Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31834 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Beata Szydło - "Polska jest dumnym państwem"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Premier Beata Szydło po godz. 18 wróciła do kraju z unijnego szczytu w Brukseli. W Brukseli walczyliśmy o zasady. Pokazaliśmy, że Polska jest dumnym państwem - oświadczyła szefowa rządu.

             

 

 Premier Beatę Szydło, która wróciła z Brukseli, gdzie zakończył się szczyt UE, powitali na lotnisku w Warszawie przedstawiciele rządu, m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski, oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Obecni byli też szef MON Antonii Macierewicz, minister kultury Piotr Gliński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

            

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, witając panią premier, powiedział:

Z całego serca dziękuję pani premier Beacie Szydło za obronę naszych spraw w Brukseli. Premier się nie ugięła. Pokazała, że jest osobą na miarę tego czasu, czasu, kiedy Polska odbudowuje się wewnętrznie i na arenie międzynarodowej. Przyjechaliśmy na lotnisko powitać premier Beatę Szydło, bo jesteśmy z niej dumni. Premier broniła w sposób, który pozostanie w naszej historii. Pokazaliśmy, że Polska jest krajem podmiotowym


 

 Beata Szydło stwierdziła natomiast: 

W Brukseli walczyliśmy o zasady. Pokazaliśmy, że Polska jest dumnym państwem. Przeżywaliśmy niełatwe chwile, ale walczyliśmy o sprawy Polski, o zasady, żeby każde państwo członkowskie UE miało równe prawo do decydowania, kto je reprezentuje na najważniejszych stanowiskach, to prawo suwerennego państwa. To nie porażka, to zwycięstwo. Pokazaliśmy, że Polska jest podmiotowym, dumnym państwem, członkiem UE. Zależy nam, żeby UE była zjednoczona, rozwijała się i zrobimy wszystko, żeby tak było.

 

 

PAP

http://niezalezna.pl/95183-beata-szydlo-wrocila-do-kraju-pokazalismy-ze-polska-jest-dumnym-panstwem

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Dla nas Brytyjczyków dyktat Niemiec i A.Merkel
  skończył się 23.06.2016 r.
  Premier Wielkiej Brytanii - Teresa May po szczycie UE
  wywiad dla The Guardian

  https://pbs.twimg.com/profile_images/752863438376988672/GHycKE76.jpg


  https://www.theguardian.com/uk-news
 • @Husky 20:34:32
  "Polska jest dumnym państwem"
  Też jestem dumny z takiego podejścia , wiadomo obcy chcą zająć ziemie na zachód od Wisły. Inni obcy chcą skolonizować te ziemie ze wschodu.

  Tylko pytanie Husky jest : Co z nami świadomymi Polakami Słowianami?
  Może jakiś rezerwat? Oceniam nas na max 2% populacji .
  Byłoby fajnie gdyby nas nie zabijano, i wysiedlano jak ostatnio podczas wyżynania watahy.
  Dobrze wiesz Husky że ta operacja musi sie wydarzyć, gdyż wataha przekroczyła masę krytyczną.

  pozdr
 • @Zorion 21:07:52
  //Co z nami świadomymi Polakami Słowianami?//

  Co ?
  Zawsze gdy Niemcy zaczynały iśc w stronę globalnego przywództwa, kończyło się to tragicznie i dla świata i dla Niemiec.
 • Autor
  "Prezes PiS Jarosław Kaczyński, witając panią premier, powiedział:

  Z całego serca dziękuję pani premier Beacie Szydło za obronę naszych spraw w Brukseli. Premier się nie ugięła. Pokazała, że jest osobą na miarę tego czasu, czasu, kiedy Polska odbudowuje się wewnętrznie i na arenie międzynarodowej".

  Tak za bardzo to im wierzyć nie można, ale to krok w dobrym kierunku.

  Wybór Tuska wbrew rządowi polskiemu to już skrajna patologia UE, według której to polityka może iść przed moralnością, a w tym przed wolą narodów. W tej kolejności to satanizm, destrukcja i samozatracenie.

  Komu mieliby służyć tacy politycy? Bytom wirtualnym? Kto by za nich ręczył? Ileż to będą przy władzy ci, co na niego wczoraj głosowali?
  Kto by ich kontrolował i sądził za zbrodnie których w tych warunkach by się niewątpliwie dopuszczali?

  Wychodzi, że należy życzyć narodom europejskim, aby taka UE, jak ta co się nam wczoraj zaprezentowała rozpadła się jak najszybciej.
 • @Husky 20:34:32
  ...premier Szydło nie musiała robić za fagaskę u Angeli jak reszta pajaców jeszcze do wczoraj jak premier May - od 23 06 2016 do 9 03 2017 i pewnie dalej - robotna baba... he,he,he...

  Osiągnęła sukces Szydło,pokazała,że rząd, który reprezentuje i Polska nie ma natury fagasa i pajaca jak reszta w UE.
  Gratulacje dla premier Szydło !
 • @Seth 21:22:08
  Premier May głosowała jak głosowała.O głosowaniu nie było mowy.
  Ja czeka twarda gra z Merkel więc jak dotąd nie chce wojny.
  Ale jak będzie , zobaczymy.
  To co dziś powiedziała May na temat szczytu UE wystarczy za komentarz, a aluzja była oczywista
 • @miarka 21:19:48
  Krótko i na temat....
  W/g UE

  https://pbs.twimg.com/media/C6e3sTmXEAAhaPW.jpg
 • @Husky 21:34:10
  https://pbs.twimg.com/media/C6e3tVWWQAEfWH7.jpg
 • @Husky 21:39:59
  Proszę opuśćmy na te niedojdy zasłonę milczenia . Ave. : https://www.youtube.com/watch?v=SIpAsEjieaE
 • kamerdyner
  https://pbs.twimg.com/media/C6kx7XTWoAEGhO1.jpg
 • Tusk pokazał po raz kolejny, że nie jest żadnym przedstawicielem Polski
  http://m.neon24.pl/1bfe576c41ffc11439f7e71b0da692ab,14,0.png
  tylko niemieckim eurofolksdojczem i robi dokładnie to samo, co wówczas gdy jako nominalny premier sprawował de facto funkcję niemieckiego gauleitera w Warszawie. W kwestii polskiej swoje stanowisko wykorzystywał wyłącznie do intrygowania przeciw rządowi własnego państwa i podminowywania sytuacji wewnętrznej w kraju – wystarczy przypomnieć jego ostentacyjne popieranie „totalnej opozycji”, zwieńczone kuriozalną mową we Wrocławiu podczas grudniowej próby puczu.
 • @Witkacy 22:33:17
  W poniedziałek wotu nieufności dla Premier Szydło.
  Wnisek składa PO i ma przedstawić własnego kandydata, co ciekawe to nie Schetyna ma nim być (sic)
  A tymczasem:

  https://pbs.twimg.com/media/C6ldksJWcAAQV_1.jpg
 • @Husky 21:32:07
  kundel,
  jak to, najważniejszy sojusznik Żydo-PiS, premier Wlk.Brytanii, głosowała za Tuskiem, a ty jesteś zadowolony?

  A poza tym S-Wolski nie mógłby zostać szefem RE, ponieważ nie był i nie jest ani premierem, ani prezydentem IIIŻydo-RP.
  Kaczor zrobił was, czyli Żydo-PiSowskich kretynów w jajo.

  kundel,
  wbij sobie to swojego zakutego łba: Niemcy nie decydują w UE, w UE decydują Żydzi - żydowskie kręgi finansowe.
 • @Rzeczpospolita 23:03:32
  Ależ my to tu żydoKosiurku wszyscy wiemy.Wiemy też że takich jak ty Rabinku to ciężko się jest pozbyć.
  Ci z Wiernych Polsce Syjonistycznej to takie gady, żydowskie gady są.
  Shalom Rabinie
  Shalom
 • @
  https://pbs.twimg.com/media/C6L5yNDWgAA9foH.jpg
 • Nie pierdol piesku,
  Się podniecają, za nasze pieniądze.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 05:57:18
  PS. Polska jest DURNYM Państwem.
 • @Husky 22:45:11
  Te małpy widać arytmetyki sejmowej ni pouczyli, mieli do szkół pod górkę. Nie dziwota, nawet GW pisała, że u nich 50% to tumany po POdstawówkach, gimnazjach, reszta z nic nie wartymi dyplomami jakichś uczelni gotowania na gazie, etc...
 • @Husky 22:26:28
  Prawda jest taka, że Polska znowu przeszkadza sąsiednim państwom jak to już jest od 300 lat. Totalna opozycja z jajogłowym szmaciną na czele to liczą, że teraz kiedy ryży fryc, przydupas makreli został znów "królem" eurokołchozu to ten eurokołchoz pomoże im obalić nasz rząd dlatego też zaczynają znów podskakiwać. Moim zdaniem należy wszcząć procedurę odebrania obywatelstwa polskiego Donaldowi Tuskowi i kierownictwu PO. Należy też zgłosić sprawę nielegalnego wyboru Tuska na forum Parlamentu Europejskiego i Zgromadzenia Ogólnego ONZ! Obecnie wew władzach europejskich królują osoby o cechach Nikodema Dyzmy. I prawica ma racje mówiąc o rychłym rozpadzie tej sztucznej i nikomu niepotrzebnej organizacji którą sterują i manipulują Niemcy i Francja.
 • @Seth 21:22:08
  Zobaczycie, ze żydoleawcka i pedalsko-muzułmańska zbankrutowana już UN-ia się jeszcze poślizgnie na własnym gównie zwanym Tusk.
  Jak tu nie być dumnym z tak mądrej kobiety która przeciwstawiła się wszystkim, to trzeba mieć niesamowitą odwagę. Brawo Pani Premier jestem dumnym Polakiem, że mam tak mądrą i odważną Premier. Polacy są za Panią całym sercem i wspierają.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:27:32
  Osiem lat durnych rządów PO-PSL zrobiło swoje.Teraz przd Kaczynskim i PIS stoją wyzwania by taką opinie zmienić.
  To dobra zmiana.
  Miłego dnia
 • @miarka 21:19:48
  Jarosław Kaczyński: Będzie prawda o Smoleńsku. I będzie klęska tych, którzy są łotrami. http://niezalezna.pl/95188-jaroslaw-kaczynski-bedzie-prawda-o-smolensku-i-bedzie-kleska-tych-ktorzy-sa-lotrami To, co dzieje się w Teatrze Powszechnym, to atak na kulturę i wartości - to, co tu się dzieje, to atak na Polskę. Żadne krzyki tu nie pomogą, my tu będziemy i my tu zwyciężymy. Będzie wolna Polska. Będzie prawda o Smoleńsku. I będzie klęska tych, którzy są łotrami i którzy czymś tu rzucają. Przegracie do końca, Polska zwycięży dodał Jarosław Kaczyński. Jego wystąpienie próbowała zakłócić hałastra, która rzucała przedmiotami i odtwarzała "Odę do radości". Grupa "Obywateli RP", a także działaczy i sympatyków KOD krzyczała m.in.: "Będziesz siedział", "Wolna Polska bez Kaczora" i "Donald Tusk". Ps..Dlaczego toleruje się tą lewacką dzicz, nielegalnie zakłócającą uroczystości? W każdym państwie UE, w Belgii, Francji czy Niemczech, taka rozróba, jaką robili dziś Obywatele PRL, skończyłaby się aresztowaniami, pałkami i gazem. I nie byłoby po rozróbie śladu po pięciu minutach. Do dzieła Błaszczak! Jak mogliście dopuścić do tego aby ta zgraja wrzeszczących bydlaków obcego pochodzenia robiła to co robiła w naszym kraju?? Przecież to nie są Polacy! Nie podoba mi się to PANIE BŁASZCZAK!! ONI SIĘ CORAZ BARDZIEJ rozzuchwalają!!! NIE pozwalajcie na to, bo dojdzie do nieszczęścia!!! Pozamykajcie wreszcie łamiących prawo bydlaków!! POlszewia się nie cackała z porządnymi ludźmi a wy macie skrupuły względem tych bandytów?? Toż to zomowsko-esbecke pomioty!
 • @miarka 21:19:48
  Dlaczego państwo nie reaguje na brutalne łamanie zasad demokracji? To słabe państwo ze słabą demokracją, które zezwala bandytom na bezkarne dezorganizowanie legalnych zgromadzeń! Gdzie są polskie służby porządkowe, gdzie jest polska policja - jest też za słaba by rozgonić czy aresztować kilku SB-eckich dresiarzy? Czy to chodzi wyłącznie o PiS-owską ślepą poprawność polityczną, na którą dostali ostatnio reakcję w Brukseli poprzez wybór polskiego przestępcy na szefa RE. Wszystko na to wskazuje, że władza nie rozumie co to znaczy demokracja, w związku z czym urzędnicy boją się własnego cienia a dbają jedynie o to by nie potrącić przypadkowo PO-sowieckich namiestników i funkcjonariuszy. Unijni degeneraci właśnie dali nam przykład, na czym polega nowoczesna europejska demokracja. Obłudnicy kwestionują zmianę w Polsce tusko-bandyckiego bezprawia na uczciwe i sprawiedliwe prawo, podczas gdy sami koronują w akcie bezprawia, największego polskiego przestępcę na ważne unijne stanowisko. Dla nich liczy się tylko to by polski zdrajca, kosztem własnego państwa, przynosił wymierne korzyści dla tych którzy dzielą pieniądze. Od tej poprawności politycznej PiS wobec zdrajców i przestępców już się niedobrze robi. Recepta na tę hołotę jest jedna. Trzeba wyznaczyć jej miejsce w szyku. Nie może być tak, że najgłupszych pcha się na stanowiska lub do sejmu, wtedy normą staje się, że najgłośniej krzyczące niedouki najdalej zachodzą. Akceptacja chamstwa i rozwydrzenia jest podstawowym problemem. Społeczny szkodnik, cham i kombinator, kieruje się akceptowalnym wzorcem, bo warto. Musimy tak zorganizować życie społeczne, żeby takie awanturnicze postawy i chamstwo zwyczajnie nie popłacało.
 • @kula Lis 66 07:29:28
  Premier Beata Szydło jeszcze na tym dużo wygra.
  Jestem tego pewien.
 • @Husky 21:39:59
  Taki on Polak jak ten ślimak rybą, czy marchew owocem.
 • @Husky 07:42:18
  A ty się piesku ciągle oszukujesz.
  PiS nie pociągnie nawet do końca kadencji. Kaczor za krótki jest :)
 • Tej siły nie powstrzymacie!
  W Katowicach już ustawiła się kolejka do kiosku po najnowszy numer GW z portretem Donalda Tuska.
  Tej siły nie powstrzymacie!

  https://pbs.twimg.com/media/C6kvDAzXAAE4sWG.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:52:46
  Koniec "kadencji" w 2031r. To sporo czasu
  ps.
  Wybory ?
  Niewielu mamy takich optymistów ale jednak.
  Marzenia nic nie kosztują.
  pzdr
 • @Husky 20:34:32
  Najnędzniej zachowała się brytyjska premier. Przecież jej kraj opuszcza Unię z tych samych powodów, którym przeciwstawia się Polska.
  Wobec takiego zachowania Theresy May trzeba poważnie podejrzewać nieszczerość jej wypowiedzi w innych sprawach związanych z Brexitem.

  Nie znamy szczegółów umowy z premierem Orbanem. Nie wiemy, czy przewidywała warianty, czy też bezwzględne poparcie kandydatury Jacka Saryusz – Wolskiego. Ale jakoś cicho o postawie brytyjskiej premier.

  Przecież Theresa May doskonale wiedziała dlaczego Polska nie może zgodzić się na kandydaturę Tuska, albowiem on uosabiał wszystko to, z czym Brytyjczycy zgodzić się nie chcieli i swym referendum przeciwko temu zaprotestowali. Najmocniej więc popierać polskiego kandydata powinna Theresa May, tymczasem zachowała się ona tak samo, jak ci, którym podobno Wielka Brytania już nie ufa i których chce w najbliższym czasie opuścić.

  Dla mnie właśnie głos brytyjskiej premier zabrzmiał najbardziej oszukańczo, albowiem jakże można krzyczeć na cały świat – dość bezprzykładnego dyktatu paru państw z jednym na czele, dość brukselskiej arogancji, dość łamania demokratycznych procedur, by w chwili ważnej próby podnieść rękę zgodnie z arogantami!

  Wobec takiego zachowania Theresy May trzeba poważnie podejrzewać nieszczerość jej wypowiedzi w innych sprawach związanych z Brexitem. Na przykład, gdy idzie o prawa obywateli innych państw, zadomowionych już od paru lat na Wyspach, albo wręcz o rzeczywiste zamiary opuszczenia Unii. A może to tylko zwykła gra, by uzyskać jeszcze korzystniejsze w niej uczestnictwo? Wówczas głos brytyjskiej premier, identyczny z arogantami, byłby zupełnie logiczny i politycznie uzasadniony.
  A swoją drogą prezydent Francji, najprawdopodobniej najgorszy w powojennej erze, zachował się jak cham i tu trzeba się całkowicie zgodzić z Ryszardem Czarneckim. On, Francois Hollande, ma pieniądze, więc może każdemu napluć na buty. Zgoda, ale tylko pod warunkiem, że potem je wypucuje.
  autor: Tomasz Domalewski Ps..Przyniosła wstyd królowej! A czego innego było się spodziewać po tej żydówce? Zdradziecki Albion ma długą historię łajdactw. Imperium zbudowali na łajdactwie i chcą widać nawiązywać do tej spuścizny. Od wieków nie sprzyjają Polsce i wątpię żeby w tej kwestii coś się zmieniło. Angole, Francja, zawsze pilnowali swoich interesów. A Polacy? Zawsze za "Naszą i Waszą" dostawali po tyłku. Ile razy nas wykiwali? Ile polskiej krwi zostało przelanej przez obojętność i interesy brytoli? Nie są naszymi friend. Przykro to powiedzieć, ale ta pani podobnie jak francuski prezydent to osoby narodowości żydowskiej, a ten naród w większości dba tylko o zrobienie dobrych interesów. Pamiętacie zachowanie żydowskiego nabywcy sklepu Wokulskiego wobec Rzeckiego ? Ta scena mówi wszystko, o żydach. Tak samo nie należy mieć złudzeń do tzw. grupy V4.
 • @Husky 07:54:13
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/03/10/825/360/c3b04cc6b9754344aa0e330972d876c6.jpeg Triumfalizm po wyborze Tuska na drugą kadencję to rodzaj szaleństwa i zbiorowej hipnozy. Ale ten balon pęknie. Wszystko wskazuje na to, że po 9 marca 2017 r. Tusk ma w Polsce więcej wrogów niż miał kiedykolwiek.
  Takiej lawiny głupot, nonsensów i absurdów, jakie słyszymy po wyborze Donalda Tuska na drugą kadencję nie było od lat. Zacząć trzeba od domniemanej kompromitacji polskiego rządu i premier Beaty Szydło oraz ujawnienia jakiejś strasznej prawdy o Polsce, która została odkryta 9 marca 2017 r. Wiele państw UE w przeszłości w różnych sprawach spierało się (z lepszymi lub gorszymi skutkami) z pozostałymi członkami, najczęściej była to Wielka Brytania, a chyba najbardziej drastycznie i bezwzględnie postępowano wobec Grecji (i to w sprawach dotyczących bytu milionów ludzi), i nikomu nie przyszło z tego powodu mówić o kompromitacji, rozłożeniu na łopatki czy klęsce. W UE takie wojenki się toczą, choć najczęściej pod dywanem. Wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej trzeba było dokonać w świetle reflektorów, więc sprawa stała się publiczna. Ale tylko tyle. Sprzeciw Polski wobec kandydatury Tuska był oczywisty, opisany i uzasadniony w liście Beaty Szydło do innych przywódców państw członkowskich, więc konfrontacja na szczycie 9 marca 2017 r. była spodziewana i zapowiedziana. Znane było też z góry przybliżone poparcie dla Tuska, nawet w wariancie 27:1. I znane były motywacje przywódców popierających obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej. Nawet sprzymierzeńcy Polski, w tym Viktor Orban, uznali sprawę wyboru Tuska za drugorzędną dla siebie, niewartą tego, żeby toczyć boje czy nawet spory. Oczekiwanie, że w drugorzędnej kwestii będą podejmować decyzje narażające ich na spory czy choćby niewygodne tłumaczenia, byłoby naiwnością. To naprawdę nie była sprawa gardłowa.
  Wszyscy wiedzieli, że Polska się sprzeciwi, ale i tak Tusk przejdzie, więc szkoda zachodu na kombinacje. Twierdzenie, że gdyby w ostatniej chwili Polska zrezygnowała z tego sprzeciwu, bo można było w ten sposób coś ugrać, jest naiwne i nonsensowne. Byłoby znacznie więcej strat niż zysków, przede wszystkim z powodu popisów opozycji, jak to rząd się przestraszył i jest mocny tylko w gębie. I byłyby nieznośne pienia, jaki to Tusk jest potężny i przebiegły, i jak łatwo rozgrywa rządzących, w tym Jarosława Kaczyńskiego. Poza wszystkim jednak Polska nie mogła nie zareagować na wystawienie Donalda Tuska wbrew woli rządu. I nie chodzi o czcze demonstracje, lecz o przeciwstawienie się niebezpiecznemu precedensowi. Tak zachowałoby się każde szanujące się państwo, któremu próbowano by wyciąć taki numer. Ci, którzy poparli Tuska wbrew woli Warszawy uznali, że na razie to ich nie dotyczy, tym bardziej że rola przewodniczącego Rady Europejskiej to iluzoryczna władza, bez porównania mniejsza od tej, jaką ma przewodniczący Komisji Europejskiej. Ale to nie znaczy, że rządy tych państw się nad tym precedensem nie zastanawiają i nie wyciągają wniosków na przyszłość. Szczególnie rządzący (i pretendenci do władzy) w Holandii, Francji, Niemczech i Włoszech, gdzie w 2017 r. odbędą się wybory (we Włoszech to nie jest jeszcze przesądzone, ale spodziewane). Nawet jeśli po wyborach nie będą rządzić Partia Wolności Geerta Wildersa w Holandii, Marine Le Pen i jej Front Narodowy we Francji, koalicja socjaldemokratów z zielonymi i postkomunistami w Niemczech czy Ruch Pięciu Gwiazd Beppe Grillo we Włoszech, te kraje będą prowadzić inną politykę niż dotychczas, bo będą musiały. Także na poziomie instytucji Unii Europejskich. I wtedy ci, którzy teraz popierali Tuska wbrew polskiemu rządowi, będą mieli znacznie większe żaby do połknięcia. I wtedy się okaże, kto się śmieje ostatni.
  9 marca 2017 r. nie stało się nic, czego się nie spodziewano i czego nie dałoby się przewidzieć. I 27 przywódców państw UE nie dowiedziało się tego dnia niczego o Polsce i polskim rządzie, czego by wcześniej nie wiedzieli. Opowieści o tym, jak to 9 marca rząd i Polska zostały obnażone, zawstydzone i upokorzone (wsparte niesamowitą bufonadą opozycji i jej mediów), to kompletne bzdury. Po prostu tego dnia zrealizował się znany od jakiegoś czasu scenariusz. I tylko tyle. Ani to nie przekreśla wszystkiego, co się zdarzyło przed 9 marca, ani tego, co się zdarzy w przyszłości. Przekładanie wyniku głosowania w drugorzędnej w sumie sprawie Tuska na poważne tematy, jakimi Unia będzie się zajmować nie ma żadnego sensu, bo tam zwykle chodzi o pieniądze, a wtedy działa arytmetyka, a nie emocje. Mówienie w tym kontekście o jakiejś dozgonnej izolacji Polski jest z jednej strony kompletną bzdurą, a z drugiej – pobożnym życzeniem: opozycji w Polsce i tych za granicą, którzy nie przepadają za rządami PiS. Z

  ajmijmy się teraz domniemanym kosmicznym sukcesem samego Tuska, kanclerz Merkel oraz polskiej opozycji, z Platformą Obywatelską i Grzegorzem Schetyną na czele. Owszem, były polski premier zachował posadę i wszystkie związane z tym profity, czyli może mówić o osobistym sukcesie. Tusk otrzymał też potwierdzenie, że brukselskie elity uznają go już za swego, co wcześniej nie było takie oczywiste. I te elity gotowe są Tuska bronić oraz wspierać. Ale przecież te elity nie są wcale dobrze postrzegane poza unijnymi instytucjami. Są uznawane za ludzi żyjących pod kloszem, kompletnie wyalienowanych, pysznych i oderwanych od rzeczywistości. Są traktowani jako bardzo uprzywilejowana klasa próżniacza. Także w Polsce. Budowanie pozycji w Polsce na tym, że jest się jednym z najważniejszych przedstawicieli unijnej klasy próżniaczej może się okazać bardzo trudne. Podobnie jak oczekiwanie powszechnego uznania i docenienia. Wszystko wskazuje na to, że po 9 marca Tusk ma w Polsce więcej wrogów niż miał kiedykolwiek. Wynika to choćby z opinii wyrażanych w Internecie. W nastawieniu do Tuska w Polsce jest też znacznie więcej skrajności niż wcześniej. Poza tym dużo mocniej niż kiedykolwiek przewodniczący Rady Europejskiej jest identyfikowany nie z Polską, lecz z Niemcami i z kanclerz Merkel oraz z ich grami z polskim rządem. Grami zgodnymi z interesami Niemiec, a nie Polski. Owszem, Angela Merkel postawiła na swoim, ale to przecież nic nowego, szczególnie gdy chodzi o Donalda Tuska. Raczej nikt w UE nie ma złudzeń, że to jej Tusk zawdzięcza międzynarodową karierę, ale takie jednostronne uzależnienie wcale nie musi się opłacać. Donald Tusk ma w każdym razie obecnie znacznie słabszy mandat niż miał w pierwszej kadencji. Tym bardziej że jest jedynym ważnym politykiem w instytucjach UE, którego nie popiera kraj jego pochodzenia. Mieć taki mandat, uzyskany w drodze zastosowania rozwiązania siłowego w Radzie Europejskiej, to nie jest raczej atut.

  Na koniec rzecz właściwie komiczna czy może farsowa. Chodzi o szaleństwo, jakie PO i Grzegorz Schetyna rozpętali wokół wyboru Tuska na drugą kadencję. Schetyna miał oczywisty interes w tym, żeby swego byłego prześladowcę trzymać jak najdłużej z dala od Polski. Ale robił to tak gorliwie i desperacko, wkręcając w to całą partię, że wyeksponował swoje wielkie kompleksy wobec Tuska oraz oczywisty strach przed jego powrotem. To wszystko Schetyna i PO chcieli przykryć eksplozją wyjątkowo infantylnego triumfalizmu, czyli także przypisaniem sobie drugiej kadencji dla Tuska i uznaniem tego faktu za kamień milowy najnowszej polskiej historii. A jednocześnie kamień u szyi wrażego Prawa i Sprawiedliwości. Tyle tylko, że to jest tak sztuczne, udawane i naciągane, iż wywołuje raczej wesołość i politowanie, niż uznanie. Schetyna i PO trzymają się wyboru Tuska jak pijany płotu, robiąc z tego dość błahego faktu najważniejsze wydarzenie stulecia, a może nawet tysiąclecia. I chcą na tym budować przyszłość partii oraz strategię powrotu do władzy. Na podpięciu się pod kosmopolitycznego, wyalienowanego sybarytę, kluczowego przedstawiciela brukselskiej klasy próżniaczej. Jeśli Grzegorz Schetyna i jego koledzy z partii uważają, że na czymś takim można w polskiej polityce odnieść sukces, to pozostaje im życzyć wszystkiego najlepszego. Na razie triumfalizm po wyborze Tuska ociera się o szaleństwo. Mamy jakąś zbiorową hipnozę i ekstazę. Ale ten balon pęknie. Z wielkim hukiem.
  autor: Stanisław Janecki Ps...

  To zdjęcie przypomina mi zdjęcie Tuska z Putinem w Smoleńsku. Tam zaciśnięte piąstki w geście "udało się" tu zasłania usta dowcipkując z Merkel "wykiwaliśmy ich". Co za nędzna kreatura ten folksdojcz i kamerdyner tante Makreli Tusk.
  Podziękowania dla Hollanda. Za nazwanie rzeczy po imieniu: zasady kontra pieniądze. Jakąś warszawską legię honorową trzeba ustanowić i nadać temu wybitnemu mężowi, żony (żon).
  Wrogowie Polski cieszą się, że polski rząd przegrał głosowanie w sprawie niemieckiego pachołka gotowego zrobić wszystko aby Polakom żyło się źle a polska gospodarka była zniszczona. PO, Nowoczesna i PSL to partie antypolskie i proniemieckie dla których silna Polska to zło, a Polska uzależniona od Niemiec to cel ich walki. Ten szczyt to nie był tylko wybór Tuska. To były też załatwienia wielu spraw dla wielu polityków i krajów. Hollande załatwiał sobie wdzięczności Merkelowej przy przyszłym wyborze kogoś ważnego w Unii, kraje załatwiały sobie lepsze traktowanie itd.
 • @Husky 07:54:13
  Cieszą się pchły, że wilk na którym żyją złamał łapę. Ale jak nie będzie mógł polować to zginą razem z nim. Oto filozofia pasożytniczej opozycji. Ryży alfons i dupowłaz burdelmamy z Berlina PO wyborze całą noc całował burdelmamę w po dupie a jego przyboczny "cieć niemiecki" całował nawet muszlę i pisuar. Frau Merkel und Herr Tusek to światowa para. Ona kukiełka większa, on kukiełka malutka! Pleciuga cieszy się. Przyjdzie czas, że będą płakać rzewnymi łzami!!!
 • @Husky 22:45:11
  No przecież nikt tak nie "kocha" Tuska jak pamiętliwy żydoukropski pomiot banderowca Szetyna vel Schetyna, prawda? Wszyscy w Polsce o tym wiedzą.
 • @Husky 08:09:19
  Gorące powitanie na Okęciu. Prezes PiS: "Przyjechaliśmy dumni z naszej premier. Pod ogromnym naciskiem broniła polskiej sprawy"

  "Bardzo często wielu gięło się w pół, gdy przyszło im się konfrontować z tymi, którzy są silniejsi, bogatsi. Beata Szydło nie należy do tych, którzy się gną".
 • @Husky 08:09:19
  Premier RP odpowiada na groźby francuskiego prezydenta: "Polska nie boi się szantażu. To jest próba podziału UE"

  "Nie może być tak, że państwa z naszego regionu są traktowane tak, że mamy okazywać wdzięczność za to, że w UE jesteśmy".
 • @Husky 08:09:19
  Wiceszef MSZ odwołał wizytę na Węgrzech. To odpowiedź na wczorajsze stanowisko Węgier.

  Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, decyzja jest wyrazem niezadowolenia ze stanowiska Węgier podczas wczorajszego głosowania.
 • @Husky 08:09:19
  Pomiot banderowca Pawło Kowal o wyborze szefa RE: "Na Zachodzie jest wielu chętnych, którzy będą dowodzić, że Polacy w kółko się kłócą"

  "Myślę, że w tak trudnych czasach nie należy ryzykować ruchów, które mogą mieć daleko idące i negatywne konsekwencje dla Polski".
 • @Husky 08:09:19
  Niedouczona chazarska bladź z N. Gasiuk-Pihowicz: „Czuję się dumna – jako Polka i Europejka – że Polak został szefem Rady Europejskiej”

  "Jeśli to dyplomatyczne szaleństwo PiS nie zostanie zatrzymane, to Polska straci konkretne środki unijne, co będzie miało negatywne konsekwencje finansowe dla każdego z nas".
 • @Husky 08:09:19
  Tusk znowu krytykuje Polskę! Tym razem za odmowę poparcia wniosków: "Nie ma prawnych możliwości blokowania decyzji…

  "Traktuję te opinie, które pojawiły się wczoraj w Warszawie, jako wyraz raczej negatywnej emocji, niż rzeczywistego stosunku do sprawy".
 • @Husky 08:09:19
  Dla mściwego i pamiętliwego żydobanderowskiego pomiotu ps. Shrek, Oborowy, Widelec Szetyny vel Schetyny powrót Tuska do kraju stanowiłby bardzo poważny problem, stąd tak żywiołowe poparcie dla kandydatury szefa RE.
 • Husky.
  Mogliśmy właśnie zobaczyć, że Zachód ma gdzieś zasady i ZAWSZE zastosuje dla siebie dogodne rozwiązanie nie zważając na NIC! Liczenie w dyplomacji, że z krętaczami z Zachodu można cokolwiek osiągnąć z pozycji zasad i procedur kończy się właśnie tak jak się skończyła i Druga Wojna Światowa, i potyczka o Tuska (ważniejsze potyczki - jak na przykład kładzenie po dnie Bałtyku pierwszej i kolejnych rurociągów - też tak się kończyły). Zachód ma mentalność szubrawca i zawsze zdradzi tego kto nie okazał na czas siły! Wbrew pozorom nie będzie sprawa z Tuskiem tak prosta i nie rozejdzie się po kościach, ponieważ nie mamy porządnego aparatu ludzi ani ludzi z charakterem, którzy - poza nielicznymi wyjątkami, ale zbyt nielicznymi - potrafiliby teraz wytrzymać napór konsekwencji i śmiało się z nimi rozprawić. Jak zwykle przekształci się to wszystko w emocje i walkę na poziomie piaskownicy lub magla. Na pewno należało poważniej podejść do sprawy i przedstawić już dawno konkretne KRYMINALNE zarzuty Tuskowi, czy to w sprawie Amber Gold, czy to w sprawie Smoleńska, czy wielu, wielu innych spraw - wtedy dla tamtych dyplomatów i opinii technokratów, nie wyglądałoby to na osamotniany głos rządu "szukającego zemsty" (a tak teraz wszystko będzie tłumaczone, że trzeba było tak zagłosować bo przywódcy PiS kierują się nie zarzutami merytorycznymi tylko emocjami). Na przeprowadzenie kompletnej kampanii informacyjnej jakiego rodzaju zarzuty ciążą na Tusku miał PiS ponad rok (wiadomo było, że Tusk będzie się ubiegał o reelekcję) i tego czasu nie wykorzystał a Unia Europejska nie będzie działać na takie czy inne życzenie nawet najbardziej wpływowych osób w Polsce, czy też na życzenie rządzącej partii politycznej. Tuska można było zmiażdżyć prowadząc spokojną i wyważoną politykę informacyjną NIE nakierowaną na to, że działa przeciwko Polsce (bo to daje mu wręcz splendoru obiektywizmu i neutralności) lecz nakierowaną na to, że jest to zwykły kryminalista ścigany przez polski wymiar sprawiedliwości (nawiasem nawet sejmowa komisja do spraw Amber Gold nie pofatygowała się by gnoja zmusić do stawienia się przesłuchanie). Żeby było śmiesznie Waszczykowski - mistrz nad mistrze - plecie już na forum publicznym jakieś androny sprzeczne z tym jaki stanowisko zajmuje Premier RP - Szydło uważa, że wybór nieważny i że niczego nie podpisze a Waszczykowski już daje ciała i twierdzi, że nie da się nic zrobić http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/witold-waszczykowski-komentuje-reelekcje-donalda-tuska-na-szefa-re/6z0s6qw (link is external). Czyli jak na dyplomatę ględzi zamiast milczeć i konfrontować swe bajki z wypowiedziami Premiera RP - wyskoczył ze swymi bredniami podobnie jak palnął swego czasu z Komisją Wenecką - pytanie teraz czy poniesie wreszcie jakieś konsekwencje za swe dyletanctwo?
  Teraz pytanie, czy Prezes Kaczyński odwoła wreszcie Waszczykowskiego i przy okazji odwróci uwagę opinii publicznej od tego co wytworzyło się wokół żenująco słabej a nawet żadnej kampanii przeciwko Tuskowi, jaką spartaczył MSZ i LENIWI posłowie PiS z parlamentu europejskiego (którzy mają olbrzymie instrumenty działania na forum zagranicznym a od ponad roku nic znaczącego nie robili w sprawie przedstawienia kim jest Tusk). Trzeba zatem skonkludować to stwierdzeniem, że dla nich wcześniej czy później i Antoni Macierewicz i sam Jarosław Kaczyński, staną się przeszkodą i będą chcieli jak najszybciej o nich zapomnieć i się ich pozbyć wysyłając na "emeryturę" - to, że te obozy okrągłostołowe rozrzucone po wszystkich partiach i partyjkach do tej pory nie rzuciły się sobie w objęcia to zasługa jedynie SMOLEŃSKA (czyli Opatrzności Bożej) - to wykopało niemal przepaść między partyjkami, ale jakże sprawnie się tę przepaść zakopuje choćby poprzez uderzające niewyjaśnianie sprawy smoleńskiej i to mimo posiadania teraz WSZYSTKICH państwowych instrumentów (w tym wszystkiego co ma SKW na ten temat). Jeśli ten obóz "kompromisu elyt" zbytnio się wzmocni to zostanie wymieniony rząd Szydło na inny, szerszy, bardziej kompromisowy, a pod koniec nawet odesłani zostaną na emeryturę ostatni "przeszkadzający" dobrej zmianie (by dopomóc tej naszej, swojskiej zmianie). A my pójdziemy na drzewo!
 • @Husky 21:14:07
  Kurde, Hasky, umknęło mi uwadze, nie wiesz jak głosowali przyjaciele Kalsteina i tej pani od klejenia piergów tzn. Orban i Pani Teresa z WLK????
  Głosowali za polakiem z peło, czy za drugim polakiem z peło????
 • Żądamy ogłoszenia referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii Europejskiej
  Petycja do Prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie ogłoszenia referendum wyjścia Polski z UE
  https://www.petycjeonline.com/referendum_w_sprawie_wyjcia_polski_z_unii_europejskiej

  Powody wyjścia z Unii Europejskiej:

  UE nie rozwiązała żadnego z podstawowych problemów w Polsce, a wręcz przeciwnie - powoduje upadek i powolną śmierć naszego państwa.

  Zadłużanie naszego kraju, co doprowadziło do wyprzedaży majątku narodowego, przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i o mały włos doprowadziło do sprzedaży lasów.
  Polskie rolnictwo i rybołówstwo zostało zniszczone poprzez nałożone limity, zakazy oraz nakazy. Zniszczone zostały także cukrownie.
  Potężne połacie polskiej ziemi i jezior liczone w tysiącach hektarów zostały wykupione przez obcy kapitał
  Prawie milion ludzi zostało naciągniętych na kredyty we frankach szwajcarskich
  Podatki są coraz wyższe i skutecznie tłamszą polską przedsiębiorczość nie dając szans ucieczki z wyścigu szczurów. Ludzie zarabiają tylko po to żeby spłacać długi, odbierane są im ich ziemie i domy na na spłatę lichwiarskich długów.
  UE nieustannie wydaje wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki, a następnie wprowadza trujące nas GMO a następnie każe szczepić nasze dzieci żeby chorowały na autyzm.
  UE wprowadza do naszego kraju setki hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa, nam za to każą odprowadzać miliardy składki członkowskiej.
  Po wstąpieniu do UE Wojsko Polskie zostało zdziesiątkowane i wysłane na wojny kolonialne w Iraku i Afganistanie.
  Dzięki UE rozwijana jest gigantyczna biurokracja gwarantująca istnienie korupcji,
  Ceny i podatki rosną a zarobki maleją w stosunku do inflacji,
  Nie tworzone są zyski, a przeciwnie - marnotrawione są ciężko zarobione pieniądze,
  UE jest antychrześcijańska, promuje dewiacje i zabijanie nienarodzonych dzieci oraz eutanazję, UE jest antydemokratyczna, euro-posłowie nie mają rzeczywistej władzy a prawdziwi rządzący nie są wybierani w drodze wyborów,
  limity produkcji rolnej są poniżej samowystarczalności,
  UE każe nam milionami przyjmować obcych nam kulturowo i niebezpiecznych wyznawców Islamu, w tym morderców i terrorystów

  Przeznaczono nam rolę niewolników a nie partnerów, zabiera nam się naszą wolność i suwerenność.

  Nie zgadzamy się na to żeby niemieccy politycy typu Schulz, Juncker czy Marnix Norder ubliżali Polsce i Polakom oraz ingerowali w sprawy w sprawy wewnętrzne Polski tworami typu komisja wenecka!
  Nie zgadzamy się na to żeby przedstawicielka naszego narodu Premier była poniewierana przez komisje europejskie!
  Jesteśmy suwerennym i samodzielnym narodem za którego wolność i niepodległość walczyło 35 pokoleń naszych przodków!
  Żądamy także żeby polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza która totalnie skarży nasz kraj na forum międzynarodowym w trybie pilnym i natychmiastowym została wydalona z naszego kraju a mienie ich zostało skonfiskowane na skarb państwa.
  Chcemy też żeby Trybunał Konstytucyjny został rozwiązany w trybie pilnym gdyż jest to twór niepotrzebny, wprowadzający jedynie zamęt i blokujący realne dobre zmiany dla Polski.
  Żądamy znacjonalizowania Narodowego Banku Polski i tego żeby rząd pożyczał pieniądze w tym właśnie banku polskim a nie w bankach lichwiarskich.
  Żądamy powołania polskiego banku rozwojowego z polskim kapitałem udzielającego polskim przedsiębiorcom oraz rolnikom kredytów na 0%
  Polskie kopalnie w polskich rękach! Polski węgiel w polskich elektrowniach!
  Żądamy zacieśnienia współpracy i wymiany handlowej z państwami słowiańskimi.


  Żądamy ogłoszenia referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii Europejskiej!
  https://www.youtube.com/watch?v=3sYMyz-blUE
 • Idol , Helga i Wańka
  Małgorzata Todd
  Teatrzyk Zielony Śledź
  ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

  Idol

  Występują: Helga i Wańka.

  Wańka – Moje gratulacje.
  Helga – Coś kwaśną masz minę przy tych gratulacjach. Nie cieszysz się z reelekcji naszego cesarza Europy?
  Wańka – Jasne było, że nie odpuścicie stanowiska królika Europy.
  Helga – Nie martw się, na waszego cara też przyjdzie pora.
  Wańka – Oczywiście.
  Helga – A tak przy okazji, zauważyłeś, że oni nie mają żadnego idola?
  Wańka – Masz na myśli obecny obóz władzy w Polsce?
  Helga – Jasne. Pomyśl, póki rządzili nasi, to od idoli się roiło.
  Wańka – I od autorytetów moralnych.
  Helga – Właśnie. Kto teraz zastąpi takiego Geremka...
  Wańka – Czy Baumana, nie wspominając już o Rzeplińskim, albo Wałęsie.
  Helga – Polakom najwyraźniej brak charyzmatycznego idola.
  Wańka – Dlatego tak pilnie trzeba im zmienić władzę. Liderkę kobiet już mamy. Ta Szajbus-Wielgus, czy jak tam ona się nazywa...
  Helga – Masz na myśli tę od hasła „Precz z dyktaturą kobiet”?
  Wańka – Właśnie. Jak ją zaakceptują, to już nawet Petru z Kijowskim przejdą.
  Helga – Polacy to krnąbrny naród, stąd tyle z nimi kłopotów.
  Wańka – Nigdy nie dorobili się własnego Hitlera...
  Helga – I kto to mówi!? Waszemu Stalinowi nie dorówna nigdy żaden idol świata!
 • @Witkacy 22:33:17
  Kłótni w rodzinie zdrajców Polski, a naiwni się podniecaja i ślinią a widok jednego czy drugiego. Agenci mossadu - cia kontra agenci BND!
 • Husky.
  Świetnie!

  Jestem za jak najszybszym przywróceniem kary śmierci

  Jacek Bezeg http://jacekbezeg.pl/2017/03/09/swietnie


  Lubię jasne sytuacje. Polska przegrała, wygrały Niemcy osadzając swojego kandydata – popartego przez Bundestag jednogłośnie – tam gdzie chciały. Pozostałych dwadzieścia sześć państw się skompromitowało, służalczością w stosunku do Niemców i nielojalnością w stosunku do Polski.

  Nie łudźmy się, nie chodzi tu o śliczny uśmiech Donalda T.

  Państwa nie mają przyjaciół tylko interesy. Cały Bundestag wie doskonale o tym jak dobrze on służy niemieckim, tylko w Polsce wiedza na ten temat nie do wszystkich dociera.

  Dla mnie najważniejszą wiadomością jest pokaz zdyscyplinowania tych 26, bo uważam, że interes w tej sprawie mają tylko Niemcy, a reszta korzysta z okazji by pokazać swą wierność.

  Miejmy nadzieję, że nie planują dla niego roli podobnej do tej, która w grudniu nie wypaliła. Wydaje się, że do tego właśnie jest potrzebny.

  Rozpoznanie walką dało obfitość wiedzy.
 • @Husky 07:54:13
  Sam fakt, że nie kojarzą określenia "partia zewnętrzna" i że nic nie jest wstanie ich obrazić, świadczy z kim mamy do czynienia...bolszewicką, żydokomuna jak nic..."Cela+" a Tusk
  https://www.youtube.com/watch?...
  /od 87 minuty/
  https://vod.tvp.pl/29392247/08...
 • @Husky 07:54:13
  Cała Polska wyszła zwycięsko z całej tej piaskownicowej zabawy:
  - wygrała Polska (jak zwykle było o niej głośno)
  - wygrała Beata Szydło (wzmocniła pozycję polskiego kandydata nie obciążając naszego salda stanowisk Unii, wszak Tusk to niemiecki kandydat)
  - wygrał Donald Tusk (duża pensyjka za błahe stanowisko)
  - wygrał Jacek Saryusz-Wolski (uwolnił się od obciachowej partii PO, darujcie ale PO to żenada)
  - Schetyna (może PObawić się dłużej w lidera w swojej śmiesznej partyjce)
 • @Husky
  No to liczymy ŻABOJADOWI TE fundusze - Polska wpłaciła już przez 5-lat zaniżam / 65 - miliardów samej składki + 30-miliardów Tuska na banki niemieckie + 60-miliardów samych dywidend ze spółek strategicznych i przesyłów + 100-miliardów z zawyżonej LUKI PODATKOWEJ + 20-miliardów anulowanej kary za brak magazynowania gazu + 100-miliardów strat ze sprowadzanego szajsu węglowego + 10-miliardów ze złodziejskich pośrednictw pracy zarejestrowanych w rajach / to tylko mały ułamek tego złodziejstwa TOTALNEGO !!!
 • @Husky 07:51:24
  Ta cała farsa wyborcza pokazała arogancje Frau Merkel i jej POdnóżków. Niemcy w swoim zaprzeczaniu rzeczywistości doszli tak daleko, że są w stanie udowodnić, że Adolfa Hitlera na kanclerza wybrali naziści a nie naród niemiecki a drugą wojnę światową wywołała Polska nie chcąca tym nazistom się podporządkować.
 • @Husky 07:54:13
  W sumie Tusk wie jak go wybierali i ten przylepiony uśmiech na twarzy to czysty zabieg propagandowy. Na osłodę dostał kasę unijną i pozory prestiżu, a w rzeczywistości czuje że ma jaja w imadle. Został obnażony on i cała ta "salonowa " Unia o której właśnie się wszyscy dowiedzieli a było to tajemnicą poliszynela, że z równością, demokracją i elitami ma niewiele wspólnego. Dlatego słuszne jest to co wykonała dla nas, dla Polski premier Szydło. Powalczyła o podmiotowość Polski i o głos który unijni przywódcy musieli wysłuchać i przyjąć do wiadomości. Nie po cichu, nie pod stołem tylko na forum i jawnie, jak przywódca dużego państwa europejskiego. Swoją drogą pani Premier coraz bardziej zyskuje wizerunkowo, jako opanowany, sprawny, uczciwy polityk. Tu nie ma dysonansu, że jak w dotychczasowej naszej historii premierzy służyli jakimś pokątnym interesom. Tu w przypadku pani Premier Szydło wyraźnie widać że przemawiał polityk polski dobrze zakorzeniony w Europie, który widzi jakie są potrzeby Polski i UE. Tylko pogratulować. Należy się też cieszyć, że w wyniku całej tej operacji z Tuskiem w roli głównej po dobrej stronie mocy stanął kolejny, bardzo sprawny polityk, niezwykle kompetentny, unijny arystokrata pan Saryusz -Wolski. Mamy więc obecnie w PE mocną ekipę która na pewno nie będzie milczeć w sprawach dla Polski istotnych. Jak przy tym wyglądają europosłowie totalnej ściemy to nawet nie warto naciskać klawiatury. Pieski obsikujące nogawki szlachty polskiej. Brawo my ! Atakujący PO-wnicy poza opluwaniem, kłamliwymi oszczerstwami, totalnym krytykowaniem wszystkiego bez względu na to jakiego tematu tu dotyczy czy jest dobre czy złe budują swój elektorat. Nic dobrego nie potrafią dla kraju zrobić poza odpowiednią propagandą podczas rządzenia przez 8 lat. Wraz z premierem Tuskiem i Kopacz to tylko egzystowali na stanowisku i wszelkie dochody rozdzielali pomiędzy siebie lub zaufanych których się udało skaperować. Żadnych inwestycji jedynie sprowadzanie dochodowych firm do ruiny ekonomicznej i stwierdzenia, że jest nieopłacalne więc trzeba zlikwidować. A to, że większość likwidowanych zakładów była konkurencyjna wobec gospodarki niemieckiej to przemilczano (np. stocznia szczecińska). Dla utrzymania swojej pozycji próbują robić zamęt w głowach ludzi siejąc nienawiść do rządzących w mediach, marszach propagandowych z hasłami wyjętymi z rynsztoka, organizowaniem czarnych protestów itp. Bazują na starej szkole propagandy marksistowskiej która mówiła, że cel się liczy a nie metody więc trzeba poprzez odpowiednią propagandę kształtować umysły ludzkie aby ludzie nie dostrzegli prawdy.
 • @Husky 07:54:13
  Stado polityków, celebrytów, aktorów, dziennikarzy, pseudonaukowców, czy urzędników uczonych do wykonywania prostych rozkazów, do bezwzględnego posłuszeństwa, do atakowania na komendę przeciwników, do szerzenia anarchii do tworzenia podziałów między grupami społecznymi, płciami, pokoleniami bazujące na marksistowskich założeniach szkoły frankfurckiej niszczą cywilizację, zasady, dorobek całych pokoleń, narodów i osiągnięcia kulturowe, filozoficzne, naukowe.
  To stado za wygodne życie, za bycie na świeczniku zrobi absolutnie wszystko. Lewactwo i neoliberalizm prowadzi świat do wojen, wielkich tragedii humanitarnych, rozpadu więzi społecznych, do gigantycznych i nieodwracalnych, negatywnych skutków dla ludzkości. Tego jesteśmy świadkami i z tym przychodzi nam walczyć...!!! Obyśmy dali radę...!!!
 • @kula Lis 66 10:56:28
  Głowa do góry! Genialny strateg ma przecież "plan B". Atomowy!
 • @Witkacy 22:33:17
  To jego Niemka babcia oglądając kreskówki Disneya z kaczorami dała mu na imię Donald, bo ten Donald zawsze robił inne kaczki w chuja, tak jak i on dziś wszystkich, a mogła mu dać Pluto to by bardziej dziś do niego pasowało, bo Pluto zawsze się do kogoś łasił. A jego siostrze mogła dać Miki.
 • @PiotrZW 10:59:22
  Mamy wielki sukces, wrak katastrofy naszej dyplomacji ściągnięto do kraju w ciągu 2 dni.

  A gdyby tak przed spotkaniem Waszczykowskiego wysłać na ambasadora San Escobar, a Szydło poinformować, że to nie Eurowizja, tu można głosować na polskiego kandydata?

  http://ocdn.eu/images/pulscms/ZGM7MDMsMmU0LDAsMSwx/8ae13f4177f5b3ef7ded7a0f434a20bf.jpeg
 • @PiotrZW 10:59:22
  Niemcy o reelekcji Tuska – „to błąd”. A o samym szefie RE – „przeciętny”. Niemiecki dziennik „Die Welt” należący do Axel Springer SE uznał w sobotę reelekcję Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej za błąd, który pogłębi podziały w UE i w Polsce. Zdaniem komentatora gazety Warszawa „zemści się za porażkę" poniesioną w Brukseli.

  "Polska zemści się za porażkę" - wieszczy "Die Welt". – To nie był dobry tydzień dla Europy, to było fiasko. Na krótko przed uroczystym szczytem z okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich UE jest głęboko podzielona – ocenia Christoph Schlitz w internetowym wydaniu gazety.

  Odnosząc się do zapowiedzi kanclerz Niemiec Angeli Merkel, że przygotowywana z okazji jubileuszu Deklaracja Rzymska ma być "sygnałem jedności", autor wyraża opinię, że postulowana jedność "jest chimerą".

  Jako przykład braku jedności komentator wymienia reelekcję Donalda Tuska, pomimo sprzeciwu polskiego rządu.


  Merkel and Co. doprowadzili do zwarcia szeregów i do izolacji polskiej premier Beaty Szydło, co sprawiło, że musiała wyjechać z Brukseli jako przegrana

  – pisze.
  Zdaniem autora naiwnością byłoby założenie, iż ten incydent był tylko epizodem. „Ta sprawa będzie miała daleko idące konsekwencje, dla Polski i dla Unii Europejskiej" – przewiduje niemiecki dziennikarz. „Doprowadzi ona do dalszego podziału w polskim społeczeństwie, stworzy przestrzeń dla antyeuropejskich uprzedzeń i pozwoli silnemu człowiekowi Jarosławowi Kaczyńskiemu na zintensyfikowanie kampanii przeciwko UE” – czytamy w "Die Welt".


  Czy warto było za taką cenę ponownie wybierać przeciętnego szefa Rady Europejskiej Tuska?

  - pyta niemiecki publicysta.

  Podkreśla jednocześnie, że "Polska ma ogromne znaczenie dla europejskiego współżycia". „Warszawa dysponuje środkami pozwalającymi, za pomocą weta, wywierać presję na UE" - zauważył.

  Autor komentarza nawiązuje do zarzutów stawianych przez kraje z Europy Środkowo-Wschodniej, że zachodnie produkty dostarczane na ich rynki mają gorszą jakość, i stwierdza, że ten problem ma "głębszy wymiar".


  Europejczycy Środkowi i Wschodni obawiają się, słusznie czy nie, powstania dwuklasowego społeczeństwa w Europie. Stali się bardziej pewni siebie, stawiają czoło starym krajom UE

  – zauważa Schlitz.

  Jego zdaniem "tradycyjny ośrodek grawitacyjny", który tworzyły Niemcy i Francja, należy do przeszłości. Powstają nowe koalicje, jak chociażby Grupa Wyszehradzka, będąca "ośrodkiem władzy Kaczyńskiego na europejskiej arenie".

  Dziennikarz odnosi się do zaproszenia przez kraje Beneluksu Polski, Węgier, Czech i Słowacji na rozmowy i nazywa tę inicjatywę "próbą zintegrowania heretyków, która jednak skończy się raczej niepowodzeniem".

  Projekt Europy rożnych prędkości, forsowany przez Berlin, Paryż i Rzym, odrzucany jest przez Europę Wschodnią, która obawia się, że ten, "kto nie uczestniczy, ten odstawiony zostanie na boczny tor, także finansowo" - ocenia na zakończenie "Die Welt... Ps..Nikt nie mówi że Tusk uciekł z Polski jako czynny PREMIER.
  Wyobrażmy sobie że 2 dni temu Rada Europy wybiera Merkel na swojego szefa.Taki manewr jest nie możliwy.!!!!
  Tusk uciekł przed aferami.
  https://vod.tvp.pl/29392247/08...
  https://www.youtube.com/watch?...
  /od 58 minuty/
  http://wdolnymslasku.pl/wydarz... Scenariusz: Polska opuszcza EU
  1. Niemieckie firmy zwijają się
  2. Następuje zatrzymanie gospodarki i ujemne PKB gdyż w Polsce działa bardzo duży niemiecki kapitał
  3. Polacy w swej biedzie raczej nie odczują skutków - skowyt podniosą lemingi którym będzie się gorzej żyło bez nowiusieńkich wieśwagenów i szajsfonów
  4. Niemcy tracą "tanią" siłę roboczą
  5. Gospodarka Niemiec leci na łeb na szyję (5 krotnie wyższe wydatki na personel i przenosiny przedsiębiorstw
  6. Polska gospodarka zaczyna prawdziwie rozwijać się
  7. przyspieszenie rozwoju Jedwabnego szlaku i powstanie Unii Słowiańskiej (Międzymorze)
  Same + :)
 • @PiotrZW 10:59:22
  Kto tu jest normalny, a kto nienormalny ?

  Czy multi-kulti to normalność ? Czy budowanie Wieży Babel 2.0
  to normalność ? Od kiedy to MIX jest różnorodnością ?
  Czy stan wyjątkowy we Francji to normalność ?
  Czy niesolidarność Niemiec wobec państw-członków UE to normalność ?
  Czy zamachy terrorystyczne w Europie to normalność ?
  Czy fakt, że w Europie Zachodniej nigdzie nie jest bezpiecznie
  i można zostać zabitym (rząd amerykański już od dłuższego czasu
  ostrzega o tym swoich obywateli), to normalność ?
  Czy islamizacja Europy to normalność ?
  Czy grabież swoich własnych podatników to normalność ?
  Czy BREXIT to ucieczka przed normalnością czy nienormalnością ?
  Czy niszczenie swoich własnych chrześcijańskich korzeni to normalność ?
  Czy nihilizm, pogaństwo, barbarzyństwo i brak rozumu to normalność ?

  Kto tu więc jest nienormalny ?

  Kardynał Wojtyła długie dekady temu :

  „ Stoimy w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżywała ludzkość (...) Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem i anty-Kościołem, Prawdą i anty-Prawdą, Ewangelią a jej zaprzeczeniem (...) jest to czas próby (...) w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską, z wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów. ”

  To była prognoza. Obecnie jesteśmy w trakcie tej konfrontacji, trwa
  wojna. Jest to wojna na śmierć i życie między cywilizacją i anty cywilizacją, między kulturą chrześcijańską i pogaństwem oraz
  barbarzyństwem.
 • @Zawisza Niebieski 13:57:02
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/148923362515349895201.jpg Piękne zdjęcie alkoholika z wnukiem dziadka z SS/SD i Wehrmachtu. Żałosny występ Tuska, śmiech na sali: https://youtu.be/mANJmsz6RP0
 • @Zawisza Niebieski 13:57:02
  Takie Tuski w majątku mych Dziadków pasały świnie, bo nawet na stajennego byli za głupi. Ty także jak Tuski i tobie podobni pasali by świnie u moich Dziadków gdyby nie żydokomuna przedtem moskiewska a dziś brukselska..A ty w przeciwieństwie do Kaczyńskiego, Waszczykowskiego i Beaty Szydło jak widać masz brak mózgu. Szalom lewacki idioto i POjebie. Takich ja ty niebawem się wytnie lub z Polski pogna!Szalom.
 • @PiotrZW 10:59:22
  Zdaje się,że autor tej analizy ma rację i Merkel nie wypiła jeszcze tego piwa z imigrantami a już otworzyła drugą butelkę z Polską.Funkcja majordomusa, którą pełni Tusk nie jest dla Polski najistotniejszym problemem ale wynikła sytuacja i nieugięta postawa premier Szydło sprawia, że Polacy zmobilizują swoje siły przy PiS-ie(o lemingach i ich guru czyli Schetyna, Petru, Tusk nie ma co mówić bo są tylko statystami) i jeszcze jak do szerszej grupy naszych obywateli mało interesujących się polityką dotrze jaka w Brukseli panuje demokracja i jakie zasady, że wszystko ustawiane jest pod stołem albo w kuluarach to obrzydzi taką skorumpowaną UE i pozwoli Polakom zmobilizować się przy PiS-ie. Waszczykowski już mówi, że musimy drastycznie obniżyć poziom zaufania do UE a twarz witającego panią premier prezesa Kaczyńskiego wszystko mówiła to o czym dziennikarz "Die Welt" pisze. Szykuje się ciekawa rozgrywka pomiędzy p prezesem Kaczyńskim a coraz bardziej zagubioną Merkel, która wszystko robi, żeby przegrać. Przed chwilą jęczała czy grozi nam Niemcom i Europie islamizacja, to ona nie wie, że już są kalifatem? Ona nawet nie wie ilu nachodźców sprowadziła, a jest ich ze 2 mln, ona chce deportować, tylko gdzie pytam, gdy państwa gdzie ich chce wysłać odmawiają przyjęcia. Mieszkańcy Słubic skarżą się, że pijani nachodźcy z pieniędzmi Makreli zaczepiają kobiety na ulicach, kradną w sklepach, rozrabiają a nasza policja i straż graniczna udaje, że nie widzi.
 • @Zawisza Niebieski 13:57:02
  Cóż.
  Wiedzy i inteligencji Tobie nie odmawiam.
  Ale jednak nakłaniam do zrobienia sobie badań okresowych.
  Może wtedy nie będą Cię dręczyć jakieś dziwne głosy w mieszkaniu ( Kaczynskiego ?) i skończy się ta mania prześladowcza.
  Podobno są na to jakieś plastry.
 • @Husky
  Tak się zastanawiam, że niemiecki Instytut Gaucka, nie mógł ujawnić agenta STASI pod nazwą TW Oskar z Sopotu, bo RF Niemiec, przeją tego agenta na swoje potrzeby - BND i jest w niemieckim zbiorze zastrzeżonym. STASI podlegało pod KGB - GRU, czyli Kreml. Dzisiaj to oznacza, że Oskar jest podwójnym agentem, Rosji i Niemiec. Jedni i drudzy, korzystają z tego jak tylko mogą, na nieszczęście całej Europy. Władze Polski, powinny antypolskiemu zdrajcy odebrać obywatelstwo w trybie natychmiastowym.
 • @Husky
  Pan Jarosław Kaczyński to uczciwy i wielki człowiek. Dzięki Niemu Polska będzie Wielka, Sprawiedliwa i Suwerenna. Kalifat niemiecki traci koryto w Polsce. Czas na repolonizację przemysłu rozgrabionego przez Niemcy w Polsce i mediów, które w 90% należą do Niemiec. Finansowane przez Niemcy tzw. partie , tracą w Polsce poparcie. Tzw. fundacje, finansowane przez Sorosa, są skompromitowane. Brawo PiS. Polacy dobrze wybrali. Niemieckie gadzinówki w Polsce czas odesłać do kalifatu niemieckiego. A media niemieckie od 1945 roku jak również media amerykańskie od 1913 roku należą do banksterów USA ( Rothschildów, Rockefellerów, Morganów i Wartburgów ). Pachołki niemieckie chciały zorganizować pucz, ale im nie wyszło. Nawet wyłączyli łączność na 90% terytorium Polski i nic. Polacy targowiczan i ubekistan pogonili. Brawo PiS. "Der Spiegel" stal się organem propagandy transatlantyckiego tęczowego neoliberalizmu, tak jak "Der Stürmer" był organem propagandy narodowego socjalizmu swoich czasów. Jedni i drudzy propagandyści jedynie słusznej ideologii i prawdy. Jedni i drudzy w drodze tworzenia "nowego człowieka" po trupach tych opornych. Przypominam "pucz" tęczowych 68-er, którzy kłamiąc zaczęli swój marsz przez instytucje, na całym "zachodzie" i siedzą teraz na wszystkich szczeblach administracji, polityki i sądownictwa, takie "wrogie" przejęcie, finansowane przez plutokrację, przez "elity" finansowe, które pożytecznych idiotów i "ruchy" dla "humanizmu" i "wyzwolenia seksualnego" lansują i wykorzystują do inżynierii społecznej, na swoją korzyść i szkodę społeczności, które na to pozwolą. Dlatego to demonizowanie Rosji, która tego do dopuścić nie chce. I demonizowanie Trumpa, który chce to (może) cofnąć. Last chance!
 • @Husky 17:10:04
  Inteligentniejsi wiedzą, że Tusk przyklepał projekt Merkel, dotyczący usunięcia Kaczyńskiego!. Lech Kaczyński, przygotowywał opinie prawne, na temat reparacji wojennych za spaloną Warszawę i zrównane z ziemią, miasta Ziem Odzyskanych. Za wywieziony majątek narodowy, do stolic obu agresorów!. Gdyby nie Smoleńsk, Polska byłaby dziś, na zupełnie innym miejscu w Unii!. Bylibyśmy kwitnącym, powracającym do korzeni Narodem!. To stanowisko, jest chęcią ochrony najważniejszego świadka, przed polską prokuraturą!.
 • @Husky
  Niemiecką wunderwaffe to jest w tej chwili upadek Deutsche Banku i powrót do marki w przypadku niemożności realizacji Stanów Zjednoczonych Europy pod ich przywództwem (m.in.potężna dewaluacja złotego i innych walut krajów wschodzących i tym samym ogromne problemy z finansowaniem długu zagranicznego nie mówiąc już o kredytobiorcach walutowych).
 • @Husky 17:10:04
  Ja nie wiem czy Tusk to w ogóle rozumie co on mówi po angielsku...jak się ...w kartkę zagląda....popatrzcie na tą wypowiedź....masakra: https://www.bloomberg.com/topi...

  ...to nie ma się co dziwić, że taki przewodniczący Angeli pasuje ;)
 • @Husky
  Polska rozwaliła komunizm w Europie, właśnie Polacy zdemaskowali eurokołchoz. Oni muszą bardzo nienawidzić za to w końcu każdy totalitaryzm dzięki nam pada. Czego się boi i czego nie chce Stara Unia? Myślę, że nie chcą żebyśmy i my, w naszej części Europy im dorównali, bo wtedy Stara Unia nie mogłaby używać nas tak jak dotychczas, czyli jako przedmiotu w przetargach np. z Rosją. Innym równie ważnym powodem jest ich strach przed sprawiedliwym dzieleniem się z nami zyskami. Biedna Europa Środ.-Wsch. da sobą pomiatać a bogata się uzbroi i będzie stawiać warunki. Moim zdaniem jesteśmy świadkami początków końca dominacji krajów Starej Unii! Teraz nastaje epoka narodów naszej części Europy!
 • @kula Lis 66 17:36:01
  Dziś Die Welt pisze, że Tusk to przeciętniak, szkoda że nie napisał tego Angeli Merkel przed głosowaniem, teraz już za późno.
 • Mógł przejść do historii jako krętacz i oszust,...jednak chora ambicja nie pozwoliła,... przejdzie do historii jako zdrajca i za
  https://pbs.twimg.com/media/C6pMyKkWwAAt4Nq.jpg
 • Rodzinna tradycja
  Dziadek Kaczynskiego przy pierwszym samodzielnie ściętym drzewku

  https://pbs.twimg.com/media/C6op1VjWYAA8Sz7.jpg
 • @Husky 19:48:09
  A tu dzidkowie i rodzina ministra Szyszki

  https://pbs.twimg.com/media/C6opaSaWoAAvCJT.jpg
 • PiS wyrwie Ziemię z orbity
  Czy Zawisza Niebieski już ostrzega, że PiS wyrwie Ziemię z orbity i rozwali się cały Układ Słoneczny?
 • @Husky 19:39:35
  ... dla mnie ważne jest,to co napisze prasa francuska o fiucie 4%... he,he,he...
 • Operacja o kryptonimie "27-1" zakończyła się pełnym sukcesem.
  1. Donald Tusk uziemiony na mało znaczącym stanowisku, na dodatek z łatką "przydupasa Makreli".

  2. J.S.-Wolski wyciągnięty z Platformy.

  3. Polska pokazała Europejczykom, że w UE można mieć zdanie odrębne.

  4. Francuzi chwalą nas za odwagę.

  5. Niemcy zastanawiają się, czy warto było wkurzać Jarka i jakie tego będą dla nich konsekwencje. Poprawi to naszą pozycję w negocjacjach w ramach UE.

  6. Orban się kaja. Poprawi to naszą pozycję w negocjacjach w ramach Grupy.

  7. Przywódcy unijni powoli dochodzą do wniosku, że Polska jest zbyt silnym krajem, aby nim pomiatać.

  8. Rząd polski się skonsolidował.

  9. Totalna opozycja dostała gumową kość, którą się będzie bawić, nie przeszkadzając w reformach.

  10. Grzegorz Schetyna pozostaje przywódcą Platformy i może spokojnie kontynuować dzieło doprowadzania tej formacji do upadku.

  Reasumując: ziarno zostało zasiane, teraz możemy spokojnie czekać, aż wyda plony.
 • @kula Lis 66 11:50:06
  Psioczącym na Orbana przypominam że niebawem Węgrzy będą nam potrzebni w o wiele ważniejszych sprawach niż los jakiejś rudej qrwy
 • Akcja Michnika w Koszernej "PowieśTuska" jest super
  W nastepna sobote specjalny dodatek

  https://pbs.twimg.com/media/C6parxaXAAExcrX.jpg
 • Urocze uliczki Paryża
  https://pbs.twimg.com/media/C6pT0TsXUAEhhby.jpg
 • Quand la Première ministre polonaise se moque de la faible popularité de François Hollande
  Beata Szydlo a envoyé une pique au président français après un échange tendu sur l’avenir de l’Union européenne.

  //« Je suis supposée prendre au sérieux le chantage d’un président dont le taux de popularité est à 4% et qui ne sera bientôt plus président ? »//

  Ce qui a déclenché la colère de l’élue polonaise ? La proposition d’Angela Merkel et François Hollande d’une Europe « à plusieurs vitesses ». L’idée présentée par Paris et Berlin était d’être « capable d’avancer plus vite à quelques-uns », selon François Hollande, car l’Europe a « montré qu’elle n’était pas capable de prendre des décisions au bon moment ».

  Echanges tendus

  « Nous n’accepterons jamais de parler d’une Europe à plusieurs vitesses », a alors prévenu la Première ministre polonaise, estimant que cela « compromettrait l’intégrité » de l’UE et refusant ainsi de signer les conclusions de cette réunion. François Hollande a réagi après ce refus. « M. Hollande a souligné que la Pologne était l’un des plus grands bénéficiaires des fonds structurels européens », explique le Financial Times (en anglais), provoquant ainsi les moqueries de Beata Szydlo sur la faible popularité du président français.

  France Infos

  http://www.fdesouche.com/831681-quand-la-premiere-ministre-polonaise-se-moque-de-la-faible-popularite-de-francois-hollande#
 • "Die Welt" o Tusku: Przeciętny szef Rady Europejskiej, jego wybór pogłębi podziały
  "Polska zemści się za porażkę" - wieszczy "Die Welt". To nie był dobry tydzień dla Europy, to było fiasko. Na krótko przed uroczystym szczytem z okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich UE jest głęboko podzielona - ocenia Christoph Schlitz w internetowym wydaniu gazety.

  Odnosząc się do zapowiedzi kanclerz Niemiec Angeli Merkel, że przygotowywana z okazji jubileuszu Deklaracja Rzymska ma być "sygnałem jedności", autor wyraża opinię, że postulowana jedność "jest chimerą".

  Jako przykład braku jedności komentator wymienia reelekcję Donalda Tuska, pomimo sprzeciwu polskiego rządu. Merkel and Co. doprowadzili do zwarcia szeregów i do izolacji polskiej premier Beaty Szydło, co sprawiło, że musiała wyjechać z Brukseli jako przegrana - pisze.

  Zdaniem autora naiwnością byłoby założenie, iż ten incydent był tylko epizodem. Ta sprawa będzie miała daleko idące konsekwencje, dla Polski i dla Unii Europejskiej - przewiduje niemiecki dziennikarz. Doprowadzi ona do dalszego podziału w polskim społeczeństwie, stworzy przestrzeń dla antyeuropejskich uprzedzeń i pozwoli silnemu człowiekowi Jarosławowi Kaczyńskiemu na zintensyfikowanie kampanii przeciwko UE - czytamy w "Die Welt". Czy warto było za taką cenę ponownie wybierać przeciętnego szefa Rady Europejskiej Tuska? - pyta niemiecki publicysta.

  Podkreśla jednocześnie, że "Polska ma ogromne znaczenie dla europejskiego współżycia". Warszawa dysponuje środkami pozwalającymi, za pomocą weta, wywierać presję na UE - zauważył.

  Autor komentarza nawiązuje do zarzutów stawianych przez kraje z Europy Środkowo-Wschodniej, że zachodnie produkty dostarczane na ich rynki mają gorszą jakość, i stwierdza, że ten problem ma "głębszy wymiar". Europejczycy Środkowi i Wschodni obawiają się, słusznie czy nie, powstania dwuklasowego społeczeństwa w Europie. Stali się bardziej pewni siebie, stawiają czoło starym krajom UE - zauważa Schlitz.

  Jego zdaniem "tradycyjny ośrodek grawitacyjny", który tworzyły Niemcy i Francja, należy do przeszłości. Powstają nowe koalicje, jak chociażby Grupa Wyszehradzka, będąca "ośrodkiem władzy Kaczyńskiego na europejskiej arenie".

  Dziennikarz odnosi się do zaproszenia przez kraje Beneluksu Polski, Węgier, Czech i Słowacji na rozmowy i nazywa tę inicjatywę "próbą zintegrowania heretyków, która jednak skończy się raczej niepowodzeniem".

  Projekt Europy rożnych prędkości, forsowany przez Berlin, Paryż i Rzym, odrzucany jest przez Europę Wschodnią, która obawia się, że ten, "kto nie uczestniczy, ten odstawiony zostanie na boczny tor, także finansowo" - ocenia na zakończenie "Die Welt".

  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-die-welt-o-tusku-przecietny-szef-rady-europejskiej-jego-wybo,nId,2367415
 • @Husky 21:14:26 "musiała wyjechać z Brukseli jako przegrana - pisze."
  -To Bruxela pozostała jako jeszcze bardziej przegrana. -Bo to Beata próbowała ją ratować przed bezmyślnym trutniem. -Niestety, głupota zwyciężyła. -Zobaczymy jak daleko na tej głupocie zajadą, bo nawet najcwańsza głupota zawsze prowadzi do katastrofy... -Niemiec dobrze o tym pisze.
 • @Moher 21:57:53
  Już są dwie prędkości w UE...Niemcy uciekają przed siekierą, ciężarówką itd., a my biegamy w biegach ....... WilczymTropem
 • @Husky 12:10:46
  Podoba mi się Szydło. Coraz bardziej. I Polakom także.

  Być może niepoparcie Tuska to był pewien błąd wizerunkowy (można tak sądzić - paradoksalnie poparcie dla rządu Szydło wzrasta wbrew Tuskowi, czyli im bardziej będzie on w ten rząd uderzał, tym silniejsza będzie konsolidacja obozu patriotycznego), ale jeśli nie dało się inaczej tego rozegrać, to trzeba było tak zrobić. I dobrze, ze Szydło tak a nie inaczej zagrała.

  Nie może być tak - tego jestem pewien - że Polska jest zmuszana do popierania figuranta, który na arenie międzynarodowej robi wszystko, by temu rządowi utrudnić zadanie.

  A najbardziej mi się podoba, gdy zagina dopytującego ją redaktora w TVP o zależność od Kaczyńskiego i wizyty na Nowogrodzkiej:

  "Jeśli nie ma kontaktu pomiędzy osobami w państwie i w partii, to jest to bardzo źle. Kontakt powinien być stały i powinien być przepływ informacji" - oceniła pani premier.

  Absolutny profesjonalizm.

  Powinna go zapytać, czy aby on w ogóle w trakcie programu nie ma kontaktu z osobą odpowiedzialną za sprawy techniczne (kimś takim jest w gruncie rzeczy jest dziś w polityce Jarosław Kaczyński).

  Chyba w żadnym cywilizowanym państwie nie ma żadnego zakazu rozmów pomiędzy osobami pełniącymi funkcje rządowe z liderami partii politycznych. Taki zakaz byłby czymś chorym. Groziłby utratą spójności.

  A czy to Mahomet jedzie to góry, czy góra do Mahometa, nie ma znaczenia. Jedzie ten, który jest bardziej mobilny, i tyle. Idzie się do tego, który siedzi przy konsoli, a nie ciągnie całego sprzętu do studia nagraniowego. Doszukiwanie się tutaj zależności i podległości nie ma absolutnie najmniejszego sensu.

  Pełna profeska, pani Beato!

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej