Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 13726 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Moje komentarze

 • bo prezydentura mu się należy,
  //Przez 8 lat rządów dbali tylko o ciepłą wodę w kranie, a ich prezydent o żyrandol w pałacu, który po skończonej kadencji wyniósł zdaje się razem z tosterem i innym sprzętem gospodarstwa domowego. //

  https://pbs.twimg.com/media/DKJ5-aIXoAAkVMi.jpg
  Platforma Żulików
 • Zapowiada się pasjonująca (i przezabawna) nawalanka w łonie prosowieckiej mafii.
  https://pbs.twimg.com/media/DKKsJEfX0AEPq-5.jpg
  Platforma Żulików
 • Jeszcze należy zadbać o żula z Nowoczesnej
  //Platforma Żulików to wymarzona opozycja.Gdybym był Kaczyńskim wsparłbym ich jakoś finansowo, pomógł, by przetrwali chociaż do następnych wyborów i samym swoim istnieniem pomogli mi wygrać kolejne wybory. Najgorszy dla PiS byłby jej rozpad,//

  Jeszcze należy zadbać o żula z Nowoczesnej

  https://pbs.twimg.com/media/DKJfe2nXoAA7XHM.jpg

  5*
  Platforma Żulików
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:52:43
  Jakkolwiek byśmy zaklinali rzeczywistość to na dziś rządzi nami .....

  https://pbs.twimg.com/media/DKGStdPX0AArjna.jpg


  i jak dotąd nie ma przeciwnika

  Miłego dnia
  Zamęczyli nawet festiwal - w Opolu
 • @ikulalibal 23:04:48
  adresów nie pomyliłeś
  "Zuchwałe zachowanie Rosjan"
 • @hamurabi 22:44:48
  Tez mi sie to wydaje podejrzane
  "Zuchwałe zachowanie Rosjan"
 • Prezydent o agresji w polityce zagranicznej
  Jako wiarygodny i odpowiedzialny partner Polska angażuje się na rzecz pełnej implementacji celów Agendy Zrównoważonego Rozwoju ONZ – zapewnił Andrzej Duda, przemawiając w Nowym Jorku na Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Prezydent dodał, że "od blisko dziesięciu lat w Gruzji i trzeci rok na Ukrainie jesteśmy świadkami jawnego łamania fundamentalnych zasad Karty Narodów Zjednoczonych".

  http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/yL9ktkqTURBXy80MjQzZGQwZWM0MjJlMzExMjM0NzVjZDMwM2I5NDE0MS5qcGVnkpUDAc0BIc0Lt80GlpMFzQMUzQG8

  Prezydent zaznaczył, że na gruncie krajowym konkretnym krokiem na rzecz realizacji wizji rozwoju zgodnego z duchem Agendy 2030 jest przyjęta przez rząd RP w lutym br. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

  Jak mówił, ma ona za zadanie zapewnić "Polsce i Polakom zrównoważony, stabilny i przede wszystkim odpowiedzialny rozwój – taki, który dokonywać się będzie na naszych oczach, ale też, a może przede wszystkim z myślą o przyszłych pokoleniach".

  Z kolei na arenie międzynarodowej, mówił prezydent, Polska wspiera kraje w ich dążeniu do rozwoju gospodarczego i społecznego, m.in. poprzez realizację współpracy rozwojowej. - Z wielkim niepokojem i troską patrzymy też na rosnącą liczbę osób dotkniętych przedłużającymi się konfliktami, w szczególności w Syrii i na Ukrainie. W poczuciu solidarności konsekwentnie zwiększamy też naszą pomoc humanitarną – oświadczył Duda.

  Jak dodał, Polska przywiązuje dużą wagę do zapewnienia spójności i komplementarności pomiędzy pomocą humanitarną i rozwojową. - Kluczowe w naszym przekonaniu znaczenie ma likwidacja przyczyn kryzysów humanitarnych – podkreślił Duda.

  Prezydent o ochronie klimatu

  - Polska wywiązuje się ze swoich zobowiązań w zakresie ochrony klimatu – mówił prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że zahamowanie zmian w środowisku naturalnym jest jednym z celów Agendy 2030 ONZ.

  Zaznaczył, że "Polska niezmiennie od lat uczestniczy w globalnych wysiłkach na rzecz ochrony środowiska oraz walki ze zmianami klimatu i wywiązuje się, w tym zakresie, ze swoich zobowiązań".

  - Z nadwyżką zrealizowaliśmy cel redukcyjny wyznaczony nam w Protokole z Kioto. Wraz z UE realizujemy najbardziej ambitny w skali globalnej wkład do Porozumienia Paryskiego. Będziemy kontynuować nasze działania na ścieżce niskoemisyjnego rozwoju służącego ochronie klimatu – oświadczył Duda.

  Prezydent zaznaczył, że w 2018 r. Polska po raz trzeci będzie gospodarzem Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

  Podkreślił, że szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach będzie miał znaczenie kluczowe z uwagi na planowane przyjęcie pakietu decyzji wdrażających Porozumienie Paryskie.

  - Jako prezydencja COP, Polska dołoży wszelkich starań w celu osiągnięcia zamierzonych ambitnych rezultatów szczytu. Będziemy kontynuować przywództwo negocjacji klimatycznych w duchu Porozumienia Paryskiego, zapewniając uczestnictwo wszystkich państw i transparentność rozmów. Będziemy także szanować różne uwarunkowania krajowe stron i ich wybór ścieżki redukcji emisji – oświadczył prezydent.

  Duda o próbach wpływania z zewnątrz na politykę państw

  - Próby wpływania państw trzecich na demokratyczną politykę wolnych narodów powinny stać się przedmiotem troski wspólnoty międzynarodowej – oświadczył w dalszej części swojego wystąpienia prezydent.

  Przekonywał, że wybór Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa na lata 2018-2019 odzwierciedla rosnące zaangażowanie naszego kraju na rzecz zapewnienia międzynarodowego bezpieczeństwa.

  Podkreślił przywiązanie Polski do nienaruszalności prawa każdego narodu do suwerenności i wolności. - Wolność jest synonimem pokoju. Zniewolenie zaś jest źródłem wojny - mówił.

  Duda zaznaczył, że współcześnie szczególnymi aspektami wolności, które w sposób bezpośredni dotykają kwestii bezpieczeństwa, są wolność słowa i wolność do samostanowienia w ramach suwerennych państw narodowych.

  - Mówię o tym dlatego, że zwłaszcza w ostatnim roku w wielu państwach nasiliło się zjawisko manipulowania procesami politycznymi poprzez działania hybrydowe – propagandę lub wprost bezpośrednią ingerencję w procesy demokratyczne – podkreślił prezydent.

  Wyraził przekonanie, że tego rodzaju "próby wpływania państw trzecich na demokratyczną politykę wolnych narodów powinny stać się również przedmiotem głębokiej troski wspólnoty międzynarodowej".

  Dodał, że bezpieczeństwo współczesnego świata należy pojmować wielopłaszczyznowo. - Poczucie bezpieczeństwa zaburzają bowiem także zmiany w środowisku naturalnym, nierówności ekonomiczne, konflikty o zasoby naturalne, czy kwestie związane z nieodpowiednią ochroną zdrowia. Uważamy, że również i te zagadnienia powinny stać się stałym tematem prac Rady Bezpieczeństwa – mówił prezydent.


  Prezydent o agresji w polityce zagranicznej

  - Polska stanowczo apeluje do społeczności międzynarodowej o nieuznawanie stanów faktycznych powstałych w efekcie stosowania agresji jako instrumentu polityki zagranicznej – zaznaczył Duda na 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

  Prezydent wspomniał w tym kontekście o sytuacji Gruzji i Ukrainy. Podkreślił, że Polska zawsze przykładała dużą wagę do efektywności prawa międzynarodowego.

  - Fundamentem regulacji prawno-międzynarodowych jest zasada współpracy i wykonywania zobowiązań międzynarodowych w dobrej wierze. To ona jest gwarantem, że spory międzynarodowe będą rozwiązywane na drodze dialogu, a nie agresji i przemocy zbrojnej – mówił Duda.

  Jak zaznaczył "w sytuacji, w której państwa stosują agresję jako instrument swojej polityki zagranicznej, Polska stanowczo apeluje do społeczności międzynarodowej o nieuznawanie stanów faktycznych powstałych w efekcie takiej polityki".

  Podkreślił, że "od blisko dziesięciu lat w Gruzji i trzeci rok na Ukrainie jesteśmy świadkami jawnego łamania fundamentalnych zasad Karty Narodów Zjednoczonych, w tym: nienaruszalności granic, poszanowania suwerenności, wyrzeczenia się siły militarnej do rozstrzygania sporów".

  W naszej ocenie bezwzględne poszanowanie prawa międzynarodowego jest absolutną podstawą stabilnego, przewidywalnego i pokojowego ułożenia stosunków między państwami, a przez to zapewnienia rzeczywiście zrównoważonego rozwoju – mówił prezydent
  "Zuchwałe zachowanie Rosjan"
 • @Ziut Polskę Zbaw 22:29:53
  tys prowda
  Zapraszamy na spotkanie z Derekiem Monroe
 • @kula Lis 67 21:44:23
  https://pbs.twimg.com/media/DKHRmcnWkAAW0Wi.jpg
  Zamęczyli nawet festiwal - w Opolu
 • @ikulalibal 22:09:05
  Niektórym, to już od gorzały w dekiel wali..

  https://pbs.twimg.com/media/DKCdkAuWkAAVUhJ.jpg
  Zamęczyli nawet festiwal - w Opolu
 • @ikulalibal 22:09:05
  https://pbs.twimg.com/media/DKHNat4WkAAEiIy.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DHnh_pvXUAAB_KH.jpg

  „W trudnym okresie stresów i przepracowania, każdemu z nas zdarzają się kroki podjęte bezrefleksyjnie”

  https://pbs.twimg.com/media/DKGG-4LW4AADxK6.jpg
  Zamęczyli nawet festiwal - w Opolu
 • @Zawisza Niebieski 21:47:35
  Początek rozwarcia nożyc notowań PiS i PO

  to marzec 2017 (27:1)

  https://pbs.twimg.com/media/DKCTUU9XUAAZ2Pq.jpg
  Zamęczyli nawet festiwal - w Opolu
 • Piotr Śmietański
  Piotr Śmietański w dniu 25 maja 1948 roku o godz. 21.30 strzałem w tył głowy zamordował Witolda Pileckiego. Uciekł z Polski...

  https://pbs.twimg.com/media/DKFbF6pWsAADcmr.jpg
  HOLOCAUST BYŁ ARCYZBRODNIĄ
 • 18.09.1939r! zbrodniarze z OUN zamordowali w Sławentynie
  18.09.1939r! zbrodniarze z OUN zamordowali w Sławentynie ok. 80 osób w tym małe dzieci. Zbrodni dokonano głównie narzędziami gospodarskimi.

  https://pbs.twimg.com/media/DKGzaLNXUAUV7pd.jpg
  HOLOCAUST BYŁ ARCYZBRODNIĄ
 • @Zawisza Niebieski 21:36:00
  https://pbs.twimg.com/media/DJ_RN5RX0AAG4E_.jpg
  Zamęczyli nawet festiwal - w Opolu
 • @Zawisza Niebieski 21:36:00
  Ty to masz naprawdę wielki "bul" doopy. Jak PIS w kolejnych wyborach będzie miał 50% ( a będzie miał) to ty ze złości pewnie .........
  Słuchaj lemingu
  Ni ci nie zostało jak wycie
  I tylko wycie
  a i jedno ,całowanie w doope prezesa lub ....
  jego kota

  ps.
  Pamiętajcie! Nie każdy kto ma polski paszport i mówi po polsku jest Polakiem. Polskość to wybór! Lewactwo Polskę odrzuciło!

  https://pbs.twimg.com/media/DKGw1KcXcAAocNp.jpg
  Zamęczyli nawet festiwal - w Opolu
 • @Zawisza Niebieski 19:32:12
  "Misiewicze" z PiS lepsi od "fachowców" z PO. Taki obraz wyłania się z analizy wyników finansowych największych państwowych spółek notowanych na giełdzie. W pierwszym półroczu tego roku wypracowały prawie 15 mld zł zysku, co oznacza ponad dwukrotną poprawę w skali roku i prawie trzykrotny wzrost względem lat 2014-2015.

  Stery w największych koncernach - energetycznych, paliwowych, finansowych czy zbrojeniowych - przejęli albo politycy PiS, albo ludzie z partią władzy bardzo mocno kojarzeni. Nie byłoby w tym nic bulwersującego, gdyby zawsze byli to eksperci w dziedzinach, którymi zajmują się spółki. W wielu przypadkach jest zupełnie inaczej - pisaliśmy o najgorętszych nazwiskach "dobrej zmiany" dokładnie rok temu.

  Okazuje się, że zarządy państwowych spółek albo szybko zdobyły odpowiednie umiejętności, albo mimo niekompetencji nie przeszkadzają szeregowym pracownikom wypracowywać dla firm wyjątkowo wysokie zyski. W obliczu bardzo dobrej koniunktury gospodarczej w Polsce, piętnastka największych giełdowych spółek skarbu państwa w I półroczu podwoiła wyniki sprzed roku.

  W pierwszych sześciu miesiącach 2016 r. państwowe spółki z GPW zarobiły "na czysto" nieco ponad 7 mld zł. Teraz po pierwszym półroczu statystyki wskazują na prawie 15 mld zł. Od razu uprzedzamy, że tak duży progres nie wynika z wyjątkowo niskich zysków przed rokiem. Były bowiem zdecydowanie wyższe niż jeszcze w dwóch poprzednich latach.

  Tu dochodzimy do konkluzji, że rzekomi "misiewicze" przyczynili się do wypracowania trzykrotnie wyższych zysków niż "fachowcy" z czasów rządów Platformy Obywatelskiej, których zastąpili. W pierwszych półroczach lat 2014-2015 (ostatnie dwa lata rządów PO) piętnastka największych spółek skarbu państwa zarobiła łącznie mniej niż przez ostatnie sześć miesięcy.

  Oczywiście przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele i główną wcale nie muszą być roszady kadrowe. W końcu w pierwszym kwartale tego roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 4 proc. W ciągu ponad 5 ostatnich lat tylko raz mieliśmy lepsze statystyki. Do tego ożywienie zawitało do Europy, gdzie w tym roku PKB ma rosnąć najszybciej od 6 lat, a to też ma wpływ na nasze największe firmy.

  Niezależnie od przyczyn bardzo dobrych statystyk, rząd ma bardzo mocny argument w rękach, który będzie kagańcem na opozycję, jeśli w kolejnej kampanii wróci temat "misiewiczów".
  Zamęczyli nawet festiwal - w Opolu
 • @Nibiru 20:48:20
  Receptury pilnuje sknyrus !!!!!!!!
  dokladnie tak
  Zobaczymy w sobotę.
 • @Rzeczpospolita 20:44:13
  8-))))

  Albo za ciasne
  Zamęczyli nawet festiwal - w Opolu
 • Szok,szok,szok
  5*

  Boże , trzymajcie mnie
  Trzymajcie
  Kosiur zwariował,albo........ był u spowiedzi.
  W tekście nie ma ani razu słowo żyd, ani razu,ani razu !!!
  Panie, co się dzieje
  Szok
  Zapraszamy na spotkanie z Derekiem Monroe

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej