Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
977 postów 30634 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

J.Kaczyński najbardziej wpływowym politykiem w Europie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Portal "Politico Europe" uznał szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego za jedną z 28 postaci, które w największym stopniu będą kształtować przyszłość Unii Europejskiej w 2017 roku i później. Polski polityk znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Politico 28".

                        

 

Jak tłumaczy w artykule redaktor naczelny europejskiej edycji portalu "Politico" Matthew Kaminski, ranking to "przewodnik na temat ludzi, którzy prawdopodobnie będą kształtować 2017 rok i lata kolejne". "Czy w dobrym kierunku, czy w złym - to ocenią sami czytelnicy" - pisze Kaminski.

 

W rankingu Jarosław Kaczyński uznany został za postać, która steruje polityką z tylnego siedzenia. "Formalnie Jarosław Kaczyński jest tylko jednym z 460 członków polskiego parlamentu. W rzeczywistości, były premier i aktualny przewodniczący rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość jest najpotężniejszym człowiekiem w swoim kraju. Jakąkolwiek decyzję trzeba podjąć - Kto będzie kierować polską telewizją publiczną? Czy Donald Tusk dostanie poparcie na druga kadencję jako szef Rady Europejskiej? Czy premier Beata Szydło utrzyma swoje stanowisko? - to Kaczyński podejmuje ostateczną decyzję" - pisze "Politico".
Dodaje, że dla Polski oznacza to ostrą zmianę kierunku, bo działania Kaczyńskiego wymierzone są "przeciwko temu, co postrzega jako ćwierćwiecze korupcji, niekontrolowanego liberalizmu i trwonienia tożsamości i kontroli narodowej". "Razem z jego sojusznikiem z Budapesztu, Viktorem Orbanem, 67-letni polityk dowodzi wschodnią flanką brygad antyestabiliszmentu, które zaliczyły znaczące zwycięstwa na Zachodzie, od Brexitu po Donalda Trumpa, i szykują się do kluczowych wyborów we Francji, w Niemczech i Holandii w przyszłym roku" - ocenia portal.

Według "Politico" w nadchodzących miesiącach Kaczyński będzie odgrywał rolę w negocjacjach UE z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu, "dążąc do obrony interesów Polaków, którzy mieszkają na Wyspach, a jednocześnie nie robiąc Brukseli żadnej przysługi".

Zaskakujące 1. miejsce

Miejsce w rankingu "Politico28" zależy od tego, jak silną rolę odegrają w przyszłym roku poszczególne osoby. Kaczyński jest na 4. miejscu. Na 1. jest burmistrz Londynu Sadiq Khan. Jego centrowo-liberalny program oraz pochodzenie są alternatywą dla dominujących trendów w dzisiejszej polityce, wytyczanych przez nacjonalistów.
Według autorów rankingu można się też spodziewać dobrych wyników skrajnej prawicy w wyborach we Francji, Niemczech i Holandii, stąd na 2. miejscu na liście znalazła się liderka niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec Frauke Petry. Trzecią pozycję zajmuje zaś szef tanich linii lotniczych Ryanair Michel O'Leary.
"Politico" umieściło w swym rankingu także m.in. prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, współzałożyciela platformy do odtwarzania muzyki online Spotify, szefową unijnej dyplomacji Federicę Mogherini, inwestora i filantropa George'a Sorosa oraz ratownika Białych Hełmów, pomagających cywilom w Syrii, Chaleda Omara Harraha, który zginął w sierpniu w nalotach na Aleppo.
Nominowanych do rankingu "Politico28" zgłaszali czytelnicy, a ostateczną listę ustalili redaktorzy portalu, choć - jak pisze Kaminski - nie bez sporów. Kaminski zaznacza, że sprawowanie ważnej funkcji we władzach nie wystarczy, by znaleźć się w rankingu. Nie ma w nim np. niemieckiej kanclerz Angeli Merkel czy czołowych kandydatów w wyborach prezydenckich we Francji.


 

 PAP

http://www.politico.eu/list/politico-28-class-of-2017-ranking/

http://fakty.interia.pl/swiat/news-politico-jaroslaw-kaczynski-jednym-z-najbardziej-wplywowych-,nId,2318268

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ciekawe, co na to główni ideolodzy partyjni NEona. Przecież takie informacje normalnie porażają i mogą nawet wywołać niepokoje społeczne.
  No bo jak tu się nie zgodzić z takim stwierdzeniem, ------że działania Kaczyńskiego wymierzone są "przeciwko temu, co postrzega jako ćwierćwiecze korupcji, niekontrolowanego liberalizmu i trwonienia tożsamości i kontroli narodowej"--------- sama prawda.
  Pozdrawiam
 • @Jeremi 21:29:50
  Jak dotąd Rabin i Cadyk z tej 2 osobowej partii siedzą cicho.
  Co mają powiedzieć 8-))))
  Pozdrawiam

  ps.
  Jestem przekonany, że dla tych dwóch jest całkowicie obojętne, co piszą, i nie wie wiedzą o czym piszą, ważne, (dla nich) żeby pisali
 • Prawi niech przybywa kto może!!!!!
  https://pbs.twimg.com/media/CzEmAfxW8AEi5XB.jpg
 • Powiedzmy sobie szczerze, Kaczyński jest uzurpatorem
  Jego wynik wyborczy, czyli mandat społeczny w żadnym stopniu nie daje mu prawa do pełnienia pozycji jaką pełni. Pozycję tę pełni tylko dlatego, że zarówno premier jak i prezydent nie wypełniają swoich obowiązków. To oni uzyskali poparcie społeczne i nie po to, by nimi kierował ktoś z tylnego siedzenia
 • @Zawisza Niebieski 21:48:37
  Diagnoza postawiona.
  Pora na leczenie
  Jakaś recepta i sposób na tą" przypadłość" J.K
 • @Husky 22:08:17
  Nie chodzi o przypadłość i leczenie. To jest stwierdzenie faktów. Leczenie nastąpi podczas następnych wyborów. To społeczeństwo zadecyduje, czy mu się podoba to, że zostało oszukane, czy też nie. Nikt nie powinien zaprzeczać prawa Dudy/Szydło do rządzenia, mają legitymację. A jak z niej skorzystają ocenione zostanie w czasie wyborów. A jeśli złamią prawo, co moim zdaniem zrobili powinien ich ocenić również uprawniony do tego sąd. Takie są zasady demokracji.
 • @Zawisza Niebieski 22:23:40
  //Takie są zasady demokracji.//
  Dlatego jeszcze tylko 7 lat i bedzie zmiana 8-))))
  Pozdr.
 • @AgnieszkaS 03:49:55
  Wręcz przeciwnie. Niech ten człowiek siedzi jak najdłużej, bo im dłużej siedzi, tym bardziej jasne się staje, czym PiS właściwie jest: drugą stroną tego samego złego szeląga.
 • Czym się tu chwalić?
  Przecież to jest chore. Nikt nie powinien mieć takiej władzy w państwie. Tęsknota za totalitaryzmem się odezwała?
 • @AgnieszkaS 03:49:55
  Pani Agnieszko
  Krytyka jest uzasadniona ale tylko w wypadku gdy są ku temu powodu. Ja takich póki co nie widzę.
  To że tu jest wielu krytykantów wynika nie z powodu takich czy innych działań PIS-u lecz z frustracji że po raz kolejny zostali z ręką w nocniku.
  Te wszystkie stowarzyszenia, ruchy niepodległościowe (portalowe) to o kant rzyci rozbić. Zakładają jakieś stowarzyszenie o 2-3 członkach i walczą jak lwy a padają jak muchy.
  PLANKTON

  Jeśli chodzi o tego gostka Piskorskiego to sledztwo było wszczęte na przełomie 2014/15 za poprzedniej ekipy. Również w tamtym czasie odmówiono im rejestracji jako partia. Więc jaką winę ma ponosić Kaczynski że temu gostkowie zachciało się być Polskim Bondem.Naczytał się kryminałów, naoglądał filmów i robił to co robił.
  Żal tylko jego rodziny.
  A on niestety za głupotę płaci.Ciężko płaci a po dotychczasowych przedłużeniach aresztu widać że "pajdkę: dostanie niezłą.
  Dzięki za komentarz i pozdrawiam
 • @Lotna 06:58:30
  // Niech ten człowiek siedzi jak najdłużej//

  dokładnie tyle ile paragraf mu przewiduje i ani dnia dłużej
 • @Lotna 07:00:21
  //Czym się tu chwalić?//
  niestety jest czym 8-)))
  Pozdrawiam
 • @Husky 15:40:30
  Tyle tylko, że on siedzi ani bez paragrafu, ani bez wyroku.
 • @Husky 15:41:33
  Dobrze, że powiedziałeś ,,niestety", bonz pewnością nie jest to powód do dumy.

  ,,Cały ten KOD i przybudówki, to śmiech na sali.

  Ale kolejne czyny (nie słowa) obecnego układu powodują lawinowy spadek poparcia, a mogą doprowadzić nawet do zamachu stanu.
  Bo zamachu stanu w obecnej sytuacji NIE DA SIĘ przeprowadzić bez poparcia Polaków.

  Proszę Pana:
  - zabranie Polakom ziemi rolnej (właścicielom własności, chcącym nabyć podstawowego prawa do zakupu),
  - wprowadzenie niespotykanego NIGDZIE na świecie przymusu bezwartościowych szczepionek (o tak z głupoty Pan myśli??),
  - podniesienie podatku VAT o 4,5% (od 2017r. obowiązywała stawka 22%),
  - nałożenie podatków na instytucje finansowe, które natychmiast zostały przerzucone na klientów, np. wzrost ubezpieczeń OC o 100%,
  - nałożenie podatku obrotowego na sieci handlowe, który w lwiej części zostałby przerzucony na ludzi, po prostu dodatkowy ukryty VAT, a do tego zrobione nieudolnie i głupio, jednak nadzieje dla lokalnych sklepów i rynków,
  - wycofanie się z podatku od sieci handlowych na bezpodstawne (pretekst) żądanie KE, mimo, że takie podatki funkcjonują w innych krajach UE, np. we Francji (he, he, ot tak się przestraszyli, koń by się uśmiał),
  - nałożenie bezsensownego obowiązku rejestracji telefonów,
  - wzrost płac na najwyższych stanowiskach od 25% od nawet 100% (takich jaj to chyba nawet PO nie robiła),
  - wzrost płac urzędników,
  - ustawowe podniesienie pacy minimalnej, co oznacza bankructwo wielu firm,
  - dwa razy w tygodniu zapowiedzi nowych lub podniesienia starych podatków lub opłat,
  - wywłaszczająca ustawa łowiecka,
  - kryminalne oddziaływania na giełdzie, spadek wartości akcji o 25%,
  - destabilizacja rynku pracy, rozdawanie bez sensu 500+, które finansowane jest długiem,
  - wpuszczenie do Polski tabunów ukraińców, co skutkuje rugowaniem Polaków z rynku pracy,
  - podarowanie w zasadzie 4,5 miliarda złotych banderowskim rządom upadliny,
  - szaleńcza polityka zagraniczna pchająca nas do wojny z Rosją (ta nie da się sprowokować), a przede wszystkim odcięcie nas od rynku rosyjskiego i to chyba trwałe, gdyż tamtejsze rolnictwo ruszyło na skutek sankcji z kopyta,
  - wspieranie szowinistów litewskich przeciw Polakom na Litwie,
  - szaleńcza polityka wobec naszego naturalnego partnera i sojusznika (jedziemy na tym samym wózku), na dodatek słabszego i nie zagrażającego nam, Białorusi,
  - podążanie ku totalnej inwigilacji,
  - danie służbom uprawnień, których nie były w stanie nawet wyobrazić sobie bezpieka PRLu,
  - praktyczne zniszczenie części polskiej gospodarki przez zgodę na umowę z Kanadą,
  - praktyczna zgoda na GMO w Polsce,
  - zgoda na dyskryminację Polaków w UE,
  - obsadzanie wszystkiego Misiewiczami, którzy są jeszcze gorsi niż poprzednicy z PO-PSL, a wydawało się, że to nie jest możliwe,
  - wprowadzanie rejestrów, idiotycznych obowiązków podatkowych, które zduszą polską przedsiębiorczość,
  - wypłacanie 500+ dla obcokrajowców, w tym spoza UE, np. Ukraińców, bez jakiejkolwiek potrzeby (szacuje się milion zasiłków),
  - zaostrzanie kar poza wszelki zdrowy rozsądek,
  - ... .

  Litanię można ciągnąć jeszcze długo, to tylko to co przyszło mi w tym momencie do głowy.
  To są powody niezadowolenia Polaków, a KODopodobni są tylko, by skanalizować je.
  Co im się nie uda.
  nadużycie link skomentuj
  AlexSailor 08.12.2016 11:20:16"

  Oczywiście lista jest niepełna, NIESTETY.
 • @Lotna 16:40:24
  Glosowalo na PIS wiele milionow ludzi , wiec o co chodzi ?
  Wygrali ?
  a jeden czy dwoch frustratow ......
  Gdzie ich nie ma
  Za 7 lat bedzie zmiana na ....
  Wiec niech placza bo tyle im zostalo
  Pozdr.
 • @Lotna 16:31:12
  jest w areszcie wiec o jakim tu wyroku mowa
  ma paragraf
  Art. 130. Szpiegostwo
  § 1. Kto bierze udział w działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 2. Kto, biorąc udział w obcym wywiadzie albo działając na jego rzecz, udziela temu wywiadowi wiadomości, których przekazanie może wyrządzić szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,
  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
  § 3. Kto, w celu udzielenia obcemu wywiadowi wiadomości określonych w § 2, gromadzi je lub przechowuje, wchodzi do systemu informatycznego w celu ich uzyskania albo zgłasza gotowość działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej,
  podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  § 4. Kto działalność obcego wywiadu organizuje lub nią kieruje,
  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.
 • MAZUREK O RANKINGU "POLITICO28":
  4. miejsce prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego w rankingu "Politico28" świadczy o tym, że argumenty i wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczące UE i rozwiązywania problemów Unii znajdują uznanie - podkreśliła w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

  http://i.iplsc.com/jaroslaw-kaczynski/000674QNKLAOILHL-C122-F4.jpg

  O 4. miejsce w rankingu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego była pytana w czwartek w Sejmie rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

  "Ja mogę się tylko z tego cieszyć, że w europejskim rankingu szef mojej partii ma tak wysoką pozycję, co nie zmienia faktu, że my pracujemy tutaj, w naszym kraju i będziemy robić wszystko, żeby poparcie nasze było poparciem wysokim wśród obywateli Polski" - podkreśliła posłanka

  "To świadczy o tym, że te argumenty i wypowiedzi Jarosław Kaczyńskiego dotyczące chociażby Unii Europejskiej, czy rozwiązywania problemów Unii Europejskiej znajdują uznanie wśród tych, którzy byli objęci tym badaniem" - dodała. Mazurek.

  Miejsce w rankingu "Politico28" zależy od tego, jak silną rolę odegrają w przyszłym roku poszczególne osoby. Kaczyński jest na 4. miejscu. Na 1. jest burmistrz Londynu Sadiq Khan. Jego centrowo-liberalny program oraz pochodzenie są alternatywą dla dominujących trendów w dzisiejszej polityce, wytyczanych przez nacjonalistów.

  Według autorów rankingu można się też spodziewać dobrych wyników skrajnej prawicy w wyborach we Francji, Niemczech i Holandii, stąd na 2. miejscu na liście znalazła się liderka niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec Frauke Petry. Trzecią pozycję zajmuje zaś szef tanich linii lotniczych Ryanair Michel O'Leary.

  "Politico" umieściło w swym rankingu także m.in. prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, współzałożyciela platformy do odtwarzania muzyki online Spotify, szefową unijnej dyplomacji Federicę Mogherini, inwestora i filantropa George'a Sorosa oraz ratownika Białych Hełmów, pomagających cywilom w Syrii, Chaleda Omara Harraha, który zginął w sierpniu w nalotach na Aleppo.

  Nominowanych do rankingu "Politico28" zgłaszali czytelnicy, a ostateczną listę ustalili redaktorzy portalu, choć - jak pisze Kaminski - nie bez sporów. Kaminski zaznacza, że sprawowanie ważnej funkcji we władzach nie wystarczy, by znaleźć się w rankingu. Nie ma w nim np. niemieckiej kanclerz Angeli Merkel czy czołowych kandydatów w wyborach prezydenckich we Francji.

  PAP
 • zgłoś nadużycie
  Więc zgłosiłem. Oto treść:
  "Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UBekom i ich potomkom wstęp wzbroniony"
  Uważam, że stwierdzenie "wstęp wzbroniony", pan Husky może sobie wywiesić na bramie swojej posesji (o ile posiada akt własności tejże), lub na stronie internetowej którą sobie sam założy. Z tego co wiem, to na NEonie nie jest nawet adminem. Poza tym interesuje mnie, w jaki sposób pan Husky będzie sprawdzał kto jest UBekiem, i kto jest jego potomkiem. Swego czasu pan Husky zakwalifikował moją osobę do tego grona na podstawie jak najbardziej merytorycznego wpisu, czemu dałem stanowczy odpór na tej właśnie stronie. Czy internauta chcący umieścić swój komentarz będzie musiał przedstawić jakieś zaświadczenie, a jeśli tak, to przez kogo autoryzowane ?
  Jak widać pan Husky nie jest "Zoologicznym antykomunistą"(sic!) tylko patologicznym bufonem....

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Twierdza Auschwitz

  Gdzie znajduje sie najbardziej strzeżona twierdza w Polsce? 2 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać nowy regulamin zwiedzania oraz rezerwacji w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie imiennych kart wstępu. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  ... i świat musi patrzeć

  Podczas wtorkowej wizyty w Londynie prezydent USA Donald Trump powiedział, że Iran „zabija teraz setki protestujących ludzi" Dodał: „To okropne i świat musi na to patrzeć”. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Jeśli nie NATO to kto?

  NATO zostało założone w 1949 roku w celu zbiorowej obrony swoich członków, łącząc bezpieczeństwo USA z europejskimi sojusznikami przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Sojusz był świadkiem końca komunizmu, pokonując blok sowiecki bez jednego strzału. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej