Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
977 postów 30634 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Polska - czy to dom wariatów ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedyś wołali w ZSRR „kto nie z nami, ten przeciwko nam”. Teraz na wiecach antyrządowych słyszymy, „kto nie skacze, ten za pisem raz,dwa, trzy” Brzmi podobnie. I ci ludzie mówią o demokracji? Straszą powrotem PRL-u, dyktaturą?

              
 
Tomasz Lis :
Jeśli my Polacy pozwalamy rządzić krajem kompletnemu wariatowi, to niestety nie zasługujemy na wolność, demokrację i normalność.
40- milionowy naród z tysiącletnią historią, w środku Europy, jest zakładnikiem wariata. Wariata! Oddamy kraj szaleńcowi?
Ludzie, tu są dwa rozwiązania. Polską rządzi wariat. Więc albo kaftan albo taczka.
 
To cytaty "dziennikarza"
 
 
 
 
 
Czy to brak wychowania z domu ,brak, wykształcenia ze szkoły komunistycznej , braki ze studiów powodują takie zachowanie, tylko wyzwiska i ubliżanie innym.Potomkowie Wandy Wasilewskiej w rolach głównych na ulicach polskich miast .
Potomkowie Wandy Wasilewskiej w rolach głównych na ulicach polskich miast. Czy odtwórczynią tej roli jest Dorota Stalińska ? Potomkowie Bieruta w rolach głównych.Czy odtwórca tej roli jest Tomasz Lis?.
 
Obłuda, kłamstwo, arogancja niszczenie autorytetów przez totalna opozycje jest nie do przyjęcia.Kłamstwa atakujących Jarosława Kaczyńskiego nie pomogą atakującym go . Efekt będzie odwrotny do zamierzonego przez nich . Rzeczywistość w gospodarce udowadnia dobór uczciwych i dobrze zarządzających . Widać u Kaczyńskiego urzeczenie Piłsudskim który karał bezwzględnie złodziei i aferzystów
Na tym polega wina Kaczyńskiego, że nie kradnie . I jak tu z takim się dogadać .
 
Język to rzecz ważna , ale ja już się przekonałem (zwłaszcza w komentarzach pod moimi wpisami), że chamstwo językowe ,czy chamstwo zawarte w znaczeniu wypowiedzi, kpiarską pogardę , to język ludzi małych.Bardzo małych.
 
Znany pisarz apelował niedawno o powstrzymanie się od rzucania w polityków inwektywami, takimi jak "kurdupel, gnom i karzeł". Inicjatywa piękna. Ale ciężko wróżyć jej powodzenie.
 
Ponizej apel Jacka Dehnela
 
 
 
Szanowni Państwo,

przyszedłem tu, żeby powiedzieć o tym, czym zajmuję się zawodowo: o języku. Bo duża część tego, co się teraz dzieje, dzieje się w języku właśnie. To słowa tych skandalicznych ustaw, aroganckie słowa posłów i senatorów, które przypominają slogany i nowomowę z czasów Gomułki, ale także słowa Konstytucji, słowa, które śpiewamy, słowa, które skandujemy, słowa przemówień na wiecach.


Łatwo jest atakować agresywne, groźne, groteskowe obelgi ludzi władzy. Łatwo, bo są nie do obrony. Ale chciałbym, żebyśmy się wszyscy przyjrzeli również językowi po naszej stronie sporu.

"Precz z PiSlamem". "Kurdupel, gnom i karzeł". "Gdyby Jarek wiedział, jak wygląda kobieta, to dałby sobie spokój". "Schizofrenik". "Obywatele i piękne obywatelki". "Mentalne wieśniactwo". "Popieram kobiety bo... są sexy". Wiem, że słyszeliśmy to wszyscy z ust ludzi, którzy chcieli dobrze. Ale te słowa to nie tylko, jak chcieliby niektórzy, "głupie gafy"; świadczą one o znacznie głębszych problemach z tym, jak traktujemy naszych współobywateli.

 

Nie na tym polega wina Jarosława Kaczyńskiego, że jest niski czy samotny, albo że jest lub nie jest gejem czy osobą chorą psychicznie, tylko na tym, że cynicznie okłamuje naród i niszczy polską demokrację, nasze wspólne dobro. Obok nas może stać w tłumie ktoś, kto też jest niewysoki; kto leczy się na schizofrenię czy depresję; kto jest gejem albo lesbijką; kto jest aseksualny, co też nie jest żadna zbrodnią; kto jest samotny, bo ominęła go wielka miłość, bo był wykorzystywany w dzieciństwie, bo jest nieśmiały, z najróżniejszych powodów. Nie sprawiajmy, żeby poczuł się z tego powodu gorszy, bo w niczym nam nie zawinił, a stoi razem z nami.

Obok nas może też stać ktoś, kto jest muzułmaninem, kto ma żonę muzułmankę albo chłopaka muzułmanina, kto ma muzułmańskie wnuki. I kto jest tak samo jak my zwolennikiem państwa prawa i wolności religijnych. Nie możemy w jednym zdaniu nawoływać do przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu, a w drugim straszyć "PiSlamem".

 

Stoimy tu razem, bo zależy nam na wolności i konstytucyjnych prawach, do których należy też równouprawnienie. Wiem, że pan Stefan czy Janusz naprawdę uważa, że mówiąc o "pięknych paniach" i że "kobiety są sexy" prawi uroczy komplement, ale dla wielu kobiet to po prostu instrumentalne traktowanie ich jako obiektów seksualnych. Każdemu panu Stefanowi i Januszowi – ale też Damianowi i Frankowi, bo wbrew stereotypom seksizm nie jest ograniczony do żadnego pokolenia – chciałbym poradzić jedno: wyobraźcie sobie, że to samo macie powiedzieć o mężczyznach. Jeśli chcecie powiedzieć o "naszych sexy obywatelkach", ale jednak nie powiedzielibyście o "naszych sexy obywatelach", to znaczy, że fraza jest nieodpowiednia. Wszyscy mamy ciała, ale nie przyszliśmy tu na seksrandkę, tylko walczyć o swoje prawa.

I wreszcie: jesteśmy w Warszawie, ale są z nami też ludzie z małych miast, miasteczek i wsi. I tu, i u siebie, gdzie demonstrowanie wymaga nierzadko znacznie większej odwagi. Pamiętajmy wszyscy, że "prowincjonalność" to stan ducha, a nie adres. I wystrzegajmy się słów o "wieśniactwie", o "robolach" ale też o "chamach od 500+, którzy sprzedali wolność za pieniądze". Dla wielu naszych współobywateli 500+ to kwestia godności i również wolności, choć innego jej rodzaju.Program wprowadzony przez PiS jest niesprawiedliwy, nieprzemyślany i cynicznie gra na emocjach, ale zdiagnozował realny problem: wielu z nas nie mogło żyć godnie. A to, że Polska jest państwem sprawiedliwości społecznej, jest dokładnie tak samo zapisane w Konstytucji, jak to, że jest państwem prawa. I tak samo nas wszystkich obowiązuje i zobowiązuje do dzielenia się ze sobą.

Znaleźliśmy się razem w strasznym i groźnym momencie, a skok na sądy, nie do końca udaremniony, jest tylko częścią problemu. Jeśli ma być to tylko – a taką mam nadzieję – przesileniem, każdy i każda z nas, jedno bardziej, drugie mniej, w tym ja, musi zmienić swój język i, co za tym idzie, swoje myślenie. "Solidarność" odniosła sukces, bo była ruchem masowym, a była ruchem masowym, bo przywracała godność bardzo wielu grupom społecznym. Każdy z nas się liczy, kobieta i mężczyzna, duża i mały, homo i hetero, katolik, muzułmanin i ateistka, z miasta i ze wsi. Nikogo z nas nie możemy odpychać słowami, przeciwnie, musimy go włączać i szanować jego godność.Tylko tak ten kryzys może doprowadzić nas do zwycięstwa i lepszej, sprawiedliwszej Polski, w jakiej wszyscy chcielibyśmy mieszkać.

Jacek Dehnel

PS: Podobnie jak w przypadku poprzedniego tekstu, zrzekam się praw autorskich. Mogą Państwo ten tekst czytać, przeklejać, tłumaczyć na inne języki.

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Przyganiał kocioł garnkowi".
  Jak prezydent Andrzej Duda zawetował dwie ustawy to nastąpiło niszczenie jego autorytetu ze strony PiS. Tak samo obowiązywała narracja "kto nie z nami ten przeciw nam".
 • @programista 09:30:27
  A wyzwiska były , bo o tym mowa w notce
  pzdr.
 • No właśnie
  //cynicznie okłamuje naród i niszczy polską demokrację, nasze wspólne dobro.//

  Banda Tuska okradała nas z pieniędzy a Kaczyński z godności i nadziei.
 • @Husky 09:34:11
  A "zdrajca" to już nie wyzwisko?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:56:13
  Z jakiej to godności ???
  a nadzieja to....
 • @programista 10:04:56
  który to z polityków PIS takim epitetem go zbeształ
 • @Husky 10:23:47
  Tak go besztali internauci, zwolennicy PiS, w swoich komentarzach.
 • @Husky 10:22:35
  Jeśli ktoś ma mnie za durnia to godzi w moją godność.
  A PiSlamiści tak właśnie traktują Polaków. Robiąc bezwstydnie laskę każą wierzyć, że "wstajemy z kolan".
  Za komuny nie czułem się tak upokarzany, nikt przynajmniej nie kazał mi wymachiwać flagą z sierpem i młotem na widok przejeżdżających czerwonoarmistów. Teraz to już "nowa świecka tradycja".
 • @programista 10:41:07
  sieć jest pełna ........ ludzi
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:44:37
  subiektywna to ocena
  ps.
  a gdzie 5 *
  8-))))
 • @Husky 11:05:09
  Subiektywna? Może być. Tylko jeśli takich "subiektywnych" ocen są miliony to staje się już obiektywna.

  PS. No masz te 5*, i nie becz :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:13:31
  Dziekuje
  pzdr.
 • A więc jednak są! Pierwsi męczennicy reżimu PIS-u!
  https://pbs.twimg.com/media/DGPj3opXoAA6Opw.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:56:13
  Jarek, zacznij myśleć logicznie, kompleksowo i spokojnie. Jestem pewien, że stać cię na to.
 • @Casey 16:27:09
  Obawiam się, że to niemożliwe, zawsze reagowałem emocjonalnie :)
 • Nie żyje prof. Wolniewicz.
  https://pbs.twimg.com/media/DGar5xAXYAAfkn9.jpg
 • @Husky 00:18:48
  W wieku 89 lat zmarł dzisiaj wybitny polski logik i filozof prof. Bogusław Wolniewicz.

  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/08/prof.Wolniewicz.jpg

  Należał do najwybitniejszych umysłów polskiej prawicy.

  Zasłynął bezkompromisową obroną cywilizacji europejskiej przed lewicą, którą określał mianem „lewactwa”.

  Prof. Wolniewicz urodził się 22 września 1927 r. w Toruniu. Był synem działacza narodowego zamordowanego przez Niemców. Uczeń Henryka Elzenberga, tłumacz i komentator Ludwiga Wittgensteina. Prof. Uniwersytetu Warszawskiego.

  Prof. Wolniewicz przez lata współpracował z tygodnikiem „Najwyższy CZAS!”. Redaktor naczelny „NCz!” Tomasz Sommer przeprowadził z nim wywiad-rzekę „Zdanie własne”. RIP
 • @Husky 06:09:38
  Szkoda że już nie usłyszę słynnego ,,zatapiać" na pytanie co robić z tzw. imigrantami .

  https://pbs.twimg.com/media/DGcC7RSWsAA1OzV.jpg
 • @Husky 06:36:53
  Skoro sam Ruszkiewicz napisał:
  „Polacy w ogromnej większości to już mentalni kastraci.” (Jarek Ruszkiewicz SL 04.08.2017 09:48:55) to znaczy, że Polaków nawet nadzieja opuściła. Polska to kurnik.
 • Cytat dnia.
  https://pbs.twimg.com/media/DGcq5VRXsAAb4Z4.jpg
 • Kolejne taśmy z restauracji "Sowa i Przyjaciele"
  ​Sikorski o Schetynie i Nowaku

  "W partii miłości krew się leje"

  https://pbs.twimg.com/media/DGiKBFgXgAAZbCH.jpg

  Chłopcy przynajmniej byli szczerzy, postrzegając siebie w kategoriach: ch...e, debile, złodzieje, żulia.
  Święta prawda. 8-))


  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-tasmy-wprost/informacje/news-sikorski-o-schetynie-i-nowaku-kolejne-tasmy-z-restauracji-so,nId,2425712
 • @Husky 11:47:35
  i wszystko jasne

  https://pbs.twimg.com/media/DGiM552XgAE7Aj6.jpg
 • @Husky 11:57:40
  Hrabina Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein und Volkswagen das Auto mit Panzerfaust aus Lidl z domu Woźniakowska vel Czworaki teraz w RMF :
  To my jestesmy winni pieniadze Niemcom, nie oni nam

  o Sikorskim :
  Gbur i narcyz

  Dzieje sie
 • @Husky 12:12:02
  ///Hrabina Róża (..) teraz w RMF :
  To my jestesmy winni pieniadze Niemcom, nie oni nam///

  Hrabina ma rację.Doskonale zdają sobie z tego sprawę ci którzy odziani w płaszczyk patriotyzmu,otwarli tę puszkę pandory pt "Reparacje wojenne od Niemców"

  w latach 1945-47 z terytorium Europy Środkowej oraz byłych Prus Wschodnich,wysiedlono około 20.000.000 (mowa też o 38mil) Niemców.
  Zachował się dość obfita dokumentacja jako że sprawa była poruszana na międzynarodowych forach.W świetle ówczesnego prawa już wówczas było to grubym przestępstwem bo przeciw ludzkości które jak wiadomo nie ulega przedawnieniu.
  Czechosłowacja
  http://allpravda.info/upload/editor/news/2016.11/583c8cdd4a3d1_1480363229.jpg

  Polska
  http://allpravda.info/upload/editor/news/2016.11/583c8cde1439e_1480363230.jpg
 • @ikulalibal 12:56:51
  To może zrób "w swoim środowisku" zrzutkę na te reperacje dla poszkodowanych Niemców. A czy te wypędzenia to robota Polaków,Czechow czy Sowietów.
  Tak tylko pytam

  A i odpowiedź nam tu wszystkim, jaką to do dziś część niemieckich rezerw złota stanowią złote zęby powyrywane przed zamordowaniem ofiarom Auschwitz-Birkenau i innych obozów?

  https://pbs.twimg.com/media/DGegXYnW0AEEd5r.jpg
 • @Husky 11:47:35
  Mina Andrzeja Halickiego (PO) w studiu TVP, kiedy usłyszał z ust swojego kolegi Jacka Krawca (PO), że jest po prostu „debilem”.

  https://pbs.twimg.com/media/DGi06HhXgAAM6Rl.jpg

  POszczaniec

  https://pbs.twimg.com/media/DGiqk7bXcAAzyv6.jpg
 • @Husky 14:08:41
  ///A czy te wypędzenia to robota Polaków,Czechow czy Sowietów.
  Tak tylko pytam///

  Wystarczy sięgnąć do archiwów.Ale najpierw należy stworzyć sytuację w której to będzie prawnie uzasadnione a nawet konieczne.
  Koncepcja wyślizgania się metodą "to nie my to oni", do niczego nie doprowadzi.Przynajmniej do niczego dobrego.Trudno sobie wyobrazić (choć można) że Polska cofa by się do sytuacji sprzed września 1939r.W tym sytuacji terytorialnej.Nie pozwolą na to sojusznicy.
  Chociaż........kto ich tam wie

  // jaką to do dziś część niemieckich rezerw złota stanowią złote zęby powyrywane przed zamordowaniem ofiarom Auschwitz-Birkenau //

  Sądzę że niewielką jeśli zważyć wysokość odszkodowań jakie wypłacili Niemcy (żydom) za swoje wyczyny.Tak że ty się husky żydowskimi zębami nie zasłaniaj bo to nie ma nic do rzeczy.
 • @ikulalibal 14:53:24
  //Sądzę że niewielką jeśli zważyć wysokość odszkodowań jakie wypłacili Niemcy (żydom) za swoje wyczyny.Tak że ty się husky żydowskimi zębami nie zasłaniaj bo to nie ma nic do rzeczy.//

  Ale juz Polakom nie, bo po co
 • @Husky 15:44:10
  //Ale juz Polakom nie, bo po co//

  Bo już wypłacają (wypłacili).Jaki ty jesteś głupi husky.Strach pomyśleć co zrobiłby z tobą profesjonalny adwokat.
  // Zacząć wypada od rozdzielenia dwóch kwestii – reparacji wojennych przysługujących Polsce oraz roszczeń osób indywidualnych wobec Niemiec i podmiotów niemieckich (...)
  Kwestia odszkodowań dla osób indywidualnych była przedmiotem międzyrządowej umowy polsko-niemieckiej z dnia 16.10.1991 r. Na jej podstawie utworzona została Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie. Jej zadaniem była m.in. wypłata odszkodowań osobom poszkodowanym przez III Rzeszę, ze środków przekazanych przez rząd niemiecki. //
  http://www.eporady24.pl/odszkodowanie_za_roboty_przymusowe_na_terenie_iii_rzeszy,pytania,21,148,13307.html
 • Janek
  Idzie sam z piątką swoich dzieci.
  Dla mnie ojciec-bohater.
  Dla lemingów patologia 500plus.

  https://pbs.twimg.com/media/DGkmcptXUAEiAUk.jpg
 • Olbrychski zmielony i zrównany z ziemią!
  Olbrychski zmielony i zrównany z ziemią! „Jesteś marnym, plugawym oszuścikiem!”

  https://polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/dc2eb4501a1ae8d2df4329c8ce588ed4_L.jpg

  Na swym FB-kowym profilu Andrzej Jaroszewicz, syn Piotra Jaroszewicza, dołożył ostro Danielowi Olbrychskiemu. Co szczególne, sprawa dotyczy deklaracji Olbrychskiego, jaką złożył w programie prowadzonym przez Agnieszkę Gozdyrę w jednej z komercyjnych telewizji: „Mogę powiedzieć tylko jedno: Jak spotkam Kaczora i Macierewicza to po prostu obije im te ich parszywe mordy tak, że się nogami nakryją”.

  Ciekawe, czy „mistrz” spodziewał się ataku z tej akurat strony? W każdym razie sytuacja ciekawa. Czekamy na ciąg dalszy. Panie Danielu! Do boju! Wszak ma pan podobno doświadczenie w policzkowaniu pana Andrzeja!

  Oto wspomniany wpis Andrzeja Jaroszewicza, skopiowany z FB:

  „Ty nie jesteś w stanie nikogo pobić! Ta Twoja obrzydliwa wyobraźnia i charakter mięczaka ma potwierdzenie w aktach bezpieki i w mojej pamięci gdyż do dzisiaj nie przeprosiłeś mnie za te plugawe plotki , które o mnie opowiadałeś. Jesteś marnym, plugawym oszuścikiem! A teraz idź z ta sprawa do Sądu! Czekam, jak przeprosisz, wtedy powiem, że błędy się zdarzają i trzeba je wybaczać! Czy masz jakikolwiek honor Malutki Człowieczku?”
 • Złota Anita w rzucie Tuskiem. Brawo!
  https://pbs.twimg.com/media/DGprBXGXkAAs14a.jpg
 • Tutaj Pan naciska i komuchy ,zielone, prawicowe, postępowe i inne znikają 8-))
  https://pbs.twimg.com/media/DGpUETaXkAAIkeG.jpg
 • Co sądzi aktor Jacek Poniedziałek o Polakach!
  Po fali krytycznych komentarzy, usunął wpis. Jednak internauci zrobili screena.

  https://pbs.twimg.com/media/DG6h1iqVwAAuEbc.jpg
 • Jedzie walec jedzie...
  https://pbs.twimg.com/media/DG5c5IhWsAQe8LW.jpg
 • Pralnia umysłów
  https://pbs.twimg.com/media/DG7oD2KXsAAhapx.jpg
 • A tu coś na weekend dla zwolenników "badań preferencji" i ich wyników:
  https://pbs.twimg.com/media/DG82Ib6XgAAD5Qc.jpg
 • stało się
  https://pbs.twimg.com/media/DH8RJWEWsAAsSKW.jpg
 • Kolejna odezwa skierowana do wyborców PiS, tym razem od pana Roberta z KOD.
  Dotyczy Bolka

  https://pbs.twimg.com/media/DIUK-2cXgAEhu47.jpg
 • BONI - kapuś, parszywy donosiciel i kłamca,
  zawsze takim będzie, dziś tylko potwierdza jakim jest parszywcem, donosi do Timermansa na Polskę

  https://pbs.twimg.com/media/DIjXWVhXUAAO7WV.jpg
 • Ścierwa z TVN24 musiały przyznać, że
  wszystkie wskaźniki gosp. idą w górę. Cholera jasna, przecież 500+ miało po roku wykończyć kraj finansowo?
  I jeszcze ten Moody's

  "W ocenie agencji ratingowej Moody’s wyniki gospodarki polskiej w II kw. 2017 r. okazały się lepsze od oczekiwań (zarówno samej agencji jak i prognoz rynkowych), co skłoniło ją do silnej rewizji prognoz tempa wzrostu gospodarczego na cały 2017 r. do 4,3 proc. z 3,2 proc. poprzednio. Zdaniem agencji do wzrostu PKB przyczyniał się będzie solidny wzrost konsumpcji prywatnej, jak również stopniowa odbudowa inwestycji w efekcie korzystnej sytuacji w otoczeniu zewnętrznym polskiej gospodarki oraz wyższego napływu środków z funduszy UE" -

  Agencji Moody's w poniedziałkowym raporcie poinformowała, że podniosła prognozę wzrostu PKB Polski w 2017 r. do 4,3 proc. z 3,2 proc. i obniżyła dla deficytu sektora finansów publicznych do 2,5 proc. PKB z 2,9 proc.
 • Takie wyniki idą w świat.
  U osób, które uwierzyły, że Polacy mają dość PiS-u, dysonans poznawczy gwarantowany.

  Europe Elects 12.09
  Poland, Kantar poll:

  PiS-ECR: 45% ↑
  PO-EPP: 19% ↓
  K'15-*: 11% ↑
  N-ALDE: 10%
  SLD-S&D: 5% ↓
  PSL-EPP: 5%
  RAZ-*: 4% ↑
  WOL-EFDD: 2% ↑
 • Cios dla Bundesopozycji!
  Moody's PODWYŻSZYŁ szacunek wzrostu PKB Polski w 2018 z 3,1% do 3,5% oraz OBNIŻYŁ prognozę deficytu z 2,9% do 2,7%

  Merkel atakuje Polskę, Budka prosi o ultimatum,a KE grozi karami za nieprzyjęcie uchodźców

  Jarek może głaskać kota, a poparcie samo rośnie.

  https://pbs.twimg.com/media/DJCaZvmXUAAujQw.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Twierdza Auschwitz

  Gdzie znajduje sie najbardziej strzeżona twierdza w Polsce? 2 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać nowy regulamin zwiedzania oraz rezerwacji w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie imiennych kart wstępu. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  ... i świat musi patrzeć

  Podczas wtorkowej wizyty w Londynie prezydent USA Donald Trump powiedział, że Iran „zabija teraz setki protestujących ludzi" Dodał: „To okropne i świat musi na to patrzeć”. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Jeśli nie NATO to kto?

  NATO zostało założone w 1949 roku w celu zbiorowej obrony swoich członków, łącząc bezpieczeństwo USA z europejskimi sojusznikami przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Sojusz był świadkiem końca komunizmu, pokonując blok sowiecki bez jednego strzału. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej