajowej obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa publicznego na terenach ich działania. Na terenie Okręgu "Wydra" [Warszawa] akcję tę podniesiono do rangi działań mających na celu ochronę ludności przed wyniszczeniem. W rozkazie PZP nr 1237/III z 4.XI.1943 płk "Monter" polecił m.in. "tępienie band rabunkowych bez względu na ich przynależność organizacyjną, w tym i we własnych szeregach". Przestępczością pospolitą w szeregach armii podziemnej zajmować się miały Wojskowe Sądy Specjalne [WSS].
  Również Pełnomocnik [Delegat] Rządu na Kraj w komunikacie z 31.I.1944 zawierającym wytyczne do walki z przestępczością, upoważnił Cywilne Sądy Specjalne [CSS] do ścigania przestępstw kryminalnych i orzekania kar - aż do kary śmierci włącznie, a zbrodniarzy schwytanych na gorącym uczynku bandytyzmu i szantażu polecił tracić na miejscu.

  Realizację tych zadań rozpoczęto w październiku 1943 i kontynuowano do czerwca 1944.
  W okresie tym oddziały Kedywu OW AK wykonały 18 akcji likwidacyjnych, wyniku których zastrzelono 29 bandytów. Przeprowadzono również 7 różnych akcji przeciwbandyckich, do których należały: przeprowadzone w listopadzie 1943 rewizje w "melinach bandyckich" w celu konfiskaty broni, uliczne patrole przeciwbandyckie [grudzień 1943], rozbrajanie bandytów 8.II.1944 i 30.IV.1944, oraz starcie z 9-osobową bandą z Warszawy, stoczone 30.IV.1944 w lasach podwarszawskich.

  Wykonano następujące akcje likwidacyjne:

  W dniu 15.X.1943 w ramach akcji walki z bandytyzmem zlikwidowano 4-osobową bandę wraz z jej hersztem Kapuściakiem, grasującą na Bielanach i Wawrzyszewie.
  Wykonawca: nie ustalony.
  Sprawozdanie "Kedyw-Kolegium" za październik 1943.

  W dniu 2.I.1944 patrol bojowy z oddziału "Skrytego", w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zastrzelił Cygana.
  D-ca akcji: NN
  Sprawozdanie "Kedyw-Kolegium" za styczeń 1944.

  W dniu 30.I.1944 patrol bojowy z oddziału "DB-17" [Żoliborz], w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zastrzelił Włodzimierza Drozdowskiego.
  D-ca akcji: NN
  Sprawozdanie "Kedyw-Kolegium" za styczeń 1944.

  W dniu 24.III.1944 patrol bojowy z OS "Fromczyn" ["Obroża", Rejon IV - Otwock], w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zastrzelił niejakiego Floriańczyka.
  D-ca akcji: NN
  Sprawozdanie "Kedyw-Kolegium" za marzec 1944.

  W dniu 24.III.1944 patrol bojowy z OS "Fromczyn" ["Obroża", Rejon IV - Otwock], w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zastrzelił Feliksa Zawolkę.
  D-ca akcji: NN
  Sprawozdanie "Kedyw-Kolegium" za marzec 1944.

  W dniu 31.III.1944 patrol bojowy z OS "Fromczyn" ["Obroża", Rejon IV - Otwock], w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zastrzelił Henryka Janiszewskiego.
  D-ca akcji: NN
  Sprawozdanie "Kedyw-Kolegium" za kwiecień 1944.

  W marcu 1944 patrol bojowy z OS "Dęby" ["Obroża", Rejon II - Marki], w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zastrzelił bandytę o nieznanym nazwisku.
  D-ca akcji: NN
  Sprawozdanie "Kedyw-Kolegium" za marzec 1944.

  W dniu 1.IV.1944 patrol bojowy z OS "Gątyń" ["Obroża", Rejon V - Piaseczno], w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zastrzelił Stefana Srogę.
  D-ca akcji: NN
  Sprawozdanie "Kedyw-Kolegium" za kwiecień 1944.

  W dniu 2.IV.1944 patrol bojowy z OS "Fromczyn" ["Obroża", Rejon IV - Otwock], w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zastrzelił Jana Dąbrowskiego.
  D-ca akcji: NN
  Sprawozdanie "Kedyw-Kolegium" za kwiecień 1944.

  W dniu 6.IV.1944 patrol bojowy z OS "Gątyń" ["Obroża", Rejon V - Piaseczno], w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zastrzelił Jana Olejniczaka.
  D-ca akcji: NN
  Sprawozdanie "Kedyw-Kolegium" za kwiecień 1944.

  W dniu 19.V.1944, o godz. 12:00 w okolicy Międzylesia zatrzymano podczas grabieży i rozbrojono 2 bandytów: Hermana i Osicę.
  Obaj zostali przejęci i zlikwidowani przez przechodzący w tym czasie patrol Wehrmachtu.
  Wykonawca: nie ustalony.
  Sprawozdanie "Kedyw-Cenzura" za maj 1944.

  W dniu 20.V.1944 w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zastrzelony został Henryk Skwarkowski.
  Wykonawca: OS "Łęgów" ["Obroża", Rejon VIII - Łomianki]
  Sprawozdanie "Kedyw-Cenzura" za maj 1944

  W dniu 22.V.1944 w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zastrzelony został "Topola".
  Wykonawca: OS "Jelsk" ["Obroża", Rejon VII - Ożarów]
  Sprawozdanie "Kedyw-Cenzura" za maj 1944

  W dniu 8.VI.1944 zostali zastrzeleni w Rościszewie, w ramach akcji zwalczania bandytyzmu, Sieczkowski [herszt bandy] i Sieczkowska.
  Wykonawca: OS "Celków" ["Obroża", Rejon II - Marki]
  Sprawozdanie "U" za czerwiec 1944.

  W dniu 12.VI.1944 zastrzelony został w ramach akcji zwalczania bandytyzmu Józef Lewiński, zastępca herszta bandy.
  Wykonawca: nie ustalony.
  Sprawozdanie "U" za czerwiec 1944.

  W dniu 12.VI.1944 o godz. 7:15 trzyosobowy patrol bojowy z OS "Gątyń" ["Obroża", rejon V- Piaseczno] zastrzelił w mieszkaniu własnym przy ul. Sybilli nr 3 m 18 Jerzego Przygockiego [wzgl. Przygodzkiego] w ramach akcji zwalczania bandytyzmu.
  D-ca akcji: NN
  Sprawozdanie "U" za czerwiec 1944.
  KG AK - Oddz. II: W raporcie komórki wywiadowczej "17-P/I" podano, że jest to sprawa polityczna.

  W dniu 21.VI.1944 w ramach akcji walki z bandytyzmem zastrzeleni zostali:
  Józef Smoliński - herszt bandy
  oraz 6 jej członków:
  Marian Kislar,
  Lutek Pomirski,
  Stanisław Jabłoński,
  Euzebiusz Śmigielski,
  Bogdan Antoni Wróbel,
  Zygmunt Stefan Piwowarczyk.
  Wykonawca: OS "Dęby" ["Obroża", Rejon III - Rembertów]
  Sprawozdanie "U" za czerwiec 1944.

  W dniu 28.VI.1944, w ramach akcji zwalczania bandytyzmu zostali zastrzeleni: Turhetti - herszt bandy i Misiejczuk - członek bandy.
  Wykonawca: OS "Celków" ["Obroża", Rejon II - Marki]
 • @Husky 23:20:01
  Szkopuł w tym że niemieckie raporty nic nie mówią o wzroście przestępczości wśród ludności okupowanej.
  Owszem mówią o tym że w związku z przypadającą na ten czas likwidacją wielu małomiasteczkowych gett żydowskich, część żydów która zdołała zbiec i w kilkunasto ,kilkudziesięcioosobowych grupach ukrywała się w lasach.To oni byli "utrapieniem" okolicznych wieśniaków albowiem kradli głownie żywność i odzież.
  Leśni AK-owscy dowódcy doskonale wiedzieli kim są "rabusie" stąd ci co wrażliwsi nie byli chętni rozkazowi nr 116.
  Rozkaz ponoć dopuszczał polsko-niemiecką wspólpracę w kwestii likwidacji tych "band".Ale dopóki nie zobaczę dokumentu na własne oczy pozostanie wątpliwość. https://opinie.wp.pl/piotr-zychowicz-o-zbrodni-w-suchedniowem-partyzanci-z-ak-zamordowali-grupe-zydow-6126037753546881a
 • @ikulalibal 18:17:30
  Wiele produktów "PRL" było SMAKOWO lepsze niż dzisiejsze "wynalazki".
  Od siebie mogę dodać WSZYSTKIE produkty w proszku do celów BIWAKOWYCH: mleko, budynie, ziemniaki puree, polo-cocta (dziś też istnieje i ma taki smak jak pamiętam, różny od USSA-coli).

  No i sprzęty MECHANICZNE: jak już udało się kupić, to działały LATAMI (czasem i sporo ponad 10) "bez łaski".

  A teraz za żydowskie pieniądze nas tego pozbawiono.
  I trujemy sami siebie brakiem opakowań Z KAUCJĄ! Komu szkodziło mleko rozstawiane przez mleczarzy w SZKLANYCH butelkach na WYMIANĘ? Śmietana, kefir podobnie.

  Foliówki POWINNY kosztować nawet więcej jak złotówkę, ALE tylko pod warunkiem, że będą odpowiednie JAKOŚCIOWO, tj że w takiej za 1zł zaniosę zakupy do domu (co najmniej) 10x a nie jak dziś 1-2-3x...
 • @ Autor
  "Na co nam Polska ?"

  Oj, Husky! Jak to po co? Jakbyś czytał klasyków demokracji szlacheckiej to byś znał słowa Jana Zamoyskiego, że Polska jest nam potrzebna, żeby zażywać wolności :-)

  I tyle w temacie ;-)

  Oczywiście serdecznie pozdrawiam w nowym roku i daję 5*
 • @Husky 19:33:40
  Nie kompromituje się Hasky.
  Ja piszę o procesach statystycznych a ty mi tu z z jakimś przykładem wyjeżdżasz. To sposób myślenia skrajnych prymitywów.

  Jak to mówią jedna jaskółka nie czyni wiosny.
  Taki jak ty "filozof" uważa że "jedna jaskółka czyni wiosnę".

  Od terroru w czasach Stalin było NKWD a NKWD było rządzone przez żydów... co nie znaczy że nie było tam Rosjan byli ale w mniejszości i pod żydowską kontrolą.
 • @puuuq 20:21:06
  Skodą się nie najesz "filozofie".
  A upływ czasu sprawia że ceny produktów techniczny spadają.
  Więc nie porównuje dwóch różnych epok rozwoju technicznego..
  Takie porównania wskazują na poważne ułomności intelektualne.
 • @Oscar 08:49:58
  Nie kompromituj się Oscar.
  ROSJANIE w tamtym czasie mordowali Polakow i nie tylko
 • @Husky 21:47:31
  Hasky jak widać nie odczuwa żadnych ograniczeń czy skrępowania przy obrzucaniu innych ludzi najgorszymi z możliwych epitetami.
  To najniższy z możliwych poziomów wymiany poglądów.

  Hasky jesteś idiotą który poza epitetami wyzwiskami sianiem nienawiści nie ma niczego racjonalnego do powiedzenia.
  Klasyczny troll.
 • @Husky 08:54:53
  Znowu ten prymitywizm.
  Kto rządził w NKWD ? Kto ustalał "zasady bezpieczeństwa" kto ustala`l metody uzyskiwania tego bezpieczeństwa ?
  A kto musiał tych zasad przestrzegać, kogo one obowiązywały ?
  I kto pilnował by były realizowane..

  No nie można być tak ślepym pożytecznym idiota.
  To ujma na honorze normalnego człowieka to wstyd, żenada by nie powiedzieć hańba.

  Przez takich jak Hasky trudniej ludziom dojść do sedna sprawy do przyczyn do zrozumienia zachodzących procesów.
  To motanie, zakłamywanie prawdy to jedna z najcięższych zbrodni przeciw narodowi.
  Hasky jest wrogiem narodu.

  Zasada jest prosta ten co cie okłamuje wprowadza w błąd jest twoim wrogiem. Każde oszustwo bazuje na kłamstwie..

  Hasky ty jesteś żydem ... albo idiotą.
 • @Oscar 09:12:17
  //Hasky jesteś idiotą który poza epitetami wyzwiskami sianiem nienawiści nie ma niczego racjonalnego do powiedzenia.//

  a ty pajacu, czerwony pajacu kim jestes
 • @Husky 09:16:47
  Nigdy nie zajmowałem się polityką chociaż jako szef ważnej komórki rozwojowej musiałem zostać członkiem Partii.
  Zajmowałem się jednak wyłącznie działalnością techniczną dla Polski, budowałem tę Polskę na swoim odcinku.. dla wszystkich Polaków w tym takich jak ty hasky.

  Politycznie to widziałem już zdradę solidaruchów w latach 80tych.
  Gołym okiem było widać że zadymy nie są po to by poprawić byt ludności ale po to by wywołać jak największe draki rozpierduchy by zniszczyć wszystko co się da w tym kraju. To naturalne działania pożytecznych idiotów pod zarządem zdrajców działających na zlecenie wrogów narodu Polskiego.

  Już ww roku 1970 widziałem zorganizowane działanie wrogów Polski.
  (były identyczne do tych na majdanie czy do tych które teraz widzimy w Iranie od kilku dni).
  Ten sam organizator to takie same "techniki socjotechniczne.
  W roku 1970 się nie udało ... spróbowali jeszcze raz w 1980 ...
  A zdrajcy wprost nawoływali zachód do nałożenia na Polskę i na Polaków embarga gospodarczego (oni tego nie wymyślili tylko wykonali polecenie swoich zagranicznych przełożonych).

  Hasky tobie wolno być żydowskim patriotą ... tylko nie udawaj Polaka.. nie okłamuj nas tutaj... nie organizuje nam Polakom życia wg żydowskich widzi mi się..Polacy mają ambicję żyć jako wolni ludzie a nie pod żydowskim butem.
 • @Oscar 09:50:02
  Rozumiem twoja frustrację, rozumiem.
  Stracić tak z dnia na dzień połowę ( albo i więcej) emerytury to każdego by szlag trafiał.
  Przejdzie ci.
 • @Oscar 08:53:18
  A co tu ma do rzeczy "rozwój techniczny" ?Podałem jedynie ceny aut wtedy i dzisiaj po to by wykazać możliwość ich nabycia czyli ,że wtedy jedynie nieliczni mogli sobie na to pozwolić a dzisiaj jeździ prawie każdy ale zaklinaj dalej rzeczywistość "tytanie intelektu " bo za te 3 tys zł w roku 1980 mogłeś kupić 25 $ a dzisiaj za 1, 7 tys zł kupisz ich ponad 400 , a jeśli dla Ciebie ten "przelicznik" nie ma znaczenia to już na to nic nie poradzę , zresztą za te 3 tys kupiłeś wtedy ok 100 kg cukru a dzisiaj za te 1, 7 tys zł kupisz pół tony :)))
 • @Husky 12:30:20
  Czyste insynuacje..to takie niskie i podle... całkiem jak ty sam.
 • @Oscar 14:15:08
  Panie Janku, ma Pan dobre spostrzeżenia....

  https://pbs.twimg.com/media/DSijO1AW0AA08UM.jpg
 • @puuuq 13:23:39
  uwaga, uwaga, bedzie trudne wyjasnienie na przykladzie:
  kiedys na komunie wystarczyl rower, dzisiaj nie bardzo,
  dzis moge tych rowerow kupic ze 6-7 za 1700/mc i to z przerzutkami

  to tak a propos tej skody co to ich teraz moge kupic tyle, i jakie to wielke ajwaj teraz mamy
 • @Oscar 14:15:08
  "Krajobraz po opozycji"


  https://pbs.twimg.com/media/DSmlXzmW4AEfA_W.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej